Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

Oficiální název: Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)
Hlavní město: Praia
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické splynulo s domorodými vírami
Úřední jazyk: portugalština, další pak kreolština (směs portugalštiny a západních afrických slov)
Časový posun: o dvě hodiny méně než středoevropský

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 18 290 Kč

O KAPVERDÁCH

Nenapodobitelný ráj

Toto překrásné a pro většinu neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a dále pak řady malých ostrůvků. Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý z nich je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota nikdy neklesá pod 22 stupňů, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží... nedostupný vulkán na ostrově FOGO, který můžete zdolat 5hodinovým trekkem... písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby... horské štíty a panoramata, které místy připomínají námi oblíbený ostrov Madeira...Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyň, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším velkým želvám, které zde žijí ve volných vodách. Každý ostrov má svou specifickou atmosféru a Vám se nabízí možnost prožít dovolenou buď na jednom ostrově a udělat si výlet i další ostrovy nebo jet na okružní cestu po ostrovech.

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2).

Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 18 290 Kč

Nejnovější recenze Kapverdské ostrovy

Celkem: 8,2 Při odbavení na letišti jsme zjistili, že nemáme zarezervovaná sedadla, na což nás nikdo z cestovní kanceláře předem neupozornil....

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Při odbavení na letišti jsme zjistili, že nemáme zarezervovaná sedadla, na což nás nikdo z cestovní kanceláře předem neupozornil. Cestovali jsme s dětmi a nedovedu si představit, že by seděly v letadle 6 hodin sami. Naštěstí to personál letadla částečně vyřešil a posadil manželku s dětmi společně. Bylo to ale na úkor jiných cestujících. V rámci letenky od cestovní kanceláře bych uvítal i místenku jako ve vlaku, případně upozornění, abychom si sedadla rezervovali sami.

Tuto špatnou zkušenost z cestování však vyvážilo ubytování a okolí hotelu. Zde bylo vše téměř dokonalé. Snad jen houpající se stoly nám již ke konci dovolené trochu vadily, ale to již hledám nedostatky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo uspokojivé. Ve 4* hotelu jsme čekali trochu více, přestože jsme nebydleli v hlavní budově ale v bungalovu. Přistýlka pro dítě do 12ti let byla však katastrofální. Byla umístěna v temnějším koutě mezi skříněmi, kde se téměř nehnul vzduch. Matrace byla také velmi nevhodná. bungalov dopuručuji pouze pro dvě osoby.

Strava
Starva byla výborná. Velmi pestrá a téměř nikdy nic nechybělo, přestože jsme chodili na jídlo mezi posledními. Ryby tam chutnali úplně jinak než jsme zvyklí z domu - doporučuji ochutnávat vše.

Služby hotelu
Trochu nás z počátku zarazil chladnější přístup personálu úplně ve stylu jejich hesla NO STRESS. Bar na pláži se zavíral již kolem šesté, přestože měl být až do sedmi. Během jídla zavírali dveře již půl hodiny před ukončením obědů a večeří Když jim došel led do nápojů, tak to jednoduše oznámili a již nezajistili další a podobně. Všechno to však vyvažoval krásný areál hotelu a velmi krátké (většinou žádné) fronty na nápoje, jídlo a zmrzlinu v areálu. Doporučoval bych rozšíření baru na pláži, kde jim poměrně často něco chybělo a byly tam občas i delší fronty.

Pláž
Zde není co dodat - nádherná. Je to však pouze pro ty, co chtějí opravdu lenošit na pláži a koupat se v nádherném oceánu. Nečekejte zde žádné atrakce. Téměř celou dobu zde byly poměrně velké vlny, ale společně s dětmi (12 a 14 let) jsme to brali spíše pozitivně. Všude bylo čisto a oceán se nedá srovnat s evropskými letovisky (Chorvatsko, Kréta, Mallorca, Itálie - Bibione).

