Itálie - Alta Valtellina Itálie

 • Popis

  Tato velmi známá lyžařská oblast Alta Valtellina se nachází v blízkosti hranic Itálie se Švýcarskem, a to nedaleko střediska St. Moritz. Prostředí je zde naprosto úžasné, uchvátí Vás dlouhá údolí, která jsou přirozeně včleněna mezi horské masivy, jež málokdy nepřevyšuji výšku tří kilometrů. Celá horská oblast Alta Valtellina zahrnuje střediska Livigno/Mottolino, Livigno/Corosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina.
  Všechna střediska jsou perfektně vybavena a disponují skvělými sněhovými podmínkami a službami, každé má ale svou specialitku. Lyžářský areál v Bormiu se pyšní neobvyklým převýšením 1 800 metrů, Livigno disponuje 115 kilometry sjezdovek, Santa Caterina v sobě ukrývá velmi náročné svahy pro pokročilé a nakonec také San Colombano, což je poměrně klidnější areál, který se nachází vůbec nejvyše ze všech středisek v Itálii v oblasti náročnosti sjezdových tratí. A tak, ne náhodou je Alta Valtellina vhodnou alternativou nejen k nejvěhlasnějším střediskům Rakouska, Francie a Švýcarska, ale i k dalším špičkovým areálům Itálie ? Sella Rondě, Madonně di Campiglio a Cervinii.

  Dalším lákadlem regionu Alta Valtellina je bezesporu nádherná příroda národního parku Stelivo, kde se nacházejí staré termální prameny a cela neposkvrněná příroda. Pro milovníky nakupování je zde báječná bezcelní zóna v Livignu, která, díky někdy až neuvěřitelným cenám, přímo láká a vybízí k nákupům za skvělé ceny!

  Střediska:  Livigno

  Livigno je opravdu jeden z nejlepších lyžařských středisek v Evropě. Jak ukazují nejrůznější statistiky, Livigno je místem s ojedinělou sněhovou pokrývkou a zaručuje tak nevídaně široké a dokonale upravené sjezdovky s orientací na všechny světové strany. Středisko se může pochlubit také nejmodernějšími přepravními zařízeními nejen v celé Alta Valtellině, ale dokonce v celém regionu Lombardie.
  Kromě sjezdařského ráje si zde přijdou na své i vyznavači běžkování. K dispozici je 40 kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí. Bohatá nabídka zábavy po lyžování je samozřejmostí.
  Livigno je středisko s poměrně vysokými cenami za nabízené služby, ale jejich úroveň je na druhou stranu jedna z nejvyšší vůbec. Nebudete litovat!

  Stručná charakteristika Livigno:
  Nadmořská výška: 1809 - 2798 m
  Sezónatrvá od-do: prosinec - duben
  Sjezdové tratě celkem: 114,7 kilometrů, 102 tratí
  Modré sjezdovky: 28,9 kilometrů, 38 tratí
  Červené sjezdovky: 75,2 kilometrů, 54 tratí
  Černé sjezdovky: 10,6 kilometrů, 10 tratí
  Běžecké tratě: 40 kilometrů
  Sněhová děla: uměle zasněžováno 62 kilometrů, to znamená 54% sjezdových tratí
  Přepravní kapacita lanovek: 46 500 osob za hodinu!

  Bormio/San Colombao

  Toto známé horské středisko Bormio/San Colombao leží v nadmořské výšce 1 225 metrů nad mořem. Bývá také často nazýváné srdcem Alta Valtelliny. Své návštěvníky a nadšené sportovce láká především širokou nabídkou terénů pro volnou jízdu i pestrou paletou náročných i jednodušších sjezdovek v nadmořských výškách do 3012 metrů nad mořem, a v neposlední řadě také svými termálními prameny. Je to velmi živé středisko se skvělými možnostmi zábavy. Kromě městského termálního bazénu můžete navštívit také tenisovou halu, squashové kurty a množství restaurací, barů a diskoték.

  Santa Caterina

  Horské středisko Santa Caterina leží v národním parku Stelivo, přesněji pod průsmykem Passo Gavia. Santa Caterina je určena spíše náročnějším lyžařům, i když, co se týče velikosti, není příliš velká a rušná. Sjezdovky jsou zde ale perfektní. Santa Caterina se rozprostírá především na severním svahu, což zaručuje výborné sněhové podmínky každoročně až do dubna. Pro milovníky běžek jsou připraveny dva výborně preparované okruhy. Pro milovníky ski-alpinistického lyžování je zde připraveno obrovské množství takto upravených tras, ale také tras pro volné a extrémní lyžování. Pravidelně se zde pořádají také závody Světového poháru.
  Všechna střediska v Alta Valtellina jsou velmi dobře přístupná skibusem nebo lanovkou. Pokud patříte mezi sportovce, kteří upřednostňují kvalitu sjezdovek, služeb, ubytování a jídla před nízkou cenou, určitě si pro svou aktivní dovolenou vyberte region Alta Valtellina, nebudete litovat!

Nejnovější recenze Itálie - Alta Valtellina

Celkem: 7,6 Velmi dobré, mohu doporučit

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobré, mohu doporučit Zobrazit celou recenzi

Ubytování
3 samostatné ložnice, co chtít více?

