Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 10 203 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 10 203 Kč

Nejnovější recenze Egypt

23.07.2014 - Lukáš Chovanec - Přečteno: 59× - Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 9,8
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost, perfektní dovolená :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
super :)

Strava
jídlo super, rozmanité, chutné :)

Služby hotelu
ochotný a milý personál. Pouze dvakrát jsme měli problém otevřít kartou dveře od pokoje, ale vždy to během chvíle opravili.

Pláž
pláž spíš nevhodná na koupání, všude korály a jsou nutné boty do vody, při odlivu tam bylo asi jen metr hloubka, ale zase voda krásně čistá a teplá. Za molem krásné šnorchlování.

Happy Life Resort, Marsa Alam, Egypt Lukáš Chovanec 2014-07-23 9.8 1 10 HAPPY LIFE RESORT MARSA ALAM

23.07.2014 - Eva Kitzbergerová - Přečteno: 51× - Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, jeli by jsme znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování luxusní, čisté, bez připomínek.

Strava
Výborná strava, rozmanitá, chutná.... prostě na jedničku.

Služby hotelu
Služby odpovídají

Pláž
Čistá, upravená, lehátka všude dostupná.

Happy Life Resort, Marsa Alam, Egypt Eva Kitzbergerová 2014-07-23 10 1 10 HAPPY LIFE RESORT MARSA ALAM

23.07.2014 - Lenka P. - Přečteno: 45× - Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se mi líbila. Četla jsem pár špatných recenzí a až jsem to nepochopila, co tam lidé psali, úplné nesmysly.. Dovolená byla super!!! :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, trošku hlučnější klimatizace, ale bonus pro mě, alespoň jsem tak moc neslyšela manžela chrápat :)

Strava
Výborné, hlady jsem opravdu netrpěla. Jídlo nechybělo, jak jsem četla některé recenze.

Služby hotelu
Personál dobrý, číšnici na baru, v bazéně bomba! Menší bakšiš a máte se jako v pohádce :)

Pláž
Pláž byla čistá, oproti mým jiným zkušenostem v Egyptě fajn. Byly tam korály, ale kolem nich krásný pozvolný sestup, písek, voda v červenci 33 stupňů, i pr děti, ideální!

Zee Brayka Beach Resort, Marsa Alam, Egypt Lenka P. 2014-07-23 9.4 1 10 Zee Brayka Beach Resort

23.07.2014 - Ctirada Fialová - Přečteno: 43× - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 8,2
 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pokud nehledáte luxusní ubytování a stravu, tak u tohoto hotelu je naprosto luxusní korálový útes. Klidně bych tam jela znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má již svoje nejlepší léta za sebou.

Strava
Strava velmi jednotvárná.

Služby hotelu
OK

Pláž
Luxus, nádhera, nádhera. Pláž a přilehlý korálový útes se spoustou rybiček.

Al Nabila Grand Makadi, Hurghada, Egypt Ctirada Fialová 2014-07-23 8.2 1 10 Al Nabila Grand Bay

23.07.2014 - Ivana Heritesová - Přečteno: 53× - Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 9
 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Měla jsem o tomto hotelu informace od známých, že jídlo je bezproblémové a moře pro děti bezpečné. A to bylo pro mě důležité. Dětem se těžko vysvětluje, že vodu z vodovodu nemohou pouštět v Egyptě do úst, že si nedají salát, drink s ledem, zmrzlinu, ovoce.... Takže celkově jsem s touto destinací velmi spokojená. Dcerka přítele (10 let) byla nadšená a domů se vracela zdravá a plná zážitků :o) Tento hotel mohu určitě doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hned po příjezdu (7 hod. ráno) jsme byli ubytovaní, to je velmi příjemné. Nebyla nachystaná přistýlka pro dítě, ale příslib byl, že ji připraví cca v 11 hod. Rozložili sedačku a ustlali. Sedačka se trošku rozpadala, tu jsme si opravili. Nebyla však třetí přikrývka, osuška a ručník. Nahlásili jsme to na recepci, ale bez výsledku. Druhý den ráno byla schůzka s delegátem, který to vyřešil.

V koupelně byli mravenci, vozím sebou sprej proti hmyzu, takže jsme si to také vyřešili sami.

Od hotelu Hilton jsem čekala víc, ale protože jezdím do Egypta každý rok, tak vím jak to tam chodí a celkově dobré.

Strava
Strava byla vynikající, úžasná a BEZPEČNÁ. Až na den, kdy jsme jeli na výlet do Luxoru. Ráno ve 3.30 jsme dostali tři balíčky na cestu. Z toho se dalo vybrat. Po návratu nám řekli, že večeři donesou na pokoj. Přinesli jen dvě a bez nápojů. O třetí pro dítě jsme si ani neřekli, protože z toho, co bylo na talíři jsme si stejně nic nevybrali. Pár kousků sýra, trochu zeleniny (plátky rajčat a papriky, olivy), oschlé pečivo a talířek s banánem a datlemi (tak to jediné jsme snědli). Jídlo v restauraci v Luxoru bylo skromnější, ale naprosto postačující. Nejedli jsme ale saláty a nepili džusy (dali jsme si pouze vařená jídla a plechovky s colou a sprite). Kdo si saláty a džusy v Luxoru dal, měl druhý den střevní potíže. Ale možná je mohli mít i z jiných důvodů.

Služby hotelu
Na Egypt byly služby velmi dobré. Zvláště pokud jsme nechtěli něco, co trošku vybočovalo ze zaběhlého "standardu".

Na poslední den jsme si domluvili late check out. Delegát nám domluvil, že večer před odjezdovým dnem máme zajít na recepci a domluvit se. Což jsme udělali, ale po návratu z recepce jsme zjistili, že pokoj je zablokovaný a nejde odemknout, vrátili jsme se na recepci. Následovala omluva s tím, že už je vše v pořádku. Nebylo, pokoj stále zablokovaný, další cesta na recepci a to už jsme se neusmívala. Tak pak to už vyřešili.

Pláž
Pláž je u tohoto hotelu trošku dál, ale nevadí. Jezdí na ni vláček a když ne, je to kratičká příjemná procházka. Na pláži je dostatek lehátek a není problém s místem. To je velmi příjemné. Přístup do moře z místa, kde jsou lehátka je nemožný (kvůli korálům). Je třeba opět podniknout procházku k místu, kde je vstup do moře dovolen. Nám to nevadilo, ale myslím, že pro rodinu s malými dětmi, které si většinou chtějí hrát na břehu a každou chvilku se koupat, není ideální. Množství lidí je přiměřené. Voda dobrá a úžasné je, že i při šnorchlování jsou častá setkání s karetou. Vstup do vody je pozvolný, nic pro plavce, ale pro děti perfektní.

Služby plážové restaurace byly také dobré, lehce poznamenané svátkem ramadán. Jak se začalo sluníčko schovávat, služby vázly. Ale to bude v tomto období asi ve všech zařízeních podobné :o)

Hilton Marsa Alam Nubian Resort, Marsa Alam, Egypt Ivana Heritesová 2014-07-23 9 1 10 Hotel HILTON MARSA NUBIAN RESORT

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800