Spojené arabské emiráty - Ras Al Khaimah Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Emirát Ras al Khaimah se vyznačuje překrásnými přírodními útvary a krajinnými scenériemi, které tvoří vyprahlé Hajarské hory, skalnaté pobřeží, poušť s typickým světlým pískem, a nechybí tu ani úrodná údolí. Vedle nádherných přírodních krás tu můžete obdivovat i kousky historie celých Spojených arabských emirátů v podobě typických vesniček.

  Daleko to nebudete mít ani do sousedního emirátu Fujairah, který nabízí bezmezné možnosti potápění. Jsou tomu tady uzpůsobeny i služby - najdete tu luxusní hotely s bazény a nabídkami nejrůznějších doprovodných aktivit, které vám zpříjemní vaši dovolenou.

  Hlavní město, které má stejné jméno jako emirát, je poměrně klidným a ne tak moderním městem jako ostatní hlavní města jednotlivých emirátů. Město Ras al Khaimah je rozděleno na starou a novou část. V nové části můžete navštívit muzeum, kde vedle obvyklých expozic naleznete výborně zpracovanou sbírku mušlí, minerálů a hornin. Vystaveny jsou tu i nádherné exempláře stříbrných šperků, jaké nosily beduínské ženy.

 • Doprava letecky

  06:00 h

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Ras Al Khaimah

Celkem: 9,6 Celkový dojem z dovolené byl super! Žádné komplikace jen drobné nedostatky ze strany delegáta cestovní kanceláře, který neposkytl až tak...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené byl super! Žádné komplikace jen drobné nedostatky ze strany delegáta cestovní kanceláře, který neposkytl až tak úplné informace. Nicméně, vše jsme si zajistili na místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, prostorné, moderní, funkční.

Strava
Rozmanitá, chutná, dostatek. Snídaně klasika a tam se něco málo opakovalo ale co chcete na každý den vymýšlet. Večere perfektní. Každý večer něco jiného.

Služby hotelu
Studený bazén, který jsme v červnu víc než uvítaly. Od osušek po svezení se v hotelovém vozítku bylo vše absolutně bez problémů a vše funovalo na výbornou.

Pláž
Čistá, krásná pláž. Dostatek lehátek, slunečníků. Moře teplé až horké.

Pavel Cerman, 23.06.2015, Datum pobytu: 13.6. - 20.6.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:DoubleTree by Hilton Hotel Resort & Spa Marjan Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

DoubleTree by Hilton Hotel Resort & Spa Marjan Island, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Pavel Cerman 2015-06-23 9.6 1 10 Double Tree by Hilton Resort & Spa Marjan Island

Celkem: 9 Zájezd jsem koupila týden před odletem. Z tohoto důvodu cena velmi výhodná. Hotel velmi čistý, odpovídal ohodnocení 5*. Mohu doporučit.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd jsem koupila týden před odletem. Z tohoto důvodu cena velmi výhodná. Hotel velmi čistý, odpovídal ohodnocení 5*. Mohu doporučit. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 19.06.2015, Datum pobytu: 9.6. - 16.6.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa (beach)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa (beach), Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Anonym 2015-06-19 9 1 10 HILTON RAS AL KHAIMAH RESORT & SPA

Celkem: 5 Jelikož jsem byla před třemi lety v této oblasti, tak jsem věděla, co mně čeká,ale dočkala jsem se velikého děsu. Vaše cestovní kancelář...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 1 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Jelikož jsem byla před třemi lety v této oblasti, tak jsem věděla, co mně čeká,ale dočkala jsem se velikého děsu. Vaše cestovní kancelář nikde neuvádí, že moře je plné řas a nedá se i pro značnou špínu v něm koupat.Myslím si, že tento resort by jste neměli vůbec nabízet, dokud se sit nezmění. Zobrazit celou recenzi

Květuše Stehlíková, 10.06.2015, Datum pobytu: 28.5. - 7.6.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Bin Majid Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (1)

Bin Majid Beach Resort, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Květuše Stehlíková 2015-06-10 5 1 10 Bin Majid Beach Resort (HB)

Celkem: 7 Dobré zážitky byly snižovány zejména velmi špatnou čistotou pláže a zejména pak vody v moři (velké množství vodní trávy,která se vám...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dobré zážitky byly snižovány zejména velmi špatnou čistotou pláže a zejména pak vody v moři (velké množství vodní trávy,která se vám neustále omotávala kolem těla a působila odpudivě).Zájezd do Dubaie spíše připomínal závody s časem.Každopádně je třeba z hotelu vyjíždět podstatně dříve a ne až po 9-té hodině.Cena zájezdu 85 USD/osobu je nehorázná a neodpovídá celkové náplni zájezdu.Naprostá nespokojenost i ostatních účastníků byla s načasováním odletu z ČR a příjezdu do resortu.Přijeli jsme první den ve 24.00 hod. s tím,že jsme byli prakticky 10 hodin bez jídla a pití.Strava a zejména pak poskytnutí nápojů za letu bylo naprosto nedostatečné.První stravu po příjezdu do resortu jsme pak dostali až ráno při snídani.Totéž se opakovalo při odjezdu z resoru,kdy jsme byli nuceni vstávat ve 3.00 hod. ráno a na cestu jsme obdrželi velmi ubohý balíček bez pití,který měl nahradit snídani.Strava a pití v letadle pak byla opět na velmi nízké úrovni (když jsem požádal stevardku o přídavek cukru a mléka ke kávě byl jsem odmítnut stím,že na to nemám nárok.Načasování odletu z ČR a odletu ze SAE je velmi špatné (přicházíme prakticky o celé dva dny pobytu).Některé naše připomínky jsme společně s ostatními účastníky řešili s delegátkou cestovní kanceláře,ale její možnosti jsou zřejmě prakticky nulové. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi pěkné,prostorný pokoj,dobře zařízený,v klidném prostředí.

