Itálie - Elba Itálie

 • Popis

  Ostrov Elba patří k nejmalebnějším v Středozemním moři. Na rozdíl od blízké Korsiky, která patří Francii je Elba součástí Italské republiky. Patří pod Toskánský kraj a se svou rozlohou 224 km2 a délkou pobřeží přibližně 147 kilometrů je rovněž největším z ostrovů Národního parku Toskánské souostroví. Jedním z atributů zdejšího souostroví je velká členitost pobřeží, která je rovněž zdůrazněna nespočetnými zátokami. Ostrov Elba se nachází asi deset kilometrů od italského pobřeží. Nejvyšším vrcholem je Monte Capanne s nadmořskou výškou 1018 metrů. Na vrcholek hory se můžete nechat vyvézt lanovkou.

  Elba však není jen obyčejnou turistickou destinací lákající pro své přímořské podnebí a všudypřítomné moře, i když to je samozřejmě jeden z hlavních důvodů její oblíbenosti. Na Elbu však návštěvníky táhne daleko více ? její kultura, životní styl, umění archeologie, historie a také příroda. Ostrov je omýván azurovým Ligurským mořem a je prodchnut vůní éterických olejů a květin. Ovzduší je zde mimořádně čisté, což se dá říct i o malých útulných plážích. Místo je potápěčským rájem. Kromě úžasné podmořské fauny a flory se můžete kochat pohledem na potopené vraky lodí. Na ostrově jsou rovněž výtečné turistické a cykloturistické trasy, kterých by bylo škoda nevyužít. V půjčovně lze horské kolo zapůjčit za cca 10 Euro na den.

  Hlavním městem ostrova je Portoferraio. Nejlépe se zde návštěvníci dopraví trajektem z přístavu Piombino pod Livornem. Cesta trvá všehovšudy hodinu.

  Ostrov je spojen hlavně se jménem legendárního vojenského stratéga Napoleona Bonaparte. Ač zde pobýval jen krátkou dobu, najdeme i dnes stopy po jeho přítomnosti. Nad majákem Forte Stella stojí pevnost, kterou nechal Napoleon dostavět. Z památek si v hlavním městě nenechte ujít muzeum Villa dei Mulini na náměstí Piazzala Napoleone.
  Nedaleko přístavního města Porto Azzuro tryská minerální pramen s názvem La Piccola Miniera

Nejnovější recenze Itálie - Elba

16.09.2014 - František Jaša - Přečteno: - Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2014

 • Celkem: 9
 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná rezidence, asi 5 minut od pláže a 30 s od bazénu, z něhož je na zmíněnou pláž nádherný pohled!

Velmi příjemný a milý přístup personálu! K dispozici Wi-Fi na pokojích zdarma. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorný apartmán, připlatili jsme si klimatizaci (doporučuji). Za včasnou rezervaci (do 30.4.) jsme dostali slevu 10%.

Krásný výhled na moře (určité apartmány za příplatek). Balkon dostatečně velký i pro sušák na prádlo, stolek, slunečník, 2 židle (apartmán pro 2 osoby).

V krásně rekonstruovaném apartmánu ponechali starou hlučnou lednici ...

Možnost přistýlky. Zdarma trezorek (výborné)!

Velká TV, bohužel nelze naladit žádný CZ program.

Poměrně malá sprcha.

Apartmán prostorný.

Strava
Zde jen vlastní vaření. Vybavená kuchyňka, ale pro indukční vařič nevhodné hrnce = kdo první vstal, zapnul vodu na čaj, aby po 45 minutách konečně přešla do varu :-)!

Služby hotelu
Vyžití sportovní (bazén, ping-pong). Možnost grilování. Bylinková zahrádka. Parkování kryté proti slunci, ale velmi úzké - před zajetím sklopit zrcátky. Občerstvení přímo u bazénu do 21:00.

Pláž
Příjemná, rozumné množství lidí, oblázková. Neuvěřitelně čistá voda!!! Asi 500 m od pláže se dostanete chůzí po pobřeží k jedinému sladkovodnímu jezeru na Elbě. Krásná čistá voda, zákaz koupání. Po cestě k němu vidíte stopy po těžbě železné rudy. No, vlastně by se tam asi chodit nemělo ... ale stojí to za to!

Blízko pizzerie a zmrzlina.

