Itálie - Ligurská riviéra Itálie

 • Popis

  Ligurská riviéra neboli Italská riviéra je okouzlující krajina, jejíž název je odvozen od prastarého kmene obyvatel Ligurů. Liguria se táhne od francouzských hranic až po místo La Spezia. Celé pobřeží je asi 315 kilometrů dlouhé a naleznete zde především skaliska, ale také příjemná místa na koupání. Kdo kdy Ligurskou riviéru navštívil, může toto místo nazvat jako květinový ráj plný palem, agáví, tulipánů, krásných místeček a příjemných obyvatel.

  Ligurská riviéra je místo, kde se nachází malebné zátoky, dlouhé pláže, podvodní jeskyně, a také pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

  V Ligurii se, díky tamnímu podnebí, velmi daří vinné révě. Hlavním městem je významný přístav Janov. Ligurie je velmi lákavá také díky blízkosti dalších úchvatných měst, jako jsou Monte Carlo, Monaco, Cannes.

  Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante.

  Pokud patříte k milovníkům římských památek, v Ligurské riviéře si zajisté přijdete na své. Nachází se zde amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimiglii a další zajímavá místa.

  Pojďme si spolu představit nejvýznamnější letovista a jejich zajímavosti

  :

  Finale Ligure

  Italská riviéra je místem nádherných městeček s úžasnou atmosférou. Mezi taková patří i Finale Ligure. Mezi největší lákadla patří tři kilometry dlouhá palmová promenáda a naprosto dokonalá písečná pláž. Zajímavé je také historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovanni Battista. Tu pravou atmosféru vytváří všudypřítomný výhled na Ligurské Alpy.

  Cinque Terre

  Cinque Terre je pás pobřeží táhnoucí se mei městy La Spezia a Levanto. Tato oblast je vyhlášená pro svůj tradiční a turismem nezměněný vzhled. Pobřeží je zde skalnaté a moře zcela průzračné. Celkovou atmosféru dotvářejí staré barevné domky, malé hemžící se uličky a vinice. Toto uchvátí každého návštěvníka. Ceny ubytování jsou zde díky unikátnosti tohoto místa vysoké, ale v kontrastu s nádherným pobřežím a atmosférou, se ceny dají akceptovat. Za zmínku stojí také městečko Levanto, které se pyšní krásným historickým centrem, kde můžete vidět zbytky opevnění a hradu. Klima je zde velmi příjemné, a to díky obklopení horami. Není zde tedy takové horko. Cinque Terre je místo vhodné pro dovolenou všech generací, především pro ty z vás, kteří milujete nedotčené přírodní okolí a malebná městečka.

  Pietra Ligure

  Pietra Ligure je vyhlášené lázeňské městečko přímo v centru italské riviéry. Je to velmi vyhledávané místo všemi generacemi. Pietra Ligure má velmi hezké historické centrum s tou nejtypičtější věcí Itálie: úzkými uličkami. Nachází se zde také zajímavý kostel a trosky starého hradu na strmém skalnatém útesu. Večer se určitě vydejte na romantickou procházku palmovou promenádou, dejte si kávu v jedné z malebných kaváren, zatancujte v baru nebo nakupte suvenýry. V okolí se také nachází pár měst, která také stojí za návštěvu. Jsou to Janov, Monaco, Cannes nebo Nice.

  San Bartolomeo al Mare

  San Bartolomeo al Mare je přímořské město, hojně navštěvované rodinami s dětmi. Je to dokonalé místo pro to pravé prázdninové vyžití. Nachází se zde moc hezké pláže, zábavní atrakce a sportovní střediska.

  Alassio

  Allasio je lázeňské město, jež je jinak nazývané také Slunečný záliv. Alassio je jedno z nejnavštěvovanějších míst pobřeží. Můžete zde obdivovat pravou italskou atmosféru, nádherné pláže, panuje zde velmi příjemné klima po celý rok. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž.

  Imperia

  Imperia je ekonomické, obchodní a kulturní středisko Ligurské riviéry. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel a celé město je rozděleno řekou na části Oneglio a Porto Maurizio. V Porto Maurizio se nachází velké množství luxusních hotelů, barů a restaurací. Můžete zde navštívit impozantní historické centrum a honosné zahrady.

