Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 1 144 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 1 144 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 9,4 Dovolená splnila všechna moje očekávání, včetně možností výletů i procházek, nákupů a hlavně odpočinku.Mohu tuto destinaci doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila všechna moje očekávání, včetně možností výletů i procházek, nákupů a hlavně odpočinku.Mohu tuto destinaci doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
výborné, až na velmi tenké stěny, je slyšet každé slovo z vedlejšího pokoje, ale mě to nevadilo, protože jsme měli pokoje spojené s dcerou.

Strava
strava byla prvotřídní, výborná, chutná, rozmanitá, každý si určitě vybere.

Služby hotelu
Příjemné překvapení, v recepci česky a slovensky mluvící personál.vše k dokonalé spokojenosti

Pláž
pláže jsou v blízkosti dvě. my chodili na tu větší byla úžasná.

Jana Králová, 19.10.2014, Datum pobytu: 27.9. - 4.10.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Mariant

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Mariant, Mallorca, Španělsko Jana Králová 2014-10-19 9.4 1 10 Mariant

Celkem: 7 Náš celkový dojem z dovolené je pozitivní. Určitě bychm doporučili tuto destinaci.

 • 6,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Náš celkový dojem z dovolené je pozitivní. Určitě bychm doporučili tuto destinaci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování by chtělo určitě trochu vylepšit. Hotel je zachovalý, starší a tak by si zasloužil nějakou tu rekonstrukci. Má vě hvězdy a tak se nedá očekávat, že bude vyadat jako pětihvězda.

Strava
Strava nás zklamala. K snídani bylo každý den to samé. Postrádali jsme méčné výrobky, tavené sýry, jogurty a ovoce. K večeři byla převážně smažená jídla a když člověk přišel na večeři po 19. hod, tak byla většina jídel již studená.

Služby hotelu
žádné zvláštní služby jsme nevyužívali. Bar, který měl fungovat nonstop se o půlnoci zavřel.

Pláž
Pláž naprosto úžasná. Moře křišťálově čisté. Vidět bylo až na dno i ve větší hloubce. Jelikož jsme byli v zátoce, nebyly příliš vlny, ale zase se dali využít vodn sporty. Na pláži čisto, každý den uklizená a srovnaná. K dispozici slunečníky a lehátka za poplatek 10,5 eura za set na den. Na pláži k dispozici neustále plavčík. Lepší pláž a čistotu moře jsme ani jinde ve světě ani v jiných oblastech samotného Španělska nezažili. Můžžeme jen doporučit.

Karel B., 19.10.2014, Datum pobytu: 13.9. - 24.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Sultan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sultan, Mallorca, Španělsko Karel B. 2014-10-19 7 1 10 Sultan

Celkem: 8 Hezká dovolená, Torremollinos je hezké městečko a dobré výchozí místo pro podnikání výletů po Andalusii, my jsme měli půjčené auto a...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hezká dovolená, Torremollinos je hezké městečko a dobré výchozí místo pro podnikání výletů po Andalusii, my jsme měli půjčené auto a navštívili jsme Granadu, Malagu, Rondu a okolní letoviska. V hotelu jsme neslyšeli češtinu - hosté Španělé, Němci, Francouzi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel příjemný s příjemným personálem a čistým bazénem v hezké zahradě.

V lednu jsme objednávali pokoj s balkonem (za příplatek) s požadavkem na CK s výhledem na moře a bazén a byli jsme po příjezdu strčeni do pokojíku s oknem, sice směřovaným k moři, ale také k silnici a nad vchodem do hotelu a posezením restaurace, takže první noc se téměř nedalo spát. Pokoj se nám podařilo vyměnit druhý den, sice za pokoj s balkonem a bočním výhledem na moře, ale jinak jsme koukali na boční zdi vedlejšího hotelu zdobené rourami klimatizace. CK nedokázala zajistit v hotelu požadovaný pokoj ani při objednání 3/4 roku dopředu. Jinak pokoj dostatečně veliký, krásná koupelna, denně uklízen.

Strava
Bohaté švédské stoly, strava pestrá a průběžně doplňovaná. Denně nějaká ryba - prý výborná (komentoval manžel, já ryby nejím).

