Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 1 650 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 1 650 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

25.07.2014 - Marcel Remenec - Přečteno: - Datum pobytu: 11.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
dovolena byla skvela, spanelsko me velmi prekvapilo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovani bylo uspokojive,plne cenove odpovidalo

Strava
jidlo bylo vyborne,mile nas prekvapilo, na veceri velky vyber masa,ryby,pizza,zeleniny,ovoce,dezertu,zmrzliny...snidane obsahovala jogurty,dzusy sladke pecivo,bagety,tousty,smazena slanina,salamy,vajicka,ovoce

Služby hotelu
sluzby hotelu jsou velmi kvalitni,na recepci se domluvite anglicky,rusky a nemecky,kazdy den nam uklizeli pokoj a davali nam ciste rucniky,kazdy vecer byl hotelovi program v baru...

Pláž
cista,hrubsi pisek,v mori kaminky,doporucuji obuv do vody

Merce, Costa del Maresme, Španělsko Marcel Remenec 2014-07-25 10 1 10 Hotel Mercé

25.07.2014 - Magdalena K. - Přečteno: - Datum pobytu: 5.7. - 16.7.2014

 • Celkem: 8,2
 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené poněkud pokazilo horší počasí hlavně v první polovině dovolené.

Hotel stojí přímo u moře, za ním vede železniční trať. Z našeho pokoje ani z pláže jsme vlak vůbec neslyšely. Když chcete jít do města, na promenádu, musíte trať projít některým z podchodů. Ten nejbližší má schody, vzdálenější (= blíž k centru) je bezbariérový (dlouhé nájezdy). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj i koupelna pěkná, vyhovující, celkový dojem kazí jen kovové vrzající postele. Ubytovány jsme byly v pokoji ve vnitřním rohu hotelu, takže balkon byl menší, sousedil těsně se sousedními dvěma pokoji (viděli jsme si vzájemně na balkóny). Výhled na bazén a moře byl moc hezký.

Strava
Měly jsme polopenzi. Snídaně: dostatečný výběr slaného i sladkého jídla, v ceně teplé nápoje a ovocné šťávy.

Večeře: výhoda tohoto hotelu - na večeři můžete jít kdykoliv od 13 do 21h., což může být výhodné třeba pro ty,co chtějí vyrazit večer za zábavou nebo na výlet do okolí. Jídla je dostatečný výběr -saláty, různé druhy mas, smažené filetky aj., hranolky, čerstvé chipsy. Moučníky hodnotím jako průměr.

Služby hotelu
K hotelu patří bazén + malý bazének pro děti, u bazénu jsou 3 venkovní sprchy, bar. Poblíž toaleta.

Trezor na pokoji za poplatek (nevyužily jsme, cenu prý cca 20 eur podle delegátky).

Dálkový ovladač k televizi za vratnou kauci 10 eur (vyžádat na recepci).

V den odjezdu si můžete uložit kufry do místnosti v suterénu, na recepci je možné si vyžádat klíček od skříně, kterou si zamknete a nikdo se k věcem nedostane (za poplatek - dáte 7 eur z toho 3 eura vám vrátí když vrátíte klíček).

Pláž
Chodily jsme na nejbližší menší pláž přímo před hotelem. Vyhovovalo nám, že je tam poměrně málo lidí. Nejsou tam lehátka, žádné vodní sporty. To najdete na hlavní pláži, která je ale také nedaleko hotelu. Z pláže můžete využívat bar i toalety u hotelového bazénu. Na pláži je hrubý písek, moře čisté.

Caprici, Costa del Maresme, Španělsko Magdalena K. 2014-07-25 8.2 1 10 Caprici

25.07.2014 - Hana O. - Přečteno: - Datum pobytu: 5.7. - 12.7.2014

 • Celkem: 9,6
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené je velmi dobrý. V blízkosti je supermarket ( španělský )kde je možné koupit si v podstatě vše od vody po zubní kartáček. Ceny jsou přijatelné. Rádoby supermarkety v blízkosti pláže mají samozřejmě také velký sortiment, ale vyšší ceny. Všude německá klientela. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skvělé. Měli jsme pokoj s výhledem na moře bez příplatku. V hotelu bylo čisto a klid. Klientelu tvořili převážně Němci v důchodovém věku, ale byli i rodiny s dětmi. Wifi za příplatek 1Euro /hodina a připojení bylo výborné. Je možnost zaplatit si internet. Byly i večerní zábavné programy pro mě velmi pěkné.

