Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

 • Doprava letecky

  02:00 h

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

Celkem: 3,6 V prvotní cestovní smlouvě byl potvrzen odlet z Pardubic. Dne 27.5.2015 nám byla písemné sdělena skutečnost, že bude odletové místo...

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
V prvotní cestovní smlouvě byl potvrzen odlet z Pardubic. Dne 27.5.2015 nám byla písemné sdělena skutečnost, že bude odletové místo změněno - Brno - z důvodu nenaplněné kapacity letu.V místě pobytu jsme se od ostatních účastníků dozvěděli, že onen let z Pardubic se uskutečnil. Proč jsme tedy my nemohli využít stejnou linku? Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkový dojem z hotelu byl spíše negativní. Hotel je vybydlený a během pobytu se vyskytovali stále nějaké problémy (1 den netekla voda, občas nejezdil výtah). Informace v popisu hotelu nejsou pravdivé - např. WIFI zdarma opravdu nebyla. Kupovali jsme vouchery platné vždy na 1 připojení.

Strava
Celkem OK. Porce byly dostatečné. Pro děti bylo složení stravy nevyhovující (na snídaních např. chybělo sladké pečivo apod.)

Služby hotelu
Jako velké plus můžeme poznamenat služby animátorů pro děti.

Pláž
Dostupnost Ok. Vstup do vody je opravdu hodně pozvolný (cca 150m bylo vody maximálně do pasu). V informacích o hotelu by se mělo objevit, že je to nedostačující pro plavce.

Antonín Čevela, 30.06.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Antonín Čevela 2015-06-30 3.6 1 10 Hotelový komplex Bellevue ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 55+

Celkem: 2 Nejlepší ze všeho bylo počasí i když každý den dost foukalo.

 • 2,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Nejlepší ze všeho bylo počasí i když každý den dost foukalo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj celkem čistý, skromně vybavený, skříně, dveře a okna staré, odřené, nedovírající se.

Strava
Nejhorší z celého pobytu. Celou dobu stejná polévka - hrozná - ochucená voda s pár rozvařenými nudlemi, pár hrášků a kousků mrkve. Stejný salát - na dezertním talířku trochu nakrajeného zelí a půl kolečka rajčete, případně pár koleček okurky a 2 krát list salátu.. Pití k obědu a večeři buď 1,5 dcl piva nebo 1 dcl vína. Z nealkoholických nápojů ochucená voda z kohoutku. Jednou voda netekla a tak pití nebylo. Výběr ze dvou jídel byl možný až třetí den pobytu, protože v jídelně byla místní svatba. Rekreanti holt museli do náhradních prostor, kde vládl naprostý chaos.Malé lžičky pouze umělohmotné, dezert celý týden stejný zakuseček nebo pudink. A to ještě všechno na hrozně flekatých ubrusech, které vůbec neměnili.

Služby hotelu
Nevím, nevyužila jsem.

Pláž
Pláž hezká, široká s velmi jemným pískem, který při trochu větším větru byl unášen a tvořil ve vzduchu nepřijemný oblak prachu. Vstup do moře pozvolný, voda čistá. Bar na pláži zavřený, pouze půjčovna lehátek a slunečníků, samozřejmě za peníze (4 euro na den).

Anonym, 29.06.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2015-06-29 2 1 10 Bellevue

Celkem: 7 Pěkná nudistická dovolená v příjemném prostředí pro toho kdo nehledá zábavu a hlučný noční život.

 • 7 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná nudistická dovolená v příjemném prostředí pro toho kdo nehledá zábavu a hlučný noční život. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v přízemí řadové jednoposchoďové zástavbě asi 100m od pláže s balkonem. Denní úklid, 1 x za pobyt výměna povlečení, ručníky skoro denně. Pokoj vybaven novým jednoduchým nábytkem typu UNIVERSAL, televizí (cca 1 RU, 4 D, 1 I, 2 MNG, 1 SRB, 1HR program) šatní skříň v předsíňce pamatuje Tita, koupelna nová s tekoucí užitkovou přisolenou vodou. Když se nad námi sprchovali, ze stropu kapala voda a zatékala do elektrické zásuvky (ani po urgenci nebylo opraveno) tak jsme ji raději nepoužívali. Měli jsme sebou repelenty a odpuzovač hmyzu a tak bez problémů.

Strava
Každý měl své určené místu u stolu. Strava jednotvárná, ale dostatečná. Snídaně - párky, vejce, volské oko, dva druhy sýra, pár druhů salámu, med, marmeláda, máslo, paštička, zelenina rajská jabl., okurka. Nápoje káva, kakao, čaj, voda, džus z postmixu. Oběd - polévka a výběr ze dvou jídel (maso s něčím, rýže, těstoviny, brambory, mléko, bramborová kaše. Pití - džus z postmixu, výběr z cca 1dcl. vína nebo 2 dcl. piva) příloha zelí, rajský, okurka, na výběr 1 banán, 1 jablko, 1 poměranč, případně puding. Večeře bufet výběr z cca 4 jídel (tak jako oběd + 2x smažená ryba), rajská jabl. okurka, pravidelně puding. K pití voda, šťáva ze džbánku a výběr mezi vínem a pivem. Dále jablko, resp. banán -nesmělo se odnášet z restaurace. V blízkosti několik restaurací a jeden Minimarket kde se dá koupit pitná voda, ovoce a zelenina, pivo, limo, zmrzlina.

