Egypt - Hurghada Egypt

 • Popis

  Hurghada byla založena začátkem minulého století jako rybářská vesnice, dnes je moderní turistickou oblastí ve velkém stylu. Jedná se o táhlý, dvacetikilometrový pás hotelových středisek při pobřeží Rudého moře. Vzhledem k faktu, že lokalita patří v současnosti k nejvyhledávanějším přímořským oblastem, lze říci, že již ztratila něco ze svého dřívějšího kouzla.

  Vybudovaná dopravní infrastruktura je dostačující pro cestu do města i z něj. Po Hurghadě se doporučuje jezdit v mikrobusech či taxíkem. Sehnat uspokojivé ubytování není v této oblasti problém. Zabydlet se můžete například v hotelu Conrad International, komplexu s menšími vilkami ve vlastní zátoce. Komfortní bungalovy Jasmin Village určitě také nejsou šlápnutím vedle. Zabavit se můžete při vodních sportech či například hraním squashe. Speciální službu mají bungalovy Magawish Village. Přímo na hotelu si můžete objednat bezplatné hlídání dětí. Hotel taky nabízí hostům možnost vyzkoušet si potápěčskou školu.

  Samozřejmostí Hurghady jsou luxusní restaurace i malé typicky arabské kavárny, nákupní střediska, trhy, kluby, bary a kasina. Dahar je z hlediska kultury nejzajímavější částí města. Jeho rušené ulice se stánky, bazary a obchůdky nabádají k nákupu suvenýrů, zatímco mešity k návštěvě a rozjímání. Hurghada je také lázeňským městem. Turisti sem nejezdí jen na poznávací zájezdy, ale i na ozdravné pobyty. Díky množství krásných útesů zde potkáte množství potápěčů a z důvodu příznivých povětrnostních podmínek zase množství windsurferů, jachtařů a dalších nadšenců pro vodní sporty. Milovníci podmořského světa si nesmí nechat ujít návštěvu muzea a akvária, kde je k vidění kompletní kolekce flory a fauny Rudého moře. Pobřeží okolo Hurghady je dosti členité, proto nevynechte příležitost zajet si na některý z množství ostrovů. Navštívit můžete třeba ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a další.

  Hurghada má strategickou polohu vzhledem k památkám. Během fakultativních výletů můžete navštívit Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu. Přibližně 30 kilometrů na sever od Hurghady leží El Gouna, malá vesnička obklopená lagunami, která určitě stojí za návštěvu. Místní autobusové linky vás spolehlivě dopraví na místo a zpět. V El Gouně se rozprostírá také proslavené mezinárodní golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O několik kilometrů dál se nachází poloostrov, na němž se nalézá letovisko s názvem Soma Bay. Kromě vodních sportů se zde můžete opět věnovat golfu. Dalšími oblíbenými turistickými středisky v oblasti jsou Safaga a Makadi Bay.

 • Doprava autobusem

  doprava autobusem

 • Doprava letecky

  04:10 h

Nejnovější recenze Egypt - Hurghada

Celkem: 7,8 Moc se nám dovolená líbila....

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Moc se nám dovolená líbila.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme si museli nechat po příjezdu vyměnit ale jinak pak už všechno bylo v pořádku....

Strava
Co se týče jídla tak nám vše vyhovovalo....

Služby hotelu
hotel byl příjemný a personál v pořádku

Pláž
pláž byla super a bazény také,odpočinuli jsme si

Petr Jakoubek, 27.07.2016, Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Gull Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

venkovní prostor 5 fotografií

Sea Gull Beach Resort, Hurghada, Egypt Petr Jakoubek 2016-07-27 7.8 1 10 Sea Gull Beach Resort

Celkem: 10 Hotel nádhernej.Jen škoda že na hotelu bylo ubytováno 90% místních obyvatel,kteří se neumějí chovat(prasata).

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nádhernej.Jen škoda že na hotelu bylo ubytováno 90% místních obyvatel,kteří se neumějí chovat(prasata). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Uklid trochu váznul za těch 11 dní asi 3 krát uklidily.

Strava
Výborná všeho dost.

Služby hotelu
Ochotnej personál.

Pláž
Krásná nebýt místních kteří tu byly ubytování tak by byla i uklizená.

Marek Fűrst, 27.07.2016, Datum pobytu: 12.7. - 23.7.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sea Gull Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sea Gull Beach Resort, Hurghada, Egypt Marek Fűrst 2016-07-27 10 1 10 SEAGULL RESORT

Celkem: 8,8 byli jsme velice spokojeni, celý resort i služby zcela odpovídali jak fotoprezentaci zájezdu na internetových stránkách tak nabídce...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
byli jsme velice spokojeni, celý resort i služby zcela odpovídali jak fotoprezentaci zájezdu na internetových stránkách tak nabídce zájezdu. Aquapark i nabídka hotelových bazénů sbyli skvělé. Jediná výtka se týká zakoupení visa na letišti po příletu, kdy místní agenti CK směřují ty, kteří přiletěli od CK a chtějí si visa teprve zakoupit ke svému "okýnku" a tam jim pak visa prodávají za 27USD. Přitom naproti v běžné vízové přepážce stojí 25 USD, jak uvádí i CK. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
s ubytováním jsme byli spokojeni, pokoj odpovídal prezentaci v nabídce zájezdu a byl zcela vyhovující. Hotelový resort byl příjemný a útulný.

