Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 840 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 840 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 8,6 Vše v naprostém pořádku. Obrovská spokojenost se stravou.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše v naprostém pořádku. Obrovská spokojenost se stravou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše v pořádku a dle inzerovaných údajů. Jediné negativum - nedostačující wifi.

Strava
Perfektní, velký výběr a všeho dostatek.

Služby hotelu
Vše jak mělo být. Velice milá a ochotná delegátka.

Pláž
Vrámci ceny a možností spokojenot.

Marek M., 11.12.2014, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Mariant

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Mariant, Mallorca, Španělsko Marek M. 2014-12-11 8.6 1 10 Mariant Superior

Celkem: 7,6 Jelikož jsme před třemi lety strávili dovolenou s přítelkyní v nedalekém letovisku Pineda de Mar, nebylo pro nás překvapením ochota a...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Jelikož jsme před třemi lety strávili dovolenou s přítelkyní v nedalekém letovisku Pineda de Mar, nebylo pro nás překvapením ochota a vstřícnost místních lidí, pěkné pláže i mnoho míst, kam se podívat.

Hned ze začátku musím rovněž pochválit až nečekaně přesné odlety (oproti dřívějšku) jak z Prahy, tak i z Barcelony. Transfer od/na letiště na obou cestách bez problému.

Cílová destinace Malgrat de Mar se mi zdála „živější“, než dříve Pineda – více obchodů, volnější pláže, vetší samotné město i ruch (na snesitelné úrovni).

V našem termínu na konci září jsme si užívali téměř liduprázdných pláží a menších tlačenic u místních stánků. Převážnou většinu turistů tvořili angličtí a ruští důchodci. Počasí bylo přijatelné, první polovinu pobytu byla teplota nad 25 °C a jasná obloha, zbylá část byla zamračená, foukal chladnější vítr a chvílemi spadlo pár kapek. Nevlídné počasí jsme využili k cestám do blízkých destinací – Barcelona a přilehlá města, takže dovolené na konci sezóny rozhodně nelitujeme.

Delegátka nás velmi dobře zásobila informacemi o zdejší lokalitě i tipech na výlety. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příjezdu na hotel *** Sorra d‘Or nám byl přidělen pokoj s výhledem do vnitrobloku, po domluvě s ochotným personálem byl po dvou dnech vyměněn s výhledem na moře. Velmi komfortní byl blízký přístup na pláž i ke zdejší vlakové stanici přímo u hotelu, s přivřenými dveřmi na balkón byl slyšet ruch dopravy jen minimálně. Zázemí hotelu vč. pokojů bylo technicky velmi udržované (žádné opadané nátěry atp.), uklízeno pravidelně. Pokoj vybaven na danou kategorii standardně (dvoulůžko s nevyužitou přistýlkou, jedna šatní skříň, TV, menší stolek, balkón s posezením a samozřejmě vlastní sociální zařízení), chyběla mi klimatizace, na přespání dostačující.

Strava
All inclusive až na přelidněnou jídelnu bylo bezva (stáli jsme ve frontách při vstupu z důvodu pouze jedné otevřené jídelny). Pokrmy se střídaly, na chuť si přišel každý – od darů moře, přes kuřecí, vepřové maso, široký výběr ovoce a zeleniny až po sladké. Nealkoholických nápojů bylo mnoho druhů, alkoholické byly na zažité poměry all inclusive velmi dobré vč. značkových. Celý den byl otevřen také snack bar.

Pláž
Zmíněnou výhodou byla krátká cesta na pískovou pláž, kde je možnost zapůjčení lehátek i slunečníků za poplatek. Osobně se mi více zamlouvají upravené pláže například v Řecku na Krétě, alespoň na Costa Bravě jsou přístupy do moře velmi příkré, kamenité (po pár metrech od břehu člověk doslova narazí na velké šutry) a také jsou zde větší vlny, jinak bez problému.

Igor B., 10.12.2014, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa del Maresme, Hotel:Sorra d'Or

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Sorra d'Or, Costa del Maresme, Španělsko Igor B. 2014-12-10 7.6 1 10 Malgrat de Mar - Hotel *** Sorra d‘Or

Celkem: 8,8 Hotel je umiestnený blízko jednej z najkrajších pláži na Malorke - Playa de Muro. Strava bola pestrá a veľmi chutná. Izby a služby hotela...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je umiestnený blízko jednej z najkrajších pláži na Malorke - Playa de Muro. Strava bola pestrá a veľmi chutná. Izby a služby hotela zodpovedali tejto cenovej kategórii. Celkovo hodnotím úroveň hotela 7/10. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 09.12.2014, Datum pobytu: 17.9. - 25.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:ROC Continental Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

ROC Continental Park, Mallorca, Španělsko Anonym 2014-12-09 8.8 1 10 ROC CONTINENTAL PARK

