Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

 • Doprava letecky

  02:00 h

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

Celkem: 1,8 Ubytovna pro bezdomovce. Divím se může CK toto nabízet. Delegátka je splachovací nic neřeší. Moře O.K. ale vybírat 4 Eura za den na...

 • 1 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Ubytovna pro bezdomovce. Divím se může CK toto nabízet. Delegátka je splachovací nic neřeší. Moře O.K. ale vybírat 4 Eura za den na tvrdém dřevěném lehátku je ostuda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na pokoji stará hlučná klimatizace, 37 cm stará TV. špinavá okna, záclony, mapy na stěnách. Koupelna nová ale řemeslně šíleně odfláknutá. Dveře nejdou zavřít, pavouci a brouci. Voda teplá teče je 2 hod denně.

Strava
Strava celkem dobrá evropská. Problém s pitím. Nefunkční klimatizace v jidelně

Služby hotelu
Žádné služby nejsou. Internet nestabilní - vypadává

Pláž
Kousek do vás se do moře vlévá kanalizace z městečka. Jeďte jinam tady je fakt hrozný

Anonym, 20.06.2016, Datum pobytu: 6.6. - 13.6.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2016-06-20 1.8 1 10 Bellevue

Celkem: 8 Cena odpovídá kvalitě, doporučuji

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Cena odpovídá kvalitě, doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Základní vybavení, které pro pobyt stačí. Pokoje čisté, upravené, dobře řešené

Strava
Měli jsme pouze snídaně, ty však dostačovaly. Rozmanité- jam,salám, sýr, pečivo, musli, mléko, džus, vajíčka na všechny způsoby- každý den jinak :), párky, čaj..

Služby hotelu
Příjemný rodinný penzion, vše v dosahu- krámy, restaurace, na konci útesu hezky viditelný západ slunce- doporučuji. Velmi milí a ochotný personál se zájmem o své zákazníky. Jediné jen malé mínus špatné wifi připojení, občas jsem běhali všude možně aby jsme se mohli připojit. Nejlépe šla v restauraci :)

Pláž
Nepatří nejkrásnějším, ale byla dost dlouhá na to aby si každý našel svůj kousek který se mu líbil. Lidé jsou bohužel nečistotní takže odpadky nejsou žádné překvapení.

Anonym, 19.06.2016, Datum pobytu: 4.7. - 13.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Penzion Aksa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Penzion Aksa, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2016-06-19 8 1 10 Penzion Aksa

Celkem: 2 Klamavá reklama na all inclusiv light - v podstatě se jedná o plnou penzi s tím, že k obědu a večeři dostanete 1dcl vína nebo 2 dcl piva....

 • 3 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Klamavá reklama na all inclusiv light - v podstatě se jedná o plnou penzi s tím, že k obědu a večeři dostanete 1dcl vína nebo 2 dcl piva. Oběd a večeře- výběr ze 2 jídel, 2 x denně jako moučník pudink. Moře je mělké jako Balaton na jižní straně, plavat se nedá, není slané, protože v blízkosti ústí sladkovodní řeka, fůra komárů v pokoji po celý týden. Žádné vlny. Pláž písečná, jemňoučký písek v kombinaci se silným větrem každé odpoledne - a písek je v očích, ve vlasech, v nose, v ústech. Požadavek hotelu na zaplacení lehátek 4 Eura na den, i když na pláži v předsezóně ještě nevybírali ( v sezóně pak na pláži cena 5 E). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování Bellevue-Cer ve vybydleném komunistickém areálu, oprýskané a zašlé, i luxusnější Olympic je ve stejném duchu.

K obchůdkům ve vzdáleném Ulcinj lze jet taxíkem, 4 E jedna cesta, je to cca 6 km.

Žádná promenáda, večer není kam jít.

Animační program Kovotouru - promítání filmu, vědomostní soutěž - bez zájmu rekreantů.

Strava
Nebylo co ochutnávat - snídaně formou švédských stolů se skromnou nabídkou každodenně stejnou, např. celý týden 1 druh džemu, I tavený sýr, 1 paštika, žádný med, žádný citron, 2 druhy salámu, 1 druh sýra, rajče a okurka- nic jiného, žádné ovoce v nabídce. Místo přílohy jen chlebíčková veka celý týden. Při otevření několik lepších housek- cca 15 kusů pro celou jídelnu- vzali Rusové do tašek. Jednou jsem si připravila housky na náš stůl a než jsem přišla, zmizely. Oběd a večeře- místo dezertu pudink, tedy 2 x denně, někdy se mohlo alternativně vzít jako dezert jablko. K obědu a večeři deklarovaný zeleninový salát bylo buď nakrájené rajče a okurka nebo rajče a zelí - neochucené. 1 dcl vína, někdy nebylo ani na výběr mezi bílým a červeným, nebo 2 dcl piva, zvětralého.

Služby hotelu
Pokojská uklízela denně a vyměnila ručníky, toaletní papír doplnila, v posledním dnu už ne. Hotel zdarma objedná taxi. Jiné služby jsme nezaznamenali.

Pláž
Pláž špinavá, moře po kotníky cca 400 m, pak po pás dalších 400m, plavat se nedá vůbec, šnorchlovat také ne, jemný písek, silný vítr, odpoledne na pláž skoro nikdo nechodí kvůli větru, který víří písek až není vidět. Moře není slané, ústí zde řeka, mnoho komárů. Na pláži bar s vyřvávající hudbou po celý den, není kam jít na WC, do baru vás nepustí bez konzumace.

Alena, 14.06.2016, Datum pobytu: 4.6. - 11.6.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Alena 2016-06-14 2 1 10 ŠLÁGR Dovolená - Hotelový komplex Bellevue ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 50+

Celkem: 2 Neodpovídalo očekávání.

 • 2 Ubytování
 • 2 Strava
 • 2 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Neodpovídalo očekávání. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 30.03.2016, Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (3)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2016-03-30 2 1 10 Hotelový komplex Bellevue ALL INCLUSIVE Club

Celkem: 6,6 Čistota moře není nejkvalitnější. Probíhají tam party, na pláži byly hromady odpadků,které nikdo neuklízel.

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Čistota moře není nejkvalitnější. Probíhají tam party, na pláži byly hromady odpadků,které nikdo neuklízel. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 10.12.2015, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2015-12-10 6.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800