Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 1 930 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 1 930 Kč

Nejnovější recenze Maroko

29.07.2014 - Ondřej Růžička - Přečteno: 38× - Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2014

 • Celkem: 3,2
 • 4 Ubytování
 • 2 Strava
 • 2 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Když mám napsat celkový dojem tak to vezmu jednou větou UŽ SE TAM NIKDY NEVRÁTÍM 1 STAČILO ještě chci dodat počasí zde je ovlivněno atlantikem takže do 12 00 hod zamračeno a 20% odpoledne se většinou počasí umoudří a je 26% a u moře to pěkně chladně fouká ale opaluje to ,složení turistů cca 70% poláci 20% češi ,10 % francouzi 10% zbytek pláž 642m chůze 620 přímočaře Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj měl plesnivou skříň plíseň byla jak rozskvetlá kytka ale po urgencích na recepci nám pokoj vyměnily to ještě bylo v pohodě.

Strava
Co se týká stravy tak mohu říct že jsem byl v africe už 4x v Egyptě a 2x v Tunisu ale co tady předváděly to byla katastrofa vím že jsem zde nebyl kvůli jídlu ale jsem na dovolené a jídlo rád ochutnám ale zde byl pouze krátký buf.stůl ke kterému se mohlo pouze z jedné strany a pokud už viděli místní že jsou turisti opravdu naštvaní tak vás teda nechali jít i z druhé strany nečekejte hranolky a polačinky byly jenom občas jinak to jídlo bylo zatím nejhorší co jsem jedl doporučuji lidem kteří chtějí zhubnout určitě se vám to povede!!!

Služby hotelu
Tak vzhledem k tomu že měly ramadán tak jsem ani nějakou ochotu neočekával ale co mě zaskočilo bylo že od 10 30hod byl otevřen jenom jeden bar u bazénu pro cca 300 lidí to byl mazec takže vystát si frontu.Bar který byl v loby byl otevřen od 18 00hod a taky jediný zase pro 300 lidí takže super a co se týká animace tak nic moc nečekejte nechce se jim a pro děti už vůbec NEDOPORUČUJI. Lehátek bylo 98 ks u bazénu zase opět pro 300lidí také se nám stalo že jsme seděli na plastové židly ale i tu nám někdo sebral.

Pláž
Co dodat k hotelové pláži která je vzdálena 642m od hotelu měla 12x25m s 48 lehátky z toho byly některé děravé opět pro 300 lidí ,bar zde není a záchody jsou 400m vzdálené a jsou veřejné a placené prostě paráda dovolená je mi líto těch peněz ale byl jsem v MAROKU

Le Tivoli, Agadir, Maroko Ondřej Růžička 2014-07-29 3.2 1 10 Le Tivoli

29.07.2014 - Ludmila S. - Přečteno: 15× - Datum pobytu: 17.7. - 25.7.2014

 • Celkem: 9,8
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená odpovídala představám. Jen by cestovní kancelář měla předem upozorňovat klienty, že v případě cest k Atlantiku je třeba počítat s tím, že slunce se "ukazuje" podle středoevropského času až déle po obědě, do té doby leží na pobřeží "mračná deka", takže dopoledne nejsou (kromě otužilců) využitelná pro koupání v Atlantiku, Odtud totiž fouká dost chladný větřík. Podobně by mělo být upozorněno na to, že svetřík se hodí i ve večerních hodinách (na rozdíl od teplých večerů u Středozemního moře). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování byla uspokojivá, měli jsme pěkný pokoj s výhledem (což ovšem neplatí plošně, jednotlivé pavilony hotelu Agador - Carribean Village mají ne příliš půvabné pokoje i v přízemí, kde chybí možnost sušit plavky a mokré ručníky).

Strava
Kromě hlavní jídelny, kde bylo stravování skutečně vybrané a perfektní (každý si mohla vybrat dle své chuti, včetně jen vegetariánské stravy a pod.), je v areálu ještě k dispozici dalších 5 specializovaných restaurací. Velká je nabídka nápojů ( v hotelu jsou kromě jiného umístěny na mnoha místech automaty s pitnou vodou).

