Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Abu Dhabi je hlavním městem a zároveň jedním z emirátů státu Spojené arabské emiráty. Abu Dhabi, největší a nejbohatší ze sedmi emirátů, najdete na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Ve městě Abu Dhabi žije 1,5 milionu obyvatel, jedná se o velice moderní a bohaté město.

  Město Abu Dhabi si dodnes zachovalo něco ze své starobylé minulosti – navštivte nádherné paláce, mešity, zavítejte do starého paláce Al-Husn a nenechte si ujít ani návštěvu nejstarší čtvrtě Abu Dhabi, které se nazývá Batin. K městu neodmyslitelně patří tržiště, tzv. súky, která najdete doslova na každém rohu. Nejznámějším tržištěm je Zlatý trh, který má podobu tradičního arabského bazaru.

  Město se může chlubit moderními mešitami, uměleckými muzei, širokými bulváry a empírovými paláci. V Abu Dhabi nechybí ani kus přírody. Po únavných procházkách městem a si můžete odpočinout v zelených alejích palem, parcích s osvěžujícími vodotrysky nebo na písečných plážích.

  Při návštěvě města zavítejte do malebné oblasti Corniche, kterou lemují nádherné zahrady. Dojdete až k uměle vybudovanému ostrovu Lulu s lagunou a umělými plážemi s červeným pískem. Na pobřeží Perského zálivu se romanticky kolíbají rybářské bárky, které přivážejí své úlovky.

  V Abu Dhabi má dnes sídlo mnoho velkých ropných firem. Peníze pramenící z ropných nalezišť tak slouží k podpoře obchodu a turistiky. Ve městě díky tomu vyrostly nádherné parky a zahrady, zelené bulváry a aleje, vysoké komerční budovy, luxusní hotely a kulturní, nákupní a zábavní střediska. Rovněž díky penězům plynoucím z ropného průmyslu bylo možné uchovat starobylé památky pro budoucí generace.

  V emirátu Abu Dhabi budete obdivovat mimořádné přírodní kontrasty - zatímco většina plochy emirátu zaujímá vyprahlá poušť plná nekonečných dun, město Abu Dhabi je rušným velkoměstem žijícím svým vlastním životem, městem, které nikdy nespí.

  Poblíž města se nachází mezinárodní letiště. Cestování do této oblasti tak bude poměrně pohodlné.

 • Doprava letecky

  06:00 h

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Celkem: 7,6 hotel,ubytování,snídaně,přístup personálu,vše ok.

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
hotel,ubytování,snídaně,přístup personálu,vše ok. Zobrazit celou recenzi

Anna Prokešová, 29.03.2016, Datum pobytu: 18.3. - 26.3.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Khalidiya Palace Rayhaan, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Anna Prokešová 2016-03-29 7.6 1 10 KHALIDIYA PALACE RAYHAAN

Celkem: 9,8 Krásná dovolená, i v březnu ideální počasí.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, i v březnu ideální počasí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se nám velmi líbil - byl udržován v čistotě, na recepci neustále k dispozici zaměstnanci ochotni poradit pomoci. Na pokoji rychlovarná konvice, mikrovlnka, lednice, ekektrická ploténka, žehlička a žehlicí prkno.

Strava
Měli jsme pouze snídaně, ty byly rozmanité, s výběrem teplých i studených pokrmů, ovoce, pečiva, müsli, jogurtů... Milá obsluha, která ochotně doplňuje čaj a kávu... Spokojenost.

Služby hotelu
V hotelu je fitness centrum, v přízemí obchůdky se suvenýry, koberci atd. Možnost nechat si vyprat prádlo za poplatek, trezor na pokoji zdarma, ve vestibulu bankomat.

Pláž
Jen úzký a malý pruh pláže, ale lehátka jsme si vždy našli. Šnorchl dle našeho názoru nemá cenu - téměř žádný zajímavý podmořský život se nekoná. Voda je čistá, ale vstup do moře není pozvolný, na nějaké velké plavání to také není - velikost úseku omezeného bójkami je jen o trochu větší než bazén.

Anonym, 25.03.2016, Datum pobytu: 13.3. - 20.3.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Khalidiya Palace Rayhaan, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Anonym 2016-03-25 9.8 1 10 Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana

Celkem: 9,4 Dovolená byla skvělá,úžasná,hlavně proto,že jsem měla vlastního delegáta.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá,úžasná,hlavně proto,že jsem měla vlastního delegáta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování nemělo chybu,služby byli na vysoké úrovni.

Strava
Strava na hotelu byla rozmanitá,bylo z čeho vybírat,hlavně zákusky nás dostaly.Ochutnali jsme jídlo i mimo náš hotel a bylo rovněž výborné.

Služby hotelu
Služby na hotelu byli na úrovni,denně uklizený pokoj,čisté ručníky,všude čisto a ve všem nám vyšli vstříc,hrozně ochotni Vám vyjít vstříc.

Pláž
Pláž byla krásná,dostaly jsme čisté ručníky,občerstvení dobré,záchody velmi čisté.Jenom vzdálenost od hotelu to trošku kazilo.Ale jezdil tam autobus zdarma od hotelu.

Dagmar Šestáková, 29.02.2016, Datum pobytu: 21.2. - 26.2.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Crowne Plaza Abu Dhabi Yas Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Crowne Plaza Abu Dhabi Yas Island, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Dagmar Šestáková 2016-02-29 9.4 1 10 Dovolená v Abu Dhabi SAE

Celkem: 8,2 Bez problémů, stálo to za to.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bez problémů, stálo to za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vynikající, snad jen drobnost, na naše domácí poměry hrubá regulace klimatizace + vyústění proudu vzduchu proti lůžku v noci se dalo spát pouze s vypnuto klimatizací, jinak studila hlava.

Strava
Bez problémů

Služby hotelu
Ráno při snídani, nezvládal personál odnášet a čistit stoly, špatná organizace, přišlo nám, že to nikdo neřídí. Nebylo t však vždy, pouze když byly hotelové akce a ráno si všichni přispali.

Pláž
Pro naše potřeby bez chyby.

Petr Černý, 04.01.2016, Datum pobytu: 23.12. - 30.12.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Traders Hotel Abu Dhabi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Traders Hotel Abu Dhabi, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Petr Černý 2016-01-04 8.2 1 10 Traders

Celkem: 7,4 Hotel a jeho služby jsou na velmi kvalitní úrovni . Bohužel se nachází v centru města a čilého stavebního ruchu , který probíhá 24 hodin...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a jeho služby jsou na velmi kvalitní úrovni . Bohužel se nachází v centru města a čilého stavebního ruchu , který probíhá 24 hodin denně . Při procházkách městem nás zklamal nepořádek a všude přítomná zákoutí s odpadky . Na dovolené v Dubaji jsme se s něčím takoví nesetkali . Zobrazit celou recenzi

Jan M., 01.01.2016, Datum pobytu: 16.12. - 27.12.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Le Meridien Abú Dhábí

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Le Meridien Abú Dhábí, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Jan M. 2016-01-01 7.4 1 10 Le Meridien Abu Dhabi

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800