Itálie - Ligurská riviéra Itálie

 • Popis

  Ligurská riviéra neboli Italská riviéra je okouzlující krajina, jejíž název je odvozen od prastarého kmene obyvatel Ligurů. Liguria se táhne od francouzských hranic až po místo La Spezia. Celé pobřeží je asi 315 kilometrů dlouhé a naleznete zde především skaliska, ale také příjemná místa na koupání. Kdo kdy Ligurskou riviéru navštívil, může toto místo nazvat jako květinový ráj plný palem, agáví, tulipánů, krásných místeček a příjemných obyvatel.

  Ligurská riviéra je místo, kde se nachází malebné zátoky, dlouhé pláže, podvodní jeskyně, a také pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

  V Ligurii se, díky tamnímu podnebí, velmi daří vinné révě. Hlavním městem je významný přístav Janov. Ligurie je velmi lákavá také díky blízkosti dalších úchvatných měst, jako jsou Monte Carlo, Monaco, Cannes.

  Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante.

  Pokud patříte k milovníkům římských památek, v Ligurské riviéře si zajisté přijdete na své. Nachází se zde amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimiglii a další zajímavá místa.

  Pojďme si spolu představit nejvýznamnější letovista a jejich zajímavosti

  :

  Finale Ligure

  Italská riviéra je místem nádherných městeček s úžasnou atmosférou. Mezi taková patří i Finale Ligure. Mezi největší lákadla patří tři kilometry dlouhá palmová promenáda a naprosto dokonalá písečná pláž. Zajímavé je také historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovanni Battista. Tu pravou atmosféru vytváří všudypřítomný výhled na Ligurské Alpy.

  Cinque Terre

  Cinque Terre je pás pobřeží táhnoucí se mei městy La Spezia a Levanto. Tato oblast je vyhlášená pro svůj tradiční a turismem nezměněný vzhled. Pobřeží je zde skalnaté a moře zcela průzračné. Celkovou atmosféru dotvářejí staré barevné domky, malé hemžící se uličky a vinice. Toto uchvátí každého návštěvníka. Ceny ubytování jsou zde díky unikátnosti tohoto místa vysoké, ale v kontrastu s nádherným pobřežím a atmosférou, se ceny dají akceptovat. Za zmínku stojí také městečko Levanto, které se pyšní krásným historickým centrem, kde můžete vidět zbytky opevnění a hradu. Klima je zde velmi příjemné, a to díky obklopení horami. Není zde tedy takové horko. Cinque Terre je místo vhodné pro dovolenou všech generací, především pro ty z vás, kteří milujete nedotčené přírodní okolí a malebná městečka.

  Pietra Ligure

  Pietra Ligure je vyhlášené lázeňské městečko přímo v centru italské riviéry. Je to velmi vyhledávané místo všemi generacemi. Pietra Ligure má velmi hezké historické centrum s tou nejtypičtější věcí Itálie: úzkými uličkami. Nachází se zde také zajímavý kostel a trosky starého hradu na strmém skalnatém útesu. Večer se určitě vydejte na romantickou procházku palmovou promenádou, dejte si kávu v jedné z malebných kaváren, zatancujte v baru nebo nakupte suvenýry. V okolí se také nachází pár měst, která také stojí za návštěvu. Jsou to Janov, Monaco, Cannes nebo Nice.

  San Bartolomeo al Mare

  San Bartolomeo al Mare je přímořské město, hojně navštěvované rodinami s dětmi. Je to dokonalé místo pro to pravé prázdninové vyžití. Nachází se zde moc hezké pláže, zábavní atrakce a sportovní střediska.

  Alassio

  Allasio je lázeňské město, jež je jinak nazývané také Slunečný záliv. Alassio je jedno z nejnavštěvovanějších míst pobřeží. Můžete zde obdivovat pravou italskou atmosféru, nádherné pláže, panuje zde velmi příjemné klima po celý rok. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž.

  Imperia

  Imperia je ekonomické, obchodní a kulturní středisko Ligurské riviéry. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel a celé město je rozděleno řekou na části Oneglio a Porto Maurizio. V Porto Maurizio se nachází velké množství luxusních hotelů, barů a restaurací. Můžete zde navštívit impozantní historické centrum a honosné zahrady.

  Diano Marina

  Diano Marina leží asi padesát kilometrů od francouzských hranic a pyšní se nádherným pobřežím, jež je lemováno krásnými exotickými rostlinami. Bohužel, na konci devatenáctého století bylo město zcela zničeno zemětřesením, ale poté znovu postaveno v tradičním a původním stylu.

