Srí Lanka Srí Lanka

Mapa - Srílanská demokratická socialistická republika

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město: Kolombo
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 70% vyznání představuje budhismus, 16% hinduismus, 8% islám
Úřední jazyk: tamilština, sinhálština; v letoviscích běžná též angličtina, která je spojovacím jazykem mezi jazyky úředními
Časový posun: letní čas + 3,5 hod
zimní čas + 4,5 hod

Srí Lanka - zájezdy od 18 740 Kč

O SRÍ LANCEPopíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, jízdu na slonovi a mnoho dalších zážitků vám nabízí dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznáte i odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci, a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.

Toužíte-li po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či jen lenošení na romantických plážích, pak zve Srí Lanka právě vás.

Obdivovat můžete krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy, v jeskynních chrámech pak zůstává odkaz mnichů, kteří tu svůj život zasvětili snaze o dosažení nirvány. Odhalte tak alespoň část tradice této vzdálené kultury.

Národní parky, které tu začali vytvářet Britové, jsou dnes součástí struktury asi sta chráněných rezervací. Pestrost přírody Srí Lanky doplňují i korálové útesy lemující pobřeží, které představují životní prostor tisíce druhů živočichů a rostlin. Vysoké palmy vytváří stín na širokých plážích se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře pak okuste v některé z roztomilých restaurací.

A zůstane vám zážitek na pozemský ráj na Srí Lance.

Srí Lanka - zájezdy od 18 740 Kč

Nejnovější recenze Srí Lanka

Celkem: 7,6 Příjemná dovolená, když nepotřebujete luxus. Při příletu nás čekal šofér, který nás odvezl do hotelu. Dostali jsme obálku od delegátky s...

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená, když nepotřebujete luxus. Při příletu nás čekal šofér, který nás odvezl do hotelu. Dostali jsme obálku od delegátky s telefonním číslem a se základními informacemi a nabídkou výletů. Delegátku jsme za celou dobu pobytu neviděli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Standartní vybavení pokoje, krásný výhled na pláž a moře. TV je historická. V koupelně občas proběhne šváb. A pozor na ventilátor při převlékání, jen tak se nezastaví.

Strava
Snídaně a večeře formou švédských stolů. Dostatečný výběr. Občas je něco ostřejší, ale s tím se musí počítat.

Služby hotelu
Každý den ustelou postel a ozdobí ji. Velmi příjemný personál.

Pláž
Nádherná pláž hned u hotelu, cca 50 m od pokoje. Po celou dobu velké vlny. Plavat se dá jít jen do zátoky.

Anonym, 16.04.2015, Datum pobytu: 21.3. - 4.4.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Koggala, Hotel:Koggala Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Koggala Beach, Koggala, Srí Lanka Anonym 2015-04-16 7.6 1 10 Koggala Beach Hotel

Celkem: 8,2 Naprosto úžasná země i lidé. Velice milí, pokorní, skromní a přátelští. Na každém "kroku" jsou památky. Určitě se budu vracet, byla to...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto úžasná země i lidé. Velice milí, pokorní, skromní a přátelští. Na každém "kroku" jsou památky. Určitě se budu vracet, byla to moje nejkrásnější dovolená a to si dovolím říct, že jsem navštívila přes 45 destinací na všech kontinentech. Před dovolenou jsem se snažila naučit se pár v sinhálštině, ale všichni mluví anglicky... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice čisté a pěkně upravené pokoje. Povlečení se měnilo každý den - až zbytečně.

Strava
V hotelu jsme měli pouze snídaně - na výběr kontinentální a místní. Ale protože jsme cestovali, jedli jsme na různých místech a téměř výlučně místní stravu. Je zde na výběr velké množství ovoce, některé u nás vůbec neznáme. Převažuje rýže a karí, ale není ostré - pokud nechcete. Je možné bez problémů sehnat i "evropskou" stravu. A vše v přepočtu za velmi slušné ceny.

Služby hotelu
Velice přátelský personál - od pana ředitele hotelu až po dívky na recepci. Jsou ochotní Vám v rámci možností splnit všechna přání, ať se týkají jídla, zajištění výletů, objednání dopravy apod. Nám ušili "na míru" dva jednodenní a poté třídenní okruhy po Srí Lance. Doporučuji Anurathapudu, výšlap na Sigírii, Kandy s chrámem Budhova zubu ale hlavně sloní útulek v Pinewale. Nakrmit si sloní miminko a poté vykoupat slona v řece je něco, na co se nedá zapomenout.

