Černá Hora Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 2 064 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 2 064 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 2,2 Byla jsem z dovolené docela zklamaná. Fajn byl výlet do Kotoru a perfektní byl i přístup delegáta Tomáše. Ale ubytování, pláž a přístup...

 • 3 Ubytování
 • 1 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem z dovolené docela zklamaná. Fajn byl výlet do Kotoru a perfektní byl i přístup delegáta Tomáše. Ale ubytování, pláž a přístup místních byl hrozný! Téměř celé město by potřebovalo vítr ze západu! Připadala jsem si místy jak v ghetu. Každopádně jsem loni moc nečetla recenze a to bylo špatně. A cestovka používá fotky, které jsou snad upravené ve photoshopu!

PS: Známá byla v ten samý termín s tou stejnou cestovkou v Ada Bojana a nemohla si to vynachválit... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jsem velmi nenáročný typ, jediné, co fakt nevyhledávám je stan a staré dřevěné chatky plné pavouků. Ne že bych šla radši bydlet do stanu, ale neměla jsem k tomu daleko! Pokoj byl fakt nic moc, spíš nic... Funkční lednička byla super, klimatizace byla sice taky funkční, ale nebyla asi dlouho čištěná a hlavně si člověk musel hlídat barel, aby mu voda netekla po celém balkoně. Balko byl s výhledem na moře a cca od 11 do večera tam pálilo slunce.

Strava
Měly jsme jen snídaně, které byly na příděl, žádná možnost výběru:

Každý den bylo k snídani bílé pečivo - takový velký velmi nadýchaný rohlík 2 ks

1. den: 2 ks vlažný párek, 1 ks vařené vejce, 1 polévková lžíce něčeho, co připomínalo pomazánkové máslo, 1 kolečko rajčete

2. den: 2 ks volské oko - úplně vypražené, plátek rajčete

3. den: 3 kolečka kuřecího šunkového salámu, 2 trojúhelníčky taveného sýru

4. den: 3 kolečka kuřecího šunkového salámu, 1 plátek slaniny

5. den: vaječná omeleta, plátek rajčete, 1 polévková lžíce něčeho, co připomínalo pomazánkové máslo

6. den: 1 trojúhelníček taveného sýru, 3 kolečka kuřecího šunkového salámu

7. den: 3 kolečka kuřecího šunkového salámu, 1 plátek slaniny

Pití nebylo v ceně. Snídaně byly hrozné! Co by s takovou snídaní dělal člověk, co nesmí pečivo, je vegetarián, to netuším... Obědy a večeře nenabízeli - naštěstí!

Hned vedle penzionu je pekárna, pokud má někdo rád sladké pečivo, měli tam luxusní kousky - například veliká poctivá ovocná kapsa z listového těsta za 0,70€...

Restaurace v okolí taky byly, dalo se docela dobře najíst, ale pokud nenavštívíte nějakou lepší restauraci, nečekejte zázraky. My jedly hlavně ovoce a zeleninu, co jsme si koupily na trhu nebo v supermarketu. A líbilo se nám i v restauraci pod Villou Barcelonou - příjemná obsluha, dobré jídlo, které i ochotně zabalili. Hlavně to byla restaurace, kde na rozdíl od jiných byli skoro pořád zákazníci. Jinak restaurace zely prázdnotou.

Služby hotelu
Služba neexistovala! No možná spočívala v tom, že nám po příjezdu do jednoho z pokojů schovali kufry, než nám "uklidili" pokoje. Jediné, co mě na pokoji celkem mile překvapilo byl kuchyňský kouteček a pár kousků nádobí.

Pak možná ještě wifi. Jenomže i s wifi tu byla pěkná komedie. Sutomore je wifi signálem naprosto přeplněné. Samozřejmě si téměř všichni svou síť chrání heslem. Každopádně po příjezdu do penzionu nám obsluha řekla, že jejich wifi nefunguje! Asi abychom jim neubírali na rychlosti. Delegát nám řekl heslo, ale bylo to staré heslo. Další den zjistil nové, které nám prozradil a my mohli posílat zprávy do Česka jak o duši :-)

Pláž
Katastrofa!!! Já loni ještě kuřák bych si nedovolila pinknout vajgl do okolí, natož ho zapíchnout vedle sebe do písku, ale asi jsem byla jen jedna z mála "slušných" kuřáků, protože kameny, kamínky, písek, vše kolem moře bylo plné nedopalků a ten smrad - děs! Stejně tak všudepřítomný bordel, to se ani nedá napsat nepořádek! Ráno bylo na viditelných místech jak štakš uklizeno, ale během dopoledne koše na odpadky přetékaly a ve všech zákoutích se něco válelo, místy byl i zápach z výkalů. Hrůza! A to ani nemluvím o tom, jak byla malinká pláž obležená! Aby si člověk lehl tam, kde se neplatilo, musel si přivstat... Lehátko bylo od 3€ do 9€/den, někde k tomu dali i heslo na wifi...

