Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 12 210 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 12 210 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 9,4 Dokonalé pro rodinu s dětmi.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dokonalé pro rodinu s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídá ceně.

Strava
Naprosto dokonalý výběr všeho. Vepřové a krevety super, jen to minutkové hovězí neumějí.

Služby hotelu
Pro nás dokonalé.

Pláž
Pláž dokonalá a hlavně blízko.

Aleš Nosál, 12.04.2016, Datum pobytu: 23.3. - 3.4.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Barceló Arenas Blancas

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Barceló Arenas Blancas, Varadero, Kuba Aleš Nosál 2016-04-12 9.4 1 10 Barceló Arenas Blancas

Celkem: 7,4 Pláž krásná, moře čisté, hotel čistý, ale má "to nejlepší za sebou", jídlo průměrné, obsluha ochotná. Hluk v noci i v ranních hodinách...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pláž krásná, moře čisté, hotel čistý, ale má "to nejlepší za sebou", jídlo průměrné, obsluha ochotná. Hluk v noci i v ranních hodinách byl slyšet do pokojů - ubytovaní jsme byli ve 4. patře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, koupelna zastaralá, rozbité splachování toalety, nefunkční lednička - 2 krát jsme urgovali její opravu, ale bez úspěchu. Dva dny nešla klimatizace, ale to se může stát kdekoliv.

Strava
Nabídka široká - ryby, kuřecí maso, vybere si asi každý. Vepřové a hovězí maso bylo tuhé, ale hlady jsme rozhodně netrpěli. Děti ocenily hranolky a rýži, několik druhů zmrzlin a sladkosti. Jídlo se vesměs opakovalo.

Služby hotelu
Personál milý a ochotný, snaha vyhovět.

Pláž
Pláž byla krásná, čistá. Našli jsme vždy volná lehátka jak na pláži, tak u bazénu. Plážový bar i bar u bazénu fungoval velmi dobře. Šnorchlování absolutně nevyhovující. Hejno pěti druhů zmatených ryb, za kterými nás za nemalý poplatek vyvezli. Kdo byl šnorchlovat v Egyptě, ať si ploutvemi a dalším vybavením nezatěžuje zbytečně zavazadlo.

Petr K., 12.04.2016, Datum pobytu: 23.3. - 2.4.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Barceló Solymar Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barceló Solymar Resort, Varadero, Kuba Petr K. 2016-04-12 7.4 1 10 BARCELÓ SOLYMAR

Celkem: 7 Velmi příjemná dovolená, krásná příroda, hezká pláž, čisté moře Hotel má výbornou polohu přímo v centru Varadera V době naší dovolené byl...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná dovolená, krásná příroda, hezká pláž, čisté moře Hotel má výbornou polohu přímo v centru Varadera V době naší dovolené byl bazén OK, taktéž fungoval plážový bar, takže spokojenost.Let s Air France bez problémů. Pro nenáročnou klientelu vřele doporučujeme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První den na nás vyzkoušeli asi to, co na většinu klientů. Neměli volný pokoj a řekli nám, že bude druhý den ráno. Odvedli nás do nějakého bungalovu, kde to bylo nové, čisté, takže jsme tu noc vydrželi a druhý den ráno jsme vše sdělili delegátovi, který se divil, protože v den našeho příjezdu byl ubezpečen, že je pokoj pro nás připraven. Jako kompenzaci jsme dostali pěkný pokoj s výhledem na moře.

Strava
Strava nám vyhovovala, nabídka nám stačila. Každý den si můžete vybrat z výběru ovoce, zeleniny, ryb, masa a příloh. Talířků i jídla byl dostatek, vše ihned doplňovali, takže za nás spokojenost. Jediný nedostatek byly otravné mouchy.

Služby hotelu
Vzhledem k destinaci, ve které jsme se nacházeli, tak jsme ani neočekávali super servis. Uklízelo se denně, výměna ložního prádla a ručníků OK. Z čeho jsme byli trochu rozladěni, byl nevhodný čas úklidu. Kolem 15:00 hodiny, což nás omezovalo, ale do konce pobytu se to vylepšilo:-)). Když dáte drobnost, je i něco navíc a to všude, tzn. lobby bar, jídelna, úklid. Na baru chyběly skleničky, protože si je někteří klienti brali jakou součást výbavy na pokoj. Také neradi pijeme z plastových mini kelímků, ale díky těmto lidem jsme se museli spokojit.

Pláž
Hotel je v blízkosti pláže, takže super. Slunečníků a lehátek dostatek.Na pláži byl zdravotník, ostraha, také chodili policisté, takže bezpečnost dobrá.Plážový bar fungoval denně, kromě neděle. Otevřen měl být v 9:00, ale to se teprve připravoval, nicméně zavíral se na minutu přesně. Co se nám moc nelíbilo, byly odpadky, ale za to nemůže personál, ale turisté, pro které je daleko jít 2m do koše.

Štefan Lovás, 09.04.2016, Datum pobytu: 11.3. - 22.3.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Club Amigo Tropical

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Club Amigo Tropical, Varadero, Kuba Štefan Lovás 2016-04-09 7 1 10 Club Tropical

Celkem: 8,2 Dovolená se nám líbila a splnila naše očekávání.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila a splnila naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl celkově vybydlený s nedostatkem skříní a čistota také nic moc.

Strava
Strava byla rozmanita a chutná.

Služby hotelu
Služby hotelu vyhovující.

Pláž
Pláž byla 3 minuty od hotelu.Šlo se přes krásnou udržovanou zahradu.Pláž byla úžasná,čistá.

Zuzana P., 07.04.2016, Datum pobytu: 23.3. - 3.4.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Sol Sirenas Coral

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sol Sirenas Coral, Varadero, Kuba Zuzana P. 2016-04-07 8.2 1 10 SOL SIRENAS CORAL

Celkem: 7,8 nádherné,teplé, čisté moře, klid na pláži,hotel blízko centra města Varadera,hotel propojen se sousedním hotelem Solymar - návštěva...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
nádherné,teplé, čisté moře, klid na pláži,hotel blízko centra města Varadera,hotel propojen se sousedním hotelem Solymar - návštěva animačních programů,využití barů v rámci inclusiv Zobrazit celou recenzi

Ubytování
starší hotel,velký pokoj, široké americké postele, klimatizace, lednička

Strava
strava chutná, pestrá, dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, druhů masa

při výletech vždy zajištěny obědy,není třeba dokupovat pití - na pokoji denně doplňují minibar v rámci inlusiv - vodu,pivo,limo

Služby hotelu
denně večer krásné animační programy,živá hudba hraje i při obědě a večeři

možnost oběda v restouraci u pláže i v hotelové restouraci

Pláž
pláž přímo u hotelu- prochází se pouze zahradou,lehátka na pláži zdarma,rákosové slunečníky, čisté,teplé moře pozvolný vstup do moře 50 m, drobné rybky, bez medúz, jemný bílý písek,racci, pelikáni

Eva Baštová, 07.04.2016, Datum pobytu: 23.3. - 3.4.2016
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Barceló Arenas Blancas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barceló Arenas Blancas, Varadero, Kuba Eva Baštová 2016-04-07 7.8 1 10 Hotel Barceló Arenas Blancas, Varadero

Všechny recenze Kuba

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800