Srí Lanka Srí Lanka

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 11 060 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 11 060 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 8 Se zájezdem jsme byli spokojeni a odpovídal našim představám. Kvalita služby je v souladu s cenou. Zájezdy jsme si organizovali sami nebo...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Se zájezdem jsme byli spokojeni a odpovídal našim představám. Kvalita služby je v souladu s cenou. Zájezdy jsme si organizovali sami nebo ve spolupráci s jinými cestovními kancelářemi. Vzhledem k tomu, že jsme cestovali mimo hlavní sezónu, byla česká průvodkyně pouze na telefonu. Turisté, kteří neměli alespoň základní znalosti angličtiny nebo ruštiny měli trochu problémy a když je při odjezdu vysadil pouze arabsky mluvící řidič před letištěm na velmi rušné křižovatce bez jakýchkoli informaci, byli bezradní. Jinak zájezd doporučuji a užili jsme si krásnou dovolenou.

Všude, kde jsme cestovali, jsme se setkávali s velmi příjemnými lidmi, kteří se k nám chovali velmi přátelsky a všude jsme se, ačkoli jsme občas cestovali i veřejnou dopravou a někdy i večer, cítili bezpečně a neměli jsme žádný problém. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo ve dvoulůžkovém pokoji s koupenou a terasou. Pokoj byl čistý a pokojová služba chodila dvakrát denně. Jednou ráno uklidit odpad, ustlat a doplnit pitnou vodu do rychlovarné konvice a termosky. Denně byl doplňován čaj a káva a vyměněny ručníky. Večer přišla pokojová služba připravit postele na spaní, vyměnit náplň el.repelentu a opět doplnila nebo vyměnila chybějící věci. Klimatizace, televize i ostatní zařízení pokoje fungovalo bez závad. Pracovníci hotelu byli vždy vstřícní, příjemní a ochotní.

Strava
Naše stravování bylo formou polopenze, snídaně a večeře. Jídlo bylo velmi rozmanité, vždy bylo doplněné zeleninou a ovocem. U snídaně i u večeře bylo možné jíst klasická jídla, na která jsme zvyklí, a zároveň byla polovina jídel místních, tj. ke snídani bylo kuřecí, rybí nebo jiné kari, různé placky, rýže a pod. Veškeré jídlo bylo velmi chutné, prostor jídelny byl čistý a příjemně upravený, personál ochotný a milý. Každý večer hrála živá hudba a třikrát v týdnu byla "evropská" část jídel odpovídající některé evropské zemi /Británie,Španělsko.../.

Služby hotelu
Hotel byl velmi příjemný, čistý a všude dostatek ochotného personálu. Se službami recepce jsme byli spokojeni. Venkovní bazén a jeho okolí bylo upravené, po celý den možnost občerstvení nebo oběda v restauraci, kavárně, bazénovém baru nebo zahradní restauraci. K dispozici v hotelové zahradě a kolem bazénu jsou lehátka a plážové ručníky.

V celém hotelovém komplexu je ostraha.

Pláž
Pláž sousedí s hotelovou zahradou a je písčitá, dostatečně široká a v okolí hotelu čistá a uklizená. O sto metrů dále je pláž neuklizená a jsou na ní odpadky. V době naší dovolené nebylo vzhledem k ročnímu období možné z důvodu vysokých vln koupání v moři, ale pokud přijedou turisté mimo období dešťů, je možné se bez problémů koupat i tam.

Jitka F., 23.08.2016, Datum pobytu: 9.8. - 20.8.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Kalutara, Hotel:Tangerine Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tangerine Beach, Kalutara, Srí Lanka Jitka F. 2016-08-23 8 1 10 Tangerine Beach

Celkem: 7,6 Dovolená dobrá. Jen zájem ze strany Palma Travel, která dovolenou organizovala, byl mizivý. Vše jsme si museli organizovat a vyřídit...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená dobrá. Jen zájem ze strany Palma Travel, která dovolenou organizovala, byl mizivý.

Vše jsme si museli organizovat a vyřídit sami. S delegátkou jsme se nesetkali. Na uvedeném telefonu na Sri Lance byl záznamník ! Po několikerém pokusu jsme se dověděli, kdy přijede svozový autobus. Tak se společnosti Palma Travel už NE ! Rovněž při příletu do Colomba nešlo najít někoho, kdo měl na starosti dovoz do hotelu.

