Itálie - Lignano Itálie

 • Popis

  Lignano je tradičně velmi oblíbeným a využívaným letoviskem pro letní dovolenou, a to dokonce již přes 30 let. Velká část klientely je německy hovořící, což není vzhledem k malé vzdálenosti od rakouských a německých hranic velkým překvapením. Jako klasické turistické sídlo Středomoří nabízí i Lignano svým návštěvníkům širokou paletu aktivit a vyžití. Klasikou je odpolední brouzdání obchůdky, butiky a trhy (ty největší zde bývají každé pondělí), posedávání v kavárnách či barech popřípadě ochutnávání typických specialit místní kuchyně v některé z množství restaurací. Bez těchto věcí si málokdy dokážeme představit naši letní přímořskou dovolenou. Lignano však nabízí mnohem více. Najdete zde bohaté sportovní vyžití, od klasického volejbalu, fotbalu či tenisu můžete přejít k cyklistice či in-line bruslení. Nejen děti jistě nadchne zdejší aquapark nebo zoologická zahrada, stejně jako zábavní parky. Mladé návštěvníky jistě potěší diskotéky, kterých se v centru města nachází velké množství.

  Samotné letovisko je rozděleno na několik částí, z nichž největší jsou tři. Poklidná Lignano Riviera s rodinnými domky a vilkami dostane své návštěvníky do úzkého kontaktu s přírodou, jelikož je pokryta hustým borovicovým porostem. V těchto místech najdete termální lázně, zoologickou zahradu či golfové hřiště. Lignano Riviera je ideálním místem pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Na druhou stranu poskytuje živá Lignano Sabbiadoro jakožto turistické centrum množství zábavy spojené s diskotékami, restauracemi a nákupní promenádou. V této části najdete také spoustu atrakcí, například akqupark, lunapark, dětský park Gulliverlandia, akvárium či minigolf. Do třetice je zde elegantní Lignano Pineta sloužící spíše jako rezidenční část. Toto kouzelné místo je taktéž prorostlé borovicemi a najdete zde hlavně obytné zóny sestávající z vilek, apartmánových domů a hotelů. Ovšem ani zde není nouze o promenádu či restaurace.

  Co se týče ubytování, můžete se zabydlet v luxusních rezidencích s bazény či v elegantních hotelech, stejně jako v apartmánech či řadových vilkách v zeleni nebo dokonce v samostatných apartmánech přímo u pláže.
  Co se týče pláží, ty se zde táhnou v délce celých osmi kilometrů. Jak to na Benátské riviéře bývá, jsou i zdejší pláže písčité a nabízejí bezpečný pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí zde jsou sprchy a toalety, stejně jako několik hřišť pro plážové hry či barů pro rychlé občerstvení a osvěžení v parném dni.

Nejnovější recenze Itálie - Lignano

Celkem: 8,8 V hotelu Old River velice vstřícný a milý personál, česky hovořící obsluha, česky hovořící recepční, podali nám maximum možných...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu Old River velice vstřícný a milý personál, česky hovořící obsluha, česky hovořící recepční, podali nám maximum možných informací, v hotelu velice příjemná atmosféra, hotel má vlastní super bazén s lehátky a slunečníky, vlastní parkoviště, v hotelu možno zdarma zapůjčit jízdní kola, a to i se sedačkami pro malé děti, hotel má vlastní suprové dětské hřiště se skluzavkami, houpačkami, k moři od hotelu je to opravdu jen kousíček, moře pro děti ideální, ve velké vzdálenosti mělké moře, pro malé děti maximálně vyhovující, píseček jemný, spousta mušliček, strava v hotelu opravdu famózní, velmi bohatá snídaně, v ceně kapučíno, horká čokoláda atd., tříchodové večeře - výběr z menu, večeře opět velmi bohaté, polopenze dostačující i s dětmi, oběd možno dokoupit přímo v hotelu, nám se moc líbilo, byli jsme spokojeni. V hotelu maximálně čisto, a to všude, perfektní práce pokojských i uklízeček. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou spíše jednoduché, nečekejte žádný luxus, ale koupelny jsou úplně nové, všechny pokoje mají balkon, na balkoně malý sušák na plavky, jinak pokoje maximálně čisté, každý den uklízeno pokojskými, výměna ručníků a osušek. Jinak zázemí hotelu velice pěkné, nové.

Strava
Famózní, maximální spokojenost s polopenzí, velice bohaté snídaně, v ceně kapučína, horké čokolády, kávy, croissanty, velice bohaté tříchodové večeře, výběr z menu, předkrm vždy na výběr těstoviny nebo rizoto nebo polévka, hlavní chod vždy na výběr maso nebo ryba, dezert vždy na výběr nějaký moučník nebo zmrzlina, doporučuji profiterol ochutnat, vynikající záležitost. Kousíček od hotelu super pizzerka s dětským hřištěm, pizza od 6 eur, možno vzít i do krabice s sebou např. k bazénu na oběd, výrobná pizza, doporučuji, kousek od pizzerky super cukrárna s vynikající zmrzkou s posezením pod slunečníky, kopeček zmrzky 1,20 euro, opět luxusní. Jinak nakupovat doporučuji v supermarketu kousek od cukrárny směrem doleva, výhodnější ceny a otevřeno 8.30 - 20.30 hod.

