Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

31.08.2014 - Josef K. - Přečteno: - Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkem: 6,6
 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Kromě slibovaného internetového připojení jsme byly celkem spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zastaralý nábytek, ale čisto.

Strava
Trochu zavádějící výběr místního alkoholického nápoje - buď malé pivo nebo nic, mohlo být více druhů ovoce, strava chutná, jen opět poněkud omezenější výběr.

Služby hotelu
Omezený přístup k internetu, nutno platit za denní připojení, pomalý a ve špičkách téměř nedostupná komunikace.

Pláž
Ke šnorchlování pláž není, ale čistá, denně uklízená s dostatkem místa.

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Josef K. 2014-08-31 6.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

30.08.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 23.8. - 30.8.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel ve velmi zajímavé oblasti, stojí uprostřed pruhu borovic, který lemuje ulcinjskou Velikou Plažu. Toto okolí hotelu je nádherné, borovice voní, vzduch je vlhký a vlahý, zejména ráno a večer, ale pokaždé při průchodu borovicovým hájkem na pláž jsme cítili tuto krásnou vůni a užívali si stínu borovic.

Výtečný animační program organizovaný CK: Plusíčko pro děti (hodina a půl dopoledne hlídání s programem pro děti), zumba na pláži (skvělá delegátka Jana Čecháčková), diskotéka pro klienty (ačkoli se musím připojit k pozorování jednoho recenzenta, který kritizoval flirtování jedné animátorky s číšníkem - bylo to opravdu velmi okaté a nevhodné), černohorský večer, karaoke, různé formy cvičení atp. Delegátky/animátorky byly vstřícné a milé, staraly se o nás svědomitě.

Ještě více chvály mám pro výlety, které organizovala CK spolu s agenturou Montenegro Express: skvělé výlety, báječné průvodkyně Vlasta a Jana, byli jsme na třech výletech během našeho (příliš krátkého!) týdenního pobytu a všechny opravdu stály zato! Nebýt omezeni dětmi, jezdili bychom denně, pořád mám pocit, že ještě musím vidět to a zažít ono z nabídky výletů! Obě zmíněné průvodkyně mají encyklopedické znalosti o Černé Hoře a řekla bych i schopnost povídat tak, že má člověk pocit, že sdělují tajemství černohorské kultury jen jemu osobně pro jeho velký zájem - ač jsou to pochopitelně informace, které průvodkyně opakují všem turistům znova a znova. Ale mají pro věc nakažlivé nadšení a člověk se cítí, jako by to povídaly poprvé a právě jen člověku :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je starší, neokázalý, ale velmi příjemný, perzonál osobní a srdečný. Pokoj byl menší (byli jsme dva dospělí a dvě malé děti), balkón maličký a pro malé děti nebezpečný (nevyhovující zábradlí, možnost přelézt z přistavených židlí), nechávali jsme ho zavřený.

Strava
Měli jsme polopenzi a zvláště večeře nám přišly výborné, velmi chutné, teplá jídla, která byla udržována vskutku teplá a byla stále doplňována, výborné pečené ryby, dušená zelenina, bramborová kaše nebo opékané brambory atd., jako zákusek čerstvé melouny, výtečná zmrzlina. U snídaně mi chybělo jen máslo, byl k dispozici margarín s matoucím názvem "Butler" (nejdřív jsem to četla "butter").

Všechny děti v hotelu měly zažívací problémy - zvracení a průjem, účastníci to připisovali na vrub jídlu nebo vodě, což si myslím, že je nesmysl: naše děti byly také postiženy a jejich onemocnění mělo průběh klasické virové nákazy, trvalo den či dva a neodpovídalo žádné specifické složce stravy, kterou zrovna snědly. Vodu z kohoutku jsme pili všichni a my dospělí jsme žádné problémy neměli.

Služby hotelu
Pokojový servis perfektní, denní luxování, vytření koupelny, denní výměna ručníků a vynesení odpadu, ustlání postelí. Na recepci i v restauraci velmi srdeční a milí lidé, jeden číšník, který s námi hovořil výbornou češtinou a francouzštinou, mi připadal jako předloha pro Hrabalova číšníka z "Obsluhoval jsem anglického krále"! Perzonál byl opravdu moc příjemný, naše možnosti interakce byly však hodně omezeny neznalostí jazyka - snažím se vždy mluvit jazykem země, kam jedu, ale tentokrát jsem se připravila málo. Perzonál rozumí více či méně anglicky a trochu česky, ale na příjemné popovídání to není.

