Dominikánská republika Dominikánská republika

Mapa - Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 8 282 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 8 282 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 9,6 Krásná dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný velký pokoj i koupelna. Každý den úklid, výměna ručníků, doplnění lednice, kávy a toaletních potřeb.

Strava
Výborná, velký výběr. Každý večer ochutnávka mezinárodní kuchyně ( Mexiko, USA, Japonsko, Francie)

Služby hotelu
Super, každý večer pokojová služba donesla program na další den. Program na celý den s místy a časy konání.

Pláž
Pláž byla hned u hotelu, dostatek lehátek i slunečníků. Vstup do vody horší, jsou tam všude řasy,

naštěstí jen při kraji, dále od břehu už nejsou.

Pozvolný vstup do vody, písčité dno, takže viditelnost ve vodě nic moc.

Voda čistá, teplá.

Naděžda D., 06.08.2015, Datum pobytu: 3.7. - 13.7.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Now Larimar Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Now Larimar Punta Cana, Punta Cana, Dominikánská republika Naděžda D. 2015-08-06 9.6 1 10 Now Larimar Punta Cana Resort & Spa

Celkem: 8,4 Výborná a krásná dovolená. Měli jsme dovolenou od německé cestovky za opravdu slušné peníze a tím pádem poměr cena/kvalita vynikající a...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná a krásná dovolená. Měli jsme dovolenou od německé cestovky za opravdu slušné peníze a tím pádem poměr cena/kvalita vynikající a převyšující naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokoje starší, ovšem vše v naprosté čistotě, tudíž jsme s tím neměli problém. Koupelna a záchod taky čisté.

Strava
Pestrá, snídaně nejlepší - omelety, které si můžete sami namíchat a nechat udělat, párky, míchaná vajíčka, smažené banány a další slaná a sladká jídla, kila čerstvého ovoce (především ananas, mango, melouny, banány, papaya a další exotické druhy ovoce). Obědy a večeře také velký výběr jídel, téměř pokaždé na výběr nějaká ryba, hovězí, vepřové i kuřecí. A samozřejmě bezmasé pokrmy a přílohy. Dezertů velký výběr, každý den zmrzlina.

Služby hotelu
Služby kvalitní, úklid každý den, ručníky ob den zhruba. Pánové na recepci (většina z nich) nepříjemní, nepřetrhnou se prací. Naštěstí anglicky umí dobře. Výměna pokoje není problém, my jsme naštěstí důvod neměli, ale Češi, co s námi byli ve stejný termín, pokoj měnili a bez problémů. Určitě bych nekupoval výlety od cestovek na hotelu a zašel si radši do města do nějaké cestovky, kde jsou ceny na úrovni jedné třetiny hotelových cen.

Pláž
Pláž čistá, krásná a klidná přes týden. O víkendu se nahrnou místní obyvatelé, klid je tatam a oni si zde dělají pikniky, párty a další a všechny věci a odpadky zde samozřejmě po odjezdu zanechají. Na hotelovou pláž mají zákaz vstupu a ten také dodržují, ovšem když chcete do moře, kde se to jimi jen hemží, musíte přes veřejnou pláž.

Martin B., 04.08.2015, Datum pobytu: 2.7. - 23.7.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Boca Chica, Hotel:Bellevue Dominican Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bellevue Dominican Bay, Boca Chica, Dominikánská republika Martin B. 2015-08-04 8.4 1 10 Bellevue Dominican Bay

Celkem: 8,4 Výborná dovolenka, krásny rezort, príjmení ľudia, nádherná pláž

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolenka, krásny rezort, príjmení ľudia, nádherná pláž Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie je v celkom slušnom štandarde. Odporúčam priplatiť si službu privileged- krajšie izby, lepšie služby atď.

Strava
Strava formou routu. Výborný výber

Služby hotelu
Služby hotela na veľmi vysokej úrovni. Trošku majú problém s komunikáciou v inom ako španielskom jazyku

Pláž
Pláž krásna a denne čistená. Nakoľko sme neboli v priamej sezóne nemali sme pocit obrovského množstva ľudí a pretlaku na pláži

Anonym, 03.08.2015, Datum pobytu: 24.7. - 31.7.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel:Catalonia Gran Dominicus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Catalonia Gran Dominicus, Bayahibe, Dominikánská republika Anonym 2015-08-03 8.4 1 10 Dominikánska - Catalonia Grand dominicus

Celkem: 10 Velice vydařená dovolená. Nemělo chybu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice vydařená dovolená. Nemělo chybu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, pohodlné bezproblémové.

Strava
Velmi pestrá a luxusní. Výběr pestrost se nedá srovnat s jinými destinacemi.

Služby hotelu
Velmi dobrý dojem.

Pláž
Problém řasy. Jinak pečlivé a bezproblémové. Šnorchování téměř zbytečné. Bazény výborné. Péče o pláž vysoká.

Jan B., 28.07.2015, Datum pobytu: 13.7. - 24.7.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Grand Bahia Principe Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Bahia Principe Punta Cana, Punta Cana, Dominikánská republika Jan B. 2015-07-28 10 1 10 Dominikánská republika Bahia Principe. Plně doporučuji i pro náročné.

Celkem: 9,4 Bola to prva dovolenka v exotike a teda aj Dominikanskej republike. Boli sme nadmieru spokojni.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bola to prva dovolenka v exotike a teda aj Dominikanskej republike. Boli sme nadmieru spokojni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je na vybornej urovni. Fotografie na internete zodpovedaju realite. Izby upratuju kazdy den a dokladne. Vzdy doplneny minibar. Areal je nadherny a udržiavaný.

Strava
Strava je rozmanita a kazdy si pride na svoje. V hlavnom bufete by som len vytkla pripravu mäsitych jedal. Maso je vzdy pomerne suche. To vsak neplati pre a la carte restauracie a pre steak house.

Služby hotelu
So sluzbami ako aj zabezpecujucim personalom sme boli velmi spokojny. Chyba vsak automaticke wifi pripojenie. To je k dispozicii v lobby no len s obmedzenou rychlostou alebo za poplatok aj na izbe.

Pláž
Plaz bola krasna no cestovka na neupozornila na to ze v case ked cestujeme do danej oblasti ocean vyplavuje riasy. Tie zbytocne kazili dojem z inak krasnej plaze. Moznosti pre snorchlovanie vidim skor na vyletoch. Na plazach nam trocha prekazali akurat predajcovia- tabaku, vyletov a pod.

Noémi G., 20.07.2015, Datum pobytu: 8.7. - 17.7.2015
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Bavaro Princess All Suites Resort, Spa & Casino

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Bavaro Princess All Suites Resort, Spa & Casino, Punta Cana, Dominikánská republika Noémi G. 2015-07-20 9.4 1 10 Bavaro Princess Punta Cana

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800