Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Abu Dhabi je hlavním městem a zároveň jedním z emirátů státu Spojené arabské emiráty. Abu Dhabi, největší a nejbohatší ze sedmi emirátů, najdete na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Ve městě Abu Dhabi žije 1,5 milionu obyvatel, jedná se o velice moderní a bohaté město.

  Město Abu Dhabi si dodnes zachovalo něco ze své starobylé minulosti – navštivte nádherné paláce, mešity, zavítejte do starého paláce Al-Husn a nenechte si ujít ani návštěvu nejstarší čtvrtě Abu Dhabi, které se nazývá Batin. K městu neodmyslitelně patří tržiště, tzv. súky, která najdete doslova na každém rohu. Nejznámějším tržištěm je Zlatý trh, který má podobu tradičního arabského bazaru.

  Město se může chlubit moderními mešitami, uměleckými muzei, širokými bulváry a empírovými paláci. V Abu Dhabi nechybí ani kus přírody. Po únavných procházkách městem a si můžete odpočinout v zelených alejích palem, parcích s osvěžujícími vodotrysky nebo na písečných plážích.

  Při návštěvě města zavítejte do malebné oblasti Corniche, kterou lemují nádherné zahrady. Dojdete až k uměle vybudovanému ostrovu Lulu s lagunou a umělými plážemi s červeným pískem. Na pobřeží Perského zálivu se romanticky kolíbají rybářské bárky, které přivážejí své úlovky.

  V Abu Dhabi má dnes sídlo mnoho velkých ropných firem. Peníze pramenící z ropných nalezišť tak slouží k podpoře obchodu a turistiky. Ve městě díky tomu vyrostly nádherné parky a zahrady, zelené bulváry a aleje, vysoké komerční budovy, luxusní hotely a kulturní, nákupní a zábavní střediska. Rovněž díky penězům plynoucím z ropného průmyslu bylo možné uchovat starobylé památky pro budoucí generace.

  V emirátu Abu Dhabi budete obdivovat mimořádné přírodní kontrasty - zatímco většina plochy emirátu zaujímá vyprahlá poušť plná nekonečných dun, město Abu Dhabi je rušným velkoměstem žijícím svým vlastním životem, městem, které nikdy nespí.

  Poblíž města se nachází mezinárodní letiště. Cestování do této oblasti tak bude poměrně pohodlné.

 • Doprava letecky

  06:00 h

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Celkem: 7,2 Příjemná dovolená vhodná pro starší klienty, kteří nehledají sportovní zážitky v místě ubytování a večerní program. Delegáta CK jsme...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená vhodná pro starší klienty, kteří nehledají sportovní zážitky v místě ubytování a večerní program.

Delegáta CK jsme viděli pouze při příletu na letiště do Dubaje, kde nám předal papír s nepřesnými informacemi. Následoval nečekaný tříhodinový transfer do Abu Dhabí, nikoli 100 minut. Jediná aktivita delegáta byla den před odjezdem, kdy nám poslal sms, že informace o odjezdu dostaneme prostřednictvím recepce hotelu.

Z 8 denní je pouze 6 denní dovolená u moře a dva dny cesta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je velmi kvalitní, pokoje velké, čisté, jen nevýhodou je blízkost hotelu u dálnice, tudíž je slyšet hluk aut a zápach a prach. Tato lokalita je nevhodná pro alergiky a hlavně astmatiky.

Strava
Strava je velmi dobrá. Každý má možnost vybrat si z velkého množství nabídky jídel jak teplých, tak studených. Nechybí ani mléčné výrobky, ovoce a na své si přijdou milovníci sladkostí. K dispozici je zde velké množství skvělých zákusků.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou velmi dobré, ochota, vstřícnost a velmi příjemný personál. Hotel má vlastní klimatizovaný autobus, kterým je možné každý den zdarma jezdit po Abu Dhabí na zvolené zastávky, je to velmi výhodné.

Pouze je třeba počítat s tím, že při příjezdu ani odjezdu hotel neposkytuje stravu.

