Itálie - Ligurská riviéra Itálie

 • Popis

  Ligurská riviéra neboli Italská riviéra je okouzlující krajina, jejíž název je odvozen od prastarého kmene obyvatel Ligurů. Liguria se táhne od francouzských hranic až po místo La Spezia. Celé pobřeží je asi 315 kilometrů dlouhé a naleznete zde především skaliska, ale také příjemná místa na koupání. Kdo kdy Ligurskou riviéru navštívil, může toto místo nazvat jako květinový ráj plný palem, agáví, tulipánů, krásných místeček a příjemných obyvatel.

  Ligurská riviéra je místo, kde se nachází malebné zátoky, dlouhé pláže, podvodní jeskyně, a také pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

  V Ligurii se, díky tamnímu podnebí, velmi daří vinné révě. Hlavním městem je významný přístav Janov. Ligurie je velmi lákavá také díky blízkosti dalších úchvatných měst, jako jsou Monte Carlo, Monaco, Cannes.

  Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante.

  Pokud patříte k milovníkům římských památek, v Ligurské riviéře si zajisté přijdete na své. Nachází se zde amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimiglii a další zajímavá místa.

  Pojďme si spolu představit nejvýznamnější letovista a jejich zajímavosti

  :

  Finale Ligure

  Italská riviéra je místem nádherných městeček s úžasnou atmosférou. Mezi taková patří i Finale Ligure. Mezi největší lákadla patří tři kilometry dlouhá palmová promenáda a naprosto dokonalá písečná pláž. Zajímavé je také historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovanni Battista. Tu pravou atmosféru vytváří všudypřítomný výhled na Ligurské Alpy.

  Cinque Terre

  Cinque Terre je pás pobřeží táhnoucí se mei městy La Spezia a Levanto. Tato oblast je vyhlášená pro svůj tradiční a turismem nezměněný vzhled. Pobřeží je zde skalnaté a moře zcela průzračné. Celkovou atmosféru dotvářejí staré barevné domky, malé hemžící se uličky a vinice. Toto uchvátí každého návštěvníka. Ceny ubytování jsou zde díky unikátnosti tohoto místa vysoké, ale v kontrastu s nádherným pobřežím a atmosférou, se ceny dají akceptovat. Za zmínku stojí také městečko Levanto, které se pyšní krásným historickým centrem, kde můžete vidět zbytky opevnění a hradu. Klima je zde velmi příjemné, a to díky obklopení horami. Není zde tedy takové horko. Cinque Terre je místo vhodné pro dovolenou všech generací, především pro ty z vás, kteří milujete nedotčené přírodní okolí a malebná městečka.

  Pietra Ligure

  Pietra Ligure je vyhlášené lázeňské městečko přímo v centru italské riviéry. Je to velmi vyhledávané místo všemi generacemi. Pietra Ligure má velmi hezké historické centrum s tou nejtypičtější věcí Itálie: úzkými uličkami. Nachází se zde také zajímavý kostel a trosky starého hradu na strmém skalnatém útesu. Večer se určitě vydejte na romantickou procházku palmovou promenádou, dejte si kávu v jedné z malebných kaváren, zatancujte v baru nebo nakupte suvenýry. V okolí se také nachází pár měst, která také stojí za návštěvu. Jsou to Janov, Monaco, Cannes nebo Nice.

  San Bartolomeo al Mare

  San Bartolomeo al Mare je přímořské město, hojně navštěvované rodinami s dětmi. Je to dokonalé místo pro to pravé prázdninové vyžití. Nachází se zde moc hezké pláže, zábavní atrakce a sportovní střediska.

  Alassio

  Allasio je lázeňské město, jež je jinak nazývané také Slunečný záliv. Alassio je jedno z nejnavštěvovanějších míst pobřeží. Můžete zde obdivovat pravou italskou atmosféru, nádherné pláže, panuje zde velmi příjemné klima po celý rok. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž.

  Imperia

  Imperia je ekonomické, obchodní a kulturní středisko Ligurské riviéry. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel a celé město je rozděleno řekou na části Oneglio a Porto Maurizio. V Porto Maurizio se nachází velké množství luxusních hotelů, barů a restaurací. Můžete zde navštívit impozantní historické centrum a honosné zahrady.

