Dovolená Dominikánská republika 2015 | Invia.cz

Dominikánská republika Dominikánská republika

Mapa - Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 8 312 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 8 312 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 5,4 Dovolená= pláže, moře, venkovní prostředí, úchvatné, dechberoucí, a pro nás, "suchozemce" jistě velký zážitek. Rovněž přenádherně...

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená= pláže, moře, venkovní prostředí, úchvatné, dechberoucí, a pro nás, "suchozemce" jistě velký

zážitek. Rovněž přenádherně vyprojektované, osázené, bezvadně udržované zahrady mezi objekty v celém rezortu.

Poznatek: nejvíce této nádheře skutečně škodí lidé..., nečistoty, nedostatečná péče o pláže, jediná pozitivní věc snad, že personál zavčas osekával kokosy z palem na pláži, aby netrefily a neranily povalující se turisty, patrně

špatné zkušenosti z minula. Jinak nepořádek běžně zahrabáván personálem do písku na pláži, nečistoty, špína z chodníčků, odstavných ploch, oplachovány hadicí tak, že veškerá špína stékala na pláž, kde se turisté rekreují.

Poznatek do budoucna: pro příště připlatit za vícehvězdičkový hotel, 3+ je vskutku málo, v tamějším pojetí bídná úroveň, přirovnáváme k vybydlenému, značně zatíženému motorestu.. někde u nás za dob totality. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování: velmi problematické. První přidělený pokoj se "nepovedl", polovina podlahy obývací části byla zalita

kapající vodou z klimatizace umístěné ve stropě. Přesto, že jsem byli po dlouhé cestě dost znaveni,

bez jídla, pití, čas kolem 21:30, nalezli jsme po té hrůze v sobě sílu a šli vyjednávat na recepci.

Recepce nám přidělila jiný pokoj, nutno podotknout, mnohem horší. Umístěn v přízemí, kolem mini-balkonku, na který se stěží vešel stolek a 2 židličky, vedla cesta pro pěší, ubytování absolutně bez špetky

soukromí. To by byl snad menší problém, tím větším byl, že veškeré zařízení v poměrně poškozeném, tzv. vybydleném stavu, v pokoji se pravděpodobně malovalo, spíš šmouhy přes oprýskanou omítku, ale "někdo" zapomněl uklidit... už tak starý, nevábný nábytek byl pocákán barvou, podle míry znečištění, prachu - po sáhnutí na něj jsme měli černé, špinavé ruce, nebyl pokoj uklizen nejméně 1 rok. Následovalo opětovné jednání s recepcí, dokonce se nám podařilo přimět recepční, aby zvedla zadek, přestala opakovat, že určitě je vše v pořádku a šla se s námi na tu "hrůzu" podívat. Nad tím, co viděla, jak si tam sama ušpinila ruce, jen zhnuseně, štítivě krčila nosem. Požádala nás

o strpení do druhého dne s tím, že už bylo vskutku pozdě, a na druhý den ve 14:00 že pokoj bude již na potřetí vyměněn. Následující den jsme tak strávili na pláži, v největším dusnu ve 14h. opět na recepci a začalo další, 3

stěhování. Tentokrát jsme získali pokoj ve 2. patře hotel. domu poblíž recepce, zařízení též postarší, vykazující

značnou vybydlenost a "únavu", ale alespoň jsme získali velkou terasu, nadhled nad vnitroblokovou zahradou s palmami. Stinná stránka ovšem byla: prasklé žárovky, nefunkční splachování WC, na které jsme museli hned volat údržbáře. Krom těch několika málo trochu lepších stránek měl však tento pokoj ohromnou nevýhodu, jak jsme v noci zjistili. Neskutečný hluk z nočních animačních programů, motorů autobusů z hlavního parkoviště u recepce. Spát se prakticky nedalo.

Strava
Strava byla pestrá, chutná, každý si vybral co chtěl. Jen na rozdíl u nás hodně přeslazených sladkostí, méně

výběru sýrů a mléčných výrobků.

Ovoce, zelenina, někdy dělalo dojem, že je odleželé, zbylé z předchozího dne, bylo třeba při výběru dávat pozor.

Mnoho druhů bílého pečiva, tmavé prakticky žádné, k dispozici max. 1 bochník tmavšího chleba, téměř vždy však jinými, hbitějšími hosty vyjeden.

