Egypt Egypt

Mapa - Egyptská arabská republika

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Státní zřízení: republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním
Náboženství: Až 80% obyvatel jsou islámci (muži vyznávající islám mají více žen), dalších cca 15% obyvatel jsou křesťané.
Úřední jazyk: Arabština - egyptská hovorová arabština, při oficiálních příležitostech se používá klasická arabština. Znalost angličtiny je poměrně rozšířena.
Časový posun: + 1 hodina

Egypt - zájezdy od 10 312 Kč

O EGYPTĚ

Egypt - Země faraonů

Egypt leží v severovýchodní Africe a malou částí přísluší k Asii. Egypt je nazýván bránou Afriky, je zemí s tajuplnou pověstí a historií, která se začala psát na samém počátku lidské civilizace.

Největší egytský vodní skvost

Egyptskou arabskou republikou protéká největší africká řeka - Nil. Sousedními státy Egypta jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Severní hranici tvoří Středozemní moře a na východě omývají břehy Egypta vody Rudého moře.

Shrnuto po egyptsku

Většina obyvatel Egypta žije podél břehů řeky Nilu, což je jedno z mála míst v této zemi, kde se nachází orná půda, a tak je zde život o něco jednodušší. Zbývající plocha země je pokryta pouští - Sahara je osídlena pouze řídce. Nejlidnatějším městem je hlavní město Káhira, dále pak Alexandrie, Asuán nebo další velká města Nilské delty.

Obyvatelé Egypta, kterých je v současné době kolem 77,5 milionů, jsou z velké většiny Arabové. Úředním jazykem je zde arabština, dále místní obyvatelé mluví núbijsky, berberskými dialekty, anglicky nebo francouzsky. Co se týče náboženství, v největší míře je zde zastoupen sunnitský islám (90%), který je také uznán jako státní náboženství. Zbývající podíl pak tvoří křesťané, koptové a Židé.

Egypt - synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Egypt je plný neobyčejných a mnohdy opravdu monumentálních památek, což je také důvodem, proč je tato země oblíbeným cílem turistů z celého světa. Země je známa především díky starověké civilizaci a několika monumentům, jako jsou například pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, Údolí králů apod. V poslední době jezdí turisté do Egypta i za klasickými pobyty u moře.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu. Oblíbeným cílem turistů je rovněž letovisko Taba, které se nachází na severu Akabského zálivu, a které díky své poloze nabízí nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii.

V Egyptě na trhu s velbloudy

Majetek lze vyčíslit v mnoha různých hodnotách, v Egyptě se bohatství, úspěch i společenské postavení tradičně hodnotilo podle toho, kolik kdo vlastní velbloudů. I dnes jsou tato zvláštní zvířata velmi cennou obchodní komoditou. A kolik vlastně takový velbloud stojí? Ceny se značně různí, podle původu zvířete, jeho stáří i účelu, ke kterému je prodáváno. Nicméně, bez pořádného smlouvání se žádný obchod v Egyptě neobejde.

Sahara – královna mezi pouštěmi

Největší světová poušť zasahuje na území celkem deseti afrických států. A jedním z nich je právě Egypt. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, svou přívětivou a někdy i odvrácenou tvář. Uvidíte vyprahlé neúrodné oblasti, stejně tak jako neobyčejně zajímavé rostliny, jejichž nevšední krása rozhodně stojí za poznání. A co takhle vyrazit si na projížďku písečnou jachtou?

Egypt - zájezdy od 10 312 Kč

Nejnovější recenze Egypt

28.08.2014 - Anonym - Přečteno: 44× - Datum pobytu: 6.6. - 16.6.2014

 • Celkem: 9
 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za relativně málo peněz dost "muziky", příjemný hotel s kvalitním personálem. Škoda, že neleží přímo u pláže, nicméně těczh cca 300 metrů lze překonat. Ani Rusů nebyl přetlak, řada Nataš patřila k příjemnému zpestření u poolbaru i na pláži. Ochota personálu více než vysoká, mám sníženou mobiilitu, vždy jsem se dočkal pomoci, bakšiš nepřesáhl USD 5. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalitně zařízené pokoje se vším vybavením, jen lednička spíše hřála než aby chladila.

