Kypr Kypr

Mapa - Kyperská republika

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 9 990 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 9 990 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 7,2 Celkový dojem z dovolené máme dobrý, klidné místo se skvělou stravou a ochotným personálem. Přístup do moře, včetně pláže je omezené...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené máme dobrý, klidné místo se skvělou stravou a ochotným personálem. Přístup do moře, včetně pláže je omezené velikostí. Kdo hledá širokou pláž, bude zklamán. Ideální pro rodiny s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 30.08.2015, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2015
Oblast: Kypr Kypr, Protaras, Hotel:Mimosa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mimosa, Protaras, Kypr Anonym 2015-08-30 7.2 1 10 Hotel MIMOSA

Celkem: 10 vsetko bolo OK

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
vsetko bolo OK Zobrazit celou recenzi

Viliam B., 30.08.2015, Datum pobytu: 11.8. - 18.8.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Viliam B. 2015-08-30 10 1 10 Acapulco Beach

Celkem: 9,2 Dobrý

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobrý

Strava
Dobra

Služby hotelu
Dobrý

Pláž
Výbora

Štefan Švec, 30.08.2015, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Kaya Artemis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kaya Artemis, Severní Kypr, Kypr Štefan Švec 2015-08-30 9.2 1 10 KAYA ARTEMIS RESORT AND CASINO

Celkem: 4 Pokud tento hotel povede stejný management jako v době naší dovolené (15.8.-22.8. 2015) tak si myslíme, že kladné recenzce budou...

 • 4 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Pokud tento hotel povede stejný management jako v době naší dovolené (15.8.-22.8. 2015) tak si myslíme, že kladné recenzce budou vzácností. Čeští i slovenští turisté by si určitě zasloužili odpovídající celkový servis.Nás osobně tento pobyt velmi zklamal.Vycházíme tak i z ostatních vyjádření hostů tohoto zájezdu.Prostředí, kde se konaly informační schůzky připomínalo spíše skladiště odloženého nábytku.Delegátka nebyla zcela na profesionální úrovni.Třeba jsme se nedozvěděli co v případě nutného vyhledání lékařské pomoci. Vzhledem k tomu,že zde bylo hodně rodin s dětmi bylo by to i na místě.Za to vyčerpávající informace jsme se dozveděli ohledně připojení se k internetu.Do budoucna budeme velmi obezřetní při výběru dovolené realizované CK. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování za příplatek v pokoji "superior" byl celkem až na drobné závady v pořádku.Klidná část resortu,okolí bungalovu upravené, čisté, hodně zeleně.Úklid pokoje standartní avšak v jednom případě nebylo uklizeno vůbec.Tento problem měli i jiní hosté.

Strava
Strava byla jedna velká kapitola sama pro sebe.Žádná nápaditost a fantazie při sestavování jídelníčku. Absence více druhů ovoce.Pokud se určitý druh stravy opakuje po celou dobu pobytu stále dokola je asi něco špatně.Např.drůbež a mícháná vejce.. ty nyní nemusíme hodně dlouho.Dalo by se diskutovat i nad kvalitou míchaných salátů.Nápoje z automatů (v jídelně) nedostatečně vychlazené.Káva jen 2x denně jinak vše za poplatek.Prostory jídelny a její vybavení mělo asi největší slávu už dávno za sebou.Na připomínky tohoto druhu reagovala delegátka,že je jí tento problém znám,avšak není v její kompetenci něco změnit. Strava byla nejslabší článek celé dovolené!!

Služby hotelu
Služby hotelu veškeré žádné, neochota personálu při řešení zásadních problému.Vedení hotelu šetřilo na nepravých místech zejména při nasazování personálu při zajišťování chodu např. pool baru i když tento měl být otevřen v době od 11h do 22.30h ve finále byl v průměru během dne 3 až 4 h uzavřen..neměl kdo obsluhovat.S tím byla následně omezena možnost občerstvení nápoji.Na deklarovaný all in servis to mělo hodně daleko i když na vývěskách CK v prostorách recepce bylo uvedeno zcela něco jiného.

