Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiální název: Spojené Arabské Emiráty
Hlavní město: Abú Dhábí
Státní zřízení: federace 7 nezávislých států - Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah, Umm al Qaiwain
Náboženství: převažujícím náboženstvím je v zemi islám
Úřední jazyk: arabština, perština, angličtina, také jazyky hindí a urdu
Časový posun: + 2 hod. v době letního času, + 3 hod. v době zimního času

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 7 737 Kč

O EMIRÁTECHSpojené Arabské Emiráty, oficiálním názvem Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtině The United Arab Emirates), jsou federací sedmi absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Mezi nejbohatší emiráty v současnosti patří Dubaj a Abu Dhabi, které mají v celé federaci hlavní slovo. Emiráty se rozkládají na jihovýchodní části Arabského poloostrova, sousedí se Saudskou Arábií, Ománem a Katarem, a mají přístup k vodám Perského zálivu na západní straně a Ománského zálivu na straně jižní.

Praktické informace o Emirátech

Počet obyvatel naměřený v roce 2007 je 2 484 818. Původní obyvatelé však ve své zemi tvoří jen asi 18% etnickou menšinu. Převažují Arabové, kteří sem přišli z Egypta, Jordánska, Súdánu, Libanonu a Sýrie. Kromě toho zde žijí Pákistánci, Indové, Íránci, nebo Filipínci. Z Evropanů zde žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálním náboženstvím je Islám a největší zastoupení tu má jeho sunitský směr. Asi 16% obyvatel jsou šíitští muslimové, velmi malé procento se hlásí k hinduismu a křesťanství.

Celková rozloha území je 83 600 km2 včetně přilehlých ostrovů, které lemují pobřeží. Největší a zároveň nejbohatší emirát Abu Dhabi, zabírá až 85% celkové rozlohy území. Emiráty jsou až z 90% pokryty pouští Rub al-Khali. Její písky mají v různých částí území různé zabarvení, od šedé přes krémovou do červené, které je dáno specifickým složením minerálů. I přes nehostinnost pouště je krása scenérií písečných polí a dun nezapomenutelná. V poušti však nechybí ani ostrůvky života, z nichž uveďme např. oázy Liwa a Buraimi. Sever země směrem k emirátu Ras Al - Khaimah je zelenější. Na hranici s Ománem dominuje horský masiv Al-Hajar a stoupá do výšky 1100 metrů. Nížiny se rozkládají na pobřeží perského zálivu a jsou tvořeny rozsáhlými solnými pánvemi.

SAE - bohatý kosmopolitní svět

V posledních letech zaznamenaly emiráty co se týče turismu velký rozvoj. V 50. letetch 20. stol. byla na území emirátů objevena rozsáhlá naleziště ropy, z nichž plynulo obrovské bohatství. Začaly zde vznikat velkolepé projekty a postupně se emiráty staly symbolem luxusu a bohatství. Dnes však už emiráty nejsou pouze místem pro bohaté obchodníky, ale staly se také oblíbenou turistickou destinací pro exotiky chtivé cestovatele, které sem lákají místní kulturní tradice fungující vedle moderních vymožeností. Mrakodrapy nepředstavitelných rozměrů, umělé ostrovy ve tvaru palem, nebo luxusní sedmi hvězdičkový "Zlatý hotel", Burj Al Arab, největší klenot SAE, to je jen zlomek toho, co sem přitahuje návštěvníky z celého světa. K odpočinku a relaxaci jsou zde k dispozici překrásné pláže pokryté bílým pískem, nebo možnost aktivního využití volného času např. potápěním a jinými sporty, které jsou v nabídce všech hotelových komplexů.

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 7 737 Kč

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty

Celkem: 9,6 výborná destinace, hotel i pláž

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
výborná destinace, hotel i pláž Zobrazit celou recenzi

Kateřina Zichová, 25.07.2016, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel:Hilton Fujairah

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hilton Fujairah, Fujairah, Spojené arabské emiráty Kateřina Zichová 2016-07-25 9.6 1 10 Hilton Fujairah Resort

Celkem: 8 Hotel i lokalita velice dobré, vše na vysoké úrovni. Jediná věc, která není nikde uvedena je, že hotelové restaurace a bary každou noc...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel i lokalita velice dobré, vše na vysoké úrovni. Jediná věc, která není nikde uvedena je, že hotelové restaurace a bary každou noc plní početnou ruskou klientelou. Díky odhlučnění a několika patry mezi restauracemi a pokoji však hluk není slyšet. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobrá lokalita přímo před Marina Walk, dobrá dostupnost pláže cca 700m, metro i tramvaj 300m. Okolí velmi čisté. Pokoje velmi dobré a čisté s francouzkým oknem do přístavu, měli jsme výhled z 9.patra přímo na Marina Walk.

