Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 12 460 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 12 460 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 6,4 hodnotím jako zlatý střed.. mohlo to být lepší, původně jsme chtěli hotel vedle, ale ten nebyl volný.. tady je už opotřebovanější...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
hodnotím jako zlatý střed.. mohlo to být lepší, původně jsme chtěli hotel vedle, ale ten nebyl volný.. tady je už opotřebovanější vybavení a co se jídla týče sice výběr byl.. ale také to nebylo úplně ono.. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 09.12.2014, Datum pobytu: 18.9. - 26.9.2014
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Iberostar Saidia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Anonym 2014-12-09 6.4 1 10 IBEROSTAR SAIDIA

Celkem: 9,8 Opravdu odpočinková dovolená,kde se člověk nemusí o nic starat.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Opravdu odpočinková dovolená,kde se člověk nemusí o nic starat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování byla perfektní, včetně krásného komplexu. V areálu jsou dva bazény, které jsou každý den čištěny. Denně uklizený pokoj, včetně výměny osušek, doplnění mýdel a šamponů.

Strava
Strava perfektní, nebylo možné si nevybrat. Pestrost a rozmanitost neuvěřitelná. Vždy dostatek jídla a pití a to včetně venkovních bufetů.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou na velmi vysoké úrovni. Personál ochotný vstřícný a vždy s úsměvem na tváři. Velmi pěkné byly večerní animační programy.

Pláž
Přístup je bez problémový, pláže každé ráno uklizené z dostatečným počtem lehátek. Jelikož se jedná o hotelovou pláž tak počet lidí byl v pohodě.

Karolína Knapová, 24.11.2014, Datum pobytu: 4.9. - 12.9.2014
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Karolína Knapová 2014-11-24 9.8 1 10 BE LIVE GRAND SAIDIA

Celkem: 10 Bola to jedna fantastická dovolenka!!! Opravdu úžasne a moc odporúčáme všetkým, kdo zvažují využít tento hotel. Jedním slovom - fantastické.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bola to jedna fantastická dovolenka!!! Opravdu úžasne a moc odporúčáme všetkým, kdo zvažují využít tento hotel. Jedním slovom - fantastické. Zobrazit celou recenzi

Iveta B., 22.11.2014, Datum pobytu: 4.9. - 12.9.2014
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Iveta B. 2014-11-22 10 1 10 BE LIVE GRAND SAIDIA (VIDEO)

Celkem: 5 Nezvykle chudobný výber stravy, ktorý zatienil ostatné pozitívne stránky. V závodnej kuchyni v ktorej sa normálne stravujem v cene 3,3 €...

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Nezvykle chudobný výber stravy, ktorý zatienil ostatné pozitívne stránky. V závodnej kuchyni v ktorej sa normálne stravujem v cene 3,3 € je denne 7 premenlivých a 15 stálych jedál. Tu bol na výber 4 -5 jedál. Šaláty, ovocie na severnú Afriku absolútne nedostatočné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Štandard,

Strava
Už som sa zmienil vyššie.

Služby hotelu
šatandard.

Pláž
Bol som spokojný a nemám teda výhrady.

Marián Faško, 18.11.2014, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Odyssee Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Odyssee Park, Agadir, Maroko Marián Faško 2014-11-18 5 1 10 Recenzia MF

Celkem: 7 Maroko je zajímavá země s velkým rozdílem mezi hotelem a ostatním okolím (velmi špatná byla úroveň WC). Totéž se týká i plateb, např. za...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Maroko je zajímavá země s velkým rozdílem mezi hotelem a ostatním okolím (velmi špatná byla úroveň WC). Totéž se týká i plateb, např. za 2 coca-coly jsme v hotelu zaplatili 90 Kč, venku jsme za dva výborné džusy z čerstvých pomerančů zaplatili 17 Kč (stejné množství). Dovolená se nám líbila i díky zajímavému výletu do Marakéše a Tiznitu, na což měla vliv jedinečná delegátka cestovní kanceláře Exim tours, která znala snad vše. Agadir bývá občas zahalen do oparu, ale sluníčko přesto opaluje. Na začátku října však večer již bylo nutno si na procházku vzít svetřík. Přesto, že jsme byli spokojeni, se do Maroka již nevrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel ze strany od moře působil spíš jako panelák, ale to nevadí. Plocha s bazény a lehátky byla perfektní, bazény, skluzavky a tobogány také. Vždy byly k dispozici ručníky. Atrium hotelu bylo velkolepé včetně prosklených výtahů. Pokoj měl úžasný výhled na oceán, vybavení pokoje bylo dobré, postele byly tak velké, že jsme se málem hledali.

