Maroko Maroko

Mapa - Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 11 990 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 11 990 Kč

Nejnovější recenze Maroko

18.08.2014 - Helena K. - Přečteno: 30× - Datum pobytu: 7.8. - 15.8.2014

 • Celkem: 9
 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla na velmi dobré úrovni. Hotel byl přesně takový, jaký byl v nabídce CK nafocen. Personál milý a ochotný. Vždy ihned vyřešili pokud nastal nějaký problém. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné a vždy bylo řádně uklizeno a čisto.

Strava
Strava odpovídala dané destinaci a vždy si bylo z čeho vybrat. Jídla byla průběžně doplňována, takže se nestalo, že by něčeho byl nedostatek

Pláž
Pláž byla vcelku dobrá a čistá, lehátek bylo dostatek. Jediné co bychom vytkli je, že u pláže nebyl například v blízkosti bar s možností nealkoholických nápojů (jako tomu je v Turecku). Muselo se myslet na to, abychom si pití vzali s sebou z hotelu.

Beach Albatros, Agadir, Maroko Helena K. 2014-08-18 9 1 10 BEACH ALBATROS AGADIR

18.08.2014 - Martin Zíšek - Přečteno: 108× - Datum pobytu: 31.7. - 8.8.2014

 • Celkem: 9,4
 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla přesně podle našich představ, kdy snad kromě opravdu drobností nelze vytknout nic...vyšlo také počasí, kdy jsme u moře zažili od klidné hladiny přes metrové vlny snad vše:-D po celou dobu našeho pobytu svítilo slunce a teplota se pohybovala kolem 32 stupňů Celsia. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl nádherný - máme možnost srovnání s dovolenou na ostrově Mauricius, kdy tento hotelový pokoj předčil naše očekávání a byl dokonce malinko luxusnější než na Mauriciu.

Strava
Strava byla velmi dobrá pestrá a chutná - malinko výtka k rozlévaným nápojům - vše servírováno v malinkatých plastových kelímcích...což je ale zřejmě dáno velkým počtem turistů v hotelu.

Služby hotelu
Služby hotelu na vysoké úrovni odpovídající pěti hvězdičkám - všude čisto a každý den po návratu ze snídaně na pokoj uklizeno a nápaditě ustláno :-)

Pláž
Pláž sice menší rozměrově, ale jinak pohodlná lehátka a možnost využití slunečníků. Dokonale jemný písek a velmi dobrý přístup do opravdu čistého moře.

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Martin Zíšek 2014-08-18 9.4 1 10 BE LIVE GRAND SAIDIA

18.08.2014 - Ivana K. - Přečteno: 108× - Datum pobytu: 7.8. - 15.8.2014

 • Celkem: 7
 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Rezort bol velky a pekny, mal krasne 2 bazeny, vlastnu plaz, bola cista, more trosku chladne. Animatori boli super, stale mali nieco pre nas pripravene, jedlo bolo ok, dalo sa vzdy z niecoho vybrat. Sklamala nas ale kradez, raz nam ukradli slnecne okuliare z izby a raz nam zjedli cokoladu, je to smiesne, nebolo to nic drahe ale predsa... vecer sa nedalo kam ist, takze sme celu dovolenku stravili len v rezorte. Zobrazit celou recenzi

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Ivana K. 2014-08-18 7 1 10 BE LIVE GRAND SAIDIA

17.08.2014 - Michaela - Přečteno: 145× - Datum pobytu: 7.8. - 15.8.2014

 • Celkem: 8,8
 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou určitě doporučujeme, až na drobné nedostatky jsme byli velmi spokojení. Určitě se jeďte podívat do Saidie na místní trhy. Autobus 2,5 marockého dirhamu (cca 7kč) na osobu. Prodejci jsou ochotní smlouvat, oproti hotelu jsou tam o hodně nižší ceny. Oblečení nemusíte moc řešit, jsou zvyklí na turisty. Každopádně je lepší se pohybovat se zahalenými rameny a oblečením pod kolena - to samé i v hotelové restauraci, ale pustí Vás i v minisukni a tílku na ramínka, muži by měli mít aspoň delší kraťasy - pod kolena, je to pro ně slušnost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje hodně veliké, spousta místa, balkon s věšákem na plavky (místy narezavělý tedy), koupelna se sprchou i vanou, doporučujeme s sebou osvěžovač vzduchu, odvětrávání moc nefungovalo :-) Velké zrcadlo vedle koupelny i v pokoji. Uklizeno každý den.

