Itálie - Lazio Itálie

 • Popis  Lazio
  Lazio je kraj mezi Apeninami a Tyrhénským mořem. Oblast, kde najdeme hory, sopečná jezera, rokliny, olivové háje i vinice. Kraj dostal název podle kmene Latinů, kteří zde žili před rozkvětem Říma. Lazio nabízí nejen bohatá archeologická naleziště, ale také v zimě možnost lyžování a v létě možnost vodních radovánek v jezerech Bracciano, Bolsena a Albano a v přímořských letoviscích jako např. Terracina, Sperlonga, Gaeta. Tato památkami posetá oblast připomíná nejslavnější italská období. Projevují se zde také pozůstatky vulkanické činnosti a to četnými, horkými minerálními vřídly v okolí Tivoli, Viterba a Fiuggi. Nejdůležitějším přístavem je zde Civiltavecchia, odkud odplouvají trajekty na Sardinii. Tipy na výlet: vedle nejproslulejšího Říma, který dává na obdiv raně křesťanské až moderní výtvory architektury (např. Koloseum, Pantheon, Forum Romanum nebo moderní „Čtvercové Koloseum“ - Palazzo della Civilt del Lavoro atd.), můžeme ještě navštívit města plná historie, jimiž bezesporu jsou Tuscania, Montefiascone, Bomarzo se svými hrozivými kamennými nestvůrami v Sacro Bosco, Tarquinia a její archeologické muzeum nebo Montecassino, kde se nachází nejstarší benediktýnský klášter v Evropě.

Nejnovější recenze Itálie - Lazio

16.09.2010 - Libor Kocábek - Přečteno: 502× - Datum pobytu: 31.7. - 7.8.2010

 • Celkem: 1,6
 • 1 Ubytování
 • 2 Okolí
 • 3 Cena

Úvodní shrnutí
Lokalita byla skvělá. Za to mohu poděkovat jen paní prodejkyni, která měla se mnou trpělivost a sehnala toto místo. Vše ostatní co se dělo dál za to nemůže. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování katastrofa. Aby člověk mohl normálně pobývat na pokoji tak to nešlo jelikož z dalšího patra Vám veškeří nájemníci koukali do oken a vi jste koukali do zdí nebo na plesnivé fleky na těch zdech. Prostě dovolená na dvě věci. A to nejhorší,že vás očumují pokud jdete i na toaletu. Nevím a stále se radím zda nepožadovat část peněz za ubytování zpět.

Strava
------

Služby hotelu
Služba hotelu co se týče pláže je taková,že vám určí místo na pláži a běda jestli ho změníte. Asi tak.

Pláž
Pláž pokud by zůstala v té velikosti tak nic nenamítám ,ale jelikož v polovině týdne nastal příliv tak ubývala pláž a sardinky v moři mají víc místa.

Celkový dojem
Celkoví dojem bod mrazu. Na některých fotkách uvidíte jak mohla být okna otevřena aby bylo přírodní světlo. S vyhlídkou do zdí. A pláž ...nakonec deštníky 2 metry od sebe a v jedné řadě.

T-Village, Lazio, Itálie Libor Kocábek 2010-09-16 1.6 1 10 Pokoj z výhledem na plesnivé zdi

20.08.2008 - Zuzana Hoffmannová - Přečteno: 1382× - Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2008

 • Celkem: ?

Úvodní shrnutí
Hledali jsme bydlení v dosahu Říma, kam jsme dvakrát vlakem (stanice Villa Claudia kousek od hotelu, vlak tam i zpět jezdí každou hodinu) vyrazili za poznáním. Cesta na Roma Termini (střed Říma) trvá asi hodinu (50 km), jízdenka stojí cca 3 euro. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na pokoji chyběl avizovaný televiozor (možná bychom dostali na vyžádání, nezkoušeli jsme), v koupelně byl utržený fén. Pokoj čistý, ale starší.

Strava
Jídla o několika chodech, typická italská kuchyně (těstoviny jako předkrm!). První chod formou bufetu, kdy jste si mohli naložit, co hrdlo ráčí. Jíst se dalo i na pláži, po vyžádání tzv. lunch ticekt.

