Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Abu Dhabi je hlavním městem a zároveň jedním z emirátů státu Spojené arabské emiráty. Abu Dhabi, největší a nejbohatší ze sedmi emirátů, najdete na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Ve městě Abu Dhabi žije 1,5 milionu obyvatel, jedná se o velice moderní a bohaté město.

  Město Abu Dhabi si dodnes zachovalo něco ze své starobylé minulosti – navštivte nádherné paláce, mešity, zavítejte do starého paláce Al-Husn a nenechte si ujít ani návštěvu nejstarší čtvrtě Abu Dhabi, které se nazývá Batin. K městu neodmyslitelně patří tržiště, tzv. súky, která najdete doslova na každém rohu. Nejznámějším tržištěm je Zlatý trh, který má podobu tradičního arabského bazaru.

  Město se může chlubit moderními mešitami, uměleckými muzei, širokými bulváry a empírovými paláci. V Abu Dhabi nechybí ani kus přírody. Po únavných procházkách městem a si můžete odpočinout v zelených alejích palem, parcích s osvěžujícími vodotrysky nebo na písečných plážích.

  Při návštěvě města zavítejte do malebné oblasti Corniche, kterou lemují nádherné zahrady. Dojdete až k uměle vybudovanému ostrovu Lulu s lagunou a umělými plážemi s červeným pískem. Na pobřeží Perského zálivu se romanticky kolíbají rybářské bárky, které přivážejí své úlovky.

  V Abu Dhabi má dnes sídlo mnoho velkých ropných firem. Peníze pramenící z ropných nalezišť tak slouží k podpoře obchodu a turistiky. Ve městě díky tomu vyrostly nádherné parky a zahrady, zelené bulváry a aleje, vysoké komerční budovy, luxusní hotely a kulturní, nákupní a zábavní střediska. Rovněž díky penězům plynoucím z ropného průmyslu bylo možné uchovat starobylé památky pro budoucí generace.

  V emirátu Abu Dhabi budete obdivovat mimořádné přírodní kontrasty - zatímco většina plochy emirátu zaujímá vyprahlá poušť plná nekonečných dun, město Abu Dhabi je rušným velkoměstem žijícím svým vlastním životem, městem, které nikdy nespí.

  Poblíž města se nachází mezinárodní letiště. Cestování do této oblasti tak bude poměrně pohodlné.

 • Doprava letecky

  cca 6 hodin

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Celkem: 8,4 Nas celkovy dojem z dovolenky je dobry

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Nas celkovy dojem z dovolenky je dobry Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel bol velmi pekny cisty aj personal bol milí, usmievaví.

Strava
My sme mali len ranajky ale boli velmi roznorode a dalo sa vybrat z hocicoho boli aj chutne

Služby hotelu
velmi dobre vsak sme neboli stotozneny z cenami vyletov ktore ponukala cestovna kancelaria chceli sme ist na stvorkolky v hodnote 145 dolarov(30 min jazdy) na osobu boli sme ochotní zaplatit tuto neadekvatnu sumu ale podmienkov boli minimalne 4 osoby, ale kedze sme neboli 4 ale 2 tak chceli od nas aby sme zaplatili sumu za 4 osoby viem ze tam bola aj komunikacia s majitelom stvorkoliek ale myslim si ze na vlasnu past sa to kazdemu oplati viacej.

Pláž
Pláž bola pekna, cista az na jeden den bol na mori nejaký povlak asi od stavby ktora sa uskutocnovala na opacnej strane a robili tam nieco aj vo vode a pri vode.

Vladimír, 30.09.2014, Datum pobytu: 14.9. - 24.9.2014
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Le Meridien Abú Dhábí

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Le Meridien Abú Dhábí, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Vladimír 2014-09-30 8.4 1 10 Le Meridien Abu Dhabi

Celkem: 10 Prešli sme kus sveta, ale jednoznačne najlepšia dovolenka, za tie peniaze až nadluxus - odporúčam všetkým, nakoľko kto pôjde do tohto...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Prešli sme kus sveta, ale jednoznačne najlepšia dovolenka, za tie peniaze až nadluxus - odporúčam všetkým, nakoľko kto pôjde do tohto hotela, nemôže sa na nič sťažovať aj keby chcel tak žiadny dôvod na sťažnosť nenájde Zobrazit celou recenzi

Gabriela L., 18.08.2014, Datum pobytu: 5.8. - 14.8.2014
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Khalidiya Palace Rayhaan, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Gabriela L. 2014-08-18 10 1 10 NAJLEPšIA DOVOLENKA

