Spojené arabské emiráty - Sharjah Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Emirát Sharjah má poměrně strategickou polohu v rámci Spojených arabských emirátů, neboť sousedí se zbylými šesti emiráty. Do Dubaje a ostatních emirátů to budete mít opravdu blízko, a proto je emirát Sharjah vyhledáván jako základna pro konání výletů.

  Modernizované hlavní město Sahrajn nabízí mnoho kulturních zážitků ? svým návštěvníkům nabízí zachovalé kulturní památky a tradiční arabskou architekturu. Při procházkách městem nemůžete minout Modrý souk, který najdete na východní straně zálivu Khor Khalid, a který svým vzhledem připomíná spíše supermoderní vlakové nádraží. Budova byla postavena v tradičním islámském stylu a ukrývá luxusní obchody se zlatem, elektronikou a drahými látkami. Dalším symbolem emirátu Sharjah je pomník na náměstí Cultural Square, který znázorňuje otevřený korán.

  Emirát Sharjah vyniká mezi ostatními emiráty i tím, že tu panují poněkud přísnější společenská pravidla. V hotelu a na jeho soukromé pláži můžete dělat vše, co se vám jen zlíbí, ovšem mimo hotel musíte respektovat a dodržovat určitá pravidla. Dejte si pozor hlavně na oblečení ? muži i ženy by měli mít zahalená ramena a kolena. Při nedodržení těchto zásad by vám mohlo hrozit až vězení. Rovněž počítejte s tím, že v Sharjahu se neprodává alkohol, nejsou tu žádné kluby ani diskotéky. Díky výhodné poloze Sharjahu to ovšem nebudete mít daleko například do Dubaje, kde si můžete zábavy užívat téměř bez omezení.

 • Doprava letecky

  06:00 h

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Sharjah

Celkem: 8,4 Příjemný pobyt odpovídající očekávání, mírné problémy byly s ohledem na právě začínající Ramadán.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný pobyt odpovídající očekávání, mírné problémy byly s ohledem na právě začínající Ramadán. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorný pokoj s balkonem s výhledem do ulicebyl dobře klimatizovaný a kvalitně vybavený s dokonalým room servisem. Sprchový box měl však nepříznivě tvarovanou podlahu, takže voda vytvářela "louži", která zůstávala k odpaření.

Strava
Strava pestrá, lze si vybrat jak evropskou stravu tak i místní speciality. V tomto "suchém" Emirátu není k dosposici ani ke koupi žádný alkohol - jak bylo avizováno. Kromě hotelu není v době Ramadánu možné na veřejnosti (ani např. v obchodním centru Dubai mall) konzumovat jídlo ani nápoje přes den (ale až po západu slunce)

Služby hotelu
Recepce i další zaměstnanci hotelu se chovají velmi vstřícně a ochotně, snaží se vyhovět.

Pláž
V době našeho pobytu byla pláž volná, dostatek lehátek i slunečníků, dobře udržovaná. Problém byla nepříliš čistá voda- vytvořený záliv pro hotelovou pláž zřejmě usnadňuje přísun řas a nečistot do zálivu. Tuto skutečnost jsem již četl v jiné recenzi k tomuto hotelu a není to tedy asi jen náhoda. Vyplavené řasy sice služba pravidelně odstraňovala, ale situace se opakovala.

Ivan M., 20.06.2016, Datum pobytu: 9.6. - 16.6.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Sharjah, Hotel:Sheraton Sharjah Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sheraton Sharjah Beach Resort, Sharjah, Spojené arabské emiráty Ivan M. 2016-06-20 8.4 1 10 Pobyt v Emirátu Sarjah - hotel Sheraton

Celkem: 7,6 Zájezd se celkově vydařil až na menší problém po přistání v Dubaji, kde nás nikdo neinformoval o tom, že nás na místě bude čekat jiný...

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd se celkově vydařil až na menší problém po přistání v Dubaji, kde nás nikdo neinformoval o tom, že nás na místě bude čekat jiný člověk než bylo popsáno v pokynech o zájezdu. Místní delegát a ani CK nám nebyli schopni podat infornace ohledně chodu hotelu co je v ceně a co si musíme hradit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má skutečně téměř všechny pokoje orientované k moři.Pokud chcete pokoj s tímto výhledem tak si za něj musíte v hotelu připlatit.Na což jsme nebyli upozornění CK a tak vlastně ani nevíme jaký typ pokoje byl v ceně zájezdu. Pokoj byl standartně vybavený. Z centrální klimatizace do pokoje vnikal zápach z cigaret.

