Srí Lanka Srí Lanka

Mapa - Srílanská demokratická socialistická republika

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 21 982 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 21 982 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

20.06.2014 - Ivan Lopatka - Přečteno: 401× - Datum pobytu: 8.6. - 17.6.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ochotná obsluha v hotelu u všech zařízení: jídelna, bar-restaurace (3x), úklid pokoje, obsluha u bazénů. Je nutné si zvyknout na "bakšiš" a mít vhodně rozměněné rupije, takže 100 rupijí (asi 15 Kč). Pokud možno hned při příletu na letišti v Colombu! Například obsluha WC je ochotná: vystele prkénko papíry a usadí Vás až na mísu! ...a čeká bakšiš. Záchod i mísa jsou čisté! Ostatně i záchody v hotelu nejenom ve svém pokoji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj je příjemný s kompletním hygienickým zázemím (sprchový kout, záchod, umyvadlo, zrcadlo). Klimatizace, LED TV Panasonic (v mém pokoji, zahlédl jsem i starší typy v jiných pokojích), trezor bez příplatku, jako jsem to zažil jinde, rychlovarná konvice + kafe, cukr, suš.mléko, lednička a 2 zabalené vody vždy doplněné úklidem.

Strava
Strava je chutná s velkým výběrem. Sladkosti, saláty, ovoce a polévky - vše chutné. Možná by byla vhodná občas i zmrzlina jako doplnění k úplné dokonalosti!

Služby hotelu
O.K.! Není co dodat!

Pláž
Přístup i čistota O.K. K plavání v Indickém oceánu je nutno přijet mimo období dešťů a to není zrovna červen, ale leden, únor, březen, jak mi bylo na místě řečeno.

Long Beach Resort, Koggala, Srí Lanka Ivan Lopatka 2014-06-20 10 1 10 Hotel Long Beach

21.04.2014 - Josef H. - Přečteno: 399× - Datum pobytu: 2.4. - 17.4.2014

 • Celkem: 6,4
 • 5,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se celkem vyvedla, byli jsme spokojeni, až na pár věcí, např., že při příletu měl zástupce cestovky čekat na letišti, aby nás odvezl na hotel, tak se nestalo, museli jsme si objednávat taxika atp. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na to, že české cestovky tento resort nabízí jak pětihvězdičkový, myslím s porovnáním s jinými hotely by to měla být lepší tříhvězda!!!

Strava
Ke stravě na hotelu se nedá nic vytknout, byla dá se říci výborná, ale je s podivem, že v nabídce All inklusive.. při objednání vína bílého či červeného se nevztahovalo na All inklusive, taktéž při objednání kávy nebo čaje v restauraci. Toto vše bylo za poplatek.

Služby hotelu
Služby hotelu byly dobré, i když ne perfektní, např bazen měl být otevřen od 8 hodin ráno, častokrát se stalo, že jste musel čekat 10, někdy 20minut, když jste si chtěl jít před snídaní v 8.hodin zaplavat minut, než vás do bazénu pustili.

Pláž
Koupání v moři nebylo dobré vzhledem k velkým vlnám a silným proudům, pláž nebyla udržovaná, na pláži vyplavené nečistoty z moře. Šnorchování žádné, myslím, že tyto aspekty by měly být v nabídce zájezdu uveřejněny. Jinak voda docela čistá a teplá. Pro děti koupání v moři velmi nebezpečné a zcela nevhodné.(také by mělo být uveřejněno v nabídce)

Royal Palms Beach, Waduwa, Srí Lanka Josef H. 2014-04-21 6.4 1 10 Sri lanka- Royal Palm Beach

31.03.2014 - Jiří Spěváček - Přečteno: 449× - Datum pobytu: 18.3. - 27.3.2014

 • Celkem: 9,8
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel naprosto úžasný, personál milý a velmi vstřícný. Hotel svou polohou splnil naše očekávání, není co vytknout. Bazény každodenně upravovány, pláž široká a dlouhá. Část pláže přiléhající k bazénu střežena pracovníky hotelu, nedochází k otravování místními prodejci a obchodníky. Široká nabídka doprovodných akcí a animací. Možnost využití hotelového taxi. Hotel je oázou klidu a soukromí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Stylově zařízené pokoje o dostatečné velikosti, klimatizované. Úklid každý den, stejně tak výměna ručníků. Odpovídá klasifikaci.

