Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 3 980 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 3 980 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 6,6 Když zapomenu na své chuťové buňky, tak mohu vřele doporučit. Hotelů za tuto cenu, přímo na pláži moc nenajdete.

 • 8,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Když zapomenu na své chuťové buňky, tak mohu vřele doporučit. Hotelů za tuto cenu, přímo na pláži moc nenajdete. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Klimatizace funguje, na 3 hvězdy ubytování slušné.

Strava
HNUS, jídlo se nedělí na dobré a špatné, ale na poživatelné a nepoživatelné. Pořád dokola stejné vařené jídlo. žádný gyros, nic grilovaného, všechno uvaří najednou. Saláty na pohled krásné, ale 9 z 10 kyselé nebo slano-kyselé.

Služby hotelu
Obsluha příjemná, pivem a brandy si napravíte chuť po jídle.

Pláž
Pláž super, hned pod hotelem, nad ní bazény a bar. S dětmi úplně ideální. Šnorchlovat můžete jak dlouho chcete, ale nic nenajdete.

Anonym, 26.06.2016, Datum pobytu: 15.6. - 22.6.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Crystal Rocks

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Crystal Rocks, Severní Kypr, Kypr Anonym 2016-06-26 6.6 1 10 Crystal Rocks

Celkem: 5,6 Největší zklamání bylo, že jsme v podstatě přišli o celý jeden den, neboť v den odletu jsme ČR opustili až kolem 22. hodiny (odlet...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Největší zklamání bylo, že jsme v podstatě přišli o celý jeden den, neboť v den odletu jsme ČR opustili až kolem 22. hodiny (odlet 21:25). Do hotelu na Kypru jsme přijeli až v pět ráno následující den (nutné přistání v Turecku a následně čekání na transfer na letišti a samotný transfer), takže sice bylo inzerováno 8 dní, ale nakonec jsme v hotelu spali jen 6 nocí. Služby CK se v podstatě omezovaly na zařízení transferu z letiště a na letiště, výlety byly extrémně předražené. Výlet do nedalekého hlavního města Nikósie stál 35 EUR za osobu. Výlet zahrnoval jen dopravu a služby průvodce (bez přidané hodnoty). Odjezd ráno v 9:00 z hotelu a odjezd zpět v 13:00 (tzn. pouze tři hodiny, z toho cca 2 hodiny rozchod). Ostatní výlety byly stejně předražené od 25 EUR do 50 EUR. Bohužel na řadu míst, které by stály za to, neexistuje místní MHD, takže jediná možnost je půjčit si auto (na minimálně tři dny, řízení po levé straně vozovky jako v UK) nebo najmout taxi (příliš drahé). Hotel je inzerován zřejmě jako ideální pro seniory, za náš pobyt tam byla snad jen jedna mladá rodina jinak samé starší páry, což nám osobně nevadilo. Pokud hledáte velmi klidný hotel s průměrnými službami a poměrně levnými cenami, je to ideální. Pro aktivnější páry bych jej ale nedoporučila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je umístěn poměrně daleko od města, úžasné je panorama hor přímo za vilkami, kde jsme bydleli. Pláž je asi jen 100 m. U hotelu je opravdu velký bazén, velmi příjemný a poměrně čistý (hloubka v části pro plavce 1,78 cm, byla i část pro děti). Kolem bazénu byl dostatek lehátek i slunečníků se stolkem. V pokoji sice byla klimatizace, ale měli jsme pokoj v druhém patře pod střechou v nových vilkách kousek od hotelu, kde klima vůbec nestíhala (ve dne na nejnižší teplotu), navíc byla namířená přímo na postel, takže v noci nešlo mít zapnutou vyšší teplotu. Každé ráno byly vyměněné ručníky a osušky a snaha o ustlání postele byla taky. Vytřené ale nebylo, navíc v pokoji nebyl smetáček s lopatkou, takže si umíte představit, jak to tam vypadalo po pár dnech. Sprchový kout také neumývali. Příjemný byl ale balkon se stolkem a židličkami a minibar. Ceny v celém ubytování a minibaru byly dvakrát vyšší než v nedalekém minimarketu, což jsme zjistili až v polovině pobytu. V době snídaně a večeře kolem stolů škemraly potulné kočky, na pláži zase potulní psi, ale takto to je na Kypru asi všude.

Strava
Měli jsme polopenzi, ráno i večer formou bufetu. Na snídani byl vždy vaječné omelety, případně palačinky, pak klasicky pečivo, jogurty, zelenina, žluté a červené melouny, ovocné šťávy (ne džusy), káva a čaj. Káva se v podstatě nedala pít, byla rozpustná a pokud jste zvyklí na kávu z pressovače nebo i klasickou českou rozpustnou, kávu neoceníte. Byly také dva druhy sýrů a salám (ne šunka, spíš připomínal gothaj). K večeři byly vždy dvě přílohy a nějaké maso a zelenina, olivy, saláty, bylinky. Hodně bych ocenila, že jak ke snídani, tak k večeři bylo k dispozici spousta čerstvých bylinek (koriandr, máta a další). Jídla bylo dost i při plné obsazenosti hotelu, ale ne vždy jsme si pochutnali a to podotýkám, že ani jeden nejsme vůbec vybíraví. Asi jsme čekali grilovanou zeleninu a lépe ochucené přílohy. K večeři není v ceně pití. V hotelovém baru lze koupit pivo, víno, míchané koktejly za moc nestojí. Kávu dělají také rozpustnou, takže ani za vlastní si chuť nezlepšíte. Pro mě jako kafaře to byl fakt očistec, takže jsem to zachraňovala ledovou kávou z plechovky.

