Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

 • Doprava letecky

  02:00 h

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

Celkem: 6,6 Očekávání klidné dovolené naplněno. Lze plně doporučit rodinám s dětmi i starší generaci. Pro mladé není prostor pro zábavu.

 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Očekávání klidné dovolené naplněno. Lze plně doporučit rodinám s dětmi i starší generaci. Pro mladé není prostor pro zábavu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První přidělený pokoj 107 nevyhovující! Lednička nefunkční, bez televize, na balkóně jedna židle u ušmudlaného stolu, celkový dojem špatný. Okamžitě jsme zažádali o změnu, pokoj 285 slušný. Výborná klima, televizor sice starý, ale funkční, obraz nic moc, ale bonus - ČT24. Stůl na balkóně rovněž bůhví kdy naposled umytý. Skříně rozvrzané, nedají se zavírat, koupelna slušná. Už by to chtělo celkovou inovaci.

Strava
Strava dobrá, chutná, v dostatečném množství, solidní výběr. Ráno dobré teplé nápoje , výborná káva, čaj. Horší to už bylo v poledne a večer, 2 džusy z postmixu málo vychlazené, voda rovněž, pivo z "petek", víno neoplývalo zvláštní kvalitou ani chutí. S ohledem na nepitnou, slanou vodu z kohoutků, by měla být nabídka nápojů kvalitnější, určitě by měl automat fungovat i večer.

Služby hotelu
Úklid pokoje a sociálky pravidelný a dobrý, výměna ručníků dle potřeby, snad by se mohlo při 11ti denním pobytu vyměnit i ložní prádlo. Jinak služby "balkánské", zarazila nás neschopnost zprovoznit dodávku elektřiny po noční bouřce, kdy ještě ráno nebyli schopni nahodit záložní zdroj, takže areál byl bez tekoucí vody.

Pláž
Výborná! Alespoň pro nudisty velmi prostorná, udržovaná, v bezprostřední vzdálenosti od ubytování. Dobře hlídaná, "čumilům" nebyl dovolen pohyb po pláži. Jemný písek, dlouhý, pozvolný vstup do moře, výborné koupání.

Josef Valůšek, 29.07.2015, Datum pobytu: 15.7. - 25.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Josef Valůšek 2015-07-29 6.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

Celkem: 9 Příjemná dovolená.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmi slušné ubytování.

Strava
výborná strava , velký výběr pokrmů

Služby hotelu
na velmi dobré úrovni

Pláž
pláž upravená, v moři občas nějaké smetí - záviselo na větru.

Anonym, 28.07.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Otrant Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Otrant Beach, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2015-07-28 9 1 10 Hotel Otrant Beach

Celkem: 3,4 Cesta autobusem byla zdlouhava. Spolu s doprovodem chorvatskeho ridice, kteremu jsme nerozumeli a spletenim hotel hruza. Po prijezdu jsme...

 • 1 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Cesta autobusem byla zdlouhava. Spolu s doprovodem chorvatskeho ridice, kteremu jsme nerozumeli a spletenim hotel hruza. Po prijezdu jsme byli zdeseni. Na HOTELU to vypadalo desne. Pokoje byli po trech postelich (dve spojene ve dvojluzko). Klimatizace, minilednicka, ktera zapachala, zasuvky z doby kamene, co nefungovaly a dira v balkone, kterou proletali komari. Koupelna byla zanesena spinou a usazeninami. Kohotek totalne spinavy a ze zachodu pri splachovani kapala voda. Sprchova hlavice byla rozbita a strikala do stran jen ne tam kam byla namirena. Sprcha byla bez zavesu. Pokoj jsme vymenili i kdyz jsme dostali stejny. Stravovani bylo moc dobre i pla,z na ktere jsme nasli OPRAVDU zajimave veci. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 27.07.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Velika Plaža

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Velika Plaža, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2015-07-27 3.4 1 10 Velika Plaža

Celkem: 10 Hotel Otrant Beach nabizi vysokou uroven sluzeb, od ubytovani az po jidlo. Ovsem cestovni kancer by jeste mela co vylepsit - prijezd ve...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel Otrant Beach nabizi vysokou uroven sluzeb, od ubytovani az po jidlo. Ovsem cestovni kancer by jeste mela co vylepsit - prijezd ve 23h a setkani s delegatem druhy den az v 18:00 je dost pozde, argument, ze v hotelu je malo Cechu a delegatka sidli vedle v hotelu pred klienty neobstoji. CK neposkytnula dostatecne informace o zazemi hotelu a jeho sluzbach. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 24.07.2015, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Otrant Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Otrant Beach, Ulcinj, Černá Hora Anonym 2015-07-24 10 1 10 Hotel Otrant Beach

Celkem: 9,2 Báječná dovolená v příjemném prostředí penzionu, pláž pár kroků (cca 200 m).

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Báječná dovolená v příjemném prostředí penzionu, pláž pár kroků (cca 200 m). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj s bočním výhledem na moře byl perfektní. Ubytování solidní i pro náročnější klienty.

Strava
Měj jsem zájezd pouze se snídaní - švédský stůl. Kvalitní jednoduchá i pestrá strava. Obědy v tom vedru nahrazovaly nápoje a lehčí občerstvení v některém zařízení pláží (Mojito pláž). Večeři jsme si vybíraly s manželkou v Akse a to tak, že na co máme chuť, to nám připravili (krevety, různé druhy mořských ryb...). Opravdu vynikající.

Služby hotelu
Služby penzionu velmi dobré.

Pláž
Na pláž cca 200 m. kdo se chce projít, má možnost 13-ti kilometrové procházky po jemném čistém písku. Odpolední vítr Vás trochu potrápí (písek všude-všude). Pouze krajní hotel dělá potíže s volnými místy na pláži - chce ji jen pro své klienty a na lehátkách. Popojdete dál a v klidu si užijete nádhernou pláž s pozvolným vstupem do vody - vhodné i pro malé děti.

Ladislav M., 23.07.2015, Datum pobytu: 4.7. - 13.7.2015
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Penzion Aksa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Penzion Aksa, Ulcinj, Černá Hora Ladislav M. 2015-07-23 9.2 1 10 Penzion Aksa

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800