Pláž
Pláž je hned u hotelu, ale Indický oceán je dost bouřlivý. Takže jsme využívali hotelový bazén, pokud jsme zrovna byli v hotelu.

Věra K., 14.04.2015, Datum pobytu: 5.10. - 16.10.2014
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel:J Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Koupání v řece 3 fotografie

J Hotel, Negombo, Srí Lanka Věra K. 2015-04-14 8.2 1 10 J Hotel

Celkem: 5,8 SríLanka je velmi pěkná destinace,domorodci jsou vstřícný, úslužný a snaží se komunikovat jak anglikým jazykem velmi dobře.Jsou i...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
SríLanka je velmi pěkná destinace,domorodci jsou vstřícný, úslužný a snaží se komunikovat jak anglikým jazykem velmi dobře.Jsou i tací,kteří komunikují ruským jazykem a pro ty kteří jsou dříve narozeni není žadná bariéra v komunikaci.

Pozastavuje mě, co ruských turistů se v hotelu nacházelo. Někomu by to mohlo iritovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné,odpovídající lokalitě.Kdo je velký detailista,najde hodně nedostatků

Strava
Všeho bylo dosti,jak jídla tak i pití. Nedostatek bylo masa jak jsme navyklí z našich restauracích ,,200g ,,kusy.jenom malé odřezky

Služby hotelu
Není co dodat,bazén super,všude čisto.Na recepci probíhalo vše hladce.

Pláž
Jen ta pláž,to že se musí přecházet z hotelového resortu mimo přes silnici není moc idealní,je pravdou plažová obsluha je vám k dispozici,lehátka donesou,pití taktéž.

Ten kdo není dobrý plavec si tady moc nezaplave,vlny jsou dosti silné na to ,že vás semelou. Chybí tady uměle vytvořená zabrana proti vlnám. Asi o 4-5km jsme popojeli Tuk-Ťukem za poplatek 700 rupi na pláž, kde se můžete koupat i s malými dětmi

Dušan Fišer, 13.04.2015, Datum pobytu: 31.3. - 10.4.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Marawila, Hotel:Club Palm Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Palm Bay, Marawila, Srí Lanka Dušan Fišer 2015-04-13 5.8 1 10 Club Palm Bay

Celkem: 8,8 uzasny

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
uzasny Zobrazit celou recenzi

Ubytování
super

Strava
chutna, rozmanita, vyborna,

Služby hotelu
spokojenost

Pláž
plaz,upravena,

Lenka R., 10.04.2015, Datum pobytu: 24.3. - 7.4.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Marawila, Hotel:Club Palm Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

jih ostrova 2 fotografie

Club Palm Bay, Marawila, Srí Lanka Lenka R. 2015-04-10 8.8 1 10 Club Palm Bay

Celkem: 9,2 Dovolená přesně podle mých představ

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená přesně podle mých představ Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ranweli je resort, zaměřený na německou klientelu. Tomu odpovídala i vynikající organizace a kvalita služeb. Personál dokonale ovládal angličtinu a němčinu. Vysoká úroveň etického chování k hostům. Ranweli má svou organic garden a respektuje okolní přírodu. V 10 hodin večer bylo v celém resortu ticho. Vynikající volba pro rodiny s malými dětmi, starší páry a lidi, kteří milují přírodu. Všude v hotelu i na pokojích, pláži i v zahradě je udržován velký pořádek a čistota, všude jsou květiny.

Strava
Každý den výběr z asi 10-15 jídel kuchyně Srí LAnky, každý den jiná. K tomu každ den jiný druh světové kuchyně - francouzský večer, středomořská kuchyně, japonská noc, výběr z Karibiku atd.... 10_15 dalších jídel. Mnoho čerstvého ovoce a skvělých dezertů.

Služby hotelu
Personál nesmírně empatický , ale nevtíravý. Ochotní kdykoli pomoci a splnit každé přání.

Pláž
Pláž udržovaná, jemný písek, dostatek stinných míst, lehátko, matraci i osušky vám přinese personál. Vstup do vody velmi pozvolný a bezpečný. Krásný bazén se sladkou vodou s výhledem na oceán.

Helena Fahrnerová, 10.04.2015, Datum pobytu: 29.3. - 7.4.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Negombo, Hotel:Ranweli Holiday Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

výhled ze snídaňové terasy 1 fotografie

Ranweli Holiday Resort, Negombo, Srí Lanka Helena Fahrnerová 2015-04-10 9.2 1 10 Srí Lanka, Ranweli Eco Holiday Village

Všechny recenze Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800