Dominikánská republika Dominikánská republika

Mapa - Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 11 840 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 11 840 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 4,8 Od této exotické dovolené jsme očekávali více, s exotikou to nemá nic co společného. Hotel Hamaca Garden má oproti hotelu Hamaca Beach...

 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Od této exotické dovolené jsme očekávali více, s exotikou to nemá nic co společného. Hotel Hamaca Garden má oproti hotelu Hamaca Beach krásné zahrady a několik vilek asi po 12 pokojích, což nám vyhovovalo, ale nespokojenost byla s výměnou osušek, doplňování minibaru a skoro netekoucí vodou a ještě navíc málo kdy teplou vodou. Navíc náš pokoj měl okna kde pravděpodobně chovali psy, kteří v noci štěkali, až sténali jako kdyby jim někdo ubližoval. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj vcelku hezký, kdyby byla umytá okna, vyprané záclony, závěsy a nebylo na pokoji tolik chlupů, bylo by to fajn.

Strava
Strava si myslíme, že byla rozmanitá, vždy se dalo vybrat a uspokojit tak své choutky,(zelenina, ovoce, mořské plody, ryby, kuřecí, hovězí, vepřové maso, různé saláty, těstoviny, rýže, atd.)

Pláž
Zklamání!!!!!!Pláž pro dva hotely malá, málo lehátek, pokud jsme chtěli ležet na lehátku, bylo nutné vstát ráno v 7 hod. a jít si dát na lehátko osušku a navíc, vybrat funkční lehátko bylo taky dost velké umění. V době oběda se nám lehátka, nebo osušky ztrácely. Na barech u pláže neochota!!!!

Navíc se na pláži konají svatby a různé rauty, tak kolem 10 hod. část pláže opáskují nanosí stoly a židle a tím zamezí přístupu na část pláže a přitom se tyto obřady konají až ve večerních hodinách a celý den se v této části nic neděje. Jenom z té tak malé pláže ještě část ukrojí!!!Jinak moře v únoru bylo teplé a čisté, ale Karibské panorama s nedaleko vyčnívajícími zřejmě jeřáby v přístavu nákladních lodí nás moc nenadchla.

Jana Musilová, 02.03.2015, Datum pobytu: 13.2. - 25.2.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Boca Chica, Hotel:Be Live Hamaca Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Be Live Hamaca Garden, Boca Chica, Dominikánská republika Jana Musilová 2015-03-02 4.8 1 10 Be Live Experience Hamaca Garden, Boca Chica

Celkem: 6,2 Průměrná dovolena z hodně dlouhým letem.

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Průměrná dovolena z hodně dlouhým letem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byly jsme ubytováni v nejstarší části velkého komplexu hotelu zaslouží si nejvíc 3***.

Strava
Ta nejlepší strava.

Pláž
Pláž moc malá na to množství lidi, každé ráno boj o lehátka.

Václav K., 02.03.2015, Datum pobytu: 13.2. - 25.2.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Boca Chica, Hotel:Be Live Hamaca

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Hamaca, Boca Chica, Dominikánská republika Václav K. 2015-03-02 6.2 1 10 Hotel BE LIVE HAMACA

Celkem: 8,6 Dovolená se nám moc líbila, krásné prostředí. Považuji to za nejhezčí dovolenou posledních let. Připomínky : K nejhorším zážitkům pro...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, krásné prostředí. Považuji to za nejhezčí dovolenou posledních let.

Připomínky : K nejhorším zážitkům pro nás patří samotný let do D.R., je to pod úroveň člověka vůbec takto létat na tak dlouhou trasu. Slovenská posádka letadla na zpáteční cestě byla nepříjemná a arogantní. Na mezipřistání v Kanadě, kde jsme čepovali benzín s lidmi na palubě (asi tak zhruba 1,5 hodiny), kde nás nechtěli nechat stát ani v chodbičce letadla z tzv. bezpečnostních důvodů, nikdy nezapomeneme. A to jsme už měli za sebou mezipřistání ve Varaderu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příjezdu do hotelu jsme byli ubytováni ve zcela nevyhovujícím pokoji a jako výměnu nám až druhý den dali něco čemu se pokoj nedalo ani v nejmenším říkat (bez oken, terasy, špinavý, dráty místo televize a pod.) Takže jsme následující, již třetí den, opět měnili a to za apartmán, který byl již na úrovni. V tomto nám pomáhal pan delegát Igor (příjmení jsem již zapomněla) , který mimo jiné je na vysoké profesní úrovni a tímto bych ho ráda pochválila za jeho skvěle odváděnou práci delegáta v Dom. republice.

