Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

Mapa - Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)

Oficiální název: Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)
Hlavní město: Praia
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické splynulo s domorodými vírami
Úřední jazyk: portugalština, další pak kreolština (směs portugalštiny a západních afrických slov)
Časový posun: o dvě hodiny méně než středoevropský

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 15 390 Kč

O KAPVERDÁCH

Nenapodobitelný ráj

Toto překrásné a pro většinu neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a dále pak řady malých ostrůvků. Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý z nich je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota nikdy neklesá pod 22 stupňů, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží... nedostupný vulkán na ostrově FOGO, který můžete zdolat 5hodinovým trekkem... písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby... horské štíty a panoramata, které místy připomínají námi oblíbený ostrov Madeira...Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyň, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším velkým želvám, které zde žijí ve volných vodách. Každý ostrov má svou specifickou atmosféru a Vám se nabízí možnost prožít dovolenou buď na jednom ostrově a udělat si výlet i další ostrovy nebo jet na okružní cestu po ostrovech.

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2).

Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 15 390 Kč

Nejnovější recenze Kapverdské ostrovy

29.08.2014 - Ingrid - Přečteno: 17× - Datum pobytu: 14.8. - 25.8.2014

 • Celkem: 9,4
 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásna dovolenka. Pokoj, kľud a milí ľudia. Zobrazit celou recenzi

Strava
Pestrá a chutná. Nevedia upraviť vhodne bravčové a hovädzie mäso. Ryby boli OK.

Služby hotelu
Výborné,

Pláž
Nádherná, veľká, čistá. Nevýhodou sú obrovské morské vlny.

Riu Touareg, Ostrov Boavista, Kapverdské ostrovy Ingrid 2014-08-29 9.4 1 10 Hotel Riu Touareg - Adults Only *****

28.08.2014 - Anonym - Přečteno: 432× - Datum pobytu: 11.8. - 22.8.2014

 • Celkem: 7,2
 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená nám přišla zajímavá lokalitou... ale očekávání nebylo naplněno.. krom krásné pláže..příště bychom volili jiný z Kapverdských ostrovů Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hodně záleží ve které "chatičce" budete ubytováni - bohužel již vše bylo připraveno při příjezdu, bez možnosti diskuse.My měli docela smůlu - postel vydávala neskutečné zvuky již při pohledu :-) , na dvorku mezi 6 ti chatičkami se nám usídlily kočky .. 2 + 4 mladé, které se pravidelně kolem čtvrté ráno odehrával mňoukací koncert.. nebo se kolem půlnoci vraceli jiní hosté ... vše je docela slyšet. Klimatizace dělá neskutečný krvál - v noci je nepoužitelná ... řešili jsme to otevřením oken, dveří ... jinak nečekejte luxus,ale úklid v pohodě a stejně tam toho moc nepobydete ...

Strava
Co se týče jídla - nám chutnalo..až na šváby, které jsme viděli (2x)v hlavní restauraci pobíhat .. což bylo ke konci pobytu :-) ..

Obvyklé stížnosti jiných - málo skleniček, příborů, talířků... nám to tak nepřišlo.. ...příbor nám stačil 1 a sklenice také .. narozdíl od jiných, kteří s každou porcí jídla "potřebovali" nový talíř a příbor...Druhy jídel... hodně ryby- na různý způsob,což nám vyhovovalo, krocan, hovězí, kuřecí...Přílohy - rýže, těstky, hranolky, brambory, bram. kaše, zelenina - grilovaná, zapečená..různě se to střídala..trošku horší to bylo s čersvou zeleninou... Snídaně - pečivo, cornflakes, pšeničné vločky, vajíčka na několik způsobů :-), 1-2 druhy salámů, 1 druh sýru, fazolky, párky, omelety, občas sladké buchty, jogurt, ovoce - čerstvé i syrové.

Služby hotelu
Pitný režim OK. Kdykoliv vám v restauraci či na recepci dají láhev vody.

Dále info hlavně pro aktivní sportovce :-)

Fitko v poho- klasická bouchárna - ale není pro citlivky :-), jediní jsme používali ručník .. Trenažery většinou nefunkční .

tenis kurt - povrch - popraskaný beton - na ťukání se dá .. ale nečekejte zázraky :-)

stolní tenis - 1 stůl u recepce.. když si s ním poposouváte, najdete rovinku - rakety jsme měli svoje

beachvolejbal - nízké, neproplé sako - pravidelné turnaje dopo i odpo s animátory - min. 5 na 5 ... :-) takže pro takové rekreační plácnutí bez pravidel, pro zasvěcené o úraz .. když jsme šli ťuknout sami 2 se svým míčem - animák začal organizovat další.. takže jsme to na kurtu víckrát nezkoušeli :-) a odbíjeli jsme si přímo na pláži...

