Maroko Maroko

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 9 390 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 9 390 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 9,2 dovolenou jsme si užili a byli celkově velmi spokojeni

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
dovolenou jsme si užili a byli celkově velmi spokojeni Zobrazit celou recenzi

Anonym, 20.09.2016, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2016
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Iberostar Saidia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Anonym 2016-09-20 9.2 1 10 IBEROSTAR SAIDIA

Celkem: 7,6 My jsme si dovolenou opravdu užili, skvěle naladěný personál, super rauty, hezká pláž, čistý oceán.. ..pozor ale je to oceán, maj tam...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
My jsme si dovolenou opravdu užili, skvěle naladěný personál, super rauty, hezká pláž, čistý oceán..

..pozor ale je to oceán, maj tam oceánskou mlhu, nám se první dva dny nevybrala, tak bylo zataženo (tak jsme si aspoň mohli projít město a nebylo vedro) ale zbytek týdne bylo krásně 39°C v září.. jinak pozor na milé lidi co vám chtěj pomoct s kufrem, tahaj vás do krámků atd. očekávají dýško a jsou velmi vynalézavý, my si párkrát naletěli a první den jděte do obchodu se podívat orientačně na ceny ať víte jak smlouvat, na smlouvání je to super místo, a ukecáte to třeba z 300 na 100 dhs, tak se toho nebojte..

..je tam velká tržnice Souk, holky vemte si tam něco delšího na sebe, kalhoty kraťasy, nechoďtě v kraťáskách a sukních a šperky nechte na hotelu, jako stojí to za to to vidět, je to opravdu obrovská tržnice a je tam vše možné..

Pokud budete kupovat arganový olej (jako že se to vyplatí i někomu přivést maj je za třetinovou cenu než je seženete v ČR) vygooglete si který je pravý a jak vypadá, protože se po Maroku prodává opravdu tuna falešných a budou vám tvrdit že je pravý, nebrat.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
No přiznám, že jsem měla zprvu šok, ale ten brzy opadl a byli jsme s ubytováním spokojení.. Je to Maroko, takže je prostě všude starý nábytek, skříně smrdí jako v 18. století, tak jsme si tam věci nedali, a v koupelně je na stropu trocha plísně, ale to je díky špatně udělanému odtoku, takže si musíte udělat z ručníku přepážku jinak vytopíte koupelnu i celý pokoj, mají malý spád ke kanálku, proto plíseň na stropě..

ale nic co by nás vykolejilo nebo nám to kazilo dovolenou.. je to jen pokoj, kde trávíte minimum času a nebudete tam žít, na ten týden úplně irelevantní.. takže nás to vůbec netrápilo..

naopak nádherný balkón, s hezkým výhledem na kašnu a do zeleně.. čistá postel, televize s filmovým kanálem v angličtině, a mají nové sprchové kouty..

Strava
Hotelové rauty byly fantastické, každý si vybral, široká nabídka, k snídani ovoce, zelenina, jogurty, sýry, různé druhy pečiva, maso, a párečky, i tam paní dělá palačinky, na večeře vždy maso, tajiny různých druhů, a vždy min 3 druhů zákusků, ráno kávovár a automat na juice a večer automat na nealko cola, sprite, fanta.. opravdu super..

Jinak ve městě doporučuji restauraci La lampara, ta je hned naproti hotelu, je skvělá a mají super obsluhu, opravdu dobrá jídla, pak Le Nil Blue u pláže, taky super přístup, věnují se vám, moc dobrá jídla a stejně jako Playa taky u pláže a vypadá jak cirkusový stan zvrchu, taky skvělá.. naopak se vyhněte Camel, špína a hrozná obsluha..

Co se týče dýšek, v ČR nejsou lidi pořád zvyklý je dávat, ale tam z toho opravdu žijí a je to automatické, mají pravidlo dávat 5dhs na osobu, takže ve dvou jim nechat 10 dhs, to je jedno euro, ale pokud jste spokojeni dejte 20 a víc, uvidíte jak vám budou líbat ruce a budou vás obskakovat jak krále, my dali i 40 protože to bylo perfektní a obsluha nám začala dávat i tipy kam jít a co dělat a co nedělat, a na co si tam dávat pozor..

