Ras Al Khaimah na INVIA.CZ | Informace pro turisty

Spojené arabské emiráty - Ras Al Khaimah Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Emirát Ras al Khaimah se vyznačuje překrásnými přírodními útvary a krajinnými scenériemi, které tvoří vyprahlé Hajarské hory, skalnaté pobřeží, poušť s typickým světlým pískem, a nechybí tu ani úrodná údolí. Vedle nádherných přírodních krás tu můžete obdivovat i kousky historie celých Spojených arabských emirátů v podobě typických vesniček.

  Daleko to nebudete mít ani do sousedního emirátu Fujairah, který nabízí bezmezné možnosti potápění. Jsou tomu tady uzpůsobeny i služby - najdete tu luxusní hotely s bazény a nabídkami nejrůznějších doprovodných aktivit, které vám zpříjemní vaši dovolenou.

  Hlavní město, které má stejné jméno jako emirát, je poměrně klidným a ne tak moderním městem jako ostatní hlavní města jednotlivých emirátů. Město Ras al Khaimah je rozděleno na starou a novou část. V nové části můžete navštívit muzeum, kde vedle obvyklých expozic naleznete výborně zpracovanou sbírku mušlí, minerálů a hornin. Vystaveny jsou tu i nádherné exempláře stříbrných šperků, jaké nosily beduínské ženy.

 • Doprava letecky

  06:00 h

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Ras Al Khaimah

Celkem: 2,6 Nečekal jsem zazraky , ale za ty peníze , mám uplně jinou představu , byl to hnus .

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Nečekal jsem zazraky , ale za ty peníze , mám uplně jinou představu , byl to hnus . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Katastrofa , abych se za sedum noci nevyspal , jsem ještě nezažil , nejprve celou noc hučely větráky , pak nám to vyměnili za strom pod okny , kde hnízdili ptáci a hrála diskotéka do tři do rána .

Prostě chnus , už nikdy více . Vaši agentuře se vyhnu zdaleka !!!!! a ještě jedna perlička , delegáta jsem vyděl jen jednou za celou dobu pobytu , na letišti v Dubaji a pak už vůbec , prostě dovolená na úrovni .

Strava
Průměr , žádný zázrak .

Služby hotelu
Kromě toho , že každý den měnili ručníky , tak nic . Žádný konfort , za 20.000 , to bylakatastrofa .

Pláž
Už nikdy více !!!!!!!

Roman Šlupina, 29.11.2015, Datum pobytu: 28.10. - 4.11.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Bin Majid Beach Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bin Majid Beach Hotel, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Roman Šlupina 2015-11-29 2.6 1 10 Bin Majid Beach Hotel (HB)

Celkem: 6,8 Umístění hotelu je dále od centra. V blízkosti hotelu možnosti restaurací a menších nákupů. Na procházky u hotelu ale zapomeňte. Je zde...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Umístění hotelu je dále od centra. V blízkosti hotelu možnosti restaurací a menších nákupů. Na procházky u hotelu ale zapomeňte. Je zde velký provoz a chybí chodníky a přechody. Za většími možnostmi je nutné vzít taxi do centra. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v deluxe pokoji. Pokoj byl čistý, vybavený s pohodlnou postelí. K dipozici klimatizace, minibar, TV s USB, fén, telefon atd. Na pokojích na straně k silnici je zvýšený hluk z přilehlé silnice.

Strava
Polopenze: Snídaně velmi dobré, široký výběr, občas trochu vázl úklid stolů a doplňování nádobí. Večeře formou bufetu. Vybrat se dalo. Jídlo v zásadě chutné. Nápoje v hotelu velmi drahé. Doporučuji využít green program (vouchery na útratu výměnou za omezení výměny ručníků na pokoji). Více info na recepci hotelu.

V běžných obchodech alkohol nekoupíte. Nicméně vedle hotelu je u nákladové rampy ukrytý malý obchůdek, kde pro změnu nic jiného neprodávají :) Večer se zde sjíždí velké množství aut.

Služby hotelu
Služby hotelu na dobré úrovni. Příjemná obsluha.

Pláž
Pláž dostupná po schodech z hotelové zahrady. Dostatečné množství lehátek. Krásný písek a pozvolný vstup do moře. Moře čisté s přiměřeným mořským životem (ryby, rostrilny výjimečně). Je to to nejlepší, co hotel poskytuje.

Jan B., 26.11.2015, Datum pobytu: 14.11. - 21.11.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Bin Majid Beach Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bin Majid Beach Hotel, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Jan B. 2015-11-26 6.8 1 10 Bin Majdi Beach Hotel

Celkem: 6,2 Vcelku dobře strávená dovolená.

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Vcelku dobře strávená dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj standardně pohodlně zařízený, uklizený každý den, nevýhodou absence balkonu.

