Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 12 210 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 12 210 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 8,2 Hotel dobré kvality s různými malými problémi (jednou nejel výtah,podruhé netekla voda,nešla klimatizace,nešla elektrika ),ale pracovníci...

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel dobré kvality s různými malými problémi (jednou nejel výtah,podruhé netekla voda,nešla klimatizace,nešla elektrika ),ale pracovníci hotelu se snažili vše vyřešit a byly moc milý.Pokaždé poruchy opravili.Brala jsem to jako těžké retro.Vůbec to nevadilo.Všude bylo čisto a spousta ochoty.Byla jsem spokojená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl čistý i když se starým nábytkem.Lednice výborně fungovala,každý den byla na pokoji 2 l flaška nové balené vody.Mohlo být i pivo,ale to nebylo.

Strava
Moc nám tedy nechutnalo,ale vždy bylo z čeho výbírat a hlady jsem rozhodně netrpěla.Byly výborné dorty a zmrzlina.Ke každému jídlu byl vždy velký výběr vína,výborného piva,koktejlů.

Služby hotelu
Byly na dobré úrovni.Bez problému se daly vyměnit peníze,doplatit si poslední den pobyt na pokoji,(1 hodina- 6 euro)každý den byly čisté ručníky a pokud došly na pláži,pokojské je ochotně vyměnily na pokoji.Nabídka výletů byla výborná.

Mám pouze připomínky k programu dvoudeního výletu do džungle.Nás moc nezajímají jejich muzea komunismu a revoluciónářů,národní výbory,nemocnice,ministerstva apod.Delegát by se měl nejdříve zeptat na náš zájem.Několikrát byl odmítnut s programem a museli jsme si prosadit svůj,což se někdy nesetkalo s úsměvem a delegát byl zklamaný.

Pláž
Pláž byla výborná,pouze moc hlasitá hudba,která po pěti hodinovém poslechu vám lezla na nervy.Nebylo slyšet vlastního slova.Jenže ta hudba byla od rána do večera všude.I na ostrovech kam jsme odjeli.Nedalo se utéct nikam.

Radmila Hájková, 22.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 19.9.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Sol Sirenas Coral

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sol Sirenas Coral, Varadero, Kuba Radmila Hájková 2016-09-22 8.2 1 10 Sol Sirenas Coral

Celkem: 7 splnilo očekávání, vstřícný průvodce a ochotný personál

 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
splnilo očekávání, vstřícný průvodce a ochotný personál Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Závady v hotelu COPACABANA nahlášeny, ale neopraveny.

V hotelu AGUAS AZULES nespokojenost s přiděleným pokojem /nefční výtah, do 3.patra se muselo po schodech/,pokoj však ochotně 2 den po příjezdu vyměněn

Strava
vždy se dalo něco vybrat,dostatek ovoce

Služby hotelu
ochotný personál

Pláž
dobrý přístup,pláž čístá

Anonym, 17.09.2016, Datum pobytu: 28.8. - 8.9.2016
Oblast: Kuba Kuba, La Habana (Havana), Hotel:Copacabana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Copacabana, La Habana (Havana), Kuba Anonym 2016-09-17 7 1 10 HOTEL COPACABANA, AGUAS AZULES, SUNBEACH

Celkem: 7,2 Nádherná země, příjemní lidé, překrásné moře

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná země, příjemní lidé, překrásné moře Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokoje dostačující

Strava
Každý den to samé jídlo, ale celkem široký výběr. Problém byl s neustále chybějcími talíři a příbory.

Služby hotelu
Při příjezdu na hotel ( ve 2 hodiny ráno) nám sdělili, že nám realitní kancelář zrušila rezervaci hotelu a musíme si 1. noc zaplatit samy a další den to dořešit s delegátkou.

Pláž
Nádherná, široká a čistá pláž.

Anonym, 29.08.2016, Datum pobytu: 13.8. - 25.8.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Memories Varadero Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Memories Varadero Beach Resort, Varadero, Kuba Anonym 2016-08-29 7.2 1 10 Memories

Celkem: 10 Nejkrásnější dovolená, všem vřele doporučuji.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nejkrásnější dovolená, všem vřele doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez problémů.

Strava
Rozmanitá nabídka jídel, každý si vybral to své :-)

Služby hotelu
Kvalitní

Pláž
Nádherná, čistá, bezpečná, tyrkysové moře..nejkrásnější co jsem kdy viděla :-)

Jana Zavadilová, 23.08.2016, Datum pobytu: 28.6. - 13.7.2016
Oblast: Kuba Kuba, La Habana (Havana), Hotel:Copacabana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Copacabana, La Habana (Havana), Kuba Jana Zavadilová 2016-08-23 10 1 10 HOTEL COPACABANA, AGUAS AZULES, SUNBEACH

Celkem: 9,4 dovolena skvělá

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
dovolena skvělá Zobrazit celou recenzi

Ubytování
zde se mužou ještě polepšit jinak dobrý

Strava
jídla dost a chutné

Služby hotelu
velmi dobré

Pláž
perfektní super

František Neumaier, 09.08.2016, Datum pobytu: 22.7. - 30.7.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Roc Arenas Doradas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Roc Arenas Doradas, Varadero, Kuba František Neumaier 2016-08-09 9.4 1 10 Arenas Doradas

Všechny recenze Kuba

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622