Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiální název: Spojené Arabské Emiráty
Hlavní město: Abú Dhábí
Státní zřízení: federace 7 nezávislých států - Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah, Umm al Qaiwain
Náboženství: převažujícím náboženstvím je v zemi islám
Úřední jazyk: arabština, perština, angličtina, také jazyky hindí a urdu
Časový posun: + 2 hod. v době letního času, + 3 hod. v době zimního času

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 7 730 Kč

O EMIRÁTECHSpojené Arabské Emiráty, oficiálním názvem Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtině The United Arab Emirates), jsou federací sedmi absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Mezi nejbohatší emiráty v současnosti patří Dubaj a Abu Dhabi, které mají v celé federaci hlavní slovo. Emiráty se rozkládají na jihovýchodní části Arabského poloostrova, sousedí se Saudskou Arábií, Ománem a Katarem, a mají přístup k vodám Perského zálivu na západní straně a Ománského zálivu na straně jižní.

Praktické informace o Emirátech

Počet obyvatel naměřený v roce 2007 je 2 484 818. Původní obyvatelé však ve své zemi tvoří jen asi 18% etnickou menšinu. Převažují Arabové, kteří sem přišli z Egypta, Jordánska, Súdánu, Libanonu a Sýrie. Kromě toho zde žijí Pákistánci, Indové, Íránci, nebo Filipínci. Z Evropanů zde žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálním náboženstvím je Islám a největší zastoupení tu má jeho sunitský směr. Asi 16% obyvatel jsou šíitští muslimové, velmi malé procento se hlásí k hinduismu a křesťanství.

Celková rozloha území je 83 600 km2 včetně přilehlých ostrovů, které lemují pobřeží. Největší a zároveň nejbohatší emirát Abu Dhabi, zabírá až 85% celkové rozlohy území. Emiráty jsou až z 90% pokryty pouští Rub al-Khali. Její písky mají v různých částí území různé zabarvení, od šedé přes krémovou do červené, které je dáno specifickým složením minerálů. I přes nehostinnost pouště je krása scenérií písečných polí a dun nezapomenutelná. V poušti však nechybí ani ostrůvky života, z nichž uveďme např. oázy Liwa a Buraimi. Sever země směrem k emirátu Ras Al - Khaimah je zelenější. Na hranici s Ománem dominuje horský masiv Al-Hajar a stoupá do výšky 1100 metrů. Nížiny se rozkládají na pobřeží perského zálivu a jsou tvořeny rozsáhlými solnými pánvemi.

SAE - bohatý kosmopolitní svět

V posledních letech zaznamenaly emiráty co se týče turismu velký rozvoj. V 50. letetch 20. stol. byla na území emirátů objevena rozsáhlá naleziště ropy, z nichž plynulo obrovské bohatství. Začaly zde vznikat velkolepé projekty a postupně se emiráty staly symbolem luxusu a bohatství. Dnes však už emiráty nejsou pouze místem pro bohaté obchodníky, ale staly se také oblíbenou turistickou destinací pro exotiky chtivé cestovatele, které sem lákají místní kulturní tradice fungující vedle moderních vymožeností. Mrakodrapy nepředstavitelných rozměrů, umělé ostrovy ve tvaru palem, nebo luxusní sedmi hvězdičkový "Zlatý hotel", Burj Al Arab, největší klenot SAE, to je jen zlomek toho, co sem přitahuje návštěvníky z celého světa. K odpočinku a relaxaci jsou zde k dispozici překrásné pláže pokryté bílým pískem, nebo možnost aktivního využití volného času např. potápěním a jinými sporty, které jsou v nabídce všech hotelových komplexů.

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 7 730 Kč

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty

Celkem: 9,6 Super dovolená určitě pojedeme zase :-)

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená určitě pojedeme zase :-) Zobrazit celou recenzi

Strava
Výborná strava

Pláž
čistá pláž

Jitka, 27.09.2016, Datum pobytu: 18.9. - 24.9.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Jitka 2016-09-27 9.6 1 10 RAMADA HOTEL & SUITES AJMAN

Celkem: 8 Hotel odpovídá čtyřem hvězdám, ale všude bylo čisto.

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel odpovídá čtyřem hvězdám, ale všude bylo čisto. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj příjemný s krásným výhledem na bazén a panorama Dubaj Mariny. Čistý i když lehce opotřebovaný.

Strava
Kuchyně rozmanitá, velice chutná. Příjemný dojem z prostředí restaurace a všech jejích částí. Velice milý a ochotný obsluhující personál.

Služby hotelu
Milý a vstřícný personál.

Pláž
Pláž čistá a udržovaná. V sezoně a větší obsazenosti hotelu nedostatečný počet lehátek. Stále přetrvává hrozný zvyk hostů obsazovat lehátka a pavilonky osuškami. Voda v moři hodně teplá. Díky uměle vytvořeným plážím a zálivům působí spíš jako bazén. Potápění a šnorchlování není možné.