Strava
Bez problémů, kvalitní all inklusiv.

Služby hotelu
Kvalitní servis na recepci i od "uklízečů".

Pláž
Dílčím nedostatkem je nutnost absolvovat cca 300 m k pláži Dream Beach, vlastní hotelová pláž. Přelidněná nebyla, servis na slušné úrovni včetně "občerstvení" all inklusive. Tak jako téměř všude u Rudého moře voda čistá, pláž zde písečná, pozvolný vstup.

Elysees, Hurghada, Egypt Anonym 2014-08-28 9 1 10 Elysees

28.08.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 13.8. - 23.8.2014

 • Celkem: 8
 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Kdo není hnidopich a puntičkář a jede si tam užít moře a teplo, tak bude zklamaný. Přístup do moře - 3 varianty. Jídlo - excelentní. Ubytování - tak naše 2, max 3* - ale jak jsem psala - nikdo tam nejede strávit dovolenou v pokoji!

Toto byla moje 8 dovolená v Egyptě, takže nějaké zkušenosti a srovnání mám.

Sem bych se klidně příští rok vrátila a doporučila tento hotel i svým známým. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj hodně skromný, ale čistý. My jsme byli ubytováni v zahradě u bazénu, kde byl krásný klid. Bohužel tam ale smrděla buď klimatizace nebo odpad. Po nahlášení bylo ihned odstraněno. No odstraněno - za jeden den se ten zápach objevil znovu. Ale jak se objevoval tak i mizel. Nepřišli jsme na to, co to způsobovalo. Během pobytu praskla i trubka pod umyvadlem a vytopila koupelnu. Nahlášeno a závada odstraněna ten den do pár hodin. Uklizeč byl milý chlapík, takže jsme mu nechávali malý bakšiš. V ledničce na pokoji vždy balené vody. Trezor fungoval na jedničku. Pokud se chce někdo v noci vyspat nebo má malé děti a chce si jít lehnout před půlnocí, tak ať žádá ubytování v pokojích za recepcí (blíž k ulici) kde byl krásný klid. V hotelu a v okolních pokojích byl večer hrozný hluk buď z diskotéky nebo z karaoke.

Strava
Strava nás stála pár dalších centimetrů v pase. Jídlo bez chyby a naprosto bez jakýchkoliv střevních potíží! Jedli jsme úplně vše - míchané saláty (které jsou zakázané kvůli faraonově pomstě), těstoviny, brambory, maso (kuřecí, hovězí), - všechno na všechny možné způsoby, zelenina - grilovaná, dušená, grilované ryby, kraby a calamari!, ovoce - melouny, pomeranče, hrušky atd., špízy, a těch jater - dušené i grilované (přítel je nejí a tady jich snědl asi tak 2 kila!), obalovaný květák, grilované cibule, no prostě kdo chce zhubnout, ať tam nejezdí. A to jsem ještě nebásnila o sladkostech. Jejich dorty, které jsou jako naše větrníky nebo želatinové dortíky - tak ty nemají naprosto žádnou chybu. Samozřejmostí byly ke snídani čerstvé kroasanty, bagetky atd. Nadýchané buchty i malé buchtičky s polevou nebo meruňkou apod. To vše v 5 restauracích. Úžasná byla čínská restaurace a také mexická. Dělali se tam pizzy, tortily, burgery. Pro děti celý den zmrzliny, odpoledne palačinka plněná čokoládou, banánem nebo jinou dobrotou. Pití - všude všeho dostatek. Pivo, postmixy (cola, fanta, sprite) nebo džusy . I přes pití těchto nebalených vod - žádné střevní potíže! Alkoholické míchané i nemíchané nápoje. Číšníci jsou zvyklí nalévat půl skleničky alkoholu jako panák :-) Pro "nenotoriky" je to pak docela síla.

