Kypr Kypr

Mapa - Kyperská republika

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 10 522 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 10 522 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 9,8 Nemělo chybu, vše OK

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nemělo chybu, vše OK Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj - měl pouze skříň s ramínky, nikoli nějakou skříňku na ostatní prádlo, možnost uložit (někde ) jen pro jeden kufr, žádný stolek v pokoji, jedna židle (obsazená kufrem) a rozkládací křeslo. Na balkonku jen jedna židle. V koupelně by se také unesly další háčky či police.

Strava
Opravdu vynikající, včetně ochotné obsluhy.

Služby hotelu
Služby odpovídaly vysoké kvalitě hotelu.

Pláž
Pláž menší, ale bez problému pojala velké množsví hostů. Snad jediná připomínka, že by se určitě neměla rozšiřovat kapacita hotelu ( a jejich depandance), neboť by to již bylo na snížení úrovně tohoto jinak skvělého zařízení

Petra K., 30.10.2014, Datum pobytu: 16.10. - 23.10.2014
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Salamis Bay Conti Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Salamis Bay Conti Resort, Severní Kypr, Kypr Petra K. 2014-10-30 9.8 1 10 Salamis Bay Conti hotel

Celkem: 10 Perfektní

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné bez připomínek.

Strava
Výborná, pestrá, kvalitní, obsluha vzorná

Služby hotelu
Výborné proto sem opakovaně jezdíme.

Pláž
Výborně udržovaná.

Miroslav Hrdlička, 30.10.2014, Datum pobytu: 20.10. - 27.10.2014
Oblast: Kypr Kypr, Agia Napa, Hotel:Adams Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Pohled k tobogánu 5 fotografií

Adams Beach, Agia Napa, Kypr Miroslav Hrdlička 2014-10-30 10 1 10 Adams Beach

Celkem: 8,4 Klidná, pohodová dovolená bez návalu hotelových hostů a radostně dovádějících dětí. I přes končící hlavní sezónu by 5***** hotel měl...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Klidná, pohodová dovolená bez návalu hotelových hostů a radostně dovádějících dětí. I přes končící hlavní sezónu by 5***** hotel měl nabízet lepší a rozmanitější služby. V jiných destinacích by zřejmě dosáhl maximálně na 4****. Letovisko Ayia Napa bohužel nabízí hlavně kavárny, taverny a obchody s tzv. turistickými tretkami. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj i koupelna dostatečně velké. Vybavení nepoškozené, hodně úložných prostorů. Na pokoji po úhradě k dispozici trezor, minibar, Wi-Fi. Po doplatku možnost změny pokoje od běžného až po King Suite.

Strava
Polopenze pestrá, bufetová nabídka. Jídlo chutné, snídaně bohaté, ale po celou dobu pobytu stejné. Káva k snídani pouze rozpustná. Stravování all inclusive hotel nenabízel.

Služby hotelu
I přes kategorii 5***** u večeře personál bohužel nedbal na dodržování vhodného oděvu. Například já osobně bych toho bývalého politika z Prahy v těch jeho plážových kraťasech a vytahaném triku z restaurace vyhodil.

Úslužný především nižší personál, který byl docela přístupný k zajištění téměř na čemkoliv.

Obstojné animační programy a sportovní aktivity v areálu hotelu.

Kvůli končící hlavní sezóně bohužel pomalu zavírali některé venkovní restaurace.

Na recepci chybí kvalitní free Wi-Fi připojení.

Pláž
Super průzračná voda s písečným přístupem do moře. Hlavní NISSI BEACH hodně přelidněná - tak trochu blázinec. Velká nabídka sportovních aktivit v moři. Pro toho kdo chtěl klidnější pláž, stačilo přejít 5-10 minut na vedlejší.

