Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 3 980 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 3 980 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 10 super perfektni, vse, jen chybel obchudek minimarket nejaky s upominkami domu, jeden byl ale nic tam

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
super perfektni, vse, jen chybel obchudek minimarket nejaky s upominkami domu, jeden byl ale nic tam Zobrazit celou recenzi

Ubytování
super vse ciste a pekne, prijemne

Strava
vyborna , velky sortiment, jidla a piti , vse vyborne a pestre

Služby hotelu
vse v poradku

Pláž
plaz cista , i okoli bazenu , vse upravene krasne a pripravene na lezeni, lidi tak akorat z pulky plno takze super, voda vse cista , perfektni krasne

Petra Mlýnková, 25.10.2016, Datum pobytu: 15.10. - 22.10.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Petra Mlýnková 2016-10-25 10 1 10 Acapulco Resort Hotel

Celkem: 2,4 Dovolená nás zklamala

 • 3,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená nás zklamala Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel na první pohled hezký,zařízený do stylu zámku..Na pokoji ale špinavá koupelna,a jejich Kyperské mušky,které se chovají jako naše blechy s křídly,postel rozvrzaná,noci strašné ....Nemluvě o páteční noci,kdy hotel pořádal svatbu a na drzo do 2 do rána hrála na plné pecky jejich turecká ,,tuc tuc ,,hudba ,až se nám třepaly vytráže...

Strava
Nejhorší strava ,jakou jsem kdy jedla.zlatá školní jídelna...Je pravda,že jsme po gastronomické stránce náročnější,ale když je třeba, tak se spokojíme s velice málem...na dovolené jsme byli ale po sezoně,takže výběr byl nulový ,jediné co se dalo pozřít byla omeleta,sýr a na večeři většinou jen polívka a to stejné co na snídani,beru to pozitivně,první dovolená na které jsem zhubla :D

Služby hotelu
Služby hotelu přes sezony asi fajn...ale našem termínu pořád a všude nepořádek,líný a protivný personál,programy už žádné...atmosféra jako kdyby někdo umřel,8 stejných písníček u bazénu stále dokola každý den ...Pozitivum -posilovna ,kde jsme byli pokaždé sami :)

Pláž
Pláž katastrofa,týden před námi prý přišla velká vlna,která vyplavila spousty řas a odnesla vybavení pláže,lehátka,matrace...takže pláž vypadala jak po apokalypse (nevím jestli je pro ně týden málo na aspoň lehký uklid pláže ..odpadkové koše humus ! ) Skoro všude beton,na kterém byl nalepená umělý trávník..?! Z moře čouhaly velké zrezavělé kovové trubky..

Teplota vody naopak super a voda průzračná...

Kristýna S., 25.10.2016, Datum pobytu: 1.10. - 8.10.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Chateau Lambousa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Chateau Lambousa, Severní Kypr, Kypr Kristýna S. 2016-10-25 2.4 1 10 Le Chateau Lambousa

Celkem: 8,4 Krásná dovolená, určitě doporučuji. Malé mínus je, že není přímý let a je mezipřistání v Antalyi v Turecku, kde se nevysedá z letadla,...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, určitě doporučuji. Malé mínus je, že není přímý let a je mezipřistání v Antalyi v Turecku, kde se nevysedá z letadla, ale čeká se asi 40-60 minut v letadle, služby All inclusive by mohly být platné v celém hotelu. Moře a pláž úžasná, krásná, čistá. Skvělý aquapark v prostorách hotelu zdarma, krásná zahrada se spoustou zeleně, klidné prostředí, blízko letiště, moderní, dobře vybavený, čistý hotel. V prostorách hotelu Lunapark, který se ale platí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné, prostorné, moderně vybavené pokoje, denně úklid, 1x za pobyt převlečeno, ručníky každý den výměna. Pouze 1 den se nám stalo, že nedoplnili toaletní papír na WC, který nám došel a nevyměnili ručníky.

Strava
Strava výborná, pestrá, každý si vybere, hodně zeleniny, maso kuřecí, krůtí, hovězí, skopové, ryby. Úžasné dezerty, menší výběr ovoce - jablka, zelený meloun. Pití se u jídla objednává u číšníků, nealko, pivo, místní víno, při obědě i večeři na stole vždy lázev pitné vody 1,5 l, je možné odnést sebou na pokoj či pláž, jinak voda z kohoutku není pitná.

