Maroko Maroko

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 8 990 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 8 990 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 9,4 Co se týče celkového shrnutí: 1) hotel můžu doporučit, nejlepší v jakém jsme byli 2) výběr CK - my jsme byli od E. Po zhodnocení a...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Co se týče celkového shrnutí:

1) hotel můžu doporučit, nejlepší v jakém jsme byli

2) výběr CK - my jsme byli od E. Po zhodnocení a výměně zážitků s jednou paní v letadle, která byla s jinou CK doporučuji cestovat spíše s jinou CK , měli větší nabídku výletů a i lépe propracované

3) Agadir nedoporučuji těm, co mají rádi slunce a rádi se opalují. Podle recenzí jsem četla, že do 10-11h má být opar a poté už jen slunce. Ačkoliv jsme zde byli v červenci, počasí nám nevyšlo, žádný opar nebyl, bylo zataženo a chvílemi i mlhavo. U bazénu jsme kolikrát museli být i v mikině, jelikož nebylo nejtepleji. Takže pokud spoléháte na slunečné počasí, oceánský Agadir nevolte

4) doporučuji cestovat pouze do cca 8.7. Poté skončí Ramadán, začínají prázdniny a pláže jsou přeplněné místními - někomu by mohlo vadit Zobrazit celou recenzi

Ubytování
K ubytování nemáme žádné výhrady, pokoje jsou pěkné, moderní, každý den uklizené. Bakšiš jsme dávali uklizečkám na postel, ale ani si ho nevzali. Není tedy potřeba.

Strava
Hotel je co se týče stravy vyhlášený, můžu potvrdit, jídlo nám opravdu chutnalo, bylo všeho dostatek, snažili se dávat každý i nová jídla, prostory ke konzumování byly čisté, obsluha i při velkém množství lidí v pořádku stíhala. Chválím fresh nápoje zdarma. Marocká restaurace a restaurace s mořskými plody zdarma. Pánové musí mít na večeři dlouhé kalhoty (ale stejně jsme si všimli, že někteří měli jen ke kolenům, hrotili to podle nálady).

Služby hotelu
Zdarma jsme měli posilovnu, tenis, ping pong, lukostřelbu a pak tam nějaké cvičení v bazénu předváděl animátor. Za příplatek bylo pak wellness centrum (pozor - včetně vnitřního slaného bazénu). Výřivka nefungovala, je v rekonstrukci. Lehátek a ručníků u bazénu i na pláži bylo dostatek. Wifi u recepce zdarma, dosáhla i do většiny pokojů. Klientela je anglická, německá, ruská a litevská, všichni ale byli v klidu, nikdo nedělal "bordel" jako jsme byli zvyklí z Egypta. České rodiny jsme byli pouze dvě

Pláž
Pláž je písčitá, oceán je trochu chladnější, ale dá se to. Na pláži bylo čisto a bezpečno, byli tam jak plavčíci, tak procházela i ochranka. Jak jsem radila v úvodním příspěvku, navštěvovat Agadir pouze do konce Ramadánu. My už byli po a pláž byla přeplněná místními

Anonym, 19.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Riu Tikida Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

9 fotografií

Riu Tikida Beach, Agadir, Maroko Anonym 2016-07-19 9.4 1 10 Riu Tikida Beach

Celkem: 5,8 Předražená dovolená, mizerné počasí. Minimálně dopoledne byly denně mlhy, vítr foukal stále.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Předražená dovolená, mizerné počasí. Minimálně dopoledne byly denně mlhy, vítr foukal stále. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Původní pokoj bez balkonu a bez chladničky jsme si zvládli (za použití drobného spropitného) hned první den vyměnit za krásný hotel s balkonem a chladničkou. Pokoj krásný, pokojská a hotelové služby vzorné.

Strava
Měli jsme all inclusive, strava byla dobrá, bohatý výběr, ale 14 dnů v podstatě totéž, malý výběr masa.

Služby hotelu
Hotelové služby byly dobré, hotel krásný, ale chyběly nám např. informace delegáta o užití plážových osušek a povinnosti mít každý den nové kupóny z recepce na pláž i osušku. Animátoři začalo v hotelu fingovat až od 11.7.2016, do té doby tam "chcípl pes".

