Itálie - Gargano Itálie

 • Popis

  Tento podlouhlý region tvoří, jak už kdosi trefně vyjádřil, podpatek a ostruhu italské boty. Oblast byla osídlena již před 300 000 lety a vždy byla důležitou bránou na Východ – tedy oblastí přející obchodu. Jistě se zde neobchodovalo jen s olivovým olejem, jehož je Apůlie největším evropským dodavatelem. Nejznámější částí této oblasti je zřejmě poloostrov Gargano. Pro turisty je zde přichystáno mnoho ubytovacích kapacit, písečné pláže i trasy Národním parkem. V žádném jiném italském regionu se nekoná tolik slavností, procesí a karnevalů. Snad každá vesnička má svého patrona a tak je k oslavám dostatek příležitostí. Originální, typické právě pro apulijský region, jsou trulli. Tyto bílé domky s kuželovitými střechami najdete v okolí měst Alberobello a Locorotondo. K návštěvě dále doporučujeme: Foggia, Gallipoli, Lecce, Ostuni, Otranto.

Nejnovější recenze Itálie - Gargano

Celkem: 6,3 Určitě se vrátíme, ale člověk aby si dával pozor na mazané Italy. Příroda a moře jsou perfektní. Taky Italské městečka a italské jídlo !...

 • 6 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Určitě se vrátíme, ale člověk aby si dával pozor na mazané Italy. Příroda a moře jsou perfektní. Taky Italské městečka a italské jídlo ! Opravdový zážitek. Doporučuji zajet na pár výletů či půjčit si vůz nebo skutr. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydlení jsem měli v bungalovu. Bungalov čistý , vše potřebné zde bylo. (Skřín, poličky) Jako bonus byl , že jako pár jsme nemuseli za druhý pokoj doplácet takže se při uskladnění hodil. Venkovní sušák , posezení , pultík s ledničkou a popřípadě se dala dokoupit plynová bomba. Bungalovy byly usazeny v olivovém háji vedle sebe. Výhled k sousedům a k vám zabranoval rákos což bylo dobré. Naproti bungalovu byly karavany, do kterých bych opravdu radši nešel. Jediná nevýhoda byla , že jsme museli chodit dál na wc a pro vodu. Apartmány mají vlastní wc a vodu.

Strava
Strava byla k pobytu zdarma, proto jí tak budu hodnotit. Závodní stravování ( něco chutnalo něco ne). České buchty byly opravdu perfektní. K tomu se dalo zakoupit pivo nebo kofola. Doporučuji chodit později , jelikož fronta u okýnka je vždy opravdu dlouha.

Mimo to se dalo na recepci se dalo objednat jejich chléb za 1 euro , druhý den jste dostali velký teplý bochánek chleba který opravdu stojí za to. Mimo to cestou po uličkách si můžete natrhat pár citronu či fíků , někdy i granátových jablek. Doporučuji koupit jejich pití a olivový olej, opravdový zážitek.

Doporučuji dát si pravou italskou pizzu , ale pozor na dýška až odpovídají službě s tím máme dobré i špatné zkušenosti.O co jde , pizza za 10 euro a dýško 4 eura přitom by jste měli dostat něco navíc a nebo obsluha by měla být alespon rychlá. Nedejte na doporučení recepce ! Zajdete si na pizzu do města! :)

Služby hotelu
Jeli jsme do Vienne a do Monte San Angela a zážitek ohromný , opravdu doporučuji. Do Říma bych raději nejel z toho autobusu nám bylo i po malé vzdálenosti špatně.

Jinač organizace recepce by se mohla zlepšit , paní nás tam docela dost zklamala.

Pláž
Pláž oblázková , po pár krocích už musíte plavat. Lehátko vedle lehátka. Bar na pláži :)

Anonym, 17.03.2015, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Villaggio Riccio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Riccio, Gargano, Itálie Anonym 2015-03-17 6.3 1 10 Villaggio Riccio

Celkem: 9 Vše odpovídalo to co nabízela CK a nabídka v katalogu. Je pravda,že foto byly poněkud staršího data, takže již nebylo vše tak nové jak na...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše odpovídalo to co nabízela CK a nabídka v katalogu. Je pravda,že foto byly poněkud staršího data, takže již nebylo vše tak nové jak na foto. Každopádně lokalita je spíše klidná, mimo dosah velkých center. Každý večer a během dne je v provozu bar s nabídkou, pivo, nealko, kafe, zmrzlina atd. Personál ochotný a rozumí trošku česky. Majitel miluje sochy, tak jsou všude kam se podíváš...Ohromná svatební sál-ne každého do ní majitel vezme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování patří k tomu lepšímu co jsem v Itálii měl.

Strava
Měli jsme vlastní, ale byli jsme několikrát v místní restauraci, pizza, salát, v normě, italská klasika.

Služby hotelu
Zaměstnanci se snaží, poněvadž majitel je starší pán, který si to vybudoval, tak si to tam řídí sám, pořád něco zařizuje, takže v rámci to funguje, ale je pravda, že nikdo moc nespěchá, ale pokud si padnete s majitelem u večerního drinku do oka, tak by Vám modré z nebe snesl-náš případ.

Pláž
Z hotelu ji vidíte, ale je to dál než uvádí katalog cca 700 m, možná více, poněvadž pokud nejdete na placenou pláž, tak musíte kousek bokem, kde to tedy není upraveno. Na placené je čisto, bokem nic moc.

