Dominikánská republika Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 11 890 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 11 890 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 9,2 Úžasná dovolená s úžasnou přírodou a zvířaty. Všem vřele doporučuji!

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená s úžasnou přírodou a zvířaty. Všem vřele doporučuji! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V hotelu se nachází starší, ale i zrekonstruované pokoje. Dostali jsme starší v bloku č. 1 - blízko hlavní restaurace. Nábytek nebyl nejnovější, ale plně posloužil. Neměli jsme si na co stěžovat. Trezor jsme si nezakoupili a i přesto se nám z pokoje nic neztratilo. :) Možná by bylo také fajn zmínit, že pokud jedete poprvé, nelekněte se vody v záchodě. Je jí tam více. Upozorňuji na to z důvodu, že celý náš autobus se ptal, zda je to v pořádku, jestli záchod není ucpaný :D Takže ano, je to v pořádku :)

Strava
Strava byla výborná. Ocenili jsme hlavně výborné čerstvé ovoce a také skvělou zmrzlinu. Také doporučuji udělat si rezervaci do restaurací. My jsme stihli jen dvě a to pizzerii a brazilskou. V pizzerii dělají pizzy na metry. V brazilské si nandáte přílohu a oblohu a obsluha neustále chodí s novým čerstvě upečeným masem a vy si vybíráte jaké si dáte . Rozhodně ochutnejte koktejly. Jsou výborné.

Služby hotelu
Služby hotelu byly skvělé, ale je pravda, že všichni mají dost času. Omylem se nám podařilo zabouchnout si karty na otevírání dveří v pokoji. Našli jsme nejbližší uklízečku a poprosili jsme ji, zda by nám neodemkla. Vyhověla nám ihned. Jinak každý den jsme měli čisté ručníky a dostatečně uklizeno. U baru se na pití čekalo trochu déle, ale nic co by se nedalo zvládnout.

Pozor na místní obchodníky, musíte cenu usmlouvat o 50-75%. Pokud neradi smlouváte nakupujte raději v hotelových obchůdcích za pevné ceny.

Využili jsme i služeb výletů a vybrali jsme si safari tour. Byl to výlet, kde jste zjistili jak žijí místní, co se kde pěstuje (s ochutnávkami), viděli jsme výrobu doutníků (+ obchod), měli jsme oběd v horách s úžasným výhledem, navštívili jsme Basílica Catedral Nuestra Señora de La Altagracia v Higüey. Také jsme se projeli na ranči na koních. Uvidíte místní univerzitu, školu, vězení, policejní stanici, pole cukrové třtiny, typický domek místních atd. Výlet určitě doporučuji.

Pláž
Pláž byla skvělá, dostatek lehátek. Také jsme ocenili houpací sítě a zdarma zapůjčení vodního nemotorového vybavení (kajak, potápěčské brýle atd...). Úplně úžasná byla vedlejší pláž, která nebyla obsazena turisty. Byla tam nádherná příroda. Na pláži naleznete spousty krabů (i bílých), ještěrek, ryb a ptáků. Také tam chodí s exotickými zvířaty (papoušci, leguán, opička) s kterými se můžete nechat vyfotit a když se vám bude fotka líbit, můžete si ji zakoupit za 10 dolarů.

Anonym, 08.08.2016, Datum pobytu: 21.6. - 29.6.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Be Live Collection Canoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Be Live Collection Canoa, Bayahibe, Dominikánská republika Anonym 2016-08-08 9.2 1 10 Be Live Collection Canoa

Celkem: 9,2 Skvela dovolena, vse podle popisu, neni co vytknout

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvela dovolena, vse podle popisu, neni co vytknout Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Obrovsky komplex, ciste pokoje.

Strava
Tady neni co dodat...neskucny vyber...takze jediny problem je,co si dat :o)

Služby hotelu
Solidni personal,vse bez chyby...

Pláž
Ciste more,hezke snorchlovani, prakticky prazdna plaz..