Strava
Strava v hotelu nás poněkud zklamala, na snídani byly vždy míchaná vejce strašně řídká, opečené tenké klobásky, oboje jsme třetí den již raději nejedli. Salámy nám vůbec nechutnaly. Výborné bylo pečivo sladké i slané, tvaroh, sýry, něco jako kompot, sušené švestky, fíky, paprika, rajčata, okurky. Pekli také placky, které se mažou medem. Džus byl strašně sladký, musel se ředit vodou. Čaj byl jak ve školní jídelně uvařený a čepovali jsme ho kohoutkem z nerez nádoby. Jejich tradiční mátový čaj byl dobrý. K večeři byli pokaždé ryby na různé způsoby, kuře na různé způsoby, skopové maso, asi dvakrát bylo i vepřové, rýže, brambory na různé způsoby např. pečené ve slupce, dále pečené nejspíš se šlehačkou, dokonce jednou byly i hranolky, jinak těstoviny s omáčkami, vynikající byl kuskus. Tradičně zelenina různě dušená či pečená, také syrová, sýr a spousta chutných zákusků. Z čerstvého ovoce jsme za celou dobu dostávali nastřídačku zelený a červený meloun, jinak nic a to nám chybělo. Mně tam chutnalo, mému manželovi moc ne. Kromě hotelové stravy a stravy na výletech jsme si raději nikde nic nedávali.

Služby hotelu
Když jsme v noci dorazili na hotel, tak jsme byli velmi rychle ubytovaní, čekala nás na pokoji i večeře - tedy velmi skromná. Po zjištění, že nelze otevřít skříň jsem zavolala na recepci a přesto, že byla hodina po půlnoci přišel velmi rychle mladý muž, který skříň opravil. Skvělý, ale opravdu skvělý byl celý animační tým, dokázali na dlouhou dobu zabavit i děti. Personál v hotelové restauraci byl velmi pozorný, rychlý, prostě bezva. Pracovníci na recepci vypadali velmi komisně, ale pracovali také rychle. Jen nás tahali za nos, že jim nefunguje internet, ale po dvou dnech jsme zjistili, že to není pravda, tak nevíme, co to mělo znamenat. Je pravda, že byl trochu problém s jazykovou bariérou, protože my neumíme francouzsky a oni moc neznali angličtinu. Úklid na pokoji byl v pořádku.

Pláž
Pláž byla pár kroků vzdálená, jen se nám nelíbilo, že se nedalo chodit od bazénu přímo k pláži, muselo se přes hotel. Lehátka a ručníky na pláži byly dostatečné, jen nebyl dost dobrý přístup od lehátek. V Agadiru je nádherná dlouhá pláž, ale je velký rozdíl mezi stavem moře při přílivu a odlivu, a to až 80 m. Tím pádem musí být lehátka až u kraje pláže a ještě na vyvýšeném místě. Pláž se v době odlivu promění ve sportoviště, kde kluci hrají fotbal, bežci běhají a cvičí. Kolem pláže je pěkná promenáda, kde chodí prodejci a každou chvilku něco nabízí. Dají se tam půjčit kola, prkna, ... Oceán byl nádherný, teplý, většinou klidný, jen párkrát byly poněkud větší vlny, ale to se dalo zvládnout.

Jana Moravcová, 06.11.2014, Datum pobytu: 2.10. - 10.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Amadil Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Amadil Beach, Agadir, Maroko Jana Moravcová 2014-11-06 7 1 10 ATLAS AMADIL HB

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800