Chorvatsko Chorvatsko

Mapa - Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 333 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 333 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

28.08.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 11.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 8,4
 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené - dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování celkem dobré, ale vybavenost "kuchyně" by měla být lepší - v celém studiu jedno malé umyvadlo, takže bez dřezu, napouštění vody do velké láhve naprosto nemožné, jen pomocí malé nádobky, která se pod vodovodní kohoutek v malém umyvadle vejde, jednoplotýnkový vařič, omezené množství i sortiment nádobí.

Strava
Stravovala jsem se z vlastních zdrojů, takže nemohu hodnotit.

Služby hotelu
Velmi vstřícní a milí domácí.

Pláž
Na pláži čisto v mezích možností, spousta lidí (ale to se není v sezóně čemu divit, pláž daleko (více než 300 m), na pláži toalety a sprchy pouze za poplatek.

Villa Anka, Biograd Na Moru, Chorvatsko Anonym 2014-08-28 8.4 1 10 Villa Anka

28.08.2014 - Zdeňka F. - Přečteno: - Datum pobytu: 15.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 7,8
 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Menší ale příjemné městečko, musí se počítat s plnými plážemi. Byli jsme na "fišpikniku" na Mlasce - krásná zátoka s jemným písečkem a Sečuraji - hezké staré městečko na Hvaru - mohu doporučit. Další zájezdy lze vybrat u delegátky. Ubytování bylo vcelku příjemné, na pláž blízko. Co má můj obdiv je doprava - skvělá organizace, přestože jsme museli svozovým autobusem a pak přesedat, nikde se na další autobusy nečekalo déle než 15 minut. Každý klient odjinud, každý jinam a všechno klape! Pohodoví šoféři. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je jednodušší, ale potěšilo, že požadované přistýlky byly normální postele, dostačující byl i balkon s posezením pro 4, bylo vidět i moře a trajektový přístav, mně se ale líbil i pohled na hory, kde ráno přesně v údolí mezi dvěma kopci vycházelo sluníčko. Jinak pravděpodobně s koncem sezony už by se dalo leccos opravit (nefunkční světlo u vchodu do pokoje, jediný háček v koupelně urvaný, vytržená zásuvka).

Strava
Jídlo bylo chutné, pominu-li klasické umělohmotné "jugoslávské" polévky, ale kdo je nemusí, může je vynechat, hlavního jídla byl dostatek i pro jedlíky.

Služby hotelu
Personál byl velice milý, vstřícný, nebyl problém se s kýmkoli domluvit v češtině, výměna ručníků na požádání, každý den vynesený koš,nějakou hvězdičku z hodnocení jsem ale musela ubrat za čistotu. Když jsme se ubytovávali uvítalo nás několik chuchvalců prachu se smotanými dlouhými černými vlasy v pokoji i v koupelně, půjčila jsem si tedy kýbl a hadr ... . Bohužel druhý den to vypadalo stejně. Paní uklizečka patrně brala víc pokojů jedním hadrem (my jsme blonďáci a nakrátko). Jinak vila jako celek působí příjemně.

Pláž
Pláž je v Drveniku víc plná než znám z jiných částí Chorvatska, ale udržované a čisté, hospůdky na pláži, sprchy se sladkou vodou, kdo chce být stranou, může využít upravená betonová plata , která jsou nedaleko a přece stranou ruchu, i zde sprchy. Šnorchlování u hlavní pláže není nic moc, je tu příliš lidí a také nic moc k vidění, lepší by to mohlo být na skalnatém pobřeží, ale pozor na ježky. Moře bylo čisté, jen jeden den plavala nějaká tráva, ale do druhého dne zmizela i z pláže.

Vila Mario, Střední Dalmácie, Chorvatsko Zdeňka F. 2014-08-28 7.8 1 10 Mario

28.08.2014 - František Flídr - Přečteno: 19× - Datum pobytu: 11.8. - 25.8.2014

 • Celkem: 8
 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Špatné počasí (v srpnu) a velký počet lidí na naprosto přeplněné pláži kazili dojem jinak dobré dovolené Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše OK.

