Slovinsko Slovinsko

Mapa - Slovinská republika

Oficiální název: Slovinská republika
Hlavní město: Ljubljana
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické
Úřední jazyk: slovinština
Časový posun: + 1 hodina

Slovinsko - zájezdy od 627 Kč

O SLOVINSKU

Kulturní dědictví Slovinska naplňují především stará města, malebné vesnice v horách a vinařských oblastech, svoje kouzlo ve vás zanechá ale i velké množství zámků. Jednu charakteristiku země představují také typické seníky zvané kozolce, které se nacházejí i v hraničních oblastech Itálie a Rakouska osídlených Slovinci.

Předností Slovinské republiky je nepochybně spousta národních parků a přírodních rezervací. K největším NP Alp patří s rozlohou téměř 84 tisíc hektarů Triglavský národní park. Informační středisko se nachází v Trentě, správní centrum parku pak v městečku Bled.

Trnovski gozd s Čavnou nad Vipavském údolí, Golte nad Mozirjem, Jeruzalemské gorice blízko Ljutomeru, Lahinja vedle Črnomlje a Vremščica nad Škocjanskými propastmi jsou známy jako hojně navštěvované regionální parky. Škocjanské propasti se mohou pyšnit také místem na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dinárské pohoří a také některá místa v Alpách tvoří krasové oblasti, propastí je ve Slovinsku známo více než 6 500. Asi dvacet z nich, které jsou uzpůsobeny k prohlídkám, pak představují hlavní turistickou atrakci návštěvníků Slovinské republiky.

Slovinsko - zájezdy od 627 Kč

Nejnovější recenze Slovinsko

Celkem: 5,4 Než jsem navštívil Slovinsko,ani jsem nevěděl,že mohou být betonový pláže se vstupem do moře po schůdkách.Po 9hodinový jízdě autem docela...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Než jsem navštívil Slovinsko,ani jsem nevěděl,že mohou být betonový pláže se vstupem do moře po schůdkách.Po 9hodinový jízdě autem docela velký zklamání.No nic moje blbost,příště holt musím pořádně číst nabídky.Jinak s hotelem spokojenost.Celkově mně přišla oblast vhodná spíš pro aktivní dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl v pořádku,uklizeno káždý den,personál vstřícný,ochotný.

Strava
Strava dobrá,dostatečný výběr jídel celkově spokojenost.Hlavně si dejte pozor na hrozně předražení pití k večeři.Objednal jsem dvě velký piva,Fantu, Colu.Cena 13,40 euro!!!!!!!!Jídlo mimo hotel také v pohodě za rozumnou cenu i pití.

Služby hotelu
Hotel má vnitřní bazén se slanou vodou,všude čisto uklizeno.Každý večer animační program.Parkování za poplatek 6euro na den.Kdo tam pojede klidně si zaparkujte 500m od hotelu na neplaceným parkovišti.Bohužel to Nám nikdo neoznámil.Holt pro příště další zkušenost.Jinak hotelový bazen super,venkovní bazén fungoval jako veřejný koupaliště nic moc uklizeno,záchody hrůza,sem tam nějaký vajgl.

Pláž
Ani bych to betonový plato nenazýval pláž,Pro malý děti naprosto nevyhovující.Voda byla čista,občas připlula nějaká tráva to bylo celkem sejnš jedno.V moři jsem se koupal jen jednou a děti vůbec.

Václav Vrba, 26.08.2015, Datum pobytu: 18.8. - 23.8.2015
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Portorož, Hotel:Lucija

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lucija, Portorož, Slovinsko Václav Vrba 2015-08-26 5.4 1 10 Lucija

Celkem: 6,8 Bled je nádherný, v okolí jsou úžasné řeky, nepřekonatelná soutěska a hory. V městě je živo a jezero má nádhernou barvu.

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Bled je nádherný, v okolí jsou úžasné řeky, nepřekonatelná soutěska a hory. V městě je živo a jezero má nádhernou barvu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má svou slávu za sebou. Je u rušné silnice, bez klimatizace, takže spát s otevřeným oknem se nedá, ale z pokoje je vidět na jezero a Bledský hrad :) Kolem hotelu nejsou parkovací plochy, ale parkoviště je u nedalekého hotelu Jadran, kde místo pikolík najde a nebo vytvoří.

Strava
Polopenze byla formou bufetu. Snídaně v hotelu Jadran a teplé večeře v restauraci hned naproti.

Služby hotelu
Sám hotel nabízí pouze služby informativní. Bylo nám nabídnuta možnost koupání v hotelovém bazénu hotelu Golf, ale nestihli jsme jí využít.

Pláž
Pláž u jezera je, ale až na druhém konci. Bližší přístup do vody sice byl, ale placený nebo hotelový. Lidí se na Bledu rekreuje hodně, ale korzují po promenádách a tak se to rozptýlí.