Strava
Velký výběr!!! V rámci All několik druhů míchaných nápojů. Doporučujeme lobby bar, tam opravdu umí míchat. Taktéž na kávu do lobby baru. Ráno při snídani v restauraci z automatu nic moc, takže od 10:00 do baru, kde dělají z presovače. Některé jídla připravují před Vámi (ráno palačinky, vajíčka, v poledne a večer maso), ale doporučujeme chodit na jídlo v době otevíračky, tj. snídaně od 7:00 do 9:00, obědy hned v 13:00 a večeře hned v 19:00. Později se tvoří, u těchto jídel připravovaných před Vámi, fronty. Jídlo často s marockým kořením, což ne každému chutná. Předpokládají, že si jídlo dochutíte sami, všude mají koření, omáčky, dresingy, takže pak je to na Vás. Zákusky velmi pohledné, člověk by snědl očima všechny, ale jsou hodně přeslazené, takže jsme je na konci pobytu už ani nejedli :-) Nápoje také hodně slazené, ke snídani doporučujeme čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu - ne z automatu, je to velký rozdíl.

Služby hotelu
Animátoři - nej určitě aquaerobic. Dobré i ranní cvičení s posilováním pillates apod. Odpolední aktivity slabé (aerobic, zumba), málo lidí, animátorům se moc nechce pro dva tři lidi "přecvičovat". Všichni usměvaví, snaží se mluvit česky (hlavně v restauraci - dobrý den, ahoj, jak se máš, dobrou chuť apod., ale překvapí i perličkami stylu "stačí" v lobby nebo "nic?" na trzích :-)). Když si budete chtít zahrát tenis, doporučujeme vlastní rakety. S půjčování problém. Mají tam rezervační systém na kurty, ale rakety lze vypůjčit či vrátit pouze v určené době. Pokud chcete hrát ráno (do 10:00) musíte si rakety vypůjčit do 17:30 předcházející den. Pokud chcete hrát navečer, musíte si rakety vypůjčit do 17:30. Ovšem může se Vám stát (jako nám), že rakety má zrovna někdo půjčené, takže prostě nemáte s čím hrát, i když máte rezervovaný kurt (kde samozřejmě nikdo nehraje, protože chce hrát ráno a rakety si půjčil před Vámi nebo hrál před Vámi a rakety nemá pro změnu kde vrátit, takže je vrací druhý den v 10:00).

Pláž
Pláž krásná, čistá, lehátek akorát. Pokud chcete na pláž dopoledne, musíte si rezervovat lehátko tak do 9:30, protože později jsou všechna zabraná, ale toto není chyba hotelu nýbrž lidí! Někteří si dají ručník i k bazénu i k moři a pak tam stejně celý den nejsou. Sami jsme byli svědky toho, jak na lehátkách ležely ručníky od rána do odpoledne a nikdo na nich neležel. Pak se samozřejmě na některé nedostalo lehátko, i když jich tam bylo dostatek. Kolem oběda a odpoledne se už ale lehátko najít dalo. Moře příkré, vlnky menší. Mohlo by tam být delší molo, písek byl rozpálený od slunce a hned za molem nebyl vyčištěn a byly tam stébla suché trávy. Později ale nádherný udržovaný jemňoučký písek bez kamínků. Pláž i moře čisté - uklízeli je každý den (sem tam nějaký ten odpadek, no jo, někteří prostě nejsou schopni odhodit vše do blízkých košů). Pláž hlídaná security celý den, bezpečí, klid od prodavačů.

Iberostar Saidia, Saidia, Maroko Michaela 2014-08-17 8.8 1 10 Iberostar Saidia

16.08.2014 - Anonym - Přečteno: 59× - Datum pobytu: 31.7. - 15.8.2014

 • Celkem: 5,2
 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k tomu, že jsme si důkladně pročetli kam jedeme, jaké máme očekávat počasí atd., dovolená svůj účel včetně nabízených výletů a zážitků splnila. Jistě jsme brali v potaz i místní recenze, tudíž jsme se před odletem trochu děsili toho, co nás čeká. Milé bylo zjištění, že to není tak hrozné, jak tu někteří píší. Buď si opravdu nepřečetli, co mají od dané země očekávat, nebo nechtějí přijmout fakt, že to není tak evropské jak by chtěli. Pokud tedy hledáte opravdu dovolenou, kdy nechcete sedět celý den u bazénu nebo se povalovat na pláži, a spíše chcete poznat místní kolorit a kulturu, pak jeďte do Maroka. Výlet do Tafraoutu a Marakéše ve mě zanechá dojem na dlouho. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl každý den uklízený, vyměněné čisté ručníky, milý personál, který za malý bakšiš s přiloženým lístkem v angličtině nechal opravit malé drobnosti v koupelně. Ta byla čistá. Šatní skříň jsme nepoužívali, jak je psáno - v Agadiru je po ránu mlžný opar, tudíž je pochopitelné, že se do pokoje dostane vlhkost, která se u nás usadila právě v té šatní skříni - prostě nic závažného. Balkón vlastní s dvěma křesílky, zábradlí lehce ztrouchnivělé - viz vlhkost - později uklízečka pochopila, že chybí popelník, doplněn.

