Černá Hora Černá Hora

Mapa - Srbsko a Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 2 019 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 2 019 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 5,6 Dovolená byla pěkná, i když počasí již nebylo moc na koupání

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla pěkná, i když počasí již nebylo moc na koupání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moc pěkné prostředí i ubytování. je však škoda, že je vidět již zchátralost jak vstupních dveří, tak i střechy okolo na všech střechách. Je velmi nutná oprava, protože za čas by bylo již pozdě. Je zde naprostý klid a to je pohlazení na psychiku.

Strava
Je dobrá, všeho dostatek

Služby hotelu
V pořádku, delegát se snažil po večerech hosty na pergole bavit, dobře byly zabezpečeny i zájezdy

Pláž
pláž je nudistická, pravděpodobně kvůli léčivému písku, velmi pohodlný pobyt bez mokrých plavek,

kousek dále je však i textilní pláž

Eliška R., 10.12.2014, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (2)

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Eliška R. 2014-12-10 5.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

Celkem: 5,6 Príjemná dovolenka pre menej náročných. Keďže cesta do Čiernej Hory je dlhá, zvolili by sme nabudúce radšej vlastnú dopravu ako dopravu...

 • 6,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 4 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Príjemná dovolenka pre menej náročných.

Keďže cesta do Čiernej Hory je dlhá, zvolili by sme nabudúce radšej vlastnú dopravu ako dopravu autobusom.

Odporúčame výlet do Albánska. Ľudia sú tam veľmi milí a spolu so sprievodcom Dušanom (veselý Černohorec hovoriaci po slovensky) sa dozviete kopec vecí o bežnom živote v Albánsku a taktiež o kultúre. Naozaj to stojí za to. Koňak z Albánska je výborný :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby sú ako aj celý hotel sú pekne zrekonštruované, aj keď je vidno, že rekonštrukcia bola robená narýchlo.

V izbách je pohodlná posteľ s nevyležaným matracom a kompletne nové zariadenie - od kúpelne až po nábytok.

Len sklo sprchového kúta bolo nedostatočne zatesnené, a preto pri dlhšej sprche vytekala voda von.

Výhľad na z bočných a predných izieb bol pekný.

Žiaľ, jeden výťah na celý hotel nestačí a tak sa pripravte na to, že občas si treba vyšlapať zopár poschodí po vlastných.

Strava
Strava bola dosť jednotvárna. Nečakajte žiadne miestne špeciality, ale ani katastrofu.

Raňajky - žemla, saláma, vajíčko, praženica, párky, maslo, džem, cereálie, mlieko. Praženica bola dvakrát za pobyt a ostatné jedlo každé ráno počas celého pobytu.

Obed - vo väčšine prípadov kuracie a hovädzie mäso na šťave, poprípade zapekané cestoviny. Chutné sladké dezerty a melón.

Večera - podobne ako obed. Raz bola ryba, nie moc dobrá.

Nápoje (sirupová voda, pivo, rakija, káva - melta, čaj) sa podávali zadarmo iba počas raňajok, obeda a večere. Inak ste si ich mohli kúpiť dole na terase v hoteli za ceny ako u nás a nižšie.

Keďže je priamo pod hotelom je dlhá plážová promenáda s veľkým množstvom reštaurácií, kde sa možno najesť za veľmi dobrú cenu, odporučili by sme skôr pobyt s raňajkami, maximálne polpenziou.

Služby hotelu
Izby boli pravidelne upratované.

Na recepcii hotela sa môžete pripojiť na Wifi.

Dole na terase si môžete dať za poplatok malý snack a alkoholické aj nealkoholické nápoje.

Pláž
Pláže pri hoteli nie sú čisté. Ani promenáda, ktorá k nim vedie nie je čistá.

Ide o pláže, ktoré nepatria hotelom, ale miestnym. Slnečník a dve lehátka vás budú stáť cca na 5Eur.

Odporúčame pláž Green Beach, ku ktorej sa dostanete po 30 minútach chôdze od hotela. Je to nádherná pláž obkolesená skalami a lesom. Voda je čistá a vhodná na šnorchlovanie. Pláž nie je preplnená a nachádza sa tam aj veľmi pekný bar a rýchle občerstvenie (hot dog, palacinky, bagety).

Stačí ak sa spýtate niekoho z miestnych a poradia vám, ako sa na pláž dostať.

