Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 490 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 490 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 7 Celkově jsme s dovolenou byli spokojení. Hotel je čistý, komunikace bezproblémová, především oceňujeme skvělý přístup delegátky Žanety....

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme s dovolenou byli spokojení. Hotel je čistý, komunikace bezproblémová, především oceňujeme skvělý přístup delegátky Žanety. Co nás trochu zaskočilo, byla na červenec velmi chladná voda a strmý vstup do vody, který není pro každého. V rámci plné penze jsme očekávali více, jídlo bylo stereotypní a někdy nevhodně ochucené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, prostorný, vše funkční. Oceňujeme balkon a klimatizaci v ceně. Každý den chodila pokojová služba. Bazén na střeše hotelu jsme nevyužili, ale mnozí hosté ano. V noci trochu vadil hluk, ulicí se rozléhala hlasitá diskotéka z přízemí hotelu.

Strava
Plná penze nás poměrně zklamala. Přijeli jsme před půlnocí a byla nám nabídnuta "druhá večeře", která spočívala ve studeném salátu z mořských plodů, který byl zapocený a podivně voněl, protože byl celý večer ponechán na stole (!) (nejen na našem, ale i na ostatních stolech bylo o půlnoci postavené toto jídlo). Takže jsme si raději vzali jen jablko.

Kuchyně byla stereotypní, po dvou dnech se nám již zajídala chuť jakési česnekovo-bylinkové soli, kterou tam používali snad na všechno. Olivy se nedaly jíst, byly neuvěřitelně hořké, i když vypadaly lákavě. Zachránila nás zelenina, ryby a těstoviny s kečupovou omáčkou... Dezert zahrnoval ovoce, zmrzlinu a nějaké pudinky, šlehačkové dorty a želé. Snídaně byly obstojné, jen salám a sýr byl snad to nejlevnější, co se tam prodává - když jsme si koupili vlastní v supermarketu, nedalo se to srovnat.

Když jsme si jeden den zaplatili výlet do Barcelony, dostali jsme každý místo oběda a večeře: 2x krabičku s chipsy (!), 2x bílý toastový chléb se salámem a máslo zvlášť, 2x lahvičku s vodou. Vskutku adekvátní náhrada za dvě plnohodnotná jídla, o která jsme ten den přišly...

Služby hotelu
Se službami jsme byli spokojení, měli jsme každý den uklizený pokoj a personál v jídelně odváděl také výbornou práci. Jiné služby jsme nevyužili. Na recepci byli ochotní, jen ne každý recepční uměl obstojně anglicky.

Pláž
Pláž, respektive obě pláže jsou blízko hotelu, což je velké plus. Jsou čisté a v červenci ještě ne tak přeplněné. Co nás však překvapilo, byla na tento měsíc VELMI chladná voda, takže se moc lidí nekoupalo. Vstup do vody ani na jedné z pláží rozhodně není pro malé děti, je velmi příkrý. Pláže navíc nemají jemný písek, ale spíš hrubé kamínky až oblázky - vzdálenější pláž je v tomto lepší.

Kateřina K., 29.07.2015, Datum pobytu: 6.6. - 13.6.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Brava, Hotel:Don Juan Tossa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Don Juan Tossa, Costa Brava, Španělsko Kateřina K. 2015-07-29 7 1 10 Don Juan Tossa

Celkem: 9 Hotel byl velmi dobře vybaven, krásná pláž a celkově výborný dojem.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl velmi dobře vybaven, krásná pláž a celkově výborný dojem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán byl velký a útulný.

Strava
Jídlo bylo velmi dobře uvařené a chutné

Služby hotelu
Pouze wi-fi je možné použít 60 min za 24 hodin.

Pláž
Velmi čistá a krásná.

Anonym, 29.07.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa de Almeria, Hotel:Playaluna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Playaluna, Costa de Almeria, Španělsko Anonym 2015-07-29 9 1 10 Hodnocení

Celkem: 7,8 Milé překvapení z prostředí, ubytování, v době našeho pobytu asi mimořádně dobré počasí, teplota moře odpoledne až 30 stupňů, hezké...

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Milé překvapení z prostředí, ubytování, v době našeho pobytu asi mimořádně dobré počasí, teplota moře odpoledne až 30 stupňů, hezké pláže, zálivy, ostrov Menorca nás nadchnul, přesně podle našeho gusta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Z pročtených recenzí jsme byli připravení na postarší, ale čisté zařízení apartmánů. Skutečnost však pak překonala naše skromná očekávání v tom nejlepším slova smyslu. I přes to, že musíme dát za pravdu jedné recenzi, že: Manželské postele od sebe odjížděly neboť nebyly pevně spojené:-),které jsme se smáli, co lidé všechno nehodnotí. Problémem spíš byla na náš vkus příliš měkká matrace, ale to může být individuální pocit, takže náš problém. S připomínkou z další recenze že: chybí klimatizace, vrtule, co tam je opravdu vzduch neochladí, lze také bohužel souhlasit, bylo opravdu horko i v noci, ale tím jsme si pobyt nenechali kazit. Úklid i výměna ručníků každý den. Byli jsme opravdu spokojení.

