Srí Lanka Srí Lanka

Mapa - Srílanská demokratická socialistická republika

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 18 940 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 18 940 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 8,8 Výborná dovolená, krásná příroda, teplý indický oceán, nádherná pláž, ochota domorodců.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená, krásná příroda, teplý indický oceán, nádherná pláž, ochota domorodců. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly čisté, každý den uklizené. Vždy byla doplněna balená voda, káva a čaj.

Strava
Strava byla velice chutná a rozmanitá. Hodně ovoce a zeleniny.

Služby hotelu
Jednání personálu bylo ochotné a vstřícné. Ráda bych, aby cestovní kancelář napsala vedení hotelu Koggala beach pochvalu za vynikající služby.

Pláž
Pláž je přímo před hotelem, dobře přístupná a upravená.

Lenka Wegenkittlová, 25.02.2015, Datum pobytu: 11.2. - 19.2.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Koggala Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Koggala Beach, Koggala, Srí Lanka Lenka Wegenkittlová 2015-02-25 8.8 1 10 kogalla beach

Celkem: 7,4 Srí Lanku jsme si opravdu zamilovali, ikdyž první dojem z letiště byl zmatený, ale hned jak jsme se šli vykoupat do oceánu jsme byli...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Srí Lanku jsme si opravdu zamilovali, ikdyž první dojem z letiště byl zmatený, ale hned jak jsme se šli vykoupat do oceánu jsme byli nadšení, krásné koupání, teplý oceán a nekonečné poloprázdné pláže, milí lidé a výborné jídlo.. I výlety se nám vydařily. Negombo je dobré právě pro podnikání výletů do Colomba či Kandy je to celkem blízko. Doporučuji ale výlety podnikat soukromě, vyplatí se to finančně a nabídek od taxikářů a místních cestovek je spousta. Najali jsme si velké auto s klimatizací a vše nás vyšlo mnohem levněji.. Také jsme byli velmi spokojeni se společností let. spol., stihli jsme se při tranzitu podívat i do Dubaje, sice v noci, ale dá se to , taxíkem do centra na Marina beach kde to žije i v nočních hodinách ..jen počítejte s tím, že to není úplně nejlevnější. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo příjemné v domcích v zahradě, která je pečlivě udržovaná. Pokoje jsou jednodušší, není to třeba jako v Egyptě, kdo hledá luxus, tak sem nepatří. Občas na pokoji někde něco trochu odřeného a omšelého, ale jinak vše v pořádku, klimatizace a čisto. Já osobně nejedu trávit dovolenou do pokoje. Služba každý den celý pokoj uklízela a převlékala povlečení a měnila ručníky. Nám se zde líbilo, protože hotel je rodinný a nejedná se o žádný velký komplex, byl zde i klid a pěkný udržovaný bazén a sezení před domečkem je také příjemné a celý komplex jinak působí velmi pěkně. Je dobře umístěn, je to blízko do centra Negomba když se nudíte.

Strava
Strava chutná, snídaně formou bufetu vcelku pestrá, dělali výborné omelety:). Jenom moc neumějí dělat kávu, ale naproti hotelu je výborná restaurace, kde mají i presovač:) ceny za jídlo jsou pro nás velmi příznivé, kdo má rád mořské plody tak je to opravdu báječné...večeře byla buď formou bufetu nebo jste si mohli vybrat z jídelního lístku 3 chody..jídlo bylo v hotelu dobré. V ostatních restauracích v okolí také, včetně sushi baru Samuraj, ten doporučuji. Opravdu vynikající.

Služby hotelu
Služba v hotelu dobrá, milí lidé. Uklízeli vše každý den. Obsluha milá.

