Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 9 600 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 9 600 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 8,4 Celkový dojem z dovolenky bol úžasný, jediné čo nám vadilo bol skorý odlet , t.j. nočné opustenie hotela, čo znamená v preklade vlastne...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolenky bol úžasný, jediné čo nám vadilo bol skorý odlet , t.j. nočné opustenie hotela, čo znamená v preklade vlastne mínus 1 noc a deň dovolenky... Ináč všetko super... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na 5 hviezdičiek ubytovanie slabé, avšak čistota ok a skromnejšie ubytovanie nám nevadilo...

Strava
Strava super, možnosť stravovania v 5 reštauráciách, takže každý si môže vybrať čo mu vyhovuje....

Služby hotelu
dobré

Pláž
pláž čistá, reštaurácia na pláži, od hotela 10 min.chôdze, super

Andrea, 23.03.2015, Datum pobytu: 11.3. - 18.3.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Dana Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Dana Beach, Hurghada, Egypt Andrea 2015-03-23 8.4 1 10 PICKALBATROS DANA BEACH RESORT

Celkem: 8,2 Skvělý hotel a skvělá dovolená, spokojenost. Za peníze, které to stálo jsme dostali opravdu nadstandardní služby. Nechápu recenze lidí...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý hotel a skvělá dovolená, spokojenost. Za peníze, které to stálo jsme dostali opravdu nadstandardní služby. Nechápu recenze lidí tady, co se čistoty a jídla týče. Docela bych ráda věděla, jak to vypadá u vás doma, protože celkem ani nechápu, jak se taková čistota při takové obsazenosti a velikosti hotelu dá udržovat. Další věc, co si lidi vaříte doma? Nechápu kritiku na stravu při tom výběru a chutnosti pokrmů....většinou ti lidé, kteří nejvíce kritizují, si doma běžně mažou chleba taveňákem :D.

Jediné, co nám vadilo bylo, jak je vymyšlený systém příjezdů do hotelu. Letěli jsme v noci a na hotel dorazili v 7 ráno a ubytovaní byli až kolem 12, příště budu uvažovat nad připlacením early check in...byli jsme unavení a měli hlad...ale to je všude na hotelu, když takto přijedete a on je obsazený. Naštěstí vám na recepci pohlídají zavazadla. V den odletu nebyl problém s využíváním služeb až do doby opuštění hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto skvělé. Pokoj byl prostorný, měli jsme s výhledem na moře a bazény. Co se vybavení týče, byli jsme spokojeni - velká postel, sedačka, křesílka, varná konvice s možností uvařit si kávu/čaj, sejf na pokoji, posezení na balkónku.

Jinak co se týče úklidu, tak úplně bez problému, měli jsme naklizeno každý den a dokonce mi poskládali pyžámko :).

Strava
Strava byla naprosto skvělá. Byli jsme zde týden a za ten týden byl 2x egyptský večer = egyptské speciality. Jinak mi přišla kuchyň velmi zajímavá, orientálnější a chutná. Používají zajímavá koření a určitě některé jejich speciality stojí za vyzkoušení (hummus, kofta - mleté jehněčí masové kuličky , mě osobně zde moc chutnala gril. studená zelenina jako mrkev a lilek, pak kombinace dušené mrkve s pomeranči nebo velice zajímavá egyptská příloha cizrna + čočka + nudle + rýže + smažená cibulka). Co mi velmi vyhovovalo bylo, že zde nebyla skoro vůbec smažená jídla. Ještě je dobré vědět, že se zde nejí vepřové maso - převážně bylo kuřecí, hovězí, krůtí, telecí, skopové, ryby. Co se týče dezertů, ty jediné mi přišly, že nebyly nic moc....buď neměly žádnou chuť, nebo byly ochucené podivnou zelenou, nebo oranžovou "polevou".....ale mají tu výborný medový meloun a malé banány:).

Možnost povečeřet v rámci all incusive po předchozí rezervaci v Italské, či orientální restauraci, forma ala carte.

3 hlavní jídla formou bufetů - velká nabídka, každý si vybere.

Snídaně - rozmanité druhy pečiva, sýry (místní, slanější), salámy(slabší), zeleninový stůl, vejce na různé způsoby (na přání vám kuchař připraví omeletu s čím jen si budete přát), čerstvé koblížky, párky, fazolky, mussaka, mleté maso, čočkové ragú, kuskus, rýžový puddink, zapečené rajče, bramborové pyré (zvláštní pokrmy na snídani, fazole pro ně prý normální), palačinky (na přání čerstvá palačinka s čím si jen řeknete), stůl se zákusky a koláči, stůl s ovocem a cereáliemi, jogurty.

