Mauricius Mauricius

Mapa - Mauricijská republika

Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 54% představují hinduisté, 26% římští katolíci, 13% muslimové a 4% protestanti
Úřední jazyk: Úředním jazykem je angličtina, většina obyvatelstva však hovoří také kreolsky, což je "směs" francouzštiny a malgaštiny.
Časový posun: v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více vůči středoevropskému času

Mauricius - zájezdy od 5 800 Kč

O MAURICIUPři vyslovení jména Mauritius se snad každému vybaví slavná známka, díky níž se o tento malý ostrov sopečného původu začal zajímat celý svět. Náleží souostroví Maskarény rozkládajícímu se v západní části Indického oceánu, na východ od Madagaskaru a jižně od Seychell.

Typickou tvář tohoto tropického ostrova tvoří především romantické pobřeží pokryté bílým pískem, průzračně modré laguny s nádherně teplou vodou, stylové hotely, vynikající místní kuchyně a úsměv zdejších obyvatel.

Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, jež doplňují ideální podmínky k potápění. Mezi červeně, modře či žlutě zbarvenými korály můžete vidět plout ryby nejrůznějších barev, tvarů a velikostí.

Na své si tu však přijdou i surfaři, vyznavači vodního lyžování, jachtaři, rybáři i hráči golfu. Hodně luxusních hotelů nabízí výběr sportů zdarma. Právě vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v oblasti Indického oceánu představuje nepochybnou přednost Mauricia, ostrova s jehož kouzlem se budete těžko loučit.

Mauricius - zájezdy od 5 800 Kč

Nejnovější recenze Mauricius

Celkem: 10 Dík patří především agentuře Invia, která byla ochotna změnit zaběhlé zvyky a vyhověla nám s překoupením zájezdu, který jsme si vysnili a...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dík patří především agentuře Invia, která byla ochotna změnit zaběhlé zvyky a vyhověla nám s překoupením zájezdu, který jsme si vysnili a moc přáli.

Celková organizace skvělá a vše proběhlo přesně dle instrukcí obou organizací. Informace CK o pobytu a okolí se naprosto a 100% shodovaly s realitou a my se vrátili velice spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduchý, dostatečně vybavený a plně vyhovující dvojlůžkový pokoj.

Strava
Plně vyhovující, menší výběr, ale chutné dle jednotlivých světových kuchyňí. Vždy čerstvé a chutné saláty. Hlavně bez jediného zdravotního problému.

Služby hotelu
Velmi ochotný a milý personál, který neustále dbal a také kontroloval naše pohodlí.

Pláž
Vysněné šnorchlování a koupání se stalo více než realitou. Dokonce sem malé motorové čluny přivážely klienty jiných hotelů ke šnorchlování. Opravdu kouzelné korálové záhony a krásné ryby.

Doporučujeme malý a rodinný hotýlek Friday Attitude s jeho příjemným personálem, malou a čistou pláží a krásným mořem.

Zdeněk K., 14.04.2015, Datum pobytu: 1.4. - 10.4.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Hotel:Friday Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Friday Attitude, n/a, Mauricius Zdeněk K. 2015-04-14 10 1 10 Nádherný Mauricius

Celkem: 10 skvělá volba pro svatbu a líbánky, byli jsme nad míru spokojeni. prostě super.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
skvělá volba pro svatbu a líbánky, byli jsme nad míru spokojeni.

prostě super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
prostorné pokoje, čisté, klimatizace vše ok.

velká koupelna se sprchou i vanou, krásný výhled na bazén a moře.

Strava
tady si opravdu každý vybere všeho bylo dostatek, žádné fronty nápoje i na pláži.

Služby hotelu
perfektní služby a to i včetně koordinace svatby.

tak ochotný a vstřícný personál hotelu jen tak nikde nezažijete, nic není problém se vším vám rádi pomohou.

Pláž
all inclusive zahrnuje půjčení kajaků, šlapadel, windsurf ... a další dle dohody.

pláže jsou čisté, super podmínky na šnorchlování, boty do vody kvůli korálům a ježkům téměř nutností.

lehátka na pláži i u bazénu jsou k dispozici po celý den, žádné tlačenice nebo boj o ně.

