Dominikánská republika Dominikánská republika

Mapa - Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 29 990 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 29 990 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

10

Grand Paradise Samana

16.04.2014 - Kateřina R. - Přečteno: 72× - Datum pobytu: 2.4. - 13.4.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Překrásné místo! Nádherná pláž, krásné udržované zahrady, vše zasazené do nedotčené přírody a do palmového háje..Vždy usměvavé tváře personálu, ochota, úslužnost a profesionální přístup. Velice chutné jídlo s dostatečným výběrem a spoustou ovoce a zeleniny. Neuvěřitelný výběr nápojů, drinky na co jen vzpomenete. Perfektní práce animátorů, zakončené večerním programem na velmi dobré úrovni. Doporučuji procházku okolo banánových plantáží na vyhlídku s restaourací El Cabito. Kdo hledáte klid, přírodu, pláž jako z katalogu s teplým mořem, kvalitní služby a dobré jídlo a pití, neváhejte si vybrat právě toto místo, užijete si zde opravdu nezapomenutelnou dovolenou, stejně jako já. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré, trochu nás zlobila karta na elektriku, vypadávala klimatizace, ale ostatní to vynahradilo. Pochvalu zaslouží pěkné velké postele s dobrou vysokou matrací. Pozor v hotelu není elektrické napětí 220, ale 120 a nejsou zde klasické zástrčky jako u nás, ale ploché zdířky. Přechodku lze zakoupit u delegáta za 2 dolary.

Strava
Chutná, pestrá, dostatečný výběr jídel, polévky, plody moře, ovoce, zelenina, dorty i zmrzlina.

Služby hotelu
Bezchybné.

Pláž
Opravdu jako z katalogu, ale na vlastní oči ještě hezčí. Bílý jemný písek, klidné čisté a teplé moře, dlouho mělko a to vše s výhledem na záplavu nádherných palem a pasoucích se koní! Ráj prostě existuje!!!

9,4

Grand Paradise Samana

15.04.2014 - Václav P. - Přečteno: 36× - Datum pobytu: 22.3. - 3.4.2014

Ubytování: 8,5 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Krásná dovolená v pěkném prostředí. Udivující byl travní porost v prostoru před pláží, krásný koberec. Voda teploučká a mírně svažující se pláž je vhodná pro malé děti i neplavce. Před obědem na pláži v moři aerobik. Barů na pláži i u bazénů dostatek pro dobré a poměrně rychlé občerstvení. Bohužel některé části hotelu pamatují trochu starší časy, tam nebylo tak exkluzivní ubytování jako v nových bungalovech. Vždy uklizeno, ustláno, za dolárek na posteli labuť z ručníku. Pokud zapomněli doplnit pokojový bar dostali jste od uklízečky plnou náruč lahví s vodou a omluvu s ťukáním na hlavu, že zapomněla. Pokud se cesty týká, byla opravdu dlouhá, ale cestu větším letadlem je nutno naplnit co největším počtem cestujících, aby cesta byla rentabilní. Proto CK i ostatní cestovky létají se leteckou společností (letecká společnost charetry zrušilo) s 737-800 . Při našem letu bylo ještě několik míst volných. Ke stravování v Business class - jeden z přispěvatelů hodnotil služby této třídy - ale dle datumu letěl stejným letadlem ale asi v turistické třídě, proto by tuto službu neměl hodnotit. Služba co se týká obsluhy i stravy byla skutečně nadstandardní. Svědčí o tom i nedojeden jídlo, jsem velký jedlík, ale po manželce jsem nedojídal. Ke službám stevardů v BC: cestou v noci manželka měla silnou křeč v noze. Tým se o ní vzorně postaral. Pokud si zaplatíte zájezd v předstihu (vhodný dárek k Vánocům) dostanete od CK slušnou nabídku na Bussines a 7% slevu z ceny zájezdu. Takže za cenu nabízenou CK po Novém roce máte pohodlnější cestu, když platíte dříve, u Last minute máte cenu nižší, ale s menším pohodlím. K průvodci p. Igorovi - nevím kolikrát s ním jeden z recenzentů jednal, ale s jeho jednáním a snahou jsme byli spokojeni. Je sice pravda, že sem byl první, kdo mu v autobuse vytknul omyly v datumech a časech. V hotelu jsme reklamovali špatný klíč od trezoru a nezavírající se dveře na balkonu. S jeho pomocí byly dveře do dvou hodin opraveny, což při pracovním nasazení některých místních odborníků bylo úžasné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ještě doplním stížnost na ošetřování u lékaře. Na delší cesty si sjednáváme samostatné pojištění u pojišťovny, s ohledem na věk a možné komplikace sjednáváme slušnou pojistku. Poprvé od roku 1992 jsem byl nucen použít lékařských služeb v zahraničí. Ošetření jsem si telefonicky dojednal sám s pojišťovnou, lékař mi vystavil účet na 90,- dolarů a pan Igor se o tom dozvěděl později, takže nevím jestli ošetření které si sjednal někdo sám neplatil v hotovosti a dostal účet pro pojišťovnu? Pana Igora chválíme!

