Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

Mapa - Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)

Oficiální název: Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)
Hlavní město: Praia
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické splynulo s domorodými vírami
Úřední jazyk: portugalština, další pak kreolština (směs portugalštiny a západních afrických slov)
Časový posun: o dvě hodiny méně než středoevropský

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 11 990 Kč

O KAPVERDÁCH

Nenapodobitelný ráj

Toto překrásné a pro většinu neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a dále pak řady malých ostrůvků. Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý z nich je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota nikdy neklesá pod 22 stupňů, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží... nedostupný vulkán na ostrově FOGO, který můžete zdolat 5hodinovým trekkem... písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby... horské štíty a panoramata, které místy připomínají námi oblíbený ostrov Madeira...Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyň, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším velkým želvám, které zde žijí ve volných vodách. Každý ostrov má svou specifickou atmosféru a Vám se nabízí možnost prožít dovolenou buď na jednom ostrově a udělat si výlet i další ostrovy nebo jet na okružní cestu po ostrovech.

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2).

Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 11 990 Kč

Nejnovější recenze Kapverdské ostrovy

Celkem: 8,6 Skvelá dovolenka - určite odporúčam! Kvôli zlým recenziám sme sa trošku báli, ale dovolenka dopadla oveľa lepšie než sme očakávali. Cesta...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvelá dovolenka - určite odporúčam! Kvôli zlým recenziám sme sa trošku báli, ale dovolenka dopadla oveľa lepšie než sme očakávali. Cesta tam z BA trvala 7 hod, naspäť 6.10 hod. Do hotela sme dorazili cca o 11.00, ale hned sme dostali izbu a začali sme s obedom. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo jednoduché, ale vždy čisté. Každý deň upratali, uteráky ak niekto potreboval, vymenili každý deň. Počas pobytu sa nám pokazila klimatizácia, ale ohlásili sme to na recepcii a do hodinky sme to mali opravené. Bývali sme v bungalovoch, ale stačilo to. Ku každému bungalovu patrila maličká terasa so stolom a s 2 stoličkami.

Strava
Strava bola úžasné. Nechápem zlé recenzie. Nikdy sme neodchádzali hladní z jedálne. Okrem rýb bolo vždy na výber nejaké mäso (kuracie, bravčové, hovädzie..) ako príloha ryža, zemiaky, hranolky, rôzne cestoviny a šaláty. Dezerty boli tiež super, napr. banány v čokolády, rôzne druhy ovocia (jablká, hrušky, pomaranče, melóny...), torty, zákusky. Jedlo sa nesmelo vyniesť z jedálne a z terasy. Pitný režim OK, alko nealko nápoje v rámci AI. V bare sme si mohli vždy vypýtať fľašu vody na izbu. V areáli boli 3 reštaurácie, z toho 2 platené, ale pri príchode sme dostali kupony do tých dvoch reštaurácií na jednu večeru. Z tých dvoch kuponov sme využili iba 1 kupon v reštaurácii Salinas. Bola to 5 chodová večera (nedalo sa vybrať) a nám to nechutilo. V druhej platenej reštaurácií boli kapverdské špecialiy, ale to sme nevyskúšali. Na pláži bol bar - len nápoje.

Služby hotelu
So službami sme boli spokojný, pokazenú klimatizáciu opravili do hodinky. Pri príchode sme museli zaplatiť depozit 30 eur za ovládače a uteráky čo nám pri odchode vrátili. Cez deň animátori robili program, napr: futbal, volejbal, tanečný kurz, aerobic... Každý deň sme mali aj večerný program. Trošku s ťažkosťami niekedy, ale dalo sa dohovoriť po anglicky. Jeden deň v týždni sa konalo spoločné nakupovanie v meste, ale išli sme nakoniec len traja (my dvaja + jedna animátorka), ale boli sme radi, že išla s nami, lebo nás neotravovali senegalci :-)

Boli sme cez cestovku aj na 4 hodinovom výlete - na korbe auta sme prešli východnú časť ostrova a išli sme sa pozrieť aj na žraloky. Mali sme šťastie, lebo sme ich videli :-)

Pláž
Pláž cca 100-200 metrov od areálu. Voda bola teplučká, ale počas nášho pobytu každý deň fúkal vietor, takze boli niekedy dosť veľké vlny. Jeden deň pršalo od rána do večera. Po daždi na druhý deň plávali vo vode morské riasy, ale voda bola aj vtedy teplá. Pláž nebola preplnená, stačilo prejsť 200 metrov a človek mal súkromie. Na pláži boli všetky láhatka dosť skoro obsadené, ale pri bazéne boli počas celého dňa vždy voľné lehátka. V areáli boli 3 bazény.

Anonym, 30.09.2014, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Oasis Atlantico Belorizonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

pláž 5 fotografií

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Anonym 2014-09-30 8.6 1 10 Oasis Atlantico Belorizonte

Celkem: 9,8 Byla to nejkrásnější dovolená na které jsme kdy byli, klidně bychom tam zůstali :)

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to nejkrásnější dovolená na které jsme kdy byli, klidně bychom tam zůstali :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné, čisté, jen jsme měli občas šváby na pokoji, stačí jen zajít na recepci říct, že chcete vysprejovat pokoj a pak už je neuvidíte.

Strava
Strava byla výborná, rozmanitá, spoustu zeleniny, ovoce, zákusků, velký výběr ryb a mořských plodů, pizza výborná, každý se najde

Služby hotelu
Služby byli výborné, největší dojem na nás udělali animátoři z různých koutů světa, kteří nás bavili celý den. Doporučuji fakultativní výlet.

