Francie Francie

Oficiální název: Republique Francaise
Hlavní město: Paříž
Státní zřízení: pluralitní republika prezidentského typu s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: středoevropský čas

Francie - zájezdy od 1 141 Kč

O FRANCII

Vítejte ve Francii

Šestiúhelníkovitý tvar Francie, největší evropské země s více než 60 miliony obyvatel, je nápadný už na první pohled. Omývaná čtyřmi moři patří Francie mezi vyhledávaná turistická střediska už od nepaměti. Tato majestátní země sousedí hned s osmi státy: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Monakem, Andorrou a Španělskem. Na první pohled nás zaujme členění povrchu, který se zvedá od západu na východ, a tudíž umožňuje turistické a sportovní vyžití nejen na pobřeží moře, ale i ve vysokých zasněžených vrcholcích Francouzského středohoří, Pyrenejí nebo Alp.

Pravý klenot Francie

V srdci severně položené Pařížské pánve se rozkládá jedno z nejzajímavějších hlavních měst Evropy - Paříž, známá jako ráj milovníků života, centrum veškerého kulturního, hospodářského i správního dění. Je neoddiskutovatelné, že právě zde můžeme najít jedny z nejzajímavějších kulturních památek ve Francii, ne-li v celé Evropě. Za shlédnutí rozhodně stojí umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, umělecká čtvrť Monmartre a mnoho dalších. Na řece Loiře se rozkládá známý komplex atraktivních zámků, pozůstatků po vládách jednotlivých významných francouzských panovníků.

Labužnické památky a francouzské místa

Nejen architektonické památky jsou však lákadlem pro miliony turistů, kteří Francii ročně navštíví. Milovníci vína jistě patřičně ocení vinice v Burgundsku a kolem Bordeaux, dobrodruzi propasti ve Francouzském středohoří a turisté vyznávající především luxusní dovolenou u moře si přijdou na své na nádherném Azurovém pobřeží zcela na jihu, které se již stalo symbolem pohádkové dovolené. Ovšem kromě této významné destinace pro pobyt u moře nesmíme zapomenout na Bretaňský poloostrov či Normandii. Především děti ocení nahlédnutí do pohádkového Disneylandu v údolí řeky Marny, vůbec prvního, který byl v Evropě postaven. Jako srdce Francie bývá mnohdy označována oblast jihozápadu, území, které se táhne od řeky Loiry až k Pyrenejím, zahrnující třeba historická města Toulouse nebo Montpellier. Počátky obydlení zde sahají opravdu daleko do minulosti, což dokazují mnohé jeskyně vyzdobené prehistorickými nástěnnými malbami nebo také pravěká sídliště a pohřebiště.

Francouzské nej

A čeho si cení sami Francouzi? Zejména se hodnotí umění komunikace, v čemž se Francouzi cvičí již během základní školní docházky. Taktéž je ve francouzské mentalitě hluboce zakořeněná demokracie a zdvořilost, což je vyžadováno i od cizinců. Proto vždy pamatujme na kultivované vyjadřování. Také opatrně s politickými tématy či hodnocením sociálních poměrů ve Francii, což nás snadno může zavést na tenký led.
Během staletí se Země gallského kohouta zavedla jako země módy, vína, sýrů, pikantní kuchyně i překrásné přírody. Francouzská okázalost a vlastenectví jsou známé po celém světě a zcela právem mají být obyvatelé této nádherné země na co pyšní.

Francie - zájezdy od 1 141 Kč

Nejnovější recenze Francie

Celkem: 10 Maximální spokojenost.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Maximální spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné. Krásný a čistý hotel hned vedle metra a kousek od centra.

Strava
Lahodná. Příjemná francouzká změna.

Služby hotelu
Skvělé.

Luboš Pluhař, 18.10.2016, Datum pobytu: 13.10. - 15.10.2016
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Moulin Plaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Moulin Plaza, Paříž, Francie Luboš Pluhař 2016-10-18 10 1 10 Moulin Plaza

Celkem: 8 Bála jsem se eurovíkendu, ale nebylo se čeho bát. Naše průvodkyně Iveta Svobodová nám zařídila úžasný program. Ve kterém jsme ochutnali...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bála jsem se eurovíkendu, ale nebylo se čeho bát. Naše průvodkyně Iveta Svobodová nám zařídila úžasný program. Ve kterém jsme ochutnali kouzlo města a nejen to .o) vřele doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré ubytování a služby. Blízko metra.

