Mauricius Mauricius

Mapa - Mauricijská republika

Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 54% představují hinduisté, 26% římští katolíci, 13% muslimové a 4% protestanti
Úřední jazyk: Úředním jazykem je angličtina, většina obyvatelstva však hovoří také kreolsky, což je "směs" francouzštiny a malgaštiny.
Časový posun: v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více vůči středoevropskému času

Mauricius - zájezdy od 25 340 Kč

O MAURICIUPři vyslovení jména Mauritius se snad každému vybaví slavná známka, díky níž se o tento malý ostrov sopečného původu začal zajímat celý svět. Náleží souostroví Maskarény rozkládajícímu se v západní části Indického oceánu, na východ od Madagaskaru a jižně od Seychell.

Typickou tvář tohoto tropického ostrova tvoří především romantické pobřeží pokryté bílým pískem, průzračně modré laguny s nádherně teplou vodou, stylové hotely, vynikající místní kuchyně a úsměv zdejších obyvatel.

Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, jež doplňují ideální podmínky k potápění. Mezi červeně, modře či žlutě zbarvenými korály můžete vidět plout ryby nejrůznějších barev, tvarů a velikostí.

Na své si tu však přijdou i surfaři, vyznavači vodního lyžování, jachtaři, rybáři i hráči golfu. Hodně luxusních hotelů nabízí výběr sportů zdarma. Právě vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v oblasti Indického oceánu představuje nepochybnou přednost Mauricia, ostrova s jehož kouzlem se budete těžko loučit.

Mauricius - zájezdy od 25 340 Kč

Nejnovější recenze Mauricius

Celkem: 10 Na Mauriciu jsme byli poprvé, ubytování prvotřídní, jídlo výborné, každý si našel, co mu chutnalo, dostatek ovoce, zeleniny, salátů .......

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na Mauriciu jsme byli poprvé, ubytování prvotřídní, jídlo výborné, každý si našel, co mu chutnalo, dostatek ovoce, zeleniny, salátů .... všude naprosto čisto, nádherně upravená zahrada. Strávili jsme na Mauriciu vánoční svátky a byla to úžasná volba - skvěle připravený Štědrý večer na "tropický" způsob, včetně koled, svátečního menu o 7 chodech, z hotelu a jeho zaměstnanců jen ten nejlepší dojem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásně připravený pokoj, velmi dobře vybavený, na přivítanou ručníky složené do nádherných tvarů labutí, ozdobené květy ibišku, všude čisto, wifi fungovala kupodivu v celém areálu hotelu i na pláži

Strava
velmi rozmanitá, ovoce, zelenina, saláty, ráno připravované čerstvé omelety na přání, palačinky ... nebylo si nač stěžovat

Služby hotelu
velmi ochotný, usměvavý a vstřícný personál, cítili jsme se tam velmi dobře a moc rádi se tam vrátíme i v budoucnu

Pláž
rozlehlá čistá pláž, bez obtěžování prodavačů, jak je to běžné jinde .... velmi málo lidí, nádherná, průzračná voda s korály .... nááádhera

Zuzana Držmíšková, 08.01.2016, Datum pobytu: 17.12. - 26.12.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Hotel:Friday Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Friday Attitude, n/a, Mauricius Zuzana Držmíšková 2016-01-08 10 1 10 hotel Friday Attitude - absolutní jednička :)

Celkem: 7,6 Velice příjmený menší hotel. Před hlavním vstupem do hotelu je zahrada, kde jsou situovány bungalowy a nově se přistavují podél moře...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjmený menší hotel. Před hlavním vstupem do hotelu je zahrada, kde jsou situovány bungalowy a nově se přistavují podél moře boční křídla o 2 patrech s vlastními bazény. Pláž lemují krásné lávové kameny a tvoří tak jedinečnou scenerii. Hotel leží na Flic and Fluc, takže kousek do centra dění, ale zároveň je tam klid a pohoda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všechny pokoje v hlavní budově jsou s výhledem na moře a přízemní. Jsou velice příjmené, po renovaci a útulné. V novém komplexu podél moře jsou pokoje spíše s bočním výhledem na moře a jsou skutečně luxusní, rozloženy do několika pater. V tomto křídle mají klienti i vlastní velký bazen. V zahradě jsou potom bungalovy, které mjaí vlastí terasu, většinou několik pokojů vč. kuchyně (bývají bez stravování).

Strava
Strava je velice pestrá. Skutečně nejlepší je, že jídlo můžete vychutnávat v polootevřené jídelně s výhledem na bazen a moře a nebo na přilehlé terase u bazenu.

Pláž
Pláž je spíše s mělkou vodou, ale stačí kousek popjít a dá se krásně plavat (pláž má více než 5 km). Na pláži jsou lávové balvany, což je neopakovatelné a celkový dojem to posune z klasické dovolené na nadstandardní. Kousek od hotelu je z kamenů vytvořená i umělá laguna - neopakovatelné.