Služby hotelu
Zcela odpovídají evropským zvyklostem, bez námitek (samozřejmě je pro lepší komunikaci vhodné umět cizí jazyk, na prvním místě francouzštinu)

Pláž
Pláž je od areálu řádově 200 m (nejdříve ovšem ještě prochází areálem). Pláž je pěkná, čistá (se stánkem s nápoji) oceán mělký a pro koupání velmi příznivý..

Carribean Village Agador, Agadir, Maroko Ludmila S. 2014-07-29 9.8 1 10 CARRIBEAN VILLAGE

29.07.2014 - Michal U. - Přečteno: 206× - Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2014

 • Celkem: 3,4
 • 2,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 9 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k tomu, ze tak nejak nebylo dostatek cehokoli, ceho by se clovek pro uvolneni trochu rad napil, ani se to nikde nedalo koupit, protoze u arabu pri ramadanu to nelze <nevim jak mimo ramadan> tak v podstate jen flakarna na plazi a u bazenu a kde nic tu nic. Obcas si vystat frontu na nejaky drink, ale tak uz to asi u hotelu s touto kapacitou byva. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovani celkem slo, az na nejake drobnosti napr. 3 dny jsem mel zaplaceny trezor a chodil premlouvat lidi na recepci, at mi v nem vymeni baterie, abych se do nej alespon dostal,

supliky ve skrini byli rozpadle a kdyz jsem chtel otevrit skrin, musel jsem cekat az se na pokoji vsichni vzbudi, protoze ty zvuky co vydavali dvere od skrine by vzbudili i mrtvolu. Trezoru jsem nakonec dockal, nicmene vraceni platby za 3 dny co nefungoval jsme se nedohodli. 2,50 EUR/den.

Srin a supliky se nezdarilo opravit ani mistnim opravarum, zjistili pouze ze to nelze.

Strava
Strava byla jak kdy, nekdy clovek nevedel co si vybrat a nekdy nebylo co si vybrat.

Snidane byly nejlepsi. vecere uz nekdy nic moc a obedy tak nejak nejhorsi.

Služby hotelu
Sluzby hotelu byly zalostne, organizace cehokoli byla nepovedena,v baru u bazenu nefungovali tocene napoje, nestihali jak usazovat lidi v jidelne,tak doplnovat jidlo, obsluha u baru u bazenu taky spatny, snad jen decka byli spokojene v mini clubu, nehlede na to ze z dvou pool baru byl otevren jen jeden a tam kazdou chvili neco chybelo, nebo nefungovalo. Pokud vas bavi cekat fronty na jidlo jak za totality na banany, tak je to pak idealni.

Bazeny super bez pripominek.

Pláž
Plaz byla krasna, cista, vstup do more hooodne pozvolny, no zkratka super.

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Michal U. 2014-07-29 3.4 1 10 IBEROSTAR SAIDIA

29.07.2014 - Viera H. - Přečteno: 71× - Datum pobytu: 17.7. - 25.7.2014

 • Celkem: 8,6
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prijemna dovolena bez komplikaci Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorny, slunny a cisty

Strava
Kvalita a vyber stravy dobry

Služby hotelu
Standart

Pláž
Dobry pristup, uroven standartni

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Viera H. 2014-07-29 8.6 1 10 BE LIVE GRAND SAIDIA

28.07.2014 - Denisa Nová - Přečteno: 77× - Datum pobytu: 17.7. - 25.7.2014

 • Celkem: 5,4
 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celá dovolená se nám líbila jen nás mrzelo že jsme nevedeli že v Agadiru je rano a večer zima a mlha . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni celkem šlo akorát to nebyl nejnovější hotel a bylo par závad ale to nám nevadilo .

Strava
Strava byla co se v Maroku jí nejdřív to bylo překvapení ale ochunali jsme něco nového a čekali jsme v all elxlusive více .

Služby hotelu
Největší služby hotelu byl animačni tým .

Pláž
Pláž byla krásna a velká a velmi dobře přístupná. Pláž byla čistá . Moře bylo teple a byli velké vlny i na surfování.

Le Tivoli, Agadir, Maroko Denisa Nová 2014-07-28 5.4 1 10 BLUE SEA LE TIVOLI

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800