Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

Mapa - Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)

Oficiální název: Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)
Hlavní město: Praia
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické splynulo s domorodými vírami
Úřední jazyk: portugalština, další pak kreolština (směs portugalštiny a západních afrických slov)
Časový posun: o dvě hodiny méně než středoevropský

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 17 690 Kč

O KAPVERDÁCH

Nenapodobitelný ráj

Toto překrásné a pro většinu neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a dále pak řady malých ostrůvků. Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý z nich je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota nikdy neklesá pod 22 stupňů, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží... nedostupný vulkán na ostrově FOGO, který můžete zdolat 5hodinovým trekkem... písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby... horské štíty a panoramata, které místy připomínají námi oblíbený ostrov Madeira...Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyň, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším velkým želvám, které zde žijí ve volných vodách. Každý ostrov má svou specifickou atmosféru a Vám se nabízí možnost prožít dovolenou buď na jednom ostrově a udělat si výlet i další ostrovy nebo jet na okružní cestu po ostrovech.

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2).

Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 17 690 Kč

Nejnovější recenze Kapverdské ostrovy

Celkem: 10 Píšu obsáhlejší recenzi, z vlastní zkušenosti vím, že né mnoho se zde člověk dočte, když se rozhoduje..... Nádherná dovolená, úžasní...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Píšu obsáhlejší recenzi, z vlastní zkušenosti vím, že né mnoho se zde člověk dočte, když se rozhoduje.....

Nádherná dovolená, úžasní místní lidé, zde naprosto platí NO STRESS, odpočinek zábava, skvělí animátoři (hlavně ti přímo hoteloví) druhá agentura byla Look spíše pro francouzské klienty. Ničeho a nikoho se zde nemusíte bát, jsou to úžasní lidé, jak v hotelu tak místní. Samo ve městě Vás každý bude lákat do svého krámu a prosit ať si něco koupíte, za pár eur jim uděláte opravdu radost. Místní děti už si tolik zvykly na dárky od cizinců, že jsou pěkně rozjařené :) Nicméně i ovoce jim udělalo velikou radost. Každý večer hotel pořádá zábavu, Show time je nádherný zážitek tanců a případně scének, které jsou uzpůsobené , aby každý rozuměl. Jeden večer Karaoke night, pecka :) Nasmějete se:) Rozlučkový večer - úžasný ! Představí se Vám vedení hotelu a tancuje se.

Pro děti je tam kids zone, mají oddělen i bazén, aby nikoho nerušily. Nicméně, já bych s dítětem volila jinou dovolenou, praží tu slunce a i přes vítr (na který si hned zvyknete) pěkně to smaží ! Někteří Animátoři umí celkem obstojně česky, a rádi se učí nová slova :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
připlaceno za suit - krásný prostorný pokoj, denně úklid, čisto a vše v pořádku. Dvě veliké postele, balkon, sedačka, lednice , TV, zrcadlo. Denně výměna ručníků. Plážové ručníky dostanete za kartičku (dají vám ji při ubytování na recepci) v AquaZone. Před úklidem jsem nechávaly na posteli euro a dárečky.

Nekrmte místní kočky, jsou pak moc drzé :)

Strava
Dokonalá, nelze si nevybrat, bohatá škála jidla, zeleniny, ovoce a těch dezertů ? Výborně vařili, Pití si můžete nabrat kolik chcete a mají veliký výběr. Jen na čechy je místní pivo jako "limča" což nahradí široký výběr kokteilů. Na přání před Vámi zpracují i těstoviny dle vaší chuti. Je zde hlavní restaurace, na snídaně, obědy a večeře. Dva lobby bary otevřené do 23 hod a jeden beach bar cca do 17 - 18 hod, v 17 hod se totiž uzavírá pláž. Od 23 hod do 2:00 frčí disco, které nijak nikoho neruší.

Služby hotelu
Všichni jsou ochotní, milí a vstřícní, delegátka Vám do desek, které jsou na recepci k dispozici, napíše kdy tam bude, můžete si u ní rezervovat výlety. My volili spíše adrenalin, 4kolky, jízda na pick-upech ...atd. Některé výlety jsou s delegátkou v češtině, např. 4kolky jsou pouze s klukama co mají agenturu na tyhle výlety, ale perfektně mluví anglicky a francouzsky. WIFI je za poplatek 2EUR za 30 min (lze čerpat dle doby připojení, nemusíte být vkuse 30 min) a 7 eur myslím na hodinu, nepamatuji si. Internet tam nepotřebujete, báječně se tam bez FB, twiteru a gmailu relaxuje :)

Součástí hotelu je i obchůdek, pořídíte v něm od kafe přes cigarety, vodu až po oblečení a suvenýry. Suvenýry kupujte ve městě, jsou levnější a lidé ve městě ty peníze potřebují více, než hotel.