Aerobik - na pláži probíhal - měl úspěch- ale jinak - přešlapování v písku- s posilovacími prvky - bez choreografie ale ! z mladým svalnatým animákem .. a pro ty co jen leží na pláži určitě super zpestření..

Pak jsme ještě zaregistrovali aerobik v posilovně, ale byly tam většinou 2-3(zaměstnanci či kamarádky cvičitelky) šikovná holka, ale bohužel si jela svoje - a moc to neučila ..

Běh - ráno po pláži - na boso - boží a legendární :-)

Pláž
Super. Jemný píseček, široká. Slunečníky a lehátka jsme si zabrali ráno :-)... ale dalo se ležet krásně i na písku...

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Anonym 2014-08-28 7.2 1 10 OASIS ATLANTICO BELORIZONTE - ALL INCLUSIVE - LETO 2014

27.08.2014 - Michal Z. - Přečteno: 315× - Datum pobytu: 19.8. - 27.8.2014

 • Celkem: 9,8
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
19. SRPNA NA VEČEŘI A ODLET 26. PO OBĚDĚ S TÍM ŽE PŘILETÍTE 27.VE TŘI RÁNO. TAKŽE Z DEVÍTI DNŮ JE ŠEST A PŮL. Let trval 7 hodin tam, 6 hodin zpět, letělo travel service smartwings. Kdo trochu létá asi tuší, že komfort a servis fakt nic moc. Sal je jenom písek, měsíční krajina, jak na poušti, sem tam nějakej strom. V hotelu samozřejmě palmy atd. druhý den ráno jediná informační schůzka, kam delegátka ani nepřišla, byl tam nějakej novej chlápek, co vystřídal zákazníky velmi oblíbenou Janu Vidovou, která musela být transportována do Čech, protože už jí tady z těch pomluv asi hráblo. Tu druhou jsme viděli jen na letišti a to je všechno, na jídle ani nepozdravila, neřekla nám vůbec nic a opalovat se chodila vedle do hotelu, aby sme něco nechtěli náhodou. Řekla volejte jen pokud to bude urgentní. Na informační schůzku napochodoval pěkně vypasenej tzv. Danny, kterýmu se nechtělo makat v Česku, tak utekl tam a protože nic neumí, tak Vás chce oholit o prachy. Vyplivne tam na Vás nějaký naučený žvásty, co říká týdně a že musíte jet po ostrově, kde Vás provede jak jinak než jeho stará atd. sladký kecy akorát, potřebuje jen prachy. Každej na ostrově Vás veme za míň než půlku, když je Vás čtyři a víc. Nenechte se zlanařit, má připravenou pohádku jenom. Pak dostal průjem, chacha. A první co na nás vybalil je, že jsme přijeli do období dešťů, tak snad prej nezmoknem. Říkám, ubohej šašek. Jinak v hotelu dá se říct vše OK. To moře je krásný, vlny super, písek, sluníčko. Dolejc je to rozebraný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelový komplex tvoří hlavní budova a spousta bungalovů. Na začátku jsme dostali bungalov, ale byla tam postel pro dva pouze 140 cm široká, takže 1,5 lůžko a klimatizace vydávala příšerný rámus, který otravoval i sousedy. Vydrželi jsme to asi hodinu a po delší debatě s recepčním nám byl přidělen pokoj v budově, kde bylo letiště, velká koupelna a zabudovaná centrální klimatizace s ovládáním na zdi a rozhodně víc soukromí než v těch bungalovech. Úklid probíhal naprosto v pořádku, každý den.

Strava
V komplexu jsou tři restaurace. V hlavní Santa Maria se podávají všechny denní chody. Snídaně každý den stejná, ale je tam vše co potřebujete - slané i sladké, pečivo, vejce, lívance, ovoce, jogurty. Obědy a večeře se obměňovaly, výběr byl z několika druhů příloh, vždy bylo maso i ryby i něco pro vegetariány. Nechyběla spousta zákusků. Co bylo problémem bylo: vedro uvnitř jídelny, někdy mě i přecházel hlad, nedostatek příborů, talířů a skleniček na nápoje. Dělali, co mohli, ale prostě sem tam nebyly. V druhé restauraci Salinas, typu á la carte ochutnáte jídlo "around the world", asi pět chodů, krásně nazdobených, k tomu vínko a jiné nápoje a samořejmě romantická atmosféra. Je to 1x za pobyt. Ve třetí restauraci Flor de Sal je opět 1x týdně k dispozici bufet s typickým jídlem z Cape Verde - saláty z chobotnic, mořské plody, ryby, masa, brambory, zákusky - určitě moc chválíme, stálo to za to.

