Francie - Paříž Francie

 • Popis

  Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

  Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XVII. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

  Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

  Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.

 • Doprava letecky

  1 óra 50 perc

Nejnovější recenze Francie - Paříž

Celkem: 10 Naprosto pohodový a výjimečně prožitý předvánoční víkend. I bez delegáta na základě poskytnutých informací cestovní agenturou a hotelovou...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto pohodový a výjimečně prožitý předvánoční víkend. I bez delegáta na základě poskytnutých informací cestovní agenturou a hotelovou recepcí jsme shlédli převážnou část památek ve vlastním klidném tempu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování a služby s ním spojené se nám líbili. Klidný a útulný hotel včetně pokoje poskytl dokonalé zázemí pro zamilovanou dvojici.

Strava
Snídaně formou bufetu byla též dokonalá a chutná. Večer jsme se stravovali v okolních restauracích . Cenově do 40 euro .

Služby hotelu
Zde bez výhrad. Informace i přes částečnou jazykovou barieru byly srozumitelné . Úklid pokoje v pravidelném čase okolo 11 h - 12 h s perfektní dokonalostí :-)

Bedřich L., 03.12.2014, Datum pobytu: 28.11. - 30.11.2014
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Charlemagne

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Charlemagne, Paříž, Francie Bedřich L. 2014-12-03 10 1 10 Charlemagne

Celkem: 9,3 Byli jsme velmi spokojeni, ale určitě největší podíl na naší spokojenosti měla delegátka paní Iveta Svobodová, je to skvělá dáma, která...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velmi spokojeni, ale určitě největší podíl na naší spokojenosti měla delegátka paní Iveta Svobodová, je to skvělá dáma, která svoji práci dělá s láskou a s maximálním nasazením, dovede zaujmout, takže jsme se o Paříži dověděli i mnoho informací navíc. Tímto jí patří náš velký dík. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělé, v moderní části La Defance. Odpovídalo čtyřem hvězdičkám.

Strava
První snídaně byla skromná, byli jsme na to upozorněni, druhý a třetí den už jsme mohli snídat v jiné části hotelu, kde jídlo odpovídalo čtyřhvězdičkovému hotelu. Nevím, proč to takto bylo zorganizováno. Ale i tak stravu chválím.

Služby hotelu
Bezproblémové. Pokud jsem něco potřebovala (jsem alergik), paní delegátka vše zařídila a personál hotelu do několika minut vše zařídil.

Lenka Z., 20.11.2014, Datum pobytu: 14.11. - 17.11.2014
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Renaissance la Defense

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Renaissance la Defense, Paříž, Francie Lenka Z. 2014-11-20 9.3 1 10 Letecký eurovíkend do Paříže - Renaissance La Defense

Celkem: 8,5 Paříž byla nádherná, příští rok se určitě vypravím znovu, stále je zde co objevovat. Určitě Vás místní lidé ocení i za krkolomnou...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Paříž byla nádherná, příští rok se určitě vypravím znovu, stále je zde co objevovat. Určitě Vás místní lidé ocení i za krkolomnou francouzštinu klidně se slovníkem, byli jsme překvapeni. Určitě zájezd doporučuji, letenky a veškerá organizace byla přesně dle instrukcí. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 19.11.2014, Datum pobytu: 7.8. - 10.8.2014
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Charlemagne

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Charlemagne, Paříž, Francie Anonym 2014-11-19 8.5 1 10 Charlemagne

Celkem: 8,4 Byl jsem velmi spokojen.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byl jsem velmi spokojen. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Malá místnost, ale na přespání bohatě stačí.

Strava
Škoda, že byl výběr jen ze sladkého.

Pláž
-

Anonym, 18.11.2014, Datum pobytu: 24.9. - 28.9.2014
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Premiere Classe

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Premiere Classe, Paříž, Francie Anonym 2014-11-18 8.4 1 10 Paříž

Celkem: 7,8 Jediné co invia nezajišťuje - počasí. A to bylo naprosto vynikající. Paní Kristina Dvořáková pružně, ve velmi krátkém čase, který...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Jediné co invia nezajišťuje - počasí. A to bylo naprosto vynikající.

Paní Kristina Dvořáková pružně, ve velmi krátkém čase, který dostala, zajistila velmi pěkné ubytování ve vynikající lokalitě, dopravu. Vše se vstřícným pochopením našich představ.

Již před nástupem cesty jsem byl rozhodnut, že příště se obrátím právě na ni.

.Byla to naše první Paříž, dárek k mým 70tinám, a dodnes jsem tam na chvíli několikrát každý den.

A konto už se třese, že co nejdříve přijde opakování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl tak akorát, žádný přehnaný luxus, vzorná čistota. Být to v létě asi by nám chyběla chladnička. Koupelnička byla dost těsná, mít o pár cm v pase už bych se do sprchového koutu nedostal. Ale fakt je že jsme se sprchovali podle potřeby, bez problému. Čisto a uklizeno každý den, i s čerstvými ručníky. Postele přestlané a minimálně 2x za ty čtyři noci převlečené.

Recepce vstřícná, zavazadla přijala do úschovy při časném příjezdu i pozdním odjezdu.

Relativně frekventovaná ulice, zavřené balkonové dveře propustili slabě jen sirénu záchranky a policie.

Chtěl bych získat odpověď na skladbu ceny akce. Nějaké kouzlo v tom musí být, hotelový ceník je jednoduchý - každý pokoj 250 EUR za noc. Francouzsky mluvícím hostům se prodával za 200, byli jsme svědky. Akční cena na rezervačním webu byla cca 90. i když bych k tomu přidal 2 zpáteční letenky PRG CDG s nízkonákladovou společností na nějakou marži cestovky mi už moc nezbývá. Ale ono to bude asi tajemství.

Strava
Strava po sehnaných referencích byla příjemným překvapením - snídaně bufet, se stědrým množstvím dobré kávy a čaje, nápoj džusového typu, jogurty, pomazánky, marmeládičky - vlastně džemíky, velmi chutný salám, 3, 4 dobrý sýry, asi 3 druhy pečiva i sladkého s hrozinkami apod. Sypání do jogurtu, sušené švestky a meruňky. Každý den stejné, ale bylo toho tolik, že obměna záležela jenom na hostovi. My jsme neobmněňovali.

Služby hotelu
úklid pokoje a koupelny ok

recepce celonoční, nejpozdnější příchod jsme měli po 23.

zavazadla strpěli v koutku recepce.

místní poplatek nežádali.

wifi prakticky nepoužitelná. i když se podařilo přilogovat, a to jenom na recepci, tak bylo možno otevírat poštu, ale např. na zpravodajské servery idnes, ihned, lidovky jsem se nedostal ani jednou. Skype se dal chatovat video ani volání jsem nezkoušel, v daný okamžik nebylo s kým, ale mám pocit že by se mohlo podařit. Na pokoji nebo v jídelně vyloučeno, klame tělem.

Pláž
pláž nebyla vůbec žádná, hihi

Oldřich Mourek, 18.11.2014, Datum pobytu: 16.10. - 20.10.2014
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Moulin Plaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Moulin Plaza, Paříž, Francie Oldřich Mourek 2014-11-18 7.8 1 10 moulin plaza paříž - mourek

Všechny recenze Francie - Paříž

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800