Španělsko Španělsko

Vlastnosti elektrické sítě

odpovídá evropské normě 220 V

Další upozornění

Španělsko je posuzováno jako relativně bezpečná země, s určitou mírou kriminality (nejčastěji kapesní a drobné krádeže) je však nutné počítat i zde. Taktiky zlodějů jsou opravdu originální, používají nejrůznější způsoby jak odlákat vaši pozornost (prodej květin, ale i "neúmyslné" potřísnění oděvu či falešným policistou vyžadováno prokazování dostatečné hotovosti). Buďte tedy obezřetní a doporučováno je také nemít důležité doklady na jednom místě (ani je nenechávat v autě), v hotelovém trezoru uschovat pasy, letenky a větší sumy peněz. Pro případ zablokování platební karty při odcizení je dobré mít zaznamenáno její číslo a telefonní kontakt na příslušný bankovní ústav. V zájmu vlastní bezpečnosti není vhodné přespávat na osamělých místech.

V případě problémů se obraťte na nejbližší policejní oddělení a žádejte vystavení policejního protokolu.

Neustále je třeba mít na paměti nevypočitatelnost nacionalistického terorismu, i když strategie španělské vlády s mezinárodní spoluprací je v boji s baskickou separatistickou organizací ETA stále efektivnější.

Doporučováno je, aby návštěvníci Španělska byli v kontaktu s rodinnými příslušníky a přáteli, kteří by je byli schopni v případě nouze finančně zabezpečit.

Telefonica O2

Pro více informací a aktuální ceny klikněte zde.

Vodafone

O Vodafone roamingových cenách a dalších službách klikněte zde.

T-Mobile

T-Mobile a jeho zahraniční služby jsou k nahlédnutí zde.

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná