Kypr Kypr

Mapa - Kyperská republika

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 8 951 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 8 951 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 4,6 Jídlo výborné, ale jsem počítala s celodení stravou, kvůli moji dceři. Takže shrnutí, nespokojenost.

 • 6,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 6 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Jídlo výborné, ale jsem počítala s celodení stravou, kvůli moji dceři. Takže shrnutí, nespokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ještě, že nám dali hotelový pokoj. Bungalov katastrofální, plísně, zatuchlost, a byla tam velká tma.

Strava
Strava byla vynikajicí

Služby hotelu
dobré

Pláž
Pěkná čistá

Silvie Ptáčková, 11.01.2016, Datum pobytu: 17.9. - 28.9.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (2)

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Silvie Ptáčková 2016-01-11 4.6 1 10 Acapulco Beach § Spa

Celkem: 6,4 Celkově jsme polovinu času cestovali a polovinu času relaxovali u moře. Larnaka je snadno dostupná autobusem, ale v zásadě se jedná o...

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme polovinu času cestovali a polovinu času relaxovali u moře. Larnaka je snadno dostupná autobusem, ale v zásadě se jedná o půldenní výlet. Půjčení auta od delegáta se vyplatí, projeli jsme si polovinu Kypru včetně hlavního města Nikósie, pohoří Throdos s horou Olympos, Kalidonia waterfalls a dalších UNESCO památek. V zásadě se nevyplatí kupovat si "hotové" zájezdy a mnohem lepší a levnější je cestovat po vlastní ose.

Vše ostatní je již popsáno, jen dodám, že už rozumím těm nesmyslně vysokým hodnocením ostatních uživatelů. Zadává jej totiž sama invia po krátkém telefonickém hovoru téměř půl roku od proběhlé dovolené. Sami si tam pak nasypou ty desítky.. ;) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je betonová monolitická stavba, odhadem z 80. let minulého století. Tomu odpovídá i vzhled pokojů, včetně starého, ale funkčního vybavení. Údajně probíhá rekonstrukce jednotlivých pater (dávají si na čas), ale my jsme to štěstí v našem 2. patře neměli. A/C centrální. Pokoj byl však vždy uklizený, denně čisté ručníky, mýdýlka, šampónky a další drobnosti (za nechanou 1 Eur minci na stole).

VÝHLED je na betonové parkoviště před hotelem. Za tučný příplatek je potom možnost výhledu na moře (cena v hotelu levnější než předem u CK), čehož jsme nevyužili.

PLÁŽ je přímo u hotelu, nekonečné pláže s bílým pískem však nečekejte. Písek je tmavý a poměrně tvrdý. Na první pohled to vypadá nevzhledně, na "funkčnost" to v konečném důsledku nemá vliv. Pláž je uklizená, "beachboyové" se o turisty starají (najdou volný slunečník, přistrčí lehátko, donesou matraci, ...). Vstup do moře je velmi pozvolný, i v dálce můžete mít vodu jen po pás - díky čemuž je moře velmi teplé. Díky vlnolamům je také bez vln. Pro šnorchlování nic - jakože vůbec nic. Jen dál se dá tu a tam na dně spatřit mořská hvězdice.

OKOLÍ hotelu není skoro žádné. Naproti přes cestu jen několik málo obchůdků se suvenýry, příp. zákl. potravinami. Divočinu jako v Ayia Napa (námi překřtěné na "kyperské Las Vegas") rozhodně nečekejte. Do nedaleké Larnaky ale jezdí autobusy hromadné dopravy, a to vcelku pravidelně.

Strava
Polopenze. Kaliméra, ráno snídaně formou švédských stolů. Jídla bylo dostatek, petrého výběru, avšak bez invence a každý den to vypadalo stejně. Káva pouze rozpustná.

Večeře každý den trošku jinak, opět všeho dostatek, nepřeberné množství dezertů. "Povinnost" objednat si alespoň 0,7l lahev vody za 3,5 Eura mě trošku otravovala, ale člověk si zvykne.

Služby hotelu
Hotel se zastavil v čase v nějakých 90. letech minulého století. Tomu odpovídá všechno, od vzhledu míchaných koktejlů přes večeře při vystoupení místních umělců až po jiné služby. Pro starší páry jako dělané.

Pro mladší party, ale i dvojice Ayia Napa.

Pláž
PLÁŽ je přímo u hotelu, nekonečné pláže s bílým pískem však nečekejte. Písek je tmavý a poměrně tvrdý. Na první pohled to vypadá nevzhledně, na "funkčnost" to v konečném důsledku nemá vliv. Pláž je uklizená, "beachboyové" se o turisty starají (najdou volný slunečník, přistrčí lehátko, donesou matraci, ...). Vstup do moře je velmi pozvolný, i v dálce můžete mít vodu jen po pás - díky čemuž je moře velmi teplé. Díky vlnolamům je také bez vln. Pro šnorchlování nic - jakože vůbec nic. Jen dál se dá tu a tam na dně spatřit mořská hvězdice.

Ručník i lehátko zdarma.

Na druhou stranu se nebudete tísnit s milionem lidí. Když jsme se byli podívat v Ayia Napa, dlouhé, široké a bílo-písčité pláže, ale lehátka za poplatek a doslova hlava na hlavě. Taková masovka, že jsme byli rádi za naši klidnou pláž u hotelu. I černý písek jsme vzali na milost :).

Vlastimil J., 16.12.2015, Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2015
Oblast: Kypr Kypr, Larnaca, Hotel:Palm Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Palm Beach, Larnaca, Kypr Vlastimil J. 2015-12-16 6.4 1 10 Palm Beach

Celkem: 10 Vše úplně v pořádku.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše úplně v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Beata K., 15.12.2015, Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Salamis Bay Conti Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Salamis Bay Conti Resort, Severní Kypr, Kypr Beata K. 2015-12-15 10 1 10 Salamis Bay Conti

Celkem: 8,6 Zájezd se nám s přítelem velmi líbil. Brali jsem to jako odpočinkovou dovolenou a to se určitě splnilo. Lidí tak akorát na hotelu a...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd se nám s přítelem velmi líbil. Brali jsem to jako odpočinkovou dovolenou a to se určitě splnilo. Lidí tak akorát na hotelu a všichni strašně milí. Pokud by chtěl, ale někdo aktivní dovolenou nebo s partou přátel volila bych asi jinak. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo hezké, čisté. Každý den se uklízelo, Klimatizace fungovala, takže super. Jen výhled nebyl nic moc, ale to zase až tak neřeším...

Strava
Měli jsme polopenzi, jiný druh stravování hotel neumožňoval, ale na pláži vařili, takže z moře rovnou na oběd nebyl problém. Jídlo bylo výborné!

Služby hotelu
něměli jsme s ničím žádný problém, čisté ručníky na pláž, lehátka u pláže zadarmo. Personál velmi ochotný a milý. Žádný problém se dorozumět anglicky..

Pláž
Pláž byla přes cetu, kde vedl podchod. Byla čistá, moře také. Byli jsme spokojení.

Jana G., 08.12.2015, Datum pobytu: 14.7. - 21.7.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:LA Hotel & Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LA Hotel & Resort, Severní Kypr, Kypr Jana G. 2015-12-08 8.6 1 10 L.A. Hotel

Celkem: 10 .

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
. Zobrazit celou recenzi

Veronika, 07.12.2015, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Long Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Long Beach, Severní Kypr, Kypr Veronika 2015-12-07 10 1 10 Long Beach

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800