Celkem: 10 Veľký luxus- ODPORÚČAM -, kto sem pôjde tak nenájde žiadny dôvod na sťažnosť alebo reklamáciu - len tak na začiatok - transfer na hotel...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Veľký luxus- ODPORÚČAM -, kto sem pôjde tak nenájde žiadny dôvod na sťažnosť alebo reklamáciu - len tak na začiatok - transfer na hotel BMW rad 7, naspäť na letisko najnovší CADILAC limuzína, izby upratujú 2x denne..... a to sme s rodinou prešli už kus sveta, takže mám s čím porovnávať /len keby si niekto myslel, že to je moja prvá dovolenka :-) , resp. že som bola max. v chorvátsku autobusom / LUXUS LUXUS kam sa pozriete Zobrazit celou recenzi

Ubytování
izby veľké, 2x denne upratujú a dopĺňajú minibar, ochota na prvom mieste

Strava
stále dopĺňajú , nájdete všetko čo chcete - veľký výber

Služby hotelu
tip top, čo si zmyslíte to spravia

Pláž
asi 10m od bazéna, čistá, iba piesok, lehátiek aj slnečníkov dosť, more čisté- priehľadné

Anonym, 18.08.2014, Datum pobytu: 5.8. - 14.8.2014
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Khalidiya Palace Rayhaan, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Anonym 2014-08-18 10 1 10 Khalidiya Palace Rayhaan

Celkem: 9,6 Dovolenka bola super zorganizovaná, let sme síce mali oneskorený, ale to nie je Vaša vina. Po prílete na nás čakala delegátka, ktorá nás...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka bola super zorganizovaná, let sme síce mali oneskorený, ale to nie je Vaša vina. Po prílete na nás čakala delegátka, ktorá nás privítala a taxíkom sme sa presunuli do Abu Dhabi. Hotel je prekrásny, len by sme privítali izbu s balkónom aspoň jednu, keďže sme mali dve izby. Starostlivosť v hoteli je super, izby boli vždy upratané a vodu nám dopĺňali kaýdý deň. Ak sme nechali 1dirham, tak sme dostali aj viac fliaš :). Čo je úžasnou výhodou, že pár metrov od hotela je obrovské nákupné centrum, v ktorom sa môže každý turista vyšantiť. Urobili sme si aj pár výletov, keďže ceny taxíkov sú minimálne. Strava bola pestrá, myslím že každý si tam príde na svoje. My osobne sme si pochvaľovali sladkosti. Sú naozaj výborné a rôznorodé. Ľudia sú milí a ochotní pomôcť, ak človek potrebuje. Ďakujeme za krásnu dovolenku , ktorá nám umožnila spoznať inú kultúru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby boli útulné, starostlivosť každodenná. Akurát ako som vyššie spomenula, chýba balkón a pri objednávke som si nevšimla, či je možnosť výberu.

Strava
Strava bola každý deň zameraná na iný druh, ale celkovo pestrá. Akurát pri večeri neboli v ponuke žiadne nápoje, pokiaľ si ich človek nepriplatil. Myslím, že aspoň minerálna voda by mala byť v cene. A na margo príchodu. Keďže sme mali vyše dvojhodinové meškanie, nestihli sme večeru a nedostali sme ani náhradu. Si myslím, že toto by ste si mohli nejako upraviť, keďže sme to mali zaplatené. Ale takto sme vyskúšali stravu v reštaurácii a celkovo sa dá pomerne lacno najesť aj mimo hotela.

Služby hotelu
S hotelom sme boli spokojné a neboli nijaké problémy v akejkoľvek oblasti. Využili sme aj fitness.

Pláž
Pláž je úžasne blízko, len si treba privstať, ak chce mať človek miesto pod slnečníkom. Ale voda bola čistá, pláž tak isto. Aj bazény boli vždy čisté a kontrolované plavčíkom.

Martina Piateková, 02.05.2014, Datum pobytu: 20.4. - 27.4.2014
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Le Meridien Abú Dhábí

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

oslava menín 1 fotografie

Le Meridien Abú Dhábí, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Martina Piateková 2014-05-02 9.6 1 10 Le Méridien Abu Dhabi

Celkem: 9,8 Hotelové služby byly naprosto bezchybné. Všichni se o vás báječně starají, jídlo bylo dokonalé - velký výběr všeho, co vás jen napadne,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotelové služby byly naprosto bezchybné. Všichni se o vás báječně starají, jídlo bylo dokonalé - velký výběr všeho, co vás jen napadne, vše čerstvé a kvalitní. Nikdy se nestalo, že by něco došlo nebo bylo něčeho málo a to i těsně před zavřením jídelny. Dokonalý servis jak na pláži, tak u bazénu. Na recepci s vámi bez problémů řeší vše co je vaším přáním. Jediné co úplně nesedí s údaji uvedenými cestovní kanceláří jsou časy - jsou hodně zkrácené ( hotel - pláž, letiště-hotel, hotel-marina,... ) Ale jsme na dovolené, tak to zase tolik nevadí.