Anonym, 24.08.2015, Datum pobytu: 11.8. - 15.8.2015
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Bled, Hotel:Trst

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

TRST je v druhé řadě 1 fotografie

Trst, Bled, Slovinsko Anonym 2015-08-24 6.8 1 10 Hotel TRST, Bled

Celkem: 2,6 Úžasné prostředí Bohinjského jezera, jen se tu za vše tvrdě platí. Katastrofa bylo ubytování.

 • 3 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Úžasné prostředí Bohinjského jezera, jen se tu za vše tvrdě platí. Katastrofa bylo ubytování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Katastrofa : Pozor Hotel Bohinj neodpovídá 4 hvězdičkám je na úrovni 2 hvězdičkového hotelu, ale účtuje si 4*.

Pokoje jsou staré vše se v hotelu rozpadá. Všude špína o vše si musíte několikrát říci. Zpětná investice je dle místních nula. Prostě katastrofa !!

Strava
Měli jsme jen snídaně, pokud tu budete jeden nebo dva dny tak se to dá. Snídaně je totiž každý den úplně stejná, klasická kontinentální .

Služby hotelu
Hotel nemá žádné služby, nemá co nabídnout. Venkovní bazén je v havarijním stavu. Několik pokojů má vyhořelé balkony, zahrada je neudržovaná, zarostlá. U vchodu do hotelu je jakási rujna rozpadajícího se objektu

Pláž
koupání v jezeru Bohinj je pěkné. Voda je průzračná a byla teplá. Centrální pláž čistá, upravená

Marek F., 21.08.2015, Datum pobytu: 1.8. - 6.8.2015
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Bohinj, Hotel:Bohinj

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

plíseň v koupelně 4 fotografie

Bohinj, Bohinj, Slovinsko Marek F. 2015-08-21 2.6 1 10 Bohinj

Celkem: 8,6 Okolie, pláž a strava bola vynikajúca, až na ubytovanie, chýbala chladnička. Inak personál skvelý, všade čisto. Nádherné pláže, určite...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Okolie, pláž a strava bola vynikajúca, až na ubytovanie, chýbala chladnička. Inak personál skvelý, všade čisto. Nádherné pláže, určite odporúčam rodinám s deťmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bolo menej komfortná, pomerne malá pre rodinu s dieťaťom, chýbala chladnička. inak bolo čisto, každý deň sa upratovalo. Až na to, že nám turistom zo Slovensko, dajú najhoršiu izbu, s výhľadom na trávu. Hlavné je že turisti z Nemecka, Maďarska,Ruska či Talianska, mali izby s výhľadom na more!!!!

Strava
Strava bola naozaj vynikajúca, výber jedál a množstvo bolo úplne super.

Služby hotelu
Hotelový personál na recepcii, bol neochotný, nechal nás 3 hodiny čakať na ubytovanie.

Pláž
Pláž bola krásna, čistá, prístup do mora cez schodíky. Okolie bolo príjemné, hudba, animácie, bufety, detské ihrisko, bazény, toalety všetko sme mali k dispozícii.

Anonym, 19.08.2015, Datum pobytu: 8.8. - 15.8.2015
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Portorož, Hotel:Vile Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vile Park, Portorož, Slovinsko Anonym 2015-08-19 8.6 1 10 Hotel Vile Park

Celkem: 5,8 Příjemný, ochotný personál. Vynikající poloha hotelu u jezera a v centru Bledu. V ceně vstupy do krytých bazénu vedle v hotelu. Pokoje a...

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný, ochotný personál. Vynikající poloha hotelu u jezera a v centru Bledu. V ceně vstupy do krytých bazénu vedle v hotelu. Pokoje a snídaně velmi podprůměrné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Podkrovní pokoje byly sice s výhledem na jezero, ovšem bylo tam pouze jedno střešní okno, které nešlo otevřít celé. Na pokoji bylo nedýchatelno, pokoj nešel vyvětrat. K dispozici byl mobilní ventilátor. Na pokoji jsme nalezli živého švába, kterého jsme odevzdali na recepci. Snad jiné pokoje jsou v tomto hotelu lepší !?

Strava
Snídaně v hotelu spíše podprůměrné, velmi tvrdé slané pečivo a sladké pečivo tvrdé a staré, některé až zapáchající. Vynikající čerstvý přírodní sýr. Večeře v restauraci Panorama byli excelentní !!!!!

Služby hotelu
Ochotný a milý personál. Služby běžného charakteru byly k dispozici.

Pláž
Čistá a blízko hotelu

Jiří Macura, 17.08.2015, Datum pobytu: 8.8. - 12.8.2015
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Bled, Hotel:Jadran

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Jadran, Bled, Slovinsko Jiří Macura 2015-08-17 5.8 1 10 Hotel Jadran

Všechny recenze Slovinsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800