Španělsko - Mallorca Španělsko

 • Popis

  Mallorca nazývaná ostrovem pomerančovníků, citronovníků a palem, největší z Baleárských ostrovů, láká k návštěvě svými přírodními krásami, příznivým podnebím i kulturním bohatstvím. Mallorca je dovolenkový "ráj pod sluncem", kde slunce svítí více než 300 dní v roce a po celou tuto dobu je moře průzračné, příjemně teplé a přívětivé.

  Mallorca je velice lákavá pro svou rozmanitost a různorodost. Po celé délce severozápadního pobřeží se přímo od mořského břehu tyčí skalnatá pobřeží s borovicovými lesy, krásné jsou kvetoucí sady mandloní, olivovníků a fíkovníků. Pobřeží Mallorcy kromě rozlehlých, pozvolna se svažujících pláží nabízí i nespočetné množství malebných od sebe skalisky oddělených zátok, kde se nachází malé písčité pláže, které splňují i ty nejnáročnější představy o koupání a opalování.

  Milovníci sportu, zábavy, ale i poznávání si také na Mallorce přijdou na své. Jsou zde k dispozici vodní parky, delfinárium a další zábavní centra, nabídka sportů je neméně rozsáhlá od vodních sportů přes silniční a horskou cyklistiku až po tenis nebo golf. Je možné využít i jízdy na koních. Noční život je zastoupen pestrým výběrem z množství diskoték, barů, zábavních a nočních podniků nebo klubů.

  Je mnoho způsobů jak tento nádherný ostrov poznat, ať už formou fakultativních výletů nebo individuálně autem nebo na kole. Ale Mallorca vždy zůstane okouzlujícím ostrovem, který v každém z návštěvníků zanechá dojmy na celý život.

 • Doprava autobusem

  2,5 hod

 • Doprava letecky

  02:20 h

Nejnovější recenze Španělsko - Mallorca

Celkem: 8,2 Ubytování neproběhlo přímo v tomto hotelu - je to komplex více hotelů, ubytovaný jsme byli v hotelu Pioneer, což nakonec nebyl problém,...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování neproběhlo přímo v tomto hotelu - je to komplex více hotelů, ubytovaný jsme byli v hotelu Pioneer, což nakonec nebyl problém, jelikož ve stravě a ubytování jsou hotely podobné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Není co vytknout.

Strava
Vynikající

Služby hotelu
Výborné

Pláž
Nepřelidněná, cca 300m od hotelu, procházka parkem k pláži. Doporučuji večerní koupání při západu slunce.

Jan N., 02.07.2015, Datum pobytu: 17.6. - 24.6.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Globales Playa Santa Ponsa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Globales Playa Santa Ponsa, Mallorca, Španělsko Jan N. 2015-07-02 8.2 1 10 Hotel PLAYA SANTA PONSA

Celkem: 9 Skvělá dovolená

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché zařízení pokoje, odpovídalo hvězdičkám hotelu, ale všude bylo čisto, milé pokojské pečlivě uklízely.

Strava
Nadstandardní, rozmanitá, chutná, všeho dostatek, o čemž svědčí nabraná 3 kg za 10 dní

Služby hotelu
Spokojenost, snaha vyjít vstříc

Pláž
Nedaleko hotelu, čistá, přístup do moře pozvolný, vhodné pro děti. Pláží často projíždí policie, přesto jsme byly svědky krádeže plážové tašky, naštěstí s dobrým koncem díky pohotovosti kolegyně. Na pláži je možno najít stín pod stromy, pronajmutí slunečníku a lehátka se mi zdá předražené.

Marie Schneiderová, 02.07.2015, Datum pobytu: 17.6. - 27.6.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Globales Playa Santa Ponsa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Globales Playa Santa Ponsa, Mallorca, Španělsko Marie Schneiderová 2015-07-02 9 1 10 Globales Playa Santa Ponsa

Celkem: 8,6 Skvělá dovolená na krásném místě,hlavně pro ty, co mají raději menší letoviska. Z jedné strany pohled na kopce,hory-z druhé krásné pláže...

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená na krásném místě,hlavně pro ty, co mají raději menší letoviska.

Z jedné strany pohled na kopce,hory-z druhé krásné pláže mezi skalnatým pobřežím.

Nabídka několika výletů,které opravdu stojí za to.Mallorca je krásná Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je staršího data,ale udržovaný na pěkném místě.Od pár klientů víme, že měli na pokojích

některé závady. např.-klimatizace,sprcha,dveře.My jsme měli pokoj z výhledem na moře /za příplatek/ krásný,čistý bez problémů.Pravidelná výměna ručníků,úklidu.

