Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 990 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 990 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 8,6 Velice příjemné , dobrý poměr cena x výkon

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemné , dobrý poměr cena x výkon Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování hezké, čisté ( i když hotel není nový ), personál recepce ochotný

Strava
Výborná strava, doporučuji

Služby hotelu
Z hotelových služeb dostupné vše, co je potřeba, ale nikdo Vám nic nevnucuje

Pláž
Krásná písčitá plážička, pozvolný vstup do moře

Lucie Rejholcová, 16.04.2015, Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Bella Vista Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bella Vista Resort, Hurghada, Egypt Lucie Rejholcová 2015-04-16 8.6 1 10 Bella Vista Hotel & Resort

Celkem: 9,8 Krásný resort s velkou, rozsáhlou zahradou. Palmy, ibišky, úžasně barevné, zelené, neustále v péči zahradníků.Prožili jsme zde krásný čas...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný resort s velkou, rozsáhlou zahradou. Palmy, ibišky, úžasně barevné, zelené, neustále v péči zahradníků.Prožili jsme zde krásný čas odpočinku. Tři resorty mezi sebou úžasně propojené právě zahradou, lávkou, s velkým množstvím bazénů, nádherné prostředí..nabídka jídel pestrá, každý den spousty zeleniny, ovoce, k obědu i večeři pohádkové dorty, pudingy, vše čerstvé, lahodné, pro mě v tomto resortu absolutně splnění všeho očekávání. Nemohu vytknout vůbec nic. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 16.04.2015, Datum pobytu: 5.4. - 12.4.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Zee Brayka Bay Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Zee Brayka Bay Resort, Marsa Alam, Egypt Anonym 2015-04-16 9.8 1 10 Zee Brayka Bay Resort

Celkem: 8,6 Celkový dojem mám opravdu výborný. Nejvíc jsme se báli že nebude hezké moře-koráli,ale bylo to krásné. Hotel je veliký a má nádherou...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem mám opravdu výborný. Nejvíc jsme se báli že nebude hezké moře-koráli,ale bylo to krásné. Hotel je veliký a má nádherou zahradu, takže vám ani nevadí když je to trochu dál na pláž.Je tam spousta bazénů. POčasí v tomto období 1.4-8.4 bylo krásné- přes den vedro večer na mikinu. Vhodné jak pro děti- postupný vstup do moře, dětský koutek, dětská jídelna , bazeny i s brouzdalištěm, tak i pro mladé- večerní programy cca do 12hod. byly skoro každý den. sportovího vyžití spousta, moře krásné, je to vhodné i pro starší páry, protože když je to tak velký areál tak si vždy najdou klidné místo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly normálně veliké, měli jsme pěknou terasu,super televizi , kterou bylo možno připojit na usb, koupelna trochu starší, ale nic hrozného. Uklízení bylo v pořádku, vždy čisto, dávali jsme 1 dolar na den dýško.

Strava
Strava výborná, velký výběr,trochu méně ovoce na výběr, vše dopňovaly, akorát ty nehezčí dortíky si vzít na začátku těch tolik nemají takže tam pak dýl už nejsou, akorát doporučuji se nepřejídat tak jako jsme to dělali my- 3plné talíře atd, pak nám bylo špatně ale z přejídání:(

Služby hotelu
Služby byly v pořádku, jediný problém s wifi- večer tam šli všichni na tu 1 hodinu zdarma, takže síť byla přetížená a nic moc se nedalo dělat nebo jsme se vůbec nepřipojily, takže doporučuji nechodit na wifi kolem večeře. Sportovní vyžití je zde opravdu velké- 2 tenis kurty, 2 minigolfy, squash, ping-pong, petank, beach voleybal, vše ve výborném stavu. Doporučuji nic většího nekupovat v obchodech v hotelu hodně nás obraly- ploutve 25dolarů v Hurgadě-15, šátek obyčejný 5dolarů v Hurdadě 2dolary a podobně. Hotelovým taxi se v klidu dostanete na nákupy. Nejlepší je oblast Safaga-mají to tam vyznačené na mapě tam kde se domouvá to taxi v recepci- není to moc daleko krámků dostatek, nejlepší je obchodní centrum Kleopatra tam se nesmlouvá a je to tam vážně levné.

