Egypt - Hurghada Egypt

 • Popis

  Hurghada byla založena začátkem minulého století jako rybářská vesnice, dnes je moderní turistickou oblastí ve velkém stylu. Jedná se o táhlý, dvacetikilometrový pás hotelových středisek při pobřeží Rudého moře. Vzhledem k faktu, že lokalita patří v současnosti k nejvyhledávanějším přímořským oblastem, lze říci, že již ztratila něco ze svého dřívějšího kouzla.

  Vybudovaná dopravní infrastruktura je dostačující pro cestu do města i z něj. Po Hurghadě se doporučuje jezdit v mikrobusech či taxíkem. Sehnat uspokojivé ubytování není v této oblasti problém. Zabydlet se můžete například v hotelu Conrad International, komplexu s menšími vilkami ve vlastní zátoce. Komfortní bungalovy Jasmin Village určitě také nejsou šlápnutím vedle. Zabavit se můžete při vodních sportech či například hraním squashe. Speciální službu mají bungalovy Magawish Village. Přímo na hotelu si můžete objednat bezplatné hlídání dětí. Hotel taky nabízí hostům možnost vyzkoušet si potápěčskou školu.

  Samozřejmostí Hurghady jsou luxusní restaurace i malé typicky arabské kavárny, nákupní střediska, trhy, kluby, bary a kasina. Dahar je z hlediska kultury nejzajímavější částí města. Jeho rušené ulice se stánky, bazary a obchůdky nabádají k nákupu suvenýrů, zatímco mešity k návštěvě a rozjímání. Hurghada je také lázeňským městem. Turisti sem nejezdí jen na poznávací zájezdy, ale i na ozdravné pobyty. Díky množství krásných útesů zde potkáte množství potápěčů a z důvodu příznivých povětrnostních podmínek zase množství windsurferů, jachtařů a dalších nadšenců pro vodní sporty. Milovníci podmořského světa si nesmí nechat ujít návštěvu muzea a akvária, kde je k vidění kompletní kolekce flory a fauny Rudého moře. Pobřeží okolo Hurghady je dosti členité, proto nevynechte příležitost zajet si na některý z množství ostrovů. Navštívit můžete třeba ostrovy Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg a další.

  Hurghada má strategickou polohu vzhledem k památkám. Během fakultativních výletů můžete navštívit Luxor, Karnak, Káhiru i Gízu. Přibližně 30 kilometrů na sever od Hurghady leží El Gouna, malá vesnička obklopená lagunami, která určitě stojí za návštěvu. Místní autobusové linky vás spolehlivě dopraví na místo a zpět. V El Gouně se rozprostírá také proslavené mezinárodní golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O několik kilometrů dál se nachází poloostrov, na němž se nalézá letovisko s názvem Soma Bay. Kromě vodních sportů se zde můžete opět věnovat golfu. Dalšími oblíbenými turistickými středisky v oblasti jsou Safaga a Makadi Bay.

 • Doprava autobusem

  doprava autobusem

 • Doprava letecky

  04:10 h

Nejnovější recenze Egypt - Hurghada

Celkem: 8,8 Byla to naše nejlepší dovolená a všem tento hotel doporučuji. Moře a pláž perfektní, ubytování až na hlučnější klimatizaci taky, okolí...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byla to naše nejlepší dovolená a všem tento hotel doporučuji. Moře a pláž perfektní, ubytování až na hlučnější klimatizaci taky, okolí hotelu bylo perfektní, kolem hotelu byly jen vilky, takže naprostý klid, v moři a na pláži téměř nikdo, v hotelu jsme byli jako jediní Češi. Doporučujeme se podívat i po oblasti El Gouny, která je krásná a která trpí nedostatkem turistů. Cítili jsme se velmi bezpečně, pří příjezdu do El Gouny jsou na každé silnici check pointy, kde jsou všichni kontrolování, jsou tam policisté a vojáci s neprůstřelnými vestami a zbraněmi, takže jsme uvnitř zóny neměli strach. Dle delegáta se v El Gouně nesmlouvá, ale prodejci smlouvají všichni, protože je tam minimum turistů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo perfektní, prostorné, čisté, jediné co nám vadilo, byla hlučnější klimatizace, kterou jsme museli na noc vypínat, jinak bychom se nevyspali. Denně perfektně uklizeno.

