Itálie - Ligurská riviéra Itálie

 • Popis

  Ligurská riviéra neboli Italská riviéra je okouzlující krajina, jejíž název je odvozen od prastarého kmene obyvatel Ligurů. Liguria se táhne od francouzských hranic až po místo La Spezia. Celé pobřeží je asi 315 kilometrů dlouhé a naleznete zde především skaliska, ale také příjemná místa na koupání. Kdo kdy Ligurskou riviéru navštívil, může toto místo nazvat jako květinový ráj plný palem, agáví, tulipánů, krásných místeček a příjemných obyvatel.

  Ligurská riviéra je místo, kde se nachází malebné zátoky, dlouhé pláže, podvodní jeskyně, a také pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

  V Ligurii se, díky tamnímu podnebí, velmi daří vinné révě. Hlavním městem je významný přístav Janov. Ligurie je velmi lákavá také díky blízkosti dalších úchvatných měst, jako jsou Monte Carlo, Monaco, Cannes.

  Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante.

  Pokud patříte k milovníkům římských památek, v Ligurské riviéře si zajisté přijdete na své. Nachází se zde amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimiglii a další zajímavá místa.

  Pojďme si spolu představit nejvýznamnější letovista a jejich zajímavosti

  :

  Finale Ligure

  Italská riviéra je místem nádherných městeček s úžasnou atmosférou. Mezi taková patří i Finale Ligure. Mezi největší lákadla patří tři kilometry dlouhá palmová promenáda a naprosto dokonalá písečná pláž. Zajímavé je také historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovanni Battista. Tu pravou atmosféru vytváří všudypřítomný výhled na Ligurské Alpy.

  Cinque Terre

  Cinque Terre je pás pobřeží táhnoucí se mei městy La Spezia a Levanto. Tato oblast je vyhlášená pro svůj tradiční a turismem nezměněný vzhled. Pobřeží je zde skalnaté a moře zcela průzračné. Celkovou atmosféru dotvářejí staré barevné domky, malé hemžící se uličky a vinice. Toto uchvátí každého návštěvníka. Ceny ubytování jsou zde díky unikátnosti tohoto místa vysoké, ale v kontrastu s nádherným pobřežím a atmosférou, se ceny dají akceptovat. Za zmínku stojí také městečko Levanto, které se pyšní krásným historickým centrem, kde můžete vidět zbytky opevnění a hradu. Klima je zde velmi příjemné, a to díky obklopení horami. Není zde tedy takové horko. Cinque Terre je místo vhodné pro dovolenou všech generací, především pro ty z vás, kteří milujete nedotčené přírodní okolí a malebná městečka.

  Pietra Ligure

  Pietra Ligure je vyhlášené lázeňské městečko přímo v centru italské riviéry. Je to velmi vyhledávané místo všemi generacemi. Pietra Ligure má velmi hezké historické centrum s tou nejtypičtější věcí Itálie: úzkými uličkami. Nachází se zde také zajímavý kostel a trosky starého hradu na strmém skalnatém útesu. Večer se určitě vydejte na romantickou procházku palmovou promenádou, dejte si kávu v jedné z malebných kaváren, zatancujte v baru nebo nakupte suvenýry. V okolí se také nachází pár měst, která také stojí za návštěvu. Jsou to Janov, Monaco, Cannes nebo Nice.

  San Bartolomeo al Mare

  San Bartolomeo al Mare je přímořské město, hojně navštěvované rodinami s dětmi. Je to dokonalé místo pro to pravé prázdninové vyžití. Nachází se zde moc hezké pláže, zábavní atrakce a sportovní střediska.

  Alassio

  Allasio je lázeňské město, jež je jinak nazývané také Slunečný záliv. Alassio je jedno z nejnavštěvovanějších míst pobřeží. Můžete zde obdivovat pravou italskou atmosféru, nádherné pláže, panuje zde velmi příjemné klima po celý rok. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž.

  Imperia

  Imperia je ekonomické, obchodní a kulturní středisko Ligurské riviéry. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel a celé město je rozděleno řekou na části Oneglio a Porto Maurizio. V Porto Maurizio se nachází velké množství luxusních hotelů, barů a restaurací. Můžete zde navštívit impozantní historické centrum a honosné zahrady.

