Chorvatsko Chorvatsko

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 260 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 260 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 8,8 Išli sme last minute za 200e na osobu s polpenziou. Izba o ničom, ale za tie peniaze v pohode. Strava na jednotku, nemôžeme nič vytknúť,...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Išli sme last minute za 200e na osobu s polpenziou. Izba o ničom, ale za tie peniaze v pohode. Strava na jednotku, nemôžeme nič vytknúť, varili vynikajúco. Polohu hotela hodnotím na 1***, presne v strede promenády, nemusíte nikam chodiť. Bary, obchody, reštaurácie, pláž. Všetko nakope. Na pláž to bolo asi tak 20 krokov. Vynikajúce miesto. S dovolenkou sme boli nadmieru spokojní! Pláž krásna, voda nádherná. Takéto Chorvátsko som ešte nezažila. Nešli sme s očakávaním, lebo Chorvátsko je predsa iba Chorvátsko, ale toto mi vôbec ako Chorvátsko neprišlo. Bola to naozaj vynikajúca dovolenka :) Zobrazit celou recenzi

Dominika Beháňová, 24.07.2016, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Podgora, Hotel:Podgorka

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Podgorka, Podgora, Chorvatsko Dominika Beháňová 2016-07-24 8.8 1 10 Podgorka

Celkem: 8 Celkovo dovolenku hodnotím za doteraz najlepšiu, akú sme mali v Chorvátsku. Nedostatky ubytovania boli vykompenzované prostredím, v akom...

 • 6 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkovo dovolenku hodnotím za doteraz najlepšiu, akú sme mali v Chorvátsku. Nedostatky ubytovania boli vykompenzované prostredím, v akom sa hotel nachádzal, plážou a stravou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie a zariadenie v tomto hoteli by som nazvala ako "retro". Môj prvý dojem bol, že sa tu zastavil čas na niekoľko desaťročí. Neskôr sme sa dozvedeli, že hotel je pred plánovanou rekonštrukciou. Aj keď bolo vidieť nejaké tie nedostatky, všade bolo čisto a izby denne upratovali. Takže ubytovanie celkom ušlo.

Strava
Nedostatky ubytovania plne vyvážila strava. Stravovanie prebiehalo formou bufetu. Raňajky boli v čase od 7.00-10.00 h, počnúc praženicou, párkami až po müsli, niekoľko druhov pečiva. Na pitie boli v ponuke ovocné džúsy, niekoľko druhov kávy, čaj, mlieko a pod. Obedy sme riešili v hotelovej reštaurácií, alebo v reštauráciách, ktorých bolo na každom kroku dosť, kde sa tiež varilo super. Neďaleko bol obchodný dom, kde bolo možné si dokúpiť všetko potrebné. Večera sa podávala od 07.00-09.00 h, každý deň iná ponuka. Na výber bolo niekoľko druhov mäsa, príloha zemiaky, zelenina na rôzny spôsob, veľa, veľa zeleninových šalátov. Na svoje by si prišli aj vegáni.

Služby hotelu
Pricestovali sme vlastným autom a mali sme problém s parkovaním pri hoteli. Ochotní "domorodci" nám poradili, kde sa nachádza hotelové parkovisko, ktoré sme hneď našli. Nebolo priamo pri hoteli, ale bolo v uzavretom areáli. Cena parkovania prijateľná. Personál hotela od prvého dňa ochotný poradiť a pomôcť.

Pláž
Pláž sa nachádzala priamo pred hotelom. Preskúmavali a porovnávali sme okolité pláže, nakoniec sme uznali, že tá "naša" bola najlepšia (veľkosť kamienkov, vstupom do mora, vlnami a čistotou). Asi viacerí dovolenkári boli tohto názoru, preto sme sa tam trošku tiesnili a museli sme si hľadať miesto.

Nelja, 24.07.2016, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Podgora, Hotel:Podgorka

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Podgorka, Podgora, Chorvatsko Nelja 2016-07-24 8 1 10 Podgorka

Celkem: 8,3 velmi sa nám páčilo aj pani majiteľka veľmi milá, jedny hostia robili bordel v noci čo nas rušilo ale inak krásne prostredie a mínus pre...