Strava
V podstatě docela dobrá, i když souhlas s recenzí, že ráno chyběla zelenina (mně taky). I když byla vlastně pestrá, tak zároveň byla opakující se, takže ten týden byl tak akorát, aby se nepřejedla. Ryby byly, to také chválím. Takové klasické středomořské all inclusive, nechtěli jsme se přejídat, takže tohle úplně stačilo, nevím, co nespokojenci pořád čekají. To si musí koupit o hodně dražší zájezd do Karibiku, a stejně zas nebudou spokojeni.... Nejhorší hodnocení si dovolím k delegátce, na kterou jsem četla stížnosti i v těchto předešlých recenzích. Nejčastější informace od ní byla, že jejím manželem je delegát od cestovky Fischer, tuhle informaci ztvárnila v mnoha podobách, tím zřejmě vyplňovala místa, kde měly být zajímavější informace o ostrově a o chodu hotelu, o kterých asi věděla hodně málo, nebo nám je prostě jen neprozradila. Její schůzka s námi byla zřejmě jen o tom (kromě opakující se informaci o jejím manželství) nalanařit co nejvíc rekreantů na jeden jediný výlet (ostatní v tom horku nemají cenu), takže to vzbudilo myslím oprávněný dojem, že odměna od výrobce sýrů, kam výlet obklikou směřoval, stojí opravdu za to. My jsme si půjčili na 3 dny auto, objeli jsme značnou část ostrova, koupali jsme se v několika kouzelných zálivech s čistými divokými plážemi s úchvatnou scenérií a výhled z hory el Toro byl úžasný, stál za to, vřele doporučuju.

Služby hotelu
Personál byl milý, úklid každodenní. Popravdě řečeno, tím, že jsme měli na půl pobytu auto, a druhou půlku chodili na místní pláž, jsme moc služby hotelu nepotřebovali a ani se nad nimi moc nezamýšleli. Ti, co trávili svoji dovolenou převážně u bazénu, by asi měli víc co hodnotit. Ale to zas nechápu já, proč vlastně tedy jezdí k moři?!

Pláž
Nejbližší pláž od hotelu byla kolem 5 minut chůze. Při možnosti srovnání s jinými, které jsme měli možnost díky půjčenému autu shlédnout, ta místní patřila k těm méně atraktivnějším, nevyrovnala se kouzelnějším plážím jak na jihu tak i na severu ostrova. Ale i tady vcelku dobré vykoupání. Asi mimořádně teplé moře kolem celého ostrova - odpolední teplota vody až 30 stupňů (měřeno rybičkou:-)) Opravdu slastné vykoupání v teplém a klidném moři.

Lenka Vrňáková, 29.07.2015, Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Menorca, Hotel:Club Andria

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Club Andria, Menorca, Španělsko Lenka Vrňáková 2015-07-29 7.8 1 10 Club Andria - aparthotel

Celkem: 8,2 Hotel zodpovedá kategórii ***

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel zodpovedá kategórii *** Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pravidelné upratovanie, denne výmena uterákov, zub času už zanechal stopy, ale inak všade poriadok, pekný oplotený dvor.

Strava
Super bohatá, samoobslužný bufet. Takýto výber sme ešte pri PLP nikde inde nezažili. Minimálne 3 druhy mäsových jedál, každý deň iná ryba, rôzne ovocie, zelenina, zmrzlina .... od výmyslu sveta. Skrátka za túto stravu by sa nemusel hanbiť ani hotel s väčším počtom hviezdičiek.

Služby hotelu
WiFi mohlo byť aspoň na recepcii zdarma, takto 20.-€/týždeň, rovnako chladnička za poplatok

Pláž
Pláž od hotela delí cesta + železnica, tieto však nepôsobia rušivo, jednoduchý prístup k pláži podchodom kúsok od hotela, 2-3 min. pešo.

Ľudovít B., 29.07.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa del Maresme, Hotel:Planamar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Planamar, Costa del Maresme, Španělsko Ľudovít B. 2015-07-29 8.2 1 10 HOTEL TOP PLANAMAR

Celkem: 8,2 Dovolená se moc líbila,plná zážitků..

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se moc líbila,plná zážitků.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování ve stanech nic moc ,stany jsou malé a plné mravenců.

Strava
Jídlo bylo dostačující až na tu bramborovou kaši ze sáčku.

Služby hotelu
Se službami jsme byly maximálně spokojeni

Pláž
Dostupnost pláže nám vyhovovala,pláž byla čistá a písečná,krásná. Moře bylo úžasné voda byla čistá,průhledná,

teplá a super. Občas byly vlny což bylo pro nás super. Potápění u břehu bylo nekvalitní,na dně moře byly odpadky tipu...plechovky,sklo,platíčka od léků atd.. toto znečištění bylo v prvních dvou metrech do hloubky.Jinak pokud jsme plavaly a potápěly se hlouběji tak tam už to bylo čisté a plné mušlí.

Simona Petrů, 29.07.2015, Datum pobytu: 17.7. - 26.7.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa del Maresme, Hotel:Kemping Rocca

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kemping Rocca, Costa del Maresme, Španělsko Simona Petrů 2015-07-29 8.2 1 10 Rocca Crossa

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800