Itálie - Kalábrie Itálie

 • Popis

  Hornatý region tvořící špičku boty nabízí turistům tři národní parky, mnoho kulturních památek a také malebné pobřeží s mnoha kamennými věžemi. Tento systém strážních věží nechal španělský vicekrál vybudovat, protože Kalábrie musela často čelit pirátským nájezdům. Ani v pozdější době se regionu nevyhnuly katastrofy – kvůli moru, zemětřesení, pirátům a hospodářské krizi přibývají vzpoury a vzniká zbojnictví. V průběhu 19.-20.st. odchází třetina obyvatel do zahraničí. Kalábrie je typickým představitelem chudých jihoitalských regionů zvaných Mezzogiorno. Díky málo rozvinutému průmyslu však může návštěvníkům nabídnout krásnou zachovalou přírodu a čisté moře. K návštěvě dále doporučujeme Crotone, Gerace, Locri, Rosano, Regio Calabria, Sibari, Stilo, Tropea

Nejnovější recenze Itálie - Kalábrie

Celkem: 6,6 ubytování vcelku slušné až na to, že všude šetřili místem .Do koupelny vcházet bokem, na balkon se ani nedalo sednout .Platí se za klimu...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
ubytování vcelku slušné až na to, že všude šetřili místem .Do koupelny vcházet bokem, na balkon se ani nedalo sednout .Platí se za klimu 5Eu za den, za lednici 5Eu, ale ta byla tak malá, že tam vlezlo je pár plechovek, které byly tak za dva dny trochu zchlazené. Na recepci byli příjemní, ale při zapůjčení auta nám doporučili půjčovnu AVIS Tropea C Vaticáno, která nás okradla o 5O EU . Pláž byla 300 metrů daleko, přeplněná, ale v moři se moc lidí nekoupalo kvůli žahavým medůzám. Supermarketeček byl jen jeden, ostatní tak do 5 km. bez auta nic moc. Bankomat do 3 km, ale nefungoval. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování vcelku slušné až na to, že všude šetřilí místem .Do koupelny vcházet bokem, na balkon se ani nedalo sednout .Úklid perfektní, uklízeli a vyměňovali ručníky každý den.

Strava
strava při polopenzi - snídaně slušné, večeře si každý mohl vybrat ze tří jídel a komu nestačilo, mohl se dojíst dobře zásobeným bufetem- číšníci slušní rychlí příjemní .

Služby hotelu
Bázen asi 20 metrů, bylo tam vždy málo lidí, koupání a plavání perfektní. Taky kde si zaplavat, když moře je plné žahavých medůz .

Celkový dojem z dovolené a znechucení bylo zapříčiněno tím, že nám na recepci nabídli pujčovnu aut AVIS Tropea C Vaticáno, která nás okradla o 50 Eu . Při zavolání na doporučené číslo od recepce,jsme anglicky domluvili zapůjčení auta za 312 Eu. Půjčovna si započítala veškeré pojištění (taky pokud neumíte anglicky nebo italsky tak se nedomluvíte). Při předání auta najednou chtěli dalších 150 EU jako vratnou zálohu a nevadí, dejte kartu a my si to strhnem .A to jsme neměli dělat , ale co když jsme nechtěli sedět jen u bázénu a zkusit i jiné pláže (mimichodem také se žahavými medůzami) No závěrem - autopůjčovna čekala až se vrátíme domů a přes účet nám vrátili o 50 EU méně . Po reklamaci u delegátky ( také jí děkujeme za ochotu nám pomoci ) sdělili, že museli za nás natankovat - což nebyla pravda, vše jsme poctivě doplnili. Při návratu domů a návštěvě banky a zabezpečení účtu, aby se tam nedostala autopůjčovna, mi banka sdělila, že případů vybrání z účtu je více. A proto ponaučení: nedávejte v zahraničí bankovní kartu z ruky. Zvlášť ne autopůjčovně AVIS TROPEA C VATICANO

Pláž
Pláž pěkná, přeplněná, dosti daleko a do velkého kopce a plná žahavých medůz.Pozitivum bylo, že v určitou hodinu tam jezdil minibus.

