Itálie - Gargano Itálie

 • Popis

  Tento podlouhlý region tvoří, jak už kdosi trefně vyjádřil, podpatek a ostruhu italské boty. Oblast byla osídlena již před 300 000 lety a vždy byla důležitou bránou na Východ – tedy oblastí přející obchodu. Jistě se zde neobchodovalo jen s olivovým olejem, jehož je Apůlie největším evropským dodavatelem. Nejznámější částí této oblasti je zřejmě poloostrov Gargano. Pro turisty je zde přichystáno mnoho ubytovacích kapacit, písečné pláže i trasy Národním parkem. V žádném jiném italském regionu se nekoná tolik slavností, procesí a karnevalů. Snad každá vesnička má svého patrona a tak je k oslavám dostatek příležitostí. Originální, typické právě pro apulijský region, jsou trulli. Tyto bílé domky s kuželovitými střechami najdete v okolí měst Alberobello a Locorotondo. K návštěvě dále doporučujeme: Foggia, Gallipoli, Lecce, Ostuni, Otranto.

Nejnovější recenze Itálie - Gargano

Celkem: 9 Vše odpovídalo to co nabízela CK a nabídka v katalogu. Je pravda,že foto byly poněkud staršího data, takže již nebylo vše tak nové jak na...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše odpovídalo to co nabízela CK a nabídka v katalogu. Je pravda,že foto byly poněkud staršího data, takže již nebylo vše tak nové jak na foto. Každopádně lokalita je spíše klidná, mimo dosah velkých center. Každý večer a během dne je v provozu bar s nabídkou, pivo, nealko, kafe, zmrzlina atd. Personál ochotný a rozumí trošku česky. Majitel miluje sochy, tak jsou všude kam se podíváš...Ohromná svatební sál-ne každého do ní majitel vezme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování patří k tomu lepšímu co jsem v Itálii měl.

Strava
Měli jsme vlastní, ale byli jsme několikrát v místní restauraci, pizza, salát, v normě, italská klasika.

Služby hotelu
Zaměstnanci se snaží, poněvadž majitel je starší pán, který si to vybudoval, tak si to tam řídí sám, pořád něco zařizuje, takže v rámci to funguje, ale je pravda, že nikdo moc nespěchá, ale pokud si padnete s majitelem u večerního drinku do oka, tak by Vám modré z nebe snesl-náš případ.

Pláž
Z hotelu ji vidíte, ale je to dál než uvádí katalog cca 700 m, možná více, poněvadž pokud nejdete na placenou pláž, tak musíte kousek bokem, kde to tedy není upraveno. Na placené je čisto, bokem nic moc.

Miloslav Ertl, 19.02.2015, Datum pobytu: 5.7. - 12.7.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Parco del Sole

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pohled z hotelu 3 fotografie

Parco del Sole, Gargano, Itálie Miloslav Ertl 2015-02-19 9 1 10 Lido Del Sole hotel Parco Del Sole

Celkem: 6,6 Bohužel při příjezdu se v místě ubytování nacházela přírodní pohroma v podobě povodní ze silné bouře.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Bohužel při příjezdu se v místě ubytování nacházela přírodní pohroma v podobě povodní ze silné bouře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v dobře vybaveném apartmánu.

Strava
Strava byla z vlastních zdrojů.

Služby hotelu
Služby hotelu byly na dobré úrovni, bohužel ovlivněné povodněmi.

Pláž
Vlivem povodní byly pláže v okolí vyplavené, silně znečištěné naplaveninami z povodní včetně moře, které bylo rozkalené naplaveným bahnem.

Jana Ošmerová, 30.09.2014, Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Parco del Sole

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Parco del Sole, Gargano, Itálie Jana Ošmerová 2014-09-30 6.6 1 10 Hotel PARCO DEL SOLE

Celkem: 7,6 Jednoduché bydlení pro nenáročné klienty, bohužel jsme měli po přívalových deštích špinavé moře, ale jeden den jsme zajeli do jiné...

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jednoduché bydlení pro nenáročné klienty, bohužel jsme měli po přívalových deštích špinavé moře, ale jeden den jsme zajeli do jiné zátočiny, kde bylo nádherně průzračně čisté. Moře jen přes cestu je ale velké plus a příjemnou procházkou dostupné pěkné městečko Vieste nabízí všechny služby, které jsou třeba. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi jednoduše zařízené bungalovy, bohužel byly proteklé stropy po deštích, ale hned opravovali střechy. V kuchyňce jsme velmi postrádali struhadlo a prkýnko. Také nám neodtékaly pořádně odpady a voda tekla slaná, takže jsme na pití a vaření používali balenou, s koupáním to bylo horší, protože slanosti se člověk nezbavil. Ale jinak spokojenost.

Strava
Vlastní a super, čerstvé plody moře a ryby nakupované ve Vieste, ugrilované na grilu umístěným přímo před bungalovem.

Služby hotelu
Delegátka paní M.Poláková byla naprosto nejlepší a člověk na svém místě. Vše zjistila, poradila, zařídila a celkově působila příjemně.

Pláž
Bohužel mokrá, ale čistá, vstup do moře pozvolný, moře bohužel špinavé, ale asi jen díky bouřkám v předešlém týdnu, zátoky naprosto průzračné.

