Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 690 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 690 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 4,6 Dojem pokazený tým, že do tohto hotela nás ubytovali proti našej vôli. Pôvodne sme si vybrali hotel Arabia Azur Resort, ktorý má skvelé...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dojem pokazený tým, že do tohto hotela nás ubytovali proti našej vôli. Pôvodne sme si vybrali hotel Arabia Azur Resort, ktorý má skvelé podmienky na šnorchľovanie a veľmi dobré hodnotenia od návštevníkov. Zmenu hotela sme sa dozvedeli až po prílete do Hurghady. Oznámili nám, že nami vybratý hotel je obsadený. Nepresvedčili nás, pretože ešte aj po našom návrate z Egypta bol ponúkaný ako voľný. Boli sme podvedení, nechali nás zaplatiť lepší hotel, o ktorý je veľký záujem a ubytovali nás, kde chceli. CK Azur Reisen to isté urobila aj ďalším turistom zo Slovenska, ktorí prileteli niekoľko dní pred nami i po nás. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie v Sea star bolo dobré, mali sme výhľad na bazén a more. Upratovanie na izbe bolo slabé, ale to záleží na tom, ktorý upratovač má izbu na starosti. Izba bola pekná, klimatizácia fungovala. Trezor bol na izbe. Minibar tiež, ale spotreba sa musela zaplatiť pri odchode z hotela. Nedopĺňali ani balenú pitnú vodu, tú sme si nosili vo vlastných fľašiach, ktoré bolo možné naplniť v reštaurácii a pri Lobby bare.

Strava
Strava dobrá, ale často sa opakovalo to isté. Raňajky pestré, obedy priemerné, večere lepšie. Malá ponuka ovocia a zákuskov. Strava nezodpovedá 5* hotelu. Približne po 5-6 dňoch sme začali mať zažívacie problémy a hnačky, syn musel aj k lekárovi. Podobné ťažkosti mali aj iní hostia tohto hotela.

Služby hotelu
Za nedostatok považujem to, že pitná voda nebola dopĺňaná na izbu. V rámci all inclusive hotel má iba 1 a la carte reštauráciu, Taliansku, v ktorej ste si pizzu museli zaplatiť! Ostatné menu bolo podobné tomu v hlavnej reštaurácii, ponúkali len 2 jedlá. Rybia reštaurácia pri pláži bola za poplatok. Hotelu chýba bar pri pláži. Bar sa nachádza pri bazéne, nie je to však ďaleko. Trochu chýbajú sprchy na opláchnutie nôh. Pri pláži sa nachádza iba 1 kabínka wc pre dámy a 1 pre pánov, ktoré sme využívali aj ako prezliekarne, pretože iné prezliekarne na pláži nie sú.

Personál bol milý, veľmi sa snažili. Osušky pri pláži bolo možné vymieňať podľa potreby na vratný depozit, kartičku, ktorú dostanete pri príchode na recepcii.

Pláž
Pláž bola pre nás veľkým sklamaním, konkrétne vstup do mora a veľmi vzdialené koraly. Na pláži bolo čisto a bez problémov sme v septembri našli voľné lehátka. Ale to more bolo katastrofa. Plytké až po bóje, pri bójach voda sotva po bedrá, plávať sa dalo až za bójami. Pri odlive sa more úplne strácalo a to doslova. Obnažilo sa dno! na veľkej ploche sme kráčali po kamenistom piesku a mŕtvych koraloch. Doporučujem obuv do vody. Koraly sú ďaleko. Malé množstvo sa nachádza za bójami, kde bola veľmi kalná voda, zlá viditeľnosť. Ďalšie koraly boli až cca 150-200m vzdialené.

Mária, 22.01.2015, Datum pobytu: 3.9. - 13.9.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Star Beau Rivage

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pláž 1 4 fotografie

Sea Star Beau Rivage, Hurghada, Egypt Mária 2015-01-22 4.6 1 10 Sea Star Beau Rivage

Celkem: 8 Výborná dovolená, naprosto skvělý resort pro rodiny s dětmi, hotel, jídelny, bazény nádherné, co se týče jídla – kvantita, kvalita,...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená, naprosto skvělý resort pro rodiny s dětmi, hotel, jídelny, bazény nádherné, co se týče jídla – kvantita, kvalita, rozmanitost, každý si přijde na své. Personál z 95% moc milý, vstřícný, slušný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jednoduchý, ale moc pěkný, vše potřebné zařízeno, úklidová služba často chtěla uklízet, moc pěkné. Ubytovací zařízení i zvenčí vypadalo krásně, u bazénu.

Strava
Strava byla to nejlepší na dovolené. V celém komplexu je okolo 10 restaurací a barů. Rozdělené tématicky, v barech bývá večer určitý program (živá hudba, karaoke, sledování sportovních zápasů).

Pláž
Pláž byla asi 2 km daleko, autobusem nebo procházkou. Osobně se mi pláž moc nelíbila, udržovaný tam byl jen relativně malý kus. My jsme jeli v lednu, tak na moře nebyla moc dobrá teplota, tudíž jsme se nekoupali. Hotelové bazény představovaly mnohem lepší koupání, pokud ale musíte se koupat v moři, není to moc ideální volba.

