Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 7 990 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 7 990 Kč

Nejnovější recenze Maroko

19.09.2014 - Anonym - Přečteno: 39× - Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2014

 • Celkem: 9
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
vše co se nabízí v katalogu odpovídá... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování pěkné, velké pokoje, v koupelně i sprcha i nízká vana, vše čisté, pravidelně doplnováno

Strava
strava rozmanitá, snídaně, obědy, večeře v restauraci velký výběr, výborné úpravy ryb, mě nejvíc chutnal losos, ale 1 večer byly i mořské plody - mušle, langusty a ostatní..vše dobře udělané a ochucené, a to ostatní každý si vybral, saláty, přílohy, výborné pizzy, dortíky, ovoce dále zde byla tzv. pozdní snídaně pečivo, jogurty, sladké pečivo, sýry atd, oběd si bylo možné dát i u bazénu - kdo se nechtěl převlékat, protože v plavkách nebo mokrém oblečení do restaurace hosty nepouštěli, a ještě pak byla odpolední svačinka...pití na několika místech, vždy v nabídce soda a balená voda a ostatní džusíky, vína a pod. si každý mohl načepovat sám, koktejly se také dařili...

Služby hotelu
Hotel je stále udržován a v prostorách venku, u bazénů se stále uklízeno, udržovala se zelen...jediná malá vada na kráse (ale v dnešní době se bez toho již neobejdeme) že v nabídce je wifi zdarma, to tedy bylo, dále internetový koutek - byly zde 3 pc, z toho fungovali 2 a poslední 2 dny jen 1...naštěstí již nebyl plný provoz, tkže kdo potřeboval kontakt s domovem musel si přivstat nebo si ohlídat čas v době oběda...

Pláž
Pláž čistá, voda také, zřejmě se po ránu uklízí, že se musí jít na pláž přes komunikaci ( kde je minimální provoz) to by nevadilo, ale pak tam vede cestička - prknová, ale ta končí asi v půli a pak se musí jít tím horkým, jemným pískem až k vodě, lehátek, slunečníků dost

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Anonym 2014-09-19 9 1 10 Iberostar Saidia

17.09.2014 - Petr L. - Přečteno: 70× - Datum pobytu: 4.9. - 12.9.2014

 • Celkem: 5,2
 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
CK mi zavolala den před odjezdem v 16:30, že LA BELIVE je obsazen a že mohu jet buď do IBEROSTARU nebo zrušit zájezd. Rozhodnout jsem se musel do 17:00 hod. (podraz).

IBEROSTAR je prý srovnatelný s LA BELIVE. Pokud ano, tak potěš koště.

CK mi předem dodala nekompletní, ba dokonce klamné informace (koktejly u bazénu, půjčovna aut, jídlo pořád k dispozici)

CK mě zapomněla informovat, že budu na místě na letišti vyplňovat nějaký vstupní papírek (samozřejmě Francouzsky ani rozsypaným čajem nemluvím a propisku jsem taky neměl, jako většina lidí tam, takže dobrý adrenalin), že se trpí na místě průjmy, takže to chce něco opravdu silného (standardní léky z lékárny nepomohly), celkově jsem postrádal informace před odletem (dostat 5 dní před odletem info, že se máme informovat o očkování, které se provádí 14 dní před cestou taky moc nepřidá na pohodě) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zařízení vypadá na první pohled velice honosně, pokoj jednoduchý (jedna barva stěn bez obrazů, pouze mozajka místo čela postele), WC bez odvětrávání (průjem tam měl každý, takže časem to bylo všude cítit), sprchový kout popraskaný, praskla mi hadice ve sprchovém koutě, odpadené kachličky přilepené jak to komu odpadlo; manželská postel složena ze dvou postelí, jenž nebyly zafixované, takže při každém pohybu šly postele od sebe (nedej bože se přitulit k ženě, okamžitě vnikl Grand Canyon); bydleli jsme v přízemí, balkonek přecházel plynule na trávu a k cestě, kde chodili lidi (takže si tam dejte něco usušit, nebo si běžte zakouřit ve spodním prádle).