Strava
Snídaně v ceně byla exkluzivní - velký výběr, pravidelné obměny jídel a celkově velmi chutné a čerstvé. Jinak ceny jídel na ulicích jsou o něco dražší něž v Čechách.

Služby hotelu
Všechno co bylo v ceně zájezdu odpovídalo popisu - bazén, úklid, strava, přístup - vše na dobré úrovni.

Pláž
Na pláž je to cca 700m pěšky hned ulicí vedle hotelu, lze využít i tramvaj za 3dirhami (20kč). Plže jsou pěkné a čisté. Na pláži je možné si pronajmout lehátko se slunečníkem za cca 1500 kč na den a není možné se nikam jinam schovat a to na žádné pláži po celé Dubaji. Takže pokud nechcete tolik utrácet, je lepší si vzít nějaký slunečník.

Filip C., 24.07.2016, Datum pobytu: 11.7. - 19.7.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel:Marina Byblos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Marina Byblos, Dubai, Spojené arabské emiráty Filip C. 2016-07-24 8 1 10 BYBLOS MARINA - SE SMARTWINGS

Celkem: 7,4 Celkově jsem byl po výměně pokoje s dovolenou velmi spokojený

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsem byl po výměně pokoje s dovolenou velmi spokojený Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První dojem byl šokující, pokoj prezentovaný jako s okny na city měl dvě místnosti. Ložnice bez oken v přilehlé místnosti s přistýlkou, dvě malá okna směrem na garáže. Po zaplacení 100 dolarů nás však ochotně přestěhovali do většího pokoje i s přistýlkou s velkým okny a balkonem směrem na moře.

Strava
Strava byla vzhledem ke kategorii hotelu velmi dobrá, personál velmi ochotný.

Služby hotelu
Služby hotelu odpovídaly své kategorii

Pláž
Pláž byla čistá písčitá, lehátka, podložky k dispozici, ručníky vydávány každý den čisté. Ke šnorchlování , nebyla pláž vhodná ,jen písek.

Josef C., 21.07.2016, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Sharjah, Hotel:Beach Hotel Sharjah

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Beach Hotel Sharjah, Sharjah, Spojené arabské emiráty Josef C. 2016-07-21 7.4 1 10 Beach Hotel Sharjah

Celkem: 9 Super bolo, ale veeeľmi teplo.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super bolo, ale veeeľmi teplo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super.

Strava
Perfektná.

Služby hotelu
Veľmi sme nevyužívali.

Pláž
Nádherná a more veľmi teplé.

Anonym, 21.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 18.7.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa (beach)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa (beach), Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Anonym 2016-07-21 9 1 10 Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa

Celkem: 9,2 Fantastická dovolena za přijatelnou cenu ubytování v hotelu ve staré části města fantastické mnoho obchodu poblíž dostupnost autobusu...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Fantastická dovolena za přijatelnou cenu ubytování v hotelu ve staré části města fantastické mnoho obchodu poblíž dostupnost autobusu taxíků za dobrou cenu cca 5dht za km na plaz jezdil hotelový autobus jinak hotelový bazén na střeše hotelu jídlo super maso brambory ryze ovoce zákusky hotel ma saunu posilovnou thajské masáže pokoje prostorné úklid denně denně čerstvá voda lednička klimatizace prostě OK!!!!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné denně úklid nové ručníky voda satelitní TV rychlovarna konvice čaj káva

Strava
Vynikající káva čaj salám sýr sladké pečivo kroasany bagety kobliha ovoce banány melouny byly i parky míchána vajíčka OK!!!

Služby hotelu
Denně úklid pokojů ochranka hotelu recepce24/h. obchod suvenýry ale ne voda zmrzlina zákusky posilovna sauna thajské masáže konferenční místnost

Pláž
Na plazi sem nebyl byl to městský hotel s bazénem

Anonym, 20.07.2016, Datum pobytu: 9.7. - 19.7.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel:Holiday Inn Bur Dubai

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Holiday Inn Bur Dubai, Dubai, Spojené arabské emiráty Anonym 2016-07-20 9.2 1 10 Holiday Inn Bur Dubai

Všechny recenze Spojené arabské emiráty

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622