Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

 • Doprava letecky

  02:00 h

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

Celkem: 4,4 Zpátky v čase. CK má perfektní organizaci, ale i tak to nenahradí obrovské zklamání z ubytování a stravy.

 • 2,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Zpátky v čase. CK má perfektní organizaci, ale i tak to nenahradí obrovské zklamání z ubytování a stravy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je vidět, že hotel a pokoje mají nejlepší za sebou a potřebovali by rekonstrukci. V pokoji nepříjemný vzduch od toalet, ale po pár vyvětrání už to nebylo tak hrozné. Uklízečky si moc práci s úklidem nedělají (pavučiny, nezametené rohy apod.). Výměna ručníků probíhá každý den. Postele jsou vždy ustalené - k výměně ložního prádla však nedochází. V případě pokoje pro 2+2 jsou 2 samostatné pokoje propojené - což je velká výhoda, když jdou děti spát. Velikost pokoje je dostačující. V každém pokoji je funkční lednička. Klimatizaci jsme nezkoušeli. TV malá, ale na to večerní koukání stačí. Dveře na balkon nedoléhali - upraveno na hřebík. Balkon neuklizený, 2 křesílka se stolkem - taky mají nejlepší za sebou. V pokoji je skříň - těsně před rozkladem a vedle postele noční stolek - ten nešel ani otevřít. V každé budově je recepce (my konkrétně budovu Borik)- domluvíte se zde spíše česky, či rusky, než anglicky. Hodně komárů - doporučuji něco do elektřiny.

K dispozici je i wifi za poplatek 1EUR na 18h.- zkoušeli jsme jen jednou - a moc rychlé to nebylo.

Strava
V restauraci Vás asi překvapí, že máte přiděleno místo a po celou dobu zde musíte sedět - nelze si místo vybrat. Inzerovaná je sice strava light all inclusive, ale spíše by se mělo upřesnit na plnou penzi s nápoji, neboť toto nemá s all inclusive nic společného a je hanba to takto inzerovat. Nápoje jsou pouze k jídlu, přes den je třeba si koupit. Obědy jsou výběrem ze dvou menu, večeře pak výběrem ze tří menu. Jídlo vybíráte den předem. Pití nealkoholické znamená buď voda, nebo voda se šťávou (ty jsou opravdu neomezené), alkoholické znamená buď 2 deci piva, nebo 1 deci vína (na výběr červené, nebo bílě). K snídani je na výběr: okurka, rajče,míchaná vajíčka, volská oka, vajíčka natvrdo, balkan.sýr, párky, plátkový sýr, několik druhů salámů(mdlé barvy), tavený sýr, máslo, džem, cornflakes a bílá veka. K pití pak voda, káva, capuccino, horká čokoláda, čaj,popř. voda se šťávou. Bohužel nic sladkého, nebo ovoce nečekejte.Oběd a večeře se moc neliší - většinou je připraveno maso a brambory. Občas je vyměněno za rýži, nebo těstoviny. A samozřejmě zelenina - většinou zelí, rajče, občas okurka. Jako desert byl pak podáváno jablko, pomeranč, hroz.víno, meloun, pudink (ovoce má ale také to nejlepší za sebou - jablka omlácená, hroz.víno už zavání). Jídlo bylo většinou studené, sem tam nebylo špatně ochucené, ale určitě by bylo co zlepšovat.

Služby hotelu
Obstojně vybavená posilovna, vnitřní bazén u hotelu Olympik jsme nezkoušeli, ale přepokládám, že nadšením by asi neskákali, když nejsme hotelový hosté.

Když zajdete do města, tak je tam zábavní park a cirkus. Restaurace a obchody jsou kousek od hotelu - cca 500 m.

