Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 1 153 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 1 153 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

29.08.2014 - Jaroslava V. - Přečteno: - Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkem: 6,8
 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se vydařila, jsem spokojená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se starším vybavením, ale čistý. Personál příjemný.

Strava
Snídaně průměrné, ale večeře bohaté a chutné!

Služby hotelu
Bez problémů, standart.

Pláž
Pláž je blízko, udržovaná, se sprchami. Moře čisté. Spokojenost..

Neptuno, Ibiza, Španělsko Jaroslava V. 2014-08-29 6.8 1 10 Neptuno

29.08.2014 - Rudolf C. - Přečteno: 12× - Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2014

 • Celkem: 6,8
 • 7 Ubytování
 • 4 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Strava chuťovo nič moc. Slabší výber zeleniny a ovocia. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba čistá, upratovaná každý deň. Na posteli však dva matrace neistené proti posunutiu. Slaná voda tiekla z kohútikov.

Strava
Jedlo nedochutené, slabší výber zeleniny a ovocia. Miešané nápoje, džúsy, sangria i vína z automatov. Dostupnosť niektorých nápojov len v určitú dobu. Čaj a čokoláda len v reštaurácii na raňajky. Čaj v bare našťastie celodenne. Jedlo v prilahlých reštauráciach nevyzerá zle, chuť je trošku horšia. Steak housy vedú v kvalite jedla i keď cena je trošku vyššia. Po pláži smerom na východ je bar s miešanými nápojmi, kde robia aj veľkosť 3 litre. Pozor, robia Mallorské mojito.

Služby hotelu
Program animátorov bol viac menej otrasný. Inak spokojnosť s recepciou a barom.

Pláž
Z hotela na pláž je to cca 5 min. cez cestu, kde Vám šoféry zastavia na prechodoch. Večer sa na tejto trase pri pláži otvára malý trh. Vstup do mora je asi 30m dlhý, pomalé klesanie. Pláž je čistá i keď záleží, kde sa v daný deň vyplavujú odumreté rastlinky. Na šnorchlovanie jedine ráno a aj tak uvidíte len pár rybiek. Pri kamennom móle je vidieť aj raky.

ROC Continental Park, Mallorca, Španělsko Rudolf C. 2014-08-29 6.8 1 10 Roc Continental Park

29.08.2014 - Monika Šťastná - Přečteno: - Datum pobytu: 15.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 6,6
 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 3 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená proběhla úspěšně bez komplikací.

Trošku zklamání z některých prodejců v obchůdcích a stáncích. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl hezký, útulný, jen mi trochu ve čtyř hvězdičkovém hotelu chyběla na pokoji alespoň minilednička. Úklid byl prováděn každý den, jen zrovna my jsme chytli nepříjemnou pokojskou, která vstupovala do pokoje bez vyzvání a úklid provedla velice povrchně.

Asi bych vytkla přístupovou cestu k hotelu. V podchodu schody, s těžkými zavazadly to šlo dost obtížně, špína, odpadky, po dešti stojatá špinavá voda, tudíž nešlo přejít suchou nohou na druhou stranu.

Strava
Snídaně bych hodnotila na výbornou, vybral si asi skutečně každý, ale s večeřemi to bylo horší. Obsluha u stravování výborná (milá, ochotná, příjemná).

Služby hotelu
Služby hotelu byly dobré, recepční i obsluha příjemné.

Pláž
Jelikož počasí celkově za moc nestálo, byl silný vítr, slunce málo, tak jsme se na pláži zdržovali málo. Vzhledem k počasí bylo moře někdy dost špinavé. Jinak pláže ucházející.

