Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 6 990 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 6 990 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 8 Příjemná dovolená za rozumnou cenu, výborná organizace výletů, velmi kvalifikovaná průvodkyně.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená za rozumnou cenu, výborná organizace výletů, velmi kvalifikovaná průvodkyně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý pohodlný hotel, ubytování odpovídající úrovni hotelu.

Strava
Strava kvalitní, odpovídající úrovni hotelu.

Služby hotelu
Služby odpovídající úrovni hotelu, velmi ochotný pesonál.

Pláž
Přístup na pláž je přes poměrně frekventovanou komunikaci a parkoviště. Pláž je rozsáhlá a čistá. Vzhledem k začátku sezóny velmi málo obsazená.

Miroslav I., 17.05.2015, Datum pobytu: 2.5. - 9.5.2015
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Beach Albatros

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Beach Albatros, Agadir, Maroko Miroslav I. 2015-05-17 8 1 10 BEACH ALBATROS AGADIR

Celkem: 10 Nejsme nároční cestovatelé, ale tato dovolená byla úplně úžasná. Moc jsme si ji užili a byli jsme velmi spokojení :) Báli jsme se mlh,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nejsme nároční cestovatelé, ale tato dovolená byla úplně úžasná. Moc jsme si ji užili a byli jsme velmi spokojení :) Báli jsme se mlh, první den, nás také jedna chytla, ale i přes mlhu bylo teplo..Počasí je to, co člověk neovlivní a neměl by si jím kazit atmosféru dovolené. Navštívili jsme místní trh - souk, horu - kasbah oufella a přístav. Určitě se do Maroka ještě někdy vrátíme :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel prošel rekonstrukcí, pokoje vypadají naprosto úžasně - krásná velká postel, lednička, trezor, koupelna a balkon s posezením. 3 patrové komplexy se rozprostírají ve velké zahradě plné barů a bazénů.

Strava
all inclusive - formou bufetu s obrovským výběrem všeho možného. Naprosto famózní zákusky...mnam :)

Služby hotelu
hotel poskytoval nejrůznější aktivity pro své klienty, každý si vybral co mu vyhovovalo. Personál byl milý od uklízeček, číšníků až po animátory.

Pláž
Nejkrásnější pláž, dlouhá asi 7 km s pozvolným vstupem do moře s obrovskými vlnami. I na začátku května bylo moře poměrně teplé. Doopravdy jsme si skákání ve vlnách velmi užili.

Anonym, 12.05.2015, Datum pobytu: 2.5. - 9.5.2015
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Clubhotel Riu Tikida Dunas

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

pokoj 6 fotografií

Clubhotel Riu Tikida Dunas, Agadir, Maroko Anonym 2015-05-12 10 1 10 Clubhotel Riu Tikida Dunas

Celkem: 6,8 Maroko je zajímavá země, doporučuji dovolenou v květnu - příjemnější počasí, méně turistů. Vhodné zapůjčení osobního automobilu a...

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Maroko je zajímavá země, doporučuji dovolenou v květnu - příjemnější počasí, méně turistů. Vhodné zapůjčení osobního automobilu a návštěva okolních měst. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel v marockém stylu, celkový první dojem velmi dobrý, personál uctivý, čisto.

Strava
strava - polopenze pestrá, chybí však zcela masné výrobky - šunka, salám, klobásky :-), ale dá se to vydržet. Maso k večeři pouze rybí nebo drůbeží. Množství dostatečné, jídlo chutné.

Služby hotelu
Během dovolené se nám ze zamčeného pokoje ztratilo z peněženky postupně cca 70 euro, bez poškození zámku či zavřených okenic, nejpravděpodobněji při úklidu pokoje. Nevyužili jsme služby trezoru za úplatu, jelikož takovou částku považuji za běžnou, na pokoji zůstávaly mnohem cennější věci (sportovní oblečení, notebook, atd.), které by se stejně do trezoru nevešly :-) Vyřizovali jsme tuto záležitost s recepční, bohužel jsme nepochodili, přivolané uklízečky "o ničem nevěděly" a manažér hotelu řekl, že se máme obrátit na policii. Mělo by ho přece jen zajímat, že zaměstnává nespolehlivý personál.