Jaroslav F., 26.07.2016, Datum pobytu: 7.7. - 15.7.2016
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Oasis Atlantico Belorizonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Jaroslav F. 2016-07-26 8.2 1 10 OASIS ATLANTICO BELORIZONTE

Celkem: 9,2 Fajn

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Fajn Zobrazit celou recenzi

Anonym, 25.07.2016, Datum pobytu: 10.7. - 21.7.2016
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Dunas Del Sal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Dunas Del Sal, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Anonym 2016-07-25 9.2 1 10 DUNAS DE SAL

Celkem: 10 Brutálne dobrá dovolenka

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Brutálne dobrá dovolenka Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ja nemám čo napísať všetko skapal úplne super

Strava
Strava od100%do 100% perfektne nič nechýbalo

Služby hotelu
Max spokojnosť neboli sme rozdelen farbou náramku oproti Francúzom ako som bol zvyknutí 80% Slovákov a cechov

Pláž
Pláž krásna nedotknuta príroda

Vladimír Heck, 25.07.2016, Datum pobytu: 6.7. - 21.7.2016
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Vladimír Heck 2016-07-25 10 1 10 ROYAL DECAMERON BOA VISTA

Celkem: 8 Velmi pěkný hotel, nádherná pláž, jídlo i pití dobré a je z čeho vybírat.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pěkný hotel, nádherná pláž, jídlo i pití dobré a je z čeho vybírat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel starší, ale pokoje jsou čisté. Výhledn na oceán je super, ale z restaurace a baru byl lepší. Vybavení pokoje i koupelny je standardní. Klimatizace bez problému. Wifi signál sice pokrývá celý hotel, ale jinde, než v recepci si žádný e-mail nepřečtete. Počet TV programů v CZ = 0, počet programů v ANG = 5 (zpravodajské kanály).

Služby hotelu
Obsluha je celkově pomalá, všichni se tu řídí heslem No Stress. Na druhou stranu je velmi přátelská a většina lidí pár frází zvládne i v češtině.

Pláž
Kapverdské pláže jsou skvělé a ta u hotelu není žádnou vyjímkou. Pozvolný vstup do moře, krásný čistý písek, prostě paráda.

Josef S., 25.07.2016, Datum pobytu: 14.7. - 22.7.2016
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Iberostar Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Iberostar Club, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Josef S. 2016-07-25 8 1 10 IBEROSTAR CLUB BOA VISTA

Celkem: 7,6 Byla to skvělá dovolená. Plavání v moři nebylo vzhledem k větším vlnám moc možné, ale prázdné, dlouhé, bílé pláže pro kilometrové...

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Byla to skvělá dovolená. Plavání v moři nebylo vzhledem k větším vlnám moc možné, ale prázdné, dlouhé, bílé pláže pro kilometrové procházky, pozorování krabů a nebo na běhání byly ideální.O zábavu se starali animátoři a bylï skvělí.Bylo tam i hodně sportovních aktivit, ani jsme je všechny za týden nestihli vyzkoušet. Výlet do hlavního města s ochutnávkou místních specialit a prohlídkou slumů,kde žijí nejchudší byl pozoruhodný.Jídla a pití v programu all inclusive jsme jinde nezažili.Připadali jsme si jako v pohádce.Celkově na tuto dovolenou budeme vzpomínat a hned bysme se vrátili ještě alespoň na týden. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na ***** hotel bych očekávala k dispozici župany, bačkory, uzavřený sprchový kout i s vanou. To tam nebylo.Ale jinak čisto, sem tam jsme zahlédli nějakého malého mravence, ale denně se uklízelo, vše čisté.

Strava
Strava úžasná.Jinak se to nedá popsat. Jídlo i pití bufetem, ale pokud jsme chtěli něco jiného, dalo se to doobjednat a oni nám to připravili jako minutku.Občerstvit se dalo během celého dne i noci na několika místech. Pití alko i nealko, včetně koktejlů, destilátů, sektu, všeho co hrdlo ráčí.Vše chutné, čisté s úsměvem a jejich tradičním "no stress".

Služby hotelu
Pohodové, příjemné vystupování jak ze strany recepce, tak animátorů.Bez jakékoliv negativní poznámky.Využili jsme nabídky all inclusive, která nabízela i degustaci jídla ve speciální restauraci a to s nám nelíbilo.Napjatá atmosféra, jídlo tak specilání, že nám nešmakovalo, ale je to asi o názoru.

Pláž
Pláž je dost daleko, ale vedou k ní schody a pak dřevěná cestička. Lehátka jsou tvrdá, sice zdarma, ale běžná plastová.Zatímco u bazénu jsou z jemného výpletu a leží se v nich o moc lépe.Pláže čisté, bílé, krásné a pusté:-)

Zdenka S., 25.07.2016, Datum pobytu: 14.7. - 22.7.2016
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Iberostar Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Iberostar Club, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Zdenka S. 2016-07-25 7.6 1 10 IBEROSTAR CLUB BOA VISTA

Všechny recenze Kapverdské ostrovy

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622