Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 12 510 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 12 510 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 8,6 Dovolená na Madeiře je skutečný zážitek, je to krásný ostrov s příjemným klimatem. Doporučil bych cestovat ve čtyřech autem (sníží se...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na Madeiře je skutečný zážitek, je to krásný ostrov s příjemným klimatem. Doporučil bych cestovat ve čtyřech autem (sníží se náklady a je větší sranda) Ježdění po okreskách je zážitek, za chvilku jsem měl ruce jak vánočku :-) Dá se ovšem jezdit po dálnici a tunelama, cesta je pak rychlejší. Na pochopení místní autobusové dopravy nám týden nestačil :-) přesto jsme na jeden trek autobusem zajeli. Jídlo a pití není nijak natažené, všude kde jsme byli tak jídlo 8-10 a m.pivo 1,20eur. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na tříhvězdičkový hotel bylo ubytování parádní, super sociálka, velký balkon (posezení) s výhledem na oceán. Absence klimatizace mi nijak nevadila i když bylo léto v plné síle.

Strava
Měli jsme "pouze" snídani a ta byla pestrá se vším všudy.

Služby hotelu
Na recepci je dostupná wifi free a vedle recepce je půjčovna aut. Ceny v plné sezoně jsou od cca 50eur/den.

Pláž
Pláž je oblázková a je celkem kumšt se dostat do/z vody když jsou velké vlny. Dá se sejít po cestě nebo lanovkou (2,50/os dolu a zpět) Je zde i restaurace, sprchy, převlíkárna atd.

Monika V., 25.08.2016, Datum pobytu: 21.7. - 28.7.2016
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel:Dom Pedro Garajau

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Dom Pedro Garajau, Caniço, Madeira Monika V. 2016-08-25 8.6 1 10 Dom Pedro Garajau

Celkem: 5,4 Madeira je nádherný ostrov a na dovolené se nám moc líbilo. Určitě se vyplatí půjčit si auto a ostrov procestovat, protože je tam spoustu...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Madeira je nádherný ostrov a na dovolené se nám moc líbilo. Určitě se vyplatí půjčit si auto a ostrov procestovat, protože je tam spoustu zajímavých míst k vidění. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Z ubytování jsme tak nadšení nebyli. Jezdíme vždy do 4* s all inclusive a jsme zvyklí na jiný standard. Vybavení pokojů /nábytek, tv, doplňky, apod/ byly moderní a pěkné před x lety, nicméně žádná tragédie to není a na přespání to bohatě stačí. Kohoutek ve vaně hrůza. Co se nám jó zamlouvalo byl balkón s výhledem na bazén a oceán, tomu dávám 1 s *. Stručně řečeno, hotel by měl mít tak 3 hvězdy.

Strava
Stravování v hotelu nás docela zklamalo. Pro nás dosud nejhorší služby all inclusive co se týká výběru jídel i chuťových vlastností. Nevím, jestli je to celoplošný problém portugalců, ale jídlo nebylo zpravidla dochucené, takové neslané nemastné. Jídlo vyloženě neurazilo, ale ani nenadchlo. Pití byla celkem tragédie. Mojito chutnalo jak mentolová ústní voda. Obecně ty jejich míchané alko drinky nestály za nic. Jedna mašina na přeslazené "džusy" se v půlce pobytu rozbila, takže zbyla na celý hotel jedna a ráno při snídani jste se nevyhnuli dlouhým frontám, které byly vesměs často i u jídla, jelikož pulty nebyly nijak velké. Venkovní bar byl bez obsluhy, museli jste si pití čepovat sami. Obecně úroveň stravování i pití byla špatná. Obsluha se sice snažila, kmitala, ale nestíhali. Stoly byly věčně neuklizené. Čekali jste až vám čistě prostřou atd.

Služby hotelu
Masáže, saunu apod jsme nevyužili.

Pláž
Na pláži u hotelu jsme se ani jednou nekoupali. Byla tmavá, dost kamenitá. Což je všude po ostrově. Tip na luxusní písčitou světlou pláž: zajeďte si lodí na celodenní výlet na ostrov Porto Santo, my byli nadšení.