Služby hotelu
Hotelová restaurace byla dobrá, vařili dobře a porce byly velké. Ceny okolo 15-20 TL, cca 160 CZK i s pitím na osobu a jídlo Vám donesli i k bazénu, což bylo velmi příjemné. Cola, Sprite a Fanta v plechovce za 4 TL. Koktejl za 8 a domácí limonáda za 6. Na recepci velmi příjemný Afričan s výbornou angličtinou. Za jídlo, drinky a minibar se dalo platit na recepci kartou (na konci hotelu). Nic se neplatilo cash, ale formou účtů, které jsme museli vždy podepsat, v závěru pobytu se to pak vyúčtovalo. Za výlety CK ale platit kartou nešlo. Platby přijímali v EUR nebo v TL. Ve většině turistických míst šlo platit EUR, ale v místním minimarketu či za dolmuše (místní bus) pouze v TL. V hotelu je fotbálek i kulečník, obé za poplatek. TV je ve společenské místnosti s klimatizací. Příjemná byla také velká hotelová lobby s pohodlnými křesly a wifi. WIFI fungovala jen na recepci, nedosáhla k bazénu, ani do jídelny, což ale hodnotím velmi pozitivně (od práce si opravdu odpočinete).

Pláž
Pláž byla malá a malebná. Na pláži drobné kamínky s pískem, ve vodě kameny, občas velké, na které bylo třeba dávat pozor. Na pláži jen omezený počet lehátek se slunečníky (asi 12 lehátek, pouze slaměné, které propouštěly slunce), které navíc využívají i nehoteloví hosté (i když by neměli), tím pádem byl často nedostatek. Ostatní pláže jsou prý v docházkové vzdálenosti, ale jen po hlavní cestě asi 15-30 min, v těch vedrech jsme to neabsolvovali.

Jana B., 25.06.2016, Datum pobytu: 12.6. - 19.6.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Sempati

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sempati, Severní Kypr, Kypr Jana B. 2016-06-25 5.6 1 10 Hotel Sempati

Celkem: 7,8 Počasí pěkně, fakult. výlet na Karpaz povedený(delegáti na výsoke úrovni)

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Počasí pěkně, fakult. výlet na Karpaz povedený(delegáti na výsoke úrovni) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné , čisté(každý den úklid):bez pripominek

Strava
Na dostatečné úrovni,nealko v neomezeném mnozstvi

Služby hotelu
Personál ochotný,vstricny,vzdy poradil i pomohl.

Pláž
Dostupnost:15m od ubytování,plaz čistá,rekreantu mene-vyhodne,snorchlovani-morsky život žádný, dno nic zajímavého. Slunečníky a lehátka k dispozici. Doporučuji vám boty do vody(kamenné dno a rozpálený písek).

Pavel Kozelek, 24.06.2016, Datum pobytu: 14.6. - 21.6.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Long Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Long Beach, Severní Kypr, Kypr Pavel Kozelek 2016-06-24 7.8 1 10 Long Beach Po příjezdu ubytování až v 6.00hod. rano

Celkem: 8,6 naprostá spokojenost

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
naprostá spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté, uklizeno, krásný výhled na moře

Strava
nejlepší ze všech, kde jsem kdy byla

Služby hotelu
výborné

Pláž
mohla by být lepší, širší...

Bohdana Veselá, 24.06.2016, Datum pobytu: 14.6. - 21.6.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Salamis Bay Conti Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Salamis Bay Conti Resort, Severní Kypr, Kypr Bohdana Veselá 2016-06-24 8.6 1 10 Salamis Bay Conti

Celkem: 8,2 Dovolená splnila to, co jsem od ní očekávala. Krásné prostředí hotelu, pěkné a velké bungalovy, ve kterých jsme byli ubytováni. Denně...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila to, co jsem od ní očekávala. Krásné prostředí hotelu, pěkné a velké bungalovy, ve kterých jsme byli ubytováni. Denně úklid a výměna ručníků. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme v bungalovech, které nám plně vyhovovaly. K dispozici lednička, varná konvice, dva balkóny, klimatizace.

Strava
Strava byla dostačující, vždy jsem si vybrala z nabídky. Škoda jen, že nebyla u večeře k dispozici sklenka vína.

Služby hotelu
Se službami jsem byla velmi spokojena. Personál byl ochotný a milý.

Pláž
Pláž nám vyhovovala, přístup do moře z jedné strany pozvolný, písečný, z druhé strany pláže byl přístup po schůdkách přímo do hlubší vody.

Jarmila Dvorská, 24.06.2016, Datum pobytu: 8.6. - 15.6.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Chateau Lambousa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Chateau Lambousa, Severní Kypr, Kypr Jarmila Dvorská 2016-06-24 8.2 1 10 Hotel Le Chateau Lambousa - Dotované pobyty 50+

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800