Strava
Ultra all inclusive a její obsah zcela odpovídal nabídce. byli jsme velmi spokojeni. Také možnost " a la carte" jsme velmi uvítali, ale systém rezervace s celodenní snahou jí dosáhnout je deprimující.

Služby hotelu
byli jsme zcela spokojeni

Pláž
pláž u hotelu se nám moc nelíbila, ale s přístupem do moře z mola na možnost šnorchlování jsme byli spokojeni.

Jana Jandlová, 27.07.2016, Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Sunrise Select Garden Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sunrise Select Garden Beach Resort & Spa, Hurghada, Egypt Jana Jandlová 2016-07-27 8.8 1 10 HOTEL SUNRISE GARDEN BEACH

Celkem: 10 Celkový dojem je prostě excelentní. Osobně jsme s přítelkyní absolvovali zájezd přes CK poprvé a musím říct, že jsme byli až překvapeni...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem je prostě excelentní. Osobně jsme s přítelkyní absolvovali zájezd přes CK poprvé a musím říct, že jsme byli až překvapeni jak vše klapalo až nad naše očekávání. Informace byly zcela pravdivé a nikde nevznikl sebemenší zádrhel. Tento zájezd nad výsost doporučujeme! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl luxusní. Obrovská postel (až jsme se občas hledali :-) ), minibar, k dispozici každý den zdarma dvě velké pet lahve s vodou, čaje, káva, varná konvice, 150MB free wifi (to po celém areálu), krásně řešená koupelna se sprchovým koutem, sprchové gely, šampony, fén, každý den čisté ručníky, trezor... vše vždy úhledně upravené. Terasa s opravdu nádherným výhledem do krásné, denodenně opečovávané zahrady. Klimatizace byla na pokoji samozřejmě také. Nikde jsme nenarazili na nějakou sebemenší závadu a i kdyby ano, hned po příjezdu nás pokojská služba upozornila, že kdyby nějaký problém byl, jsou tu pro nás a hned vše odstraní.

Strava
Strava byla opravdu pestrá. Každý si mohl vybrat to, čeho mu bylo zrovna libo. Masa bylo o něco méně, párky sice také chutnali trochu jinak než jsme zvyklí my v ČR, ale pokud by snad někomu něco nechutnalo (například kvůli experimentům :-) ), nebyl problém si vzít kdykoli něco jiného. K pití možnost od kávy, přes limonády, vína, džusy až k pivu.. prostě vše možné. Přes den snacky v podobě pizzy, hamburgerů, zákusků... A samozřejmě bar 24/7 s případnými míchanými nápoji. Chutnalo to velmi dobře, jediné co ne-e bylo Mojito - nevím proč, ale na mátu zapomeňte (monin jako náhražka ale opravdu není to pravé) :-D nicméně třeba pivo, je na můj vkus velmi dobré.

Služby hotelu
Dojem ze služeb je opět nadstandardní. Dovoz kufrů až do apartmánu, cca 15min před odjezdem z apartmánu, zmiňovaná wifi... nicméně přístup veškerého personálu... jedním citoslovcem - WOW !! Člověk si až uvědomí, jak si u nás v domovině lidé neváží práci a že se vlastně potýkáme s amatérismem oproti tomu, co personál předvádí tady. Od rána do večera číšníci jezdí aby jste byli maximálně spokojeni, pokud se vám snad něco nezdá tak zde "nic není nemožné". Klobouk dolů. Rychlost, kvalita, přátelskost, úsměv, profesionalita.

Pláž
Turistů mnoho nebylo. Pár čechů, pár rusů, pár němců. To byla výhoda, že jsme byli na pláži téměř vždy na dosah ruky do moře. Pláž byla písčitá s pár mušlemi, vždy uklizená. Do moře se vcházelo cca 10m tak, že dosáhnete - pak cca 20m plavete kdy je pod vámi asi 4m hloubky a doplavete opět na mělčinu která z jedné strany obepíná nádherné korály s rybyčkami a většími rybami. Určitě si vemte šnorchl a nejlépe i něco na focení pod vodu! :-)

Jozef Dundálek, 27.07.2016, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Jaz Makadina (ex. Sol Y Mar Club Makadi)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Jaz Makadina (ex. Sol Y Mar Club Makadi), Hurghada, Egypt Jozef Dundálek 2016-07-27 10 1 10 HOTEL JAZ MAKADINA

Celkem: 7,6 Na dovolené se nám líbilo i přes některé chybky.

 • 8,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolené se nám líbilo i přes některé chybky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na pokojích chyběla společná postel. Při sražení postelí matrace stejně ujížděly od sebe. Poměrně drahá wifi služba, cca 800 Kč za týden. A teplá voda ze sprchy nám tekla jen jednou v týdnu :-D

Strava
Dost průměrná. Často se opakující jídla s nevýraznými chutěmi. Za řeč stály jedině moučníky, které byli více než výborné.

Služby hotelu
Bakšiš vládne Egyptem, když platíte služby jsou nadstandartní.

Pláž
Stála za nic. Nevyužili jsme jí. 500metrů vody po kolena, místy ani ne. Ideální pro děti, aspoň nemáte strach, že se vám utopí. Ovšem náhradou jsou výlety zajištěné od cestovní kanceláře.

Martin Madaj, 27.07.2016, Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Titanic Beach Spa & Aquapark

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Titanic Beach Spa & Aquapark, Hurghada, Egypt Martin Madaj 2016-07-27 7.6 1 10 Titanic Beach SPA a Aquapark

Všechny recenze Egypt - Hurghada

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622