Pláž
Hotel svou pláž nemá, to je trochu zavádějí v informacích o dovolené..pošlou Vás na pláž veřejnou, která patří k jiným hotelům , ale nemáte nárok na lehátko...tudíž my jsme stejně polehávali blíž u vody, jelikož jsme si to chtěli užít a jsou místa kde opravdu není nikdo, což je krásné..pak jsme kousek od nás našli hotel kde byl Beach bar a za konzumaci můžete použíti lehátko a slunečník a bylo to i blíž k vodě..opět záleží jakou má kdo představu a zda che proležet spíše dovolenou pod slunečníkem...Jinak pláže kolem hotelů jsou udržované, ani nemohu říct, že by nás vyloženě někdo otravoval, osloví vás místní, ale nejsou vlezlí, chtějí si třeba jen popovídat nebo Vám pochopitelně něco nabízí, ale to je stejné v těchto krajích, nám to nevadí.

Iveta Z., 20.02.2015, Datum pobytu: 22.1. - 3.2.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel:Paradise Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Paradise Holiday Village, Negombo, Srí Lanka Iveta Z. 2015-02-20 7.4 1 10 Paradise Holiday Village

Celkem: 7,8 Opět zmatky v názvech - ve voucheru jsme měli Beach, ale ubytování jsme měli rezervované ve Village. Málo lehátek u pláže a téměř žádný...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Opět zmatky v názvech - ve voucheru jsme měli Beach, ale ubytování jsme měli rezervované ve Village. Málo lehátek u pláže a téměř žádný stín.

Každý den navečer pršelo ale teplo bylo i přes déšť.

Výborné jsou výlety s Charliem (místní mluvící česky), který se vám prostě první den vnutí - má dokonalý přehled, kdy jaký Čech přijede. A donutí vás vybrat výlet s ním. Je pravda, že výlety s ním jsou i o půlku levnější, než z cestovky. A ještě levnější jsou od místních, kteří hovoří anglicky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nijak zdobné, horší koupelna, pokoj veliký, balkon. Každý den úklid, za bakšiš krásně ustláno. Lepší jsou pokoje v patře, těm na pláži se v pokojích proháněla všelijaká zvířata.

Strava
Snídaně hodně bohaté, vždy ovoce. To ale chybělo k večeři. Večeře vesměs pálivé - no je to Srí Lanka. Často krabi, krevety ale např. ryba na grilu ani jednou, jen smažené kousky. Tak jsme si na výborné chodili do místních restaurací. Ani jednou nám nebylo špatně z jídla.

Služby hotelu
Nulové, už ani animační programy nejsou. Jen bazén měli čistý.

Pláž
Úžasná, nekonečná. Téměř každou noc na pláži želvy kladly vajíčka. Písečná. Větší vlny a silné proudy. Bez mušliček, bez medúz. Občas kobry, ale na recepci vás uklidní že jedovaté určitě nejsou :-)

Radovana S., 17.02.2015, Datum pobytu: 31.1. - 14.2.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Club Koggala Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Club Koggala Village, Koggala, Srí Lanka Radovana S. 2015-02-17 7.8 1 10 Club Koggala Village / Beach

Celkem: 8,8 Ubytování je v bungalovech, které zprostředkují příjemné soukromí - výhled buď do zahrady nebo k laguně. Velmi milý personál, ať už na...

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování je v bungalovech, které zprostředkují příjemné soukromí - výhled buď do zahrady nebo k laguně. Velmi milý personál, ať už na recepci, v restauraci, úklid. Prostě všichni velmi milí. Jídlo dobré, i když občas víc pálivé - ale jsme na Srí Lance, s tím se musí počítat :) Skvělý bazén a přístup k moři. Tam velké vlny, které se ale dají zvládnout a my si je i užívali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalovy, předmístnost s dostatečným úložným prostorem a trezorem (varná konvice a kafíčka a čajíčky), příjemná ložnice s manželskou ložnicí, velkým zrcadlem a vstupem (u nás) do zahrady, koupelna se sprchovým koutem. Každý den poklizeno, výměna ručníků, když si zažádáte (položením cedulky na postel) převlečení postele. Postele občas zdobené kvítky nebo jinak (u nás třeba využívali můj volně položený šátek). Jinak po okolí pobíhají i různá zvířátka, viděli jsme veverku, ještěrky, ptáky, u laguny byli varani, pak jsme potkali i hada, ze kterého jsem sice nadšená nebyla, ale zmizel a pak už jsme ho neviděli :)

Strava
Dostatečný výběr jídel, jak u snídaně, obědů i večeří. Nepálivá i pálivá, množství salátů, polévky, pečiva, hlavních jídel i sladkého. V restauraci úžasný personál, okamžitě vám donesou pití a starají se o vás. Zajímá je, jak se vám líbí, jak se máte, nás se i ptali, na co bychom třeba měli chuť apod. A dvakrát jsme měli večeři venku u bazénu. Milé a romantické.

