Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 490 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 490 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 9 I když je komplex hotelu hodně veliký, místa, kde jsou umístěné pokoje, jsou klidná. Na recepci jsme si připadali jako na dětském hřišti,...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
I když je komplex hotelu hodně veliký, místa, kde jsou umístěné pokoje, jsou klidná. Na recepci jsme si připadali jako na dětském hřišti, protože hotel je výborně přizpůsobený pro děti (i ty nejmenší), takže jsme si chvílemi připadali, že jsme snad jediní bezdětní :-) Pokoje a celkově prostředí bylo čisté, hezky upravené. I když je hotel velký, nachází se v malém, klidném městě, což jsme uvítali. Na pláž je to co by kamenem dohodil, stačí vylézt z brány od bazénu, udělat pár kroků a můžete se koupat v moři. Přímo u hotelu jsou potraviny a stánky, kde se dají nakoupit velice hezké věci. Cca 3/4 hodiny hezkou procházkou se dá projít do nákupního centra a do mořských akvárii. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou moc hezky vybavené, prostorné s obrovskými postelemi, tak jsme se mohli hezky rozvalit :-) Vybavení bylo nové. Balkón jsme sice neměli s romantickým pohledem na moře, ale do ulice. Což nám ale nevadilo, protože u bazénu probíhaly každý den animační večery až do půlnoci a ze strany ulice byl překvapivě klid.

Strava
Na náš vkus bylo v restauraci příliš rušno a co nás nejvíce šokovalo bylo, že jsme na usazení ke stolu kolikrát stáli dlouho řadu. Byla to sice jen otázka max. 10 minut, ale i tak je to hotel takových kvalit docela vtipné. Místní obsluha byla ale velice příjemná, i přes jejich vysoké pracovní nasazení vždy usměvavá a snažili se nás pokaždé co nejrychleji usadit. Výběr z jídel byl velký, ale příliš nás nenadchnul. Španělé nejsou tak "masoví" jako češi, takže výběr byl hlavně ze zeleniny. Ale i tak jsme si pochutnali. Co nás ale nejvíce dostalo, bylo to, co zůstávalo na stolech po některých strávnících...

Služby hotelu
Se službami hotelu jsme byli nad míru spokojení. I když ne všichni byli schopni porozumět naší jednoduché angličtině, alespoň se o to snažili :-) Personál velice ochotný, v den, kdy jsme jeli na výlet nám dokonce nabalili balíček jídla - měli jsme all inclusive a výlet byl celodenní. Hlídání dětí jsme nevyužili :-) ale kdybychom nějaké děti měli, určitě bychom je s klidným srdcem svěřili. Animátoři vypadali sympaticky, a když jsme viděli průvod dětí z nějaké akce, vypadaly velice spokojeně. Pokoje byly každý den krásně uklizené, čisté, až jsme se kolikrát styděli, co po sobě vždycky za ten den pokojským necháváme :-)

Pláž
Lehátka a slunečníky byly bohužel na pláži za poplatek (a ne malý), u bazénu zdarma, ale aby jste měli jistotu, že si pohodlně lehnete je nutné si trochu přivstat. Což pro nás na dovolené neexistuje, tak jsme se někdy musely spokojit i s trávníkem. Bazén je naprosto úžasný, se slanou vodou, vždy se dalo krásně zaplavat, nikdy nebyl plný tak, aby se tam nedalo hnout. Kromě poledne, kdy probíhal aquaerobic s velice sympatickými animátory :-) Vedle bazénu se nachází i "oddělení pro ty nejmenší" V hotelu se nachází "herna", kde jsme si taky poslední den užili - fotbálek, biliard, různé videohry...

Anonym, 20.02.2015, Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa de Almeria, Hotel:Zoraida Park & Garden Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Zoraida Park & Garden Resort, Costa de Almeria, Španělsko Anonym 2015-02-20 9 1 10 Zoraida Park & Garden Resort

Celkem: 10 Sa Coma je krásná oblast, kde si každý přijde na své, je zde spouska obchůdků, barů i restaurací a zároveň nádherná příroda, krásná pláž....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Sa Coma je krásná oblast, kde si každý přijde na své, je zde spouska obchůdků, barů i restaurací a zároveň nádherná příroda, krásná pláž. Okolí je možno projet na kole a podívat se do okolních oblastí.

Hotel Sa Coma Platja můžu jedině doporučit jak rodinám s dětmi, tak i přátelům, či párům Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné a čisté pokoje s nádherným a nezapomenutelným výhledem na moře.

