Itálie - Gargano Itálie

 • Popis

  Tento podlouhlý region tvoří, jak už kdosi trefně vyjádřil, podpatek a ostruhu italské boty. Oblast byla osídlena již před 300 000 lety a vždy byla důležitou bránou na Východ – tedy oblastí přející obchodu. Jistě se zde neobchodovalo jen s olivovým olejem, jehož je Apůlie největším evropským dodavatelem. Nejznámější částí této oblasti je zřejmě poloostrov Gargano. Pro turisty je zde přichystáno mnoho ubytovacích kapacit, písečné pláže i trasy Národním parkem. V žádném jiném italském regionu se nekoná tolik slavností, procesí a karnevalů. Snad každá vesnička má svého patrona a tak je k oslavám dostatek příležitostí. Originální, typické právě pro apulijský region, jsou trulli. Tyto bílé domky s kuželovitými střechami najdete v okolí měst Alberobello a Locorotondo. K návštěvě dále doporučujeme: Foggia, Gallipoli, Lecce, Ostuni, Otranto.

Nejnovější recenze Itálie - Gargano

Celkem: 6,6 Bohužel při příjezdu se v místě ubytování nacházela přírodní pohroma v podobě povodní ze silné bouře.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Bohužel při příjezdu se v místě ubytování nacházela přírodní pohroma v podobě povodní ze silné bouře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v dobře vybaveném apartmánu.

Strava
Strava byla z vlastních zdrojů.

Služby hotelu
Služby hotelu byly na dobré úrovni, bohužel ovlivněné povodněmi.

Pláž
Vlivem povodní byly pláže v okolí vyplavené, silně znečištěné naplaveninami z povodní včetně moře, které bylo rozkalené naplaveným bahnem.

Jana Ošmerová, 30.09.2014, Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Parco del Sole

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Parco del Sole, Gargano, Itálie Jana Ošmerová 2014-09-30 6.6 1 10 Hotel PARCO DEL SOLE

Celkem: 7,6 Jednoduché bydlení pro nenáročné klienty, bohužel jsme měli po přívalových deštích špinavé moře, ale jeden den jsme zajeli do jiné...

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jednoduché bydlení pro nenáročné klienty, bohužel jsme měli po přívalových deštích špinavé moře, ale jeden den jsme zajeli do jiné zátočiny, kde bylo nádherně průzračně čisté. Moře jen přes cestu je ale velké plus a příjemnou procházkou dostupné pěkné městečko Vieste nabízí všechny služby, které jsou třeba. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi jednoduše zařízené bungalovy, bohužel byly proteklé stropy po deštích, ale hned opravovali střechy. V kuchyňce jsme velmi postrádali struhadlo a prkýnko. Také nám neodtékaly pořádně odpady a voda tekla slaná, takže jsme na pití a vaření používali balenou, s koupáním to bylo horší, protože slanosti se člověk nezbavil. Ale jinak spokojenost.

Strava
Vlastní a super, čerstvé plody moře a ryby nakupované ve Vieste, ugrilované na grilu umístěným přímo před bungalovem.

Služby hotelu
Delegátka paní M.Poláková byla naprosto nejlepší a člověk na svém místě. Vše zjistila, poradila, zařídila a celkově působila příjemně.

Pláž
Bohužel mokrá, ale čistá, vstup do moře pozvolný, moře bohužel špinavé, ale asi jen díky bouřkám v předešlém týdnu, zátoky naprosto průzračné.

Lenka, 21.09.2014, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Villaggio Sant´Elia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Sant´Elia, Gargano, Itálie Lenka 2014-09-21 7.6 1 10 Villaggio Sant´Elia

Celkem: 8,3 Ubytování odpovídalo našim požadavkům a ceně, majitelé byli příjemní, ochotní. Cesta na pláž trvala 5 minut, do historického centra 10...

 • 9 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování odpovídalo našim požadavkům a ceně, majitelé byli příjemní, ochotní. Cesta na pláž trvala 5 minut, do historického centra 10 minut. Městečko Vieste bylo nádherné, doporučuji. Pouze přístupová cesta do areálu byla špatná, nebyla osvětlená, byla rozbitá, vypadalo to, jako když se jede někam na polní cestu. Byla to jediná zásadní vada. V areálu probíhaly stavební práce. Setkali jsme se s 2 delegátkami, jejich informace si vzájemně odporovaly, což jsme si ověřili v praxi. Ubytování zde mohu každému doporučit. Cesta do Vieste v oblasti Gargana po sjetí z dálnice byla strastiplná, najeli jsme min. o 50 km více, neboť v oblasti byly záplavy, spousta silnic byla úplně uzavřena, jeli jsme po nějakých menších silnicích, kde jsme museli odhazovat kameny z cesty, abychom vůbec projeli. Někde šla přes cestu voda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pohodě, byli jsme spokojeni, pouze by mohla být větší koupelna, trochu zlobilo splachování wc. Jednalo se o běžné ubytování v této cenové skupině.

Strava
Na trhu bylo dostatek různých místních specialit, olivy, sušená rajčata, místní koření, místní likéry, sýry apod. Bylo stále co ochutnávat, a potom i kupovat... Byla zde spousta kavárniček, jak v městečku, tak i na pláži.