  Diano Marina

  Diano Marina leží asi padesát kilometrů od francouzských hranic a pyšní se nádherným pobřežím, jež je lemováno krásnými exotickými rostlinami. Bohužel, na konci devatenáctého století bylo město zcela zničeno zemětřesením, ale poté znovu postaveno v tradičním a původním stylu.

  Toto byl výčet zajímavých letovisek. Nyní se podíváme, kam se vydat na výlet, co vy na to?  Sestri Levante

  Sestri Levante je lázeňské středisko, jež je hojně navštěvováno jak v létě, tak v zimě. Kolem města se nacházejí dvě nádherné a romantické zátoky. Z pěkně udržované plážové promenády při mělké západní zátoce je daleký výhled na Tigullský záliv, jak se též často nazývá Rapallský záliv. Od přístavu na jižním konci zálivu vede silnice až na vrchol předhoří, kde stojí Castelli Gualino, napodobenina středověkého hradu.

  Portofino a pohoří Portofino

  Elegantní a exkluzivní přístav plný jachet a příjemné atmosféry se nachází asi třicet kilometrů jihovýchodně od Janova. Portofino je situováno v malebné úzké zátoce, obklopeno piniovými a olivovými háji. Díky přírodním krásám, příjemnému podnebí a bohatství překrásného středomořského rostlinstva je Portofino mimořádně oblíbeným turistickým cílem.

  Pokud si chcete užít trochu turistiky, vydejte se na výlet k pohoří Portofino. Nachází se zde spousta zajímavých míst, ke kterým patří například osmdesáti tunová bronzová socha Ježíše Krista, která se tyčí do výšky sedmnáct metrů a nachází se v zátoce u bývalého opatství San Fruttuoso. Vydejte se také na dvouhodinový výšlap na nejvyšší vrchol Portofinského pohoří, na Semafoto Vecchio. Pokud budete mít štěstí na krásné slunečné počasí, dohlédnete až na Korsiku. Odtud se můžete vydat na Portofino Vetta se 117 metrů vysokou televizní věží janovského vysílače. Na západním svahu Portofinského pohoří se nachází staré přístavní městečko Camogli s pěkným farním kostelem a rozpadlou Castello Dragone.

  Pokud patříte k turistům, kteří rádi zábavu, či rodinám s dětmi, nenechte si ujít vodní park v letovisku Ceriale.

  Milovníkům jeskyní a historie zajisté přijde vhod výlet do městečka Toirano. Nachází se kousek od pobřeží a obklopuje se velmi zajímavou historií. Dochovalo se zde velké množství památek na dobu románskou, a to most přes řeku Varatella, kostel Sv. Martino. Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

  San Remo

  San Remo je atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa ze 17. - 18. století.

  Asi 100 kilometrů od Pietra Ligure leží světoznámé malé knížectví Monaco, i se svým luxusním kasinem. Monaco má 33 tisíc obyvatel a necelé 2 kilometry čtvereční a za poslední desítky let se rozrostlo asi o třetinu zasypáváním moře či budováním umělých plovoucích mol. Dělí se na 5 čtvrtí - Monaco Ville s Palácem princů na skále, kolem přístavu Condamine, nad ním je Monte Carlo s kasinem, a na krajích plážové Larvotto a průmyslové Fontville.

Nejnovější recenze Itálie - Ligurská riviéra

Celkem: 8 Poloha hotelu úžasná, pláž a moře výborné, strava velmi dobrá (bohužel málo zeleniny)

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Poloha hotelu úžasná, pláž a moře výborné, strava velmi dobrá (bohužel málo zeleniny) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj slušný, výhled na moře sice omezený, ale dobrý. Problém s hlukem ve večerních hodinách z restaurace přímo pod balkonem, problém s hlukem ze sousedního pokoje (oddělen pouze zamčenými dveřmi); naštěstí obydlen starší manželskou dvojicí.

Strava
Strava velmi dobrá, bohužel však chudá na čerstvou zeleninu. Obsluha restaurace velmi dobrá (jako ze "starých dob").

Služby hotelu
Slušné, personál ochotný. Velký problém s parkováním auta v místě jsme měli vyřešen pronájmem garážového místa (bohužel samozřejmě za poplatek)

Pláž
Vlastní hotelová pláž s pronájmem lehátek a slunečníku (za snesitelný poplatek) dobré, přístup do vody a její čistota velmi dobré.

Lumír Z., 29.07.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Flora

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Flora, Ligurská riviéra, Itálie Lumír Z. 2015-07-29 8 1 10 Hotel Flora

Celkem: 6,8 Příjemná dovolená v nádherném prostředí, krásné moře.

