Mauricius Mauricius

Mapa - Mauricijská republika

Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 54% představují hinduisté, 26% římští katolíci, 13% muslimové a 4% protestanti
Úřední jazyk: Úředním jazykem je angličtina, většina obyvatelstva však hovoří také kreolsky, což je "směs" francouzštiny a malgaštiny.
Časový posun: v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více vůči středoevropskému času

Mauricius - zájezdy od 19 390 Kč

O MAURICIUPři vyslovení jména Mauritius se snad každému vybaví slavná známka, díky níž se o tento malý ostrov sopečného původu začal zajímat celý svět. Náleží souostroví Maskarény rozkládajícímu se v západní části Indického oceánu, na východ od Madagaskaru a jižně od Seychell.

Typickou tvář tohoto tropického ostrova tvoří především romantické pobřeží pokryté bílým pískem, průzračně modré laguny s nádherně teplou vodou, stylové hotely, vynikající místní kuchyně a úsměv zdejších obyvatel.

Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, jež doplňují ideální podmínky k potápění. Mezi červeně, modře či žlutě zbarvenými korály můžete vidět plout ryby nejrůznějších barev, tvarů a velikostí.

Na své si tu však přijdou i surfaři, vyznavači vodního lyžování, jachtaři, rybáři i hráči golfu. Hodně luxusních hotelů nabízí výběr sportů zdarma. Právě vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v oblasti Indického oceánu představuje nepochybnou přednost Mauricia, ostrova s jehož kouzlem se budete těžko loučit.

Mauricius - zájezdy od 19 390 Kč

Nejnovější recenze Mauricius

Celkem: 9,6 Nádherná dovolená, životní zážitek. Hotel jedinečný. Moc milý personál, krásná, obrovská zahrada hotelového komplexu. Milá byla i velmi...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená, životní zážitek. Hotel jedinečný. Moc milý personál, krásná, obrovská zahrada hotelového komplexu. Milá byla i velmi příjemná vůně citronové trávy v recepci. K dispozici jsou zdarma půjčované malé kajaky, surfy, plachetnice, katamarány, šlapadla a loď se skleněným dnem k prohlídkám mořského života. Využili jsme pro výlety do okolí služeb místního průvodce, který jezdí i často do Čech - p. Vikash Jeebun a byli jsme moc spokojeni. Vidět Mauricius jen jako tento hotel, je věčná škoda, i když hotel je jeden z nejlepších na ostrově. Překrásné vodopády, ZOO Casela park, kde můžete kráčet se lvy a pohladit si je, skvělou botanickou zahradu Pamplemousse ve hlavním městě, potápění a krmení rybiček, to jsou zážitky, na které nikdy nezapomeneme.

Na Mauriciu je možno se koupat celoročně. Milovníci horkého počasí příjíždí po Vánocích a lidé, kteří dají přednost teplotám kolem 25°C, spíš v létě a na podzim, kdy tam mají období zimy. My jsme navštívili ostrov v období zimy a stále tam něco kvete a koupat se lze bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný pokoj s kouzelným balkonem, ze kterého jsme pozorovali ráno se krmící bulbuly červenouché a majny. Čistota vzorová, personál velmi ochotný, ale ne vlezlý. Na pokoji nebyl žádný hmyz, v hotelu žádný hluk, voda tekla, k dispozici vana nebo sprcha. Každý večer nabízeli výměnu ručníků, pokud někdo chtěl, protože ty růžové s sebou lidi nosí na pláž a bývá v nich písek.

Plážová lehátka na nejlepších místech už ráno bývají obsazena těmito ručníky, vyplatí se si svůj ručník dát již ráno tam, kde chcete ležet. Některá místa jsou větrná, je výhodno obsadit hlavní pláž.

Strava
Snídaně švédský stůl, ráno k tomu brnkal vždy i kytarista, výběr veliký. K obědu je možno buď též švédský stůl, nebo výběr z dalších třech restaurací v hotelu - italská, gril s mořskými plody nebo kreolská. Tam je nutno se objednat den předem na recepci hotelu, bez objednání však funguje i v poledne švédský stůl v hlavní restauraci.

