Itálie - Alta Valtellina Itálie

 • Popis

  Tato velmi známá lyžařská oblast Alta Valtellina se nachází v blízkosti hranic Itálie se Švýcarskem, a to nedaleko střediska St. Moritz. Prostředí je zde naprosto úžasné, uchvátí Vás dlouhá údolí, která jsou přirozeně včleněna mezi horské masivy, jež málokdy nepřevyšuji výšku tří kilometrů. Celá horská oblast Alta Valtellina zahrnuje střediska Livigno/Mottolino, Livigno/Corosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina.
  Všechna střediska jsou perfektně vybavena a disponují skvělými sněhovými podmínkami a službami, každé má ale svou specialitku. Lyžářský areál v Bormiu se pyšní neobvyklým převýšením 1 800 metrů, Livigno disponuje 115 kilometry sjezdovek, Santa Caterina v sobě ukrývá velmi náročné svahy pro pokročilé a nakonec také San Colombano, což je poměrně klidnější areál, který se nachází vůbec nejvyše ze všech středisek v Itálii v oblasti náročnosti sjezdových tratí. A tak, ne náhodou je Alta Valtellina vhodnou alternativou nejen k nejvěhlasnějším střediskům Rakouska, Francie a Švýcarska, ale i k dalším špičkovým areálům Itálie ? Sella Rondě, Madonně di Campiglio a Cervinii.

  Dalším lákadlem regionu Alta Valtellina je bezesporu nádherná příroda národního parku Stelivo, kde se nacházejí staré termální prameny a cela neposkvrněná příroda. Pro milovníky nakupování je zde báječná bezcelní zóna v Livignu, která, díky někdy až neuvěřitelným cenám, přímo láká a vybízí k nákupům za skvělé ceny!

  Střediska:  Livigno

  Livigno je opravdu jeden z nejlepších lyžařských středisek v Evropě. Jak ukazují nejrůznější statistiky, Livigno je místem s ojedinělou sněhovou pokrývkou a zaručuje tak nevídaně široké a dokonale upravené sjezdovky s orientací na všechny světové strany. Středisko se může pochlubit také nejmodernějšími přepravními zařízeními nejen v celé Alta Valtellině, ale dokonce v celém regionu Lombardie.
  Kromě sjezdařského ráje si zde přijdou na své i vyznavači běžkování. K dispozici je 40 kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí. Bohatá nabídka zábavy po lyžování je samozřejmostí.
  Livigno je středisko s poměrně vysokými cenami za nabízené služby, ale jejich úroveň je na druhou stranu jedna z nejvyšší vůbec. Nebudete litovat!

  Stručná charakteristika Livigno:
  Nadmořská výška: 1809 - 2798 m
  Sezónatrvá od-do: prosinec - duben
  Sjezdové tratě celkem: 114,7 kilometrů, 102 tratí
  Modré sjezdovky: 28,9 kilometrů, 38 tratí
  Červené sjezdovky: 75,2 kilometrů, 54 tratí
  Černé sjezdovky: 10,6 kilometrů, 10 tratí
  Běžecké tratě: 40 kilometrů
  Sněhová děla: uměle zasněžováno 62 kilometrů, to znamená 54% sjezdových tratí
  Přepravní kapacita lanovek: 46 500 osob za hodinu!

  Bormio/San Colombao

  Toto známé horské středisko Bormio/San Colombao leží v nadmořské výšce 1 225 metrů nad mořem. Bývá také často nazýváné srdcem Alta Valtelliny. Své návštěvníky a nadšené sportovce láká především širokou nabídkou terénů pro volnou jízdu i pestrou paletou náročných i jednodušších sjezdovek v nadmořských výškách do 3012 metrů nad mořem, a v neposlední řadě také svými termálními prameny. Je to velmi živé středisko se skvělými možnostmi zábavy. Kromě městského termálního bazénu můžete navštívit také tenisovou halu, squashové kurty a množství restaurací, barů a diskoték.

  Santa Caterina

  Horské středisko Santa Caterina leží v národním parku Stelivo, přesněji pod průsmykem Passo Gavia. Santa Caterina je určena spíše náročnějším lyžařům, i když, co se týče velikosti, není příliš velká a rušná. Sjezdovky jsou zde ale perfektní. Santa Caterina se rozprostírá především na severním svahu, což zaručuje výborné sněhové podmínky každoročně až do dubna. Pro milovníky běžek jsou připraveny dva výborně preparované okruhy. Pro milovníky ski-alpinistického lyžování je zde připraveno obrovské množství takto upravených tras, ale také tras pro volné a extrémní lyžování. Pravidelně se zde pořádají také závody Světového poháru.
  Všechna střediska v Alta Valtellina jsou velmi dobře přístupná skibusem nebo lanovkou. Pokud patříte mezi sportovce, kteří upřednostňují kvalitu sjezdovek, služeb, ubytování a jídla před nízkou cenou, určitě si pro svou aktivní dovolenou vyberte region Alta Valtellina, nebudete litovat!

Nejnovější recenze Itálie - Alta Valtellina

Celkem: 7,6 Služby CK odpovídaly našim požadavkům,pokyny jasné,rychlé. Ubytování bylo zajištěno i přes zřejmě naplněné vlastní ubytovací kapacity.

 • 8,5 Ubytování
 • 4,5 Okolí
 • 10 Cena

Úvodní shrnutí
Služby CK odpovídaly našim požadavkům,pokyny jasné,rychlé. Ubytování bylo zajištěno i přes zřejmě naplněné vlastní ubytovací kapacity. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V soukromém domě,apartmán plně vyhovující našim požadavkům /lyžárna,parkování před domem,klidné místo/. Jako kladné hodnotím samostatnou kuchyň,oddělenou od obývacích prostor. Dostupnost místa k lyžařskému areálu asi 300m pěšky a výhoda skibusu 50m od domu.

Strava
vlastní

Celkový dojem
Ubytování plně vyhovující,služby CK bez problémů,místo pobytu a lyžování naprostá spokojenost.

Gabriela Vernerová, 24.03.2011, Datum pobytu: 12.3. - 19.3.2011
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel:Privátní apartmány - typ Trilo 6

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (0)

Privátní apartmány - typ Trilo 6, Alta Valtellina, Itálie Gabriela Vernerová 2011-03-24 7.6 1 10 Aprica

Celkem: 10 jednou větou : nemělo to chybu :-) stoprocentní spokojenost.

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Úvodní shrnutí
jednou větou : nemělo to chybu :-) stoprocentní spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Kateřina Grmelová, 02.02.2010, Datum pobytu: 23.1. - 30.1.2010
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel:Apartmány Rosengarden

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Apartmány Rosengarden, Alta Valtellina, Itálie Kateřina Grmelová 2010-02-02 10 1 10 Itálie

Všechny recenze Itálie - Alta Valtellina

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800