Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 9 667 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 9 667 Kč

Nejnovější recenze Egypt

12.09.2014 - Iveta M. - Přečteno: 91× - Datum pobytu: 28.8. - 8.9.2014

 • Celkem: 9,6
 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi kvalitní

Strava
Přijatelná,k vzhledem navštívené zemi.Vždy bylo z čeho si vybrat.

Služby hotelu
Výborný animační tým.Komunikace s personálem a řešení požadavků vždy bez problémů.Spousta výletů.

Pláž
Nádherné moře,ale bez korálů.Krásná pláž,s pozvolným vstupem do moře.

Caribbean World Soma Bay, Hurghada, Egypt Iveta M. 2014-09-12 9.6 1 10 Hotel Caribbean World

11.09.2014 - Miroslav Krajči - Přečteno: 141× - Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2014

 • Celkem: 7,6
 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolenka. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba moderná veľmi pekná a čistá.

Strava
Jedlo sa dalo jesť chutné, ale slabý výber vždy len jeden druh mäsa oabed a večera. Sladké bolo ok.

Služby hotelu
Na Egypt v pohode.

Pláž
Na pláž sa trošku prejdete, ale potom to stojí za to, hlavne tam nájdete stále korytnačky.

Hilton Marsa Alam Nubian Resort, Marsa Alam, Egypt Miroslav Krajči 2014-09-11 7.6 1 10 Hotel HILTON MARSA NUBIAN RESORT

11.09.2014 - Jana P. - Přečteno: 45× - Datum pobytu: 28.8. - 8.9.2014

 • Celkem: 8
 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
spokojenost

Strava
menší výběr,ale velmi chutné

Služby hotelu
dobré

Pláž
celkem dobré

Geisum Village, Hurghada, Egypt Jana P. 2014-09-11 8 1 10 Geisum Village

11.09.2014 - Anonym - Přečteno: 85× - Datum pobytu: 27.8. - 3.9.2014

 • Celkem: 7,4
 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená, kterou jsme si moc užili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo to nejslabší na dovolené. Malinkatá koupelna a docela staré vybavení pokoje.

Strava
Strava byla velice chutná a pestrá. Velikou radost nám dělalo večerní grilování. Super bylo i to že pitná voda byla v láhvích a byla kdykoli dostupná.

Služby hotelu
Až na úklid pokoje byly služby hotelu slušné.

Pláž
Pláž byla pěkná, většinou jsme byli na molu. Krásné šnorchlování voda nádherně modrá, když jste šli do moře z mola hned Vám kolem nohou plavali rybičky a po 3 metrech hejna různě barevných rybek. Super. Do moře se dalo jít i po velice pozvolném písečném vstupu. Vhodný pro děti. Cesta k pláži byla docela úmorná v tom vedru, ale dalo se to zvládnout. Byla možnost využít nacpaný plážový autobus, který jezdil každých 30 minut.

Pickalbatros Sea World (ex. Aqua Blu Resort), Hurghada, Egypt Anonym 2014-09-11 7.4 1 10 PICKALBATROS SEA WORLD - RODINNÝ POKOJ

11.09.2014 - Aleš E. - Přečteno: 45× - Datum pobytu: 27.8. - 3.9.2014

 • Celkem: 9,2
 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V Egyptě jsme byli poprvé a dovolená v mnohém předčila naše očekávání. Obavy z jiné kultury a hlavně ze zdravotních problémů se nenaplnily a tak jsme si dovolenou užili a hotel můžeme jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelový komplex se skládá z budov po cca 10 pokojích. Náš pokoj byla jedna místnost, koupelna a terasa. První dojem bylo lehké rozčarování, protože to určitě nebyl rodinný pokoj, ale standardní dvoulůžák, rozšířitelný na 2+1. V našem případě dokonce na 2+2. Nakonec ale převládla spokojenost s čistotou, pravidelným úklidem a hlavně funkční klimatizací. K dispozici byl také trezor.

Strava
Ke stravě nemáme jedinou připomínku. Výběr byl velmi pestrý a jídla byl dostatek. Balená voda byla vždy k dispozici, stejně tak ostatní nápoje.

Služby hotelu
Služby hotelu byly také vynikající. Zaměstnanci hotelu byli příjemní, vždy ochotní a celkově jsme se v hotelu cítili dobře.

Pláž
Pláž je od hotelu vzdálena cca 10 min chůze. Je společná s dalšími hotely Pick Albatros. Pláž je čistá, moře pěkné a ideální na šnorchlování (mnohem lepší je ale šnorchlování na volném moři, např. při výletu na ostrov Giftun). Komu se nechce jít k moři, může využít nespočet bazénů přímo v areálu hotelu, včetně velkých tobogánů a bazénu s umělými vlnami. Bazény jsou čisté, u každého jsou lehátka - místo se vždy najde.

Pickalbatros Sea World (ex. Aqua Blu Resort), Hurghada, Egypt Aleš E. 2014-09-11 9.2 1 10 PICKALBATROS SEA WORLD - RODINNÝ POKOJ

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800