Anonym, 13.11.2014, Datum pobytu: 24.8. - 2.9.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Sutomore, Hotel:Sato

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Green Beach 1 5 fotografií

Sato, Sutomore, Černá Hora Anonym 2014-11-13 5.6 1 10 hotel Sato

Celkem: 8 Vše OK jen ty příliš měkká lůžka nebyla moc komfortní

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše OK jen ty příliš měkká lůžka nebyla moc komfortní Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Není co vytknout,vše bez protestů a námitek

Strava
V pořádku skladba OK

Tomáš J., 30.10.2014, Datum pobytu: 4.8. - 11.8.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Sutomore, Hotel:Korali

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (1)

Korali, Sutomore, Černá Hora Tomáš J. 2014-10-30 8 1 10 hotelový komplex Korali

Celkem: 1 Hotel vůbece nedoporučuji

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Hotel vůbece nedoporučuji Zobrazit celou recenzi

Kateřina S., 27.10.2014, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (4)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Kateřina S. 2014-10-27 1 1 10 Hotelový komplex Bellevue Club

Celkem: 4,6 Cena vzhledem k celkové úrovni ubytováni, stravy i úpravy okolí se zdá přemrštěná.Zajímalo by mne kolik z ceny 12tisíc Kč činila cena za...

 • 4,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Cena vzhledem k celkové úrovni ubytováni, stravy i úpravy okolí se zdá přemrštěná.Zajímalo by mne kolik z ceny 12tisíc Kč činila cena za ubytování a stravu v hotelu. Nevím, zda by nebylo lepší nabízet pouze polopenzi s tím, že by se zvýšila kvalita a pestrost podávané stravy /snídaně, večeře/ o finanční částku na dotaci obědů pro kategorii účast-níků 55+. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pro dvě osoby spíše štíhlých postav. Sociální zařízení velikostí velmi omezené. Zvlláště pokud osoby jsou vět-šího vzrůstu pak nastává problém při použtí WC /není kam umístit nohy/, nejdou ani zavřít dveře od sociál. zařízení.Ve vybavení pokoje jsme postrádali sklenice a poddtác. Vzhledem k tomu, že jsme si nepřiplatili za výhled na moře, byl náš pokoj v přízemí dosti tmavý, avšak chtěli jsme co nejvíce času trávit mimo něj, tak mi to nemělo vadit. Počasí však nebylo letos tak příznivé abychom byli celé dny mimo pokoj. To však byl již náš problém.

Strava
Nevím, zda to bylo tím, že náš zájezd byl již posledním v letošním sezoně a hotel se chtěl zbavit neuplatněných zásob potravin a tak jsme celý týden měli pouze pokrmy z jednoho druhu mletého masa nijak zvlášt ochuceného pouze upraveného do různých tvarů /kuličky, sekaná, placičky/ někdy i ne dost řádě tepelně upravené /na řezu i syrové, ke konci pobytu i zavánějící. To bylo 2x dnně a 7 dní v týdnu. Jednou byly kousky pečených kuřat a to bylo ještě horší. Jednalo se o kousky typu "ven kuře a nasekej" velni hubené a špatně očištěné takže ozdobené peříčky.

Služby hotelu
Žádné služby hotelů jsme nevyužívali,co se týká úklidu pokoje, nic moc, týden se to dalo vydržet. Co chybělo, byl obyčejný hadr na vytření podlahy abychom si mohli vytřít zem po sprchování.Personál byl již asi unavený po sezoně protože nejen že nás, jako hotelové hosty nezdravil, ale ani na náš pozdrav neodpověděl. O nějakém úsměvu ani ne-mluvě. Pouze jeden obsluhující číšník, mladý chlapec, se vymykal. Byl přátelský, ochotný ,s dětmi žertoval a to vše s úsměvem.

Pláž
Kdyby každé ráno pláž uhrabali a případné odpadky posbíral bylo by to super protože pláž i moře bylo super.Asi ke konci sezony, kdy pláž již byla poloprázdná do nepovažovali za potřebné. Proto celkové okolí hotelu, příjezd k němu i okolí působilo opravdu deprimujícím dojmem. Ovšem to je opravdu dosud Balkám se vším všudy a více méně každý na to musí být připraven. Moře a krásné hory s turistickými výletními místy to však celé vynahradí.

Alena Hanáková, 08.10.2014, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Petrovac, Hotel:Savojo

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (1)

Savojo, Petrovac, Černá Hora Alena Hanáková 2014-10-08 4.6 1 10 Savojo

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800