Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

Mapa - Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)

Oficiální název: Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)
Hlavní město: Praia
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické splynulo s domorodými vírami
Úřední jazyk: portugalština, další pak kreolština (směs portugalštiny a západních afrických slov)
Časový posun: o dvě hodiny méně než středoevropský

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 14 990 Kč

O KAPVERDÁCH

Nenapodobitelný ráj

Toto překrásné a pro většinu neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a dále pak řady malých ostrůvků. Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý z nich je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota nikdy neklesá pod 22 stupňů, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží... nedostupný vulkán na ostrově FOGO, který můžete zdolat 5hodinovým trekkem... písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby... horské štíty a panoramata, které místy připomínají námi oblíbený ostrov Madeira...Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyň, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším velkým želvám, které zde žijí ve volných vodách. Každý ostrov má svou specifickou atmosféru a Vám se nabízí možnost prožít dovolenou buď na jednom ostrově a udělat si výlet i další ostrovy nebo jet na okružní cestu po ostrovech.

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2).

Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 14 990 Kč

Nejnovější recenze Kapverdské ostrovy

Celkem: 9,2 Síť hotelu Iberostar nezklamal, 5* na BoaVistě odpovídá 4* v Evropě, výběr jídel pestrý, krásné pláže, velké vlny, rozlehlý komplex, málo...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Síť hotelu Iberostar nezklamal, 5* na BoaVistě odpovídá 4* v Evropě, výběr jídel pestrý, krásné pláže, velké vlny, rozlehlý komplex, málo lidí a naštestí v tomto hotelu málo Čechů (ze 120 v letadle jsme na tomto hotelu byli jen 3 páry, zbytek byl v Decameronu), na svatební cestu ideální. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné pokoje, každý den uklizené. Jen menší nepříjemnosti (viz níže).

1) Měli jsme problém s hučením elektriky první den, pokoj nám bez problémů vyměnili za větší s jednou místností navíc.

2) !!!!Jen si dávejte pozor na krádeže, pokud budete bydlet na konci areálu směrem od pláže, jsou to odlehlé bungalovy, kam moc lidí nechodí. Pokojská nechá pootevřené balkonové dveře (díky recenzi zde úplně stejný scénář), ale naštěstí se nám nic neztratilo, nejspíš to nestačili, měnili jsme odpoledne pokoj díky tomu hučení (původní pokoj 2506). Tohle náhoda určitě nebyla, měli to předpřipravené.

Po výměně pokoje ani jednou balkonové dveře otevřené nezůstaly.

3) Kolem půl4 v noci je cítit z venku strašný smrad (jako by fekálie vypouštěli přímo vedle vás), necítili jsme to jen my. Nevíme, co to bylo, ale pokud nespíte v tu dobu zrovna tvrdě, rozhodně vás to při otevřených balkonových dveřích probudí.

4) v noci jsme honili na pokoji švába, ale to se v Africe dá očekávat + přibalte něco proti komárům

5) při odjezdu jsem uklízečce nechala starou plážovou tašku a zbylé krémy, mohla mi utrhat za to ruce (uděláte jim velkou radost i takovýma maličkostma)

Strava
Velmi pestrá strava dpovídající síti Iberostar (dušené, grilované maso a ryby každý den jiné), u vchodu každý večer welcome drink.

- Jedenkrát za pobyt si můžete objednat večeři v restauraci vedle recepce s nošeným jídlem (rezervace na recepci) - o tom by měl delegát informovat, ale nestalo se tak, díky recenzím zde jsme o této možnosti věděli. Menu je vyvěšené před vstupem - výborný tuňák a steak.

- Každou středu v hlavní restauraci je tématický večer místní kapverdské kuchyně.