Leoš G., 30.10.2014, Datum pobytu: 20.10. - 27.10.2014
Oblast: Kypr Kypr, Agia Napa, Hotel:Adams Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Adams Beach, Agia Napa, Kypr Leoš G. 2014-10-30 8.4 1 10 Podzimní pohoda

Celkem: 6,8 Dojem ze zájezdu kladně překonal má očekávání. Rozhodující měrou je dáno mé celkově kladné hodnocení zájezdu krásným počasím, mořem...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dojem ze zájezdu kladně překonal má očekávání. Rozhodující měrou je dáno mé celkově kladné hodnocení zájezdu krásným počasím, mořem (zálivem), bezprostředním okolím hotelu, klidem (zřejmě díky nízké obsazenosti hotelu <25%) a pohodlím. S ohledem na vyšší ceny na Kypru (srovnatelné např. s Korsikou) považuji takovýto zájezd za vhodnou alternativu pro odpočinkovou dovolenou s bohatou nabídkou aktivit dle individuálních preferencí (krásné památky, přírodní krásy, poznáváni lokalit s autentickou místní atmosférou etc.). Hotel má však již několik křížků (asi více než hvězdiček a proto by bylo chybou očekávat bezchybný stav a funkčnost zařízení ovšem s výjimkou bazénů, které jsou stále hezké a v den příletu jsem je večer využil ač nemají být využívány po 19.h (což jsem zjistil až následujícího dne – škoda, večerní plavání v osvětleném bazénu bylo moc fajn, ne každý je ochoten si zaplavat v moři za tmy) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skvěle situované a koncipované, pokoj vč. přísl. prostorný a pohodlný. Vybavení kvalitní ovšem značně opotřebené.

Strava
Výběr jídel byl bohatý (možnost volného výběru odhadem z 8 teplých jídel 8 salátů 5 desertů + ovoce a sýrů). Ani poměrně stabilní složení menu mě díky bohatému výběru neomrzelo. Vnitrozemce zkrátka středomořská strava potěší. Pro kulinářský zážitek je přec lepší navštívit některou z restaurací v okolí. (v těsné blízkosti hotelu se nacházejí 3 restaurace)

Služby hotelu
Ze služeb hotelu jsem ocenil přívětivost a nápomocnost recepčních, bar na pláži (úžehu je lépe předcházet; pivo sice Čecha nepotěší, ale přesto osvěží), tělocvičnu i billiard.

Pláž
Pobřeží je skalisté, moře krásné a občas neklidné. Pro ty, kteří se ve vlnách necítí jako ryba ve vodě, je k dispozici jakési mělké přírodní akvárium (cca 10 x 20 m, hloubka cca 0,5 – 1,5 m), které je před příbojem chráněno. Tam si lze zaplavat, i když jsou vyvěšeny červené vlajky, které by měli odradit od plavání v zálivu. Pro milovníky potápění je místní mělký záliv zcela příhodný.

David N., 30.10.2014, Datum pobytu: 16.10. - 27.10.2014
Oblast: Kypr Kypr, Kissonerga, Hotel:Cynthiana Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Cynthiana Beach, Kissonerga, Kypr David N. 2014-10-30 6.8 1 10 Cynthiana Beach Hotel

Celkem: 9,4 Celkový dojem výborný, doporučuji všem.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem výborný, doporučuji všem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, světlé, denně uklizené. Každý druhý den výměna ručníků.Personál usměvavý, ochotný. Prostředí i chování zaměstnanců hotelu odpovídá hvězdičkám.

Strava
Strava vynikající, velmi pestrá a chutná. Úplně stačí snídaně a večeře.

Služby hotelu
Všechny služby jsme nevyužili. Líbili se nám animační programy. Hosté, se kterými jsme mluvili byli spokojeni i s jinými službami - např.kadeřnickými, jen cena byla dost vysoká.

Vyhovovalo nám bezplatné zapůjčení osušek na pláž.

Pláž
Hotelová pláž je hned za posledním bazénkem. Byla čistá, spousta volných lehátek a slunečníků, málo lidí. Také sousední krásná pláž Nissi beach byla málo obsazená, takže si každý našel místo, které mu vyhovuje.

Protože bylo krásné počasí, byla příjemná i voda, i když asi trochu chladnější, než v letních měsících. Voda čistá,průzračná.

Milena P., 30.10.2014, Datum pobytu: 20.10. - 27.10.2014
Oblast: Kypr Kypr, Agia Napa, Hotel:Adams Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Adams Beach, Agia Napa, Kypr Milena P. 2014-10-30 9.4 1 10 Adams Beach

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800