Strava
Strava byla rozmanitá a chutná. Každý si zde vybral na co měl chuť. Personál byl vstřícny a ochotný. Pokud něco chybělo vždy doplnil. Časy k podávání jidel byly dostatečně dlouhé takže se nemuselo spěchat a lidé se nenahrnuli do jídelny hned po jením otevření a jídlo si mohli v klidu vychutnat.

Služby hotelu
Uklid pokoje probíhal každý den, ale po celou dobu pobytu nebyl doplněn minibar. Voda k pití byla na vyžádání v restauraci zadrma, ale museli jste mít svoji láhev. Lehátka, slunečníky u bazénu i na pláži byly zdarma a vždy každý den byly čisté a připravené k použítí.

Pláž
Pláž byla čístá a udržovaná. Vstup do moře byl pisčítí a pozvolný. Moře bylo teplé, čisté a mělké, ale dalo se v něm plavat. Možnosti pro šnorchlování zde nejsou. Pláž v přeplněná nebyla, protože byla dostatečně velká.

Vladimír D., 12.06.2016, Datum pobytu: 25.5. - 30.5.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Sharjah, Hotel:Beach Hotel Sharjah

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Beach Hotel Sharjah, Sharjah, Spojené arabské emiráty Vladimír D. 2016-06-12 7.6 1 10 BEACH HOTEL SHARJAH

Celkem: 10 Výborný

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pořádku

Strava
Dobrou

Služby hotelu
Dobrý

Pláž
Výborný

Helena Brandová, 10.06.2016, Datum pobytu: 27.4. - 4.5.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Sharjah, Hotel:Lou Lou ’ A Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lou Lou ’ A Beach Resort, Sharjah, Spojené arabské emiráty Helena Brandová 2016-06-10 10 1 10 Lou\'Lou\'A Beach Resort

Celkem: 7,2 Dubaj a Sharjah prostě orient. Pro našince neskutečný svět . Na hotelu nás brali jako že jsme rusové. Zaplacený delegát fungoval jen na...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dubaj a Sharjah prostě orient. Pro našince neskutečný svět . Na hotelu nás brali jako že jsme rusové. Zaplacený delegát fungoval jen na telefonu a jen po výzvách, nedovedu si představit kdyby vznikl problém který je potřeba urgentně řešit. S cestovní kanceláří Palma Travel již nechci cestovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídající čtyřhvězdičkovému hotelu. Denně uklizeno. Denně výměna ručníků a povlečení.Klimatizace výborná. Hluk s ulice nebyl slyšet.

Strava
Jídlo bylo rozmanité, all inclusiv nám nebyl poskytován dělají že nerozumí.Měli jsme jen 1,5 litru vody k obědu a k večeři pro dva lidi .

Služby hotelu
Když neumíš rusky nebo anglicky máš smůlu. Dělají že nerozumí.

Pláž
Pláž píščitá, moře mělké, ale vyplavuje nepořádek a řasy které jsou neustále uklízeny plavčíkem.

Luboš V., 10.06.2016, Datum pobytu: 21.5. - 1.6.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Sharjah, Hotel:Coral Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Coral Beach Resort, Sharjah, Spojené arabské emiráty Luboš V. 2016-06-10 7.2 1 10 Coral Beach Resort Sharjah

Celkem: 7,8 Byli jsme v tomto hotelu již po druhé, vše výborné, ale služby v restauraci i jídlo byly nebyly tak kvalitní, jak při naší první...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme v tomto hotelu již po druhé, vše výborné, ale služby v restauraci i jídlo byly nebyly tak kvalitní, jak při naší první návštěvě. Jinak celková spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídající počtu hvězdiček.

Strava
Strava by mohla být na vyšší úrovni.

Služby hotelu
Velmi dobré.

Pláž
Bazén i pláž bez připomínek.

Jaromíra Škodová, 09.06.2016, Datum pobytu: 8.4. - 16.4.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Sharjah, Hotel:Grand Sharjah

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Sharjah, Sharjah, Spojené arabské emiráty Jaromíra Škodová 2016-06-09 7.8 1 10 Grand Hotel Sharjah

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Sharjah

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800