Španělsko - Mallorca Španělsko

 • Popis

  Mallorca nazývaná ostrovem pomerančovníků, citronovníků a palem, největší z Baleárských ostrovů, láká k návštěvě svými přírodními krásami, příznivým podnebím i kulturním bohatstvím. Mallorca je dovolenkový "ráj pod sluncem", kde slunce svítí více než 300 dní v roce a po celou tuto dobu je moře průzračné, příjemně teplé a přívětivé.

  Mallorca je velice lákavá pro svou rozmanitost a různorodost. Po celé délce severozápadního pobřeží se přímo od mořského břehu tyčí skalnatá pobřeží s borovicovými lesy, krásné jsou kvetoucí sady mandloní, olivovníků a fíkovníků. Pobřeží Mallorcy kromě rozlehlých, pozvolna se svažujících pláží nabízí i nespočetné množství malebných od sebe skalisky oddělených zátok, kde se nachází malé písčité pláže, které splňují i ty nejnáročnější představy o koupání a opalování.

  Milovníci sportu, zábavy, ale i poznávání si také na Mallorce přijdou na své. Jsou zde k dispozici vodní parky, delfinárium a další zábavní centra, nabídka sportů je neméně rozsáhlá od vodních sportů přes silniční a horskou cyklistiku až po tenis nebo golf. Je možné využít i jízdy na koních. Noční život je zastoupen pestrým výběrem z množství diskoték, barů, zábavních a nočních podniků nebo klubů.

  Je mnoho způsobů jak tento nádherný ostrov poznat, ať už formou fakultativních výletů nebo individuálně autem nebo na kole. Ale Mallorca vždy zůstane okouzlujícím ostrovem, který v každém z návštěvníků zanechá dojmy na celý život.

 • Doprava autobusem

  2,5 hod

 • Doprava letecky

  02:20 h

Nejnovější recenze Španělsko - Mallorca

Celkem: 6,6 Malá pláž pro tak obydlený hotel, navíc ne příliš dobrá kvalita a placená lehátka. Na pokoji nebyl ani lednička, což byl problém vzhledem...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Malá pláž pro tak obydlený hotel, navíc ne příliš dobrá kvalita a placená lehátka. Na pokoji nebyl ani lednička, což byl problém vzhledem k potřebným lékům, které musí být uchivány v chladu.

Výlet probíhal úplně jinak, než bylo slíbeno při sdělení pokynů. Celkově cena příliž neodpovídala dané kvalitě na místě. Chyba CK, prodejce CA v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 15.01.2016, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Samoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Samoa, Mallorca, Španělsko Anonym 2016-01-15 6.6 1 10 Samoa

Celkem: 8,8 Nakoniec super dovolená, s obavami sme rezervovali už FirstMinute, 2 hviezdičky a negatívne rezenzie nás trochu strašili. Bol to...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nakoniec super dovolená, s obavami sme rezervovali už FirstMinute, 2 hviezdičky a negatívne rezenzie nás trochu strašili. Bol to najlacnejší zájazd s All Inclusive v apartmáne na Mallorke (jedno z našich kritérií je predovšetkým oddelená spálňa/ložnice pre deti), za málo peňazí však poskytol "veľa muziky". Pokiaľ sa však uspokojíte s jednou miesnosťou a prístelkami, výber je určite väčší.

Mallorca je krásná a rozmanitá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super.

Pozitíva: Apartmán primerane veľký, kúpeľňa s vaňou dostačujúca, kuchynský kút i kuchynským riadom (my sme využili v podstate len sklenené poháre na víno). Klimatizácia za poplatok (tuším okolo 20 Eur na týždeň, ale to sa asi každý rok mení), v podstatě ani nebola príliš potrebná. Balkón dostatočne veľký na sušenie prádla.

Počas nášho pobytu sme nemali problém s komármi. Asi 3- krát nám umyli podlahu a 2-krát vymenili ručníky.

Negatíva: nie príliš okuzľujúci výhľad do ulice (pár striech a budov skrachovaných, opustených hotelov, reštaurácii)

Pozn. Apartmány sú podľa mňa v béžových budovách oproti sebe, hotelové izby v rúžovej budove.

Strava
Z pohľadu 2 hviezdičiek super.

Z každého druhu niečo. Vždy bolo i nejaké ovocie (občas pôsobilo ako 2. akosti, ale dalo sa vybrať), zelenina v podstate uhorky a rajčatá, zmrzlina k obedu i večeri, 1-2 druhy zákusky, nám chutilo i maso (dobre ochutené).

V rámci All Inclusive nápoje zdarma, v rámci polopenzii sa museli k večeri kupovať.

Negatívum: v jedálni nebola klimatizácia

Služby hotelu
Nám príliš nevyhovovalo, že po animačnom programe v podstate pod naším apartmánom vypeckovali repráky a hučali na celý areál do 24:00. Našťastie presne do 24:00 a len 3-krát, animačný program bol každý druhý deň.

Animačný program spočíval vždy v tanci staršej pani - okrem show papagájov samozrejme.

Pláž
Na pláži pri hoteli sme boli len raz, bolo tam rozhodne menej ľudí, ale očarila nás pláž v Sa Coma - teplá a priezračná voda, pláž pozvoľne sa svažujúca, takže i keď tam bola hlava na hlave, v mori si každý našiel miesto.

