Spojené arabské emiráty - Ajman Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Ajman je ze všech sedmi arabských emirátů nejmenší - jeho rozloha je pouhých 260 km2. Emirát Ajman se nachází v sousedství emirátu Sharjah a Umm Al Quwain. Součástí emirátu jsou i dvě malé enklávy Masfut a Manama v pohoří Hajar.

  Ajman není jen název emirátu, ale i stejnojmenného hlavního města. Tady na vás dýchne prastará historie, ale současně uvidíte moderní a živoucí město.

  Ptáte se, co můžete navštívit v emirátu Ajman? Především jsou to jeho několikakilometrové pláže pokryté nádherným bílým pískem. Voda je tu neobyčejně čistá a průzračná. Díky její kvalitě žijí v moři nejrůznější druhy rostlin a živočichů a oblast je tak oblíbená zejména mezi potápěči a obdivovateli podmořského světa. Ajman nabízí to nejlepší koupání z celých Spojených arabských emirátů. Nezbývá, než vyzkoušet zdejší nádherné moře na vlastní kůži! Nenechte si ujít ani návštěvu zdejší obrovské loděnice na stavbu lodí zvaných Dhows.

  Vychutnejte si romantickou atmosféru města Ajman, které nabízí neobyčejnou útulnou atmosféru. Najdete tu bezpočet příjemných restaurací, obchůdků a klasických arabských trhů. Odpočinek si můžete vychutnat v upravených parcích.

 • Doprava letecky

  cca 6 hod

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Ajman

Celkem: 9 Celkově super. Hotel je na vysoké úrovni - služby, prostředí (palmová zahrada, pláž, restaurace, pokoje).

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkově super. Hotel je na vysoké úrovni - služby, prostředí (palmová zahrada, pláž, restaurace, pokoje). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všechny pokoje mají balkon a jsou situované k moři. Měli jsme standard (označení De luxe) Jsou prostorné, naprosto vyhovující. Někde jsem četl recenze o tom, že je jejich zařízení zastaralé a poškozené - vůbec jsme ten pocit neměli. Co se týče kvality spánku, tak naprosté ticho (byli jsme v 5. patře z 8).

Strava
Měli jsme placenou polopenzi, ráno i večer švédské stoly. Dle počasí je možné jíst na venkovní terase pod palmami, což je moc příjemné. Jídlo kvalitní, člověk si rozhodně vždy vybere. Každý den je veče jiná dle teritorií (arabská, středomořská, mezinárodní, atd). Nápoje večer nejsou součástí - je potřeba se připravit na to, že v dané kat. hotelu jsou drazší (pivo cca 30AED, lahev vína 100AED).

Služby hotelu
Úklid pokojů vč. výměny ručníků 2 x denně, když jsme se vrátili z večeře, měli jsme vždy rozestláno :o). Veškerý personál (v restauraci, úklid, u bazénu, na pláži) ochotný, vždy vás pozdraví. Vzhledem k tomu, že jsou to všechno přistěhovalci (Filipíny, Sri Lanka, Pakistan, atd.), umějí si práce vážit a dělají vše poctivě a s úsměvem.

Pláž
Plážové osušky zdarma, na pláži byl vždy dostatek volných lehátek pod slunečníkem. Lehátka s příjemnou matrací. Písek na pláži čistý, stejně jako dno moře. Opravdu jiné recenze nelžou, průzračná voda. Při odlivu voda ustoupila cca o 40m, ale stále čisté dno a písek. Pláž je široká cca 500m. Jediné snad, co nesouhlasilo s ofic. informacemi bylo to, že všude se píše, že celková délka pláží je cca 10 km. Ano, jenže každý hotel má svoji pláž ohraničenou, čili vy můžete chodit pouze zde. Ale je pravda, ze Kempinski má nejširší pláž ze všech hotelů. Navíc je tam bar "Zanzibat", kde se můžete občerstvit. U bazénu byl dostatek lehátek, pool bar.

Jiří F., 25.02.2015, Datum pobytu: 15.2. - 22.2.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Kempinski Hotel Ajman

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kempinski Hotel Ajman, Ajman, Spojené arabské emiráty Jiří F. 2015-02-25 9 1 10 KEMPINSKI HOTEL AJMAN

Celkem: 8,8 Výborná dovolená pro ty, co chtějí být uprostřed města a navštěvovat technické a architektonické skvosty blízké Dubaje. Z naší strany...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená pro ty, co chtějí být uprostřed města a navštěvovat technické a architektonické skvosty blízké Dubaje. Z naší strany tedy max. spokojenost.

