Itálie - Lignano Itálie

 • Popis

  Lignano je tradičně velmi oblíbeným a využívaným letoviskem pro letní dovolenou, a to dokonce již přes 30 let. Velká část klientely je německy hovořící, což není vzhledem k malé vzdálenosti od rakouských a německých hranic velkým překvapením. Jako klasické turistické sídlo Středomoří nabízí i Lignano svým návštěvníkům širokou paletu aktivit a vyžití. Klasikou je odpolední brouzdání obchůdky, butiky a trhy (ty největší zde bývají každé pondělí), posedávání v kavárnách či barech popřípadě ochutnávání typických specialit místní kuchyně v některé z množství restaurací. Bez těchto věcí si málokdy dokážeme představit naši letní přímořskou dovolenou. Lignano však nabízí mnohem více. Najdete zde bohaté sportovní vyžití, od klasického volejbalu, fotbalu či tenisu můžete přejít k cyklistice či in-line bruslení. Nejen děti jistě nadchne zdejší aquapark nebo zoologická zahrada, stejně jako zábavní parky. Mladé návštěvníky jistě potěší diskotéky, kterých se v centru města nachází velké množství.

  Samotné letovisko je rozděleno na několik částí, z nichž největší jsou tři. Poklidná Lignano Riviera s rodinnými domky a vilkami dostane své návštěvníky do úzkého kontaktu s přírodou, jelikož je pokryta hustým borovicovým porostem. V těchto místech najdete termální lázně, zoologickou zahradu či golfové hřiště. Lignano Riviera je ideálním místem pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Na druhou stranu poskytuje živá Lignano Sabbiadoro jakožto turistické centrum množství zábavy spojené s diskotékami, restauracemi a nákupní promenádou. V této části najdete také spoustu atrakcí, například akqupark, lunapark, dětský park Gulliverlandia, akvárium či minigolf. Do třetice je zde elegantní Lignano Pineta sloužící spíše jako rezidenční část. Toto kouzelné místo je taktéž prorostlé borovicemi a najdete zde hlavně obytné zóny sestávající z vilek, apartmánových domů a hotelů. Ovšem ani zde není nouze o promenádu či restaurace.

  Co se týče ubytování, můžete se zabydlet v luxusních rezidencích s bazény či v elegantních hotelech, stejně jako v apartmánech či řadových vilkách v zeleni nebo dokonce v samostatných apartmánech přímo u pláže.
  Co se týče pláží, ty se zde táhnou v délce celých osmi kilometrů. Jak to na Benátské riviéře bývá, jsou i zdejší pláže písčité a nabízejí bezpečný pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí zde jsou sprchy a toalety, stejně jako několik hřišť pro plážové hry či barů pro rychlé občerstvení a osvěžení v parném dni.

Nejnovější recenze Itálie - Lignano

Celkem: 8 Vyborné není co dodat až na jednu maličkost a to že tam byla strašně mala koupelna

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vyborné není co dodat až na jednu maličkost a to že tam byla strašně mala koupelna Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vyborne pokoje krasne uklizene ale koupelna malá

Strava
Super Snídaně švedsky stul oběd vyběr z 3 jídel večeře ze 3 jídel

Služby hotelu
Docela dobre 3 slovenky ktere nam pomohli se zabidlet

Pláž
Super čista plažovy servis 25 eur na 24 hod

Anonym, 07.05.2016, Datum pobytu: 14.4. - 7.5.2016
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Old River (Lignano Riviera)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Old River (Lignano Riviera), Lignano, Itálie Anonym 2016-05-07 8 1 10 Old River (Lignano Riviera)

Celkem: 6,8 Privítanie v cestovnej kancelárie bolo príjemné, no zistenie,že nikto nevie po česky, ako nám bolo slúbené,bolo dosť nepríjemné.

 • 9 Ubytování
 • 1 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Privítanie v cestovnej kancelárie bolo príjemné, no zistenie,že nikto nevie po česky, ako nám bolo slúbené,bolo dosť nepríjemné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo presne také, ako bolo sľúbené z cestovnej kancelárii. v tichej lokalite, more dostatočne blízko a aj centrum. varili sme si sami, vybavenie kuchyne bolo dostatočné, no chýba tam napríklad mikrovlnka, varná kanvica + by sa zišlo novšie vybavenie sušiaka na prádlo, či vedro na zmývanie podlahy, handry a lavór na prádlo. ventilátor by sa zišiel tiež, kedže sú v lete horúčavy. izba bola pekná,dostatočne veľká, tak ako sme si želali,na poschodí. parkovanie vo dvore, čo bolo výborné, zišiel by sa nejaký jednoduchý altánok, aby chránil auta pred horúcim slnkom.

