Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

Mapa - Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)

Oficiální název: Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)
Hlavní město: Praia
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické splynulo s domorodými vírami
Úřední jazyk: portugalština, další pak kreolština (směs portugalštiny a západních afrických slov)
Časový posun: o dvě hodiny méně než středoevropský

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 17 690 Kč

O KAPVERDÁCH

Nenapodobitelný ráj

Toto překrásné a pro většinu neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a dále pak řady malých ostrůvků. Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý z nich je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota nikdy neklesá pod 22 stupňů, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží... nedostupný vulkán na ostrově FOGO, který můžete zdolat 5hodinovým trekkem... písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby... horské štíty a panoramata, které místy připomínají námi oblíbený ostrov Madeira...Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyň, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším velkým želvám, které zde žijí ve volných vodách. Každý ostrov má svou specifickou atmosféru a Vám se nabízí možnost prožít dovolenou buď na jednom ostrově a udělat si výlet i další ostrovy nebo jet na okružní cestu po ostrovech.

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2).

Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 17 690 Kč

Nejnovější recenze Kapverdské ostrovy

Celkem: 9,6 Nádherná dovolená, no stress!!! úžasný relax, vhodné pro každého

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená, no stress!!! úžasný relax, vhodné pro každého Zobrazit celou recenzi

Ubytování
krásné dvoupatrové vilky s výhledem na oceán na terasách, každý má dostatek soukromí

Strava
excelentní, velký výběr všeho : od ovoce, zeleniny po ryby, mořské plody, vše výborně ochucené, mňam.....

Služby hotelu
bezvadné, máte-li nějaký problém, hned ho vyřeší k Vaší spokojenosti

Pláž
nemá chybu, dostatek lehátek daleko od sebe, takže Vám nikdo "nedýchá na záda", krásný písek, velké vlny na blbnutí

Dagmar K., 21.05.2015, Datum pobytu: 8.5. - 16.5.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Dagmar K. 2015-05-21 9.6 1 10 ROYAL DECAMERON BOA VISTA

Celkem: 9,4 Dovolená se nám s dcerou vydařila. 18 ničím nerušených a naprosto skvěle strávených dní na ostrově, kde pojmem "No stress" žije doslova...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám s dcerou vydařila. 18 ničím nerušených a naprosto skvěle strávených dní na ostrově, kde pojmem "No stress" žije doslova každý domorodec a umí to naostatní lehce přenést. Za celou dobu pobytu jsme nepotkaly nikoho naštvaného (a když, tak to byl rekreant, ale ne místní z personálu). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování naprosto v pořádku. Dostačující velikost pokoje. Úklid každý den, naprosto precizní.

Strava
Naprosto fantastická. Zejména výběr na večeřích dokonalý. Navštívily jsme i tématické restaurace s velmi kvalitní obsluhou. Přivezly jsme si neplánovaná kila navíc.

Služby hotelu
Využívaly jsme plně bazény, aktivity u nich. Animační programy pro děti velmi pěkné a zajímavé. Tým animátorů na velmi vysoké úrovni, každý den jiný a pestrý program jak pro dospělé, tak pro děti.

Pláž
Pláž příjemná. Dostatek lehátek a prostoru. I zde program animačního týmu a malý bar. Jediným minusem, že na WC musí člověk zpět do resortu a cestou musí opět vyslechnout nabídky místních na zájezdy. Polovina pobytu červená vlajka kvůli obrovským vlnám, což je ale pro Kapverdy charakteristické.

Iva Voříšková, 19.05.2015, Datum pobytu: 28.4. - 16.5.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Riu Funana / Garopa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Riu Funana / Garopa, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Iva Voříšková 2015-05-19 9.4 1 10 Skvělá dovolená na ostrově Sal

Celkem: 9,2 Velice spokojen.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velice spokojen. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše na vysoké úrovni, spokojen.

Strava
Strava vynikající - velká spokojenost

Služby hotelu
Na dobré úrovni.

Rudolf P., 19.05.2015, Datum pobytu: 8.5. - 16.5.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Rudolf P. 2015-05-19 9.2 1 10 ROYAL DECAMERON BOA VISTA

Celkem: 6,4 Bohužel je BoaVista malý vulkanický ostrov, čili žádná příroda, celkem nic k vidění. V hlavním městě je nepořádek a místní lidé z vás...