Pro mě byl zásadní problém s pitím. V jídelně Santa maria 1 automat na cola, fanta, sprite, 2 automaty na džus a 2 na kafe atd. na celý hotel. Fungovaly tam dva bary ještě u bazénů, ale tam byla obsluha, tak se dělaly fronty. A měli tam i zmrzku, kdyby měl někdo zájem v baru u flor de sal. V salinas,kde byly všechny večerní programy,tak taky s obsluhou i automaty, takže děs běs. Největším propadákem byl však bar na pláži. Ten klučina, co tam byl každý den nebyl schopný otevřít nikdy včas a když jdete po snídani např v 8:30 až 9:00 na pláž a bar má otevírat v 10:00 a ještě v půl jedenáctý je zavřeno a vy jste na tom sluníčku, pro pití byste vraždili. S pitím je to vůbec problém - na recepci nebo barech si můžete vzít jen vodu v pet lahvích, jinak si neodnesete nic a večer nefunguje nic nonstop, jen recepce s vodou, ale jiné pití, když nejste fanda vody neseženete. Takže hroznej vopruz. Když brzo vstáváte kafe si taky nedáte. Nevidím problém dát do lobby 3 automaty, co budou mít na očích recepáci a je to. Nehledě na to, že na pláži Vám dá kelímek 1 dl, to se fakt osvěžíte.

Služby hotelu
Služby jsou "NO STRESS". Ty lidi jsou pomalejší, takoví vlažní, ale nějak se to dotáhne do zdárného konce všechno. Uklízečky fakt super, ti co odnášeli jídlo taky. Udržují to i venku, bazény čistí denně a je tam non-stop hlídací služba všude kolem. Všude se dá platit EUR, ale trochu Vás natáhnou. V hotelu samozřejmě všechno dvakrát dražší než jinde, jak suvenýry u těch pronájemců stánků, tak třeba i hloupý cigarety. Jinak pro někoho, kdo se rád prochází večer po "promenádě" a shopuje to opravdu není. Úplně každej obchod a každej Senegalec prodává úplně to stejný, ale úplně. Obrázky z písku nebo malovaný, vyřezávaný postavičky a zvířata, trička no stress a cabo verde, korálky a cetky. Všude to zkouší, kolik zaplatíte, každej má jinou cenu a říká, že to dělá jeho mamka nebo táta a pořád otravují na pláži u ručníků s brýlema, obrázkama nebo mušlema a náramkama. Každej umí deset slov česky a chce se hned kamarádit. Nejhorší je, že ty suvenýry jsou tak trapný a člověk je stejně koupí, protože nemá co jinýho na vybranou. My jsme vzali radši alkohol a víno.

Pláž
Lehátka - našlo se tam pár zachovalejch kousků, ale jinak bída, rozbitý na padrť. Každý ráno závody s ručníkama, pak tam jen leží ty osušky a lidi ani nechoděj. Systém úplně k smíchu.Lehátka nepohodlný celkově. Otravují tam ti černoši pořád. Jinak písek čistý, pláž široká a velmi dlouhá. Nejhorší úsek byl vedle u hotelu salinas sea resort, ty měli lehátka daleko od vody a úplně blbou pláž, kde už vlny jen dobublávaly. U nás vlny super, moře azurové. Psi co běhají po pláži jsou asi čtyři, rádi se napijou a nesnáší černochy, pořád na ně štěkají. Na mole se prodávaly každý den v jedenáct ryby, tahali z lodí velký mečouny atd.

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Michal Z. 2014-08-27 9.8 1 10 Oasis Atlantico Belorizonte

27.08.2014 - Zuzana Z. G. - Přečteno: 198× - Datum pobytu: 11.8. - 22.8.2014

 • Celkem: 9,6
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celá dovolenka bola jedna veľká krásna a úžasná paráda. Vrelo ju všetkým odporúčame. Máme z nej veľmi dobré pocity a keby sa dalo, hneď by sme sa tam vrátili. Je to úžasná krajina, so super super ľuďmi. Naozaj sú veľmi veľmi srdeční, milí, láskaví. Presne ako by človek na dovolenke očakával. Celý ostrov, mestečko i ľudia v ňom sa riadia životnou teóriou "No stress" ... a to bolo cítiť všade ... :D :D :D úžasné parádne bombastické ... vrelo odporúčam ...

