Chorvatsko Chorvatsko

Mapa - Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 590 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 590 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 9,2 Pirovac, je malé, klidné městečko s dlouhou štěrkovou pláží. Bydleli jsme ve vile, v areálu autokempu, která byla nejblíž u moře -...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pirovac, je malé, klidné městečko s dlouhou štěrkovou pláží. Bydleli jsme ve vile, v areálu autokempu, která byla nejblíž u moře - úžasné. Moře klidné s postupným vstupem, pro děti absolutně vyhovující. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vilka, čistá uklizená. Každý den přicházela paní na úklid, podle potřeby vyměnila ručníky, vysypala koš atd.

Strava
Vařili jsme si sami a nebo jsme jedli v hospůdce. Vše v pohodě, v obchodech mají dostupné všechny potraviny.

Služby hotelu
Využívali jsme WIFI, která byla volně dostupná na recepci.

Pláž
Pláž štěrková, podél pláže rostou borovice, ani jsme nepotřebovali slunečník.

Magdaléna, 27.08.2015, Datum pobytu: 14.8. - 23.8.2015
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Severní Dalmácie, Hotel:Vily Miran

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vily Miran, Severní Dalmácie, Chorvatsko Magdaléna 2015-08-27 9.2 1 10 Vily MIRAN, Pirovac

Celkem: 1,4 Bohužel jsme nemohli ovlivnit počasí, které nám nepřálo, ale ani za cenu výborného počasí bychom už tuto destinaci nevybrali. Těmto...

 • 1 Ubytování
 • 3 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Bohužel jsme nemohli ovlivnit počasí, které nám nepřálo, ale ani za cenu výborného počasí bychom už tuto destinaci nevybrali. Těmto apartmánům se vyhněte velkým obloukem, Pokud chcete za kažkou cenu utratit víc než 100,- Euro za apartmán/noc, dejte si koupel doma ve vaně a peníze spláchněte do záchodu. Bude to určitě lepší, než strávit dovolenou v těchto podmínkách. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmány jsou hodnoceny 3*, ale v porovnání jiných míst to byla děs a hrůza. Hned ppo vstupu do apartmánu nás přivítal vlhký a nepříjemný zápach (plesnivý), který se nám do konce pobytu nepodařilo vyvětrat. Po asi 3 dnech se nám objevili v ložnici mravenci, i když jsme tam žádné jídlo nikdy nekonzumovali a v kopelně nás každé ráno "přivítali" v umývadle malí broučci, kterých se nebylo možné zbavit. Odkud vylézali, se nám nepodařilo zjistit. Navíc jsme objednávali apartmán pro 4 dospělé osoby, ale prostorově a velikostně spíš vyhovuje max. 2 dosp. osobám a max. 2 dětem!!! Bohužel pro maminku, která se chystá něco uvařit, naprosto nevhodné. Kuchyň není vybavená varnou konvicí a na 2 elektrických varných deskách ani po 2,5 hod. !!! vaření jsme nedokázali ohřát vodu, aby vřela !!!!

Strava
V blízkosti je restaurace, kde je možné objednat polopenzi, ale vzhledem k ceně jsme ji nevyužili. Co se týká jiných možností, jsou dost omezené. Bohužel nejbližší restaurace i větší výběr je až v Umagu, který je vzdálen cca.3 km. (Několik jich je i u recepce, ale výběrem a cenou nic moc.) Ani ten jeden jediný market, který je nad restaurací, to nezachránil, vypadal jako po nájezdu hladových vlků. Téměř žádný výběr.

Pláž
I když je oceněna modrou vlajkou, měli jsme pocit, že jsme v bahenních koupelích. Po vstupu do vody jsme se po pár metrech zabořili do bahna a navíc byly všude řasy. Tráva se ovíjela do výšky kolen, což bylo značně nepříjemné. Vstupy byly jak po schodech, tak plošinkou pro vozíčkáře porostlé a slizké, bylo nutno dávat velký pozor. Proto jsme chodili až na skalnatou pláž, která byla určena pro návštěvníky se psy. I když vstup byl komplikovanější, moře bylo čistější.

Anonym, 27.08.2015
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Umag, Hotel:Polynesia Apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Polynesia apartman 1 fotografie

Polynesia Apartments, Umag, Chorvatsko Anonym 2015-08-27 1.4 1 10 Polynesia Apartments

Celkem: 9,4 Dovolená byla skvělá. Užily jsme si to. A ničím jsme si jím nenechali zkazit. Ani když celý den pršelo. Pláž nás překvapila, protože když...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá. Užily jsme si to. A ničím jsme si jím nenechali zkazit. Ani když celý den pršelo. Pláž nás překvapila, protože když jsem tam byla před 9 lety, tak tam byli pouze kameny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pavilonech. Což bylo příjemné. \k vytknutí bylo to, že na záchodě bylo při příjezdu prasklé prkénko a ani po nahlášení s tím nikdo nic neudělal. \ve skříni byla utržená police a padala tyč.

Strava
Strava byla naprosto úžasná, nebo co bychom vytkly.

