Srí Lanka Srí Lanka

Mapa - Srílanská demokratická socialistická republika

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 19 183 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 19 183 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 9,4 báječná dovolená v krásné přírodě a prostředí

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
báječná dovolená v krásné přírodě a prostředí Zobrazit celou recenzi

Strava
v hotelu rozmanitá, postačující. Přesto jsem ochutnali i mořské plody a čerstvé šťávy v penzionu a pláže. Doporučujeme.

Ilona M., 17.01.2016, Datum pobytu: 30.11. - 9.12.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Marawila, Hotel:Club Palm Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Club Palm Bay, Marawila, Srí Lanka Ilona M. 2016-01-17 9.4 1 10 Club Palm Bay

Celkem: 7,8 Dovolená splnila naše očekávání s ohledem na 3* hotel. ubytování. Silvestrovská oslava však překonala veškerá naše očekávání, byla...

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání s ohledem na 3* hotel. ubytování. Silvestrovská oslava však překonala veškerá naše očekávání, byla dokonalá, nejlepší za všechny Silvestrů námi zažitých v různých jiných destinacích. Velmi rádi jsme pochválili šéfa hotelu druhý den na místě. Překvapeni jsme byli také pohoštěním v letadle na všech 4 cestách. Platili jsme jen pití. Původní informace, že mezi Dubaí a Colombem (a obráceně) platíme i občerstvení byla nepřesná. Za hotelový tresor v recepci se nic neplatilo a tak byla i zde spokojenost. Zaměstnanci hotelu jsou velmi vřelí a přátelští. Prohibice tam není. Alkohol není v každém obchodě, ale není problém jej koupit mimo hotel. V hotelu se podává běžně. Info ve vašem bulletinu nebylo přesné a lehce nás vystrašilo (s ohledem na Silvestr). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byl problém s nefunkční klimatizací a nefunkčním stropním ventilátorem. Po naléhání a jejich bezvýsledném pokusu o jejich opravu jsme dostali jiný bungalov. Následně jsme celý týden sledovali, jak měnili několik venkovních klimajednotek. Nechápu jak do té doby bungalovy fungovaly.

Strava
Strava byla standardní, ale velmi jednotvárná a skoro stále stejná. Neustále jsme si museli uvědomovat, že jsme ve 3* hotelu. Úplně chyběly studené mísy (šunky, salámy, sýry, vejce na tvrdo). Na to jsme asi všichni zvyklí i u 3*. Bonusem večeří byly ale vynikající zmrzliny. Obsluha byla velmi dobrá. Doporučuji předem informovat další turisty, že mají nárok při All Inclusiv občerstvení na veškeré nápoje i v den odjezdu až do 12 hod. (přesně na minutu). To je OK.

Služby hotelu
Byli jsme spokojeni. Na pláž (resp. pod palmový háj) dostanete každé ráno zdarma pryžovou podložku a čistý veliký ručník. Na pláž je jen několik metrů, tak lehátka vyhovují svému umístění. Bohužel jich není dostatek pro všechny a hlavně jsou dřevěná a v již v pokročilém stavu deformace. Hodilo by se doplnit množství a obměnit rozbité, vím že toto není věcí cestovky, ale za zmínku to stojí. Denní i noční ostraha resortu je dnes všude samozřejmá a tady byla rovněž velmi dobře zajištěna. Trošku chyběla denní reprodukovaná muzika u venkovního baru (např. v Domiikáně velmi turisty oblíbená).

Pláž
Pláž je velmi krásná a čistá, pohodlně přístupná, je možné bez omezení procházet na obě strany několik km. Moře je na kraji hlouboké cca 0,4 - 0,6 - 1,0 metr a po 15 metrech je už hlubší. To je vhodné pro rodiny s dětmi, dospělí si těch pár metrů do hloubky moře pohodlně dojdou. Příboj a násl. vlny jsou fantastické, žádný rybník. Opravdu skvělé.

Jiří Panuška, 14.01.2016, Datum pobytu: 27.12.2015 - 6.1.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Waduwa, Hotel:Villa Ocean View

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Villa Ocean View, Waduwa, Srí Lanka Jiří Panuška 2016-01-14 7.8 1 10 Villa Ocean View

Celkem: 2,4 Velký propadák

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Velký propadák Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vilka - Špina, plíseň, loupající se omítky, nesplachující záchod, nefunkční klimatizace, koupelna děsivá

Strava
Pořád dokola, není z čeho vybírat, až na požádání doplní prázdné tácy

Služby hotelu
Neochota personálu, čekají jen na tringelt. Z vlastní zkušenosti nemá cenu dávat tringelt, protože se vůbec nic nezmění.

Pláž
Pláž je od hotelu oddělena škaredým rozpadajícim se plotem, za kterým postávají místní domorodci a prodejci a vydrží se hodiny na vás koukat jak ležíte na lehátkách. Vstup do oceánu je mělký, tudíš se pořád vyří pisek a oceán připomíná barvou spíš rybník, neuvidíte modrou barvu vody.

Anonym, 07.01.2016, Datum pobytu: 27.12.2015 - 6.1.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Waduwa, Hotel:Villa Ocean View

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Villa Ocean View, Waduwa, Srí Lanka Anonym 2016-01-07 2.4 1 10 Villa Ocean View

Celkem: 6 Srí Lanka úžasná, ale služby hotelu a zejména Silvestrovský program byl vyloženě zklamání. Hotel se zaměřuje zejména na Ruskou klientelu...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Srí Lanka úžasná, ale služby hotelu a zejména Silvestrovský program byl vyloženě zklamání. Hotel se zaměřuje zejména na Ruskou klientelu (90%) návštěvníků, kteří se tam však chovají naprosto otřesně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, všechno vybavení funkční, žádný problém v průběhu pobytu

Strava
Jídlo kvalitní, chutné i když velmi jednotvárné a opakující se. Při delším pobytu omrzí.

Služby hotelu
Silvestrovský program byla tragédie, nulová ogranizace, neprofesionální přístup. Šampaňské si museli i hosté s all-in hradit sami. Hosté z Ruska se chovali jako zvěř

Pláž
Pláž písečná, čistá, velké vlny neumožňují šnorchlování. Problém představují místní "beach boys" kteří na pláži obtěžují hosty, podbízí se zbožím a službami. Plavčík byl často opilý, strážce pláže místo odhánění otravných domordců podřimoval ve stínu.

Lukáš T., 06.01.2016, Datum pobytu: 25.12.2015 - 3.1.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Waduwa, Hotel:Hibiscus Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Hibiscus Beach, Waduwa, Srí Lanka Lukáš T. 2016-01-06 6 1 10 Hibiscus Beach Hotel

Celkem: 5,8 Hotel a ubytování bylo v docela v pořádku. Na pokoji nebyla lednička a koupelna velmi vlhka. Ale s ohledem na možnosti v této zemi...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a ubytování bylo v docela v pořádku. Na pokoji nebyla lednička a koupelna velmi vlhka. Ale s ohledem na možnosti v této zemi hodnotím ok. Služby hotelu respektive roumanitost jídla a pití podprůměrné. Stále něco dochazelo a bylo až další den. Nicméně příroda a krásy srí lanky vše vynahradi. Vyplatí se zajet do vnitrozemí. Zobrazit celou recenzi

Pláž
Pláž čistá. Ocean super. Dno oceánu pouze hladký písek takže paráda.

Michal Durfina, 06.01.2016, Datum pobytu: 25.12.2015 - 3.1.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Waduwa, Hotel:Villa Ocean View

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Villa Ocean View, Waduwa, Srí Lanka Michal Durfina 2016-01-06 5.8 1 10 Villa Ocean View

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800