Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 12 510 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 12 510 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 5,4 Celkovy dojem dobry. Zarazila nas informacia od anglických turistov, že za ROVNAKÝ pobyt S AL INCLUSIVE zaplatili polovičnú cenu, jako...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkovy dojem dobry.

Zarazila nas informacia od anglických turistov, že za ROVNAKÝ pobyt S AL INCLUSIVE zaplatili polovičnú cenu, jako my LEN S RANAJKAMI.

Nevieme, či to máme brať jako diskrimináciu, alebo na nás naša cestovná kancelária o to viac zarába. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovacie zariadenie jako také dobře, menej sme boli spokojni s pridelenou izbou. Posobila nevyvetrane, a po vacsinu dna sme tam mali chladok, az nam tam bola zima. Obcas nas rusili autobusy, privazajuce a odvazajuce turistov na letisko.

Strava
Strava dobrá, mali sme len ranajky. Kazde rano podávali to isté, uvítali by sme mensšiu obměnu.

Služby hotelu
Služby primerané.

Pláž
Pláž bola od hotela ďalej, ale to nam tolko nevadilo, prisli sme za účelom turistiky.

Kristína Priedhorská, 25.06.2016, Datum pobytu: 16.5. - 23.5.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Aparthotel Mimosa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Aparthotel Mimosa, Funchal, Madeira Kristína Priedhorská 2016-06-25 5.4 1 10 Mimosa

Celkem: 8,6 Dovolená se nám vydařila ,byly jsme naprosto spokojeny,bylo by vhodné kdyby bylo více fakultativních zájezdů s česky mluvícím průvodce. /...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám vydařila ,byly jsme naprosto spokojeny,bylo by vhodné kdyby bylo více fakultativních zájezdů s česky mluvícím průvodce. / Byl pouze východní a západní okruh/ Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v naprostém pořádku , čistý upravený pokoj.

Strava
Stravování výborné, dostatek ryb i ovoce.

Služby hotelu
Čistý udržovaný bazén i vířivka ,hodně květin.

Pláž
Pláž u hotelu není.

Anonym, 23.06.2016, Datum pobytu: 13.6. - 20.6.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Duas Torres

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Duas Torres, Funchal, Madeira Anonym 2016-06-23 8.6 1 10 Duas Torres

Celkem: 9,4 Ze zvolené dovolené mám pouze nejlepší dojmy. Spolupráce s CK výborná, služby delegáta rovněž. Zvolená lokalita i typ ubytování splňovala...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ze zvolené dovolené mám pouze nejlepší dojmy. Spolupráce s CK výborná, služby delegáta rovněž. Zvolená lokalita i typ ubytování splňovala naše představy a požadavky. Předem jsme si zajistili auto a v autopůjčovně nebyl s ničím problém. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel doporučuji všem, kteří chtějí strávit dovolenou s výhodnou výchozí polohou města pro další výlety. Hotel je asi 10 minut pěšky od centra, parku a promenády kolem oceánu. Přesto jezdí 4x denně zdarma hotelový autobus, který jsme nevyužili.

Strava
Ubytování jsme měli pouze se snídaní, jelikož jsme jezdili na celodenní výlety. Snídaně byly velmi bohaté, od šampíčka, čaje, kávy, džusů přes šunku, salámy, sýry, zeleninu, ovoce, ovocné saláty, několik druhů jogurtů až po teplou nabídku.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou na velmi dobré úrovni - vstřícný personál, ochotný pomoci či poradit. Každodenní úklid pokojů je samozřejmostí. Servis u hotelového bazénu (úklid, výměna ručníků) je zajištěn, služby restaurace po celý den.

Pláž
Pláž ve Fuchallu jsme nevyužili, ale na cestách po Madeiře jsme se koupali na několika plážích.

Hana J., 20.06.2016, Datum pobytu: 10.6. - 17.6.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Four Views Baía

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Four Views Baía, Funchal, Madeira Hana J. 2016-06-20 9.4 1 10 Four Views Baia

Celkem: 8,6 jezdím stále do tohoto hotelu, takže je jasné, že mi vyhovuje.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
jezdím stále do tohoto hotelu, takže je jasné, že mi vyhovuje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
viz výše

Strava
viz výše

Služby hotelu
viz výše

Pláž
pro pláže se na Madeiru nejezdí

František Soukup, 18.06.2016, Datum pobytu: 30.5. - 6.6.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Greco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Greco, Funchal, Madeira František Soukup 2016-06-18 8.6 1 10 GRECO charter

Celkem: 9,8 Moc pěkné.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Moc pěkné. Zobrazit celou recenzi

Ladislav Chroust, 16.06.2016, Datum pobytu: 6.6. - 13.6.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Gorgulho

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Gorgulho, Funchal, Madeira Ladislav Chroust 2016-06-16 9.8 1 10 Gorgulho

Všechny recenze Madeira

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800