Miloslav Ertl, 19.02.2015, Datum pobytu: 5.7. - 12.7.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Parco del Sole

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Pohled z hotelu 3 fotografie

Parco del Sole, Gargano, Itálie Miloslav Ertl 2015-02-19 9 1 10 Lido Del Sole hotel Parco Del Sole

Celkem: 6,6 Bohužel při příjezdu se v místě ubytování nacházela přírodní pohroma v podobě povodní ze silné bouře.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Bohužel při příjezdu se v místě ubytování nacházela přírodní pohroma v podobě povodní ze silné bouře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v dobře vybaveném apartmánu.

Strava
Strava byla z vlastních zdrojů.

Služby hotelu
Služby hotelu byly na dobré úrovni, bohužel ovlivněné povodněmi.

Pláž
Vlivem povodní byly pláže v okolí vyplavené, silně znečištěné naplaveninami z povodní včetně moře, které bylo rozkalené naplaveným bahnem.

Jana Ošmerová, 30.09.2014, Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Parco del Sole

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Parco del Sole, Gargano, Itálie Jana Ošmerová 2014-09-30 6.6 1 10 Hotel PARCO DEL SOLE

Celkem: 7,6 Jednoduché bydlení pro nenáročné klienty, bohužel jsme měli po přívalových deštích špinavé moře, ale jeden den jsme zajeli do jiné...

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jednoduché bydlení pro nenáročné klienty, bohužel jsme měli po přívalových deštích špinavé moře, ale jeden den jsme zajeli do jiné zátočiny, kde bylo nádherně průzračně čisté. Moře jen přes cestu je ale velké plus a příjemnou procházkou dostupné pěkné městečko Vieste nabízí všechny služby, které jsou třeba. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi jednoduše zařízené bungalovy, bohužel byly proteklé stropy po deštích, ale hned opravovali střechy. V kuchyňce jsme velmi postrádali struhadlo a prkýnko. Také nám neodtékaly pořádně odpady a voda tekla slaná, takže jsme na pití a vaření používali balenou, s koupáním to bylo horší, protože slanosti se člověk nezbavil. Ale jinak spokojenost.

Strava
Vlastní a super, čerstvé plody moře a ryby nakupované ve Vieste, ugrilované na grilu umístěným přímo před bungalovem.

Služby hotelu
Delegátka paní M.Poláková byla naprosto nejlepší a člověk na svém místě. Vše zjistila, poradila, zařídila a celkově působila příjemně.

Pláž
Bohužel mokrá, ale čistá, vstup do moře pozvolný, moře bohužel špinavé, ale asi jen díky bouřkám v předešlém týdnu, zátoky naprosto průzračné.

Lenka, 21.09.2014, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Villaggio Sant´Elia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Sant´Elia, Gargano, Itálie Lenka 2014-09-21 7.6 1 10 Villaggio Sant´Elia

Celkem: 8,3 Ubytování odpovídalo našim požadavkům a ceně, majitelé byli příjemní, ochotní. Cesta na pláž trvala 5 minut, do historického centra 10...

 • 9 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování odpovídalo našim požadavkům a ceně, majitelé byli příjemní, ochotní. Cesta na pláž trvala 5 minut, do historického centra 10 minut. Městečko Vieste bylo nádherné, doporučuji. Pouze přístupová cesta do areálu byla špatná, nebyla osvětlená, byla rozbitá, vypadalo to, jako když se jede někam na polní cestu. Byla to jediná zásadní vada. V areálu probíhaly stavební práce. Setkali jsme se s 2 delegátkami, jejich informace si vzájemně odporovaly, což jsme si ověřili v praxi. Ubytování zde mohu každému doporučit. Cesta do Vieste v oblasti Gargana po sjetí z dálnice byla strastiplná, najeli jsme min. o 50 km více, neboť v oblasti byly záplavy, spousta silnic byla úplně uzavřena, jeli jsme po nějakých menších silnicích, kde jsme museli odhazovat kameny z cesty, abychom vůbec projeli. Někde šla přes cestu voda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pohodě, byli jsme spokojeni, pouze by mohla být větší koupelna, trochu zlobilo splachování wc. Jednalo se o běžné ubytování v této cenové skupině.

Strava
Na trhu bylo dostatek různých místních specialit, olivy, sušená rajčata, místní koření, místní likéry, sýry apod. Bylo stále co ochutnávat, a potom i kupovat... Byla zde spousta kavárniček, jak v městečku, tak i na pláži.

Služby hotelu
V areálu byl k dispozici perfektní bazén na úrovni korun stromů, uváděná wifi byla pouze u tohoto bazénu a v jeho nejbližším okolí.

Pláž
Pláž se nacházela cca 5 minut od ubytování, byla upravená, s typickými afroprodejci. Protože jsme přijeli těsně po přírodní pohromě v oblasti Gargana do Vieste, byla hrozně mokrá, nedalo se na ní ani ležet, na některých místech za pláží a silnicí stála voda ještě 3 dny. Při každém kroku na pláži se objevila kolem stopy voda. Suchý písek na pláži se neobjevil za celý týden, i když bylo krásné počasí a voda v moři perfektní.

Iva K., 16.09.2014, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Villaggio Sabbiadoro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Sabbiadoro, Gargano, Itálie Iva K. 2014-09-16 8.3 1 10 VILLAGGIO SABBIADORO

Všechny recenze Itálie - Gargano

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800