Dominikánská republika Dominikánská republika

Mapa - Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 11 970 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 11 970 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 9,4 Dovolená byla naprosto úžasná se vším co k tomu patří.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla naprosto úžasná se vším co k tomu patří. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo sice starší,ale denně uklizené a vše vynahrazovala zelen okolo.

Strava
Jídla bylo až moc ani jsme vše neochutnali,ale využili jsme voucher do mexické restaurace.

Služby hotelu
Bez problemů,všichni byli moc milí.

Pláž
Pláž byla z větší části pod palmamy,kde byly i lehátka a přístup do moře je pozvolný a vše čisté.

Silvie Ivičičová, 06.10.2014, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Catalonia Grand Dominicus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Catalonia Grand Dominicus, Bayahibe, Dominikánská republika Silvie Ivičičová 2014-10-06 9.4 1 10 Catalonia Grand Dominicus

Celkem: 8,6 Hotel pekný, až na to že personál na izbách kradne.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel pekný, až na to že personál na izbách kradne. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby pekné a čisté, no dva dni nebol urobený na izbe poriadok.

Strava
Strava perfektná

Služby hotelu
Manažment hotela nemá veľkú snahu o riešenie krádeží.

Pláž
Bez nedostatkov.

Anonym, 23.09.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Now Larimar Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Now Larimar Punta Cana, Punta Cana, Dominikánská republika Anonym 2014-09-23 8.6 1 10 Now Larimar Punta Cana

Celkem: 4,4 Předražený zájezd do hotelu který je obsazen ze 70%domorodci, 20% rusaky a pouhých 10% ostatní národnosti. Místní ho považují jako...

 • 2 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Předražený zájezd do hotelu který je obsazen ze 70%domorodci, 20% rusaky a pouhých 10% ostatní národnosti. Místní ho považují jako nejlevnější, proto tam tak rádi bývají. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pokojích je extrémní vlhko - i oční stíny vmokvali, knihy zvlkovatěli, strašná zatuchlost - tam jsem se to snažila nevnímat, ale když jsem doma rozložila oblečení tak i po někoikátém vyprání je téměř nepoužitelné, kufr strašným způsobem zasmrádlý, odporný. Klimatizace je dost hlučná. Nejméně 10x za pobyt jsme se nemohli přes kartu dostat na pokoj, a i několikrát po sobě jsme museli chodit na recepci o její znovuaktivaci, přičemž pokud nevytáhnete alespon dolar tak se s vámi ani nikdo nebaví, okud mluvíte anglicky. Děsný přístup.

Strava
Stravování pestré, zajímavé, chutné, spousta ovoce, zeleniny, masa, všeho.. jen bylo pořád to samé. (což v tak širokém sortimentu neberu jako mínus)

Služby hotelu
Služby personálu? to bych schrnula jednoduše.... přijdete na snídani a kdy nepoložíte na stůl dolar nedolijí vám ani kafe, Jednoduše - nevytahnes penize-nemluv na me.

Pláž
plaz byla krasna, uzasna, jen bylo v popisu psano o slunecnikach ktere se asi nekam ztratili :)

Anonym, 26.08.2014, Datum pobytu: 24.4. - 8.5.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Barceló Dominican Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Barceló Dominican Beach, Punta Cana, Dominikánská republika Anonym 2014-08-26 4.4 1 10 Barceló Dominican Beach

Celkem: 9,8 Vynikající

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vynikající Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez chyb, pravidelný úklid, doplnování minibaru, v koupelně veliká vířivka, samá pozitiva ......

Strava
Vynikající, velký výběr snad všeho možného

Služby hotelu
Výborné, jako vše ostatní, program all inclusive a hlavně alkoholické nápoje bylo to nejlepší, co jsem zatím poznal

Pláž
Pláž čistá, nádherná, bohužel takřka bez vln, ale každý preferuje něco jiného. Stojí zato navštívit pláž Macao

Anonym, 27.07.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Now Larimar Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Now Larimar Punta Cana, Punta Cana, Dominikánská republika Anonym 2014-07-27 9.8 1 10 Now Larimar Punta Cana

Celkem: 9 Skvělá dovolená, naprostá spokojenost.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, naprostá spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl odpovídající.

