Slovinsko Slovinsko

Mapa - Slovinská republika

Oficiální název: Slovinská republika
Hlavní město: Ljubljana
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické
Úřední jazyk: slovinština
Časový posun: + 1 hodina

Slovinsko - zájezdy od 923 Kč

O SLOVINSKU

Kulturní dědictví Slovinska naplňují především stará města, malebné vesnice v horách a vinařských oblastech, svoje kouzlo ve vás zanechá ale i velké množství zámků. Jednu charakteristiku země představují také typické seníky zvané kozolce, které se nacházejí i v hraničních oblastech Itálie a Rakouska osídlených Slovinci.

Předností Slovinské republiky je nepochybně spousta národních parků a přírodních rezervací. K největším NP Alp patří s rozlohou téměř 84 tisíc hektarů Triglavský národní park. Informační středisko se nachází v Trentě, správní centrum parku pak v městečku Bled.

Trnovski gozd s Čavnou nad Vipavském údolí, Golte nad Mozirjem, Jeruzalemské gorice blízko Ljutomeru, Lahinja vedle Črnomlje a Vremščica nad Škocjanskými propastmi jsou známy jako hojně navštěvované regionální parky. Škocjanské propasti se mohou pyšnit také místem na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dinárské pohoří a také některá místa v Alpách tvoří krasové oblasti, propastí je ve Slovinsku známo více než 6 500. Asi dvacet z nich, které jsou uzpůsobeny k prohlídkám, pak představují hlavní turistickou atrakci návštěvníků Slovinské republiky.

Slovinsko - zájezdy od 923 Kč

Nejnovější recenze Slovinsko

Celkem: 6,2 Vydařený výlet, nedaleko od Čech, pěkné počasí i koncem září. Velký areál termálních bazénů, vhodné pro rodiny s dětmi - v podstatě...

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Vydařený výlet, nedaleko od Čech, pěkné počasí i koncem září. Velký areál termálních bazénů, vhodné pro rodiny s dětmi - v podstatě aquapark. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Okolí hotelu a vesnička je příjemná, bezpečná, malá a přehledná. Není zde moc dalších míst, která lze navštívit, ale jsou zde cca 3 restaurace, supermarket a park. Hotel víceméně odpovídá standartu hvězd, je vidět jeho starší věk, ale spíše ve vzezření (i vnitřním), nežli v opotřebovanosti. Bohužel na nás zbyl pouze volný bungalov v parku vedle hotelu. Jeho vybavení je standartní co se týče pokoje pro 2 osoby. Nicméně vzhled je špatný a evokuje letní tábory v chatkách. Papundeklové stěny za kterými slyšíte své sousedy, pavučiny všude okolo, nefunkční osvětlení, nemožnost se připojit k internetu, rozbité topení v koupelně. Z prvu jsme byli zaskočeni, nicméně vzhledem k délce pobytu a s příhlédnutím k tomu, že jsme se tam chodili v podstatě pouze vyspat, tak jsme toto akceptovali. Pokud bychom však měli na stejné místo jet příště, určitě budeme vyžadovat jiný typ ubytování (hotel nebo apartmány v sousedství).

Strava
Strava byla velice chutná, obrovský výběr, který se i na snídaních velice měnil. Vyberou si všichni, děti, dospělí i senioři. Nutnost hradit nápoje při večeři není neobvyklá, nicméně ceny odpovídají hotelům vyšších kategorií. Voda za 70 Kč (2dcl), slazené nápoje od 90 Kč(2dcl) jsou poměrně přemrštěné i vzhledem k tomu, že čekáte i několik minut na objednání a přinesení.

Služby hotelu
Recepce hotelu mluví převážně německy (90% klientů). Anglicky se trochu dorozumíte, ale na recepci nemají vůbec připravené informace a prospekty pro individuální hosty. Veškerou informovanost zřejmě realizují německé cestovky přímo klientům a proto nemají na recepci ani mapu areálu a základní informace. V kolik hodin např. otevírá termální park, jaké služby nabízí hotelový wellnes thermalium atd. Nezbývá než vše obejít a na vše se zeptat a opět narazíte na jazykovou bariéru, pokud nehovoříte německy. Jinak jsou všichni milí a ochotní.

