Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 490 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 490 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 4,4 Poprvé v Egyptě, plní očekávání,ale bohužel odjížděli jsme domu zklamaní a se střevnímy problémy. Zklamání z chování tamních lidí. Okolí...

 • 5,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Poprvé v Egyptě, plní očekávání,ale bohužel odjížděli jsme domu zklamaní a se střevnímy problémy. Zklamání z chování tamních lidí. Okolí hotelu tragédie až na "Marinu". Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostředí hotelu krásné, ubytování průměr..asi jsme měli smůlu, ale v jednu chvíli nám přestal fungovat záchod, lednička i klimoška, ale hned to opravili a bylo to v poho.

Strava
No, tak kde bych začal...výběr jídla velký, avšak kuřecí a prostě trochu normální jídlo moc nečekejte, všude kopr, no najedli jsme se tak tři dny z deseti, snídaně ok. naštěstí KFC a MC nejsou daleko. Co se týče nápojů to bylo naprosto v pohodě, alko i nealko bylo super..no a na závěr to nejhorší. Odvezl jsem si z Egypta střevní potíže, které přetrvávali 3 týdny!!!!.takže asi tak.

Služby hotelu
Průměrný dojem, většina zaměstnanců byla v pohodě, usměvaví, milí, však našli se i úchyláci (zaměstnanci), kteří svým vlezlým chováním otravovali moji přítelkyni, což kazí dojem služeb. Úklid pokoje byl fantastický.

Pláž
pláž malá, voda čistá, žádné vlny, přístup do vody není písčitý, lehátka v pohodě

Anonym, 29.07.2015, Datum pobytu: 26.6. - 6.7.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Le Pacha Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Le Pacha Resort, Hurghada, Egypt Anonym 2015-07-29 4.4 1 10 Le Pacha Resort

Celkem: 10 Hotel krasny,jidla a piti siroky vyber, more nadherne... Jen jsem zklamana jak ck dle meho umyslne zkracuje pobyt z 8 dni na 6 prilet a...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel krasny,jidla a piti siroky vyber, more nadherne...

Jen jsem zklamana jak ck dle meho umyslne zkracuje pobyt z 8 dni na 6 prilet a priijezd do hotelu v 18:00 coz je prvni den ztraceny a odjezd z hotelu v 3:40 rano takze dalsi den pryc :-( Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je velky, krasne bazeny, jidelna obrovska vzdy dostatek volnych stolu, hotelova obsluha naprosto v poradku, pokoj pekny a vzdy ciste uklizen.

Strava
Pestra..kureci,hovezi, kachni, kruti maso, ryby,chobotnicky,kraby,kalamary.

Dostatek zeleniny, ovoce i zakusku...neni co vytknout vzdy bylo z ceho si vybrat...

Služby hotelu
Klasicky co jsme si rekli to jsme i dostali naprosta spokojenost...

Pláž
Plaz velka a cista s dostatkem lehatek a moznosti vyuzivat i plaz vedlejsiho hotelu.

Bohuzel velka cast plaze je se zakazem vstupu kvuli koralum, ale to je dan za to co pak clovek uvidi pod hladinou.

Nadherne koralove utesy tahnouci se podel celeho pobrezi.

Voda cista jen odpoledne po 3 hodine se lehce zakaluje.

Zuzana Adámková, 29.07.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Royal Brayka Resort (ex. Zee Brayka Beach)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Brayka Resort (ex. Zee Brayka Beach), Marsa Alam, Egypt Zuzana Adámková 2015-07-29 10 1 10 ROYAL BRAYKA BEACH (DŘÍVE ZEE BRAYKA BEACH)

Celkem: 9,8 Musím říct, že tohle byla opravdu DOVOLENÁ. Vše v nejlepším pořádku. A pokud se budu vracet do Egypta, tak jedině do tohoto hotelu,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Musím říct, že tohle byla opravdu DOVOLENÁ. Vše v nejlepším pořádku. A pokud se budu vracet do Egypta, tak jedině do tohoto hotelu, protože i když má 4*, služby hodnotíme na 5*. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v hlavní budově, třetí patro, takže i s pěkným výhledem na západ slunce a blízko pláže. Pokoj každý den uklizený, každý den čisté ručníky i převlečená celá postel.