Jiří O., 29.08.2015
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Grotticelle

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grotticelle, Kalábrie, Itálie Jiří O. 2015-08-29 6.6 1 10 Grotticelle

Celkem: 6,4 Hotel pôsobil trochu ako väzenie, uzavretý rezort, z ktorého vedie jedna strmá cesta nahor cez uzavretú bránu na hlavnú cestu alebo potom...

 • 6,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel pôsobil trochu ako väzenie, uzavretý rezort, z ktorého vedie jedna strmá cesta nahor cez uzavretú bránu na hlavnú cestu alebo potom cesta pomedzi hotely, kde je aj chodník pre peších, tá ale nevedie priamo od hotela a musíte sa na ňu dostať cez pláž. Najbližšie mesto je Tropea cca 7 km, kam sa dostanete buď hotelovým taxíkom - 10 EUR na osobu obojsmerne alebo vlakom, ale stanica je cca 2 km vzdialená, dostanete sa k nej po spomínanej ceste pomedzi hotely. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
My sme boli s izbou veľmi spokojní, bola síce až na konci areálu ale zato sme mali súkromie a kľud, všade bolo plno stromov a malých jašteričiek. Na izbe klimatizácia aj ventilátor, chýbal iba trezor. Zariadenie aj izby boli staršie ale útulné. V tomto smere nemám čo vytknúť.

Strava
Jedlo bolo veľmi zlé, raňajky boli prevažne sladké, suché miniatúrne krajce chleba, šunka a syr, dookola to isté, káva a čaj boli dobré, inak nič. Večere katastrofálne, predjedlo vždy nejaké cestoviny, občas sa dali jesť, hlavný chod bol dobrý iba 2 krát keď ponúkali tématické večere ale ak nemáte radi morské plody, ktoré aj tak nepripravili najlepšie, nebudú Vám chutiť ani tie. Dalo sa najesť v pizzerii, treba ísť cez pláž a potom cestou medzi hotelmi.

Služby hotelu
V hoteli bol bazén, ten sme ani nevyskúšali, malý obchodík otvorený iba doobeda, tovar takmer žiadny, iba základné veci ako pečivo, pivo, voda a nejaká drogéria a večer animácie komplet po taliansky, program pre deti a diskotéka. Zamestnanci hotela vedeli po anglicky minimálne alebo vôbec. Podstatná väčšina hostí boli Taliani.

Mali sme takú "veselú" príhodu pri odchode z hotela na letisko, hore kopcom nás viezol minibus keďže autobus sa k hotelu nedostane. Leteli sme v noci, zamestnanec hotela nás vyviezol na hlavnú cestu, vysadil na kraji a keďže ešte viezol ľudí do Tropei a za každého z nich mal 10 EUR, iba rýchlo zatelefonoval vodičovi autobusu, zakričal nám "arriva" a odfrčal preč. Čakali sme tam na autobus aj s kuframi cca 20 minút v úplnej tme natlačení na kraji cesty, okolo nás lietali na autách Taliani ako blázniví, našťastie medzi nami neboli žiadne deti. Ani netušíme v čom sme stáli, iba podľa smradu sme tipovali že všade okolo nás sú odpadky.

Pláž
Pláž bola perfektná, krásne tyrkysová čistá voda, našli sa aj miesta na šnorchlovanie so skalami a rybičkami aj plytké miesta s jemným pieskom, pláž bola súkromná, nebola preplnená aj keď ďalej bola pláž už verejná a ľudí plno. Približne 2 km prechádzkou pomedzi hotely a popri koľajniciach, potom dolu schodmi sme sa dostali k prekrásnej piknikovej pláži medzi skalami. Pláže boli čisté ale na okolie sa radšej príliš dôkladne nepozerajte, Taliani asi nebudú čistotný národ, smeti sa povaľovali medzi kríkmi, popri cestách v podstate hocikde.

