Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 6 980 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 6 980 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 9 Velmi příjemná, pohodová a odpočinková dovolená. Hezké a moderní ubytování s velmi dobrými službami a milým, úslužným personálem....

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná, pohodová a odpočinková dovolená. Hezké a moderní ubytování s velmi dobrými službami a milým, úslužným personálem. Nádherné moře, se skvělým šnorchlováním, ale i dobrým přístupem do moře přímo z pláže. Stravování odpovídalo situaci, kdy v době našeho pobytu probíhala rekonstrukce venkovní i vnitřní části jídelny, menší, ale plně dostačující výběr, ale až tato rekonstrukce bude dokončena (mluvilo se o konci června), myslím, že to bude stát zato. Je zde opravdu úžasný venkovní bar, GAZEBO BAR, s krásným výhledem na moře, pohodlnými křesly a úžasnou kávou. Kdo touží po odpočinkové a klidné dovolené zpestřenou opravdu nááááádherným šnorchlováním, vřele doporučuji. Já se na toto místo určitě ráda vrátím. Egypt jsem navštívila již po deváté, Marsu po páté a Fantazia se zařadila mezi má tři nejoblíbenější místa, které upřímně mohu doporučit a sama se sem opět ráda vrátím. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moderní, nové, čisté, skoro ze všech pokojů výhled na moře, není co vytknout.

Strava
Velmi dobré. Většina jídel byla opravdu výborně dochucená, moc dobré saláty s čerstvými bylinkami, milovníci pizzy, nenechte si ujít skvělou pizzu v Gazebo baru, je zde pec a těsto připravuje mladík, který pracoval 5 let v Neapoli v pizzerii. Rovněž musíte ochutnat steaky z Mečouna na grilu, je to delikatesa. Grilování probíhá jak večer tak je i součástí oběda a o ryby nebyla nouze.

Služby hotelu
s níčím nebylo problém, hoteloví číšníci jsou opravdu milí a velmi úslužní, obsluha u stolu byla pro ně samozřejmostí. Cítili jsme se opravdu opečováváni. Pokud mluvíte anglicky, německy či italsky, je to velká výhoda. Rádi si s Vámi popovídají o čemkoli:-)

Pláž
Skvělé šnorchlování za útesem na obě strany, dobře přístupné i za větrného počasí. Korály zde tvoří rozlehlé korálové zahrady a různorodost ryb je až dech beroucí. I laguna u pláže skýtá spoustu ryb a hezkého šnorchlování, hlavně pro začátečníky nebo ty, kteří nechtějí plavat za útes. Krásná pláž je dlouhá asi 800, rozlehlá, čistá, velká kapacita lehátek a slunečníků, nouze o místa rozhodně nebyla. Dvě třetiny pláže prakticky bez jakéhokoli hluku, třetina zasažena hudbou z animačních Italských programů a hlukem produkovaným Italy samotnými, ale je to na Vás, kde se rozhodnete ulehnout. K dispozici jsou na dva plážové bary, v jednom z nich se podává i oběd. Tento bar podle mého názoru není příliš útulny, nicméně plně funkční a čistý. Plážové toalety vždy perfektně čisté.

Jana Ragín, 22.06.2016, Datum pobytu: 8.6. - 15.6.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Fantazia Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt Jana Ragín 2016-06-22 9 1 10 Fantazia Resort

Celkem: 10 Byla jsem moc spokojená už od prvních okamžiků při vstupu do hotelu. Byl pro nás připraven oběd i když jsme dojeli až po obědě. Recepční...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem moc spokojená už od prvních okamžiků při vstupu do hotelu. Byl pro nás připraven oběd i když jsme dojeli až po obědě. Recepční nás odvedl do restaurace kde na nás čekal velký výběr jídla. Po nějaké chvilce se nás personál zeptal jestli mohou začít sklízet jídlo nebo jestli ještě budeme něco potřebovat. Mile nás to překvapilo. Lidé zde byli milý i v době Ramadánu, velice přátelští. Moc doporučuji a ráda se sem vrátím. Bezpečnost v Egyptě je opravdu vysoká, takové kontroly na letišti a u resortu se jen tak nevidí a hotely jsou opravdu zabezpečené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo krásné odpovídalo fotografiím v nabídce. Každý den uklizeno a čekalo nás překvapení v podobě uměleckých děl z ručníků. Krásný výhled na moře. Jedním slovem: spokojenost.

