Itálie - Kalábrie Itálie

 • Popis

  Hornatý region tvořící špičku boty nabízí turistům tři národní parky, mnoho kulturních památek a také malebné pobřeží s mnoha kamennými věžemi. Tento systém strážních věží nechal španělský vicekrál vybudovat, protože Kalábrie musela často čelit pirátským nájezdům. Ani v pozdější době se regionu nevyhnuly katastrofy – kvůli moru, zemětřesení, pirátům a hospodářské krizi přibývají vzpoury a vzniká zbojnictví. V průběhu 19.-20.st. odchází třetina obyvatel do zahraničí. Kalábrie je typickým představitelem chudých jihoitalských regionů zvaných Mezzogiorno. Díky málo rozvinutému průmyslu však může návštěvníkům nabídnout krásnou zachovalou přírodu a čisté moře. K návštěvě dále doporučujeme Crotone, Gerace, Locri, Rosano, Regio Calabria, Sibari, Stilo, Tropea

Nejnovější recenze Itálie - Kalábrie

Celkem: 6,2 Dovolenka zodpovedala cene zájazdu. Strava výborná. Hotel priemerný.

 • 4,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka zodpovedala cene zájazdu. Strava výborná. Hotel priemerný. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 19.01.2015, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Baia Tropea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Baia Tropea, Kalábrie, Itálie Anonym 2015-01-19 6.2 1 10 Baia Tropea

Celkem: 9 Naše druhá společná a skvělá dovolená, kterou jsme si skvěle užili. Chytli jsme naprosto perfektní počasí a to i na konci sezóny !!...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naše druhá společná a skvělá dovolená, kterou jsme si skvěle užili. Chytli jsme naprosto perfektní počasí a to i na konci sezóny !! Doporučuji spíše pro lidi, kteří nestojí být někde v centru, kde je živo. Ideální pro rodiny s dětmi. Ale my jsme si to také báječně užili. Děkujeme báječnému personálu ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo ceně. Měli jsme jednoduše ale hezky zařízený pokoj.

Strava
Jídlo výborné !! Paní kuchařka byla skvělá, pokud se našlo něco, co jste nejedli, nedělalo jí problém uvařit vám něco jiného. Stačilo jen říct. Kuchyně byla sice hlavně česká, ale alespoň máte jistotu, že víte, co budete jíst a že vám bude chutnat. Porce byli velké a každý si mohl říci, kolik chtěl nandat.

Služby hotelu
Služby hotelu perfektní ! Opravdu celý personál byl naprosto báječný.

Pláž
Pláž byla ihned za hotelem, tento kousek pláže byl krásně udržovaný, avšak okolní pláže byli hodně znečištěné. Neškodilo by sem tam z nich ty odpadky uklidit. Je možné, že to bylo tím, že jsme tam byli na konci sezony. Jinak voda byla krásně čistá a teplá. Perfektní.

Vladislava Kmječová, 08.12.2014, Datum pobytu: 12.9. - 21.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Il Pettirosso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Il Pettirosso, Kalábrie, Itálie Vladislava Kmječová 2014-12-08 9 1 10 Il Pettirosso

Celkem: 6 Pěkné zákoutí Kalábrie s italským programem pro celou rodinu - cvičení u vody, hry u vody/u kafe, večer divadlo/tanec/posezení při živé...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkné zákoutí Kalábrie s italským programem pro celou rodinu - cvičení u vody, hry u vody/u kafe, večer divadlo/tanec/posezení při živé hudbě. Kvalita ubytování akceptovatelná jen vzhledem k velmi nízké ceně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Sleva nebyla zadarmo - teplou vodu opravili až napodruhé, chyběl kryt na vypínač, některé nádobí (i pánev! - ale na vyžádání ji dodali), popelnice byly poměrně blízko k oknům (musí se naštěstí třídit odpad, takže zápach jen lehký), poměrně daleko a vysoko do kopce od pláže, ale uvnitř i venku čisto (až na po dešti všudypřítomné "žížalostonožky").