Mauricijská kuchyně je hodně zaměřená na rýži s podivnými kombinacemi zeleniny, té jsem se snažila spíš vyhnout, ale vždy bylo možno variovat z ostatního jídla tak, aby si v tom člověk našel něco, co mu chutná.

Služby hotelu
Moc milý personál, krásná, obrovská zahrada, udržovaný komplex hotelu. Milá byla i velmi příjemná vůně citronové trávy v recepci. K dispozici jsou zdarma půjčované malé kajaky, surfy, plachetnice, katamarány, šlapadla a loď se skleněným dnem k prohlídkám mořského života. Toto člověk musí objednat v půjčovně lodí na pláži, ale funguje to skvěle. K dispozici je i služba motorového člunu, který hlídá hosty, a pokud jste v nesnázích (loď se převrátí nebo vás vítr odežene k pobřeží), okamžitě přijedou a vysvobodí vás.

Úžasná je hotelová teplá vířivka v přírodě, zejména po výletech je báječné se do ní naložit a koukat do listoví palem.

Kromě moře jsou k dispozici dva velké a čisté hotelové bazény venku.

Pokud máte rádi sport, je možno si půjčit kolo, hrát s animátory plážový volejbal, ping-pong, tenisové kurty a mnoho dalšího.

Večerní program však neruší hotelové hosty, a tak i když večer běží diskotéky, ukázky domorodých tanců, karaoke a další program, v klidu se vyspíte, pokud o účast na večírcích nestojíte.

Pláž
Pláž je veliká a členitá. Dostačující k plavání, ale velkou hloubkou nečekejte, jako nikde na Mauriciu. Do hloubky je třeba si kus popojít, ale dna se obávat nemusíte, nejsou tam kameny, ostré úlomky mušlí, ani mořští ježci, takže bot do vody tam netřeba.

Pro pozorování nebo filmování podvodního života je zajímavější pláž ze druhé strany, která je kamenitá a prorostlá magrovníky, tam už jsou boty do vody třeba kvůli kamenům, ale ta není turisticky využívaná.

Pokud fouká, je možno využít hotelový froté župan i na pláži.

U hotelu jsou též dva velké a čisté hotelové bazény a venkovní vyhřívaná vířivka.

K dispozici jsou zdarma půjčované malé kajaky, surfy, plachetnice, katamarány, šlapadla a loď se skleněným dnem k prohlídkám mořského života. Toto člověk musí objednat v půjčovně lodí na pláži, ale funguje to skvěle. K dispozici je i služba motorového člunu, který hlídá hosty, a pokud jste v nesnázích (loď se převrátí nebo vás vítr odežene k pobřeží), okamžitě přijedou a vysvobodí vás.

Dana Bočková, 29.03.2015, Datum pobytu: 11.9. - 5.10.2014
Oblast: Mauricius Mauricius, Grand Gaube, Hotel:Lux Grand Gaube

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hotelová pláž 7 fotografií

Lux Grand Gaube, Grand Gaube, Mauricius Dana Bočková 2015-03-29 9.6 1 10 Lux Grand Gaube

Celkem: 10 Dovolenku sme spojili s príjemnou udalosťou - svadbou. Boli sme nadmieru spokojný s celkovým priebehom dovolenky, výletu aj svadby....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenku sme spojili s príjemnou udalosťou - svadbou. Boli sme nadmieru spokojný s celkovým priebehom dovolenky, výletu aj svadby. Určite odporúčame pre bezstarostné užitie si príjemných chvíľ. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super ubytovanie v domčekoch s výhľadom na zeleň, oceán a bazén.

Strava
Strava rozmanitá, všetkého druhu, vhodná pre všetky kategórie od detí po dospelých a každý večer tématicky ladená (talianska, domáca, europska, atd...).

Služby hotelu
Služby boli nadštandartné, snažili sa splniť všetky požiadavky aj nad rámec.

Pláž
Pláž čistá, upratovaná, s obsluhou, piesočnatá. Nachádzajú sa tu drobné úlomky korálov, ale ničomu to nevadilo, čo odporúčame sú topánky do vody (počas prílivu boli sem tam ježkovia) ale je to podľa zváženia.

