Srí Lanka Srí Lanka

Mapa - Srílanská demokratická socialistická republika

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 19 900 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 19 900 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 7,6 Celkový dojem je výborný - doporučuji

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem je výborný - doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, bez problému. Odpovídalo třem hvězdičkám. Občas vběhla dovnitř ještěrka.

Strava
Stava byla výborná. Střídaly se různé druhy jídel. Velice časté byly mořské plody - hlavně tuňák, krevety, kalamáry. Podávalo se i kuřecí, vepřové a hovězí. Vepřové a Hovězí mohlo být déle vařené.

K večeři se muselo zvlášť dokupovat pití.

Služby hotelu
Služby hotelu byly na vysoké úrovni. Příjemný a ochotný personál. Bohužel nebylo možné si zapůjčit hotelový ručník na pláž, alespoň ne s vědomím personálu.

Pláž
Hotel se nachází přímo u pláže. Přistup do moře není dobrý, protože hned na kraji moře se nachází útes o který se lámou velké vlny (alespoň v této části roku). Dle informací místních bude cca od října do března (hlavní sezóna) moře klidnější. Koupání je lepší v přilehlé zátoce cca 500m od hotelu, kde jsou menší vlny. Pláže jsou čisté. V moři byly vidět velké želvy a cca 1 km od hotelu se nachází korálový útes, kde je vidět mnoho druhů ryb. Místa na šnorchlování určitě jsou. Lidí bylo málo, nebyla ještě hlavní sezóna. Většina turistů jsou Rusové.

Radek D., 30.09.2014, Datum pobytu: 16.9. - 27.9.2014
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel:Citrus Hikkaduwa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Citrus Hikkaduwa, Hikkaduwa, Srí Lanka Radek D. 2014-09-30 7.6 1 10 září 2014 Hotel Citrus - Srí Lanka

Celkem: 8,4 Dovolená byla úžasná! Co k tomu více dodat?

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla úžasná! Co k tomu více dodat? Zobrazit celou recenzi

Petra S., 30.09.2014, Datum pobytu: 15.9. - 25.9.2014
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Kalutara, Hotel:Tangerine Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Tangerine Beach, Kalutara, Srí Lanka Petra S. 2014-09-30 8.4 1 10 Srí Lanka- Tangerine Beach Hotel

Celkem: 9,2 Pokyny s letenkami, vízy a pojištěním jsme obdrželi mailem včas a v řádném detailu. Organizace byla dobrá až na maličkosti, jako...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pokyny s letenkami, vízy a pojištěním jsme obdrželi mailem včas a v řádném detailu. Organizace byla dobrá až na maličkosti, jako například to, že nás řidič z letiště vezl do úplně jiného hotelu a kde je náš nasmlouvaný vůbec netušil. Naštěstí nebyl náš hotel daleko. Česky mluvící delegátka nás kontaktovala ve smluvený čas. S ní jsme si domluvily i zájezdy, o které jsme měly zájem. Jednání bylo příjemné. V cenách výletů jsme měly mít i vstupy, což ovšem průvodce evidentně nevěděl, takže jsme si jeden vstup zaplatily samy a až poté jsme na to upozornily. Když jsme o tom informovaly výše zmíněnou delegátku, nedočkaly jsme se žádné odpovědi, natož vrácení peněz, které jsme neměly platit. To nás trochu zklamalo. Nicméně jsme nechtěly kazit dovolenou řešením malicherností a nechaly jsme být (na jednu stranu to byla i naše chyba, měly jsme se ozvat hned). Jinak dovolená rozhodně odpovídala popisu cestovní kanceláře. Srí lanka je krásná země, kterou stojí za to vidět. Negombo je kousek od letiště, což je po náročném letu příjemné. Není to špatná lokalita a v případě dalšího cestování po památkách je to blíže než třeba z jihu. Pokud bych se ale do budoucna vracela, tak spíše na jih země, kde jsou hezčí pláže, méně místních lidí na plážích a větší klid. Co se týče počasí, tak bylo super, víceméně polojasno, když už zapršelo, tak chvíli v noci nebo po ránu a pak bylo zase slunce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování naprosto odpovídalo popisu. Hotel se nám moc líbil, v pokoji vše funkční. Denně bylo řádně uklizeno. Bazén byl moc hezký a čistý. Vždy byl dostatek lehátek. Personál velice příjemný.

Strava
Měli jsme pro jistotu zaplacenou polopenzi. Jídlo v hotelu bylo moc chutné. Kuchaři pracovali v rukavicícha vcelku se zdálo, že dodržují řádně hygienu v kuchyni.

Služby hotelu
Služby byly odpovídající kategorii hotelu.

