Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

29.07.2014 - Hana S. - Přečteno: 93× - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 8,4
 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme byli maximálně spokojení, přestože jsem si koupili pobytový zájezd, tak jsme si dokoupili na místě na každý den fakultativní výlet - výlety byly skvěle zorganizované, skvělá paní průvodkyně - dozvěděli jsme se spoustu informací, příjemná, ochotná. Na některých výletech byla možnost koupání - v moři, v jezeře, v jeskyni ... i přesto jsme se ještě denně po návratu z výletu koupali i na pláži u našeho hotelu. Takže jsme si užili jak pobyt na Ulcinjské pláži, tak jsme viděli i kus Černé Hory a Albánie. Zájezd vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i bez. V hotelu zajištěn bohatý animační program - hlídání dětí, cvičení, zumba, volejbal, večerní program. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přednosti - pokoj byl čistý, denně vynesený odpadkový koš a vyměněné ručníky a osušky. Nedostatky - nábytek opotřebovaný - zastaralý, pokoj celkově působil zastarale, nešly řádně zamykat balkonové dveře - jen na háček. Hotel je situovaný v okrajová části města, s dalšími 3 hotely tvoří uzavřený komplex - dostatek zeleně kolem hotelu, soukromí, žádné hlučné diskotéky nebo hluk z barů. Nedaleko areálu kolotoče, stánky s občerstvením, obchůdky k nákupům.

Strava
Měli jsme polopenzi - snídaně i večeře formou švédských stolů - u snídaně všeho dostatek - bohatá nabídka, večeře - také bohatá nabídka několika druhů mas, příloh i zeleniny, jako dezert zmrzlina, puding, ovoce. Jen koncem pobytu nedostatek příloh, problém v doplňování. V ceně některých fakultativních výletů byl i oběd - vždy spokojenost - možnost ochutnání místních výrobků a ryb. U výletů bez předem objednaného obědu vždy zastávka s možností koupení obědu zvlášť - průvodkyně vždy ochotně poradila, pomohla s objednávkou.

Služby hotelu
Se službami hotelu jsme byli spokojeni, ochotný a příjemný personál.

Pláž
Pláž byla písčitá, přístup do vody pozvolný bez kamínků apod., čistá, uklizená, množství odpadkových košů. Tím, že byla pláž rozlehlá nebyl problém s místem, každý měl dostatek prostoru. Za poplatek 4 eura na den možnost pronájmu slunečníku a 2 lehátek. K dispozici sprcha a WC, plážový bar s nápoji a jídly, stánky s kukuřicí, ovocem. Pláž v blízkém dosahu od hotelu cca 300m.

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Hana S. 2014-07-29 8.4 1 10 Hotel Olympic Club

27.07.2014 - Anonym - Přečteno: 109× - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 1,8
 • 1 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Do tohoto ,,hotelu'' už znovu opravdu nepojedeme. Ubytování a služby hotelu příšerné!!! Neočekávali jsme žádný luxus, předpokládali jsme, že hotel je starší a vybavení obyčejné,ale.. Lehce to vykompenzovala nabídka fakultativních výletů a animační program CK. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měli přízemní s výhledem na protější budovu Cer, číslo 28. Kvalita ubytování neodpovídající popisu CK! Jediné pozitivum, které vzápětí přebila hromada negativ, byla ubytovací jednotka se dvěma vzájemně propojenými pokoji, dvěma balkony i koupelnami. Konkrétně naše místnost měla plesnivé zdi kolem postelí (podotýkám, že plíseň se celý týden rozrůstala!!!). Jelikož jeden večer propršel, zeď nejblíže k balkonu se po zbytek pobytu více a více nacucávala vodou.

Další hrůzou byla jedna z koupelen.. Po celé koupelně byli rozplácáni komáři ještě od minulých hostů!!! Odpady zpočátku téměř vůbec neodtíkaly, tudíž jsme měli lehce zatopeno. A poslední kapkou byl šílený, neustávající smrad z odpadů!!!! Bohužel, ten se nedá vyfotit.

Balkon měl pochybné zavírání, což je v přízemním pokoji menší zádrhel. Překvapivě byl také plesnivý a ještě zelený, jelikož klimatizace měly vývod na podlahu balkonů a vše stékalo k nám dolů.

