Itálie - Ligurská riviéra Itálie

 • Popis

  Ligurská riviéra neboli Italská riviéra je okouzlující krajina, jejíž název je odvozen od prastarého kmene obyvatel Ligurů. Liguria se táhne od francouzských hranic až po místo La Spezia. Celé pobřeží je asi 315 kilometrů dlouhé a naleznete zde především skaliska, ale také příjemná místa na koupání. Kdo kdy Ligurskou riviéru navštívil, může toto místo nazvat jako květinový ráj plný palem, agáví, tulipánů, krásných místeček a příjemných obyvatel.

  Ligurská riviéra je místo, kde se nachází malebné zátoky, dlouhé pláže, podvodní jeskyně, a také pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

  V Ligurii se, díky tamnímu podnebí, velmi daří vinné révě. Hlavním městem je významný přístav Janov. Ligurie je velmi lákavá také díky blízkosti dalších úchvatných měst, jako jsou Monte Carlo, Monaco, Cannes.

  Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante.

  Pokud patříte k milovníkům římských památek, v Ligurské riviéře si zajisté přijdete na své. Nachází se zde amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimiglii a další zajímavá místa.

  Pojďme si spolu představit nejvýznamnější letovista a jejich zajímavosti

  :

  Finale Ligure

  Italská riviéra je místem nádherných městeček s úžasnou atmosférou. Mezi taková patří i Finale Ligure. Mezi největší lákadla patří tři kilometry dlouhá palmová promenáda a naprosto dokonalá písečná pláž. Zajímavé je také historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovanni Battista. Tu pravou atmosféru vytváří všudypřítomný výhled na Ligurské Alpy.

  Cinque Terre

  Cinque Terre je pás pobřeží táhnoucí se mei městy La Spezia a Levanto. Tato oblast je vyhlášená pro svůj tradiční a turismem nezměněný vzhled. Pobřeží je zde skalnaté a moře zcela průzračné. Celkovou atmosféru dotvářejí staré barevné domky, malé hemžící se uličky a vinice. Toto uchvátí každého návštěvníka. Ceny ubytování jsou zde díky unikátnosti tohoto místa vysoké, ale v kontrastu s nádherným pobřežím a atmosférou, se ceny dají akceptovat. Za zmínku stojí také městečko Levanto, které se pyšní krásným historickým centrem, kde můžete vidět zbytky opevnění a hradu. Klima je zde velmi příjemné, a to díky obklopení horami. Není zde tedy takové horko. Cinque Terre je místo vhodné pro dovolenou všech generací, především pro ty z vás, kteří milujete nedotčené přírodní okolí a malebná městečka.

  Pietra Ligure

  Pietra Ligure je vyhlášené lázeňské městečko přímo v centru italské riviéry. Je to velmi vyhledávané místo všemi generacemi. Pietra Ligure má velmi hezké historické centrum s tou nejtypičtější věcí Itálie: úzkými uličkami. Nachází se zde také zajímavý kostel a trosky starého hradu na strmém skalnatém útesu. Večer se určitě vydejte na romantickou procházku palmovou promenádou, dejte si kávu v jedné z malebných kaváren, zatancujte v baru nebo nakupte suvenýry. V okolí se také nachází pár měst, která také stojí za návštěvu. Jsou to Janov, Monaco, Cannes nebo Nice.

  San Bartolomeo al Mare

  San Bartolomeo al Mare je přímořské město, hojně navštěvované rodinami s dětmi. Je to dokonalé místo pro to pravé prázdninové vyžití. Nachází se zde moc hezké pláže, zábavní atrakce a sportovní střediska.

  Alassio

  Allasio je lázeňské město, jež je jinak nazývané také Slunečný záliv. Alassio je jedno z nejnavštěvovanějších míst pobřeží. Můžete zde obdivovat pravou italskou atmosféru, nádherné pláže, panuje zde velmi příjemné klima po celý rok. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž.

  Imperia

  Imperia je ekonomické, obchodní a kulturní středisko Ligurské riviéry. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel a celé město je rozděleno řekou na části Oneglio a Porto Maurizio. V Porto Maurizio se nachází velké množství luxusních hotelů, barů a restaurací. Můžete zde navštívit impozantní historické centrum a honosné zahrady.

  Diano Marina

  Diano Marina leží asi padesát kilometrů od francouzských hranic a pyšní se nádherným pobřežím, jež je lemováno krásnými exotickými rostlinami. Bohužel, na konci devatenáctého století bylo město zcela zničeno zemětřesením, ale poté znovu postaveno v tradičním a původním stylu.

