Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 1 146 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 1 146 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

22.09.2014 - Jaroslav C. - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 17.9.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou hodnotím velmi kladně. Vybraný hotel i destinace v mnoha směrech předčily moje očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na velmi dobré úrovni. Pokoj byl zařízen účelně a vkusně. Oceňuji klimatizaci a fén v ceně ubytování.

Strava
Jídlo nebylo špatné, nabídka a množství bylo dostatečné, musím však konstatovat, že jídlo v řeckých hotelích je o poznání chutnější.

Služby hotelu
Služby hotelu byly taktéž na velmi dobré úrovni. Personál byl vstřícný a ochotný. Hotel je vhodný i pro starší klienty - je vybaven výtahy. Vadila mi pouze časově omezená možnost využívání hotelového bazénu.

Pláž
Pláž byla velice blízko u hotelu, od zbytku pláže oddělena molem, písečná, s dobrým přístupem do moře a malou hloubkou. Voda byla velice čistá a díky většinou klidné hladině vhodná k plavání. Navíc byla tato část pláže většinou málo frekventovaná.

Flor Los Almendros, Mallorca, Španělsko Jaroslav C. 2014-09-22 9.4 1 10 Hotel Flor Los Almendros

22.09.2014 - Marie Vávrová - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 17.9.2014

 • Celkem: 3
 • 1,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Vzdálenost moře byla delší než je uvedeno, hotel je u kostela v úzkých uličkách a tak zvony večer a řev z ulice, to není nic příjemného. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dostali jsme malý kamrlík s oknem do většího světlíku. Po zjištění, že neteče voda na WC. Tak nás přestěhovali na jednu noc do jiného pokoje pro rodinu. Druhý den nás přestěhovali do lepšího pokoje. Recepční při příchodu nás chtěla okrást o 8 Eur. My jsme mysleli, že se platí za ten rekreační pobyt za osobu, ale ono to bylo za obě. Když si kolegyně všimla, že má špatně napsané jméno, tak jsme ji ukazovali, aby ten papír vrátila a ona hned vrátila 8 Eur tak jsme se posunkami domluvili, že Je Cudlínová a né Dudlínová, tak to opravila. Jinak by měla 8 Eur v kapse a proto nám dali lepší pokoj a nestrčili nazpátek do toho kamrlíku.

Strava
Strava byla vynikajíci, ani jsme nepočítala, že dvouhvězdičkový hotel bude mít tak velký výběr. Jen když jsme jeli na výlet tak jsme si řekli o piknik a to bylo ubohé 2x 2 toustové chleby, jeden se salámem a druhý se sýrem, jablko a vodu.

Služby hotelu
ani o nás nevěděli.

Pláž
Hrozná, to byl sráz k moři a pak se těžko šplhalo ven.

Merce, Costa del Maresme, Španělsko Marie Vávrová 2014-09-22 3 1 10 Merce

22.09.2014 - Andrea Kissová - Přečteno: 11× - Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2014

 • Celkem: 8,6
 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla super, příroda krásná a hotel se nám líbil. Pokoj byl s klimatizací Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Menší útulný pokoj, s malým dostačujícím balkónem. Pěkná koupelna s WC

Strava
výborné mořské speciality a paella, vždy jen jedna příloha někdy dvě, hromada salátů, ovoce každý den stejné, polovina z konzervy. Skvělé zákusky. Hodně druhů pečiva na snídani.

Služby hotelu
Na recepci vstřícní lidé. Poradí s výletem zajistí auto z půjčovny. Úklid pokoje nic moc, výměna ručníků jednou za týden a povlečení ani jednou.

Pláž
Pláže v okolí 2 . Sa Coma byla hezčí a větší ale nebyli odklízeny naplaveniny z palem. Moře jinak krásně čisté a pozvolný vstup.

Mariant, Mallorca, Španělsko Andrea Kissová 2014-09-22 8.6 1 10 Mariant

22.09.2014 - Pavlína C. - Přečteno: 38× - Datum pobytu: 27.8. - 6.9.2014

 • Celkem: 9,6
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tato dovolená byla opravdu nádherná.Ubytování, poloha u moře , okolí - městečko a promenáda vše podle našich představ.Děkujeme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je na skvělém místě přímo u moře.Ubytování nemělo chybu.Místní vlak není vůbec slyšet .V porovnání s naším vlakem ani nevíte ,že okolo jezdí .

Strava
Strava byla rozmanitá každý si mohl vybrat podle své chuti.Výběr z ovoce a zeleniny,moučníky polopenze naprosto dostačující.

Pláž
Pláž je udržovaná a čistota záleží i na lidech.Pokud něco odhodí do písku , nemohou si pak stěžovat ,že jsou na pláži odpadky.Moře díky hrubému písku je čisté a i ve větší vzdálenosti od pláže vidíte až na dno.

Caprici, Costa del Maresme, Španělsko Pavlína C. 2014-09-22 9.6 1 10 Caprici

22.09.2014 - Alena M. - Přečteno: 15× - Datum pobytu: 10.9. - 18.9.2014

 • Celkem: 9,2
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Naj dovolenka :D Zobrazit celou recenzi

Ubytování
sme si vyborne oddychli

Strava
dobry vyber nikdy sa nestalo že nuchuti

Služby hotelu
jednička

Pláž
ako kde bola špinava inak super

Mariant, Mallorca, Španělsko Alena M. 2014-09-22 9.2 1 10 dovolenka

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800