Francie Francie

Oficiální název: Republique Francaise
Hlavní město: Paříž
Státní zřízení: pluralitní republika prezidentského typu s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: středoevropský čas

Francie - zájezdy od 502 Kč

O FRANCII

Vítejte ve Francii

Šestiúhelníkovitý tvar Francie, největší evropské země s více než 60 miliony obyvatel, je nápadný už na první pohled. Omývaná čtyřmi moři patří Francie mezi vyhledávaná turistická střediska už od nepaměti. Tato majestátní země sousedí hned s osmi státy: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Monakem, Andorrou a Španělskem. Na první pohled nás zaujme členění povrchu, který se zvedá od západu na východ, a tudíž umožňuje turistické a sportovní vyžití nejen na pobřeží moře, ale i ve vysokých zasněžených vrcholcích Francouzského středohoří, Pyrenejí nebo Alp.

Pravý klenot Francie

V srdci severně položené Pařížské pánve se rozkládá jedno z nejzajímavějších hlavních měst Evropy - Paříž, známá jako ráj milovníků života, centrum veškerého kulturního, hospodářského i správního dění. Je neoddiskutovatelné, že právě zde můžeme najít jedny z nejzajímavějších kulturních památek ve Francii, ne-li v celé Evropě. Za shlédnutí rozhodně stojí umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, umělecká čtvrť Monmartre a mnoho dalších. Na řece Loiře se rozkládá známý komplex atraktivních zámků, pozůstatků po vládách jednotlivých významných francouzských panovníků.

Labužnické památky a francouzské místa

Nejen architektonické památky jsou však lákadlem pro miliony turistů, kteří Francii ročně navštíví. Milovníci vína jistě patřičně ocení vinice v Burgundsku a kolem Bordeaux, dobrodruzi propasti ve Francouzském středohoří a turisté vyznávající především luxusní dovolenou u moře si přijdou na své na nádherném Azurovém pobřeží zcela na jihu, které se již stalo symbolem pohádkové dovolené. Ovšem kromě této významné destinace pro pobyt u moře nesmíme zapomenout na Bretaňský poloostrov či Normandii. Především děti ocení nahlédnutí do pohádkového Disneylandu v údolí řeky Marny, vůbec prvního, který byl v Evropě postaven. Jako srdce Francie bývá mnohdy označována oblast jihozápadu, území, které se táhne od řeky Loiry až k Pyrenejím, zahrnující třeba historická města Toulouse nebo Montpellier. Počátky obydlení zde sahají opravdu daleko do minulosti, což dokazují mnohé jeskyně vyzdobené prehistorickými nástěnnými malbami nebo také pravěká sídliště a pohřebiště.

Francouzské nej

A čeho si cení sami Francouzi? Zejména se hodnotí umění komunikace, v čemž se Francouzi cvičí již během základní školní docházky. Taktéž je ve francouzské mentalitě hluboce zakořeněná demokracie a zdvořilost, což je vyžadováno i od cizinců. Proto vždy pamatujme na kultivované vyjadřování. Také opatrně s politickými tématy či hodnocením sociálních poměrů ve Francii, což nás snadno může zavést na tenký led.
Během staletí se Země gallského kohouta zavedla jako země módy, vína, sýrů, pikantní kuchyně i překrásné přírody. Francouzská okázalost a vlastenectví jsou známé po celém světě a zcela právem mají být obyvatelé této nádherné země na co pyšní.

Francie - zájezdy od 502 Kč

Nejnovější recenze Francie

Celkem: 6 Vydařené.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Vydařené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Malý, ale čistý pokoj.

Strava
Dobrá snídaně, chybělo ovoce.

Služby hotelu
Vstřícní recepční.

Anonym, 21.08.2016, Datum pobytu: 10.8. - 13.8.2016
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Republique

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Republique, Paříž, Francie Anonym 2016-08-21 6 1 10 Republique Hotel

Celkem: 9,4 Velmi příjemná dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se skládá z několika budov (dvou/třípatrových) bez výtahu.Všude v celém areálu je čisto a hodně zeleně. Pokoj moderní, čistý, s balkonem. Každý den výměna ručníků i úklid. Klimatizace i trezor zdarma. Pokoj byl velmi dobře odhlučněný. Cesta z letiště na hotel jen 15 min.

