Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 903 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 903 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 8,4 TOP dovolenka!

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
TOP dovolenka! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovanie jednoduché, v pohode, k dispozícii fén, tv, minibar, balkón, každý deň čistá izba, čisté uteráky do kúpeľne aj na pláž...

Strava
Strava mi maximálne vyhovovala, k dispozícii obrovské množstvo pečiva, ovocia, zeleniny, mäsa, nápojov, sladkostí, no veru hladom trpieť určite nebudete, na každom rohu iné občerstvenie :)

Služby hotelu
Personál ochotný, úslužný, absolutne žiadne výhrady!

Pláž
Pláž patrí k špičke, čo som kedy videla, nádherná, upravená, pozvoľný prístup do mora, myslím si, že patrí k tým najkrajším v okolí...

Anonym, 27.10.2014, Datum pobytu: 18.10. - 25.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Siva Grand Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

12 fotografií

Siva Grand Beach, Hurghada, Egypt Anonym 2014-10-27 8.4 1 10 Siva Grand Beach

Celkem: 6,6 dovolená se nám líbila, stravování - malý výběr i chuťově nízká úroveň. Pláže a čistota - dobré.

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
dovolená se nám líbila, stravování - malý výběr i chuťově nízká úroveň. Pláže a čistota - dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo úrovni hotelu.

Strava
Strava - malý výběr jídel, i chuťově nízká úroveň

Služby hotelu
Služby hotelu na dobré úrovni.

Pláž
přístup na pláž dobrý, pláž čistá, voda průzračná, krásné šnorchlování.

Robert Peschel, 27.10.2014, Datum pobytu: 12.10. - 19.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Jasmine Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Jasmine Village, Hurghada, Egypt Robert Peschel 2014-10-27 6.6 1 10 dovolená Egypt

Celkem: 9,6 PARÁDA !!!

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
PARÁDA !!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektní - krasný výhled, čistý a utulný pokoj, pohodlné postele! :) každý den jsme měli čisté ručníky, převlečenou, a ustlanou postel a uklizeno v koupelně! Když jsme jim nechali bakšiš - tak nám z ručníku dělali zvířatka ...

Strava
Velice pestra strava. Bylo tam všechno ! :-) určitě však nedoporučuji při obědu dávat si na talíř všechno ... jídla se opakují - a pak by se Vám mohlo zdát, že jíte pořád jedno a to samé! :D . Jinak výborná káva , k dispozici pořád pivo, džusy, coly ... dostanete to sice do 2 dcl kelímku .. ale mi to řešili tím, že jsme si těch kelímku brali více. A na víc - obsluha u bazénu, na pláži v jídleně - byla perfektní - takže jsme si pro další pití, jídlo chodili s usměvem! Horší však byla obsluha u baru na recepci - tam jako ... pokud jsem nemusela - nešla jsem tam !

Služby hotelu
Určitě pochvalím welness - zašly jsme si s kamarádkou na masáž celého těla - bylo to užasné !!! Pak tam jsou ruzné programy přes den ( aqua aerobic, volejbal, tenis, lukostřelba .. ) večerní programy - pro děti i dospělé ...

Pláž
Já jsem s pláži byla spokojená .. vždy jsme si tam měli kde lehnout. A vždycky nás tam přivítala přijemná usměvavá obsuha... která nám lehátka nachystala. Přistup do moře - je jenom z mola - ale ja to jako nevýhodu neviděla - ba naopak ! Jako plavec - jsem byla ráda, že nemusím ve vodě chodit pul kilometru abych si zaplavala. Z mola je perfektní přistup do moře - dá se tam skočit :D :-) a nebo sejít po žebříku. Šnorchlování je tam NÁÁÁDHERNÉÉÉ !!!