  Toto byl výčet zajímavých letovisek. Nyní se podíváme, kam se vydat na výlet, co vy na to?  Sestri Levante

  Sestri Levante je lázeňské středisko, jež je hojně navštěvováno jak v létě, tak v zimě. Kolem města se nacházejí dvě nádherné a romantické zátoky. Z pěkně udržované plážové promenády při mělké západní zátoce je daleký výhled na Tigullský záliv, jak se též často nazývá Rapallský záliv. Od přístavu na jižním konci zálivu vede silnice až na vrchol předhoří, kde stojí Castelli Gualino, napodobenina středověkého hradu.

  Portofino a pohoří Portofino

  Elegantní a exkluzivní přístav plný jachet a příjemné atmosféry se nachází asi třicet kilometrů jihovýchodně od Janova. Portofino je situováno v malebné úzké zátoce, obklopeno piniovými a olivovými háji. Díky přírodním krásám, příjemnému podnebí a bohatství překrásného středomořského rostlinstva je Portofino mimořádně oblíbeným turistickým cílem.

  Pokud si chcete užít trochu turistiky, vydejte se na výlet k pohoří Portofino. Nachází se zde spousta zajímavých míst, ke kterým patří například osmdesáti tunová bronzová socha Ježíše Krista, která se tyčí do výšky sedmnáct metrů a nachází se v zátoce u bývalého opatství San Fruttuoso. Vydejte se také na dvouhodinový výšlap na nejvyšší vrchol Portofinského pohoří, na Semafoto Vecchio. Pokud budete mít štěstí na krásné slunečné počasí, dohlédnete až na Korsiku. Odtud se můžete vydat na Portofino Vetta se 117 metrů vysokou televizní věží janovského vysílače. Na západním svahu Portofinského pohoří se nachází staré přístavní městečko Camogli s pěkným farním kostelem a rozpadlou Castello Dragone.

  Pokud patříte k turistům, kteří rádi zábavu, či rodinám s dětmi, nenechte si ujít vodní park v letovisku Ceriale.

  Milovníkům jeskyní a historie zajisté přijde vhod výlet do městečka Toirano. Nachází se kousek od pobřeží a obklopuje se velmi zajímavou historií. Dochovalo se zde velké množství památek na dobu románskou, a to most přes řeku Varatella, kostel Sv. Martino. Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

  San Remo

  San Remo je atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa ze 17. - 18. století.

  Asi 100 kilometrů od Pietra Ligure leží světoznámé malé knížectví Monaco, i se svým luxusním kasinem. Monaco má 33 tisíc obyvatel a necelé 2 kilometry čtvereční a za poslední desítky let se rozrostlo asi o třetinu zasypáváním moře či budováním umělých plovoucích mol. Dělí se na 5 čtvrtí - Monaco Ville s Palácem princů na skále, kolem přístavu Condamine, nad ním je Monte Carlo s kasinem, a na krajích plážové Larvotto a průmyslové Fontville.

Nejnovější recenze Itálie - Ligurská riviéra

Celkem: 8,8 Pěkný hotel, dál od moře, my jsme ho brali jako výchozí bod pro výlety, takže super. Byli jsme moc spokojení, čisto, bazén,personál,...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný hotel, dál od moře, my jsme ho brali jako výchozí bod pro výlety, takže super. Byli jsme moc spokojení, čisto, bazén,personál, tenisový kurt, denně čerstvé loupáky a cappucino :-). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velký apartmán s dvěma ložnicemi, kuchyň a balkon, vybavení standard, čisto.

Strava
Zde jsou možné jen snídaně, ale výborné, čerstvé křupavé loupáky, cappucino...

Služby hotelu
Je to apartmánový dům, s možností snídaně, bazén, kurt.

Pláž
Pláž je daleko, moře čisté, možnost plážového servisu, lze i bez něj. Jsou zde dvě veřejné pláže.