Lenka R., 29.08.2015, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Villaggio Cora Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Cora Club, Kalábrie, Itálie Lenka R. 2015-08-29 6.4 1 10 VILLAGGIO CORA CLUB

Celkem: 8,8 K celkové spokojenosti nám chyběla možnost večerních procházek po vydatné večeři.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
K celkové spokojenosti nám chyběla možnost večerních procházek po vydatné večeři. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo výborné jediný problém byl,že byl přímo nad prádelnou která byla v provozu i v noci a docela hlučná.

Strava
Rozmanitost stravy nám vyhovovala,všeho dostatek.

Služby hotelu
Celkový dojem byl dobrý

Pláž
Dostupnost k pláži dobrá,pláž celkem udržovaná.Velký nepořádek byl vedle hotelové pláže.Moře v dopoledních hodinách klidné a čisté.V odpoledních hodinách příbývali vlny a moře bylo špinavější,občas se vyskytly medůzy.

Jiří V., 29.08.2015, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Nicotera Beach Sport & Family Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Nicotera Beach Sport & Family Resort, Kalábrie, Itálie Jiří V. 2015-08-29 8.8 1 10 Nicotera Beach

Celkem: 7,5 Cestovní kancelář má vše výborně zorganizované, delegátka fungovala perfektně, přesuny (např. výlety) byly vždy včas bez zbytečných...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Cestovní kancelář má vše výborně zorganizované, delegátka fungovala perfektně, přesuny (např. výlety) byly vždy včas bez zbytečných prostojů prostojů. Komplex hotelu byl uklizený přehledný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo dobré (nevím jestli odpovídá 4*) ale my , protože používáme pokoj pouze na spánek, jinak trávíme čas venku,od pokoje vyžadujeme pouze čisté postele a čisté sprchy a toalety, což všechno bylo v pořádku.Denně úklid, výměna ručníků. Bez námitek.

Strava
Strava bez problémů, to že je denně na snídani stejný sortiment mi nevadí, protože je tam takový výběr sladkých i slaných věcí, že když si denně vezmu na snídani jen jeden druh ( a ne se cpát denně vším co najdu), pokryje mi to pestrost na celý týden.Možná mi chyběly párky, ale to je detail. Obědy a večeře vynikající, trošku mi chyběly brambory, které tam sice byly zastoupeny formou hranolek, bramborové kaše, ale asi Italové nejsou na tuto přílohu zvyklí,ve vařeném stavu, tak ji prostě do menu nezařazují.Typicky italské věci jako těstoviny, rizota, lasagne, rajčatová omáčka, ryby a plody moře byly ale zato vynikající a vždy v dostatečném množství.Pokud někdo řekne, že se nenajedl,protože si nevybral, tak lže, nebo je neskutečný nimra. Ovoce bylo vždy dostatek, bylo čerstvé s možností umytí (i když věřím, že už umyté bylo) Personál neřešil vynášení ovoce z jídelny, což bylo příjemné, protože jsme si vždy nějakou broskev nebo hrušku odnesli na svačinku.

Pláž
Pláž a moře jsou velkou devízou tohoto hotelu, protože jsou

opravdu krásné. Pláž byla vždy uklizená, vysypané odpadkové koše a vždy byl dostatek lehátek. Bar na pláži fungoval bez problémů, obsluha byla usměvavá a vstřícná. Italové jsou možná trošku pomalejší v obsluhování, ale vzhledem k tomu, že jsem na dovolené, tak nevidím jediný důvod, proč někam spěchat.