Pláž
Pláž sama o sobě krásná, přístup do moře též, dostatek slunečníků a lehátek v ceně zájezdu. Ale mezi hotelovou pláží a mořem a také v moři byla neskutečná záplava arabů (po skončení Ramadánu), obtěžující 12 leté děti nabízející sex apod. zážitky z pláže zásadním způsobem kazily.

Anonym, 18.07.2016, Datum pobytu: 1.7. - 15.7.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Anezi Tower

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Anezi Tower, Agadir, Maroko Anonym 2016-07-18 5.8 1 10 HOTEL ANEZI

Celkem: 9,8 ůžasné ,spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
ůžasné ,spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování krásné čisté personál velmi vstřícný

Strava
chutná ,výběr dostatečný a vše moc dobré

Služby hotelu
žádný problém vše OK

Pláž
Čistá ,bez problému ochotný personál na pláži ,lehátek dost

Ivana V., 18.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Beach Albatros

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Beach Albatros, Agadir, Maroko Ivana V. 2016-07-18 9.8 1 10 BEACH ALBATROS AGADIR

Celkem: 2,8 Hotel was too expensive for what we got. Definitely not a 5 star, we regret that we choose Agadir for our holiday.

 • 3 Ubytování
 • 3 Strava
 • 2 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Hotel was too expensive for what we got. Definitely not a 5 star, we regret that we choose Agadir for our holiday. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
First we got very bad room with insects and cockroaches, we extra paid for pool view but there was not a pool view at all. After arguing with reception they finally gave us another room but just for one night. Next day we had to wait until 2 pm to finally get a normal room with pool view.

Strava
Food was average, lunch was bad, always the same food which was cold and not so fresh.

Služby hotelu
Reception was the worse they didn't want to give us another room, they were just smiling like everything is ok. Other services was okay, of course we had to tip everyone for good service.

Pláž
There is no private beach, like the private section with sun beds is there but it is not secured so if you have any things there it is not safe to leave it on the beach. Too many local people and I didn't feel comfortable there.

Also weather was catastrophe, we have sun for 3 hours in one week.

Monika U., 18.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Riu Palace Tikida

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Riu Palace Tikida, Agadir, Maroko Monika U. 2016-07-18 2.8 1 10 RIU PALACE TIKIDA AGADIR

Celkem: 2,8 Vybavení hotelu je velmi staré a opotřebované. Rozhodně to neodpovídá standardu 4 hvězdičkového hotelu, možná tak před dvaceti lety. U...

 • 3 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Vybavení hotelu je velmi staré a opotřebované. Rozhodně to neodpovídá standardu 4 hvězdičkového hotelu, možná tak před dvaceti lety. U bazénu skoro nikdy nebyli ručníky - velký nedostatek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj prostorný, ale vybavení staré a opotřebované. Dětská postýlka - hrůza. Dřevěná s vylomenou jednou tyčkou a šílenou matrací, která byla pro dítě velmi nevhodná. Fén v koupelně byl asi tak 20 let starý a absolutně k ničemu - vlasy si s ním opravdu vysušit nešlo, to snad víc foukal i vítr venku.

Strava
Strava byla rozmanitá, ale ne všichni jsme si vybrali. Velký problém s jídlem hlavně pro děti. V restauraci neustále chyběli malé lžičky a skleničky na pití. Skleničky umývali pouze vodou - což je fakt nechutné!!! O jaru tam ještě asi neslyšeli.

Služby hotelu
Ochota personálu byla různá. Jedna polovina byla velmi ochotná a usměvavá a druhá polovina byla otrávená a neochotná. Nejvíce ochotní byli animátoři - vždy s úsměvem. Na recepci také vše v pořádku. Nejhorší byla uklízečka - drzá a líná.

Pláž
Špinavá. A ta část pro hotelové hosty byla ta nejchudší svým vybavením. Přišli jsme, viděli jsme a zase jsme se otočili a odešli.

Věra S., 18.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Beach Albatros

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Beach Albatros, Agadir, Maroko Věra S. 2016-07-18 2.8 1 10 BEACH ALBATROS AGADIR

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622