Španělsko Španělsko

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 917 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 917 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 7,2 Hotel byl hezký, pokoj pro čtyřčlennou rodinu prostorný a splňoval naše požadavky.

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl hezký, pokoj pro čtyřčlennou rodinu prostorný a splňoval naše požadavky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl hezký, pokoj pro čtyřčlennou rodinu prostorný a splňoval naše požadavky.

Strava
Pro dospělého člověka dostačující, vždy bylo co vybrat. Pro děti nedostačující.

Služby hotelu
Služby dobré.

Pláž
Pláž moc hezká, jemný písek, pozvolný vstup do moře .... ideální pro děti. Bohužel pláž byla úzká a hodně lidí.

Anonym, 27.06.2016, Datum pobytu: 15.6. - 22.6.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Playa Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Playa Garden, Mallorca, Španělsko Anonym 2016-06-27 7.2 1 10 Playa Garden 7/14

Celkem: 9,6 Krásný nově zrekonstruovaný hotel, s vysokou úrovní služeb, ubytování i stravování. Personál milý, ochotný. Všem doporučuji, opravdu...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný nově zrekonstruovaný hotel, s vysokou úrovní služeb, ubytování i stravování. Personál milý, ochotný. Všem doporučuji, opravdu odpovídá 4*. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné nové pokoje s výhledem na moře, uklid každý den, včetně výměny ručníků.

Strava
Jídlo vynikající, pestré, chutné, spousta ryb a plodů moře.

Služby hotelu
Dobrý animační program přes den (sportovní aktivity). Vlastní fitko s dobrou kardio zonou. Večer hotelová zábava, každý den jiný program.

Pláž
Pláž je jedna 10 minut od hotelu (dostupná po schodech), mohla by být čištější (písek, i voda). Druhá 15 minut od hotelu, bez barierový přístup, poměrně čistá, hezká. Poplatky za lehátka a slunečníky (4 eura lehátko/ 4,2 slunečník)

Veronika B., 27.06.2016, Datum pobytu: 15.6. - 22.6.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Sol Calas de Mallorca

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Sol Calas de Mallorca, Mallorca, Španělsko Veronika B. 2016-06-27 9.6 1 10 Sol Calas de Mallorca

Celkem: 10 Nádherný hotel se skvělým jídlem a službami. Z dovolené jsme nadšení a budeme na ni hezky a dlouho vzpomínat. Andalusie má co nabídnout....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherný hotel se skvělým jídlem a službami. Z dovolené jsme nadšení a budeme na ni hezky a dlouho vzpomínat. Andalusie má co nabídnout. Hotel se nachází téměř u hranic s Portugalskem, takže lze navštívit i Portugalsko. Možnost vypůjčit si kola, auto.. Doporučuji se vydat i přes děsivé vedro, které ve městě panuje, do hlavního města Andalusie - Seville. Krásné, historické a čisté.

Jen z jedna věc, kterou hodnotíme negativně. V popisu hotelu je doba transferu z letiště do hotelu 120 min. Cesta z letiště ale trvala úmorné 3 hodiny v překlimatizovaném autobuse s děsivou španělsko - arabskou muzikou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké, čisté.

Strava
Na vynikající úrovni.

Služby hotelu
Bohaté animační programy jak pro dospělé tak děti. Každý večer buď živá hudba, flamenco nebo představení animátorů.

Pláž
Velká pláž kousek od hotelu přes místní komunikaci. V půlce června téměř bez lidí, o víkendu přijíždí Španělové z vnitrozemí. Teplota vody je opravdu pro odvážné, ale s tím jsme počítali. Velký odliv a příliv, sem tam medůza a řasy.

Martina S., 27.06.2016, Datum pobytu: 15.6. - 22.6.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Andalusie, Hotel:Barceló Isla Canela

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Barceló Isla Canela, Andalusie, Španělsko Martina S. 2016-06-27 10 1 10 Barceló Isla Canela

Celkem: 8,2 Příjemně prožitá dovolená.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Příjemně prožitá dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo kvalitě hotelu, byli jsme spokojení.

Strava
Strava pestrá, každý si mohl vybrat dle své chuti.

Služby hotelu
Spokojenost s hotelem.

Pláž
Písečná pláž blízko hotelu, na pláži vcelku čisto, udržovaná.

Květa M., 27.06.2016, Datum pobytu: 12.6. - 22.6.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Peymar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Peymar, Mallorca, Španělsko Květa M. 2016-06-27 8.2 1 10 Peymar

Celkem: 8,2 Hotely jsou dva. Původně jsme mysleli, že jsme ubytováni v tom vzdálenejší od pláže, ale nakonec jsme skončili v tom bližším. Pláž...

