Srí Lanka Srí Lanka

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 11 060 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 11 060 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 9,2 Velice krásná dovolená !!!Škoda jen,že po celou dobu vlála u moře červená vlajka a nemohli jsme se koupat,pouze brodit ! Na dotaz jak...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice krásná dovolená !!!Škoda jen,že po celou dobu vlála u moře červená vlajka a nemohli jsme se koupat,pouze brodit ! Na dotaz jak dlouho bude vlát nám bylo zděleno,že 5 MĚSÍCŮ !!!!To byla jediná chyba.,ale dosti závažná.Protože jet s dětmi,které se těší na moře a musely by být jen u bazénu .... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super.tak čisto a uklizeno pamatuji pouze v Dubaji v Hiltonu !

Strava
Vynikající,ještě,že jsme neměli All Inkl.Protože bychom přibrali mnoho kil navíc!

Služby hotelu
Veliká spokojenost,Moc fajn lidé,Všichni §

Pláž
Pláž perfektní,jen škoda ?že vlála červená vlajka

Jitka Peštová, 19.10.2016, Datum pobytu: 5.10. - 14.10.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hotel:Goldi Sands Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Goldi Sands Beach, n/a, Srí Lanka Jitka Peštová 2016-10-19 9.2 1 10 Goldi Sandras Beach

Celkem: 5,8 Spokojen.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Spokojen. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojen

Strava
Nespokojen.Strava končí v den odjezdu snídaní a odjezd je ve večerních hodinách.Turisto dělej jak umíš.Kvalita stravy dobrá.

Služby hotelu
Dobré.

Pláž
Dobré

Bohuslav Wohlschläger, 18.10.2016, Datum pobytu: 6.10. - 15.10.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Kalutara, Hotel:Tangerine Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tangerine Beach, Kalutara, Srí Lanka Bohuslav Wohlschläger 2016-10-18 5.8 1 10 Tangerine Beach

Celkem: 9,8 Nejkrásnější dovolená. Poloprázdný hotel, prázdná pláž, procházky bez obtěžování, dokonalá obsluha. Překrásná příroda, nádherná zvířata,...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nejkrásnější dovolená. Poloprázdný hotel, prázdná pláž, procházky bez obtěžování, dokonalá obsluha. Překrásná příroda, nádherná zvířata, po hotelové zahradě se procházejí varani, běhají všeteční burundukové, ještěrky, poletují večer kaloni a spousta různých druhů ptactva. O spoustě věcí nelze ani napsat, to prostě musíte vidět a zažít. Pozor, oceán je docela nepředvídatelný, chvíli jsou obří vlny, potom zas menší, večer se občas dá v pohodě plavat. Ale nic pro neplavce a dávat skutečně pozor, kam Vás oceán zrovna táhne, protože má obrovskou sílu a je naprosto nepředvídatelný. Počasí bylo super, pršelo pouze v noci a zažili jsme skutečnou tropickou bouři, kdy doslova padaly proudy deště, ale za dvě hodiny bylo opět překrásně. Většinou je polojasno a svítí sluníčko nebo je schováno v lehkém oparu, potom se krátce přeženou mraky a zase svítí sluníčko. No, prostě tropy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moc pěkný pokoj ve druhém podlaží, wifi zdarma i na pokoji, televize + DVD přehrávač, denní doplňování vody, trezor k dispozici, výhled na zahradu a oceán, prostorný balkon, vzorný úklid, výměna ručníků kdy chcete, stačí se pouze zmínit. Květiny na pokoji, pohodlné postele, je skoro škoda pouze přespat.

Strava
Dokonalá strava, snídaně, obědy i večeře velice různorodé, nestačili jsme ani vše ochutnat. Vždy výborné, nechybí ovoce, zelenina, saláty, zmrzlina, zákusky. Vynikající čaj, dokonalá obsluha, nenechají Vám ani otevřít si vodu a nalít si sami. Příjemní, usměvaví a vždy velice ochotní. K obědu i večeři také nechybí polévky, spousta druhů masa - dušené, grilované, pečené. Výjimkou nejsou ani ryby, chobotnice, krabi. Nezapomínají ani na vegetariány. Spousta druhů omáček zvlášť, každý si vybere na co má chuť. Přílohy - různě upravované brambory, několik druhů rýže, několik druhů těstovin, chléb, různé druhy pečiva a placky pečou přímo před Vámi.

