Dovolená Španělsko 2015 | Invia.cz

Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 490 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 490 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 9,2 Hotel i destinaci doporučuji.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel i destinaci doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Strava
Bohatý all inclusive program

Služby hotelu
Součástí hotelu jsou tři bazény, z toho jeden v klidném prostředí parku

Pláž
Krásné prostředí, jen občas medúzy

Milan Hájek, 07.10.2015, Datum pobytu: 2.9. - 12.9.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Ibiza, Hotel:Fiesta Tanit

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Fiesta Tanit, Ibiza, Španělsko Milan Hájek 2015-10-07 9.2 1 10 Hotel FIESTA TANIT

Celkem: 9,4 Byli jsme nadmíru spokojeni se službami a stravou hotelu

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme nadmíru spokojeni se službami a stravou hotelu Zobrazit celou recenzi

Strava
Super,rozmanitá a chutná

Josef J., 07.10.2015, Datum pobytu: 16.9. - 26.9.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Samoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Samoa, Mallorca, Španělsko Josef J. 2015-10-07 9.4 1 10 SAMOA

Celkem: 9,2 Dovolená byla nádherná, všem kteří nejsou přehnaně nároční na stravování a noční život vřele tento hotel a celkově i tuto lokalitu...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla nádherná, všem kteří nejsou přehnaně nároční na stravování a noční život vřele tento hotel a celkově i tuto lokalitu doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádhera, všechny pokoje mají balkón s výhledem na moře. Hotel se nachází cca 50 m od moře (mezi hotelem a pláží je jenom promenáda). Sice se v pokojích nachází lehce postarší nábytek, avšak vše bylo čisté a odpovídalo ceně i úrovni hotelu.

Strava
Je to obžérství... Byl zde široký výběr z jídel převážně orientovaný na německou a britskou klientelu, ale každý si zde většinou něco našel. Snídaně většinou zahrnovala vajíčka na tři až čtyři způsoby zpracování, x druhů salámů, dva druhy párků, ovoce, koláče a 3 až 5 druhů pečiva. K obědu byla vždy minimálně jedna ryba, dvě masové směsy, aspoň jedno pečené maso a tepelně zpracovaná zelenina. Bylo zde i hodně jídel obsahujících houby a velké množství zeleniny a salátů. Jako příloha vždy jedny těstoviny a hranolky. Rýže byla během osmi dnů pouze dvakrát. Většinou zde byla i nějaká omáčka (krom salsy mi moc samotné omáčky nechutnaly, avšak přítelkyně si pochvalovala veškeré omáčky-věc názoru). Jako moučník si mohl host vybrat od zmrzliny (4 druhy) přes ovoce, pudinky, koláče až po dorty. Večeře byly podobného rázu jako obědy.

Služby hotelu
Vynikající počínaje personálem u recepce (vždy ochotně poradili), přes obsluhu při stravování a na baru (všichni usměvaví, pracovití a ochotní) až po paní pokojskou (úklid 5x během osmi dní-vždy velmi čisto a nic se neztratilo). Personál pro animační programy byl taktéž velmi přívětivý, avšak na obsahu večerních programů by to chtělo ve velkém zapracovat, jelikož ty byly orientovány výhradně pro starší německou klientelu. Mladí lidé si zde večer na své nepřišli :(

Pláž
cca 200 m od hotelu na pravé straně menší písečná pláž a 200 m na levé straně od hotelu obrovská písečná pláž (nádherná).

Petr Zadražil, 07.10.2015, Datum pobytu: 23.9. - 30.9.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Playa Dorada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Playa Dorada, Mallorca, Španělsko Petr Zadražil 2015-10-07 9.2 1 10 Playa Dorada

Celkem: 7,4 Celkově spokojenost. Zaměstnanci hotelu velmi vstřícní a ochotní vše hned řešit. Oblast El Arenal je spíše německy orientovaná. Němci se...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově spokojenost. Zaměstnanci hotelu velmi vstřícní a ochotní vše hned řešit. Oblast El Arenal je spíše německy orientovaná. Němci se tam chodí bavit, takže tam lze popíjet určitě až do rána, že tedy nebyl náš případ. Na konci září tam dokonce začíná October fest.