Branislav J., 31.07.2016, Datum pobytu: 19.7. - 27.7.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Be Live Collection Canoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Collection Canoa, Bayahibe, Dominikánská republika Branislav J. 2016-07-31 9.2 1 10 Be Live Collection Canoa

Celkem: 6,8 Na to, že jsme za dovolenou jako rodinnou zaplatili cca 280 tis. tak jsme čekali trochu jiné ubytování. V celku krásná dovolená, krásná...

 • 4,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Na to, že jsme za dovolenou jako rodinnou zaplatili cca 280 tis. tak jsme čekali trochu jiné ubytování. V celku krásná dovolená, krásná velice pečlivě udržovaná zahrada, čistá pláž, jídlo atd. Ale kvůli tomu ubytování mě tam už nikdo nedostane!!! Později přidám foto ... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hrozné. Nejsme zas až tak nároční, ale první pokoj do kterého jsme vlezli - zatuchlina, což by se ještě dalo pochopit vzhledem k místnímu klimatu, dále prasklá vana, zrcadlo v koupelně, tak zničené, že jste rozpoznali možná tak svou siluetu, balkónové dveře byli tak zrezlé, že se nedali otevřít, jinak výhled do zdi, takže i tma v pokoji, v minibaru zbytky jídla od předešlých hostů a nefunkční klimatizace. Po mém několikátém velice nepříjemném výstupu na recepci a pak i dožadování se ředitele, jelikož stále tvrdili, že jiný pokoj není, nám nakonec pokoje vyměnili. Ten už měl výhled do zahrady, funkční klimu, avšak minibar, který tekl, takže celou dovolenou jsme měli před ním na zemi složený ručník, kdy už i pokojská to pochopila a ručník pravidelně měnila. Protékající záchod spravil můj muž a na kapající vodu ze stropu, která na Vás kapala při sezení na záchodě jsme si nakonec už zvykli.

Strava
Super, veliký výběr... i náš 7-letý syn, který jen tak něco nesní, si tam debužíroval :)

Služby hotelu
Pokud nedáte nějaký ten dolar do kapsy, tak se s vámi nikdo nebaví, tak jako se mnou na recepci při dohadování se o výměně pokojů, ale tam jsme jim odmítala cokoliv dát za ten děs do kterého nás chtěli ubytovat. Za to při stravování jsme měli vlastního číšníka, ale zase to bylo dáno tím, že pokaždé dostal dolar a každý si dokáže spočítat kolik dostal za jedenáct dní naší dovolené. Ale samozřejmě to bylo i pro nás příjemné a pohodlné, běhal kolem nás jak jen nejvíc mohl.

Pláž
Krásná, čistá, slunečník žádný, dostatek lehátek.

Anonym, 21.07.2016, Datum pobytu: 4.2. - 16.2.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Barceló Dominican Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barceló Dominican Beach, Punta Cana, Dominikánská republika Anonym 2016-07-21 6.8 1 10 Barceló Dominican Beach

Celkem: 9,6 Super hotel,krasne okolí,nádherné pláže,úžasný vyber jídla!Vrele doporučuji...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super hotel,krasne okolí,nádherné pláže,úžasný vyber jídla!Vrele doporučuji... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly krasne...

Strava
Super vyber jídla...

Služby hotelu
Fajn vybaveni,všude bylo čisto,pokoje stále uklizene,velice ochotný personal!

Pláž
Pláž byla nádherná,pořad uklizena,more teple...nic nechybělo...Se vším naprostá spokojenost!Urcite se jeste nekdy vrátíme!

Tamara K., 19.07.2016, Datum pobytu: 28.4. - 11.5.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Tamara K. 2016-07-19 9.6 1 10 Grand Paradise Samana

Celkem: 8,8 Povedená dovolená v nádherném resortu

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Povedená dovolená v nádherném resortu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pořádku.

Strava
Výborná strava v hlavní jídelně a ještě lepší v restauracích

Pláž
Krásná malá pláž s překrásně čistou vodou. Ideal pro šnorchlování.

Kamil, 17.07.2016, Datum pobytu: 3.7. - 14.7.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Be Live Collection Canoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Collection Canoa, Bayahibe, Dominikánská republika Kamil 2016-07-17 8.8 1 10 Be Live Collection Canoa

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622