Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 13 990 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 13 990 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 6,2 Cena byla stejná jako v sezoně, služby byly poloviční (zavřené některé bary ...), výběr jídel se v průběhu pobytu rychle zužoval. V...

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Cena byla stejná jako v sezoně, služby byly poloviční (zavřené některé bary ...), výběr jídel se v průběhu pobytu rychle zužoval. V průběhu pobytu jsme byli nuceni se bez předběžného ohlášení

rychle přestěhovat do jiné budovy (zbytečná ztráta času). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré - bez připomínek.

Strava
Na začátku pobytu bohatá, do konce pobytu se sortiment zužoval a byl zavřen 1 bar.

Služby hotelu
Požadavky na naše potřeby plněny liknavě, někdy splněny až po urgenci delegátky.

Pláž
Ze začátku se slíbeným sportovním vyžitím, ke konci k dispozici pouze vodní skútry a projížďka na velbloudech.

Zdeněk S., 19.10.2014, Datum pobytu: 18.9. - 3.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Zdeněk S. 2014-10-19 6.2 1 10 BE LIVE GRAND SAIDIA

Celkem: 2,8 Dovolená příjemná, ale do tohoto hotelu bych se už vícekrát nevracel.

 • 4,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená příjemná, ale do tohoto hotelu bych se už vícekrát nevracel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velké prostorné pokoje, vybavení ušlo.

Strava
Měl jsem polopenzi, vždy šlo s něčeho vybrat. Za pití jste si však museli zaplatit (obyčejná minerálka v přepočtu stála 45 Kč), vlastní pití jste si nemohli vzít k jídlu. Na tuto informaci jsem nebyl upozorněn. Na konci pobytu Vám vystaví účet - POZOR.

Přiletěl jsem v noci, hotel nabízel pozdní večeři (nestala vůbec za to), za kterou jsi však musíte zaplatit (kolem 300 Kč). Večeře již byla na pokoji, i když ji odmítnete tak stejně platíte.

Z all inclusivem to může být jinak.

Služby hotelu
Úklid v pořádku, avšak ráno vzali ručníky a nové dali pozdě odpoledne.

Nedostatek toaletního papíru, nedají Vám nový pokud vše nespotřebujete.

Čišníci pracovali rychle a dobře - kvůli výdělku.

Recepce neochotná.

Pláž
Hotelová pláž byla daleko od našeho hotelu cca 2 km (do 30 min.)

Další pláž blízko hotelu, již však lehátko za poplatek.

Pláž píščitá, hezká, čistá, pozvolný vstup.

Pláže jsou chráněné - často jsem viděl na obchůzce policii.

Anonym, 18.10.2014, Datum pobytu: 2.10. - 16.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Anezi Tower

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Anezi Tower, Agadir, Maroko Anonym 2014-10-18 2.8 1 10 Anezi Tower

Celkem: 8,8 Vše bylo na vysoké úrovni. Nám trochu nevyšlo počasí, ale chápu, že to se nedá zaručit (vysoké vlny nám po většinu pobytu neumožňovaly...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo na vysoké úrovni. Nám trochu nevyšlo počasí, ale chápu, že to se nedá zaručit (vysoké vlny nám po většinu pobytu neumožňovaly využít radosti plavání na volném moři. Přístup jinak hezký, písečný.) Absolutně profesionální byla průvodkyně (Bára Bubeníčková -nevím, zda si dobře pamatuju jméno). Ta z obyčejného půldenního výletu udělala zajímavou přednášku o Maroku okořeněnou zajímavostmi, osobními postřehy a zkušenostmi. Děvče na svém místě. Žádná ukuňkaná nebo nezáživná osůbka. Naopak. ... a navíc ještě organizačně schopná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly prostorné, čisté a hezké. Menší problém vidím v neodvětrávané koupelně vzhledem k vlhkosti vzduchu. Řešili jsme to trvale otevřenými dveřmi (koupelna a toaleta byla za rohem).