Ubytování bylo slušné, čisté, uklízečky pracovaly do pozdního odpoledne. Jediný problém během pobytu nebylo vyměněno povlečení postelí. Protože pokoje se přidělovali už v autobusu připadlo nám bydlení ve starším objektu, přesto si nestěžujeme.

Strava
Pokud někdo čekal svíčkovou a smažený řízek ten se nedočkal. Jídla bylo dostatek, kvalitní. Vždy se nechalo vybrat. Naopak konec pobytu jsem ujížděl na sýrech, ještě do DR zřejmě nedorazili nadnárodní mlékárny. Tak skvělý "plesnivec" - rokfór a česky Hermelín, nedostanete ani všude ve Francii. Posledních pár dnů se na předkrmovém pultu objevil i tvaroh, tak jak ho dělala babička z kvalitního mléka, pěkně ručně vymačkala. Sýr česky či slovensky Čedar - byl vynikající, tak příjemně lahodný a kořeněný jsem nejedl ani v Itálii ani Francii. Doporučuji. Kdy jste tady u nás naposledy viděly na mléce škraloup? Obsluha občas nestíhala, ale kdo šel na oběd nebo večeři trochu později dostal na stůl i pivo a víno.

Služby hotelu
Služby hotelu na dobré úrovni, osušky zdarma bylo možno kdykoli vyměnit za suché. Venkovní bary příjemné, míchané nápoje výborné. Pivo plzeňského typu dobré, za občasný dolárek podávané ve skle.

Ještě k CK. Dříve bylo v katalogu uvedeno u fakultativních zájezdů uvedeno, že zájezd je vhodný pro fyzicky zdatné, to již není uváděno. Doporučuji i méně odvážným zájezd na lanovku do pralesa. Jedná se sice nikoli o lanovku, ale ZIP LINE - jízdu po laně. Vřele doporučuji všem, zvládnou to všichni jde jen o první pocit. K zájezdům od soukromníků v Las Galeras - jsou bez pojištění, u velryb často nedodržují předpisy. Náš zájezd měl na keporkaky štěstí. Viděli jsme je na třech místech a devět najednou. S oficiálním výletem jezdí i zástupce ministerstva, aby nedošlo k porušení předpisů.

Pláž
Pláž je z jemného až jílovitého písku, proto je vody v první stovce metrů bílá, ale teploučká. Boty netřeba, na ježka jsme nenarazili. Pozorovatelé podvodního života si blízko pláže příliš neužijí, musí si zaplavat dál ke korálovým útesům, ale tam jsou větší vlny. Za samostatnou zmínku stojí měkounký trávník před pláží. Jde o asi 100 metrů široký pás palmového lesa podle pláže, pod palmami je úžasný trávník jako příjemný koberec. Dobrý dojem kazí pouze starší a občas rozbitá lehátka. Za dolárek před vašima očima vyleze pan "Coco" na palmu usekne Vám kokosový ořech, a pak na zemi Vám jej otevře. Kokosové mléko je úplně jiné než z ořechů ze supermarketu. Bezbarvá tekutina má lahodnou chuť.