Strava
Tady si vybere snad úplně každý. Obrovské množství ovoce, zeleniny, tématické kuchyně, pečená vepřová kolínka, pro děti různé druhy omáček, těstovin, nuggety, zmrzlina, atd., v odpoledním snacku sendviče hamburgery, hotdogy, ovocné misky vše chutné a všeho dostatek.

Služby hotelu
Personál byl po sezoně již trochu unavený, ale nikdo nebyl nepříjemný...Byla pouze jedna animátorka, vzhledem k tomu, že končila sezona, ale zábavy bylo dost každý druhý večer byl zajištěn program, formou tanců, popř. živá hudba atd.

Pláž
Nádherná pláž s bílým pískem jen přes promenádu, pozvolný vstup do vody a teplota kolem 26°C. Set dvou lehátek a slunečníku půjčují za 14 € / den.

Jana V., 26.01.2015, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:THB Sa Coma Platja

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

THB Sa Coma Platja, Mallorca, Španělsko Jana V. 2015-01-26 10 1 10 THB Sa Coma Platja

Celkem: 2,6 Zklamání! Nikdy více!!!!

 • 3,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Zklamání! Nikdy více!!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj ucházející, velmi kladně hodnotím prostornou koupelnu a velké postele. Balkon plný ptačích hnízd - všude výkaly, v dešti stékaly po zdech až skoro do pokoje. Opravdu chuťovka. Pokud máte rádi mravence, pak je tento hotel opravdu ideální. Je jich všude plno: v posteli, ve skříní, v lednici....lezou ze zásuvek. Chybějící varná konvice na pokoji 4 hvězdičkového hotelu považuji taktéž za velký nedostatek.

Strava
Strava průměrná, kdo není vybíravý, vždy se celkem dobře nají, avšak výběr a rozmanitost pokrmů na 4 hvězdičkový hotel opravdu velká bída. Hotel se prezentoval dvěma restauracemi - jedna formou bufetu, druhá a la carte. Bylo pro nás opravdu velkým překvapením a zklamáním, když a la carte restaurace byla po celou dobu pobytu zavřená. Jelikož jsme měli pouze polopenzi a jiná stravovací zařízení byla od hotelu 2 km daleko, tak docela smůla.

Pláž
Pláž? Tu jsme viděli pouze z autobusu při odjezdu. "Písečná pláž přímo u hotelu"....krásně to bylo popsáno. Avšak že se jednalo o pláž u řeky nikoliv u moře, tak to už prodejce trochu pozapomněl připsat! Na mořskou pláž se muselo dojet loďkou za poplatek 2 km daleko. Když už jsme tam byli, tak jsme to chtěli využít, ale......další milé překvapení: od září žádné loďky nejezdí, tudíž jediná možnost, jak se dostat na pláž, byla hezky po svých. 2 kilometry pěšky tam a 2 km zpět...

Výtečné nekalé obchodní praktiky a klamání zákazníka ze strany CK.

Marek N., 13.01.2015, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Andalusie, Hotel:Playacartaya SPA

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Playacartaya SPA, Andalusie, Španělsko Marek N. 2015-01-13 2.6 1 10 Playacartaya Spa

Celkem: 9,4 Super dovolená, jsem ráda, že jsme se rozhodly pro Španělsko a zrovna pro Callelu. Jely jsme na konci září, bylo příjemné počasí, méně...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená, jsem ráda, že jsme se rozhodly pro Španělsko a zrovna pro Callelu. Jely jsme na konci září, bylo příjemné počasí, méně lidí na plážích. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velký hotel, dobrý servis,čistý.

Strava
Strava super, myslím, že každy si přijde na svoje.

Pláž
čisté, písečné pláže

Anna K., 07.01.2015, Datum pobytu: 19.9. - 28.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa del Maresme, Hotel:Catalonia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Catalonia, Costa del Maresme, Španělsko Anna K. 2015-01-07 9.4 1 10 Catalonia

Celkem: 7,8 hezký zájezd , je potřeba sdělit více informací o vstupu do moře a o medůzách !!

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
hezký zájezd , je potřeba sdělit více informací o vstupu do moře a o medůzách !! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
bez problémů

Strava
velký výběr , moc dobré, spokojenost

Služby hotelu
nepoužili jsme ´, jinak´personál velmi příjemný a pohjodový

Pláž
žádná

Roman Pech, 29.12.2014, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Menorca, Hotel:Globales Club Almirante Farragut

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Globales Club Almirante Farragut, Menorca, Španělsko Roman Pech 2014-12-29 7.8 1 10 Globales Almirante Farragut

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800