Oběd a večeře - ke každému chodu rozmanitá nabídka - stůl s pečivem, arabské placky, polévky, zeleninový a salátový bar, hummus, přílohy (rýže, dušená zelenina, nebo grilovaná, brambory, hranolky....), masa - vždy jedna ryba (většinou tilapie), dušené hovězí maso (to uměli výborně), kuličky z mletého masa, nebo karbanátky, kuřecí.....stůl s těstovinami, kde si vyberete druh těstovin a omáčku podle sebe, ovocný stůl a stůl s dezerty.

Služby hotelu
Co se týče čistoty v Hotelu, tak si nemůžeme stěžovat, dokonce jsme byli svědky toho, jak manager táhl za ruku přes celou hotelovou halu uklízeče, aby vyleštil jeden flíček na okně. Číšníci fungovali naprosto perfektně...na loby baru normálně obsluha, číšníci přátelští a stále usměvaví.

Co je zde slabší, tak vyřešení nápojů. Vše se podává do malých skleniček, nebo plastových kelímků - limonády postmix a džusy hnusné chemické z prášku, blee. Nic není v lahvích - pouze na začátku pobytu dostanete vodu v lahvích (pro dvě osoby na 7 dní, 7x 1,5l láhev). Za vyzkoušení stojí fresh džusy...nejsou v rámci all inclusive, ale větší sklenice stojí pouhé 2 dolary a dělají luxusní jahodový:).

V hotelu na recepci je směnárna - málo kdy ale měli hotovost na výměnu, doporučuji si vzít s sebou spíše dolary než eura a více drobnější (něco i na tzv. bakšiš - vyplatí se jim sem tam dolar dát....vše pak budete mít perfektní a vždy první dostanete drink...my např. u večeře měli drink na stole a to jsme si ještě ani nesedli:-)).

Pro sportovní nadšence je zde docela dobré fitness, sice bez činek, ale jsou tu pos. stroje na nohy, prsa a ramena + orbittrack a běžecký trenažér.

Aquapark - nečekejte nic velkého, pár klouzaček a tobogánů, vlnobití nefungovalo a vodu pouštěli jen několikrát za den.

bazény - je jich tu několik, 1 vyhřívaný.

Lehátka - bylo dostatek, osušky jsou také zdarma a není problém vyměnit za čisté.

Nákupy - obchůdky v hotelu, pár před hotelem - suvenýry, oblečení, čaj, pohledy, cigára, nějaké cukrovinky, kabelky (MK...napodobeniny), šperky a hodinky, kosmetika....

Další služby: Ze začátku nám dost vadili zaměstnanci, kteří nabízeli různé výlety, nebo kosmetiku a masáže (chodí po komplexu a neustále vám něco nutí a smlouvají). My takto byli na gara rufu procedůře - což bylo úžasné:) a potápět se na korálech...což také stálo za to.

Bary u bazénu a pláži - fungují jako samoobsluha do západu slunce.

Animační program - každý den od 10 u bazénu různé orientální tance, jóga.... večer v "theátru" nějaká dance show.

Pláž
Byla malinko slabší, sice čistá, dostatek lehátek, ale menší. Přístup do moře byl sice bez problému, ale musíte jít kus, abyste si zaplavali, protože je zde dlouho voda po kolena a mělko. Při odlivu ani nemluvím.....

Co je super, že zde není v okolí přístav.

Anonym, 22.03.2015, Datum pobytu: 14.2. - 21.2.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Mirage Aqua Park & Spa Caesar Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Mirage Aqua Park & Spa Caesar Palace, Hurghada, Egypt Anonym 2015-03-22 8.2 1 10 Mirage Aqua Park & Spa Caesar Palace

Celkem: 4,8 Pokud mohu doporučit vyberte si jiný hotel. Tento hotel by Vás mohl hodně zklamat jako Nás. Pokud očekáváte all inclusive tak tady ho...

 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Pokud mohu doporučit vyberte si jiný hotel. Tento hotel by Vás mohl hodně zklamat jako Nás. Pokud očekáváte all inclusive tak tady ho opravdu nedostanete budete hladovět a taky budete hodně zklamáni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní staré zařízení, koupelna hodně špatný stav, vše opraveno provizorně, vedle pokoje upravují za provozu čili vrtačka během dne.

Strava
Jelikož je zaplacen all inclusive to neodpovídá je to spíše plná penze. Jídlo neslané a hlavně stále dokola opakující se druh jídel, minimum ovoce, káva jen z automatu, pití jen pivo, cola, džus s koncentrátů. Nečekejte nic hezkého!!! Máte nárok na dvě večeře v orientální a italské restauraci kde dostanete to samé co v hlavní restauraci. Akorát studené.

Služby hotelu
Fitness není, internet funguje občas, dobrý je team hotelu na volný čas stále se vám věnují, všude mluví na vás rusky i tv je v ruštině.

Pláž
Pláž je v pořádku i s personálem. Jen nepojme plnou kapacitu hotelu.

