Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 9 990 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 9 990 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 7,8 My byli spokojeni. Jen upozornění na české cestovky!! Neplaťte si zájezdy tady v Česku, ale až tam, je to levnější a lépe si vyberete....

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
My byli spokojeni. Jen upozornění na české cestovky!!

Neplaťte si zájezdy tady v Česku, ale až tam, je to levnější a lépe si vyberete.

České cestovky berou za výlety po ostrově více než německé ! Proč ?

Nejlépe je jet s cestovkou, s jejich místní agenturou, na výlety. Cena je poloviční za stejné služby !!

Jen výklad je anglický nebo německý. Ale to až tak nevadí. A zase pozor, nejezděte s Rusy. Jsou hluční, pokřikují, pijou a jsou nedochvilní - to zkusili naši známí. Na Monte nebo levády můžete sami. Tož tak přátelé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel pěkný, čistý, personál ochotný. My bydleli na 6-tém p. Ale to jsme si předem vyjednali telef hovorem. To, co vidíte na obrázku, ty bazény, to je 3.p. V horních patrech ubytovávají Němce a Angličany a také bohaté Rusy.

Ubytovaní na 1 a 2 p. vidí do rušné ulice, určitě ne na moře.

Strava
Strava pestrá na velmi dobré úrovni. Výběr jídel, dobrá obsluha.

Jíst se dá vevnitř i venku, u bazénu, což je výborné.

Služby hotelu
Klasický hotel asi 4 hvězdy. Internet v internetové místnosti je dosti pomalý a zájemců moc.

Zejména malí Rusové vás nepustí, hrají hry a jsou rozpustilí.

Pláž
Hotel má bazén na 3 p u jídelen, s výhledem přes stromy na moře a také krytý na 2. p. Ten bez výhledu.

Vstup do moře poblíž není. Asi 10 min je Lido, veřejné koupání v moři za vstupné. Ale pozor, věci nejsou hlídané, údajně se tam krade, když jste v moři a ne na dece. Asi 30 min je po cestě kolem moře vpravo, za hotely, skalnatá pláž. Místo, kde se dá koupat. Divoké skály, ale moc pěkné. Dá se tam koupat i bez ! Sestup dolů je strmý, ale je to cesta. Je tam i malá pláž,10 min od hotelu, betonový plácek, kde se koupají místní děti, ale tam bych nešel.

A ? Kdo má odvahu a suverenitu, může do blízkého 5-ti hvězdičkového hotelu, který má vstup do moře.

Ale chce to umět dobře německy nebo anglicky, zodpovědět případný dotaz a říci, že tady bydlím. Ha ha, my to tak dělali. Ale v restauraci u moře plaťte hotově, jinak si vás dohledají v hotelové databázi.

Rudolf N., 28.05.2016, Datum pobytu: 27.7. - 2.8.2015
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Four Views Monumental

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Four Views Monumental, Funchal, Madeira Rudolf N. 2016-05-28 7.8 1 10 Four Views Monumental

Celkem: 8,6 Hotel bych si vybral znovu, i když nějaké drobnosti k vylepšení by se našly. Podrobnosti dále v recenzi.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel bych si vybral znovu, i když nějaké drobnosti k vylepšení by se našly. Podrobnosti dále v recenzi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel 4* dle mne odpovídal 3,5*. Na pokoji dokonalá čistota. Jednalo se o prostorné studio se zánovním nábytkem, který měl jen nepatrné oděrky na několika místech.. Vybavení bylo - lednička (hlučná, kterou jsme si vypínali na noc), kávovar, 2-ploténkový vařič, nádobí. Postrádali jsme mikrovlnku. Postele příjemné (nebyly proležené), ze kterých nebolela záda jako v jiných destinacích. V koupelně vana se sprchou, bidet, WC, vysoušeč vlasů. Zásuvky jako v ČR. Hotel má 6 ubytovacích podlaží. V každém podlaží jsou jen 4 pokoje. Všechny pokoje vedou do ulice, která ale není vyloženě hlavní tepnou. Na pokoji Wi-Fi vždy fungující. Heslo si musíte vyžádat na recepci.

