Francie Francie

Oficiální název: Republique Francaise
Hlavní město: Paříž
Státní zřízení: pluralitní republika prezidentského typu s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: středoevropský čas

Francie - zájezdy od 502 Kč

O FRANCII

Vítejte ve Francii

Šestiúhelníkovitý tvar Francie, největší evropské země s více než 60 miliony obyvatel, je nápadný už na první pohled. Omývaná čtyřmi moři patří Francie mezi vyhledávaná turistická střediska už od nepaměti. Tato majestátní země sousedí hned s osmi státy: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Monakem, Andorrou a Španělskem. Na první pohled nás zaujme členění povrchu, který se zvedá od západu na východ, a tudíž umožňuje turistické a sportovní vyžití nejen na pobřeží moře, ale i ve vysokých zasněžených vrcholcích Francouzského středohoří, Pyrenejí nebo Alp.

Pravý klenot Francie

V srdci severně položené Pařížské pánve se rozkládá jedno z nejzajímavějších hlavních měst Evropy - Paříž, známá jako ráj milovníků života, centrum veškerého kulturního, hospodářského i správního dění. Je neoddiskutovatelné, že právě zde můžeme najít jedny z nejzajímavějších kulturních památek ve Francii, ne-li v celé Evropě. Za shlédnutí rozhodně stojí umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, umělecká čtvrť Monmartre a mnoho dalších. Na řece Loiře se rozkládá známý komplex atraktivních zámků, pozůstatků po vládách jednotlivých významných francouzských panovníků.

Labužnické památky a francouzské místa

Nejen architektonické památky jsou však lákadlem pro miliony turistů, kteří Francii ročně navštíví. Milovníci vína jistě patřičně ocení vinice v Burgundsku a kolem Bordeaux, dobrodruzi propasti ve Francouzském středohoří a turisté vyznávající především luxusní dovolenou u moře si přijdou na své na nádherném Azurovém pobřeží zcela na jihu, které se již stalo symbolem pohádkové dovolené. Ovšem kromě této významné destinace pro pobyt u moře nesmíme zapomenout na Bretaňský poloostrov či Normandii. Především děti ocení nahlédnutí do pohádkového Disneylandu v údolí řeky Marny, vůbec prvního, který byl v Evropě postaven. Jako srdce Francie bývá mnohdy označována oblast jihozápadu, území, které se táhne od řeky Loiry až k Pyrenejím, zahrnující třeba historická města Toulouse nebo Montpellier. Počátky obydlení zde sahají opravdu daleko do minulosti, což dokazují mnohé jeskyně vyzdobené prehistorickými nástěnnými malbami nebo také pravěká sídliště a pohřebiště.

Francouzské nej

A čeho si cení sami Francouzi? Zejména se hodnotí umění komunikace, v čemž se Francouzi cvičí již během základní školní docházky. Taktéž je ve francouzské mentalitě hluboce zakořeněná demokracie a zdvořilost, což je vyžadováno i od cizinců. Proto vždy pamatujme na kultivované vyjadřování. Také opatrně s politickými tématy či hodnocením sociálních poměrů ve Francii, což nás snadno může zavést na tenký led.
Během staletí se Země gallského kohouta zavedla jako země módy, vína, sýrů, pikantní kuchyně i překrásné přírody. Francouzská okázalost a vlastenectví jsou známé po celém světě a zcela právem mají být obyvatelé této nádherné země na co pyšní.

Francie - zájezdy od 502 Kč

Nejnovější recenze Francie

Celkem: 7 Celkovy dojem nebyl špatný, trochu byl problěm s apartmánem.

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkovy dojem nebyl špatný, trochu byl problěm s apartmánem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
koupelna a záchod nabyl už delší dobu pořádně vygruntován. Nefungovala zásuvky a hlavně v kuch koutku nefungovaly obě plotny na vařičí. Při zapnutí obou vždy vypadl jistič. Personální to evidentně věděl, ale nikdo to nechtěl řešit!!

Služby hotelu
dobré bez problému

Pláž
pláž menší, ale dostačující

Daniel Valeš, 19.07.2016, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2016
Oblast: Francie Francie, Azurové pobřeží (Francouzská riviéra), Hotel:Residence Le Parc Vélusine

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Le Parc Vélusine, Azurové pobřeží (Francouzská riviéra), Francie Daniel Valeš 2016-07-19 7 1 10 Rezidence Le Parc Vélusine s bazénem - Antibes

Celkem: 2 Cannes je nádherné město. Okouzlující promenáda v centru města, příjemné a zpravidla nezaplněné pláže - zejména v části města La Bocca....

 • 2,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 2 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Cannes je nádherné město. Okouzlující promenáda v centru města, příjemné a zpravidla nezaplněné pláže - zejména v části města La Bocca. Možost výletů - Monako, Nice či Saint Tropez.

