Dovolená Maroko 2015 | Invia.cz

Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 7 890 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 7 890 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 9,8 Dovolená předčila naše očekávání.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená předčila naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherný hotel, který odpovídal úrovni 5*. Velmi ochotný personál hotelu, který se snažil naučit česky.

Strava
Strava pestrá, každý den velký výběr jídel. Spousta ovoce a zeleniny, každý den ryby a velký výběr sladkých dezertů.

Služby hotelu
Hotel a obsluha naprosto výborné. Jediný problém byl s delegátkou CK, která neměla potřebné informace např. byla jednou za pobyt v ceně zájezdu možnost večeře v japonské restauraci, bohužel už nám nikdo neřekl, že hotel zavírá a jsme poslední návštěvníci a restaurace končí 2. den našeho příjezdu a pokud máme zájem o využití této služby, musíme se objednat hned první den. O tom, že hotel zavírá nevěděla vůbec. dále např. slíbila zajištění snídaně před odletem, tuto informaci nikdo nevěděl.

Pláž
Pláž hezjá s pozvolným přístupem do vody. Na pláži pouze pro návštěvníky hotelu. Vzhledem k zavření hotelu po našem odjezdu už zde bylo málo lidí a pláž byla někdy téměř prázdná. Myslím si, že pokud bude v hotelu více lidí, bude nedostatek lehátek.

Lucie B., 12.10.2015, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2015
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Iberostar Saidia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Lucie B. 2015-10-12 9.8 1 10 IBEROSTAR SAIDIA

Celkem: 6 ubytování výborné strava průměrná pláž neudržovaná

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
ubytování výborné strava průměrná pláž neudržovaná Zobrazit celou recenzi

Ubytování
výborné nefunkční lednice

Strava
průměrná velké fronty hlavně na snídani

Služby hotelu
dobré

Pláž
byla by pěkná kdyby ji někdo někdy uklidil a sebral odpadky

Anonym, 12.10.2015, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2015
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Anonym 2015-10-12 6 1 10 Be Live Grand Saïdia

Celkem: 9,8 Výborný hotel, výborné jídlo, výborné ubytování, moře v té době trochu chladnější a byly větší vlny.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborný hotel, výborné jídlo, výborné ubytování, moře v té době trochu chladnější a byly větší vlny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré, pokoj perfektní, působil dobrým dojem, úklid prováděn každý den, ručník, když byl nechán na zemi, byl vyměněn.

Strava
Perfektní, byla dokonce i vepřová šunka, která byla označena jako "prasečí hlava", asi aby nedošlo k omylu. Ovoce a zeleniny dostatek, zákusky a zmrzliny velmi dobré.

Služby hotelu
Ochotní Vás vyslechnout, jaký máte problém, ale s vyřízením moc nespěchají, pokud máte trpělivost, tak se dočkáte.

Pláž
Pláž pěkná, čistá, ale v plné sezóně bude asi málo lehátek na tak velký hotel. Jinak spokojenost, celkový dojem velmi dobrý.

Anonym, 12.10.2015, Datum pobytu: 16.6. - 30.6.2015
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Anonym 2015-10-12 9.8 1 10 Be Live Grand Saïdia

Celkem: 8,6 Hotel má 5* a aj si ich zaslúži aj napriek nejakým tým nedostatkom. Dovolenka bola super,stála za to. Veľmi dobre sme si oddýchli a tiež...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel má 5* a aj si ich zaslúži aj napriek nejakým tým nedostatkom. Dovolenka bola super,stála za to. Veľmi dobre sme si oddýchli a tiež sme sa bavili vďaka moderátorom,ktorí si robili svoju prácu zodpovedne a z radosťou.

K mínusom by som dal slabučkú delegátku,nie príliš lákavé výlety a špina mimo rezortu (za čo hotel nemôže). Hlavne smerom na Saidiu to bolo katastrofálne. Podomoví predavači spiaci pod plachtami,bordel všade.

K plusom zas treba dať čistotu hotela,prístup a ochotu personálu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bývali sme v bloku 3 na 1p. v rohu,takže sme boli asi v najtichšiej časti areálu. Izba veľká,pekná,čistá. Denne menené uteráky a osušky a dopĺňaný toaleťák,či mydlo. Každý deň upratané,umytá dlážka,či vysypaný popolník na balkóne. Osobné veci pohodené na stole pekne uložené. Posteľ veľká a pohodlná, Na izbe trezor,chladnička,klíma. V našej izbe všetko funkčné,niekoľko ľudí sa sťažovalo na nefunkčné,či chýbajúce chladnicky,s čím delegátka nevedela nič urobiť.