Pláž
Pláž by mohla být čistší - ostatně v čistotě a hygieně na pláži je možné hledat původ zažívacích problémů dětí. Viděli jsme, jak některé děti na pláži zvracejí, rodiče to neuklidili, za chvíli přiběhly jiné děti a proběhly se pozvraceným místem... Voda není tak průzračná jako v jiných oblastech, protože moře víří černý písek (jeho tmavost je sopečného původu, a údajně písek proto působí léčivě), vstup je hodně pozvolný, osobně jsem si nezaplavala, mám radši větší hloubky blíže ke břehu, ale dětem se samozřejmě pozvolný vstup líbí. Velikým plusem pro nás byl ten borový háj, který jsem zmínila výše, který lemuje pláž - je to nádherný přechod z hotelu na pláž. Bez stromů bývají hotely na pláži vyprahlé, horko může být až nepříjemné. Borový háj také odděluje komplex hotelů Olympic a Bellevue od "promenády", tedy jakéhosi turistického centra této oblasti (která je sama o sobě asi 5 km od vlastního města Ulcinj, a promenáda proto představuje jedinou možnost nákupu, jsou tam restaurace, pouť pro děti, prodej suvenýrů a nafukovacích hraček), tlumí hluk, odděluje hlavní silnice, atd. Promenáda samotná nám přišla příšerná, úzký chodník u silnice, kde jezdí hodně aut, žebračky lemující chodník, záplava laciného zboží... ale to je asi nutné zlo všech turistických oblastí. Snad jen že tady je promenáda obzvlášť úzká a těžké se tam vůbec pohybovat (navíc s kočárem).

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2014-08-30 9.4 1 10 Olympic

30.08.2014 - Jaroslava D. - Přečteno: 10× - Datum pobytu: 15.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám velice líbila, moře krásně čisté a teplé, výlety super, strava v hotelu na 1, mohu doporučit rodinám s dětmi- na pláži se nacházely skluzavky a dětské hřiště, pokud si chcete udělat chvíli čas pro sebe, hotel nabízí možnost dát děti do klubíku, kde se o ně slečny postarají Zobrazit celou recenzi

Ubytování
nenáročným klientům postačí, vše bylo čisté a každý den probíhal úklid

Strava
výborná

na večeři bylo po každé něco jiného, není co vytknout

k snídani bylo po každé to samé, ale každý si vybere,

dále je možnost dát si kávu, čokoládu, čaj, výběr ze 3 džusů a jiné...

zmrzlina, meloun, puding vše velice chutné

pokud jedete na výlet a nestíháte snídani, oběd či večeři dostanete maxi balíček jídla s sebou

Služby hotelu
krytý bazén, obchůdek, klub pro děti, zumba, fitness, výběr z mnoha výletů, a další

Pláž
pláž byla krásná, moře čisté a teplé, jediná věc, co nám vadilo bylo to, že zde nenajdete mušle

slunečníky a lehátka za poplatek

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Jaroslava D. 2014-08-30 9.4 1 10 Hotel Olympic Club

28.08.2014 - Anonym - Přečteno: 71× - Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkem: 1,8
 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Jedna zkušenost s danou ck nám, myslím , stačila! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj plný plísnĕ

Strava
Každý den jiný název, ale stejná chuť, ze zeleniny každý den pouze zelí

Služby hotelu
Žádné

Pláž
Pláž čistá, blízko hotelu, přístup do moře pohodlný

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2014-08-28 1.8 1 10 Hotelový komplex Bellevue Club

28.08.2014 - Kateřina P. - Přečteno: 59× - Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkem: 2,6
 • 2 Ubytování
 • 6 Strava
 • 2 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
V případě, že by zájezd stál o třetinu méně, byla bych relativně spokojená. Hotel a jeho okolí jsou ošklivé, všude hrozný nepořádek. Přestože je Lokalita doporučována pro rodinný pobyt s dětmi, já bych ji nedoporučila. Jediné, co zde dětem vyhovuje je krásný písek na pláži, z kterého se dobře staví. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj malinký, tmavý, s výhledem do zdi dalšího křídla hotelové budovy, bez možnosti pověsit mokré prádlo, na pokoji jedna el. zásuvka, rozbitý sprchový kout, atd... zkrátka asi nejnepříjemnější část dovolené

Strava
V pořádku, ale málo čerstvé zeleniny a ovoce, jídla hodně těžká a mastná, všechny děti v hotelu trpěly zažívacími obtížemi, měly průjem a zvracely.

Služby hotelu
Úklid byl skutečně jen základní (výměna toal. papíru a ručníků). Vnitřní bazén by měl být otevřený od 10 do 18hod, ale leckdy byl mimo provoz a byl špinavý. S žádnými dalšími službami jsem se nesetkala.

Pláž
Pláž přeplněná tisíci turistů, není zaručené, že když si zaplatíte v hotelu lehátko a slunečník, že po příchodu na pláž nějaké volné najdete. Voda krásně teplá, písek nádherný, mělké dno, avšak celý týden byly obrovské vlny a koupání s dětmi bylo fakt obtížné. Šnorchlování v podstatě nemožné.

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Kateřina P. 2014-08-28 2.6 1 10 Hotel Olympic Club

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800