Strava
Strava - je pravda, že když jste někde na 14 dnů, je dost možné , že se Vám místní jídlo začne přejídat. Ale - první den jsme vůbec nechápali, jak si někteří mohou stěžovat na jídlo. Každý den byl pestrý výběr minimálně ze 4 jídel, která šla kombinovat. Saláty ovocné, zeleninové, samostatná zelenina, ovoce - pomeranče, blumy, nektarinky, jablka, hrozno, melouny. Snidaně obdobné - čaj mléko káva, pečivo, palačinky , marmeláda, cereálie. Obědy a večeře podobného typu - typické tajiny na mnoho způsobů, kuskus, rýže, těstoviny s omáčkou, denně ryba, maso (kuřecí, hovězí, jehněčí - pochopitelně ne vepřové --> jste v muslimské zemi). Ke zklamání některých nenajdou u snídaně uzeniny v podobě šunky a jiných obdob. Sýr však viděn každý den. Jídlo je sice přizpůsobeno Evropanům, ale jedete do země s odlišnými zvyklostmi, tak to pochopme - nejedeme tam kvůli jídlu. Nicméně některá jídla by mohla být lépe dochucena, ale tak velký problém bych v tom neviděla.

Prostory jídelny by mohly být čistší včetně přiloženého příboru či ubrusů, ale vše jde vyřešit skrze personál , který je milý. Personál spíše umí francouzsky, ale pokud trochu umíte AJ, není problém, domluvíte se.

Vzhledem k tomu, že hotel měl dost hostů, jídelna je malá, a občas byl problém si sednout. Nerada stojím nad lidmi a čekám, kdy odejdou, natož když to někdo dělá mně. Prostory jídelny by mohly byt větší.

Služby hotelu
Na služby hotelu si nemohu stěžovat. Díky drobné závadě v koupelně jsme byli nuceni skrze vzkaz na posteli a malý bakšiš pro personál upozornit na opravu, která je nutná. Druhý den nám bylo vyhověno, takže po návratu na pokoj byla viděna změna. Třetí den se však závada na toaletě objevila znovu, tudíž jsme opět v AJ napsali, že není oprava OK, jaké však bylo překvapení, že místo utažení těsnění přišla jeho výměna včetně odejmuti mísy. Chci upozornit, že to nijak nenarušilo náš pobyt, jelikož jsme se v tu dobu nacházeli u bazénu. Takže personál vstřícný a milý, uklízečka nás zdravila do konce pobytu. ;-) (možná kvůli bakšiši)

Dále je dobré připomenout animátorskou činnost, která probíhala každý den od 10 h až do večerních hodin s přesunem na recepci. Zábava jak pro děti, tak pro dospělé.

Na recepci prijemni - žadná výtka.

Pláž
Dostupnost je trochu dál než je uváděno, ale není to zas taková tragédie, pokud máte zdravé nohy. Je pravda tedy, že lehátek je v poměru k hostům velmi málo a převážná část je jich rozbita, a je tedy problém lehátko dostat, prostě když přijdete ve špatnou dobu, máte prostě smůlu. Pláž na první pohled hezká, ale při bližším zkoumání je špinavá - nedopalky od cigaret, úlomky čehosi, plasty atd. Moře překvapivě teplé s pozvolným vstupem. Po skončení Ramadánu, tedy po našem příjezdu, zpozorován velký nárůst místních, kteří byli všude - na promenádě, před hotelovou pláži, takže jsme doslova museli přeskakovat improvizované stany místních, kteří bránili přístupu do moře od hotelové pláže. Na pláži jsme byli asi 4x max., prostě mnoho lidí na malém prostoru, nečistoty, hluk, rozbitá lehátka nebo žadná z důvodu obsazenosti. Strávili jsme tak převážnou část u hotelového bazénu či na výletech, které spíše byli plánem našich dní.

Le Tivoli, Agadir, Maroko Anonym 2014-08-16 5.2 1 10 Le Tivoli

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800