Anonym, 07.04.2015, Datum pobytu: 29.3. - 5.4.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Hotel:Tamassa by Lux

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pláž 1 fotografie

Tamassa by Lux, n/a, Mauricius Anonym 2015-04-07 10 1 10 Tamassa by Lux

Celkem: 8,2 Moc pěkný hotel, s krásnou vyhlídkou na hory a ochotným personálem. Hotel má krásný velký bazén, pláž je menší, ke koupání tolik neláká,...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Moc pěkný hotel, s krásnou vyhlídkou na hory a ochotným personálem. Hotel má krásný velký bazén, pláž je menší, ke koupání tolik neláká, je veřejná, takže večer nám nebylo doporučeno ji navštěvovat kvůli bezpečnosti. Blízké okolí hotelu k procházkám tolik neláká, ale cestovní kancelář nám doporučila místního průvodce. Pan Vikash Jeebun byl velmi milý, hovořil i trochu česky, výlety s ním do Casela parku, botanické zahrady, vodopády, buddhistický chrám i plavání s delfíny a potápění za to určitě stály, mohu opravdu doporučit. Je škoda navštívit Mauricius a zůstat jen v hotelu, výlety byly naším nejkrásnějším zážitkem. Pro člověka, který nemíní v hotelu trávit veškerý čas, spíše se soustředí na výlety a není závislý na koupání v moři, ale spokojí se s krásným bazénem, je to moc dobrý hotel za dobrou cenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný výhled, pohodlné postele, ochotný personál. Někdy netekla teplá voda, ale dalo se to vydržet. Trošku nás rušila noční hudební produkce, ale netáhla se přes půlnoc, takže to šlo.

Strava
Švédské stoly, bohatá nabídka. Bohužel, mauricijská kuchyně nám až tak nesedla, ale milovníci rýže, zeleniny a mořských plodů budou určitě spokojeni.

Služby hotelu
Milý a ochotný personál, občas až příliš důrazný animátor, který nutil společenské vyžití.

Pláž
Pláž je slabinou hotelu, je malá a může tam i veřejnost, v noci nám bylo místní ochrankou nedoporučeno ji navštěvovat. Je však vyvážena možností koupání v krásném bazénu v hotelu.

Dana Bočková, 03.04.2015, Datum pobytu: 4.9. - 28.9.2013
Oblast: Mauricius Mauricius, Grand Riviere, Hotel:Laguna Beach Hotel & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Laguna Beach Hotel & Spa, Grand Riviere, Mauricius Dana Bočková 2015-04-03 8.2 1 10 Laguna Beach Hotel & Spa

Celkem: 8,8 Silnou stránkou hotelu je vysoce profesionální a při tom v nejlepším slova smyslu osobní a přátelský personál. Měli jsme z počátku určité...

 • 9,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Silnou stránkou hotelu je vysoce profesionální a při tom v nejlepším slova smyslu osobní a přátelský personál. Měli jsme z počátku určité potíže, (letecká společnost nám na šest dnů zašantročila kufr), ale právě přístup všech, včetně delegátky servisní firmy, nám tyto nepříjemnosti zcela kompenzoval - až ke šťastnému konci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydlení bylo jednoduše příjemné, v koupelně pouze snad chyběl fén. Denní úklid byl přepečlivý.

Strava
Strava rozmanitá, obědy a - la carte mohly mít trochu širší nabídku.

Služby hotelu
Veškeré konání místních v nás velmi rychle navodilo pocit, že tady jsme doma. Vyzvednout je třeba i služby místní servisní společnosti Solis, počínaje osobním nasazením delegátky a všeobecným přehledem řidičů konče.

Pláž
Pláž přímo u hotelu nebyla způsobila na plavání, ale o to bezpečnější pro malé děti. Potřeby těch, kteří si chtěli zašnorchlovat zcela kompenzovaly služby hotelového divecentra. Prostě nás odvezli člunem na nějaké pěkné místo. (Nehledě na to, že plavat se dá více méně v docházkové vzdálenosti.) Jinak - místa v okolí hotelu jsou uváděna mezi potápěčskými ráji světa.

Josef Kučera, 30.03.2015, Datum pobytu: 11.3. - 25.3.2015
Oblast: Mauricius Mauricius, Flic en Flac, Hotel:Klondike

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Klondike, Flic en Flac, Mauricius Josef Kučera 2015-03-30 8.8 1 10 Tam bychom se klidně vrátili.

Celkem: 9,6 Nádherná dovolená, životní zážitek. Hotel jedinečný. Moc milý personál, krásná, obrovská zahrada hotelového komplexu. Milá byla i velmi...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená, životní zážitek. Hotel jedinečný. Moc milý personál, krásná, obrovská zahrada hotelového komplexu. Milá byla i velmi příjemná vůně citronové trávy v recepci. K dispozici jsou zdarma půjčované malé kajaky, surfy, plachetnice, katamarány, šlapadla a loď se skleněným dnem k prohlídkám mořského života. Využili jsme pro výlety do okolí služeb místního průvodce, který jezdí i často do Čech - p. Vikash Jeebun a byli jsme moc spokojeni. Vidět Mauricius jen jako tento hotel, je věčná škoda, i když hotel je jeden z nejlepších na ostrově. Překrásné vodopády, ZOO Casela park, kde můžete kráčet se lvy a pohladit si je, skvělou botanickou zahradu Pamplemousse ve hlavním městě, potápění a krmení rybiček, to jsou zážitky, na které nikdy nezapomeneme.

