Černá Hora Černá Hora

Mapa - Srbsko a Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 6 990 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 6 990 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

31.08.2014 - Josef K. - Přečteno: - Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkem: 6,6
 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Kromě slibovaného internetového připojení jsme byly celkem spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zastaralý nábytek, ale čisto.

Strava
Trochu zavádějící výběr místního alkoholického nápoje - buď malé pivo nebo nic, mohlo být více druhů ovoce, strava chutná, jen opět poněkud omezenější výběr.

Služby hotelu
Omezený přístup k internetu, nutno platit za denní připojení, pomalý a ve špičkách téměř nedostupná komunikace.

Pláž
Ke šnorchlování pláž není, ale čistá, denně uklízená s dostatkem místa.

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Josef K. 2014-08-31 6.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

30.08.2014 - Jana K. - Přečteno: - Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2014

 • Celkem: 6,8
 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
DOVOLENÁ SE NÁM LÍBILA, MOŘE UŽASNÉ, KRÁSNĚ TEPLOUČKO, RUŠNO AŽ DOST. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokoje je staršího data, dveře na balkon šly otevřít jen s velkou námahou a za příšerného randálu. Jinak vše fungovalo v pořádku. Pokoje s výhledem na moře moc nedoporučuji, výhled sice máte, nicméně v noci kvůli značnému hluku z promenády ani nespíte.

Strava
Strava v celku odpovídala ceně zájezdu, žádný luxus a velký výběr, ale najedli jsme se dobře.

Služby hotelu
Wifi jedině na recepci a omezená na určité množství lidí, takže dostat se na internet bylo někdy víc než obtížné. Recepční byla velice milá a ochotná.

Pláž
Pláž spíše oblázková než písčitá , líbila se nám. Dvě lehátka a slunečník pouze 5 euro Rozbitá lehátka a slunečníky ležely naházené na hromadě v každém rohu. S uklidem si moc hlavu nelámou.Co nás ale šokovalo je naprostá nepřipravenost a absence plavčíka na pláži kde jsou stovky lidí.Utonul tam člověk a pomoci se nešlo dovolat, naprosto ležérní přístup všech provozovatelu pláže. Sanitka přijela po 20 minutákch kdy už bylo na všechno pozdě.

Korali, Sutomore, Černá Hora Jana K. 2014-08-30 6.8 1 10 hotelový komplex Korali

30.08.2014 - Jaroslava D. - Přečteno: - Datum pobytu: 15.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám velice líbila, moře krásně čisté a teplé, výlety super, strava v hotelu na 1, mohu doporučit rodinám s dětmi- na pláži se nacházely skluzavky a dětské hřiště, pokud si chcete udělat chvíli čas pro sebe, hotel nabízí možnost dát děti do klubíku, kde se o ně slečny postarají Zobrazit celou recenzi

Ubytování
nenáročným klientům postačí, vše bylo čisté a každý den probíhal úklid

Strava
výborná

na večeři bylo po každé něco jiného, není co vytknout

k snídani bylo po každé to samé, ale každý si vybere,

dále je možnost dát si kávu, čokoládu, čaj, výběr ze 3 džusů a jiné...

zmrzlina, meloun, puding vše velice chutné

pokud jedete na výlet a nestíháte snídani, oběd či večeři dostanete maxi balíček jídla s sebou

Služby hotelu
krytý bazén, obchůdek, klub pro děti, zumba, fitness, výběr z mnoha výletů, a další

Pláž
pláž byla krásná, moře čisté a teplé, jediná věc, co nám vadilo bylo to, že zde nenajdete mušle

slunečníky a lehátka za poplatek

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Jaroslava D. 2014-08-30 9.4 1 10 Hotel Olympic Club

30.08.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 23.8. - 30.8.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel ve velmi zajímavé oblasti, stojí uprostřed pruhu borovic, který lemuje ulcinjskou Velikou Plažu. Toto okolí hotelu je nádherné, borovice voní, vzduch je vlhký a vlahý, zejména ráno a večer, ale pokaždé při průchodu borovicovým hájkem na pláž jsme cítili tuto krásnou vůni a užívali si stínu borovic.

Výtečný animační program organizovaný CK: Plusíčko pro děti (hodina a půl dopoledne hlídání s programem pro děti), zumba na pláži (skvělá delegátka Jana Čecháčková), diskotéka pro klienty (ačkoli se musím připojit k pozorování jednoho recenzenta, který kritizoval flirtování jedné animátorky s číšníkem - bylo to opravdu velmi okaté a nevhodné), černohorský večer, karaoke, různé formy cvičení atp. Delegátky/animátorky byly vstřícné a milé, staraly se o nás svědomitě.

