Dominikánská republika Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 13 570 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 13 570 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 6,8 Na to, že jsme za dovolenou jako rodinnou zaplatili cca 280 tis. tak jsme čekali trochu jiné ubytování. V celku krásná dovolená, krásná...

 • 4,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Na to, že jsme za dovolenou jako rodinnou zaplatili cca 280 tis. tak jsme čekali trochu jiné ubytování. V celku krásná dovolená, krásná velice pečlivě udržovaná zahrada, čistá pláž, jídlo atd. Ale kvůli tomu ubytování mě tam už nikdo nedostane!!! Později přidám foto ... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hrozné. Nejsme zas až tak nároční, ale první pokoj do kterého jsme vlezli - zatuchlina, což by se ještě dalo pochopit vzhledem k místnímu klimatu, dále prasklá vana, zrcadlo v koupelně, tak zničené, že jste rozpoznali možná tak svou siluetu, balkónové dveře byli tak zrezlé, že se nedali otevřít, jinak výhled do zdi, takže i tma v pokoji, v minibaru zbytky jídla od předešlých hostů a nefunkční klimatizace. Po mém několikátém velice nepříjemném výstupu na recepci a pak i dožadování se ředitele, jelikož stále tvrdili, že jiný pokoj není, nám nakonec pokoje vyměnili. Ten už měl výhled do zahrady, funkční klimu, avšak minibar, který tekl, takže celou dovolenou jsme měli před ním na zemi složený ručník, kdy už i pokojská to pochopila a ručník pravidelně měnila. Protékající záchod spravil můj muž a na kapající vodu ze stropu, která na Vás kapala při sezení na záchodě jsme si nakonec už zvykli.

Strava
Super, veliký výběr... i náš 7-letý syn, který jen tak něco nesní, si tam debužíroval :)

Služby hotelu
Pokud nedáte nějaký ten dolar do kapsy, tak se s vámi nikdo nebaví, tak jako se mnou na recepci při dohadování se o výměně pokojů, ale tam jsme jim odmítala cokoliv dát za ten děs do kterého nás chtěli ubytovat. Za to při stravování jsme měli vlastního číšníka, ale zase to bylo dáno tím, že pokaždé dostal dolar a každý si dokáže spočítat kolik dostal za jedenáct dní naší dovolené. Ale samozřejmě to bylo i pro nás příjemné a pohodlné, běhal kolem nás jak jen nejvíc mohl.

Pláž
Krásná, čistá, slunečník žádný, dostatek lehátek.

Anonym, 21.07.2016, Datum pobytu: 4.2. - 16.2.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Barceló Dominican Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barceló Dominican Beach, Punta Cana, Dominikánská republika Anonym 2016-07-21 6.8 1 10 Barceló Dominican Beach

Celkem: 9,6 Super hotel,krasne okolí,nádherné pláže,úžasný vyber jídla!Vrele doporučuji...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super hotel,krasne okolí,nádherné pláže,úžasný vyber jídla!Vrele doporučuji... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly krasne...

Strava
Super vyber jídla...

Služby hotelu
Fajn vybaveni,všude bylo čisto,pokoje stále uklizene,velice ochotný personal!

Pláž
Pláž byla nádherná,pořad uklizena,more teple...nic nechybělo...Se vším naprostá spokojenost!Urcite se jeste nekdy vrátíme!

Tamara K., 19.07.2016, Datum pobytu: 28.4. - 11.5.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Tamara K. 2016-07-19 9.6 1 10 Grand Paradise Samana

Celkem: 10 S dovolenkou v Dominikánskej republike som bola veľmi spokojná. Problém bol len v prepraev, lebo miesto priameho letu z Prahy sme leteli...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenkou v Dominikánskej republike som bola veľmi spokojná. Problém bol len v prepraev, lebo miesto priameho letu z Prahy sme leteli prestupom cez Paríž a tem je personál, ako je to známe, veľmi neúslužný a celkom aj služby a strava v Air France nie sú dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo špičkové, všetko bolo skvelé.

Strava
Strava bola vynikajúca a rôznorodá

Služby hotelu
Služby boli dobré. N&jmä sa mi páčili večerné programy, ale aj program cez deň pripravený animátormi. Osobitne boli veľmi milí delegáti, ktorí nás čakali na letisku a boli s nami na fakultatívnom výlete. Sám výlet (za veľrybami) mal veľké slabiny, to bolo asi to najhoršie, zlá strava, zbytočné presuny a čakanie, čo je nepotrebná strata času pre dovolenkárov.

Pláž
Prístup k moru bol dobrý, hotel bol na pláži, pred morom boli čisté bazény aj s barom a reštauráciou, bolo dostatok sedadiel aj pri mori aj pri bazénoch.

Kristina Glezgová, 17.07.2016, Datum pobytu: 15.2. - 25.2.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Riu Palace Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Riu Palace Punta Cana, Punta Cana, Dominikánská republika Kristina Glezgová 2016-07-17 10 1 10 DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA - výborná dovolenka

Celkem: 8,8 Povedená dovolená v nádherném resortu

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Povedená dovolená v nádherném resortu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pořádku.

