Spojené arabské emiráty - Ajman Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Ajman je ze všech sedmi arabských emirátů nejmenší - jeho rozloha je pouhých 260 km2. Emirát Ajman se nachází v sousedství emirátu Sharjah a Umm Al Quwain. Součástí emirátu jsou i dvě malé enklávy Masfut a Manama v pohoří Hajar.

  Ajman není jen název emirátu, ale i stejnojmenného hlavního města. Tady na vás dýchne prastará historie, ale současně uvidíte moderní a živoucí město.

  Ptáte se, co můžete navštívit v emirátu Ajman? Především jsou to jeho několikakilometrové pláže pokryté nádherným bílým pískem. Voda je tu neobyčejně čistá a průzračná. Díky její kvalitě žijí v moři nejrůznější druhy rostlin a živočichů a oblast je tak oblíbená zejména mezi potápěči a obdivovateli podmořského světa. Ajman nabízí to nejlepší koupání z celých Spojených arabských emirátů. Nezbývá, než vyzkoušet zdejší nádherné moře na vlastní kůži! Nenechte si ujít ani návštěvu zdejší obrovské loděnice na stavbu lodí zvaných Dhows.

  Vychutnejte si romantickou atmosféru města Ajman, které nabízí neobyčejnou útulnou atmosféru. Najdete tu bezpočet příjemných restaurací, obchůdků a klasických arabských trhů. Odpočinek si můžete vychutnat v upravených parcích.

 • Doprava letecky

  cca 6 hod

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Ajman

Celkem: 9 Vynikající dovolená.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vynikající dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vynikající, prostorné pokoje, náš pokoj se skládal z velkého obývacího pokoje s jídelnou, ložnice, kuchyně, koupelna (sprcha, WC), + další WC situován v chodbě. Každý den probíhal úklid, včetně výměny ručníků, doplnění šamponů, sprch. gelů a 2x 0,5l vody. Součástí kuchyně je velká lednička, mikrovlnka, rychlovarná konvice, zdarma pak čaje, rozpustná káva v sáčcích.

Strava
Pestrá, bohatá, vynikající. V rámci polopenze máte na výběr, zdali si vyberete oběd nebo večeři. Pozdní snídaně v pohodě nahradí brzký oběd, protože v rámci snídaně jsou k dispozici i teplé masové pokrmy.

Služby hotelu
Hotel poskytuje zdarma odvoz a dovoz na pláž, dále odvoz a dovoz do Dubaje. V hotelu je zdarma posilovna na velmi dobré úrovni, malý vnitřní bazén, sauna, pára.

Pláž
Pláž čistá, ručníky, lehátka zdarma. Od hotelu je vzdálená cca 10 min. autem. Pokud se do autobusu nevejdou všichni zájemci, tak je okamžitě vypraven další autobus. To se týká i zájezdu do Dubaje a zpět. Moře bylo začátkem ledna trochu chladnější cca 23-25 C, pro citlivější osoby je vstup do vody lehce šokující, ale po pár tempech je pobyt ve vodě příjemný. Určitě to, ale není na pohodlné opalování z nafukovacího lehátka. Písčitá pláž, vstup do vody pozvolný, na konci vyhrazeného teritoria je hloubka přes 2metry.

Anonym, 12.01.2015, Datum pobytu: 1.1. - 8.1.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Anonym 2015-01-12 9 1 10 RAMADA HOTEL & SUITES AJMAN

Celkem: 9,2 Super dovolená. Uroveň hotelu byla kvalitní. Vše odpovídalo popisu a ceně. Byli jsme velmi spokojení.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Uroveň hotelu byla kvalitní. Vše odpovídalo popisu a ceně. Byli jsme velmi spokojení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo lepší než jsme si mysleli. Velký pokoj s kuchynkou a koupelnou. Každý den pokojová služba,která vše doplňuje atd.

Strava
Hodně věcí na výběr. Každy si vzal, co chtěl.

Pláž
Pláž byla moc hezká.Dojíždeli jsme na ni schutle busem od hotelu. Občas jezdilo více lidí. Nikdy se nám však nestalo,že by jsme někdy zůstali. Občas jezdilo busů více.

Anonym, 12.01.2015, Datum pobytu: 1.1. - 8.1.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Anonym 2015-01-12 9.2 1 10 RAMADA HOTEL & SUITES AJMAN

Celkem: 4,6 dovolená probíhala bez zásadních problémů, nabídka výletů značná leč v termínu konce roku nebyla schopná delegátka nabídnout jedinou akci...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
dovolená probíhala bez zásadních problémů, nabídka výletů značná leč v termínu konce roku nebyla schopná delegátka nabídnout jedinou akci bez předchozí rezervace (avšak doba dovolené 7 nocí byla nedostatečná)

