Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 9 191 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 9 191 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 8 Nazov vystihuje vsetko. Skutocny raj pre vyznavacov snorchlovania, to je aj dovod, preco som na toto miesto isiel. Ak ste rodina s detmi,...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nazov vystihuje vsetko. Skutocny raj pre vyznavacov snorchlovania, to je aj dovod, preco som na toto miesto isiel. Ak ste rodina s detmi, nemate radi snorchlovanie, alebo sa chcete vo vode clapkat a hadzat do vln, urcite si vyberte inu lokalitu. Na plazi som travil vacsinu casu mojej dovolenky. Bola vzdy cista, pocet lehatok vzdy prevysoval dopyt, takze urcite nemusite skoro rano vstavat, aby ste si nejake ukoristili. Boli od seba dostatocne daleko, okrem toho pri kazdom slnecniku je aj nieco ako "paravan" takze som sa nikdy necitil stiesnene, ako som videl na niektorych inych plazach pri prechadzke po Makadi Bay.

Ubytovanie aj stravovanie bolo v poriadku. Personal vynikajuci.

Bola to skvela dovolenka, urcite odporucam snorchlovacom a parom vyhladavajucim romanticku pokojnu dovolenku Zobrazit celou recenzi

Juraj S., 21.10.2014, Datum pobytu: 11.10. - 18.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:The Grand Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

The Grand Resort, Hurghada, Egypt Juraj S. 2014-10-21 8 1 10 Raj pre snorchlovacov.

Celkem: 1,4 hrůza,na hotelu šílenej nepořádek od pokoje až po schodiště.všechno od barev,neuklizeno,špína,tepla voda tekla 3x,sprcha- padla mi na...

 • 1,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
hrůza,na hotelu šílenej nepořádek od pokoje až po schodiště.všechno od barev,neuklizeno,špína,tepla voda tekla 3x,sprcha- padla mi na hlavu,pop malování neuklizeno,lednice nezapojena-byla ještě v cestovnim balení,posledni den pobytu nám začali čistit pokoj ředidlama,smrad z nich,že jsme utekli,pláž-jak všude-jen vstup do moře jak u nás po vylovení rybníku-bláto a bordel-kusy igelytu a pod,v moři olej- 150 metru než jsme mohli plavat-tak jsem v moři byla jen 2x-prostě hnus-nejhorší z dovolených v Egyptě a to jsme byli asi po osmé.ručníky na pláž byl problém s výměnou-když jsem je jednou vrátil a po chvilce se otočil tak ty moje dal hned jinym lidem,tak jsem si celych 14 dni raději nechal ty samé a nevracel je.Jediný pozitivní byl delegát,že se snažil nám zajistit pokoj,spravil zástrčku u televize a pod.dobré jsou ty tobogany,ale ja chtel moře a ne travit dovolenou u bazenu.jsme naštvaní anikomu bych tento hotel zatím určitě nedoporučoval!!!!!!!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
šílený-mé zjištění v Egypte je jedno jestlo máte dvě,nebo pět hvězdiček........

Strava
stejná,spiše horší než jinde....

první tyden rýže rozvařená-pokaždy

brambora nedovařené,když něco se snědlo tak skoro nedodávali,jednou po hodině večeří jsem nenašel melouny,tak jsem požádal kuchaře a ten byl tak milej,že mi na talířku donesl,ale jen pro mne ale nedodal pro všechny........

Služby hotelu
nikdo ze začátku-asi 10 dni nedel co má dělat,nic se neřešilo,a pd

dokonce jedny rusce než přišla ráno na pokoj,tak ji tak ubytovali jiné lidi.....

jedině prsonál u baru se snažil,tan byl přijemný,

Pláž
písková,ale vtup do moře šílenost.....