Služby hotelu
Nevyužili jsme služby hotelu kromě bazénu, půjčení auta a výlety jsme si zajišťovali sami. Naproti hotelu je zastávka městského autobusu, kterým se dá pohodlně za 1,30 Eur dostat do centra městečka (jízdní řád a mapa města je k dispozici v informačním centru a i na recepci na požádání). Pěšky je to tak 2 km místy do dost prudkého kopce.

Pláž
Písečná pláž přes silnici, čistá a denně ráno uklízená. Všude sprchy, vstup pozvolný. Jeden den byly větší vlny, jinak příjemné klidné moře, trochu chladnější ale dalo se. Podél dlouhé promenády spousta restaurací s příjemným personálem a s cenami lepšími než ceny v hotelu Tarik.

Anonym, 18.10.2014, Datum pobytu: 5.10. - 12.10.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Del Sol, Hotel:Tarik

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tarik, Costa Del Sol, Španělsko Anonym 2014-10-18 8 1 10 Tarik

Celkem: 4,4 Hotel je vzhledově zvenku i zevnitř poměrně velmi hezký, ale umístění v dané lokalitě není nejšťastnější. Samotné nejbližší pobřeží nic...

 • 6 Ubytování
 • 3 Strava
 • 2 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je vzhledově zvenku i zevnitř poměrně velmi hezký, ale umístění v dané lokalitě není nejšťastnější. Samotné nejbližší pobřeží nic moc, i když okolí destinace je velmi atraktivní. a s ohledem na malý rozsah pláží (veřejných, hotelová pláž není) i přímořské promenády musí být v plné sezóně problém s přelidněností. Vzhledem ke zvolené formě naší dovolené (cestování) to pro ale nás neznamenalo problém. Jako východisko k cestování jde o lokalitu výhodnou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo kategorii hotelu, čisto, až na přehlédnutelné drobnosti dobrý úklid, vše potřebné k dispozici. Nebylo nic, co by stálo za zvláštní ocenění. Problémem pro nás bylo, že jsme měli objednaný a zaplacený dvoulůžkový pokoj s přistýlkou a až na místě jsme zjistili, že hotel přistýlkami vůbec nedisponuje. Řesíme reklamací u poskytovatele zájezdu.

Strava
Strava na hotelu byla (s ohledem na kategorii) zklamáním. Největším zklamáním pak byly ryby a mořské plody, které sice nechyběly, ale byly vesměs nepoživatelné. Hodnotit lze z následujících hledisek: Z hlediska uspokojení potřeby "nakrmit" bylo možné vždycky najít něco, co uspokojilo. Z hlediska porovnání sortimentu a kvality v časové řadě (u stejné kategorie hotelu) - výrazný posun směrem dolů (rok od roku). Z hlediska mezinárodního srovnání - tříhvězdičkové hotely v Německu jsou na znatelně vyšší úrovni. A z hlediska gourmetského - totální průšvih.

Služby hotelu
Standardně poskytované služby, dobrá úroveň, nic, co by zasloužilo zvláštní ocenění.

Pláž
Přístup k moři přes silnici, hotelová pláž není, veřejné pláže jsou malé a rozlehlá není ani přímořská promenáda (v plné sezóně asi problém s přelidněností). Vzhledem k tomu, že jsme nevyužívali, nedovedeme zhodnotit.

Kamil B., 17.10.2014, Datum pobytu: 2.10. - 9.10.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Andalusie, Hotel:Almuňecar Playa Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Almuňecar Playa Spa, Andalusie, Španělsko Kamil B. 2014-10-17 4.4 1 10 Almunecar Playa Spa 55+

Celkem: 8,2 Byli jsme velmi spokojeni.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velmi spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Strava
Velmi dobrá. Moc jsem ocenila i vstřícnost hotelové restaurace, co se týká mé bezlepkové diety.

Služby hotelu
Vše bylo v pořádku. Recepční byli také velmi ochotní.

Eva Nováková, 16.10.2014, Datum pobytu: 6.9. - 17.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Delfin Siesta Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Delfin Siesta Mar, Mallorca, Španělsko Eva Nováková 2014-10-16 8.2 1 10 DELFIN SIESTA MAR HB

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800