Slovinsko Slovinsko

Mapa - Slovinská republika

Oficiální název: Slovinská republika
Hlavní město: Ljubljana
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické
Úřední jazyk: slovinština
Časový posun: + 1 hodina

Slovinsko - zájezdy od 988 Kč

O SLOVINSKU

Kulturní dědictví Slovinska naplňují především stará města, malebné vesnice v horách a vinařských oblastech, svoje kouzlo ve vás zanechá ale i velké množství zámků. Jednu charakteristiku země představují také typické seníky zvané kozolce, které se nacházejí i v hraničních oblastech Itálie a Rakouska osídlených Slovinci.

Předností Slovinské republiky je nepochybně spousta národních parků a přírodních rezervací. K největším NP Alp patří s rozlohou téměř 84 tisíc hektarů Triglavský národní park. Informační středisko se nachází v Trentě, správní centrum parku pak v městečku Bled.

Trnovski gozd s Čavnou nad Vipavském údolí, Golte nad Mozirjem, Jeruzalemské gorice blízko Ljutomeru, Lahinja vedle Črnomlje a Vremščica nad Škocjanskými propastmi jsou známy jako hojně navštěvované regionální parky. Škocjanské propasti se mohou pyšnit také místem na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dinárské pohoří a také některá místa v Alpách tvoří krasové oblasti, propastí je ve Slovinsku známo více než 6 500. Asi dvacet z nich, které jsou uzpůsobeny k prohlídkám, pak představují hlavní turistickou atrakci návštěvníků Slovinské republiky.

Slovinsko - zájezdy od 988 Kč

Nejnovější recenze Slovinsko

25.08.2014 - Irena Tomanová - Přečteno: - Datum pobytu: 16.8. - 20.8.2014

 • Celkem: 8,4
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Portorož, Piran / Slovinsko, jsou to pěkná místa, čisté moře, Slovinsko má v těchto oblastech co nabídnout.

Chtěli jsme hlavně vidět Piran, má své kouzlo, určitě stojí za návštěvu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo pětihvězdičkovému hotelu, s dětma si těch služeb, co hotel nabízí, člověk ale moc neužije. Vířivka, bazén a fittnes byly zdarma, ostatní za poplatek. Snídaně byly super, večeře jsme neměli.

Strava
Nabídka při snídani byla velká, člověk nevěděl poprvé, co si má dát dřív. Nic, na co bychom nebyli zvyklí, pečivo snad všeho druhu, vajíčka na tři způsoby, tři čtyři druhy párku, palačinky, omelety, několik druhů jogurtů, i kozí sýr. Několik džusů, včetně čerstvého z pomerančů, káva, čaj. A dezertíky, ty byly snad každý den trochu jiné. Večeře jsme neměli, chodili jsme do restaurací, které na přepočet našich peněz, vyšly docela draze, ale asi se u nich za ty služby prostě platí víc.

Služby hotelu
Služby na hotelu fungovaly myslím velice dobře, na recepci, při snídani, na pláži, úklid pokojů. Vždycky byl někdo, na koho se dalo v případě potřeby obrátit.

Pláž
Hotelová pláž byla dostačující, nebyla přeplněná, byla čistá, služba na pláži fungovala, měla svou recepci, čisté ručníky jsme dostávali každý den, k dispozici jsme měli zdarma lehátka. Nevím, jestli byl hotel plný, ale na pláži bylo místa dostatečně.

Bernardin, Portorož, Slovinsko Irena Tomanová 2014-08-25 8.4 1 10 Slovinsko, Grand hotel Bernardin

22.08.2014 - Bronislava Křečková - Přečteno: - Datum pobytu: 16.8. - 19.8.2014

 • Celkem: 9,2
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená, i když byla krátká, předčila naše očekávání, a to ve všech směrech. Všichni jsme byli nadšeni a jsme rozhodnuti navštívit město Koper a tento hotel letos ještě jednou - v září. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování nemělo chybu, dva propojené prostorné pokoje s terasami, velmi hezky a útulně zařízené pěkným nábytkem, všechno čisté, překrásná a velmi prostorná koupelna, na podlaze v pokojích koberec - výhoda pro naše děti, úklid každý den.... personál v hotelu je milý, vstřícný a ochotný.

Strava
Jídla v hotelu bylo opravdu dost, skladba pestrobarevná a rozmanitá, chuťově vynikající - chutnalo i dětem. Pouze k večeři je nutno dokoupit si nápoje. Ve městě je nutné ochutnat vynikající zmrzlinu - náš favorit je zmrzlina s kandovaným ovocem

Služby hotelu
Hotel nabízí více služeb, ale vzhledem k našemu krátkému pobytu jsme využívali jen koupání v areálu hotelu - venkovní i vnitřní - absolutní relax pro děti všech věkových kategorií i dospělé, spousta různých bazénů a tak se nechtělo nikomu z vody ven... Dostatek lehátek i slunečníků, vtipní animátoři.