K snídani omelety, vafle, volská oka, pečená slanina, grilovaná rajčata, chléb, různé druhy pečiva, sladké i slané, ovoce, zelenina, müsli, corn-flaks, tousty a další a další dobroty.

K pití džusy a myslím džusy z čerstvého ovoce, žádné náhražky. Dále čaj, káva, kola, sprite, 7up, fanta, pivo, víno, rum bílý i tmavý, arak, vodka, gin, všemožné koktejly, prostě na co si vzpomenete. A vše vždy s úsměvem.

Služby hotelu
Také sen, stačí se pouze zmínit, že nemáte adaptér a za chvíli ho máte na pokoji. Zablokujete si trezor, během chvilky přijde služba a odblokuje Vám ho. Zlobí Vás notebook, máte omezené připojení, zajdete na recepci a během chvilky je vše v naprostém pořádku. Recepce samozřejmě funguje 24 hodin. Vyřeší vše a s úsměvem.

Pláž
Také sen. Liduprázdná, zlatavá a nekonečně dlouhá, přímo zve k procházkám. Neustále probíhá její úklid, protože oceán vyplaví vše možné. Na pláži Vám místní nabídnou čerstvé kokosy, krásné šátky, halenky, šaty, atd. Pokud nic nechcete, stačí se usmát, poděkovat a říct ne. Neotravují, naopak Vás pozdraví, kdykoliv se za den potkáte. Také Vám nabídnou různé výlety, rozhodně levněji než delegát, který byl velice příjemný a vstřícný, bohužel ceny byly pevně dány. Navíc u místních můžete smlouvat a poznáte daleko víc krásných míst, protože zde žijí a znají okolí dokonale. Měli jsme štěstí na místního mladíka, který nás vozil po městě tuk-tukem a ukázal nám spoustu krásy přímo v blízkém okolí. Želvy, krokodýli, slony, varany, opice, hady, prostě všechny možné druhy zvířat, nedokážu je všechny pojmenovat. Pochovali jsme si mládě krokodýla, pochovali si čerstvě vylíhnuté želvičky, nakrmili mládě slona, vzal nás také na projížďku po řece, prostě dovolená víc než dokonalá. Samozřejmě jsme platili, ale ceny se nám zdály přiměřené a za ty všechny zážitky to prostě stálo. Viděli jsme čajové plantáže, jak pěstují skořici, místní přírodní výrobu z bylinek, vodopády, ale spoustu věcí jsme nestačili. Prostě chyběl čas.

Helena B., 18.10.2016, Datum pobytu: 3.10. - 18.10.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Bentota, Hotel:Bentota Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bentota Beach, Bentota, Srí Lanka Helena B. 2016-10-18 9.8 1 10 Bentota Beach

Celkem: 7,2 Jako celek určitě super! :) Všechno podle plánu a delegáti si vše kontrolují.

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jako celek určitě super! :) Všechno podle plánu a delegáti si vše kontrolují. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel už je trochu starší, takže místy je vidět co už je tu déle a celkově je tu velká vlhkost a ta zejména dřevěným věcem neprospívá. Ale jsou to opravdu detaily, se kterými se dá úplně v pohodě žít.

Strava
Srí lančané si na jídlo moc nepotrpí, jedí rýži po celý rok snad v každou denní dobu a s masem a jeho dochucováním se také moc nepářou. V hotelu se snaží o větší rozmanitost, takže nějaká evropská není problém, jen je to často velmi pálivé. Každý den se to snaží aspoň trochu obměnit, s výběrem není problém.

Služby hotelu
Služby dotažené do detailů, zaměstnanci ochotní, milí a s angličtinou :-)

Pláž
Pláž čistá

Karolína Šubrtová, 16.10.2016, Datum pobytu: 4.10. - 13.10.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Kalutara, Hotel:Tangerine Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tangerine Beach, Kalutara, Srí Lanka Karolína Šubrtová 2016-10-16 7.2 1 10 Tangerine Beach

Celkem: 9 Dovolenou jsme si užili...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili... Zobrazit celou recenzi

Zuzana A., 14.10.2016, Datum pobytu: 29.9. - 8.10.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Kalutara, Hotel:Tangerine Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tangerine Beach, Kalutara, Srí Lanka Zuzana A. 2016-10-14 9 1 10 Tangerine Beach

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622