Jana V., 27.10.2014, Datum pobytu: 12.10. - 19.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Nada Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

10 fotografií

Nada Resort, Marsa Alam, Egypt Jana V. 2014-10-27 9.6 1 10 paráda

Celkem: 6,4 celkově pěkná dovolené, jen služby a servis od CK nebyl úplně 100%

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
celkově pěkná dovolené, jen služby a servis od CK nebyl úplně 100% Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pěkné, prostorné, čisté

Strava
vynikající, jídlo po celý den

Pláž
pláž je malinkatá, málo slunečníků a lehátek, obvykle nevystačí pro všechny. jsou na sobě tak natěsnaná, že ležíte pod slunečníkem s cizími lidmi. po pláži a kolem bazénu se pohybuje spousta koček, jsou krásné, nepřekáží, ale co nám vadilo, že chodili do písku na toaletu, a tak se stalo, že jste občas něco vyšlápli...a hlavně se soustředili do dětského hřiště.

Anonym, 27.10.2014, Datum pobytu: 12.10. - 19.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Bella Vista Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bella Vista Resort, Hurghada, Egypt Anonym 2014-10-27 6.4 1 10 Bella Vista Hotel & Resort

Celkem: 6,6 Príjemná dovolenka...vyskúšala by som ale iný hotel. Celkovo som bola ale s dovolenkou spokojná veď nakoniec akú si ju urobíte takú ju...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Príjemná dovolenka...vyskúšala by som ale iný hotel. Celkovo som bola ale s dovolenkou spokojná veď nakoniec akú si ju urobíte takú ju máte....hostia väčšinou taliani, česi. Rusi chvala bohu žiadny:)) personál boli veľmi príjemný, milý. Iba manager či čo to bolo pôsobil veľmi nepríjemne.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo fajn. Obrovske postele. Izby veľké a priestranné...Kúpeľňa tak isto fajn. Balkón veľký.

Izby pravidelne upratované keď ste samozrejme chceli. Dosť mi vadili tie ich jašterice jednu sme mali dokonca na izbe ale to asi kôli tomu že izba bola pred nami prázdna a vyklímovaná....inak boli večer všade po stenách kedže to nebol klasický hotel ale malé domčeky kde sa išlo z vonku z chodby priamo do izby...to mne jedine prekažalo pretože sa ich veľmi bojím. Ale aj nato som s zvykla ku koncu som sa nedívala po stenáh :)))

Strava
Strava celkom fajn...keď sme Tita naučili robiť špagety bolo super. Menší výber ako v tunisku. Ale hladom sme netrpeli. Od polky dovolenky sme jedávali v bare na pláži.

Služby hotelu
Služby sme nevyužívali žiadne. Raz sme si zaplatili nejakú párty ale na tú sme nešli. Animátori boli taliansky takže na program sme tak isto nechodili a bol dosť od ruky....wifi fungovala na recepcií pokiaľ tam niekto neskypoval tak sa dala...ale treba ísť radšej ráno...obchody v rezorte hrozné :)) kupujte radšej na letisku pri odchode...alebo chodte do mesta. mi sme síce neboli ale česi boli taxíkom (číslo na recepcií) platili 20dolárov plné auto a ešte ich pozval na kávu a spravil im sprievodcu...

Pláž
čistá, more úžasné proste krajšie som nevidela....spústa farebných rybičiek. Voda max po krk to bola jediná nevyhoda dlho voda po kolená a človek sa unaví pokiaľ príde kam chce:(( vhodné pre rodiny s detmi...možete ich vypustiť a vôbec sa o ne nemusíte báť. Treba obuv do vody. Šnorchlovanie nádherné....Je tam koralový utes cez ktorý sa nám nedalo prejsť za ním je totiž krásne otvorené more ale nevyužité kôli šlahajúcim vlnám o útes...chýba molo lebo utes je velmi nebepečný. Samozrejme bratia česi sa cez utes nejako dostali ale dosli celý dotrhaný a dorezaný a na druhy den sme ich streli celých obviazaných ale zevraj videli žraloka no neviem teda:))) že za útesom už je poriadna hĺbka ale aj krása...len škoda lámania sa tých vĺn na útese...

Anonym, 27.10.2014, Datum pobytu: 22.9. - 2.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Laguna Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

8 fotografií

Laguna Beach Resort, Marsa Alam, Egypt Anonym 2014-10-27 6.6 1 10 Laguna Beach Resort

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800