Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 390 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 390 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 7,8 Dovolenou jsme si naprosto užili. Pro děti moc atrakcí, což se nám moc líbilo. Počasí jsme měli krásné v Prosinci.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si naprosto užili. Pro děti moc atrakcí, což se nám moc líbilo. Počasí jsme měli krásné v Prosinci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní, hotel pěkný. Jen čistota v pokoji nic moc. Každý den nám bylo vyměněny ručníky, ale co se týče špíny na pokoji. Dostali jsme pokoj, kde byl písek všude. Nečistota a prach ve skříňích.

Strava
Strava v pořádku. Moc zákusků na výběr. Snídaně fajn. To jsme byli spokojeni.

Služby hotelu
Spokojenost

Pláž
Krásná a písčitá

Monika K., 17.01.2016, Datum pobytu: 13.12. - 20.12.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Titanic Palace & Aquapark

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Titanic Palace & Aquapark, Hurghada, Egypt Monika K. 2016-01-17 7.8 1 10 Titanic Palace

Celkem: 8,8 Skvelá dovolenka za rozumnú cenu.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvelá dovolenka za rozumnú cenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší hotel, ale velmi čistý. Pár závad na pokojoch, ktoré boli ale ihneď po nahlásení ihneď odstráené.

Strava
Strava výborná, rozmanitá, neustále doplnená.

Služby hotelu
Príjemný personál, vždy ochotný a k dispozícii

Pláž
Krásna pláž, obrovskou výhodou hotelu je lagúna, dá sa kúpať a šnorchlovať i keď je za koralovým útesom zakázané kúpanie.

Anonym, 17.01.2016, Datum pobytu: 3.1. - 10.1.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Resta Reef Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Resta Reef Resort, Marsa Alam, Egypt Anonym 2016-01-17 8.8 1 10 HOTEL RESTA REEF

Celkem: 7,8 Pro nenáročného klienta dobré. Musím pochválit delegáta ( egypťan), byl velmi milý a starostlivý. Také musím pochválit uklizeče který...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pro nenáročného klienta dobré.

Musím pochválit delegáta ( egypťan), byl velmi milý a starostlivý.

Také musím pochválit uklizeče který když slyšel jaký mám kašel, mi přinesl nějaké prášky.Já je sice s díky odmítla (měla jsem svoje), ale ta jeho starostlivost mě překvapila. Finančně jsem ho ocenila a on se mi při každém dalším setkání ukláněl až po pás. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pro dva lidi velmi malý. Byla jsem sama tak nevadilo.

Strava
Strava dobrá, ale musí se umět vybírat a kombinovat To se člověk časem naučí.

Služby hotelu
Žádné služby jsem nevyužila. Jen štědrovečerní večeři, která byla úžasná,ale brzy skončila.

Pláž
Na pláž jsem nechodila, moře bylo pro mě studené. Byla jsem u bazénu který byl příjemně teplý,

Pro mě příjemná dovolená. Určitě se tam ještě podívám.

Stanislava S., 15.01.2016, Datum pobytu: 13.12. - 26.12.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Triton Empire

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Triton Empire, Hurghada, Egypt Stanislava S. 2016-01-15 7.8 1 10 HOTEL TRITON EMPIRE