Strava
Strava typická pro arabské destinace. V tomto hotelu byl malý výběr pečiva, které nebylo příliš chutné. Narozdíl od jiných hotelů v této oblasti byl personál jídelny špatně organizovaný a zmatený. Stále chyběla velká část nádobí - hrnečky, skleničky, příbory, misky tvořily se fronty a po donesení pár kousků nebylo opět nic.

Služby hotelu
Obvykle žádné zvláštní služby v hotelu nepožadujeme, ale velmi nás překvapilo, nelze používat v koupelně zabudovaný vysoušeč vlasů bez adaptéru, který chyběl. Na jeho vyžádání nám bylo řečeno, že adaptéry došly, že později, později že později atd. Byli jsme nuceni koupit si vlastní.

Pláž
Pláž vcelku pěkná, stupňovitá pár metrů od hotelu zahradou. Velmi zvláštní byl přístup k pláži i k bazénu, kdy bylo nutné vyjít z hotelu a zpět projít dřevěnou brankou, kde pokaždé otevíral personál vydávající plážové osušky. Další možný přístup na pláž byl pouze z prvního patra po požárním schodišti. Velká část plážových lehátek byla poničená a jak to bývá zvykem, bohužel i od českých turistů, od odpoledne byla místa na druhý den zabraná svázáním lehátek vlastními ručníky, umístěním různých drobných věcí, takže kolem osmé hodiny ráno byl výběr místa značně zúžený.

Jana T., 24.11.2015, Datum pobytu: 11.11. - 21.11.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Bin Majid Beach Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bin Majid Beach Hotel, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Jana T. 2015-11-24 6.2 1 10 BIN MAJID BEACH HOTEL HB

Celkem: 10 Nádherný pobyt plný luxusu a splněných přání

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherný pobyt plný luxusu a splněných přání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nejlepší z možných

Strava
Vynikající

Služby hotelu
Vynikající

Pláž
Překrásná

Zdeněk Dosedla, 23.11.2015, Datum pobytu: 13.11. - 20.11.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Bin Majid Beach Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Bin Majid Beach Hotel, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Zdeněk Dosedla 2015-11-23 10 1 10 Windsor Astoria Ras Al Khaimah

Celkem: 7,6 Výborná dovolenka. Hotel má prevažne ruskú klientelu, čomu je prispôsobený aj rozsah služieb. Boli sme v polovici novembra - hotel...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolenka. Hotel má prevažne ruskú klientelu, čomu je prispôsobený aj rozsah služieb. Boli sme v polovici novembra - hotel vyzeral naplnený, napriek tomu dostatok miesta v reštaurácii aj na pláži. Počasie asi ideálne - vzduch okolo 28 - 30 stupňov, voda okolo 25 - 28 stupňov - nie príliš horúco, ale teplo. Hotel je rozdelený na ubytovaciu časť (tichšiu) a časť s barmi, reštauráciami a službami (neruší ubytovanie). Areál kompaktný s malými vzdialenosťami ale slabým značením. V hoteli je ochranka, okolo bazénov plavčíci a na pláži naviac vojaci (alebo ochranka v uniforme) - nevpustili nikoho zvonka - ani pozerať. Wifi v celom areáli zadarmo (signál je lepší na chodbách ako v izbe a lepší v lobby ako na pláži...) Mimo hotel je len promenáda s požičovňou bicyklov, bežecký pruh (tartan), detské ihrisko a kus ďalej požičovňa šlapacích autíčok, taxi (lacnejšie ako v hoteli) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie v troch blokoch, vďaka kompaktnosti areálu žiadna izba nie je veľmi ďaleko. My sme mali izbu s balkónom, ale niektoré izby balkón nemajú. izba je priestranná, s kobercom, veľkou posteľou, sedacou súpravou, stolíkom. Rýchlovarná kanvica + šálky, káva, čaj. Minibar (nealko, pivo, nejaké keksy) a voda doplňované denne. Ak sme na dvere vyznačili "nerušiť", našli sme pod dverami odkaz aby sme kontaktovali servis že čo požadujeme doplniť do minibaru. Kúpeľňa priestranná, s veľkou sprchou, k dispozícii aj župany. V skrini pomerne málo miesta. trezor zadarmo. Milá pozornosť je digitálny budík a box s papierovými vreckovkami na nočnom stolíku. Takmer polovica izieb má výhľad na cestu a na priľahlé stavenisko - treba s tým rátať. Super je protihmyzová sieťka - komáre neboli, ale muchy áno.Televízor s plochou obrazovkou, ovládanie klímy a zamykanie digitálne. Blbosť, ale poteší a dobre to vyzerá.