Caprici, Costa del Maresme, Španělsko Monika Šťastná 2014-08-29 6.6 1 10 Hotel Caprici

29.08.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 26.7. - 2.8.2014

 • Celkem: 2,4
 • 2,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Na přelomu Července/Srpna, jsme navštívily tento hotel. V celku první dva dny nebyl žádný problém. Dne 29.7.2014 po požití oběda a večeře se zde v nočních hodinách cca 30 lidem začaly objevovat značné střevní a zažívací obtíže (zvracení, průjem). Toto onemocnění trvalo cca 3 dny po které nebylo možné užívat službu All-inclusive a 2 dny jsme proležely na hotelovém pokoji ! O tomto problému byla okamžitě informována delegátka CK. Byla okamžitě večer dne 30.7.2014 svolána mimořádná schůzka za účasti ředitele hotelu. Této schůzky se zúčastnila i paní lékařka, která zde tráví dovolenou se svým manželem a toho samozřejmě tyto problémy taktéž postihly .Bylo zjištěno, že tyto problémy pocházejí jednoznačně z jídla podávaného v hotelové restauraci! Ředitel hotelu se Všem na schůzce omluvil za vzniklé potíže a slíbil, že zjedná okamžitou nápravu. Všem postiženým zajistil v jídelně na druhý den, dietní stravu.

POZOR: I přes řádně sepsanou reklamaci na místě, která byla přijata a podepsána delegátkou cestovní kanceláře, nebyla tato reklamace po 25 dnech uznána s odůvodněním, že se jedná o Cestovatelský průjem !!! Tak hold asi tento průjem mělo 80% návštěvníků tohoto hotelu, protože tyto potíže měli i turisté z Německa a Holandska, kteří tu byli ubytováni taktéž. Je mi moc líto, že takováto velká a známá cestovní kancelář, není schopna poskytnout kompenzaci.

Cena této dovolené v tomto termínu a hotelu odpovídá maximálně 12.500,- Kč v kategorii ** a ne za nabízenou cenu Last-min. 18.900,- Kč kategorie ***. Jinak celkově ostrov Mallorca jsem navštívil v roce 2006 a 2014 a musím konstatovat, že tento ostrov od té doby značně chátrá, jak v oblasti služeb, čistoty, hotelů atd. rozdíl mezi rokem 2006 a rokem 2014 je o 200% horší !!! Za tyto peníze můžete určitě navštívit úplně jiné destinace, kde za své těžce vydělané koruny obdržíte 100% bezchybný servis a užijete super dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Normální pokoje - špatný stav nábytku, špinavé zdi, zatuchlost - staří cca 20 let - katastrofa, tyto pokoje mají tak maximálně ohodnocení *, špatný a nedostatečný úklid na chodbách, společných prostorách, toaletách a v hotelové restauraci. Superior pokoje - jsou nově zrekonstruované cca stáří 2 roky v celku pěkné, jen klimatizace není 100 % funkční 24 hod. !!!

Strava
All-inclusive - jídlo v celku chutné, ale v celku malý sortiment jídla, po zjištění přítomnosti bakterie se tento výběr do konce naší dovolené ještě zeštíhlil cca na polovinu. Nápoje jak alkoholické, tak nealkoholické jsou v rámci programu All-inclusive podávány z automatů, kde jsou značně ředěné, snad pitnou vodou. Tento program v žádném případě neodpovídá standardům, které tento program má obsahovat !!! Za celou svou cestovatelskou éru jsem navštívil cca 45 hotelů po celém světě s touto službou a zde to bylo opravdu nejhorší co jsem zažil.

Služby hotelu
Vybavení hotelu a služeb odpovídá základním ** Celkový dojem hotelu je značně opotřebovaný těsně před celkovou rekonstrukcí. Hotel je nabízen jako *** což v žádném případě neodpovídá !!!

Pláž
Pozvolná, písčitá, ale na počet lidí v této destinaci nedostačující svou velikostí, zejména v hlavní sezóně. Co už vůbec v dnešní době je nepochopitelné, že za 2 lehátka+slunečník zaplatíte za den, 13 Eur a je jedno kdy k moři přijdete. Např. taxa hodinová, nebo 1/2 denní není akceptována. U 90% hotelů ve světě pokud máte program All-inclusive, tak je tato služba součástí tohoto programu včetně osušek !!!

