Chorvatsko Chorvatsko

Mapa - Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 168 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 168 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 7,2 Spokojenost, jen aparmany mají velmi malé ložnice.. je problém se tam vejít s postýlkou pro dítě.. jinak bezvadná dovolená.-. krásná.....

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost, jen aparmany mají velmi malé ložnice.. je problém se tam vejít s postýlkou pro dítě.. jinak bezvadná dovolená.-. krásná.. pro rodiny s dětmi jak dělaná.. přístup s kočárkem všude.. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 01.12.2014, Datum pobytu: 10.9. - 24.9.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Zaton, Hotel:Zaton Holiday Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Zaton Holiday Resort, Zaton, Chorvatsko Anonym 2014-12-01 7.2 1 10 Apartmány Holiday Village Zaton, Zaton

Celkem: 3,8 Dovolená byla dobrá, občas jsem musela něco překousnout, celkem ochotný personál narážel na nezájem majitele apartmánu, přesto se snažil...

 • 3 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla dobrá, občas jsem musela něco překousnout, celkem ochotný personál narážel na nezájem majitele apartmánu, přesto se snažil pomoci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Parkování - to jsem ještě nikde nezažila, parkování bylo otřesné, skoro žádné místo a když už bylo volno, tak to bylo téměř na milimetry. Ráda cestuji každý den jinam, proto mě to dost trápilo.

Ubytování - za dobrou cenu jsem nečekala zázrak, ovšem rozbitý nábytek (všechny židle), ulomené dvířka mrazáku, zbytky jídla v lednici, sprcháč bez závěsu, rozbitý mop na vytření koupelny, zbyl jen smradlavý hadr, dále problém největší, v ložnici se nedalo větrat, bylo rozbité francouzké okno. Majitel dle recepční o problému věděl minimálně měsíc. Problém byl vyřešen až druhý týden, kdy nás přestěhovali o patro výše, ten samý pokoj (jen dražší) byl vybaven železným kvalitním nábytkem a sprcháč měl závěs :-) To, že jsem přijela až druhý den ubytování a pokoj ještě nebyl připraven, povlečení a ručníky jsem si na apartmán vezla sama z recepce hotelu, to už byla jen drobnost. Celkově se mi v Trogiru místní zdály trošku divní, například vás klidně pustí na placené parkoviště, kde již není místo k zaparkování! O stříkání vody a házení kamení na hosty hotelu ani mluvit nebudu, to bylo zcela jistě jen náhodné selhání jednotlivce. Ovšem na celkové atmosféře se to trochu projevilo. Tak či onak, místo je to krásné a stejně jsem cestovala kažý den jinam a sem se vracela jen přespat. Na konec člověku zbydou jen ty hezké vzpomínky.

Pláž
Pláž byla vzdálená tak 300m, bohužel převýšení bylo tak 200m. Voda byla celkem čistá a fajn teplá. Lidí bylo méně, tak se šnorchlovalo jedna báseň.

Blanka S., 29.11.2014, Datum pobytu: 30.8. - 13.9.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel:Vila Dado

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Seget Donji 11 fotografií

Vila Dado, Makarská riviéra, Chorvatsko Blanka S. 2014-11-29 3.8 1 10 Seget Donji

Celkem: 9,8 Skvělá dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
K naší spokojenosti

Strava
výborná

Služby hotelu
Pěkný hotel i dostupné služby

Pláž
kapacita pláží neodpovídá kapacitě hotelů přelidněno,dostupnost dobrá,pláže čisté,voda průzračná,

Iveta Tejnorová, 29.11.2014, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Rabac, Hotel:Albona Hotel & Residence

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Albona Hotel & Residence, Rabac, Chorvatsko Iveta Tejnorová 2014-11-29 9.8 1 10 Valamar Albona Hotel & Residence

Celkem: 8,8 Byla jsem velmi spokojena. Hotel byl vzhledově pěkný i okolí hotelu bylo velmi hezké. Pláž kousek, co víc si přát :)

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem velmi spokojena. Hotel byl vzhledově pěkný i okolí hotelu bylo velmi hezké. Pláž kousek, co víc si přát :) Zobrazit celou recenzi

Anonym, 28.11.2014, Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Korčula, Hotel:Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Park, Korčula, Chorvatsko Anonym 2014-11-28 8.8 1 10 hotel Park

Celkem: 6 Cena odpovídá kvalitě...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Cena odpovídá kvalitě... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je to starý hotel, částečně zrekonstruovaný, některé pokoje za moc nestojí, ale bylo možné si prohlédnout jiný volný pokoj a vyměnit ho. Chybí minibary na pokojích.

Strava
Chuťově dobré, vždy bylo z čeho si vybrat.

Pláž
Pláž je malá ale čistá, ale po náletu českých důchodců byla nepoužitelná... (jak ve včelím úlu, ani místo, ani klid)

Milan G., 28.11.2014, Datum pobytu: 1.9. - 10.9.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Korčula, Hotel:Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Park, Korčula, Chorvatsko Milan G. 2014-11-28 6 1 10 Hotel Park, Ostrov Korčula - Korčula

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800