Pláž
Pláž v mezích normy čistá občas i udržovaná jinak dostatek místa žádná nutná "rezervace" lehátek.Moře čisté,průzračné a klidné skvělé podmínky pro šnorchlování teplota vody příjemná.

Iva, 30.08.2015, Datum pobytu: 15.8. - 22.8.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Crystal Rocks

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Crystal Rocks, Severní Kypr, Kypr Iva 2015-08-30 4 1 10 Crystal Rocks

Celkem: 5,8 V obrovskom kompexe nepochopitelne 1 malicky "ochodik" s cinsym tovarom najlizsi obchod 10 km taxikom, nic sa tam nedalo kupit

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
V obrovskom kompexe nepochopitelne 1 malicky "ochodik" s cinsym tovarom najlizsi obchod 10 km taxikom, nic sa tam nedalo kupit Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pristelky, typu "transfomer", pod madracom dokrivena konstrukcia ktora sposobila pri otoceni sa v noci na lehatku jeho poskladanie :-)

Strava
tvdenie predajcu, ze bungalovi nepradavate a ze byvanie v hlavnej budove je vyhodou z dovodu jedalne v hlavnej budove je mylne. Cesky Cedok predva tento typ ubytovania a od nich je k hlavnej jedalni len niekolko metrov. Z havnej budovi do jedalne je cca. 500m, t.j. denne koli strave sme presli cca. 3 km s malymi detmi.

Služby hotelu
Ineternet na izbe a poplatok 10 TL / den, pripojenie na totozne wifi ako internet zdarma na racepcii co sposoovao absolutnu nefunkcnost prippojenia okrem nocnych hodin a skoreho rana, t.j. zaplatili sme si nefunkcny internet.

rpichod do hotela o 2:00 nasho casu, t.j. 3:00 ich casu ,napriek tomu ze sme boli nuteni pocas jazdy autousu k hoteu vyplnovat karty s datami na ubytovanie, na recepcii ich opat prepisovli do PC, co sa nam este v ziadnom hotely v minulosti nestalo a izbusme dostali po 40 mminutach cakania s 2rocnym a 4 dietatom.

Nasledne v poobednajsich hodinach toho dna nam volali z recepcie, ze izbu sme dostali docasne a sa okamzite odstahovat co nam pri ubytovani nikto neoznamil, ze ide o docasnu izbu. Opatovne som balil a stahoval s 2 malymi detmi. Nasledne som zistil, ze v izbe chyba jedna postel, co som bol 3xreklamovatkym ju tam dodali. Tym padom sme cele poobedie stravili v hoteli stahovanim a reklamaciami miesto plaze.

Ked som ziadal kompenzaciu za problemi pri stahovani ked som tam stravil niekolko hodin miesto plaze a prevolal niekolkymi telefonatmi s delegatkou cca. 20minut v roamingu 1,7 eur ú minutu mi ol ponuknuty internet na izbe na 24 hodin (3,3EUR) a nassledne sa sa s nimi dotahoval 2 dni kym mi plnili kompenzaciu internetom na izbe , ktory vlastne pocas dne voec nefungoval :-)

Pláž
Plaz super, bazen pri hotely bez plavcika, skakanie z bokov bazenov, nafukovacky v bazenoch.

3. den si ucastnicka zajzdu padom v kaluzi neodteajucej vody zakopnutim o lehatka pohodene v blizkosti bazenena zlomila nohu a oa hospitealizovana. Manazeri hotela umistnii taulku s oznamom ako ked sa umyva podlaha "pozor mokra podlaha", na druhy den tabuka zmizla, voda sa v prepadnutej dlazbe kopila nadelej a nikto so zodpovednych sa nesnazil problem odstrant ani zabezpecit priestor...

Dominik Jelinek, 28.08.2015, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Dominik Jelinek 2015-08-28 5.8 1 10 Acapulco Beach

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800