Služby hotelu
Hotelový personál perfektní, věčně usměvavý, příjemný, každý vás s úsměvem pozdraví, u vstupu security vždy popřeje hezký den, opravdu pozitivně naladěný personál, pokojské pravidelně uklízí pokoj, pokud chcete využít je na hotelu i SPA, bazén čistý, Wifi je na recepci, občas fakt pomalá díky připojení spousty lidí, a dobrá zpráva pro kuřáky, hotel je kuřácký, celá vstupní hala i pokoje, i kdekoli ve městě můžete kouřit a všechny restaurace jsou kuřácké..

Pláž
Pláž byla kousek od hotelu, sejdete kopeček, hotel tam má svá lehátka, může se ze začátku zdát, že je vstup do oceánu daleko od lehátek ale při přílivu pochopíte, že je skoro u lehátek

Barbora D., 19.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Blue Sea Le Tivoli

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Blue Sea Le Tivoli, Agadir, Maroko Barbora D. 2016-09-19 7.6 1 10 BLUE SEA LE TIVOLI

Celkem: 9,4 Moc se nám to líbilo

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Moc se nám to líbilo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, pěkné

Strava
Komu nevadí množství zeleniny, ten musí být nadšený. Moc nám chutnalo

Josef Svoboda, 19.09.2016, Datum pobytu: 2.9. - 16.9.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Atlas Les Almohades

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Atlas Les Almohades, Agadir, Maroko Josef Svoboda 2016-09-19 9.4 1 10 HOTEL LES AL MOHADES

Celkem: 8,6 Dovolená v tomto hotelu neměla chybu.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v tomto hotelu neměla chybu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První dojem po otevření do našeho pokoje, který byl umístěn v suterénu byl hrozný.Strašně to tam zapáchalo odpady a zatuchlostí, nejspíše delší dobu nepoužíváno a nevětráno.Po požádání na recepci za výměnu pokoje nám bylo oznámeno, že máme přijít následující den, kdy se nějaké pokoje uvolní.Takže nám nic jiného nezbylo, než otevřít vše co se dalo a vesele větrat a doufat, že se to zlepší.Ve smlouvě jsme si dali požadavek, abychom měli s kamarády pokoje vedle sebe, ale bohužel v tomto nám vyhověno už vůbec nebylo.Oni měli pokoj v patře a žádný problém neměli.Naštěstí už druhý den po vydatném větrání a použití sprejů zápach částečně zmizel a tak nakonec jsme spokojeni.

Strava
Strava se sice opakující, ale výborná.Pití i jídla dostatek.

Služby hotelu
Služby v hotelu dobré, milí, příjemní.Úklid a vše ostatní v pořádku.

Pláž
Pláž super, čistá, pěkná.

Iva P., 19.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Atlas Les Almohades

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Atlas Les Almohades, Agadir, Maroko Iva P. 2016-09-19 8.6 1 10 LES ALMOHADES AGADIR

Celkem: 8,2 Po příjezdu nás nemile překvapilo mlhavé a oblačné počasí, které vydrželo 2 dny. Poté se vyjasnilo a už bylo slunečno. V tomto období je...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Po příjezdu nás nemile překvapilo mlhavé a oblačné počasí, které vydrželo 2 dny. Poté se vyjasnilo a už bylo slunečno. V tomto období je oceán docela chladný. Hotel a jeho služby jsou na velmi dobré úrovni. Mají tam skvělý tým animátorů, kteří mají velmi osobní přístup k hostům :-) Bylo tam celkem dost "hlučných" ruských turistů, ale nepřesahovalo to únosnou mez. Služby delegáta pořádající CK by mohly být lepší. Cena výletu do Marakeše, při koupi v ČR byla o dost vyšší než při koupi zájezdu na místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na velmi dobré úrovni, denně uklízeno, denně nebo dle potřeby měněny ručníky, fén v koupelně i když v popisu pokoje nebyl uveden (zbytečně jsme ho vezli s sebou)

Strava
strava výborná, zaměřená na místní podmínky.

Služby hotelu
bez připomínek

Pláž
čistá, uklizená, málo slunečníků. Oceán celkem bouřlivý a studený. Koupat se však dalo.

Jaroslava Černá, 19.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Atlas Les Almohades

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Atlas Les Almohades, Agadir, Maroko Jaroslava Černá 2016-09-19 8.2 1 10 LES ALMOHADES AGADIR

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622