Itálie - Kalábrie Itálie

 • Popis

  Hornatý region tvořící špičku boty nabízí turistům tři národní parky, mnoho kulturních památek a také malebné pobřeží s mnoha kamennými věžemi. Tento systém strážních věží nechal španělský vicekrál vybudovat, protože Kalábrie musela často čelit pirátským nájezdům. Ani v pozdější době se regionu nevyhnuly katastrofy – kvůli moru, zemětřesení, pirátům a hospodářské krizi přibývají vzpoury a vzniká zbojnictví. V průběhu 19.-20.st. odchází třetina obyvatel do zahraničí. Kalábrie je typickým představitelem chudých jihoitalských regionů zvaných Mezzogiorno. Díky málo rozvinutému průmyslu však může návštěvníkům nabídnout krásnou zachovalou přírodu a čisté moře. K návštěvě dále doporučujeme Crotone, Gerace, Locri, Rosano, Regio Calabria, Sibari, Stilo, Tropea

Nejnovější recenze Itálie - Kalábrie

Celkem: 8,4 Za cenu 3990 Kč doprava až do Kalábrie a příjemné ubytování přímo na pláži v mobilhome. Za mě teda dobrý :-) Typ ubytování a cestování...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za cenu 3990 Kč doprava až do Kalábrie a příjemné ubytování přímo na pláži v mobilhome. Za mě teda dobrý :-) Typ ubytování a cestování autobusem odpovídá potřebám méně náročného turisty. Pro mě bylo celkem nepříjemné, že je kemp odříznutý do civilizace. Když vystrčíte paty, ocitne se v průmyslové zóně, hodně objektů vypadá opuštěných. Nejbliž je obchodní centrum, kam lze dojít cca za 20 minut pěšky, ale musí se přejít dost frekventovaná silnice. Doporučuji využít služby kempu a za cenu 1 E se svést autem (auta jsou většinou v hrozném stavu a stylem jízdy se budete cítít jak na závodní dráze :-), ale to dáte :-) V obchodním centru jsou kromě klasického obchoďáku s potravinami a spotřebním zboží i obchody s kabelkami, boty, oblečení ......, restaurace, zmrzlina. V kempu jsou ubytovaní pouze Češi. Personál je italský. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mobilhoumy jsou umístěné pár kroků od široké pláže. Náš měl 2 ložnice v protilehlých stranách, uprostřed kuchyňku, stůl a židle. Všechny samozřejmě mají záchod a sprchu. Ve vybavení je základní nádobí, doporučuji vzít si z domova ostrý nůž, rychlovarná konvice, sušák na prádlo. Nezapomeňte na houbičku na nádobí, jar, hadr, hodila se nám i šňura na prádlo - vytvořili jsme si zábranu před prudkým sluncem. Před mobilhoumem je posezení s plastovým nábytkem.

Strava
Část party měla vlastní, část si koupila za 1600 Kč polopenzi. A obě skupiny byly spokojené :-) Polopenze prý byla bohatá, pestrá a chutná. My co jsme vařili, jsme byli také spokojeni. Italské suroviny jsou výtečné a lze je nakoupit v nedalekém obchodním domě za slušné ceny. Pitnou vody jsme si stáčeli v kempu do vlastních PET lahví.

Služby hotelu
Kemp je rodinný, delegátka Kamila příjemná a znalá místních poměrů. Bohatá nabídka výletů. Využili jsem jen nabídku na výlet do blízkého města - prohlídka, trhy, zmrzlina :-) V kempu je bazén. Pokud ho budete chtít využít, tak nezapomeňte na koupací čepici.

Pláž
Pláž je pěkná, můžete využít plážový servis - 8 E. My jsme leželi opodál (jako většina) na osuškách. Zažili jsme moře jako Tálinskej rybník, ale i bulharské vlny :-). Počasí bylo hezké. Po pláži se dá dojít do dalšího kempu. Vzhledem k tomu, že na místě není příliš vzruchů, doporučuji návštěvu :-) Je tam obchod, restaurace a zajímavé srovnání různých typů ubytování (zámek a podzámčí :-) )

Jitka J., 05.04.2015, Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Village Due Elle

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 3 fotografie

Village Due Elle, Kalábrie, Itálie Jitka J. 2015-04-05 8.4 1 10 Village Due Elle

Celkem: 3 Špatná volba, odlehlé místo, nejsou možnosti procházek, delegát neznal místní poměry, jízdní řády. Rozdělení turistů na Italy a ostatní....

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Špatná volba, odlehlé místo, nejsou možnosti procházek, delegát neznal místní poměry, jízdní řády. Rozdělení turistů na Italy a ostatní. Tomu odpovídaly služby.

Svévolná změna programu fakultativního výletu bez kompenzace, slevu jsme dostali až v rámci reklamačního řízení po půl roce.

Celkově jsme nebyli spokojeni jak se zájezdem, tak cestovní kanceláří. Plná cena neodpovídá poskytnutým službám. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v patrových budovách, přízemí bez soukromí v úrovni chodníku, u našeho pokoje avizovaná terasa ani balkon nebyly. Před vchodem jsme měli zavlažovací zařízení, které se spouštělo ve 4 hod. ráno. Pokoje však čisté. Klimatizace, lednička, televize, ale bez českých programů. Některé pokoje v patře mají hezké terasy nebo balkony.

Strava
Přidělená místa u stolu, italská jídla /máme rádi /, slušný výběr, spousta zeleniny, ovoce. Pití bez omezení.

