Sicílie na INVIA.CZ | Informace pro turisty

Itálie - Sicílie Itálie

 • Popis

  Hlavním městem je Palermo. Tento ostrov, často nazýván „Ostrov slunce“ má trojúhelníkový tvar a omývají jej tri moře – Tyrhénské, Středozemní a Jónské. Ostrov Sicílie je rozdělen do devíti provincií – Agrigento, Caltanisetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa a Trapani. Je zde hornatá krajina, oblázkové, kamenité, ale i písčité pláže. Normanský palác s římskými, arabskými a byzantskými slohovými prvky, barokní kostely či nádherná botanická zahrada – tím vším se pyšní tento ostrov.

 • Doprava letecky

  02:20 h

Nejnovější recenze Itálie - Sicílie

Celkem: 9 Byli jsme velice spokojeni, nemáme připomínky.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velice spokojeni, nemáme připomínky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, odpovídající velikost pro dvě osoby. Personál ochotný a reagujcí na naše přání.

Strava
Naprosto vynikající, bez chyb, Profesionální personál. Pouze poznámka - nejsme zvyklí večeřet od 19:30, ale respektoval jsme zvyky hostitelů.

Služby hotelu
Hotelové služby byly na jedničku, včetně vyřízení zápůjčky auta a jeho vráení.

Pláž
Pláž je opavdu kousek od hotelu, ceníme si toho, že majitelé i po oficiálním ukonení sezony nám zajistili bezplatně lehátka a slunečníky. Pláž byla čistá, kiosek s občerstvením dobře vybavený a personál velice vstřícný.

Bohuslav Svoboda, 29.09.2015, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Atlantis Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Atlantis Palace, Sicílie, Itálie Bohuslav Svoboda 2015-09-29 9 1 10 Atlantis Palace

Celkem: 9,2 Pohodová dovolená ve velice příjemném prostředí, překrásná udržovaná zahrada, pohodlné ubytování s nádherným výhledem na moře, pro plavce...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pohodová dovolená ve velice příjemném prostředí, překrásná udržovaná zahrada, pohodlné ubytování s nádherným výhledem na moře, pro plavce super koupání v moři + tobogán, ev. koupání v bazénech, milý a ochotný personál, delegátky na výborné úrovni, široký výběr jídel, dostatek nápojů, zkrátka po všech stránkách spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pohodlný prostorný pokoj s ledničkou, trezorkem, obojí jsme plně využily, a koupelnou. Obrovská terasa s překrásným výhledem na záliv. Na počátku jsme měly menší problémy se zámkem, ale s pomocí delegátky se brzy vše vyřešilo.

Strava
Strava byla výborná, rozmanitá, všeho více než dostatek, jak ke snídani, tak i k večeři, každý den ryby v různé úpravě, místní speciality z masa i zeleniny, saláty, sýry, dezerty. Překvapila nás možnost neomezené konzumace vína a balené vody k večeři, která byla již zahrnuta v ceně. Nezneužívaly jsme jí ale je to příjemný pocit komfortu. Zkusily jsme jídla, zmrzliny i dezerty a kafíčko v různých restauracích a cukrárnách při výletech po okolí a moc nám chutnalo. Na Sicilii se zkrátka výborně jí.

Služby hotelu
Hotel má sice velkou kapacitu, ale jednotlivé budovy jsou rozmístěny v překrásné obrovské zahradě, takže vůbec nepůsobí dojmem přelidněnosti (i když je to možná také tím, že jsme tu byly mimo hlavní sezónu). Služby byly výborné, personál byl příjemný a ochotný, denně čisté ručníky i osušky, všude čisto, a to nejen na pokojích, ale i v zahradě a u bazénů.

Pláž
U hotelu je skvělé koupání v moři ale pouze pro plavce. Jinak jsou zde pěkné bazény a možnost několikrát denně jet hotelovým busem na soukromou písečnou pláž, vzdálenou asi 15 min. jízdy, kde jsou k dispozici slunečníky, lehátka a restaurace.Pláž je čistá, udržovaná s velmi pozvolným vstupem do vody. Je to velmi příjemné pro rodiny s dětmi, pro nás jednou fajn, jinak docela nuda.