Na Mauriciu je možno se koupat celoročně. Milovníci horkého počasí příjíždí po Vánocích a lidé, kteří dají přednost teplotám kolem 25°C, spíš v létě a na podzim, kdy tam mají období zimy. My jsme navštívili ostrov v období zimy a stále tam něco kvete a koupat se lze bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný pokoj s kouzelným balkonem, ze kterého jsme pozorovali ráno se krmící bulbuly červenouché a majny. Čistota vzorová, personál velmi ochotný, ale ne vlezlý. Na pokoji nebyl žádný hmyz, v hotelu žádný hluk, voda tekla, k dispozici vana nebo sprcha. Každý večer nabízeli výměnu ručníků, pokud někdo chtěl, protože ty růžové s sebou lidi nosí na pláž a bývá v nich písek.

Plážová lehátka na nejlepších místech už ráno bývají obsazena těmito ručníky, vyplatí se si svůj ručník dát již ráno tam, kde chcete ležet. Některá místa jsou větrná, je výhodno obsadit hlavní pláž.

Strava
Snídaně švédský stůl, ráno k tomu brnkal vždy i kytarista, výběr veliký. K obědu je možno buď též švédský stůl, nebo výběr z dalších třech restaurací v hotelu - italská, gril s mořskými plody nebo kreolská. Tam je nutno se objednat den předem na recepci hotelu, bez objednání však funguje i v poledne švédský stůl v hlavní restauraci.

Mauricijská kuchyně je hodně zaměřená na rýži s podivnými kombinacemi zeleniny, té jsem se snažila spíš vyhnout, ale vždy bylo možno variovat z ostatního jídla tak, aby si v tom člověk našel něco, co mu chutná.

Služby hotelu
Moc milý personál, krásná, obrovská zahrada, udržovaný komplex hotelu. Milá byla i velmi příjemná vůně citronové trávy v recepci. K dispozici jsou zdarma půjčované malé kajaky, surfy, plachetnice, katamarány, šlapadla a loď se skleněným dnem k prohlídkám mořského života. Toto člověk musí objednat v půjčovně lodí na pláži, ale funguje to skvěle. K dispozici je i služba motorového člunu, který hlídá hosty, a pokud jste v nesnázích (loď se převrátí nebo vás vítr odežene k pobřeží), okamžitě přijedou a vysvobodí vás.

Úžasná je hotelová teplá vířivka v přírodě, zejména po výletech je báječné se do ní naložit a koukat do listoví palem.

Kromě moře jsou k dispozici dva velké a čisté hotelové bazény venku.

Pokud máte rádi sport, je možno si půjčit kolo, hrát s animátory plážový volejbal, ping-pong, tenisové kurty a mnoho dalšího.

Večerní program však neruší hotelové hosty, a tak i když večer běží diskotéky, ukázky domorodých tanců, karaoke a další program, v klidu se vyspíte, pokud o účast na večírcích nestojíte.

Pláž
Pláž je veliká a členitá. Dostačující k plavání, ale velkou hloubkou nečekejte, jako nikde na Mauriciu. Do hloubky je třeba si kus popojít, ale dna se obávat nemusíte, nejsou tam kameny, ostré úlomky mušlí, ani mořští ježci, takže bot do vody tam netřeba.

Pro pozorování nebo filmování podvodního života je zajímavější pláž ze druhé strany, která je kamenitá a prorostlá magrovníky, tam už jsou boty do vody třeba kvůli kamenům, ale ta není turisticky využívaná.

Pokud fouká, je možno využít hotelový froté župan i na pláži.

U hotelu jsou též dva velké a čisté hotelové bazény a venkovní vyhřívaná vířivka.

K dispozici jsou zdarma půjčované malé kajaky, surfy, plachetnice, katamarány, šlapadla a loď se skleněným dnem k prohlídkám mořského života. Toto člověk musí objednat v půjčovně lodí na pláži, ale funguje to skvěle. K dispozici je i služba motorového člunu, který hlídá hosty, a pokud jste v nesnázích (loď se převrátí nebo vás vítr odežene k pobřeží), okamžitě přijedou a vysvobodí vás.

Dana Bočková, 29.03.2015, Datum pobytu: 11.9. - 5.10.2014
Oblast: Mauricius Mauricius, Grand Gaube, Hotel:Lux Grand Gaube

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hotelová pláž 7 fotografií

Lux Grand Gaube, Grand Gaube, Mauricius Dana Bočková 2015-03-29 9.6 1 10 Lux Grand Gaube

Všechny recenze Mauricius

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800