Strava
Snídaně fajn a v dobrém čase. Určitě se vyplatí na radu průvodkyně vyrazit na šneky a kohouta na víně.

Anonym, 12.10.2016, Datum pobytu: 29.9. - 2.10.2016
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Renaissance la Defense

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Renaissance la Defense, Paříž, Francie Anonym 2016-10-12 8 1 10 Renaissance la Defense

Celkem: 9,2 Celková spokojenost. Poděkování Invi za splnění požadavku. Chtěly jsme pokoj ve vyšším patře. Měly jsme výhled do zahrady na palmy a...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celková spokojenost. Poděkování Invi za splnění požadavku. Chtěly jsme pokoj ve vyšším patře. Měly jsme výhled do zahrady na palmy a částečně i na moře. Zobrazit celou recenzi

Pláž
Nevyužívaly jsme lehátka a slunečníky u hotelu, ale chodily kousek dále. Bylo tam málo lidí a čisto.

Nora B., 09.10.2016, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2016
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel:Club Marina Viva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Marina Viva, Korsika, Francie Nora B. 2016-10-09 9.2 1 10 Club Marina Viva

Celkem: 4 Korsika jedním slovem nádhera, moře i pláž čistá, krásný čistý písek, hned za bazénem ,rezidence v pěkném, udržovaném parku, supermarket...

 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Korsika jedním slovem nádhera, moře i pláž čistá, krásný čistý písek, hned za bazénem ,rezidence v pěkném, udržovaném parku, supermarket asi 1km. Až na pár nedostatků apartmány jsou v pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pro 2-3 osoby ubytování v bungalovech dostačující. Byly jsme 4 a to už bylo moc. Pokojíček malý, když se rozložila sedačka na spaní, už se tam nikdo nevlezl. Pokud byly teplé večery nevadilo, ale když pršelo, neměly jsme kam sednout. Velká pěkná terasa, ale bez střechy, takže když v noci začalo pršet, ráno jsme plavaly v obýváku. Mínus bylo, že v koupelně nebyla zásuvka. Jinak standart. Kuchyňský kout taky v pořádku, dokonce lednice s mražákem a myčka nádobí. Problém byl s odpadem, který se vyléval pod okno z ložnice. Takže se nedalo otevřít. Neřešily jsme to, protože jsme se vracely na hotel až večer, a bylo po sezoně. A stěhovat se uprostřed týdne???

Strava
Strava za 3700.- rozhodně nestála. Kontinentální snídaně, takže 1 croisant, 1 bulka, máslo,med a marmeláda. káva, čaj. Večeře dost masa, příloha většinou 1americká brambora, nebo těstoviny. Ryby ani jednou, občas salát, kousek nějaké "buchty" no, nic moc.

Služby hotelu
měli jsme zalacené apartmány, takže jsme si uklízeli sami. Pro hosty byly večer nějaké programy, ale nic moc, Jinak v objektu malý obchůdek, ale dostačující.

Program poznávacího zájezdu
Program byl našlapaný, od rána do večera. Viděli jsme co jsme mohli v takové krátké době vidět, a co bylo v programu CK.

Dana N., 08.10.2016, Datum pobytu: 8.9. - 16.9.2016
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel:Village Marina d´Oru

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Village Marina d´Oru, Korsika, Francie Dana N. 2016-10-08 4 1 10 Village Marina d´Oru

Celkem: 9,6 Bezva ostrov - spousta krásných míst

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bezva ostrov - spousta krásných míst Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost - pan domácí velice vstřícný

Strava
po celém ostrově trochu dražší, ale chutná

Pláž
pláž není až tak daleko, není přeplněná. Krásně čistá voda

Miloš Dvořák, 06.10.2016, Datum pobytu: 23.9. - 3.10.2016
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel:Bungalovy Cala di Sole

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bungalovy Cala di Sole, Korsika, Francie Miloš Dvořák 2016-10-06 9.6 1 10 Bungalovy Cala di Sole

Všechny recenze Francie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622