Černá Hora Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 2 064 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 2 064 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 6,4 Hotel hodně rušný. Dojem kazí spousta Rusáků, kteří jsou neurvalí a hluční - a v hotelu velmi oblíbení. Pláž poměrně blízko a čistá.

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel hodně rušný. Dojem kazí spousta Rusáků, kteří jsou neurvalí a hluční - a v hotelu velmi oblíbení. Pláž poměrně blízko a čistá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování na dobré úrovni, pravidelně a kvalitně uklízeno (ve vilkách byl slyšet ruch z rušné ulice).

Strava
Poměrně slušná - formou bufetu. Po několika dnech už stereotypní, spousta jídla se opakovala - po týdnu se přejí.

Pláž
Čistá, s dobrým přístupem do vody, kamenitá - stejně jako pláž (když se kamínky nahřejou od slunce, není příjemné po nich chodit bos). Lehátka k dispozici celý den, ručníky taktéž (musí se za ně platit!). K dispozici sprchy.

Veronika P., 24.08.2016, Datum pobytu: 14.8. - 21.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Bečiči, Hotel:Sentido Tara

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sentido Tara, Bečiči, Černá Hora Veronika P. 2016-08-24 6.4 1 10 Sentido Tara

Celkem: 4,4 Zpátky v čase. CK má perfektní organizaci, ale i tak to nenahradí obrovské zklamání z ubytování a stravy.

 • 2,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Zpátky v čase. CK má perfektní organizaci, ale i tak to nenahradí obrovské zklamání z ubytování a stravy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je vidět, že hotel a pokoje mají nejlepší za sebou a potřebovali by rekonstrukci. V pokoji nepříjemný vzduch od toalet, ale po pár vyvětrání už to nebylo tak hrozné. Uklízečky si moc práci s úklidem nedělají (pavučiny, nezametené rohy apod.). Výměna ručníků probíhá každý den. Postele jsou vždy ustalené - k výměně ložního prádla však nedochází. V případě pokoje pro 2+2 jsou 2 samostatné pokoje propojené - což je velká výhoda, když jdou děti spát. Velikost pokoje je dostačující. V každém pokoji je funkční lednička. Klimatizaci jsme nezkoušeli. TV malá, ale na to večerní koukání stačí. Dveře na balkon nedoléhali - upraveno na hřebík. Balkon neuklizený, 2 křesílka se stolkem - taky mají nejlepší za sebou. V pokoji je skříň - těsně před rozkladem a vedle postele noční stolek - ten nešel ani otevřít. V každé budově je recepce (my konkrétně budovu Borik)- domluvíte se zde spíše česky, či rusky, než anglicky. Hodně komárů - doporučuji něco do elektřiny.

K dispozici je i wifi za poplatek 1EUR na 18h.- zkoušeli jsme jen jednou - a moc rychlé to nebylo.

Strava
V restauraci Vás asi překvapí, že máte přiděleno místo a po celou dobu zde musíte sedět - nelze si místo vybrat. Inzerovaná je sice strava light all inclusive, ale spíše by se mělo upřesnit na plnou penzi s nápoji, neboť toto nemá s all inclusive nic společného a je hanba to takto inzerovat. Nápoje jsou pouze k jídlu, přes den je třeba si koupit. Obědy jsou výběrem ze dvou menu, večeře pak výběrem ze tří menu. Jídlo vybíráte den předem. Pití nealkoholické znamená buď voda, nebo voda se šťávou (ty jsou opravdu neomezené), alkoholické znamená buď 2 deci piva, nebo 1 deci vína (na výběr červené, nebo bílě). K snídani je na výběr: okurka, rajče,míchaná vajíčka, volská oka, vajíčka natvrdo, balkan.sýr, párky, plátkový sýr, několik druhů salámů(mdlé barvy), tavený sýr, máslo, džem, cornflakes a bílá veka. K pití pak voda, káva, capuccino, horká čokoláda, čaj,popř. voda se šťávou. Bohužel nic sladkého, nebo ovoce nečekejte.Oběd a večeře se moc neliší - většinou je připraveno maso a brambory. Občas je vyměněno za rýži, nebo těstoviny. A samozřejmě zelenina - většinou zelí, rajče, občas okurka. Jako desert byl pak podáváno jablko, pomeranč, hroz.víno, meloun, pudink (ovoce má ale také to nejlepší za sebou - jablka omlácená, hroz.víno už zavání). Jídlo bylo většinou studené, sem tam nebylo špatně ochucené, ale určitě by bylo co zlepšovat.

Služby hotelu
Obstojně vybavená posilovna, vnitřní bazén u hotelu Olympik jsme nezkoušeli, ale přepokládám, že nadšením by asi neskákali, když nejsme hotelový hosté.

Když zajdete do města, tak je tam zábavní park a cirkus. Restaurace a obchody jsou kousek od hotelu - cca 500 m.

Pláž
Pláž písčitá, tmavý písek, široká, pozvolný vstup. Bohužel veškeré odpadky jsou do tohoto písku zahrabávány (tedy především u lehátek) a to i přes to, že tam bylo dostatek odpad.košů. Na pláži lehátka a slunečníky - set (2 lehátka a 1 slunečník) za poplatek 5 EUR/den - lepší zakoupit si poukaz na recepci, kde ušetříte 1 EUR. Ovšem před vstupem na pláž hájek plný aut především místních, kteří si tam pořádají piknik. Voda byla na studenější, takže žádný dlouhý pobyt ve vodě nebyl možný.