Pláž
Pláž v pořádku, není to pláž jako v itálii, která je měkká, tady fouká vítr a každý den pláž kropí takže je tvrdá. Pozvolný vstup do moře je opravdu pozvolný ale to je v Egyptě normální. Korál je asi 100m od břehu ale aby jste se k němu dostali musíte ho přeplavat a to je spíše pro zkušenější šnorchlaře, protože se tam dělá ta vlna. Jinak v pravé části pláže je molo se schůdky, kde se dostanete rovnou k dalšímu korálu. Kolály jsou tam krásné, rybiček dost,ale doporučuji výlet na ostrov Giftun, kde to je ještě hezčí. Na pláži moc lidí ani nebylo, dost jich bylo u bazénu-nechápu.Je tam na pláži moc šikovný tatér heny-doporučuji.

Jana Drábová, 16.04.2015, Datum pobytu: 1.4. - 8.4.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Hilton Hurghada Long Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hilton Hurghada Long Beach Resort, Hurghada, Egypt Jana Drábová 2015-04-16 8.6 1 10 HILTON LONG BEACH

Celkem: 5,2 Pěkný hotel s několika ALE! Moc nerozumím skvělým hodnocením tohoto hotelu, pokud se ovšem nejedná o placené recenze, či si to nepíšou...

 • 7 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný hotel s několika ALE! Moc nerozumím skvělým hodnocením tohoto hotelu, pokud se ovšem nejedná o placené recenze, či si to nepíšou sami delegáti a pracovníci cestovních kanceláří, jak je u nás obvyklé. Hotel bych doporučil méně náročné klientele, zejména pokud se jim podaří sehnat pobyt za nějakou super cenu cca do 10 tisíc Kč. Za peníze, za které se pobyt prodává nyní se jedná o velmi nezajímavou nabídku a většina lidí, co jsme se s nimi bavila byla docela zklamána. Hotel nemá vyloženě velký problem (záleží na uhlu pohledu a na preferencích každého učastníka), ale je zde spousta drobných nedokonalostí, chcete-li kompromisů, které v porovnání s jinými hotely staví tento hotel do pozice slabšího konkurenta. Osobně do tohoto hotelu již nepojedu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi pěkné pokoje, čisto, uklid perfektní. Komplex se může zdát větší, ale je koncipován do kruhu, takže I budovy relativně vzdálené od centralního bazénu ve skutečnosti zase tak daleko nejsou. Byl jsem I v rozsáhlejších komplexech. My jsme bydleli v budově č. 13, k bazénu cca 1,5 minuty chůze, stejně tak na recepci. Myslím, že je skutečně jedno, kde budete ubytování. Na balkoně se dala chytnout wifi.