Jemný piesok, žiadne boty do vody. Deti nechceli z vody von.

Prechádzka na pláž v SaCome viedla cez príjemnú pobrežnú promenádu s drobnými obchodíkmi.

Na pláži zdarma WC, čo sme s deckami tiež v tom dave ocenili.

Anonym, 06.01.2016, Datum pobytu: 25.7. - 1.8.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Apartmán Playa Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Hotel ráno 12 fotografií

Apartmán Playa Mar, Mallorca, Španělsko Anonym 2016-01-06 8.8 1 10 Apartmán Playa Mar

Celkem: 10 Úžasný hotel blizko pláže, ochotný personál, vynikající strava.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasný hotel blizko pláže, ochotný personál, vynikající strava. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje působí útulne, prostorne.

Strava
Vynikající.

Služby hotelu
Wellnes, fitko, bazén.

Pláž
Blízko hotelu, čistá.

Martina C., 31.12.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:THB Gran Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

THB Gran Playa, Mallorca, Španělsko Martina C. 2015-12-31 10 1 10 THB Gran Playa

Celkem: 10 Velká pochvala paní delegátce. Jde o nemocnou dceru, díkyž čemu jsme měli celkově skvělou péči.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velká pochvala paní delegátce. Jde o nemocnou dceru, díkyž čemu jsme měli celkově skvělou péči. Zobrazit celou recenzi

Jana P., 14.12.2015, Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Globales Pionero / Santa Ponsa Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (4)

Globales Pionero / Santa Ponsa Park, Mallorca, Španělsko Jana P. 2015-12-14 10 1 10 Globales Pionero/Santa Ponsa Park

Celkem: 8 Pokud se chcete opravdu jen vyplácnout u vody a strávit svoji dovolenou povalováním, asi můžeme jen doporučit. Celkově zde není možné...

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pokud se chcete opravdu jen vyplácnout u vody a strávit svoji dovolenou povalováním, asi můžeme jen doporučit. Celkově zde není možné vůbec nic vidět. Celé "městečko" se skládá z jedné trošku větší tržnice a hotelů ale jít se na něco podívat není kam. Celkově je Mallorka místo, kam bych se už asi podívat nechtěla, jednou stačilo :-)

Není zde nic moc k vidění, je to spíše místo na relaxaci u vody a návratu zpátky do hotelu. Jídlo bylo skvělé, i když jsme asi čekali více španělských specialit např. oliv apod., stejně tak Sangria v hotelu by nás asi odradila od toho ji ještě někdy pít. Na pláži ale byla výborná, stejně tak v hlavním městě.

Celkově to byla spíše dražší dovolená, i když ubytování žádný extrémní luxus nenabízelo. Pláže jsou zde pouze malé, kam se musí vejít velké množství lidí. Takže dovolená spíše pro masověji zaměřené turisty. Odpočinuli jsme si a bylo nám celkem fajn, ale příště už raději vybereme jinou destinaci. Buď vnitrozemí Španělska nebo Řecko. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly trošku starší. Ale čisté a vzhledem k tomu, že se tam člověk chodil jen vyspat byly dostačující. Postel ale byla pouze manželská bez možnosti zvolit si oddělená lůžka, takže když cestujete s kamarádkou, tak musíte počítat s tím, že vám spaní na jedné posteli nebude vadit. Navíc postel byla celkem malá. Každopádně na cenu hotelu je to dle mého názoru spíše lehce nižší úroveň.

Strava
Jídlo bylo naprosto výborné, toto musíme jen pochválit. Každý večer nějak tématické (asijská kuchyně atd.), každý den jiná ryba. Spousta zeleniny, obrovský výběr všeho, neustále doplňováno. Jen teda ty zákusky nic moc :-D Ale jinak musíme moc pochválit, jídlo bylo skvělé. Alkoholické nápoje nic moc, ale to se asi na all inclusive dá očekávat. Všechny míchané nápoje chutnaly skoro stejně a víno ani sangria na to že jsme byli ve Španělsku nic moc.

Služby hotelu
Velká pochvala za velkou místnost, kde bylo možno se osprchovat před odletem, když už jsme nemohli na pokoj. Trochu problém s čekáním, takže raději jít chvíli dopředu ale jinak perfektní a velké, včetně zapůjčení ručníků. Šílené animační programy celý den a hlavně každý večer, raději utíkat pryč, tohle není asi to, čeho bychom se chtěli účastnit, ale pokud vás tento druh dovolené baví, tak asi můžeme doporučit.

Pláž
Pláž, na kterou jsem chodili my, byla opravdu kousíček. Lehátka placená, plážička malá. Ideálně jít co nejdříve dokud bylo málo lidí a po večeru čistá voda. Odpoledne se už přes milion lidí nedalo pomalu dostat do vody, a voda byla odpoledne už docela špinavá.

Martina M., 12.12.2015, Datum pobytu: 15.7. - 23.7.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Samoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Samoa, Mallorca, Španělsko Martina M. 2015-12-12 8 1 10 SAMOA

Všechny recenze Španělsko - Mallorca

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800