Pláž
Pláž písčitá, tmavý písek, široká, pozvolný vstup. Bohužel veškeré odpadky jsou do tohoto písku zahrabávány (tedy především u lehátek) a to i přes to, že tam bylo dostatek odpad.košů. Na pláži lehátka a slunečníky - set (2 lehátka a 1 slunečník) za poplatek 5 EUR/den - lepší zakoupit si poukaz na recepci, kde ušetříte 1 EUR. Ovšem před vstupem na pláž hájek plný aut především místních, kteří si tam pořádají piknik. Voda byla na studenější, takže žádný dlouhý pobyt ve vodě nebyl možný.

Lucie V., 24.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Lucie V. 2016-08-24 4.4 1 10 Hotelový komplex Bellevue ALL INCLUSIVE Club

Celkem: 6,2 Prvý pohlad ked sme vstupovali do komplexu bol pekný. Prišiel som na recepciu hotelu ktorý bol na fotografiách a tam mi povedali že...

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prvý pohlad ked sme vstupovali do komplexu bol pekný. Prišiel som na recepciu hotelu ktorý bol na fotografiách a tam mi povedali že kovotoor musím ist oproti. Pri recepcii bol hneď delegát ktorý ma sám hned oslovil a prívítal príjemné vystupovanie aj ochota. Vysvetlil mi kde čo ako a išli sme pozrieť izbu. Keď som prišiel do izby myslel som že som prišiel ku mojej starej babke z dediny ktorá ma ešte komunistycký nábytok. Ale inak ostatné bolo celkom OK madrace nové čisté prestieradlá, každý deň nové uteráky a uprataná izba a kúpeľna kupeľna prerobená ale ma veľké nedostatky. Celkové dojmy nemôhol som čakať extrémne veľa za 200€ ale aspon keby sme boli v inej izbe kde by som sa necítil ako pred 40 rokmy. Ostatné výborne blízko pláž hneď cca 100, 150m krásny sivý piesok more teplé a počasie výborné. Odporúčam ísť ale vybaviť ubytovanie v Hoteli Olimpic. Zobrazit celou recenzi

Michal O., 23.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Michal O. 2016-08-23 6.2 1 10 Hotelový komplex Bellevue ALL INCLUSIVE Club

Celkem: 5,4 ani nemyslím dřevěná lehátka,za které chtěli 8eu a k nim matrace se platí navíc.Všude smetiště odpadků,výfukové výpary z neskutečného...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
ani nemyslím dřevěná lehátka,za které chtěli 8eu a k nim matrace se platí navíc.Všude smetiště odpadků,výfukové výpary z neskutečného množství aut a ta krásná promenáda podél moře jak je uváděná,je okolo 18hodiny tak přeplněná lidmi a auty,že každé tři kroky stojíte,aby jste se vyhýbala a nic stejně nevidíte.To jsem nikde nezažila,prostě šok.Na velkou pláž je to pro děti a starší lidi daleko,taxi 7eu a lodí 3eu,A to ještě všude prudké schody,pokud si to chcete zkrátit.Bazén je fajn,jen málo lehátek.První den jsme přijeli krátce po deváté večer,protože se čekalo,až nás někdo vyzvedne na půl cesty,jelikož jsme byli jen 4.Na recepci nám dali místo večeře taštičku se suchou houskou a v ní kousek nějakého suchého masa a 0,2 plechovky s pitím.

Zaplatila jsem si výhled na moře,první pokoj neměl žádný,druhý pokoj měl výhled na kousek té přeplněné pláže a třetí pokoj měl výhled jen na kousek obzoru,ale měl výhodu,že byl blízko kam se chodilo na jídlo po sestupu a výstupu asi 100schodů,ale na to si už druhý den zvyknete.Klimatizaci mě dva dny opravovali až nešla vůbec vypnout ale to už jsem se odmítla znovu stěhovat ,tak jsem ji vytahovala ze zástrčky.