Pláž
Pláž byla sice vzdálena jen pár kroků, ale pro nás zklamáním - betonová a kamenitá. Při delším pobytu plánujeme ale navštívit písečnou pláž v městě Portorož, které je vzdáleno pouhých 15 min autem! My jsme při našem pobytu využili pobřežní promenády do přístavu a prošli jsme historickou zástavbu, která je velice malebná a s velkým množstvím architektonických památek, převážně v benátském stylu. Město nám učarovalo, je romantické a klidné....

Aquapark Žusterna, n/a, Slovinsko Bronislava Křečková 2014-08-22 9.2 1 10 Hotel AQUAPARK ŽUSTERNA

21.08.2014 - Marta Holubová - Přečteno: - Datum pobytu: 14.8. - 18.8.2014

 • Celkem: 9
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pěkné prostředí - Slovinsko má nádhernou okolní přírodu a vesměs čisté moře. Lokalita ve které jsme byli ubytováni byla klidná - hodí se hlavně pro rodiny s dětmi a starší manželské páry. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pohodě - denní úklid a výměny ručníků

Strava
V rámci polopenze chceme pochválit rozmanitost jídla. Na obědy jsme využívali plážové restaurace s výbornými specialitami na rožni ochotný personál a příjemní lidé

Služby hotelu
standartní

Pláž
O pláž bylo vcelku dobře staráno přístup z hotelu cca 60 m. piniovým hájkem s obklopené cesty byly ověnčeny krásnými květinami.

Haliaetum, Portorož, Slovinsko Marta Holubová 2014-08-21 9 1 10 Hotel Haliaetum

19.08.2014 - Kristina - Přečteno: - Datum pobytu: 14.8. - 16.8.2014

 • Celkem: 8
 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Kvalita hotelu odpovídala ceně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se starším vybavením, poměrně malý pokoj, ale čistý pokoj, s výhledem do ulice s rušným provozem.

Strava
Snídaně formou bufetu, stejně tak i večeře. Jídlo standardní.

Služby hotelu
Příjemná obsluha u večeří, možnost domluvit se anglicky.

Krim, Bled, Slovinsko Kristina 2014-08-19 8 1 10 Krim

14.08.2014 - Petr T. - Přečteno: 51× - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 9,6
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vybrali jsme si Portorož i přes negativní reklamu, že jedeme do betonu. Ano, je tu více moderních hotelů, než jinde, ale za to obklopené zelení a prostorem, který chybí v historických centrech. Do Piranu a do Izoly je to pár minut autem nebo autobusem, který jezdí 4x za hodinu a to denně. Kousek na jih je solina Sečovlje, jejíž návštěvu doporučuji. Oproti údajům v průvodci, který vyšel před rokem (v roce 2013) jsou všude vyšší ceny vstupného, nicméně dá se dohodnout sleva. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čtyřpatrový hotel obklopen zelení, mimo hlavní kolonádu, takže v noci klid, při tom všude blízko, jak do bazénů, tak na večeře, k moři, Obsluha na recepci vždy milá a ochotná. Všichni hovořili anglicky (jen já ne), ale slovinština je hodně podobná českoslovenštině, takže bez problémů. Úklid každý den včetně výměny ručníků, ale doporučil bych při úklidu vyluxovat alespoň 1x týdně i pod postelí.

Strava
V hotelu snídaně i večeře bufet, výběr široký, bohatý, neustále doplňovaný. Nestalo se, že by mi něco nechutnalo, hnusné byly jen místní ovocné čaje, které jsem vyzkoušel 4 příchutě, ale hned pak jsem si musel dát vždy raději černý nebo zelený. Po celém pobřeží výborná zmrzlina. V restauraci u Skočjanské jeskyňě si někteří dali wrap. Byl studený, naplněný masem a naprosto nejedlou majonézou s podivnými přísadami. Ti, co si dali kuřecí medailonky a hranolky jako já, tak vyhráli.

Služby hotelu
WIFI fungovala bezplatně v přízemí, placenou na pokoj jsme nevyzkoušeli. Víno, káva, apod. bylo ihned k dispozici. Nejezdíme tolik po hotelích, takže jsem nevěděl, že ačkoliv chodíme na večeře do jiného hotelu, mohu na účet za nápoje napsat číslo pokoje a podpis a dál se nestarat. Neřekli mi to v Barbaře ani v Metropoli, tam až čtvrtý den. Někdy trvalo i 30 minut, než přišel někdo s peněženkou, komu jsem mohl zaplatit, a při tom by jim stačil můj podpis. No jo, příště budu vědět.

Pláž
Dětská písečná pláž cca 5m k bójkám byla čistá, ale pak hned začala vysoká tráva, takže se dál nedalo plavat. Lepší to bylo kdekoliv jinde, kde u břehu byly obrovské balvany. Moře průzračně čisté a modrá vlajka přidělena právem. K dispozici jsme měli v rámci komplexu zdarma venkovní bazén s mořskou vodou i vnitřní bazén s mořskou vodou. Oboje jsme využili, ale pravé vlny jsou prostě jen v pravém moři. To našinec ocení.

Barbara, Portorož, Slovinsko Petr T. 2014-08-14 9.6 1 10 Hotel BARBARA

Všechny recenze Slovinsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800