Pláž
Vzhledem k tomu, že jsme byly prakticky ve městě, tak tomu určitě odpovídala i pláž. Byla poměrně znečištěná a vůle ji uklidit moc nebyla i navzdory tomu, že ji lemují hotely. Pláž je široká písčitá a na první pohled opravdu krásná. Byly opravdu vysoké vlny, v žádném případě se nedalo plavat, maximálně "poskakovat" ve vlnách u břehu. Pro děti to v žádném případě nebylo. Celá pláž je ale prakticky veřejná, což byl pro mě největší kámen úrazu. Místní si pro zábavu dělali exkurze na bílé lidi pobývající na pláži. Neustále nás někdo oslovoval (s evropskými ženami se místní moc bavit neumí, diskuze s nimi je většinou docela nepříjemná, jelikož neví, co si mohou dovolit), sedal si k nám, stoupl si před nás a v průsvitném spodním prádle předváděl jakési cvičební kreace, nabízel nějaké zboží nebo si těsně k nám sedl a prostě seděl. Ještě horší, když se si vedle nás stoupla skupinka místních a neskrytě nás třeba 2 hodiny okukovala, dokud jsme si nesbalily věci a nešly jinam, kam přišla jiná skupinka, která se chovala stejně. Turisté tak na pláži nikdy moc dlouho nevydrželi, jelikož se na ně vždy někdo navěsil (zájem místních se týkal žen o něco více, obtěžovali ale i muže). Holt jiný kraj, jiný mrav. Člověk se musí obrnět. Nádherné byly západy slunce nad oceánem.

Romana H., 23.09.2014, Datum pobytu: 10.9. - 19.9.2014
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel:Paradise Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Paradise Holiday Village, Negombo, Srí Lanka Romana H. 2014-09-23 9.2 1 10 Paradise Holiday Village

Celkem: 10 Ochotná obsluha v hotelu u všech zařízení: jídelna, bar-restaurace (3x), úklid pokoje, obsluha u bazénů. Je nutné si zvyknout na "bakšiš"...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ochotná obsluha v hotelu u všech zařízení: jídelna, bar-restaurace (3x), úklid pokoje, obsluha u bazénů. Je nutné si zvyknout na "bakšiš" a mít vhodně rozměněné rupije, takže 100 rupijí (asi 15 Kč). Pokud možno hned při příletu na letišti v Colombu! Například obsluha WC je ochotná: vystele prkénko papíry a usadí Vás až na mísu! ...a čeká bakšiš. Záchod i mísa jsou čisté! Ostatně i záchody v hotelu nejenom ve svém pokoji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj je příjemný s kompletním hygienickým zázemím (sprchový kout, záchod, umyvadlo, zrcadlo). Klimatizace, LED TV Panasonic (v mém pokoji, zahlédl jsem i starší typy v jiných pokojích), trezor bez příplatku, jako jsem to zažil jinde, rychlovarná konvice + kafe, cukr, suš.mléko, lednička a 2 zabalené vody vždy doplněné úklidem.

Strava
Strava je chutná s velkým výběrem. Sladkosti, saláty, ovoce a polévky - vše chutné. Možná by byla vhodná občas i zmrzlina jako doplnění k úplné dokonalosti!

Služby hotelu
O.K.! Není co dodat!

Pláž
Přístup i čistota O.K. K plavání v Indickém oceánu je nutno přijet mimo období dešťů a to není zrovna červen, ale leden, únor, březen, jak mi bylo na místě řečeno.

Ivan Lopatka, 20.06.2014, Datum pobytu: 8.6. - 17.6.2014
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Long Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

sladkosti 3 fotografie

Long Beach Resort, Koggala, Srí Lanka Ivan Lopatka 2014-06-20 10 1 10 Hotel Long Beach

Celkem: 6,4 Dovolená se celkem vyvedla, byli jsme spokojeni, až na pár věcí, např., že při příletu měl zástupce cestovky čekat na letišti, aby nás...

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se celkem vyvedla, byli jsme spokojeni, až na pár věcí, např., že při příletu měl zástupce cestovky čekat na letišti, aby nás odvezl na hotel, tak se nestalo, museli jsme si objednávat taxika atp. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na to, že české cestovky tento resort nabízí jak pětihvězdičkový, myslím s porovnáním s jinými hotely by to měla být lepší tříhvězda!!!

Strava
Ke stravě na hotelu se nedá nic vytknout, byla dá se říci výborná, ale je s podivem, že v nabídce All inklusive.. při objednání vína bílého či červeného se nevztahovalo na All inklusive, taktéž při objednání kávy nebo čaje v restauraci. Toto vše bylo za poplatek.

Služby hotelu
Služby hotelu byly dobré, i když ne perfektní, např bazen měl být otevřen od 8 hodin ráno, častokrát se stalo, že jste musel čekat 10, někdy 20minut, když jste si chtěl jít před snídaní v 8.hodin zaplavat minut, než vás do bazénu pustili.

Pláž
Koupání v moři nebylo dobré vzhledem k velkým vlnám a silným proudům, pláž nebyla udržovaná, na pláži vyplavené nečistoty z moře. Šnorchování žádné, myslím, že tyto aspekty by měly být v nabídce zájezdu uveřejněny. Jinak voda docela čistá a teplá. Pro děti koupání v moři velmi nebezpečné a zcela nevhodné.(také by mělo být uveřejněno v nabídce)

Josef H., 21.04.2014, Datum pobytu: 2.4. - 17.4.2014
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Waduwa, Hotel:Royal Palms Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (12) Ne (0)

Royal Palms Beach, Waduwa, Srí Lanka Josef H. 2014-04-21 6.4 1 10 Sri lanka- Royal Palm Beach

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800