Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 12 530 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 12 530 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 4,6 Děkuji,ale sem už nikdy více....

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Děkuji,ale sem už nikdy více.... Zobrazit celou recenzi

Pláž
Realita pláže v Agadiru...Děkuji,už nikdy.....

Anonym, 22.10.2014, Datum pobytu: 9.8. - 20.8.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Royal Atlas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Atlas, Agadir, Maroko Anonym 2014-10-22 4.6 1 10 Royal Atlas

Celkem: 10 Krásná dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ve velkých pokojích, čisto, denně úklid.

Strava
Jídlo výborné, velký výběr

Pláž
Pláž čistá, dostatek lehátek, prodejci nesmí za ohraničenou část k lehátkům, tudíž je klid.

Anonym, 22.10.2014, Datum pobytu: 19.9. - 27.9.2013
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Anonym 2014-10-22 10 1 10 Be Live Grand Saïdia

Celkem: 7,8 Poměr cena a kvalita naprosto vyhovující. Delegátka byla velice sdílná a dala nám kromě jiného hodně velice dobrých rad, jak v Maroku...

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Poměr cena a kvalita naprosto vyhovující. Delegátka byla velice sdílná a dala nám kromě jiného hodně velice dobrých rad, jak v Maroku fungovat. Personál hotelu velice příjemný, stravování bylo vynikající, hotel velice pěkný, taktéž poloha hotelu výborná, jen samotné ubytování, konkrétně pokoj, bylo poměrně nekvalitní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkový dojem z ubytovacího zařízení byl dobrý. Hotel moc pěkný, jídelna taktéž, čistá a udržovaná. Pouze náš pokoj byl ve velice špatném stavu. Je obecně známo, že čeští turisté a české CK mívají většinou zamluvené pokoje a opět se to potvrdilo. Rozbitá klika od dveří, dveře od koupelny nešly zavírat, pokoj byl celkově trochu zatuchlý a velice špatně se v něm dýchalo, vždy jsem prokašlala celou noc. Zastaralý nábytek....když se člověk však podíval do pokoje hned vedle našeho, byla to zcela jiná kategorie.

Strava
Obecně strava v Maroku je vynikající a velice chutná. Je to dáno také tím, že Maročané mají přístup k čerstvým surovinám, bylinkám a úžasnému koření. V konkrétním hotelu bylo jídlo opravdu vynikající. Zamilovala jsem si jejich sladké. Jemná těsta a ne příliš sladké. Dokonce jsme byly i v místní marocké restauraci - opravdu jsme si našli vyloženě zapadlou restauraci s pár stoly, kde pracovala celá rodina a ochutnaly jsme s kamarádkou jejich místní jídlo, kterému se tam říká Tajin (tažín) - což je keramická nádoba, ve kterém se to jídlo připravuje. Opravdu neskutečné. K tomu jejich chléb, olivy a další zeleninu a milé úsměvy.

Služby hotelu
vyhovující - úschova zavazadel, směnárna (ikdyž za horší kurz než v jejich bance ), wifi - tady bylo trochu zklamání, protože ta nebyla vždy přístupná, nejspíše ji vypínali a zapínali, jak se jim chtělo.

Pláž
pláž byla městská, velice dobře přístupná a celkem udržovaná.

Anonym, 20.10.2014, Datum pobytu: 9.10. - 16.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Club Al Moggar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Al Moggar, Agadir, Maroko Anonym 2014-10-20 7.8 1 10 Club Al Moggar Garden Beach

Celkem: 9,2 Maroko treba zazit, Agadir je fajn, ale treba cestovat dalej (napr, Marakech, Essaouira, Paradise Valley,..) a zazit to ozaj "marocke" :)

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Maroko treba zazit, Agadir je fajn, ale treba cestovat dalej (napr, Marakech, Essaouira, Paradise Valley,..) a zazit to ozaj "marocke" :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovnie voci cene, ktoru sme za hotel zaplatili, bolo vynikajuce. Ciste izby. Dobra lokalita hotela. Pekny park s bazenom za hotelom.

Strava
Vyborna, rozmanita, tradicna marocka. Ranajky pestre, vela druhov sladkeho/ bieleho peciva, cerstvej zeleniny, vajicka a dokonca tratdicne marocke posuchy ci francuzke palacinky.

Služby hotelu
Postacujuce.

Pláž
Vzdialenejsi pristup k plazi, nutny prechod cez cestu. Co vsak vobec neprekazalo. Hotel ponukal lehatka so slnecnikmi na plazi zdarma.

Miroslav, 20.10.2014, Datum pobytu: 9.10. - 16.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Tulip Inn Oasis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tulip Inn Oasis, Agadir, Maroko Miroslav 2014-10-20 9.2 1 10 Tulip Inn Oasis

Celkem: 8,2 Dobrý zájezd za přijatelnou cenu v daném období. Hotel čistej udržovanej, pouze drobné nedostatky.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dobrý zájezd za přijatelnou cenu v daném období. Hotel čistej udržovanej, pouze drobné nedostatky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovámí velmi dobré, škoda drobných nedostatků jako je vadná sprcha, protékající záchod a podobně,

Strava
Stravování bych hodnotil asi č. 6 až 7

Služby hotelu
9

Pláž
na dobré úrovni

Josef, 20.10.2014, Datum pobytu: 9.10. - 16.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Beach Albatros

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Beach Albatros, Agadir, Maroko Josef 2014-10-20 8.2 1 10 BEACH ALBATROS AGADIR

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800