Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 582 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 582 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9,4 More,slnko,pohoda

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
More,slnko,pohoda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na velmi dobrej urovni

Strava
Kazdy den fast to iste a ani kvalita jedal nebola dobra-ale dalo sa najest

Služby hotelu
Bez vyhrad- az na spatne Wi-Fi spojenie

Pláž
Pekna a udrziavana

Ivan Kolesár, 14.12.2014, Datum pobytu: 2.11. - 9.11.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:The Grand Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

The Grand Resort, Hurghada, Egypt Ivan Kolesár 2014-12-14 9.4 1 10 The Grand Resort

Celkem: 6,2 Hotel, ktorý nadchne svojou obrovskou rozlohou. Ak ho chcete mať celý ako - tak zmapovaný, budete mať čo robiť. K dispozícii je hlavná...

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel, ktorý nadchne svojou obrovskou rozlohou. Ak ho chcete mať celý ako - tak zmapovaný, budete mať čo robiť. K dispozícii je hlavná reštaurácia - La Veranda, ktorá svojim kulinárskym umením nenadchne hlavne náročnejších klientov. Vylepšiť to ešte môžu rôzne iné reštaurácie, v ktorých si môžete rezervovať napr. stôl na večeru - talianska, mexická... atď. Izby a ich zariadenie si už čo - to prežili, no aj napriek tomu to nie je zlé, za čo môže vedenie hotela ďakovať upratovacej službe, ktorá sa naozaj každodenné stará o poriadok a čistotu. Pripraviť sa ale musíte na otravné komáre a muchy, čo ma celkom na túto oblasť prekvapilo. Animátori sa od aktivity nepretrhnú, na rozdiel od ostatného personálu, ktorí sa s vami rád porozpráva či zažartuje. Aj keď sa hotel pýši tým, že návštevníkom poskytuje all inclusive, má čo doháňať. Môže sa vám totiž bez problémov stať, že namiesto pomarančového džúsu vám čašník donesie jablkový, lebo iný už nemá, podobne sú na tom aj ostatné nápoje. Tieto nedostatky vyvažujú nádherné koraly a rozmanité ryby, ktoré naozaj stoja za to. Vstup do mora je riešený 2 mólami, cez ktoré sme občas mali problém prejsť, lebo niektorí ľudia tam jednoducho "zakotvia" a nie a nie sa odstupiť. Ak vás to prestane baviť, potom je tu niekoľko bazénov, jeden dokonca vyhrievaný. Mínusom je wifi pripojenie, ktoré je dostupné len na recepcii. Pokiaľ ale patríte k menej náročným návštevníkom, potom neoľutujete. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší rezort, no aj napriek tomu celkom udržiavaný.

Strava
Raňajky sú tvorené klasikou - pečivo, maslo, džem, cereálie, syry a šunky, či omeleta. Ak očakávate rozmanitosť, potom asi zostanete sklamaní aj čo sa týka obeda a večere. Tento nedostatok sa snažia vyriešiť rôzne reštaurácie, kde si stačí rezervovať deň dopredu miesto a môžete ochutnávať mexickú či taliansku kuchyňu.

Služby hotelu
Tu nemôžem vytknúť absolútne nič. Od recepcie po upratovačov to bolo bezchybné.

Pláž
Neviem si predstaviť, ako pláž funguje počas leta, pretože už aj v tomto období bol problém s lehátkami. Pláž je ale udržiavaná a čistá.

Anonym, 14.12.2014
Oblast: Egypt Egypt, Sharm El Sheikh, Hotel:Sharm Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Sharm Resort, Sharm El Sheikh, Egypt Anonym 2014-12-14 6.2 1 10 Sharm Resort

Celkem: 10 Perfektná dovolenka! Tento rok som si skutočne užila .Dufám ,že ešte budem mať príležitosť sa vrátiť naspäť do tohto hotela.Hotel sa...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Perfektná dovolenka! Tento rok som si skutočne užila .Dufám ,že ešte budem mať príležitosť sa vrátiť naspäť do tohto hotela.Hotel sa nachádza v centre Hurghady takže nám to vyhovovalo keď sme chceli ísť na nákupy.

Nachádza sa blízko letiska asi 15 min. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Boli sme ubytovaní v novej časti hotela , izba bola útla , ale čistá a vo veľmi dobrom stave .Upratovali nám každý deň.

