Řecko - Kréta Řecko

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

 • Doprava letecky

  02:45 h

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 5,6 blízkost moře/písečné pláže. Bohužel pláž u hotelu je velmi malá, takže je většinou zalitá mořem. Ale můžete ležet na lehátkách u bazénu...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
blízkost moře/písečné pláže. Bohužel pláž u hotelu je velmi malá, takže je většinou zalitá mořem. Ale můžete ležet na lehátkách u bazénu (do moře to je jen přes úckou místní cestu) nebo jít 100m k hotelu Blue Sky, kde můžete zcela zdarma používat lehátka se slunečníky. Já doporučuji třetí variantu, využít lehátka vedle ležící taverny/kavárny, nechat si donést výbornou kávu (nebo cokoli jiného) a pak ležet/plavat/relaxovat tam.

Další výhodou hotelu je možnost parkování auta před hotelem, blízkost hypermarketu Carrefour (cca 1km) a vedle něj ležících obchodů, krámků a taveren a rel. blízkost krétského akvária (1.6km). A hned před hotelem stojí vláček, který vás proveze blízkým okolím.

Nevýhodou je, že milovníci večerních procházek po pobřeží si zde moc neužijí...

Při silném severním větru se dělají na moři vlny, které mohou i úplně zabránit koupání v moři. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má pokoje apartmánového typu, skládají se z ložnice s dvěmi lůžky, koupelny s vanou a záchodem, obytné mísnosti s ledničkou, kuchyňkou a dvěmi lůžky. Z obou pokojů se dá vyjít na balkón s posezením. Je to klidný hotel, vhodný pro rodiny nebo lidi, kteří nevyhledávají bujaré radovánky.

Strava
Předností hotelu je chutná strava (výjimkou jsou chudé snídaně).

Služby hotelu
Úklid je denně, klimatizace a trezor za poplatek.

Pláž
Pláž u hotelu je velmi malá, takže je většinou zalitá mořem. Ale můžete ležet na lehátkách u bazénu (do moře to je jen přes úzkou místní cestu) nebo jít 100m k hotelu Blue Sky, kde můžete zcela zdarma používat lehátka se slunečníky. Já doporučuji třetí variantu, využít lehátka vedle ležící taverny/kavárny, nechat si donést výbornou kávu (nebo cokoli jiného) a pak ležet/plavat/relaxovat tam.

Tomáš F., 22.06.2016, Datum pobytu: 11.6. - 18.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Comfort Corali Beach Apart

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Comfort Corali Beach Apart, Kréta, Řecko Tomáš F. 2016-06-22 5.6 1 10 Comfort Corali Beach Apart

Celkem: 9,8 Hotel na krásném místě, velmi blízko u vody. Paní delegátka byla příjemná.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel na krásném místě, velmi blízko u vody. Paní delegátka byla příjemná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl pěkný s prostorným balkońem s výhledem na moře

Strava
Rozmanitý výběr

Služby hotelu
Služby hotelu standartní

Pláž
čistá a uklizená

Anonym, 22.06.2016, Datum pobytu: 11.6. - 18.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Amuse

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (2)

Amuse, Kréta, Řecko Anonym 2016-06-22 9.8 1 10 Amuse

Celkem: 6,6 Pěkná, klidná dovolená, až na pár drobností.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná, klidná dovolená, až na pár drobností. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování krásné, s pěkným výhledem na bazén. Každý den se uklízelo, akorát nám byly bohužel jen 2x za týden vyměněny ručníky.

Strava
Strava pestrá, nic nechybělo

Služby hotelu
Vše v pořádku, až bohužel na někdy neochotný personál.

Pláž
Pláž bohužel malá, spousta lidí, v sezonu určitě málo lehátek. Občas velké vlny a řasy, takže se nedalo koupat. Ale jinak moře krásně čisté

Anonym, 22.06.2016, Datum pobytu: 12.6. - 19.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Dessole Malia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Dessole Malia Beach, Kréta, Řecko Anonym 2016-06-22 6.6 1 10 Dessole Malia Beach

Celkem: 7 Dovolenou jsme vybírali na poslední chvílí , tak nebylo moc na výběr a padla volba na toto ubytování. Ubytování a personál naprosto v...

 • 9 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme vybírali na poslední chvílí , tak nebylo moc na výběr a padla volba na toto ubytování. Ubytování a personál naprosto v pohodě . V letovisku není moc zábavy . Jedna hlavní silnice a kolem samé půjčovny aut. Chodili jsme večer do stejného baru po celý pobyt a zde to bylo opravdu nádherné . Příjmení lidé ,neustálá péče fakt super .

