Kypr Kypr

Mapa - Kyperská republika

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 9 490 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 9 490 Kč

Nejnovější recenze Kypr

25.07.2014 - Zdenko F. - Přečteno: 126× - Datum pobytu: 8.7. - 18.7.2014

 • Celkem: 9
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Sme 4členná rodina a celkovo sme boli veľmi spokojný. Všetko bolo v poriadku a žiadne vážnejšie výhrady voči tomuto komplexu nemáme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie v našom prípade bolo úplne v poriadku - čistá, priestranná izba na úrovni (chladnička, klíma, balkón...). Páčilo sa nám, že ako prístelok nám dali normálnu posteľ s matracom. Izbu denne upratovali, podlaha-hotelový koberec.

Strava
Strava je z nášho pohľadu výborná, pestrá, čerstvá zelenina a pečivo vyrábané aj priamo v kuchyni. Nemali sme žiadne výhrady a kedže sme nepili ani žiadne ochutené vody iba čistú balenú vo fľašiach nemali sme ani žiadne črevné problémy. Jedinú výhradu mám k tomu, že vodu vo fľaši (ktorá je v cene pobytu) nedostanete nikde inde než v jedálni v ktorej je celodenné stravovanie. Melóny sa na pláži nepodávajú (iba v jedálni) a zmrzlina je spoplatnená (v Egypte sme mali všetko v cene, ale možno je to typom pobytu).

Služby hotelu
Služby neviem posúdiť nakoľko sme využili iba pripojenie na internet, ktoré bolo bezproblémové - stojí cca 5eur na celý deň. Páčilo sa nám, že denne pravidelne je zabezpečený hotelom autobus do najbližšieho mestečka KYRENIA za poplatok 2,5l/osobu.

Pláž
Pláž je z nášho pohľadu výborná, je priestranná, jemný piesok. Na pláži sú lehátka v cene, ktorých je dostatok. More teplé, čisté. Vstup je pozvoľný, páčilo sa nám, že v mori nie sú žiadne kamene na ktorých by ste sa mohli zraniť ako sme napríklad mali v Turecku-Side.

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Zdenko F. 2014-07-25 9 1 10 hotelový komplex Acapulco Beach

25.07.2014 - Monika Vavrušová - Přečteno: 84× - Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme maximalně spokojeni.S porovnáním s Tureckem je mnohem lepší a hezčí dovolená.Hotel

je nádherný a celý komplex úžasný.Jenom bohužel v okolí hotelu se nedá kam jít.Teprve se tam vše buduje,ale nám to nevadilo,protože komplex byl veliký krásné zahrady,tak procházky jsme dělali v arealu.Vůbec jsme se nenudili animátoři byli perfektní,tak se pořád něco dělo.Shrnutí vřele všem doporučuji úžasná dovolená.Ještě jedna věc málo Rusů to je taky super... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo taky na jedničku.Bylo každý den uklizeno a hlavně čisto.Pokoje jsou krásné.Žádné výhrady jsme neměli.

Strava
Jídlo je pestré.Myslím si,že se všichni nají to co jim chutná.Je jasné,že za týden se člověk všeho přejí a už neví co si má dát.Jídlo moc dobré.Ovoce čerstvé každý den.Pití taky vše na co máte zrovna chuť.Velice nám chutnalo dovezete si pár kileček navíc domů....

Služby hotelu
Nabízí vše.Jen co vytknout je na pokoji minibar,který se bohužel musí platit a s tím jsme se nikde ještě nesetkali.Služby jsou dobré.

Pláž
Pláž je písečná a čistá.Moře je krásně čisté.Vidíte veškeré rybičky.Vstup do moře je hlavně pro rodiny s dětmi.Dlouho jdete a máte vodu po kolena.Nám to vyhovovalo neměli jsme strach o malou.Moře se nám moc líbilo i na pláži bylo čisto.Vždy,když jsme přišli měli jsme si kde lehnout,nebylo přelidněno.Shrnutí nádhera

Kaya Artemis, Severní Kypr, Kypr Monika Vavrušová 2014-07-25 10 1 10 Kaya Artemis

25.07.2014 - Anonym - Přečteno: 19× - Datum pobytu: 9.6. - 19.6.2014

 • Celkem: 7,8
 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
s dovolenou jsem byla spokojena, jen bych doporučila v hotelu vyměnit postele... již jsou staré a jejich konstrukce nepříliš pevná..dovol.hodnotím 7 body, strava výborná Zobrazit celou recenzi

Chrystalla, Protaras, Kypr Anonym 2014-07-25 7.8 1 10 Chrystalla

25.07.2014 - Anonym - Přečteno: 75× - Datum pobytu: 14.7. - 24.7.2014

 • Celkem: 9,6
 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, vše bylo v pořádku. Dobré jak na odpočinek, tak se vydat s dětmi, je tam nově otevřen aqua park i pro nejmenší. V okolí se můžete vydat na nějaký výlet, nejbližší město je asi 10 km. Platit se dá i v eurech i v nich vracejí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli mile překvapeni, vše bylo v pořádku. Pokoj byl dosti velký a útulný.

Strava
Strava byla pestrá, rozmanitá po celý den, bylo dosti ovoce a zeleniny. Dostatek pití v několika barech jak nealko tak i alkoholické nápoje z místních zdrojů, ale i ostatních.

Služby hotelu
Služby hotelu byli odpovídající, personál vstřícný, obětavý a pozorný. Denně uklizeno, ručníky vyměněné, dvakrát do týdne vyměněné povlečení. Lehátek dostatek i slunečníků, jak u bazénu tak na pláži. Nebyl problém sehnat lehátko po snídani a to po 10 hod., jak tu někteří píšou. :)

Pláž
Pláž písčitá, lehátek dostatek i slunečníků. V moři místy větší kameny, nebyl problém se jim vyhnout. Moře čisté a pláž každý den upravena.

Salamis Bay Conti Resort, Severní Kypr, Kypr Anonym 2014-07-25 9.6 1 10 Salamis Bay Conti Resort

25.07.2014 - Edita Macků - Přečteno: 60× - Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené - nadšení, krásné vzpomínky, prostě paráda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni na nové budově, vše bylo skvělé, na pokoji funguje klimatizace, lednice, televize.

Strava
Jídlo bylo naprosto dokonalé. Veliký výběr - různé druhy masa, mořské plody, nejrůznější přílohy, sladké dorty a zákusky, prostě super.

Služby hotelu
Personál je velmi příjemný a milý.

Pláž
Pláž je sice malá, ale pokud jsme vyrazili ráno, neměli jsme problém najít volné lehátko. Moře je čisté.

Salamis Bay Conti Resort, Severní Kypr, Kypr Edita Macků 2014-07-25 9.4 1 10 Salamis Bay Conti hotel

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800