  Diano Marina

  Diano Marina leží asi padesát kilometrů od francouzských hranic a pyšní se nádherným pobřežím, jež je lemováno krásnými exotickými rostlinami. Bohužel, na konci devatenáctého století bylo město zcela zničeno zemětřesením, ale poté znovu postaveno v tradičním a původním stylu.

  Toto byl výčet zajímavých letovisek. Nyní se podíváme, kam se vydat na výlet, co vy na to?  Sestri Levante

  Sestri Levante je lázeňské středisko, jež je hojně navštěvováno jak v létě, tak v zimě. Kolem města se nacházejí dvě nádherné a romantické zátoky. Z pěkně udržované plážové promenády při mělké západní zátoce je daleký výhled na Tigullský záliv, jak se též často nazývá Rapallský záliv. Od přístavu na jižním konci zálivu vede silnice až na vrchol předhoří, kde stojí Castelli Gualino, napodobenina středověkého hradu.

  Portofino a pohoří Portofino

  Elegantní a exkluzivní přístav plný jachet a příjemné atmosféry se nachází asi třicet kilometrů jihovýchodně od Janova. Portofino je situováno v malebné úzké zátoce, obklopeno piniovými a olivovými háji. Díky přírodním krásám, příjemnému podnebí a bohatství překrásného středomořského rostlinstva je Portofino mimořádně oblíbeným turistickým cílem.

  Pokud si chcete užít trochu turistiky, vydejte se na výlet k pohoří Portofino. Nachází se zde spousta zajímavých míst, ke kterým patří například osmdesáti tunová bronzová socha Ježíše Krista, která se tyčí do výšky sedmnáct metrů a nachází se v zátoce u bývalého opatství San Fruttuoso. Vydejte se také na dvouhodinový výšlap na nejvyšší vrchol Portofinského pohoří, na Semafoto Vecchio. Pokud budete mít štěstí na krásné slunečné počasí, dohlédnete až na Korsiku. Odtud se můžete vydat na Portofino Vetta se 117 metrů vysokou televizní věží janovského vysílače. Na západním svahu Portofinského pohoří se nachází staré přístavní městečko Camogli s pěkným farním kostelem a rozpadlou Castello Dragone.

  Pokud patříte k turistům, kteří rádi zábavu, či rodinám s dětmi, nenechte si ujít vodní park v letovisku Ceriale.

  Milovníkům jeskyní a historie zajisté přijde vhod výlet do městečka Toirano. Nachází se kousek od pobřeží a obklopuje se velmi zajímavou historií. Dochovalo se zde velké množství památek na dobu románskou, a to most přes řeku Varatella, kostel Sv. Martino. Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

  San Remo

  San Remo je atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa ze 17. - 18. století.

  Asi 100 kilometrů od Pietra Ligure leží světoznámé malé knížectví Monaco, i se svým luxusním kasinem. Monaco má 33 tisíc obyvatel a necelé 2 kilometry čtvereční a za poslední desítky let se rozrostlo asi o třetinu zasypáváním moře či budováním umělých plovoucích mol. Dělí se na 5 čtvrtí - Monaco Ville s Palácem princů na skále, kolem přístavu Condamine, nad ním je Monte Carlo s kasinem, a na krajích plážové Larvotto a průmyslové Fontville.

Nejnovější recenze Itálie - Ligurská riviéra

Celkem: 10 Dovolená byla perfektní, vše bez problémů.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla perfektní, vše bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Iveta P., 22.08.2016, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Rezidence Cherie

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Cherie, Ligurská riviéra, Itálie Iveta P. 2016-08-22 10 1 10 Residence Cherie - Borgio Verezzi

Celkem: 8,8 S pobytem v hotelu Mayola jsem spokojený. Velmi vstřícný personál, výborné stravování. Ideální místo hotelu, přímo na pláži, k dispozici...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S pobytem v hotelu Mayola jsem spokojený. Velmi vstřícný personál, výborné stravování. Ideální místo hotelu, přímo na pláži, k dispozici bazén. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré, pokoje menších rozměrů. Absence klimatizace, asi největší závada. Hlučnější prostředí, hotel je na pěší zóně.