Nákupy v místních obchodech je jen za hotovost,bankomat jsem nenašla a delegát nás přišel druhý den jen pozdravit a před odletem jen napsal sms,kdy máme být připraveni na odjezd a ještě jsme mu museli poslat drahou potvrzující sms,že jsme ji dostali.Poprvé v Černé Hoře a takové zklamání,Tento hotel ještě neměl recenze,ale díky bazénu jsem to riskla a vytrestalo mne to.Jinak dovolenou jsem si užila i když představa byla úplně jiná,jela jsem za mořem a válení se na pláži a místo toho se ze mne stal turista :-)No prostě jsem udělala špatný výběr letoviska.Když už jet sem,tak si vybrat jiné místo.A k jídlu-menší výběr,ale každý si vybere,dostatek zeleniny,večer i meloun a kompoty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj v pohodě,jen koupelna maličká a hodně stará

Helena Horáková, 22.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Mediteran

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

4 fotografie

Mediteran, Ulcinj, Černá Hora Helena Horáková 2016-08-22 5.4 1 10 Mediteran

Celkem: 10 Ulcinj je krásne mesto, ľudia sú velmy milí a priateľsky, služby reštaurácií kaviarní a barov sú na vysokej úrovni, mesto je čisté...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ulcinj je krásne mesto, ľudia sú velmy milí a priateľsky, služby reštaurácií kaviarní a barov sú na vysokej úrovni, mesto je čisté... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby boli čisté, personál hotela bol milí a pani majiteľa hotela velmy zhovievavá.Z balóna bol krásny výhľad na pláž, som maximálne spokojná, vrelo odporúčam.

Pláž
Pláž bola hneď pred hotelom čistá ale vzhľadom na malú kapacitu ľudí bola dosť preplnená takže sme každý deň chodili loďkou na veliku plažu ktorá nám celkovo vyhovovala.

Anonym, 22.08.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Mala Plaža

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mala Plaža, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2016-08-22 10 1 10 Mala Plaža

Celkem: 7,4 Černá Hora je krásná země, ale chtějí-li přilákat zahraniční turisty, musí se hodně snažit.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Černá Hora je krásná země, ale chtějí-li přilákat zahraniční turisty, musí se hodně snažit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po přečtení mnoha recenzí jsem měla trochu strach, ale byla jsem mile překvapena.Hlavní budova, kde je recepce a restaurace, sice ukazuje svá nejlepší osmdesátá léta, ale ubytování bylo pěkné. Dvě místnosti, poměrně prostorné, v každé skříň. Ve dvojlůžkovém pokoji funkční klimatizace, nová televize, lednička, balkon s výhledem na moře.

Úklid denně. Denně výměna ručníků.

Strava
Strava chutná, ale dost malý výběr.

K večeři polévka, 1-2 přílohy, 2-3 masa nebo masové omáčky, 1 druh vařené zeleniny. K pití zdarma voda s citronem. Meloun, asi 2x plátky jablek a pomerančů, kompot a 1 druh zákusku, na který se pořádal boj. Rajčata, okurky, zelí.

Co nás nejvíce překvapilo, byla absence mělkých talířů. I omáčky jsme jedli z dezertních talířků.

K snídani výborné palačinky.

Služby hotelu
Nevyužili jsme.

Pláž
V blízkosti hotelu je Mala plaža. Přelidněná a spoustu odpadků. Asi 5,5 km Velka plaža - písečná, asi 12 km. Čím dále, tím méně lidí. Možno jet taxíkem (cca od 7 euro) nebo pěšky. Na začátek pláže něco přes hodinu, ale pěkná cesta, většinou lesem. Mezi Malou a Velkou plažou několik dalších pláží- betonová plata, schody do vody, .. To je od hotelu kousek.

Vladěna, 22.08.2016, Datum pobytu: 9.8. - 19.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Mediteran

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mediteran, Ulcinj, Černá Hora Vladěna 2016-08-22 7.4 1 10 Hotel MEDITERAN, Ulcinj

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622