Vladimír Konečný, 08.04.2015, Datum pobytu: 28.3. - 4.4.2015
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel:Privátní apartmány Santa Caterina

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Privátní apartmány Santa Caterina, Alta Valtellina, Itálie Vladimír Konečný 2015-04-08 7.6 1 10 Santa Catarina

Celkem: 4 celkový dojem priemerny, prostredie krásne, ale ubytovanie a sluzby na zjazdovkách dojem pokazili

 • 3,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Cena
 • 4 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
celkový dojem priemerny, prostredie krásne, ale ubytovanie a sluzby na zjazdovkách dojem pokazili Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmánový dom, neoznačený menom, domáci neovládali žiaden jazyk okrem taliančiny, ke%d sa pokazilo kúrenie nik nás o tom neinformoval, sami sme museli zisťovať čo sa stalo. Kuchyňa v apartmáne nedostatočne vybavená, takisto kúpeľňa, uteráky nemenili, toaletný papier sme si kupovali sami.

A bonus: Vedľa domu je maštaľ s kravami

Strava
vlastná

Služby hotelu
zlé

Miroslava Nemethová, 03.04.2015, Datum pobytu: 28.2. - 7.3.2015
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel:Casa Soleil/Casa Florin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Casa Soleil/Casa Florin, Alta Valtellina, Itálie Miroslava Nemethová 2015-04-03 4 1 10 CASA SOLEIL

Celkem: 8,6 Vrátil jsem se velmi spokojen a - i když to vypadá trochu jako marketing - objednávám si další zájezd.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vrátil jsem se velmi spokojen a - i když to vypadá trochu jako marketing - objednávám si další zájezd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Girasole 2000 stojí na tom nejlepším místě, jaké si lyžař může přát - uprostřed křížení všech sjezdovek ve výšce 2000mnm, tj. v místě, kde snad sníh ani nemůže nebýt. Třítisícový hřeben je rozdělen na tři výškové úrovně a do každé funguje bezproblémový počet lanovek nahoru i dolů. Kvalita sjezdovek byla, jak už je v Itálii zvykem vynikající, a to i na začátku letošní sezóny, kdy dosud nemrzlo ani nesněžilo.

Hotel sám už není nejnovější, ale tři jeho hvězdičky dokonale vyhovují všem představám co se týče pořádku, prostor, personálu - a topení, na němž se nešetří.

Strava
Večeře bohatá a skutečně velmi chutná, personál znalý, ochotný a příjemný. Snídaně českého typu: salám, sýr, vejce, čaj, džusy a kávy (jinými slovy jednou jsem už viděl bohatší).

Služby hotelu
Nenašel jsem chybu. Navíc nutno upozornit na početné a rozlehlé společenské prostory schopné po všech stránkách uspokojit i velký počet těch nejnáročnějších tanečníků, gamblerů, barových povalečů, vejpitků a spiťarů. Jak je to se službami pro děti, to jsem nebyl schopen posoudit (s výjimkou nepřeberného množství půjčoven, lyžařských škol a dětské sjezdovčičky s kobercem přímo před hotelem)

Sjezdovky
Byl jsem tu na začátku prosince, kdy se ani v Livignu nelyžovalo a na Santa Katerině bylo otevřeno pár kilometrů. Tady pod 2000m nebyl sníh žádný, od hotelu do 2500m byly sjezdovky sjízdné a mizerně upravené, mimo sjezdovky nic, od 2500 do 3000 byly sjezdovky i svahy mimo ně v nejvyšší kvalitě po celý den - a navíc prakticky prázdné. Uvážíme-li, že skipas byl zdarma a počasí slunečné - nešlo v mých 60ti odolat jezdit od devíti ráno a chytat poslední lanovku ve čtyři odpo.

Jiří V., 12.12.2014, Datum pobytu: 5.12. - 9.12.2014
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel:Girasole 2000

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Girasole 2000, Alta Valtellina, Itálie Jiří V. 2014-12-12 8.6 1 10 Hotel Girasole 5denní lyžařský balíček

Celkem: 7,6 Služby CK odpovídaly našim požadavkům,pokyny jasné,rychlé. Ubytování bylo zajištěno i přes zřejmě naplněné vlastní ubytovací kapacity.

 • 8,5 Ubytování
 • 4,5 Okolí
 • 10 Cena

Úvodní shrnutí
Služby CK odpovídaly našim požadavkům,pokyny jasné,rychlé. Ubytování bylo zajištěno i přes zřejmě naplněné vlastní ubytovací kapacity. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V soukromém domě,apartmán plně vyhovující našim požadavkům /lyžárna,parkování před domem,klidné místo/. Jako kladné hodnotím samostatnou kuchyň,oddělenou od obývacích prostor. Dostupnost místa k lyžařskému areálu asi 300m pěšky a výhoda skibusu 50m od domu.

Strava
vlastní

Celkový dojem
Ubytování plně vyhovující,služby CK bez problémů,místo pobytu a lyžování naprostá spokojenost.

Gabriela Vernerová, 24.03.2011, Datum pobytu: 12.3. - 19.3.2011
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel:Privátní apartmány - typ Trilo 6

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (0)

Privátní apartmány - typ Trilo 6, Alta Valtellina, Itálie Gabriela Vernerová 2011-03-24 7.6 1 10 Aprica

Celkem: 10 jednou větou : nemělo to chybu :-) stoprocentní spokojenost.

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Úvodní shrnutí
jednou větou : nemělo to chybu :-) stoprocentní spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Kateřina Grmelová, 02.02.2010, Datum pobytu: 23.1. - 30.1.2010
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel:Apartmány Rosengarden

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Apartmány Rosengarden, Alta Valtellina, Itálie Kateřina Grmelová 2010-02-02 10 1 10 Itálie

Všechny recenze Itálie - Alta Valtellina

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800