Srí Lanka Srí Lanka

Mapa - Srílanská demokratická socialistická republika

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 18 640 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 18 640 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 5,8 Hotel dobry, bazen teply, ocean - velke vlny takze bez možnosti koupaní, okoli nikde nic, ale v blizkosti 10km centrum.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel dobry, bazen teply, ocean - velke vlny takze bez možnosti koupaní, okoli nikde nic, ale v blizkosti 10km centrum. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chybela nam nejaka forma zábavy - animacni programy nebo tak něco..

Strava
rozmanita, nechybeli dortiky po večeři i ovoce

Pláž
viz vyse.

Kateřina V., 17.06.2015, Datum pobytu: 5.6. - 14.6.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Induruwa, Hotel:Pandanus Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pandanus Beach Resort & Spa, Induruwa, Srí Lanka Kateřina V. 2015-06-17 5.8 1 10 Pandanus Beach Resort & Spa (AI)

Celkem: 9,2 Vydařená dovolená

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vydařená dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré, odpovídá určitě standartu 4*, prostorné pokoje, kvalitní a prostorné sociální příslušenství

Strava
Polopenze dostačovala, snídaně, večeře formou bufetu, dostatečný výběr. Oběd se v případě potřeby nechal řešit v přilehlé restauraci za ceny podobné cenám v ČR

Služby hotelu
Bazén přímo před pokojem, lehátka pod palmami v zahradě, vše přiléhající k pláži.

Pláž
Písčitá, dlouhá (?2km). V době naší dobolené (počátek května) začínal monzun a tak byly veliké vlny, které téměř znemožňovali koupání přímo u hotelu. Koupat se ale nechá v cca 300m vzdáleném místě za útesem. Voda velmo teplá (? 28-30), velké vlny a písek ji ale kalí.

Jiří K., 15.05.2015, Datum pobytu: 30.4. - 12.5.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Induruwa, Hotel:Pandanus Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Pandanus Beach Resort & Spa, Induruwa, Srí Lanka Jiří K. 2015-05-15 9.2 1 10 Pandanus Beach Resort & Spa (AI)

Celkem: 4 Hotel se nachází na pěkné pláži, kterou místní domorodci znečištují odpadky.V moři jsou velké vlny, špatně se plave.

 • 2,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Hotel se nachází na pěkné pláži, kterou místní domorodci znečištují odpadky.V moři jsou velké vlny, špatně se plave. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovída počtu hvězdiček, ale velká nepříjemnost přítomnost brouků, kteří v noci vylézají z postele a matrací / něco jako u nás štěnice( a koušou.Do dnešní doby máme velmi nepříjemné zánětlivé pupeny.

Strava
Strava odpovídá počtu hvězdiček v hotelu, nedostatek je neposkytovaná pitná voda zdarma.

Služby hotelu
Dle našeho názoru veškeré nápoje drahé/ pivo 100,--Kč(. V době našeho zájezdu několik dnů odmítli prodat alkoholické nápoje.

Hana Dřízková, 08.05.2015, Datum pobytu: 23.4. - 5.5.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Club Koggala Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Club Koggala Village, Koggala, Srí Lanka Hana Dřízková 2015-05-08 4 1 10 Club Koggala Village

Celkem: 10 Opravdu kouzelné místo na zemi.

 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Opravdu kouzelné místo na zemi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotely byly v velice kvalitní, při střední kvalitě to bylo vyváženo místem a dosažitelností míst prohlídky

Strava
Všechno se dá sníst - nic nepálí neuvěřitelně a hodně ano.

Služby hotelu
Vše výborné. Snad jen masové skupiny neustále opíjejících se číňanů.

Program poznávacího zájezdu
Program výtečný. Průvodce nám ukázal to co by cizinec nikdy nenašel ani neviděl.

