Dovolená Kapverdské ostrovy 2015 | Invia.cz

Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

Mapa - Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)

Oficiální název: Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)
Hlavní město: Praia
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické splynulo s domorodými vírami
Úřední jazyk: portugalština, další pak kreolština (směs portugalštiny a západních afrických slov)
Časový posun: o dvě hodiny méně než středoevropský

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 17 490 Kč

O KAPVERDÁCH

Nenapodobitelný ráj

Toto překrásné a pro většinu neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a dále pak řady malých ostrůvků. Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý z nich je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota nikdy neklesá pod 22 stupňů, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží... nedostupný vulkán na ostrově FOGO, který můžete zdolat 5hodinovým trekkem... písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby... horské štíty a panoramata, které místy připomínají námi oblíbený ostrov Madeira...Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyň, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším velkým želvám, které zde žijí ve volných vodách. Každý ostrov má svou specifickou atmosféru a Vám se nabízí možnost prožít dovolenou buď na jednom ostrově a udělat si výlet i další ostrovy nebo jet na okružní cestu po ostrovech.

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2).

Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 17 490 Kč

Nejnovější recenze Kapverdské ostrovy

Celkem: 9 NAPROSTO DOKONALÁ DOVOLENÁ!!!!!! To se nedá popsat, musíte zažít! Stýská se nám každý den. Nechápu komentář od slovenského hosta níže....

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
NAPROSTO DOKONALÁ DOVOLENÁ!!!!!! To se nedá popsat, musíte zažít! Stýská se nám každý den.

Nechápu komentář od slovenského hosta níže. Afrika je prostě Afrika! Pokud tam nejedete s tímto vědomím, nejezděte!

Pokud ale pojedete, přibalte prosím např. oblečení po vašich dětech, nějakou hračku, psací potřeby-vše se nechává zaměstnancům hotelu, i kosmetika, co vám zbyde. Dejte jim to přímo do rukou-mají striktní zákaz sahat na věci hostů, takže žádná eura na polštáři. Do dlaně. Chudoba tam, to je něco hrozného. V hlavním městě vás ani nepustí z autobusu, kvůli bezpečnosti-žebrají i děti, elektřinu zapínají jen večer na určenou dobu, na ulicích jsou všude výkaly.... To je druhá tvář této země. Přesto krásné země. Doporučuji jet právě v září-kolem hotelu se to zelenalo po deštích, nám nesprchlo ani jednou. Jinak je vše suché, vyprahlé. Jedinou kaňkou byla letecká společnost . 6,5 hodiny letu, ok, co se dá dělat. Ale připadala jsem si jak na krabičkové dietě-teplé jídlo v mini misce-asi 6 těstovin a 4 kousky masa s omáčkou. Ty nejlevnější rozlévané nápoje do pidi kelímečku. Chtěli jsme si tedy potom zakoupit alespoň bagetu-než se k nám letušky dostaly, už nebyly. Musely jich mít jen několik. Cestou zpět je ani nenafasovaly. O předražených džusech, brambůrkách, oříšcích a sladkostech pomlčím. Přijde mi to prostě uhozené. Ale dopravili nás bez problémů tam i zpět.

Co bych chtěla ale hlavně říct je,že týden na takovém místě je ale opravdu málo-příští rok se rozhodně vrátíme na minimálně 14 dní. Poprvé v životě na stejné místo. Odhlasováno trojhlasně a nadšeně :D. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydlíte v bungalovech obklopenými palmami, krásnými ibišky a dalšími udržovanými květinami. Za příplatek máte výhled přímo na čarukrásný oceán-rozhodně doporučuji! Pokoje čisté, denně uklizené, ručníky měněny. Na postelích vám pokojské tvoří různé obrazce z ručníků a vždy přidají čerstvě utrženou květinu. Klimatizace relativně tichá-my ji měli zapnutou celé dny i noci, jinak by se nedalo vydržet. Vezli jsme sebou i přípravek proti švábům a nikde se nám v pokoji neobjevili-vystříkávali jsme rohy a škvíry dvakrát. Rozhodně přibalte odpuzovač proti komárům! Jak dovnitř, tak na ven. Jeden den sáli i přes den, ale jen nahoře, na pláži vůbec. Co já oceňuji, jsou dost velké polštáře, např. oproti Kanárským ostrovům. S plackami pod hlavou se opravdu nevyspím :-). Na pokoji také placený sejf. Po příjezdu vám dovezou vozítkem kufry přímo na pokoj, jako uvítání jsme dostali láhev šampusu. Do vybavení patří i tv-my sem tam sledovali BBC. A lednička. Denně byla doplňována vodou. Skříně jsou veliké-vlezou se v pohodě i všechny kufry-byli jsme 3. Ručníky na pláž dostanete oproti kartičkám, které dostáváte při přihlašování-kdykoli si je můžete zajít vyměnit za čisté. Při odjezdu je jen vrátíte na recepci. Check out je ve 12 hodin.