  Toto byl výčet zajímavých letovisek. Nyní se podíváme, kam se vydat na výlet, co vy na to?  Sestri Levante

  Sestri Levante je lázeňské středisko, jež je hojně navštěvováno jak v létě, tak v zimě. Kolem města se nacházejí dvě nádherné a romantické zátoky. Z pěkně udržované plážové promenády při mělké západní zátoce je daleký výhled na Tigullský záliv, jak se též často nazývá Rapallský záliv. Od přístavu na jižním konci zálivu vede silnice až na vrchol předhoří, kde stojí Castelli Gualino, napodobenina středověkého hradu.

  Portofino a pohoří Portofino

  Elegantní a exkluzivní přístav plný jachet a příjemné atmosféry se nachází asi třicet kilometrů jihovýchodně od Janova. Portofino je situováno v malebné úzké zátoce, obklopeno piniovými a olivovými háji. Díky přírodním krásám, příjemnému podnebí a bohatství překrásného středomořského rostlinstva je Portofino mimořádně oblíbeným turistickým cílem.

  Pokud si chcete užít trochu turistiky, vydejte se na výlet k pohoří Portofino. Nachází se zde spousta zajímavých míst, ke kterým patří například osmdesáti tunová bronzová socha Ježíše Krista, která se tyčí do výšky sedmnáct metrů a nachází se v zátoce u bývalého opatství San Fruttuoso. Vydejte se také na dvouhodinový výšlap na nejvyšší vrchol Portofinského pohoří, na Semafoto Vecchio. Pokud budete mít štěstí na krásné slunečné počasí, dohlédnete až na Korsiku. Odtud se můžete vydat na Portofino Vetta se 117 metrů vysokou televizní věží janovského vysílače. Na západním svahu Portofinského pohoří se nachází staré přístavní městečko Camogli s pěkným farním kostelem a rozpadlou Castello Dragone.

  Pokud patříte k turistům, kteří rádi zábavu, či rodinám s dětmi, nenechte si ujít vodní park v letovisku Ceriale.

  Milovníkům jeskyní a historie zajisté přijde vhod výlet do městečka Toirano. Nachází se kousek od pobřeží a obklopuje se velmi zajímavou historií. Dochovalo se zde velké množství památek na dobu románskou, a to most přes řeku Varatella, kostel Sv. Martino. Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

  San Remo

  San Remo je atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa ze 17. - 18. století.

  Asi 100 kilometrů od Pietra Ligure leží světoznámé malé knížectví Monaco, i se svým luxusním kasinem. Monaco má 33 tisíc obyvatel a necelé 2 kilometry čtvereční a za poslední desítky let se rozrostlo asi o třetinu zasypáváním moře či budováním umělých plovoucích mol. Dělí se na 5 čtvrtí - Monaco Ville s Palácem princů na skále, kolem přístavu Condamine, nad ním je Monte Carlo s kasinem, a na krajích plážové Larvotto a průmyslové Fontville.

Nejnovější recenze Itálie - Ligurská riviéra

16.09.2014 - Tomáš K. - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 7,6
 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
za zmínku pouze malá sprcha,jinak dobrý

Strava
víc než než dobrý( byla vlastní)

Služby hotelu
odpovídající

Pláž
neměli mušle (ani v okolí)

Rezidence La Meridiana, Ligurská riviéra, Itálie Tomáš K. 2014-09-16 7.6 1 10 RESIDENCE LA MERIDIANA

09.09.2014 - Jana V. - Přečteno: - Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014

 • Celkem: 8,5
 • 8 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, byli jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ve vybavení pokoje převažuje bílá a vybavuji si pouze jediný obrázek na stěně, což působilo trochu neosobním dojmem. Jinak byl apartmán vybaven účelně a bydlelo se v něm příjemně. První dojem-měla jsem pocit, že je uklizeno tak na 80 - 90 % (prašnost). Prádlo a postele ale byly vzorné. Vybavení nádobím bylo přijatelné, menší problém byl, že plotýnky vařiče byly blízko sebe a bylo těžké vařit ve dvou středních či větších hrncích zároveň. Dokupovali jsme redukce do zásuvky a houbičky a jar na nádobí. Ostatní úklidové prostředky byly k dispozici.

Strava
Stravování jsme měli vlastní. Byli bychom uvítali možnost stravování, nebo doporučení blízkého stravovacího zařízení za přijatelné ceny.

