Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 12 390 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 12 390 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 7 Maroko je zajímavá země s velkým rozdílem mezi hotelem a ostatním okolím (velmi špatná byla úroveň WC). Totéž se týká i plateb, např. za...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Maroko je zajímavá země s velkým rozdílem mezi hotelem a ostatním okolím (velmi špatná byla úroveň WC). Totéž se týká i plateb, např. za 2 coca-coly jsme v hotelu zaplatili 90 Kč, venku jsme za dva výborné džusy z čerstvých pomerančů zaplatili 17 Kč (stejné množství). Dovolená se nám líbila i díky zajímavému výletu do Marakéše a Tiznitu, na což měla vliv jedinečná delegátka cestovní kanceláře Exim tours, která znala snad vše. Agadir bývá občas zahalen do oparu, ale sluníčko přesto opaluje. Na začátku října však večer již bylo nutno si na procházku vzít svetřík. Přesto, že jsme byli spokojeni, se do Maroka již nevrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel ze strany od moře působil spíš jako panelák, ale to nevadí. Plocha s bazény a lehátky byla perfektní, bazény, skluzavky a tobogány také. Vždy byly k dispozici ručníky. Atrium hotelu bylo velkolepé včetně prosklených výtahů. Pokoj měl úžasný výhled na oceán, vybavení pokoje bylo dobré, postele byly tak velké, že jsme se málem hledali.

Strava
Strava v hotelu nás poněkud zklamala, na snídani byly vždy míchaná vejce strašně řídká, opečené tenké klobásky, oboje jsme třetí den již raději nejedli. Salámy nám vůbec nechutnaly. Výborné bylo pečivo sladké i slané, tvaroh, sýry, něco jako kompot, sušené švestky, fíky, paprika, rajčata, okurky. Pekli také placky, které se mažou medem. Džus byl strašně sladký, musel se ředit vodou. Čaj byl jak ve školní jídelně uvařený a čepovali jsme ho kohoutkem z nerez nádoby. Jejich tradiční mátový čaj byl dobrý. K večeři byli pokaždé ryby na různé způsoby, kuře na různé způsoby, skopové maso, asi dvakrát bylo i vepřové, rýže, brambory na různé způsoby např. pečené ve slupce, dále pečené nejspíš se šlehačkou, dokonce jednou byly i hranolky, jinak těstoviny s omáčkami, vynikající byl kuskus. Tradičně zelenina různě dušená či pečená, také syrová, sýr a spousta chutných zákusků. Z čerstvého ovoce jsme za celou dobu dostávali nastřídačku zelený a červený meloun, jinak nic a to nám chybělo. Mně tam chutnalo, mému manželovi moc ne. Kromě hotelové stravy a stravy na výletech jsme si raději nikde nic nedávali.

Služby hotelu
Když jsme v noci dorazili na hotel, tak jsme byli velmi rychle ubytovaní, čekala nás na pokoji i večeře - tedy velmi skromná. Po zjištění, že nelze otevřít skříň jsem zavolala na recepci a přesto, že byla hodina po půlnoci přišel velmi rychle mladý muž, který skříň opravil. Skvělý, ale opravdu skvělý byl celý animační tým, dokázali na dlouhou dobu zabavit i děti. Personál v hotelové restauraci byl velmi pozorný, rychlý, prostě bezva. Pracovníci na recepci vypadali velmi komisně, ale pracovali také rychle. Jen nás tahali za nos, že jim nefunguje internet, ale po dvou dnech jsme zjistili, že to není pravda, tak nevíme, co to mělo znamenat. Je pravda, že byl trochu problém s jazykovou bariérou, protože my neumíme francouzsky a oni moc neznali angličtinu. Úklid na pokoji byl v pořádku.

Pláž
Pláž byla pár kroků vzdálená, jen se nám nelíbilo, že se nedalo chodit od bazénu přímo k pláži, muselo se přes hotel. Lehátka a ručníky na pláži byly dostatečné, jen nebyl dost dobrý přístup od lehátek. V Agadiru je nádherná dlouhá pláž, ale je velký rozdíl mezi stavem moře při přílivu a odlivu, a to až 80 m. Tím pádem musí být lehátka až u kraje pláže a ještě na vyvýšeném místě. Pláž se v době odlivu promění ve sportoviště, kde kluci hrají fotbal, bežci běhají a cvičí. Kolem pláže je pěkná promenáda, kde chodí prodejci a každou chvilku něco nabízí. Dají se tam půjčit kola, prkna, ... Oceán byl nádherný, teplý, většinou klidný, jen párkrát byly poněkud větší vlny, ale to se dalo zvládnout.

