Černá Hora Černá Hora

Mapa - Srbsko a Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 8 490 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 8 490 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 7,4 Celkem spokojeni

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 2 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkem spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokj odpovídal stáří hotelu.(zavírání balkonových dveří, netěsnost dveří u ložnice-při bouřce zavřené hrozně drnčely, takže jsme je museli otevřít)

Strava
Strava byla dobrá

Služby hotelu
Celkem spokojenost

Pláž
Vzdálenost 80m na pláž kterou udáváte v katalogu není pravdivá-je to o hodně delší vzdálenost. V okolí pláže je hrozný nepořádek-povaluji se tam odpadky a záchody u pláže jsou v neutěšeném stavu.

Otakar Náhlovský, 01.10.2014, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Otakar Náhlovský 2014-10-01 7.4 1 10 Hotel Olympic ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 55+

Celkem: 6 dovolená byla celkem dobrá, jen by měla cestovní kancelář upozornit že nekteré vámi nabízené výlety je pouze dlouhá jízda autobusem s...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
dovolená byla celkem dobrá, jen by měla cestovní kancelář upozornit že nekteré vámi nabízené výlety je pouze dlouhá jízda autobusem s krátkými přestávkami kdy jsi stihnete dojít na toaletu a jinak vše vidíte jen z autobusu a připravené balíčky o těch ani nemluvě prostě hrúza .myslím si že by delegát měl také upozornit že při odjezdu( když neojíždí brzy ráno)dostanou jen snídani a pak si dělejte co chcete v podstatě si tam nemáte co koupit a taky za co když vám tam nikde nevymění a přímo tam karty neberou, málo kdo je na to připraven na víc když v insturkcích od vás je že končíte obědem a odjezd autokarem je až ve večerních hodinách.Tak si all enklusiv nepřectavuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
do skříněk na pokojích se nemohli uložit žádné věci po otevření páchly zatuchlinoujinak bylo ubytování dobré

Strava
strava byla celkem ucházející i když na snídyni toho na výběr mnoho nebylo a to co nabýzeli jako salám a párky tím bych neuctila ani našeho kocoura

Služby hotelu
ubytovací služby i hotelu byly dobré

Pláž
pláž byla ucházející ale když nejste nudista tak jste na pláži kde je z jedné strany řeka bojana tak že je tam o hodně studenější voda a nudisti nerespektují pláž která je vyhrazena jim v podstatě jsou všude a běhají po celém areálu jediné co se dá hodnotit jako plus je že aspon do jídelny chodili oblečení

Helena Mikulášková, 30.09.2014, Datum pobytu: 12.9. - 21.9.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Helena Mikulášková 2014-09-30 6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 55+

Celkem: 7,4 byli jsme spokojini

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
byli jsme spokojini Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel staršího data, celkem udržovaný

Strava
strava bezva

Služby hotelu
celkový dojem - v pohodě

Pláž
pláž trochu špinavá, nepořádek

Olina Rosinová, 30.09.2014, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Hotel:Zlatibor

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Zlatibor, n/a, Černá Hora Olina Rosinová 2014-09-30 7.4 1 10 Hotel Zlatibor Club

Celkem: 4,4 Dovolená super, protože jsem se rozhodla, že si jí nenechám ničím zkazit.

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super, protože jsem se rozhodla, že si jí nenechám ničím zkazit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Návrat v čase o 30 let zpět. Komplex má svoje nejlepší léta už dávno za sebou. Potřeboval by rekonstrukci interiéru a zařízení pokojů. Koupelnový sprchový kout už je takových 5 let po smrti.

Strava
kafe v hotelu děs běs, káva v okolních restauracích super. Stravování v hotelu plná penze = odtučňovací kůra. Stále stejná polévka po celý týden. V přímořském státě jen jedenkrát ryba k večeři. Nejlevnější salámy a paštiky co se dají v celém okolí sehnat, jeden druh tvrdého sýra. 10 ks párků k snídani na 5 plných autobusů účastníků zájezdu.

Pizza v okolních restauracích moc dobrá, čevapi a pileča + ryby super, akorát od 4 euro výš.

Služby hotelu
Záleží, která směna zrovna je. 1/2 týdne, vyměněné ručníky a ustlaná postel každý den. Zbytek - pouze vynesené koše. Bar - předražené rozlívané víno - 2x 0,2dcl = 6 euro, 1 l toho samého vína u sousedů v restauraci 10 euro

Pláž
pláž prostorná, moře čisté, vlastně tam je všude čistá voda, jen neuvěřitelný bordel v okolí. Na pláži pro vajgly pomalu není vidět písek, musí se dávat pozor na zbytky lahví, plechovek a kondomů. V převlíkací kabince je vám vidět celý zadek, ale hlava je schovaná a nebo nejdou zavřít dveře vůbec.

Eva Votíková, 30.09.2014, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Eva Votíková 2014-09-30 4.4 1 10 Hotelový komplex Bellevue ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 55+

Celkem: 1 Nejhorší dovolená jakou jsem kdy prožil

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Nejhorší dovolená jakou jsem kdy prožil Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydlet v plesnivém hotelu nic moc

Strava
Katastrofální

Služby hotelu
Žádné

Pláž
Jako na konci sezony

Petr Chaloupek, 30.09.2014, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Budva, Hotel:Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Park, Budva, Černá Hora Petr Chaloupek 2014-09-30 1 1 10 Hotel Park Club - Dotované pobyty 55+

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800