Dominikánská republika Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 11 060 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 11 060 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 8,8 Neskutečná nádhera!! Počasí bych hodnotila tak za 3...dva dny svítilo sluníčko, dva dny bylo oblačno a dva dny pršelo - říjen není úplně...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Neskutečná nádhera!! Počasí bych hodnotila tak za 3...dva dny svítilo sluníčko, dva dny bylo oblačno a dva dny pršelo - říjen není úplně TOP. Ale jinak naprosto úžasná dovolená, byla jsem ze všeho nadšená:) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl čistý, každý den ho uklízela pokojská, klimatizace fungovala výborně, postel byla úžasně veliká:) Jediný problém byl s teplou vodou, která večer tekla buď minimálním proudem nebo vůbec.

Strava
Jídlo bylo dokonalé. Byl tam takový výběr, že není možné za týden všechno ochutnat

Služby hotelu
Služby hotelu byly bez problému, nejvíc jsem byla spokojená se zaměstnanci resortu. Údržbáři - Když pršelo, zametali vodu z chodníčků, když svítilo sluníčku, zas jí kropili. Obsluha naprosto bezkonkurenční, pořád se usmívali, zpívali, tančili...spousta pozitivní energie:) Problém byl ale s připojením k internetu, wifi jsme chytili pouze první den, pak už je to nemožné....

Pláž
Pláž byla krásná, i když se nám po hurikánu polovina utopila:D Mořské řásy, které se tam přes noc naplavili, hned ráno zametali údržbáři a dělali to tak i během celého dne. Na pláži funguje výborný bar s palačinkárnou. Obsluha opět na jedničku.

Alice Hetzerová, 10.10.2016, Datum pobytu: 29.9. - 6.10.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Catalonia Gran Dominicus

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pláž 1 fotografie

Catalonia Gran Dominicus, Bayahibe, Dominikánská republika Alice Hetzerová 2016-10-10 8.8 1 10 Catalonia Grand Dominicus

Celkem: 9,4 Naprosto úžasná dovolená, nebojte se přijet ani v monzunovém období. Byli jsme přelom červenec/srpen a kromě jednoho deštivého odpoledne...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto úžasná dovolená, nebojte se přijet ani v monzunovém období. Byli jsme přelom červenec/srpen a kromě jednoho deštivého odpoledne a pár doslova minutových přeháněk jsme si užívali slunce i moře v plné míře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel i samotné pokoje jsou krásné, čisté, světlé. Je to obrovský komplex - jen příjezd od hotelové brány na recepci trvá snad 5 minut - a stále se rozrůstá - v době našeho pobytu probíhaly stavební práce na dalších vilách, které se teprve dostavovaly.

Strava
Strava v hotelu byla opravdu dokonalá - rozmanité a hlavně chutné - nešetřili jsme se a ochutnávali, co to šlo :-) Skvěle upravené maso všech druhů a hlavně úžasné ryby i mořské plody - i pokud jsme přišli později, nebyli jsme o nic ochuzeni. A to nemluvím o ala carte restauracích - nás zaujala především brazilská.

Služby hotelu
Zájezd jsme si vybrali jako naši svatební cestu - proto jsme ve smlouvě měli přání, abychom měli výhled na moře. Výhled na moře jsme sice neměli, ale jaké bylo naše překvapení, když nám hned při příjezdu na recepci hotelu oznámili, že nás přesouvají z původně objednaného hotelu do jeho ještě luxusnější části. A stejně milý a vstřícný přístup jsme zažívali během dovolené od veškerého personálu hotelu.

Pláž
V části hotelu, kde jsme byli ubytovaní, nebyl absolutně žádný problém najít volné slunečníky a lehátka kdykoli během dne - dokonce i v první řadě u moře. Co jediné by mohlo zklamat je ne úplně dokonale čistá voda v moři - hotel je v zátoce, navíc nedaleko odtud ústí řeka, tak pokud Vám bude pršet víc než nám, bude to spíš na koupání v bazénu než v moři.