Strava
Strava nám velmi chutnala.Byl bohatý výběr i poměrně pestrý takže každý den bylo z čeho vybírat.

Služby hotelu
Hotelový personál byl velmi ochotný a úslužný.Choval se vysoce profesionálně.

Pláž
Pláž jako taková byla na slušné úrovni.Bylo zde minimum lidí,poněvadž většina návštěvníků trávila čas u bazénů,kterých bylo dostatečné množství po celém resortu.Vybavení deštníky a lehátky bylo dobré,čisté osušky jsme si mohli bezplatně vyzvednout každý den.Ale my jsme sem jeli hlavně kvůli moři.A to bylo největší zklamání.Voda byla znečištěná velkým množstvím vodních travin,které vám omotávaly tělo a působily velmi odpudivě (proto zřejmě tak málo lidí na pláži a v moři).Při odlivu pak voda ustoupila tak daleko,že se odkryla místa plná černého zapáchajícího bahna,dno porostlé trávou a řasami,které ve vás vyvolávaly pocit odporu,když jste jimi museli procházet do hlubší vody.Aby bylo možno plavat museli jste jít až na konec pásma ohraničeného bojkami,za které se již nesmělo (jezdili zde vodní skutry a motorové čluny).Nejlepší koupání bylo v dopoledních hodinách (od 11.00 do 14.00 kdy byl příliv a voda byla nejvýše).Počet lidí koupajících se v moři se dal spočítat na prstech jedné ruky.

Jiří Němeček,ing., 10.06.2015, Datum pobytu: 28.5. - 7.6.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Bin Majid Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Bin Majid Beach Resort, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Jiří Němeček,ing. 2015-06-10 7 1 10 Bin Majid Beach Resort (HB)

Celkem: 9,2 Byli jsme spokojeni.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je na výborném místě. Krásný výhled z pokoje i z restaurace na Perský záliv. Hned vedle hotelu je menší obchod s potravinami, kde jsme si kupovali vodu. Naproti hotelu přes cestu je úžasná promenáda podél vody se spoustou laviček, příjemným trávníkem na posezení a jsou zde i cukrárny a bary. Na večerní procházku ideální.

Pláž je vzdálena 5 minut minibusem, který jezdí 3x denně tam i zpět. Nákupní možnosti jsou v Carefouru vzdáleném 10 minut jízdy, taxíkem za 10 Dirhamů ( 65Kč ). Do Dubaje je to hodina cesty. Pokoj byl krásný, čistý, pokud nejste manželé budete mít oddělené postele. Záchod šel hůř splachovat a voda ve sprchovém koutu špatně odtékala. Každý den nám chodili uklízet a měnit ručníky, jen jednou asi zapoměli. Půl litru vody nám davali na pokoj každý den.

Strava
Excelentní. Měli jsme polopenzi. Snídaně: kvalitní džusy, ovesná kaše, vločky, corfnlakes, pečivo ( nebylo vždy úplně čerstvé ), palačinky, ovoce, zelenina, sýry, salámy, párky, vaječné omelety a další. 4aj, káva, mléko horké i studené.

Na večeři polévka, několik druhů zeleninových salátu, rýže, brambory, kaše, těstoviny, maso kuřecí, hovězí, ryby, grilovaná zelenina, sladké zákusky, meloun, ovocný salát. Každý den ,ale vždy jinak upravené, velmi chutné a kvalitní. Nápoje u večeře nebyly zahrnuty. Mohli jsme si objednat, ale nemuseli. Nápoje tam jsou velmi drahé ( např Cola za 16 Dirhamů ).

Služby hotelu
Perfektní posilovna s čistým ručníkem a vodou. Personál na recepci vstřícný a ochotný. Wifi za poplatek.

Nedoporučuji kupovat výlet přes agenta hotelu. Mají to sice levnější než co nám nabízel náš český delegát, ale naslibují něco co nesplní. Proto doporučuji koupit výlet přes českého delegáta, který je sice dražší, ale splnuje to, co nabízí.

Pláž
Písečná, s lehátky, slunečníky a každý den čistými osuškami. Na pláži je i sprcha a bar. Voda byla hodně teplá ( no jo, přijeli jsme po sezoně ), nejen v moři, ale i ve sprše. Voda není blankytně modrá, ale dá se. Občas v ní plavali rostliny, ale v pohodě. Velmi pozvolný vstup do vody. Dá se i šnorchlovat, ale podmořský život tu není zajímavý. 2x jsme viděli medůzu, párkrát rejnoka a hejno sardinek.

Petra Jurasova, 06.06.2015, Datum pobytu: 24.5. - 4.6.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Mangrove

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mangrove, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Petra Jurasova 2015-06-06 9.2 1 10 Mangrove

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Ras Al Khaimah

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800