Andrea S., 30.09.2015, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Rezidence I Morelli

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence I Morelli, Ligurská riviéra, Itálie Andrea S. 2015-09-30 8.8 1 10 RESIDENCE I MORELLI

Celkem: 8,5 dovolena se nam libila, se vsim jsme byli spokojeni

 • 8 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
dovolena se nam libila, se vsim jsme byli spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovani odpovidala popisu od cestovni agentury. celkove ubytovani bylo vporadku - ciste, ciste povleceni a uterky kadzy tyden

mozna by bylo super kdyby v kuchynce byla mikrovlna a rych. konvice

nadobi bylo soucasti kuchynce

Strava
nemeli jsme zaplacenou stravu. rezidence neposkytuje

Služby hotelu
jedine sluzby, ktere jsme vyuzivali byl venkovni bazen

hotel nabizi jeste pujceni kol

prakovani za poplatek v arealu rezidence

Pláž
plaz byla blizko - 300 metru od ubytovani, i kdyz v nabidce psali jen 150 metru

residence ma svoji vlastni plaz s barem a lehatky a slunecniky

plaz cista

voda a pristup do more ok, i pro male deti.

jen nas prekvapilo ze prvni rada lehatek byla na lezeni, a byla jen pro drazsi apartmany,

pro levnejsi bylo kreslo

co opravdu nechapu proc, kresla jsou nepodlna, nedaji se rozlozit na lezeni!

Jana B., 23.09.2015, Datum pobytu: 5.9. - 19.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Rezidence Hermitage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Rezidence Hermitage, Ligurská riviéra, Itálie Jana B. 2015-09-23 8.5 1 10 Rezidencia Hermitage

Celkem: 6 V okolí hotelu a v hotelu se pohybovali víceméně pouze starší lidé, nebo rodiny s malými dětmi, takže pokud někdo vyhledává klidnější...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
V okolí hotelu a v hotelu se pohybovali víceméně pouze starší lidé, nebo rodiny s malými dětmi, takže pokud někdo vyhledává klidnější dovolenou, tak je toto oblast vhodná pro něj. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je čisté, výhodou je přístup na Wi-Fi zdarma. Vybavení hotelu je starší, na první pohled v hotelovém pokoji jsem si nebyl jistý zda-li jsem opravdu v hotelu se třemi hvězdičkami. Personál je velmi vstřícný a ochotný. Doplnil bych jen, že koupelna byla opravdu malá a občas to znepříjemňovalo pobyt.

Strava
V hotelu jsme měli dohodnutou pouze snídani a ta byla na dobré úrovni v podobě švédských stolů, výběr ze sladkého pečiva I slaného pečiva, základní výběr šunky, salámu a sýrů a take čerstvé ovoce. Hodnotil bych jako dostačující a chutné. Ovšem jídlo v okolních restauracích nebylo vysloveně špatné, ale když člověk jede do Itálie, tak je jídlo jednou z věcí na kterou se těší a v tomto ohledu se nám pořádně nepodařilo najít v okolí restauraci, kde bychom si vysloveně pochutnali.

Služby hotelu
Wi-Fi připojení zdarma (slabší připojení z ne moc silným signálem, ale na základní prohlížení stránek, či přijímání mailů stačí), hotel nemá vyhrazené parkování, ale je možné si předplatit parkovací kartu a parkovat na placených zónách

Pláž
oblázková pláž víceméně bez vln (u pláže jsou vlnolamy), bazén s mořskou vodou je slušnou alternativou

David K., 11.09.2015, Datum pobytu: 30.8. - 5.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Mayola

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mayola, Ligurská riviéra, Itálie David K. 2015-09-11 6 1 10 HOTEL MAYOLA

Celkem: 7,5 nakonec dobrý pocit,ale pár věcí by to vylepšit chtělo.

 • 7 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
nakonec dobrý pocit,ale pár věcí by to vylepšit chtělo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj dostačující,ikdyž s příplatkem výhled na moře,nebyl přímý výhled na moře:((

Služby hotelu
Služby hotelu dobré,ale určitě pořešit parkování a Wifi,jelikož se vše platí a na Wifi nebyl ve 3.p.signal.Jinak vše OK.

Pláž
Plážový servis supr,pláž čistá,písčitá,ale v moři kameny,takže dobré mít boty.

Kateřina S., 01.09.2015, Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Stella Maris

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Stella Maris, Ligurská riviéra, Itálie Kateřina S. 2015-09-01 7.5 1 10 RESIDENCE STELLA MARIS

Celkem: 7,8 Slušné ubytování s výborným bazénem.

 • 8 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Slušné ubytování s výborným bazénem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší, ale slušné vybavení.

Strava
Vlastní.

Služby hotelu
Pohodoví majitelé.

Pláž
Veřejná pláž je cca. 10-15 min chůze.

Karel B., 25.08.2015, Datum pobytu: 15.8. - 22.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Rezidence Perla Marina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Perla Marina, Ligurská riviéra, Itálie Karel B. 2015-08-25 7.8 1 10 RESIDENCE PERLA MARINA

Všechny recenze Itálie - Ligurská riviéra

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800