Srí Lanka Srí Lanka

Mapa - Srílanská demokratická socialistická republika

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 22 690 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 22 690 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

9,8

Heritance Ahungalla Srí Lanka

31.03.2014 - Jiří Spěváček - Přečteno: 88× - Datum pobytu: 18.3. - 27.3.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 9 Cena: 10

Celkové shrnutí
Hotel naprosto úžasný, personál milý a velmi vstřícný. Hotel svou polohou splnil naše očekávání, není co vytknout. Bazény každodenně upravovány, pláž široká a dlouhá. Část pláže přiléhající k bazénu střežena pracovníky hotelu, nedochází k otravování místními prodejci a obchodníky. Široká nabídka doprovodných akcí a animací. Možnost využití hotelového taxi. Hotel je oázou klidu a soukromí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Stylově zařízené pokoje o dostatečné velikosti, klimatizované. Úklid každý den, stejně tak výměna ručníků. Odpovídá klasifikaci.

Strava
Velmi pestrá, od plodů moře přes všechny druhy mas, zeleniny. Oddělen studený a teplý bufet. Dostatek čerstvého ovoce a zákusků. Velmi hezká úprava nabízených jídel. Číšníci ochotní, nevyžadují nějaký ten dolar. Vždy s úsměvem, ať již nějaký ten bakšiš dostanou či nikoliv. Splňuje všechny kritéria pro velmi kvalitní gastronomii.

Služby hotelu
Zase bez výhrad, pro personál snad neexistuje věc, kterou by odmítly.

Pláž
Krásná široká a dlouhá pláž, sice veřejná, ale část přiléhající k hotelu je ohraničená a střežená. Vstup do moře pozvolný, ale je to oceán. Velké vlny a nebezpečí zpětných proudů. Není dobře se pouštět daleko od břehu. Čistota na pláži standart, voda teplá a relativně čistá. Pouze přítomnost písku s ohledem na převalující se vlny.

10

TANGERINE BEACH HOTEL AI

18.02.2014 - Jaromír Kahuda - Přečteno: 398× - Datum pobytu: 2.2. - 13.2.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Zájezd hodnotíme velmi dobře co do programu i kvality služeb, zejména delegát Ota byl vynikající. Naprosto kriticky však musíme hodnotit dopravu s leteckou společností. Nejedná se jen o nevyhovující letadlo ale i špatnou organizaci letu, kdy cesta zpět trvala 22 hod. Zejména mezipřistání při cestě zpět na Maledivách byl doslova šokující zážitek. Již nikdy si nekoupíme zájezd na větší vzdálenost, kde dopravcem bude tato společnost, která poškozuje české CK. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré, včetně služeb.

Strava
Velmi dobrá.

Služby hotelu
Velmi dobrý dojem.

Pláž
Velmi dobrá bez připomínek.

10

Chaaya Tranz

15.01.2014 - Jana Č - Přečteno: 585× - Datum pobytu: 27.10. - 8.11.2013

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Dovolená na Srí Lance byla úžasná. Je to země s nádhernou přírodou, spoustou památek, země s teplým, čistým mořem a velice příjemnými lidmi.

Hotel Chaaya Tranz je na pláži v pěkné tropické zahradě v městečku Hikkaduwa. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vzhledem k tomu, že hotel Chaaya Tranz byl před 9 lety zničen vlnou tsunami, je po celkové rekonstrukci. Všechny pokoje tohoto hotelu jsou situovány s výhledem na moře. Vybavení je standardní, naprosto dostačující. Pokoje jsou prostorné a mají velký balkon.

Strava
Strava byla pestrá. Vybírat se dalo z množství teplých i studených pokrmů. Výběr pečiva, různé placky, vafle. Grilované maso, ryby, mořské plody. Jídlo čistě zeleninové pro vegetariány. Velký výběr dezertů, malých dortíků. Úžasný ananas, melouny, několik druhů banánů, karamboly a jiné tropické ovoce.

Služby hotelu
Byli jsme v hotelu mimo sezonu, takže nevím jaké služby hotel běžně poskytuje. Nám byly nabízeny masáže. Jinak je na hotelu internet. Animační programy v době našeho pobytu nebyly, ale vůbec to nevadilo.

Pláž
Hotel leží přímo na pláži. Pláž je písečná, s pozvolným vstupem do vody. Dá se zde velice dobře plavat, nejsou tu velké vlny, protože pláž je chráněna korálovým útesem. K dispozici jsou osušky i lehátka. Leží se pod palmami nebo jinými stromy, jsou tu i slunečníky.

6,6

Emerald Bay - I kdyby jste spali na slamníku, mimo hotel to stojí za to.

