Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 8 790 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 8 790 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 9,8 byla to pro mne nejkrásnější dovolená se všemy službamo jsem byla nadmíru spokojená.

 • 10 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
byla to pro mne nejkrásnější dovolená se všemy službamo jsem byla nadmíru spokojená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
překrásné a čisté ubytování .

Strava
vyhovovala mi jejich strava.

Služby hotelu
všichni byli milí a vtřícní super.

Pláž
pláž vyhovující,

Drahoslava Šlosarová, 31.08.2015, Datum pobytu: 15.8. - 27.8.2015
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Les Omayades

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Les Omayades, Agadir, Maroko Drahoslava Šlosarová 2015-08-31 9.8 1 10 LES OMAYADES

Celkem: 4,4 Dovolenka v Maroku nie je veľmi vhodná na také obyčajné vylihovanie na pláži. Maroko treba vidieť a spoznať na rôznych výletoch alebo si...

 • 6 Ubytování
 • 4 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka v Maroku nie je veľmi vhodná na také obyčajné vylihovanie na pláži. Maroko treba vidieť a spoznať na rôznych výletoch alebo si požičať auto a čo to precestovať. Maroko vás vie okúzliť veľmi rozmanitou prírodou. Náš výlet autom nám prakticky zachránil celú dovolenku pretože v Agadire toho veľa neuvidíte. Návšteva Imouzeru a Essaouiri nám priniesla veľmi pekné scenérie a naozaj veľmi často meniacu sa vegetáciu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie štandartné žiadny luxus ale postačujúce pre priemerného rekreanta.Obrázky k hotelu sú zväčša s tých najluxusnejších apartmánov. Hotel Anezi nie je priamo pri pláži takže cesta k oceánu vám zaberie pár minút.

Strava
Veľmi vhodna pre " bylinožravcov" :) Strašne veľa zeleniny. Raňajky rozmanité rôzne bagety, cereálie, vajíčka na tvrdo, omelety a samozrejme zelenina. Z ovocia červený a žltý melón. S večerami je to podstatne horšie. Väčšinou len jeden druh mäsa alebo ryby aj to nie veľmi chutné... Ostávajú vám cestoviny s nechutnou rajčinovou alebo syrovou vodou. Na večeru je aj polievka.Za vyše 700 eur na osobu sme čakali od stravy podstane viac...

Služby hotelu
Služby hotela sme nevyužívali až na uteráky a súkromnú pláž zadarmo.

Pláž
Na pláži sme vždy využívali tú hotelovú kde sú lehátka a slnečník zadarmo. Lehátka už majú svoje roky ale dalo sa. Na pláži medzi domácimi by sme asi nevydržali :) Vyzerá to ako stanové mestečko :) Domáci na pláži sú veľmi živý a je to hlava na hlave. Najhorší dojem z pláže nám spravilo neskutočne veľa odpadkov ktoré sa nie pravidelne zbierajú všetky. Pláž bola vlastne najhorší zážitok s celej dovolenky

Miroslav M., 28.08.2015, Datum pobytu: 5.8. - 15.8.2015
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Anezi Tower

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

výlet na immouzer 3 fotografie

Anezi Tower, Agadir, Maroko Miroslav M. 2015-08-28 4.4 1 10 Hotel Anezi

Celkem: 9,4 Zájezd jsme absolvovali s dcerou se slevou last minute. S ohledem na cenu byl zájezd vynikající. Hotel uspokojil všechny naše požadavky....

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd jsme absolvovali s dcerou se slevou last minute. S ohledem na cenu byl zájezd vynikající. Hotel uspokojil všechny naše požadavky. Za malý příplatek v hotovosti na recepci a vzhledem k tomu, že dcera umí základy francouštiny jsme měli pokoj v 6.p. s výhledem na moře a přístav. Denně dech beroucí západ slunce a nasvícené zbytky opevnění Agadiru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Viz celkové shrnutí - super

Strava
Nebyl problém. Ocenili jsme džusy z čerstvých pomerančů k snídani a zadarmo v rámci all-inclusive.

Služby hotelu
Služby, které jsme využívali byly perfektní. Personál hotelu je velmi vstřícný a ochotný. Domluvili jsme se německy a francouzsky.

Pláž
Pláž není daleko, malá procházka udělá tělu jen dobře. Chyběl nám na pláži, ale alespoň malý bar. Nosili jsme s sebou balenou vodu. Počet lehátek během pobytu stačil, nestalo se, že bychom nenašli volné lehátko a slunečník. K identifikaci, že jsme zákazníci hotelu stačil náramek. Pokud jsme mohli zaznamenat, problém s počtem lehátek byl u bazénu, ale protože jsme chodili k moři nevadilo nám to.

