Řecko - Kréta Řecko

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

 • Doprava letecky

  02:45 h

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 7,2 Hezké prostředí jak okolo hotelu tak celková destinace,příjemné.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hezké prostředí jak okolo hotelu tak celková destinace,příjemné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje zařízeny skromně, ale bylo čisto, koupelna mohla být o něco větší. Balkonové dveře při otevření neměly závěs, v pokojích naproti měli posuvné dveře takže při otevření nebylo dovnitř vidět.

Strava
Stravování bylo velmi dobré, jen malá výhrada, že mohlo být více ovoce a třeba grilované maso.

Služby hotelu
Na služby hotelu si nemůžu stěžovat, vše bylo v pořádku.

Pláž
Pláže byly hezké i přístup od hotelu se mi zamlouval, vše bylo blízko. Pláže byly čisté a nebylo tolik lidí takže příjemné. Moře čisté, trochu vlny, ale ty byly jen když foukal vítr.

Renáta B., 20.07.2016, Datum pobytu: 6.7. - 17.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Kathrin Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kathrin Beach, Kréta, Řecko Renáta B. 2016-07-20 7.2 1 10 KATHRIN BEACH

Celkem: 9 Byli jsme moc spokojeni.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme moc spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly s výhledem na moře, vedle sebe,super.

Strava
Perfektní. Kapacita restaurace menší, než bylo ubytovaných lidí.

Služby hotelu
Pokoje stále čisté,uklizené. Personál příjemný.

Pláž
Dostupnost pláže dobrá, menší pláž,čistá.

Anonym, 20.07.2016, Datum pobytu: 9.7. - 16.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Mediterraneo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mediterraneo, Kréta, Řecko Anonym 2016-07-20 9 1 10 Mediterraneo

Celkem: 8,4 Celkovo prevažoval kladný dojem

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkovo prevažoval kladný dojem Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Počas pobytu sme vystriedali 3 izby.

prvá - otrasná, malá absolútne nezodpovedala 4 hviezdičkovému hotelu, naša podmienka bola poschodová posteľ (teda 2 plnohodnotné lôžka, ale ráno o 5 po 14 hodinovom cestovaní nás napchali do izby, kde vopchali 2 prístelky a kde sa už nedal ani kufor otvoriť, s tým, že izbu s poschodovou posteľou nemajú voľnú! Na druhý deň sme sa opať ozvali a recepčná nám vysvetlila, že na takú izbu máme nárok len ak sa uvoľní, nie že si ju môžme objednať, ako nám tvrdili v cestovnej kancelárii. O 12 hod. na druhý deň sa vraj takáto izba uvolnila a stahovali sme sa. Prišli sme však takmer o pol dna dovolenky. Druhá izba zodpovedala tomu, čo sme si objednávali,. Bola priestranná čistá, skôr strohá, ale bola v bungalove čo nám vyhovovalo. Keďže sme odliatali až po polnoci a odubytovať sme sa museli do 12 hod. na obed, zaplatili sme si izbu ešte na 1 deň. Naša už nebola možná, už do nej potrebovali da ďalších ľudí, ale prestahovali sme sa do hotelovej izby pre 2 osoby, ktorá už aj vybavením zodpovedala 4 hviezdičkovému hotelu. Doplatok za ňu bol 5 eur na hodinu, takže sme si za 40 eur predľžili pobyt o 8 hodín, čo bolo veľmi príjemné.

Strava
Fantastická, úžasná.

Nápoje bieda, všetky len príšerne studené, pre malé deti absolútne nevhodné.

Alkohol nepijeme, káva mizerná.

Napokon sme celý čas pili vodu, ktorú sme si ale brali tak 2-3 hodiny v predstihu,aby bola pitná a nie Ľadová.

Služby hotelu
Fantastický animačný tým, škoda, že len franzúzsky a taliansky a naše deti zobrať nechceli, pretože nebol animačný tým hotela, ale iných cestoviek.

Večerný program, ktorý robili, ale mohli sledovať všetci hostia a bol naozaj úžasný.

Pláž
Čistá, diostatok slnečníkov a lehátok, ale počas 1 týždňa, čo sme tam boli sa dalo kúpať 1 deň, pretože keď fúkalo a bola červená vlajka, tak Vas do vody nepustili. Bazén krásny, len škoda, lebo sme sa chceli kúpať najmä v mori.