25.12.2013 - Daniel Krajča - Přečteno: 331× - Datum pobytu: 1.12. - 15.12.2013

Ubytování: 6 Strava: 2 Okolí: 10 Cena: 9

Celkové shrnutí
Když opomenu stravu a laxnost personálu v hotelu, mohu jen doporučit. Nikdo neočekává v hotelu 3* a ještě k tomu na Srí Lance komfort a přepych, ALE. Vše Vám vynahradí příroda, oceán, lidé mimo hotel. Cestujte, půjčte si auto, projeďte ostrov. Je to doslova anomálie. Budete se cítit velice malí a zranitelní, když půjdete po pláži a jen z těží budete kličkovat mezi tisíci náhrobku připomínající tsunami. Vaše cesta do středu ostrova na střeše vlaku Vám už nikdy nezmizí z paměti. Návštěvy buddhistických chrámu Vás oslní. Jednoduše tohle musíte vidět. Doporučuji a vše mimo hotel Vám tisíc krát vynahradí i to kdybyste měli spát na slamníku. A na závěr jedna rada. Až se rozhodnete po ostrově cestovat, domluvte se s hotelovými sekuriťáky. Za pár dolarů a celodenní občerstvení, Vám budou dělat průvodce po ostrově. Věřte, že se dostanete tam kde by jste se bez domorodce nikdy nedostali. O bezpečnosti a ušetřených penězích ani nemluvím. S místním si Vás totiž nikdo nedovolí oškubat. Budete se divit, jak je všechno levné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je velice jednoduché a ničím zvlášť neoslní. Ovšem zase na druhou stranu ničím neurazí. Hotel se statusem 3*, naprosto odpovídá této kategorii.

Strava
Asi největší problém v celém kontextu dovolené. Fádní, nudné, nechutné, stereotyp, který Vás přestane bavit již druhý den. Opravdu problém i pro mě a to jsem opravdu člověk, který "sežere" vše.

Služby hotelu
Personál spíše na ozdobu všem problémům se snaží vyhnout a ignorovat Vás, ovšem když jim jasně ukážete, že tudy cesta nevede, dají si příště pozor. Po rozhovoru s managementem hotelu, si už dali pozor a se skřípěním zubů dělali svou práci.

Pláž
Asi to hlavní proč se člověk vydá na Srí Lanku. Nádhera, krása, úžasné. "Všude kousek" poznáte krásy tohoto nádherného ostrova, kulturu, lidi. Vše je úžasné a rozhodně ne fádní. Oceán krása…. Prostě to se nedá popsat… Paráda!!!

9,4

Chaya Tranz Hikkaduwa

17.12.2013 - Tomáš Kocourek - Přečteno: 697× - Datum pobytu: 4.12. - 13.12.2013

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 7

Celkové shrnutí
Krásné místo, nádherný hotel na 100% nejhezčí v celé Hikkaduwe… Doufám, že se tam ještě podívám. Prožili jsme zde opravdu nádherné líbánky! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto výborné, není co vytknout, náš pokoj byl prostorný, opravdu hezký a skvěle řešený. Pokoj čistý a útulný jako celý hotel!

Strava
V životě jsem asi nejedl lepší jídlo. Každý den široký výběr jídel, který zahrnoval velké množství předkrmů, hlavních chodů + polévka (humrová, čočková, ananasová…a mnoho dalších) a zákusků… mezi hlavní chody patřilo i žraločí maso, chobotnice, sushi ale i spousta jiných. Jedinou výhradu mám k hovězímu, které bývalo často tuhé což připisuji tomu, že místní obyvatelé hovězí nekonzumují :)

Snídaně také naprosto přepychový s ohromným výběrem – vejce na všechny způsoby, pečivo, anglická, párky, vafle, palačinky, lívance, vločky cereálie a také hromada ovoce… asi až zde jsem zjistil jak správně chutná banán, meloun a hromada dalšího….

Služby hotelu
Naprostá spokojenost, úplně úžasný personál. Jako příklad uvedu opravu obuvi po desáté večer, když se mi rozlepila a já druhý den chtěl podniknout výlet… Připravení svačiny sebou byla samozřejmost.

Pláž
Krásná čistá pláž, hodně korálů se spoustou ryb. Na pláž každý den připlavávají želvy (myslím, že jsou 2) v areálu hotelu je i malá ohrádka kde jsou zakopaná vajíčka želv - díky tomu můžete vidět i narození želv a jejich první cestu do moře. Za našeho pobytu ovšem velké vlny a tím i trochu obtížnější potápění, jinak ovšem výborné!

Všechny recenze Srí Lanka

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná