Chorvatsko Chorvatsko

Mapa - Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 168 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 168 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 8 Na Hvaru jsem byl už asi 6 krát,vždy na tomto hotelu,a jsem velice spokojený,můžu tento hotel doporučit.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na Hvaru jsem byl už asi 6 krát,vždy na tomto hotelu,a jsem velice spokojený,můžu tento hotel doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice klidný a čistý hotel.

Strava
Strava byla jeden z dalších důvodů,proč jsem byl na tom hotelu tak často.Byl jsem moc spokojený.

Služby hotelu
Nepoužíval jsem žádných z nabízených služeb,takže nehodnotím.Úklid byl ale dobrý.

Pláž
Maximální spokojenost,úžasná voda.Jedním slovem perfektní.I pro malé děti,pozvolný vstup do moře jdete 40 metrů a stále je tam vody po pás.

Anonym, 12.03.2015, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel:Hvar (Jelsa)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hvar (Jelsa), Hvar, Chorvatsko Anonym 2015-03-12 8 1 10 Hvar (Jelsa)

Celkem: 8,4 Skvělá dovolená, příjemný personál, pokoje čisté a udržované. Voda čistá, městečko tak akorát velké/malé, několik obchodů(potravin),...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, příjemný personál, pokoje čisté a udržované. Voda čistá, městečko tak akorát velké/malé, několik obchodů(potravin), hodně obchůdků, kaváren, pekařství... Vše bylo perfektní, můžu jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Malé ale pěkné pokoje, nic moc moderního, ale velmi pěkně udržované a hlavně čisté. Úklid byl každý den a naprosto perfektní. V hotelu byl každý večer po 22.00 klid, s ničím nebyl problém. Na recepci se vždy usmívali, příjemný personál, snažili se vždy vyjít vstříc. Museli jsme odjet v předvečer před posledním dnem (nesouviselo to s hotelem, soukromá věc) a vůbec nebyl problém, ani žádné zdržování s kontrolou pokoje, prostě jsme po večeři odevzdali klíče na recepci a nazdar.

Strava
Měli jste snídaně a večeře a obojí perfektní. Na snídaně se vyplatí přijít hned ze začátku kdy tam skoro nikdo není a člověk si může pěkně v soukromí posnídat na terase, prostě paráda. Na večeři občas dost dlouhé fronty, ale to je o čase nárazově. Ale jídlo perfektní, obrovský výběr jak z hlavních jídel, salátů, zálivek a olejů, moučníků a ovoce, pečiva atd, prostě vybere si každý i kdyby nechtěl :)

Služby hotelu
Vše v pořádku.

Pláž
Na jedné malé pláži byly výkaly a od psa to určitě nebylo (tak leda od dogy nebo vlkodava:)), asi to někdo v noci nestihl, ale to je prostě o lidech... naštěstí ten den bylo docela sychravo, takže na pláž moc lidí nechodilo. Nicméně jinak byly pláže pěkné, čisté, nikde žádné řasy nebo mořská havěť s ostny.

Barbora G., 27.02.2015, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2013
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Rabac, Hotel:Depandence Mediteran

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

hotel zvenčí 7 fotografií

Depandence Mediteran, Rabac, Chorvatsko Barbora G. 2015-02-27 8.4 1 10 Depandence Mediteran

Celkem: 7,6 Byli jsme s přítelem spokojení s ubytováním, strava byla výborná. Kolem hotelu velice mnoho míst, kam jste si mohli jen tak sednout a...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme s přítelem spokojení s ubytováním, strava byla výborná. Kolem hotelu velice mnoho míst, kam jste si mohli jen tak sednout a číst si, relaxovat. Bod dolů za pláž, na kapacitu hotelů velice malá (vyloženě "hlava na hlavě"), mohli jste se uvelebit na kamenech, ale přístup z nich do vody špatný, velice velké vlny, pro starší lidi nedoporučuji, nedalo se volně plavat. Ale zase úžasné nadnášení vlnami, přeskakování, děti i dospělí si to užívali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním nebyly žádné potíže, je zde i výtah, pokud se vám zrovna nechce šlapat po schodech.

