Černá Hora Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 2 064 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 2 064 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 9 Spokojenost až na pár detailů ve vybavení, ale žádné katastrofy se nekonaly, jen na pokoji sem tam chybí držák nebo úchytka, vybavení je...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost až na pár detailů ve vybavení, ale žádné katastrofy se nekonaly, jen na pokoji sem tam chybí držák nebo úchytka, vybavení je starší, hlavně že funguje klimatizace a je lednička na vychlazení pití, ikdyž jsme měli pokoje na stinnou stranu a nebyla ani potřeba... personál velice ochotný, hned pomůže s drobnostmi... Jídlo výborné, snídaně bohaté, obědy a večeře chutné a dostačující, do restaurace je to asi 100 metrů a ideální je jít hned po snídani na pláž ať člověk ušetří pár kroků... na pláži i přes hlavní sezonu docela místo, my jsme měli dva dny super vlny tak se děti vyřádily, jen se tam vyskytují hlavně od kuřáku nedopalky... dobrá organizace transferů a výletů od CK Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší vybavení, ale čisto.

Strava
Víc než dost a dobré, k obědu i večeři se dá natočit voda a je pivo a víno.

Služby hotelu
Všichni ochotní, wifi v kavárně zdarma.

Pláž
Dlouhá a prostorná, odpoledne (většinou příjemně) fouká

Leopold Šafránek, 24.07.2016, Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Leopold Šafránek 2016-07-24 9 1 10 Bellevue

Celkem: 9,4 Jsme manželé, čtyřicátníci a na dovolené jsme byli se synem 13 roků. Musím říci, že o děti je zde perfektně postaráno, jsou zde...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Jsme manželé, čtyřicátníci a na dovolené jsme byli se synem 13 roků. Musím říci, že o děti je zde perfektně postaráno, jsou zde animátoři, kteří se bez problémů postarají o každé dítě. Hotel mohu všem vřele doporučit, klidná odpočinková dovolená, super obsluha, vše v nejlepším pořádku. Cítili jsme se zde velmi bezpečně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Každý den uklizeno, vše OK.

Strava
Strava dobrá něco bylo lepší, něco ne, ale všem se stoprocentně vyhovět nedá.

Služby hotelu
Vybavení a personál na úrovni.

Pláž
Nádherná pláž i moře.

Jediné co by se dalo vytknout je to že syn měl pobyt zdarma a na pláži neměl nárok na lehátko. Chodí zde vyběrčí poplatků a musel platit ikdyž jsme měli dítě zdarma.

Pavel Šimkovič, 24.07.2016, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Pavel Šimkovič 2016-07-24 9.4 1 10 Bellevue

Celkem: 4,6 Na základě recenzí jsme opravdu mnoho nečekali. Říkali jsme si, že to bude ubytko penziónového typu, ale bohužel. Ubytko HRŮZA, jídlo...

 • 2,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Na základě recenzí jsme opravdu mnoho nečekali. Říkali jsme si, že to bude ubytko penziónového typu, ale bohužel.

Ubytko HRŮZA, jídlo velmi dobré, personál příjemný. Máme nacestováno i po téhle Evropě ( Albánie, Chorvatsko, Bulharsko, atd.) dost. Typy ubytování střídáme, ale u tohoto typu ubytování se nám snaží CK prodat ubytovnu jako hotel. Za menší peníze jsme byli ubytování v daleko lepších typech ubytka. Takže chyba není na straně Černohorců a hotelu, ale na straně naší cestovky, protože prodává ubytovnu za cenu levného hotelu. Bellevue se skládá za tří budov a dvě má česká CK a jednu (zrekonstruovaná budova) si nechávají Černohorci pro sebe. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovna (rozhodně ne hotel) v horším provedení. Náš 2 lůžkový pokoj o rozloze 8 m2 + předsíň + WC/sprcha + balkon. Jedna šatní skříň bez poliček, jeden noční stolek, minilednice, klimatizace, zrcadlo - toť vše - jistě pochopíte, že si nemáte kam dát oblečení, kam položit mobil, kde odložit sklenici s pitím, prostor naprosto nedostačující. Po příjezdu byl pokoj uklizený, ale následujícím způsobem. Na skříni, na WC zásobníku tak půlroční prach, ve všech koutech pavučiny, dvě ze tří dveří nešly otevírat nebo zavírat, atd. Prostě v mých očích stavaře by to bylo vše hotové a opravené za 2h průměrným údržbářem a za 20min uklizeno. I přes reklamování takovéhoto ubytování u zástupců KOVOTOUR paní Aleny a pan Honzy jsme se dočkali pouze odpovědi ve stylu, že je to normální, že to není tak hrozné, že jiné pokoje jsou horší, atd. Přístup animátorů byl naučený stupidními firemními brainstormingy, kdy vás vyslechnou, uznají, že máte pravdu, následně nechají vychladnout, posléze opět vyslechnou, hledají řešení a vy zjistíte, že je půl dovolené v pr.... a vaše drahá polovička už přestane třetí večer brečet kam že se to vlastně dostala. Prostě ubytovna stála za prd!!