Strava
Velmi pestrá, od plodů moře přes všechny druhy mas, zeleniny. Oddělen studený a teplý bufet. Dostatek čerstvého ovoce a zákusků. Velmi hezká úprava nabízených jídel. Číšníci ochotní, nevyžadují nějaký ten dolar. Vždy s úsměvem, ať již nějaký ten bakšiš dostanou či nikoliv. Splňuje všechny kritéria pro velmi kvalitní gastronomii.

Služby hotelu
Zase bez výhrad, pro personál snad neexistuje věc, kterou by odmítly.

Pláž
Krásná široká a dlouhá pláž, sice veřejná, ale část přiléhající k hotelu je ohraničená a střežená. Vstup do moře pozvolný, ale je to oceán. Velké vlny a nebezpečí zpětných proudů. Není dobře se pouštět daleko od břehu. Čistota na pláži standart, voda teplá a relativně čistá. Pouze přítomnost písku s ohledem na převalující se vlny.

Heritance Ahungalla, Beruwela, Srí Lanka Jiří Spěváček 2014-03-31 9.8 1 10 Heritance Ahungalla Srí Lanka

18.02.2014 - Jaromír Kahuda - Přečteno: 775× - Datum pobytu: 2.2. - 13.2.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd hodnotíme velmi dobře co do programu i kvality služeb, zejména delegát Ota byl vynikající. Naprosto kriticky však musíme hodnotit dopravu s leteckou společností. Nejedná se jen o nevyhovující letadlo ale i špatnou organizaci letu, kdy cesta zpět trvala 22 hod. Zejména mezipřistání při cestě zpět na Maledivách byl doslova šokující zážitek. Již nikdy si nekoupíme zájezd na větší vzdálenost, kde dopravcem bude tato společnost, která poškozuje české CK. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré, včetně služeb.

Strava
Velmi dobrá.

Služby hotelu
Velmi dobrý dojem.

Pláž
Velmi dobrá bez připomínek.

Tangerine Beach, Waduwa, Srí Lanka Jaromír Kahuda 2014-02-18 10 1 10 TANGERINE BEACH HOTEL AI

15.01.2014 - Jana Č - Přečteno: 1213× - Datum pobytu: 27.10. - 8.11.2013

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na Srí Lance byla úžasná. Je to země s nádhernou přírodou, spoustou památek, země s teplým, čistým mořem a velice příjemnými lidmi.

Hotel Chaaya Tranz je na pláži v pěkné tropické zahradě v městečku Hikkaduwa. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vzhledem k tomu, že hotel Chaaya Tranz byl před 9 lety zničen vlnou tsunami, je po celkové rekonstrukci. Všechny pokoje tohoto hotelu jsou situovány s výhledem na moře. Vybavení je standardní, naprosto dostačující. Pokoje jsou prostorné a mají velký balkon.

Strava
Strava byla pestrá. Vybírat se dalo z množství teplých i studených pokrmů. Výběr pečiva, různé placky, vafle. Grilované maso, ryby, mořské plody. Jídlo čistě zeleninové pro vegetariány. Velký výběr dezertů, malých dortíků. Úžasný ananas, melouny, několik druhů banánů, karamboly a jiné tropické ovoce.

Služby hotelu
Byli jsme v hotelu mimo sezonu, takže nevím jaké služby hotel běžně poskytuje. Nám byly nabízeny masáže. Jinak je na hotelu internet. Animační programy v době našeho pobytu nebyly, ale vůbec to nevadilo.

Pláž
Hotel leží přímo na pláži. Pláž je písečná, s pozvolným vstupem do vody. Dá se zde velice dobře plavat, nejsou tu velké vlny, protože pláž je chráněna korálovým útesem. K dispozici jsou osušky i lehátka. Leží se pod palmami nebo jinými stromy, jsou tu i slunečníky.

Chaaya Tranz, Hikkaduwa, Srí Lanka Jana Č 2014-01-15 10 1 10 Chaaya Tranz

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800