Anonym, 20.03.2015, Datum pobytu: 14.3. - 20.3.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Jewels Sahara Boutique Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Jewels Sahara Boutique Resort, Hurghada, Egypt Anonym 2015-03-20 4.8 1 10 Jewels Sahara Boutique Resort

Celkem: 6,6 Celkový dojem výborný.. dobré jídlo, pití, spousty možností pro zábavu, příjemní animátoři, krásné počasí, čistá pláž, pokoje uklizené...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem výborný.. dobré jídlo, pití, spousty možností pro zábavu, příjemní animátoři, krásné počasí, čistá pláž, pokoje uklizené každý den. Mohu jen doporučit :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Když pominu dobu čekaní na pokoj, tak si nemůžu stěžovat - uklizeno každý den, pokoje standardní, bary doplněné vodou, colou, spritem.. každý pokoj má terasu, takže super. Doba čekání na pokoj byla tři hodiny od příjezdu na pokoj, když nám řekli, že budeme ještě čekat další hodinu, dali jsme jim 5 dolarů (co tam lidi neudělají pro 125 Kč :)) a pokoj byl do 5 minut. No, škoda, že nás to nenapadlo hned..

Strava
Co se týče stravy.. v Egyptě jsem byla již po třetí a mám tedy s čím srovnat, byla jsem spokojená. Kuřátko, skopové, brambory i rýže na více způsobů - velmi dobré. Ke snídaní omeletky, vajíčka na tvrdo s bagetkou, croasanty a máslem, marmeládkou.. i jogurt jsem zkusila a byl dobrý :) Hromada zeleninových salátů.. co neumějí připravit jsou ryby a těstoviny (lasagne, zapečené těstoviny na xx způsobů), ale špagetky měli výborné :) Hodně dezertů.. navštívili jsme i dvě restaurace ze sedmi možných (nabízí hotel ZDARMA v rámci pobytu), mexická super, do italské nechoďte - to byl děs. Večeře byly obohacené o grilovaní - játra, krabi, gyros, kuřátka, skopové.. spokojenost prostě :)

Služby hotelu
Vše na jedničku..od rána až do večera všude hromady jídla, pití, mají dokonce automat na kávu nescafé, káva dobrá..všude možnost dát si sprite, colu, fantu, nestea, vodu, džusy, káva, čaj.. mezi hlavními jídli dělají hranolky, hamburgery, hot dogy, zeleninu, zmrzlinku.. animátoři baví, všichni jsou moc ochotní.

Pláž
Pláž je písčitá, nejsou třeba boty do vody.. jen pokud se chcete vykoupat čeká Vás procházka vodou po kolena cca 500 metrů..popř. nasednout do autíčka, které Vás po dlouhém mole doveze dál, kde je možnost si zaplavat v moři, potápět se a pozorovat rybky :) Vstup do moře je třeba fajn pro děcka - neutopí se Vám a můžou si hrát ve vodě a písku :) Moře bylo ještě studené, takže jsme spíše využívali bazény :)

Anonym, 20.03.2015, Datum pobytu: 7.3. - 18.3.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Titanic Beach Spa & Aquapark

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Titanic Beach Spa & Aquapark, Hurghada, Egypt Anonym 2015-03-20 6.6 1 10 Titanic Beach Spa & Aquapark

Celkem: 9 Hotel doporučuji navštívit, ideálně mimo hlavní sezónu (obávám se, že při plné kapacitě nebudou jednotlivé kapacity dostatečné). Vše bylo...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel doporučuji navštívit, ideálně mimo hlavní sezónu (obávám se, že při plné kapacitě nebudou jednotlivé kapacity dostatečné). Vše bylo pohodové a v klidu.

Okouzlující a bohatá zahradní úprava v celém areálu !

Ochotný a příjemný personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vkusné a příjemné pokoje.

Strava
Exceletní výběr na snídani, oběd průměr, velmi dobré večeře. Kvalita stravy velmi solidní. Doporučuji nevybírat z nabídky "italské", "francouzské" apod., ale upřednostnit "Egyptian Corner" - výborné. V poledne se vyplatí v plážové restauraci návštěva grilu, kde můžete očekávat za občasný "tip" kuchařovi u grilu nadstandardní přístup a prémiové porce.

Služby hotelu
Odpovídají zemi a úrovni hotelu. Příjemní animátoři (mix. Evropa/Egypt).

Pláž
Byli jsme mimo sezónu, takže obsazenost pláže byla v pohodě.

Vstup do moře přes molo (vhodné pro šnorchlování, nic moc pro plavce).

V dochozí vzdálenosti cca 15 min zátoka Marsa Mubarak kde je vstup do vody příznivější a především podmořský život bohatší. Velmi dobrá lokalita na šnorchlování z důvodu výskytu velkých želv, dugong, korály...

Jan V., 20.03.2015, Datum pobytu: 8.3. - 15.3.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Three Corners Fayrouz Plaza Beach, Marsa Alam, Egypt Jan V. 2015-03-20 9 1 10 Three Corners Fayrouz Plaza

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800