Rezidence Reale, Elba, Itálie František Jaša 2014-09-16 9 1 10 Rezidence Reale

10.09.2014 - Lubomír Mrhač Mudr - Přečteno: 13× - Datum pobytu: 29.8. - 7.9.2014

 • Celkem: 9
 • 9 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pohodová Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jak bylo uvedeno v popisu

Strava
Vlastní

Služby hotelu
Dle popisu

Pláž
pláže pěkné

Kemp Ville degli Ulivi, Elba, Itálie Lubomír Mrhač Mudr 2014-09-10 9 1 10 Kemp Ville degli Ulivi

09.09.2014 - Josef Boháček - Přečteno: - Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014

 • Celkem: 6,3
 • 7 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd celkově odpovídal cenové hladině, chybělo připojení WIFI , které bych viděl na dnešní dobu jako zažitý standard. Znovu bych do apartmánu bez WIFI nejel , už kvůli odrostlým dětem, které chtějí být v kontaktu se svými přáteli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán nenese jméno La Prade, ale na stěně apartmánu je cedule s jiným názvem (RAFAELI) což je velice matoucí a měl jsem problém s identifikací apartmánu . (pravda je , že jsem přijel pozdě a nebyl přítomen majitel). Bylo by vhodné , abyste tento název taktéž uváděli do pokynů , neboť popisné číslo apartmán taktéž neměl a vámi uvedené souřadnice GPS nevzala navigace ani v autě ani v telefonu.

Strava
ubytování bylo bez stravy , kuchyňka byla zařízená standardně

Služby hotelu
Apartmán byl čistý , útulný a prostorný , taktéž jsme ho dle pokynů čistý odevzdali.

Pláž
Pláž byla první den čistá (pouhých 150 m vzdálená), náš termín byl již po hlavní sezóně (první týden v září) tudíž nebyla přeplněná. První noc byla velmi silná bouře , následující den byla pláž po bouři velmi znečištěná a od toho dne jsme využívali plně vlastní auto a odjížděli na jiné od silného větru chráněné pláže. Pláž již nikdo neuklidil a na pláži stále foukal silný vítr , pláž byla plná vyplavené trávy, odpadků apod.

Apartmány Le Prade, Elba, Itálie Josef Boháček 2014-09-09 6.3 1 10 LE PRADE

30.07.2014 - Milan Klimt - Přečteno: 63× - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 5,6
 • 7,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 3 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
malé, ale útulné. Čisto. JEN FOTKY NEODPOVIDAJÍ VŮBEC ZKUTEČNOSTI! a dle instrukcí nelze najít jedině za pomocí starousedlíků:-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré, čisté, útulné

Strava
v restauraci u majitele - nedoporučuji, drahé a žádná gastronomie! ve městě se najíte lépe a levněji

Služby hotelu
jedinou službu ubytovaní jsou kola v katastrofálním stavu zdarma:-)

Pláž
ve městě je pláž, ale doporučuji si půjčit malou motorovou loď a vyrazit směr Portoferrato. nádherné pláže a málo lidí. a nebo druhý směr kde jsou zátoky kde je absolutní soukromí! Loď na celý den 80euro + spotřeba paliva celkem maximálně 150Euro. Ale opravdu to stojí za to!!!

Apartmány Le Spiagge, Elba, Itálie Milan Klimt 2014-07-30 5.6 1 10 Apartmány Le Spiagge

29.07.2014 - Anonym - Přečteno: 47× - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 8,2
 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný hotel na hezkém místě, přímo u pláže, ochotný personál, výborná strava. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché, zařízení již něco pamatuje, ale vše čisté a udržované.

Strava
Polopenze - výborná, bohaté snídaně i večeře (4 chody), od rána do večera otevřen i bar (nápoje, pizza, minutky, zmrzlina apod.).

Služby hotelu
Moc jsme nevyužívali, v areálu hotelu je tenisové hřiště, dětské hřiště (+ večerní animační programy pro děti), kryté parkovací stání aj.

Pláž
Přímo před hotelem, písčitá, denně udržovaná, čistá, při vstupu do vody větší množství oblázků, ale obuv do vody není potřeba.

Hotel Franks, Elba, Itálie Anonym 2014-07-29 8.2 1 10 HOTEL FRANKS

Všechny recenze Itálie - Elba

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800