 • 6 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená v nádherném prostředí, krásné moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Standardní pokoje pro celkem pohodlný pobyt.

Služby hotelu
Recepční byl Slovák, takže na itálii pohodová komunikace. Po příjezdu je trochu problém s parkováním a než se najde volné místo na free parkovišti, je 1 Euro za každou hodinu stání docela dost.

Pláž
Pláž čistá, denně uklizená s plážovým servisem, jen škoda, že po vstupu do moře je dno samý kamen. Vstup z

vedlejší pláže je OK

Martin F., 23.07.2015, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Stella Maris

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Stella Maris, Ligurská riviéra, Itálie Martin F. 2015-07-23 6.8 1 10 STELLA MARIS

Celkem: 8,4 Fantasticke. Pouze WiFi nedostatečné. Pouze na recepci, často přetižena.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Fantasticke. Pouze WiFi nedostatečné. Pouze na recepci, často přetižena. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje i rezidence vynikající.

Strava
Vlastni. Bar O.K.

Služby hotelu
Dtto, krásný bazén.

Pláž
Delší cesta po frekventovane ulici. Shuttle OK

Bohumil B., 23.07.2015, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Ai Pozzi Village & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ai Pozzi Village & Spa, Ligurská riviéra, Itálie Bohumil B. 2015-07-23 8.4 1 10 RESIDENCE AI POZZI

Celkem: 6,6 Celkově máme z hotelu dobrý dojem. Co se týče destinace, nevěděli jsme, co čeho jdeme, a byli jsme vážně překvapeni - je to tam obrovské,...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově máme z hotelu dobrý dojem. Co se týče destinace, nevěděli jsme, co čeho jdeme, a byli jsme vážně překvapeni - je to tam obrovské, naprostá většina Italů, zástupy lidí ve večerním městě... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ve výsledku všechno v pořádku, ale musíte si o všechno říct - konkrétně jsme nejprve byli ubytováni do pokoje, ve kterém bylo nakouřeno, bez problému nám ho hned vyměnili za jiný, dokonce prostornější. Také o spuštění klimatizace jsme si museli říct, i když je již zahrnutá v ceně, byla na recepci vypnutá. Pokoje jsou v dobrém stavu, vybavení odpovídá.

Strava
Až na výjimky stravování dobré, i když kulinářské zázraky nečekejte - prostě jako v každém podobném hotelu.

Pláž
Pláže z našeho pohledu katastrofa - 95% pláží v letovisku je soukromých (s lehátky a slunečníky a cenou za set okolo 20 euro na den), na maličké veřejné pláži se budete cítit jako sardinky. Jinak pláž ve městě je písečná a čistá, my jsme ale podnikali pěší výpravy po pobřežní cestě do sousední Imperie, na jejímž začátku je hezká oblázková pláž.

Pavla, 22.07.2015, Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Astra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Astra, Ligurská riviéra, Itálie Pavla 2015-07-22 6.6 1 10 HOTEL ASTRA

Celkem: 7 Krásné moře v příjemné ( dochozí) vzdálenosti od skromnější ho ubytování v paneláčku

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásné moře v příjemné ( dochozí) vzdálenosti od skromnější ho ubytování v paneláčku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkový dojem: nadstandartní ložnice , příjemná koupelna s wc , ošklivá miniaturní kuchyňka, 2 pidibalkonky ( každý s 1 plastovou židlí), velice malá jídelna s rozkládacím gaučem ( naštěstí jsme byli 3 a nemuseli rozkládat) .

Služby hotelu
Bazén - otevírací doba 9-19 , pak pod zámkem, občas zpola vypuštěný

Půjčovna kol - příjemné

Pláž
Cca 10 minut pěšky od apartmánů, čistá, k dispozici 2 křesílka a slunečník, bar na pláži, voda většinou čistá a příjemně teplá a klidná ( dalo se docela daleko plavat) , vzhledem k datu dovolené( 4.-11.7.) málo osob na pláži- klid

Václav Kudera, 15.07.2015, Datum pobytu: 4.7. - 11.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Rezidence Hermitage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Hermitage, Ligurská riviéra, Itálie Václav Kudera 2015-07-15 7 1 10 RESIDENCE HERMITAGE

Všechny recenze Itálie - Ligurská riviéra

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800