Ještě více chvály mám pro výlety, které organizovala CK spolu s agenturou Montenegro Express: skvělé výlety, báječné průvodkyně Vlasta a Jana, byli jsme na třech výletech během našeho (příliš krátkého!) týdenního pobytu a všechny opravdu stály zato! Nebýt omezeni dětmi, jezdili bychom denně, pořád mám pocit, že ještě musím vidět to a zažít ono z nabídky výletů! Obě zmíněné průvodkyně mají encyklopedické znalosti o Černé Hoře a řekla bych i schopnost povídat tak, že má člověk pocit, že sdělují tajemství černohorské kultury jen jemu osobně pro jeho velký zájem - ač jsou to pochopitelně informace, které průvodkyně opakují všem turistům znova a znova. Ale mají pro věc nakažlivé nadšení a člověk se cítí, jako by to povídaly poprvé a právě jen člověku :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je starší, neokázalý, ale velmi příjemný, perzonál osobní a srdečný. Pokoj byl menší (byli jsme dva dospělí a dvě malé děti), balkón maličký a pro malé děti nebezpečný (nevyhovující zábradlí, možnost přelézt z přistavených židlí), nechávali jsme ho zavřený.

Strava
Měli jsme polopenzi a zvláště večeře nám přišly výborné, velmi chutné, teplá jídla, která byla udržována vskutku teplá a byla stále doplňována, výborné pečené ryby, dušená zelenina, bramborová kaše nebo opékané brambory atd., jako zákusek čerstvé melouny, výtečná zmrzlina. U snídaně mi chybělo jen máslo, byl k dispozici margarín s matoucím názvem "Butler" (nejdřív jsem to četla "butter").

Všechny děti v hotelu měly zažívací problémy - zvracení a průjem, účastníci to připisovali na vrub jídlu nebo vodě, což si myslím, že je nesmysl: naše děti byly také postiženy a jejich onemocnění mělo průběh klasické virové nákazy, trvalo den či dva a neodpovídalo žádné specifické složce stravy, kterou zrovna snědly. Vodu z kohoutku jsme pili všichni a my dospělí jsme žádné problémy neměli.

Služby hotelu
Pokojový servis perfektní, denní luxování, vytření koupelny, denní výměna ručníků a vynesení odpadu, ustlání postelí. Na recepci i v restauraci velmi srdeční a milí lidé, jeden číšník, který s námi hovořil výbornou češtinou a francouzštinou, mi připadal jako předloha pro Hrabalova číšníka z "Obsluhoval jsem anglického krále"! Perzonál byl opravdu moc příjemný, naše možnosti interakce byly však hodně omezeny neznalostí jazyka - snažím se vždy mluvit jazykem země, kam jedu, ale tentokrát jsem se připravila málo. Perzonál rozumí více či méně anglicky a trochu česky, ale na příjemné popovídání to není.

Pláž
Pláž by mohla být čistší - ostatně v čistotě a hygieně na pláži je možné hledat původ zažívacích problémů dětí. Viděli jsme, jak některé děti na pláži zvracejí, rodiče to neuklidili, za chvíli přiběhly jiné děti a proběhly se pozvraceným místem... Voda není tak průzračná jako v jiných oblastech, protože moře víří černý písek (jeho tmavost je sopečného původu, a údajně písek proto působí léčivě), vstup je hodně pozvolný, osobně jsem si nezaplavala, mám radši větší hloubky blíže ke břehu, ale dětem se samozřejmě pozvolný vstup líbí. Velikým plusem pro nás byl ten borový háj, který jsem zmínila výše, který lemuje pláž - je to nádherný přechod z hotelu na pláž. Bez stromů bývají hotely na pláži vyprahlé, horko může být až nepříjemné. Borový háj také odděluje komplex hotelů Olympic a Bellevue od "promenády", tedy jakéhosi turistického centra této oblasti (která je sama o sobě asi 5 km od vlastního města Ulcinj, a promenáda proto představuje jedinou možnost nákupu, jsou tam restaurace, pouť pro děti, prodej suvenýrů a nafukovacích hraček), tlumí hluk, odděluje hlavní silnice, atd. Promenáda samotná nám přišla příšerná, úzký chodník u silnice, kde jezdí hodně aut, žebračky lemující chodník, záplava laciného zboží... ale to je asi nutné zlo všech turistických oblastí. Snad jen že tady je promenáda obzvlášť úzká a těžké se tam vůbec pohybovat (navíc s kočárem).

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2014-08-30 9.4 1 10 Olympic

28.08.2014 - Miloš Lebr - Přečteno: 45× - Datum pobytu: 2.8. - 16.8.2014

 • Celkem: 7
 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Služby CK perfektní, hotel solidní, krásné okolí hotelu v udržované zahradě, trochu kazí dojem velké množsví lidí na pláži a hlučná hudba z barů na pláži během dne a dlouho do noci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel odpovídal kvalitě ** až ***, čistý, snaha personálu velmi dobrá.

Strava
Strava chutná, trochu chyběla větší pestrost ve výběru, málo ryb, velmi chudý výběr sýrů ke snídani.

Strava All Inclusive Light s omezenou dobou podávání nápojů vcelku vyhovuje.

Služby hotelu
Solidní, personál velmi vstřícný, perfektně fungoval systém balíčků na výlety místo oběda.

Pláž
Přístup na pláž dobrý, ale všude špína a nepořádek, pláže se neuklízí.Velmi rušivým dojmem je hlasitá hudba na pláži, zde hrála ze dvou sousedních barů, velmi hlučně, vzájemně se ovlivňuje, v moři se oba zdroje mísí - unavující!

Korali, Sutomore, Černá Hora Miloš Lebr 2014-08-28 7 1 10 Hotel Korali ALL INCLUSIVE Club

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800