Strava
Veľa ľudí píše,že strava je monotónna. No je,ale je na výber toľko,že by to stačilo na mesiac a nie týždeň.

Raňajky: sladké,slané,rôzne druhy pečiva,niekoľko druhov jogurtov,či musli. Vajícka na rôzne druhy,lievance robili priamo na platni v jedálni. Žiadna 30 minútova rada,ako som v nejakej recenzii čítal - cca 5 minút. Čaj,káva,mlieko v konviciach na stolíkoch,džús v automate.

Obedy: Jedna polievky,kuracie a hovädzie,jahňacie na niekoľko spôsobov. Rôzne druhy cestovín,ryža na niekoľko spôsobov,zemiaky. Na platni na počkanie pizza a vždy nejaká špecialitka (steak a podobne). Rôzne druhy zákuskov,puding,kopa ovocia,zeleniny. Zmrzlina 3-4 druhy Pivo,víno,džús. Pri bazéne gril....rybky,kalamáre a podobne.

Večere: To isté ako obed,len špecialitka bola iná.

Personál jedálne ochotný,pri najvačšom návale mierne nestíhal,ale snažil sa. Jedlo chutné,stoly po odchode upratované.

Bary: Vždy ochotný a príjemný personál,kopa jedla aj mimo obeda,zmrzlina,koláčiky. Pivo,víno,veľký výber alkoholu, drinky. Výborná marocká čajovňa,kde sa dala za poplatok pofajčiť sisha. bola super,taktiež tie ich čaje a obsluha v čajovni.

Marocká a stredomorská reštaurácia (každá zdarma raz za pobyt) bola chutná,i keď obsluha bola trošku slabšia.

My sme boli spokojní,ak to bolo niekomu málo,tak vážne neviem,čo by chcel.... Personál vedel základné frázy v češtine a slovenčine,príjemné...

Služby hotelu
Wifi na recepcii zdarma,boli tam pohodlné sedačky a bar,takže pripojenie na net bolo v príjemnom prostredí. Menšia telocvična bez poplatku,wellnes za poplatok. Fitko fajn,všetko čisté,upratané. Personál recepcie hovoril aj anglicky,nebol problém vybaviť za 2 minúty novú kartu od izby,kedže jednu som stratil.

Výlety boli jedným z mála nedostatkov. Väčšinou nezaujímavé. My sme boli v takej horskej oblasti. Jaskyňa bola pre rekonštrukciu zatvorená,o čom sme boli vopred informovaní. Navštívili sme dedinu v horách,kde bol taký ten ich originálny trh. Cestou zpäť mesto Berkane a v ňon obrovskú tržnicu. Našťastie naša delegátka ostala v rezorte a išiel s nami iný delegát,ktorý nám počas cesty porozprával kopu vecí o Maroku,jeho hidtórii a živote v ňom. Výlet bol na pol dňa a páčil sa. Len škoda tej jaskyne.

Animátori každý deň robili program pre všetkých,na nástenke pri hernom centre bolo vždy vypísané čo kedy je...futbal,tenis,zumba,joga a podobne. V hernom centre play station,pinpongový stôl,požičiavanie potireb na sport. Večer v divadle súťaže,

Plážové osušky za depozit,výmena bez problémov v búdke pri bazéne.

Asi najväčším nedostatkom hotela boli popolníky a smetné koše. Ľudia sú sprostí a špak,či plastový pohár nemôžu zahodiť do koša 30 metrov vzdialeného ale hneď na zem. A popolníky žiadne.

Pláž
Taký jemnučký piesok je ozaj málokde. Lehátok a slnečníkov dosť. More krásne,teplé. Poriadok na pláži sa dal,i keď by bol vačší,ak by bol dostatok košov. Pláž mimo rezortu....v ľavo smerom na Marinu v pohode,v pravo smer na Saidiu katastrofa.

Trošku vadili predavací na pláži,ale do vyhradeného priestoru medzi lehátka si nedovolili. Na pláži ťavy,skútre za poplatok. I keď bufet,či bar chýbal,nebol problém si zbehnúť k bazénu. Pláž od neho bola cca 2 minúty chôdzou.

Martina M., 11.10.2015, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2015
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Martina M. 2015-10-11 8.6 1 10 Be Live Grand Saïdia

Celkem: 8 pohodový hotel

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
pohodový hotel Zobrazit celou recenzi

Petra, 11.10.2015, Datum pobytu: 29.9. - 6.10.2015
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Petra 2015-10-11 8 1 10 BE LIVE COLLECTION SAIDIA

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800