Chorvatsko Chorvatsko

Mapa - Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 437 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 437 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 6 Dajla je prijemna, pokojna lokalita. Mestska plaz aj prirodne plaze rozneho typu. Poloha medzi Umagom a Novigradom je vyhodna,...

 • 5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dajla je prijemna, pokojna lokalita. Mestska plaz aj prirodne plaze rozneho typu.

Poloha medzi Umagom a Novigradom je vyhodna, stravovanie v Dajle alebo v prilahlych mestach je ok, male obchody su aj v Dajle, vacsie supermarkety v Novigrade, co je asi 5 km.

Dajla ponuka mestske pripojenie na wifi zdarma, v lokalite centralnej plaze, co je prijemny bonus, kedze ubytovanie samotne neponuka nic. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie je velmi skromne, v podstate bez vybavenia. Ak sa plati plna suma, je to velmi drahe, ak je zajazd kupeny ako last minute, da sa to akceptovat. Urcite nevhodne pre narocnych dovolenkarov.

Anonym, 23.10.2014, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Novigrad, Hotel:Latice

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Latice, Novigrad, Chorvatsko Anonym 2014-10-23 6 1 10 LATICE

Celkem: 9,2 Skvelý rezort pre rodiny s deťmi - ihriská, trávnaté plochy s tieňom pod stromami, ku kamenistej pláži alternatíva krásny bazén,...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvelý rezort pre rodiny s deťmi - ihriská, trávnaté plochy s tieňom pod stromami, ku kamenistej pláži alternatíva krásny bazén, vynikajúca partička mladých animátorov, ktorí sa starali o deti, vymýšľali s nimi programy, súťaže, v prípade zlého počasia tam bol kútik, kde si všeličo vyrábali. Po večeri bývali vonku zábavné programy pre deti, kde sa tancovalo, bláznilo, súťažilo, každý večer prišiel klaun, alebo tanečníci, kúzelník, …. Nič sme si od toho neľubovali, ale tie večere boli aj pre deti aj pre dospelých highlitom dovolenky:-) Neskôr večer pokračovali programy pre dospelých, väčšinou hudba/tanec v spojení s nejakou kulinárskou témou /raz sa vonku grikovalo, raz bola noc drinkov, potom zákuskov,…), všetko v dostatočnej vzdialenosti od izieb/bungalovov, takže kto chcel večer v tichu oddyhcovať na izbe/terase/v parku s knihou v ruke, nebol rušený zábavou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Areál bol veľmi pekný, rozľahlý, s parčíkmi, ihriskami, olivovým hájom, podľa lokality bývania je to na pláž pohodovým tempom 1-5 minút, v centre rezortu je supermarket, kde sa dalo denne kúpiť čerstvé ovocie, zelenina, nápoje,...

Strava
Strava vo Villas Rubin bola skvelá, sme celiatická rodina a nebol najmenší problém, či už na raňajky, alebo večere, vždy sa pri bufetovom štýle dalo vybrať mäso na prírodno, prílohy, zelenina, vždy bol dostatok ovocia, … V ponuke síce neboli priamo bezlepkové jedlá (čo nikde nebolo ani propagované, píšem to len ako postreh, že tu sa najedia aj bezlepkáči), ale vždy sa dalo dobre a pestro vybrať. Matky s deťmi ocenili vždy 2 druhy polievky, k raňajkám kaše, miečne ryže, syry, … či bol niekto vegetarián, alebo bezlepkáč, alebo mal malé deti, veľmi pohodovo sa dalo prestravovať.

Služby hotelu
Hotelové izby mali balkńy/terasu, boli skrome, ale útulne a čisto zariadené, denne upratované.

Pláž
Plá bol čistučká, ale ako takmer všade v Chorvártsku - kamenistá, takže si to vyžadovalo špeciálnu obuv, ale na každom rohu sa dali kúpiť - aj pre deti- také tie gumené topánky všetkých veľkostí. K hotelu patrí aj bazén s tobogánmi, lehátkami, vlani nanovo prerobený, k nemu veľká prislchajúce reštaurácia, kde sa dalo cez deň najesť a napiť.