Anonym, 22.06.2016, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Sutomore, Hotel:Penzion Malibu

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Penzion Malibu, Sutomore, Černá Hora Anonym 2016-06-22 2.2 1 10 Penzion Malibu

Celkem: 6,8 Slušná dovolená, vyzvednout se musí služby paní delegátky, ještě nikde jsme nezažili, že by byla přítomná v hotelové hale snad pořád....

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Slušná dovolená, vyzvednout se musí služby paní delegátky, ještě nikde jsme nezažili, že by byla přítomná v hotelové hale snad pořád. Osobně nepotřebuji neustálé ležení na pláži, takže mě uspokojili i různé památky v okolí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v běžné kvalitě, poněkud málo výkonná klimatizace na našem pokoji.

Strava
Se stravou celkem spokojenost, snídaně celkem jednotvárné- salámy, sýry, párky, vejce v různé úpravě, obědy i večeře také běžné, většinou 2 druhy masa, obden ryby. Poněkud překvapivě chyběl větší výběr ovoce-pouze jablka, několik pomerančů a asi 2x banány, ze zeleniny rajčata, krájené zelí, okurky. Chyběla větší rozmanitost např. melouny, broskve, meruňky, kterých byly plné obchody i tržnice a na což jsme byli zvyklí z dovolených třeba v Turecku.

Služby hotelu
V hotelu funkční Wi-Fi, trezor, nic jiného jsme ani nepotřebovali, slušná obsluha baru při All-inklusiv.

Vladimír Hanzal, 22.06.2016, Datum pobytu: 11.6. - 18.6.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Sutomore, Hotel:Korali

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Korali, Sutomore, Černá Hora Vladimír Hanzal 2016-06-22 6.8 1 10 ŠLÁGR Dovolená - Hotel Korali ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 50+

Celkem: 6,2 Celkový dojem z dovolené už toto místo nenavštívím.

 • 10 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené už toto místo nenavštívím. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo perfektní, ale to bylo to jediné. Co mohu, ale vytknout majitelům byly nepříjemní a nezdravili. Personál byl milý a vstřícný.

Strava
Měli jsme polopenzi strava byla chudá, každý den stále to stejné, žádné ovoce, ze zeleniny pouze okurka a zelí. Maso tvrdé. Protože jsem byla s vnučkou, které jsou 4 roky neměly jsme jí dát co k jídlu. V okolí ubytování také nebylo nic moc koupit, byl tu jen jeden supermarket a v něm nic. Celkově mě to zklamalo.

Služby hotelu
Bazén krásný, ale mohl se používat pouze od 10,00 do 18,00 hod.

Pláž
Pláž byla špinavá, válely se tam injekční stříkačky a všude na pláži byli kousky ropy, které jsem si našlápla na boty a musela je vyhodit. Všude binec v okolí smradlavé popelnice. Toulaví psy a kočky, prostě hrůza.

Marcela Bažoutová, 21.06.2016, Datum pobytu: 11.6. - 18.6.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Budva, Hotel:Vila Armenko Lux

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vila Armenko Lux, Budva, Černá Hora Marcela Bažoutová 2016-06-21 6.2 1 10 Buljarica

Celkem: 7,8 Celkový průběh dovolené byl dobrý, pouze večeře byly totálně studené.

 • 10 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový průběh dovolené byl dobrý, pouze večeře byly totálně studené. Zobrazit celou recenzi

Alena Vlčková, 20.06.2016, Datum pobytu: 3.6. - 12.6.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Budva, Hotel:Vila Armenko Lux

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Vila Armenko Lux, Budva, Černá Hora Alena Vlčková 2016-06-20 7.8 1 10 Vila Armenko Lux

Celkem: 1,8 Ubytovna pro bezdomovce. Divím se může CK toto nabízet. Delegátka je splachovací nic neřeší. Moře O.K. ale vybírat 4 Eura za den na...

 • 1 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Ubytovna pro bezdomovce. Divím se může CK toto nabízet. Delegátka je splachovací nic neřeší. Moře O.K. ale vybírat 4 Eura za den na tvrdém dřevěném lehátku je ostuda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na pokoji stará hlučná klimatizace, 37 cm stará TV. špinavá okna, záclony, mapy na stěnách. Koupelna nová ale řemeslně šíleně odfláknutá. Dveře nejdou zavřít, pavouci a brouci. Voda teplá teče je 2 hod denně.

Strava
Strava celkem dobrá evropská. Problém s pitím. Nefunkční klimatizace v jidelně

Služby hotelu
Žádné služby nejsou. Internet nestabilní - vypadává

Pláž
Kousek do vás se do moře vlévá kanalizace z městečka. Jeďte jinam tady je fakt hrozný

Anonym, 20.06.2016, Datum pobytu: 6.6. - 13.6.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2016-06-20 1.8 1 10 Bellevue

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800