Služby hotelu
Se službami jsme spokojeni na 150% ;) Jak už jsem zmiňovala - personál v restauraci na jedničku s hvězdičkou, to samé služby z hotelu - kdykoliv jsme o cokoliv zažádali, bylo to hned s úsměvem splněno. U bazénu i na pláži klucí ochotně připraví lehátka a donesou vám čisté ručníky. Na kohokoliv z hotelového personálu kouknete, ihned se usměje, zdraví vás a ptají se, jak se máte a vy hned máte lepší den. A pokud jste na ně stejně usměvaví, mají hned lepší den obě strany :)

Pláž
U hotelu je veliký a skvělý bazén - různé stupně hloubky, šikovný i pro děti i pro dospělé. V bazénu probíhají dopoledne různé aktivity - vodní aerobic, vodní volejbal atd.

Pláž je přes cestu hotelu, přes den využívána pouze hosty hotelu. Na pláži je vždy jeden z kluků, který vám ochotně přinese čisté osušky a pokud už nejsou lehátka na požádání vám ho donese. A ještě se u toho usmívá. Stejně tak nás mile překvapilo, pokud máte all inclusive, že i u pláže jsme požádali o pití a ochotně vám ho donesl. Takže ani na pláži se o pití nemusíte starat.

Anonym, 06.02.2015, Datum pobytu: 22.1. - 4.2.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Marawila, Hotel:Club Palm Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Pláž 10 fotografií

Club Palm Bay, Marawila, Srí Lanka Anonym 2015-02-06 8.8 1 10 Club Palm Bay

Celkem: 7 Nádherná příroda, dlouhé písčité pláže, moře s velkými vlnami - nedalo se plavat, ale teplé a čisté, příjemný hotýlek se zelení v...

 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná příroda, dlouhé písčité pláže, moře s velkými vlnami - nedalo se plavat, ale teplé a čisté, příjemný hotýlek se zelení v zahradě, která byla dobře udržovaná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel celkově psobil velmi příjemně, zadní část hotelu ještě nebyla zrekonstruovaná - tam jsme bydleli my. Pokoj byl průměrný, byl cítit plísní a kanalizací, pokud se nevětralo, klimatizace byla hlučná. V noci v koupelně vylézali švábi. Když jsme po týdnu měli možnost přestěhovat se do zmodernizované časti, rozhodli jsme se zůstat ve staré. Výhodou byl naprostý klid, úžasný výhled na oceán a "zahrádka" před venkovním sezením a pláž na dosah.

Strava
Strava byla místní i kontinentální formou bufetu, dostatek ovoce, k snídani fresh džusy, maso často tvrdé. Jídla bylo vždy dostatek i v pozdějších hodinách.

Pláž
Pláž byla přímo "pod okny", přímo z pokoje byl přístup na pláž, která byla čistá, písčitá, většinou s malým množstvím lidí. Dalo se chodit na dlouhé procházky.

Moře bylo čisté, často s velkými vlnami, které bránily v plavání. Některé dny se dalo projít za vlny a plavat tam, šnorchlovat se dalo ve vzdálenější lokaci, v moři bylo množství barevných korálů, spousta ryb a viděli jsme i chobotnice a želvu.

Šárka V., 04.02.2015, Datum pobytu: 17.1. - 31.1.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Koggala Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Koggala Beach, Koggala, Srí Lanka Šárka V. 2015-02-04 7 1 10 Koggala Beach Hotel

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800