Služby hotelu
Do hotelu jsme přijeli v půl 7. Pokoj jsme dostali v 11h. I přes (pro mě nepochopitelné agresivní) reakce některých lidí, nás ubytovali hned jak to bylo možné. Podle papírů z cestovky je ubytování od 14h, ale nás ubytovali už v 11h - hned jakmile uklidili pokoje po lidech, kterých ten den odjeli. Nechápu, jak se kvůli tomu mohl někdo rozčilovat?!?! Na recepci vám budou nabízet volné pokoje k okamžitému nastěhovaní s výhledem na bazén nebo moře, ale je to za příplatek (který není nejlevnější). Takže je to na vás, jestli v klidu vyčkáte na uvolněný pokoj, který máte zaplacený přes cestovku, nebo jestli si chcete připlatit za "výhled" a také za "early check-in". Nevím, jak by to fungovalo, kdybych si ten "early check-in" připlatila téměř 1700,- na osobu přes cestovku....? Toť otázka...

WI-FI - to je taky záhada. Je tam všude zadarmo, ale nám tam nikde nefungovala. Ptala jsem se na heslo - prý bez hesla. Ale bylo to s heslem. Takže se nenechte odradit a trvejte na nastavení WI-FI od recepčních.

Další, kde služby hotelu trochu selhali byly při buzení - zavolali nám 15min po předem domluveném čase - a že toho času při odletu není moc... a také nám pak nedonesli zavazadla na recepci tak jak to bylo domluveno s delegátem. Ale není nic jednoduššího než jít na recepci a říct, že vám nepřivezli zavazadla. Autobus na vás musí počkat než vám ty zavazadla nedovezou :-)

Ale jinak musím říct, že já i přítel jsme museli smeknout před lidmi, kteří každý den uklízeli pláž (lehátka, několikrát za den vybírali koše, aby tam nelítaly odpadky), obsluhovali v restaurace (připravovali stoly, sklízeli ze stolů a ještě se na vás usmívali a vždy s vámi prohodili vlídné slovo), uklízeli záchody nebo uklízeli na pokojích. Neznáme nikoho, kdo by takhle poctivě a sám od sebe (je vidět, že si tam té práce opravdu váží) pracoval. Kdy takhle u nás pracovali ti, co to tady tyhle práce vykonávají, tak by to tady vypadalo úplně jinak! :-)

Pláž
Teď mluvím za BEACH ALBATROS (ne za vedlejší hotel pickalbatros resort )! Tento hotel má z pravé strany sourozenecký hotel Pickalbatros resort, který má pláž s dlouhatananánským molem, bez kterého by se lidi nedostali vůbec do moře v době odlivu. Na druhou stranu má tento hotel na své pláží, resp. v moři korálové útesy. Nádherné korálové útesy plné barevný ryb (včetně rejnoků a obrovských papoušků). Bohužel tempem, kterým lidé tyto korály devastují - stoupají na ně, lámou je a v neposlední řadě krmí ryby houskami a buchtami, i přes obrovské cedule na pláži, kde jsou obrázky jak pro blbce "nekrmte ryby", jim dávám tak 5 let a bude to zase mrtvé :-(

Náš hotel Beach Albatros má podle mě dost malou pláž / zátoku, která je písková. Klesání je docela rychlé, takže se tam dá jak čachtat (s malými dětmi), tak hned i plavat. Byl tam i jeden nebo dva malá korály, kolem kterých plavala spousta ryb. Na ryby je to tam vůbec hodně bohaté. U kolem mola, kde byly ukotvené lodě, které odplouvaly každý den na výlety, byla spousta ryb a vůbec mořského života. Ale všude byl přítomen nějaký BLBEC, který ty ryby krmil, aby pak mohl pokřikovat na své dítě, aby se podívalo, kolik je tam ryb...