Jinak v rámci zájezdu lze vybírat z více možností zajímavých výletů, které doporučuji pro první seznámení s Mallorcou. Delegátky jsou příjemné a mají vše dobře připravené. Trochu složitější je svážení výletníků z mnoha hotelů z okolí hlavního města Palma, kde výlety většinou začínají.

Delegátka pomůže, s plánováním vlastních výletů i poradí s půjčením auta. Pokud bychom jeli příště, brali bychom už jen auto, protože už teď víme, co bychom chtěli ještě vidět. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zaměstnanci hotelu velmi vstřícní a ochotní vše hned řešit. Na pokoji byly nedostatky, jako nefungující klimatizace, zápach z koupelny, každý večer hluk hudby z venku. Nicméně na dovolenou jsme nejeli pro pobyt v hotelu, takže jsme ho používali jen na přespání, snídaně a případně večeře.

Strava
Spíš evropský standard než středomořský. Chyběla nabídka mořských plodů a místních specialit (kromě skromnější varianty paelly 1x za týden)

Služby hotelu
2 výtahy (jeden rychlejší, druhý pomalejší a větší), restaurace, jídelna, bar, bazén, internet koutek, na recepci materiály pro usnadnění plánování vlastních výletů.

Wifi myslím 2-3€/den. Lednička 2€/den, minimum 3 dny. O ovládání ke klimatizaci se dá požádat.

Ke snídani je pití k dispozici, ale k večeři pití není a je třeba ho zaplatit (1€ za malé pivo či malý nealko nápoj, velká voda za 2,5€).

Pláž
Vzdálenost pláže odpovídá cca 600 metrů. Lehátka i slunečníky na pláži placené (dohromady kolem 12€ za den). Při větší větru krásné vlny. Na pláži plavčíci, signalizační vlajky, ve vodě pak omezující žluté a červené bójky. Jinak na pláži nabízeny i klasické plážové zábavy jako čluny, skútry, "padáky" apod.

Jde asi jít na pláž za přístavem, ale musí být klidné moře, jinak se tam do vody nedá vlézt.

Z přístavu u pláže vyrážení výletní lodě s možností potápění/šnorchlování.

Tomáš J., 07.10.2015, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Manaus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Manaus, Mallorca, Španělsko Tomáš J. 2015-10-07 7.4 1 10 MANAUS

Celkem: 9,8 Ubytování i stravování bylo skvělé, jedinou výhradu jsme měly k osobě paní delegátky, její informace nebyly dostatečné, kniha c.k....

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování i stravování bylo skvělé, jedinou výhradu jsme měly k osobě paní delegátky, její informace nebyly dostatečné, kniha c.k. obsahovala jeden ručně psaný papír, chodily jsme si pro informace k delegátkách c.k., ty poskytovaly informace zájemcům (i nám, byť jsme tam byly s jinou c.k.) každý den v podvečer od šesti do osmi hodin. A jejich kniha obsahovala všechny informace o ostrově, včetně doporučení turistických výletů, či vycházek, možnosti nákupů i půjčení auta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto luxusní, měly jsme k dispozici celý apartmán, obývací pokoj s televizí, lužnici a malou, ale dostatečnou kuchyňku. Balkon s výhledem na venkovní bazén.

Strava
Strava byla skvělá, každý den dostatečná nabídka masa i ryb a zeleniny. Personál velmi příjemný a úslužný. Jídelna dostatečně veliká, takže problémy s usazením hostů byly jen poslední večer, kdy přiletěla další skupina.

Služby hotelu
Stále uklizeno nejen na pokojích, ale uklizený byl i celý areál hotelu.

Pláž
Přístup na pláž byl i pro méně pohyblivé turisty dostatečně pohodlný, bohužel, v době našeho pobytu jsme zažily silný vítr, který hnal na pevninu chaluhy, takže voda v moři byla znečištěná. Ale pláž byla každé ráno od chaluh uklizená.

Blanka Zemanová, 07.10.2015, Datum pobytu: 27.9. - 4.10.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Menorca, Hotel:Blanc Palace (Vacances Menorca Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Blanc Palace (Vacances Menorca Resort), Menorca, Španělsko Blanka Zemanová 2015-10-07 9.8 1 10 VACANCES MENORCA RESORT 55+

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800