Jana Buriánková, 28.08.2015, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Barcelo Simeri Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Barcelo Simeri Village, Kalábrie, Itálie Jana Buriánková 2015-08-28 7.5 1 10 Simeri Village

Celkem: 6,2 Velmi rozpačitý dojem, očekávali jsme více zvláště se srovnáním se 2 roky starou zkušeností s VOI Floriana resort, který je o cca 300 m...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Velmi rozpačitý dojem, očekávali jsme více zvláště se srovnáním se 2 roky starou zkušeností s VOI Floriana resort, který je o cca 300 m vedle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jednoznačně velmi hezké, velký pokoj, široké pohodlné postele, moderní koupelna, TV s USB vstupem. Měli jsme 2 pokoje v různých chodbách v patře a oba naprosto srovnatelné. Minilednička, individuální klimatizace, trezor - vše v ceně. Neplatili jsme dokonce ani žádné pobytové taxy. Celý areál je v jednotném provedení dlažby a barvy a působí velmi hezky. Krásná rozsáhlá udržovaná zahrada.

Strava
Strava byla chutná a pestrá a nesouhlasím s komentáři, že pořád stejná. Když je na snídani každý den na výběr sýr, šunka, marmeláda, jogurty, lupínky, nutela, krocany, obyčejné pečivo, vaječina, volská oka, opečená slanina, sušenky, ovoce tak to nemůžu označit za pořád stejná. Nápoje z automatu. K obědu a večeři vždy víno v lahvi na výběr, každý den něco z moře, vepřové, drůbeží, těstoviny, pizza. Nebyl problém si vybrat i když někdo něco nemusí. Nikdo nezakazoval odnos jídla na pokoj.

Služby hotelu
Těžko označit za ultra all inclusive. V průběhu dne vůbec nic k zakousnutí. Bar na pláži absolutní katastrofa. Budka, ze které Vám prodají za 0,- (vždy s sebou musíte mít kartičku, kterou platíte) to na co máte nárok - káva, víno, pivo, limonáda, voda a nějakou vodku a whisky. Vždy do plastového kelímku o objemu cca 1-1,5 dcl. V mražáku mají i nanuky, ty co jsme brali my 1,5 EUR za kus, opět na kartu a platí se celkový účet až při odjezdu. Žádná střecha, nemožnost posedět, schovat se přes poledne před sluníčkem. Bar u bazénu už byl větší, ale opět nic k posezení pod střechou, pod tou jste mohli jen stát opření o pult. Víno z lahve i krabice chlazené kostkami ledu! Zvláštní bylo, že první den bylo víno v lahvi a z ledničky - že by zjištění, že nejsme místní? Složení hostů Italové 95% a 5 % Češi, Slováci a Poláci. Neodvažuji si odhadovat počet dětí (jak moc přes 50%). Faktem je, že i my jsme byli v poměru 2+2. Jenže spousta dětí tam byla bez rodičů a podle předchozích recenzí se asi nejednalo o ojedinělý případ. Takže jakási forma letního tábora, včetně her a bojových pokřiků, problému se s teenagery minout na chodníčcích. Animace i ty večerní výhradně v italštině, až na pár anglických slov, a zaměřené opět výhradně na děti. Amfiteátr je bohužel přímo u hlavního baru a večer, když by si člověk už u baru sedl, tak do toho pořád nějaké italské proslovy s podkresem tleskacích budovatelských písní typu "soco, bate, vira". Na pláž neutečete, pláž se uzavírá v 21:00 - je tam plot - ne kvůli nebezpečí zvenku, ale kvůli bezpečnosti dětí a otevírá v 9:00. Žádné romantické procházky kolem moře. Co se bazénu týče - jednoznačně potřebuje modernizaci - nejslabší co jsme dosud viděli a v tak pěkném areálu působí nepatřičně.

Pláž
Pláž byla čistá a udržovaná, vzdálená cca 10 min podél tenisových kurtů. Pohodlný vstup do moře. Opravdu dostatek slunečníků a lehátek kdykoliv v průběhu dne. Letos jsme měli štěstí a bylo velmi málo medůz. V roce 2013 se asi 2 dny nedalo do moře vlézt.

Libor P., 28.08.2015, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Barcelo Simeri Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barcelo Simeri Village, Kalábrie, Itálie Libor P. 2015-08-28 6.2 1 10 Simeri Village - Club Valtur Simeri - 18.-25.8.2015

Všechny recenze Itálie - Kalábrie

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800