Služby hotelu
Wi-fi připojení bylo jen v recepci a u ní venku a recepce byla večer bohužel brzy zavřená (včetně baru), po 19.30h. Recepční byly velmi příjemné a vstřícné. Za parkování u rezidence jsme dopláceli 20 euro, za závěrečný úklid 35 euro. Parkování mělo drobné nedostatky.

Pláž
Pláž a koupání byly pro nás velmi příjemným překvapením. Pláž byla blízko, ale ne hned vedle, což mělo několik výhod. Při moři hned u pláží vede rušnější silnice a železnice, takže jsme byli rádi, že nemáme apartmán v jejich těsné blízkosti. Krátkou (5 min) procházku tam nebo zpět jsme si často zpříjemnili zmrzlinou. Pláž byla udržovaná ve skvělém pořádku, lehátka a slunečník byly v ceně. Voda v moři je průzračně čistá a brzy hluboká, ideální pro plavání i šnorchlování. Bar nabízel poněkud málo rozmanitý sortiment, ale zase jsme ušetřili :-). Nebylo vždycky plno, možná i proto, že dva dny byl vítr, vlny a chladnější voda. Menší počet lidí nám byl příjemný. Asi dvakrát byla pláž poměrně dost obsazená, trochu nás rušil téměř neustálý řev některých nevychovaných dětí. Naštěstí v ty dny dost rodin odešlo na oběd a jejich siesta byla velmi dlouhá :-).

Rezidence Hermitage, Ligurská riviéra, Itálie Jana V. 2014-09-09 8.5 1 10 HERMITAGE

02.09.2014 - Marcela H. - Přečteno: - Datum pobytu: 23.8. - 30.8.2014

 • Celkem: 9,3
 • 9 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Moc se mi tam líbilo a klidně bych tam jela někdy zase. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byli čisté a uklizené, jen za garáž jsme si museli doplatit 80eur, protože tam jsou malé uličky a místa k zaparkování tam moc není.

Mediteranee, Ligurská riviéra, Itálie Marcela H. 2014-09-02 9.3 1 10 riviera

31.08.2014 - Jaromir B. - Přečteno: - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 7,8
 • 8,5 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi klidná rezidence, vybudovaná v olivovém sadu bez toho, aby byly staré olivovníky pokáceny. Sice se k rezidenci člověk obtížně dostává (vysoko na kopci, úzké uličky), ale odměnou je klid a rodinná atmosféra. K moři se musí autem nebo delší cestu pěšky, ale během dvou dnů se člověk natolik zorientuje, že si připadá jako doma. Bydlení je apartmánový standard Itálie. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Žádný ubytovací luxus, ale to jsme ani nečekali. Dvě místnosti s malou předzahrádkou, klimatizace, pohodlné postele. Sousedé nahoře a vedle klidní, ale to je charakterem místa a klientely: pokud by byla živější, byl by to problém.

Strava
Vařili jsme si sami z italských zdrojů, což je optimální. Doprava nákupů autem ale byla jediná možnost.

Služby hotelu
Vstřícný personál zasluhuje ocenění.

Pláž
To je asi problém tohoto místa. K hotelu patří malá přecpaná pláž na molu v centru přístavu, kterou silně nedoporučuji. Byli jsme tam jen první den. Pak jsme ale našli krásné místo s příbojem na vnější straně mola a klidným koupáním na vnitřní chráněné straně. Ligurské pobřeží je skalnaté a občas stísněné. Ale kdo chvíli v Imperii a okolí hledá, najde.

Rezidence Borgo Verde, Ligurská riviéra, Itálie Jaromir B. 2014-08-31 7.8 1 10 Residence Borgo Verde***

29.08.2014 - Ladislava P. - Přečteno: - Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014

 • Celkem: 9
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
velmi dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vše v pořádku,jhen nám bylo líéto ,že nebyl k dispozici pokoj s balkonem a v době našeho pobytu nefungoval internet

Strava
strava vynikající,byla jsem již v mnoha zemích ,ale zde hodnotím stravu velmi vysoko

Služby hotelu
všee v pořádku

Pláž
pro šnornclování možnosti nebyly,ale to jsme zde ani neočekávali,nejvíce nám vadilo,že lehátka na pláži byla jenom k sezení

Mayola, Ligurská riviéra, Itálie Ladislava P. 2014-08-29 9 1 10 HOTEL MAYOLA

Všechny recenze Itálie - Ligurská riviéra

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800