Strava
V hotelu se nachází 5 restaurací. Německá, mexická, italská, a dvě takový mix všeho + další jídla dělají venku na terase. Jídlo bylo úžasné, chutné, neopakovalo se a i kdyby, tak z pěti restaurací si člověk prostě vždy vybere. Jedli jsem vše bez omezení. Ovoce, zeleninu, dezerty ( každý den tak 25 drůhů ), jejich zmrzliny ( a za 15 dní žádné střevní potíže ). Balená voda je k dispozici neustále, žádné omezení v odběru na osobu. Kolik poberete, tolik máte a to po celý den.

Jsou tam automaty na pití kde je soda, fanta, sprite, cola + další 3 džusy, pivo, drinky na baru venku nebo vevnitř + luxusní kavárna.

Služby hotelu
Služby v pohodě, nechávali jsme na pokoji pro uklízeče nějaké drobné. Akorát při odjezdu na nás zapomněli s kufrem, který měli odnést od pokoje, ale to už je drobnost. Odvezli jsme si ho dolů sami.

Měli jsme na pokoji pokažený trezor, který je také zdarma, a hned nám byl vyměněn za funkční.

Wifi je zdarma po celém hotelu.

Pláž
Pláž je hned u hlavní budovy. Byla čistá, uklizená. Je nutné si dát ručníky na lehátka hned ráno, od 10 hodin místo najdete jen těžko, ale hodíte tam ručník a jdete si dělat svoje. Nikdy se nestalo, že by Vám ho někdo dal pryč nebo něco. Je tam ještě jedna pláž, hned vedle bočních budov kde nabízejí adrenalinové služby a to je teda nádhera. Úplně jemný písek, jiný než u hlavní budovy, bez bójek, takže žádné omezení :-) a moc pěkně se tam šnorchluje.

Radim N., 29.07.2015, Datum pobytu: 11.7. - 25.7.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Beach Albatros Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Beach Albatros Resort, Hurghada, Egypt Radim N. 2015-07-29 9.8 1 10 PICKALBATROS BEACH ALBATROS RESORT

Celkem: 4,8 Průměrný hotel. Dle mého neodpovídá vůbec uváděným 4 hvězdičkám. Personál nestíhal nápory na oběd a večeři, úklid kolem bazénu. Ochota...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Průměrný hotel. Dle mého neodpovídá vůbec uváděným 4 hvězdičkám. Personál nestíhal nápory na oběd a večeři, úklid kolem bazénu. Ochota byla 50 na 50. Klientela převážně česká a slovenská.

Je vidět, že hotel je ve výstavbě. Málo zeleně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme pokoj bez příplatků. To také tak vypadalo. Dokonce 2x nepřišel nikdo uklidit, i když jsme hned při vstupu dali bakšiš. Jinak pokoj prostorný s fénem, klimatizací, s velkou lodžií s bočním výhledem na moře. Velká koupelna s vanou. Menší tlak vody při sprchování. Postele OK. Větší vzdálenost k bazénu i k moři. To neplatí o všech pokojích.

Protože byl pokoj na kartu, běžela lednice a klima jen , když jste byli na pokoji.