Služby hotelu
Se službami jsme byly spokojené, vyhovovalo nám pravidelné cvičení, Bazén jsme využívaly pouze v době deště, což bylo příjemné.

Pláž
Pláži bych také nic nevytýkala, mile překvapila. Voda byla bezkonkurenční a zažily jsme i vlny.

Milan Z., 27.08.2015, Datum pobytu: 14.8. - 23.8.2015
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Primošten, Hotel:Mars pavilony

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mars pavilony, Primošten, Chorvatsko Milan Z. 2015-08-27 9.4 1 10 Zora - Mars pavilon **

Celkem: 8 Nádherná příroda, úžasná klidná zátoka. Zcela promarněná šance ze strany jugoslávských soudruhů, hotel, apartmány i pláž a služby v...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná příroda, úžasná klidná zátoka. Zcela promarněná šance ze strany jugoslávských soudruhů, hotel, apartmány i pláž a služby v dokonalém retro stylu poloviny osmdesátých let, jen místy už docela oprýskaná architektura ve stylu dokonalé sorely dávala tušit, že osmdesátá léta už dávno minula. Děkuji soudruhům za návrat do mladých let. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Barevný minitelevizní přijímač příliš neladil se zbytkem vybavení, černobílá velká krabice by se stylově do pokoje hodila lépe. Jinak nic nerušilo dokonalý dojem návratu do osmdesátých let minulého století. Kovové schodiště ukořistěné z fašistického U-bootu je velmi stylové, škoda, že se rozměrem zcela nepotkalo s výškou socialistických stropů. Vybavení působí velmi zachovale a pokoj i koupelna jsou velmi čisté a nic nekazí dojem architektonické čistoty socialistického realizmu.

Strava
Podnikaví jugoslávští soudruzi naštěstí otevřeli nedalo malý market a mohli jsme se tedy průběžně zásobovat paštikami a konzervami aby nic nezkazilo dojem z dokonalé retro dovolené. Nejbližší restaurace patnáct kilometrů daleko nám dala zcela zapomenout na bohapustý konzumní styl nenasytné společnosti a dojem pospolitosti při skromné večeři z konzervy nedokázal občasný výlet do vzdálené civilizace přehlušit.

Služby hotelu
Dokonalé. Celý týden jsme žádného soudruha či soudružku z obsluhujícího personálu neviděli ani z dálky.

Pláž
Bohužel k pláži bylo nutno překonat asi 150 schodů ale jinak zcela dokonalé. Na druhé straně zcela dokonalé koupání na obrovských kamenných plošinách, na Jadran skvělé potápění na trhlinami ve vápencových blocích, které byly plné života. Moře neuvěřitelně čisté, pláže i kamnná mola taktéž. Hřiště na beach volejbal nevypadalo na první pohled vábně ale též nemělo chybu. Jedna z nejúžasnějších lokalit Chorvatska ze země. Chorvatsko z jachty je samozřejmě jiná liga ale Duga Uvala nemá chybu.

Filip K., 27.08.2015, Datum pobytu: 15.8. - 22.8.2015
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel:HOSTIN - GAROFUL

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Duga Uvala 1 fotografie

HOSTIN - GAROFUL, Istrie, Chorvatsko Filip K. 2015-08-27 8 1 10 Duga Uvala

Celkem: 6,6 Lokalita veľmi dobrá, dosť športovísk a možností zábavy.

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Lokalita veľmi dobrá, dosť športovísk a možností zábavy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie by som hodnotil priemerne, vybavenie izieb zastaralé, plusom bola klimatizácia. Z odtokovej guličky vychádzali mravce a našiel sa aj jeden šváb.

Strava
Mal som polpenziu, strava bola výborná, tak raňajky ako aj večera, bohatý výber a každý si tam našiel určite to svoje, nerozumel som len tomu, že na večeru bol len jeden nápoj, pričom na raňajky ste mohli vypiť čo Vám hrdlo ráčilo.

Služby hotelu
Ochota a ústretovosť pracovníkov hotela bola výborná, hotel disponoval vnútorným aj vonkajším bazénom, na pláži mal vlastné lehátka, ktoré boli pre ubytovaných bezplatné, s výnimkou slnečníka, ten sa platil všade, tak pri bazéne ako aj pri pláži. Ak ste bývali na poschodí vyššom ako bolo tretie, tak ste mali určite problém s výťahom, boli tam síce dva, ale pre taký rozľahlý hotel to bolo veľmi málo, vždy bol plný a na výťah ste niekedy čakali aj desať minút, to už ste radšej zbehli pešo.

Pláž
Prístup ku pláži veľmi dobrý cca 150 m od hotela, pláž celkom čistá, čo sa týka mora, to už také čisté nebolo, nečakajte priezračnú vodu, bola trocha zakalená a keď začal fúkať vietor, naplavilo k pláži všetky nečistoty z mora.

Marián S., 26.08.2015, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2015
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Rabac, Hotel:Hedera

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hedera, Rabac, Chorvatsko Marián S. 2015-08-26 6.6 1 10 Hedera

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800