Černá Hora Černá Hora

Mapa - Srbsko a Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 5 944 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 5 944 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

24.07.2014 - Denisa Perry - Přečteno: 82× - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 6,6
 • 8 Ubytování
 • 1 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena se nam velmi libila. Hotel jsme si vybrali zejmena kvuli krasnemu okoli. Mezi hotelem a plazi neni zadna silnice, plaz je velmi blizko a neni preplnena lidmi. Dovolena byla velmi v klidnem prostredi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani bylo od cestovni kancelare proklamovano jako 3 hvezdickovy komplex, nicmene komplex byl pouze 2hvezdickovy. Toto spatna informace poskytnuta cestovni kancelari neni fer. Komplex bychom si totiz vybrali i jako 2 hvezdickovy. Bungalovy byly ciste, jednoduche vybaveni, koupelna zrekonstruovana, v blizkosti plaze, videli jsme more z bungalovu. Uklizeni bungalovu bylo kazdy den. S ubytovanim jsme byli velmi spokojeni.

Strava
Strava byla jedine, s cim jsme nebyli vubec spokojeni. Jednalo se spise o kantynu nez o restauraci. Take neslo o light all inclusive, ale spise o plnou penzi. Temer zadna zelenina, temer zadne ovoce. Varilo se hlavne ze zmrazenych polotovaru. Gulas na 150 zpusobu kazdy den. Vyber ze 2 nekdy 3 jidel formou bufetu. Jidla se neobmenovala.

Služby hotelu
Personal komplexu byl vetsinou velmi vstricny, zejmena mladsi personal.

Pláž
Klidna plaz, rozdelena na nudistickou cast, normalni plaz a divokou plaz. Dlouha 3 km. Ve velmi blizke blizkosti od komplexu, cirka 70 metru. Nektere bungalovy byly primo na plazi. Na plazi byl bar. Presto byla velmi klidna a nepreplnena lidmi. Kvuli prostredi a plazi jsme si vybrali tento komplex a byli jsme s tim velmi spokojeni.

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Denisa Perry 2014-07-24 6.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

23.07.2014 - Marta - Přečteno: 56× - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 3,4
 • 2 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Koupání pěkné,promenáda také,ubytování,stravování a služby katastrofa,sem už nikdy.Nejsme zhýčkaný ale čeho je moc toho je moc,hned jak jsme přijeli jsme chtěli odjet ale zvykli jsme si a poté už moc nevnímali.Do centra města 4km.Animační program pro děti ucházející(od 10:00-11:30),večerní nevím..nechodili jsme. Delegátka docela nesympatická. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v depandance Borik,hotel v dezolátním stavu zvenku i zevnitř, podle foto pěkné,osobně jsme byli hodně rozčarovaný, výhled z pokoje...nějaké keře...pokoj starý a hodně špinavý,úklid katastrofa...bal.dveře nešly pořádně dovřít...hrozný smrad,pokoj i wc se sprchou ale posléze si člověk musel zvyknout..Skříně nešly zavřít a oblečení bych do nich opravdu nedala(špína a smrad)

Strava
Po příjezdu nás uvítali studenou polévkou a něčím zapečeným,také chladným, lidé od vedlejšího stolu museli požádat o přesazení neb jim stropem kapalo na stůl,další dny jídla dobrá,polévky většinou chladné.Ještě nedojíte polévku a už vám dávají na stůl druhé + další talíř salátu a ještě když máte štěstí i zákusky, takže neustále plný stůl bez prostoru. Číšníci vypadali,že je to opravdu baví,jeden trochu sympaťák...při rozdávání příborů dávají příbory na stůl držíc je za část co dáváte do úst, když spadlo nějaké jídlo na zem,bylo tam i 3 dny než ho někdo uklidil ale také jsme si zvykli

Služby hotelu
Úklid spočíval ve výměně ručníků a nějakého zametení,doplnění toal.papíru. 6 den už jsme toal. papír nedostali,asi jsme vyčerpali příděl ale na recepci nám jeden dali. Pokoj i po úklidu neuklizený,stlali jsme si sami,tak nevím zda by to udělali. Jinak jsme jiných služeb nevyužili.

Pláž
Jediná část dovolené, která nezklamala. Přístup pěkný když nejdete kolem špinavých tureckých toalet. Blízko od hotelu, pláž čistá,pěkná a volná. Jiné části pláže směrem k Albánským hranicím jsou mnohem pěknější a upravenější. Tady byla spokojenost.

