Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 6 990 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 6 990 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 8,4 prvy dojem bol zly nakolko hotel je meddzi vysokymi kopcami a mala som byt ubytovana vo Funchae nedopatrenim sme sa dostali sem...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
prvy dojem bol zly nakolko hotel je meddzi vysokymi kopcami a mala som byt ubytovana vo Funchae nedopatrenim sme sa dostali sem postretnuti s velmi ochotnou delegatkou a absolvovanim vyletou s nou sa splnil moj zivotny sen ak budem mat moznost vratim sa tam znova s tou istou agenturou INVIA HLOHOVEC. Madeira je jednoducho raj na zemi. Vrele odporucam Zobrazit celou recenzi

Ubytování
uplne spokojna. Ja s manzelom sme tam totiz iba prespavali cele dni sme boli vonku program do neskorej noci

Strava
mali sme iba ranajky boli super velky vyber a to som vegetarianka

Služby hotelu
v pohode

Pláž
plaz kamenista nic moc ale my sme tam nesli za kupanim ale za poznanim a to bolo uzasne. kazdy den sme si zaplavali a sli sme po svojom

Mária Lorincová, 17.10.2016, Datum pobytu: 23.6. - 30.6.2016
Oblast: Madeira Madeira, Hotel:Bravamar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bravamar, n/a, Madeira Mária Lorincová 2016-10-17 8.4 1 10 hotel Bravamar

Celkem: 7,2 Madeira krasna...pomer cena kvalita hotelu tiez vynikajuci.

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Madeira krasna...pomer cena kvalita hotelu tiez vynikajuci. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 16.10.2016, Datum pobytu: 31.7. - 11.8.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Vila Lusitania

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vila Lusitania, Funchal, Madeira Anonym 2016-10-16 7.2 1 10 Vila Lusitania

Celkem: 9,4 Dovolená se mi velmi líbila.Madeira má skutečně co nabídnout.Je to zde velmi rozmanité a myslím, že každý si tu najde své, co ho potěší....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se mi velmi líbila.Madeira má skutečně co nabídnout.Je to zde velmi rozmanité a myslím, že každý si tu najde své, co ho potěší. Mě vyhovovalo, že zde nejsou úporná horka.Příjemných 26 stupňů, pocitově ale o dva stupně více.Stále velmi příjemný teplý větřík.Země je užasně zelená a rozmanitá svými rostlinami.Každému bych doporučila půjčit si alespoň na jeden den auto.Rozhodně uvídíte víc z ostrova i z jiné perspektivy.Ráda se sem vrátím. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
K ubytování nemám žádné výhrady.Skvělý servis i čistota hotelu.Pokud ovšem nenavštíví hotel Polští turisté.

Strava
Vyníkající...tak pestrou stravu jsem zatím nikde neochutnala.Vše výborné a mnoho druhů mořských ryb.K snídani k dispozici šampaňské.TOP.

Služby hotelu
výborné...

Pláž
Pláž je velmi blízko, jen horší přístup.Kameny jsou dost velké.Možnost lézt z mola.Od hotelu asi 50 metrů.

Anonym, 16.10.2016, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2016
Oblast: Madeira Madeira, Hotel:Vila Galé

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Vila Galé, n/a, Madeira Anonym 2016-10-16 9.4 1 10 Vila Galé

Celkem: 10 Jedným slovom- fantastická dovolenka.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedným slovom- fantastická dovolenka. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
My sme v hoteli Orca Prsia už boli,teraz sme dostali ešte lepšiu izbu s obrovskou terasou.

Strava
Strava bola fantastická,casnici nesmierne ústretoví a milí.Dokonca mi každé ráno pripravili bezlepkové pečivo,kedze mám bezlepkovú diétu,co som ani v cestovke nehlasia,myslela som,ze si budem musieť dokupovať,resp.som na prvé dni mala so sebou.Usterovostou aj v tomto smere som bola milo prekvapená.

Služby hotelu
Veľmi milí a ústretoví personál,zadarmo hotelový taxík do centra Funchalu.

Pláž
Pláž hneď pod hotelom,krasna,cierny piesok.Bazen veľký,cisty,zadarmo slnečníky a lehátka a výborný bufet hneď pri bazéne.

Jana H., 06.10.2016, Datum pobytu: 15.9. - 29.9.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Orca Praia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Orca Praia, Funchal, Madeira Jana H. 2016-10-06 10 1 10 Orca Praia

Celkem: 6,2 Madeira je nádherné místo pro aktivní dovolenou a turistiku. Příroda je zde krásná, stále zelená a rozkvetlá. Vše je v dojezdu do jedné...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Madeira je nádherné místo pro aktivní dovolenou a turistiku. Příroda je zde krásná, stále zelená a rozkvetlá. Vše je v dojezdu do jedné hodiny zapůjčeným autem, případně o trochu déle autobusem. Moře a pláže jsou čisté a kromě jedné přírodní a dvou umělých písčitých jsou kamenité. Pro koupání dětí ne moc vhodné.

Pro turisty je zde hodně kilometrů k prochození - za vidění určitě stojí levady, náhorní plošina, východní poloostrov Sao Laurenco, Santana, útes Cabo Girão i hlavní město Funchal, výlety na moře, výlet na ostrov Porto Santo, .... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v Residencial Monumental odpovídá dvěma hvězdičkám. Není to žádný luxus, ale pro přespání a umytí je plně dostačující. Pro nenáročné klienty zcela vyhovující. Většinu času jsme trávili na výletech.

Strava
Strava byla jediná stinná stránka pobytu. Měli jsme naštěstí pouze snídaně - bohužel celý týden dokola to samé. Houska, mazaneček, máslo, džem, dva plátky šunky a sýra, banán. (Ostatní klienti jiných CK měli snídani bez šunky a sýra, nevíme proč.) K pití nabízeli kafe, čaj, kakao a džus. Kafe bylo nechutné. Džus byla nějaká ovocná šťáva bez ovoce.

Hned vedle hotelu je samoobsluha Pingo Doce s bufetem, kde se dá dobře a levně najíst. Na výběr jsou ovocné i zeleninové saláty, polévky, masa, ryby (tuňák, losos, krevety apod), přílohy (těstoviny, kuskus, brambory, rýže). Platí se za váhu 10 Euro / 1 kg. Dva se najedí i s pitím kolem 10 Euro. Tedy za cenu jídla pro jednoho bez pití v restauracích.

Služby hotelu
Překvapilo nás příjemně, že pokoj denně uklízeli a stlali postele - ani jsme to nečekali.

Pláž
Je zde pouze jedna nevelká přírodní písčitá pláž (Prainha) na východě, autem z Funchalu něco přes půl hodiny, autobusem zhruba hodinu cesty. Je zde kiosek s občerstvením a pitím, toalety, sprcha se sladkou vodou, za poplatek lehátka na opalování a slunečníky. Dále jsou zde dvě umělé písčité pláže. Jinak pouze kamenité pláže nebo bazény s mořskou vodou.

Martin E., 05.10.2016, Datum pobytu: 25.9. - 2.10.2016
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Residence Monumental

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Monumental, Funchal, Madeira Martin E. 2016-10-05 6.2 1 10 Residencial Monumental

Všechny recenze Madeira

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622