Pláž
Pláž čistá, velká, písčitá, velké vlny, hůř se plave, šnorchlování ne.

Marie K., 11.05.2015, Datum pobytu: 1.5. - 8.5.2015
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Les Omayades

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Les Omayades, Agadir, Maroko Marie K. 2015-05-11 6.8 1 10 LES OMAYADES

Celkem: 9,8 Super dovča, hotel OK, trošku horší přístup na pláž.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovča, hotel OK, trošku horší přístup na pláž. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez problému.

Strava
Jednoznačně super, obrovský výběr, ovoce, zelenina, saláty, dezerty (lepší jsem nikde nejedl).

Služby hotelu
Česká animátorka pro děti, masáže, wellness, ...

Pláž
Horší přístup, jinak ok, dostatek lehátek, slunečníků.

Anonym, 17.02.2015, Datum pobytu: 20.7. - 3.8.2014
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Iberostar Saidia

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Anonym 2015-02-17 9.8 1 10 Iberostar Saidia

Celkem: 6,6 Dovolenou v Agadiru bychom určitě neměnili a jsem moc rádi, že jsme se rozhodli jet zrovna do téhle destinace. I když bude popisováno pár...

 • 7,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou v Agadiru bychom určitě neměnili a jsem moc rádi, že jsme se rozhodli jet zrovna do téhle destinace. I když bude popisováno pár negativních věcí, na dokonalou dovolenou musíte mít buď sakra štěstí, nebo si pořádně připlatit. Dovolená v hotelu Atlas Amadil Beach byla co se týče poměru cena / služby průměrná až nadprůměrná. Moc jsme si ji užili. Let tam trval kolem čtyř hodin, ten zpáteční byl o něco kratší. Záleží, jakou letovou hladinu zrovna chytnete a samozřejmě taky na počasí. V srpnu 2014 bylo v Agadiru o hodinu méně než v ČR, takže hodinky bylo třeba přetočit. Chytřejší telefony to zvládnout za vás. Cena naší dovolené vyšla lehce pod 18 tis. Kč na 8 dní s all inclusive. Pokud bychom měli hodnotit počasí, tak statistika říká, že v Maroku je 90% dní v roce slunečných. Nejspíše tomu tak doopravdy je. Jenže musíme brát ohled na oceán, který si dělá, co chce. V reálu tomu je tak, že pár kilometrů do vnitrozemí je pařák a u moře můžete klepat kosu. My měli bohužel první čtyři dny zataženo, občas poprchávalo a bylo nehezkých 20°C. Až v druhé polovině dovolené se konečně udělalo trochu hezky. Večery byly téměř vždycky jasné, ale na procházku si určitě vezměte svetr nebo mikinu. Nám by se hodila i bunda, kterou jsme bohužel neměli. Žádné pařáky nečekejte, hlavně ráno, kdy jde od Atlantiku opar, který se vybírá se až před obědem. Pokud budete koukat na předpověď pro Agadir na internetu, nenechte se zmást. Radar je na letišti, které je na tom o trochu jinak než samotné pobřeží Agadiru. Úplné jasno a azuro jsme neměli vůbec, vždy bylo sluníčko trochu zastíněné. V Maroku se mluví hlavně arabsky, dále berbersky, francouzsky a anglicky. Na turistické a úřední úrovni vládne hlavně francouzština, angličtina spíše na základní dorozumění. Co nás překvapilo, v Agadiru nebyl skoro vůbec žádný hmyz. Jen jejich noční komáři, od kterých štípanec lehce otekl. Tudíž doporučujeme repelent s sebou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jedná se o pěkný hotel, který je nově po rekonstrukci a udělá na vás opravdu ten správný dovolenkový dojem. Hotelový komplex jak má být. Najdete zde pěknou vstupní halu, otevřené výtahy, bary a místo pro večerní program, který můžete sledovat z terasových chodeb vedoucí k pokojům. Prostorům jako takovým dáváme 100%. To stejné platí pro pokoje. Všechny jsou pěkné, nové a moderní, s plochou TV, kde hraje pár arabských a francouzských programů. Pokojová služba uklízela každý den. Když jste nechali nějaký dolar na posteli jako bakšiš, tak byl úklid ještě kvalitnější. Bakšiš chtějí mimo jiné skoro všude a pobyt si s ním určitě vylepšíte. Na pokoji máte terasu, koupelnu spojenou s WC, minibar (docela drahý, s programem all inclusive nemá cenu využívat) a trezor – za ten se taky platí. Trezor jsme nepoužívali a z pokojů se nám nikdy nic neztratilo. Celkově jsme se cítili v hotelu bezpečně. I když je Maroko rozvojová země, v hotelu byla k nalezení i Wi-Fi. Zatím jen na specifických místech. Tato místa vám prozradí personál hotelu nebo je poznáte tak, že uvidíte chumel lidí s tablety a telefony v ruce. Jednotlivé pokoje byly buď s výhledem na město – parkoviště, s výhledem na bazén nebo s výhledem na moře. My dostali pokoj s výhledem na parkoviště, tzv. standart. Zašli jsme na recepci a začali trochu smlouvat za lepší výhled. Recepční chtěl nejdříve za výměnu 100EUR, pak jsme to stáhli na 35EUR a hned měli výhled na moře. Někdy jde toto vybrat hned při rezervaci, někdy ne. Záleží i na kapacitě obsazenosti. V hotelu s námi bylo i pár Čechů, se kterými jsme se však potkávali minimálně. Ubytování bychom dali celkem 90%.