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Marta 2014-07-23 3.4 1 10 Hotelový komplex Bellevue Club

23.07.2014 - Marie T. - Přečteno: - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 5,2
 • 3,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Vybavenost hotelu je dost skromná a celkové se jedná o dost hlučné místo - diskotéky, hlasitá hudba z restaurace, ale s tím jsme na dovolené počítali. Kousíček od pláže i od krásné Budvy. Za nás spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Trvejte na pokoji směrem k moři!! Druhá strana je směrem na 4 proudovou dálnici ;-)

Pláž
Pláž plná lidí, ale dá se pohodlně lehnout do parčíku před hotelem, pod palmy... cca 10 metrů od mačkajících se turistů na pláži. Z hotelu si donesete kafe, víno...

Park, Budva, Černá Hora Marie T. 2014-07-23 5.2 1 10 Hotel Park

23.07.2014 - Oldřich D. - Přečteno: 37× - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 6,6
 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem je dobrý, ale za ty peníze jsme čekali víc.

Dále musím dodat, že místní obyvatelé jsou neuvěřitelně hluční. Celý den klid, ale jakmile jsme dali dítě spát ( asi kolem desáté večer ), nastal šílený rámus. Zpívali, tančili, běhali, pištěli a křičeli. I ve dvě ráno nás vzbudil křik! Nevím, jestli je to normální, nebo jsme prostě měli smůlu.

Celkové shrnutí: Skvělé místo pro partu kamarádů, kteří se chtějí bavit na dikotékách a v barech, ale ne pro rodinu s malými dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme 2 osoby a 1 dítě do 6 let. Ubytování účelné, ale starý nábytek. Koupelna malinká, bez jakéhokoli odvětrávání.

Bydleli jsme v přízemním apartmánu, terasa malinká bez ohraničení. (Z terasy se dalo jít rovnou na chodník, kde chodili hosté)

Strava
Jídlo moc dobré. Měli jsme polopenzi. Bohatý výběr snídaní, který teda neobměňovali, ale to až tak nevadilo :-) A večeře bezvadné. Vždy i se zákuskem. Obsluha v restauraci milá, usměvavá, rychlá.

Strava opravdu báječná :-)

Služby hotelu
Nějaké speciální služby jsme nevyužívali, ale každý den byl animační program pro děti (vždy dopoledne) a večer posezení pro dospělé. Všechno toto organizovaly české animátorky. Ikdyž animační program pro děti zahrnoval kreslení v restauraci nebo tancování na betonovém plácku za kuchyní. Pro děti není hotel situován. Žádné hřiště, pískoviště, nic...

Jinak slečny uklízečky byly milé, každý den vynesly koše.

Pláž
Pláž vzdálená asi půl kilometru. To nebyl problém, ale těch lidí! Většinou jsme šli na pláž kolem 11hod. a už bylo všude plno. Pláž kolem promenády byla plná absolutně. Hlava na hlavě.

My jsme chodili na pláž zvanou Time out. Tam jsme vždycky našli místo. Byl tam velký plážový bar, dětské hřiště a krásně čistá voda s pozvolným vstupem.

A ceny za lehátka? Jak kde....Většinou se to pohybovalo mezi 6 - 10 eur. Za tuto cenu máte 2 lehátka a slunečník.

Vily Park, Budva, Černá Hora Oldřich D. 2014-07-23 6.6 1 10 Vily Park Club

22.07.2014 - Jaroslav Bříza - Přečteno: 62× - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 7,6
 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naši představu., která byla užít slunce a moře. To se plně povedlo. Delegát Jan Žíla super + animátorky též. Doprava letecky z Pardubic super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj s vybavením odpovídal zařazení. Jedná se o starší pokoje, které potřebují investici do sprchového koutu.Vzdálenost na stravování 1 min. = OK.

Strava
Strava bez připomínek- obzvláště švédské stoly večeře.

Služby hotelu
Plně vyhovující dle našich potřeb.

Pláž
Pláž 450m vzdálená, Plně využívaná ruskou klientelou. Drobné oblázky + písek. Vyhovovala. Jen větší úklid ze strany města Budvy kolem odpadkových košů, odhozených papírů, plastových obalů by měl být.....

Vily Park, Budva, Černá Hora Jaroslav Bříza 2014-07-22 7.6 1 10 Vily Park Club

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800