Černá Hora Černá Hora

Mapa - Srbsko a Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 2 064 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 2 064 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 2,8 dovolená byla pruměrná, až na ubytování to bylo strašnééé... je to spíš pro seniory,a né pro mladé lidi..

 • 1 Ubytování
 • 4 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
dovolená byla pruměrná, až na ubytování to bylo strašnééé... je to spíš pro seniory,a né pro mladé lidi.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování bylo strašné, postele tvrdé,vubec nikdo neuklízel, všude bordel,koupelna plesnivá, bylo to pro nás strašné bydlet týden v tom hotelu.

Strava
strava se celkem dala, snídaně byla každy den jen do pul 9, to bylo blbé že jsme museli brzo stávat :-/ ale na snídani domací pečivo to bylo dobréé, bud parky, omeleta,vajíčko, a vždycky přidali máslo,džem a med.a k pití čas, káva byla placená

Služby hotelu
služby hotelu byly strašné, paní majitelou se nedá vubec domluvit, neumí vubec aniglicky ani něměcky...když jsme se ubytovali chtěla po nás občanky, vubec jsme se nedozvěděla proč!!! druhý den nám ji vratila,delegati vubec nebyli v tomto hotelu, byli jen v Hotelu savojo.tento hotel vubec nedoporučuji mladým lidem!

Pláž
pláž byla pěkná dlouhá, voda čista, akorád daleko od hotelu 500m, všude byli hromady odpadku!

Anonym, 12.01.2016, Datum pobytu: 24.7. - 31.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Budva, Hotel:Vila Premier

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

8 fotografií

Vila Premier, Budva, Černá Hora Anonym 2016-01-12 2.8 1 10 Vila Premier

Celkem: 8,2 Nepříjemný hluk i v noci, pravděpodobně z blízké diskotéky, což byla snaha o jiný pokoj/hotel, ale bohužel to nešlo. Strava byla...

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nepříjemný hluk i v noci, pravděpodobně z blízké diskotéky, což byla snaha o jiný pokoj/hotel, ale bohužel to nešlo.

Strava byla zaměřena příliž evropsky, chyběla místní kuchyně.

All inclusive byl, ovšem ne na tak vysoké úrovni. Zobrazit celou recenzi

Vladimír B., 14.12.2015, Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Sutomore, Hotel:Korali

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Korali, Sutomore, Černá Hora Vladimír B. 2015-12-14 8.2 1 10 Korali

Celkem: 6,6 Čistota moře není nejkvalitnější. Probíhají tam party, na pláži byly hromady odpadků,které nikdo neuklízel.

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Čistota moře není nejkvalitnější. Probíhají tam party, na pláži byly hromady odpadků,které nikdo neuklízel. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 10.12.2015, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2015-12-10 6.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

Celkem: 5,6 Šok z toho,že netušiac sme zakúpili pobyt v nudistickom rezorte,kde "normálni" turisti sú trpení len s výhradami a obmedzeniami.Niesom...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 3 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Šok z toho,že netušiac sme zakúpili pobyt v nudistickom rezorte,kde "normálni" turisti sú trpení len s výhradami a obmedzeniami.Niesom puritán,ale pozerať sa na zájazd gediatrie in natura 70+všade okrem jedálne nám totálne otrávilo dovolenku.Tým nechcem obviňovať naturistov, ale cestovnú kanceláriu a portál agentury že na tento fakt turistov neupozorňujú.Naturisti majú vyhradený najkrajší úsek pláže s prísnym zákazom vstupu pre nenaturistov.Zbytok turitov sa kúpe v studenej delte rieky Bojana z oboch strán ostrova.

Pokiaľ cielene nevyhľadávate tento naturistický komplex,tak ho jednoznačne nedoporučujem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vzhľadom k tomu,že sme mali izbu (okrem skríň na šaty,ktoré boli v hroznom stave)s úplne novým vybavením musím hodnotiť ubytovanie na dobrej úrovni.Katastrofou bol otrasný smrad v kúpelni.Spočiatku sme mysleli že je špatný sifon na kanalizácii no nakoniec sme došli nato, že v potrubí tečie vajcovka-vačší smrad ako v Ružomberku.Voda nebola pitná,snáď bola aspoň liečivá na sprchovanie.

Strava
Strava bola celkovo chutná,výber pestrý,až na jednu výnimku.Asi polovica osadenstva dostalo z neurčeného jedla hnačky.Asi 13 ročný chlapec skončil v nemocnici na kapačkách.

Ešte chcem vystríhať potenciálnych záujemcov o zakúpenie ponúkaného vína od ukecaného slovenského sprievodcu s názvom Kokot,lebo takýto patok fakt kúpi len K*k*t.

Služby hotelu
Služby hotelu hodnotím známkou 4.Hotel absolútne nemal záujem riešiť sťažnosti .Vedenie hotelu sa zapieralo,schovávalo a delegát bol totálne neschopný a arogantný študent,ktorý snami jednal ako s žiakmi ZŠ,neschopný niečo vyriešiť-napr.zákaz použiť vlastný slnečník i keď je ich nedostatok a všetky sú obsadené.Neostáva vám nič iné len sa piecť na slnku celý deň.

Pláž
Pláž hodnotím celkovo ako čistú ,jemný tmavý piesok.Umiestnenie je však absolútne nevýhodné,pretože rezort sa nachádza uprostred delty rieky,ktorá ho obklopuje z oboch strán.Preto sa kúpete v zmiešanej studenej riečnej a morskej vody.Neustále vás omývajú studené riečne a teplé morské prúdy.V podstate si neužijete čistú morskú vodu,čo okamžite poznáte i na jej chuti.

Jozef Krojer, 12.11.2015, Datum pobytu: 8.8. - 15.8.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Jozef Krojer 2015-11-12 5.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 50+

Celkem: 2,8 Tak za 1.Nafocene je to na1ale vubec se to nezaklada na pravde. Rikaji ze je to hotel ale jestly se ubytovne ztotalitnihorezimu da vubec...

 • 3 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Tak za 1.Nafocene je to na1ale vubec se to nezaklada na pravde. Rikaji ze je to hotel ale jestly se ubytovne ztotalitnihorezimu da vubec rikatHOTEL.Pro seniory aby chodily po 2OOmetrech chuze prez druhy jakoby hotel museji apsolvovat 6x dene 27 schodu do jidelny snidane ,obedy a vecere prejde chut,Jidlo bylo jednotvarne,vse se opakovalo,ovoce minymum a napoje katastrofalni,dodam ze jak se pise o neomezenem mnozstvi tak se to neslucuje z podminkami,protoze k obedu jsme dostaly pouze jednu sklenicku 2dcl piva a vina a bylonam receno ze nemame narok na vic.Proto touto cesto pisi vsem co maji zajem cestovat do tohoto hoteloveho komplexu vubec NEDOPORUCUJI.Nekteri rekreanti kdys toto zhledly tak se nechaly prestehovat do jineho jakoby hotelu a nebo rovnou se otocily a jelydomu hruzou.Proto tady pisu aby kazdy premyslel jestli za takove penize se vyplati letat s C.K.Dekuji a vice s ck us nikdy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
To nebudu ani KOMENTOVAT

Strava
Jednotvarna strava, ovoce malo,piti jeste mene da se rict katastrofalni

Pláž
Na cistotu nic moc poznal jsem cisci

Zdeněk Horálek, 22.10.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Zdeněk Horálek 2015-10-22 2.8 1 10 Bellevue

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800