Služby hotelu
úklid: uklízeno bylo sice denně, ale podle záhadného časového plánu. Někdy na nás "bafla" uklízečka ještě před snídaní, domáhala se vstupu do pokoje, jindy ještě v 17h. nebylo uklizeno.

Balkon nebyl patrně deratizován, běžně jsme byli nuceni likvidovat tam procházející se a spící!!, až 10 cm šváby.

Jinak běžná, veřejná nabídka hotelových služeb, bylo na každém, co si vyjedná a zaplatí.

Součástí pobytu měl být trezor, internet. Nebylo tak, resp. ano - ale vše navíc za nemalé peníze kalkulováno na konci pobytu. O to se zájezd, pochopitelně, značně prodražil.

Pláž
Pláž pěkná, slušně uklizená byla jednou za celou dobu pobytu. Jinak drobný úklid probíhal průběžně přes den

"pod nohy" turistů, tj. sbírání odpadků, zakopávání nepořádku, nečistot vyplavených z moře po bouřce, dešti,

přímo na pláž do písku, žádný odvoz mimo pláž. Lehátka z 95% znečištěná, nemytá, osušky, na které byl denně

nárok na čisté, velmi často při jejich vydávání ještě navlhlé, páchnoucí, zatuchlé.

Celkově, i přes jinak nádhernou přírodní scenerii, pláže předimenzované lehátky, turisty, praskaly ve švech, jak říkáme u nás - hlava na hlavě. Kdo chtěl mít alespoň trochu životního prostoru a lepší pocit, musel se vydat na jinou pláž.

Jiřina Knappová, 24.09.2015, Datum pobytu: 2.9. - 17.9.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Viva Wyndham Dominicus Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Viva Wyndham Dominicus Beach, Bayahibe, Dominikánská republika Jiřina Knappová 2015-09-24 5.4 1 10 Viva Wyndham Dominicus Beach

Celkem: 10 Krásná dovolena bez chyby

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolena bez chyby Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování nadherne, ciste, denně úklid a výměna ručníků.

Strava
Strava pestrá, cesrtva zelenina, ovoce, dostatek na vyber, různá masa, přílohy, těstoviny, sladké.

Služby hotelu
Hotel krasny, personál milý a ochotny, spousta barů, divadlo, posilovna, diskoteka, lékař, lékárna.

Pláž
Plaz 3 minuty chůze od hotelu nebo možno jet hotelovym vlackem, denní úklid, costa, lehátka zdarma, more krasne

Dagmar Futerová, 17.09.2015, Datum pobytu: 3.9. - 14.9.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:IFA Villas Bavaro Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

IFA Villas Bavaro Beach Resort, Punta Cana, Dominikánská republika Dagmar Futerová 2015-09-17 10 1 10 Ifa Villas Bavaro

Celkem: 10 Kdo neviděl neuvěří, kdo viděl už nebude chtít jinam...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kdo neviděl neuvěří, kdo viděl už nebude chtít jinam... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Check-in bez problémů včetně welcome drinku, pokoje staršího vybavení. Velice pohodlné postele, každý pokoj měl terasu nebo balkón. Trochu problémy s klimatizací která občas i topila. Lednice funkční.Pokoje nejsou vybaveny adaptéry na naše elektro spotřebiče.Check-out je v 12:00 přičemž recepce není vybavena sprchami takže se před 10 hodinovým letem nebylo kde osprchovat. Služby resortu (jídlo, nápoje, ručník) můžete využívat až do konce pobytu.

Strava
Velice kvalitní a chutná. Vše co si dovedete představit včetně fresh džusů na snídaní, slanina, vajíčka, palačinky, lívance, spousty ovoce které má nesrovnatelnou chuť. Možnost využít restaurace ala carte - nevyužili jsem nemohu hodnotit. V hlavní jídelně není klimatizace a sem tam do ní zalétne i drobný pták. Servis v jídelně je hrozně rychlý a nestane se že by jste měli neprostřený stůl.