Pokoj byl vybaven klimatizací, lednicí a TV - vše funkční.

Strava
Jídelna se nacházela v samostatné budově, vstup po schodech. Jídlo bylo formou plné penze - snídaně, oběd, večeře. Nápoje bez placení pouze k snídani (džusy, káva, čaj, mléko, čokoláda), jinak pouze chlazená voda. Snídaně formou švédských stolů, celý týden stejné ( housky, chléb, šunka, tvrdý salám, sýry, pršut, paštika, marmeláda, okurky, rajčata, míchaná vejce, vařená vejce, volská oka, párky) . Oběd se dal vybírat ze dvou jídel den dopředu. Polévka byla celý týden stejná - nudličková z pytlíku.. K hlavnímu jídlu byl i salát, celý týden opakující se forma - krouhané zelí, rajče, někdy okurka nebo mrkev. Jako dezert padávali mini croisant, pudink, kompot nebo kopeček zmrzliny. Večeře se vybírala ze tří jídel, se stejným salátem i dezerty. Většinou bylo hovězí nebo telecí maso na různé způsoby, na konci ryba a kuřecí.

Obsluha byla zvláštní, všechno nám najednou naládovali na stůl tak, že se nedalo hnout. Ovšem jídlo bylo o dost lepší, než ubytování! Konkrétně maso, velice chutné a měkké.

V místních restauracích jsme ochutnali zmrzlinu, pizzu a burek. Vše výborné. Na pláži se dalo zakoupit ovoce, které jsme v hotelové jídelně neviděli celý týden! Tedy kromě jablek a pomerančů ( asi dvakrát), také smažené koblížky a kukuřice.

Služby hotelu
Služby hotelu téměř nulové. Úklid prakticky nebyl, kromě výměny ručníků a doplnění toaletního papíru. Poskytovali plážový servis za 4 eura, při koupi na pláži byl za 5 euro. Na recepci se dalo zakoupit něco málo k pití a nanuky, stejně tak v malém obchůdku ve vedlejším hotelu Olympic.

Co se týče animačního programu, ten byl celkem zdařilý, hlavně pro děti. Syn navštěvoval každé dopoledne na hodinu a půl klub plusíčko. Pro dospělé byl karaoke večer, taneční večer, zumba, volejbal.

Nabídka fakultativních výletů byla pestrá. My využili návštěvu Albánie - město Skadar a pevnost Rozafa. To nám dovolenou značně vylepšilo.

Pláž
Pláž byla sice přímo u hotelového komplexu, ale z budovy Borik ( té prostřední) to byl pořádný kus cesty, cca 400m, možná více. Pláž s velice jemným pískem, hodně široká, z velké části zaplácaná slunečníky a lehátky, lidí víc než dost. Uklízena byla každý den. Přístup do moře velice mělký, dlouho voda po pas, ideální pro děti. Občas i větší vlny, hodně foukal vítr. Moře čisté, teplé. Nacházela se zde i sprcha, plážový bar a dětské hřiště. Nedaleko bylo i WC, ale to jsme v rámci zdraví nepokoušeli.

A na závěr bych zmínila okolí hotelu.. Všude se válí odpadky, neskutečný nepořádek! V dosahu několika stovek metrů promenáda se spoustou restaurací, obchodů, několika lunaparků i lékárnou.

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2014-07-27 1.8 1 10 Bellevue - Borik

24.07.2014 - Libor Bláha - Přečteno: 266× - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 7,6
 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za ty peníze dobrá dovolená. Výtka - velmi drahé telefonování do ČR.- 42kČ/min., SMS 12kč. Nenakupovat na letišti v duty free schopu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na pokoji je nutné použít přípravky proti komárům. Pokoj je docela malý, koupelna je nová.

Strava
Strava za ty peníze OK.

Služby hotelu
Hotel je staršího provedení, prsonál přívětivý

Pláž
Pláž čistá, moře čisté, mělké, denně meší vlny, velmi jemný písek - při větším větru se práší. Moře není vhodné pro potápění.

