Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 10 212 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 10 212 Kč

Nejnovější recenze Egypt

31.07.2014 - Radmila Jendrísková - Přečteno: - Datum pobytu: 13.7. - 27.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V Egyptě jsme byli po několikáté a celkoví dojem s tohoto hotelu je velmi dobrý.Na to,že je to třicet let starý hotel je to skvélí-strava rozmanitá,pláž-perfektní,služby-normální/vEGYPTĚ/ Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni jsme byli hned po příjezdu-7hodin což nás mile překvapilo,že nedělali drahoty a bez bakšiše nám dali pokoj i když nám ho mohli dát až kolem druhé hodiny.Bungalov byl super-všude jsme měli blízko.

Strava
Strava byla rozmanitá.Bohaté snídaně,oběd na plaži a svačiny a věčeře ve dvou restauracích-vždy jsme si vybrali na co jsme měli chut-mají výborné polévky-3druhy

Služby hotelu
standart

Pláž
pláž ja veliká -dostatek lehátek.Přístup do vody je perfektní....

Giftun Azur Resort, Hurghada, Egypt Radmila Jendrísková 2014-07-31 10 1 10 Funtazie klub Giftun Azur Resort

30.07.2014 - Anonym - Přečteno: 18× - Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2014

 • Celkem: 4,6
 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsem s hotelu byla zklamaná, chtěli jsme s přítelem užít klidnou dovolenou plnou šnorchlování, ale naplnila se jen některá očekávání

Nejhorší bylo, že v hotelu byl zájezd arabských obavytel, kteří neustále řvali, zabírali celé bazény, v restauraci do Vás strkali, předbíhali, byli neomalení...barmani a personál jen přihlížel a makal jen za bakšiš, autobusák si dokonce řekl o bakšiš, když nás vezl na letiště. Přítel mu dal dolar a on naráhl ruku , že to nestačí, že chce ještě..To co jsme rozdali v tomto hotelu bakšišů, se nám nikde jinde nepovedlo :-) škoda, že to nebylo znát..Moře super, ale jinak víc od tohoto hotelu nečekejte...Ve večerních hodinách příšerný hluk od animátorů a arabáků, kteří tam juchali...Upozorňuji jsme ve věku 25 let., lituji starší lidi a malé děti, kteří chtěli jít spát třeba kolem 9 hod. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo nic moc. Pokoj jsme dostali hned po příjezdu(kolem 18 hod), klasika dvojlůžkou, dlažba, stolek, lampičky, vestavěná skříň s trezorem...ale! ve vaně jsem se skoro štítila stát, jelikož byla zašlá, sprcha vypadala, že se každou chvíli zhroutí, voda tekla slabším proudem, no zkrátka koupelna největší mínus, TV a lednice a fén nefungovaly- no spíše nefungovala zásuvka v koupelně a jedna v ložnici, ale neřešili jsme to:-) teplem mi vlasy proschly během 2 hodin :-) uklizečům jsme nechávali každý den bakšiš, avšak jejich úklid zpočíval v narovnání prostěradla na posteli a výměnou ručníků a to kolikrát až vpodvečer...byla jsem v Egyptě po třetí a vžy byl úklid důkladnější, zvířátka z ručníků se nekonala...

Strava
Jídlo chutné, velké množství zeleniny a vegetariánských pokrmů, pizza, sendviče, grilování, mořské plody, jedli jsme i na pláži a vše bylo moc dobré. Nejlepší byly zákusky, které jak vypadaly tak i chutnaly, na jídlo si nelze stěžovat. Vody bylo dostatek(lze čerpat i do láhve). Ale opět mínus- ohromné fronty. Na večeře dokonce pouštěli po 5 lidech, osattní stáli na schodech a místní gorila :-) hlídala,aby nikdo neproklouzl..takže nekonečné fronty a nevychovaní lidé arabského původu, kteří v tomto hotelu trávili dovolenou a přehlíželi všechny ostatní dojem jaksi zkazili

Služby hotelu
Nevyužívali jsme

Pláž
Nejlepší z celého komplexu, nádherný podmořský život, klid, málo lidí ( ptž. jsou lídí n apláž dojít), super slunečníky, bomba výhled...no prostě super.Jediné co bych doporučila je, aby si Egypťani své krásné moře více hlídali, ruským turistům nedělalo problém po korálech šlapak, nebo si na ně sedat, aby ulovili nej fotku, z toho mi bylo smutno. Jinak na pláž je to kousek, nepouřili jsme vláček :.-) je to cca 500 metrů a to jsme bydleli u nejzdanějšího bazénu :-) Na této pláži´je vše jak má být, barmani super, palačínkárna....díky pláži a tomu, že jsme se rozhodli nekazit si dovču výše zmíněným se nám dovolená povedla, ale v tomto hotelu jednou stačilo!

Dreams Vacation, Sharm El Sheikh, Egypt Anonym 2014-07-30 4.6 1 10 Dovolená, která byla fajn, ale příště jinam

30.07.2014 - Veronika Nesvadbová - Přečteno: 19× - Datum pobytu: 16.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 6,4
 • 9 Ubytování
 • 2 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla super, ale jako všude se i zde našly chybyčky (viz. níže). Největší problém bylo 2 hodinové zpozdění zpátečního letu, kde jsme navíc dostali den prošlé jídlo. Nevím jestli se to dá považovat za výhodu nebo nevýhodu, ale na celém hotelu jsme byli jediní Češi, takže bez angličtiny se tady opravdu nic nedozvíte. Jinak Egypt je úžasná země a i výlet do pouště k beduínum stál opravdu za to . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je opravdu bezvadné - pěkný čistý hotel a pokoje opravdu obrovské a dobře vybavené.