Pláž
Přímo pod komplexem hotelu, dostatek lehátek, nádherná písčitá pláž. Super i na procházky, na jednu stranu dojdete k bývalé cihelně a dalšímu rezortu (nezdá se to, ale je to celkem štreka). Na druhou stranu je Iberiostar Club hotel. Pláž je hlídaná, celý den tam stojí security a občas přijede policie na 4kolce. Pláže jsou čisté.

Anonym, 15.04.2015, Datum pobytu: 6.3. - 14.3.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (15) Ne (0)

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Anonym 2015-04-15 10 1 10 Royal Decameron Boa Vista

Celkem: 9,8 Krásné prožití velikonočních svátků koupáním a lenošením na pláži :-). Oceán teplý, slunce svítilo celou dobu pobytu, vlny tak akorát,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásné prožití velikonočních svátků koupáním a lenošením na pláži :-). Oceán teplý, slunce svítilo celou dobu pobytu, vlny tak akorát, zeleň spíše výjimečná. Dovolená určená především pro relax na pláži. Skvělá delegátka Petra - doporučujeme výlet po ostrově Sal. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má výhodnou polohu u vesničky Santa Maria a také se nachází na jedné z nejhezčích pláží na ostrově. Vše pěkné, pokoje denně uklizené a vyměněné ručníky. Koupelna čistá a vše vkusně vybaveno . Denně doplněn minibar - dvě velké lahve balené vody, jinak voda kdykoliv na požádání v jakémkoliv baru. Tento hotel můžeme doporučit pro strávení klidné dovolené.

Strava
Velký výběr jídel, každý najde své a strava rozmanitá. Také velký výběr nápojů, koktejlů, džusů, kávy. Nebylo důvod být nespokojený. Denně čerstvé ovoce, ryby, saláty - vše svádělo k ochutnání :-).

Služby hotelu
Personál vstřícný a ochotný, vždy se snaží vyhovět. Hotel na nás udělal velmi dobrý dojem, denně byl vždy i animační program, cvičení u bazénu a na pláži. Pokud byl nějaký problém - nám se ztratila plážová osuška - na recepci pomohli, vystavili novou kartu pro výměnu osušek a vše rychle vyřešili. Heslo "no stress" zde opravdu platí :-).

Pláž
Dlouhá, čistá pláž se světlým pískem, azurový oceán, nádhera - pobyt stál za to :-). Na pláži vkusně postavený bar s možností jídla i nápojů.

Blanka J., 11.04.2015, Datum pobytu: 31.3. - 7.4.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Oasis Salinas Sea

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

10 fotografií

Oasis Salinas Sea, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Blanka J. 2015-04-11 9.8 1 10 OASIS ATLANTICO SALINAS SEA

Celkem: 10 Skvělé

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné

Strava
Bez námitek

Služby hotelu
Ochota, vstřícnost, což v nás zanechalo velmi příjemný dojem

Pláž
Pláž čistá, snadno dostupná. Dostatek místa i lehátek pro všechny. Voda v oceánu čisťoučká, průzračná, jen šnorchlovat se nedalo kvůli velkým vlnám.

Josef Metlička, 10.04.2015, Datum pobytu: 24.3. - 31.3.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Crioula

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Crioula, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Josef Metlička 2015-04-10 10 1 10 Crioula

Celkem: 9,2 Dovolená v krásném místě, nádherné moře a pláž.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v krásném místě, nádherné moře a pláž. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování na skvělé úrovni. Pokoje vždy čisté. Ubytovací objekty v klidné zóně, kam nedoléhal hluk z barů a diskotéky.

Strava
Hlavní restaurace nabízí široký výběr jídla včetně ryb, mořských plodů, zeleniny a ovoce. Z vyzkoušených dvou restaurací na rezervaci se nám více líbila restaurace s africkým menu.

Služby hotelu
Služby na skvělé úrovni (snad s výjimkou zaregistrování do pokojů při příjezdu, ale byli jsme velká skupina se speciálními požadavky). Animační program výborný.

Pláž
Pláž navazuje bezprostředně na hotel, je široká, dlouhá, vždy čistá a s jemným pískem. Dostatek lehátek. Moře průzračné. Bonus v podobě plážového baru v rámci all inclusive.

Dita Vladyková, 10.04.2015, Datum pobytu: 31.3. - 7.4.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Riu Funana / Garopa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Riu Funana / Garopa, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Dita Vladyková 2015-04-10 9.2 1 10 Clubhotel Riu Garopa

Celkem: 9 Velmi příjemná a pěkná dovolená ve všech směrech

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná a pěkná dovolená ve všech směrech Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné čisté přátelské

Strava
Spokojenost

Služby hotelu
Čistota v pokoji ochota personálu

Pláž
Přístup k pláži výborný voda a pláž čistá ale okolí ve vesnici a při procházkách ve městě -bordel

Bohumila Tichá, 09.04.2015, Datum pobytu: 24.3. - 31.3.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Pontao

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pontao, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Bohumila Tichá 2015-04-09 9 1 10 Hotzel Pontao Sal

Všechny recenze Kapverdské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800