Služby hotelu
Na to, že je člověk na balkánu ...... K zapůjčení bezplatně kola - potřebovala by promazat a seřídit. Ještě, že je tu celkem rovina. Dost vázla organizace cestovní kanceláře co se týká fakultativních výletů. Ale asi je začátek sezony a tak se pracovníci cestovní kanceláře teprve probouzeli. U hotelu parkuje TAXIbus s nímž jde po dohodě uskutečnit výlety za jiné ceny než nabízí cestovní kancelář.

Pláž
Pláž s jemným černým pískem se nachází v bezprostřední blízkosti rezortu. Je rozdělena na 3 části. 50 m je vyhrazeno pro textiláky, 150 m pro nudisty a cca 3 km (tato část se neuklízí a tak je tam dost naplavenin a nepořádku od turistů) pak pro vyznavače obojího. Cena za slunečník a dvě lehátka 6 euro. Dopoledne bývá bezvětří zato odpoledne dost fouká. Super koupání hlavně kdy jsou vlny. Na pláži restaurace. .

Petr T., 27.06.2015, Datum pobytu: 13.6. - 24.6.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 8 fotografií

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Petr T. 2015-06-27 7 1 10 Ada Bojana červen 2015

Celkem: 1,8 Měl to být dotovaný zájezd pro seniory 50+ ale nic tomu nenasvědčovalo. Hotel mi připadal,že čeká na větší opravy.Pro seniory s omezenou...

 • 2 Ubytování
 • 2 Strava
 • 2 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Měl to být dotovaný zájezd pro seniory 50+ ale nic tomu nenasvědčovalo.

Hotel mi připadal,že čeká na větší opravy.Pro seniory s omezenou pohyblivostí nebyly nikde bezbariérové vstupy, do výtahu se může jít až po zdolání 10 schodů,vstup do koupelny byl nebezpečný i pro mladého člověka.Cestou do jídelny musíte zvládnout další schody.Pro seniory nevhodné.

Jídlo mělo být servírované(obědy a večeře) ale bylo ve formě švédských stolů (2druhy jídel).Pokud jste přišli o chvilku později už chybělo maso nebo příloha.Nealkoh.nápoje byly v omezeném množství.

Poslední pobytový den jsme hotel opouštěli brzy ráno 3 45h a dostali jsme 2 balíčky jako kompenzaci za snídani a oběd.A to jsme měli končit obědem.Už nikdy dotovaný zájezd.(nevím jakou dotaci měli na mysli.) Zobrazit celou recenzi

Anonym, 25.06.2015, Datum pobytu: 13.6. - 20.6.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2015-06-25 1.8 1 10 Olympic

Celkem: 4 Do Ulcinju jsme vyrazily s mamkou na jeji prani, protože zde nějaký čas strávil její tatínek, můj děda, a často nám o tom hezky vyprávěl..

 • 2 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Do Ulcinju jsme vyrazily s mamkou na jeji prani, protože zde nějaký čas strávil její tatínek, můj děda, a často nám o tom hezky vyprávěl.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Noční příjezd do hotelu (polovina června) nám způsobil první šok. Hotel neviděl řemeslníka zhruba od svého postavení (cca 70.léta). Ještě v noci jsem se šla zeptat na výměnu pokoje z důvodu zatuchliny, špinavé nefunkční koupelny, prolezenych matrací..recepční (pokud se tak slečna na recepci da nazvat) mi dala 3 další klíče od jiných pokojů. Po prozkoumání všech jsme si vybraly to nejmenší zlo s alespoň hezkým výhledem. Matrace stejne zničené, takze pro člověka se zadovymi problémy chuťovka. Koupelna tragédie, po dotazu recepční, zdali by se ona sama v něčem takovém osprchovala, opět jen pokrceni rameny a úsměv. Ale nenecháme si zkazit dovolenou hned na začátku, že..rano jsem si půjčila vše potřebné od pani "uklízečky" (která byla milá, ale její představa úklidu končila výměnou starých ručníku za čisté, staré asi jako hotel sám) a vydrhla celý pokoj tak, abychom ten týden přečkaly.

Strava
Se stravou jsme problém neměly, každý den sice to samé, nic extra, ale najíst se dalo, v okolí i na pláži možnost navštívit místní restaurace za přijatelnou cenu. Kafe strašný, nazývaly jsme to černou vodou, takze na kávu jsme chodily každé rano do hotelové kavárny. A zde byl další kámen úrazu. Číšníci. Albánci, muslimského vyznání, velmi milí, samy úsměv, az do chvíle, než jsme pochopily, ze než naše dotazy a zájem o místní kulturu, jim jde o pozvání do našeho pokoje. . staří, mladí, všichni se na vás dívali stejne. Časem jsme pochopily, ze Češky jsou zde velmi oblíbene a žádané, zřejmě s nelichotivou pověstí. Takže zeny, dívky, pozor! Manžel, nemanžel, to pro ně není žádná překážka. Odmítnutí nesou nelibě.

Služby hotelu
Nula, krome koupě lehatek na pláži o 1 euro levneji. Centrum města je cca 4 km daleko, dojed se da taxíkem za cca 4-5 eur. Doporučuji domluvit si pevnou cenu předem. V sezónu je možné využít i mimibusy za cca 1/5 ceny. Město opravdu hezké, plné turistu, zábavy, restaurací. Možno domluvit výlety do okoli.

Pláž
Krásná, dlouhá 13km s pozvolným vstupem do moře. To jediné zato stojí. Plážové restaurace. Ale opět nedostatečné hygienické zázemí, krome nás na pláži toaletu skoro nikdo nehledal, okolí zanedbané, s odpadky si zde nikdo hlavu nelame. I tak jsme si koupání užily.

Andrea B., 21.06.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Andrea B. 2015-06-21 4 1 10 Olympic

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800