Strava
Jídlo nám velmi chutnalo, akorát maso dělají na náš vkus příliš tvrdé (mnohdy se nedalo ani rozžvýkat).

Služby hotelu
Personál příjemný, vcelku ochotný.

Pláž
Pláž na pohled velmi krásná, ale byla tam vlastně neustále vyplavená tráva, která sahala až do moře a kterou se personálu hotelu nedařilo zcela uklidit. Pokud se plavalo dále, voda byla průzračná. Vadilo nám pouze vyřvávání tzv. animátorů, ale to bohužel patří již k dnešní době. Jinak celý areál hotelového komplexu se nám velice líbil.

Jana S., 26.02.2015, Datum pobytu: 8.2. - 19.2.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Jana S. 2015-02-26 8.6 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Celkem: 9,4 Skvělá dovolená, nemohli jsme si stěžovat na nic. Určitě doporučuji!

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, nemohli jsme si stěžovat na nic. Určitě doporučuji! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný a příjemný menší hotel, přesně to co jsme hledali.

Strava
Jídlo bylo výborné.

Pláž
Krásná čistá pláž, bez nutnosti boje o lehátka. Dobrý přístup do vody, žádné vlny..ideální pro děti.

Eva R., 23.02.2015, Datum pobytu: 3.2. - 14.2.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Juan Dolio, Hotel:Playa Esmeralda Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Playa Esmeralda Beach Resort, Juan Dolio, Dominikánská republika Eva R. 2015-02-23 9.4 1 10 hotel PLAYA ESMERALDA BEACH RESORT

Celkem: 7,4 Úžasná dovolená, za krásné penízky...

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená, za krásné penízky... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jeli jsme do hotelu s tím, že budeme mít tzv. šetřící pokoj. V CK nám paní nabízela za příplatek (cca 2 tis na osobu), běžný pokoj, odmítli jsme. Po ubytování jsme byli mile překvapeni, pokoj jsme měli stejný jako ti, co připlatili, protože nechtěli šetřící pokoj. Pokoje nejsou nové, ale udržované a čisté. U koupelny přivírám oči...

Strava
V tomto hotelu je opravdu z čeho vybírat. Za celý týden jsme nebyli ničeho přejedeni. Jen doporučuji na víkend se do hotelu sjíždějí místní obyvatelé a v jídelně je pak opravdu plno a rychle vše mizne, takže tyto dny doporučuji chodit na jídlo opravdu mezi prvními.

Služby hotelu
V hotelu asi jako všude nabízejí výlety a také asi jako všude na tom mají dost velkou přirážku. Proto jsme oslovili pána na pláži. Byli jsme čtyři a na výlety nám udělal cenu (vzali jsme si od něj dva).. Určitě doporučuji výlet na ostrov Saona! Nejkrásnější místo, kde jsme byli. Ve vodě se můžete fotit s obrovskými hvězdicemi a nepohrdněte jejich rumem- výborná záležitost. Jako další výlet bych doporučila návštěvu jejich obydlí (+ se podíváte na trhy, jak se balí doutníky, do jejich školy a na vodopády).

Pláž
Rozlehlá krásná pláž, ne vždy úplně udržovaná. U pláže jsou lehátka a koktejlový bar. Místní vás tam budou dost otravovat (šperky, šátky, výlety), ale nesmí za zídku kde jsou lehátka což je fajn. Moře teploučké, čisté. Krásné na šnorchlování.

Anonym, 21.02.2015, Datum pobytu: 4.9. - 13.9.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Boca Chica, Hotel:Bellevue Dominican Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Bellevue Dominican Bay, Boca Chica, Dominikánská republika Anonym 2015-02-21 7.4 1 10 Bellevue Dominican Bay

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800