Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiální název: Spojené Arabské Emiráty
Hlavní město: Abú Dhábí
Státní zřízení: federace 7 nezávislých států - Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah, Umm al Qaiwain
Náboženství: převažujícím náboženstvím je v zemi islám
Úřední jazyk: arabština, perština, angličtina, také jazyky hindí a urdu
Časový posun: + 2 hod. v době letního času, + 3 hod. v době zimního času

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 7 727 Kč

O EMIRÁTECHSpojené Arabské Emiráty, oficiálním názvem Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtině The United Arab Emirates), jsou federací sedmi absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Mezi nejbohatší emiráty v současnosti patří Dubaj a Abu Dhabi, které mají v celé federaci hlavní slovo. Emiráty se rozkládají na jihovýchodní části Arabského poloostrova, sousedí se Saudskou Arábií, Ománem a Katarem, a mají přístup k vodám Perského zálivu na západní straně a Ománského zálivu na straně jižní.

Praktické informace o Emirátech

Počet obyvatel naměřený v roce 2007 je 2 484 818. Původní obyvatelé však ve své zemi tvoří jen asi 18% etnickou menšinu. Převažují Arabové, kteří sem přišli z Egypta, Jordánska, Súdánu, Libanonu a Sýrie. Kromě toho zde žijí Pákistánci, Indové, Íránci, nebo Filipínci. Z Evropanů zde žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálním náboženstvím je Islám a největší zastoupení tu má jeho sunitský směr. Asi 16% obyvatel jsou šíitští muslimové, velmi malé procento se hlásí k hinduismu a křesťanství.

Celková rozloha území je 83 600 km2 včetně přilehlých ostrovů, které lemují pobřeží. Největší a zároveň nejbohatší emirát Abu Dhabi, zabírá až 85% celkové rozlohy území. Emiráty jsou až z 90% pokryty pouští Rub al-Khali. Její písky mají v různých částí území různé zabarvení, od šedé přes krémovou do červené, které je dáno specifickým složením minerálů. I přes nehostinnost pouště je krása scenérií písečných polí a dun nezapomenutelná. V poušti však nechybí ani ostrůvky života, z nichž uveďme např. oázy Liwa a Buraimi. Sever země směrem k emirátu Ras Al - Khaimah je zelenější. Na hranici s Ománem dominuje horský masiv Al-Hajar a stoupá do výšky 1100 metrů. Nížiny se rozkládají na pobřeží perského zálivu a jsou tvořeny rozsáhlými solnými pánvemi.

SAE - bohatý kosmopolitní svět

V posledních letech zaznamenaly emiráty co se týče turismu velký rozvoj. V 50. letetch 20. stol. byla na území emirátů objevena rozsáhlá naleziště ropy, z nichž plynulo obrovské bohatství. Začaly zde vznikat velkolepé projekty a postupně se emiráty staly symbolem luxusu a bohatství. Dnes však už emiráty nejsou pouze místem pro bohaté obchodníky, ale staly se také oblíbenou turistickou destinací pro exotiky chtivé cestovatele, které sem lákají místní kulturní tradice fungující vedle moderních vymožeností. Mrakodrapy nepředstavitelných rozměrů, umělé ostrovy ve tvaru palem, nebo luxusní sedmi hvězdičkový "Zlatý hotel", Burj Al Arab, největší klenot SAE, to je jen zlomek toho, co sem přitahuje návštěvníky z celého světa. K odpočinku a relaxaci jsou zde k dispozici překrásné pláže pokryté bílým pískem, nebo možnost aktivního využití volného času např. potápěním a jinými sporty, které jsou v nabídce všech hotelových komplexů.

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 7 727 Kč

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty

Celkem: 10 Nádherná dovolená, na krásném a úžasném místě! Opravdu to nemělo chybu, celkově. Doporučuji výběr této destinace, hotelu a emirátu. Není...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená, na krásném a úžasném místě! Opravdu to nemělo chybu, celkově. Doporučuji výběr této destinace, hotelu a emirátu. Není se čeho bát, je tam bezpečno a navíc Dubaj je opravdu nádherná. Člověk tohle musí vidět na vlastní oči a zažít to. Dovolená snů. Hotel je na dobrém místě, kde není ruch a je tam božský klid. Neváhat a letět! Určitě se znovu do destinace vrátím a podívám. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá na 5 hvězd hotelu. Pokoje čisté, udržované, prostě super. Cítíte se tam jako doma, útulné. Navíc každý den se uklízí, je to opravdu fajn. Místnosti jsou všude klimatizované, takže v hotelu není žádné horko, je tam příjemný chládek.

Strava
Strava byla vynikající. Na hotelu vařili opravdu výborně. Mezinárodní kuchyně, opravdu špička. Jídlo dobře dochucené, výběr z mnoha příloh, maso velmi moc dobře uvařené, měkké, úplně se rozpadalo.

Služby hotelu
Personál se o své klienty na hotelu stará opravdu skvěle. Obskakují a nečeká se vůbec na nic. Není si opravdu na co stěžovat.

