Egypt Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 9 390 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 9 390 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 1,4 v tomto roce nejdražší dovolená vzhledem ke službám

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 2 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
v tomto roce nejdražší dovolená vzhledem ke službám Zobrazit celou recenzi

Ubytování
byl jsem v tomto hotelu asi po deváté a vím ,že to , nikdy nebylo nic moc, ale tentokrát to bylo nad moje očekávání.Nepředstavitelná špína, úklid jednou za 8dní,ručníky taktež o ostatním nemluvím

Strava
lepší závodní kuchyně.Výběr kuře,ryba,guláš opakovaně pouze v jedné formě.Zelenina rajské a okurka vyjímečně lilekO

Služby hotelu
O službách nejlépe slouží to, že mě přes osobní intervenci při schůzce s delegátkou o buzení před odletem a při vyplnění písemného dotazníku nevzbudili a náhodou jsem se probudil včas, jinak bych neodletěl.Přitom tam jeden pracovník s telefonem na uchu v recepci seděl.Ostatní služby jsem popsal výše

Pláž
to je jediné co mě v Geisumu vždy vzhledem ke šnorchlování drželo.Tentokrát vše v desolátním stavu, pláž neudržovaná bez čištění , špína, lehátka rozbitá a obsluha vzhledem ke stavu personálu pakticky žádná.

Jiří Ekl, 26.10.2016, Datum pobytu: 16.10. - 23.10.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Geisum Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Geisum Village, Hurghada, Egypt Jiří Ekl 2016-10-26 1.4 1 10 Geisum Village

Celkem: 6,2 Hotel.a jeho okolie vyzera velmi dobre.bobuzial cely dojem pokazila strava ktora bola miestami nejedla.strasne maly vyber jedal.

 • 8,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel.a jeho okolie vyzera velmi dobre.bobuzial cely dojem pokazila strava ktora bola miestami nejedla.strasne maly vyber jedal. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobre.vsetko fungovalo az na absenciu wifi pripojenia na izbach.vo vstupnej vestibule internet viac nesiel ako isiel koli mnozstvu ludi ktory sa snazili pripojit.

Strava
Cele zle.ubohy vyber a strava nedochutena.

Ján Kočalka, 26.10.2016, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sunwing Waterworld Makadi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sunwing Waterworld Makadi, Hurghada, Egypt Ján Kočalka 2016-10-26 6.2 1 10 Sunwing Waterworld Makadi

Celkem: 8 Na to že to byl jen 3* hotel, bylo to pěkné. Za tu cenu to odpovídalo.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Na to že to byl jen 3* hotel, bylo to pěkné. Za tu cenu to odpovídalo. Zobrazit celou recenzi

Ján D., 26.10.2016, Datum pobytu: 12.8. - 23.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Triton Empire

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Triton Empire, Hurghada, Egypt Ján D. 2016-10-26 8 1 10 Triton Empire

Celkem: 10 Nenastal snad žádný problém, 100% spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nenastal snad žádný problém, 100% spokojenost Zobrazit celou recenzi

Anonym, 26.10.2016, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Safaga, Hotel:Lamar Resort Abusoma

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lamar Resort Abusoma, Safaga, Egypt Anonym 2016-10-26 10 1 10 LAMAR RESORT

Celkem: 9,4 Dovolenka bola super.

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka bola super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie super.

Strava
Strava bola dobrá,chýbali mi banány,jablká.Taktiež som bola sklamaná z občerstvenia počas dňa na pláži,pretože turisti ubytovaní v Grand Rezorte museli chodiť na obed do hotela,na pláži nemohli.Stačili by koláčiky.

Služby hotelu
Dobré.

Pláž
Pláž bola veľmi pekná,veľká,čistá.

Anonym, 26.10.2016, Datum pobytu: 5.10. - 19.10.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:The Grand Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

The Grand Resort, Hurghada, Egypt Anonym 2016-10-26 9.4 1 10 The Grand Resort

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622