Spojené arabské emiráty - Ajman Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Ajman je ze všech sedmi arabských emirátů nejmenší - jeho rozloha je pouhých 260 km2. Emirát Ajman se nachází v sousedství emirátu Sharjah a Umm Al Quwain. Součástí emirátu jsou i dvě malé enklávy Masfut a Manama v pohoří Hajar.

  Ajman není jen název emirátu, ale i stejnojmenného hlavního města. Tady na vás dýchne prastará historie, ale současně uvidíte moderní a živoucí město.

  Ptáte se, co můžete navštívit v emirátu Ajman? Především jsou to jeho několikakilometrové pláže pokryté nádherným bílým pískem. Voda je tu neobyčejně čistá a průzračná. Díky její kvalitě žijí v moři nejrůznější druhy rostlin a živočichů a oblast je tak oblíbená zejména mezi potápěči a obdivovateli podmořského světa. Ajman nabízí to nejlepší koupání z celých Spojených arabských emirátů. Nezbývá, než vyzkoušet zdejší nádherné moře na vlastní kůži! Nenechte si ujít ani návštěvu zdejší obrovské loděnice na stavbu lodí zvaných Dhows.

  Vychutnejte si romantickou atmosféru města Ajman, které nabízí neobyčejnou útulnou atmosféru. Najdete tu bezpočet příjemných restaurací, obchůdků a klasických arabských trhů. Odpočinek si můžete vychutnat v upravených parcích.

 • Doprava letecky

  cca 6 hod

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Ajman

Celkem: 9,6 Dovolená byla moc hezká, spolupráce při zařizování i následném průběhu naprosto bezproblémová

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla moc hezká, spolupráce při zařizování i následném průběhu naprosto bezproblémová Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelový pokoj resp. suita byla opravdu veliká, účelně zařízená, v kuchyni byla varná konvice, denně byl doplňován čaj, káva, cukr i smetany a samozřejmě balená voda. Sociální zařízení by zasloužilo rekonstruovat, ale celkový dojem byl velmi dobrý.

Strava
Strava byla skvělá, pestrá, kořeněná jídla byla vždy označená, velký výběr různých salátů, ovoce, opravdových ovocných džusů, zákusků i koutek zdravé výživy. Obsluha byla pohotová, špinavé nádobí bylo velmi rychle odnášeno a průběžně byla k obědu/večeři dolévána voda.

Služby hotelu
Dojem byl velmi pozitivní, vše fungovalo.

Pláž
Na pláž jezdil hotelový shuttle bus, pokud byl plný, přijel další. Na pláži byly lehátka s podložkou, každý den při vstupu byl vydán ručník na osobu. Pláž byla vždy uklizená, moře čisté s pozvolným vstupem, zcela bez kamení. Součástí pláže byly záchody, sprchy, převlíkárna a malý bufet.

Dagmar Vítková, 15.04.2015, Datum pobytu: 29.3. - 5.4.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Dagmar Vítková 2015-04-15 9.6 1 10 Ramada Hotel & Suites (HB)

Celkem: 7,6 Hotel byl super, příjemný personál, krásný pokoj, okouzlující výhled na moře, ručníkový servis, venkovní sprcha, balená voda na pláž i na...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl super, příjemný personál, krásný pokoj, okouzlující výhled na moře, ručníkový servis, venkovní sprcha, balená voda na pláž i na pokoj zdarma. Měli jsme jen snídani, tak těžko hodnotit jídlo celkově, ale výběr byl dostatečný, ikdyž každý den stejný. Z hotelu jezdí každý den shuttle bus do obchodních center v Dubaji, což je fajn, ale cesta trvá cca hodinu, což nebylo vždycky příjemné. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 13.03.2015, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ajman Saray

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Ajman Saray, Ajman, Spojené arabské emiráty Anonym 2015-03-13 7.6 1 10 Hotel byl super

Celkem: 10 Nad očekávání

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nad očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel perfektní, uváděn jako 3*, odpovídá určitě 4*, spíše 4 1/2*

Strava
Vynikající, velký výběr, vše čerstvé a velmi chutné. Měli jsme polopenzi a skvělou službou tohoto hotelu je možnost zvolit si oběd nebo večeři bez předchozího nahlášení hotelu. Prostě si zajdete na oběd nebo na večeři podle toho, jaký máte denní program.

Služby hotelu
Čisto, denní úklid a doplněn lahví vody na pokoj. Bez problémů zapůjčí adaptér pro použití evropských el. přístrojů. Perfektně funguje doprava hotelu na pláž a do Dubaje. Autobus jezdí často a vždy přesně.

Pláž
Krásná písčitá pláž, lehátka, slunečníky, osušky k dispozici zdarma. Sprchy a toalety vždy čisté. Na pláži je i možnost občerstvení. Bylo celkem volno, pláž ovšem slouží pro dva hotely, které v době naší dovolené nebyly plně obsazeny.

Anonym, 09.03.2015, Datum pobytu: 27.2. - 4.3.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Anonym 2015-03-09 10 1 10 Ramada Hotel & Suites Ajman

Celkem: 8,4 Oproti předchozím letům jsme zaznamenali příjemnější a ochotnější personál na palubě letadla. Transfery bez problému. Optimální lokace....