  Diano Marina

  Diano Marina leží asi padesát kilometrů od francouzských hranic a pyšní se nádherným pobřežím, jež je lemováno krásnými exotickými rostlinami. Bohužel, na konci devatenáctého století bylo město zcela zničeno zemětřesením, ale poté znovu postaveno v tradičním a původním stylu.

  Toto byl výčet zajímavých letovisek. Nyní se podíváme, kam se vydat na výlet, co vy na to?  Sestri Levante

  Sestri Levante je lázeňské středisko, jež je hojně navštěvováno jak v létě, tak v zimě. Kolem města se nacházejí dvě nádherné a romantické zátoky. Z pěkně udržované plážové promenády při mělké západní zátoce je daleký výhled na Tigullský záliv, jak se též často nazývá Rapallský záliv. Od přístavu na jižním konci zálivu vede silnice až na vrchol předhoří, kde stojí Castelli Gualino, napodobenina středověkého hradu.

  Portofino a pohoří Portofino

  Elegantní a exkluzivní přístav plný jachet a příjemné atmosféry se nachází asi třicet kilometrů jihovýchodně od Janova. Portofino je situováno v malebné úzké zátoce, obklopeno piniovými a olivovými háji. Díky přírodním krásám, příjemnému podnebí a bohatství překrásného středomořského rostlinstva je Portofino mimořádně oblíbeným turistickým cílem.

  Pokud si chcete užít trochu turistiky, vydejte se na výlet k pohoří Portofino. Nachází se zde spousta zajímavých míst, ke kterým patří například osmdesáti tunová bronzová socha Ježíše Krista, která se tyčí do výšky sedmnáct metrů a nachází se v zátoce u bývalého opatství San Fruttuoso. Vydejte se také na dvouhodinový výšlap na nejvyšší vrchol Portofinského pohoří, na Semafoto Vecchio. Pokud budete mít štěstí na krásné slunečné počasí, dohlédnete až na Korsiku. Odtud se můžete vydat na Portofino Vetta se 117 metrů vysokou televizní věží janovského vysílače. Na západním svahu Portofinského pohoří se nachází staré přístavní městečko Camogli s pěkným farním kostelem a rozpadlou Castello Dragone.

  Pokud patříte k turistům, kteří rádi zábavu, či rodinám s dětmi, nenechte si ujít vodní park v letovisku Ceriale.

  Milovníkům jeskyní a historie zajisté přijde vhod výlet do městečka Toirano. Nachází se kousek od pobřeží a obklopuje se velmi zajímavou historií. Dochovalo se zde velké množství památek na dobu románskou, a to most přes řeku Varatella, kostel Sv. Martino. Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

  San Remo

  San Remo je atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa ze 17. - 18. století.

  Asi 100 kilometrů od Pietra Ligure leží světoznámé malé knížectví Monaco, i se svým luxusním kasinem. Monaco má 33 tisíc obyvatel a necelé 2 kilometry čtvereční a za poslední desítky let se rozrostlo asi o třetinu zasypáváním moře či budováním umělých plovoucích mol. Dělí se na 5 čtvrtí - Monaco Ville s Palácem princů na skále, kolem přístavu Condamine, nad ním je Monte Carlo s kasinem, a na krajích plážové Larvotto a průmyslové Fontville.

Nejnovější recenze Itálie - Ligurská riviéra

Celkem: 8,4 Hotel opravdu blízko pláže, centra. Celkově spokojenost.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel opravdu blízko pláže, centra. Celkově spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje a koupelna menší, ale dostačující. Bohužel pouze omezená cast ubytovací kapacity s balkonem, my jsme bohužel balkon neměli. Klimatizace za příplatek. Pokoje čisté, úklid každý den. Trezor, minibar na pokoji.

Strava
3 chodové menu + salát bar. Menu výběr z a) 4 druhy těstovin či rizoto b) 4 druhy další chod c) dezerty. Výběr byl hodně pestrý a opravdu dobré jídlo. V jídelně má každý pokoj svůj stůl, který má po celou dobu pobytu, takže nemusíte hledat volné místo u čistého stolu.

Služby hotelu
bazén, baru u bazénu, bar v hotelu - vše v omezených časech.

Pláž
Pláž cca 100 metrů, hotel se nachází v druhé řadě od pláže, jen se musí jít podchodem pod železniční tratí. Pláž udržovaná, všude lehátka, ovšem za celkem vysoký poplatek (2x lehátko, 1x slunečník - 23E/den). Pláž čistá.

