Itálie - Elba Itálie

 • Popis

  Ostrov Elba patří k nejmalebnějším v Středozemním moři. Na rozdíl od blízké Korsiky, která patří Francii je Elba součástí Italské republiky. Patří pod Toskánský kraj a se svou rozlohou 224 km2 a délkou pobřeží přibližně 147 kilometrů je rovněž největším z ostrovů Národního parku Toskánské souostroví. Jedním z atributů zdejšího souostroví je velká členitost pobřeží, která je rovněž zdůrazněna nespočetnými zátokami. Ostrov Elba se nachází asi deset kilometrů od italského pobřeží. Nejvyšším vrcholem je Monte Capanne s nadmořskou výškou 1018 metrů. Na vrcholek hory se můžete nechat vyvézt lanovkou.

  Elba však není jen obyčejnou turistickou destinací lákající pro své přímořské podnebí a všudypřítomné moře, i když to je samozřejmě jeden z hlavních důvodů její oblíbenosti. Na Elbu však návštěvníky táhne daleko více ? její kultura, životní styl, umění archeologie, historie a také příroda. Ostrov je omýván azurovým Ligurským mořem a je prodchnut vůní éterických olejů a květin. Ovzduší je zde mimořádně čisté, což se dá říct i o malých útulných plážích. Místo je potápěčským rájem. Kromě úžasné podmořské fauny a flory se můžete kochat pohledem na potopené vraky lodí. Na ostrově jsou rovněž výtečné turistické a cykloturistické trasy, kterých by bylo škoda nevyužít. V půjčovně lze horské kolo zapůjčit za cca 10 Euro na den.

  Hlavním městem ostrova je Portoferraio. Nejlépe se zde návštěvníci dopraví trajektem z přístavu Piombino pod Livornem. Cesta trvá všehovšudy hodinu.

  Ostrov je spojen hlavně se jménem legendárního vojenského stratéga Napoleona Bonaparte. Ač zde pobýval jen krátkou dobu, najdeme i dnes stopy po jeho přítomnosti. Nad majákem Forte Stella stojí pevnost, kterou nechal Napoleon dostavět. Z památek si v hlavním městě nenechte ujít muzeum Villa dei Mulini na náměstí Piazzala Napoleone.
  Nedaleko přístavního města Porto Azzuro tryská minerální pramen s názvem La Piccola Miniera

Nejnovější recenze Itálie - Elba

Celkem: 8,8 Nádherná dovolená, na kterou se vyplatí jet autem a mít možnost projet celý ostrov. Rozhodně to stojí za to.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená, na kterou se vyplatí jet autem a mít možnost projet celý ostrov. Rozhodně to stojí za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché, čisté, naprosto dostačující.

Strava
Stravu jsme neměli zajištěnou, s vybavením apartmánu není problém si něco uvařit - což rozhodně stojí za to - využít místní zdroje a ochutnat to, co je zdejší. Ryby, těstoviny, ovoce, zeleninu....

Pláž
Jedna z nejhezčích pláží, které jsme vyzkoušeli. Není značená, takže málo lidí, s možností se ukrýt do stínu. Z apartmánu 3 minuty po kouzelné pěšině mezi zahradami.

Blanka P., 10.08.2015, Datum pobytu: 25.7. - 1.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Elba, Hotel:Apartmány Seccione

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Seccione, Elba, Itálie Blanka P. 2015-08-10 8.8 1 10 SECCIONE

Celkem: 7,6 Dovolená splnila naše očekávání

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na skvělé úrovni. Pokojské byly velice vlídné a pracovité.

Strava
Snídaně formou bufetu byla na standardní úrovni, však večeře byly excelentní - velice pestré, chutné, bohaté. Obsluha vystupovala na profesionální úrovni.

Služby hotelu
Služby odpovídaly našemu očekávání i požadavkům.

Pláž
Pláž byla jediné drobné minus z celkového dojmu. Lehátka sice ještě stála na písku, však pro vstup do moře jsme museli využít buď mola, což není tak okouzlující, anebo jsme vcházeli přes větší kameny se spoustou chaluh a drobného nepořádku, který sem připlouval z přístavu. Využívali jsme převážně hotelový bazén s filtrovanou mořskou vodou.

