Černá Hora Černá Hora

Mapa - Srbsko a Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 6 990 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 6 990 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

20.08.2014 - Anonym - Přečteno: 70× - Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014

 • Celkem: 2,8
 • 1 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
byl to šok, zejména co se kvality ubytování týče, které je hrozné. personál na recepci byl nepříjemný a nebyl ochotný k řešení čehokoli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hrozné, nábytek je rozpadlý, elektrické vedení v katastrofálním stavu, na pokoji je špína zejména v rozích pokoje. Lednička většinou nefunguje.

Strava
light all inclusive nebrat. strava není pestrá, jediný zákusek je puding, alkohol je v podstatě nedostupný. a pozor na to, že si musíte kupovat pitnou vodu. je k dostání pouze u jídla.

Služby hotelu
přišly mi nedostačující, zejména personál na recepci - nebyl ochotný řešit nic, např. při půjčení auta nám nebyl schopný dát informace. rozcházely se informace u jednotlivých pracovníků (např. zapůjčení trezoru - jednou to je na den za 1 euro, a jiný pracovník tvrdí, že je to možné pouze na 2 dny za 7 euro apod.).

Pláž
byla krásná, ale pouze v té části, kterou čistili. Pokud se jde mimo pláž vyhrazenou komplexu, tak je na ní nepořádek, odpadky, sklo, dokonce injekční stříkačky, takže pozor na to.

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2014-08-20 2.8 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

20.08.2014 - Zuzana B. - Přečteno: 29× - Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014

 • Celkem: 5
 • 1,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Na zaciatku prevladlo velke sklamanie z urovne ubytovania a z urovne poskytovanych sluzieb. Vase hodnotenie 3* plus samotni ciernohorci ohodnotili na 2* Neskor po ako takej adaptacii celkovy prvy zly dojem vyrovnalo nadsenie z ozaj skvelej plaze a mora. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Otrasne... nabytok skutocne este tusim z cias Tita... rozbity, nefunkcny, niektore skrine boli dokonca aj plesnive.

Kupelna sice zrekonstruovana... uteraky menili skoro kazdy den len obcas sa vyskytol roztrhnuty.

Strava
Neviem co presne znamena All inclusive light, ale to co sme skutocne mali bola plna penzia s napojmi nealkoholickymi neobmedzene plus jedno pivko k obedu aj veceri.

Skoda len, ze sme mali rybku iba raz... aj to vyprazanu. Inak bolo jedlo chutne.

Služby hotelu
Personal bol vcelku prijemny a usmievavy az na recepcnu, ktoru sme vyslovene otravovali pri akejkolvek normalnej poziadavke. Poskytovali prenajom aut a ked som sa pytala na podrobnosti, akurat odvrkla, ze nevie a pri telefonate s prenajimacou spolocnostou mi hnusne povedala nech laskavo skoncim telefonat lebo ona nieco potrebuje vybavit.

Pláž
Plazi a moru sa skutocne neda nic vytknut, jedna z naj ake som zazila. Pozvolny vstup do mora, ozaj idealne pre rodiny s malymi detmi, striedanie sa teplych a studenych prudov... super.

A treba este dodat, ze sa jedna o nudisticky rezort, kde plaz pre oplavkovanych je mensia a dalej.

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Zuzana B. 2014-08-20 5 1 10 Komplex Ada Bojana Club

20.08.2014 - Inka Reiterová - Přečteno: 40× - Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014

 • Celkem: 7
 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prostředí krásné,plno zelené v okolí hotelu, úklid a čistota na výborné úrovni. Personál příjemný.

Zklamání v nabídce all inclusive. Uvádíte do 23:00, v hotelu nabídka nápojů končila ve 22:30.

Dopoledne, v době od 10 - 12:00 byla k dispozici tekoucí voda z kohoutku.Také nebyli formou all inclusive žádné míchané koktejly, což je škoda. Ne všichni jsou milovníci piva a tvrdého alkoholu.