Strava
Strava výborná, obrovský výběr všeho, příloh, salátů, masa, zákusků, jen ovoce nebyl moc velký výběr. Denně byly jiné tématické večeře, takže si člověk mohl denně vzít něco jiného. Kvalita jídla byla výborná, servis u jídla taky, číšníci nosili pití, uklízeli ihned, každý věděl co má dělat, na nic se nečekalo. V jiných hotelech jsem zažil zmatky, tady ne. Všude se udržovala čistota. Jen snídaně byly každý den stejné a chyběly nám zeleninové saláty a ovoce, zelenina byla jen syrová a ovoce tři stejné druhy každý den. Na večeři nebyly vyžadovány dlouhé kalhoty, jak je psáno v popisu hotelu.

Služby hotelu
Služeb jsme téměř nevyužívali, pouze internet, který je ve všech restauracích, barech a na recepci zdarma. S připojením jsme neměli absolutně žádný problém. Na hotelu působí několik prodejců, nabízejících služby kosmetiky, masáží atd., kteří denně obchází na pláži, ale nejsou nijak vtíraví, když je odmítnete, tak se nesnaží déle přemlouvat.

Pláž
Zatím nejlepší pláž, kterou jsme v Egyptě poznali. Pláž velmi velká a rozmanitá, vstup buď písčitý nebo na kousku pláže i písčito kamenitý, mělký na pár metrech nebo i na několika desítkách metrů a taky možnost být už po dvou metrech v hloubce. Pláž denně upravována, lehátka několikrát denně čištěny, boty do vody nejsou potřeba. Místní tvrdili, že se jedná v oblasti El Gouny o nejlepší pláž. Během našeho pobytu byla maximálně obsazena třetina lehátek a v moři nás nikdy nebylo více jak deset. V moři se nenachází žádné korály, jen malé rybky a malí krabi. Ze zátoky se dá příjemně plavat na otevřené moře. Na pláži většina Němců a k večeru přišo několik místních obyvatel, kteří to mají jako u nás koupaliště, ale vždy se chovali slušně a jen některé ženy byly zahalené.

Lukáš K., 23.08.2016, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Club Paradisio El Gouna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Paradisio El Gouna, Hurghada, Egypt Lukáš K. 2016-08-23 8.8 1 10 CLUB PARADISIO

Celkem: 9,8 všetko na dovolenke bolo super, iba egypťania sú strašne otravní. Ležíte na pláži a ponúkajú vám kadečo od nápojov cez rôzne služby.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
všetko na dovolenke bolo super, iba egypťania sú strašne otravní. Ležíte na pláži a ponúkajú vám kadečo od nápojov cez rôzne služby. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytovaním som spokojná. nepotrpím si na luxus. U nich 4 * hotel je ako u nás 2-3 *, čiže kto si potrpí na prepychové izby dá sa priplatiť a dostanete izbu ako z rozprávky.

Strava
Jedlo výborné, strašne veľa na výber

Služby hotelu
slabšia wifi , inak všetko OK veľmi milý ústretový personál

Pláž
pláž krásna, čisté more blízko hotela SUPER

Janka B., 23.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:The Grand Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

The Grand Hotel, Hurghada, Egypt Janka B. 2016-08-23 9.8 1 10 The Grand Hotel

Celkem: 8,6 Dovolená se nám líbila. Počasí i v srpnu bylo snesitelné, milí lidé, slušné zacházení. Moře super, nejlepší potápění. Byli jsme ve větším...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila. Počasí i v srpnu bylo snesitelné, milí lidé, slušné zacházení. Moře super, nejlepší potápění. Byli jsme ve větším počtu, super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo popisu. Pokoje, koupelna, vybavení čisté, pravidelný servis. V noci poněkud rušno v okolí. (Velmi hluční psi v sousedním nedostavěném objektu.) Hodně Čechů a Slováků, téměř bez Rusů.

