Dominikánská republika Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 13 570 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 13 570 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 6,6 Dovolená se vydařila, celkově jsme byli spokojeni. Počasí bylo pěkné, horko, vlhko. Občas zataženo, ale i přes to velmi teplo. Ze začátku...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se vydařila, celkově jsme byli spokojeni. Počasí bylo pěkné, horko, vlhko. Občas zataženo, ale i přes to velmi teplo. Ze začátku nepodceňte uv faktory pokud se opalujete. Nám to až tak nevadí, ale část party se nám spálila. Opaluje to dost i ve stínu, pod slunečníkem ne, ale když je zataženo a nejste ve stínu, tak ano. Absolvovali jsem 3 výlety - Saona, plavání s delfíny a půl dne Santo Domingo.

Samozřejmě, mají co v hotelu napravovat,ale nemyslím si, že by stávající služby a celková atmosféra byla na nevyhovující úrovni. Některé webovky uvádí katastrofické recenze, ale není to pravda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme na plážové straně v hlavní budově, 4.patro,pokoj s výhledem na kus moře a do zahrady. Po úvodním nedorozumění s paní na recepci (neuměla moc anglicky) bylo vše v pořádku. Byli jsme 3 páry a chtěli jsme pokoje blízko sebe či vedle sebe, dostali jsme 1 pokoj, kde byli 3 manželské postele. Pokoj nám hned vyměnili za 3 pokoje, ten náš jsme reklamovali,protože výhled byl do metr vzdálené zdi a dolů do kanálu, bez terasy a nešlo otevřít okno. Výměna proběhla bez problémů do 24 hodin. Při nespokojenosti s pokojem je třeba trvat si na svém a nenechat se na recepci odbít, většinou vyhoví každému. Pokoj byl prostorný, také v něm byli 3 velké postele, terasa, šatna, koupelna s vanou a wc, fén, denně doplňovali mýdlo, šampón,spr. gel, úklid také v pořádku každý den. Na pokoji byl kávovar, taktéž denně doplnili kávu, cukr,smetanu, 2 láhve vody - na pití i na čištění zubů (voda z kohoutku se nepoužívá ani k čištění zubů). Do ledničky denně doplňují 2 plechovky piva, 7up a colu. Celkem spokojenost. Mimochodem zahradní část ubytování také velmi pěkná, všude palmy,bazény. Na dovolené jezdíme s německými ck, podle ostatních českých turistů si myslím ,že to lepší a levnější.

Strava
Stravování probíhá v restauraci za hlavní budovou přez úzkou cestu, směrem do zahradní části komplexu. Je to kousek,150m max.Strava byla dobrá, pořád se obměňovala, snídaně - studená, teplá, zelenina,ovoce,sladké slané, prostě tam bylo téměř vše. Pečivo - většina dost sladké,i chleba...Výběr jídel k obědu dostačující, některá jídla sem-tam studená. Masa všeho druhu, některá tvrdší (prý to tak mají raději), ale chutná, přílohy snad všechny. Večeře každý den jiná - mexická, dominikánská, italská, orientální atd.,po týdnu se opakují. V hotelu jsou i restaurace ala cart - mexická, italská, brazilská, je to v rámci AI. Vyzkoušeli jsme brazilskou, bylo to chutné, nutná rezervace dopředu. Muži nesmí do restaurace v kraťasích a v čemkoliv, co nemá aspoň krátký rukáv. Na pláži také občerstvení - kuře, rýže, hranolky, hamburgery, klobásy,párky, maso. AI co stravy a nápojů se týče funguje opravdu 24 hodin, bar na pláži jede celou noc, není problém dát si teplé jídlo i po půlnoci. V barech čepují všude pivo - Presidente, je dobré, všude uvedeno, že se to pivo plzeňského typu, něco mezi naší 10-11 st.Jinak rum - Bruggal, nejvíce s colou Cuba libre, se spritem Santa libra, další všemožný alkohol, hodně míchané nápoje, všechno strašně sladké.Ochutnali jsme jejich národní jídla - smažené banány a banánovou kaši, nic moc, bez chuti, mdlé...Shrnuto - byli jsme spokojeni. Jedna zvláštnost - nikde nejsou pol. lžíce, pouze malé plastové čajové lžičky, polévka se s nimi velmi špatně jí. Normální lžíci nedostanete ani když se rozkrájíte. Podle toho, co jsem pochopila, je to zřejmě kvůli drogám. U hotelu,vedle pláže také restaurace El Pelicano - mořské speciality, je to placené, večeře cca 30 Usd na os.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou celkově na dobré úrovni, pokud Vám rozumí. Jejich angličtina, pokud něco umí, je na úrovni tzv. čengliš, jinak pouze španělsky. Základy ovládají aspoň na recepci, v barech i restauracích. Personál příjemný, některé požadavky mají tendence odkládat maňana - později, někdy,nikdy...je potřeba se domáhat a nevzdat to.Velmi dobrý animační tým - stará se o zábavu na pláži, u bazénů a večer. Programy jsou každý den jiné, fakt velmi dobré, začínají ve 22h. Předtím 3-4 x do týdne venku produkce živé hudby. Všude latinsko-americká muzika, naprosto fantastická, žádné zrůdné hud. styly techno, rap, a pod. Na pláži výuka lat.-am. tanců - merenge, bachata atd., vtipné lekce španělštiny - asi 5-6, spousta soutěží na pláži i večer, občas se vyplatí soutěžit, výherce obdrží večer při vyhlášení programu dne láhev rumu nebo 0,5 kg kávy. Zdarma jsou nemotorizované vodní sporty - kajak, prkno s pádlem. Placené jízda na banánu os. 10 USD, jízda na gauči os. 15 USD, šlapadlo, takové podivné auto, ale i s motorem, takže 25 USD na hod. V hotelu jsou obchody - zboží předražené, na pláži pak ve středu a sobotu trh, vše drahé, nutnost smlouvat, není problém usmlouvat ze 40 USD na 15. Nákupy je ovšem lepší provozovat ve městě - Boca Chica nebo ještě lepší Santo Domingo.

