Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 12 210 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 12 210 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 8,8 Dojem velmi dobry, ocakavania boli urcite splnene.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dojem velmi dobry, ocakavania boli urcite splnene. Zobrazit celou recenzi

Strava
Dobra, rozmanita ale denne sa opakovala.

Služby hotelu
Velmi dobre, denne upratane, vymenene uteraky a doplnene napoje v chladnicke.

Pláž
Plaz cista, lehatka vzdy k dispozicii, voda uzasne tepla ale na snorchlovanie mozete asi zabudnut nakolko som tam okrem zopar ryb nic viac nevidel.

Anonym, 21.07.2016, Datum pobytu: 6.7. - 18.7.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Barceló Solymar Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barceló Solymar 2 fotografie

Barceló Solymar Resort, Varadero, Kuba Anonym 2016-07-21 8.8 1 10 Barceló Solymar

Celkem: 9 Nádherná pláž, čisté more, areál hotelového komplexu Barceló Arena Blancas a Solimar má dostatok bazénov, reštaurácií, snack barov.

 • 9,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná pláž, čisté more, areál hotelového komplexu Barceló Arena Blancas a Solimar má dostatok bazénov, reštaurácií, snack barov. Zobrazit celou recenzi

Stanislav K., 20.07.2016, Datum pobytu: 6.7. - 17.7.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Barceló Arenas Blancas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barceló Arenas Blancas, Varadero, Kuba Stanislav K. 2016-07-20 9 1 10 Barceló Arenas Blancas

Celkem: 9,4 Zatím nejlepší místo, které jsem kdy navštívila, už jsme několik měsíců zpátky doma, ale pořád vzpomínáme, jaká je Kuba krásná země!

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zatím nejlepší místo, které jsem kdy navštívila, už jsme několik měsíců zpátky doma, ale pořád vzpomínáme, jaká je Kuba krásná země! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Neměli jsme jediný problém, ubytování bylo na nižší úrovni než jsou evropské standardy, ale všude bylo čisto, všechno fungovalo.

Strava
Strava byla vynikající, už jen kvůli tomu bych se sem vrátila znovu ;) Oba hotely perfektní a ty restaurace na kubánském venkově...nepopsatelný zážitek.

Služby hotelu
Snažili se nám vyjít se vším vstříc, opět bez problému.

Pláž
Hotelový komplex byl poměrně velký, ale k dispozici byli dva bazény, přístup k pláži za pár minut chůze, pláž krásná!

Vendula, 13.07.2016, Datum pobytu: 17.4. - 27.4.2016
Oblast: Kuba Kuba, La Habana (Havana), Hotel:Copacabana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Copacabana, La Habana (Havana), Kuba Vendula 2016-07-13 9.4 1 10 HOTEL COPACABANA, AGUAS AZULES, SUNBEACH

Celkem: 7 Dovolená jako taková byla úžasná jelikož to byl můj sen dosatat se na Kubu takže maličkosti,ze jsem dostávaly nevyprane ručníky jsme...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená jako taková byla úžasná jelikož to byl můj sen dosatat se na Kubu takže maličkosti,ze jsem dostávaly nevyprane ručníky jsme neřešily.Co mě zklamalo byla cena když jsem zjistila že ostatní to měli skoro o dvacet tisíc levnější a dokonce měli zájezd delší o tři dny.Pritom to byla jedna cestovní kancelář akorát že my jsme to měli přes invii.j inak nemáme co vytknout nejúžasnější dovolená!!Kuba je prostě nejlepší!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel úžasný obrovský

Strava
Jídlo celkem dobrý mimo hotel úžasné exotické jídla.V hotelu je to přizpůsobené různým narodnostem,ale spokojenost se vším.jidlo skvěle dochucené a rozmanité

Služby hotelu
Úžasný personál od vedení až po uklízečky.Uzasny lidí pořad usmívající a spokojený..Určitě by šlo něco vylepšit,ale my jsme byly spokojeni je to prostě Kuba

Pláž
Nejkrásnější na světě!!! čistá dostatek lehátek moře úžasně čisté.

Dominika B., 13.07.2016, Datum pobytu: 10.6. - 21.6.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Memories Varadero Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Memories Varadero Beach Resort, Varadero, Kuba Dominika B. 2016-07-13 7 1 10 Memories Varadero Beach Resort

Celkem: 7,6 Krásná dovolená vřele doporučuji !

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená vřele doporučuji ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování neodpovídá 4 hvězdičkám , ale stačí na přespání

Strava
Strava rozmanitá výborná , všichni si vyberou jenom to chce klimatizovanou jídelnu aby s vámi nejedli ptáci,kteří tam pořád poletují a dojídají zbytky a večer se tam nedá jíst kvůli komárům/měli jsme náramky proti komárům šátky a ještě nastříkaní repelenty jsme utíkaly s mnoha štípanci po celém těle / hrůza byla tam Diamont jídelna a nechápu proč jsme neměly tuto možnost ji využívat.ostatní Češi ji využívali a měli daleko levnější zájezd o 10 000kč a delší

Služby hotelu
Vše fungovalo a když nám nedali vodu na pokoj a ručníky tak jsme si řekly a okamžitě nám vyhověli

Pláž
Pláž krásná čistá byla jsem překvapena ideální žádná otravná zvířata úžas,programy na pláži pití vše

Štěpánka Holancová, 13.07.2016, Datum pobytu: 30.6. - 10.7.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Memories Varadero Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Memories Varadero Beach Resort, Varadero, Kuba Štěpánka Holancová 2016-07-13 7.6 1 10 Memories Varadero Beach Resort

Všechny recenze Kuba

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622