Anonym, 04.10.2016, Datum pobytu: 22.7. - 3.8.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Hotel:Grand Bahia Príncipe La Romana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Grand Bahia Príncipe La Romana, n/a, Dominikánská republika Anonym 2016-10-04 9.4 1 10 Grand Bahia Principe La Romana

Celkem: 9 Dovolená byla opravdu super, užili jsme si to maximálně.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla opravdu super, užili jsme si to maximálně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hotel je obrovský komplex se 3500 pokoji asi. Krásně upravený, každý den se pečlivě starají o zahrádky. Pláž úžasná s bílým pískem, azurově modré moře. Lehátka se dali najít i odpoledne, jak na pláži tak u bazénů. Velký výběr různých aktivit - animační programy, v každém bazénu se cvičilo něco jiného, stačilo si vybrat v rozvrhu. I na pláži se neustále něco hrálo nebo tančilo. Jediný problém byl s kartami od pokoje, které nám dvakrát za pobyt prostě neotevřeli dveře, ale na recepci už na to byli zvyklý a bez problému je vždy vyměnili.

Strava
Co se týče jídla, tak si nemůžeme stěžovat. Dobrý výběr jak v restauracích tak i na pláži. Jídla chutné, nejlepší byl čerstvý ananas.

David G., 03.10.2016, Datum pobytu: 20.9. - 30.9.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Grand Bahia Principe Turquesa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Bahia Principe Turquesa, Punta Cana, Dominikánská republika David G. 2016-10-03 9 1 10 krásná dovolená

Celkem: 7,8 Veľmi krásna dovolenka, vrelo odporúčam

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Veľmi krásna dovolenka, vrelo odporúčam Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prvý dojem veľmi dobrý, izba veľká priestranná, čistá. Druhý dojem, sušič vlasov nefunkčný, výrivke chýbala zátka,vstupné karty non stop pokazené čo nás dosť otravovalo, lebo po každé sme sa museli vrátiť na recepciu čo nebolo blízko

Strava
Strava veľmi dobrá, rozmanitá, každy si tam našiel to svoje ☺

Služby hotelu
Personál úslužný, pozorný ale stretli sme sa aj s aroganciou napríklad na recepcii pri nahlasovaní nefunkčnosti vstupných kariet alebo pri zistení ze máme rečovu bariéru

Pláž
Pláž krásna ako na obrázkoch, boli aj cbaluhy ale tie neustále zberali takže nieje čo vyčítať, bolo mi veľmi ľúto že tam neboli dobré podmienky na šnorchlovanie alebo potápanie

Helena B., 25.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 21.9.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Grand Bahia Principe Turquesa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Grand Bahia Principe Turquesa, Punta Cana, Dominikánská republika Helena B. 2016-09-25 7.8 1 10 Grand Bahia Principe Turquesa

Celkem: 9 Dovolenka splnila naše očakávania, k čomu napomohlo aj pekné počasie.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka splnila naše očakávania, k čomu napomohlo aj pekné počasie. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásne a precízne upratané izby. Problém tam robia vačšinou domáci. Cez týžden bol hotel pokojný, ale na víkend sa to nedalo vydržať. Všade po areály odpadky, špinavé bazény, dokonca v našom prípade nám aj dvakrát ukradli uteráky priamo z lehátka. V noci sa nedalo zaspať, čo tam nenormálne vyvádzali po chodbách. Toto je veľké negatívum.

Strava
Strava bola fantastická a pestrá. Každý deň niečo iné. Čašníci sa o nás perfektne starali. Hodnotíme ju veľmi pozitívne.

Služby hotelu
Animátori boli veľmi milí a zábavní. O srandu bolo každý deň postarané. Personál, či už barmani, čašnici alebo chyžne boli super ľudia. Záležalo im na kvalite ich práce, čo bolo aj poznať.

Pláž
Pláž bola prekrásna. Každý deň ju upratovali a čistili.

Vladimír, 21.09.2016, Datum pobytu: 6.9. - 18.9.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Puerto Plata, Hotel:Grand Paradise Playa Dorada

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Grand Paradise Playa Dorada, Puerto Plata, Dominikánská republika Vladimír 2016-09-21 9 1 10 Grand Paradise Playa Dorada

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622