No a pak tam byla poslední pláž a ta byla nalevo od hotelu Beach. Z levé strany nebyl hotel, tudíž pláž byla úplně prázdná, ale také bohužel plná odpadků.O ní se nikdo nestaral. Byly tam kameny a naplavený bordel, ale moře luxusní. Krásná dlouhá písčitá pláž. Zde se ale prováděli vodní sporty, takže to bylo trochu o život. Vyučovali tam windsurfing nebo kiting a vůbec na lidi v moři nebrali ohled.

Prodejci různých výletů, tetování, masážích apod na pláži nebylo moc a když, tak stačilo jen říct nebo zavrtět hlavou, že člověk nemá zájem, a nechali vás být. Vy jako Češi pro ně bude stejně podřadní - oni jsou zaměření na ty, kteří dávají bakšich úplně všude a za všechno, i za to, za co by vás nikdy bakšiš nenapadlo dát.

Beach Albatros Palace, Hurghada, Egypt Anonym 2014-08-28 8 1 10 Beach Albatros Palace

28.08.2014 - Iveta Berková - Přečteno: 50× - Datum pobytu: 17.7. - 28.7.2014

 • Celkem: 7,6
 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Zatím nejlepší dovolena v Egyptě - ubytování,služby,strava...atd.Jediný problém byl s informaceni ze strany agentury při sjednávání zájezdu.Po příletu do resortu jsme zjistili,že věci jsou trošku jinak.Pokusili jsme se problém ihned řešit s delegátkou i CK,bohužel bez výsledku.CA možná i záměrně za účelem zaplnit volné místo v letadle,nebo hotelu lhala ohledně All Inclusive.Páska se vztahuje pouze na hotel Arabella,nikoli na celý komplex jak bylo CK slíbeno. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobrý

Strava
Bohatý výběr,velice chutné.

Arabella Azur Resort, Hurghada, Egypt Iveta Berková 2014-08-28 7.6 1 10 Arabella

28.08.2014 - Martin - Přečteno: 12× - Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkem: 7,4
 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
vcelku vydařená dovolená, ale není důvod, proč se do tohoto hotelu v budoucnu vracet. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj a koupelna prostorná, nicméně mravenci na pokoji a večer po 22.00 hod nikdy netekla teplá voda. Hotelu bych nepřiřadil 5 hvězdiček, spíše 4 nebo max 4 +

Strava
vcelku chutná, v obrovském množství

Pláž
pláž je zbytečné popisovat, neboť moře zde po většinu dne prostě není

Titanic Beach Spa & Aquapark, Hurghada, Egypt Martin 2014-08-28 7.4 1 10 Hotel TITANIC BEACH SPA AQUA PARK

28.08.2014 - Hana Juřenová - Přečteno: 32× - Datum pobytu: 11.8. - 21.8.2014

 • Celkem: 1
 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
hrůza Zobrazit celou recenzi

Ubytování
postele v hrozném stavu, 4x denně po dvou hodinách vypínali klimatizaci na pokoji v 40-ti stupních, v pokoji to silně páchlo kanalizací

Strava
na asi 600 klientů hrůza stáli jsme i dvacet minut, než jsme se dostali k výdejnímu pultu a kvalita jídla až na jednu večeři strašná. To platí o snídaních, obědech i večeřích. Žándá změna, stále jen kuře apod.

Služby hotelu
Už ve vstupní hale nešla po celou dobu klimatizace, takže večer u baru se nedaly v tom horku požít nápoje. Byly teplé

Pláž
Na pláži málo lehátek. Byly obsazeny už v šest hodin ráno. Voda .dobrá . Šnorchl nic moc. Musíte si koupit výlet.

Pensee Azur Resort, Marsa Alam, Egypt Hana Juřenová 2014-08-28 1 1 10 Pensée Royal Garden (ex. Azur)

Všechny recenze Egypt

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800