Libuše U., 25.08.2016, Datum pobytu: 14.8. - 21.8.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pestana Bay, Funchal, Madeira Libuše U. 2016-08-25 5.4 1 10 PESTANA BAY OCEAN APARTHOTEL charter

Celkem: 9,2 bola to jedna z najlepších dovoleniek. Prekrásna príroda spojená veľmi vkusne a nie neosobne s obrovským turistickým komplexom. Človek...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
bola to jedna z najlepších dovoleniek. Prekrásna príroda spojená veľmi vkusne a nie neosobne s obrovským turistickým komplexom. Človek nemal pocit závodného stravovania ako v iných lokalitách. Stava bola nadštandatná, rozmanitá a dala sa kombinovať podľa chuti. Ochota personálu a správanie prispievali k dobrej pohode. Bazén bol vždy čistý a dostatok kvalitních lehátok. Hotel nie stavaný na kúpanie v oceáne, je tam nepiesočná sopečná pláž, o kus ďalej je pláž s tmavým pieskom, ktorá určite vyhovovala a nedostatok z klasického piesku nahradilo jej začlenenie v tektonickej prírode. Spojenie do hlavního města je časté a dostatočné. Mesto je turisticky veľmi zaujímavé a nachádzajú sa v ňom muzeá, ktoré očaria i toho najnáročnejšieho milovníka umenia i techniky.Okrem historického stredu města je tam niekoľko botanických záhrad, jedna z nich je zatvorená z dôvodu požiaru. Komorná botanická záhrada je súčasťou hotelu a je možné si tu večer romanticky posedieť napr. s pohárikom madeiry. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vynikajúce, dostatok priestoru, v noci nie je potreba využívať klimatizáciu, je možné si otvoriť balkón a usínať za šumenia oceánu. Postele sú kvalitné a nevržú a vybavenie kúpelní je dostatečné a výmena ručníkov každý deň s doplňovaním hygienických potrieb, taktiež je bežná i výmena povlečenia.

Strava
Viď celkové zhrnutie.

Služby hotelu
Pri množstvo obslúžených turistov je potřeba vyzdvihnúť hlavne ochotu a záujem.Nestalo sa, že by sa niečo nestihlo a že by nastal s niečim problém. Podávanie informácií a komunikácia väčšinou v angličtine, nemčina podstatne slabšie.

Pláž
Pláž viď celkové zhrnutie

Marián H., 24.08.2016, Datum pobytu: 14.8. - 21.8.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pestana Bay, Funchal, Madeira Marián H. 2016-08-24 9.2 1 10 PESTANA BAY OCEAN APARTHOTEL charter

Celkem: 8,8 Dovolená stojí za to, hodně zajímavá destinace.

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená stojí za to, hodně zajímavá destinace. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo očekávání

Strava
Větší pestrost by jí slušela.

Služby hotelu
V pořádku.

Pláž
Dle předpokladu.

Michal P., 23.08.2016, Datum pobytu: 7.8. - 18.8.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Duas Torres

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Duas Torres, Funchal, Madeira Michal P. 2016-08-23 8.8 1 10 Duas Torres

Celkem: 9 Ostrov je malý, dá se projet během několika celodenních výletů, zajímavá historie, krásné přírodní lokality, kdo má rád turistiku - velmi...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ostrov je malý, dá se projet během několika celodenních výletů, zajímavá historie, krásné přírodní lokality, kdo má rád turistiku - velmi pěkné procházky různých náročností. Lokalita na dovolenou velmi pěkná, příjemní místní lidé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel odpovídal zařazení, pokoje čisté, denně uklízené.

Strava
Rozmanitá, místní jídla, hodně ryb a mořských produktů na různé způsoby, zelenina syrová i tepelně upravovaná, ovoce ke každému jídlu, po celý den zmrzliny.

Služby hotelu
Běžné služby, večer živá hudba v lobby, karaoke, wifi zdarma a silný signál během celého dne, masáže, posilovna, obchůdek, pravidelná bezplatná hotelová linka autobusu do centra Fuchalu a zpět.

Pláž
Velké oblázky, vhodná je obuv do moře, moře poměrně studené 22°.

Milada K., 22.08.2016, Datum pobytu: 11.8. - 18.8.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pestana Bay, Funchal, Madeira Milada K. 2016-08-22 9 1 10 Pestana Bay

Všechny recenze Madeira

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622