Služby hotelu
Služby na vysoké úrovni, personál velice vstřícný pouze problém s jazykovou bariérou protože většina umí pouze španělsky. Na recepci a barech není problém se domluvit AJ, NJ, rusky, francouzsky. Večerní zábava na vysoké úrovni včetně výborně ozvučeného divadla. Každý večer rozmanitá zábava - karaoke, beach párty, noc Michaela Jacksona...V hotelu je možné si připlatit Exklusiv - máte možnost mít lepší lehátka na pláži,sekt....není nutné, užijete si to i bez toho.

Pláž
Fantastická, bílé pláže a blankytně modrý Karibik. Oblast Bayahibe má 100% moře Karibik a to fakt stojí za to. Pláž nepatří k těm největším ale zato je nádherná. Vždy se můžete schovat pod palmy a přesto nepřijdete o famózní výhled na moře a západ slunce.

Anonym, 15.09.2015, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Catalonia Gran Dominicus

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

3 fotografie

Catalonia Gran Dominicus, Bayahibe, Dominikánská republika Anonym 2015-09-15 10 1 10 Catalonia Grand Dominicus

Celkem: 9,6 Krásná dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný velký pokoj i koupelna. Každý den úklid, výměna ručníků, doplnění lednice, kávy a toaletních potřeb.

Strava
Výborná, velký výběr. Každý večer ochutnávka mezinárodní kuchyně ( Mexiko, USA, Japonsko, Francie)

Služby hotelu
Super, každý večer pokojová služba donesla program na další den. Program na celý den s místy a časy konání.

Pláž
Pláž byla hned u hotelu, dostatek lehátek i slunečníků. Vstup do vody horší, jsou tam všude řasy,

naštěstí jen při kraji, dále od břehu už nejsou.

Pozvolný vstup do vody, písčité dno, takže viditelnost ve vodě nic moc.

Voda čistá, teplá.

Naděžda D., 06.08.2015, Datum pobytu: 3.7. - 13.7.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Now Larimar Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Now Larimar Punta Cana, Punta Cana, Dominikánská republika Naděžda D. 2015-08-06 9.6 1 10 Now Larimar Punta Cana Resort & Spa

Celkem: 8,4 Výborná a krásná dovolená. Měli jsme dovolenou od německé cestovky za opravdu slušné peníze a tím pádem poměr cena/kvalita vynikající a...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná a krásná dovolená. Měli jsme dovolenou od německé cestovky za opravdu slušné peníze a tím pádem poměr cena/kvalita vynikající a převyšující naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokoje starší, ovšem vše v naprosté čistotě, tudíž jsme s tím neměli problém. Koupelna a záchod taky čisté.

Strava
Pestrá, snídaně nejlepší - omelety, které si můžete sami namíchat a nechat udělat, párky, míchaná vajíčka, smažené banány a další slaná a sladká jídla, kila čerstvého ovoce (především ananas, mango, melouny, banány, papaya a další exotické druhy ovoce). Obědy a večeře také velký výběr jídel, téměř pokaždé na výběr nějaká ryba, hovězí, vepřové i kuřecí. A samozřejmě bezmasé pokrmy a přílohy. Dezertů velký výběr, každý den zmrzlina.

Služby hotelu
Služby kvalitní, úklid každý den, ručníky ob den zhruba. Pánové na recepci (většina z nich) nepříjemní, nepřetrhnou se prací. Naštěstí anglicky umí dobře. Výměna pokoje není problém, my jsme naštěstí důvod neměli, ale Češi, co s námi byli ve stejný termín, pokoj měnili a bez problémů. Určitě bych nekupoval výlety od cestovek na hotelu a zašel si radši do města do nějaké cestovky, kde jsou ceny na úrovni jedné třetiny hotelových cen.

Pláž
Pláž čistá, krásná a klidná přes týden. O víkendu se nahrnou místní obyvatelé, klid je tatam a oni si zde dělají pikniky, párty a další a všechny věci a odpadky zde samozřejmě po odjezdu zanechají. Na hotelovou pláž mají zákaz vstupu a ten také dodržují, ovšem když chcete do moře, kde se to jimi jen hemží, musíte přes veřejnou pláž.

Martin B., 04.08.2015, Datum pobytu: 2.7. - 23.7.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Boca Chica, Hotel:Bellevue Dominican Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Bellevue Dominican Bay, Boca Chica, Dominikánská republika Martin B. 2015-08-04 8.4 1 10 Bellevue Dominican Bay

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800