Francie - Paříž Francie

 • Popis

  Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

  Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XVII. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

  Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

  Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.

 • Doprava letecky

  02:10 h

Nejnovější recenze Francie - Paříž

Celkem: 4 Celkový dojem mám tak průměrný. Začalo to cestou, které jsem se sice bála, ale nebylo to tak úděsné, jak jsem slyšela. Autobus byl v...

 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem mám tak průměrný. Začalo to cestou, které jsem se sice bála, ale nebylo to tak úděsné, jak jsem slyšela. Autobus byl v pořádku, ačkoliv v patře jel snad jen jeden reprák, ale to bylo bezpředmětné. Klimatizace jela, dokonce se nás ptali, zda jsme spokojeni s teplotou. Po celém pobytu jsem byla malinko zklamaná, představovala jsem si dovolenou, kde se dozvím zajímavosti kam jít, kde se najíst atak. Informace, které mi byly podány byly úplně stejné jako v jednom průvodci, který jsem měla s sebou :( Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj splňoval vše, co bylo potřeba. Sociální zařízení v pořádku. Bylo to čisté a nové, já byla nadmíru spokojena :) Na přespání opravdu ideální :)

Služby hotelu
Služby byly v pořádku. Měli jsme i jeden problém s wifi připojením, ale i to se v klidu vyřešilo za pár minut. Snídaně nebyly úplně dle mé představy, čekala jsem více. Málo místa pro více lidí, což člověka celkem otráví po ránu, když si nemá kam sednout nebo musí jít sedět ven.

Martina P., 27.08.2015, Datum pobytu: 5.8. - 9.8.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Ibis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ibis, Paříž, Francie Martina P. 2015-08-27 4 1 10 11F. 5-denní Paříž a Versailles vč.Remeše - 2 noci v hotelu Ibis 2*

Celkem: 6,5 Se službami Invie plná spokojenost.

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Se službami Invie plná spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se oproti loňsku v kvalitě služeb zhoršil: neumyté WC, nefungující wifi - opraveno až v den našeho odjezdu, neodtékající odpad ve vaně.

Strava
Ne vždy byla na snídani ohřívaná uzenina. Loni vždy.

Služby hotelu
Se službami hotelu jsme nebyli spokojeni, můžeme srovnávat s loňským rokem. Byli jsme na stejném místě. Došlo k rapidnímu zhoršení služeb. Navíc při odjezdu jsme museli platit "městskou taxu", to jsme loni nemuseli, navíc jsme na to nebyli upozorněni předem. Do stejného hotelu již příští rok určitě nepojedeme.

Jiřina Krystýnková, 24.08.2015, Datum pobytu: 14.8. - 19.8.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Charlemagne

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Charlemagne, Paříž, Francie Jiřina Krystýnková 2015-08-24 6.5 1 10 CHARLEMAGNE

Celkem: 8,8 nad očekávání! krásné prostory, velký komplex, v zahradách... venkovní posezení, ihned v blízkosti metra, pár zastávek od všeho (Opery,...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
nad očekávání! krásné prostory, velký komplex, v zahradách... venkovní posezení, ihned v blízkosti metra, pár zastávek od všeho (Opery, Eiffelovky = tam jsme dokonce dojely bez přestupu)..., na recepci milí a příjemní, vše vysvětlili a ochotně poradili... před check-inem nám tam už uschovali zavazadla a v den odlet po check-outu jsme si je tam ještě pár hodin nechali.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl moc hezký, útulný, vybavený dokonce i mikrovlnkou, vařičem, ... úžasné postele, na kterých se skvěle spalo... :-)

Strava
Luxusní snídaně! Opravdu bohaté a rozmanité, najdete tam vše, co si přejete... jiné jídlo jsme na hotelu nejedly... nicméně jídlo obecně je v Paříži v restauracích dost drahé... když jsme narazily na nabídku poledního menu, vycházela na min.16 Eur/os., jinak jídlo kolem 20E... takže na to se připravit...

Miroslava B., 19.08.2015, Datum pobytu: 12.8. - 16.8.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Les Jardins du Marais

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Les Jardins du Marais, Paříž, Francie Miroslava B. 2015-08-19 8.8 1 10 svatební cesta

Celkem: 8 Byla jsem na poznávacím zájezdu poprvé.Cesta je trochu delší a díky rusky mluvícím turistům nebyla tak pohodlná,protože netolerovali...

 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem na poznávacím zájezdu poprvé.Cesta je trochu delší a díky rusky mluvícím turistům nebyla tak pohodlná,protože netolerovali sklápění sedadel a musela jsem spát úplně v sedě.Trochu po cestě člověk pocituje únavu ale když dojede do Paříže a vidí první památky je během chvilky pohlcen krásou města.Spaní v hotelu je dobré i ostatní služby.Po vyspání posílení úžasnou snídaní má každý chuť nadšeně obdivovat další krásná místa Paříže.Je to na chození trochu náročné a po příjezdu vás bolí nohy ale stojí to za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné,útulné a myslím pro poznávací dovolenou ideální.

Strava
při snídani jsme si mohli vybrat na co jsme měli chuť i nápoje jako káva a džus byli velmi dobré,večeře v restauraci kterou jsme měli přes delegátku byla výborná,byl koláč se šunkou a sýrem se salátem,hlavní chod Hovězí na víně a zelenině ze smetanovými brambory(maso bylo krásně měkoučké),dezert výběr z několika koláčů

Služby hotelu
Hotelový personál byl velmi vstřícný a ochotný.stalo se mi že jsem se dostala poprvé do pokoje kartičkou bez problému a dala si tam věci,po vyřízení potřebných záležitostí s delegátkou mi nešlo se kartičkou do pokoje dostat a pokojský mi velmi ochotně pomohl.

Program poznávacího zájezdu
Byla jsem poprvé na takovémto zájezdu a myslím že program byl zvolen velmi dobře.Na některá místa se chodilo společně ale bylo i dost času abychom si prošli některá místa sami a poznali život v Paříži.Dobře byli zvolené nejznámější památky i plavba po Seině byla fajn.Vyšlo nám i počasí nebylo tak horko jako v Čechách a moc nepršelo.

Olga Kosková, 17.08.2015, Datum pobytu: 6.8. - 9.8.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Ibis

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Ibis, Paříž, Francie Olga Kosková 2015-08-17 8 1 10 6F. Magická Paříž vč. ubytování v hotelu Ibis 2*

Celkem: 8,8 Výborné, bez výraznějších problemů, užili jsme si to přesně tak jak jsme chtěli.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborné, bez výraznějších problemů, užili jsme si to přesně tak jak jsme chtěli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování splňovalo naprosto vše, co jsme po něm chtěli. Na recepci milí a ochotní. Bez jediné chyby.

Strava
Snídaně v hotelu výborné, výběr dostatečný, množství též. Na snídani jsme se každé ráno opravdu oprávněně těšili.

Služby hotelu
S výjimkou snídaní jsme žádné služby hotelu nevyužili. Celkové dojem hotelu je vysoce pozitivní - dobrá i klidná lokalita, uklizeno, čisto, milý personál, výborné snídaně.

Jiří Rapouch, 13.08.2015, Datum pobytu: 25.6. - 28.6.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Charlemagne

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Charlemagne, Paříž, Francie Jiří Rapouch 2015-08-13 8.8 1 10 Charlemagne

Všechny recenze Francie - Paříž

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800