Služby hotelu
Toto asi nejhorší. Připadáte si jak hosté druhé kategorie, italští klienti jsou asi něco víc a podle toho se zejména vyšší management chová. Na místě není k dispozici český delegát. Nikdo vám tak nepodá základní informace, např. kdy se podává jídlo, jak funguje plážový servis apod. Natož aby se na Vás někdo jen tak usmál, ráno pozdravil (byť vy sám to již máte natrénováno dokonce v italštině!!!) nebo se Vás na konci pobytu zeptal, jak se Vám u nich líbilo. Anglicky buď neumí nebo nechtějí mluvit. Ještěže byl na místě aspoň v rámci možností vždy ochotný vrchní číšník Paolo...

Pláž
Moc hezká a čistá (včetně moře), jen přes stovku schodů směrem dolů i nahoru (mohlo být uvedeno v nabídce, zejména s ohledem na starší lidi). Nezvladatelným problémem byl pro Italy náš plážový servis. Byť nám na slunečník pokaždé dali visačku, na druhý den už slunečník patřil někomu jinému. A bylo jedno, že na visačce s číslem našeho pokoje je i termín, odkdy dokdy máte plážový servis k dispozici. Dvakrát to rukama nohama domluvíte, pak už Vás to přestane bavit a lehnete na lehátka pod první slunečník, pod kterým nikdo není - třeba dnes nepřijde.

Celkový dojem
Až na služby hotelu vše dobré.

Succi, Lazio, Itálie Zuzana Hoffmannová 2008-08-20 HOTEL KOUSEK OD ŘÍMA

03.12.2006 - Jiřina Müllerová - Přečteno: 2383× - Datum pobytu: 2.10. - 29.9.2006

 • Celkem: 5,5
 • 3 Ubytování
 • 8 Strava

Úvodní shrnutí
Výhodou poloha u centra. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování vhodné jen pro přespání a základní hygienu - připomíná ubytovnu.

Strava
Strava dobrá, personál ochotný.

Celkový dojem
Jako turistická ubytovna pro přespání se snídaní dobré,výhodná poloha (centrum, nádraží)

Manzoni, Lazio, Itálie Jiřina Müllerová 2006-12-03 5.5 1 10 Lazio-Manzoni

04.10.2006 - Tomáš Průcha - Přečteno: 1824× - Datum pobytu: 20.11. - 17.11.2006

 • Celkem: 4,5
 • 3,7 Ubytování
 • 4,3 Strava
 • 10 Okolí

Ubytování
Nebyli jsme spokojeni s pokojem s oknem do tmavého špinavého dvora. Nesměli jsme otevírat okno. V pokoji jsme si připadali jak ve špajzu bez okna. Zobrazit celou recenzi

Strava
Strava pro chlapy šílená. Jen sladké pečivo a džem, abych nekřivdil, dostali jsme jeden sýr.

Celkový dojem
Byli jsme nespokojeni jen s ubytováním, ostatní ( což jsme si zařizovali sami) bylo super. Hotel je nafocený jako velmi obstojný, ale je to šílený.Vstup do hotelu přes jeden ze zvonků činžovního domu vás vystraší.

Genova, Lazio, Itálie Tomáš Průcha 2006-10-04 4.5 1 10 Genova

18.04.2006 - Andělová Radka - Přečteno: 1835× - Datum pobytu: 14.4. - 17.4.2006

 • Celkem: ?

Úvodní shrnutí
starší,oprýskaný,ale čistý.Blízko od nádraží Termini-cca 5min.Dobré spojení po Římě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj omšelý,v koupelně popraskané dlaždičky,světla nad umyvadlem utrhaná.Každý den čisté ručníky a povlečení.

Strava
snídaně- chudá,tvrdé housky,máslo,2 druhy džemu,káva ,čaj,mléko,džus

Služby hotelu
ochotný personál.Špatná znalost cizího jazyka.Jediná služba v hotelu - uložení zavazadel.

Pláž
centrum Říma

Celkový dojem
Jelikož jsem do hotelu chodila pouze přespat,tak mi nevadilo,jak vypadá.

Pisa, Lazio, Itálie Andělová Radka 2006-04-18 Pisa

Všechny recenze Itálie - Lazio

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800