Marián B., 23.03.2015, Datum pobytu: 7.3. - 19.3.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Hotel:Tamassa by Lux

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

4 fotografie

Tamassa by Lux, n/a, Mauricius Marián B. 2015-03-23 10 1 10 Tamassa, Bel Ombre

Celkem: 9 Organizačně přes Invia.cz vše klaplo na 100% (až na prvotní problémy s ubytováním). Mauricius je ráj na zemi i když občas sprchlo....

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Organizačně přes Invia.cz vše klaplo na 100% (až na prvotní problémy s ubytováním). Mauricius je ráj na zemi i když občas sprchlo. Minimum turistů, prázdné pláže, klid v restauraci.....a ta nepopsatelná zeleň okolní přírody s tyrkyzovými lagunami u pláže. Cestovali jsme z Vídně s Emirates přes Dubaj, z Dubaje na Mauricius a zpět s Airbus A380 Emirates byla také příjemná zkušenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Crystal Beach and Spa na východním pobřeží. Pokoje byly pěkně zařízené dle objednávky, jen když jsme rozsvítili světlo, byla vidět opotřebovanost a začali vylézat "broučci". Zjevně šlo o dlouho neobývaný pokoj, který byl v přízemí. Po důrazné stížnosti se management hotelu zachoval velmi korektně a nabídl nám rodinný pokoj ve druhém patře s balkónem a nádherným výhledem na oceán.

Strava
Strava byla v rámci all inclusive skvělá, spousta ryb a indických chutí a specialit. Obsluha v restauraci byla velmi přátelská až kamarádská a přitom velmi pozorná. Restaurace byla otevřena do zahrady s jezírky, no prostě balzám na duši.

Služby hotelu
Přes prvotní problémy s ubytování hodnotím služby velmi dobře. Všichni se snažili na maximum a byli příjemní. Bylo vidět, že nový management sítě Maritim se snaží hotel pozvednou zase o něco výše.

Pláž
Čistá a udržovaná pláž s dostatkem lehátek navazující na bazén. Obsluha z baru fungovala i na pláži a u bazénu. Zdarma bylo možno půjčit kajak, vyzkoušet pádlování na surfovém prkně, potápění v bazénu. Laguna, barva vody, rybky ve vodě kousek od pláže, slunce, mraky a zbytky korálů na sněhově bílém písku byly skvělým zážitkem.

Roman S., 22.03.2015, Datum pobytu: 6.3. - 15.3.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel:Crystals Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Crystals Beach Resort & Spa, Belle Mare, Mauricius Roman S. 2015-03-22 9 1 10 Jarní prázdniny na Mauriciu

Celkem: 9 Až na počasí, kdy v čase naše dovolené pršelo, vše ok.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Až na počasí, kdy v čase naše dovolené pršelo, vše ok. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ve stylu Mauritius denně úklid a čisto, příjemná paní z úklidu.

Strava
Na 5* mohl být větší výběr, ale z naši strany spokojenost.

Služby hotelu
Zaměstnanci super, nic nebyl problém.

Pláž
Čistá, velký odliv.

Helena H., 18.03.2015, Datum pobytu: 17.1. - 25.1.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Grand Gaube, Hotel:Zilwa Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Zilwa Attitude, Grand Gaube, Mauricius Helena H. 2015-03-18 9 1 10 Zilwa Attitude

Celkem: 4,8 Mohlo to být lepší

 • 4,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Mohlo to být lepší Zobrazit celou recenzi

Ubytování
To se moc nepovedlo

Strava
ušla

Služby hotelu
Něco jiného než bylo v nabidce.Třeba tv sat vůbec nešla.Měli jsme tři programi místní ,dštský a starý opakování sportovných událostí

Pláž
přes frekventovanou hlavní silnici

Eva K., 18.03.2015, Datum pobytu: 3.3. - 15.3.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel:Emeraude Beach Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Emeraude Beach Attitude, Belle Mare, Mauricius Eva K. 2015-03-18 4.8 1 10 Mohlo to být lepší

Všechny recenze Mauricius

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800