Jitka M., 21.10.2014, Datum pobytu: 4.10. - 18.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Mirage Aqua Park & Spa Caesar Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

11 fotografií

Mirage Aqua Park & Spa Caesar Palace, Hurghada, Egypt Jitka M. 2014-10-21 1.4 1 10 MIRAGE AQUA PARK & SPA CAESAR PALACE

Celkem: 9,2 Super dovolená! Přijeli jsme na hotel asi v 6 ráno a i když je na ubytování i program all inclusive nárok až od 14 hodin, byl nám už...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená! Přijeli jsme na hotel asi v 6 ráno a i když je na ubytování i program all inclusive nárok až od 14 hodin, byl nám už okolo 9té přidělen pokoj. Náramky jsme dostali okolo 11té, ale bez problému jsme si do té doby chodili pro vodu nebo šťávu. Příjemný a ochotný personál, obecně platí jak vy k nim, tak oni k vám... Dovolená odpovídala ceně zájezdu. Čechům by neuškodilo se naučit pár základních slovíček anglicky, hodně jsme se setkávali s tím, že se našinec snaží dorozumět česky a s domněním, že pokud to vysloví pečlivě a po-ma-lu, mu personál porozumí.. :) Schůzka s delegátem byla až druhý den, protože v jeden den ráno přiletí letadlo z Prahy a k večeru z Brna/Ostravy, ale během toho dne jsme si vše potřebné zjistili sami, takže schůzky jsme se nezúčastnili. Z výletů jsme byli na čtyřkolkách v poušti, doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré, čisté, každý den úklid, i když kdo by hledal chyby, našel by je. Byli jsme ubytování v bloku 6, dále od hlavní budovy, to ale nevadilo, procházka nám neuškodila. Asi 3x během pobytu netekla teplá voda, což moc příjemné nebylo. Uklízeč nám občas zapomněl dát nové ručníky, když odnesl použité, ale po upozornění je ihned donesl. Každý den na pokoji balená voda. Pěkná zahrada.

Strava
Výborné jídlo, nechápu jak někdo může napsat že trpěl hlady. My hlady netrpěli, spíš naopak. Bylo z čeho vybírat a ani se nám nezdálo, že by strava byla jednotvárná, mimo snídaně, ty byly sice každý den stejné, ale v tom množství si prostě nejde nevybrat.

Služby hotelu
Všichní milí, usměvaví, rádi se baví, povykládají. Všude čisto, neustále uklízí, vytírají. Animátoři se snaží, ale programu jsme se nezúčastňovali. Italy nikdo neupřednostňuje, ale mají tam několik svých italských animátorů z cestovky - tudíž se jim věnují. U hotelu obchůdky, kde je ale dost draho, na letišti je vše levnější.

Pláž
Pláž čistá, pár minut od hotelu přes silnici, chodili jsme okolo 8-9 hodiny a vždy jsme našli volná lehátka. Úžasné moře, šnorchlovat je lepší hned ráno, odpoledne bývá zátoka zakalená.

Anonym, 21.10.2014, Datum pobytu: 12.10. - 19.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Aurora Oriental Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Aurora Oriental Bay, Marsa Alam, Egypt Anonym 2014-10-21 9.2 1 10 Aurora Oriental Bay

Celkem: 8 S hotelom Sunwing sme boli veľmi spokojní, krásne izby, pláž, podmorský svet, jedlo...všetko čo sa dá očakávať od dovolenky

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S hotelom Sunwing sme boli veľmi spokojní, krásne izby, pláž, podmorský svet, jedlo...všetko čo sa dá očakávať od dovolenky Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní sme boli v apartmánoch, ktoré zodpovedali fotografiám, ktoré sme našli na stránke.

Anonym, 21.10.2014, Datum pobytu: 11.10. - 18.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sunwing Waterworld Makadi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sunwing Waterworld Makadi, Hurghada, Egypt Anonym 2014-10-21 8 1 10 Sunwing Waterworld Makadi

Celkem: 1,8 Niektoré vybraté nedostatky: - Nevedeli sme, že obývaciu miestnosť a balkón musíme zdieľať s ďalšou dvojicou. - Izby nemali žiadne...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Niektoré vybraté nedostatky:

- Nevedeli sme, že obývaciu miestnosť a balkón musíme zdieľať s ďalšou dvojicou.

- Izby nemali žiadne stoličky a hostia museli pozerať TV z postele, čo bolo úplne nepohodlné, veľmi jednoduché vybavenie izieb (jedna skriňa pre dve osoby vôbec nestačila, v kúpeľni žiadna polička), jeden nočný stolík a nočná lampa pre dve osoby - pre manželov nepohodlné. TV prvé 4 dni nefungoval.

