Itálie - Sicílie Itálie

 • Popis

  Hlavním městem je Palermo. Tento ostrov, často nazýván „Ostrov slunce“ má trojúhelníkový tvar a omývají jej tri moře – Tyrhénské, Středozemní a Jónské. Ostrov Sicílie je rozdělen do devíti provincií – Agrigento, Caltanisetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa a Trapani. Je zde hornatá krajina, oblázkové, kamenité, ale i písčité pláže. Normanský palác s římskými, arabskými a byzantskými slohovými prvky, barokní kostely či nádherná botanická zahrada – tím vším se pyšní tento ostrov.

 • Doprava letecky

  02:20 h

Nejnovější recenze Itálie - Sicílie

Celkem: 8 celkový dojem je velmi dobrý.pěkné prostředí hotelu

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem je velmi dobrý.pěkné prostředí hotelu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj z terasou na nás udělaly dobrý dojem i celková starost o čistotu

Strava
rozmanitá strava,chutná

Služby hotelu
služby a vzlášt delegátek výborné

Pláž
hotelové koupání nebo pláž velmi špatné.těžko dostupné pro dospělého už vůbec né pro děti.na pláž se jezdilo autobusem,sice asi jen 20min.ale podle tak zvaného jízdního řádu a na objednání jizd na recepci to považuji za nedokonalé.

Vratislav Buršík, 19.12.2015, Datum pobytu: 6.10. - 13.10.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Citta Del Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Citta Del Mare, Sicílie, Itálie Vratislav Buršík 2015-12-19 8 1 10 Hotel Citta del Mare - Terrasiny

Celkem: 7,4 Doporučujeme tento hotel z důvodu dobrého umístění v rámci fakultativních výletů a prohlídky ostatních hotelů (cestou z letiště) nabízené...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Doporučujeme tento hotel z důvodu dobrého umístění v rámci fakultativních výletů a prohlídky ostatních hotelů (cestou z letiště) nabízené CK. Zobrazit celou recenzi

Strava
Snídaně formou bufetu byly rozmanité, večeře v protější restauraci vynikající - moc jsme si pochutnali..jen někdy se čekalo neúměrně dlouho na obsloužení (číšník na nás někdy zapomněl).

Pláž
krásné pláže, ale v odpoledních hodinách dosti přeplněné..

David P., 28.11.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Villa Esperia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villa Esperia, Sicílie, Itálie David P. 2015-11-28 7.4 1 10 Villa Esperia

Celkem: 3,8 S ohledem na katalogovou prezentaci jsme očekávali charterový let Praha - Catania v trvání 2:20 hod. Proto byla informace zprostředkující...

 • 4 Ubytování
 • 6 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
S ohledem na katalogovou prezentaci jsme očekávali charterový let Praha - Catania v trvání 2:20 hod. Proto byla informace zprostředkující CA o dopravě běžnými linkami a zvýšení katalogové ceny mírně překvapující. Čekání na přestup ve Vídni (tam 2,5 hod, zpět přes 3 hod.) cestování dost znepříjemnilo.

Za zaplacenou cenu zájezdu (85.180 Kč pro 2 osoby na 15 dní all inclusiv) jsme měli poměrně dost vysoké očekávání jak o organizační úrovni pořadatele zájezdu, tak o celkové kvalitě dovolené. Další mírné překvapení jsme zažili při čtení pokynů k odletu, kde byla uvedena hmotnost cestovního zavazadla pro jednu osobu na 15 kg, což při zájezdu na 15 dnů je, mírně řečeno problematické.