Celkem: 8,8 Obecně - v tomto zimním období jsme byli poprvé a máme jen pozitivní zážitky. V termínu 27. 12. 2015 - 3. 1. 2016 jsme oslavovali...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Obecně - v tomto zimním období jsme byli poprvé a máme jen pozitivní zážitky. V termínu 27. 12. 2015 - 3. 1. 2016 jsme oslavovali Silvestra a vstup do Nového roku - bylo nádherně připraveno pohoštění, program průměrný, ale byli jsme spokojeni. Při příjezdu jsme dostali delegáta, který uměl velmi dobře česky a uměl s námi vykomunikovat problém "Vízum" - Invii jsme vízum zaplatili, měli jsme s sebou doklad o zaplacení, ale na místě VÍZUM nebylo připraveno. Museli jsme zaplatit znovu, bylo nám přislíbeno, že nám do druhého dne budou peníze navráceny, až to delegát s INVIÍ vykomunikuje. Na peníze jsme však čekali 6 dnů, byly navráceny den před odjezdem, jako kapesné nám tato částka při pobytu chyběla. Dále jsme nebyli spokojeni, že při transferu zpět, jsme dostali anglicky mluvícího delegáta, kterému v autobuse nikdo nerozuměl, když předával informace k odletu! Cesta letadlem - málo místa v letadle, vybavení letadla zastaralé a neuklizeno, jen anglicky mluvící posádka, 95% pasažérů bylo z ČR a v průběhu 4,5 hodinového letu nebyly podány žádné informace - jak daleko jsme, kde se nacházíme ... a další. Neletěli jsme poprvé a bývávalo tomu jinak, byli jsme zklamaní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moc pěkné a byli jsme spokojeni.

Strava
Střevní potíže u některých z nás nastaly. Jídla však bylo dostatek, příště si musíme dávat pozor na syrovou zeleninu, led v nápojích nebrat a ohřívané těstoviny v jedné a téže požívané vodě!

Služby hotelu
perfektní

Pláž
skvělá - přístup, podmořský svět, byli jsme nadšeni

Ilona Ballerová, 14.01.2016, Datum pobytu: 27.12.2015 - 3.1.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Brayka Lagoon Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (5)

Brayka Lagoon Resort, Marsa Alam, Egypt Ilona Ballerová 2016-01-14 8.8 1 10 Brayka Bay Resort

Celkem: 6,2 Průměrné, nenáročné, pro toho, kdo chce v klidu strávit dovolenou velmi dobré. I v prosinci se dalo slunit cca od 9 do 15.30 hodin....

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Průměrné, nenáročné, pro toho, kdo chce v klidu strávit dovolenou velmi dobré. I v prosinci se dalo slunit cca od 9 do 15.30 hodin. Příjezd a recepce - otřes. Recepční čekající na tučné dolarové spropitné Vás nechá 2 hodiny čekat i když je hotel poloprázdný. Nakonec průměrný pokoj. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj naplnil očekávání, bohužel pokud jde o úklid a čistotu, pokud "nedáte" dolary tak služby v tomto směru nulové. Jeden z nejslabších článků hotelu.

Strava
Velmi dobrá, doporučuji ryby - byly každý den, zákusky vynikající, ovoce by mohlo být více, pivo velmi dobré. po delším čase už se jídla opakují ale každý si vybere. Káva průměrná, čaj dobrý, míchané nápoje v automatech zrychlují stolici. Čistá voda - podzemní zdroj velmi dobrá. Možno i převařit, není ale potřeba. Balená voda v podstatě neexistuje.

Služby hotelu
Internet dražší cca 5 dolarů na 30 minut, klávesnice arabsko - anglická. Animátoři se snažili, nedělali rozdíly mezi národnostmi - byli skvělí. Zato aktivita českého zástupce cestovní kanceláře byla nulová. Všudypřítomné "obtěžování" a nabídky ženám. Obsluha na barech příjemná, kluci se snažili, vždy s úsměvem a za jakoukoliv dolarovou pozornost ohromně milí.

Pláž
Pláž čistá, upravená, písečná, moře při odlivu mělké - odliv až 40 metrů, po kolena ve vodě se dá jít až k mořskému útesu cca 400 metrů. Dost fouká vítr - a často. Doporučuji boty do vody, jinak po molu - krásné korály, ryby všech barev a tvarů, delfíni, muréna, manta aj. Mimo areál - neupraveno, odpadky.

Anonym, 14.01.2016, Datum pobytu: 20.12.2015 - 3.1.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Elphistone Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Elphistone Resort, Marsa Alam, Egypt Anonym 2016-01-14 6.2 1 10 Elphistone Resort

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800