Pláž
Pláž, bola veľká, no k ubytovaniu sme nemali ponúknuté, tým pádom ani zaplatené vyhradenú pláž pre hotely, čiže sme museli hľadať free zónu, ktorá bola ďalej. Platená pláž je veľmi drahá, treba si kúpiť aj lehátko, slnečník, uff Pláž bola čistá, piesok jemný, urobené chodníky, pomaly až k moru, čo bolo super, kôly horúcemu piesku. Pri mori pláž špinavá od rias, more mútne, špinavé od rias a studené. Po prvom oboznámení s morom, som mala chuť íst domov. Veľké sklamanie :-(.

Iveta J., 13.04.2016, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Villa Mercedes

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villa Mercedes, Lignano, Itálie Iveta J. 2016-04-13 6.8 1 10 Villa Mercedes

Celkem: 3,3 Pláže pěkné, čisté, okolí ubytování také.

 • 1,5 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Pláže pěkné, čisté, okolí ubytování také. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všude špína, vrstva prachu, chuchvalce zvířecích chlupů a blechy. Po první noci všichni poštípaní...

Strava
Vlastní a v okolních restauracích.

Služby hotelu
Žádné, ani kontrola pokoje při odjezdu, pak to podle toho vypadá.

Sylva, 05.04.2016, Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Residence Schubert

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Schubert, Lignano, Itálie Sylva 2016-04-05 3.3 1 10 Lignano

Celkem: 5,4 Recenzi píši s odstupem času, takže již s nadhledem, ale v okamžiku příjezdu na místo se mi chtělo brečet - teď se již s manželem všemu...

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Recenzi píši s odstupem času, takže již s nadhledem, ale v okamžiku příjezdu na místo se mi chtělo brečet - teď se již s manželem všemu jen smějeme. Dovolenou doporučuji pro milovníky skautských táborů.

Lignano-Sabbiadoro bych klidně navštívila znovu, rozhodně ne kvůli moři, které je katastrofální, ale kvůli spoustě možností zábavy a výletů v okolí - Benátky, výlet lodí na "mušličkový ostrov, Terst, Zámek Miramare, aquapark Aquasplash, zábavný park Gulliverlandia, lunapark, Junior park, ZOO...).

Do kempu bych se taky klidně znovu vrátila (hezký, klidný, udržovaný, hřiště a prolézačky pro děti, super bazén, animační program...), ale pouze za podmínky, že by jsme si pronajali mobilhome přímo v campu (vyšší kvality) s vlastní stravou a ne zajišťované českou cestovní kanceláří. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování rozhodně neodpovídalo inzerovanému na stránkách INVIA, a nemyslím si, že by byla chyba na straně cestovní kanceláře, která zájezd organizovala, protože na jejich stránkách popis ubytování odpovídalo skutečnosti. V kempu to funguje tak, že cestovní kancelář si na celou sezonu pronajme část z kempu, kam si postaví své mobilhomy a stany stylem čím víc - tím líp, svojí kuchyni a vozí si sem své klienty, kteří zde tráví typickou českou dovolenou, jen na území Itálie. Takže o ubytování inzerovaném na stránkách kempu a INVIA si můžete nechat jen zdát. Místo na INVII inzerovaného luxusního a prostorného mobilhomu na nás čekal miniaturní mobilhome o rozhodně nižší kvalitě. Mobilhomy byly bakelitové a asi půl metru od sebe - večer, když si sousedi vykládali, tak jsme slyšeli každé slovo - takže soukromí žádné. Hlavní problém byla ale velikost mobilhomu. I když jsme jeli dva dospělí a dvě děti, měli jsme problém se do mobilhomu vejít. Celý mobilhome má zhruba 10 m2. Jakákoliv kuchyňka chybí úplně a není v něm žádné místo na uložení kufrů s věcmi. Nakonec jsem s oběma dětma spala na lůžku 140cm, manžel na horním patře palandy 70cm a spodní patro postele nám sloužilo na uložení zavazadel s věcmi. S ostatními klienty jsme se shodli na tom, že stan by byl lepší volba.

