Mauricius Mauricius

Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 54% představují hinduisté, 26% římští katolíci, 13% muslimové a 4% protestanti
Úřední jazyk: Úředním jazykem je angličtina, většina obyvatelstva však hovoří také kreolsky, což je "směs" francouzštiny a malgaštiny.
Časový posun: v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více vůči středoevropskému času

Mauricius - zájezdy od 20 230 Kč

O MAURICIUPři vyslovení jména Mauritius se snad každému vybaví slavná známka, díky níž se o tento malý ostrov sopečného původu začal zajímat celý svět. Náleží souostroví Maskarény rozkládajícímu se v západní části Indického oceánu, na východ od Madagaskaru a jižně od Seychell.

Typickou tvář tohoto tropického ostrova tvoří především romantické pobřeží pokryté bílým pískem, průzračně modré laguny s nádherně teplou vodou, stylové hotely, vynikající místní kuchyně a úsměv zdejších obyvatel.

Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, jež doplňují ideální podmínky k potápění. Mezi červeně, modře či žlutě zbarvenými korály můžete vidět plout ryby nejrůznějších barev, tvarů a velikostí.

Na své si tu však přijdou i surfaři, vyznavači vodního lyžování, jachtaři, rybáři i hráči golfu. Hodně luxusních hotelů nabízí výběr sportů zdarma. Právě vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v oblasti Indického oceánu představuje nepochybnou přednost Mauricia, ostrova s jehož kouzlem se budete těžko loučit.

Mauricius - zájezdy od 20 230 Kč

Nejnovější recenze Mauricius

Celkem: 10 Jelikož se jednalo o naší svatební cestu, chtěli jsme si jí co nejdéle užít, a tak jsme poprosili Invii, zda nám může poptat více nocí....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jelikož se jednalo o naší svatební cestu, chtěli jsme si jí co nejdéle užít, a tak jsme poprosili Invii, zda nám může poptat více nocí. Nebyl to žádný problém a tak jsme v tomto hotelu strávili krásných 14 nocí. Počasí nám přálo.

Dovedeme si tam představit rodinnou dovolenou s dětmi, vše bylo hlídané, čisté, a děti tam měli animátorku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostě perfektní, žádný typický luxusní hotel, vše laděno do přírodního nenásilného stylu.

Strava
Byl velký výběr, kuchaři byli báječní, chodili se i ptát jak nám chutná. Vyhověli všem našim požadavkům. V ceně líbánkového balíčku byla i večeře pro dva. Jelikož večer už byla venku zima a tma, tak se soukromá večeře nacházela v odlehlejší části restaurace. Výzdoba stolu byla hezká a večeře vynikající.

Služby hotelu
Personál byl velice ochotný. Na recepci nám pomáhali vymýšlet naše cesty. Údržbáři deratizovali náš pokoj protože nám tam vlezla ještěrka :D. Číšníci byli moc milí.

Pláž
Na pláž hotelu jsme šli jen párkrát, foukal hodně vítr a byla tam zima. Takže jsme čas trávili buď u bazénu, na výletech, nebo jsme v rámci služeb hotelu využívali loď, která nás vozila na odlehlý panenský ostrov. Byl okouzlující, nefoukal tam vítr, moře bylo azurové a mořskými hvězdami, kraby, ježky, a různými rybičkami. Opravdu se bylo na do koukat.

Veronika M., 21.09.2016, Datum pobytu: 27.7. - 12.8.2016
Oblast: Mauricius Mauricius, Hotel:Friday Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Friday Attitude, n/a, Mauricius Veronika M. 2016-09-21 10 1 10 Friday Attitude

Celkem: 9,4 Velmi příjemná dovolená. Personál v hotelu naprosto fenomenální - příjemní, usměvaví, vstřícní - nic nebyl problém. Výborné jídlo,...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná dovolená. Personál v hotelu naprosto fenomenální - příjemní, usměvaví, vstřícní - nic nebyl problém. Výborné jídlo, obrovská postel. Perfektní pooly a krásná pláž. Na Mauriciu jsme byli již dvakrát v okolí La Morne, ale zde se nám líbilo ještě víc. Určitě se vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Úklid 2x denně, voda na pokoji každý den zdarma. Pokoje jsou příjemně zařízené, tv má spoustu programů v angličtině. Jedná se o trochu starší vilky, ale vše je perfektně čisté.