Anonym, 06.05.2015, Datum pobytu: 22.4. - 3.5.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Bentota, Hotel:Ceysands

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Ceysands, Bentota, Srí Lanka Anonym 2015-05-06 10 1 10 Srí Lanka - Okruh včetně vstupů + pobyt Hotel Centara Ceysands

Celkem: 7,6 Celkově jsme byli s dovolenou velmi spokojeni. Těšili jsme se i na úroveň služeb letecké společnosti Emirates, byl to náš první let s...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme byli s dovolenou velmi spokojeni. Těšili jsme se i na úroveň služeb letecké společnosti Emirates, byl to náš první let s touto společností a let Boeningem 777 byl pro nás zážitek :-) Dovolená předčila naše očekávání a chceme se brzy vrátit, zřejmě na stejné místo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se nám velmi líbil. Je umístěný v rozsáhlé tropické zahradě, ohraničené z jedné strany sladkovodní lagunou, ve které bych ale koupání rozhodně nedoporučovala, protože první zvíře, které jsme po příjezdu spatřili, byl malý varan. Ale s tím musí člověk v této zemi prostě počítat...Bungalov byl pro dva lidi nadstandardně prostorný, velmi slušně zařízený, myslím, že o podobné koupelně by si leckterý Čech mohl nechat jen zdát... Lednička byla funkční, klimatizace taktéž, teplá voda tekla stále. Velmi prostorná skříň, trezor...

Strava
Strava nás naprosto nadchla, protože jsme milovníci ostrých jídel. ale bylo možné si vybrat dostatek jídla i z nepálivé nabídky. Každý den bylo něco jiného, několikrát jsme měli možnost vybrat si suroviny dle své chuti a kuchaři je obratem připravili. Bylo toho tolik, že například polévky jsme nikdy neochutnali, možná i vzhledem k teplotám vzduchu. Jídelna není klimatizovaná, jsou zde pouze umístěné stropní ventilátory. Z ovoce převažuje mango, ananas a malé banány, jejichž chuť je naprosto odlišná od těch českých :-) Dezerty jsou velmi sladké a velmi odlišné od českých, ale konzumovali jsme je stále, protože jsou prostě vynikající ! Během jídla číšníci nabízejí čistou vodu, naše původní obavy, že by mohla být závadná, se ukázaly naprosto jako liché. Poté jsme si začali přidávat do míchaných nápojů led a bylo to bez problémů. Číšníci vždy ochotně donesli i nápoje z baru, tedy i pivo.

Služby hotelu
Personál hotelu je velmi vstřícný a přátelský, neustále nás někdo zdravil a přál nám hezký den. Když jsme chtěli někomu dát nějaké spropitné, tak jsme ho dali, ale nikdy se nám nestalo, že by ho někdo vyžadoval. Poměrně často jsme se zapojovali do programu hotelu, ale pouze přes den, spíše do sportovních akcí. Večer bývá program každý den, ale zúčastňuje se jej pouze málo lidí. Naše delegátka byla pouze "na telefonu", ale z recepce jí vždy ochotně zavolali a ona se nám pak ozvala na pokoj zpět. V hotelu jsou k dispozici masáže, my jsme je nestihli vyzkoušet, snad příště...ostatní si je chválili. v Hotelu převažuje ruská klientela, Čechů zde bylo velmi málo, pár Angličanů, Němců a Holanďanů. Bazén je obrovský. Lehátek u bazénu je dostatek, na pláži jich moc není, ale také tam skoro nikdo nechodí. V hotelu jsou stálými návštěvníky kavky a veverky, kavky se snaží osvěžit v bazénu, veverky pobíhají mezi lehátky. jeden z chlapců měl na starosti jejich celodenní plašení, ale nebyl moc úspěšný :-) Občas vzal personál hotelu na milost nějakého psa a nevyháněl ho, psi obecně na Cejlonu nejsou vyhublí jako např. v Chorvatksu, ale jsou samozřejmě rádi za nějaké přilepšení, my jsme milovníci psů, tak nám to vyhovovalo. Vzhledem k budhismu zde nikdo zvířatům neubližuje a to nás těšilo...

Pláž
Pláž je poměrně liduprázdná, pár lehátek, moře má sílu a "tahá" zpět. Odpoledne byla obvykle červená vlajka a nesmělo se již do vody. Břeh se rychle svažuje. Toto místo je naprosto nevhodné pro děti!! Dvakrát jsme si byli zaplavat a zbytek pobytu jsme strávili u bazénu, kde je to opravdu příjemnější :-) V moři jsou poměrně velké vlny, voda není průzračná, protože břeh je písčitý, se spoustou mušlí a krabů.

Helena C., 04.05.2015, Datum pobytu: 7.4. - 16.4.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Marawila, Hotel:Club Palm Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Palm Bay, Marawila, Srí Lanka Helena C. 2015-05-04 7.6 1 10 Club Palm Bay

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800