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotely jsou dva. Původně jsme mysleli, že jsme ubytováni v tom vzdálenejší od pláže, ale nakonec jsme skončili v tom bližším. Pláž kousek, ubytování a služby byly v pořádku. Zásadní neduh byl snad jen ve vytékající sprše a kuchaři, který umučil na pánvi všechno maso. Jinak jsme se vždy najedli (pokud si člověk dobře vybral), hotel byl pěkný a čistý. Personál se snažil, ale někteří měli velký problém s angličtinou. Ruština jim asi šla lépe a zájezd pro rusofoby to není. Cestovka bohužel byla zmatená a tak nám nevyšel výlet do Barcelony. Soudě dle animací to bylo hlavně pro rodiny s dětma, protože tam byl takový kvartet iniciativních animátorů, kteří ty děti utahávali každý den or rána do večera. Bohužel nejsem fanda bazénové zumby. Někdo možná ocení místnost s televizí s permanentně naladěnou na dětské pořady. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel pěkný, nově zařízený, čistý, klimatizace na pokoji (která se dala libovolně nastavit), z drtivé většiny pokojů je vidět na moře (ač ne přímo z okna), sanitární vybavení také nové, každý den čisté ručníky, v koupelně fen i mýdlo/šampon. Dále lednice a televize. Na balkoně dvě židličky, stolek a sušáky. Takže si člověk s sebou mohl vzít jen plavky a opalovák :) Jak bývá zvykem, vstup na kartičku a kartičkou se uvnitř zapla elektrika, takže lednička běžela jen přes noc.

Jen nás iritovala sprcha, která neustále vytékala až na chodbu. Dva hotelové ručníky jsme museli obětovat na vytírání. Ten fen byl takový náladový, ale s trochou vztekání se dal použít.

Pozor, hotely jsou dva, jsou téměř totožné. Jeden je přímo u pláže a druhý za tím první hotelem. Je od pláže trochu vzdálen na délku hotelu a přes ulici. Za ním je pak ještě trať, ale zásadní hluk od vlaků nešel.

Strava
Měli jsme plnou penzi. Chodili jsme ale mezi prvníma, protože pak byly dlouhé fronty. Jídka se stále opakovala, ale občas něčím překvapili za ten týden. Saláty, ryby a ovoce dobrý, všeho dostatek. Bohužel maso (hlavně snaha o řízek nebo hovězí steak) bylo většinou umučené a tvrdé. Lidé kolem často nedojídali to maso nebo různé plněné kapsy.

K snídani pomerančový džus a káva nebo horká čokoláda dle libosti (mají na to automat). Oběd a večeře pouze s dokoupeným pitím (ale měli tam slušnou nabídku vín). Bohužel dost drahé. Pití jsme si kupovali z sámošce přes ulici, rovnou celý barel, který skončil na pokoji v ledničce. Vůbec v okolních obchodech se dalo koupit skoro cokoliv a cenově to bylo skoro stejné jako u nás.

Dále tam byl bar uvnitř hotelu a bazénový bar. Koktejly nás nenadchly, ale kafe dělali výborné.

Až na ty usmažená masa k smrti jsem se vždy pěkně najedli, ale občas to byl takový pokus či omyl.

Služby hotelu
Hromada animací pro děti od rána do večera, večer i akce pro dospělé (tanec, teatrální soutěže), několik televizí, dětský TV koutek, placený Internet. Každý den pokojská ustlala, vytřela, vymněnila ručníky a doplnila mýdla. Za žiďácký poplatek také kulečník, fotbálek nebo vzdušný hokej.

Pláž
Hned u hotelu (vylezlo se brankou přes chodník rovnou na písek), široká cca 15m, jemný písek, čistá, kolem dokola je pláž širší. Vstup do moře hodně pozvolný, bez plovoucích chaluh, přístav daleko. Na místě sprcha na oplach nohou, u hotelu pak velká sprcha. Šlo ležet na lehátku u hotelového bazénu (když měl člověk štěstí a nějakou urval) a chodit se koupat do moře.

Jelikož je podobně označován i druhý stejný hotel přes ulici, je pak pláž vzdálená přes hlavní ulici (malý provoz) a délku našeho hotelu. Sotva minuta chůze.

Anonym, 27.06.2016, Datum pobytu: 16.6. - 23.6.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Dorada, Hotel:Cesar Augustus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Cesar Augustus, Costa Dorada, Španělsko Anonym 2016-06-27 8.2 1 10 CESAR AUGUSTUS

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800