Martina R., 04.08.2015, Datum pobytu: 4.7. - 11.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Elba, Hotel:Fabricia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Fabricia, Elba, Itálie Martina R. 2015-08-04 7.6 1 10 Hotel Fabricia

Celkem: 10 Hotel leží na velmi pěkném místě s krásnou oblázkovou pláží, čistou vodou, třemi velmi pěknými čistými bazény a bohatým sportovním...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel leží na velmi pěkném místě s krásnou oblázkovou pláží, čistou vodou, třemi velmi pěknými čistými bazény a bohatým sportovním vyžitím uvnitř areálu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj v hotelu byl pěkný, čistý, prostorný, klimatizace fungovala výborně. Měli jsme i malou ledničku. Denně úklid, případná výměna osušek .. Mile mě překvapil věšák na mokré plavky přístupný z okna (kolíčky si vezměte vlastní :-)).

Strava
Strava bezvadná (měli jsme polopenzi) - snídaně formou bufetu - stále stejné - výběr z různých druhů pečiva, müssli, ovoce, marmelády, šunka, sýr, tvrdý salám, jogurty. Dále croissanty, koláče, bábovka .. Z teplých jídel - míchaná vejce, vejce na tvrdo a opečená slanina. Z nápoju - čaj, káva (z automatu), džusy. K snídani mi chyběla zelenina. Večeře byly bohaté, velmi dobře zorganizované - ochutnali jsme spoustu italských specialit - mořské plody, olivy, ryby (i tuňák byl), velký výběr těstovin. Z nápojů pak neomezené množství vína, džusů, "coly", vody. V pohodě jsme se domluvili německy.

K dispozici byly zdarma (v ceně zájezdu) nápoje z automatu v průběhu celého dne i pro ty, co měli polopenzi.

Služby hotelu
Služby v areálu hotelu vynikající - zdarma shuttle bus několikrát denně do okolních městeček (Rio Marina, Rio Nell'elba, Cavo) a na okolní pláže (Topinetti, Cala Seregola, Nisportino, Nisporto..... ). Malý problém jsme měli večer při příjezdu se zaparkováním - parkuje se v areálu hotelu (za vraty) nebo před areálem. Nakonec jsme ale místo našli.

Možnost půjčit si zdarma kajaky pro 1, 2, 3 osoby včetně plavacích vest a vyjet si na moře (v dohledu pláže je ostrůvek).

V areálu je butique - pohledy, oblečení, boty do vody, plážové tašky, upomínkové předměty. Dále miniobchůdek - běžné potraviny, drogerie ... Dále bar - káva, nápoje, zmrzlina, brambůrky ... Také je možnost do 14h zajít na pizzu.

Možnost potápění či šnorchlování na volné moře - zajišťuje v rámci areálu www.KARIBU.it - my využili šnorchlování (10 EUR na osobu). Nabízí i možnost půjčení brýlí a ploutví (5 EUR).

Bohatý animační program - animátoři organizují během dne spousty aktivit pro děti i dospělé, večer vždy nějaké představení či show v divadle - vše je ale v italštině, takže to jsme nevyužili. Někteří animátoři mluví anglicky.

V hotelovém komplexu jsou také 3 moc pěkné bazény se sladkou vodou - i pro malé děti.

Pláž
Pláž je krásná, čistá, oblázkovo-písčitá, průzračná voda - neměli jsme boty do vody - šlo to i bez nich, ale pro menší děti bych je určitě doporučila (příště si je určitě vezmeme :-)). Z půlky je síť proti medúzám .. celkem rychle je hloubka, ale je to označeno plováky. Medúzy jsme neviděli ani na volném moři.

Pro ubytované jsou k dispozici sprchy.

Lehátek se slunečníky (zdarma) je dostatečné množství - kdykoliv jsme přišli, 4 lehátka byla bez problémů volná.

Byla tam i možnost pro tělesně postižené - zajet s invalidním vozíkem přímo až do moře.