Strava
Měli jsme jen snídaně, které byly formou studeného a teplého bufetu. Každý den nějaká vajíčka různě připravená, která se každý den měnila. Opečená slanina, jeden den např. teplé žampiony, druhý den teplé rajče, nebo jablko v županu další den. Každý den tvrdy sýr, levná šunka a 2-3 druhy salámů. Denně čerstvé již nakrájené ovoce, které bylo každý den jiné (např. meloun, ananas, pomeranč). Navíc bylo ovoce na misce volně k odběru již neloupané: jablko, madeirské banány, hrušky... Mimo čerstvé ovoce bylo denně k dispozici i kompotované (ananas, broskev, švestky..), které bylo výborné si přidávat do několika druhů jogurtů, do kterých jste si mohli přidat i několik druhů müsli. Ze zeleniny nakrájené rajčata, paprika, okurky. Teplé a studené nápoje (džusy z automatu různých příchutí). Pečivo bylo více druhů. Dále klasicky máslo, marmeláda, nutela. Talířky i hrnky a skleničky byly malé. Manželka byla se snídaňovým bufetem spokojená. Já trochu méně, protože jsem zvyklý na lepší bufety. Večeři bylo možné si přikoupit za stejnou cenu jako od CK. Ta vycházela asi na 420 Kč/osoba. Vzhledem k blízkosti obrovského nákupního centra Forum Madeira (asi 140 metrů) je výhodné chodit do samoobslužného Sabores v tomto nákupním centru, kde si vybíráte sami z nabídky a ukládáte na talíře, které Vám u pokladny zváží. Cena je 10,xx EUR/ kg bez ohledu na to, zda si dáte na talíř více masa...1. den jsem si dal vyhlášené madeirské speciality: espadu a tuňáka. Každý den byla nabídka jiná. K jídlu si můžete dát v láhvi malé dobré bílé víno (necelé 4 dcl), které po otevření stojí přesně 1,78 EUR a jmenuje se Vinho Branco Porta Ravessa. Pokud si víno nenecháte otevřít, tak stojí 2,xx Eur. Pokud do Sabores přijdete mezi 21.30 - 24.00 hodin, tak je účtovaná cena poloviční. Bývá dost plno a podle mne je nabídka již přebraná (odhad - nevyužili jsme, ale viděli obsazenost).Nevýhoda Saboresu je ta, že než dojdete na řadu, tak Vám jídlo chládne a když začnete jíst, tak je již jen vlažné. Hned vedle Sabores je velký supermarket Pingo Doce.

Služby hotelu
Veškeré služby probíhaly v sesterském hotelu Jardins d´Ajuda, který byl vzdálen odhadem 90 metrů. Každý hotel má své netové stránky, ale adresu mají společnou. Tzn., že na snídaně jsme chodili tady. I wellness probíhal zde. Dle katalogu CK je dispozici jen vnitřní a venkovní bazén, ale v pokynech, které dostanete po příletu jak od CK, tak na recepci máte navíc uvedenou i vířivku a saunu. Výborné vždy po každém dni zrelaxovat. Osušky si nosit nemusíte, protože je vždy dostanete za přidělené kartičky, které Vám při odchodu z wellness vrátí výměnou za mokré ručníky. Venkovní bazén je v krásné zahradě. Lehátka jsou zdarma. Slunečník za 1,5 EUR. Wellness je ve velmi dobrém stavu včetně venkovního bazénu, který je v krásné velké vzorně udržované zahradě. Do centra Funchalu jezdí zdarma 4x denně hotelový bus. 1. v 9.30 a poslední z Funchalu v 18.00 hodin. Autobus bývá zaplněný jen asi z 1/5. Chtěli jsme se nahlásit na 2. den, ale bylo nám řečeno, že není potřeba. I když mají oba hotely na stránkách uvedeno, že hovoří 5-ti jazyky, tak s němčinou moc nepočítejte.

Pláž
Pláž jsme objevili malou, neplacenou, vzdušnou čarou asi 400 metrů od hotelu směrem do centra. Je kamenitá s vybetonovaným pozvolným vstupem do vody. Na pláži je 1 sprcha. Bez WC a převlékárny. Nejedná se o placené Lido, kde by bylo vše...

Anonym, 11.05.2016, Datum pobytu: 29.4. - 6.5.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Musa d´ Ajuda

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Musa d´Ajuda 1 fotografie

Musa d´ Ajuda, Funchal, Madeira Anonym 2016-05-11 8.6 1 10 Musa d´ Ajuda

Celkem: 5,4 Hotel na vyvýšenině nad mořem s krásnými výhledy v dobré vzdálenosti od hlavního města.Klidná lokalita.Ubytování velmi průměrné s dobrými...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel na vyvýšenině nad mořem s krásnými výhledy v dobré vzdálenosti od hlavního města.Klidná lokalita.Ubytování velmi průměrné s dobrými snídaněmi. Nevhodný hotel pro ty, co se hůř pohybují. K pláži půl hodiny z prudkého kopce. / možno ale na použít lanovku/. Možnost krásných pěších procházek nejen po levádách, ale i po okolí hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nevelké pokoje s poněkud straším vybavením ale s dobrým pravidelným úklidem.Krásný výhled do zahrady a na moře.Některé pokoje jsou propojeny se sousedími jednoduchými, samozřejmě uzamčenými dveřmi a tak je docela slyšet co si povídají sousedi. Rovněž hluk z chodeb, bouchání dveřmi.Nedovedu si představit mít za sousedy hlučnou společnost.P řiplatili jsme si kuchyňský kout,který je schovám ve "skříni" - po roztažení dveří se objeví malá lednice,dvouvařič a zakladní kuchyň.potřeby. Mikrovlnka nebyla.

Strava
Snídaně výborné, velký výběr včetně místních banánů. Polopenze je na poukázky v okolních restauracích mimo hotel. Restaurace v hotelu Dom Pedrototiž byla na obědy a večeře plně zarezervována jen pro francouzkou klientelu,která tvořila 95% obsazení hotelu.

Služby hotelu
Dva malé bazény,vnitřní vyhřívaný, venkovní poměrně chladný na zahradě. Dvakrát týdně kultur.program hlavně ve francouzštině.Hřiště na volejbal a stůl na ping pong.Recepce nabízí zprostředkování půjčení auta.

Pláž
Nutno jet placenou lanovkou /3 eura/ nebo serpentinami pěšky 30 minut.Také je možné na ni dojet autem. Pláž oblázková, kamenitá,velké vlny rolující balvany tam a zpět. Za 12 dní jsme se ani jednou na ní nekoupali.Nebylo to možné.Na pláži je restaurace. Na písečnou, karibskou pláž do 15 km vzdáleného Machica se dá pohodlně dojet busem za 2,5 eura. Zastávka 15 minut pěšky. u hlavní silnice nad hotelem.

Anonym, 09.05.2016, Datum pobytu: 18.4. - 29.4.2016
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel:Dom Pedro Garajau

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Christo del Rei - vyhlídka pod hotelem 3 fotografie

Dom Pedro Garajau, Caniço, Madeira Anonym 2016-05-09 5.4 1 10 Dom Pedro Garajau

Celkem: 9 Úžasné. Jednou vidět vydá za 1000x slyšet ... se říká. V tomto případě to platí několikanásobně.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Úžasné. Jednou vidět vydá za 1000x slyšet ... se říká. V tomto případě to platí několikanásobně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmány jsou ve velikosti 2KK + 2 terasy k tomu. Super!

Strava
Strava vynikající, protože snídáte vedle v hotelu Four Views Monumental - 4*, ve 4 patře s výhledem na oceán. Rozmanitost jídla je prostě rozmanitá, všeho dostatek. I náročný strávník si přijde na své. Večeře,(které jsme si dokoupili za 11 euro) jsou v tom samém duchu...

Služby hotelu
Služby v dobré kvalitě.

Pláž
Kousek pod hotelem je nové Lido.

Anonym, 02.05.2016, Datum pobytu: 8.4. - 15.4.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Vitória

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Vlajka Funchalu 12 fotografií

Vitória, Funchal, Madeira Anonym 2016-05-02 9 1 10 Vitória

Celkem: 7,8 Maximální spokojenost s cestovní agenturou Invia, i s pořádající CK. Díky Vám se naše dovolená vydařila na jedničku a Madeiru všem vřele...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Maximální spokojenost s cestovní agenturou Invia, i s pořádající CK. Díky Vám se naše dovolená vydařila na jedničku a Madeiru všem vřele doporučuji!!!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Průměrný hotel, ale nestěžuji si. Viz: služby hotelů

Strava
Se stravou jsem byla maximálně spokojena!!!!

Služby hotelu
Znám lepší hotely, ale já jela na Madeiru skrz její přírodní krásy, takže jsem hotel nějak neřešila. Hotel vystaven 80.-90. léta, takže přepych tam nečekejte, ale na pokojích a v celém hotelu je čisto...a to mě ke spokojenosti stačí...

Pláž
Madeira není na koupání, ale na koukání :-) . Pláž (betony) je od hotelu, tak cca 20 minut chůze.

Klára Blahová, 04.04.2016, Datum pobytu: 21.3. - 30.3.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Estrelicia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Estrelicia, Funchal, Madeira Klára Blahová 2016-04-04 7.8 1 10 ESTRELICIA - linkový let

Všechny recenze Madeira

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800