Jan T., 28.08.2015, Datum pobytu: 15.8. - 22.8.2015
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Kenzi Europa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kenzi Europa, Agadir, Maroko Jan T. 2015-08-28 9.4 1 10 KENZI EUROPA

Celkem: 8,4 Super dovolená. Celek předčil očekáván i přes uvedené nedostatky.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Celek předčil očekáván i přes uvedené nedostatky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jak je v regionu obvyklé, tak ke 100% kvalitě sem tam něco chybí. Občas jede jen jeden výtah, sem-tam někde něco upadlo a už to nikdy nikdo nespraví. Ale v rámci lokalita-regionu je to velmi dobré.

Strava
Bylo to All-Inclusive. Bez výhrad. Dobré jídlo, je ho dost. Otevírací doba restaurace a baru také nad očekávání. Výborné ryby.

Služby hotelu
Výborné. Personál ochotný a snaživý.

Pláž
K pláži je to tak na 5 minut chůze, takže ne úplně před hotelem. Pláž je v rámci možností i docela čistá. Jen je potřeba počítat s mentalitou místních, kteří odhodí odpadky kdykoliv a kdekoliv. Navíc místních se ve městě koupe hodně, o víkendech až nepříjemně hodně.

Zde obecná připomínka: celá země místy připomíná skládku. Prostě "jsou to prasata :-)".

Jinak, pokud bude možnost a odvaha, půjčte si auto a jeď na pláže kus od města. Pak je to skoro jako z pohádky.

Jan Bareš, 25.08.2015, Datum pobytu: 8.8. - 22.8.2015
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Kenzi Europa

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Kenzi Europa, Agadir, Maroko Jan Bareš 2015-08-25 8.4 1 10 KENZI EUROPA

Celkem: 4,2 na tutu dovolenou jsme se hodně tešili. Bohužel jsme byli velice zklamáni. Po dovolené v Egyptě a Tunisu byl toto náš nejhorší zážitek

 • 2,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
na tutu dovolenou jsme se hodně tešili. Bohužel jsme byli velice zklamáni. Po dovolené v Egyptě a Tunisu byl toto náš nejhorší zážitek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pokoji byla neustále cítit jakási zatuchlina, která nebyla možná po celý pobyt vyvětrat. Slibovaná klimatizace také chyběla. Terasa vypadala spíše jako výběh pro nutrie. Na terase totálně zrezlý nábytek, přes který se nedaly dát usušit ani plavky, aby si je člověk nezničil. Na wc nejsou dveře, pouze jakési lítačky, které nejdou napevno zavřít a přes které je vše slyšet a cítit...Jakékoli soukromí chybí.

Deky na spaní jsme raději ani nepoužívali a spali pouze pod prostěradly. Za celou dobu pobytu, tj. 12 dní nám ani jednou nebylo povlečení vyměněno.

Celý hotelový komplex se nachází v krásně udržované zahradě. V bazénu jsme se nikdy po dobu našeho pobytu nekoupali... Raději jsme chodili k oceánu.

Strava
Strava byla dobrá, vždy se dalo něco vybrat. Ovšem marocký cheesburger....., kdo neuvidí, neuvěří.

V rámci all inclusive jsme měli 6 večerů v tematických restauracích, což bylo příjemné.

Ovšem kultura stolování v jídelnách se nedá skoro ani popsat. Několikrát jsme museli dost dlouho čekat, než nám vůbec bylo sklizeno nádobí od předcházejících strávníků. Pokud již konečně dostanete příbor, tak si ho hlídejte, protože jeden příbor, který u oběda či jinak dostanete, je na všechny chody.

Služby hotelu
služby hotelu jsme moc nevyužili, pouze dvakrát jsme si chtěli jít zahrát stolní tenis. Za zálohu vám zapůjčí pálky a míček. Pálky jsou v katastrofálním stavu a míčky buď prasklé nebo naháníte animátora, jestli vám půjčí nějaký svůj, který s sebou nosí v kabele, jinak máte smůlu.

Pláž
Pláž je oplocená hotelová, cca 50 m široká. Jsou zde lehátka a slunečníky zadarmo.Pokud chcete jít k moři, brodíte se mezi stany a osuškami místních arabů. Koupání je společně s nimi. Oceán byl krásný a vlny také. U pláže je 6 km promenáda, která je také velice pěkná a upravená.

Anonym, 25.08.2015, Datum pobytu: 8.8. - 19.8.2015
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:El Pueblo Tamlelt

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

El Pueblo Tamlelt, Agadir, Maroko Anonym 2015-08-25 4.2 1 10 El Pueblo Tamlelt

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800