Pláž
Termální park je čistý a dobře vybavený. Uvnitř naleznete vše co potřebujete (jak píši ale výše, musíte si to nejdřív všechno sami objevit). Uvnitř jsou samozřejmě uzamykatelné šatny, všude zdarma lehátka, několik možností občerstvení, restaurace a bufety. Lze platit hotelovou kartou, takže není nutné mít sebou hotovost. Park je pěkný, možnost koupání uvnitř i venku a hodně atrakcí pro děti. Bohužel léčivá termální černá voda je jen v jednom malém bazénku pernamentně obsazeném německými důchodci.

Jan Beníček, 24.09.2014, Datum pobytu: 16.9. - 20.9.2014
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Slovinské lázně, Hotel:Termal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Termal, Slovinské lázně, Slovinsko Jan Beníček 2014-09-24 6.2 1 10 HOTEL TERMAL

Celkem: 9,2 Vybavení, služby, jídlo, okolí hotelu, personál můžeme jen doporučit. Krásná dovolená i pro rodiny s dětmi. pod hotelem je sice hluboký...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vybavení, služby, jídlo, okolí hotelu, personál můžeme jen doporučit. Krásná dovolená i pro rodiny s dětmi. pod hotelem je sice hluboký sráz, ale vše je oplocené a bezpečné. Zobrazit celou recenzi

Petra Kubenková, 23.09.2014, Datum pobytu: 17.7. - 19.7.2014
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Bled, Hotel:Ribno

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ribno, Bled, Slovinsko Petra Kubenková 2014-09-23 9.2 1 10 Ribno

Celkem: 9,6 Milý rodinný hotel s kvalitnými službami a starostlivým personálom.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Milý rodinný hotel s kvalitnými službami a starostlivým personálom. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie adekvátne k cene, personál dbal o čistotu hotela, izieb a aj okolia.

Strava
Strava bola rozmanitá, veľmi chutná. Špeciálne, večere poskytovali možnosti ochutnať domácu kuchyňu a zároveň internacionálne jedlá.

Služby hotelu
Hotel poskytuje viaceré služby využiteľné pre deti aj dospelých, služby sú buď zadarmo alebo vskutku cenovo dostupné.

Pláž
Pláže v okolí bolil od 100m od hotela (betónová), o niečo ďalej trávnatá, kamienková a aj piesková. Pláže boli čisté, denne sa starali o čistotu. V okolí boli dostupné sprchy, prezliekárne a sociálne zariadenia. Boli pomerne prázdne, ale v polke septembra to asi nie je nezvyčajné.

Erika, 23.09.2014, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Portorož, Hotel:Barbara

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barbara, Portorož, Slovinsko Erika 2014-09-23 9.6 1 10 Hotel Barbara

Celkem: 9 Byla jsem velice spokojená.Slovinsko mě nadchlo.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem velice spokojená.Slovinsko mě nadchlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré.

Strava
Super bohaté tábly.

Služby hotelu
Dojem dobrý.

Pláž
Betonová plata vyhovovala,čistá bez nedopalků cigaret.

Alena K., 22.09.2014, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Portorož, Hotel:Vile Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vile Park, Portorož, Slovinsko Alena K. 2014-09-22 9 1 10 Hotel vile PARK

Celkem: 10 Príjemný personál hotela, výborná strava, blízkosť čistej pláže. Ubytovanie nad očakávanie. Blízkosť diaľnice.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Príjemný personál hotela, výborná strava, blízkosť čistej pláže. Ubytovanie nad očakávanie. Blízkosť diaľnice. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dostali sme ubytovanie na lepšej úrovni ako sme mali rezervované, nakoľko nebola voľná 2 lôžková izba s výhľadom na more, dostali sme apartmán s výhľadom na more.

Strava
Strava výborná, bohatý výber jedál.

Služby hotelu
Personál príjemný ochotný.

Pláž
Blízkosť hotela od pláže. Pláž čistá, málo ľudí až na prístup do mora - klzké schody do vody. Sprchy za poplatok, čo nie je zvyčajné na plážach. Lehátka za poplatok aj keď bolo uvedené, že pláž patrí k hotelovému komplexu.

Juraj A., 12.09.2014, Datum pobytu: 5.9. - 9.9.2014
Oblast: Slovinsko Slovinsko, Portorož, Hotel:Haliaetum

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Haliaetum, Portorož, Slovinsko Juraj A. 2014-09-12 10 1 10 Hotel HALIAETUM

Všechny recenze Slovinsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800