- Na oběd otevřená hlavní restaurace + bar u bazenů, kde si můžete objednat jídlo (hamburger, pasta, gril.kuře, atd.) + klasický švédský stůl (stojí za to zhřešit a dát si velký hamburger s hranolkama)

- bary u bazénu a u pláže: namíchají vám praktiky cokoliv, co chcete, "barmani" se střídají a většinou jsou strašně milí, je tam jeden na pláži u baru, který je protivný, jako co si dovolujeme po něm něco chtít, ale jinak jsou moc vstřícní

- oba dva jsme měli i střevní infekci, těžko říct, zda z ledu dávajícího do koktejlů a nebo z nějakého jídla

- balená voda k dispozici na mnoha místech hotelu, což v druhém hotelu neměli a když jeli na výlet, vodu si museli za draho koupit ve vesnici

Služby hotelu
Velký rozlehlý hotel s krásnou zahradou.

Animátoři měli program na celý den (beach volejbal, golf, aquarobic, lukostřelba, tance, atd...), pokud si chcete odpočinout a mít klid, jděte na pláž jako my.

Absolvovali jsme celodenní výlet s místním delegátem Tomášem, měl to sice hezky připravené, občasné učitelské kárání a zkoušení nebylo úplně na místě. Na ostrově skoro nic není, tak sme zastavovali na místech, kde opravdu nic nebylo, stačilo by to projet max za 3hodiny. Zastavil u jednoho stromu (baobab), solná pláň (na Salu jsou krásná solná jezera, kde se dá koupat a těží se tam), ale tohle?To bylo jak pocukrované pole. Další zastávka: mrtvá želva, živé kladenou vejce v jinou dobu, pak pláž, kde sme si mohli nasbírat mušle, nic jiného než na hotelové pláži. Místní oběd byl výbornej. Možná by bylo dobré upozornit před výletem, že poslední místa na korbě mají černého Petra, všichni byli jak prasata (nánosy prachu na obličeji jako po makeupu, o tričku na vyhození ani nemluvím). Stačilo říct, že se bude prášit a že je lepší jet v montérkách. Ale jinak stojí za to vidět měnící se krajinu od lávové až po písečnou. Výlet by stačil půldenní, ale prostě i když na to ostrově nic není, tak si něco najdou a udělají z toho exkluzivitu ostrova.

Pláž
Klidná pláž s málo lehátky (ale dostačující), přeplněnost byla u bazénu, ale na pláži bylo vždy dost místa a nejsou lehátka ani tak namačkaná na sebe jako u vedlejšího hotelu.

- Velké vlny po celý týden (červenou vlajku mají zapíchlou už asi celoročně). Hned první den plavčíci skákali do vln pro dvě ženy, které se nemohly dostat zpět na břeh. Přes velké vlny se do moře podplaváním dostanete, ale pokud nejste výborní plavci, zpátky je to už těžší.

- Pokud se projdete kousek dál po pláži, můžete odložit i plavky. Jeden pán si s odkládáním nelámal hlavu, pravidleně se promenádoval po pláži úplně nahý, ale pak když se vracel pod lsunečníky, asi zapomněl, že tam není sám :)

- vlevo od hotelu jsou krásné písečné duny

Tereza B., 17.11.2014, Datum pobytu: 7.11. - 14.11.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Iberostar Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (1)

Iberostar Club, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Tereza B. 2014-11-17 9.2 1 10 Iberostar nezklamal: krásné pláže, málo lidí, výborné jídlo, až na pár maličkostí

Celkem: 10 Mohu každému doporučit hotel čistej,jídlo bodré. Celkově jsem byl velmy zpokojen.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Mohu každému doporučit hotel čistej,jídlo bodré. Celkově jsem byl velmy zpokojen. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté a příjemné

Strava
velmi dobrá

Služby hotelu
dobré

Pláž
dlouhá písčitá čistá

Marek H., 17.11.2014, Datum pobytu: 7.11. - 14.11.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

pláž capoverde 1 fotografie

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Marek H. 2014-11-17 10 1 10 ROYAL DECAMERON BOA VISTA

Celkem: 8,4 Prijemny hotel, krasna rozlahla plaz. Pomer kvality a ceny je vyborny.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prijemny hotel, krasna rozlahla plaz. Pomer kvality a ceny je vyborny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba aj kupelna bola priestranna. Vybavenie izby uplne postacuje. Postel je obrovska, stredne makka. S obcasnou navstevou svabov na izbe treba pocitat.