Jana Moravcová, 06.11.2014, Datum pobytu: 2.10. - 10.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Amadil Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Amadil Beach, Agadir, Maroko Jana Moravcová 2014-11-06 7 1 10 ATLAS AMADIL HB

Celkem: 7,8 Hotel velmi velký s vynikajícími službami. Jídlo také vynikající. Kvůli rozlehlosti bylo často přeplněno okolí bazénu

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel velmi velký s vynikajícími službami. Jídlo také vynikající. Kvůli rozlehlosti bylo často přeplněno okolí bazénu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj utulný a čistý, manželská postel měla kolečka a rozjížděla se od sebe a nešla zafixovat. Každý musel spát na své posteli, nebylo možno ležet na středu ...

Strava
Strava hodně rozmanitá a chutná. Jídelna hodně rozlehlá a plná strávníků - hlučné prostředí

Služby hotelu
Služby hotelu vynikající, je znát, že má 4 hvězdy. Nemohu si na nic stěžovat

Pláž
Pláž v těsné blízkosti, plážová lehátka zdarma. Bohužel pláž před hotelem má pořád černou vlajku (velké vlny), neni to místo ideální pro koupání (červená vlajka)- pláže vhodné pro koupání jsou blíže do centra. Koupání je možné i na hotelové pláži, ale nedá se jít moc daleko do moře ...

Daniel Míka, 03.11.2014, Datum pobytu: 23.10. - 30.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Iberostar Founty Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Iberostar Founty Beach, Agadir, Maroko Daniel Míka 2014-11-03 7.8 1 10 Iberostar Founty Beach

Celkem: 3,6 Nikdy více nebudeme dovolenou v tomto hotelu opakovat.

 • 4 Ubytování
 • 2 Strava
 • 7 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Nikdy více nebudeme dovolenou v tomto hotelu opakovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je označen jako "luxusní 5*", realita je ovšem úplně jinde, jde spíše o standardní 3* hotel (spíš méně). Pokoj byl velmi malý se špinavou koupelnou, černými spárami mezi kachličkami a plísní ve sprše. Dále nás překvapila nefunkční vana. Vše reklamováno u delegátky, náprava se nekonala.

Strava
Strava se skládala především z mořských plodů, ovoce a zeleniny. Výběr spíše minimální, každý den to samé. Vzhledem k tomu, že nemusím jíst mořské plody, byla jediná možnost pizza nebo neidentifikovatelná směs nějakého masa, zeleniny a brambor. Bohužel jídelna hotelu je značně poddimenzovaná, takže nebylo výjimkou 10 minut čekání, než jsme se vůbec dostali dovnitř. Poté následovalo dalších 10 minut ve frontě na jídlo.

Co se týče nápojů, v rámci all inclusive bylo možné dostat míchané nápoje, ale barmani místo ovoce a čerstvých ingrediencí používali umělé koncentráty, čímž tyto nápoje učinili nepitelné.

Služby hotelu
Hotel na první pohled působí luxusně, ale po bližším pohledu zjistíte, že je na úrovní 3*, které jsou tak o 50% levnější.

Pláž
Pláž je relativně čistá, přístup po dřevěném molu, ale s tragickým nedostatkem lehátek. Cca 40 lehátek na až 1500 lidí (odhadovaná kapacita hotelu).

Petr Španěl, 02.11.2014, Datum pobytu: 17.7. - 25.7.2014
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Iberostar Saidia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Petr Španěl 2014-11-02 3.6 1 10 Iberostar Saidia

Celkem: 9,8 skvělé

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
skvělé. ale nedostali jsme výhled na moře. který jsme si připlatili

Strava
vynikající

Služby hotelu
vynikající

Pláž
dobrá

Helena Veselá, 28.10.2014, Datum pobytu: 16.10. - 23.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Decameron Tafoukt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Decameron Tafoukt, Agadir, Maroko Helena Veselá 2014-10-28 9.8 1 10 DECAMERON TAFOUKT

Celkem: 9,2 V hotelu jsme byli již po třetí a vždy jsme byli naprosto spokojeni

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu jsme byli již po třetí a vždy jsme byli naprosto spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bezvadné v junior suite.

Strava
Strava velmi dobrá, pokud nečekáme kndlo-vepřo-zelo nebo svíčkovou ze sedmi. Jednalo se o směs evropské, zejména francouzské kuchyně a marocké kuchyně. V exotické desinaci se snažíme v mezích možností stravovat místní kuchyní.

Služby hotelu
Služby v hotelu na vysoké úrovni, personál maximálně vstřícný, samozřejmě podmínkou je schopnost komunikace a nespoléhat na to, že zde bude snad personál mluvit česky, i když i toto jsem v místě zažil.

Pláž
Pláž píščitá s jemným pískem, vyhražená hotelu i čistá a upravená.

Luboš Pošta, 27.10.2014, Datum pobytu: 16.10. - 24.10.2014
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Iberostar Founty Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Iberostar Founty Beach, Agadir, Maroko Luboš Pošta 2014-10-27 9.2 1 10 IBEROSTAR FOUNTY BEACH

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800