Pokud se odhodláte k výletu , rozhodně nevyužívejte služeb delegátů ,ale zajděte si výlet zařídit do centra jinak Vás to přijde pěkně draho. Osobně doporučuji půjčit skůtr nebo čtyřkolku a projet si ostrůvek po svém . Uvidíte nádherná místa . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování splnilo očekávání . Za tu cenu opravdu dobré . Úklid probíhal každý den krom jednoho.

Strava
Četl jsem recenze předchozích návštěvníků a myslel jsem si svoje . Komentáře typu vaří se z polotovarů a jiné jsem bral s nadsázkou. Bohužel jídlo bylo opravdu tragické . Opakující se stále dokola a opravdu nevábné jídlo.

Zaplaceno All In , ale pozor na to . Po snídani kde jsou párečky z peří ,šunka bez masa a další laskominy si do oběda jiné jídlo nedáte. Po obědě to samé , žádné bagety a pouze při dotazu jestli bude snack , tak jsem dostal do mističky dvě sušenky!!

Služby hotelu
Rozhodně využijte nabídku míchaných drinků cca za 5Eur na baru (ve městečku 7-12Eur) . Bazén u komplexu super je .

Pláž
Pláž krásná , písčitá . Lehátek dost a sprcha na pláži taky. Moře teplé a čisté .

Jiří Mašek, 22.06.2016, Datum pobytu: 11.6. - 18.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Comfort Irene Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Comfort Irene Village, Kréta, Řecko Jiří Mašek 2016-06-22 7 1 10 Comfort Irene Village

Celkem: 4,2 Dne 14.06.2016 jsme se vrátili z Kréty, kde bylo ubytování zajištěno v apartmánech Galatia a dle popisu a emailů jsme mohli plně...

 • 3,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Dne 14.06.2016 jsme se vrátili z Kréty, kde bylo ubytování zajištěno v apartmánech Galatia

a dle popisu a emailů jsme mohli plně využívat all incussive jako klienti hotelu Knossos.

Již jsme zaslali stížnost více než třiceti nespokojených klientů jak na CA reklamace tak na ČOI Praha, protože rozdíl v obsluze a přístupu k německy mluvícím klientům a námi byl nepřiměřený.

Nebyli jsme obslouženi ani v baru na pláži ani v Lobby baru. "Přidělili" nám pouze bar u bazénu,

kde často chybělo pivo, zmrzlina ba i cukr apod., Odpolední teplé občerstvení nebylo vůbec. Po dobu kdy barman doplňoval chybějící zboží neobsluhoval nikdo. Takže utrmácení stálým běháním z pláže k baru (cca 350m, protože přímý vstup z pláže, po schodech k baru nebyl možný. Poslední 3 schody byly uříznuté), jsme museli čekat, než se obsluha vrátí (někdy déle než hodinu),

Za lehátka požadovali 6-7euro dokonce i u bazénu přestože, máme v emailu potvrzeno, že vše je zahrnuto v programu all inclusive. Po stížnostech na místě, nám ovšem byly vydány kartičky, které

nás opravňovaly k využití lehátek jak u bazénu, tak u moře zdarma. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výměna ručníků vázla po celou dobu pobytu, dokonce jsme si po čtyřech dnech museli ručníky zajít vyměnit sami. Prostěradla nám nevyměnili majitelé vůbec, po celých 11dnů nikdo nesetřel

podlahu.

V den odletu jsme, se mohli v apt. Galatia osprchovat, ale pouze u bazénu a pouze studenou vodou. Převléci se také nebylo kde, nezbývalo než využít toalety v suterénu. Dovršením všeho bylo požadované zaplacení 10euro za jeden použitý ručník na místě z důvodu jejich údajného ušpinění. Ale i delegátkou nám bylo potvrzeno, že rozhodně špinavé nejsou. Majitelé apt Galatia nám vyhrožovali, že pokud nezaplatíme zavolají na nás polici.

Rozdíl s Annou ( vedlejší apt) je neskutečný, klienti měli převlečené postele, nevázla výměna ručníků. V den odjezdu měli připraveny osušky s možností využití sociálního zařízení.

Strava
jelikož byla v hotelu Knossos, velmi dobrá

Služby hotelu
Zřejmé rozdíly mezi německy mluvícími klienty a českou klientelou

Pláž
jednou za 11dnů byla vyčistěná

Emilie Novotná, 22.06.2016, Datum pobytu: 3.6. - 14.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Galatia Apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

přes celou pláž a hotelový komplex k bazénovému baru 3 fotografie

Galatia Apartments, Kréta, Řecko Emilie Novotná 2016-06-22 4.2 1 10 Galatia Aparthotel CLEVER

Všechny recenze Řecko - Kréta

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800