Můj názor - Cannes je nejhezčí z měst na riviéře ve Francii. Třeba právě věhlasné letovisko Saint Tropez bylo pro mne zklamáním. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo horší, než jsem očekával. Malé prostory, nevhodná doba otevření recepce, starší vybavení apartmánu, malý hotelový bazén v areálu (vzhledem k obrovské celkové kapacitě ubytovacího zařízení). Masakrem pro pobyt jsou koleje přímo před budovami s apartmány. Připlatíte si výhled na moře a získáte rachot vlaků od rána do noci. :-(

Celkem prostorné jsou podzemní garáže (za příplatek na místě). Ujde i velikost balkónů a výhled na moře (ale až tak od druhého či třetího patra, aby vám v něm navadily projíždějící vlaky). Naštěstí jsem byl ubytován v pátém, takže při snídaních (čerstvé bagety jsou nevyhnutelné) jsem si výhled na moře užíval a rušil mne pouze hluk vlaků (nikoliv i pohled na ně). Úklid areálu též nic moc, hlína z vytržených květin byla na schodišti dva dny. :-(

Dalším negativem je zcela nedostatečná kapacita výtahů. Brzy ráno a pozdě večer v pohodě, ale během dne jsem chodil po schodišti, protože dočkat se výtahu, to vyžadovalo velkou trpělivost. No, alespoň jsem dělal něco pro své zdraví. :-)

Strava
Stravovali jsme se samostatně. Jako všude jinde, tak i tady se vyplatí sledovat podniky (kavárny, bistra či restaurace), kam chodí místní.

Přes ubytování mimo centrum města je Francie prostě celkově dražší. :-( Ale jste na dovolené!! :-) Takže si ji užijte.

Osobně mne zklamala vychvalovaná husí játra, jsou prostě moc přetučnělá a hlavně mdlé chuti. Ostatní jídla masitá i nemasitá byla výborná, včetně třeba zeleninové polévky, kde byla - mimo jiné - nakrájená okurka. Poněkud neobvyklé v ČR.

Navečer jsme zkusili zdejší turecký kebab, porce větší než je obvyklé u nás, ale cena cca 300,- Kč.

Nákupy na snídaně - máslo, vejce, mléko, vynikající šunky a francouzské sýry - jsme vždy nakupovali v místních hypermarketech za ceny ucházející, rozdíl oproti ČR už zdaleka nebyl tak bolestně vysoký. :-)

K tomu každé ráno čerstvé bagety od malých pekařů a snídaně byly jako lusk.

No a večery při sklence růžového francouzského vína a pohledu na slunce zapadající do moře ..... :-) :-) :-)

Služby hotelu
Služby hotelu jsme moc nevyužili, byli jsme v komplexu apartmánů, kde si každý vařil sám, vybavení kuchyně hodnotím po všech stránkách jako dostatečné. Místo překapávače na kafe bych osobně spíš přivítal rychlovarnou konvici, ale to múže být jen můj názor. V roce 2016 bych už čekal i automat na kafe (na kapsle), ale jak jsem již výše psal, vybavení apartmánů bylo již starší.

Pláž
Pláže čisté, místy úzké, místy širší, lemované stánky s občerstvením, koupání příjemné, sprchy k dispozici kousek od každého schodiště na pláž. Pohoda, klid. Příjemné.

Pláže v centru podél promenády široké a velmi dobře vybavené (lehátka, slunečníky, restaurace, stámky se zmrzlinou atd.).

Stanislav N., 19.07.2016, Datum pobytu: 9.7. - 16.7.2016
Oblast: Francie Francie, Azurové pobřeží (Francouzská riviéra), Hotel:Rezidence Cannes Verrerie

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Rezidence Cannes Verrerie, Azurové pobřeží (Francouzská riviéra), Francie Stanislav N. 2016-07-19 2 1 10 Dovolená v Cannes

Celkem: 10 Úžasná dovolená. Doporučuji zapůjčení auta a procestovat vnitrozemí.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená. Doporučuji zapůjčení auta a procestovat vnitrozemí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné nově zrekonstruované klimatzované pokoje, každý den úklid, výměna ručníků, 1x za pobyt výměna ložního prádla.

Strava
Polopenze - vynikající a dostatečná.

Služby hotelu
Jediná chybička - nefunkční wi-fi připojení.

Pláž
Pláž velmi pěkná, omezený počet lehátek, moře průzračně čisté.

Anonym, 17.07.2016, Datum pobytu: 28.6. - 5.7.2016
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel:Club Marina Viva

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Club Marina Viva, Korsika, Francie Anonym 2016-07-17 10 1 10 Club Marina Viva

Celkem: 9,3 Pobyt naplnil naše očekávání

 • 10 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pobyt naplnil naše očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné, není co vytknout

Pláž
Pláž v těsné blízkosti, čistá, lidí přiměřeně. Voda perfektně čistá, teplá i na začátku července, ale začaly se usazovat vrstvy řas, které začaly kazit celkový, doposud perfektní dojem. Možnost šnorchlování.

Jitka R., 13.07.2016, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2016
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel:Moby Dick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Moby Dick, Korsika, Francie Jitka R. 2016-07-13 9.3 1 10 PAVILONY MOBY DICK

Celkem: 9,6 Spokojeni , děkujeme

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Spokojeni , děkujeme Zobrazit celou recenzi

Anhelina Volik, 12.07.2016, Datum pobytu: 2.7. - 9.7.2016
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel:Club Marina Viva

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Club Marina Viva, Korsika, Francie Anhelina Volik 2016-07-12 9.6 1 10 Club Marina Viva

Všechny recenze Francie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622