Miroslav K., 22.01.2015, Datum pobytu: 10.1. - 17.1.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Jungle Aqua Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Jungle Aqua Park, Hurghada, Egypt Miroslav K. 2015-01-22 8 1 10 PICKALBATROS JUNGLE AQUA PARK

Celkem: 6,2 Celkovo to bolo dobre, normalne, ale: pri prichode som si musel zaplatit este raz vizu za seba i za dceru/ 2 x 25EUR/, potom som to...

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkovo to bolo dobre, normalne, ale: pri prichode som si musel zaplatit este raz vizu za seba i za dceru/ 2 x 25EUR/, potom som to nahlasil delegatu /menom Mustafa/, ale nic sa nestalo, neviem co mam - mozem robit!? Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nasa izba? Hm, na zaciatku dovolenky nam niektore veci chybali ale bechom dna tie boli dodane.

Strava
Nas mylo prekvapilo, ze strava resp. jedla na akej vysokej urovni boli navarene. Vyborne.

Služby hotelu
Sluzba hotela starala sa na max., vsetko ok, okrem wifi, ktory bol dostupni iba na recepciu, aj tam iba docasne, lebo pocas dovolenky vela ludi sedelo na internete.

Pláž
Dostupni cisti plaz, starali sa.

Zoltan Feszty, 21.01.2015, Datum pobytu: 11.1. - 18.1.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sunwing Waterworld Makadi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sunwing Waterworld Makadi, Hurghada, Egypt Zoltan Feszty 2015-01-21 6.2 1 10 Sunwing Waterworld Makadi

Celkem: 10 Naprostá spokojenost, byli jsme v tomto hotelu už potřetí a pořád se nám tady líbí. Počasí do 25 st., voda taky, personál ochotný a...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost, byli jsme v tomto hotelu už potřetí a pořád se nám tady líbí. Počasí do 25 st., voda taky, personál ochotný a usměvavý, nádherně udržovaná zahrada. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pořádku, denně se uklízí, ručníky a osušky se mění každý den. Horší je to s ložním prádlem, při 15 denním pobytu se neměnilo ani jednou.

Strava
Strava pestrá, nikdy se nestalo, že by něco došlo a už se nedoplňovalo. Hodně zeleniny a výrobků z ní, ovoce méně. Nové automaty na nápoje v celém areálu - od espressa až po horkou čokoládu k dispozici celý den. Večeře každý den věnované jiné kuchyni- řecká, orientální atd.

Služby hotelu
Jediná služba, kterou jsme využívali, bylo připojení k internetu. To je zdarma pouze ve vstupní hale a je "mizerné". Myslím, že 4 hotel by na tom mohl trochu zapracovat.

Pláž
Hotel se nachází přímo u pláže, v nádherné zahradě. V tomto období obsazenost hotelu 40 procent, takže lehátka volná, pláž uklizená, vstup do vody na plavání přes molo.

Miroslava Levá, 21.01.2015, Datum pobytu: 4.1. - 18.1.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Three Corners Sea Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Three Corners Sea Beach Resort, Marsa Alam, Egypt Miroslava Levá 2015-01-21 10 1 10 THREE CORNERS SEA BEACH

Celkem: 8,8 Velmi dobrý hotel, možnost chodit i do sousedního hotelu Garden a využívat jeho jídelny a bazény. Pokud vás nezajímají animační programy...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý hotel, možnost chodit i do sousedního hotelu Garden a využívat jeho jídelny a bazény.

Pokud vás nezajímají animační programy ani šnorchlování, máte vybráno. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel není nablýskaný, není moderní. Někdo by řekl, že je nábytek a vůbec vybavení ošuntělé, někdo to může nazvat starobylé, historické, historizující. Ani já s manželkou jsme se neshodli. ;-)

Pokoj se dvěma přistýlkami byl úplně plný, nechali jsme jednu odvézt, abych se mohli alespoň míjet.

Strava
Pokud si každý den nenaberete ode všeho, co je v nabídce, v klidu těch deset dní přežijete. Jinak budete mít pocit, že se jídlo opakuje. Výhoda je v tom, že s hotelem sousedí bratrský, sesterský (nebo v jakém jsou příbuzenském vztahu) hotel Garden a můžete si legálně na jídlo zajít i do něj.

Služby hotelu
Animace jsou, ale s malou propagací, každý večer minidisco a nějaký program. Internet zdarma v hlavní budově, ale kolikrát jsem se nepřipojil. Jednou byly velká diskotéka "Foam Party" na pláži, možnost nákupů v ulici před hotelem nebo v blízkém nákupním centru (cca 1 km).

Pláž
Uměle vytvořený záliv s pískovým dnem, na šnorchlování nevhodné. Možno na konci mola, ale taky nic moc.

Jan Fiser, 21.01.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort, Hurghada, Egypt Jan Fiser 2015-01-21 8.8 1 10 Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800