Strava
Každý den pestrá strava, bohatý výběr jídel. Od zeleniny, ovoce, sladkostí, polévky a hlavních jídel. Opravdu chutná jídla a dokonce sme měli i kuřecí řízečky. Chutnalo nám a jídla se neopakovala za těch 8 dní. Na cestu zpět nás hotel vybavil snídaňovým balíčkem.

Služby hotelu
Personál příjemný úslužný a snažili se hodně mluvit česky. Vždy jim stačil jen úsměv. Moc milý recepčí vždy ve všem vyhověl a krásně ovládá češtinu. Vrchní kuchař se ptal jestli nám chutná. Bohytý animační program, dopoledne u moře a ve večerních hodinách v hotelu.

Pláž
Nádherná a čistá pláž s korálama po obou stranách rozlehlé pláže. Základem také bylo to že sme mohli každý den do vody oproti jiným hotelům, kreré mají přístup z mola a kvůli větru a vlnám se klienti nemohou koupat. Krásné šnorchlování s bohatým výběrem korálů a ryb. Plavou zde i želvy a manty.

Anonym, 22.06.2016, Datum pobytu: 13.6. - 20.6.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Al Nabila Grand Makadi

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Al Nabila Grand Makadi, Hurghada, Egypt Anonym 2016-06-22 10 1 10 Al Nabila Grand Makadi

Celkem: 10 Príjemná dovolenka pre ľudí,ktorí vyhľadávajú pokojné prostredie,krásu podvodného sveta.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Príjemná dovolenka pre ľudí,ktorí vyhľadávajú pokojné prostredie,krásu podvodného sveta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistota, denno denné menenie posteľného prádla a uterákov.

Strava
Strava pestrá, ovocie a zelenina každý deň,zákusky, skrátka fajn.

Služby hotelu
Bez problémov. Ochotní a milí ľudia.

Pláž
Pláž príjemná. Občerstvenie vrátane obedu na pláži fajn.Krásne šnorchovanie priamo na pláži za piesočným vstupom do mora. Pre náročnejších na šnorchovanie možnosť aj tá asi 300 m pozdlž pláže, kde sa otvárali pekné a hlboké útesy a korálmi a rybkami. (murena, raje,malé žraloky atď)

Erika Sakáčová, 22.06.2016, Datum pobytu: 29.5. - 12.6.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Utopia Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

3 fotografie

Utopia Beach Club, Marsa Alam, Egypt Erika Sakáčová 2016-06-22 10 1 10 HOTEL UTOPIA BEACH CLUB

Celkem: 8,2 dovolená se nám líbila, standartní ubytování i služby

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dovolená se nám líbila, standartní ubytování i služby Zobrazit celou recenzi

Ubytování
standart jako všude v Egyptě

Strava
strava byla dobrá, vody dostatek

Služby hotelu
klasicky jako všude v Egyptě, žádný nadstandart

Pláž
je zde dobé, že i když jsou vlny a červená vlajka, dá se šnorchlovat v laguně, smaozřejmě ,že to tam není tak jak na útesu, ale dá se, myměli štěstí, celý týden téměř nefoukalo, takže přístup do moře byl v pohodě a celou dobu, korály,tak jak jak jsme zvyklí v Marsa Alam

Zdeněk Dobiáš, 22.06.2016, Datum pobytu: 12.6. - 19.6.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Three Corners Fayrouz Plaza Beach, Marsa Alam, Egypt Zdeněk Dobiáš 2016-06-22 8.2 1 10 THREE CORNERS FAYROUZ

Celkem: 8,8 výborné, vřele doporučuji tuto oblast i hotel pro dovolenou

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
výborné, vřele doporučuji tuto oblast i hotel pro dovolenou Zobrazit celou recenzi

Ubytování
krásné pokoje s výhledem na bazén či moře

Pláž
nejkrásnější prostředí pro potápění, co jsem zatím mohl vidět

Tomáš Forman, 22.06.2016, Datum pobytu: 5.6. - 19.6.2016
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Onatti Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Onatti Beach Resort, Marsa Alam, Egypt Tomáš Forman 2016-06-22 8.8 1 10 Resta Grnd Resort

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800