Anonym, 20.07.2016, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Mare Monte Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mare Monte Beach, Kréta, Řecko Anonym 2016-07-20 8.4 1 10 Mare Monte Beach

Celkem: 5,8 První den po příjezdu do hotelu nám na recepci řekli že je hotel plný (ikdyž jsemnzájezd obědnával nekolik měsíců dopředu) a že nás...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
První den po příjezdu do hotelu nám na recepci řekli že je hotel plný (ikdyž jsemnzájezd obědnával nekolik měsíců dopředu) a že nás převezou do jineho hotelu a zítra nás zavezou po snídani zpět. Hotel na který nás dovezli nebyl hotel ale bungalovy výhled na moře byl jen z předních nás ale šoupli někam dozadu kde jsme byli obklopeni jinými bungalovi. Takže dojem poněkud nespokojený z mé strany. Volal jsme tedy delegatce cestovni kanceláře se kterou jsme měli smlouvu. Přijela za námi asi za 3 hodiny a divila se, že se nám tam nelíbí. Vysvětlil jsem jí, že jedna z naši pod ínek byla blízko na pláž a ne 2 km z kopce od pláže a služby nejsou takové jako jsem si zaplatil. Obtelefonovala to a zjistila tedy že nás druhý den převezou na původně aplacený hotel v 11:30. Také se tak stalo druhý den k pláži jsme to již meli 70 m a né na 2 km. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje v hotelu jsou staré, dokonce jsme měli zlomenou postel ale dalo se to vydržet. Vybaveni klimatizace a balkon směrem do vnitrozemí.

Strava
Výběr jídel byl bohatý vše formou švedských stolů po čase se opakovalo. Snídaně - obědy - večeře a u baru od 10:00 do 23:00 - nějaké drinky, pivo, místní alkohol, nealko odpoledne nějaká ta buchta.

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu byli super, Vážím si jich už jen za ty jejich dlouhé směny. Každý den uklizený pokoj občas sem hodil na polštář nějaké to euro. Spokojenost

Pláž
U hotelu co je pláž, tak přístup je špatný. Pláž je písková nebo jemné kamínky pak jdete do vody a jsou kameny velké a po 3 m jsou obrovske kameny na ktere musite vylest vodu mate po kotniky a jak to přelezete můžete si jít zaplavat, jen nesmí být velké vlny jinak vás to shodí s kamenů a min si odřete nohu. Půjčili jsme so čtyřkolku a jeli na pláž vzalenou cca 3 km a ta byla super jak přístup tak i sprcha kterou jsme na té naší postrádali.

Petr K., 20.07.2016, Datum pobytu: 7.7. - 14.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Heronissos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pokoj9 2 fotografie

Heronissos, Kréta, Řecko Petr K. 2016-07-20 5.8 1 10 HERONISSOS

Celkem: 9,4 celková spokojenost bez výhrad

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
celková spokojenost bez výhrad Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování a okolí zcela odpovídá fotogalerii, hotel rodinného typu, objekty ubytování věrně napodobují typické řecké domky usazené v udržované vegetaci,. Celý objekt je usazen v mírném svahu cca. 400 metrů od moře s krásným výhledem na moře a nedaleký záliv s městečkem, velmi hezké pokoje s terasou, vše čisté , každý den úklid a obden výměna povlečení a ručníků , Vzdálenost do města Hersonissos cca. 10 min. pěšky, kde je velmi mnoho obchodů, taveren a posezení.....

Strava
velký výběr druhů masa, příloh, těstovin, salátů, dezertů, studená kuchyně, nealkoholické nápoje, pivo, víno a místní lihoviny, vše velmi chutné v dostatečném množství a po celou dobu podávání stravy přičemž se každý den nabídka obměňovala, vhodné i pro děti

Služby hotelu
velmi ochotný, vstřícný, přátelský a usměvavý personál , neustále se starající o odnášku použitého nádobí, výměny ubrusů a doplňování pokrmů. Úzkostlivá údržba čistoty stolů a pultů s jídlem v obou jídelnách.

Pláž
vzdálenost cca.400 metrů po nezpevněné cestě, jedná se o městkou pláž s toaletami a sprchami, občerstvením s donáškou až na pláž. Velikost pláže cca. 150x40 metrů s cca. 45 slunečníky s dvěma lehátky za poplatek 7 euro na den za sadu.Pozvolný vstup do čistého moře, písek a drobné kamínky.Kapacita slunečníků zcela dostatečná, nebyl problém najít lehátka v průběhu dne.

Zdeněk H., 20.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Hersonissos Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Hersonissos Village, Kréta, Řecko Zdeněk H. 2016-07-20 9.4 1 10 hersonissos-village

Všechny recenze Řecko - Kréta

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622