Služby hotelu
Služby hotelu dobré, ale zarazilo nás to, že po zaplacení služby "All inclusive" lze tuto službu čerpat pouze v jednom baru na pláži a u jídla v restauraci, jinak je třeba za nápoje a případně dezerty platit. V baru na pláži nealko i místní alkoholické nápoje a káva v rámci all inclusive zdarma, je možné nápoje odnášet ven z baru, ale nesmíte s nimi např do lobby u recepce - zde si musíte zaplatit nápoje zvlášť, není v all inclusive. Wi-fi pouze na recepci a v lobby u recepce, proto zde bylo docela plno a internet přetížený.

Pláž
Pláž krásná, čistá, jemný píseček, pozvolný vstup do moře, průzračná, teplá voda, denně úklid, ideální pro rodiny s dětmi, lehátka a slunečníky zdarma, dostatek lehátek všude i u moře i u bazénů

Radek, 25.10.2016, Datum pobytu: 15.10. - 22.10.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Radek 2016-10-25 8.4 1 10 Acapulco Resort Hotel

Celkem: 9,2 Pobyt byl v krásném prostředí udržované zahrady, která umocnila celkovou pohodu na dovolené.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pobyt byl v krásném prostředí udržované zahrady, která umocnila celkovou pohodu na dovolené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou vkusně zařízené a vybavení bylo zcela vyhovující.

Strava
Vzhledem k tomu, že právě držíme bezlepkovou stravu, nám zcela vyhovovalo jak složení tak množství, které bylo v nabídce.

Služby hotelu
Každý den výměna ručníků, což považuji za dostačující servis.

Pláž
Pláž byla poněkud znečištěna chaluhami, které tam po bouřce moře naplavilo. Škoda, že je nikdo neodklidil. Jinak moře super.

Irena Kulhánková, 25.10.2016, Datum pobytu: 15.10. - 22.10.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Crystal Rocks

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Crystal Rocks, Severní Kypr, Kypr Irena Kulhánková 2016-10-25 9.2 1 10 Crystal Rocks

Celkem: 4,2 Za cenu téměř 17tis kč bych očekávala více, ubytování bylo opravu špatné. Staré bungalovy, první den a noc hučela turbína, kterou jsme...

 • 3,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Za cenu téměř 17tis kč bych očekávala více, ubytování bylo opravu špatné. Staré bungalovy, první den a noc hučela turbína, kterou jsme měli asi 15m od bungalovu, žádali jsme o přestěhování mohlo nám být vyhověno až za 2 dny. Turbína přestala hučet (hlasitost jako při letu), na konci pobytu nás obtěžovali Turci, takže na poslední noc jsme se přestěhovaly do nových bungalovů výš, kde byla kategorie ubytování jiná. Dle mého názoru za tu cenu by se do starých bungalovů vůbec nemělo ubytovávat, nebo za úplně jiné peníze. V popisu hotelu byly avizovány animační programy, nebyly žádné....večer od 22h byla "diskotéka", na kterou nikdo nechodil, a na terase u hotelu byla "živá" hudba což při podání Turků moc živá není....Pláž se v podstatě neuklízela, byla jsem 2x na jihu Kypru a je to nesrovnatelné. O letu s mezipřistáním raději nemluvit :o) příště raději do Turecka za x tisíc méně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Viz výše.

Strava
Strava dobrá, klasika :o) žádné galavečery se změnou pestrosti stravy, ale domnívám se, že se nají každý kolik potřebuje, kvalita jídla byla dobrá, rozmanitost bych brala větší, ale neměla jsem s tím problém.

Služby hotelu
Recepce v pohodě, bar na pláži ok, ostatní těžko soudit.

Pláž
Byly jsme tam týden ,moře pěkné nic méně se tam neustále válely haldy řas, vždy uklidili jen pár "pytlů" a řadu dalších 20m řas neuklidili a nechali to opět spláchnout do moře. To že všude po pláži jsou v písku cigarety, to není dle mě až tak problém hotelu, ale lidí, kteří se neumí chovat.

Marika Bráchová, 25.10.2016, Datum pobytu: 15.10. - 22.10.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Marika Bráchová 2016-10-25 4.2 1 10 Acapulco Resort Hotel

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622