Strava
Stravu hodnotim velmi pozitivne. Bol siroky vyber jedal: ovocia, zeleniny, ryb. Kazdy si pride na svoje.

Služby hotelu
Skvely animacny team! Personal velmi snazivy.

Pláž
Plaz je lahko dostupna, krasna rozlahla, poloprazdna. Lehatka si treba obsadit skor rano. More je velmi ciste, voda mala v 11/2014 cca. 25-26 stupnov. Kazdy den boli velke vlny, pre neplavcov a deti nevhodne. Cistota plaze dobra.

Anonym, 16.11.2014, Datum pobytu: 31.10. - 7.11.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Royal Decameron

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

33 fotografií

Royal Decameron, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Anonym 2014-11-16 8.4 1 10 ROYAL DECAMERON BOA VISTA

Celkem: 9,6 Božská dovolená, dokonalá lokalita hotelu, skvělé služby. Celé hodnocení vychází z last minute ceny. Hosté nejvíce ve věku 30+. Žádní...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Božská dovolená, dokonalá lokalita hotelu, skvělé služby. Celé hodnocení vychází z last minute ceny. Hosté nejvíce ve věku 30+. Žádní opilci, žádné diskotéky a hlasitá hudba, žádní otravní prodejci apod. Luxus pro dospělé! V zimním období poměrně brzo tma, doporučuji zjistit, na prospání celého dopoledne to moc není. Bohatý kulturní program každý večer. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektní každodenní úklid, velmi dobře vybavený pokoj. Celková nadstandartní ochota a dobrá nálada personálu. Doporučuji rezervaci výřivky (zdarma).

Strava
Složení all inclusive velmi velmi rozmanité (vč. dražších pokrmů a spousty ryb), lehce se obměnující. Doporučuji rezervovat tématické večeře (zdarma). Strava kvalitní, čerstvá, bez náznaku šizení apod. Ostrov závislý na dovozu ovoce a zeleniny (Španělská rajčata bez chuti) - ale to je naprostá maličkost.

Služby hotelu
Perfektní. Extrémně ochotný personál, žádné vyžadování spropitného, přirozená péče a nadstandartní pozornost vůči hostům. Spropitné přesto doporučuji rozdávat co nejčastěji, pro místní je i 1 EUR hodně peněz a velmi si ho váží. Žádné fronty, mnoho barů a restaurací. Kapacita 2500 hostů VUBEC není znát. Doporučuji půldenní výlet, cca 25 EUR / osoba (od cestovky).

Pláž
S maximálním důrazem doporučuji zjistit přesně, kam jedete. Na ostrově jsou zkrachovalé zříceniny hotelů, hlučné obrovské stavby hned vedle rezortů apod. Lokalita hotelu dále od Santa Maria a ostatních komplexů je tedy naprosto božská! Na celém východním pobřeží vlastně jediný hotel.. pláž naprosto čistá, ihned u komplexu, příjemný vítr, časté menší vlny. Moře průzračné, všude dostatek prostoru - délka pláže min 3 km a hodně lehátek.

Jakub R., 14.11.2014, Datum pobytu: 4.11. - 11.11.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Riu Funana / Garopa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

RIU FUNANA (ostrov SAL) 5 fotografií

Riu Funana / Garopa, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Jakub R. 2014-11-14 9.6 1 10 RIU FUNANA / GAROPA (listopad 2014)

Celkem: 9 Moc se mi líbilo.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Moc se mi líbilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
chatičky odpovídaly tomu, co jsme očekávali

Strava
výborné, každý si mohl vybrat z velkého výběru

Pláž
pláž, voda úžasné

Anonym, 14.11.2014, Datum pobytu: 21.10. - 4.11.2014
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Oasis Atlantico Belorizonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Anonym 2014-11-14 9 1 10 OASIS ATLANTICO BELORIZONTE

Všechny recenze Kapverdské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800