Zo začiatku Vás tam asi budú trošku otravovať miestni predavači, budú chcieť predať všetko ... odporúčam prvé dni nič nekupovať .. až kým sa neopálite :D :D :D .... a keď už budete chcieť niečo kúpiť, tak zjednávajte zjednávajte .. on povie 50 € ?? Vy navrhnite 10 € ... a verte, že to za to predá :D :D :D Naozaj sú tu na predaj krásne suveníry, hry, rôzne sošky ... kupujte len to, čo naozaj chcete.

I čo sa týka výletov - boli sme na výlete po celom ostrove - cez cestovku ... a bolo úžasne .. český sprievodca ... výlet stál na osobu 42 € - no neľutujeme. Síce ich ponúkali i za 20 € domáci, no bez sprievodcu a nie s obedom ako sme mali my. Tiež sme išli na jazdu na offroadoch po púšti so zastávkou pri žralokoch .. 30 €/osoba .. odporúčam .. super zážitok .. sedieť na korbe sa nám podarilo len chvíľočku, no bolo to úžasné. A žraloci - na 50 m od nás cca 10 ks ... super super ...

Čo sa týka víz - tie sme si dávali cez cestovku ... strašili nás, že je to lepšie a nemusíme čakať frontu na letisku - no opak bol pravdou .. všetci víza mali, tak sa vytvorila fronta pri pasovej kontrole a tí, čo si tam platili víza na mieste, tak boli vybavení hneď, bez čakania a víza boli na mieste ešte aj lacnejšie :D :D :D :D Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie zodpovedalo fotkám, presne to, čo sme očakávali. Ak by ste hľadali mega luxus, odporúčam ubytovať sa vo vedľajšom hoteli Oasis Salinas Sea .. ale podľa mňa je to úplne zbytočné, i tak sme boli stále na pláži, pri bazénoch, v mestečku, na rybárskom trhu, po výletoch ... hotel je starší, no veľmi udržiavaný. Bývali sme v bungalovoch - ide o maličké domčeky .. sú vybavené manželskou posteľou, skriňou, TV a klímou (ZADARMO), kúpeľňou a sprch. kútom ... všetko nie v perfektom krásnom modernom duchu, no funkčné a čistučké. Čo sa týka upratovania, tak sme boli nadmieru spokojní ... pani upratovačky začínali s upratovaním o 9 hod ... v čase, keď sme boli ešte na raňajkách, po návrate z nich .. niekedy len po pol hodinke ... bola izba krásne uložená ... žiadne stopy po piesku .. naozaj veľmi veľmi nadštandardné služby z ich strany ... delegát nám povedal, že im nemám nechávať žiadne eurá za uloženie, nemôžu si ich brať .. a tak aj bolo, i keď sme im nechali na stolíku euro, nezobrali si ho ... chceli sme si upratovačku odchytiť a osobne sa jej poďakovať, no nikdy sme tú našu nezastihli .. tak sme im aspoň pri našom odchode nechali zopár sladkostí a tiež všetku našu nezúžitkovanú kozmetiku - sprcháče, šampóny, balzamy na vlasy ... ide o veľmi chudobnú krajinu a aspoň toto málo tým ľuďom pomôže. Spočiatku sme si mysleli, že nám pri upratovaní budú každý deň dávať fľašu vody do chladničky - tak sme to mali v Egypte .. tu to tak nerobili .. no mali ste možnosť si kedykoľvek vypýtať vodu (aqua) na recepcii, či v baroch ... veľké litrové fľaše alebo malé 0,3 ... veľmi dobre to bolo riešené :D My sme si pre istotu umývali zuby takouto vodou z fliaš a nemali sme žiadne zažívacie problémy. Pozor len na ľad a ľadové veci mimo hotela .. tie sú z vody, kt. si na ostrove vyrábajú odsoľovaním - takéto veci nepijte, nejedzte!!! Ľad v hoteli nie je problém.

Strava
Na stravu nemôžeme povedať jedno krivé slovo. Bola proste úžasná, dokonalá, perfektná. Na raňajky veľký výber - od sladkého palacinky, koláčiky, jogurty, ovocie - cez praženicu (viac druhov), vajíčka - šunka, saláma a iné ... proste dokonalosť ... takže veľký výber zeleniny ... ovocné misy boli vynikajúce ... obedy sa tiež nedali zahanbiť .. veľký výber mäska .. veľa veľa rýb a boli vynikajúce - manžel ochutnal úplne všetky - tuniakov, ich domáce ryby, mňamka veľká to bola .. na večeru znova samé dobrotky ... zapekané zemiačiky, kaše, hranolky, šaláty rôznych druhov, sladkoslané, vynikajúce olivy .. proste jedna báseň ... samozrejme, že bol i snack okolo 10 a 17 hod .. no tie sme nikdy nevyužili .. boli sme vždy veľmi dobre napapkaný ... v bare pri pláži sa podávali len nápoje .. jedlo nie.