V izbe sme mali fén , plazmu.

Strava
Strava pestrá, rôzne druhy jedla.Dostatok ovocia a zeleniny ,nechýbali ani koláče.

Služby hotelu
Služby hotela sme využili, ponukajú množstvo aktivít ,či už biliard ,voleybal,tenis alebo potapanie.

Na pláži bol tím, ktorí sa postaral, aby sme sa nenudili.

Pláž
Čistá piesočnatá pláž, teplota mora idealná.Dostatok voľného miesta a lehatiek. Samozrejme skvelá hudba .

Anonym, 13.12.2014, Datum pobytu: 20.11. - 28.11.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Gull Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Sea Gull Beach Resort, Hurghada, Egypt Anonym 2014-12-13 10 1 10 Sea Gull Beach Resort

Celkem: 8,8 Pro lepší vyžití bych uvítala možnost vstupu do sousedního hotel. komplexu, kde byl vstup do moře přes písečnou pláž . Využili jsme i...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pro lepší vyžití bych uvítala možnost vstupu do sousedního hotel. komplexu, kde byl vstup do moře přes písečnou pláž . Využili jsme i taxi službu a uskutečnili jsme výlet do městečka vzdáleného 80 km. Rovněž jsme byli spokojeni.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování dobrá, žádné závady se neobjevily. V blízkosti hotelu je umístěna asi energetická stanice, která ve večerních hodinách způsobovala hluk, neřešili jsme to, určitě byla možnost výměny pokoje.

Strava
Strava byla výborná,odpovídala našim požadavkům, hodně zeleniny - neměli jsme žádné zažívací problémy.

Služby hotelu
Personál hotelu byl velmi vstřícný, služby uspokojivé.

Pláž
Moře bylo krásné,čisté, pláž udržovaná, přístup do moře z můstku, teplota přiměřená do 25 C. Vzhledem k tomu, že jsme byli v měsíci listopadu hotel.kapacita byla naplněna na 50% a to bylo velmi příjemné Animátoři se snažili .

Hana Kotasová, 11.12.2014, Datum pobytu: 16.11. - 23.11.2014
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Aurora Nada Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Aurora Nada Resort, Marsa Alam, Egypt Hana Kotasová 2014-12-11 8.8 1 10 Výborné hodnocení.

Celkem: 8 Prijemny maly hotel, vyborny pre nenarocnych klientov, bola som uz aj v luxusnejsich hoteloch, ale celkovo mi nic tak extra...

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Prijemny maly hotel, vyborny pre nenarocnych klientov, bola som uz aj v luxusnejsich hoteloch, ale celkovo mi nic tak extra nechybalo,izbu nam upratovali kazdy den a hotel bol celkovo cisty tiez, jedine animacny program mohol byt rozmanitejsi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba posobila cistym dojmom aj ked sa nam stalo pri ubytovani ze nam nestihli prezliect postelne, to vsak rychlo napravili, priniesli nam aj tanier ovocia ako ospravedlnenie a pocas celeho pobytu sme mali vzdy izbu upratanu cistu, uteraky vymenene.

Strava
Strava bola dobra, snazili sa celkovo obmienat jedalnicek, ja by som mozno pridala viac variant jedal na obed a veceru ale je to mensi hotel takze strava bola akurat k pomeru ludi. Najlepsie boli ich kolaciky ktore tam mali.

Služby hotelu
Casnici mily, usluzny a vzdy usmiaty. Upratovac tak isto velmi mily.

Pláž
Plaz pekna cista, len jedina nevyhova bola ze ste si museli hned skoro rano obsadit miesta na lehatkach pretoze vacsinou po ranajkach uz nebolo volne, ale to nerobilo az taky velky problem vzdy sa da dohodnut s niekym. Na vstup do mora sa odporuca obuv do vody, my sme s priatelom nemali ziadnu a nebol to vobec problem, dalo sa ist aj bez nej, more bolo pekne ciste prijemne teple, piesol biely, snorchlovat sa da fantasticky. S priatelom sme nasli v mori aj zive krasne korale, farebne rybicky a dali sa spravit aj pelne fotky. Len treba trosku dalej plavat od brehu

Katarína Z., 11.12.2014, Datum pobytu: 8.9. - 18.9.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Magic Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Magic Beach, Hurghada, Egypt Katarína Z. 2014-12-11 8 1 10 Magic Beach

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800