Strava
Strava výborná, opravdu velký výběr a všeho vždy dostatek. K obědu i k večeři karafa vody a lahev vína (na výběr růžové nebo červené). Každý den ryby, saláty těstovinové i zeleninové, několik druhů příloh, sýry, různé druhy mas, různé druhy pizzy .. z ovoce každý den několik druhů melounů, banány, broskve, nektarinky, kiwi, jablka, pomeranče. Výborná organizace při obědu a večeři - usazení ke stolu jen s obsluhou, takže nikde nemusíte hledat volný stůl. Obsluha milá, ochotná. U baru je 24 hod k dispozici pitná voda.

Služby hotelu
Hotel je moderní, nově vybavený. Všude čisto. V areálu hodně zeleně, o kterou zahradníci každý den pečují. Díky zeleni nevnímáte, že je areál tak velký. Delegát CK velmi ochotný a milý.

Pláž
Pláž cca 100 m od hotelu, čistá. Pro hotel je vyhrazeno ohraničené místo (pokud jste s hotelovými lehátky jinde, hotel platí městu pokutu).Na pláži celý den obsluha z hotelu, která v 9,00 připraví lehátka a v 18,30 je uklidí. Na pláži zdarma hotelovým hostům k dispozici kajaky, šlapadla, lodě, prkna. Hotelových slunečníků je opravdu velmi málo, ale CK Firotour skvěle zareagovala a zdarma! půjčovala českým i slovenským hostům po celou dobu pobytu slunečníky. Na pláži hrubý písek. Voda čistá, prudce klesá (cca 2 m od břehu hloubka). Přístup k vodě také ze svahu. Jediné malé minus pro nás bylo, že přístup na pláž od hotelu zavírali již ve 21 hod, takže na noční procházky podél moře jste museli hledat cestu jinde.

Martin J., 21.08.2016, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2016
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel:Club Marina Viva

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Club Marina Viva, Korsika, Francie Martin J. 2016-08-21 9.4 1 10 Club Marina Viva

Celkem: 7,6 Dojem by byl velmi dobrý, nebýt hlasité hudby, která nás doprovázela v podstatě celý den. Vrcholem pak byla diskotéka, která doslova...

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dojem by byl velmi dobrý, nebýt hlasité hudby, která nás doprovázela v podstatě celý den. Vrcholem pak byla diskotéka, která doslova řvala pár desítek metrů od nás až do páté hodiny ranní. CK by měla upozornit, že hotel a jeho okolí jsou velice rušné. Nikdy bychom si takový hotel nevybrali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Slušné, vyšší standard.

Strava
Velice pestrá a chutná.

Služby hotelu
Žádné služby jsme nepožadovali, krom uvedených v nabídce.

Pláž
Hodně lidí a čistotu jsme zažili i lepší.

Jaromír Meduna, 21.08.2016, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2016
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel:Club Marina Viva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Marina Viva, Korsika, Francie Jaromír Meduna 2016-08-21 7.6 1 10 Club Marina Viva

Celkem: 6,3 Byli jsme spokojeni

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni Zobrazit celou recenzi

Roman Svoboda, 17.08.2016, Datum pobytu: 10.8. - 13.8.2016
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Charlemagne

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Charlemagne, Paříž, Francie Roman Svoboda 2016-08-17 6.3 1 10 Charlemagne

Celkem: 8 Prostředí nádherné, dostupnost od letiště vynikající....vybavení hotelu dostačující...trošku mi chyběla wifi i mimo recepci. Jídlo super,...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prostředí nádherné, dostupnost od letiště vynikající....vybavení hotelu dostačující...trošku mi chyběla wifi i mimo recepci. Jídlo super, přístup do bazénu a na plaž výborné. Celkově jsme byli velmi spokojení Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování naprosto dostačující. Malou vadou byly např. povolený držák na toaletní papír, jinak bez problémů. Odpovídá 3 hvězdám

Strava
Luxusní...základ sice trošku jednotvárný, ale jinak velmi chutné

Služby hotelu
Velmi omezující připojení na wifi pouze na recepci. Jinak super

Pláž
FAntazie....nepřecpaná, vzdálenost od hotelu naprosto v pohodě.

Tomáš M., 10.08.2016, Datum pobytu: 26.7. - 2.8.2016
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel:Club Marina Viva

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Club Marina Viva, Korsika, Francie Tomáš M. 2016-08-10 8 1 10 Club Marina Viva

Všechny recenze Francie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622