Strava
Pekne riešená samoobslužná reštaurácia - nepôsobila dojmom jedálne. Výber a rozmanitosť jedál štandardný ako v arabskej krajine, denne nejaká ruská špecialita (pelmene, boršč atď). Ráno nápoje samoobslužne (lisované šťavy za poplatok), na obed a večer nápoje nosila obsluha. Čistota v poriadku, na terase treba počítať s vrabcami a holubmi. Veľký výber surovej zeleniny, šalátov, sladkosti a ovocia. Každý deň ryža, hranolky, zemiaky na viac spôsobov a cestoviny. Mäso zväčša hydina a hovädzina, často mleté mäso. Denne suši a podobné ázijské jedlá, vždy alebo ryba alebo morské plody. Jedlá boli doplňované rýchlo. Obsluha sa snažila, po každom hosťovi sa vymenilo prestieranie. Počas dňa je pri bazénoch Su bar, kde sa dá vybrať káva, nealko a jedlo (hranolky, párky, rezne, nejaká zelenina a ovocie - nevyužili sme). Dostatok detských stoličiek vzhľadom na množstvo detí. Ala kart reštaurácie sa objednávajú v automate napravo od recepcie (upozornení sme boli hneď pri príchode) - nevyužili sme. Večer pôsobili poloprázdnym dojmom.

Služby hotelu
Fitnes, kúpele s hammamom a masážami (oddelené pre mužov a pre ženy), v každom bloku alebo biliard, alebo stolný futbal (zadarmo), tenisový kurt, multifunkčné ihrisko, stolný tenis. Animačné programy pre dospelých cez deň - plážový volejbal, futbal, vodné pólo, aquagym, pilates alebo joga, šípky - veľmi slabo navštevované. Pre deti detský klub (vyzeral vyhľadávaný a úspešný), teensklub - nemáme deti a nevieme posúdiť. Večerné programy nie sú každý deň a sú veľmi slabé - nejaká ruská speváčka s doprovodom a občas tanečné vystúpenie animátorov. Večer v podstate nie je čo robiť. Dá sa sedieť v Cigaro bare, kde je televízor so športovými prenosmi, v Mojito bare, kde je stage na večerné vystúpenie alebo v Sea and see bare, kde je stage s príležitostnou živou hudbou alebo diskotékou. Obsluha je dosť pomalá, na výber je pivo, víno ,vermut, sekt, vodka, rum, gin, nejaké miešané nápoje, nealko (nie postmixy, ale "poctivá" cola, fanta, sprite), preso káva a čaj. V každom bare je nápojový lístok s vyznačením toho, čo je v rámci AI a čo treba platiť. V lobby bare Aisha nepodávajú alkohol - len kávu, čaj a nealko.Časť je vonku na terase určená pre fajčiarov. Cez obed tam hrá živá hudba. Večer vedľa Sea and see baru je šíša bar (za fajku sa platí). V časti s reštauráciami je ulička s pár obchodmi - plážové potreby, suveníry, nejaké oblečenie a šperky. Všetko je drahšie ako v Dubaji alebo na letisku. Pri príchode sme museli zložiť depozit (zobrali aj kartu Visa elektron), na konci pobytu z toho odrátali útratu v baroch alebo iné platené služby. Výmena peňazí na recepcii síce menej výhodná, ale 24 hodín denne. Super je stanovisko recepcie pre servis hostí - v PC majú info o všetkých fakultatívnych výletoch, termínoch schôdzok s delegátmi, zabezpečia dovoz batožiny na izbu, jej uloženie pred odchodom, budenie, taxíky a podobné veci. Ak odchádzate neskôr ako je check out, sprcha je v kúpeľoch zadarmo (treba objednať). Super je to, že sme nedostali náramky. podpisovali sa len nápoje v bare, ktoré nepadali pod AI.

Pláž
Pláž je len pre hotel, piesočná, pomerne malá, žiadne vlny, občas kamene alebo mušle (obuv netreba). Nevideli sme chaluhy ani medúzy, len drobné rybky. Voda priezračná, super na plávanie. Parasailing, skútre, kajaky...Dosť veľa ľudí vo vode, ale lehátka boli aj počas dňa voľné (osušky, lehátka, slnečníky zadarmo). Tri prepojené bazény plus detský bazén - všetko so sladkou a teplou vodou, lehátka sú obsadené okolo 11,00. Super je plocha len pre dospelých - samostatný bazén s barom, lehátkami, slnečníkmi a vstupom na pláž - deti nezavadzajú vo vode ale ani okolo lehátok alebo v bare. Lehátka sú obsadené ale už okolo 7,00. Prevádzka v bazénoch a na pláži začína ráno o 8,00, končí so západom slnka (v novembri okolo 18,00). Aj pláž aj okolie bazénov denne upratované. Bar pre bazény a pláž je SU - len nealko a Sea and see - aj s alkoholom - od 10,00. Aj na pláži aj pri bazénoch sú chladničky s 0,5 l vodou počas celého dňa.

Gabriela Gabčová, 22.11.2015, Datum pobytu: 14.11. - 21.11.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Rixos Bab Al Bahir

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rixos Bab Al Bahir, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Gabriela Gabčová 2015-11-22 7.6 1 10 Rixos Bab Al Bahir

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Ras Al Khaimah

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800