Dovolená Egypt 2015 | Invia.cz

Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 7 445 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 7 445 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 7,8 celkem spokojen, servis výborný

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
celkem spokojen, servis výborný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování dobré, klimatizace fungovala, úklid na úrovni

TV dokonce i kanál NOVA s menšími výpadkami

Strava
Strava pestrá, hodně zeleniny s různou úpravou. Nedostatek asi málý výběr ovoce.

Služby hotelu
Dojem dobrý

Pláž
Bylo výborně postaráno o výměnu ručníků na plaži.

Trochu špatný přístup do hlubší vody, ale moře čisté bez velkých vln.

Anonym, 12.10.2015, Datum pobytu: 28.9. - 8.10.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Magic Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Magic Beach, Hurghada, Egypt Anonym 2015-10-12 7.8 1 10 Magic Beach

Celkem: 8,4 Prijemne me hotel prekvapil. I CK - zadne nesmyslne dlouhe cekani na letisti v den odjezdu. Prijel pro nas minibus a byli jsme 1.5h pred...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prijemne me hotel prekvapil. I CK - zadne nesmyslne dlouhe cekani na letisti v den odjezdu. Prijel pro nas minibus a byli jsme 1.5h pred odletem na letisti!!! Skvele, zadne 3h cekani jak to obvykle byva

Celkove hodnotim dovolenou velice dobre. Bylo uzasne ze hoste byli ze zemi Francie, Nemecka, Belgie, Holandska, Ceska, Slovenska...minimalne Rusove a zadni zahalenci typu Egyptane - Turci aspol!!!!!! To bylo uzasne, jen evropani. Dokonce nam u bazenu hrala ceska hudba - Michal David:)) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Cislo pokoje 5103 - sice krapet stranou, ale zase klid a blizko recepce a bazen. Nejdriv jsem zvazovala vymenu, pak jsem byla spis spokojena. Dokonce i wifi dosahla. Sice blbe, max na odeslani textu a i to byl nekdy problem, ale dosahla. Stejne jako k bazenu i na plaz.

Strava
Skvela, mozna jen vice ovoce by to chtelo. Prekvapive i dortiky byly chutne.

Služby hotelu
Hotel se zda veliky, ale neni. Byl jen zridka naplnen, takze vsude misto, volna lehatka, zadne fronty u jidla

Animatori se snazili. Hotel neni moc prizpusoben detem - nejezdi sem!!!! Nebo aspon v nasem terminu bylo na celem hotelu cca 6deti!!! Ja mela jet s kamaradkou, ale kvuli problemum s pasem jela nakonec ma dcera. a priste bych sem s ni nejela - zadna skluzavka, tobogan nic. Sice animatori se snazili ji zapojit, ale detska diskoteka kde byla sama...nic moc:)))

Vecer vzdy zabavny vecer - moc jsme nevyuzili. Ale pry se parilo az do rannich hodin:))

Pláž
Vpravo Mubarak - zelvy jsme videli. Je to prochazka cca 15min a je tam uzasna plaz s jemnouckym piskem. Vlevo od hotelu za vycnelkem Relax plaz a lepsi pristup do more nez na hlavni plazi. Sice tu neni bar a WC, ale je tou kousek a je klid. Uprostred piscity pruh a dojde se dal az ke koralum. Je zde videt cca to same jako z mola. Mozna jsme i videli vic a jeste bez blbeho pocitu hloubky pod sebou. Zde je melko a jen koralove "balvany". Jinak aspis s botama do vody, ale da se i bez.

Martina Štěpánková, 12.10.2015, Datum pobytu: 1.10. - 8.10.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Three Corners Fayrouz Plaza Beach, Marsa Alam, Egypt Martina Štěpánková 2015-10-12 8.4 1 10 Three Corners Fayrouz Plaza

Celkem: 9 První dojem trochu rozpačitý ,ale možná to bylo tím ,že bylo půl šesté ráno :-),místo je to velmi pěkné ,personál vstřícný,a...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
První dojem trochu rozpačitý ,ale možná to bylo tím ,že bylo půl šesté ráno :-),místo je to velmi pěkné ,personál vstřícný,a usměvavý,krásná zahrada, díky možnostem koupání není pláž vhodná pro rodiny s malými dětmi, ty jsou odkázány na bazén(pouze sladkovodní,nemá mořskou vodu). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování úroveń 3+ *.. bohužel stále je zažito ,že české turisty zkoušejí na začátek dát do tech nejstarších pokojů ,,které 5* opravdu neodpovídají ,ikdyž vložíte všimné na začátek do pasu ...To byl trochu šrám na jinak krásné dovolené...tato síť belgických hotelů ubytovává hosty z celé západní Evropy,takže my nejsme až tak aktuální kientela...bohužel...to nas trochu mrzelo..

Strava
strava byla naprosto excelentní , možnosti veliké ,velmi sympatické ,že máte možnost vařeného jídla přímo na pláži a ne pouze jen snack ...hranolky , sendwich apod....

Pláž
pláž je hned u mola do moře , kde máte možnost seznámit se face to face :-) s mnoha mořskými živočichy, ( želvy, chobotničky, trnuchy, murény,,rejnoci, nádherné ryby mnoha velikostí a jako třešnička na dortu připlouvá kapustňák ,nebo-li mořská kráva , nádherné zvíře ,které si zamilujete :-))) a budete kvúli němu pak i vstávat v 5 hodin abyste ho znovu měli možnost uvidět .

