Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 9 191 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 9 191 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 8,2 Dovolená se vydařila pocasí super byli jsme spokojení.

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se vydařila pocasí super byli jsme spokojení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorný čistý každý den uklizený nádherný výhled na bazény i moře.

Strava
Jídla bylo dost vždy se dalo něco vybrat.Někdy hodně lidí ale nám to nevadilo.Nebyla jídelna na pláži což jsme u jiného hotelu ocenili.

Služby hotelu
Personal se snažíl byli ochotní usměvaví.Animační programy nic moc,v dětském klubu špinaví koberec animátoři se snažili ale neměli dobré podmínky.Nebyla balená voda ale muže se do lahve napustit.Néjvíce nám vadily plastové mekké kelímky na nápoje i čaje a kávy které jme si museli sami nasypat a zalít voduv.U 5 hvězdičkového hotelu to nechápu.Když dáte obsluze bakšiš tak vám nějakov dobu než na to zapomene nalívá do větších tvrdých kelímků.Ubazénu pečou placky pita s česnekovou pomazánkou ale obrovské řady.

Pláž
Pláže jsou dvě jedna písčitá z kraje spíš bahnitá v zátoce bez vln při odlivu tak na procházku po kolena.Druhá je k otevřenému moři písčito korálová kde je krátké molo a krásné průzračné moře super koupáni kolem 2,5m.vody.Kolem mola honě nádherných rybiček.Korály ke šnorchlování jsou asi 50.m v otevřeném moři pro dobré plavce.Jinak jídelna pokoje bazény i pláž je na malém prostoru tak je všude blízko což je super.

Miroslav Kovařík, 24.10.2014, Datum pobytu: 9.10. - 20.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Star Beau Rivage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sea Star Beau Rivage, Hurghada, Egypt Miroslav Kovařík 2014-10-24 8.2 1 10 Sea Star Beau Rivage

Celkem: 6 Tento hotel rozhodně neodpovídá službám 4+ hvězdy.Jezdím do Egypta pravidelně 2x do roka,ale s tímto hotelem jsem byla...

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel rozhodně neodpovídá službám 4+ hvězdy.Jezdím do Egypta pravidelně 2x do roka,ale s tímto hotelem jsem byla nespokojená.Odsuzuji věčné stěžování,ale opravdu nyní musím i já. Do tohoto hotelu už bych nikdy nejela. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je většinou s výhledem na bazén,ale i do ulice a to se opravdu nedá,hluk brzy ráno a tak jsme se stěhovaly(dvě kamarádky).Vyhlédly jsme si pokoj,který byl volný,ale ne připravený pro Čechy.....jiní mají přednost ve všem.Tak nakonec po vyhrožování,že si budeme stěžovat na CK, byl pokoj ve druhém patře s výhledem na bazén....hezký, čistý každý den uklizený....super.

Strava
Strava nám v Egyptě moc chutná,tam není co vytknout,ale chování personálu v restauraci a celý přístup neodpovídá hvězdičkám.Nesmí se jíst na terase,k obědu není káva,u pozdní večeře je pouze voda a pokud chcete něco jiného musíte si přinést z protějšího baru přes celou recepční halu.Když jdete na pozdní večeři nedejte se zmást postaveným panelem před vchodem.....to je jen kamufláž,aby si lidi mysleli,že už je zavřeno a oni neměli práci.O pitném režimu nemluvě,protože jeden bar pro pláž i bazén je děs a s obsluhou jednoho barmana opravdu síla,nemluvě o plastových kelímcích(nevadí mi plast),ale velikost 161ml, tak to se prostě nedá!!!Podotýkám i na míchané nápoje.Nechápu proč postmixy nejsou otočeny k rekreantům jako je to u jiných hotelů. A chodit si z pláže....fakt super.Minibar ve kterém je většinou voda zdarma se platí.....zarážející!!!! Vše jsme nahlásily delegátce,kterou mooooc chválím a ta se snažila vše řešit(jako omluvu jsme večer měly na pokoji mísu ovoce),ale toto vše ona vyřešit nemůže.

Služby hotelu
Služby v hotelu jsou slušné,ale pokud žádáte o něco personál,tak nic moc.

Pláž
O pláži, pokud se to tak dá nazvat,chci dodat jen jedno,takovou špínu a neupravenou pláž jsem v hotelech neviděla.Moře špinavé. Sociální zařízení všude čisté.

Dana H., 24.10.2014, Datum pobytu: 16.10. - 23.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Star Beau Rivage

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Sea Star Beau Rivage, Hurghada, Egypt Dana H. 2014-10-24 6 1 10 Sea Star Beau Rivage

Celkem: 7,2 Pretože som už bol v Egypte veľa krát, vedel som čo mám očakávať a tak dovolenka splnila moje predstavy

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pretože som už bol v Egypte veľa krát, vedel som čo mám očakávať a tak dovolenka splnila moje predstavy Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie a celkový dojem z izby bol veľmi dobrý. Problémom sú skoré prílety, keď hotely nie vždy majú voľné izby pripravené pre hostí, ako napríklad tu, kde bol hotel plný a čakali sme do obeda.

Strava
Strava bola pestrá a každý si mohol nájsť svoj štýl, netreba skúšať všetko naraz, lebo potom už na šiesty deň si nemáte čo vybrať.

Služby hotelu
Služby hotela zodpovedajú deklarovaným v popise hotela. Výborný bol animačný team.