Strava
Snídaně: klasický bufik - nic extra, ale nasnídáte se poměrně dobře. Vajíčka výborné chuti, sýry a salámy nic moc.Kafe automatového typu, čaj v konvici černý, ale lze si připravit i jiné. Mléko také k dispozici.

Oběd: polévka, hlavní jídlo (výběr ze dvou pokrmů), 2 dcl piva bez pěny nebo 1 dcl vína, nealko jsou sice uváděny džusy, ale jedná se o vodu se sirupem, dezert je většinou meloun.

Večeře: výběr ze tří pokrmů, k pití to co na oběd, dezert pudink nebo koláč.

Ze stravování jsme byli naopak velmi mile překvapení - fakt dobře vařili - záměrně jsme zkoušeli všechny pokrmy (bylo nás pět a vždy jsme to nějak prohandlovali).

Jinak mě kafaře potěšil bar, kde dělali výborné kafíčko MOAK za jedno éčko. Takže po každém jídle jsem měl kam jít.

Služby hotelu
WIFI - tak to je sranda. Musíte si koupit kupon a ten platí na pomalý internet 18h na jeden přístroj!! Párkrát jsme koupili, ale nemá to cenu. Hrozně pomalé a nekvalitní připojení. Bohužel Černá Hora je mezi našimi mobilními operátory druhé pásmo a já po dvou dnech zjistil (moje hloupost), že jsem přes svůj mobil prodrbal 1500 Kč za roaming.

Posilovna - systém zapůjčování klíčů nebudu vůbec zmiňovat - úplná stupidita. Jinak dobře vybavená, ale špinavá jako prase......neuklízelo se od války v Jugoslávii. Takže jsme alespoň využívali pinec.

O dalších službách a vybavení hotelu nevím.

Pláž
Pláž písečná, poměrně čistá, s pozvolným vstupem do vody (potápěčské brýle nechte doma). Hloubka 150 cm je asi po 100 m. Takže ideál pro malé děti na blbnutí, ale na plavání to moc není. Jinak lehátka 50m od vody za 4 EUR. My raději leželi přímo u vody s ručníkem. Párkrát jsme vzali sebou i slunečník....přišel borec a začal vysvětlovat, že ho musíme stáhnout, že to se nesmí.....no tak se samozřejmě se zlou odporoučel, když jsem ho požádal, aby mě ukázal paragraf, který zakazuje mít slunečník na veřejné pláži.

Ivo N., 23.07.2016, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

2 fotografie

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Ivo N. 2016-07-23 4.6 1 10 Bellevue - nečekali jsme toho moc, ale stav byl horší

Celkem: 6,2 Průměrný pocit, dva dny obrovské vlny, dva dny pršelo a spousta komárů, o kterých nebyla zmínka v nabídce.

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Průměrný pocit, dva dny obrovské vlny, dva dny pršelo a spousta komárů, o kterých nebyla zmínka v nabídce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jedená se o starší typ hotelu, základní věci byly k dispozici.Í

Strava
Strava celkem jednotvárná, dá se určitě něco vylepšit.

Služby hotelu
S úklidem jsme byli spokojeni, ostatní služby jsme nepotřebovali.

Pláž
Cesta na pláž dosti prachová, ale každé ráno byla pláž uklizená.

Drahomíra Zerzáňová, 21.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Drahomíra Zerzáňová 2016-07-21 6.2 1 10 Hotel Olympic ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 50+

Celkem: 4,2 Cestovní kancelář nabízené Apartmány Golf, dle vyjádření delegáta obdrženého na letišti v Podgorici nenabízí, a to od 02.07.2016 z důvodu...

 • 4 Ubytování
 • 3 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Cestovní kancelář nabízené Apartmány Golf, dle vyjádření delegáta obdrženého na letišti v Podgorici nenabízí, a to od 02.07.2016 z důvodu nedodržení smlouvy ze strany majitele. Bylo nabídnuto jiné ubytování. Takže překvapení na letišti hned po přistání a rozladěnost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Náhradní ubytování bylo v hotelu Korali **. Je to hotel ** uvedeno přímo v hotelu na místě!!! rozdíl od nabízeného označení.

Strava
Neumřete hlady, ale stravování v restauracích mohu jen doporučit. Výtečné jídlo za velice příznivé ceny.

Služby hotelu
Hotel čistý a personál se snaží být vstřícný.

Pláž
Pláže v okolí upravené, moře čisté. V širším okolí hotelu další pláže. Dále je možnost z přístavu v Sutomore se dostat lodí na další místa a pláže.

Renata M., 20.07.2016, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Budva, Hotel:Apartmány Golf

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Apartmány Golf, Budva, Černá Hora Renata M. 2016-07-20 4.2 1 10 Apartmány Golf

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622