Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

 • Doprava letecky

  02:00 h

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

Celkem: 7 Pokud člověk není žádná fiflena, bude spokojen. Ubytování bylo v pořádku, pokoj, koupelna i balkon byly prostornější, než mnohdy bývají v...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Pokud člověk není žádná fiflena, bude spokojen. Ubytování bylo v pořádku, pokoj, koupelna i balkon byly prostornější, než mnohdy bývají v luxusnějších ubytovacích kapacitách. Strava byla výtečná, skutečně zavádějící je ale označení light all inclusive - nejedná se totiž o nic jiného, než plnou penzi.

Důležité upozornění: bez repelentu a raidu do zásuvky na místo nejzděte! Díky bezprostřední blízkosti řeky vylétají se západem slunce mračna žíznivých komárů. Když jste ale dobře vybaveni, tak vše OK :)

Drobný nedostatek spočívá v tom, že voda v areálu není pitná (resp. rozhodně se vám nic nestane, když se jí napijete, jen byste ji neměli pít mnoho). Při sprchování ani čištění zubů jsme s vodou vůbec žádný problém neměli. Je to podle všeho hodně individuální, mně voda ani náhodou nesmrděla, chutnala jako vincentka či zaječice a byla mi celkově příjemná. 5l kanystr pitné vody pořídíte přímo v marketu v areálu za 1,70 euro.

Důležité je také počítat s tím, že jedete do vyhlášeného nudistického komplexu a ačkoliv pláže pro koupání v plavkách jsou odděleny od nudistických, je třeba být připraven na to, že v areálu často narazíte na nějakého toho z pláže se vracejícího naháče :) Takže asi opět nic pro háklivce.

Největším nedostatkem byl jednoznačně nepořádek mimo udržované plochy a pláže komplexu - jakmile člověk "sešel z cesty", musel počítat s koloritem tvořeným z polorozpadlých baráků a odpadky na pláži. Ale toto je v Černé Hoře normální kdekoli, jak jsme vypozorovali.

Podtrženo sečteno: vydařená dovolená na klidném místě, zdravé sluníčko (žádné vyrážky), moře více tváří - buď velké vlny, ve kterých se opravdu vyřádíte (lehátko nebo nějaký "surf" určitě s sebou!), anebo klidné, můžete si pořádně zaplavat, dostatek vynikajícího jídla. Pokud bychom jeli příště, udělali bychom si určitě více času na prozkoumání nádherné přírody, zejména hor. Zobrazit celou recenzi

Kamila R., 27.07.2016, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Kamila R. 2016-07-27 7 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

Celkem: 9,8 Dovolená pro nenáročné. Nepočítejte s luxusem a budete spokojeni. Černá Hora má přednost hlavně v krásné přírodě a skvělé koupání. Lepší...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená pro nenáročné. Nepočítejte s luxusem a budete spokojeni. Černá Hora má přednost hlavně v krásné přírodě a skvělé koupání. Lepší než Chorvatsko. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chybělo mi na pokoji více úložného prostoru, jinak čisto a klima funkční i lednice v těch pařácích důležitá věc.

Strava
Dostatečné porce, dost zeleniny i ovoce.

Služby hotelu
Příjemný personál, denně výměna osušek i ručníků a výborná komunikace s delegátem CK.

Pláž
Moře teplé, vstup do vody perfektní, lehátka dostačující vzdálenost od ubytování krátká. Pláž udržovaná.

Kryštof Karas, 26.07.2016, Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Kryštof Karas 2016-07-26 9.8 1 10 Bellevue

Celkem: 10 Jsme čtyřčlenná rodinna a na doporučení paní z Invie, která krásně mluvila o čtyřlůžkových pokojích za výbornou cenu a super servisu jsme...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jsme čtyřčlenná rodinna a na doporučení paní z Invie, která krásně mluvila o čtyřlůžkových pokojích za výbornou cenu a super servisu jsme si zakoupili dovolenou do Černé Hory. Dovolená nás vyšla do 40 tisíc a to máme dvě děti 15 a 11 let. Byli jsem maximálně spokojeni pokoje jsou v Belvue super díky tomu že se skládají ze dvou velkých propojených pokojů a každý pokoj má svoji koupelnu s toaletou to bylo skvělé! Navíc v Černé Hoře jsou opravdu nádherné pláže a krásná příroda. Počasí také vyšlo a navíc výborné stravování. Příští rok poletíme opět a už také se sousedy kteří mají také dvě děti a letos byli Chorvatsku a trmáceli se busem dlouhé hodiny v zácpách za stejné peníze mačkali v jednom pokoji a měli jen polopenzi. Opravdu mohu tuto destinaci doporučit a tento komplex také. Dále jsme navštívili krásy Černé Hory a to Boku Kotorskou, klášter vytesaný ve skále Ostrog, pevnost v Ulcinu opravdu nádherné památky a přírodní úkazy jako např. 2000 let starý olivovník ve městě Bar.