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Oproti předchozím letům jsme zaznamenali příjemnější a ochotnější personál na palubě letadla. Transfery bez problému. Optimální lokace. Na své si přijdou jak milovníci ticha a klidu (hotelové Spa&Wellness, kavárna v lobby s výtečnou kávou), privátní pláž kde je slyšet jen šumění moře (žádná hudba, žádné animační programy), tak i ti, kteří mají rádi živější místa: 2x denně jezdí zdarma hotelový shuttle bus do Dubaie a zpět. I přesto, že jsme měli smůlu na 2denní písečnou bouři, dovolenou jsme si užili na maximum. Dubai nabízí spoustu aktivit a míst, které stojí za to vidět a zažít. V tomto byla nápomocná delegátka CK slečna Veronika-vybavila nás mapou, plánkem MHD a spoustou užitečných tipů a rad. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice prostorný a čistý apartmán s kuchyní (lednicí), balkónem, dostatkem úložných prostor (ne vždy můžete vybalit celý obsah kufru do skříní a zásuvek:). Velká postel i přistýlka. Denně úklid. V případě jakýchkoliv závad okamžitá náprava.

Strava
Při příjezdu vám recepční (v případě objednané polopenze) nabídne možnost snídaně+oběd nebo snídaně+večeře.

Naše snídaně a večeře byli velice pestré a vše co jsme ochutnali bylo výborné. Rychlost a kvalita obsluhy kolísala úměrně s obsazeností restaurace, ale byla stále akceptovatelná. Jídlo mimo hotel nám vždy chutnalo. Využívali jsme převážně rychlých občerstvení, která mají širokou nabídku a různé akční nabídky pro rodiny. Vedle hotelu je Supermarket kde lze levně nakoupit vodu, ovoce, zeleninu, pečivo, jogurty...

Služby hotelu
V hale je bankomat. Recepce má směnárnu. Prostorná, čistá, dobře vybavená posilovna. Menší, ale čistý a akorát vyhřátý bazén s lehátky. Zdarma Shuttle Bus na pláž (cca každé 2 hodiny) a zpět. 2xdenně do Dubaie a zpět. Časy odjezdů vždy striktně dodrženy. Kuchyň v apartmánu není vybavená, ale o vše potřebné (talíře, skleničky, příbory atd.) lze zavolat na Room Service. K rychlovarné konvici denně doplňují několik sáčků čaje, inst.kávy, cukry, mlíčka a balenou vodu. Adaptéry do zásuvek přinesou během pár minut po zavolání.

Pláž
Na pláž vás během 10-15minut doveze hotelový Shuttle Bus. U vstupu se zapíšete, dostanete čisté osušky a plavčík vám případně pomůže i s přemístěním lehátka na vybrané místo. Místa bylo vždy dost. Pláž je jen pro hotelové hosty, přísluší k ní toalety, sprchy a převlékací kabinky. Na pláži je možnost objednat si kávu a nealko nápoje. Na jídlo lze zajít do cca 5 minut vzdáleného KFC nebo pizzerie. Moře je čisté, pláž tvoří pouze jemný písek a vyplavené mušličky.

Je to zřejmě nejtišší a nejklidnější hotelová pláž jakou jsme kdy navštívili.

Lenka I., 03.03.2015, Datum pobytu: 20.2. - 27.2.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Hotel & Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Ramada Hotel & Suites, Ajman, Spojené arabské emiráty Lenka I. 2015-03-03 8.4 1 10 RAMADA HOTEL & SUITES AJMAN

Celkem: 9 Celkově super. Hotel je na vysoké úrovni - služby, prostředí (palmová zahrada, pláž, restaurace, pokoje).

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkově super. Hotel je na vysoké úrovni - služby, prostředí (palmová zahrada, pláž, restaurace, pokoje). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všechny pokoje mají balkon a jsou situované k moři. Měli jsme standard (označení De luxe) Jsou prostorné, naprosto vyhovující. Někde jsem četl recenze o tom, že je jejich zařízení zastaralé a poškozené - vůbec jsme ten pocit neměli. Co se týče kvality spánku, tak naprosté ticho (byli jsme v 5. patře z 8).

Strava
Měli jsme placenou polopenzi, ráno i večer švédské stoly. Dle počasí je možné jíst na venkovní terase pod palmami, což je moc příjemné. Jídlo kvalitní, člověk si rozhodně vždy vybere. Každý den je veče jiná dle teritorií (arabská, středomořská, mezinárodní, atd). Nápoje večer nejsou součástí - je potřeba se připravit na to, že v dané kat. hotelu jsou drazší (pivo cca 30AED, lahev vína 100AED).

Služby hotelu
Úklid pokojů vč. výměny ručníků 2 x denně, když jsme se vrátili z večeře, měli jsme vždy rozestláno :o). Veškerý personál (v restauraci, úklid, u bazénu, na pláži) ochotný, vždy vás pozdraví. Vzhledem k tomu, že jsou to všechno přistěhovalci (Filipíny, Sri Lanka, Pakistan, atd.), umějí si práce vážit a dělají vše poctivě a s úsměvem.

Pláž
Plážové osušky zdarma, na pláži byl vždy dostatek volných lehátek pod slunečníkem. Lehátka s příjemnou matrací. Písek na pláži čistý, stejně jako dno moře. Opravdu jiné recenze nelžou, průzračná voda. Při odlivu voda ustoupila cca o 40m, ale stále čisté dno a písek. Pláž je široká cca 500m. Jediné snad, co nesouhlasilo s ofic. informacemi bylo to, že všude se píše, že celková délka pláží je cca 10 km. Ano, jenže každý hotel má svoji pláž ohraničenou, čili vy můžete chodit pouze zde. Ale je pravda, ze Kempinski má nejširší pláž ze všech hotelů. Navíc je tam bar "Zanzibat", kde se můžete občerstvit. U bazénu byl dostatek lehátek, pool bar.

Jiří F., 25.02.2015, Datum pobytu: 15.2. - 22.2.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Kempinski Hotel Ajman

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Kempinski Hotel Ajman, Ajman, Spojené arabské emiráty Jiří F. 2015-02-25 9 1 10 KEMPINSKI HOTEL AJMAN

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Ajman

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800