Strava
Na co si jen vzpomenete!!!! Od čerstvých džusů, marmelád, palačinek, zmrzlin, ryb, masa, grilovaných specialit, těstovin, vína, piva, alkoholu, zákusků, dipů, omáček, po křupavé pečivo-já ho snídala s máslíčkem a kaviárem-sušeného ovoce, pizzy, hranolek, darů moře, atd, adt, atd. Prostě co hrdlo ráčí. Neustále vše doplňují-neexistují poloprázdné nádoby... Talíře jsou nahřívané. Nezažila jsem neupravený stůl-jakmile ho jedni opustili, okamžitě přiběhla obsluha a vše uklízela, doplňovala prostírání, příbory, sklenice. My ani nechodili na obědy, po tak vydatných snídaních-maximálně jsme si několikrát zaběhli k baru u bazénu na pizzu, těstoviny. To se prostě nedalo. Přítel přibral 3kg za týden. Na večeři jsou vyžadovány dlouhé kalhoty u pánů. Je to slušnost, bohužel tak polovina hostů to ignorovala a chodila v kraťasech. U příchodu vás uvítají a pokud je někdo opravdu neupraven-vytahané tílko, kraťasy, byla jsem svědkem-slušně a mile vás poprosí, aby jste se alespoň trošku upravili. Kdykoli jste si mohli během dne zajít na recepci pro další vodu. Nebo při cestě na pláž, do baru, kde v lednici neustále doplňovali další a další lahve jak perlivé, tak neperlivé. Chutnaly i míchané drinky, které dokonce roznášela obsluha jen tak po pláži. U bazénu to bylo určitě stejné, to máte vše na dosah ruky-tam jsme se ale opravdu nezdržovali. Upřímně nechápu lidi, co se tam povalují, když pod nimi je tak úžasný oceán! Přimlouvám se taky za čičiny, žijící tam. Lidé je naštěstí krmí, já se tajně plížila, abych jim něco pronesla, ale do toho přišel portugalec s vrchovatým velkým talířem plným grilovaného masa a jen tak jim to tam vysypal. Borec. Nejsou vlezlé. Do jídelny nechodí, jsou si moc dobře vědomy... Pijí vodu z bazénu, chudiny. A pořád jsou hladové. Kdo je nemusíte, alespoň jim neubližujte. Taky chtějí jen žít.

Služby hotelu
Všichni velice příjemní a úslužní. Tak nějak příjemně a nevtíravě, né jako v jiných zemích a letoviscích. Nic není problém. Né nadarmo mají heslo NO STRESS. A tam opravdu platí! Až vás to samo pohltí, ta neskutečná pohoda, klid. Tam si opravdu odpočinete. Nečekejte uvřískané animační programy, hlučnou hudbu, nátlakovou zábavu. I hosté mi přišli pohodovější, usměvavější, spokojenější. Každý se na vás culí, prostě pohodička. V hotelu jsou 4 obchody-suvenýry, pochutiny. Plus foto obchůdek-přes den vás fotí týpek 'HAKUNA MATATA FIŠI FIŠI' s profi foťákem a vy se pak můžete zajít podívat na výsledek a vybrat si případně fotky, které si chcete nechat vyvolat. Já se všeobecně nerada fotím, ale fotky v oceánu vypadají prostě luxusně. A i já na nich-což opravdu, opravdu není normální :-). Holt jsem byla šťastná a jde to vidět! Jedna fotka 7E. Můžete si zaplatit i samostatné focení.

Pláž
NESKUTEČNÁ! KOUZELNÁ! OMRAČUJÍCÍ!!! Nemám dost slov, abych tu nádheru popsala. Světlounký jemný písek, průzračná čistá voda. Každý den jsem nevěřícně zírala a kochala se a kochala. Oceán kolem 27 stupňů! Stále pofukuje, ale není to nepříjemné. Hned si zvyknete. Vlny jsou pořádné, nic pro neplavce. Proudy jsou silné-hned zjistíte, co si můžete nemůžete dovolit. Rozhodně nechoďte do vody se slunečními brýlemi! První den o ně přišel syn, druhý já! Omyje vás to a jsou v tahu. Nebyli jsme jediní, dopadla tak většina, co si do vln nakráčela s brýlemi na očích. Tři dny jsme měli žlutou, jinak červenou vlajku. U žluté můžeme klidně dozadu za vlny i my, poseroutkové-zaplavete se, necháte se jen tak houpat. Hladina je klidná. U červené už je to horší-často vás překvapí opravdu obrovská masa vody nad vámi. Pak už zbývá jen podplavat, jinak vás to smete. Neotáčejte se zády, opravdu. Pokud se chcete cachtat při břehu, můžete, ale mazec je naučit se jezdit na vlnách, tak jak to předváděli plavčíci...Pokud se vám to zadaří, jedete po břichu až na písek. Prostě bomba. Ovšem večer padnete po večeři za vlast-po 4 hodinách prohánění se a krocení vln to ani jinak nejde. Žádné další sportovní aktiviny ani nejsou potřeba :-). Po hurikánu ze srpna sedí plavčíci pod slunečníkem hned u vody, protože strážní věž to nepřežila, zbyla jen spodní část. Palmové slunečníky to, až na vyjímky, odneslo. Jsou tam klasické, co známe z domova, ale pevnější. Mně ale tyto vyhovovaly víc-jsou vyšší. Lehátka bez problému-každé ráno vám je nachystají-nezapomeňte na pár eur pro toho dotyčného, fakt je to makačka. Místo chytnene bez problému. My jsme chodili kolem osmé s ručníkama, ale jen protože jsem rozežraná a líp se mi leželo na jednom druhu lehátek. Nezapomeňte si taky nechat uplést náramek od slečny, která sedí u plavčíků a chodí kolem oběda. Jsou pracné a je to pěkná památka. My vezli spoustu i jako dárky. Stojí 3E. Hlavně ale nezapomeňte na vyšší ochranný faktor u opalovacích krémů!!! 30, 50!!!!