Strava
Objevuje se to tu v několika recenzích, celkově je výběr dost slabý, v porovnání například s hotely Club Magic Life se jedná o pětinový výběr. První dojem při vstupu do jídelny byl, aha, tady je to pro děti a kde je ta jídelna? Bohuzel, bylo to vše. V pravo pultík s kuchařem, který vařil těstoviny, vlevo pultík se saláty, vedle pultík s hlavním jídlem a uprostřed pultík se zákusky. Zdá se to dost, ale ve skutečnosti pulka pultu s hlavním jídlem obsahovala rýži, a hranolky, druhá pak většinou dva nebo tri druhy masa a brambory. Na oběd například kuře a smažená ryba. Tot vše. K tomu pak brambory, rýže na dva způsoby, atd. Pokud lidé, co jezdí do “přežíráren” do Egypta začnou jíst špagety, beru to za znamení toho, že něco není uplně v porádku. Mimochodem, špagety byly opravdu výborné. Stejně tak I chutnost toho mála jídla, co bylo nabízeno. Ale: hotel byl zaplněn na 30%, tedy více než poloprázdný a presto se u špaget tvořily fronty – 2-3 lidi možná není pro někoho fronta, ale je to čekání 10 minut. Jak to tady dělají během sezony je mi záhadou. Víno – nabízené víno zdarma k obědu a večeři bylo vemi slabé, objednali jsme si jednou a pak už nikdy. A že Egypt má dobrá vína víme (Omar Khayyam). Daleko horší to bylo s kolou. Vůbec nerozumím, kdo rozhodl, že volně přístupné k načepování budou jen džusy (perfektní ke snídani), ale kolu, která se více hodila k obědu a večeři budou roznášet číšníci. Kolu v lepším případě přinesli 10 minut po objednání v horším později. Při 30% obsazenosti naprosto nepochopitelné. Ala carte restaurace jsou jen oddělené prostory, kde vám budou servírovat nějaké jídlo, relativně podobné tomu, co je na večeři. Tedy nejedná se o plnohodnotné restaurace, na které jsme zvyklí z jiných hotelů. My jsme dali smaženou rybu a šli se najíst špaget. Další možnosti objednat si ala carte restauraci jsme s díky odmítli.

Služby hotelu
Wifi – zdarma, stačí na internet a email. Nejsilnější signal na recepci, ale fungovala I u bazénu. Plusem byla wifi u baru na pláži. Bary – barmani zpomalení, relaxovaní. Hotel má dva venkovní bary a třetí na pláži. Venkovní bary u bazénu jsou koncipovány převážně jako vodní bary, tedy sedí se u nich ve vode. Velký bazén nevyhřívaný, dobrý na koupání, ale na pití u baru docela studený. Těch devět vodních židlí u každého baru sice nebylo díky male obsazenosti hotelu stale zaplněných, nicméně jak to tu bude vypadat během sezony si nedokázu představit. Objednávat z druhé strany, tedy ze souše bylo vyřešeno velmi neprakticky, po schodech dolů. Většina těch, co objednávala ze břehu tedy postávala někde na rohu baru, na trávě, skláněla se k barmanovi, atd. prostě velmi nepraktické řešení pro oba bazény. Nás to netrápilo – drinky jsme pili zásadně z vody. Druhý, menší bazén (hotel má celkem 4 bazény – jeden malý s klidovou zonou a další s umělým vlnobitím se akorát dostavoval) měl vyhřívanou vodu, tam se dalo sedět delší dobu. ALE: venkovní bary byli sice otevřeny od rána, ale alcohol se tam striktně podával pouze mezi 11,00 a 17,00 hod. (opět, v jiných hotelech jsou tyto doby prodlouženy oběma směry). Jistě, ně každý se jede do Egypta ožrat jako hovado, (mimochodem, během našeho pobytu jsme tam nikoho takového nepotkali) ale dospělí si drinky dávají běžně po celý den. Je nutné si uvědomit, že od 11,00 do 17,00 probíhají I jiné activity včetně oběda a tak například po odpoledním volejbale už jsme něměli možnost se jít smočit do bazénu a dát si u toho drink, toto brzké uzavírání venkovních barů dělalo problem nejen nám, ale I ostatním hostům. Kolem 17,00 bylo právě venku u bazénu nejlépe z celého dne, slunce hřálo, ale nebylo příliš ostré a zrovna v tomto čase se bary uzavíraly. Nabízeči služeb jako restaurace, masáže, potápění atd., byli všude a obíhali bazén s železnou pravidelností – je to jejich práce. Animační programy – nevím co říci. Hodně slabé.

