Dominikánská republika Dominikánská republika

Mapa - Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 13 570 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 13 570 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 9,4 Hotel i okolí se nám moc líbilo, všude bylo čisto, personíl ochotný a moc milý. A pokud se něco malinko zadrhlo, tak jsem si to dokázala...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel i okolí se nám moc líbilo, všude bylo čisto, personíl ochotný a moc milý. A pokud se něco malinko zadrhlo, tak jsem si to dokázala zařídit. Doporučujeme. Krásná zahrada, pláž, zatím vše nej. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování skvělé, vše čisté, denně uklízené.

Strava
Strava vynikající

Služby hotelu
Není co dodat. Každý čeká něco jiného - nám vše vyhovovalo

Pláž
Pláž a její okolí - palmy, písek, obrovský prostor pro koupajcí se hosty. Nikdo vám neleží za zády a ive vodě máte spoustu vlastného prostoru. Pro mladší ročníky tiché místo, ale pro děti s rodiči paráda a sarší ročníky dokonalé.

Alena Gutfreundová, 11.04.2016, Datum pobytu: 22.3. - 2.4.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Alena Gutfreundová 2016-04-11 9.4 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Celkem: 9 dovolena byla skvělá splnila naše očekávání

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
dovolena byla skvělá splnila naše očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování dobré pokoj čistý

Strava
strava pestrá není co vytknout

Služby hotelu
služby hotelu dobré

Pláž
nádherné moře čistá pláž

Jaroslava Hronská, 06.04.2016, Datum pobytu: 22.3. - 2.4.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Jaroslava Hronská 2016-04-06 9 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Celkem: 9,4 Dopoledne mi chyběla káva a animační programy jsou v pozdních večerních hodinách. Málo kdy jsem vydržela. Jinak velká spokojenost.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dopoledne mi chyběla káva a animační programy jsou v pozdních večerních hodinách. Málo kdy jsem vydržela. Jinak velká spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsem byla spokojená. Pokoje čisté, jen klimatizace často nefunkční

Strava
Se stravou naprostá spokojenost

Služby hotelu
Se službami v hotelu jsem byla spokojená

Pláž
Pláž čistá, udržovaná a opravdu nádherná

Marie Bachanová, 05.04.2016, Datum pobytu: 22.3. - 2.4.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Marie Bachanová 2016-04-05 9.4 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Celkem: 7,6 Dojem až na nedostatek v ubytování velmi pozitivní. Zásadní nedostatek se projevil až při odletu - let není charter, ale linka a bylo nám...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dojem až na nedostatek v ubytování velmi pozitivní. Zásadní nedostatek se projevil až při odletu - let není charter, ale linka a bylo nám sděleno, že nemáme rezervaci míst, let je přebukován a není v něm místo. Nabídli nám peníze na přespání do dalšího dne??? a nebo možnost doplatit si Premium třídu. Člověk by očekával, že ho zdarma přeřadí do Premium třídy; celkově to působilo, jako by ji neměli obsazenou a chtěli nás donutit doplatit za let. Po telefonátu (v ceně asi 300 Kč) do CK jsme byli bez jakéhokoliv vysvětlení odbaveni. Nicméně v žádných pokynech před odletem nebyla potřeba rezervace sedadel uvedena a ani po příletu na nic takového zástupce pořádající cestovky neupozornil. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj velký, celkem dobře zařízený, ale poněkud omšelý a potřebuje renovaci. Vana oloupaná, špatný (velmi pomalý) odtok vody.

Strava
Kvalitní bufetová restaurace s obsluhou pro nápoje a samoobsluhou pro jídla. Možnost návštěvy několika tématických restaurací po rezervaci. Pizza celou noc. Přes den snack bar. Pestrý výběr, obměňovaný denně.

Služby hotelu
Odpovídá popisu u zájezdu. Výborný animační program.

Pláž
Na pláži spousta lehátek, nikdy nebyl problém najít volná lehátka. Žádný nával, hotel poskytuje ručníky, výměna mokrých za suché i několikrát během dne bezproblémový. Dostatek stínu. Větrno, ale písek nelítá.

Jaroslav B., 04.04.2016, Datum pobytu: 22.3. - 30.3.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Occidental Grand Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Occidental Grand Punta Cana, Punta Cana, Dominikánská republika Jaroslav B. 2016-04-04 7.6 1 10 Occidental Grand Punta Cana

Celkem: 9 Skvělá dovolená s výborným delegátem, skvělý program

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená s výborným delegátem, skvělý program Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné ubytování s krásným ,prostorným pokojem a sociálním zařízením .Dojem lehce kazí hlučnost diskotéky mezi 22 a 2 hodinou ranní.

Strava
Stravování není co vytknout, myslím , že si musel vybrat každý co do chutě i množství.

Služby hotelu
Služby na velmi vysoké úrovni, trochu problém s dorozuměním , kdo umí slušně anglicky, nemá problém .Delegát vše vždy bez problému vyřídil.

Pláž
Krásná pláž, super lehátka, byl jich dostatek pro každého.Možnost stínu palem i přímého slunce, slušný zábavný program, lukostřelba, aerobic, volejbal, petang....

Při přílivu se objevoval pás mořských travin, sám osobně s tím nemám problém, ale pokud by se včas odstranil, bylo by to ku prospěchu. Moře čistá a teplé, okolo 29-30 stupňů.

Josef Pechanec, 31.03.2016, Datum pobytu: 11.3. - 23.3.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Josef Pechanec 2016-03-31 9 1 10 GRAND PARADISE SAMANÁ

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800