Strava
Strava výborná. Výběr bohatý, z různých typů kuchyní od indické po thajskou. Měli jsme polopenzi, příště bychom asi volili AI kvůli drinkům, kterých jsme sice nevypili tak moc, ale přesto by se to asi vyplatilo. Velmi chutné lokální pivo.

Služby hotelu
Služby jsou skutečně velmi bohaté. Personál je nesmírně ochotný cokoliv zařídit. Využívali jsme pravidelně půjčování kajaků, šnorchlování apod. Vše k dispozici neomezeně, pokud je právě volné.

Pláž
Krásná, čístá, dlouhá a prázdná :) Jetedy pravda, že jsme měli dovolenou v "zimním" období a tedy hotel byl údajně zaplněn ze 75%. Moře vhodné pro děti, velmi málo vody. Na plavání to opravdu není, v moři jsou dál od pláže kameny s mořskými ježky, nebo korály, tudíž si v moři nezaplavete. Nicméně hotel disponuje několika velmi krásnými a kvalitními bazény, takže jsme se plavecky vyřídili v nich :)

Anonym, 18.09.2016, Datum pobytu: 4.9. - 13.9.2016
Oblast: Mauricius Mauricius, Hotel:Outrigger Maurtius Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Outrigger Maurtius Beach Resort, n/a, Mauricius Anonym 2016-09-18 9.4 1 10 Outrigger Mauritius Beach Resort

Celkem: 10 Vyborne

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vyborne Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vyborne

Strava
Vyborne

Služby hotelu
Vyborne

Pláž
Vyborne

Martina, 16.09.2016, Datum pobytu: 1.9. - 10.9.2016
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel:Crystals Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Crystals Beach Resort & Spa, Belle Mare, Mauricius Martina 2016-09-16 10 1 10 Maritim Crystal Beach

Celkem: 8,6 Výborná dovolená.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré ubytování přímo na pláži v příjemném prostředí. Lokalita je mimo veškeré další dění na ostrově – za atrakcemi je tedy třeba dojet. Lokalita hotelu na větrné straně ostrova je tedy nutno počítat s větrem.

Strava
Strava byla výborná. K výběru byly jak místní pokrmy, tak i klasické evropská jídla v neomezeném nožství. Mají výborné pivo.

Služby hotelu
Velmi ochotný a přátelský personál. Hotel nepořádal žádný program pro hosty typu seznamovacích, nebo tematických večírků.

Pláž
Hezká pláž ihned u hotelu. Ráno uděláte pět kroků a jste ve vodě. Pláž a moře dělí násep a tudíž i několik schodů. Vchod do moře je velmi pozvolný, bez nebezpečných mořských živočichů. Dojem kazí jen mořské řasy.

Tomáš C., 13.09.2016, Datum pobytu: 2.9. - 10.9.2016
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel:Le Surcouf Hotel & SPA

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Le Surcouf Hotel & SPA, Belle Mare, Mauricius Tomáš C. 2016-09-13 8.6 1 10 Le Surcouf

Celkem: 8,4 Hotel je vynikajúci, len chcem upozorniť že nie je pre deti ako sa uvádza na tejto stránke. Deti majú zákaz do hotela, je len pre...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je vynikajúci, len chcem upozorniť že nie je pre deti ako sa uvádza na tejto stránke. Deti majú zákaz do hotela, je len pre dospelých. Invia uvádza, že deti sú vítané a je tu detský kútik, ale to nie je pravda. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 06.09.2016, Datum pobytu: 20.2. - 27.8.2016
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel:Ambre

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ambre, Belle Mare, Mauricius Anonym 2016-09-06 8.4 1 10 Ambre

Všechny recenze Mauricius

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622