Strava
Jídlo bylo velmi dobré, každý si mohl vybrat. Nadšení jsme byli z každodenní nabídky ryb. Tradičně velmi chutné byly dorty, i když slaďoučké až, až. Malá výhrada patří k nenahřívaným talířům, jídlo bylo brzy studené. To možná tolik nevadí při 30 st. teple a v jídelně plné hostů. My měli poloprázdnou jídelnu, protože hotel nebyl naplněný ani z poloviny. Na jedničku hodnotím tematické večery a možnost objednat si večeři buď v marocké nebo středozemní restauraci. To bylo super! V životě jsem nespořádala tolik krevet.

Služby hotelu
Recepce skvělá, úklid dobrý, číšníci úslužní, v obchůdku se suvenýry ochotná prodavačka. Malilinký konflikt v kavárně - slečna neuměla anglicky a neměla vůbec snahu porozumět, co chceme.

Pláž
Možnost použití hotelových osušek byla prima. Pláž přímo u hotelu čistá, kousek dále od hotelu již méně. Poloprázdná pláž by bývala super. Bohužel nevyšlo počasí a s tím souvisela i nemožnost vlézt každý den do moře. Nebylo studené, ale velké vlny neumožňovaly zvláště starším lidem je proplout a užívat si volného moře. O šnorchlování nemohlo být řeči.

Anonym, 16.10.2014, Datum pobytu: 25.9. - 3.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Anonym 2014-10-16 8.8 1 10 BE LIVE GRAND SAIDIA

Celkem: 8 Spokojenost

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
K ubytování nemám žádné připomínky.

Strava
Se stravou to nebylo zcela ideální, prakticky denně to samé a omezený výběr. Někdy byl problém si vůbec něco vybrat a povětšinou bylo jídlo studené..

Služby hotelu
Bez připomínek.

Pláž
Přístup celkem dobrý, jen si myslím, že dřevěný chodník by mohl vést ještě blíže k moři...

Pavel Reichmann, 14.10.2014, Datum pobytu: 17.7. - 25.7.2014
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Iberostar Saidia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Pavel Reichmann 2014-10-14 8 1 10 IBEROSTAR SAIDIA

Celkem: 9,6 Naprostá spokojenost, jak se službami agentury ( delegátka), tak i s hotelem a případnou pomocí. Vstřícný personál, vždy pomohl. Trochu...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost, jak se službami agentury ( delegátka), tak i s hotelem a případnou pomocí. Vstřícný personál, vždy pomohl. Trochu vázla komunikace s personálem. Bylo potřeba jít na recepci, protože jinde jsme se s angličtinou nedomluvili. Ale to je téměř nepodstatné. Byli jsme téměř po sezóně a bylo to super. V tak obřím komplexu málo lidí. Pláž a moře čisté. Krásné počasí nám přálo.

-jedno malá mínus: personál občas zapomene co jste po něm chtěli, je třeba se několikrát připomenout :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
I pro náročné je to nadmíru uspokojující. Evropský (nad)standart.

Strava
Nad očekávání. Člověk neví, co si vybrat. Člověk jí očima. Chutné, moc dobré. Ohromný výběr všeho.

Služby hotelu
odpovídá 5* hotelu

Hotel nabízí široké spektrum aktivit jak pro děti tak dospělé. Přes hřiště pro děti,tenisové kurty, 3 velké bazény v areálu hotelu. Pláž 150-200m od hotelu. Pokud si člověk chce půjčit loď nebo vodní "hračky". Marina je asi 2km od hotelu. Je možnost tam i nakoupit v místním marketu (srovnání malého Tesca u nás).

Malé drobnost pro kuřáky. Vemte si z domova nebo si kupte v letadle. Tam je to velký problém.

Pláž
Moře i pláž čistá. Ve srovnání s jinou částí Afriky velmi čisto. Všude. Dostupnost do nejbližšího města, pro otrlé pěšky (cca 7km) nebo autobus (každých 30minut) nebo taxi - obojí velmi levné.

Doporučuji všem kteří plánují dovolenou po sezóně a chtějí mít teplo. Děti si najdou své.

:)

Jan T., 13.10.2014, Datum pobytu: 2.10. - 10.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Jan T. 2014-10-13 9.6 1 10 BE LIVE GRAND SAIDIA

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800