Dovolená Španělsko 2015 | Invia.cz

Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 490 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 490 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 6,4 Máme rádi klidnější dovolenou, příště někam jinam.

 • 4 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Máme rádi klidnější dovolenou, příště někam jinam. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hluk z ulice,malé pokoje.

Strava
Srava pestrá,dobrá

Pláž
Skvělá, i mimo sezónu poměrně hlučná, hodně dětí

Anonym, 21.11.2015, Datum pobytu: 16.9. - 26.9.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Condes de Alcudia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Condes de Alcudia, Mallorca, Španělsko Anonym 2015-11-21 6.4 1 10 GLOBALES CONDES DE ALCUDIA

Celkem: 8,5 dovolená byla bezvadná, jediné co ji kazilo, byl teroristický útok v Paříži

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
dovolená byla bezvadná, jediné co ji kazilo, byl teroristický útok v Paříži Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hotel perfektní

Hana Sůvová, 18.11.2015, Datum pobytu: 12.11. - 15.11.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Barcelona, Hotel:Fira Congress

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Fira Congress, Barcelona, Španělsko Hana Sůvová 2015-11-18 8.5 1 10 Fira Congress

Celkem: 5,6 Největší slabina celé dovolené byly organizační schopnosti. Nehodlám řešit zdroj problémů, stejně by se jednalo jen o spekulaci. Začalo...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Největší slabina celé dovolené byly organizační schopnosti. Nehodlám řešit zdroj problémů, stejně by se jednalo jen o spekulaci. Začalo to už hned první den příjezdu, kdy nás řidič zavážel k hotelu. Náš hotel se jmenoval Reymar Playa a řidič nás zavezl k hotelu Reymar. Chyba však nebyla na straně řidiče, já osobně jsem mu kontroloval papír se seznamem hotelů, my jsme byly na něm skutečně uvedeni k hotelu Reymar. Takže jsme u Reymaru vystoupily a s kufry se vláčely k hotelu Reymar Playa ještě asi 200m. A pak odjezd, kdy mi bylo napsáno formou sms, že autobus přijede k hotelu Cartago Nova, jenže on přijel k Reymaru. Řidič vystoupil a hledal nás, my jsme rychle dobíhali k němu. Cestovní kancelář má co zlepšovat. Jinak jsme byli s dovolenou celkem spokojeni. Doporučuji navštívit klášter Montserrat, který leží v srdci katalánska a basilicu Sagrada Família v Barceloně. Jen výlet do Barcelony nebyl 100% vydařený, jelikož z důvodu posledního volebního dne nám bylo zabráněno podívat se na fontány. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hned po vstupu na pokoj nás překvapilo, že nebyla v pokoji lednice. Takže jsme si museli kupovat jídlo v blízkém okolí denně. Na pokoji jsme měli dvojlůžko + jednolůžko. V koupelně nás potěšila vana se sprchovým koutem, mnoho ručníků, a vždy navíc rezervní toaletní papír a mýdla. Na zakrytí při spaní jsme měli pouze deky, což je vhodnější spíše v teplejší sezóně. Jsme zvyklý spát ve spodním prádle ale jak se ukázalo, ve druhé polovině září to není zrovna ideální a tak jsme oblíkali tepláky. Vstup na balkón bezproblémový zašoupávacími dveřmi. Každý den se uklízelo.

Strava
Stravování formou švédských stolů v tříhvězdičkovém hotelu. Chutnalo nám a odpovídá tomu i cena. Kdo však hledá vyloženě hody nebo gastronomii, měl by se poohlédnout jinde. Měli jsme polopenzi, snídani od 8h a druhé jídlo od 13h. Na snídani bylo nejlepší chodit už na tu 8h, jelikož k té 9h se tvořily dlouhé fronty. Jídla se docela opakovala, vzadu na pravo umístěné dva automaty s nápoji, po levé straně stůl s ovocem.

Služby hotelu
Služby jsme nevyužívaly a úklid pokoje dobrý.

Pláž
Pláž od hotelu asi 100m, chodí se podchodem kvůli vlakové trati. Pláže rozlehlé, místa opravdu dostatek, hrubý písek, čisto. Asi 5m od břehu je už strmnější vstup do moře, na dno je přes brýle krásně vidět, hloubka okolo 5m. Šnorchlování dobré, viděl jsem poblíž i zbloudilou medůzu. 400m od břehu malinký ostrůvek s katalánskou vlajkou. Takže odvážlivci mohou plavat až k němu :-) Na pláži nám vadily poněkud otravné asijské masérky, které chodily podél pláže a 3-5x za hodinu se nás ptali jestli chceme provést masáž. Když jsme se koupali celý den tak to už pak mohlo být klidně 50x.

Jiří Grossmann, 16.11.2015, Datum pobytu: 16.9. - 27.9.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa del Maresme, Hotel:Reymar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Reymar Playa 15 fotografií

Reymar, Costa del Maresme, Španělsko Jiří Grossmann 2015-11-16 5.6 1 10 HOTEL REYMAR PLAYA

Celkem: 1,4 Během prvního dne nám ukradli všechna Eura oblečení a boty,pokoje nelze zamknout

 • 1 Ubytování
 • 3 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Během prvního dne nám ukradli všechna Eura oblečení a boty,pokoje nelze zamknout Zobrazit celou recenzi

Anonym, 12.11.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Palma Mazas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Palma Mazas, Mallorca, Španělsko Anonym 2015-11-12 1.4 1 10 Palma Mazas

Celkem: 9 Velká spokojenost.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velká spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Václav V., 09.11.2015, Datum pobytu: 15.10. - 22.10.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Del Sol, Hotel:Aparthotel Vistamar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Aparthotel Vistamar, Costa Del Sol, Španělsko Václav V. 2015-11-09 9 1 10 APARTHOTEL VISTAMAR

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800