Francie - Paříž Francie

 • Popis

  Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

  Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XVII. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

  Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

  Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.

 • Doprava letecky

  1 óra 50 perc

Nejnovější recenze Francie - Paříž

Celkem: 9,5 Zájezd splnil naše očekávání a pomyslnou třešničkou na dortu byla průvodkyně paní Iveta Svobodová.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd splnil naše očekávání a pomyslnou třešničkou na dortu byla průvodkyně paní Iveta Svobodová. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ve 4* hotelu splnilo naše očekávání. Malou kaňkou byla separace českých turistů od "jiných" při snídani. Člověk si připadá zvláštně......

Strava
Snídaně standardní.

Služby hotelu
Hotel čistý, personál příjemný, pokoje denně uklízené.

Zdenislava K., 14.04.2015, Datum pobytu: 3.4. - 6.4.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Renaissance la Defense

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Renaissance la Defense, Paříž, Francie Zdenislava K. 2015-04-14 9.5 1 10 Paříž - Hotel Renaissance La Defense

Celkem: 4 Dovolená byla fajn, jen bych čekala, že průvodkyně bude mluvit stále do mikrofonu, aby venku vůbec byla slyšet....půlku věcí jsme...

 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla fajn, jen bych čekala, že průvodkyně bude mluvit stále do mikrofonu, aby venku vůbec byla slyšet....půlku věcí jsme neslyšeli a myslím že nám toho ani mnoho neřekla .....vždy jsme došli na místo, řekla dvě věty a byl rozchod......ale byla to moc milá paní.

Jinak byl strašný autobus, nefungoval záchod - od úplného počátku a nebylo tam vůbec místo na nohy. Nevím, jak je to možné, jestli se dají do autobusu přidat sedačky ale připadalo nám, jakoby byly přidané, aby se tam vešlo co nejvíce lidí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo dvěma hvězdám

Strava
Strava byla špatná. Měli jsme kupovanou snídani v hotelu Ibis za 5 EURO, kterou jsme si museli koupit a jednalo se pouze o SLADKOU snidani a navic nemá hotel dostatek míst na sezení. Sedlo si asi 10 lidí z hotelu a ostatní si museli odnést tác s jídlem na pokoj.

Služby hotelu
nic jsme nevyužili

Program poznávacího zájezdu
obstojný program, jen poslední večer jsme měli možnost si koupit večeři, která stála přes 20 EURo, na kterou se jde do snad nejošklivější restaurace v Paříži. Za ty peníze bych se najedla sama dle svého výběru /a až po platbě jsme dostali informaci, že budou jen dva chody - vyberte si hovězí či rybu / Průvodkyně by měla říct nejdříve o co se jedná a pak až chtít peníze a ne nabídnout večeři a po zaplacení říct, že není výběr :-)

Kateřina D., 09.04.2015, Datum pobytu: 3.4. - 6.4.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Ibis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Ibis, Paříž, Francie Kateřina D. 2015-04-09 4 1 10 6F. Magická Paříž vč. ubytování v hotelu Ibis 2*

Celkem: 5 Dovolená super, jen hotel je trochu daleko od centra, metrem asi 6 stanic.

 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super, jen hotel je trochu daleko od centra, metrem asi 6 stanic. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje velmi malé, hotel je na klidném místě, ale ve čtvrti je hodně přistěhovalců, hlavě Afričanů a Turků.

Snídaně spiše nedostatečná, většinou tam chybělo mléko, šunka,tyto potraviny dodala paní až na žádost.Systém odnášení táců jako ve fast foodu také podle mě neodpovídá kategorii hotelu. Nicméně čisto tam bylo a v noci klid.

Strava
Měli jsme zaplacené snídaně, takže zbytek byl individuální. Vzhledem k tomu, že Paříž je téměř prošpikovaná různými restauracemi, stánky s občerstvením apod. bylo spíš těžké si vybrat kam .

Služby hotelu
Až na zřejmou neochotu personálu při snídaních, kdy chybělo mléko, sůl, nádobí... služby hotelu hodnotím kladně.

Program poznávacího zájezdu
Program našeho zájezdu začínal hned po příletu dlouhou okružní jízdou po Paříži. Bohužel nebylo možné se nikde občerstvit, takže jsme v podstatě celý den nejedli, protože občerstvení v letadle hrozné. Měli nás upozornit, abychom si něco vzali s sebou nebo měla být pauza na jídlo. Jinak programu nelze nic vytknout, v podstatě se každý rozhodl, co chce absolvovat individuálně a co s průvodcem.Jako velice kladné hodnotím to, že u průvodkyně bylo možné si zakoupit vstupenky do Louvre , jízdenky na dopravu apod. Vyhnuli jsme se tím stání dlouhých front-zejména u toho Louvru je to velká úspora času.

Alice Nebřenská, 07.04.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Kyriad Paris Clichy

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kyriad Paris Clichy, Paříž, Francie Alice Nebřenská 2015-04-07 5 1 10 Kyriad Paris Clichy

Celkem: 8,5 Jelikož jsem byla pracovně a cestovala jsem sama bez delegáta, tak vše v pořádku.

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jelikož jsem byla pracovně a cestovala jsem sama bez delegáta, tak vše v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo hvězdičkám uděleným tomuto hotelu, akorát večer netekla teplá voda.

Pouze ráno.

Strava
Měla jsem snídani a s tou jsem byla velice spokojena až překvapena výběrem.

Služby hotelu
Personál byl ochotný.

Michaela Bartonikova, 25.02.2015, Datum pobytu: 20.2. - 22.2.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Armstrong

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Paříž 1 fotografie

Armstrong, Paříž, Francie Michaela Bartonikova 2015-02-25 8.5 1 10 Armstrong

Celkem: 6,8 Vydařilo se :)

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Vydařilo se :) Zobrazit celou recenzi

David T., 18.02.2015, Datum pobytu: 13.2. - 15.2.2015
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel:Trinite Plaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Trinite Plaza, Paříž, Francie David T. 2015-02-18 6.8 1 10 Trinite Plaza hotel

Všechny recenze Francie - Paříž

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800