Strava
Strava byla velice chutná, velký výběr, měli jsme all inclusive, bylo zbytečné chodit na svačiny, byli jsme stále syti. Velké množství zeleniny, ovoce, připravené sálaty a nebo jste si mohli podle chuti udělat svůj vlastní, byly tam různé dresingy. Výborné dezerty, výběr z mnoha sýrů a dalších. Hlavní jídla přes ryby, maso, těstoviny... Velký výběr nealkoholických nápojů, bod dolů bych dala za alkoholické nápoje, víno nám moc nechutnalo, za to pivo bylo v perném počasí úžasné.

Pláž
Čistota pláže asi taková, že kdyby si lidé po sobě uklízeli a používali odpadkové koše, bylo by to určitě lepší. Malinkatá pláž, velké vlny. Velice blízko hotelu.

Aneta V., 18.02.2015, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel:Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Park, Pula, Chorvatsko Aneta V. 2015-02-18 7.6 1 10 PARK

Celkem: 8 dovoena byla vydarena

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dovoena byla vydarena Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani bylo v poradku

Strava
Varily zde moc dobre a byl opravdu velky vyber

Služby hotelu
obsluha byla neprijemna,takze celkovy dojem neni nejlepsi

Anonym, 02.02.2015, Datum pobytu: 3.10. - 5.10.2014
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Brač, Hotel:Sentido Kaktus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sentido Kaktus, Brač, Chorvatsko Anonym 2015-02-02 8 1 10 SENTIDO Kaktus

Celkem: 8,4 Velmi pěkné, Podgora je na překrásném místě, moře, hory, pěší výlety třebas do městečka Tučepi. Akorát se musí asi 500 metrů po chodníku...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pěkné, Podgora je na překrásném místě, moře, hory, pěší výlety třebas do městečka Tučepi. Akorát se musí asi 500 metrů po chodníku vedle silnice. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování poněkud zastaralé, ale na přespání stačí. Do Chorvatska jezdíme za překrásnou přírodou, ne na kontrolu, jak mají vymalováno. Uvítal bych alespoň malou ledničku a varnou konvici. Výhled na moře byl spíše výhledem směrem k moři, jelikož jsme měli pokoj v přízemí a pod balkonem byl keř. Alespoň tam nešlo odpolední slunce, za den toho bylo až až. Kdyby se mi stýskalo po moři, tak si zajdu na promenádu, vede hned pod balkonem hned za keřem. Doporučuji šňůru na prádlo, není zde sušák. Denně vedle hotelu tejral nějaký místní umělec klávesy, dobře že jeho výkony byly pouze od 19 do 22 hodin.

Strava
V hotelové jídelně strava chutná, dosti pestrá. Ale ty fronty před začátkem vydávání! Vyplatí se určitě chodit alespoň o půlhodinu po zahájení. V celé Podgoře jsme ochutnali akorát zmrzku, palačinky (vynikající) a pivo (nic moc, jsme od Plzně), ale pitné bylo.

Služby hotelu
Pokojská velmi ochotná, denně čisté ručníky, kdykoli jsem ji požádal o luxování, nebyl problém. Stlali jsme si sami, máme ruce.

Pláž
Přístup na pláž přes promenádu, pláž čistá, jemné oblázky. Poněkud přitvrdili majitelé lehátek, my jsme je nepoužívali, tak je mi to šumafuk, stačí karimatka. Naše malá (vnučka, 12 let) je vždycky jako u vytržení. Když byly větší vlny, chodili jsme do bazénu u hotelu Aurora. Lehátka zde volně dostupná. Akorát z promenády asi 40 schodů, uf.

Anonym, 25.01.2015
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Podgora, Hotel:Mediteran

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mediteran, Podgora, Chorvatsko Anonym 2015-01-25 8.4 1 10 Mediteran 28.06.2014 až 11.07.2014 Karel, Naďa a Karolínka

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800