 • 8 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
velmi sa nám páčilo aj pani majiteľka veľmi milá, jedny hostia robili bordel v noci čo nas rušilo ale inak krásne prostredie a mínus pre inviu za to že nám neposlala voucher včas až po vyžiadaní Zobrazit celou recenzi

Anna Vallova, 24.07.2016, Datum pobytu: 18.7. - 21.7.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Gradac, Hotel:Apartmány Palmero

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Palmero, Gradac, Chorvatsko Anna Vallova 2016-07-24 8.3 1 10 Apartmány Palmero

Celkem: 5 Dovolená byl jeden velký zážitek. Počasí nám přálo , až na karambol v pokoji, kde nám 3 den pobytu v pokoji v koupelně po 22.00 hodině z...

 • 3,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byl jeden velký zážitek.

Počasí nám přálo , až na karambol v pokoji, kde nám 3 den pobytu v pokoji v koupelně po 22.00 hodině z ničeho nic praskla horká voda a vytopila celý pokoj.Kde bylo během chvíle 10 cm vařící vody.Okamžitě jsem běžela do recepce, kde mě recepční s klidem řekla at to zavřu.Bohužel nic se nedělo až po další urgenci recepční, kdy se uráčila navštívit v patře pokoj ,kde už voda začala zatékat do sousedícího pokoje.Jeden z ubytovaných chorvatů se snažil , ale opravdu to nešlo. Po náké době přišel udržbář a za plentou ze sprchy se mu to po chvilce podařilo uzavřít.Stáli jsme stále na chodbě v nočním práde.Po opětovném navštívení recepce zde byl už jiný recepční a to nejdůležitější nerozuměl, že bychom se taky rádi už někam přestěhovali a šli spát.Byl s námi 11 letý kluk.Nepochopím jak v tak velkém hotelu, kde se pohybuje spousty čechů nerozumí.(nejspíš nechtěl)Šla jsem pro tel. číslo delegáta, ale v tom okamžiku přišel jeden ze zaměstnanců hotelu pohyboval se v jídelně sympatický chorvatský mladík, který nakonec dotahl vše k dobrému .Dostali jsme pokoj, kde nebyla lednice na které jsme trvali, že prý nám ji ráno přestěhuji.Ale jaké bylo naše překvapení NEŠLO to a tak jsme se stěhovali do dalšího pokoje o patro víš, kde lednice byla.Komu se podaří o dovolené přespat ve třech pokojích !!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokoje - na přespání dobrý , skříně tedy dost hrůza.Měli jsme pokoj 2+1 tak jsme byli jako sardinky,pokoje jsou malinké.

Strava
Jídlo které bylo po dobu pobytu podáváno bylo ucházející.

Jen u snídaně jsme postrádali zeleninu, jinak se vše opakovalo dokola každá snídaně stejná.

Při večeři byl výběr ze tří jídel a bylo vždy si z čeho vybrat.Polévky nám moc chutnali a při večeřích byla k dispozici i zelenina.

Dle informace od delegáta jsme měli chodit na večeře od 19.00 , ale vše bylo jinak KELLNER prý až od 20.00 bylo to dost dlouho.

Služby hotelu
Dojem recepčních k dané situaci , kterou jsem už popsala v celkovém shrnutí je dost smutný.Byl i problém s přihlášením na Wifi a dle popisu se to nedalo a vstřícnost z řad recepčních nebyla.

Pláž
Přístup k pláži byl velice dobrý.Pláž nebyla plná lidí tak nám to vyhovovalo a přístup do moře super a šnorchlování taktéž.Velice čisté moře i pláže a bylo možné se ukrýt před poledním sluncem v přilehlích keřích,Zeleň byla upravená a bylo posekáno.

Miroslava Bastlová, 24.07.2016, Datum pobytu: 7.7. - 16.7.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Orebič, Hotel:Komodor (Perna)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Komodor (Perna), Orebič, Chorvatsko Miroslava Bastlová 2016-07-24 5 1 10 hotel Komodor

Celkem: 8,2 Na dvou hvězdičkový hotel velmi dobré

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na dvou hvězdičkový hotel velmi dobré Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídá dvouma hvězdičkám

Strava
strava velmi dobrá, pouze kapacitně jídelna občas nezvládala

Pláž
skvělá, prostě paráda, beton a tráva žádný písek

Jiří Lahoda, 24.07.2016, Datum pobytu: 14.7. - 19.7.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Umag, Hotel:Adriatic Guest House

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Adriatic Guest House, Umag, Chorvatsko Jiří Lahoda 2016-07-24 8.2 1 10 Hotel Hotel Adriatic Umag, Umag

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622