Tráva každý den kropená a sekaná, celkový dojem okolo bazénu a mezi ubytovacími bloky pěkně upravován

Strava
Byl jsem ubezpečen, že ALL INCLUSIVE znamená, že budu mít jídlo celý den k dispozici. Formou bufetu (pravda).Takže: Snídaně 7-10hod, oběd 13-15 hod, večeře 19-22 hod. U jednoho bazénu byl tzv "Snack bar", kde údajně 10:30-12:00 měla být snídaně a 12:00-15:30 měl být "Snack".

cca 20 pokojů na patře v 3 patrovém hotelu o 3 blocích znamenal, že jste všude stály frontu jak na banány, pokud jste si nepřivstali do 7:30 na snídani, pokud jste na večeři přišli po 19:30, stály jste dokonce před restaurací, protože všude byly fronty, tak pro jistotu nepouštěli lidi dovnitř vůbec.

Venkovní bar byl permanentně natříský lidmi (nejel jsem na dovolenou, abych na kousek melounu čekal 10 minut ve frontě, na hranolky i 20minut), takže smolíček. Opravdu v 15:30 sklidili jídlo, v 16:00 sklidili venkovní pití, takže jste potom pili buď vodu, kterou jste si nafasovali (byla přístupná a zdarma), nebo jste se museli přesunout do vnitřního "Coctail baru", kam se ovšem muselo chodit v "civilním oblečení", hlídala to security.

Takže shrnuto, od 16-19 hod jste byli bez přístupu k jídlu (pro nás zrovna čas svačiny).

Celkově jídlo bylo dle místních poměrů.

Snídaně: Tři druhy pečiva, salám (mají jeden, něco jako náš Junior), tvrdý sýr (jeden, něco na způsob vysušeného Pašského sýru, ale bez chuti), omeleta (perfektní), volská oka (perfektní), kusy másla (s jejich pečivem výborné), patrně domácí marmeláda (taktéž úžasná), ovoce, palačiny s polevou, bramborové plátky plus další maličkosti. Jejich džus (tři druhy) je silnější než naše štávy v obchodech, takže ředění 1:1 s vodou pro nás stále byla sladká bomba, doporučuji jejich černý čaj s mátou (opatrně na jejich "cihle" cukru)

Oběd a Večeře: Kuskus (pro nás nepoživatelný), polévka (jestli to být nějaký jejich vývar, dali tam asi naprosto všechno, hmota všech chutí, velice výrazných), z brambor pouze bramborové plátky (patrně na pánvy, polosyrové), maso z grilu vysušené, ryby patrně před grilem byly v ringu (kosti všude), rýže se dala, ovoce perfektní, atd (nemám znaky už)................

Služby hotelu
Málo lehátek (jak bazén, tak pláž), hlídat si věci (přišli jsme o dva ručníky a mobil), zaměstnanci hotelu velice příjemní, stálý animátorský program (pinpongové turnaje, volejbalové, cvičení ve vodě, na suchu, tancování), úklid v mezích normy (zjistili jsme, že záleží na výši dýška - stačí 2 eur a je to v cajku, euro už je málo, takže třeba nevymění ručníky); neustále uklízí, kde to jde a kdy to jde. Na recepci mluví jenom jeden anglicky, bez Francouštiny jste dost nahraní.

Coctail Bar byl u recepce, dával jsem si jeden druh, každý Coctail byl originál (včetně toho, že otočili poměry, takže jsem jednou dostal alkoholovou bombu), na WIFI zapomeňte, pokud bude na recepci připojeno víc jak 15 lidí (standartně se pokoušelo připojit okolo 40ti lidí. Jinde ji nechytíte)

Pláž
Pláž čistá, nedostatek lehátek a hlavně slunečníků (absence stínu). Na pláži možnost půjčit skútry, projet se na velbloudech a občas tam zabloudí nějaký ten obchodník se vším možným.