Strava
Strava - skvělá

Pláž
Obrovské množství lidí na pláži....po 12 h nešlo najít místo

Remisens Family Hotel Marina, Kvarner, Chorvatsko František Flídr 2014-08-28 8 1 10 Hotel Marina

28.08.2014 - Daniela J. - Přečteno: - Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 7,8
 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z tejto oblasti Rabacu bol veľmi dobrý, povedzme že najlepší, najmä v porovnaní s ostatnými hotelmi a plážami na Rabaci, ktoré sme si pozreli pri prechádzke krásnou promenádou popri mori. Ostatné hotely boli väčšinou vo svahu a v lese, veľa schodov, tmavé prostredie bez slnka, pláže podstatne menšie, velke skaly, tažší prístup do mora, malé bazény, málo možností stravovania. Okolie Hedery, Mimózy a Narcisu s celkom 5 atypickými bazénmi, veľké športoviská, veľká pláž,vyhradené zdarma lehátka, nádherné záhrady, kvety aj parkoviská - bol oproti tomu úplný opak - takže chválime na jedničku. Vidno, že to manažuje vlastník Talian s Nemcom a záleží im na spokojnosti klientov. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prvý dojem bol dosť nepríjemný, aj ked sme vedeli, že izba bude bez balkóna a nie na morskú stranu.

Dostali sme izbu na 6. poschodí (celkom je 7 poschodí), avšak bolo to z tej strany, kde je jediná prístupová cesta k hotelovému 3 - komplexu a tiež k autocampu Oliva, ktorý je súčasťou komplexu. A z tejto strany cesty bola naša izba vlastne na prízemí, a pred nami frčali neustále autá, čo sa nedalo cez jediné okno ani počúvať, ani v noci spať kvôli hluku, pokiaľ by bolo otvorené. Bol tam tiež zatuchnutý vzduch, akoby sa ta izba ani nevyužívala, akoby cez to okno sa ani nevetralo.Tak sme ihneď žiadali výmenu, nakoľko na takéto podmienky nás CK vôbec neupozornila. Na recepcii nám vyšli v ústrety a na druhý deň nám ponúkli izbu z tej istej strany, avšak na vyššom 7. poschodí, čo bolo v skutočnosti 1. poschodie, ale bol tu už aspoň francúzky balkónik, bolo to vyššie nad cestou a o niečo menej hlučné a prašné. Aj tak sme však spávali kvôli autám pri zavretom balkónovom okne každú noc, a cez deň sme zatvorili iba žalúzie, aby sa vetralo. Myslím, že na tieto tzv. "štandardné" izby, ktoré má každý z týchto 3 hotelov od cesty na "6. a 7. poschodí" - v skutočnosti prízemie a 1.poschodie - mala CK v každom prípade upozorniť. Takže veľké mínus v tomto ohľade pre CK pre nedostatočné informácie. Ak sa tam v budúcnosti vrátime, v každom prípade si priplatíme izbu s balkonom alebo terasou, ktoré majú všetky izby na morskú stranu - okrem 6. poschodia.

Strava
Mali sme polpenziu - prostredie hotelovej reštaurácie super, vlastný stôl nám bol hned pridelený, strava velmi pestrá, stále dokladali,ak niečo chýbalo, napr. ráno croisanty - dopiekli, dovarili, doniesli na bufetové stoly - a mohli sme vyberať. K večeri mal každý zdarma džbány vody, resp. slabej sódy, kolko len chcel, okrem toho sme mali aj čapované pivo, víno alebo nealko nápoj na osobu cca 2,5 dcl, čo úplne postačovalo. Medzi 16. a 17.hodinou každý deň sme si mohli vybrať v hotelovom bare kávu, čaj alebo nápoj nealko a k tomu koláčik. V blízkosti pri pláži bol grill bar s 3 otvorenými terasami, tam sa tiež dalo chutne najesť rôzne špeciality, piekli tam aj prasiatka skoro každý deň. Na promenáde bolo tiež veľa zariadení, kde sa dalo najesť alebo si kúpiť výbornú zmrzlinu (v hoteli bola síce každý večer, kto koľko chcel si nabral, ale bola dosť vodová - taká potravinárska).

