Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 970 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 970 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,2 Nejlepší dovolená

 • 9,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nejlepší dovolená Zobrazit celou recenzi

Anonym, 26.05.2016, Datum pobytu: 18.5. - 25.5.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Prima Life Makadi Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Prima Life Makadi Resort & Spa, Hurghada, Egypt Anonym 2016-05-26 9.2 1 10 Prima Life Makadi Resort & Spa

Celkem: 9 Naprostá spokojenost.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování skvělé.

Strava
Každý den bylo z čeho vybírat

Služby hotelu
Spokojenost.

Pláž
spokojenost

Anonym, 25.05.2016, Datum pobytu: 30.4. - 7.5.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sindbad Aqua Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sindbad Aqua Hotel, Hurghada, Egypt Anonym 2016-05-25 9 1 10 Sindbad Aqua Hotel

Celkem: 8,4 Byl to moc dobře

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byl to moc dobře Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování super ale v starém areálu

Strava
Jídlo bylo nic moc, horší než my nuly rok

Služby hotelu
V pořádku

Pláž
Super

Iurii Germanchuk, 25.05.2016, Datum pobytu: 3.10. - 10.10.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Caribbean World Soma Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Caribbean World Soma Bay, Hurghada, Egypt Iurii Germanchuk 2016-05-25 8.4 1 10 CARIBBEAN WORLD

Celkem: 6,6 Rozhodně neodpovídá 5* . Tím že tam nejezdí Rusové, tak je docela klid. Personál průměrný, na to, že byl hotel obsazen tak asi z 30%, tak...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Rozhodně neodpovídá 5* . Tím že tam nejezdí Rusové, tak je docela klid. Personál průměrný, na to, že byl hotel obsazen tak asi z 30%, tak byl někdy velmi pomalý a laxní. Barmani někdy dost protivní, "oražení" a lžou do očí. Dokonce někdy tajně dávali kořalku do piva - to jsme nepochopili proč - a lhali že ne. Když jsem ho "důrazně napomenul" (115 kg/190 cm), už si to nedovolil, na menší a na ženy ale ano. Za dva dolary se ale zásadně změní přístup a falešnými úsměvy jen září. Za 5 usd celý pobyt super. Pro klid je dobré bakšiš dát - nic nám to neudělá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, prostorné a uklizené - denně. Zásobení vodou, kávou či čajem dostatečné, za 1 dolar přidají co si řeknete. Klimatizace funkční, i když jsou nastavené hodnoty relativní.

Strava
Dobrá, někdy vynikající, každý si vybere. Polévky skvělé, k obědu i k večeři vždy 2 druhy.

Služby hotelu
Na recepci vždy ochotní, většinou vše bez problému vyřešeno v co možná nejkratší době - např. zabouchnutá karta na pokoji ihned.

Pláž
Díky malé obsazenosti spousta volnách lehátek, klid, čisto, vedlejší hotel (Resta Reef) zavřený, na jeho pláži lehátka taky k dispozici. Jedna věc je nepříjemná - vítr a s tím související černá vlajka (zákaz plavání z mola). Za týden jsem mohl jen jednou z mola, jinak v malých lagunách šlo i trochu plavat. Za to ale hotel ani personál nemůže.

Jiří Kadeřábek, 25.05.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Resta Grand Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Resta Grand Resort, Marsa Alam, Egypt Jiří Kadeřábek 2016-05-25 6.6 1 10 Resta Grand Resort

Celkem: 10 Nádherná dovolená v klidném resortu. Chtěla jsme si odpočinout od každodenního shonu a to se nám splnilo. Fam je velice klidný hotel s...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená v klidném resortu. Chtěla jsme si odpočinout od každodenního shonu a to se nám splnilo. Fam je velice klidný hotel s velmi přátelskou atmosférou a velice milým personálem. Změna majitelů se velice pozitivně podepsala na celkovém chodu hotelu. Ochotný personál nám několikrát volal na pokoj jestli něco potřebujeme a vzhledem k tomu že bylo málo lidí mohly jsme si objednat jídlo až na pokoj. Několikrát nás vzaly do vzdálenějších zátok na šnorchlování ( úžasné ). Jednou nás dokonce posadily do místního školního autobusu s dětmi kteří jeli uklízet zátoku kde mi jsme šnorchlovali. Skvělí netradiční zážitek. Fam je o samotě stojící hotel , ideální pro ty kteří hledají klidnou dovolenou. Vzdálenost od Marsa Alam cca 2 km, pohodlně se dá dojít pěšky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj i hotel velice čisté,stále někdo uklízel. Neměli jsme jedinou připomínku.

Strava
Jídlo výborné denně maso, ryby , zelenina, ovoce, sladkosti. Jelikož jim dietně vždy jsem si vybrala a byla jsem spokojená. I manžel který je jako každý chlap byl spokojen.

Služby hotelu
Se službami jsme byly spokojeni.

Pláž
Je nutné mít obuv do vody, velmi pozvolný vstup, musí se jít dál od břehu což mi vůbec nevadilo. Zhruba 100m od ofi. pláže je vstup do vody písčitý.

Anonym, 24.05.2016, Datum pobytu: 8.5. - 21.5.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Fam Hotel & Resort (ex. Moon Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pohled z balkonu 2 fotografie

Fam Hotel & Resort (ex. Moon Resort), Marsa Alam, Egypt Anonym 2016-05-24 10 1 10 Fam Hotel & Resort (ex. Moon Resort)

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800