Služby hotelu
V komplexu bar - málo míst k sezení, animační programy. Areál byl čistý, plno zeleně. Miniobchůdek. Na brigádě tam byli studenti z ČR, takže nebyl problém se domluvit jak v jídelně, tak u baru.

Pláž
Pláž cca 200 m od komplexu. Přidělená lehátka se slunečníkem, hlasitá hudba, cvičení, na pláž jezdil mikrobus, ale dalo se i pohodlně pěšky. Pláž písčitá, čistá, přístup do vody přes drobnější kameny. Moře krásné, čisté a teplé. Občerstvení v plážovém baru.

Anonym, 08.02.2015, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Club Aquilia Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Aquilia Resort, Kalábrie, Itálie Anonym 2015-02-08 3 1 10 Club Aquilia Resort

Celkem: 6,2 Dovolenka zodpovedala cene zájazdu. Strava výborná. Hotel priemerný.

 • 4,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka zodpovedala cene zájazdu. Strava výborná. Hotel priemerný. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 19.01.2015, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Baia Tropea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Baia Tropea, Kalábrie, Itálie Anonym 2015-01-19 6.2 1 10 Baia Tropea

Celkem: 9 Naše druhá společná a skvělá dovolená, kterou jsme si skvěle užili. Chytli jsme naprosto perfektní počasí a to i na konci sezóny !!...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naše druhá společná a skvělá dovolená, kterou jsme si skvěle užili. Chytli jsme naprosto perfektní počasí a to i na konci sezóny !! Doporučuji spíše pro lidi, kteří nestojí být někde v centru, kde je živo. Ideální pro rodiny s dětmi. Ale my jsme si to také báječně užili. Děkujeme báječnému personálu ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo ceně. Měli jsme jednoduše ale hezky zařízený pokoj.

Strava
Jídlo výborné !! Paní kuchařka byla skvělá, pokud se našlo něco, co jste nejedli, nedělalo jí problém uvařit vám něco jiného. Stačilo jen říct. Kuchyně byla sice hlavně česká, ale alespoň máte jistotu, že víte, co budete jíst a že vám bude chutnat. Porce byli velké a každý si mohl říci, kolik chtěl nandat.

Služby hotelu
Služby hotelu perfektní ! Opravdu celý personál byl naprosto báječný.

Pláž
Pláž byla ihned za hotelem, tento kousek pláže byl krásně udržovaný, avšak okolní pláže byli hodně znečištěné. Neškodilo by sem tam z nich ty odpadky uklidit. Je možné, že to bylo tím, že jsme tam byli na konci sezony. Jinak voda byla krásně čistá a teplá. Perfektní.

Vladislava Kmječová, 08.12.2014, Datum pobytu: 12.9. - 21.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Il Pettirosso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Il Pettirosso, Kalábrie, Itálie Vladislava Kmječová 2014-12-08 9 1 10 Il Pettirosso

Celkem: 6 Pěkné zákoutí Kalábrie s italským programem pro celou rodinu - cvičení u vody, hry u vody/u kafe, večer divadlo/tanec/posezení při živé...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkné zákoutí Kalábrie s italským programem pro celou rodinu - cvičení u vody, hry u vody/u kafe, večer divadlo/tanec/posezení při živé hudbě. Kvalita ubytování akceptovatelná jen vzhledem k velmi nízké ceně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Sleva nebyla zadarmo - teplou vodu opravili až napodruhé, chyběl kryt na vypínač, některé nádobí (i pánev! - ale na vyžádání ji dodali), popelnice byly poměrně blízko k oknům (musí se naštěstí třídit odpad, takže zápach jen lehký), poměrně daleko a vysoko do kopce od pláže, ale uvnitř i venku čisto (až na po dešti všudypřítomné "žížalostonožky").

Strava
Pokud nejíte v místě jako my, musíte autem - do městečka je to několik kilometrů. Pokud jste autem, pozor na instrukce cestovky, kudy k rezortu - letos byly dost matoucí. Teprve s pomocí delegátky na telefonu jsme trefili. Ať už jíte kdekoli, přímo u pláže si ale rozhodně dejte pravou italskou kávu a k ní výborné "cornetto" (croisant).

Služby hotelu
Všude problém s angličtinou, trochu italštiny si rozhodně připravte. S internetím připojením moc nepočítejte, internet je pouze v malém prostoru recepce u pláže a zažili jsme výpadky. Standarní nabídka zájezdů je i přímo v recepci, za poplatky prádlo, ale nabízejí během dne u pláže i hlídání dětí (v domečku plném hraček a potřeb pro zábavu)!

Pláž
Pláž je výborně krytá od jihu i západu, při S nebo SZ větru máte smůlu - znamená vlny a déšť. Severovýchodní jsme nezažili, západní vítr byl od Sicílie a znamenal slunce a pohodu. Plážový servis jsme zřejmě získali jen díky špatné předpovědi, ale možná to bylo jen nedorozumění a telefon delegátce by to vyřešil. Čistá nádherná pláž je délkou omezená a ohraničená, takže moc nepočítejte s procházením na rozhraní pláže a moře na dlouhé vzdálenosti. Zato si ale můžete vybrat ze dvou bazénů a u nich klidových zón s lehátky.

Tomáš K., 19.11.2014, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Baia Tropea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Baia Tropea, Kalábrie, Itálie Tomáš K. 2014-11-19 6 1 10 Dopravní prostředek sebou

Všechny recenze Itálie - Kalábrie

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800