Vítězslava Soukupová, 26.09.2016, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel:Rixos The Palm

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rixos The Palm, Dubai, Spojené arabské emiráty Vítězslava Soukupová 2016-09-26 8 1 10 Rixos The Palm

Celkem: 8 Po přečtení všech recenzí jsme věděli do čeho jdeme. Přeci jen jsme trochu doufali, že bude pláž a moře hezčí, než jak hodnotili ostatní,...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Po přečtení všech recenzí jsme věděli do čeho jdeme. Přeci jen jsme trochu doufali, že bude pláž a moře hezčí, než jak hodnotili ostatní, což ale opravdu nebyla. Co se týče ostatních služeb, tak bylo vše v nejlepším pořádku. Ochotný personál, kterého však bylo na množství lidí docela málo. Vypadalo to tak, že bylo na večeři plný sál strávníků a po place létaly dvě ochotné osoby, které však absolutně nestíhaly sklízet nádobí, doplňovat příbory, natož pak nám nosit pití. V praxi to vypadalo tak, že se nás přišli zeptat až po jídle. I přesto to všechno, za tu cenu - levnou oproti ostatním hotelům v Emirátech, to stálo za to. Nutno říct, že jsme měli mít po dvou dnech lehkou úzkost, a to sice z toho, že už se nikdy neochladíme (voda z kohoutku teplá, bazén teplý, moře vařící) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj možná trochu starší, skříně, zeď i dveře trochu obouchané. Vše však čisté a funkční. Kdo má problém usínat v hluku, doporučuji chrániče sluchu na spaní sebou (alespoň dvoje, jedny se mi záhadně ztratili po prvním úklidu na pokoji službou), protože mezi některými pokoji jsou pouze zamčené dřevěné dveře se škvírou pod nimi, takže slyšíte vše + v noci docela hučí klimatizace, bez které lze usnout , ale za hodinu se stejně probudíte vedrem.

Strava
Po sedmi dnech se místní strava poměrně přejí. Každý den se dalo něco vybrat. Na mne bylo však vše hodně překořeněné a přechucené.

Pláž
Snad ze všech pokojů je to kousek k pláži i k bazénu. V moři se však lze vykoupat jen pár hodin denně, v závislosti na přílivu a odlivu. Při odlivu je všude tráva, mělko - zlatý mácháč. Když je příliv, tak si lze zaplavat, než však přivlavou řasy a utržená tráva. Pak je na řadě bazén. Voda v moři není na šnorchlování. Vyplatí si vzít tak leda brýle, ale ostatní vybavení je zbytečné. S brýlemi je aspoň vidět, proč nechodit bosky v moři.

Anonym, 25.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 20.9.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Bin Majid Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

6 fotografií

Bin Majid Beach Resort, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Anonym 2016-09-25 8 1 10 Bin Majid Beach Resort

Celkem: 8,2 Ubytování pěkné, pláž čistá, jídlo výborné ale v okolí hotelu nic není, nedá se večer nikam jít ani v hotelu nejsou žádné animační večery...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování pěkné, pláž čistá, jídlo výborné ale v okolí hotelu nic není, nedá se večer nikam jít ani v hotelu nejsou žádné animační večery nebo diskotéka, v hotelu večer je nuda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré

Strava
výborná

Služby hotelu
dobré

Pláž
čistá, velká, pěkná

Blanka, 24.09.2016, Datum pobytu: 5.9. - 17.9.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Bin Majid Beach Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bin Majid Beach Hotel, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Blanka 2016-09-24 8.2 1 10 BIN MAJID BEACH HOTEL

Celkem: 6,8 dovolená za 60tis. bez koupání v moři na tuto dovolenou nikdy nezapomenu.

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 1 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
dovolená za 60tis. bez koupání v moři na tuto dovolenou nikdy nezapomenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování super,prostorné pokoje s velkým balkonem s výhledem s časti na zapáchající vyschlé moře a bazén

Strava
bez mořských plodu,ovoce kompotované,jídlo hodně kořeněné nevhodné pro děti

Služby hotelu
v hl. restauraci All 24hod.pití,internet fungoval dobře v recepci ve 21hod. mrtvo na hotelu na baru dva znuzené lidi bez večerních programu naprostá nuda

Pláž
katastrofa,řasy,bahno zapáchající moře plné řas

Anonym, 22.09.2016, Datum pobytu: 5.9. - 20.9.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Bin Majid Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

moře od 14hod.19.9.2016 3 fotografie

Bin Majid Beach Resort, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Anonym 2016-09-22 6.8 1 10 Bin Majid Beach Resort

Všechny recenze Spojené arabské emiráty

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622