Andrea N., 29.09.2015, Datum pobytu: 11.9. - 19.9.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Iberostar Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Iberostar Club, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Andrea N. 2015-09-29 9 1 10 Iberostar Club

Celkem: 9,2 Nebýt cesty, je dovolená výborná. Bohužel cestou pobyt začíná i končí a zejména cesta zpět na nás nezanechala dobrý dojem stejně jako...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nebýt cesty, je dovolená výborná. Bohužel cestou pobyt začíná i končí a zejména cesta zpět na nás nezanechala dobrý dojem stejně jako vloni, kdy jsme absolvovali pobyt na stejném místě se stejnou cestovkou. Že bude let dlouhý, s tím jsme počítali, nicméně služby letecké společnosti drobné na vrácení. Nejde ani tak o jídlo, ale voda by obzvlášť při tak dlouhém letu měla být samozřejmostí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování výborné.

Strava
Není si na co stěžovat. Vybere si každý.

Služby hotelu
V hotelu se opravdu snaží a zákazník je na prvním místě.

Pláž
Bezkonkurenční. Více lepších lehátek by neškodilo.

Tereza K., 29.09.2015, Datum pobytu: 11.9. - 26.9.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boavista, Hotel:Iberostar Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Iberostar Club, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Tereza K. 2015-09-29 9.2 1 10 IBEROSTAR CLUB BOA VISTA

Celkem: 9,4 super azurove more , zluty pisek blizko bar slunecniky vsetko free

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
super azurove more , zluty pisek blizko bar slunecniky vsetko free Zobrazit celou recenzi

Ubytování
domecky spokojny plazma , klimatizace balkon vsetko nove

Strava
vyber jedal mensi ....

Služby hotelu
hotel spokojenost jen plateny internet ale zbytek zadny problem , voda osusky vsetko free

Pláž
plaz blizo hotela nadhera ....

Peter Zvarík, 29.09.2015, Datum pobytu: 15.9. - 23.9.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Oasis Atlantico Belorizonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Peter Zvarík 2015-09-29 9.4 1 10 OASIS ATLANTICO BELORIZONTE

Celkem: 9,6 spokojenost

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čistota

Strava
strava vynikající

Služby hotelu
obětavost

Pláž
čistá

Zlatica Tomčálová, 29.09.2015, Datum pobytu: 15.9. - 23.9.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Oasis Salinas Sea

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Oasis Salinas Sea, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Zlatica Tomčálová 2015-09-29 9.6 1 10 OASIS ATLANTICO SALINAS SEA

Celkem: 9 Jediné, co nás velmi zklamalo, byly služby poskytované leteckou spol. Travel service. Arogantní personál, malá porce a kvalita...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jediné, co nás velmi zklamalo, byly služby poskytované leteckou spol. Travel service. Arogantní personál, malá porce a kvalita občerstvení. Jinak bylo vše naprosto perfektní - nádherné koupání, čisté pláže, příjemná obsluha ve všech barech a restauracích. Rozhodně doporučuji, stojí to za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduše zařízené bungalovy, nicméně dostačující vzhledem k tomu, že jste celý den na pláži nebo v baru.

Strava
Široký výběr různých druhů pokrmů, průběžně vše doplňováno. Výborné ryby, horší už to bylo se zákusky a sladkými dezerty.

Služby hotelu
Nepřetržitě fungující recepce, ochotný a milý personál.

Pláž
Od bungalovu na pláž cca 100 metrů, k dispozici lehátka (místy však rozbitá). Oceán perfektně čistý, ideální na šnorchlování.

Pavla K., 29.09.2015, Datum pobytu: 15.9. - 23.9.2015
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel:Oasis Atlantico Belorizonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Pavla K. 2015-09-29 9 1 10 OASIS ATLANTICO BELORIZONTE

Všechny recenze Kapverdské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800