Služby hotelu
V areálu byl k dispozici perfektní bazén na úrovni korun stromů, uváděná wifi byla pouze u tohoto bazénu a v jeho nejbližším okolí.

Pláž
Pláž se nacházela cca 5 minut od ubytování, byla upravená, s typickými afroprodejci. Protože jsme přijeli těsně po přírodní pohromě v oblasti Gargana do Vieste, byla hrozně mokrá, nedalo se na ní ani ležet, na některých místech za pláží a silnicí stála voda ještě 3 dny. Při každém kroku na pláži se objevila kolem stopy voda. Suchý písek na pláži se neobjevil za celý týden, i když bylo krásné počasí a voda v moři perfektní.

Iva K., 16.09.2014, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Villaggio Sabbiadoro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Sabbiadoro, Gargano, Itálie Iva K. 2014-09-16 8.3 1 10 VILLAGGIO SABBIADORO

Celkem: 8,2 Myslím si ,že kdo píše špatné recenze,tak by si měl uvědomit,že za cenu ,kterou cestovce zaplatil ,by se tam ani nepodíval, natož mohl 8...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Myslím si ,že kdo píše špatné recenze,tak by si měl uvědomit,že za cenu ,kterou cestovce zaplatil ,by se tam ani nepodíval, natož mohl 8 dní být s ubytováním a stravou -ať je třeba jen obyčejná. Nečekali jsme podle ceny zázraky a naopak od jiných lidí ,jsme byli s pobytem velmi spokojeni a to i s výletem do Říma. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni jsme byli v apartmánu ,který nás překvapil svoji vybaveností - velmi dobře zařízené- i klimatizace , sice za poplatek ,ale byla. Jediné minus vidíme v ceně za úklid, nechápeme,jak je možné platit 10 euro za osobu . To jediné vidíme jako hodně velké minus , kde byli ubytovaní 4 lidé , platili 40 euro a přitom se uklízí stejné prostory !!! To bych doporučoval upravit a bude vše super. Nehledě na to ,že třeba po nás nebyl úklid ani potřebný,ale to neřešme.

Strava
Co se týče stravy,tak ta byla opravdu jednoduchá a ne moc pestrá ,ale opět - za ty peníze nemůžeme chtít zázraky. Výdejní čas je šibeniční ,ale nikdy jsme neměli problém ,to nestíhat. Druhý den už jsme si brali jídlo na apartmán a poté umyté nádobí vraceli . S jídlem jsme opravdu neměli problém.

Služby hotelu
Co jsme v kempu potřebovali,to tam bylo a že je poplatek za lehátko ,tak to je snad všude normální ,kromě all- inclusive. Dokonce jsme měli možnost zapůjčení společenských her atd. Když nám cokoliv v apartmánu došlo ,dostali jsme další .

Pláž
Pláž je oblázková ,ale zase je stále čisté moře , nikdy nebylo " přecpáno "a na pláži je i bar. Boty na koupání ale doporučuji , kameny celkem tlačili . Jinak bez problémů.

Anonym, 12.09.2014, Datum pobytu: 24.5. - 2.6.2013
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Villaggio Riccio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pláž 1 fotografie

Villaggio Riccio, Gargano, Itálie Anonym 2014-09-12 8.2 1 10 Villaggio Riccio

Celkem: 7,8 Dovolená pro nenáročné, vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladé lidi.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 3 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená pro nenáročné, vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladé lidi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme ubytování pro 6 osob, jednu ložnici (s televizí) a další místnost pro 4 osoby s kuchyňkou a dvě koupelny. V kuchyňce chyběl jar, houbička na mytí, útěrka a otvírák na víno, dále je nutné si sebou přibalit toaletní papír, ten rovněž chyběl a pytle do odkapdkových košů jsme také postrádali. Jinak jsme s ubytováním byli spokojení, nečekali jsme nic extra, akorát voda která zde tekla je mírně slaná, nedá se pít... v komplexu je ale kohoutek pro všechny ubytované, kde si (prý) mohou napustit vodu bez soli, ovšem i tak nám přišla slaná, na vaření to bylo dostačující, ale na pití jsme si kupovalo vodu v lahvích.

Strava
Měli jsme vlastní stravu.

Služby hotelu
Žádné služby jsme zaplacené neměli, ale byli jsme jinak spokojení, všichni byli velice milí (to italové být umí) až na paní delegátku, která se na nás od začátku dívala trochu skrz prsty, což nás odradilo se jí na cokoliv během dovolené zeptat.

Pláž
Italové jsou neskuteční bordeláři, všude je tedy nepořádek, který vám kazí atmosféru dovolené a máte chuť jim to tam začít uklízet. Pláže s deštníkama (placenýma) jsou relativně čisté, ovšem pokud si nechcete připlácet za deštník a lehátko a jdete si lehnout někam bokem, budete se muset spokojit s tím, že se o tyhle části pláže bohužel nikdo nestará.. Naopak jsme byli překvapeni pozvolným vstupem do vody, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi ale i pro ty co mají strach z větších hloubek.

Anonym, 10.09.2014, Datum pobytu: 29.8. - 7.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Gargano, Hotel:Parco del Sole

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Parco del Sole, Gargano, Itálie Anonym 2014-09-10 7.8 1 10 Apartmány PARCO DEL SOLE

Všechny recenze Itálie - Gargano

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800