Celkem: 10 Dovolená byla perfektní, zvolili jsme autobusovou dopravu. Pro mě - malou osobu byla bezproblémová, pro přítele to bylo trochu...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla perfektní, zvolili jsme autobusovou dopravu. Pro mě - malou osobu byla bezproblémová, pro přítele to bylo trochu obtížnější, ale byly dobře rozvržené pauzy, takže se to dalo zvládnout bez úhony. :) Řidiči sympatičtí a díky nim i cesta lépe utíkala. Po příjezdu už bylo vše skvělé. Hotel krásný, město plné zábavy a obchodů, ale dá se najít klidná zákoutí. Ve městě se pořádají každý týden trhy, v Calelle to je sobota a v okolních městě to je jiný den také 1x týdně, takže když nechytnete ten v Calelle, je možnost navštívit trh v přilehlé Pinedě. Jak už bylo řečeno, v Calelle je bezproblémová dostupnost do Barcelony (bus, vlak) ve dny i v noci, stejně tak i do jiných měst. Barcelona byla kouzelná, jeli jsme vlakem a asi za hodinu jsme tam byli, zpátky jsme se dostali nočním autobusem. Na recepci Vám ochotně se vším poradí a kdyby ne, tak u vlakového nádraží je infostánek a tam Vám dají plánky měst i vytisknout spoje apod. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl veliký a nabízel mnoho různých využití.. celý hotel byl čistý, pokoj byl prostorný, čistý a hezky vybavený. Nenašla jsem v pokoji nic co by se dalo hodnotit negativně. Byli jsme ubytovaní ve 2. patře s výhledem na bazén. U CK jsme požadovali klidný pokoj a opravdu tomu tak bylo, neslyšeli jsme vůbec hluk z ostatních pokojů. Od delegátky jsme zjistili, že nám pokoj zařizovala na recepci. Za to jí velmi děkujeme.

Strava
Strava byla pestrá a častá, nestalo se, že bychom měli hlad. :)) Vždy jsme si vybrali, za mě vyhráli ryby, mušle Slávky a Paella, dezerty byly taktéž výborné a velký výběr. Jinak mnoho salátů i mnoho zeleniny a ovoce. Maso každý den kuřecí, vepřové, hovězí a jeden či dva druhy ryby. Přílohy min. 3 druhy. Nápoje alko i nealko velký výběr a koktejly nebyly rozhodně ochuzené.

Služby hotelu
Skvělé. Využití v hotelu opravdu různorodé, animační programy téměř celý den, jen si vybrat co zrovna Vás zaujme. Personál byl opravdu přátelský, a to v celém hotelu. Co nás ale uspokojovalo nejvíce byl H Top pasport, tedy možnost navštěvovat ostatní hotely na pobřeží tohoto hotelového komplexu a ochutnávat jídlo na jiných hotelech, zjišťovat jaké mají zázemí, sednout si do zimní zahrady či si sednout na pláž a popíjet drink přímo na pláži v rámci all inclusive . To byl opravdu zážitek. Mezi hotely jezdí i hotelový autobus, stačí si ho objednat den předem. Navštívili jsme takto Pineda de Mar, Malgrad de Mar, Santa Susanna a Llored de Mar.

Pláž
Pláž je dobře přístupná, cca 5minut chůze cestou přes město, je rozlehlá a moře je krásně čisté. Na pláži se dá zakoupit plážový set, když si ho rezervujete na recepci hotelu máte 50% slevu. Na pláži je hotelový bar, je celkem drahý, ale také tam je 50% sleva, pořádají se tam různé akce. Překvapilo mě, že moře je hluboké již po pár krocích.

Zuzana S., 08.12.2014, Datum pobytu: 19.9. - 28.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa del Maresme, Hotel:Calella Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Calella Palace, Costa del Maresme, Španělsko Zuzana S. 2014-12-08 10 1 10 Calella Palace

Celkem: 8,6 výborné prostředí, obsluha, možnosti, vřele doporučuji, až na malý pokojík, kde je trochu cítit, že je to starší hotel, kdyby se obnovilo...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
výborné prostředí, obsluha, možnosti, vřele doporučuji, až na malý pokojík, kde je trochu cítit, že je to starší hotel, kdyby se obnovilo a vyměnilo vybavení, tak by nemělo chybu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
malý pokojík, kde je trochu cítit, že je to starší hotel, kdyby se obnovilo a vyměnilo vybavení, tak by nemělo chybu

Strava
vyborná, snad jen ubrat smažené věci, ale to je pro každého jinak

perfektní je výběr ze všeho po celou dobu bufetu

Služby hotelu
výborné

Pláž
přístup přes žebřík do moře, lze šnorchlovat, není pláž, nejste od písku, a celá zátoka pro Vás

Jiří H., 05.12.2014, Datum pobytu: 13.9. - 24.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:JS Cape Colom

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

zatoka u žebříku 8 fotografií

JS Cape Colom, Mallorca, Španělsko Jiří H. 2014-12-05 8.6 1 10 Hotel CAPE COLOM

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800