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Bohužel je BoaVista malý vulkanický ostrov, čili žádná příroda, celkem nic k vidění. V hlavním městě je nepořádek a místní lidé z vás chtějí vytáhnout peníze za každou cenu. Opravdu stačí týden a příště jinam. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Služby pokojské byly výborné. Kvalitu ubytování jsme si představovali vyšší. V koupelně tekl rez od sifonu z umyvadla po zdi, vana byla špatně usazena, takže část vody z okraje při sprchování tekla místo dovnitř, tak na podlahu. Dveře netěsnili, takže jsme každé ráno měli uvnitř cikády.

Strava
V hotelu výborná. My jsme si užili hlavně místní tuňáky. Mnoho darů moře, ale i ovoce. Vyzkoušeli jsme i Kapverdskou restauraci, což bylo zajímavé, ale bližší nám byla Italská, ale to bude o zvyku. Obsluha luxusní.

Služby hotelu
Služeb v hotelu bylo dosti. Animátoři se snažili v průběhu celého dne i večera dělat turistům program a show. Jen u bazénu byl velký hluk z hudby, chvíli to bylo fajn. Ale když byl zrovna třeba 2 dny oceán velmi rozbouřený a byl červený praporek a my jsme tedy trávili den u bazénu, tak už nám hluk celkem vadil.

Pláž
Pláž čistá. Začátkem května málo lidí. Trochu mi vadilo, že se pláž uzavírala již v 17:00, většina lidí zde zůstávala déle a museli si pak po sobě uklízet matrace a také bylo koupání již bez dozoru plavčíka. Za šnorchlováním musíte dojet na východní pobřeží, kde je klidná zátoka, na oceánu to moc nejde, z důvodu velkých vln, vírů a tím špatné viditelnosti. Bylo fajn, že místní prodejci suvenýrů nebyli těsně u hotelové pláže.

Jana U., 19.05.2015, Datum pobytu: 1.5. - 9.5.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Jana U. 2015-05-19 6.4 1 10 ROYAL DECAMERON BOA VISTA

Celkem: 8,2 Velmi dobry hotel s perfektním servisem. Ochotný a milý personál, kvalitní ubytovani , pestre a dobre jídlo i piti. Celkový dojem z...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobry hotel s perfektním servisem. Ochotný a milý personál, kvalitní ubytovani , pestre a dobre jídlo i piti. Celkový dojem z dovolene hodne kazi služby a jejich úroveň letecke společnosti Travel servisu, to byla skutecne sila! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je malý kousek od letiště, nachází se mezi písečnými dunami, kde nic tu nic, ale samotný hotel poskytuje služby na vysoke úrovni, na Afriku jednoznačne.Cestujeme často a do ruznych mist, tento hotel patří jistě z našeho pohledu k tomu lepšímu. Ostrov je navetrny, stále pofukuje, more je celkem divoke, z meho pohledu nic pro male deti, nebo ty, kdo se větších vln boji. Naproti tomu velke bazény s cistou vodou a dostatkem lehatek.

Strava
Máme radi ryby a zeleninu, v tomto hotelu jsme si jídlo uzili. Přiletěli jsme v patek, to byl k večeři i uzeny losos a kaviár, druhy den rano k snidani sekt, ostatni dny obvykla nabídka allinclusive. Tj. bohatý salátový bar, ovoce, těstoviny na několik způsobů, dusena zelenina, paella s mořskými plody, tuňák, vege koutek atd, bylo z ceho vybirat. Deserty spíše standardní, moc nam nechutnala zmrzlina, takova rychla, premrzla citit tukem, ale na osvěžení maly kousek neurazi.

Služby hotelu
Velmi milý, usměvavý a ochotny personál. Rychla obsluha, vsude čisto, stále se uklízí a kontroluje.Animační programy jsme pozorovali spise z povzdali, ale animaci nebyli vlezli, aqua aerobic, jóga na plazi, beach volleyball vzdy se spoustou smíchu a hojnou účasti hostu hotelu. Byla jsem i ve fitku- behaci pasy, rotopedy, cinky, i par cvičících strojů, celkovy dojem nebyl uplne nejhorší, neni to samozřejme fitko v Praze , ale da se zacvičit.

Pláž
Plaz u hotelu, piscita, dostatek lehatek, pozvolny vstup do vody. Jak jsem jiz psala, na ostrove dost fouká, tzn hlavne na plazi a jsou celkem vysoke vlny, manželovi se to líbilo, jsme zvykli spíše na klidna more, na me to bylo skoro dost..Při zlute vlajce.

Anonym, 19.05.2015, Datum pobytu: 8.5. - 16.5.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Riu Karamboa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Riu Karamboa, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Anonym 2015-05-19 8.2 1 10 RIU KARAMBOA

Všechny recenze Kapverdské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800