Strava
Jak už bylo řečeno v sekci o službách, stravování a celkově obsluha byl jeden velký průšvih. Lépe by to snad zvládnul i prvák na učňovském oboru. Jídlo v restauraci bylo věčně studené a nedochucené. Silnější přisolení udělalo z jídla alespoň trochu poživatelné. V hlavní jídelně lítali ptáci a byli od nich pokálené židle. Personál toto ani neuklízel! Věčně chyběly příbory nebo talíře. Když už byl inventář na svých místech, tak ne úplně čistý a talíře byly mastné. Pořád by se to dalo snést, ale při pohledu na styl práce místních číšníků se nám protočily panenky. Práce bez systému, bez organizace a bez přípravy. Občas prošel kolem nějaký manažer provozu, který však nic neřešil. V porovnání s českou gastronomií opravdu velký a znatelný rozdíl. Z hlavní jídelny byl krásný výhled na oceán, což aspoň maličko vylepšovalo situaci. Najíst se dalo, ale opravdu se musely oči hodně přimhouřit. Tady vidíme hodně velkou rezervu. Určitě nechceme, aby vás toto nějakým způsobem odradilo, protože nejet do Amadilu na dovolenou jen kvůli tomuto, by byla hloupost. Maročani moc maso nemusí, na bufetu byla hlavně zelenina (teplá i studená), ovoce, občas ryba nebo vepřové maso, které bylo výrazně označené (kvůli místním muslimům, jelikož oni považují prase za nečisté a nejedí ho). Dále nechybělo nepřeberné množství vynikajících zákusků. Místí voda není závadná, ale jelikož má údajně vyšší obsah minerálů, tak raději nepít. V restauraci si můžete říct při každém jídle o velkou láhev balené vody a s tou pak fungovat. Led a místní nápoje byly údajně taky z vody balené.

Doporučujeme ochutnat koblihu či donut prodávaný místními prodejci všude kolem vás. Kvalita je nesrovnatelné s ohledem na české supermarkety. (My jsme usmlouvali jednu koblihu na 3 MAD. Poté, co však prodejce zjistil, že nemáme žádné drobné peníze – pouze samé papírové 100 MAD, raději nám dal koblihu zdarma, než aby nám musel vracet.  Prodejci mají s velkými bankovkami problém, ne vždy mají na vrácení.)

Žádné zažívací problémy jsme neměli, ale prevenci jsme nepodcenili.

