Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 990 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 990 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9 Jel jsem za potápěním, vše dopadlo skvěle.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jel jsem za potápěním, vše dopadlo skvěle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mě to vyhovovalo, každý den čisté prádlo. Na pokoji jsem pouze přespával, vše dostačující!

Strava
Měl jsem polopenzi, jídla dostatek a bylo chutné, pouze nápoj k večeři by byl vhodný.

Služby hotelu
Nevyužíval jsem nic nad standardy, personál byl milý a vstřícný.

Pláž
Super, celkem čisto, krásné šnorchlování.

Pavel B., 27.05.2015, Datum pobytu: 17.5. - 24.5.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Geisum Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Geisum Village, Hurghada, Egypt Pavel B. 2015-05-27 9 1 10 Geisum Village

Celkem: 7,8 Dovolená to byla krásná, hotel byl čistý, personál ochotný a velice milý, celkový dojem byl krásný :)

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená to byla krásná, hotel byl čistý, personál ochotný a velice milý, celkový dojem byl krásný :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl krásný, čistý, personál příjemný a ochotný. Pokoje velké, prostorné a výhed jedním slovem úžasný.

Strava
Strava byla (kor po zkušenostech z jiných dovolených, a to nebyli 5* hotely) málo rozmanitá, jídla se vesměs opakovala, nebyl dostatečný výběr ovoce, spíš tedy téměř žádný, kromě jednoho dne, kdy byl meloun, jste si mohli dát tak akorát banán nebo pomeranč. Ovšem abych nepsala jen negativa, jídlo, které bylo na výběr (maso, ryba, přílohy) bylo chutné. Čeho naopak bylo mnoho, bylo dortů, zákusků a sladkostí, které byli skvělé. Zmzlina však v hlavní hotelové restauraci opět chyběla. Ještě si dovolím jednu poznámku, alkohol v hotelu byl příšerný, nedalo se po něm téměř opít, ale dřív jste docílili pálení žáhy a zažívacích problémů, víno nemělo s vínem nic společného a koktejly chutnaly všechny stejně, tzn. nedobře, takže doporučuji na alkohol, kdo si ho chce trochu užít chodit do barů jinam, kde za drinky ale také tučně zaplatíte. Píši to hlavně jako zajímavost, protože by mě velice zajímalo co to do nás lili :D

Služby hotelu
Služby hotelu byli dobré, ovšem musím opět upřímně říci, že 5-ti hvězdám opět neodpovídali. Minibar zůstal 2x nedoplněn, pokud jste nedali nějaké dolary jako spropitné za úklid pokoje, úklid jste téměř nepocítili, brala bych jako samozřejmost, že když si zaplatím dovolenou v 5*, budu mít na posteli zvířátko z ručníku a minibar doplněn vždy.

Pláž
Přístup do moře se mi líbil, protože z pláže byl velice, ale opravdu velice pozvolný, tím pádem i teplá voda a tak bylo příjemné se brouzdat v mělké vodě. Kdo si však chtěl pořádně zaplavat, přístup do vody mu umožnilo molo, které bylo součástí hotelu, voda dál byla také docela teplá, hlavně čistá a průzračná. Velice hezké.

Michaela Nováková, 27.05.2015, Datum pobytu: 17.5. - 24.5.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:AMC Royal Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

AMC Royal Hotel, Hurghada, Egypt Michaela Nováková 2015-05-27 7.8 1 10 AMC Royal

Celkem: 7,8 Celkový dojem super dovolená.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem super dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování-pokoje staršího data,ale veliký prostory.I koupelna nadstandartních rozměrů.Denně doplňována voda do lednice.Balkon,na kterém bylo křeslo,lehátko,stolek a sušák na oblečení.Většinou výhled na moře.

Strava
Jídlo-snídaně klasika egypt.Obědy -vždy se dalo něco vybrat.Večeře-telecí maso,kachna na pomerančích,hovězí steaky na grilu,denně ryby,kuřecí,krůtí.Spouistu salátů a velký výběr příloh.

Služby hotelu
Hotel byl údajně zaplněn ze 45%.Ubytovali nás hned po příletu v 7 hodin ráno.Náramky dali také hned a neodstřihli,ikdyž jsme z hotelu odjížděli až ve 3 odpoledne.Pokoj do 12 hodin vyklidit nutnost.Služby-byli jsme v Egyptě po 6 a byli jsme zvyklí na lepší služby.Občas přetékat na wc koš a nikomu to nevadilo.Po jídle zůstal talíř na místě i 10 minut,než ho odnesli.Plážový bar u skály-tam číšník většinu času hrál hry na mobilu.Klientela z 80% italové a zbytek rus,němec a my.Také jsme byli odděleni barvami náramků.My a zbytek světa červené,italové bílé.Uklid pokoje bez chyb. Hotel je italů.

Pláž
Pláže jsou tam 2.Jedna s lagunama,kde plavou rybky kolem lidí.Jinak když je odliv,zůstávaj tam vyhřáté laguny,kde je krásně.Druhá je plná italů,je tam animační program v italštině a když je odliv je to jak na Balatoně.

Lenka H., 27.05.2015, Datum pobytu: 17.5. - 24.5.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Kahramana Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kahramana Beach Resort, Marsa Alam, Egypt Lenka H. 2015-05-27 7.8 1 10 KAHRAMANA BEACH

Celkem: 7,4 Jsme spokojený na to, že jsme to měli na poslední chvíli. Valit - delgát je SUPER :-)

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Jsme spokojený na to, že jsme to měli na poslední chvíli. Valit - delgát je SUPER :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytovaním jsme maximálně spokojený, za 5 dolaru v pasu jsmo dostali nádherný pokoj :-) Spokojenost :-))

Strava
Spokojenost :-)

Služby hotelu
Jídlo - ok, Pití docela to ušlo až na jednorázové kelímky :-( a Takový hotel by měl poskytovat pitnou vodu i v petkách!!! A myslím, že v dnešní době free internet alespoň v lobby baru je samozřejmost - v Egytu néééééé - hrůza! Personál ok.

Pláž
Spokojenost :-)

Štefan B., 27.05.2015, Datum pobytu: 17.5. - 24.5.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Star Beau Rivage

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Sea Star Beau Rivage, Hurghada, Egypt Štefan B. 2015-05-27 7.4 1 10 SEA STAR BEAU RIVAGE

Celkem: 9,6 výborná dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
výborná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídá 5*

Pláž
při odlivu se nedá koupat v moři

Anonym, 27.05.2015, Datum pobytu: 14.5. - 24.5.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Three Corners Fayrouz Plaza Beach, Marsa Alam, Egypt Anonym 2015-05-27 9.6 1 10 Hotel THREE CORNERS FAYROUZ PLAZA

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800