Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 8 578 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 8 578 Kč

Nejnovější recenze Egypt

Celkem: 6,2 Ubytování průměrné, taktéž i jídlo nic moc. Už jsme v Egyptě zažili oboje lepší. Vše vynahradila pláž a hlavně korály a útesy v moři....

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování průměrné, taktéž i jídlo nic moc. Už jsme v Egyptě zažili oboje lepší. Vše vynahradila pláž a hlavně korály a útesy v moři. Potápěli jsme se každý den a vždy jsme viděli něco nového jako např. perutýny, trnuchy, chobotnici, murénu a mraky rybiček :). Zobrazit celou recenzi

Lenka R., 19.11.2014, Datum pobytu: 9.11. - 16.11.2014
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Pensee Royal Garden (ex. Azur)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Pensee Royal Garden (ex. Azur), Marsa Alam, Egypt Lenka R. 2014-11-19 6.2 1 10 PENSEE ROYAL

Celkem: 7,4 Dovolena vhodna pro plazove a bazenove povalece kteri se radi dobre a hodne naji... Krome snorchlingu / potapeni a podobnych vodnich...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena vhodna pro plazove a bazenove povalece kteri se radi dobre a hodne naji...

Krome snorchlingu / potapeni a podobnych vodnich radovanek tam neni moc k delani a objevovani.

V zimnich mesicich slunce zapada velmi brzy jiz kolem 17.00 a od cca 15.00 rapidne slabne a uz ani neopaluje,

ale rano je mozne jit na plaz uz od treba 6.00 / 7.00… Jinak bylo pocasi ukazkove, a prijemne tam foukalo od more. Velky handicap - jezdi sem spousta Rusu - coz by nevadilo pokud by se umeli chovat, jsou velmi arogantni a neslusni, bohuzel jich bylo vsude tolik ze jsme to obcas nemohli jen tak ignorovat a taky je tady spousta much :)). Jinak je resort krasny a stoji za to… Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl krasny, vse super! Jediny handicap pro nas (radi spime ve tme) ze zaves byl jen do puly okna tim ze jsme meli okna na vychod s prvnimi paprsky jsme vstavali i my.

Strava
Skvela, vseho bylo dost az prilis :)), a dobra kvalita a rozmanitost, zadne potize se u nas nedostavili

Služby hotelu
Tohle bylo asi nejslabsi - personal byl obcas neochotny, a nektere dny kdyz jich bylo mene (vypozorovali jsme to v sobotu a v nedeli) tak nejake veci nefungovali anebo meli na vse dost casu… Wifi byla jen po zakoupeni dostupna v prostorach hotelu a u bazenu, v pokoji ALE jen pres kabel - bez nej nefungovala. Doporucuju neresit a jit kousicek na plaz kde bylo mozne zdarma mit pristup na wifi vedlejsiho hotelu ktery byl i tak stale sviznejsi, pokud tedy nepotrebujete byt online cely den…

Pláž
plaz byla cista, udrzovana, more prijemne a take ciste. Vstup byl jednak pres nekolik "lagunek" pozvolny - misty pisek, misty koraly - doporucuju boty do vody anebo primo do hloubky pres kousek vzdaleny skokanek (ovsem na vlastni nebezpeci), u skokanku se zejmena snorchlovalo a potapelo - bylo tam toho hodne k videni. Podmorsky zivot je zde opravdu pestry… Toto je usmevne ale bohuzel pravdive - malo lehatek a slunecniku pokud jste si ho nesli zarezervovat v brzkych rannich hodinach (sedma - osma) a pak zpet do postele (uuulet) tak na vas zbyl bazen anebo uz jen ty nejhorsi mista...

Olga K., 19.11.2014, Datum pobytu: 9.11. - 16.11.2014
Oblast: Egypt Egypt, Marsa Alam, Hotel:Crowne Plaza Sahara Oasis Port Ghalib

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Crowne Plaza Sahara Oasis Port Ghalib, Marsa Alam, Egypt Olga K. 2014-11-19 7.4 1 10 CROWNE PLAZA SAHARA OASIS

Celkem: 9 Tento hotel doporučuji, menší, perfektní.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel doporučuji, menší, perfektní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, každý den uklizené. Možnost výběru pokoje směrem k moři nebo směrem na ulici, kdy bylo možno sledovat z balkonu ruch místních.