Jitka K., 04.01.2016
Oblast: Mauricius Mauricius, Flic en Flac, Hotel:Anelia (ex. Klondike)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Anelia (ex. Klondike), Flic en Flac, Mauricius Jitka K. 2016-01-04 7.6 1 10 Anelia (ex. Klondike)

Celkem: 7,2 Tato lokalita je vhodná pro krátký (do 7-mi dní) krásný odpočinek

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Tato lokalita je vhodná pro krátký (do 7-mi dní) krásný odpočinek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v zelené zahradě v samostatných patových bungalovech - výborné

Strava
Bez nejmenší připomínky

Služby hotelu
Bez připomínek, vždy se snažili ihned všechno řešit

Pláž
Čistá, dostupná

Ladislav Mikulka, 30.12.2015, Datum pobytu: 16.12. - 24.12.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Grand Baie, Hotel:Coin de Mire Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Coin de Mire Attitude, Grand Baie, Mauricius Ladislav Mikulka 2015-12-30 7.2 1 10 Coin de Mire Attitude

Celkem: 8 Velice příjmený hotelový komplex v asisjském stylu, který z vnějších stran lemují bazény, kaskády a fontány. Rozkládá se podél krásné...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjmený hotelový komplex v asisjském stylu, který z vnějších stran lemují bazény, kaskády a fontány. Rozkládá se podél krásné pláže a působí velice vzdušně - hlavní budovy jsou celé otevřené a navzájem propojené. Různá výška pater působí jako zajímavý prvek a lobby, bary a jídelny jsou projeny otevřenými schodištěmi s výhledem na bazen a pláž. Podél pláže jsou lehátka na písku i na trávě, houpací sítě a celkově hodně možností relaxace na velkém prostoru - nikdy se nestane že tam bude "hlava na hlavě". Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou prostorné, s koupelnou oddělenou od ložnicové části proutěnými rohožemi - díky nim se dá vše zajímavě propojit a v případě potřeby je možno mít z vany výhled přímo na pláž. Každý pokoj má balkon nebo verandu a jsou orientovány k moři.

Strava
Strava je velmi chutná a vždy je na výběr z teplých i studených jídel, čerstvého ovoce a zeleniny, salátů i moučníků. Hlavní jídelna má výhled na bazen a je možné stolovat i ve venkovní části u bazenu.

Služby hotelu
Hotel nabízí rozsáhlé spa a welness i posilovnu. Na pláži potom vodní sporty. Velice často pořádá hotel svatební obřady na pláži.

Pláž
Pláž je široká a neustále čistá, podél celého hotelu. Jako pozornost hotelu denně občerstvení, ovoce apod. roznáší obsluha hotelu i mimo bar. Pláž není privátní - všechny pláže na ostrově jsou veřejné, ale není to rušivý prvek. Na pláži jsou nejen lehátka, ale v přilehlé velké zahradě i houpací sítě, spací rohože apod. Vodní sporty zdarma.

Jitka K., 29.12.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Flic en Flac, Hotel:Sofitel Mauritius L'Impérial Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sofitel Mauritius L'Impérial Resort & Spa, Flic en Flac, Mauricius Jitka K. 2015-12-29 8 1 10 Sofitel Mauritius L'Impérial Resort & Spa

Celkem: 8,2 Nádherná dovolená v zemi a hotelu, jež budeme určitě všude vřele doporučovat.

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená v zemi a hotelu, jež budeme určitě všude vřele doporučovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celý hotel i pokoje působí velmi příjemným dojmem, vybízejícím k odpočinku. Neměli jsme jedinou výtku.

Strava
Strava bylo to jediné, co by hotel mohl ještě trochu vylepšit - nabídka pokrmů mohla být o něco širší a mohla být i více variabilní, ale ani tak nebyl problém si každý den vybrat něco trochu jiného. Zarazilo nás, že úplně chyběla zmrzlina. Za celou dobu jsme jinak neměli z jídla žádné potíže. Restaurace byla moc pěkná, skvělé bylo, že se dalo jíst i přímo venku pod palmami.

Služby hotelu
Personál velmi milý a vstřícný. Mile nás překvapilo, že ač jsme poslední den odlétali až večer, all inclusive jsme měli až do odjezdu.

Pláž
Pláž hned u hotelu, snadný přístup. Čistá, bez obtěžujících prodejců, žádní místní. Malá ale krásná a úplně dostačující - nebyl problém sehnat lehátko se slunečníkem v jakoukoliv hodinu, i přes to, že si je někteří pravidelně obsazovali ručníky. Když byla pláž zaplněná z poloviny, bylo to hodně. Voda nádherná, tyrkysová, průzračná. Žádné vlny, takže se dalo krásně plavat nebo se ve vodě jen tak povalovat u břehu. Na šnorchlování také ideální. K místům s živými korály se dalo vodou v klidu dojít a díky její čistotě se člověk ani nemusel potápět, aby je a rybky viděl. Jen si u těchto míst a u lávových kamenů ve vodě musel člověk dávat pozor na ježky. Skvělé bylo, že z pláže je vidět přímo jedna z mnoha zalesněných hor na Mauriciu, což dodávalo úžasnou atmosféru. Z hotelů za ohybem už třeba žádná vidět nebyla.

Anonym, 22.12.2015, Datum pobytu: 10.12. - 19.12.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Hotel:Friday Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Friday Attitude, n/a, Mauricius Anonym 2015-12-22 8.2 1 10 Friday Attitude

Všechny recenze Mauricius

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800