Blanka J., 03.08.2015, Datum pobytu: 23.7. - 30.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Elba, Hotel:Village Club Ortano Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Village Club Ortano Mare, Elba, Itálie Blanka J. 2015-08-03 10 1 10 VILLAGGIO CLUB ORTANO MARE - hotel

Celkem: 6,3 10.7.2015 Klidné místo, jen pár sousedů o kterých jsme ani nevěděli. Na parkování místa dost. Dobré místo vhodné pro nějakého...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
10.7.2015

Klidné místo, jen pár sousedů o kterých jsme ani nevěděli. Na parkování místa dost. Dobré místo vhodné pro nějakého spisovatele. Apartmán má vlastní terásku, ale je také možné posedět u stolku s výhledem na moře. Řidiči zde moc blinkry nepoužívají a přednost se dává stylem šlápnout na plyn a někam se zasunout :-) Cena benzínu není znatelně vyšší než na pevnině. (Určitě je dobré natankovat co nejvíc v Rakousku, kde jsou ceny lepší). Silničky úzké a klikaté, kolikrát s hezkým stoupáním. Sem tam namakanej cyklista, více motajících se skůtříků. Bez auta by to nebylo ono, rád jsem obhlídnul i jiná místa. Turisticky se mě líbil výšlap na nejvyšší horu, kde je celá Elba krásně vidět. Jezdí tam i lanovka, ale to pak není ono. Druhý můj výšlap byl nad Porto Azuro, kde je vrcholek s křížem a od něj krásný rozhled po této části ostrova. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmány jsou na souřadnicích N42 44.139 E10 22.221, to by mohlo být v instrukcích uvedeno.

Je nutné si připlatit za klimatizaci. Otevřená okna vpustí hejna komárů! Určitě je třeba koupit nějaký odpuzující přípravek. Voda z kohoutku sice zdravotně nezávadná, ale totálně nechutná! Ani šťáva to nepřetloukla. Pít kafe, to bylo spíše za trest :D Balená voda je v Coopu v blízkém Capoliveri, kde se ale k večeru nedá zaparkovat.

Wi-Fi občas pomalé, ale na Skype použitelné.

Chyběla tam varná konvice nebo alespoň obyčejná, vodu na kafe jsme vařili v kastrůlku na plynovém sporáku.

Pronajímatelka je starostlivá, bydlí hned vedle, tedy není problém přijet i déle než v 19:00. Mluví Italsky a německy. S angličtinou nepochodíte.

Nemám problém se sem vrátit.

Strava
Vlastní

Služby hotelu
-----

Pláž
Dvojpláž 300m z kopce, malinká kamenitá, ale zase nás tam bylo maximálně 15lidí. Je tam jeden kout se stínem. Víc nic. Na plavání dobré, jeden den s polední přestávkou OK, ale další dny je lepší omrknout jiná místa a sem si skočit třeba ráno a nebo po návratu z druhé strany ostrova. Další pláže dostupné autem, možná by šlo využít místní autobus. Na chození to není, nebo jednou se dá přežít asfaltová procházka do sousedního Morcone. Parkování je u pláží všude placené a parkoviště docela plné. Oproti Chorvatsku je na plážích méně atrakcí, pláže jsou prostě menší a lidí tam bylo dost.

Anonym, 28.07.2015, Datum pobytu: 4.7. - 11.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Elba, Hotel:Apartmány Bouganvilles

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž pod apartmánem 1 fotografie

Apartmány Bouganvilles, Elba, Itálie Anonym 2015-07-28 6.3 1 10 Apartmány Bouganvilles

Celkem: 10 Perfektni

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Perfektni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vse dokonale ubytovani hned na plazi ktera byla moc krasna

Strava
Vyborny velky bufet vcetne plna ryb a pochutin. Dokonale

Služby hotelu
Vsichni mili a ochotni vybaveni hotelu ma zanavu je perfektni

Pláž
Plaz krasna cista

Šárka V., 19.07.2015, Datum pobytu: 4.7. - 14.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Elba, Hotel:Komplex Le Acacie

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Komplex Le Acacie, Elba, Itálie Šárka V. 2015-07-19 10 1 10 Hotel a Rezidence La Acacie

Všechny recenze Itálie - Elba

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800