Strava
Bohužel jídlo bylo opravdu hrozné. Každý den úplně to samé (rýže, brambory, těstoviny, ryba) a bez jakéhokoliv chuti (neslané, nekořeněné)

Služby hotelu
Bazén je krásný, velký, čistý. Tenisové kury jsou v dezolátním stavu a nabízená italská restaurace se v hotelu asi teprve staví, jelikož jsme jí nikde nenašli. Číšníci byli milí a ochotní, ale na jakoukoliv večerní zábavu můžete zapomenout - bohužel animátoři asi nepochopili svoji roli a jedna z nich tam opravdu byla jen na okrasu. Za celý pobyt jsme jen jednou viděli nějakého zpěváka a pro děti se tu nedělá téměř nic.

Pláž
Pláže je čistá a vstup do moře je opravdu pozvolný (téměř 500 m budete mít vody po kolena). Sice nebudete potřebovat boty do vody, jelikož je tam navezený písek, ale také je škoda, že tak zničili podmořský život - pokud tedy budete chtít šnorchlovat, tak se musíte vydat hodně daleko od pláže.

Grand Seas Hostmark Resort, Hurghada, Egypt Veronika Nesvadbová 2014-07-30 6.4 1 10 GRAND SEAS HOSTMARK

30.07.2014 - Marian Baláž - Přečteno: 18× - Datum pobytu: 16.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 8,2
 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Síce sme nakoniec boli ubytovaný na rezervovanom hoteli, ale prvé dva dni po prílete do rezortu sme boli ubytovaný v inom hoteli. Našťastie bol porovnateľnej kvality s rezervovaným, aj keď boli trochu ďalej od seba. Ale všetko bolo hladko vybavené pri presťahovaní sa, a nakoniec sme vyskúšali dva hoteli, čo bolo fajn.

Celkovo bolo dovolenka vydarená, aj počasie bolo prvé dni vďaka silnejšiemu vetru príjemné, a dalo sa to teplo vydržať aj s pobytom pri mori. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hodnotím celkom fajn. Izby zhruba podľa fotiek, takže sme vedeli čo nás čaká. Žiadne nepríjemné prekvapenie či skúsenosť. Dokonca nám páni upratovači každý deň pekne upratali a vymenili uteráky a ešte naviac nám pekne naaranžovali posteľ. Z uterákov nám vykúzlili napr. labuť či páva alebo opicu zavesenú na strope pri dverách.

Strava
Aj keď sa v podstate opakovala, dalo sa to vydržať alebo si vždy niečo vybrať. A to aj pre vegetariánov ako ja.

Dobré je možnosť jesť nie len v reštaurácii hotela, ale ja v rámci komplexu rezortu azur, a to vonku v areáli hotela aj susedného alebo reštaurácie na pláži. Je fajn si vybrať, kde budete obedovať.

Služby hotelu
Na hoteli bola česká animátorka, čo bolo fajn. A animácie v bazéne či na pláži pri hre petangu boli fajn. K tomu ak vyhráte, dostanete aj diplom, čo je pekná pamiatka pre deti.

Na recepcii boli príjemní ako aj obsluha čašníkov reštaurácie, sú šikovní a milí a nie je problém sa dohovoriť.

Veľké plus hotela ja možnosť si zacvičiť vo fitku či zahrať si tenis, stolný tenis, squash. A na večer bol vždy pripravený nejaký program alebo diskotéka.

Pláž
Pláž je dosť rozsiahla, keďže je prístupný aj susedný areál komplexu azur rezort. Vždy sa dalo nájsť si lehátko pod slnečníkom, aj keď si veľa ľudí obsadzovalo miesta. Prístup je z časti voľný od brehu piesočnej pláže alebo po schodíkoch. Od brehu nie je hlboká voda a blízko sú aj korále, kde sa dá aj zaplávať alebo len tak chodiť po vode a sledovať rybičky.

Bel Air Azur Resort, Hurghada, Egypt Marian Baláž 2014-07-30 8.2 1 10 Bel Air Azur Resort

30.07.2014 - Anonym - Přečteno: 21× - Datum pobytu: 16.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 7
 • 9 Ubytování
 • 1 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
velmi nespokojní so stravou, ale vsetko ine to vyvnahradilo,radi sa do Egypta este vratime, ale uz urcite nie do tohto rezortu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovanie bolo vyhovujuce, byvanie v bungalovoch, vzdy upratane, ciste uteraky...

Strava
na stravu mame najhorsie spomienky!!!!, stale to iste, na obed to iste, co na veceru a nasledujuci den zase to iste a tak to pokracovalo az do nasho odchodu, najest sa chutne dalo len na ranajky, aspon pre nas a to sme boli spolu tri rodiny, dokopy 10ludi...

Služby hotelu
sluzby hotela boli dostacujuce, aj ked sme ich my osobne moc nevyuzivali, ale egyptania su milí, veselí, privetiví. Aj animatori mali kazdy den iny program.

Pláž
plaz cista, lehatok bolo dost, vzdy sme mali miesto, more krasne, ciste...neopisatelne...plaz

kazdy den upratovana...

na plazi milí egyptania, nasli sme si medzi nimi aj kamaratov.

Coral Beach Rotana Resort, Hurghada, Egypt Anonym 2014-07-30 7 1 10 Coral Beach Rotana Resort

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800