Služby hotelu
Služby hotela skvelé - najmä recepcia, ochotní, úslužní, rýchli, za depozit 10 eur ponúkli kľúče od trezoru na izbe, nastavili ihneď klímu, aby bola použiteľná, ponúkli možnosť výmeny eur na kuny bez provízie, nebolo treba hľadať zmenárne.. V reštaurácii tiež milý a úslužný personál, chyžné tiež starostlivé a pokiaľ viselo na dverách "Nerušiť" , tak trpezlivo vyčkávali s upratovaním až do nášho odchodu. Každý deň menili uteráky, osušky, upratali, umyli a vysávali. Oba výťahy trocha nešťastne naprogramované, lebo zastali vždy na tom poschodí, kde niekto stlačil a zmestili sa tak 5 osôb. Ale pre nás schody neboli problém.

Pláž
Pláž v blízkosti hotela, žiadne schody ale prístup po rovnej ceste a potom po pobrežnom chodníku. Bola najmä rovná, bez spádu a dosť široká. Je pravda, že by mohlo byť na nej menej tých platených lehátok priamo pri mori, lebo boli využité maximálne na 50 %. My sme si našli vždy miesto na rovine za lehátkami a mali sme tiež vlastný slnečník. Vstup do mora postupný, najprv kamienky, potom piesok, velký vyhradený priestor iba na plávanie (nie člny a bicykle), more teplé, bez vĺn, v hlbšej časti pekné modrozelené. Na plávanie ideálne podmienky. Veľmi sa nám páčilo aj pri bazéne, kde bola 2 x za deň aquagymnastika ako jeden z animačných programov, na ktorom sme sa každý deň zúčastňovali. Animátorský tím bol skvelý, taký taliansky štýl animácií, hovorili v 5 jazykoch a robili potom aj večer programy pre deti, a tiež pre dospelých tanečné vystúpenia, kabaret, scénky, hudobné vystúpenia, takže sme sa dobre zabavili.. Hráme aj tenis, tak sme asi 3 x využili antukové kurty v areáli za dobrú cenu - 7 eur, pričom sme hrávali asi 1 a pol hodiny zakaždým, najmä keď bolo polooblačno. Sú tam aj iné hry a športoviská, vnútorné bazény, fitness zdarma, takže celý čas pobytu sme si vystačili iba v tomto areáli a po večeri na promenáde, na záver dňa animačné programy. No proste relax ako sa patrí, a bez toho, aby sme niekam jazdili autom! Celých 8 dní všade iba pešky, aj market s rôznym tovarom (potraviny, nápoje, drogéria, iné) bol priamo v hoteli Narcis.

Hedera, Rabac, Chorvatsko Daniela J. 2014-08-28 7.8 1 10 hotel Hedera

28.08.2014 - Pavlína M. - Přečteno: - Datum pobytu: 16.8. - 25.8.2014

 • Celkem: 8,2
 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se mi líbila,cena naprosto odpovídala nabízeným službám,dovolenou na Hvaru bych si ráda zopakovala. Hotel Fontána má výbornou polohu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dovolena na Hvaru se nám velice líbila až na pár nedostatků.Přesto že jsme měli objednáno ubytování v hotelu,bydleli jsme v bungalovech situovaných v borovém háji.Připlatili jsme si za comfort a přesto jsme měli naprosto totožné ubytováni jako kolegové kteří platili pouze standard

Strava
Stravování bylo celkem v pohodě až na velice strohé a jednotvárné snídaně každý den naprosto stejná nabídka,které se člověku zajídají již po třech dnes.Absolutní absence jakéhokoli sladkého pečiva.

Služby hotelu
Hned při příjezdu arogantní chování recepčního, podotýkám že šlo pouze o jednoho z nich,ostatní recepční byli během pobytu v pohodě.Úklid byl naprosto v pořádku.

Pláž
Pláž přímo u hotelu,možnost výběru mezi oblázky a betonem,všude čisto.

Fontana Resort (Jelsa), Hvar, Chorvatsko Pavlína M. 2014-08-28 8.2 1 10 Adriatiq resort Fontana

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800