První šok jsme zažili při check-in na Ruzyni, když nám bylo řečeno, že v ceně zájezdu resp. letenek není přeprava zavazadel a museli jsme s manželkou zaplatit vedle shora uvedených 85.180 Kč ještě dalších 4.884 Kč, jinak bychom neodletěli. Při té příležitosti jsme se také dozvěděli, že povolená hmotnost zavazadla je 23 kg na osobu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Druhý šok jsme zažili při příjezdu do hotelu a ubytování. Z recenzí hotelu na internetu jsme věděli o blízké dálnici a jistých projevech stáří hotelu, popsané však brali s rezervou do doby, než jsme vše shlédli v reálu . Celý rozlehlý hotelový komplex je starý, zvenčí zcela a uvnitř z části ošuntělý, ačkoliv personál se snaží, seč může. Nevím, jak ve zbývajících dvou částech hotelu (Terasse a Olimpo), ale v Antares, kde jsme bydleli, stará klimatizace na chodbách a pokojích usilovně kape rezatou vodu a uklízečky to řeší pohozením bílého ručníku na dlažbu. Nábytek už má v pokojích i jídelnách životnost za sebou, totéž je možno říci o většině sanitární keramiky s tím, že místo sprchových koutů jsou staré vany s podivnými funkcemi kohoutů Čisto však bylo v hotelu všude. To nelze říci o ulicích městečka a hlavně plážích, kde nebyl nepořádek, ale s odpuštěním bordel.

Druhý šok v souvislosti s ubytováním nás čekal po necelém týdnu. Přiletěli jsme v sobotu 17.10., ale už 22.10. 2015 jsme byli požádáni o přestěhování do jiné části hotelu s tím, že na našem patře začaly probíhat opravy. Jako by to nevěděli již při našem příjezdu a ubytování. Požádali jsme "přítelkyni na telefon" ( běžný český delegát neexistoval) paní o pomoc a nakonec mohli zůstat po zbytek dovolené v pokoji, kam nás ubytovali při příjezdu - kupodivu práce začaté v pátek 22.10. skončily v pondělí 25.10. dopoledne a až do odletu 31.10.2015 byl absolutní klid. Nicméně popsaná anabáze nás rozladila a veškerá pohoda z dovolené byla pryč.

A třetí šok nás čekal, když na recepci pani řekli, že se diví naší neochotě přestěhovat se z nejlevnější části hotelového komplexu ( tedy Antares) do lepších prostor v hotelu Olimpo. To nás při zaplacených 85.180 Kč vážně dostalo a svědčí to o úrovni partnerských vztahů CK a vedení hotelového komplexu. Za tyto peníze jsme v SAE prožili 12 dní skutečně v luxusu a all inclusiv.

Strava
Jak již bylo uvedeno, měli jsme zaplaceno all inclusiv, ale bylo to po italsku. Obědy a večeře byly formou švédských stolů - rozmanité a chutné, snídaně stereotypní - sice také formou švédských stolů, ale celých 15 dní stejné. U obědů a večeří byly nápoje servírované číšníky, kteří neustále vyžadovali k elektronické kontrole a účtování průkazky (all inclusiv červené, polopenze modré). Hodně stolů v jídelně bylo trvale rezervováno, my jako all inclusiv a jediní Češi museli brát zavděk stem, který jsme si zabrali nebo kam nás posadil číšník.

V celém komplexu bylo pět barů, z nichž dva byly po celých 15 dnů našeho pobytu uzavřeny. Bar v recepci hotelu Antares a bar vedle jídelny v hotelu Olimpo měly záhadnou otvírací dobu, vždy prakticky celé dopoledne a část odpoledne bylo zavřeno a sloužil jen bar u bazénu hotelu Olimpo. U barů opět neustálé kontroly a účtování za pomoci průkazek - podle nálady jednotlivých obsluhujících číšníků.

Specialitou, se kterou jsem se ještě za 25 let našeho cestování nesetkal, byla konzumace destilátů povolena až od 18:00 hod.

Služby hotelu
Personál se v rámci daných možností snažil. Ve společných prostorách hotelů, na WC i v pokojích bylo průběžně uklízeno. Ručníky a osušky se měnily denně, ložní prádlo se měnilo 1x za tři dny. Pokojské byly vstřícné a milé, čísníci usměvaví a ochotní. Jedno ani druhé se nejméně o polovině recepčních říci nedalo.

Pláž
Díky stavebnímu pojetí a umístění hotelového komplexu Antares na příkré skále se převážná část nezbytného pohybu hostů po komplexu odbývá výtahy a dvěma venkovními kolejovými lanovkami. Dlouhým výtahem skálou se odbývá i příchod do hotelu (nebo přístup do městečka Letojanni a na pláž) z dolního parkoviště ve skále vyraženým tunelem. Je to neobvyklé, ale dá se zvyknout.

