Černá Hora Černá Hora

Mapa - Srbsko a Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 5 979 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 5 979 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

31.07.2014 - Dana Žalcová - Přečteno: 14× - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 8
 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V Budve sme boli už 2 x s dovolenkou sme boli spokojni aj s ppracou delegatov Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie zodpoveda cene zajazdu ale izby boli čiste každy den upratane postelne pradlo menene i s uterakmi

Strava
Strava dola chutna dalo sa vybrat z roznych druhov jedal či na ranajky alebo večere len nam nevyhovoval čas určeny na večeru ktory bol velmi skoro a len do 20.00 hod ked ludia by boli ešte na plaži

Služby hotelu
vilky su pekne situovane v zahradach je to dalej od mora ale 15 mintova prechadzka nam dobre padla personal bol vzdy ustretovy

Pláž
Plaž kde sme chodili bola čista každy den bolo upratane plež je kamienkova treba mat gumene boty ale tí oddolnejší to zvladnu aj bez nich je tam možnost občerstvenie i športoveho využitia

Vily Park, Budva, Černá Hora Dana Žalcová 2014-07-31 8 1 10 Vily Park Club

29.07.2014 - Jan N. - Přečteno: 56× - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 4
 • 5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Budva je klasické letovisko se svými plusy a mínusy. Poskytuje dobré zázemí pro noční zábavu a městské pláže jsou spíše masové a hlučné. Vlastní ubytování je ale v klidné části města a historické centrum je úžasné. Pokud se člověk neomezí jen na Budvu je krajina a možnosti výletů krásné. Vnitrozemí a historické města na pobřeží jsou nádherné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vily Park je příjemný areál, který sice vznikl z 70.-80. letech, ale jeho zachovalost a původní kvalitní řešení přináší zajímavé reminiscence a retro vzpomínky. Samozřejmě vzhledem k minimu investic (pouze klima) je stav pokjů poněkud "použitý", ale celkově jde o příjemné ubytování

Strava
Švédské stoly v rámci polopenze byly naprosto tristní ukázkou snahy o minimální náklady a nulový zájem o kvalitu, kde se den po dni opakovala stále stejná velmi základní nabídka, tak pokud není člověk přívržencem přesmažených mas či rozvařených těstovin či brambor musí si za úžasnou černohorskou kuchyní zajít do restaurací mimo. Ale pak se kvalita a rozmanitost černohorské kuchyně dá je doporučit a je možné dosáhnout úžasných gastronomických zážitků.

Služby hotelu
Služby odpovídají minimálnímu zájmu o poskytování kvality či snahy o vytvoření dojmu, že klient je na prvním místě podobně jako u stravování. Ale úklid pokojů a výměna prádla byly časté a výrazně napomáhají kvalitě ubytování.

Pláž
Městské pláže přímo dostupné od ubytování byly pro nás hlučné, příliš plné lidí a poměrně drahé 10-15 Euro za slunečník s lehátky, proto mohu jen doporučit využití pláží v okolí či za Budvou, kam se dá dostat taxi či pronajatým autem, které nám umožnilo jak užít si čistého moře, tak více klidu.

Vily Park, Budva, Černá Hora Jan N. 2014-07-29 4 1 10 Vily Park Club

29.07.2014 - Milan Krsek - Přečteno: 111× - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 8
 • 8,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná organizace Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V koupelně se po sprchování tvořily kaluže. Vhodná modernizace.

Strava
Stravy výborná. Málo ovoce. Tvoření dlouhých front při odběru jídla!!!

Služby hotelu
Až na fronty při odběru jídla, jsem byl velmi spokojený.

Pláž
Výborná, jen škoda, že hotel nevlastní lehátka.

Korali, Sutomore, Černá Hora Milan Krsek 2014-07-29 8 1 10 Hotel Korali ALL INCLUSIVE Club

29.07.2014 - Anonym - Přečteno: 53× - Datum pobytu: 18.7. - 27.7.2014

 • Celkem: 2,4
 • 4 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolenky v tomto hoteli a stredisku je veľmi zlý. Nikdy viac sa sem nevrátime . Všade špina, smrad , nepotiadok ... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby sú pekné, priestranné a novo zrekonštruované. Ale to je tak všetko. Za celých 9 dní pobytu nám nikto neupratal( nepovysával, neustlal, neutrel prach, neumyl umyvadlo ani WC), uteráky Vám vymenili na dopyt , to isté toaletný papier. Mydlo nedoplnili za celý čas pobytu. Odpadkový koš vynášali nepravidelne. No hrúza.

