Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 6 990 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 6 990 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 7,4 Hotel a okolí, včetně hotelových služeb byl v pořádku. Nejhorší zážitek byl z delagátky. Arogantní chování, skoro nulová informovanost o...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a okolí, včetně hotelových služeb byl v pořádku.

Nejhorší zážitek byl z delagátky. Arogantní chování, skoro nulová informovanost o čemkoli, co se mělo týkat pobytu. Nepřišla osoba, která nás podle oznámení CK měla mít na starosti. Jen 1 x tam zašla jiná paní, která se nám prakticky vůbec nevěnovala, a chování dost špatné, arogantní. Nevěděli jsme o tom, jaké máme možnosti během pobytu - výlety, kde co je a kde se co nachází v areálu hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v rámci původních informací bylo v pořádku.

Strava
Strava byla velmi dobrá a pestrá.

Služby hotelu
Služby měli velkou chybu v tom, že česky ani náhodou s námi nikdo nedokázal komunikovat - chyběli i materiály v knize pro hosty od CK v češtině, chyběli do poslední chvíle informace i odletu, nikoho v CK jsme celý pobyt nikde neviděli, nebyl na ně kontakt... a + což je myslím dost problém, nemluvil nikdo ani v němčině. Přitom občanů - klientů - z ČR tam byla asi více polovina...

Pláž
Pláž byla podle úvodních informací v pořádku.

Soňa Bímová, 13.05.2016, Datum pobytu: 8.10. - 15.10.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Soňa Bímová 2016-05-13 7.4 1 10 ACAPULCO RESORT CONVENTION & SPA HOTEL

Celkem: 10 Fantastická dovolená pro klienty, kteří hledají klid a pohodu přímo na břehu moře.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Fantastická dovolená pro klienty, kteří hledají klid a pohodu přímo na břehu moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherné ubxtování jen s výhledem na moře.

Strava
Strava byla dobrá a velice rozmanitá, jinak obsluha adekvátní mentalitě národa.

Služby hotelu
Velmi dobré služby i když už bylo cítit, že se blíží závěr sezony.

Pláž
Typ pláží na výběr, písčitá, krytá před větrem, dřevěné molo vybíhající do moře s možností zastínění pod baldachýny nebo slunečníky, sestup do moře po schodech. Takže bez všudepřítomného písku. Slunce a voda zázračně působící na kožní choroby, Zmizela mi tam po desetidenním pobytu lékaři nevyléčitelná lupénka, Po osmi měsících se nevrátila. Byla jsem na mnoha místech v Řecku,ale žádné z jiných destinací takto zázračně nefungovalo.

Magdalena Círusová, 11.05.2016, Datum pobytu: 24.9. - 5.10.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Ada Beach Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ada Beach Hotel, Severní Kypr, Kypr Magdalena Círusová 2016-05-11 10 1 10 Hotel ADA BEACH

Celkem: 7 Celkově se nám dovolená líbila. Cíl relax a odpočinek od práce se povedlo splnit.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkově se nám dovolená líbila. Cíl relax a odpočinek od práce se povedlo splnit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v několika apartmánových budovách rozprostřených po celém areálu. My jsme byly ubytovány v té nejvzdálenější od hlavní budovy, u které se nacházelo kasino, což nám zajišťovalo klid v noci. Pokud odhlédnete od vzdálenosti od pláže a hlavní budovy (kvůli stravě), pak negativní dojem působila pouze hromada hlíny, na kterou byl výhled z pokoje (zřejmě příprava pro novou budovu).

Strava
Stravu nelze hodnotit najednou. Naše dovolená byla v termínu svátků, kdy se v hotelu vyskytovalo mnoho hostů z Turecka. V těchto dnech bylo množství nabízených pokrmů až překvapivě vysoké. Obsluha v hlavní jídelně byla až na pár drobností bez problémů, ale tomu se asi nedá vyhnout nikde.

