Itálie - Gargano Itálie

 • Popis

  Tento podlouhlý region tvoří, jak už kdosi trefně vyjádřil, podpatek a ostruhu italské boty. Oblast byla osídlena již před 300 000 lety a vždy byla důležitou bránou na Východ – tedy oblastí přející obchodu. Jistě se zde neobchodovalo jen s olivovým olejem, jehož je Apůlie největším evropským dodavatelem. Nejznámější částí této oblasti je zřejmě poloostrov Gargano. Pro turisty je zde přichystáno mnoho ubytovacích kapacit, písečné pláže i trasy Národním parkem. V žádném jiném italském regionu se nekoná tolik slavností, procesí a karnevalů. Snad každá vesnička má svého patrona a tak je k oslavám dostatek příležitostí. Originální, typické právě pro apulijský region, jsou trulli. Tyto bílé domky s kuželovitými střechami najdete v okolí měst Alberobello a Locorotondo. K návštěvě dále doporučujeme: Foggia, Gallipoli, Lecce, Ostuni, Otranto.

Nejnovější recenze Itálie - Gargano

12.09.2014 - Anonym - Přečteno: 34× - Datum pobytu: 24.5. - 2.6.2013

 • Celkem: 8,2
 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Myslím si ,že kdo píše špatné recenze,tak by si měl uvědomit,že za cenu ,kterou cestovce zaplatil ,by se tam ani nepodíval, natož mohl 8 dní být s ubytováním a stravou -ať je třeba jen obyčejná. Nečekali jsme podle ceny zázraky a naopak od jiných lidí ,jsme byli s pobytem velmi spokojeni a to i s výletem do Říma. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni jsme byli v apartmánu ,který nás překvapil svoji vybaveností - velmi dobře zařízené- i klimatizace , sice za poplatek ,ale byla. Jediné minus vidíme v ceně za úklid, nechápeme,jak je možné platit 10 euro za osobu . To jediné vidíme jako hodně velké minus , kde byli ubytovaní 4 lidé , platili 40 euro a přitom se uklízí stejné prostory !!! To bych doporučoval upravit a bude vše super. Nehledě na to ,že třeba po nás nebyl úklid ani potřebný,ale to neřešme.

Strava
Co se týče stravy,tak ta byla opravdu jednoduchá a ne moc pestrá ,ale opět - za ty peníze nemůžeme chtít zázraky. Výdejní čas je šibeniční ,ale nikdy jsme neměli problém ,to nestíhat. Druhý den už jsme si brali jídlo na apartmán a poté umyté nádobí vraceli . S jídlem jsme opravdu neměli problém.

Služby hotelu
Co jsme v kempu potřebovali,to tam bylo a že je poplatek za lehátko ,tak to je snad všude normální ,kromě all- inclusive. Dokonce jsme měli možnost zapůjčení společenských her atd. Když nám cokoliv v apartmánu došlo ,dostali jsme další .

Pláž
Pláž je oblázková ,ale zase je stále čisté moře , nikdy nebylo " přecpáno "a na pláži je i bar. Boty na koupání ale doporučuji , kameny celkem tlačili . Jinak bez problémů.

Villaggio Riccio, Gargano, Itálie Anonym 2014-09-12 8.2 1 10 Villaggio Riccio

10.09.2014 - Naděžda Palivcová - Přečteno: - Datum pobytu: 29.8. - 7.9.2014

 • Celkem: 9,3
 • 10 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na stejné místo jsme letos jeli už čtvrté, tak že dovolená podle našeho očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalov čistý, základní vybavení - vše dle smlouvy

Protože nás bylo šest ženských, měly jsme málo nádobí na vaření, nebyl problém zažádat o doplnění hrnců, které nám ihned přinesli

Strava
Náš pobyt byl bez stravování. Přesto jsme občas navštívili restauraci a vždy jsme si našli něco dobrého

Služby hotelu
Služby dle smlouvy.

V den odjezdu vznikla dost nepřehledná situace - velké povodně a silnice podél pobřeží byla pod vodou a neprůjezdná.

Odjezd byl opožděn o 3 hodiny, celý den pršelo a paní majitelka nás nechala ubytované až do večera.

Ještě nám zařídila rychlou obsluhu v picérii těsně před odjezdem.

Campana pro nás zajistila transit, který nás odvezl na bezpečné místo, kde na nás čekal bus.

Takže služby výborné :-)

Pláž
Přístup k pláži velice příjemný, pěšinka malým, voňavým lesíkem.

Pláž samotná je při normálním počasí čistá, jemně písčitá. Vstup do vody hodně pozvolný. Vzhledem k letošnímu

vrtkavému počasí - prý nejhorší týden za celý rok, v Gargánu napršelo tolik vody jako za celý rok, byly na plážích

odpadky z moře, které byly uklízené každý den alespoň z míst, kde byly deštníky a lehátka

Přes nepřízeň letošního počasí se nám dovolená vydařila.