Cesta z letiště do hotelu při příletu - soukromý transfer byl dokonalý. Měli jsme 3 velké kufry a kočárek. Přijelo velké auto, tak nebyl problém se tam naskládat. Jen jim zřejmě chyběla stejná informace při cestě zpět. Přijel pro nás řidič se sedanem - neměli jsme šanci se tam ve 4 naskládat. Kufry i kočárek máme tím pádem odřené, cestování bylo velmi nepohodlné, protože jsme byli obskládaní věcmi a uvnitř auta.

A úplná tragédie bylo letadlo. Nikdy jsme neměli důvod si stěžovat na leteckou společnost - také jsme nikdy neletěli s danou leteckou společností. Ještě bych přežila, že bylo při cestě tam i zpět 3 hodiny zpoždění. To, že nás 2x kontrolovali, protože jsme museli vyklidit odletový prostor také (i když s miminkem nic moc), hrozné bylo jednání zaměstnanců letecké společnosti - nikdy jsem nic horšího nezažila. Jednání ve smyslu - koupil sis letenku, nějak se tam dostat musíš, tak buď ticho a dělej, co se ti řekne. Navíc vám každý ze zaměstnanců řekl něco jiného. Když jsem chtěla zarezervovat místa v letadle (pro ostatní společnosti běžná věc) navíc podotýkám 6 týdnů před odletem, bylo mi sděleno, že rezervace nedělají. Místo prý dostanu, když budu první při odbavení, tak si mám říct o místa. Při dalším telefonátu mi bylo řečeno, že mám doplatit 3.000,-Kč a místa mi zarezervují (ještě, že jsem tak neučinila, protože ti, co je měli zarezervovány a zaplatili za ně, je stejně nedostali, protože jsme při odletu dostali jiné letadlo). Při odbavení na mě slečna koukala a řekla, že to nedělají. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje nádherné, čisté- neustále uklizené a vše pravidelně doplněné. Servis můžete mít, kolikrát za den chcete. Výhled z pokoje na vše, co jen lze - dráha F1, přístav s loděmi, moře, Ferrari world, vodní svět. Vše máte jako na dlani.

Strava
Stravování na hotelu bez chyby. Jídlo 100% čerstvé, všeho bylo vždy dostatek, ani těsně před zavřením jídelny se nestalo, že by něco již nebylo nebo docházelo. Obsluha příjemná, nádherný výhled z terasy kde snídáte. Jídel čistá, tichá a voňavá. Je to zřejmě i klientelou - postrádali jsme tam všudypřítomné rusy - bez nich je na hotelu naprostý klid, ticho a pohoda. Neumí se chovat, jsou schopní se s vámi o poslední jídlo poprat, vytáhnout vás z autobusu, jen aby se tam vešli oni. Prostě hnus. Tady to nebylo !!! :-) Nepotkali jsme na hotelu ani jedny nevychovance.

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu se vám snaží vyjít maximálně vstříc, není snad nic, co by pro vás neudělali.

Pláž
Pláž se nachází cca 20 min rychlé chůze od hotelu. Jinak tam několikrát denně jezdí doprava od hotelu a zase zpět. Překvapilo mě, jak často tam jezdí, přitom lidí, kteří pláž navštěvují je minimum. V ostatních hotelech jezdí autobus jen jednou ráno (maximálně 2x, když je hodně zájemců) a jednou v přesně určenou dobu zase zpět. Tady jezdí každých 45 min tam i zpět. Od ráno od 9.45 hod. do 19 hod. Pláž je nádherná čistá, neustále obsluhovaná. Ležíte pouze na postelích nebo krásných lehátkách. Jsou tam i koženkové vaky na sezení, lavičky, všude slunečníky, bílé koženkové matrace jen tak na písku. Nikdo neleží prostě na zemi. Pláž je téměř prázdná, s nikým se nemačkáte. Sprchy nové, čisté a voňavé toalety. Během opalování vám přinese obsluha chlazené a voňavé ručníčky na osvěžení. Jsou tam i kurty na volejbal a jiné sporty.

Martin, 25.03.2014, Datum pobytu: 12.3. - 19.3.2014
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Yas Viceroy Abu Dhabi

Byla tato recenze užitečná? Ano (11) Ne (0)

Yas Viceroy Abu Dhabi, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Martin 2014-03-25 9.8 1 10 The Yas Viceroy Hotel

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800