Strava
Další šok nastal, když jsme zjistili jak funguje stravování. Mezi mobilhomy a stany je postavený velký stan (polní kuchyně), kde dvě kuchařky připravují snídaně a vaří (dovařují) večeře a polévky na oběd. Vše funguje tak, že autobus přivážející klienty na nový turnus veze i zásoby jídla na celý týden. Za celý týden neochutnáte ani italskou bagetu, protože i veškeré pečivo se doveze z Čech, nastrká se do mrazáku a průběžně se vytahuje. Jídla, která kuchařky vydávaly byly různá, někdy se jim povedly a někdy to byl styl nemocniční kuchyně. Šok bylo pro mě vydávání jídel (ala skautský tábor). Všichni jsme si vzali tác s talířem a příborem a šli si stoupnout do fronty Když některý chlap namítl, že by chtěl např. o knedlík víc, byl poučen, že musí jít na konec řady a počkat jestli ještě nějaký knedlík zbude - pak ho teprve dostane. Nádobí si po sobě samozřejmě musíte umýt sami.

Před i po večeři točily kuchařky v kuchyni české pivo a českou limču za české peníze. Jelikož jsme jeli do Itálie proměnili jsme si sebou eura a v českých korunách jsem měli asi 200, takže jsme si museli vyměnit eura zpátky na koruny. První večer, když jsme všichni seděli po večeři (z polní kuchyně) před mini mobilhomem nebo stanem, všude okolo všichni mluvili jen česky, každý pil to své české pivo a limo, tak jsem litovala toho, že jsme nejeli k Mácháči a místo toho se trmáceli až do Itálie. Výsledek byl téměř stejný.

Služby hotelu
Služby kempu byly slušné. Všude čisto, vše udržované, v kempu je několik hřišť s prolézačkami a krásný bazén, kde dopoledne probíhal i animační program, každý večer byl program pro děti a později večer i pro dospělé. Ke kempu patřila i část pláže s držáky na slunečníky. Kemp zajištoval i odpolední animační program i na pláži (aquazumbu).

Pláž
Pláž a moře byly pro nás další šok. Pláž sice udržovaná a široká, ale strašně přeplněná. Totálně hlava na hlavě. Když člověk nepřišel hned ráno, tak už jen chodil mezi dekama a hledal kousek místa, kam by si odložit aspoň věci. Pláž byla vybavená toaletami a sprchami těsně před východem z pláže, takže se každý mohl, alespoň zhruba umýt od písku.

Přístup do moře mírný, vhodný i pro děti, ale kvalita vody byla katastrofální - totální žumpa. Idkyž jsme měli vodu tak po kotníky tak stejně jsme nevideli na dno. Máme zkušenost už s mnoha moři v evropě (včetně 3 míst v jížní itálii) africe, takže můžeme srovnávat a musím říct, že takové humusácké moře nikde jinde není. Tan kdo řekne, že moře zde bylo zakalené od písku, tak je naivní trouba. Spíš spinavou vodu přisuzuji častému výskytu sinic v této destinaci a nevhodně vyřešené kanalizace v okolí.

Kateřina Alexová, 20.02.2016, Datum pobytu: 1.8. - 8.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Kemp Sabbiadoro

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Kemp Sabbiadoro, Lignano, Itálie Kateřina Alexová 2016-02-20 5.4 1 10 Camping Sabbiadoro

Celkem: 4 Najhoršia dovolenka v mojom živote.

 • 1 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Najhoršia dovolenka v mojom živote. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie vôbec nezodpovedalo ponuke. Moja mama a syn nemali kde spať, tak sme po hodinovom telefonovaní vybavili aspoň stan.

Strava
Strava bola výborná, vždy nám chutilo. No proste výborná česká kuchyňa.

Služby hotelu
Nebol to hotel

Pláž
Pláž bola čistá, kopec akcií pre deti.

Ivana Staníková, 07.01.2016, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Kemp Sabbiadoro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kemp Sabbiadoro, Lignano, Itálie Ivana Staníková 2016-01-07 4 1 10 Camping Sabbiadoro

Všechny recenze Itálie - Lignano

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800