Dominikánská republika Dominikánská republika

Mapa - Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 11 880 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 11 880 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 8,4 Spokojenost

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je přiměřené k destinaci .

Strava
Strava skvělá

Služby hotelu
Služby uspokojující . Personál snaživý, pohodový , vstřícný ....

Pláž
Známe i lepší , hodně chaluch ale jinak čisto.... Pláž upravená .

Renáta Pavlíková, 09.12.2014, Datum pobytu: 23.11. - 3.12.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Barceló Dominican Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barceló Dominican Beach, Punta Cana, Dominikánská republika Renáta Pavlíková 2014-12-09 8.4 1 10 Barceló Dominican Beach

Celkem: 9 Krásná zahrada, nádherná pláž , skvělé jídlo a usměvavý ochotný personál.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná zahrada, nádherná pláž , skvělé jídlo a usměvavý ochotný personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj čistý, ale čekala jsem na 5* více

Strava
super, každý si vybere

Služby hotelu
plně vyhovující

Pláž
nádherná

Jana Bimková, 05.12.2014, Datum pobytu: 19.11. - 2.12.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Grand Palladium Bavaro Resort&Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Palladium Bavaro Resort&Spa, Punta Cana, Dominikánská republika Jana Bimková 2014-12-05 9 1 10 Recenze na hotel Grand Paladium Bavaro

Celkem: 8,2 Let z Berlína probíhal standardně, místa na sezení celkem prostorná. Přílet do Puerto Plata a odtud odjezd mikrobusem do hotelu, byli...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Let z Berlína probíhal standardně, místa na sezení celkem prostorná. Přílet do Puerto Plata a odtud odjezd mikrobusem do hotelu, byli jsme plní, namačkaní na sebe, klimatizace nefunkční, foukání nic moc. Cesta do hotelu trvala cca 4 hodiny, v tom vedru a odsazení docela hrůza.

Hotel byl výborný i služby v něm. Odlet - odjezd z hotelu 8 hodin před odletem, ale tentokrát po našich stížnostech již velkým prostorným a pohodlným autobusem, takže se to dalo v pohodě vydržet. jen nás trochu zarazilo, že jsme při odletu nedostali ani balíček na cestu (oběd) - což jsme v jiných zemích dostávali automaticky, protože jsme začínali večeří a měli bychom končit obědem a vzhledem ke vzdálenosti letiště jsme odjeli již v 10 hodin. Ale zastavili nám abychom si mohli koupit jídlo či pití na jedné zastávce.

Celková dovolená pěkná, jen ty příjezdy a odjezdy. Když je letiště v Samaně, bylo by určitě vhodnější lítat tam. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj č. 5212 byl čistý, prostorný a pěkný, nemáme k němu žádné výtky. Byl blízko pláže.

Strava
Strava výborný, bylo z čeho vybírat.

Služby hotelu
-

Pláž
Pláž byla pěkná, písčitá, snažili se upravovat a hrabat trávu vyvrhnutou z moře, ale to se celkem nedalo stíhat.

Lehátka byla na trávě - pro nás vyhovující. Jen u volejbalového hřiště bylo někde v zemi hnízdo vos a bylo jich tam mraky a proto jsem já alergik na bodnutí tam raději moc nechodila a nebo s velkou opatrností.

Zlatuše T., 04.12.2014, Datum pobytu: 19.11. - 1.12.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, poloostrov Samaná, Hotel:Grand Paradise Samana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Paradise Samana, poloostrov Samaná, Dominikánská republika Zlatuše T. 2014-12-04 8.2 1 10 Dominikánská republika - Samaná, hotel Grand Paradise Samaná

Celkem: 1,6 Cestujeme hodně ale tento hotel nedoporučujeme ani tomu největšímu haj....hrůza.Ještě že jsme tam byli za 19900 kč jinak děs. Byl to...

 • 2 Ubytování
 • 1 Strava
 • 2 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Cestujeme hodně ale tento hotel nedoporučujeme ani tomu největšímu haj....hrůza.Ještě že jsme tam byli za 19900 kč jinak děs. Byl to super last v 19 h. koupeno a ve24 h. jsme letěli. Do tohoto hotelu mi určitě už nikdy!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Špína úklid nic moc.

Strava
Nic moc jídlo studené nedodělané a moc málo ovoce.

Služby hotelu
Animační program a výlety ok,ale jinak nic moc hotel je starý napůl nepoužívaný jsou tam vyrabované pokoje v zahradě za recepci nefunkční.Nevytvořit se tu dobrá parta lidí tak to je dovolená na dvě věci(na H...).

Pláž
Pláž moc udržovaná není, ale voda je nádherná ke šnorchlování zde nic moc v březnu 2014 tu bylo nádherný počasí.Prostě Exotika Karibik.

Anonym, 27.11.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Juan Dolio, Hotel:Talanquera Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

hotel Talanquera 6 fotografií

Talanquera Beach Resort, Juan Dolio, Dominikánská republika Anonym 2014-11-27 1.6 1 10 Talanquera Beach Resort

Celkem: 5,4 Hotel odpovídá 3 *, strava podprůměrná

 • 6 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel odpovídá 3 *, strava podprůměrná Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje slušné, čistě uklizené

Strava
strava podprůměrná

Služby hotelu
večerni program na dobre úrovni, animace OK

Pláž
podpruměrná, ne zcela čistá pláž a moře

Severin K., 24.11.2014, Datum pobytu: 9.11. - 20.11.2014
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Puerto Plata, Hotel:Grand Paradise Playa Dorada

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Grand Paradise Playa Dorada, Puerto Plata, Dominikánská republika Severin K. 2014-11-24 5.4 1 10 GRAND PARADISE PLAYA DORADA

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800