Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 190 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 190 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 7,8 Velká spokojenost, kvalitní služby. Příjemní lidé.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velká spokojenost, kvalitní služby. Příjemní lidé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování - základní vybavení, nicméně pohodlné.

Strava
Stravu jsme měli pouze hotelovou, nicméně dobře ochucená jídla, přiměřený výběr : zákusků, ovoce.

Služby hotelu
Vše proběhlo bez komplikací a v pořádku, personál milý, hovořící anglicky.

Pláž
Vstup do moře pouze přes molo, nicméně celý týden zavřeno - velký vítr. Pro šnorchlování podmínky dobré. Vstup do moře pouze v botách do vody, nedalo se vůbec plavat, korály. Voda teplá, pro plavání jsme využívali bazény v hotelovém komplexu.

Hana P., 28.08.2016, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Laguna Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Laguna Beach Resort, Marsa Alam, Egypt Hana P. 2016-08-28 7.8 1 10 RESTA REEF RESORT

Celkem: 4,4 Se sluzbami hotelu jsme nebyli spokojeni! Jinak doprava a zařízení zájezdu ze strany CK bylo v pořádku.

 • 4,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Se sluzbami hotelu jsme nebyli spokojeni! Jinak doprava a zařízení zájezdu ze strany CK bylo v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Strava
Strava bohužel nevyhovovala.

Služby hotelu
Byli jsme okradení hotelovým personálem.

Martin Šimeček, 28.08.2016, Datum pobytu: 14.8. - 23.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Amwaj Blue Beach Resort & SPA

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Amwaj Blue Beach Resort & SPA, Hurghada, Egypt Martin Šimeček 2016-08-28 4.4 1 10 HOTEL AMWAJ BLUE BEACH RESORT&SPA

Celkem: 9,4 Příjemné a klidné prostředí.Personál příjemný a úslužný.

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné a klidné prostředí.Personál příjemný a úslužný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté pravidelný úklid.Klimatizace,televize včetně českých programů.

Strava
Strava rozmanitá,ryby,zelenina,ovoce a výborné zákusky.V prvních dnech pobytu méňe jídel obsahujících maso.

Pláž
Pláž vybavena lehátky a ručníky.Pozvolný vstup do moře.Vhodné na šnorchlování .V blízkosti pláže korálový útes.

Jan B., 28.08.2016, Datum pobytu: 13.8. - 24.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Utopia Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Utopia Beach Club, Marsa Alam, Egypt Jan B. 2016-08-28 9.4 1 10 HOTEL UTOPIA BEACH CLUB

Celkem: 5 celkem se mi na dovolené líbilo, hlavně čistota moře.různorodost živočichů v něm,vadila mi ovšem nesvoboda pohybu,omezenost na kratičkou...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
celkem se mi na dovolené líbilo, hlavně čistota moře.různorodost živočichů v něm,vadila mi ovšem nesvoboda pohybu,omezenost na kratičkou pláž a dál se nesmí,do města jsme si troufli pouze jednou asi tak na 200mv okolí hotelu a to stačilo.Večer bych se neovážila ani tam.Celkově bych řekla,že hotel odpovídá spíše 3hvězdičkám Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl skromě zařízen,což mi nevadilo,jezdím za mořem.Ovšem kvalita úklidu na tu jsem si musela zvyknout.Špinavý koberec,v koupelně trochu plísně ,nevyčištěné umyvadlo o chodbách nemluvím.Neřešila jsem to.

Strava
Ze stravy jsme si vždy vybrali,i když to bylo stále stejné,velký výběr byl ve sladkém pečivu.Výborné byly polévky.Malý výběr ovoce

Služby hotelu
Služby hotelu bYly vpořádku,řekla bych,že personál se snaží.koupila jsem si zákjezd od místní kanceláře přímo na pláži hotelu.Zpočátku jsem měla strach,ovšem vše proběhlo bez jediné chyby.Byl to výlet za delfíny,šnorchlování u korálů a zábava na moři.Vše super a za poloviční cenu než od CK.

Pláž
pláž byla malinká,omezená molem a plotem na druhé straně.Vadila mi sousední veřejná pláž plná místních obyvatel.Dlouhé procházky po pláži nepřipadaly v úvahu,Vtup do moře byl dobrý,šnorchlování se dařilo,bylo na co koukat.Koupání bylo super hlavně ráno-málo lidí,dostatek vody při přílivu.Pláž byla čistá

Jana Benešová, 28.08.2016, Datum pobytu: 19.8. - 24.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Minamark Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Minamark Beach Resort, Hurghada, Egypt Jana Benešová 2016-08-28 5 1 10 HOTEL MINAMARK BEACH RESORT

Celkem: 7,6 S dovolenou jsem byli spokojeni, i když nás vyděsili nespokojené reakce. Hotel je starší, ale vše čisté, udržované. Personál příjemný a...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsem byli spokojeni, i když nás vyděsili nespokojené reakce. Hotel je starší, ale vše čisté, udržované. Personál příjemný a jídlo vynikající. Skvělá je pláž a útesy, to dělá místo jedinečným. Zobrazit celou recenzi

Šárka B., 28.08.2016, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

El Malikia Abu Dabbab Resort (ex. Sol Y Mar Abu Dabbab), Marsa Alam, Egypt Šárka B. 2016-08-28 7.6 1 10 HOTEL EL MALIKIA BEACH RESORT ABU DABAB

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622