Služby hotelu
V hoteli sme mali k dispozícii potápanie v bazéne. Animačný program bol úžasný, vrelo odporúčam. Dokázala by som sa na tých animátorov pozerať celé dni. Bolo vidieť, že ich práca baví a robili ju naozaj veľmi profesionálne a nesmierne dokonalo.

Taktiež bol k dispozícii aerobic pri bazéne, v bazéne, na pláži. Tiež volejbal, či futbal.

Animátori neboli násilnícky a nikoho do ničoho nenútili, čo sme veľmi oceňovali :D

Pláž
Pláž - to najlepšie na záver. Naozaj je to presne to, čo si nájdete na fotkách - googlite .. sú to presne tie zábery, krásny biely piesok, azúrový oceán, jemný príjemný vetrík, proste niečo úžasne dokonalé. Neskutočné vlny. Na Kapverdách neočakávajte mega veľké horúčavy, denno denno pofukuje príjemný vetrík, a tým pádom je to v oceáne veľká sranda, hlavne kvôli vlnám :D Šnorchlovanie či potápanie pri brehu až tak nezaujme .. ako povedal môj manžel - nie je moc na čo pozerať .. ak pôjdete od hotela smerom doľava za ryb. mólo, tam je zopár koralov. Pláž bola čistá, udržiavaná. Nebola vôbec núdza o voľné lehátka. Pri každom slnečník. Pobehovali po nej 3 domáci psíkovia, vôbec sa ich nemusíte báť, boli veľmi slušní a neobťažovali. Práve naopak - "chránili" nás pred doternými predavačmi suvenírov - Senegalci, báli sa havinkov.

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Zuzana Z. G. 2014-08-27 9.6 1 10 OASIS ATLANTICO BELORIZONTE - ALL INCLUSIVE - LETO 2014 - DOKONALA DOVOLENKA, O ROK IDEME ZNOVA

27.08.2014 - Adéla M. - Přečteno: 246× - Datum pobytu: 12.8. - 20.8.2014

 • Celkem: 9,2
 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Překrásná svatební cesta :-). Maximální spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté a vkusné. Denní úklid. Bydleli jsme v bungalovech a bylo to naprosto báječné.

Strava
Luxusní. Denně čerstvé jídlo. Denně cca 2 druhy masa plus 2 druhy ryb - jak k obědu, tak k večeři. Ovoce, zelenina, saláty. Přílohy také min. 2 ruhy (rýže denně, brambory, hranolky ob den). Hodně jídla. Méně druhů desertů.

Služby hotelu
Žádné jsme moc nevyužívali, nicméně víme, že animační program byl velmi bohatý. Tenisový kurt, beach volejbal denně.

Doporučujeme celodenní výlet ostrovem. Je to malý ostrov, nicméně krásný. Též jsme byli na Jeep výletě. Zajeli jsme na východní pobřeží, které je skutečně velmi pannenské (písečné duny, čisté moře).

V blízkosti hotelu je i potapečské centrum. Manta diving centrum, které jsem využila. Ponory byly naprosto luxusní. Služby centra byly na skvělé úrovni. Pečovali o mě od začátku do konce, nemusela jsem si balit výstroj, vyměňovat lahev apod. O vše se postarali v centru. Na mě bylo udělat si pouze buddy check a zanořit se :-).

Po hladinou toho bylo hodně k vidění a v okoli ostrova je několik potopených vraků.

Pláž
Krásná, čistá. Hodně lidí, ale nebyla to "hlava na hlavě". Jemný bílý písek. Naprosto úchvatný oceán. Teplo, slunečno. Oceán 28st. Vítr mírný. Sluneční svit cca 6hodin denně. Nicméně od cca 23.8. začínají monzunové deště, proto se počasí v období, kdy jsme tam byli my, hodně měnilo a vcelku rychle měnilo (slunečno, oblačno, zamračeno). Ale i tak jsme si užili hodně sluníčka.

Oasis Atlantico Belorizonte, Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy Adéla M. 2014-08-27 9.2 1 10 OASIS ATLANTICO BELORIZONTE AI, ostrov Sal

Všechny recenze Kapverdské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800