Kdo očekává klid a romantickou pláž, bude zklamán. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel starší, služby výborné

Strava
Rozmanitá, bohatá, ve vlkém množství

Služby hotelu
výborné

Pláž
Soukromá,písečná, ve městě - služby odpovídající. Vzhledem k umístění ve městě neočekávejte průzračné moře vhodné ke šnorchlování. Ale pro osvěžení naprosto dostačující.

Jaroslav M., 11.02.2015, Datum pobytu: 1.2. - 8.2.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Jaroslav M. 2015-02-11 8.8 1 10 Ramada Hotel & Suites (HB)

Celkem: 8,8 Hotel a hotelové pokoje jsou velmi prostorné ,stravováni formou bufetu je užasne, každodenní pokojová služba funguje bezvadně, spojení na...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a hotelové pokoje jsou velmi prostorné ,stravováni formou bufetu je užasne, každodenní pokojová služba funguje bezvadně, spojení na pláž je minibusy jezdí vždy na čas a pokaždé jinou cestou ,tak že je stále na co koukat. Privátní pláže jsou čisté s možností občerstvení a servisem. Výlet do Dubaje za 85 dolaru je úžasný dobře naplánovaný a průvodkyně slečna Martina nám udělala super přednášku nejenom o Dubaji ,ale i celých emirátech. Děkujeme a příští rok s námi CK zase počítá. M + H Basl Zobrazit celou recenzi

Anonym, 08.02.2015, Datum pobytu: 30.1. - 5.2.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Anonym 2015-02-08 8.8 1 10 Ramada Hotel & Suites

Celkem: 9 Vynikající dovolená.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vynikající dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vynikající, prostorné pokoje, náš pokoj se skládal z velkého obývacího pokoje s jídelnou, ložnice, kuchyně, koupelna (sprcha, WC), + další WC situován v chodbě. Každý den probíhal úklid, včetně výměny ručníků, doplnění šamponů, sprch. gelů a 2x 0,5l vody. Součástí kuchyně je velká lednička, mikrovlnka, rychlovarná konvice, zdarma pak čaje, rozpustná káva v sáčcích.

Strava
Pestrá, bohatá, vynikající. V rámci polopenze máte na výběr, zdali si vyberete oběd nebo večeři. Pozdní snídaně v pohodě nahradí brzký oběd, protože v rámci snídaně jsou k dispozici i teplé masové pokrmy.

Služby hotelu
Hotel poskytuje zdarma odvoz a dovoz na pláž, dále odvoz a dovoz do Dubaje. V hotelu je zdarma posilovna na velmi dobré úrovni, malý vnitřní bazén, sauna, pára.

Pláž
Pláž čistá, ručníky, lehátka zdarma. Od hotelu je vzdálená cca 10 min. autem. Pokud se do autobusu nevejdou všichni zájemci, tak je okamžitě vypraven další autobus. To se týká i zájezdu do Dubaje a zpět. Moře bylo začátkem ledna trochu chladnější cca 23-25 C, pro citlivější osoby je vstup do vody lehce šokující, ale po pár tempech je pobyt ve vodě příjemný. Určitě to, ale není na pohodlné opalování z nafukovacího lehátka. Písčitá pláž, vstup do vody pozvolný, na konci vyhrazeného teritoria je hloubka přes 2metry.

Anonym, 12.01.2015, Datum pobytu: 1.1. - 8.1.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Anonym 2015-01-12 9 1 10 RAMADA HOTEL & SUITES AJMAN

Celkem: 9,2 Super dovolená. Uroveň hotelu byla kvalitní. Vše odpovídalo popisu a ceně. Byli jsme velmi spokojení.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Uroveň hotelu byla kvalitní. Vše odpovídalo popisu a ceně. Byli jsme velmi spokojení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo lepší než jsme si mysleli. Velký pokoj s kuchynkou a koupelnou. Každý den pokojová služba,která vše doplňuje atd.

Strava
Hodně věcí na výběr. Každy si vzal, co chtěl.

Pláž
Pláž byla moc hezká.Dojíždeli jsme na ni schutle busem od hotelu. Občas jezdilo více lidí. Nikdy se nám však nestalo,že by jsme někdy zůstali. Občas jezdilo busů více.

Anonym, 12.01.2015, Datum pobytu: 1.1. - 8.1.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Anonym 2015-01-12 9.2 1 10 RAMADA HOTEL & SUITES AJMAN

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Ajman

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800