Strava
Snídaně klasické švédské stoly. Večeře rozmanitá, výběr jídla den dopředu. Hodně ryb a plodů moře.

Služby hotelu
Bazén u hotelu, lehátka na pláži v ceně, lehátka u bazénu za příplatek, šlapadla, loďky.

Pláž
Vyhrazená hotelová pláž, vzorně udržovaná, nebyl problém s obsazeností.

David Jelínek, 22.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Mayola

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pohled z hotelu na bazén a moře 1 fotografie

Mayola, Ligurská riviéra, Itálie David Jelínek 2016-08-22 8.8 1 10 Hotel MAYOLA

Celkem: 9,2 pěkný hotel, služby kvalitní, trochu dále od pláže, ale nám to nevadilo

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
pěkný hotel, služby kvalitní, trochu dále od pláže, ale nám to nevadilo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
bez připomínek,kvaůitní, vše čisté

Strava
vyhovující, večer výběr z menu, dobré saláty, množství vyhovující

Služby hotelu
výborné, ochotný personál, vše vysvětlil, vyšel vstříc

Pláž
čistá, u smuvního hotelu, vyhovovala

Monika T., 07.08.2016, Datum pobytu: 27.7. - 30.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Paco

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Paco, Ligurská riviéra, Itálie Monika T. 2016-08-07 9.2 1 10 Hotel Paco s bazénem PIG- Pietra Ligure

Celkem: 6 Hotel byl starsi ale to bylo zrejme z fotek a popisu.nicmenw jsme dostalo 2 propojene pokoje a tak jsme meli dostatek prostoru s 2...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl starsi ale to bylo zrejme z fotek a popisu.nicmenw jsme dostalo 2 propojene pokoje a tak jsme meli dostatek prostoru s 2 detmi.uroven anglictiny personalu byla nizka ale s malou znamosti italstiny se slo domluvit a snazili se vyjit vstric cemu porozumeli.bazen velky a detsky bazen super jen kdyby bylo detske brouzdaliste tak uplnw perfektni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje starsi ale ciste a upravene a jak jsem jiz zminila,diky tomu ze jsme meli 2 pokoje bylo dost mista a pohodli s 2 detma.klimatizaci jsme vyuzili nebot bylo teplo,bez ni by to bylo spatne.

Strava
Snidane chudsi odpovidali nizsimu standardu ale dalo se vybrat.vecere klasicky italske s 3 chody jen se nabidka dost opakovala.snidane i vecere zacinaji pro rodice s detma ktere brzo vstavaji a chodi driv spat pozdr-8.30,ale pro ostatni hosty asi neni problem.nabidka nealko napoju na veceri limitovana na vodu,pivo a vino.ceny akorat.

Služby hotelu
Bazen velky,hriste zastarale,posilovna je par rotopedu a bezecky paa na terase ale tezko rict zda funfuji.

Pláž
Plaz v dochazkovw vzdalenosti,jezdil i shuttle ale jen asi 3xdenne tak jsme nevyuzili.plaz cista,lehatka a slunecnik v cene.pristup na plaz pro rodinu s kocarkem komplikovany pres nekolikery schody ale dalo se zvladnout.sprchy a hrize na plazi.

Hana Salot, 03.08.2016, Datum pobytu: 24.7. - 31.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Paco

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Paco, Ligurská riviéra, Itálie Hana Salot 2016-08-03 6 1 10 Hotel Paco

Celkem: 8,2 celkový dojem velmi dobrý, zvláště stravování je vynikající

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem velmi dobrý, zvláště stravování je vynikající Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování dobré, čisté, jen postel by chtěla jinou matraci - byla hodně měkká

Stanislav V., 01.08.2016, Datum pobytu: 23.7. - 26.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Paco

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Paco, Ligurská riviéra, Itálie Stanislav V. 2016-08-01 8.2 1 10 Hotel Paco

Všechny recenze Itálie - Ligurská riviéra

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622