Itálie - Lignano Itálie

 • Popis

  Lignano je tradičně velmi oblíbeným a využívaným letoviskem pro letní dovolenou, a to dokonce již přes 30 let. Velká část klientely je německy hovořící, což není vzhledem k malé vzdálenosti od rakouských a německých hranic velkým překvapením. Jako klasické turistické sídlo Středomoří nabízí i Lignano svým návštěvníkům širokou paletu aktivit a vyžití. Klasikou je odpolední brouzdání obchůdky, butiky a trhy (ty největší zde bývají každé pondělí), posedávání v kavárnách či barech popřípadě ochutnávání typických specialit místní kuchyně v některé z množství restaurací. Bez těchto věcí si málokdy dokážeme představit naši letní přímořskou dovolenou. Lignano však nabízí mnohem více. Najdete zde bohaté sportovní vyžití, od klasického volejbalu, fotbalu či tenisu můžete přejít k cyklistice či in-line bruslení. Nejen děti jistě nadchne zdejší aquapark nebo zoologická zahrada, stejně jako zábavní parky. Mladé návštěvníky jistě potěší diskotéky, kterých se v centru města nachází velké množství.

  Samotné letovisko je rozděleno na několik částí, z nichž největší jsou tři. Poklidná Lignano Riviera s rodinnými domky a vilkami dostane své návštěvníky do úzkého kontaktu s přírodou, jelikož je pokryta hustým borovicovým porostem. V těchto místech najdete termální lázně, zoologickou zahradu či golfové hřiště. Lignano Riviera je ideálním místem pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Na druhou stranu poskytuje živá Lignano Sabbiadoro jakožto turistické centrum množství zábavy spojené s diskotékami, restauracemi a nákupní promenádou. V této části najdete také spoustu atrakcí, například akqupark, lunapark, dětský park Gulliverlandia, akvárium či minigolf. Do třetice je zde elegantní Lignano Pineta sloužící spíše jako rezidenční část. Toto kouzelné místo je taktéž prorostlé borovicemi a najdete zde hlavně obytné zóny sestávající z vilek, apartmánových domů a hotelů. Ovšem ani zde není nouze o promenádu či restaurace.

  Co se týče ubytování, můžete se zabydlet v luxusních rezidencích s bazény či v elegantních hotelech, stejně jako v apartmánech či řadových vilkách v zeleni nebo dokonce v samostatných apartmánech přímo u pláže.
  Co se týče pláží, ty se zde táhnou v délce celých osmi kilometrů. Jak to na Benátské riviéře bývá, jsou i zdejší pláže písčité a nabízejí bezpečný pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí zde jsou sprchy a toalety, stejně jako několik hřišť pro plážové hry či barů pro rychlé občerstvení a osvěžení v parném dni.

Nejnovější recenze Itálie - Lignano

18.09.2014 - Anonym - Přečteno:

 • Celkem: 8,8
 • 8,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
mohu doporučit Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme nádherný výhled na přístav!!! Na druhé straně byly balkóny s výhledem na bazén (dají se tak děti hlídat s balkónu):-)

Služby hotelu
v pořádku

Pláž
Musím vytknout jen jedno. Vzdálenost na pláž uvedena 400 m......je to určitě daleko víc!!!!

Rezidence Casa Marina, Lignano, Itálie Anonym 2014-09-18 8.8 1 10 Rezidence Casa Marina

17.09.2014 - Markéta V. - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 9,4
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla fajn.Jediná výtka je k pozdějšímu předání klíčů od apartmánu - v 14,30 hod. (ale bylo to v uvedeném časovém rozmezí) . Je zde spousta komárů,takže Repelenty s sebou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán byl skvěle vybaven,včetně klimatizace. V kuchyni bylo opravdu veškeré nádobí,které člověk potřeboval.Nevýhodou byl odtok ve sprchovém koutu s velmi nízkou vaničkou - špatně odtékal (nebyl zvon na pročištění)

Strava
Skvělá-vařili jsme si sami.Kousek byly i restaurace a obchody (Lidl,Spar),kde si člověk mohl také nakoupit.

Služby hotelu
Je to klasický apartmán,takže žádné služby.

Pláž
Klasická písčitá pláž. Otravní byli pouze místní prodejci ,kteří neustále něco nabízeli k prodeji.

RESIDENCE MARINA, Lignano, Itálie Markéta V. 2014-09-17 9.4 1 10 MARINA

17.09.2014 - Eva A. - Přečteno: - Datum pobytu: 7.9. - 11.9.2014

 • Celkem: 8,4
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená, zvláště pro rodiny s dětmi. Velká nabídka vyžití pro děti - Aquapark, Gulliverlandia, Junior park atd. Lignano je velmi rozlehlé, proto je třeba počítat s absolvováním větších vzdáleností pokud chcete vidět centrum a okolí. Je zde však možnost půjčení kol i tzv.dvoukolek pro 3 až 6 osob. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi pěkný hotel s menším bazénem a dětským koutkem pro malé děti.

Strava
Vynikající večeře o třech chodech s možností výběru ze tří jídel plus salát. Snídaně také velmi dobré, jen jsme postrádali možnost teplých jídel. Ochotný personál nám poskytl i překlad jídelního lístku, pro lepší orientaci. Měli jsme tak možnost ochutnat typicky italskou kuchyni - těstoviny, ryby, maso - vše vynikající. Výborné dezerty.

Služby hotelu
Čisté a příjemné prostředí. Možnost zapůjčení kol na omezenou dobu zdarma. Přivítali jsme také slovensky mluvící personál, který byl nadmíru ochotný nám ve všem poradit. Hotelové parkoviště umístěno za hotelem v klidné části ulice.

Pláž
Pláž písečná s velmi postupným přístupem do vody, vhodné hlavně pro menší děti. My plavci jsme se trochu nachodili. Jinak čisto, ale velké množství lidí na omezeném prostoru. Měli jsme k dispozici přidělený slunečník s jedním lehátkem a jedním křeslem zdarma.

Alisei, Lignano, Itálie Eva A. 2014-09-17 8.4 1 10 ALISEI

17.09.2014 - Lucie Libánková - Přečteno: - Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014

 • Celkem: 9,6
 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
perfektní ubytování max. spokojenost.

Strava
Jídlo jsme ochutnali místní byly jsme spokojeni.

Služby hotelu
Hotel byl skvělí max vybavení

.

Pláž
Pláže čísté uklizené akorát moře není tak čisté ale myslím že je to těmi písčitými plážemi je ta tmaví písek.

Residence La Meridiana (Lignano Riviera), Lignano, Itálie Lucie Libánková 2014-09-17 9.6 1 10 Rezidence La Meridiana s bazénem - Lignano Riviera

16.09.2014 - Erika - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 9,3
 • 9,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování velmi hezké, praktické a hlavně čisté s prostorným balkonem.Maximální spokojenost. Jen ulice už brzy z rána dost rušná. K moři stejně jak na promenádu nedaleko.

Horší domluva s CK a na místě problém s parkovacím místem. V nabídce parkovací místo k danému apartmánu přímo v domě. V reálu jsme měli parkovat cca o 2 ulice jinde. Po domluvě se našlo místo ve vedlejším domu. Bylo to kousek, ale na nošení zavazadel nebo při dešti už to byla jistá komplikace. Stání pro větší auta nedoporučuji, malý manipulační prostor. Zobrazit celou recenzi

Residence Carinzia, Lignano, Itálie Erika 2014-09-16 9.3 1 10 CARINZIA

Všechny recenze Itálie - Lignano

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800