Strava
Strava neměla chybu.Zde bych dal hotelu minimálně 4 hvězdy.Všeho dostatek,pravidelné doplňování,Velký výběr ovoce, masa,ryb,/krevety/sýrů,salámů,zmrzliny atd.

Služby hotelu
Pravidelný úklid,všude čisto.Personál ochotný

Pláž
U hotelu 3 pláže-skalnaté zálivy.Po pár schodech přímo pod hotelem,dvě kamenité/cca.50m./ a 150-200m písečná. Moře čisté,krásné,

Anonym, 02.07.2015, Datum pobytu: 17.6. - 27.6.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Globales Simar

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Globales Simar, Mallorca, Španělsko Anonym 2015-07-02 8.6 1 10 Globales Simar

Celkem: 8,2 Krásná dovolená. Podruhé na stejném místě, na letišti ovšem letos sami, delegát v den našeho příjezdu zrovna nebyl na místě, ale mluvíme...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená. Podruhé na stejném místě, na letišti ovšem letos sami, delegát v den našeho příjezdu zrovna nebyl na místě, ale mluvíme španělsky, takže se zvládlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj prostorný, úklid perfektní. S sebou se ale hodí repelent, ze zahrady létá hodně mušek.

Služby hotelu
Hotel čistý, milí zaměstnanci, ale převaha německých turistů, jim se přizpůsobuje program (nesnesitelné večerní "animace" - hlasitá hudba 80. let.., nejde, než utíkat na večerní procházky) i strava (přibylo klobás, hamburgerů a smaženého jídla, někdy u hl. jídla velmi málo zeleniny, k večeři občas malý výběr z lehkých variant, nekvalitní, polosladké víno...).

Pláž
Pláž krásná, do okolí možnost individuálních výletů i bez auta místními autobusy. Oblast v pěkné části ostrova.

Lucie T., 02.07.2015, Datum pobytu: 20.6. - 28.6.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:JS Yate

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

JS Yate, Mallorca, Španělsko Lucie T. 2015-07-02 8.2 1 10 JS Yate

Celkem: 8,2 Perfektní dovolená, výborné jídlo, sympatičtí lidé, pěkné a teplé moře.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená, výborné jídlo, sympatičtí lidé, pěkné a teplé moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytovaní v apartmánech, které jsou situovány ve dvou samostatných budovách umístěných nad hotelem (dle umístění apartmánu cca 30-100m). Oficiální kategorie apartmánů jsou 3 hvězdy (hotel 4), na což nás naše CK neupozornila, takže po příletu jsme byli z ubytování trochu zaskočení (čemuž přispělo i to, že bylo kolem půlnoci). Jsou sice jednoduše zařízené starším nábytkem, nicméně čisté (včetně koupelny, která byla naprosto v pořádku). Apartmány mají vlastní pěkný bazén s částí pro dospělé a pro děti (hl. 0,50cm). U bazénu je snack bar - nealko, pivo, hamburgery, hotdogy, hranolky, zmrzlina). Z hlavní budovy je to kousek, ale do kopce, takže pro špatně pohyblivé osoby to není moc vhodné.

Strava
Výborná, všeho dost, jídlo se stále doplňuje, takže není třeba na jídlo spěchat hned s otevřením, místo se vždy našlo (obědy a večeře sezení i venku na zastřešené terase). Hodně zeleniny, různé druhy masa, každý den ryby, ovoce (meloun, pomeranče, blumy, broskve, jablka, banány, ananas). Měli jsme all inclusive, takže nealko a alko nápoje od 11 do 23h.

Služby hotelu
Vyhovující, velmi vstřícný a přátelský personál. Klidnější typ hotelu určený pro rodiny a seniory, plusem je češka a slovenka na recepci, tento rok dvě české animátorky.

Pláž
Z hotelu (recepce) na pláž Playa Tora cca 200m, cestou tři obchody, na pláži 4 restaurace, cca 150m obchod (minisamoobsluha). Na pláži jemný písek, velmi pozvolný vstup do vody (dospělý stačí cca 50m, i malé děti stačily 20m od břehu). Na pláži žádní otravní prodavači čehosi, jen jeden prodejce melounů (cca 1/8 za 2 EUR). Moře čisté, odpoledne se prohřálo tak, že jsme v něm vydrželi třeba hodinu v kuse (subjektivní odhad 28-30st).

Slunečník se dvěma lehátky stojí 14 EUR, ale na místě se dá koupit slunečník za 8 EUR a ten si zapíchnout kdekoliv na pláži, třeba hned u moře.

Anonym, 01.07.2015, Datum pobytu: 21.6. - 30.6.2015
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Sunna Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sunna Park, Mallorca, Španělsko Anonym 2015-07-01 8.2 1 10 Sunna Park

Všechny recenze Španělsko - Mallorca

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800