Strava
Strava bola asi to najhoršie , s čím som sa v hoteli stretla . Podniková dovolenka ROH v réžii podniku , asi k tomu by som to prirovnala. Vnútornosti, tepelne spracované údeniny, zemiaková kaša z prášku , varená zelenina . Ak sa na raňajky nezjedli párky, k obedu sa opiekli. Ak sa nezjedol salám, šup s ním do omáčky k špagetám. Ak sa nezjedla k obedu ryža , pečená paprika a varený karfiol , na večeru ste si našli vegetariánske rizoto. All inclusive ligt - výber nealkoholických nápojov : voda s točky a ako bonus voda s točky so sirupom podľa dennej ponuky . Mlieko riedené , káva 100% obilnina . Zákusky 100 krát prekladané z tácky na tácku , vždy boli všetky pomágané a otlačené od toho druhého. Jedlá sa opakovali na raňajky stále to isté ( 4 druhy diétneho salámu , 1 druh tvrdého syra, 1 druh balkánskeho syra, 1 druh marmelády, 1 druh trojuholníkového syra, 1 druh paštéky , med, akože nuttela , 1 druh corn flackes, 1 druh musli , 1 druh jogurtu ( príšerne riedkeho) , varené vajíčka , varené párky. ) A ako bonus polenta alebo koláč z polenty . Ak koláč ostal bol aj na večeru. Na kečup a horčicu zabudnite tak isto na volské oká, praženicu, pečenú slaninku , sladké pečivo či chlieb, tak isto na zeleninu a ovocie.

Služby hotelu
Vlastné parkovisko .

Pláž
Pláž bola kúsok od hotelu. Z celého mesta tam viedla malá stoka plná odpadkov priamo do mora. Všade odpadky , smrad. Na pláži sú lehátka za poplatok 10 eur prvá a druhá rada , ďalšie rady za 8 eur. Inak strašná masovka tie lehátka dú od seba nejakých 30 cm takže prejsť popri nich je problém aj pre štíhleho či diaťa.

Sato, Sutomore, Černá Hora Anonym 2014-07-29 2.4 1 10 Sato

29.07.2014 - Hana S. - Přečteno: 113× - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 8,4
 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme byli maximálně spokojení, přestože jsem si koupili pobytový zájezd, tak jsme si dokoupili na místě na každý den fakultativní výlet - výlety byly skvěle zorganizované, skvělá paní průvodkyně - dozvěděli jsme se spoustu informací, příjemná, ochotná. Na některých výletech byla možnost koupání - v moři, v jezeře, v jeskyni ... i přesto jsme se ještě denně po návratu z výletu koupali i na pláži u našeho hotelu. Takže jsme si užili jak pobyt na Ulcinjské pláži, tak jsme viděli i kus Černé Hory a Albánie. Zájezd vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i bez. V hotelu zajištěn bohatý animační program - hlídání dětí, cvičení, zumba, volejbal, večerní program. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přednosti - pokoj byl čistý, denně vynesený odpadkový koš a vyměněné ručníky a osušky. Nedostatky - nábytek opotřebovaný - zastaralý, pokoj celkově působil zastarale, nešly řádně zamykat balkonové dveře - jen na háček. Hotel je situovaný v okrajová části města, s dalšími 3 hotely tvoří uzavřený komplex - dostatek zeleně kolem hotelu, soukromí, žádné hlučné diskotéky nebo hluk z barů. Nedaleko areálu kolotoče, stánky s občerstvením, obchůdky k nákupům.

Strava
Měli jsme polopenzi - snídaně i večeře formou švédských stolů - u snídaně všeho dostatek - bohatá nabídka, večeře - také bohatá nabídka několika druhů mas, příloh i zeleniny, jako dezert zmrzlina, puding, ovoce. Jen koncem pobytu nedostatek příloh, problém v doplňování. V ceně některých fakultativních výletů byl i oběd - vždy spokojenost - možnost ochutnání místních výrobků a ryb. U výletů bez předem objednaného obědu vždy zastávka s možností koupení obědu zvlášť - průvodkyně vždy ochotně poradila, pomohla s objednávkou.

Služby hotelu
Se službami hotelu jsme byli spokojeni, ochotný a příjemný personál.

Pláž
Pláž byla písčitá, přístup do vody pozvolný bez kamínků apod., čistá, uklizená, množství odpadkových košů. Tím, že byla pláž rozlehlá nebyl problém s místem, každý měl dostatek prostoru. Za poplatek 4 eura na den možnost pronájmu slunečníku a 2 lehátek. K dispozici sprcha a WC, plážový bar s nápoji a jídly, stánky s kukuřicí, ovocem. Pláž v blízkém dosahu od hotelu cca 300m.

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Hana S. 2014-07-29 8.4 1 10 Hotel Olympic Club

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800