Strava
Personál nestíhal nápory na oběd a večeři, zejména u nápojů a přípravě oběda na pánvi. Tvořily se dlouhé fronty. Prakticky chybělo ovoce. Na oběd byla jablka u večeře meloun. Balenou vodu jsme obdrželi při příjezdu. Byli jsme upozorněni delegátem, že dále si vodu musíme dolévat sami z barelů. A tak byly barely stále obsazeny, protože natočit 1,5 l vody z barelu byl bobřík vytrvalosti. A když se dařilo, tak jste si vodu do kelímku natočili za půl hodiny, protože si všichni natáčeli petky z barelu. Strava byla jinak dobrá , vždy alespoň 3 druhy mas, rýže, brambory na různý způsob, těstoviny, zeleniny dostatek, k obědu vývar. Zákusky se výrazně zlepšily po kontrole, která probíhala v hotelu asi 2 dny. Okamžitě měl personál uniformy, zvýšil rychlost i bylo průběžně uklízeno. Objevily se i broskve a banány. Snídaně byly kromě fronty na vajíčka OK. Časové úseky na stravování byly dostatečně dlouhé. Mezi jídly byly na baru bulky se sýrem, sladké. Od 11.00 točená zmrzlina, odpoledne od čtyř palačinky. Kdo má rád víno, ten bude zklamaný. Způsob chování se k vínu ze strany personálu byl barbarský. Pokud jste získali skleničku nalitou právě ze sudu, tak byla OK. Jinak různým přelíváním a slíváním se víno kazilo a nedalo se pít. Bylo pouze k jídlu. Na barech se víno nerozlévalo.

Služby hotelu
hotel byl s 80% obsazen českou a slovenskou klientelou. Dále zde byli Poláci , Italové a Francouzi. To píši zejména proto, že si dle mého názoru personál naší klientely dostatečně neváží. Mám zkušenosti z jiných hotelů, kde nebylo tolik Čechů, že personál umí být stále usměvavý a pracovitý. V tomto směru je zapotřebí ještě určité nápravy . Výtka se netýká pracovníků kuchyně a dále recepce.

Animační programy byly v pořádku, animátoři se pěkně věnovali dětem i nám dospělým. Dokázali překonávat řečové bariéry, byli milí.

Pláž
Pláž má dostatek lehátek, jen byl trochu stále negativně se tvářící pracovník u podušek. Když si člověk řekl o podušky, které nebyly na rozdíl od bazénu na lehátkách přichystané , tak se choval velmi neochotně. Jinak moře není vhodné k běžnému koupání. Byl tam ohrazený kačák s téměř vařící vodou po kolena. Mimo něj se nesměli klienti pohybovat. Moře bylo vhodné pro šnorchlování. Tisíce rybiček všech barev, i náhodně želvy a proskotačili i menší delfíni.

Hana V., 29.07.2015, Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Three Corners Happy Life

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Three Corners Happy Life, Marsa Alam, Egypt Hana V. 2015-07-29 4.8 1 10 Hotel HAPPY LIFE RESORT

Celkem: 9,2 Hotel jsem vybírala hodně dlouho a musím říct že to opravdu stálo za to lépe jsem vybrat nemohla, hotel byl jak z pohádky:-)

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel jsem vybírala hodně dlouho a musím říct že to opravdu stálo za to lépe jsem vybrat nemohla, hotel byl jak z pohádky:-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalitní.

Strava
Opravdu kvalitní stravování na víceromístech.Nemohu si na nic stěžovat, snad jen na to že jsem přibrala jak jsem stále jedla ty dobroty

Pláž
Tak jediné co mne malinko zklamalo byla pláž, ale to jsem s dětmi ihned napravila.Pláž je v podstatě zátočina tudíž nám to tam nevyhovovalo, nebyly tam vlny.Chodili jsme asi 300 metrů přes pláž hotelu Dana beach na skorootevřené moře a tam to nemělo chybu:-)

Lenka Hujslová, 29.07.2015, Datum pobytu: 15.7. - 25.7.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Alf Leila Wa Leila

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Alf Leila Wa Leila, Hurghada, Egypt Lenka Hujslová 2015-07-29 9.2 1 10 PICKALBATROS ALF LEILA WA LEILA

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800