Služby hotelu
Bazén u hotelu luxusní, nová suprová lehátka a slunečníky, sprchy přímo u bazénu, WC možno využít v přízemí hotelu za recepcí, maximální čistota. Přímo u hotelu suprové dětské hřiště, houpačky, skluzavky, domeček. V hotelu možno zdarma zapůjčit jízdní kola, a to i s dětskými sedačkami. Jinak dole v recepci a v zázemí hotelu možno využít WIFI.

Pláž
Pláž kousíček od hotelu, opravdu velice mělká voda, a to poměrně dost daleko, pro malinké děti ideální, jemný píseček, voda čistá.

Radka Šímová, 02.07.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Old River (Lignano Riviera)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Old River (Lignano Riviera), Lignano, Itálie Radka Šímová 2015-07-02 8.8 1 10 Hotel OLD RIVER

Celkem: 8,5 O spokojenosti s dovolenou svědčí i to, že jsme po páté na stejném místě. Výborné pro děti. Jen počasí ale nemůže CK zajistit.

 • 9 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
O spokojenosti s dovolenou svědčí i to, že jsme po páté na stejném místě. Výborné pro děti. Jen počasí ale nemůže CK zajistit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v rezidenci La Duna (loni La Tore) je pěkné. Vybavení vyhovující pro běžnou dovolenou v apartmánech. Letos jsme byli ubytovaní v 1.patře a sdíleli ubytování s mravenci. Lepší byla vyšší patra v minulých letech. K ubytování patří i bazén, který je nádherný, jen se nám nelíbí uzavírací doba v době 13-15.30, kdy na něj ještě pěkně svítí sluníčko a pak už je až do 20.30 ve stínu.

Strava
Jak jsme si navařili, tak jsme si pochutnali.

Služby hotelu
V rezidenci je pouze správce, se kterým se bohužel nedomluvíme. Ale nic jsme nepotřebovali.

Pláž
Pláž je blízko, letos jsme měli blízko moře i lehátka. Po větrném dni byla u pobřeží navátá mořská tráva, moře pozvolné, písčité. Voda u kraje písek čeří, ale s ním počítáme, zase je to výborně přístupné pro děti. Pláž v tomto místě je široká (více než 20 řad slunečníků), takže dost lidí na pláži i ve vodě. Ve vodě nejsou vidět nějakých 100m žádní živočichové, takže šnorchlování asi k ničemu. Ve větší hloubce nevím.

Jana Řežábková, 30.06.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Residence La Duna

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Residence La Duna, Lignano, Itálie Jana Řežábková 2015-06-30 8.5 1 10 Rezidencia La Duna

Celkem: 8 Byli jsme zde koncem června, takže zde byl relativně klid. Ochotný a milý personál., některé servírky mluvící slovensky , takže domluva...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme zde koncem června, takže zde byl relativně klid.

Ochotný a milý personál., některé servírky mluvící slovensky , takže domluva jednoduchá.

Doporučuji i pro malé děti, před hotelem je terasa s posezením a dětský koutek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel pěkný,na pokoji bylo to nejnutnější, ale to je tak ve všech hotelech této kategorie. Co nám ale vadilo- malý sprchový kout . Bylo zde čisto, každý den úklid, včetně výměny ručníků a osušek.

Strava
Jídlo bylo velmi chutné. I když u snídaně chyběla zelenina. Ale zase každý den pekli čerstvé croissanty .

Večeře - výběr z jídel, ale byl pestrý,takže nikdo nemusí mít obavy, že by se nenajedl. U večeře bylo zeleniny spousta, takže té si mohl nabrat každý kolik chtěl.

Pláž
Přístup na pláž byl v pohodě. Pláže každý den uklízeli.

Růžena S., 30.06.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Old River (Lignano Riviera)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Old River (Lignano Riviera), Lignano, Itálie Růžena S. 2015-06-30 8 1 10 Hotel OLD RIVER

Celkem: 7,4 AZ na podmínky na plazi. Ok

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
AZ na podmínky na plazi. Ok Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nebyl zde jedinny sušák na ručníky a mokre plavky

Pláž
Vzhledem k tomu že se hotel profiloval jako rodinný tak na plazi bylo misto pouze pro dvě osoby, a další členové rodiny seděli leželi na pisku. To považuji za velký problém.A poslední věc proc plaz ktera je pro deti není nekuřáckou! ??

Miroslav Lemr, 29.06.2015, Datum pobytu: 18.6. - 25.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Aurora (Lignano Sabbiadoro)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Aurora (Lignano Sabbiadoro), Lignano, Itálie Miroslav Lemr 2015-06-29 7.4 1 10 Hotel Aurora

Celkem: 8,4 Dojem dobrý až na počasí, ale to neovlivníte.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dojem dobrý až na počasí, ale to neovlivníte. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mobilhom pro 4 osoby je malý, nebylo kam uložit zavazadla.

Strava
Strava slušná až na pečivo, jenom chléb ne zrovna čerstvý.

Služby hotelu
Mobilhom.

Pláž
Dostupnost k pláži vyhovující, čistota pláže v pořádku, počátek sezony, pláž nebyla přelidněna.

Petra V., 24.06.2015, Datum pobytu: 12.6. - 21.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Kemp Sabbiadoro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kemp Sabbiadoro, Lignano, Itálie Petra V. 2015-06-24 8.4 1 10 Camping Sabbiadoro

Všechny recenze Itálie - Lignano

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800