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Libor Bláha 2014-07-24 7.6 1 10 Hotel Olympic Club

24.07.2014 - Denisa Perry - Přečteno: 387× - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 6,6
 • 8 Ubytování
 • 1 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena se nam velmi libila. Hotel jsme si vybrali zejmena kvuli krasnemu okoli. Mezi hotelem a plazi neni zadna silnice, plaz je velmi blizko a neni preplnena lidmi. Dovolena byla velmi v klidnem prostredi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani bylo od cestovni kancelare proklamovano jako 3 hvezdickovy komplex, nicmene komplex byl pouze 2hvezdickovy. Toto spatna informace poskytnuta cestovni kancelari neni fer. Komplex bychom si totiz vybrali i jako 2 hvezdickovy. Bungalovy byly ciste, jednoduche vybaveni, koupelna zrekonstruovana, v blizkosti plaze, videli jsme more z bungalovu. Uklizeni bungalovu bylo kazdy den. S ubytovanim jsme byli velmi spokojeni.

Strava
Strava byla jedine, s cim jsme nebyli vubec spokojeni. Jednalo se spise o kantynu nez o restauraci. Take neslo o light all inclusive, ale spise o plnou penzi. Temer zadna zelenina, temer zadne ovoce. Varilo se hlavne ze zmrazenych polotovaru. Gulas na 150 zpusobu kazdy den. Vyber ze 2 nekdy 3 jidel formou bufetu. Jidla se neobmenovala.

Služby hotelu
Personal komplexu byl vetsinou velmi vstricny, zejmena mladsi personal.

Pláž
Klidna plaz, rozdelena na nudistickou cast, normalni plaz a divokou plaz. Dlouha 3 km. Ve velmi blizke blizkosti od komplexu, cirka 70 metru. Nektere bungalovy byly primo na plazi. Na plazi byl bar. Presto byla velmi klidna a nepreplnena lidmi. Kvuli prostredi a plazi jsme si vybrali tento komplex a byli jsme s tim velmi spokojeni.

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Denisa Perry 2014-07-24 6.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

23.07.2014 - Marta - Přečteno: 176× - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 3,4
 • 2 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Koupání pěkné,promenáda také,ubytování,stravování a služby katastrofa,sem už nikdy.Nejsme zhýčkaný ale čeho je moc toho je moc,hned jak jsme přijeli jsme chtěli odjet ale zvykli jsme si a poté už moc nevnímali.Do centra města 4km.Animační program pro děti ucházející(od 10:00-11:30),večerní nevím..nechodili jsme. Delegátka docela nesympatická. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v depandance Borik,hotel v dezolátním stavu zvenku i zevnitř, podle foto pěkné,osobně jsme byli hodně rozčarovaný, výhled z pokoje...nějaké keře...pokoj starý a hodně špinavý,úklid katastrofa...bal.dveře nešly pořádně dovřít...hrozný smrad,pokoj i wc se sprchou ale posléze si člověk musel zvyknout..Skříně nešly zavřít a oblečení bych do nich opravdu nedala(špína a smrad)

Strava
Po příjezdu nás uvítali studenou polévkou a něčím zapečeným,také chladným, lidé od vedlejšího stolu museli požádat o přesazení neb jim stropem kapalo na stůl,další dny jídla dobrá,polévky většinou chladné.Ještě nedojíte polévku a už vám dávají na stůl druhé + další talíř salátu a ještě když máte štěstí i zákusky, takže neustále plný stůl bez prostoru. Číšníci vypadali,že je to opravdu baví,jeden trochu sympaťák...při rozdávání příborů dávají příbory na stůl držíc je za část co dáváte do úst, když spadlo nějaké jídlo na zem,bylo tam i 3 dny než ho někdo uklidil ale také jsme si zvykli

Služby hotelu
Úklid spočíval ve výměně ručníků a nějakého zametení,doplnění toal.papíru. 6 den už jsme toal. papír nedostali,asi jsme vyčerpali příděl ale na recepci nám jeden dali. Pokoj i po úklidu neuklizený,stlali jsme si sami,tak nevím zda by to udělali. Jinak jsme jiných služeb nevyužili.

Pláž
Jediná část dovolené, která nezklamala. Přístup pěkný když nejdete kolem špinavých tureckých toalet. Blízko od hotelu, pláž čistá,pěkná a volná. Jiné části pláže směrem k Albánským hranicím jsou mnohem pěknější a upravenější. Tady byla spokojenost.

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Marta 2014-07-23 3.4 1 10 Hotelový komplex Bellevue Club

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800