Anonym, 29.09.2015, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Citta Del Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Citta Del Mare, Sicílie, Itálie Anonym 2015-09-29 9.2 1 10 Hotel Citta del Mare - Terrasiny

Celkem: 8,4 Pěkná dovolená. Bohužel výlet do Syrakus se nekonal pro malý počet zájemců. Výlet na Liparské ostrovy byl pěkný a do Taorminy po vlastní...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená. Bohužel výlet do Syrakus se nekonal pro malý počet zájemců. Výlet na Liparské ostrovy byl pěkný a do Taorminy po vlastní ose také. Pro pobyt v hotelu a na pláži ideální. Jinak v okolí nic není a do nejbližšího městečka se dá jít jen po frekventované silnici. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, bez problémů. Jen sprchový kout je hodně malý, přestože koupelna je dostatečně prostorná. Denní úklid.

Strava
Výborná.

Služby hotelu
Milý personál, vše fungovalo.

Pláž
Oblázková pláž, průzračná teplá voda. Hned zkraje hloubka. Super koupání. Dostatek lehátek a slunečníků v ceně.

Bar na pláži: příjemný personál, jídelní lístek i v češtině.

Anonym, 29.09.2015, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Atlantis Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Atlantis Palace, Sicílie, Itálie Anonym 2015-09-29 8.4 1 10 Atlantis Palace

Celkem: 3 Zájezd prezentovaný cestovní kanceláři nesplňoval očekávání. Dovolená byla vybrána a zaplacena v listopadu předchozího roku, bohužel po...

 • 2,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 4 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd prezentovaný cestovní kanceláři nesplňoval očekávání. Dovolená byla vybrána a zaplacena v listopadu předchozího roku, bohužel po příjezdu na místo to vypadalo, ze se jednalo o past minutě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Při příjezdu jsme obdrželi klice od pokoje a při příchodu na pokoj a prvním pohledu do pokoje jsme se otočili a vrátili se na recepci. Pokoj byl neuklizen, koupelna ve strašném stavu a celkové se jednalo o pokoj v nejhorší části hotelu (hotel rozdělen do několika budov).

Pani generální ředitelka hotelu nebyla ochotna pokoj vyměnili, po třech hodinách nam nakonec vyhověli a pokoj vyměnili. Podotykam,ze stejný problém v našem zájezdů řešilo vice cestujících. Současné doporučují rovnou požadovat pokoj v patře. Původně přidělený neuklizeny a hrozny pokoj byl v přízemí, po stížnosti jsme dostali podstatně hezčí pokoj ve druhém patře.

Strava
Jídlo bylo dobře. Co neměl hotel dobře ošetřeno, byl počet lidi v jídelně při snídani a večeři. Neustále fronty.

Služby hotelu
U moře byl příjemný klid, u bazénu však hrála nepřetržitě hlasita hudba.

Celkově bych jednání hotelu hodnotila jako neprofesionální. Ať už v podobě výše zmíněného neochotneho přístupu k výměně pokoje nebo se laxní přístup paní ředitelky projevil v případě našeho zájmu o zapůjčení vozidla a výletu. Nedočkali jsme se ani zapůjčení vozidla, ani výletu, přičemž obojí bylo příslibeno.

Pláž
Cestovní kancelář garantovala kyvadlovou dopravu na pláž každých 20 minut. Skutečnost byla jiná. Hotelový autobus se musel objednávat i vice dni dopředu tam i zpět. Jezdil však pouze jednou za hodinu. Nazpátek do hotelu jen autobus nejdřív ve 13 hodin a pak az v 16:30 hod. Další přístup k moři byl z tzv. pontonu po žebříku, což je však nevhodné pro děti, starší lidi nebo méně pohyblivé osoby. U pontonu byla k dispozici lehatka, na kterých se dalo ležet jen na zádech, nikoliv na břiše. Lehatka byla prohnutá.

Moře bylo krásné a čisté.

Anonym, 28.09.2015, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Citta Del Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Citta Del Mare, Sicílie, Itálie Anonym 2015-09-28 3 1 10 Citta Del Mare

Celkem: 7,2 velmi dobré

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
velmi dobré Zobrazit celou recenzi

Ubytování
malý prostor ve sprše a úzké postele

Strava
strava výborná, malá kapacita jídelny. / přeplněno /

Služby hotelu
služby dobré

Pláž
pláž čistá, udržovaná

Marie Polášková, 25.09.2015, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Baia di Tindari

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Baia di Tindari, Sicílie, Itálie Marie Polášková 2015-09-25 7.2 1 10 Baia di Tindari

Všechny recenze Itálie - Sicílie

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800