Strava
Výborná strava v hlavní jídelně a ještě lepší v restauracích

Pláž
Krásná malá pláž s překrásně čistou vodou. Ideal pro šnorchlování.

Kamil, 17.07.2016, Datum pobytu: 3.7. - 14.7.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Be Live Collection Canoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Collection Canoa, Bayahibe, Dominikánská republika Kamil 2016-07-17 8.8 1 10 Be Live Collection Canoa

Celkem: 9,8 Nabídka hotelového komplexu je přesně taková, jak je uvedeno v popisu hotelu. Lidé/personál jsou velmi ochotní, ale nezapomínejte na to,...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nabídka hotelového komplexu je přesně taková, jak je uvedeno v popisu hotelu. Lidé/personál jsou velmi ochotní, ale nezapomínejte na to, že mají na vše "tzv. čas" , ostatně jako jiné španělské státy ... A pak, vydělávají velmi málo, takže když jim tu a tam dáte po dolaru, snesou vám v ten den modré z nebe. (pokojské, číšníci...)

Krásný areál, kde si každý najde své, aktivity i oazu nicnedělání a nerušení. Krásná zeleň, ať již zahrada či okolí

pláže.

A počasí? Báli jsme se, nebudu lhát. Ale měli jsme nádherně. Možná 1-2x přes den sprchlo, ale to jen takový 5ti min. deštík, kdy jsme se buď na chvíli schovali pod palmy x jen věci a my sami zůstali ležet na lehátku. Neb teplo - horko - vlhko ... tam je pořád. :-) Takže dovolená parádní. Doporučuji všem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zde dáváme o hvězdičku méně, a to proto, že se nám stalo, že i přes uvedení v objednávce, že jsme rodina (rodiče+děti), tj. že chceme 2 pokoje vedle sebe, jsme dostali 2 pokoje, ale od sebe na opačné straně budovy.

V daný okamžik - pozdě večer - nešlo nic dělat. Pokoje byly "nic moc", jakoby opotřebované, sprchy jsem se i štítila.

Každopádně šlo jen o spánek, ani na večeři jsme nešli, jak jsme byli k.o. . Hned následující den po obědě nás

přestěhovali do jiných pokojů v jiné budově, pokoje již vedle sebe a dokonce bez doplatku do modernějších

s výhledem na bazén a do zahrady. Pak vše již super. Každý den krásně uklizeno, doplňování do minibaru sem tam vázlo. Ale když jsme napsali lístek a nechali ho na minibaru položený, bylo již poté vždy vše.

Strava
Jídlo perfektní, u snídaně i velkých výběr freshů z různých druhů exot.ovoce. Velký výběr všeho, stále vše doplňováno. Vyzkoušeli jsme i japonskou, brazilskou a mexickou kuchyni (ala carte) - v japonské dokonce i

s kitchen show. Jen brazilská trochu zklamala, maso nic moc. A pak 1x v týdnu jsou večeře na pláží, volně přístupně, tak taky doporučujeme tento zážitek.

Služby hotelu
Hotel nabízí vše, co je v jeho popisu uvedené. Některé výlety jsou dokonce levnější, než u dané CK. Jen je tam pak samozřejmě problém s jazykem. Doporučím výlet na ostrov Sanoa a pak Bayahibe runners (třtinová pole, farma v horách, výroba doutníků...).

Jediné co otravovalo, tak byla hlučná italská animace. Ale zase chápu, že když je tam hodně italů, tak se snaží jim dělat program.

Co jsem ale já jako žena vyzkoušela, byly taneční lekce na pláži. Volně v plavkách, krásné houpavé tance ... nádhera ... Ale jen 1-2x, pak už se mi omrzelo. ;-) Synové si našli své aktivity, pravda jsou trochu větší, a krásně se i relaxovalo v sítích mezi stromy.

Možnost i tzv. VIP Be Live Canoa ... ale to jsme nevyužili, možná v sezoně pro větší klid, nyní nebylo zapotřebí.

Pláž
Pláž krásná, písečná. Moře tak jak v katalogu - azuro střídá tmavá plocha a opět azuro. Pozvolný vstup do moře, jen zde pozor - nikde uvedeno - u vstupu jsou kameny. Ne ostré, ale jsou a hodně lidem dělalo problém do moře vejít a pak i vystoupit. Takže doporučuji i boty. Jinak je kousek od břehu i korál, kde je možné šnorchlovat. A když popojdete kousek od hotelu po pláži, tak se ocitnete opravdu v ráji, neb je tam písek široko daleko, vč. vstupu do vody.

Silvie H., 14.07.2016, Datum pobytu: 28.6. - 8.7.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Be Live Collection Canoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Be Live Collection Canoa, Bayahibe, Dominikánská republika Silvie H. 2016-07-14 9.8 1 10 Be Live Collection Canoa

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622