Pláž
Čistá, udržovaná, ve vynikajícím stavu. Dostatek lehátek a slunečníků. Je si z čeho vybrat. Moře je velmi čisté.

Ondřej Stanko, 25.10.2016, Datum pobytu: 15.10. - 22.10.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel:Fujairah Rotana Resort and Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Fujairah Rotana Resort and Spa, Fujairah, Spojené arabské emiráty Ondřej Stanko 2016-10-25 10 1 10 Fujairah Rotana Resort & Spa

Celkem: 8,6 Velmi zajímavá dovolená

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi zajímavá dovolená Zobrazit celou recenzi

Miroslav Doubek, 25.10.2016, Datum pobytu: 9.10. - 16.10.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel:Citymax Al Barsha

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Citymax Al Barsha, Dubai, Spojené arabské emiráty Miroslav Doubek 2016-10-25 8.6 1 10 CITYMAX HOTEL AL BARSHA

Celkem: 2,8 zle jedlo, v okoli hotela sa nikam neda ist, posobi to ako pakistanska stvrt, spina. hotel taktiez nizky hyg. standart.

 • 2 Ubytování
 • 1 Strava
 • 7 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
zle jedlo, v okoli hotela sa nikam neda ist, posobi to ako pakistanska stvrt, spina. hotel taktiez nizky hyg. standart. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
na oko luxusne, detailnejsi pohlad odhali spinu

Strava
hroza, slaby vyber, zle chute. v polovici obeda clovek prisiel, ze treba doplnit melon, maso ai. - reakcia uz nemame..minulo sa?

Služby hotelu
ziadne som nevyuzivala, klietka v strede spiny a nicoho

Pláž
jedina stala za to

Barbora Zvrškovec, 24.10.2016, Datum pobytu: 14.10. - 21.10.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ajman Saray

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ajman Saray, Ajman, Spojené arabské emiráty Barbora Zvrškovec 2016-10-24 2.8 1 10 Ajman Saray Luxury Collection

Celkem: 9,2 Dovolenou jsme si užily, skoro jako v ráji

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užily, skoro jako v ráji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné, čisté, příjemný personál

Strava
Výborná, za týden jsme nestihly vše ochutnat :-)

Pláž
čistá, moře bez vln, velmi teplé

Jiřina Svobodová, 24.10.2016, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Rixos Bab Al Bahr

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rixos Bab Al Bahr, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Jiřina Svobodová 2016-10-24 9.2 1 10 Rixos Bab Al Bahr

Celkem: 8,6 Celkový dojem po únavnej ceste / 6 hod. lietadlom a asi 1 hod. autom prišli sme na hotel o 23.00 hod./ bol veľmi upokojujúci, pretože sa...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem po únavnej ceste / 6 hod. lietadlom a asi 1 hod. autom prišli sme na hotel o 23.00 hod./ bol veľmi upokojujúci, pretože sa nás ujala milá pracovníčka na recepcii, ktorá všetky formality vybavila rýchlo a mohli sme sa ešte do polnoci ubytovať. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola orientovaná do záhrady, za ktorou bolo veľké stavenisko pravdepodobne nového obchodného centra takže celý pobyt nám pod oknami hučali stavebné stroje od skorého rána do noci. Na izbe sme sa zdržiavali len minim. vlastne sme len prespali.

Strava
Strava bola veľmi rozmanitá, len nám v ponuke chýbali ryby. Pri obede a na večere nám prekážali v hlavnej jedálni deti , ktorých bolo ozaj neúrekom /hlavne z bývalých ruských krajín / a správali sa ako doma. Kričali , narážali do hostí a ich rodičom to zjavne nevadilo. Zvolili sme možnosť z ponuky hotela večerať v a la karte reštauráciach kde bol kľud a bolo to s obsluhou a výberom z menu / nič sa neplatilo v 3 z možných 5 reštaurácií/.

Služby hotelu
Služby boli na vysokej úrovni 5 * hotela . Čistota ,doplnenie baru a postelné prádlo sa menilo každý deň. Samozrejme ako v každom hotely bol cítiť zápach z kanalizácie v kúpelni.

Pláž
Prístup na pláž bola vlastne príjemná prechádzka okolo bazénov a plážového baru, kde sme sa vždy zastavili na výbornú kávu a dobré pitie / kvalitné vína hlavne ružové /. Cestou sme si vyzdvihli uteráky dokonca nebol problém a dvom dali aj 4 ks. Pláž pieskovo-ílová na ktorej boli úlomky z mušlí a koralov takže trocha to pichalo hlavne po odlive. Lehátka boli veľmi tesne pri sebe, ale výhodou bola vyhradená časť len pre dospelých kde bolo príjemné relaxovať. More bolo veľmi kľudné a teplé ešte v druhej polovici októbra. Doporučujem všetkým ktorí si chcú predľžiť leto a užiť si slniečka.

Vladimír E., 24.10.2016, Datum pobytu: 14.10. - 21.10.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Rixos Bab Al Bahr

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rixos Bab Al Bahr, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Vladimír E. 2016-10-24 8.6 1 10 Rixos Bab Al Bahr

Všechny recenze Spojené arabské emiráty

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622