Beverly Playa, Mallorca, Španělsko Anonym 2014-08-29 2.4 1 10 Beverly Playa - střevní infekce !!!!

29.08.2014 - Anonym - Přečteno: 13× - Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkem: 6,6
 • 8 Ubytování
 • 2 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se povedla, ač si s námi počasí chtělo zahrávat :) První noc jsme strávili v jiném hotelu na východním pobřeží, poté nás převezli na západ do hotelu Neptuno. Na *** hotel si myslím, že je jeho úroveň poměrně vysoká, srovnám-li to s letošní dovolenou v Chorvatsku. Zaměstnanci hotelu byli velice přívětiví a ochotní, s pokojem jsme taktéž byly naprosto spokojené. Programu CK jsme se vyhly obloukem a výlety podnikaly na vlastní pěst. Orientačně např. výlet na ostrov Formentera stojí od CK 70€, zvládly jsme to však za 36€ i s půjčením kol na ostrově. (4€ bus San Antonio-> Ibiza a zpět; 22€ loď na ostrov tam i zpět - koupeno na recepci, loď Ulises Cat, 10€ kolo na celý den). Noční Ibiza v nabídce za ca 34€ se dá zvládnout za 4€ tam i zpět, výlety na pláže Cala Conta či Cala Bassa za necelá 3€. Výlet do krásného Es Cubells je lepší autem, protože autobus jede jen jeden a jedním směrem, ale stojí za videní stejně jako pláž Cala d´Hort s výhledem na ostrov Es Vedrá, která je po cestě. Taxíkem se dá posléze dojet do vesnice Sant Josep a odtud už zase autobusem do San Antonia. Noční život je rušný, v hlavním městě samozřejmě o dost lepší. Na známé diskotéky se zde dá dostat za 50€ a více, v San Antoniu je potom jedna diskotéka - Es Paradis. Lístky na ni jsme zakoupily u delegátky, která nám slibovala program od 02:00; ten však začal až ve 4 a v 6 už byl konec :-/ Panák za 6€, pivo (0,33) za 10€. Muzika asi jen pro fajnšmekry, žádný mainstream :) Navečer se dá podniknout pěkná procházka promenádou až na konec pobřeží, kde jsou kavárny, odkud je krásný výhled na západ slunce. Je dobré vyrazit trochu dřív, protože o posezení je velký zájem, a tak je hned plno. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydlely jsme v pátém patře, pokoj měl balkon s výhledem na moře a sousední hotely. Dle spolucestujících se s patry zvyšovala kvalita pokojů, ale po návštěvě pokoje v druhém patře jsem nic takového nezaznamenala. V pokoji byl stůl, dvě židle, manželská postel a velká zabudovaná skříň. Malá televize. Za poplatek bylo možné mít lednici a klimatizaci. Úklid probíhal každý den, výměna ručníků na požádání, spokojenost.

Strava
Zakoupily jsme polopenzi, snídaně byly v hotelu, večeře v sousedním hotelu Hawaii. To, co je psáno v jiných recenzích, naprosto sedí. Snídaně se bohužel opravdu nepovedly, zato večeře v Hawaii byly báječné. Forma bufetu, široký výběr, dva tématické večery (španělské a mexické pokrmy) + je možno navštěvovat tam i animační programy - například právě zábavu po večeři. Pití se kupuje zvlášť.

Služby hotelu
Wifi v lobby i na pokojích zdarma. Dole funguje automaticky, do pokoje nutné heslo. Nabídka na půjčení aut + i různé výlety.

Pláž
Písčitá pláž byla hned u hotelu, ať už směrem vlevo či vpravo. Boty do vody nebyly nutné. Klid neexistuje, protože z okolních barů duní techno atp. Za návštěvu určitě stojí pláž Cala Bassa (autobusem za 2,90€), kde je krásně čirá voda (a hlava na hlavě oproti pláži v San Antoniu, kde nebyla ani noha :) )

Neptuno, Ibiza, Španělsko Anonym 2014-08-29 6.6 1 10 Neptuno

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800