Francie - Paříž Francie

 • Popis

  Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

  Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XVII. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

  Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

  Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.

 • Doprava letecky

  02:10 h

Nejnovější recenze Francie - Paříž

Celkem: 10 Naprostá spokojenost

 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá popisu. ano

Program poznávacího zájezdu
porovnání kvalita / cena byl tento zájezd nad očekávání

Hana Nováková, 29.06.2015, Datum pobytu: 17.6. - 21.6.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Ibis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ibis, Paříž, Francie Hana Nováková 2015-06-29 10 1 10 11F. 5-denní Paříž a Versailles vč.Remeše - 2 noci v hotelu Ibis 2*

Celkem: 3 Málo prostorný a starý autobus (u jednoho našeho sedadla navíc zaseknuté stupátko na nohy, které tak spíš překáželo), klimatizace téměř...

 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Málo prostorný a starý autobus (u jednoho našeho sedadla navíc zaseknuté stupátko na nohy, které tak spíš překáželo), klimatizace téměř nefungovala, alespoň ale byla legrace s řidiči. Jeden průvodce pro 70 lidí, který navíc četl vše z papíru a ještě ho slyšelo tak pět lidí, co stáli u něho (a to i přes opakované žádosti o zvýšení hlasu), všude dával samý rozchod (vrcholem byl devítihodinový rozchod u Eiffelovy věže) a přesto, že jsme chodili po zalidněné Paříži, nebyl ani označen (deštníkem, praporkem, či podobně). Celkově - s touto CK NIKDY VÍC (ze 70% vinou průvodce, ze 30% vinou nepohodlného autobusu) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli spokojení. Hotel byl čistý, na přespání ideální.

Strava
Ve snídaňovém bufetu v hotelu omezená nabídka. Sice 4 druhy pečiva, ale k němu na výběr jen jahodová a meruňková marmeláda a toť vše - dva dny se to ale přežít dalo. Pečivo bylo čerstvé a chutné. Pozitivní byla i možnost výběru kávy z osmi druhů. Negativum: málo místa k sezení na snídani, fronta u bufetu, který byl malý.

Služby hotelu
V pořádku.

Program poznávacího zájezdu
Průvodce byl spíš vodič, který nás zavedl na místa, kde nám dal rozchod. Téměř žádné informace o památkách neposkytoval a pokud ano, vše četl, slyšet byl pouze, když hovořil v autobusu přes mikrofon.

Co se týče programu - podívali jsme se na dost míst, ale některé významné památky Paříže (Palais de Justice, Musée d'Orsay, Panthéon, Grand Palais, Hotel de Ville) jsme buď ani neviděli nebo jsme ani nevěděli, že jsou to ony, a přeběhli jsme je. Louvre hned první den, kdy je člověk nevyspalý z autobusu, byl velmi náročný.

Organizace zájezdu: nepochopili jsme, proč "průvodce" pořád vybíral před každou památkou vstupné místo toho, aby se vše vybralo najednou...Nemluvě o tom, že si na osobu vybral 6 euro za metro a pak byla na lístcích lihovým fixem začerněná cena (lístek na vlak ve skutečnosti stál 2 eura, na metro 1,40 euro). O ty necelá 3 eura by nám ani tak nešlo, měli jsme to bez starostí (lístky kupoval průvodce), ale proč dělat z lidí hlupáky a neříct to na rovinu? Ještě jedno pochybení průvodce: třikrát řekl naší skupině, že nám cestovní kancelář platí Bateaux-Mouches, nakonec ale neplatila. Lidé s tím počítali a půl hodiny před touto poslední atrakcí v Paříži, když už většina utratila kapesné s tím, že jsou Bateaux-Mouches zadarmo, přišel se zprávou, že tomu tak není.

Lucie Vávrová, 24.06.2015, Datum pobytu: 17.6. - 21.6.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Ibis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ibis, Paříž, Francie Lucie Vávrová 2015-06-24 3 1 10 11F. 5-denní Paříž a Versailles vč.Remeše - 2 noci v hotelu Ibis 2*

Celkem: 5,8 hezká dovolená

 • 6,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
hezká dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Stěny byly jak z papíru, okna se třásla po projetí metra pod hotelem, jinak vše v pořádku

Strava
čekali jsme na snidani bufet, každý den bylo to stejné

Monika Auerová, 24.06.2015, Datum pobytu: 19.6. - 21.6.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Nord et Champagne

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Nord et Champagne, Paříž, Francie Monika Auerová 2015-06-24 5.8 1 10 dovolená v Paříži

Celkem: 9,5 ***

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
*** Zobrazit celou recenzi

Milan K., 17.06.2015, Datum pobytu: 14.5. - 17.5.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Renaissance la Defense

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Renaissance la Defense, Paříž, Francie Milan K. 2015-06-17 9.5 1 10 Paříž - Hotel Renaissance La Defense

Celkem: 10 Poznávací zájezd byl skvěle zorganizován, super průvodkyně, za dva dny jsme toho viděli opravdu hodně, ubytování i snídaně super..

 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Poznávací zájezd byl skvěle zorganizován, super průvodkyně, za dva dny jsme toho viděli opravdu hodně, ubytování i snídaně super.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj nebyl velký ale na jednu noc úplného stačil, toaleta i sprcha v pořádku, všude klid...

Strava
Snídaně dobra

Služby hotelu
Na dvě hvězdičky super

Program poznávacího zájezdu
Program perfektní, Vse navazovalo,

Marcela Vrbatová, 17.06.2015, Datum pobytu: 11.6. - 14.6.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Ibis

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Ibis, Paříž, Francie Marcela Vrbatová 2015-06-17 10 1 10 6F. Magická Paříž vč. ubytování v hotelu Ibis 2*

Všechny recenze Francie - Paříž

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800