V ostatních dnech bylo množství a výběr na lepším standardu. V baru u bazénu a v lobby baru obsluha pomalejší, ale s trochou trpělivosti dostanete co chcete. Negativum vidím v tom, že obsluha barů neupozorňuje na objednávky, které nejsou v rámci all inclusive.

Služby hotelu
Ze služeb hotelu jsme využívaly prakticky pouze výměnu ručníků a "vláček", který nás odvezl do městečka. Vláček nás bez obtíží zavezl do města i z města. Ručníky vyměňovali kdykoliv na vyžádání, jen občas jsme dlouho čekaly, než přišla obsluha abychom mohly ručníky vyměnit.

Pláž
Pláž byla velmi špatná a malý proužek pod hotelem, kamenitá. Vše ovšem bylo vynahrazeno vystaveným molem s připravenými lehátky a slunečníky, schůdky do moře a sprchou. Z počátku jsme se obávaly, že se podlaha bude přehřívat a nebude příjemné tam chodit naboso, ale vše bylo v pořádku. Z mola výhled na moře a vzdálenější přístav a z druhé strany celý hotelový komplex.

Marie Pavlová, 08.05.2016, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Vuni Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Vuni Palace, Severní Kypr, Kypr Marie Pavlová 2016-05-08 7 1 10 Vuni Palace hotel

Celkem: 8,6 Byli jsme s manželem na svatební cestě. Za celou dovolenou jsme si nemohli na nic stěžovat. Jediným negativem byl dlouhý let, ale s tím...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme s manželem na svatební cestě. Za celou dovolenou jsme si nemohli na nic stěžovat. Jediným negativem byl dlouhý let, ale s tím člověk musí tak nějak počítat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté a pohodlné, klimatizace fungovala perfektně. Pokojíček sice menší, ale pro účely přespání plně dostačuje. Každý den uklizeno, vyměněné ručníky, doplněné sprchové gely, toaletní potřeby.

Strava
Jídlo bylo jedním slovem fantastické. Každý si vybral. Obrovská jídelna, žádné fronty. Na snídani domácí pečivo, pořád čerstvé ovoce a zelenina. K obědu a k večeři láhev vody na osobu dostanete sebou. Spoustu zákusků a pudinků.

Pláž
Pláž byla vždy čistá a upravená. Pozvolný vstup do moře. Lehátka byla vždy volná.

Iva Habichová, 04.05.2016, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2015
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Iva Habichová 2016-05-04 8.6 1 10 Acapulco Beach § Spa

Celkem: 6 Dovolena vhodna pro rodiny s detmi. Plaze jsou kamenite, daleko od hotelu a navic hodne odpadku. Hotelove auto vozi zadarmo klienty...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena vhodna pro rodiny s detmi. Plaze jsou kamenite, daleko od hotelu a navic hodne odpadku. Hotelove auto vozi zadarmo klienty hotelu rano na plaz a navecer zpet (takze jste bez obedu na hotelu). Muzete ale samozrejme vyuzit mistni "mhd", za prislusny poplatek. Prostredi hotelu velmi pekne, v arealu dva bazeny, jeden se skluzavkami. Dostatek lehatek. Ciste prostredi. Jidlo a piti v poradku, na baru v ramci all inclusive dostanete mistni drinky, pivo a nealko, a nemaji problem, kdyz chodite casto :). Jen maji problem, abyste si nosili piti z baru na pokoj, coz vzhledem k tomu, ze mistni voda ve vodovodu neni pitna, bylo hodne neprijemna. Pitnou vodu si vsak muzete koupit nedaleko v obchode. Zaverem: Za danou cenu je to dovolena velmi dobra. Kdo nejezdite na dovolenou vylozene k mori, ale spise za odpocinkem v bazenech hotelu, potom muzu doporucit. Zobrazit celou recenzi

Petr C., 28.04.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Club Simena

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Club Simena, Severní Kypr, Kypr Petr C. 2016-04-28 6 1 10 Club Simena

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800