Žádný plážový bar v ceně all inclusive také ne.

Nabídka výletů nádherná.

Večerní programy také v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ve vile naprosto neodpovídající 4 hvězdičkám. Naprosté zklamání, Výhled na strom, přestože uvádíte

zeleň anebo moře.Vysloveně jsem požadovala balkón, popř.terásku.V pokoji malé okno, jako z vězeňské cely, pokoj naprosto tmavý za denního, jasného slunce.Pověsit osušku a plavky nebylo kam. Během noci nic neuschlo.

Opravdu tragédie, Jediné plus - úklid a čistota bez problému.

Bylo by vhodné, aby se cena zájezdu odvíjela od ubytování.

Pokoj s balkónem, teráskou a pokoj typ: vezeňská cela

Strava
celková spokojenost, viz nedodržení času all inclusive

Služby hotelu
Bylo by vhodné vytvořit nové internetové stránky na VILLY OTRANT.

Aby klienti byli informováni i o tom, že nemůžou používat lehátka u bazénu u hotelu a nebyli pak trapně vyhozeni zaměstnancem hotelu.

Že vily mají svá lehátka o kus dál.

Pláž
Spokojenost, čistota

Otrant Beach, Ulcinj, Černá Hora Inka Reiterová 2014-08-20 7 1 10 Vily Otrant Beach

20.08.2014 - Eva - Přečteno: 30× - Datum pobytu: 8.8. - 17.8.2014

 • Celkem: 8
 • 9,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, i když bychom vytkli chyby níže popsané. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pohodlné postele, minibar denně doplňovaný, trezor, klimatizace a vysoušeč vlasů. Ovládání zámku dveří pokoje na kartu (při výpadku elektřiny nefungovalo-což se stalo 3x za pobyt). Okolí hotelu velmi rušné (atrakce pro děti i dospělé, hluk dlouho přes půlnoc). Ubytovaní nejvíce Rusové, Černohorci, minimálně Češi.

Strava
Pestrost stravy pokulhávala (co se nesnědlo na oběd, přesunulo se na večeři), výběr nejméně ze dvou druhů hlavních chodů, ale téměř denně stejné dva druhy polévek. Vždy zelenina, ovoce, sladké dezerty. Nedostatek nealkoholických nápojů (volně k dispozici pouze ráno u snídaně, po zbytek dne pouze pitná voda).

Služby hotelu
Personál mladý, příjemný, měl vstřícný přístup, hovořil nejméně dvěma světovými jazyky. Hlídané parkoviště v oploceném areálu hotelu.

Nepochopila jsem systém náramků s barevným rozlišením národností místo rozlišení např.typu stravování.

Pláž
Hotel nemá svou pláž. Nejbližší pláž nepříliž čistá a drahá: 10 euro za slunečník a dvě lehátka (tato samá služba na opačném konci pláže jen za 5 - 6 -7 euro. Kolem pláže (někdy i tam) odpadky, které se denně neuklízejí.

Sato, Sutomore, Černá Hora Eva 2014-08-20 8 1 10 Hotel Sato

20.08.2014 - Kateřina Polívková - Přečteno: 42× - Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014

 • Celkem: 2,8
 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 10 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Ubitovani katastrofa smrad snidani nic moc vecere pořad stejni jidlo co se tika cestofka snazila se v jej mozosti Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj maly smrad madrac se nedalo t vubec spat a iste najhorši nas daly na rozdeleni postel tak s moju pritelkinu sme spali 7 dni od seba

Strava
Katastrofaa snidani vecere sedum dni stejna strava a stalo se ze stejni jidlo davali i na drugi den

Služby hotelu
Dobri snaziy se a gratulujem mu

Pláž
Nadernaa a moc cista

Vily Park, Budva, Černá Hora Kateřina Polívková 2014-08-20 2.8 1 10 Vily Park Club

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800