Pláž
Sklamanie, nielen pre mňa, ale aj ďalších hostí zo Slovenska, ktorí tam chodili pravidelne a vynechali minulý rok. Lagúny sú zasypané pieskom a vlastne život v nich je tiež zasypaný. Pribudlo "parkovanie" 5 lodí, ktoré vozia klientov na šnorchlovanie a tie tam smrdia od 7.00 hodiny do cca 11.00 hod. a pretože pláž hotela je po vetre, tak výparov dieslových motorov a hluku si môžeme užívať. Potom sa to zopakuje od cca 14.00 do 17.00 hod. Na tejto pláži bol neustále silný vietor, ktorý na slnku nevadil, ale v tieni bolo cítiť chlad.

Miroslav K., 24.10.2014, Datum pobytu: 8.10. - 18.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Star Beau Rivage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sea Star Beau Rivage, Hurghada, Egypt Miroslav K. 2014-10-24 7.2 1 10 Sea Star Beau Rivage

Celkem: 9 Já (27) a manžel (28) jsme hotel navštívili v říjnu, kdy byl hotel poloprázdný a maximálně si užili klidnou a hlavně slunečnou (v ČR bylo...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Já (27) a manžel (28) jsme hotel navštívili v říjnu, kdy byl hotel poloprázdný a maximálně si užili klidnou a hlavně slunečnou (v ČR bylo škaredě) dovolenou. Každý den nebe bez mráčků a okolo 30°C. Nemuseli jsme spěchat zabrat si ráno lehátka, protože na pláži bylo vždycky poloprázdno. Někdy jsme byli v moři a nebo v bazénu i jen sami dva. Byla to pohodová dovolená v krásném prostředí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytovaní v hlavní budově, pěkný, čistý pokoj s výhledem na bazény a moře. Pokoj každý den pěkně uklizený, za bakšiš i postavičky z ručníků.

Strava
Úžasné jídlo!! Velký výběr skoro všeho, na co si člověk vzpomene. Nám nejvíce chutnaly grilované speciality, které se grilovaly venku na terase před restaurací - denně na oběd i na večeři buď grilované hovězí, kuřecí maso a nebo ryby. Hodně druhů příloh - rýže, brambory na několik způsobů, různé druhy pečiva, plno čerstvé zeleniny a zeleninových salátů, taktéž ovoce a ovocných salátů, někdy dělal kuchař přímo před vámi tortily, do kterých jste si mohli dát, na co máte chuť, výborné sladké dezertíky... Určitě doporučuji vyzkoušet i těstoviny od italského kuchaře. tam jsem chodila na druhý chod. Mňam!! :)

Služby hotelu
v hotelu jsou převážně italští animátoři, kteří se starají o své italské klienty a vymýšlí pro ně program. Nám spíše vyhovovalo, že nás neotravovali a nepřemlouvali na nějaké soutěže atd. v hotelu jsou ale i sympatičtí egyptští animátoři, kteří několikrát denně svolávají např.na cvičení v bazénu, vodní pólo, šipky atd. Takže o nějaké aktivity určitě nepříjdete. Každý večer byl připravený pro hotelové hosty i nějaký program. Většinou nějaké zábavné soutěže. Hotel nabízí 2x týdně svoz na 10 min. vzdálenou pláž Abu Dabbab, kde je otevřené moře, krásná pláž a při šnorchlování můžete narazit na karetu obrovskou. My jsme na ni s manželem narazili a byl to krásný zážitek. :)

Pláž
Pláž byla krásná. Romantická laguna, kde se střídaly nádherné odstíny modré barvy. Měli jsme štěstí a byl zrovna příliv - i tak ale bylo vody max.po prsa, ale zaplavat se dalo. Pláž byla písečná, čistá, lehátka se slunečníkem a něco jako paravanem, takže bylo i trochu soukromí. K lehátkům se na pláži daly půjčit matrace (zdarma). Pokud jste chtěli šnorchlovat a vidět opravdové korály, musíte jít celkem kus k otevřenému moři a v místech, kde se lámou vlny to proplavat do otevřeného moře - tam se vám pak naskytne překrásná podívaná. Vodní svět jako v dokumentu v TV. Nádherné barevné korály a nádherné barevné rybky. tohle byl jeden z nejhezčích zážitků. Stojí za to jít ten kus.Jen když budou moc velké vlny, tak to může být nebezpečné, protože vás vlna může odhodit a vy se můžete poranit o korály. Až bude dostavěné molo, tak to bude úplně super.

Lucie S., 24.10.2014, Datum pobytu: 12.10. - 19.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Elphistone Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Elphistone Resort, Marsa Alam, Egypt Lucie S. 2014-10-24 9 1 10 EL PHISTONE - říjen 2014

Celkem: 4 Nejhorší dovolená z pěti pobytů v Egyptě

 • 4 Ubytování
 • 3 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Nejhorší dovolená z pěti pobytů v Egyptě Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj velký, úklid v pořádku.

Strava
Chuťově v pořádku, ale každodenní boj o místo v jídelně, talíře, lžičky - něco ponižujícího.

Služby hotelu
Špatně zvládnuta činnost managmentu hotelu, společné prostory špinavé, všude po chodbách plno použitého nádobí, sklenic .

Pláž
Pláž je ok - jediná vyjímka na špatném stavu hotelu.

Anonym, 24.10.2014, Datum pobytu: 11.10. - 22.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Safaga, Hotel:Imperial Shams Abu Soma

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Imperial Shams Abu Soma, Safaga, Egypt Anonym 2014-10-24 4 1 10 Imperial Shams Abu Soma

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800