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Petr L. 2014-09-17 5.2 1 10 IBEROSTAR - (BE LIVE GRAND SAIDIA)

15.09.2014 - Anonym - Přečteno: 37× - Datum pobytu: 3.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 8,2
 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel leží cca 25 km od letiště, je v těsné blízkosti, písčité pláže,.Lehátka,slunečníky,osušky u bazénu i na pláži zdarma. Musím souhlasit s recenzemi, že pokud čekáte po celou dobu slunečné počasí budete zklamáni, dost často je tu opar který se rozpouští někdy kolem poledne. My jsme podle všeho asi měli štěstí, z 11 dní bylo slunečných 7,tak že super.

Trochu nás zklamala obsluha ve vnitřním baru, kdo nebyl platící, musel si počkat.

Na baru u bazénu se podávají alkoholické i nealkoholické nápoje, káva,asi tak hodinu odpoledne bagety nebo hranolky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je krásný,prostorný,terasa,diskotéka,posilovna,vnitřní bazen,pro ALL do 16 hod.zdarma,vnitřní bar, bar u bazénu.

Pokoje jsou prostorné,čisté,my měli výhled na moře i bazeny.Denně čisté osušky,ručníky,ustláno,vytřeno.

Strava
My jsme si rozhodně vybrali. Velké množství zeleniny,testoviny,rýže,kuskus,maso krůtí, vepřové i skopové.Ovoce,zmrzlina,pizza,na terase se griluje maso,ryby,něco jako karbanátky.Skoro každý den nějaké mořské plody(krevety,kalamáry,)Měli jsme i suschi.Pití je k obědu i večeři servírované,víno,pivo,cola,sprite,džus atd.

Služby hotelu
Myslím že už jsme toho zcestovali dost a služby hotelu,byly v pořádku.

Pláž
Pláž je pouze přes promenádu ,přímo u hotelu, 2 lehátka s podložkami jsou pod jedním slunečníkem, každý den čistá a srovnan ,Hotelová pláž je ohraničená provazem, tak že vás místní prodavači neotravují, tak jako třeba v Tunisu

Atlas Royal, Agadir, Maroko Anonym 2014-09-15 8.2 1 10 Atlas Royal

15.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 4.9. - 12.9.2014

 • Celkem: 6,2
 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Je to tam hezké, hotel Caribian village je skvělej, sice není moc moderní, ale jelikož okoli hotelu neni zrovvna nejhezčí, tak tento hotel je skvělý, protože je to taková malá vesnička, kde je všechno :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Stačí dát pár dirhamu nebo eur do pasu a máte uplně skvělý pokoj s obrovským balkonem

Strava
nic moc, ale jelikož je tam dalších 6 restaurací, do kterých si uděláte rezervaci a tam vás obsluhují tak to je zase super :-)

Služby hotelu
každodenní celovečerní zábava

Carribean Village Agador, Agadir, Maroko Anonym 2014-09-15 6.2 1 10 CARRIBEAN VILLAGE

15.09.2014 - Gabriela A. - Přečteno: 80× - Datum pobytu: 4.9. - 12.9.2014

 • Celkem: 8,8
 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Veľká spokojnosť. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásne izby. Krajšie ako na fotkách. A obrovské. Postele veľké, ale nie manželské. Len 2 spojené dokopy. Veľká plazma, vaňa aj sprchové kút.

Strava
Fajn. Vždy sa dalo vybrať. Veľa ovocia a zeleniny, rýb ... Úžasne pečivo. Rôzne drinky dokonca mojito aj pina colada. Neobmedzene balená voda.

Služby hotelu
Nevyužívali sme.

Pláž
Prvé dni krásna čistá, neskôr plna ohorkov cigariet. Mohli to poupratovat. More krásne, najčistejšie ako som kedy videla. Žiadne riasy, ani mušle. Občas malička rybka. Veľmi pozvolný vstup do mora.

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Gabriela A. 2014-09-15 8.8 1 10 IBEROSTAR SAIDIA (VIDEO)

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800