Španělsko Španělsko

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 1 549 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 1 549 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 8 Dovolená v pohodě a v pořádku. Celkové hodnocení za 8* (2 jako ve škole), jelikož vždy je ještě co zlepšit.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v pohodě a v pořádku. Celkové hodnocení za 8* (2 jako ve škole), jelikož vždy je ještě co zlepšit. Zobrazit celou recenzi

Ladislav F., 25.10.2016, Datum pobytu: 12.8. - 23.8.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa del Maresme, Hotel:Reymar Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Reymar Playa, Costa del Maresme, Španělsko Ladislav F. 2016-10-25 8 1 10 Hotel REYMAR PLAYA

Celkem: 6,8 Hotel splnil naše očekávání, kvalita hotelu byla dobrá, pokoj sice starší, ale postel s novou velmi pohodlnou matrací (na pokoji jsme...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel splnil naše očekávání, kvalita hotelu byla dobrá, pokoj sice starší, ale postel s novou velmi pohodlnou matrací (na pokoji jsme stejně moc nebyly). Vynikající jídlo, ale k polopenzi pouze pití ke snídani, jinak si člověk musel vše koupit (a ne zrovna za levné peníze). Tobogány a bazény u hotelu byly v pořádku, krásné palmy okolo, takže spokojenost. Moře kousek a čisté s písečnou pláží. Plážový servis od 3 do 6 € na den. Celkově jsme byly spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Viz celkové shrnutí

Strava
Vynikající.

Služby hotelu
Večerní animační program nic moc, spíše pro rodiny s dětmi. Denní animační program bylo cvičení u / v bazénu, to bylo docela zábavné, ale opakující se.

Pláž
Čistá, písečná a s čistým mořem.

Zbyněk Rada, 22.10.2016, Datum pobytu: 12.8. - 23.8.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Andalusie, Hotel:Playasol Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Playasol Spa, Andalusie, Španělsko Zbyněk Rada 2016-10-22 6.8 1 10 Hotel PLAYASOL

Celkem: 9,6 Nádherné místo pro dovolenou v pozdním ročním období (druhá polovina září). Hotel a jeho okolí naprosto splnilo naše očekávání....

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherné místo pro dovolenou v pozdním ročním období (druhá polovina září). Hotel a jeho okolí naprosto splnilo naše očekávání. Fantastické pláže s průzračnou vodou! Hned proti hotelu se nacházejí Dračí jeskyně, které stojí za to navštívit. Zobrazit celou recenzi

Václav P., 21.10.2016, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Monteverde

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Monteverde, Mallorca, Španělsko Václav P. 2016-10-21 9.6 1 10 Monteverde

Celkem: 8,6 Na dovolené jsme byli až v polovině září, ale i přes to nám počasí přálo. Celkově bychom náš pobyt hodnotili jako výborný. Poměr kvalita...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolené jsme byli až v polovině září, ale i přes to nám počasí přálo. Celkově bychom náš pobyt hodnotili jako výborný. Poměr kvalita cena také odpovídala. Určitě doporučujeme :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo popisu na stránkách Invia. Pokoje denně uklizené. Vše fungovalo. Malý bazén, fotografie hodně zkreslují.

Strava
Jídlo jsme konzumovali pouze v hotelu. Ale i tak nám to bohatě stačilo. Výhodou hotelu je plážový bar, kde byla možnost se také najíst i napít v rámci all inclusive.

Služby hotelu
Každý den probíhal animační program. Večer byl navíc zpříjemněný např. o kouzelníka, vystoupení tanečnic flamenca, živou hudbu, karaoke show. Personál příjemný.

Pláž
Velmi pozvolný vstup do moře. Vhodné pro rodiny s dětmi. Po 100 m můžete začít plavat, aniž byste se kopali do palců o dno. Udržovaná pláž. Neměli jsme problém najít místo na ležení. Lehátka za poplatek nikdy nebyla zcela obsazená.

Jan K., 21.10.2016, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:ROC Boccaccio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

ROC Boccaccio, Mallorca, Španělsko Jan K. 2016-10-21 8.6 1 10 ROC BOCCACCIO

Celkem: 10 Dovolená na Mallorce patřila mezi ty dražší, ale zase o to nezapomenutelná. Vše bylo na jedničku.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na Mallorce patřila mezi ty dražší, ale zase o to nezapomenutelná. Vše bylo na jedničku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorný, s balkonem orientovaným na moře, vždy čistý - denní úklid.

Strava
Na stravě jsme si moc pochutnali, vždy byla možnost zkusit místní speciality, ale i známější dobroty. Jídlo bylo pestré a vždy čerstvé.

Služby hotelu
Služby hotelu bych ohodnotila na jedničku. Nádherné prostředí, příjemné posezení v baru uvnitř hotelu, v pizzerii, nebo na terase. Skvělá animační program každý den.

Pláž
Pláž byla velká a prostorná, dobře přístupná a čistá. Stejně tak čisté a teplé moře.

Nela Velasová, 20.10.2016, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Globales America

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 4 fotografie

Globales America, Mallorca, Španělsko Nela Velasová 2016-10-20 10 1 10 GLOBALES AMERICA

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622