Francie - Paříž Francie

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XVII. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.

Doprava letecky

1 óra 50 perc

Nejnovější recenze Francie - Paříž

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

6,7

Atlanta Frochot hotel

10.04.2014 - Alice Jeziorská - Přečteno: 30× - Datum pobytu: 3.4. - 6.4.2014

Ubytování: 7 Cena: 6

Celkové shrnutí
Hotel malý, již něco pamatuje, ale bylo čisto, pokoj velký, vybavení standard, personál ochotný.Velké plus byla poloha hotelu, blízko centra, téměř všude se šlo dostat pěšky. Jen letiště Francie velký chaos, overbookovali let a nebyli schopni to rychle vyřešit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Viz shora.

Služby hotelu
Ok.

10

Letecký eurovíkend do Paříže - Renaissance La Defense vynikající hotel, pouze snídaně byly ochuzené,

09.04.2014 - Soňa Hávová - Přečteno: 32× - Datum pobytu: 3.4. - 6.4.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Výborná organizace, průvodkyně vynikající, ochotná a nesmírně znalá všech informací o Paříži, celý zájezd to velmi ocenil, přestože jsem služebně cestovala do P. mnohokrát, nikdy jsem se nedozvěděla tolik zajímavých informací jako od ní. Mimo fakultativní placené výlety nám věnovala mnoho času a musím říct, že po mnohaletém cestování jsem byla velmi mile překvapena. Pouze jak jsem zmínila výše snídaně se nedoplňovali, takže když se přišlo později, zbylo minimum ke konzumaci. Jinak byl zájezd bez chyby a nádherný. Určitě velkým přínosem byla průvodkyně, která nás nenechala v nejistotě ve volném čase a každému z nás se individuálně profes. chovala a pomáhala nám zpracovat naše soukromé výlety po Paříži. Děkujeme a určitě s k vaší cestovní kanceláři s touto zkušeností vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všichni jsme měli problémy s klimatizací, příliš hlučná a v některých pokojích nešla vypnout. Dále během cestování po francii je běžné, že hotely poskytují internet zdarma též na pokojích viz Novotel. snídaně jsem zmínila výše.

Strava
Strava zmíněna výše, scházely mazací sýry, jogurty, lehké chleby typu kneckerbort apod.

Služby hotelu
Výborné ale velmi drahé.

8

Na skok do Paříže=nejlevněji do Paříže. Lux. bus, kvalitní hotel, průvodce, po celý rok.

02.04.2014 - Václav B. - Přečteno: 63× - Datum pobytu: 27.3. - 30.3.2014

Cena: 8

Celkové shrnutí
Paříž je krásná za každých okolností. Tento výlet byl Nicmene náhrada za delší pobyt, který byl zrušen pro údajný nezájem, kterému s ohledem na více lidi v tomto zájezdu se stejným problémem příliš nevěřím. Protoze jsem mel speciální požadavek na sedadlo, trochu mě pobavil nastup do autobusu, kdy jsme sedadlo neměli žádné, natož to objednané. Někdo tomu říká shoda náhod, já dost spatna organizace. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Titerne, opravdu jen na prespani. urcite lepsi Ibis nez Premiere class. Sprcha s WC sice ne na chodbe, za to spolecne v mini prosturku kam se sotva vejde vyssi clovek aniz by nezpusobil zaplavu :-). Dost zatuchle, muselo se chvilku vetrat. Od pokoje 40a vyse jste na druhe strane, kde neprijemne huci cisticka vody.

Strava
Snidane naprosto v poradku. Zejmena sladka. Sunku a syr necekejte.

Služby hotelu
Po urcite snaze se dalo dostat na free wi-fi, kanaly tv jen francouzske a na recepci tusim automat na jidlo.

Program poznávacího zájezdu
Volili jsme individual. Pro prvni navstevu se program dal nejspis zvladnout, ale za nas byl poskladan dost nesikovne a nelogicky. Navic jsme toho chteli stihnout vice, ale zase se na urcitych mistech zdrzet vice nez par minut. Se skupinou 60lidi se neustale ceka atd.

9

Atlanta Frochot hotel

05.02.2014 - Alžbeta Štubňová - Přečteno: 114× - Datum pobytu: 31.1. - 2.2.2014

Ubytování: 8 Strava: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Celkový dojem: veľmi dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Veľmi jednoduchý, starý, udržovaný hotel s malými priestormi, malou jedálňou, malou izbou, v ktorom ale turista nájde všetko, čo potrebuje. Vysoko oceňujem najmä ochotu a ústretovosť viacjazyčne hovoriaceho personálu, ktorý je vždy pripravený urobiť všetko pre spokojnosť zákazníka.

Strava
Hotel podáva iba raňajky, tie sú však veľmi chutné a množstvo je postačujúce. Mäso, párky ani zeleninu však neočakávajte. Sú to typické francúzske raňajky: biele pečivo, maslo, syry, džem, jogurty, croissanty, sladké pečivo, teplé nápoje, džúsy, cornflakes, ovsené vločky ...ale všetko je veľmi chutné.

Služby hotelu
Hotel je vo veľmi dobrej strategickej lokalite hneď vedľa stanice metra, v bohémskej štvrti Mountmartre. Upratovanie v izbe denne. Neoceniteľné služby pre turistu zabezpečuje non-stop služba na recepcii, čím check-in je možný kedykoľvek a uloženie batožiny v hoteli po check-in-e je zdarma az do vasho odletu.

6,3

Mister Bed City Hotel Bagnolet

11.12.2013 - Monika Vrbová - Přečteno: 109× - Datum pobytu: 6.12. - 8.12.2013

Ubytování: 5,5 Strava: 5 Cena: 9

Celkové shrnutí
Přehledné informace o ubytování i letenkách.

CA reagovala na náš požadavek dovolené velice rychle a nabídla širokou nabídku variant letenek a ubytování.

Velice přijatelná cena.

Příjemné vystupování a ochota zástupce CA (paní ing. Hany).

Doposud jsem dávala přednost vlastnímu cestování, ale po nynějších zkušenostech s Vaší společností se na Vás obrátím velice ráda i v budoucnu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl menší, ale vybavený. Koupelna nebyla moc dobře uklizená (špinavé stopy okolo baterií a celkově ve sprše).

Během dvoudenního pobytu perfektně fungovala služba, paní vyměnila ručníky a uklidila pokoj, bohužel ale nechala odemčené dveře do pokoje.

Strava
Co se týče nápojů, nabídka byla pestrá, forma švédského stolu je výborná, neustále bylo doplněné pečivo i nápoje. Trošku nám chybělo něco "nesladkého“ (spousta džemů a přesnídávek by nám po delším pobytu začínala být na obtíž), neuškodila by pomazánka, paštika anebo sýry.

Služby hotelu
Služba v hotelu byla příjemná a vyšla vždy vstříc. Celkově dostupnost hotelu je perfektní.

Všechny recenze Francie - Paříž

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná