Dovolená Srí Lanka 2015 | Invia.cz

Srí Lanka Srí Lanka

Mapa - Srílanská demokratická socialistická republika

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 20 321 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 20 321 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 9 Byli jsme mile překvapeni z celkové dovolené na tomto hotelu.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme mile překvapeni z celkové dovolené na tomto hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo moc dobré uklid na pokoji perfektní i z květinovou výzdobou.

Strava
Jídla bylo velice hodně a bylo z čeho vybírat ale většina jídla byla pálivá.Já to miluju takže jsem byl ve svém živlu :D

Služby hotelu
Služby na hotelu jsou na vysoké urovni celý personál byl velice milý a usměvavý.

Pláž
Trochu špinavá asi jako všude na veřejných plážích a v našem období byly veliké vlny.

Anonym, 06.10.2015, Datum pobytu: 20.9. - 2.10.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Waduwa, Hotel:Mermaid & Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Na pláži u hotelu 1 fotografie

Mermaid & Club, Waduwa, Srí Lanka Anonym 2015-10-06 9 1 10 Mermaid & Club

Celkem: 8 Po dlouhé cestě jsme byli po přistání v Colombu dopraveni osobním vozem pořádající cestovní kanceláře na hotel a dále už jsme o ní...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Po dlouhé cestě jsme byli po přistání v Colombu dopraveni osobním vozem pořádající cestovní kanceláře na hotel a dále už jsme o ní neslyšeli,až den před odletem.V hotelu se nám napřed snažili vnutit pokoj,v zadní části hotelu(páchnoucí,tmavý,ušpiněný).Po důrazném odmítnutí nám bylo sděleno,že náš pokoj,který jsme měli původně dostat je ještě obsazen a neuklizen a bude k dispozici asi za tři hodiny.Vydrželi jsme a byl dle našich představ k úplné spokojenosti.Dále jsme se o sebe museli postarat sami,protože česky,nebo slovenský mluvící delegát uvedený ve smlouvě samozřejmě nebyl.Při čekání na pokoj,se z pláže ozvalo česky:" Ty pít kokos?".A od této chvíle začalo úžasné objevování tajů Srí Lanky se vším,co k tomu patří.Poděkování patří domorodci ,mluvícímu velmi dobře česky.Jmenuje se Charlie a je schopen jako průvodce zajistit cokoli a kdykoliv se Vám zachce.Navíc Vám podá naprosto pravdivý obraz toho jak to tam chodí a ohlídá Vás,aby jste nebyli obráni přemrštěnými cenami o finance.Poradí i o vhodnosti výšky"bakšiše".Kde se smlouvá a kde ne.O vhodnosti,či nevhodnosti focení atd.Jeho nabídnuté ceny,za výlety,včetně kvalitní dopravy a vstupů jsou velmi přijatelné a oproti agenturám výrazně nižší.Na závěr pobytu byl zrovna úplněk,u nich je to svátek,byli jsme pozváni na rodinný sváteční oběd domů k Charliemu.Výborné.Máme mnoho krásných zážitků,viděli jsme mnoho zajímavého a snad i častečně pochopili jejich filozofii života.Procestovali jsme po Srí Lance asi 1000KmDěkujeme Charlie!Uvádím zde jeho telefonní číslo,protože je rád ochoten pomoci při řešení nenadálých problémů,které mohou vzniknout. Tel:+94778761719.Po ukončení pobytu jsme museli opustit pokoj do 14 hod.,nešlo dokoupit prodloužení a odvoz na letiště byl zajištěn v 19 hod.Tato drobná negativa však nedokázala narušit pocit z výborně stráveného pobytu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita velmi dobrá,každý den úklid,či dle dohovoru.Za mírný bakšiš květiny do postele a umělecké stlaní postele.Klimatizace,ventilátor a další vybavení bez problémů.Rychlovarná konvice na pokoji a doplňování zásob čaje a kávy je velmi příjemným doplňkem.

Strava
Strava velmi bohatá,cca 10-12 teplých pokrmů na snídani a večeři.Forma švédského stolu.K tomu hodné typů salátů,

zákusků,pečiva,nápojů a dalších specialit místní kuchyně.Vybere si každý.Měli jsme polopenzi,takže obědy jsme řešili v okolních restauracích a na výletech.Protože,když chci poznat zemi,tak se vším,co k tomu patří.Rozmanitost jejich úprav a chutí je pestrá a zajimavá.Rádi se s Vámi podělí o recepet.

