Španělsko Španělsko

Mapa - Španělské království (Reino de Espaňa)

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 1 151 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 1 151 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 9,4 Velice příjemná dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídá 4 hvězdám. Pokoje čisté, uklízené, každý den vyměněné ručníky. Příjemné pokojské.

Strava
Strava pestrá, hodně ovoce a zeleniny.Každý den ryby. Úplná spokojenost.

Služby hotelu
Personák milý, ochotný.

Pláž
Udržované pláže, oplachovátka nohou jsou skvělá. V době naší dovolené nebyl již plážový servis. Ale ani nám to nevadilo. Moře krásné čisté.

Dagmar C., 23.10.2014, Datum pobytu: 13.10. - 20.10.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, La Manga, Hotel:Las Gaviotas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Las Gaviotas, La Manga, Španělsko Dagmar C. 2014-10-23 9.4 1 10 Las Gaviotas

Celkem: 9 S dovolenou jsme byli velice spokojeni. Pozitivně hodnotíme ubytování, prostorný balkón, vynikající stravu, "nepřelidněno" v jídelně, na...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme byli velice spokojeni. Pozitivně hodnotíme ubytování, prostorný balkón, vynikající stravu, "nepřelidněno" v jídelně, na plážích a u bazénu. Na dovolenou jsme jeli s tím, že bychom rádi poznali i okolí a v tomto směru jsem nebyli až tak spokojeni s přístupem delegátky, která od výletů spíše odrazovala. Naše dovolená trvala 7 nocí, bez výletu jsme se tedy obešli (popř. jsme si zjistili místa, kam se dalo dojít pěšky), avšak při delším pobytu bychom doporučovali do nabídky zahrnout více výletů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli spokojeni - prostorný balkón, každodenní úklidové služby. Jen s klimatizací byly menší problémy - nedala se regulovat, mírně zapáchala. Hotel byl hezký, čistý, odpovídal 4 hvězdičkám. Hotel nebyl přelidněn, člověk se tam cítil příjemně.

Strava
Měli jsme all inclusive. Ve stravování nám nic nechybělo - rozmanitý výběr zeleniny, masa, ovoce, ryb, zákusků atd. Setkali jsme se s názorem, z předchozích recenzích, že strava je jednotvárná, s čímž nesouhlasíme - člověk si mohl od každého něco vybrat. Dostačující výběr nealkoholických a alkoholických nápojů. Nikdy jsme nemuseli čekat na stůl, personál se nás vždy ujal a uvedl na místo.

Služby hotelu
Příjemný personál - zejména v jídelně. Večerní program bylo pokaždé zpívání - chtělo by to občas obměnit. Wi-fi připojení po celém hotelu, i u bazénu zdarma.

Pláž
Na pláži nejsou sprchy pro veřejnost - pouze "mini" sprchy na oplachování nohou. Pláže čisté, upravené, nepřelidněné (jen o víkendu na pláži bylo více lidí, přesto to nebylo tak, že deku bychom se neměli kam položit). Pláž blízko hotelu - cestou na pláž je třeba přejít frekventovanější cestu - provoz upraven semafory. Možnost zakoupení si slunečníku, avšak bez stojanu nebylo možné slunečník zapíchnout do písku tak, aby byl odolný vůči větru.

Klára E., 23.10.2014, Datum pobytu: 11.8. - 18.8.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, La Manga, Hotel:Las Gaviotas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Las Gaviotas, La Manga, Španělsko Klára E. 2014-10-23 9 1 10 Las Gaviotas

Celkem: 8,2 hotel v dobré výchozí lokalitě, animační programy super, určitě doporučujeme mladým párům či rodinám s malými dětmi

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
hotel v dobré výchozí lokalitě, animační programy super, určitě doporučujeme mladým párům či rodinám s malými dětmi Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj čistý, úklid každý den

Strava
široký výběr , každý den jiné druhy ryb + u večeří nějaká hlavní specialita , zákusky vynikající, dále 3 druhy zmrzliny, ovoce ...

bar u bazenu - odpolední snacky, zmrzlina, drinky...super

Služby hotelu
personál ochotný, milý :)

Pláž
hotel leží v mírném kopci, na pláž cca 10 minut přes místní komunikaci, cesta zpět do hotelu už dá trochu zabrat :) alespoň jsme si vylepšili kondičku :)

pláž čistá, moře čisté, místní prodejci prochází po plážích ale nejsou vůbec otravní, pokud nejevíte zájem , jdou dál

nádherná pobřežní promenáda !!na konci přístav Puerto Marina - určitě doporučujeme navštívit, večer nádherně osvětlen

Veronika G., 23.10.2014, Datum pobytu: 8.8. - 19.8.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Del Sol, Hotel:Bali

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bali, Costa Del Sol, Španělsko Veronika G. 2014-10-23 8.2 1 10 Hotel BALI

Celkem: 4 Celkově bych shrnula zájezd za podprůměrný, za 18.500 bych očekávala mnohem lepší hotel, původně jsme měli být v hotelu který byl...

 • 4 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Celkově bych shrnula zájezd za podprůměrný, za 18.500 bych očekávala mnohem lepší hotel, původně jsme měli být v hotelu který byl vícehvězdičkový a nakonec nám Invia volala s tím že nám v hotelu zapomněli rezervovat náš pokoj a že pro nás mají jiný hotel, bohužel toto na rychlo řešil můj přítel a přistoupil na to že budeme ještě 2000 doplácet (na dvě osoby) čekala bych že když něco CK poplete náhradu uhradí ona, ale ještě jsme platili víc, sama pracuji v CK a pokud bych udělala chybu okamžitě bych navrhovala jiné řešení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hned po příchodu do hotelu jsme dostali pokoj někde v přízemí, pokoj ani né 5x5 metru, voda tekla čůrkem no děs. 2 noci jsme tam přečkali než přijela delegátka a vyjednala nám jiný pokoj, stejně malý ale aspoň s balkonem.

Strava
Strava byla skvělá, smažené jídla, saláty, zelenina, těstoviny super výběr. Snídaně také super.

Služby hotelu
Personál milý příjemný.

Pláž
Pláže byly čisté modré, asi 4 dny byly v místech řasy ale to je asi všude. Stojí za to projít se po pobřeží a cca 1-2 km je krásný útes kde je skvělé se potápět.

Barbora B., 23.10.2014, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Playamar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Playamar, Mallorca, Španělsko Barbora B. 2014-10-23 4 1 10 Playa Mar

Celkem: 7 Spokojenost,vstřícnost personálu

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost,vstřícnost personálu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ve vedlejší budově, nepříjemný pocit při návratu ve večerních hodinách,nikdo na recepci

Strava
Strava chutná,velký výběr,ovšem při ranním odjezdu snídaně hrůza / tousty,marmelada,jogurt,čaj,snad i káva, / nic jiného, pro diabetiky špatně, čekali jsme aspoň balíček,při inclusiv se končí snad snídaní,ale toto byla hrůza.Po celý týden vše ok.

Služby hotelu
Program špatný,ale asi to bylo, že jsme byly koncem září

Pláž
Ok.čisto a upravené

Marcela D., 22.10.2014, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2014
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:ROC Continental Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

ROC Continental Park, Mallorca, Španělsko Marcela D. 2014-10-22 7 1 10 ROC CONTINENTAL PARK

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800