Kousek od hotelu pěkné procházky. Pro děti zábava cca 5 min pěšky kolotoče, stánky, nákupy. Do starého města hotelovým šatlem za 10 min. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné čtyřlůžkové pokoje, velké prostorné, se dvěmi koupelnami a toaletami. Klimatizace a lednička také na pokoji.

Strava
Jídlo výborné i s pitím za stejnou cenu tedy další výhoda.

Služby hotelu
Vybavení hotelu starší personál fajn a animátoři od cestovky výborní.

Pláž
Moře krásné, pláž výborná, písek jemný jako mouka žádné boty do vody nejsou vůbec třeba, vstup do vody hodně pozvolný.

Jonáš Nový, 26.07.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Jonáš Nový 2016-07-26 10 1 10 Bellevue

Celkem: 9,6 Výborná dovolená v nádherném prosluněném Ulcinu plného květin a palem a krásného parku, moře výborné teplé a píseček jemný jako mouka....

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená v nádherném prosluněném Ulcinu plného květin a palem a krásného parku, moře výborné teplé a píseček jemný jako mouka. Jídlo výborné ani se to nedadlo sníst, přibrali jsme tady 4 kg. Vydali jsme se na výlet do Albánie a průvodkyně byla super. Moc krásná dovolená za velice přijatelnou cenu a příští rok tady pojedeme znova a budeme u nás ve vesnici jen chválit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté denně výměna ručníků a toaleního papíru a úklid.

Strava
VÝBORNÉ JÍDLO.

Služby hotelu
Program pro seniory byl dobrý a zpříjemnil nám večery.

Pláž
KRÁSNÁ PLÁŽ I MOŘE IDEÁLNÍ PRO SENIORY POZVOLNÝ VSTUP A JEMNÝ PÍSEK.

Vláďa Vlk, 26.07.2016, Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bellevue, Ulcinj, Černá Hora Vláďa Vlk 2016-07-26 9.6 1 10 Bellevue

Celkem: 8,6 Dovolená byla skvělá, ani jsem to něčekala, že z toho budu takhle nadšená. Určitě se sem ještě někdy vrátím. Dovolená je určitě vhodná...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá, ani jsem to něčekala, že z toho budu takhle nadšená. Určitě se sem ještě někdy vrátím. Dovolená je určitě vhodná pro malé děti Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je to spíše pro lidi, kteří si jedou odpočinout. Žádný ruch města.

Strava
Za tuto cenu je strava opravdu velmi dobrá obzvlášt maso. Výběr není jak v 5 hvězdičkových hotelých, ale je určitě lepší.Takhle dobré jídlo jsem ještě nezažila a to jsem byla v mnohem dražších hotelých.

Služby hotelu
Personál byl skvělý,ochotný, velmi milý. Zase, takhle milý personál jsem ješte neviděla. Vybavení pokoje dostačující, nic nám nechybělo. Pokojské nám uklízely každý den (měnily nám ručníky každý den a vymetávaly písek). Wifi byla za 1 euro na 10 hodin. V komplexu byly hezké květiny, posekaná tráva a hřiště pro děti. Chyběl tam akorát bazén, ale ani nám to nevadilo.

Pláž
Pláž byla hezky upravená s pozvolným přístupem do moře. Moře čisté akorát mořské korály a rybky tam nenajdete. Za lehátka se musí platit a musím říct, že jsou nepříjemná (ležíte na dřevu). Hned u pláže je bar s přístupnými cenami. Pláž je rozdělena na nudistickou a normální, takže v komplexu 100% potkáte denně nějakého naháče. Stalo se, že na normální pláž chodili i někteří nudisti, což si myslím, že není dobře. U pláže byla ještě sprcha.

Houbová Houbová, 26.07.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Houbová Houbová 2016-07-26 8.6 1 10 Ada Bojana

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622