Ivana K., 12.10.2015, Datum pobytu: 30.9. - 7.10.2015
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Three Corners Fayrouz Plaza Beach, Marsa Alam, Egypt Ivana K. 2015-10-12 9 1 10 THREE CORNERS FAYROUZ

Celkem: 8,2 Hotel mohu vřele doporučit, za tuto cenu opravdu fajn. Samozřejmě člověk nemůže čekat absolutní luxus za tu cenu. Bazény čisté, a la...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel mohu vřele doporučit, za tuto cenu opravdu fajn. Samozřejmě člověk nemůže čekat absolutní luxus za tu cenu.

Bazény čisté, a la Carte restauraurace opravdu dobré (navštívili jsme čínskou a mongolskou) . Zdarma tenis a minigolf (do 17h).

Aquapark super, každý si najde něco. ("Účko", zelené tobogány - je nám 30, ale vyblbli jsme dokonale)

Šnorchlování za bojkami krásné.

Personál v barech téměř všude vyborný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na hotel jsme přijeli kolem 6té hodiny, okamžitě jsme dostali pásek pro čerpání AI (v 7h jsme již tedy mohli na snídani). Ubytování jsme byli v pokoji č. 7321. Pokoj ve druhém patře s výhledem na bungalow, aquapark i pláž. K pláži a aquaparku to bylo blíže, do restaurace a na recepci naopak trošku dál. Nicméně nikdy tohle všechno skloubit nejde, takže určitě spokojenost.

Pokoj každý den uklizený, doplněn minibar zdarma cola/sprite (1l) +2x voda (0,5l).

Strava
Snídaně klasické jako vždy v Egyptě. Omelety, palačinky, všelijaké buchty a koláče, množství zeleniny. K pití pouze postmix + nápoje z kávovaru (dobré)

Obědy a večeře po minulých zkušenostech (Al Nabila, Tropitel Sahl Hasheesh, Gorgonia Beach, ...) trošku slabší, ale to se vzhledem k ceně dalo předpokládat. Každý den byla rýže, ta byla dobrá. Ale jinak jako příloha pouze brambory téměř nedochucené na všechny způsoby.

Kuchař na počkání dělal těstoviny a ty byly opravdu dobré.

Téměř vždy kuře upečené, a různé masové kuličky.

Trošku mi chybělo ovoce pouze jablka, pomeranče a zelený meloun.

Číšníci se snažili a v rámci možností bylo vždy uklizeno a cokoliv ochotně dodali.

Nejsem vybíravý, každý den jsem si něco našel.

Služby hotelu
Personál

Recepce - na všechno mají spostu času, moc ochoty nečekejte (2x za pobyt nám zablokovali kartu na pokoj jen tak, člověk by čekal alespoň omluvu)

Uklízeč - OK, na požádání dodal i více pití, když jsme jeli na výlet

Bar na pláži - absolutní nezájem, člověk snad barmana obtěžoval a na požádání o pivo natočil něco neskutečného, ale co se dá dělat (byl velká vyjímka)

Bar Caesar (lobby) - Neskutečně ochotní, za jakéhokoliv času vždy všichni milí. Vše přinesli téměř okamžitě.

Restaurace Cleopatra - Všichni výteční, nic nebyl problém. Absolutní jednička Adham, kdykoliv cokoliv.

Pláž
Okolí hotelu, pláž, aquapark....

Okolí krásné, zahrada kterou hotel má je fakt krásná, stále se o ni starají.

Aquapark funkční atrakce pro všechny, po sezóně bez front. Super.

Pláž není špatná, jen by chtěla uklidit (bohužel po některých rekreantech je po noci neuvěřitelný svinčík), dostatek lehátek, jen škoda, že moře utíká a vody je málo.

Hotel má dlouhé molo, nakonec je to trošku procházka, ale každý to dojde, pro lenochy dokonce jezdí dodávka.

Z mola lze šnorchlovat, pokud nejsou vlny tak v moři je pěkně vidět spousta ryb. Korál ne moc zachovalý. Nicméně pokud člověk plave kousek na moře, hned za bojkami hraje vše barvavami. Posledni den jsem zde kolem půl 7 potkal i želvu, tu jsem opravdu zde nečekal.

Takže pokud někdo píše, jak je moře strašné, došel jen na pláž (nezná moc Egypt) a pořádně nešnorchloval.

Adam P., 12.10.2015, Datum pobytu: 28.9. - 8.10.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Titanic Palace & Aquapark

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Titanic Palace & Aquapark, Hurghada, Egypt Adam P. 2015-10-12 8.2 1 10 Hotel Titanic Palace & Aquapark

Celkem: 8 dovolená nás uspokojila

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
dovolená nás uspokojila Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byly spokojené, pokojík sice malý ale celkem útulný, postarší nábytek, jen nám občas nešla otevřít skříň, balkonek malý s výhledem na moře.

Strava
Jídlo nám chutnalo tak první tři dny, pak se to stále opakovalo, nebyla žádná změna, pečivo bylo tvrdé a ani sladké pečivo se nedalo jíst, o zákuscích ani nemluvím.

Služby hotelu
Jelikož jsme žádné služby nepotřebovaly, tak nemohu k tomuto tématu nic napsat.

Pláž
Pláž byla vždy každé ráno upravená, koupání pěkné, voda až moc teplá. Jen chování některých občanů z Ruska bylo nepříjemné, byl jich plný hotel.

Ivana Frodlová, 12.10.2015, Datum pobytu: 28.9. - 8.10.2015
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Gull Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sea Gull Beach Resort, Hurghada, Egypt Ivana Frodlová 2015-10-12 8 1 10 Hotel Sea Gull

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800