Pláž
Pláž byla nádherná, čistá, hlídaná 24h denně

Jakub Šebák, 30.09.2014, Datum pobytu: 12.9. - 27.9.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Jakub Šebák 2014-09-30 9.8 1 10 ROYAL DECAMERON BOA VISTA

Celkem: 8,8 Velmi příjemná dovolená. Připravte se na to, že je tam velké procento turistů z ČR, dávejte si pozor, kde co říkáte nahlas! :D O areál se...

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná dovolená. Připravte se na to, že je tam velké procento turistů z ČR, dávejte si pozor, kde co říkáte nahlas! :D O areál se tam moc hezky starají a o turisty ještě lépe ;o) Každý večer od 21:30 "Showtime" - vystoupení animátorů v amfiteátru, velmi příjemné, skoro na profesionální úrovni. Animační programy po celý den (aqua gym, beach volley, lukostřelba, taneční lekce, šipky, tenis, ...). Ale pokud budete chtít celé dny jen ležet a odpočívat, nikdo vás do ničeho nutit nebude. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán velice příjemný, vybavení sice trošku starší, místy rozklížené, nicméně účelu postačí. Je nutné počítat s hmyzem, ale dá se zneškodnit mechanicky, nebo si na recepci říct o spray. Případně si ho rovnou přibalte s sebou - rozhodně neprohloupíte ;o)

Strava
Strava v hotelu je úžasná a po celý den! Obrovský výběr skvělého jídla, výborná chuť! Rozhodně je nutné se připravit na to, že z této dovolené si pár kilo navíc odvezete ;o) Jídlo je k dostání i přes den v několika barech, které jsou k dispozici. Areál má navíc vlastní Italskou a Kapverdskou restauraci - v rámci AI můžete rezervovat a využít večeře i v nich.

Služby hotelu
Internet bohužel jen za poplatek, ale veškerý personál byl moc milý a vstřícný. Animační programy viz výše, bazén vždy čistý, osušky k bazénu a na pláž kdykoli k výměně. Při jakémkoli problému personál okamžitě reaguje a řeší.

Pláž
K pláži je to kousek - metry jsme neměřily :o) Písek jemný, bílý, moc příjemný, moře (oceán) překvapivě velmi teplé, nádherně čisté, s někdy docela velkými vlnami. Lehátek na pláži není moc, což nahrává příjemnější atmosféře, nicméně je lepší si lehátka obsadit co nejdříve, aby na vás zbyla :o)

Monika S., 30.09.2014, Datum pobytu: 19.9. - 27.9.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Monika S. 2014-09-30 8.8 1 10 ROYAL DECAMERON BOA VISTA

Celkem: 9 Myslíme si že tejto dovolenke sa dlho nič nevyrovná :) Podarilo sa nám ísť za super cenu a boli sme očarení oceánom, plážou aj celým...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Myslíme si že tejto dovolenke sa dlho nič nevyrovná :) Podarilo sa nám ísť za super cenu a boli sme očarení oceánom, plážou aj celým ostrovom :) Takisto sme nemali najmenší problém v hoteli. Boli sme ubytovaní v bungalove- super vec. Je to možno skoromnejšie ale určite iné ako v hotelovej izbe :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Boli sme ubytovaní v bungalovoch čo nám osobne vyhovovalo.Ubytovanie vhodné pre menej náročných klientov. Všade čisto, upratané, ale zariadenie trošku skromnejšie. Myslím že aj tak väčšinu času strávia ľudia vonku takže na prespatie je to super :)

Strava
Na výber bolo veľké množstvo jedál a fakt sme tam nenatrafili na niečo čo nám nechutilo. Sem-tam sa jedlá opakovali dalo sa vybrať zase niečo iné :) Mali napr. aj mäso zo zajaca, kozy, vždy veľa rýb :) Hladní sme neboli :) Takisto na pitie bol výber z veľa druhov nápojov či už studených alebo teplých. V baroch bola k dispozícii balená voda zadarmo. Odporúčame ich domíce pivko :)

Služby hotelu
Vždy keď sme niečo potrebovali vyhoveli nám :) Areál hotela bol čistý a upravený. Jediné mínus bol veľmi slabý prúd vody v sprche :D V areáli sú k dispozícii 3 bazény keď Vás omrzí oceán :)

Pláž
Pláž neskutočne krásna..Oceán priezračný ale neodporúčam chodiť tam s deťmi kvôli vlnám. Nám vlny vyhovovali, aspoň bola sranda :) Ani sme nepotrebovali topánky do vody :) Báli sme sa teploty vody ale oceán bol teplý :) K dispozícii sú lehátka aj so slnečníkmi. Každý deň sme si našli miesto.

Zuzana D., 30.09.2014, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Oasis Atlantico Belorizonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Zuzana D. 2014-09-30 9 1 10 OASIS ATLANTICO BELORIZONTE

Celkem: 9,6 Vyborny hotel, skvele misto, mili lide, urcite prijedeme opet.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vyborny hotel, skvele misto, mili lide, urcite prijedeme opet. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ciste, prostorne

Strava
Pestra, kvalitni, velky vyber

Služby hotelu
Vetsina personalu mila a vstricna, obcas nekdo nemel naladu, ale to bylo spise vyjmecne. Zajimave vecerni show.

Pláž
Nejlepsi na ktere jsem kdy byl!

Evžen P., 30.09.2014, Datum pobytu: 19.9. - 27.9.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Evžen P. 2014-09-30 9.6 1 10 ROYAL DECAMERON BOA VISTA

Všechny recenze Kapverdské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800