Strava
Strava pestrá, průměr, nutno používat balenou vodu, stejně jsme měli všichni zažívací potíže - vybavte se léky.

Služby hotelu
Milý personál, velmi ochotný, vzdělaný, vyšší spropitné jsme dávali až na konci pobytu. Většinou znají slušně česky, tak pozor na pusu. Z výletů cestovky jsme využili návštěvu Luxoru - krásné, ale v srpnu přes 40 stupňů, a El Gouny - nové městečko vystavěné místním miliardářem, to bych příště oželela, jen pro snoby... Večerní Hurghadu jsme si prošli sami.

Pláž
Hned u hotelu, čistá, malá, s dostupnými korály při šnorchlování, využili jsme holandskou společnost u hotelu na objednání lodi při potápění i šnorchlování na moři. Mají veškeré vybavení a profesionální servis, plus video.

Dagmar K., 23.08.2016, Datum pobytu: 9.8. - 20.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Bella Vista Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bella Vista Resort, Hurghada, Egypt Dagmar K. 2016-08-23 8.6 1 10 Bella Vista Hotel & Resort

Celkem: 5,4 Velké zklamání hlavně z prostředí. Zcela tento hotel nedoporučuji !!!

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Velké zklamání hlavně z prostředí. Zcela tento hotel nedoporučuji !!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré, pokoj čistý, prostorný, vždy uklizený.

Strava
Nebýt toho, že existovala oddělená restaurace pro "evropany", kde se rekreant cítil slušně, tak v centrální restauraci byli pouze "arabové". Jejich styl stravování a chování u jídla naprosto neodpovídá evropskému standardu.

Služby hotelu
Kromě restaurací a 4 obchodů nefungovalo nic - minigolf, italská restaurace, Wifi, Internet, ...

Pláž
Naprosto mizerné !!! Vstup do vody (hloubka cca 20 cm) přes korálové podloží, v průběhu dopoledne pouze "bažina". Vstup do moře pouze velmi komplikovaně přes molo a 1 žebřík o kterém jste neuváděli zcela nic. Pláž neupravená, budovy zřícen,é rozebrané. Žádné plážové aktivity neexistovaly. Video promítané v místní TV bylo cca 5 - 6 staré a vůbec neodpovídalo skutečnosti (tento hotel jsem si vybral zcela záměrně, protože jsem v něm již byl). 95 % rekreantů byli z arabského světa, burkini, ve vnitřních bazénech se nedalo pobývat vůbec

Petr Z., 23.08.2016, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Harmony Makadi Bay Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Harmony Makadi Bay Resort, Hurghada, Egypt Petr Z. 2016-08-23 5.4 1 10 HOTEL HARMONY MAKADI

Celkem: 7,6 Dovolená se nám líbila, jela bych znovu.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, jela bych znovu. Zobrazit celou recenzi

Strava
Strava vynikající, chutná, čerstvé ovoce, všeho dost, obden grilování na terase, jen ty nápoje, velké zklamání. Neodpovídá all inclusive ani náhodou. Číšníci velmi neochotní cokoliv nalít, namíchat drink už vůbec ne, všude jen malé plastové kelímky, s vyjímkou restaurace, tam byly malé skleničky. Teplé pivo i místní alkohol v plastu - hrůza!

Služby hotelu
V hotelu je velmi slabé připojení na wifi. Jinak úklid pokoje v pořádku, každý den čisté osušky na pláži.

Zakoupili jsme si šnorchlování na ostrov Gifton, krásný zážitek, doporučuji.

Pláž
Dopoledne u bazénu, odpoledne u moře, protože pak bylo více vody, kousek za bojkami úžasné šnorchlování, korály, rybičky, nádhera!

Erika P., 23.08.2016, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2016
Oblast: Egypt Egypt, Hurghada, Hotel:Grand Seas Hostmark Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Seas Hostmark Resort, Hurghada, Egypt Erika P. 2016-08-23 7.6 1 10 GRAND SEAS HOSTMARK

Všechny recenze Egypt - Hurghada

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622