Pláž
Pláž je pěkná, oddělená hotelová, ale není velmi velká. Jsem ráda, že jsme byli v tomto termínu, kdy byl hotel obsazený z poloviny. Nedokáži si představit pláž při plné kapacitě hotelu, což je asi 650 os. Lehátek je celkem dost, ale slunečníků méně. My jsme si nosili ručníky na pláž denně v cca 8 hod., je to jistota slunečníku. Po 9 hod se těžko hledá stín. Uprostřed pláže bar, velmi dobrý, personál ochotný. Všude jemný písek, voda čistá, průzračná,neuvěřitelně teplá. Pokud v moři plavala nějaká řasa, ihned uklizeno. Voda je také mělká daleko od břehu, jsou tam vlnolami, což je dobrá věc. Sem tam ve vodě malá rybička, jinak nic.

Anonym, 11.05.2016, Datum pobytu: 13.4. - 29.4.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Boca Chica, Hotel:Be Live Hamaca Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Hamaca Beach, Boca Chica, Dominikánská republika Anonym 2016-05-11 6.6 1 10 Be Live Hamaca Beach

Celkem: 8,8 Tento hotel mohu absolutně doporučit! Byla to první exotika a byl jsem nadšený :)

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel mohu absolutně doporučit! Byla to první exotika a byl jsem nadšený :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Superior pokoj - také bez problému

Strava
Každý se nají bez problému

Služby hotelu
Klasický hotel s all inclusive- bez problému

Pláž
Jedna z nejkrásnjěších pláží, kterou jsem kdy viděl :) Doporučuji! :)

Michal S., 01.05.2016, Datum pobytu: 28.3. - 10.4.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Viva Wyndham Dominicus Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Viva Wyndham Dominicus Beach, Bayahibe, Dominikánská republika Michal S. 2016-05-01 8.8 1 10 Viva Wyndham Dominicus Beach + VIDEO

Celkem: 9,4 Hotel i okolí se nám moc líbilo, všude bylo čisto, personíl ochotný a moc milý. A pokud se něco malinko zadrhlo, tak jsem si to dokázala...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel i okolí se nám moc líbilo, všude bylo čisto, personíl ochotný a moc milý. A pokud se něco malinko zadrhlo, tak jsem si to dokázala zařídit. Doporučujeme. Krásná zahrada, pláž, zatím vše nej. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování skvělé, vše čisté, denně uklízené.

Strava
Strava vynikající

Služby hotelu
Není co dodat. Každý čeká něco jiného - nám vše vyhovovalo

Pláž
Pláž a její okolí - palmy, písek, obrovský prostor pro koupajcí se hosty. Nikdo vám neleží za zády a ive vodě máte spoustu vlastného prostoru. Pro mladší ročníky tiché místo, ale pro děti s rodiči paráda a sarší ročníky dokonalé.

Alena Gutfreundová, 11.04.2016, Datum pobytu: 22.3. - 2.4.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Alena Gutfreundová 2016-04-11 9.4 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Celkem: 9 dovolena byla skvělá splnila naše očekávání

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
dovolena byla skvělá splnila naše očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování dobré pokoj čistý

Strava
strava pestrá není co vytknout

Služby hotelu
služby hotelu dobré

Pláž
nádherné moře čistá pláž

Jaroslava Hronská, 06.04.2016, Datum pobytu: 22.3. - 2.4.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Jaroslava Hronská 2016-04-06 9 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Celkem: 9,4 Dopoledne mi chyběla káva a animační programy jsou v pozdních večerních hodinách. Málo kdy jsem vydržela. Jinak velká spokojenost.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dopoledne mi chyběla káva a animační programy jsou v pozdních večerních hodinách. Málo kdy jsem vydržela. Jinak velká spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsem byla spokojená. Pokoje čisté, jen klimatizace často nefunkční

Strava
Se stravou naprostá spokojenost

Služby hotelu
Se službami v hotelu jsem byla spokojená

Pláž
Pláž čistá, udržovaná a opravdu nádherná

Marie Bachanová, 05.04.2016, Datum pobytu: 22.3. - 2.4.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Marie Bachanová 2016-04-05 9.4 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800