Černá Hora Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 2 790 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 2 790 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 6,2 Byli jsme velmi spokojeni se službami cestovní kanceláře. Delegátka paní Helenka se nám věnovala po celou dobu pobytu. Paní Vlasta na...

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velmi spokojeni se službami cestovní kanceláře. Delegátka paní Helenka se nám věnovala po celou dobu pobytu. Paní Vlasta na výletu do Albánie byla úžasná. Hotel starší vybavením, úroveň = ceně zájezdu. S tímto jsme počítali. Pro turisty 50+ okolí hotelu velmi příjemné, rovinatý terén, borovicový háj, blízkost pláže, pláž udržovaná, jemný černý písek, pozvolný vstup do moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj starší vybavením, v koupelně novější sanita. Pokoj čistý, denně bylo uklizeno, vyměněny ručníky.

Strava
Strava výborná, velmi dobrá, denně zeleninové saláty, ovoce, výběr z jídel skvělý. Obsluha velmi příjemná, vstřícná a rychlá. Nedá se nic vytknout, naopak velká pochvala.

Služby hotelu
Neměli jsme jediný problém, recepční velmi příjemní lidé.

Pláž
Dostupnost k pláži téměř po rovině, cca 150 m, pláž byla uklizená, skvěle fungovala restaurace na pláži, přístup do moře pozvolný, moře čisté. B\li jsme naprosto spokojeni.

Marie Hejdová, 26.09.2016, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Marie Hejdová 2016-09-26 6.2 1 10 Hotelový komplex Bellevue

Celkem: 5,8 pozitivně hodnotíme pohodlnou dopravu až na místo, včetně organizace výletů.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
pozitivně hodnotíme pohodlnou dopravu až na místo, včetně organizace výletů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj průměrný, ale čisto, chyběly sítě proti komárům.

Strava
strava dobrá, ale interval mezi obědem a večeří v 19 hodin byl dost dlouhý, ocenili bychom mezitím nějakou svačinu či možnost si vzít od snídaně nějakou sušenku na odpoledne.

Služby hotelu
spokojenost, denně se uklízelo.

Pláž
pláž pozvolná, trochu nepořádek, ale to dělají lidi.

Alena S., 26.09.2016, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Alena S. 2016-09-26 5.8 1 10 Hotel Olympic

Celkem: 4,2 Celá organizace našeho letu do Podgorice a potom dále do různých letovisek dle klientů byla naprosto v pořádkuJenomže náš zvolený hotel...

 • 6 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Celá organizace našeho letu do Podgorice a potom dále do různých letovisek dle klientů byla naprosto v pořádkuJenomže náš zvolený hotel NOVI v HERCEG NOVI -IGALO byl opačným směrem- cca 50 km a tam nás dovezlo osobní auto - při provozu na silnici nemohl řidič jet vyšší rychlostí než cca 40-50 km za hodinu. Takže náš transfer z letiště do hotelu trval cca 4 hodiny.Nevěřila jsem jedné recenzi, kde klient hotelu NOVI toto popisoval, ale ten pán měl naprostou pravdu.Nemohli jsme absolvovat ani výlet, protože jsme byli jenom já a manžel a k tomu, aby pro nás přijeli bychom museli být 4.Hodnocení stravy jsem již vyjádřila v bodech. Plná penze -hodnocení snídaně byly body které jsem uvedla.Obědy -nebyl žádný výběr-jenom ve třech nádobách poloteplé jedno jídlo a to samé bylo večer.Nerozumím jedné věci, že v tomto hotelu od CK kOVOTOUR PLUS jsme byli jenom 4 osoby z ČR , když na internetu uvádějí,že bylo vše vyprodané.Když bych hodnotila ještě personál hotelu -asi 4 osoby tak těm bych dala 10 bodů, protože k nám se chovali přímo skvěle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v tomto hotelu bylo dle našeho názoru krásné.

Strava
Stravu jsem již popsala v celkovém shrnutí. Nejlepší byly snídaně. Obědy a večeře bylo velké zklamání. Po večeři byl také dezert, ale ten byl jenom první den čerstvý a ostatní dny pomačkaný na talíři podáván.

Služby hotelu
služby hotelu byly v naprostém pořádku, až na stravování, které jsem podrobně uvedla.

Pláž
Pláž, kterou jsme navštěvovali byla nejblíže k hotelu, ale nemohu napsat, že byla čistá.Moře bylo dle našeho očekávání takové, jak bylo vyobrazeno také v katalogu CK.Chodili jsme v léčivém bahně,mazali se bahnem, bylo krásné počasí ke slunění a tak nám zůstanou vzpomínky na krásnou krajinu a hory v Boce Kotorské.Ale do hotelu NOVI bychom se již nikdy nevrátili.

Anna P., 25.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Herceg Novi, Hotel:Novi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Novi, Herceg Novi, Černá Hora Anna P. 2016-09-25 4.2 1 10 Hotel Novi

Celkem: 5,2 Ubytovani hruza, strava nic moc jedine co se nam libilo bylo more a okoli.

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Ubytovani hruza, strava nic moc jedine co se nam libilo bylo more a okoli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje male na co jsme sahli to se rozpadalo, v koupelne byl smrad z odpadu. Vyhled s balkonu byl na parkoviste a kontejnery ktere neustale smrdeli.

Strava
Jidla se opakovala nekdy bylo dobre nekdy zas horsi, zadne ovoce, zelenina. Na veceri kazdy den veprove ktere bylo vetsinou vysusene.

Služby hotelu
Pokojska nam neuklizela pry nemela druhy klic od pokoje, posledni den pobytu nas zastihla na pokoji tak uklidila.

Pláž
Plaz piscito kamennita. Cista, uklizena, more bylo krasne.

Anonym, 25.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Petrovac, Hotel:Savojo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Savojo, Petrovac, Černá Hora Anonym 2016-09-25 5.2 1 10 Savojo

Celkem: 10 Vše na jednotku, v pohodě.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše na jednotku, v pohodě. Zobrazit celou recenzi

Rastislav K., 25.09.2016, Datum pobytu: 14.7. - 21.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Bar, Hotel:Princess Beach & Conference Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Princess Beach & Conference Resort, Bar, Černá Hora Rastislav K. 2016-09-25 10 1 10 Hotel Princess

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622