Lenka, 21.09.2014, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Villaggio Sant´Elia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Sant´Elia, Gargano, Itálie Lenka 2014-09-21 7.6 1 10 Villaggio Sant´Elia

Celkem: 8,3 Ubytování odpovídalo našim požadavkům a ceně, majitelé byli příjemní, ochotní. Cesta na pláž trvala 5 minut, do historického centra 10...

 • 9 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování odpovídalo našim požadavkům a ceně, majitelé byli příjemní, ochotní. Cesta na pláž trvala 5 minut, do historického centra 10 minut. Městečko Vieste bylo nádherné, doporučuji. Pouze přístupová cesta do areálu byla špatná, nebyla osvětlená, byla rozbitá, vypadalo to, jako když se jede někam na polní cestu. Byla to jediná zásadní vada. V areálu probíhaly stavební práce. Setkali jsme se s 2 delegátkami, jejich informace si vzájemně odporovaly, což jsme si ověřili v praxi. Ubytování zde mohu každému doporučit. Cesta do Vieste v oblasti Gargana po sjetí z dálnice byla strastiplná, najeli jsme min. o 50 km více, neboť v oblasti byly záplavy, spousta silnic byla úplně uzavřena, jeli jsme po nějakých menších silnicích, kde jsme museli odhazovat kameny z cesty, abychom vůbec projeli. Někde šla přes cestu voda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pohodě, byli jsme spokojeni, pouze by mohla být větší koupelna, trochu zlobilo splachování wc. Jednalo se o běžné ubytování v této cenové skupině.

Strava
Na trhu bylo dostatek různých místních specialit, olivy, sušená rajčata, místní koření, místní likéry, sýry apod. Bylo stále co ochutnávat, a potom i kupovat... Byla zde spousta kavárniček, jak v městečku, tak i na pláži.

Služby hotelu
V areálu byl k dispozici perfektní bazén na úrovni korun stromů, uváděná wifi byla pouze u tohoto bazénu a v jeho nejbližším okolí.

Pláž
Pláž se nacházela cca 5 minut od ubytování, byla upravená, s typickými afroprodejci. Protože jsme přijeli těsně po přírodní pohromě v oblasti Gargana do Vieste, byla hrozně mokrá, nedalo se na ní ani ležet, na některých místech za pláží a silnicí stála voda ještě 3 dny. Při každém kroku na pláži se objevila kolem stopy voda. Suchý písek na pláži se neobjevil za celý týden, i když bylo krásné počasí a voda v moři perfektní.

Iva K., 16.09.2014, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Villaggio Sabbiadoro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Sabbiadoro, Gargano, Itálie Iva K. 2014-09-16 8.3 1 10 VILLAGGIO SABBIADORO

Celkem: 8,2 Myslím si ,že kdo píše špatné recenze,tak by si měl uvědomit,že za cenu ,kterou cestovce zaplatil ,by se tam ani nepodíval, natož mohl 8...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Myslím si ,že kdo píše špatné recenze,tak by si měl uvědomit,že za cenu ,kterou cestovce zaplatil ,by se tam ani nepodíval, natož mohl 8 dní být s ubytováním a stravou -ať je třeba jen obyčejná. Nečekali jsme podle ceny zázraky a naopak od jiných lidí ,jsme byli s pobytem velmi spokojeni a to i s výletem do Říma. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni jsme byli v apartmánu ,který nás překvapil svoji vybaveností - velmi dobře zařízené- i klimatizace , sice za poplatek ,ale byla. Jediné minus vidíme v ceně za úklid, nechápeme,jak je možné platit 10 euro za osobu . To jediné vidíme jako hodně velké minus , kde byli ubytovaní 4 lidé , platili 40 euro a přitom se uklízí stejné prostory !!! To bych doporučoval upravit a bude vše super. Nehledě na to ,že třeba po nás nebyl úklid ani potřebný,ale to neřešme.

Strava
Co se týče stravy,tak ta byla opravdu jednoduchá a ne moc pestrá ,ale opět - za ty peníze nemůžeme chtít zázraky. Výdejní čas je šibeniční ,ale nikdy jsme neměli problém ,to nestíhat. Druhý den už jsme si brali jídlo na apartmán a poté umyté nádobí vraceli . S jídlem jsme opravdu neměli problém.

Služby hotelu
Co jsme v kempu potřebovali,to tam bylo a že je poplatek za lehátko ,tak to je snad všude normální ,kromě all- inclusive. Dokonce jsme měli možnost zapůjčení společenských her atd. Když nám cokoliv v apartmánu došlo ,dostali jsme další .

Pláž
Pláž je oblázková ,ale zase je stále čisté moře , nikdy nebylo " přecpáno "a na pláži je i bar. Boty na koupání ale doporučuji , kameny celkem tlačili . Jinak bez problémů.

Anonym, 12.09.2014, Datum pobytu: 24.5. - 2.6.2013
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Villaggio Riccio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pláž 1 fotografie

Villaggio Riccio, Gargano, Itálie Anonym 2014-09-12 8.2 1 10 Villaggio Riccio

Všechny recenze Itálie - Gargano

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800