Strava
Pokud nejíte v místě jako my, musíte autem - do městečka je to několik kilometrů. Pokud jste autem, pozor na instrukce cestovky, kudy k rezortu - letos byly dost matoucí. Teprve s pomocí delegátky na telefonu jsme trefili. Ať už jíte kdekoli, přímo u pláže si ale rozhodně dejte pravou italskou kávu a k ní výborné "cornetto" (croisant).

Služby hotelu
Všude problém s angličtinou, trochu italštiny si rozhodně připravte. S internetím připojením moc nepočítejte, internet je pouze v malém prostoru recepce u pláže a zažili jsme výpadky. Standarní nabídka zájezdů je i přímo v recepci, za poplatky prádlo, ale nabízejí během dne u pláže i hlídání dětí (v domečku plném hraček a potřeb pro zábavu)!

Pláž
Pláž je výborně krytá od jihu i západu, při S nebo SZ větru máte smůlu - znamená vlny a déšť. Severovýchodní jsme nezažili, západní vítr byl od Sicílie a znamenal slunce a pohodu. Plážový servis jsme zřejmě získali jen díky špatné předpovědi, ale možná to bylo jen nedorozumění a telefon delegátce by to vyřešil. Čistá nádherná pláž je délkou omezená a ohraničená, takže moc nepočítejte s procházením na rozhraní pláže a moře na dlouhé vzdálenosti. Zato si ale můžete vybrat ze dvou bazénů a u nich klidových zón s lehátky.

Tomáš K., 19.11.2014, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Baia Tropea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Baia Tropea, Kalábrie, Itálie Tomáš K. 2014-11-19 6 1 10 Dopravní prostředek sebou

Celkem: 3,8 Jedním slovem zklamání.

 • 4,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 4 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Jedním slovem zklamání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel nebyl klasický hotel, ale spíš komplex bungalovů. Postele nebyly oddělitelné. Sprchový kout příliš malý. V pokoji chyběl stůl a židle.

Strava
Snídaně málo pestré, chyběla např. vajíčka a celý pobyt byly v nabídce pouze jeden druh šunky a sýra. Na kávu se čekalo 20 minut protože byl k dispozici jen jeden automat. Večeře nebyly servírované, maso i přílohy byly studené (chyběly ohřívací vany) a bez chuti.

Služby hotelu
Ne vždy byly vyměněny ručníky.

Pláž
Dostupnost a přístup k pláži byla vpořádku. Vzhledem k tomu, že moře bylo neklidné, bylo koupání problematická, ale to je objektivní jev. Voda i přesto byla čistá a teplá. Rovněž pláž byla čistá s lehádky a slunečníky.

Svatava S., 23.10.2014, Datum pobytu: 23.9. - 30.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Estella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Estella, Kalábrie, Itálie Svatava S. 2014-10-23 3.8 1 10 Hotel Villaggio Guglielmo. Ubytování bylo změněno do hotelu Estella club

Celkem: 8 Bylo tam fantasticky, hned bychom se tam vrátili.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bylo tam fantasticky, hned bychom se tam vrátili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Za tak nízkou cenu bylo ubytování super.

Strava
Vařili jsme si sami. Nemůžeme posoudit.

Služby hotelu
Jeli jsme vlastním autem, takže jsme si i na výlety zajeli sami. Super bazény.

Pláž
Pláž vzdálená od ubytování kousíček. Písečná pláž s lehátky přechází na kamínky. Doporučili bychom boty na koupání kvůli schodu ve vodě z kamínků, který se bez bot těžko překonával. Voda užásně čistá, ale při šnorchlování asi není na co koukat.

Jitka S., 20.10.2014, Datum pobytu: 30.8. - 13.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Villaggio Faro Punta Stilo

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Villaggio Faro Punta Stilo, Kalábrie, Itálie Jitka S. 2014-10-20 8 1 10 Villaggio Faro Punta Stilo

Všechny recenze Itálie - Kalábrie

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800