5,8

Hotel Barcelo Punta Cana

13.04.2014 - Renáta Hájková - Přečteno: 48× - Datum pobytu: 23.3. - 3.4.2014

Ubytování: 5,5 Strava: 9 Okolí: 5 Cena: 4

Celkové shrnutí
Dovolená i přes problémy s ubytováním krásná, nádherná příroda a moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel starší. Pokoje klasicky vybavené, problém s úklidem, úklid až v půl šesté večer i přes upozornění. V koupelně nám kapalo ze stropu, za dobu pobytu jsme několikrát žádali o opravu, bohužel.

Strava
Jídlo velice chutné, rozmanité od masa přes mořské plody, až po japonskou kuchyni.

8,2

GRAND PARADISE SAMANÁ

09.04.2014 - Marek Dvořák - Přečteno: 157× - Datum pobytu: 22.3. - 3.4.2014

Ubytování: 8 Strava: 9 Okolí: 9 Cena: 7

Celkové shrnutí
Skvělé místo, skvělý hotel, jídlo a sportovní vyžití, ale nejhorší let jaký jsem kdy zažil. Let tam trval 18 hodin - Boeing 737-800 který se používá jen na lety po Evropě do 2 hodin, ale letecká společnost s ním létá do Karibiku. Dvě mezipřistání na Kapverdách a ve Venezuele, v letadle žádné místo na nohy, servis mizerný - především málo pití. Letadlo má tzv. Business class sekci (neměli jsme), já bych to nazval spíš parodii na Business class - trochu více místa a lepší servis, ale sedadlo se nedá sklopit do vodorovné polohy a jídlo měli tuším stejné jako economy. Let zpět 12 hodin - odjezd z hotelu o hodinu dřív kvůli letnímu času (cesta na letiště trvá 1 hodinu, ale odjezd 4 hodiny před odletem), takže jsme nestihli oběd. Letadlo 50 min zpoždění, přistání na Azorských ostrovech - půl hodiny čekání na příjezd letištního autobusu. Prostě tato letecká společnost nikdy více, z Německa trvá přímý let klasickým velkým letadlem kolem 10 hodin. Mimochodem na let jsme se ptal zaměstnankyně CA a ta mi tvrdila, že trvá max. 12 hodin i přes upozornění na komentáře hovořící o 18 hodinách. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, hlučnější klimatizace, denně doplňovaný minibar s nealko nápoji.

Strava
Kvalitní výběr, chutná. 2x týdně možnost A la carte restaurace - jídlo tam ještě lepší, ale obsluha příliš nezvládala poloprázdnou restauraci.

Služby hotelu
Možnost windsurfingu a půjčení katamaránu v ceně, ale musí se zaplati úvodní lekce (30 a 35 dolaru).

Pláž
Krásná pláž s bílým pískem, uklizená, malá hloubka daleko od břehu. Aqua aerobic v moři opravdu skvělý. V polovině pobytu vlny donesly řasy, trvalo dost dlouho, než byly uklizeny. Viděli jsme želvy, ale jinak možnosti šnorchlování téměř žádné.

7,6

Grand Paradise Samana

03.04.2014 - Kristýna Krůtová - Přečteno: 153× - Datum pobytu: 19.2. - 1.3.2014

Ubytování: 7 Strava: 8 Okolí: 8 Cena: 8

Celkové shrnutí
Hotel průměrný, je vidět, že již něco pamatuje. Hotelový personál (obsluha) velice příjemný, úslužný.

Pláž čistá, upravená. Každodenní odpolední programy. Lehátka na pláži - KATASTROFA, málo a v dezolátním stavu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj každodenně uklizený. Za dolárek nádherně ustlané postele s čerstvými kytičkami.

Strava
Velice velký výběr všeho. Každý den jiná mezinárodní kuchyně.

Služby hotelu
Slušný.

Pláž
Pláž pěkná písečná. Přístup dobrý, bez mořských ježků.

Všechny recenze Dominikánská republika

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná