Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 12 510 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 12 510 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 8,4 super

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
v pořádku

Strava
v pořádku

Služby hotelu
bezchybné

Pláž
nebylo možné využít kvůli počasí

Anonym, 21.07.2016, Datum pobytu: 14.4. - 21.4.2016
Oblast: Madeira Madeira, Machico, Hotel:Dom Pedro Baia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Dom Pedro Baia, Machico, Madeira Anonym 2016-07-21 8.4 1 10 Dom Pedro Baía

Celkem: 6,4 Hotel zamereny na klientelu aktivnich nemeckych duchodcu - turistu.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel zamereny na klientelu aktivnich nemeckych duchodcu - turistu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je stary, ale cisty. Pokoje prostorne, chybi jen moznost nechat ususit mokre obleceni. Ackoli je hotel velice blizko letiste (hned za kopcem), hluk letadel nerusi.

Strava
Dostatecny vyber bufetove snidane i vecere, na veceri je ale nutne dorazit vcas, pozdeji vecer uz vyber nic moc. Nabidka jidel byla spis mezinarodni, chybelo mi vice mistnich (rybich) specialit.

Služby hotelu
(Venkovni) bazen pristupny i po oficialnich otviracich hodinach (v tom pripade bez sluzeb zapujceni rucniku), dostatecne velky na trochu plavani (cca 20m), spis studeny (cca 24 stupnu, v dubnu), se slanou vodou. Detske brouzdaliste mimo provoz. Ostatni sluzby nevyuzivany.

Pláž
Kamenita plaz cca 200m od hotelu, pisecna plaz cca 500m; pisecna cast castecne chranena pred vlnami. V dubnu voda velice studena (cca 17 stupnu), plavani mozne v neoprenu a za klidneho more.

Blanka D., 21.07.2016, Datum pobytu: 14.4. - 21.4.2016
Oblast: Madeira Madeira, Machico, Hotel:Dom Pedro Baia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Dom Pedro Baia, Machico, Madeira Blanka D. 2016-07-21 6.4 1 10 Vylety

Celkem: 6 Bezny turisticky 4* hotel s nadprumernym pristupem do more a dobrou snidani.

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Bezny turisticky 4* hotel s nadprumernym pristupem do more a dobrou snidani. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na pokojich je znat znacna opotrebovanost - takto 5* skutecne nevypada. Fen v koupelne nepouzitelny, ze by horsi pokoje davali automaticky klientum CK?

Strava
Povinnost zakoupit polopenzi je ze strany hotelu velmi omezujici. V deklarovanem 5* hotelu by vecerni bufet mel mit alespon lepsi formu, resp. by to nemel byt bufet pro turisty v kratasech. Nutno cekat ve fronte na usazeni, celkove nevyvazena kvalita. Snidane si udrzuji vysoky standard, i kdyz extra platba za fresh juice a espresso je novinka ( oproti roku 2009 a 2013).

Služby hotelu
Nedpovidaji 5*. Neochota na recepci, bez odnosu zavazadel, celkove malo personalu. Uklid se vyrazne zhorsil, pokulhava umyti nadobi, radeji talir odnesou a uz nenahradi cistym. Na jednom pokoji uvitaci misa s ovocem, na druhem ne? Pri rannim odjezdu na vylet nauctovali snidanove balicky - neupozornili predem, nerekli, ze kontinent. snidane je od 4.00. Celkove velke zklamani ve srovnani s predchozimi pobyty.

Pláž
V kontextu Madeiry nadprumerny pristup do more.

Anonym, 20.07.2016, Datum pobytu: 10.7. - 17.7.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Vidamar Resorts Madeira

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vidamar Resorts Madeira, Funchal, Madeira Anonym 2016-07-20 6 1 10 Vidamar Resort Madeira

Celkem: 6,4 ubytovanie priemer, možno niečo menej destinacia očarila

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
ubytovanie priemer, možno niečo menej destinacia očarila Zobrazit celou recenzi

Ubytování
nie je to moderný hotel

Strava
raňajky ok

Služby hotelu
postarali sa o nás, boli veľmi ústretový

Pláž
Madeira nie je vyslovene plažova destinacia je to nádherna krajina plna farieb a života, tu človek ide nabrať novú silu k čomu mu krajina svojim prijemným prostredím vytvára podmienky. Ak máš rád turistiku a život nevahaj a navštív tuto destináciu.

Milan K., 20.07.2016, Datum pobytu: 7.7. - 17.7.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Gorgulho

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gorgulho, Funchal, Madeira Milan K. 2016-07-20 6.4 1 10 Gorgulho

Celkem: 6,4 Spokojenost

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl znatelně opotřebovanější než na fotkách.

Strava
Dobrá

Služby hotelu
Dobré

Pláž
Nenavštívili jsme.

Barbora V., 20.07.2016, Datum pobytu: 10.7. - 17.7.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Gorgulho

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Gorgulho, Funchal, Madeira Barbora V. 2016-07-20 6.4 1 10 GORGULHO charter

Všechny recenze Madeira

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622