Služby hotelu
Hotel pěkný ,čistý,jinak řešený než jsme zvyklí.Jednak je tam stabilní teplota a velmi vysoká vlhkost vzduchu,takže dlažba stále mokrá,vše je řešeno vzdušně.Rozdíl mezi teplotou ráno a večer,nebo když prší je cca 2-3 stupně.Jediné ,co na hotelu pokulhávalo je bar a možnost společenské zábavy.Otevírací doba velmi krátká a výběr nealko i alko nápojů relativně malý.

Pláž
Pláž cca 50m od terasy pokoje,přístup výborný,lidí málo,plavání po celý pobyt zakázáno(velké vlny),nicméně vyřádění ve vlnách povoleno.Čistota normální,každý týden probíhá čištění a sběr vyplavených nečistot.Největší hluk a povyk tam vyráběli Němečtí turisté.Domorodci na pláži nabízí různé předměty ke koupi,po důrázném odmítnutí a vysvětlení,že až to budu chtít, tak za ním zajdu,dají pokoj.Řekli si to asi mezi sebou,měli jsme klid.Noční sledování krabů s baterkou na pláži je příjemný zážitek.

Milan Libiš, 02.10.2015, Datum pobytu: 20.9. - 29.9.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Koggala Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Koggala Beach, Koggala, Srí Lanka Milan Libiš 2015-10-02 8 1 10 Koggala Beach Hotel

Celkem: 8,6 Nejlepší dovolená!

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nejlepší dovolená! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl pěkný a čistý.

Strava
Hodně pálivá, ale rozmanitá a chutná.

Služby hotelu
Personál na jedničku!

Pláž
Mrzelo nás, že za celý pobyt nebylo možné se vykoupat v moři, s tím jsme nepočítali.

Dominika G., 30.09.2015, Datum pobytu: 15.9. - 24.9.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Marawila, Hotel:Club Palm Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Palm Bay, Marawila, Srí Lanka Dominika G. 2015-09-30 8.6 1 10 Club Palm Bay

Celkem: 6,8 Starší hotel je zasazen do příjemného prostředí palmové zahrady s překrásným výhledem na oceán.

 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Starší hotel je zasazen do příjemného prostředí palmové zahrady s překrásným výhledem na oceán. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokud člověk jezdí po výletech a pokoj má jen na přespání, tak to vyhovuje. Pokud by člověk trávil dovolenou v místě, bylo by co zlepšovat - prostor vyhovuje, nicméně je tmavý, páchne zatuchlinou (pravděpodobně z důvodu vysoké vlhkosti vzduchu), větrat se moc nedalo z důvodu páchnoucích kanálů v okolí hotelu. S čistotou problém nebyl a pokud se vyskytl problém, např. utržená sprcha, po nahlášení na recepci byl okamžitě vyřešen.

Strava
Vynikající, bylo z čeho vybírat, výborné dezerty. Absolutně bez připomínek.

Služby hotelu
Bez problému. Usměvavý, velice ochotný personál.

Pláž
Přímo před hotelem se koupat moc nedalo z důvodu velkých vln, cca o 100m dále se dalo koupat - místo je chráněno korálovým útesem. Pláže jsou písčité, relativně čisté. Voda krásně teplá.

Anonym, 25.09.2015, Datum pobytu: 8.9. - 22.9.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Beruwela, Hotel:Taprospa Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Taprospa Resort, Beruwela, Srí Lanka Anonym 2015-09-25 6.8 1 10 Taprospa Footprints

Celkem: 8,8 Návštěvu Srí Lanky rozhodně doporučuji. Bylo by škoda zůstat jen u moře a proto je dobré buď jezdit na výlety nebo ještě lépe si udělat...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Návštěvu Srí Lanky rozhodně doporučuji. Bylo by škoda zůstat jen u moře a proto je dobré buď jezdit na výlety nebo ještě lépe si udělat okruh po ostrově. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi dobré. Vše bylo čisté.

Strava
Strava byla dostatečně pestrá. Někdo mohl mít problémy s ostřejším jídlem ale vždy se dalo najít něco, co nebylo kořeněné

Služby hotelu
Služby hotelu byly na velmi dobré úrovni. Personál od kuchařů přes recepční po uklízeče dělal vše proto, aby se hosté cítili pohodlně.

Pláž
Pláž je naprosto fantastická ale pozor - v září jsou zde velké vlny které vám neumožní v moři plavat. Na tzv vyblbnutí jsou ale vlny vynikající a užili jsme si spoustu legrace

Anonym, 23.09.2015, Datum pobytu: 8.9. - 18.9.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Koggala Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Koggala Beach, Koggala, Srí Lanka Anonym 2015-09-23 8.8 1 10 Koggala Beach Hotel

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800