Služby hotelu
V rámci pobytu jsme měli zaplacen program all inclusive. Na začátek musíme říct, že byl opravdu hodně znát rozdíl mezi tím, kdo měl zelené pásky s all inclusive a těmi, kdo měli pásky žluté s polopenzí. Lidé s polopenzí si totiž vše ostatní (kromě snídaně a večeře) hradili zvlášť. Kolem hostů, kteří platili během dne hotově, běhal personál jako divý. My, i když jsme měli vše zaplaceno v ceně pobytu, jsme byli značně přehlíženi. Tak to prostě bylo a štvalo nás to. Tentýž drink chutnal v každém baru úplně jinak, polední snack (sendvič s hranolky nebo pizza) byl katastrofa jak na chuť, tak i na dobu přípravy – čekali jsme na jídlo i přes půl hodiny. Na barech byl nepořádek, vše špinavé a obsluha většinou nestíhala ani menší frontu. Velký palec dolů. Snídaně byly od 7 do 10 hodin (na dveřích avizováno už od 4 hodin!), obědy od 12.30 do 15 hodin a večeře od 18 do 22 hodin. Pozdní snídaně na baru u bazénu od 10 do 12 hodin a pozdní oběd na tomtéž místě od 15 do 18 hodin. Jídlem byl vykryt celý den. V rámci all inclusive máte možnost jít jednou za pobyt do a la carte restaurace. Na výběr jich bylo vícero, my vybrali tu Marockou a dobře jsme udělali. Konečně jsme si dopřáli normální teplé jídlo. Všude v hotelu byla ochranka a hlídala hotel jak uvnitř tak venku. V hale se nacházeli dva předražené obchůdky. Určitě se vyplatilo vyrazit na nákupy do města. Dále zde byl i bankomat, který vydával jejich místí měnu – marocký dirham. Další služby hotelu typu wellness, posilovna, masáže,… byly extra za poplatek. My jsme je nevyužili. Hotelová recepce slouží také jako směnárna. Dovezená EURa či dolary si zde můžete vyměnit za místní marocké dirhamy. Kurz není nijak znevýhodněn. Výměnu lze uskutečnit i v místních všudypřítomných bankách. Nezapomeňte si vždy uschovat účtenku o této transakci. Pokud vám totiž na konci pobytu zbyde nějaká obnos místní měny (114 MAD a více), je možno peníze vyměnit zase zpět, avšak pouze na letišti a právě po předložení tohoto dokladu.

Pláž
Pláž byla překvapivě velice čistá a rozsáhlá. Podél ní vedla asi 8 km dlouhá promenáda. Začínala velkou písečnou dunou, kam byl vstup zakázán kvůli královskému paláci (byli jsme odsud vyhnáni stráží) a na druhé straně končila přístavem – Agadir Marina. Pozvolný vstup do oceánu a extra jemný písek. Žádné chaluhy jako tomu bývá např. v Tunisu, vás tady nepotkají. S potápěním nepočítejte, moře je trochu zakalené (ne však špinavé!), ale o to víc si užijete cca půlmetrové vlny, ve kterých se dá úžasně dovádět. Když odplavete o kousek dál do hloubky, budete pořád stačit, ale dá se zde i pěkně zaplavat. Na pláži, ač je opravdu obrovská, je přes den dost plno. Je tam zejména plno místních (Maročanů), prodejců a pravidelně tam projíždí policie nebo vojsko na čtyřkolkách (nic spojeného s policií nebo vládou nesmíte v Maroku fotit - na to by vás měl delegát upozornit, jinak hrozí zabavení fotoaparátu, donucení vymazání fotky či další nám neznámé tresty). Prodejců je zde opravdu hodně. Nabízí čaj, kávu, koblihy, donuty, slané sendviče a další pochutiny či různé druhy zboží. Večer taky drogy. Dále vám budou často nabízet telefony a tetování henou. Na pláži se vyskytuje spousta omladiny, která hraje kopanou na desítky možných způsobů. Trochu menší Brazílie. Naše hotelová pláž byla maličká, ale plně dostačující. Byly tu zdarma lehátka, slunečníky i ručníky. Navíc se k ní dostanete pouze přes místní promenádu, takže si můžete kdykoliv skočit do hotelového baru pro drink a odnést si ho na pláž. Vstup z pláže do hotelu hlídá ochranka, ta vám ráda otevře branku. Za ní se nacházejí sprchy a koš pro vrácení ručníku. Ručníky též půjčují zvlášť u bazénu, kde probíhá i animační program.

Jiří H., 15.02.2015, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Amadil Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

2 fotografie

Amadil Beach, Agadir, Maroko Jiří H. 2015-02-15 6.6 1 10 Amadil Beach

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800