Pláž
: Jak tu bylo již psáno předtím, pláž je od hotelu asi 500m. měřil jsem to, chůzí sportovně orientovaného 40cátníka je to od centrálního bazénu přesně 5 minut a 25 sekund. Vláček jezdí v cca 10-15 min intervalech. Přijede, chvíli počká, pak zase odjede. Jako zásadní problem toto nevidím, ale jsou prostě hotely, kde je pláž do 100 od bazénu a je to prostě daleko přirozenější a jednodušší. Stalo se mi, že jsem se okoupal v moři, vzal věci a jel vláčkem k bazénu. Tam jsem zjistil, že jsem na pláži nechal ručník. Chtěl jsem se vrátit pěšky, (vláček už odjel), ale bohužel to s mokrými plavkami (typ shortek) nešlo, aniž bych si rozedřel stehna. Takže 10 minut čekat, 2 min, jízda, vzít ručník, 15 min čekat na vláček na cestu zpět. Prostě uplně na nic a zbytečná komplikace. Pláž je čistá, lehátka a stínítka, vše ok. Ale do more se dostanete až po 250m procházce tam, kde je vstup do more povolen. Tam je pláž jiného hotelu, takže si tam nemůžete lehnout na lehátka. Takže pokud máte s sebou nějaké věci, tak je prostě necháte na břehu někde v písku a budete doufat, že vám je nikdo nevezme. (nám se nestalo). Hotel se sice brání tím, že je tam chráněný korál, ale je to prostě strašně nepraktické řešení, a hlavně jsou stovky hotelů, které tu pláž, případně molo mají, tak proč jezdit sem? Rybky, ano, nějaké tu jsou, ale není zde žádná velká různorodost, 5-6 typů rybek, stejný korál táhnoucí se 300m. Želvy jsme nepotkali, já měl štěstí na písečného žraloka a trnuchu. Osobně mám rád potápění bez přístroje do hloubky – 10-12 metrů na nádech. Abych si toto užil zde, musel jsem plavat až kdesi k lodce kotvené 300m od břehu. Celý šnorchlovací výlet tedy zabral tak 45 minut a nebýt mé fyzické kondice (ploutve nepoužívám), tak bych tam asi nikdy nedoplaval. Náš kolega si musel koupit nafukovací lehátko, aby tam s námi vubec doplaval. Je tam I zajímavější fauna, hejna ryb jsou tam daleko větší a zajímavější, navíc se můžete u dna setkat s potápěči .

Jordycz1 ., 16.04.2015, Datum pobytu: 5.4. - 12.4.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Hilton Marsa Alam Nubian Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Hilton Marsa Alam Nubian Resort, Marsa Alam, Egypt Jordycz1 . 2015-04-16 5.2 1 10 Hilton Marsa Alam Nubian Resort

Celkem: 6,6 Celkový dojem je průměrný, čekal jsem trochu více, asi to vše srovnáváme s Evropou.

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem je průměrný, čekal jsem trochu více, asi to vše srovnáváme s Evropou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týče ubytování, celkem vše v pořádku. Každý den jsme dostali 4 malé plastové balení pitné vody, ale to bylo

málo, protože jsme to používaly i na čištění zubů kvůli tamní problematické vodě.

Strava
Ke stravě mám výhrady. Marně jsem hledal šunku a vepřové maso. Jsem si vědom, že jsem v zemi kde to nemají,

ale pro hosty z Evropy by to mělo být automaticky. Rovněž malý výběr sýrů, a když vám to nažezal, tak max. dva

malé kousky.

Služby hotelu
Služby byly celkem bez chyby, Personál byl ochotný a příjemný.

Pláž
Špatný přístup do vody kvůli korálům, jinak v pořádku.

Čestmír Vlček, 15.04.2015, Datum pobytu: 5.4. - 12.4.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Iberotel Lamaya Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Iberotel Lamaya Resort, Marsa Alam, Egypt Čestmír Vlček 2015-04-15 6.6 1 10 IBEROTEL LAMAYA

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800