Kdo ale hledá něco velkého a rušného co se týká hotelu tak tento hotel to nesplňuje. Pro nás to byla výborná volba.

Strava
Co se týká stravy byla polopenze. Snídaně se v podstatě opakovaly s malými změnami. Nechybělo ovoce ,džusy, káva něco sladkého. Večeře byly také výborné pití se platí na výběr pivo 0,3/2Eura. voda, víno 6-11/Euro , a něco sladkého. Vždy výborné ryby nebo plody moře, kuře, králík, kachna, vepřové maso - přílohy jak bývají zvykem, hodně zeleniny. Myslím, že nemůže nikdo říct, že by si nevybral. Není toho samozřejmě tolik jako při allinclusive ve velkých resortech. Ale všechno se doplňuje po celou dobu. Ovoce, dortíčky. Musím říct, že to bylo vždy výborné.

Služby hotelu
V hotelu velmi příjemný personál na recepci v jídelně i v baru. Domluvíte se anglicky, německy, španělsky nebo ruce, nohy. Snaží se.

Pláž
Pláž je hned u hotelu, na Mallorce jsou všechny pláže veřejné kam příjdete tam můžete být. Jen lehátka a slunečníky se platí. U hotelu jsou lehátka a slunečníky ty jsou za poplatek, ale my jsme je nevyužili. Měli jsme svůj slunečník nebo se dá všude koupit stojí kolem 8Euro. Voda nádherná čistá. Stále fouká dost silný vítr, je mělko velmi vhodné pro malé děti. V moři ale nic nenajdete občas malinká rybička. Někdy připalavalo trochu trávy. Lidí bylo docela dost byli jsme začátkem července, ale místo jsme vždycky našli bez problémů. Dá se zajít i více dozadu podle moře. Nejsou tam resorty je tam klid, místama jsou nudisti. Pláž je krásná písečná udržovaná.

Santa Fe, Mallorca, Španělsko Hana O. 2014-07-25 9.6 1 10 Santa Fe

25.07.2014 - Jana Merhoutová - Přečteno: - Datum pobytu: 6.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 9,8
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl moc a moc pěkný. :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl moc hezky, ale byl až na konci patra. Jinak se nám moc líbil.

Strava
Strava byla pestrá.. Nemáme co dodat. Byli jsme spokojení :)

Služby hotelu
Velice spokojeni :)

Pláž
Nádherná, veliká spokojenost ! :)

Condesa De La Bahia, Mallorca, Španělsko Jana Merhoutová 2014-07-25 9.8 1 10 Condesa de la Bahia

25.07.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Idealny hotel pre rodiny s detmi,urcite sa nudit nebudete!Pestry animacny program kazdy den do 23:00 vratane vecerneho programu a mini disco show. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel zodpoveda 3hviezdam,mozno aj 4...Izby su ciste,klimatizovane,s velkou terasou.Chybaju varne kanvice na izbach,pokial mate dieta a musite mu v noci zarabat sunar,je to trochu problem...odporucam vziat si v tomto pripade termosku a nabrat si varenu vodu do nej v bare,ktory je otvoreny do 23:00.

Strava
Strava bola vyborna,skutocne!Siroka paleta jedal,zeleniny,ovocia,zakuskov...moznost vyberu napojov alko,nealko,dzusy,voda...

Služby hotelu
Hotel poskytuje vsetky standartne sluzby.Akurat tam nie je tam pripojenie na wifi,moznost zakupit si net na tyzden za poplatok 24 euro.

Pláž
V blizkosti je mala plaz,nie velmi cista.Asi 15 min.busom,pripadne taxikom je krasna,velka,custa plaz.Komu staci bazen,nie je to problem,vsetky bazeny boli napustene morskou,slanou vodou...

Cala d'Or Gardens, Mallorca, Španělsko Anonym 2014-07-25 9.4 1 10 Cala d'Or Gardens

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800