Co se týká koupelny, po sprchování se kondenzovala voda na stropě a potom kapala dolů - toto jsem řešil zapínáním klimatizace po sprchování a při opouštění pokoje. Jinak jsem klimu moc nepouštěl, byl to příliš velký rozdíl teplot i při nastavení na nejmenší výkon. Úklid probíhal náhodně přes den a nedalo se to nijak naplánovat, aby přišli když tam nikdo nebyl.

Strava
Jídlo bylo vynikající, neuvěřitelný výběr.

Každý den i v bufet restauraci naživo něco pekli - roast beef, jehněčí, mořské plody nebo třeba krocana. V bufet části nabídka mnoha druhů masa - drůbež(nejen kuře, taky třeba křepelka), vepřové i hovězí, vždy v několika různých úpravách.

Jako přílohy každý den jiná rýže (jednou třeba černá - s inkoustem chobotnice a kousky ústřic, jindy jen se zeleninou) a brambory, spousty další zeleniny, i různě upravované.

Celý ostrůvek byl věnovaný záluskům, včetně stanice se zmrzlinou. Ovoce - melouny, papaja, banány, marakuja, ananas. Každý den na výběr dvě polévky.

Ráno připravovali před vámi vajíčka - míchaná nebo volské oko. Jiný kuchař dělal omelety - host si vybral z nabídky přísad - různé druhy zeleniny, sýr, uzeninu a z toho jste dostali omeletu. Další dělal lívance. K tomu samozřejmě v bufet části spousta jiných jídel.

Byl problém vybrat si tak, aby se mi hlavní chod vešel na jeden talíř - tady mají něco, od tohoto kousek, pár brambor - pak jsem ještě uviděl něco, ale už to nebylo kam dát!

Každopádně s jídlem jsem byl naprosto spokojený.

Pláž
Pláž hned u hotelu přesně podle fotek, navíc hned u pláže je bar, u bazénů je stánek s hotdogy a hamburgery a restaurace s mořskými plody (humr!) a v bazénu je swim-up bar - to všechno je v rámci all inclusive a nejtěžší pro mě bylo odmítat, když jsem chtěl v poledne džus a číšník se ptá - nějaký alkohol?

Jinak na pláži a u bazénu byly lehátka zdarma (asi v rámci all inclusive). Na pláži se dalo ležet buď pod palmami ve stínu nebo přímo na slunci. Lehátek bylo dost a vždy se daly najít volné, na pláži i u bazénu.

Navíc každý měl kartičku za kterou dostal plážový ručník k osušení a na lehátko, takže nikdo nemusel řešit sušení vlastního ručníku nebo používat ručníky ze sprchy.

Jinak během mého pobytu pršelo jenom v noci, výjimečně bylo přes den zataženo. Naprostou většinu času bylo krásně a svítilo slunce.

Byly tam docela vlny, za zelené vlajky vhodné i pro děti, jinak snad pro nějaké dospělejší. Když byla červená tak podle tabulí se nesmělo koupat, ale plavčíci nikoho nevyháněli, jenom více obcházeli a dívali se jestli nikdo nemá problémy.

Nebylo tam moc nějakých otravných prodejců - tento hotel je daleko od veřejně přístupných cest, dá se tam dojít jenom po pláži, takže tam byl snad je prodavač brýlí a slamáků a ani nijak neobtěžovali. Jinak tam byli místní prodejci - "tetování" henou, masáže a vodní aktivity - jizda za člunem v padáku, na nafukovacím banánu a tak.

Celkově pláž úžasná a opálil jsem se i když jsem byl jen buď pod palmami nebo ve vodě.

Anonym, 16.07.2014, Datum pobytu: 3.7. - 14.7.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Barceló Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Barceló Punta Cana, Punta Cana, Dominikánská republika Anonym 2014-07-16 9 1 10 Barceló Punta Cana

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800