Kateřina, 19.07.2016, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Villa Igea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villa Igea, Ligurská riviéra, Itálie Kateřina 2016-07-19 8.4 1 10 VILLA IGEA

Celkem: 8,3 Velmi pěkné, cena odpovídala službám

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pěkné, cena odpovídala službám Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování perfektní, problém je vlak který je velmi hlučný a v noci budí

Anonym, 11.07.2016, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Rezidence Crystal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Crystal, Ligurská riviéra, Itálie Anonym 2016-07-11 8.3 1 10 Residence Crystal - Pietra Ligure

Celkem: 10 Příjemné ubytování, blízko pláže, blízko do centra. Škoda jen, že chybí český delegát, který by doporučil něco v okolí. Ale fakt je, že...

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné ubytování, blízko pláže, blízko do centra. Škoda jen, že chybí český delegát, který by doporučil něco v okolí. Ale fakt je, že je to vzdálenější letovisko a tím pádem i méně Čechů (za dobu pobytu jsme neslyšeli žádné Čechy). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování příjemné, zařízený kuchyňský kout, plně dostačující. V hotelu klid, wi-fi, bazén...možnost půjčit si kola, bohužel kvůli jazykové bariéře nevím podmínky dostupnosti kol (cena/čas).

Strava
bez stravy

Služby hotelu
personá velmil milý a příjemný

Pláž
pláž blízko, čistá, čisté toalety a sprchy, převlékací kabinky, byli jsme v době mimo sezonu, takže oceňuji že jsme nebyli hlava na hlavě. Pláž je hlídaná, plavčíci v pohotovosti.

Monika H. U., 20.06.2016, Datum pobytu: 10.6. - 17.6.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Residence Cristal

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Residence Cristal, Ligurská riviéra, Itálie Monika H. U. 2016-06-20 10 1 10 CRISTAL

Celkem: 8,8 Pěkný hotel, dál od moře, my jsme ho brali jako výchozí bod pro výlety, takže super. Byli jsme moc spokojení, čisto, bazén,personál,...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný hotel, dál od moře, my jsme ho brali jako výchozí bod pro výlety, takže super. Byli jsme moc spokojení, čisto, bazén,personál, tenisový kurt, denně čerstvé loupáky a cappucino :-). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velký apartmán s dvěma ložnicemi, kuchyň a balkon, vybavení standard, čisto.

Strava
Zde jsou možné jen snídaně, ale výborné, čerstvé křupavé loupáky, cappucino...

Služby hotelu
Je to apartmánový dům, s možností snídaně, bazén, kurt.

Pláž
Pláž je daleko, moře čisté, možnost plážového servisu, lze i bez něj. Jsou zde dvě veřejné pláže.

Andrea S., 29.09.2015, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Rezidence I Morelli

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence I Morelli, Ligurská riviéra, Itálie Andrea S. 2015-09-29 8.8 1 10 RESIDENCE I MORELLI

Celkem: 8,5 dovolena se nam libila, se vsim jsme byli spokojeni

 • 8 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
dovolena se nam libila, se vsim jsme byli spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovani odpovidala popisu od cestovni agentury. celkove ubytovani bylo vporadku - ciste, ciste povleceni a uterky kadzy tyden

mozna by bylo super kdyby v kuchynce byla mikrovlna a rych. konvice

nadobi bylo soucasti kuchynce

Strava
nemeli jsme zaplacenou stravu. rezidence neposkytuje

Služby hotelu
jedine sluzby, ktere jsme vyuzivali byl venkovni bazen

hotel nabizi jeste pujceni kol

prakovani za poplatek v arealu rezidence

Pláž
plaz byla blizko - 300 metru od ubytovani, i kdyz v nabidce psali jen 150 metru

residence ma svoji vlastni plaz s barem a lehatky a slunecniky

plaz cista

voda a pristup do more ok, i pro male deti.

jen nas prekvapilo ze prvni rada lehatek byla na lezeni, a byla jen pro drazsi apartmany,

pro levnejsi bylo kreslo

co opravdu nechapu proc, kresla jsou nepodlna, nedaji se rozlozit na lezeni!

Jana B., 22.09.2015, Datum pobytu: 4.9. - 18.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel:Rezidence Hermitage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Rezidence Hermitage, Ligurská riviéra, Itálie Jana B. 2015-09-22 8.5 1 10 Rezidencia Hermitage

Všechny recenze Itálie - Ligurská riviéra

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622