Camping 5 Stelle, Gargano, Itálie Naděžda Palivcová 2014-09-10 9.3 1 10 CAMPING 5 STELLE

10.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 29.8. - 7.9.2014

 • Celkem: 7,8
 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 3 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená pro nenáročné, vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladé lidi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme ubytování pro 6 osob, jednu ložnici (s televizí) a další místnost pro 4 osoby s kuchyňkou a dvě koupelny. V kuchyňce chyběl jar, houbička na mytí, útěrka a otvírák na víno, dále je nutné si sebou přibalit toaletní papír, ten rovněž chyběl a pytle do odkapdkových košů jsme také postrádali. Jinak jsme s ubytováním byli spokojení, nečekali jsme nic extra, akorát voda která zde tekla je mírně slaná, nedá se pít... v komplexu je ale kohoutek pro všechny ubytované, kde si (prý) mohou napustit vodu bez soli, ovšem i tak nám přišla slaná, na vaření to bylo dostačující, ale na pití jsme si kupovalo vodu v lahvích.

Strava
Měli jsme vlastní stravu.

Služby hotelu
Žádné služby jsme zaplacené neměli, ale byli jsme jinak spokojení, všichni byli velice milí (to italové být umí) až na paní delegátku, která se na nás od začátku dívala trochu skrz prsty, což nás odradilo se jí na cokoliv během dovolené zeptat.

Pláž
Italové jsou neskuteční bordeláři, všude je tedy nepořádek, který vám kazí atmosféru dovolené a máte chuť jim to tam začít uklízet. Pláže s deštníkama (placenýma) jsou relativně čisté, ovšem pokud si nechcete připlácet za deštník a lehátko a jdete si lehnout někam bokem, budete se muset spokojit s tím, že se o tyhle části pláže bohužel nikdo nestará.. Naopak jsme byli překvapeni pozvolným vstupem do vody, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi ale i pro ty co mají strach z větších hloubek.

Parco del Sole, Gargano, Itálie Anonym 2014-09-10 7.8 1 10 Apartmány PARCO DEL SOLE

09.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 29.8. - 6.9.2014

 • Celkem: 9,6
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla fajn. Splnila vše, co jsem očekával. Vše jsem zařídil přes internet a cestovka vše připravila dobře. Nebyl jediný problém. Autobus je pohodlný, řidiči jeli dobře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Villagio Sabbiadoro je velmi příjemné, klidné místo parkového charakteru. Majitelé jsou milí a vstřícní lidé. Apartmán mono je zařízen jednoduše, ale dostatečně. V noci neobtěžovali komáři a noční posezení před apartmánem bylo nesmírně příjemné. Toto ubytování je vhodné spíše pro ty, co si chtějí vařit, protože poplatek 70 Euro za energie a vodu je poměrně vysoký na to, aby si člověk vařil pouze kávu. Nádobí je dostatečné pro základní vaření. Není varná konvice a mikrovlnka. Je třeba vzít útěrku a saponát. Pro případ chladného počasí je třeba přibalit vlastní přikrývku. Apartmán byl čistě uklizený. Platí se za to 39,- Euro.

Strava
Je třeba si dát pozor. Turistům v restauracích ve Vieste prodávají místo vína vinný střik. Supermarkety jsou ve Viestě tři. Jsou vzdálené cca 20 minut od ubytování. Jde se po příjemné pobřežní vydlážděné cestě. Osobně doporučuji Spar. Je otevřený celý den. V restauraci Kumbaca dělají výborně ryby. Naproti přes ulici dostanete nejlepší pizzu a hned vedle se dá koupit slušné stáčené víno za 1,3 Euro. Ceny jsou samozřejmě vyrazně vyšší.

Pláž
PLáž je krásná písečná a čistá cca 300 m, jen pozvolna stoupá hloubka. Většinou je moře klidné. Na konci pláže v pravo je skalisko, kde se dá najít i soukromí. Moře bylo čisté, průzračné a téměř bez sinic a řas.

Villaggio Sabbiadoro, Gargano, Itálie Anonym 2014-09-09 9.6 1 10 Villaggio SABBIADORO

09.09.2014 - Andrea Ryšavá - Přečteno: - Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování bylo pěkné a cena byla velice příznivá.

Ve Vieste jsme byli již po druhé, jelikož prvně jsme byli z okolí a místa celkově velice nadšeni.. Letos nám bohužel nevyšlo počasí a z celého týdne nám sluníčko svítilo 2 dny, jinak stále déšť a zdlouhavé bouřky.

Díky nepříznivému počasí bylo moře i pláž nepěkné na pohled. Ovšem díky předešlé zkušenosti víme jak umí být Vieste nádherné, čili příští dovolenou určitě budeme směřovat opět sem a nad výběrem ubytování jistě také nebudeme dlouho přemýšlet :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nemám žádné výhrady.. kdo neočekává luxus bude jistě nad míru spokojen.

Strava
Vařili jsme si sami, takže 1* :-)

Jinak mohu doporučit pizzerii ... když se od apartmánu vydáte doprava, projdete kolem benzinky a jeste kousek dal, (dojdete skoro ke skalam - druha strana od Pizzomuna) tak objevíte pizzerii Le tre vele, je předposlední v řadě, má krásný výhled na moře, skály a navíc úžasnou pizzu. Tuhle restauraci navštěvujeme s oblibou pravidelně.

Pláž
Umí být nádherná, relativně čistá a moře dokonalé, čísté, průzračné..

Letos bohužel kvůli dešti pěkné nebylo

Villaggio Sant´Elia, Gargano, Itálie Andrea Ryšavá 2014-09-09 10 1 10 Villaggio Sant´Elia

Všechny recenze Itálie - Gargano

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800