Natália Dadíková, 23.10.2014, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Rovinj, Hotel:Villas Rubin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villas Rubin, Rovinj, Chorvatsko Natália Dadíková 2014-10-23 9.2 1 10 VILLAS RUBIN

Celkem: 9,6 Výborná dovolenka, skvelé služby, personál bol príjemný. Rodinný hotel ktorý vrelo doporučujem. Boli sme S 1,5 ročným dieťaťom a všetko...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolenka, skvelé služby, personál bol príjemný. Rodinný hotel ktorý vrelo doporučujem. Boli sme S 1,5 ročným dieťaťom a všetko bolo tomu prispôsobené aj zo strany hotela. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Novo vybavený, čistý, upratovanie dvakrát do týždňa ale V prípade potreby aj každý deň, hotel je v tichej lokalite.

Strava
Výber Z troch jedál. Rozmanitá strava. Raňajky bohaté stále čerstvé formou jem koľko zvládnem :-) Večera bola podľa výberu deň vopred. Porcie akurat. Každý deň iný dezert.

Služby hotelu
Rodinný hotel. Príjemný, milý, stále ochotný majiteľ a personál. Určite sa tam vrátime.

Pláž
5 min. na pláž avšak pláže dosť preplnené. More čisté S pozvoľným vstupom do mora.

Miroslava N., 22.10.2014, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Gradac, Hotel:Lukas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lukas, Gradac, Chorvatsko Miroslava N. 2014-10-22 9.6 1 10 Hotel Lukas

Celkem: 9,6 Hotel je dobře situovaný, kousek od pláže a obchůdků.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je dobře situovaný, kousek od pláže a obchůdků. Zobrazit celou recenzi

Strava
Výborná. Není co vytknout.

Služby hotelu
Služby jsou na velmi dobré úrovni, velice ochotný a milý personál.

Pláž
Pláž je členitá. V dosahu je jedna mala oblázková hned hotelem, jinak kamenitá. V sezóně tam asi nebude k hnuti.

Miroslava K., 21.10.2014, Datum pobytu: 15.10. - 18.10.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Rabac, Hotel:Miramar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Miramar, Rabac, Chorvatsko Miroslava K. 2014-10-21 9.6 1 10 Hotel Miramar, Rabac

Celkem: 7 Korčula je kouzelný ostrov Chorvatska s čistým mořem a spoustou krásných pláží. Hotel Park nabízí služby úměrné ceně zájezdu. Celkový...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Korčula je kouzelný ostrov Chorvatska s čistým mořem a spoustou krásných pláží.

Hotel Park nabízí služby úměrné ceně zájezdu.

Celkový dojem z dovolené je velmi pozitivní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje v hotelu Park jsou zařízeny jednoduchým, ale postačujícím nábytkem (postel, noční stolky, křeslo, toaletka). Koupelna by snesla malé úpravy.

Měli jsme zaplacený pokoj s výhledem na moře, ale bohužel přes kaštan jsme jej moc neviděli. (stěžovali si na to i ostatní ubytovaní)

Strava
Jídlo bylo dobré a bylo jej dostatek. Mohlo by však být více pestré.

Služby hotelu
Celkový dojem z hotelu byl příjemný, i když by bylo potřeba nějaké věci doladit.

Pláž
Vstup do moře u hotelu je z betonových plat, což není vhodné pro malé děti.

Moře je na celé Korčule krásně čisté. Najdou se zde i kouzelné pláže, jak vystřižené z časopisů.

Anonym, 16.10.2014, Datum pobytu: 19.9. - 28.9.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Korčula, Hotel:Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pláž na ostrově Korčula 1 fotografie

Park, Korčula, Chorvatsko Anonym 2014-10-16 7 1 10 hotel Park

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800