Pláž
Vstup na hotelovou pláž je přímo z hotelu výtahem do B podlaží. Každý na kartu pokoje dostane osušky na plážová lehátka, která jsou zdarma k dispozici u bazénu i na pláži. V době našeho pobytu v polovině května byl hotel málo obsazen, tudíž jsme měli vše k dispozici bez problémů. Při plném obsazení hotelu by počet slunečníků nedostačoval. Pláž i voda jsou čisté, ruší pouze neustálý hluk bagrů, které staví přímo proti pláži a tudíž je zde i více polétavého písku, což je velmi nepříjemné a kazí celkový dojem z dovolené u moře.

Alena H., 27.05.2015, Datum pobytu: 17.5. - 24.5.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Al Raha Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Al Raha Beach Resort, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Alena H. 2015-05-27 7.2 1 10 Al Raha Beach Hotel

Celkem: 7,6 Rozpaky způsobila pouze spřátelená cestovní kancelář, která nám písemně oznámila, že po 3 dnech pobytu máme čekat na recepci k odjezdu na...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Rozpaky způsobila pouze spřátelená cestovní kancelář, která nám písemně oznámila, že po 3 dnech pobytu máme čekat na recepci k odjezdu na letiště. Přes delegáta Ficher se po mém dotazu oznámilo, že se jedná o omyl. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi dobré.

Strava
Strava byla pestrá, zejména cukrářské výrobky měli velmi vysokou kvalitu.

Služby hotelu
Služby hotelu na slušné úrovni, cenová úroveň nápojů dosti vysoká.

Pláž
Pláž byla udržována v čistotě, počet koupajících se značně zvýšil v pátek, kdy se na pláži objevilo velké množství zřejmě domácích obyvatel. Ostatní dny byla pláž obsazena tak ze 40 %. Celkově lze hodnotit velmi pozitivně.

Václav H., 19.05.2015, Datum pobytu: 6.5. - 13.5.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Al Raha Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Al Raha Beach Resort, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Václav H. 2015-05-19 7.6 1 10 Al Raha Beach Hotel

Celkem: 8 .

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
. Zobrazit celou recenzi

Petra K., 24.04.2015, Datum pobytu: 15.3. - 20.3.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Khalidiya Palace Rayhaan, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Petra K. 2015-04-24 8 1 10 Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana

Celkem: 9,4 Skvělá dovolená

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalitní ubytování a výborný servis

Strava
Měli jsme pouze snídaně, výborná kvalita

Služby hotelu
Služby na nejvyšší úrovni

Pláž
Pláž krásná, čistá. Soukroma

Lubka Mišurcová, 19.03.2015, Datum pobytu: 11.3. - 16.3.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Khalidiya Palace Rayhaan, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Lubka Mišurcová 2015-03-19 9.4 1 10 Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana

Celkem: 8,6 Celkově velmi dobré, zatím nejlepší hotel mých dovolených. Jedinným nedostatkem, a to nás CK neupozornila byl a) výhled na moře -...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově velmi dobré, zatím nejlepší hotel mých dovolených.

Jedinným nedostatkem, a to nás CK neupozornila byl a) výhled na moře - díváte se na protější straně na mrakodrapy, nikoli na volné moře, b) v době pobytu zde nedaleko budovali nové pylony pro mosty, s čímž byl spojen poměrně silný a někdy hlučný stavební ruch. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel sice z 80-tých let, ale vše naprosto OK.

Strava
Pouze snídaně, ale zatím také nejlepší, co jsem doposud zažil. Evropská jídla kombinovaná s domácí či asijskou kuchyní. V případě, že si ponesete drobnost ze snídaně, nikdo se na Vás nebude utrhovat, žádný problém.

Služby hotelu
Personál velmi milý a ochotný. Vše samozřejmě v angličtině. Žádný problém po dobu pobytu.

Pláž
Počet lehátek naprosto dostačující, na pláži či v zahradě. Z lehátek cca 50 m do moře. Pláž naprosto čistá. Moře poměrně čisté, bez živočichů.

Vladimír R., 16.03.2015, Datum pobytu: 9.3. - 16.3.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Le Meridien Abú Dhábí

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Le Meridien Abú Dhábí, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Vladimír R. 2015-03-16 8.6 1 10 Le Meridien Abú Dhábí

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800