- Čistota veľmi chabá, plesne a zápach v kúpeľni (asi kvôli slabému ventilátoru), špinavé steny v izbe, zem pri našom príchode nebola umytá, zápach na recepcii (bar bol blízko toaliet). Hygiena v jedálni bola tiež otázna - niektorí kuchári s jedlom manipulovali iba holými rukami bez rukavíc, stroje na džús a vodu vyzerali nečisté, okienka a stolíky kde sa podávali nápoje boli znečistené (ulepené). Niektorí kuchári mali špinavé oblečenie.

- Jedlo na desiatu a olovrant bolo úplne chabé (často iba koláče z raňajok, a každé poobedie ako snack boli stále palacinky! Keď si hostia pýtali čokoládovú polevu k palacinkám dostali každý deň rovnakú odpoveď, že je iba cukor a džem). Káva iba z automatu a veľmi slabej kvality, čajové vrecká boli naukladané v drevených prepážkach / krabičkách) a nemali papierový obal, takže ak si hosť bral vrecko čaju, vždy sa vlastne nechtiac dotýkal aj iných vreciek, čo bolo nehygienické). Najhorší bol ten dlhý časový odstup medzi obedom a večerou - 4,5 hodiny! Hotel sa síce tváril, že pri bazéne sú snacky, ale to boli vždy buď kúsky pizze alebo koláče z raňajok. Ak sa jedlo minulo už ho nedokladali. Potom od 17:00 ponúkali stále každý deň iba palacinky. Žiaľ musím skonštatovať, že som na tomto na ALL INCLUSIVE programe som bola vyslovene hladná (pretože jedla bolo vyslovene málo).

Jednoducho boli sme z tejto dovolenky veľmi sklamaní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Niektoré vybraté nedostatky:

- Nevedeli sme, že obývaciu miestnosť a balkón musíme zdieľať s ďalšou dvojicou.

- Izby nemali žiadne stoličky a hostia museli pozerať TV z postele, čo bolo úplne nepohodlné, veľmi jednoduché vybavenie izieb (jedna skriňa pre dve osoby vôbec nestačila, v kúpeľni žiadna polička), jeden nočný stolík a nočná lampa pre dve osoby - pre manželov nepohodlné. TV prvé 4 dni nefungoval.

- Čistota veľmi chabá, plesne a zápach v kúpeľni (asi kvôli slabému ventilátoru), špinavé steny v izbe, zem pri našom príchode nebola umytá, zápach na recepcii (bar bol blízko toaliet). Hygiena v jedálni bola tiež otázna - niektorí kuchári s jedlom manipulovali iba holými rukami bez rukavíc, stroje na džús a vodu vyzerali nečisté, okienka a stolíky kde sa podávali nápoje boli znečistené (ulepené). Niektorí kuchári mali špinavé oblečenie.

- Jedlo na desiatu a olovrant bolo úplne chabé (často iba koláče z raňajok, a každé poobedie ako snack boli stále palacinky! Keď si hostia pýtali čokoládovú polevu k palacinkám dostali každý deň rovnakú odpoveď, že je iba cukor a džem). Káva iba z automatu a veľmi slabej kvality, čajové vrecká boli naukladané v drevených prepážkach / krabičkách) a nemali papierový obal, takže ak si hosť bral vrecko čaju, vždy sa vlastne nechtiac dotýkal aj iných vreciek, čo bolo nehygienické). Najhorší bol ten dlhý časový odstup medzi obedom a večerou - 4,5 hodiny! Hotel sa síce tváril, že pri bazéne sú snacky, ale to boli vždy buď kúsky pizze alebo koláče z raňajok. Ak sa jedlo minulo už ho nedokladali. Potom od 17:00 ponúkali stále každý deň iba palacinky. Žiaľ musím skonštatovať, že som na tomto na ALL INCLUSIVE programe som bola vyslovene hladná (pretože jedla bolo vyslovene málo).

Jednoducho boli sme z tejto dovolenky veľmi sklamaní.

Pláž
na Egypt som cakala viac koralov , ale vstup do mora bol pozvolny , to bolo v pohode , ale okolie plaze bolo neciste podpriemerne. Chce to vela zlepsenia .

Zuzana Markechová, 21.10.2014, Datum pobytu: 8.10. - 18.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Aurora Oriental Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

3 fotografie

Aurora Oriental Bay, Marsa Alam, Egypt Zuzana Markechová 2014-10-21 1.8 1 10 Oriental Bay Resort

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800