Lucie V., 24.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Lucie V. 2016-08-24 4.4 1 10 Hotelový komplex Bellevue ALL INCLUSIVE Club

Celkem: 4,4 Nejhezčí z dovolené byl Národní park Durmitor.

 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Nejhezčí z dovolené byl Národní park Durmitor. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nevím jak vypadají ostatní apartmány, ale varuji před apartmánem přímo proti vjezdu v přízemí. Koupelna hezká, funkční, ale není tam ani jeden věšák na ručníky a osušky. Místo postelí jsou tam dva gauče, jeden jako přistýlka a druhý je rozložený jako dvoulůžko. Spát na tom jednu noc ještě jde, ale týden ? Deska a 5 cm molitanu.......nikdy více.

Kuchyňka sice malá, ale čistá, skoro nová . Vybavení nádobím ? :-D .....choďte si radši na jídlo jako my. Varnou konvici, mikrovlnku a jiné tam nenajdete. Pokud chcete snídat venku na "terase", přijdete si skoro jako na ulici, provoz aut i pěších je značný, tak nikdy u snídaně nejste sami ;-)

Strava
Ubytování se snídaní si představuji jinak. Každé ráno Vám majitelka vily pověsí mikrotenovou taštičku s pečivem na kliku dveří. Pokud odjedete dřív než v osm hodin, zůstane tam celý den. Vybrat si můžete slanou, či sladkou verzi, čili stále dokola stejné, jen jiná náplň. Tohle je spíš vhodné jako svačina na pláž.

Služby hotelu
Problém s parkováním, málo místa. Dvě ruličky toal. papíru jsou nedostačující, když si řeknete o další, možná pochodíte, možná ne( nám se to nepovedlo, cesta do marketu byla nutná ) WIFI funguje. Úklid za celý týden nebyl, koš jsem vynášela sama a místo pytlů jsem používala igelitové tašky.

Hosti jsou vyzvání k udržování čistoty, ale smetáček s lopatkou tam nenajdete.

Pláž
Pláže kamenité, špatně se jde do vody i z vody. 5 euro za slunečník a lehátka, cena obvyklá.

Anonym, 23.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Bar, Hotel:Vila Sara

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (4)

Vila Sara, Bar, Černá Hora Anonym 2016-08-23 4.4 1 10 Vila Sara

Celkem: 6,2 Prvý pohlad ked sme vstupovali do komplexu bol pekný. Prišiel som na recepciu hotelu ktorý bol na fotografiách a tam mi povedali že...

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prvý pohlad ked sme vstupovali do komplexu bol pekný. Prišiel som na recepciu hotelu ktorý bol na fotografiách a tam mi povedali že kovotoor musím ist oproti. Pri recepcii bol hneď delegát ktorý ma sám hned oslovil a prívítal príjemné vystupovanie aj ochota. Vysvetlil mi kde čo ako a išli sme pozrieť izbu. Keď som prišiel do izby myslel som že som prišiel ku mojej starej babke z dediny ktorá ma ešte komunistycký nábytok. Ale inak ostatné bolo celkom OK madrace nové čisté prestieradlá, každý deň nové uteráky a uprataná izba a kúpeľna kupeľna prerobená ale ma veľké nedostatky. Celkové dojmy nemôhol som čakať extrémne veľa za 200€ ale aspon keby sme boli v inej izbe kde by som sa necítil ako pred 40 rokmy. Ostatné výborne blízko pláž hneď cca 100, 150m krásny sivý piesok more teplé a počasie výborné. Odporúčam ísť ale vybaviť ubytovanie v Hoteli Olimpic. Zobrazit celou recenzi

Michal O., 23.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Michal O. 2016-08-23 6.2 1 10 Hotelový komplex Bellevue ALL INCLUSIVE Club

Celkem: 5,8 Hotelový komplex před celkovou rekonstrukcí, dříve velmi slušný, prezentovaný jako 3hvězdičkový, ve skutečnosti pouze 2 , to umožňovalo...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotelový komplex před celkovou rekonstrukcí, dříve velmi slušný, prezentovaný jako 3hvězdičkový, ve skutečnosti pouze 2 , to umožňovalo velkou svobodu pohybu, nenarazily jsme na sebemenší problém, neochotu ze strany personálu. Na celkově velké prostorové možnosti bylo velmi málo animačních programů a společné zábavy.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První dojem z ubytování velmi smutný- černé doplňky nepůsobí u moře dobře, zařízení unavené, ale ve finále vše fungovalo, jak mělo a na pokoji kromě lepšího satelitního signálu nic nechybělo. Denní úklid. Jediné co nevyhovovalo, byl chybějící internetový přístup.

Strava
Z denní nabídky si člověk vždy mohl vybrat jídlo pro své potřeby. Chválím nabídku chutného ovoce, kterého byl dostatek. Nekvalitní bylo práškové pití.

Služby hotelu
Bez připomínek. Zaměstnala bych zahradníka.

Pláž
Letos příliš zaplněná. Lehátka placená vyšší taxou než v sousedství, ale jinak svobodný pohyb bez potíží.

Johanka V., 23.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Sutomore, Hotel:Korali

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Korali, Sutomore, Černá Hora Johanka V. 2016-08-23 5.8 1 10 Hotel Korali ALL INCLUSIVE Club

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622