Městečko je situováno do úzkého pruhu mezi dálnicí, silnicí a železníční tratí na straně jedné a mořem na straně druhé. Je malé, bez obchodů, samá restaurace, z nichž většina v době našeho pobytu již byla zavřená.

Pláž oblázková s prudkým a nepříjemným vstupem do vody. Všude neskutečný nepořádek, naplavené dřevo, plasty, hadry, molitany, polystyrénové zbytky atd. atd. Nikde žádný plážový inventář (lehátka, deštníky), lidé se vykoupali a odešli, strávit den nebo půlden na pláži - jak je jinde běžné - tady bylo zhola nemožné. Ze strany místních obyvatel nebo obecního úřadu snaha po úklidu nulová. Pokus něco fotografovat jsem považoval za ztrátu času.

Ladislav Polák, 03.11.2015, Datum pobytu: 17.10. - 31.10.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Antares

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Antares, Sicílie, Itálie Ladislav Polák 2015-11-03 3.8 1 10 Komplex Antares - hotel Antares , Letojanni, Sicílie

Celkem: 8 S dovolenou jsem byla spokojena.

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsem byla spokojena. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování a hotel pěkné, čisté

Strava
Jídelna čistá, ocenila jsem látkové ubrousky. Snídaně : kelímky na vodu malé (cca 100 ml), šálky na čaj též. Jsem zvyklá si ráno dát tak 3 deci vody a vstávat třikrát od stolu se mi nechtělo. Káva z automatu, chutnala přesně jako káva z automatu :-). Jinak celkem OK - bílé pečivo, máslo, džemy. Obsluha rychlá. Až na jednu výjimku i velmi milá a ochotná. Večerní menu čerstvé, trochu fádní chuti. V paměti mi utkvěly báječné Boloňské špagety.

Služby hotelu
Úklid pokoje i služby na pláži - spokojenost.

Pláž
Pláž i voda čistá.

Anonym, 01.11.2015, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Albatros

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Albatros, Sicílie, Itálie Anonym 2015-11-01 8 1 10 Albatros

Celkem: 9 S dovolenou jsem byla velice spokojená, hotel byl na klidném místě a zároveň v blízkosti obchodu, pláže i autobusové zastávky. Majitel...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsem byla velice spokojená, hotel byl na klidném místě a zároveň v blízkosti obchodu, pláže i autobusové zastávky. Majitel hotelu v hotelu přímo pracuje a je velmi milý a komunikativní. Aktivně se zajímá o své hosty a nejen při večeři, ale i na pláži se všemi neustále debatuje, což vytváří velmi příjemnou až rodinnou atmosféru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl pěkně vybaven a uklizen. Ačkoliv je hotel celkem velký, je klidný. K přístupu do vyšších pater lze využít výtah. Personál velmi ochotný, např. i při brzkém ranním odjezdu nám připravili (ve 4 hod ráno) snídani. Každý pokoj má svou koupelnu a balkon. Hotel byl v klidné části a přímo u moře.

Strava
Snídaně probíhaly na terase hotelu. Na výběr byla šunka, sýr, marmeláda, pečivo, ovoce, sladké pečivo.

Večeře probíhaly v restauraci na pláži. Večeře se skládala ze 4 chodového menu: těstoviny, salát, maso s přílohou, ovoce. Jídlo bylo chutné a případně šlo i domluvit výměnu pokrmu, když se podávalo něco, co člověku nechutná.

Na obědy jsme chodili do různých restaurací, je jich v okolí dostatek.

Služby hotelu
V ceně zájezdu bylo i lehátko se slunečníkem na pláži. Na pláži se nacházejí i toalety a restaurace.

Pláž
K hotelu patřila pláž hlídaná plavčíkem. Pláž byla upravená, oblázková, nebyla vůbec přelidněná. Majitel hotelu jednou týdně pořádá zdarma plavbu na své "loďce".

Jana Krejčová, 29.10.2015, Datum pobytu: 8.7. - 18.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:Da Peppe

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Da Peppe, Sicílie, Itálie Jana Krejčová 2015-10-29 9 1 10 Da Peppe

Všechny recenze Itálie - Sicílie

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800