Až téměř po 45 min se našel místní řidič, průvodce. Tohle bylo špatně ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování standard, jež bylo zaplaceno, měl balkon s výhledem do zahrady a na zeď hotelu vedle. Za doplatek 70 dolarů jsem měl pěkný výhled na moře. Tohle by chtělo dořešit.

Strava
Strava výborná, pestrá, velký výběr. Obsluha rovněž výborná. Tady nelze nic vytknout. Snad jen, že každé pití i při all incusiv je nutno podepisovat. A to i mokrýma rukama u bazénu. Ale není to problém.

Služby hotelu
Hotel asi evropských 3 hvězd, rozhodně čistý, služby průměrné, personál ochotný.

Bez animačních programů, bez sportovních či jiných aktivit. Ale hodnotím kladně.

Pláž
Pláž strmější, drobný štěrk, vchází se bez bot, velké vlny. Je to oceán, s tím nic nenaděláme. Na pláži nečistoty, plasty, pet láhve, jež vyvrhuje moře i vyhazují místní. Úklid jednou za 3 dny nestačí.

Rudolf Nowak, 21.08.2016, Datum pobytu: 7.8. - 16.8.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Kalutara, Hotel:Tangerine Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tangerine Beach, Kalutara, Srí Lanka Rudolf Nowak 2016-08-21 7.6 1 10 Tangerine Beach

Celkem: 8,8 Celkově se nám dovolená moc líbila, byli jsme nadšeni.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkově se nám dovolená moc líbila, byli jsme nadšeni. Zobrazit celou recenzi

Kristýna M., 16.08.2016, Datum pobytu: 26.6. - 4.7.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Long Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Long Beach Resort, Koggala, Srí Lanka Kristýna M. 2016-08-16 8.8 1 10 Long Beach Resort

Celkem: 9 Velmi zajímavá zkušenost z naprosto odlišné země. Hotel a jeho okolí bylo přizpůsobeno našim zvyklostem - čistota, služby, strava, vlídný...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi zajímavá zkušenost z naprosto odlišné země. Hotel a jeho okolí bylo přizpůsobeno našim zvyklostem - čistota, služby, strava, vlídný personál, to vše na jedničku.

Koupat se v moři jsme se ale nesměli, stále visela červená vlajka a každému dovolili jen si namočit nohy po kolena, proto jsme dovolenou oživili několika zájezdy po ostrově. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprosto v pořádku, čisté, denně převlékali postel, čisté ručníky, uklizeno.

Strava
Velmi rozmanitá, bylo možné si vybírat jídlo jak v našem stylu, tak jejich typická jídla.

Vše bylo chutné, všeho bylo velké množství.

Služby hotelu
Ochota personálu, čistota, profesionalita - velká spokojenost.

Pláž
Pláž byla čistá ale bez lehátek, hosté využívali lehátka v zahradě hotelu, což bylo v daném případě vhodnější. Koupání v moři nebylo možné.

Anonym, 14.08.2016, Datum pobytu: 31.7. - 9.8.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Beruwela, Hotel:Eden Resort and Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Eden Resort and Spa, Beruwela, Srí Lanka Anonym 2016-08-14 9 1 10 Eden Resort & Spa

Celkem: 6,6 Srí Lanka - ostrov s úžasnou atmosférou, pro nás naprosto jiný svět

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Srí Lanka - ostrov s úžasnou atmosférou, pro nás naprosto jiný svět Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přes veškerou obrovskou snahu místních hotel zcela jistě neodpovídá našemu evropskému "hvězdičkovému" hodnocení, asi nejhorší bylo si zvyknout na sotva tekoucí sprchu ( nízký tlak vody), nejednalo se jen o náš pokoj.

Strava
Zahrnovala jak místní, tak pokus o evropskou stravu, snažili se respektovat i naše stravovací návyky ( hovězí, vepřové maso), ač si vystačí s curry a rýží, obrovskou nabídkou cizokrajného ovoce.

Služby hotelu
Na recepci toho moc nevyřídítě, manažeři hotelu dokáží zařídit téměř vše a umí většinou dobře anglicky.

Pláž
Krásná, oceán v červenci divoký, ale koupat se dalo.

Anonym, 31.07.2016, Datum pobytu: 16.7. - 28.7.2016
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Long Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Long Beach Resort, Koggala, Srí Lanka Anonym 2016-07-31 6.6 1 10 Long Beach

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622