Dominikánská republika Dominikánská republika

Mapa - Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 19 190 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 19 190 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 7,2 Dovolená by byla fajn, kdyby ji zcela nekazila doprava Travel Service. Letadlo není vhodné na dlouhé lety, uspořádání sedaček odpovídá...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená by byla fajn, kdyby ji zcela nekazila doprava Travel Service. Letadlo není vhodné na dlouhé lety, uspořádání sedaček odpovídá low cost a letu tak na 3 hod. Zcela nejhorší byla cesta zpět přes Mexico a Canadu - celkem 18 hod v letadle - během dvou mezipřistání nebyl povolen odchod do tranzitu. Zobrazit celou recenzi

Pláž
Krásná, písčitá, jen na šnorchlování je třeba vyjet jinam.

Branko Černý, 22.01.2015, Datum pobytu: 10.1. - 19.1.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

samana 1 fotografie

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Branko Černý 2015-01-22 7.2 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Celkem: 10 Báječná dovolená, krásná pláž, nádherný hotel, velice milý personál, skvělé výlety za poznáním a dobrodružstvím:) Výborný delegát Igor,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Báječná dovolená, krásná pláž, nádherný hotel, velice milý personál, skvělé výlety za poznáním a dobrodružstvím:)

Výborný delegát Igor, naprosto úžasné informace, věděl toho spoustu, jak o místních zvycích, tak o historii ostrova. Krásně o tom dovedl povídat. Výlety s ním stály za to:) Dělá nám tam opravdu skvělou reklamu, všichni domorodci ho mají rádi, se všemi se zná:) Moc děkujeme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měli s výhledem na bazén, blízko restaurace, kousek na pláž. Pokoj velký, velmi dobře udržovaný, pokojská se o nás krásně starala.

Strava
Jídlo bylo skvělé, různé druhy, všichni si mohli vybrat. Usměvaví kuchaři chystali rádi některé své dobroty přímo v jídelně. Ovoce bylo naprosto úžasné, ranní výběr džusů skvělý. V hotelu také skvělá horká čokoláda.

Na výletě jsme ochutnali pravé kakao, vařené na domácí způsob a to bylo naprosto úchvatné.

Služby hotelu
Všeho bylo dost, animátoři se neustále starali o naši zábavu, byli velmi milí. Překvapilo mě, že v ceně bylo i půjčování kajaků. Osušky na pláž jste si mohli měnit každý den.

Pláž
Bílý písek, nádherné moře, všude palmy - jako v pohádce. Vstup do moře byl pozvolný. Nádhera. Pláž je obrovská, každý si najde své místo.

Martina Mnichová, 22.01.2015, Datum pobytu: 10.1. - 19.1.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (3)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Martina Mnichová 2015-01-22 10 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Celkem: 6,2 Dovolenou jsme si užili, sportovní využití bylo dobré. Nabídka výletu pestrá, dražší. Občas teplé deštíky, které vyčistí vzduch. Velký...

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili, sportovní využití bylo dobré. Nabídka výletu pestrá, dražší. Občas teplé deštíky, které vyčistí vzduch. Velký udržovaný areál, vše trochu starší, neodpovídá 4*. Zklamalo mne moře, jsem milovnice šnorchlování, věděla jsem, že to nebude "hitparáda" jako v Egyptě, ale naštvalo mě, když jsem zjistila, že blízké korály a rybky byly znepřístupněné a zpoplatněné 15 dolary za hodinu, přísně hlídané agresivním japončíkem a jeho statnou družkou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo starší dostačující, občas jsme si něco nechávali něco opravit (nesvítilo světlo, nešly otevřít dveře. Horší to bylo s ručníky, museli jsme o ně "bojovat". Na pokoji jsme téměř ale nebyli.

Strava
Byli jsme spokojeni, exotického ovoce a zeleniny dostatek, ryby, různá masa, přílohy... Chyběl mi jogurt.

Služby hotelu
Personál byl milý, jako všude bylo očekávané spropitné. Obsluha u barů i v restauraci byla vynikající. Animátoři skvělí.

Pláž
Lehátek bylo dostatek, bylo možné využívat udržovaný trávník a stín palem. V moři byla tráva, která byla vyplavená na pobřeží, téměř ji neuklízeli, nebylo příjemné chodit do vody s trávou mezi prstama na nohou. Šnorchlování - velké zklamání, tam kde něco bylo, tak bylo zpoplatněné a přísně střežené.

Jana K., 22.01.2015, Datum pobytu: 10.1. - 19.1.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Jana K. 2015-01-22 6.2 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Celkem: 8,8 Cena skvělá v lastu. Poloha a rozložení hotelu a celého areálu skvělé. Služby, bary atd vše výborné, jen velký nedostatek lehátek, na...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Cena skvělá v lastu. Poloha a rozložení hotelu a celého areálu skvělé. Služby, bary atd vše výborné, jen velký nedostatek lehátek, na pláži, na 2000 lidí v plné kapacitě tedy opravdu málo. Jediné co bylo opravdu zničující, špinavá pláž od řas a na kraji moře tedy taky takové množství řas, až se lepily na nohy při vstupu do moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje prostorné a pěkné, měli jsme problém s odpady, ale ihned po našem upozornění vše opraveno, díky rychlé intervenci našeho skvělého delegáta p.Igora

Strava
Tak rozmanitá a pestrá, že si musel vybrat každý, občas nějaké maso třeba nedopečené ale u toho množství se není co divit. Každý den jiný druh zaměření kuchyně. Dortíky skvělé a ovoce. Jen káva není dobrá, nebot je dělaná z jejich né moc chutné vody.

Služby hotelu
moc nám vyhovovalo že se dalo v poledne jíst i u moře v restauraci a nemusel se člověk oblékat do hlavní jídelny. Rozložení barů a občerstvení v celém areálu je super.

Pláž
Pláž tedy neuklizená a dost zaneřáděná řasama, kraj vody taky a některé dny opravdu hrůza. Totální nedostatek lehátek, možná by nebylo špatný označit lehátka dle čísel pokojů, ke každému pokoji dvě lehátka tím by se zamezilo tomu že si lidi ráno hodí na dvě až 4 lehátka ručníky a ani se tam za celý den neobjeví a lehátka jsou zabraná, ale přitom prázdná, což je vůči ostatním dost neomalený. Taky jich mají dost rozlámaných. U bazénů už jsou nová a je jich dost.

Anonym, 21.01.2015, Datum pobytu: 10.1. - 18.1.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

1 fotografie

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Anonym 2015-01-21 8.8 1 10 Grand Paradise Samana

Celkem: 6,6 Hotel odpovida max. na 3 *, a ne na 5*

 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel odpovida max. na 3 *, a ne na 5* Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel odpovida max. na 3 *, a ne na 5*

Strava
Totez ohl. stravy

Miloš K., 19.01.2015, Datum pobytu: 6.1. - 14.1.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Puerto Plata, Hotel:Be Live Collection Marien

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Collection Marien, Puerto Plata, Dominikánská republika Miloš K. 2015-01-19 6.6 1 10 BE LIVE COLLECTION MARIEN

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800