Strava
K snídani vajíčka na všechny způsoby, palačinky, ovoce, hromada různého pečiva. Více variací obědů, sladkých dezertů, teplé večeře. Možnost zajít si na pizzu, nejlepší mají v pizzerii vedle hotelu.

Služby hotelu
Pánové na recepci odměření. Ostatní personál hotelu velice vstřícný, ochotný pomoci, úsměvy a pozdravy samozřejmostí.

Pláž
Pláž v bezprostřední blízkosti hotelu, voda i písek čisté, množství lehátek dostačuje. Ručníky i lehátka zdarma.

Lucie B., 19.11.2014, Datum pobytu: 9.11. - 16.11.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Bella Vista Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bella Vista Resort, Hurghada, Egypt Lucie B. 2014-11-19 9 1 10 Bella Vista Hotel & Resort

Celkem: 3,2 celkově počet hvězdiček a úroveň hotelu vůbec neodpovídá. Byli jsme zde sami, jinak samí rusky mluvící....

 • 2 Ubytování
 • 2 Strava
 • 7 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
celkově počet hvězdiček a úroveň hotelu vůbec neodpovídá. Byli jsme zde sami, jinak samí rusky mluvící.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel starší, takže kvalita mizerná. Pošupovací dveře u skříně jste zavřeli jen velkou silou, klika od koupelny zůstávala v ruce, koupelna špinavá, opotřebovaná, spáry zanešené a jen vrchní sprcha ze stropu. všude v hotelu se táhl divný nasládlý pach, jako nevětraného prostoru. Hotel je u amfiteátru, který má denně program do 24 hodin, takže kvůli hluku oka nezavřete, hraje Vám to hlučně přímo u hlavy, jedině dveře pokoje, které stojí v cestě nic nezachrání.

Strava
Mizerná. Bylo nám řečeno, že máme více hvězdiček, tak můžeme chodit do vedlejšího hotelu také. Nakonec jsme chodili jenom tam, protože tam je mnohem kulturnější prostředí ( King tut) a kromě stejné nabídky i trochu rozšířená.

Někdy si doslova nebylo co vybrat, hlavně z hlavních jídel. Mizerně opečené-spíš ovařené kuřecí kostřičky bez chuti a hlavně bez masa(asi tak ořez, který používáme u nás na polévku). Z masa vůbec slabá nabídka, musela se stát fronta na kousek ořezku hovězího a pod. Čeho bylo dost, ale nedalo se jíst byly různé kaše neznámého druhu, ale otřesného vzhledu. Všechno plavalo, jak ryby- něco jako pangas v bešamelu, takže se to rozpadalo na kaši. Dorty nehodnotím. Snídaně byly stále stejné bez jediné změny. Takže vajíčka a párečky bez hořčice. Jogurt když došel, tak je to nezajímalo.

Služby hotelu
Personál ochotný.

Pláž
Pláž hezká, čistá, vstup do moře i rovnou do hloubky i pro děti mírný. Dostatek lehátek a místa.

Věra V., 18.11.2014, Datum pobytu: 8.11. - 15.11.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sphinx Resort Hurghada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sphinx Resort Hurghada, Hurghada, Egypt Věra V. 2014-11-18 3.2 1 10 Sphinx Resort Hurghada

Celkem: 7,4 Hotel je určen především pro ruskou a arabskou klientelu, hodně atrakcí pro děti, včetně zoologické zahrady s opičkami. Hotel je spíše...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je určen především pro ruskou a arabskou klientelu, hodně atrakcí pro děti, včetně zoologické zahrady s opičkami. Hotel je spíše pro nenáročné turisty, s detaily a s pořádkem si arabové hlavu nelámou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj zařízen jednoduše a čistě. Interiér hotelu kýčovitý.

Strava
Opakuje se pořád dokola, především kuřata, vše má jednu základní omáčku, ale i tak se člověk nasytí.

Služby hotelu
Dostačující.

Pláž
Malá, ale dostačující.

Anonym, 18.11.2014, Datum pobytu: 20.10. - 30.10.2014
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Gull Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sea Gull Beach Resort, Hurghada, Egypt Anonym 2014-11-18 7.4 1 10 Sea Gull

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800