Mohly ba se v pořádající CK zamyslet nad nabídkou výletů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velikost pokoje velkorysá pro dva ubytované. Vybavení kuchyně 2ks hrnek, 2 ks sklenka, 1 ks malá kávová lžička, rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička bez jakéhokoli talířku atd. na tak velkou kuchyň s 8 skříňkami otřesné, na balkoně nainstalované 2 ks klima jednotky tudíž nemožné k užívání jako balkon navíc dosti hlučné. Nejhorší však bylo pokoj č 211 bez možnosti prostupu denního světla na oknech z venku jakási folie, tudíž jsme museli v kteroukoli denní dobu svítit interiérovými světly na plné pecky a nebyli jsme schopni určit zda je den či noc připadali jsme si jako v bukru, pokoj byl kuřácký tedy páchnul nikdo se neobtěžoval s dotazem zda chceme kuřácký nebo nekuřácký pokoj, delegátka z důvodu obsazenosti hotelu nebyla schopná zařídit výměnu.

Strava
ucházející vždy je co vylepšovat

Služby hotelu
neodpovídájí 4 hvězdám u nás v ČR

Viktor K., 07.01.2015, Datum pobytu: 25.12.2014 - 1.1.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Viktor K. 2015-01-07 4.6 1 10 Ramada Hotel & Suites (HB)

Celkem: 3,6 Dovolenou jsme si udělali krásnou, v Emirátech jsou možnosti, jak si pobyt užít. Nicméně hotel doporučuji vybrat u pláže, jelikož městské...

 • 2 Ubytování
 • 8 Strava
 • 2 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si udělali krásnou, v Emirátech jsou možnosti, jak si pobyt užít. Nicméně hotel doporučuji vybrat u pláže, jelikož městské hotely jsou opravdu pekelné (dle naší zkušenosti) a určitě ve známých destinacích. Ajman je teprve probouzející aglomerací, tudíž rozhodně ne dovolenková destinace. Pro naprosto nenáročné cestovatele, kteří upřednostňují cenu se doporučit dá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování má úroveň evropské špinavější 3*, rozhodně ne 4*. Je třeba brát úrovně hvězd stejným způsobem jako v Africe.

Strava
Velmi dobrá, rozmanitá (málo koriandru :)

Služby hotelu
Nulové, na jakoukoli žádost slyšíte: after. O cokoli se musíte opravdu doprošovat několikrát. Jejich stylem je, že pokud to opravdu chcete, vrátíte se vícekrát.

Pláž
Hotelová pláž je klasické turistické peklo. Přecpaná pláž, kde ležíte buď u nohou cizího člověka nebo přímo v moři. Bez baru (samozřejmě žádný alkohol) - bez jakéholi pití, bez restaurace. Všude kolem samé západní fastfoody. Pokud si chcete užít trochu klidu, hezkého prostředí a restauraci s dobrým jídlem i alkoholem, doporučuji pláž Hotelu Ajman Beach Hotel, vzdálenou 10 minut taxikem od Ramada Beach. Je vedle hotelů Kempinski a Saray. Stojí 40 dirhamů na osobu a den a stojí to za to.

Veronika Vávrová, 05.01.2015, Datum pobytu: 23.12. - 30.12.2014
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Veronika Vávrová 2015-01-05 3.6 1 10 Ramada Hotel & Suites (HB)

Celkem: 5,2 Dojem z dovolené je opravdu rozpačitý. Zájezd do Dubaje nikomu nedoporučuji - je to běhání po trzích a obchodních centrech za 85 dolarů.

 • 3 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dojem z dovolené je opravdu rozpačitý.

Zájezd do Dubaje nikomu nedoporučuji - je to běhání po trzích a obchodních centrech za 85 dolarů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Více než rozpačitý - při nočním příjezdu na hotel jsme řešili třetí postel. Pokud uhradíme zájezd pro tři dospělé osoby, čekala bych tři postele na pokoji. Měli jsme pouze dvě. Následně přinesli přistýlku. Celou noc jsme nespali, neboť jsme měli klimatizaci zvenku přímo pod oknem a všechna okna jsme měly překryty vlnitým plechem, takže klimatizace byla ještě hlučnější a rýno jsme neviděli ani sluníčko. Byli jsme jak ve sklepní kobce. Absolutně nechápu, jak do takového pokoje mohou ubytovat klientelu. Ráno jsme požádali o výměnu a byl celkem problém. Pokoje jsme se dočkali až po pláči na recepci a opět bez třetí postele, kterou jsme řešili 2x, neboť jí poprvé nedodali, a následně přivezli opět přistýlku.

Ztratili jsme hodně času vyřizováním výměny pokoje, všichni byli na pláži, jen my byli na hotelu.

Strava
Výborná, absolutně nemám připomínku.

Služby hotelu
Služby byli tak napůl - viz problémy se třetí postelí.

Pláž
Malinká, čistá, s lehátky nebyl problém.

Miroslava S., 02.01.2015, Datum pobytu: 23.12. - 30.12.2014
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Miroslava S. 2015-01-02 5.2 1 10 Ramada Hotel & Suites (HB)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Ajman

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800