Srí Lanka - Hikkaduwa Srí Lanka

 • Popis

  Městečko Hikaduwa patřilo po léta k turistickému ráji plném hotelů, penzionů a dokonalých pláží. Ovšem dnes je situace poněkud jiná. Velká část hotelů se neudržuje ve stavu, který by si zasloužily. Ubytování se nabízí na každém rohu, je zde tedy velká konkurence, ale i přesto není ubytování kdovíjak přepychové. Ceny jsou zde dost vysoké, mimo sezónu klesají až na 50%. Ovšem mimo sezónu je monzunové období, tudíž nevhodná doba na dovolenou. Velkou ránu městu zasadilo tsunami, při kterém zde zahynul velký počet lidí. Město se ale nevzdalo a snaží se následkům čelit. Opravují se hotely, železniční trať, obětem tsunami nyní turisté chodí zapalovat svíčky a při pohledu na tragická místa nevěřícně kroutí hlavami, co toto neštěstí napáchalo. Hikaduwa se může pochlubit největšími potápěčskými školami na Srí Lance. Potápěčské období je zde od listopadu do dubna, turisty lákají korálové útesy nebo podvodní prohlídka vraků, která je velkým dobrodružstvím. Korálová rezervace je na severu města a byla založena v roce 1988, aby chránila prostor v moři, který je jen pár metrů hluboký. Korály jsou zde ovšem z velké části mrtvé a kdysi na skvosty moře je teď tristní pohled. Za to mohou majitelé člunů, kteří po léta znečišťovali okolí. Pokud se nepotápíte, neváhejte vyzkoušet windsurfing, podmínky jsou pro něj na Hikaduwě ideální.

  V samotném městě si můžete prohlédnout buddhistické chrámy. U autobusového nádraží leží jeden z nich, moderní buddhistický chrám Gangarama Mahavhara. 1,5km severně od města leží Seenigama, což je chrám zasvěcený božstvu Deolovi, bohu odplaty. Dále na sever leží Purana Totagama Kaja Mashavihara. Chrám byl zničen a v roce 1805 přestavěn do dnešní podoby se zachovanými původními freskami. 4km na jih od města leží město Dodanduwa, kde se nachází zajímavý chrám Kumarakanda Vihra, k němuž vede ohromující schodiště. I jeho okolí stojí za zhlédnutí. Na jih od komplexu Coral Gardens Hotel je Wewala, turistické centrum Hikaduwy, kde je největší možnost ubytování. Většina leží mezi silnicí Galle Road a mořem, proto je tu poměrně hlučno. Pokud chcete najít klidné místo, doporučujeme dále od silnice. Cesta do města je kromě auta možná vlakem nebo autobusem. Jak autobusové, tak vlkové nádraží leží na severu města. Velký pozor si dejte při odjezdu, protože autobusy neodjíždějí přímo z nádraží, ale z vedlejší ulice směrem k moři.

 • Doprava letecky

  10:00 h

Nejnovější recenze Srí Lanka - Hikkaduwa

Celkem: 9,2 Počasí nádherné, hotel krásny, ideální dostupnost na pláž, domorodci se vyžívají v klimatizování všeho :/

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Počasí nádherné, hotel krásny, ideální dostupnost na pláž, domorodci se vyžívají v klimatizování všeho :/ Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj prostorný, celkově čistý, ale trochu cítit po zatuchlině, terasa super, nutno mít pořád puštěný vysoušeč vzduchu

Strava
Měli jsme polopenzi, bohatý výběr na snídani i večeří, vybere si každý (od masožravců přes vegany až po frutariány .)

Služby hotelu
Veškerý personál se snažil vyjít maximálně vstříc.

Pláž
Dostupnost ideální, hotel prakticky přímo na pláži, pláž písčitá a čistá, lehátka k dispozici, moře trochu bouřlivé, voda zakalená po písku, tedy ne moc vhodná ke šnorchlování.

Matej G., 23.04.2015, Datum pobytu: 5.4. - 14.4.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel:Chaaya Tranz

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Chaaya Tranz, Hikkaduwa, Srí Lanka Matej G. 2015-04-23 9.2 1 10 Chaaya Tranz

Celkem: 7,4 Dovolená nádherná, jediný problém byl v nemožnosti koupat se v moři u hotelu. Nebyl vstup do moře a navíc neustále velké vlny.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená nádherná, jediný problém byl v nemožnosti koupat se v moři u hotelu. Nebyl vstup do moře a navíc neustále velké vlny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice uspokojivé

Strava
Vynikající

Služby hotelu
Velice postačující.

Pláž
Pláž absolutně pro koupání nevyhovující. Nutno chodit k hotelu Chaaja tranz, kde byla jediná možnost koupání v moři.

Jaroslava G., 16.03.2015, Datum pobytu: 1.3. - 11.3.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel:Citrus Hikkaduwa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Citrus Hikkaduwa, Hikkaduwa, Srí Lanka Jaroslava G. 2015-03-16 7.4 1 10 Citrus

Celkem: 7,6 Celkový dojem je výborný - doporučuji

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem je výborný - doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, bez problému. Odpovídalo třem hvězdičkám. Občas vběhla dovnitř ještěrka.

Strava
Stava byla výborná. Střídaly se různé druhy jídel. Velice časté byly mořské plody - hlavně tuňák, krevety, kalamáry. Podávalo se i kuřecí, vepřové a hovězí. Vepřové a Hovězí mohlo být déle vařené.

K večeři se muselo zvlášť dokupovat pití.

Služby hotelu
Služby hotelu byly na vysoké úrovni. Příjemný a ochotný personál. Bohužel nebylo možné si zapůjčit hotelový ručník na pláž, alespoň ne s vědomím personálu.

Pláž
Hotel se nachází přímo u pláže. Přistup do moře není dobrý, protože hned na kraji moře se nachází útes o který se lámou velké vlny (alespoň v této části roku). Dle informací místních bude cca od října do března (hlavní sezóna) moře klidnější. Koupání je lepší v přilehlé zátoce cca 500m od hotelu, kde jsou menší vlny. Pláže jsou čisté. V moři byly vidět velké želvy a cca 1 km od hotelu se nachází korálový útes, kde je vidět mnoho druhů ryb. Místa na šnorchlování určitě jsou. Lidí bylo málo, nebyla ještě hlavní sezóna. Většina turistů jsou Rusové.

Radek D., 30.09.2014, Datum pobytu: 16.9. - 27.9.2014
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel:Citrus Hikkaduwa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Citrus Hikkaduwa, Hikkaduwa, Srí Lanka Radek D. 2014-09-30 7.6 1 10 září 2014 Hotel Citrus - Srí Lanka

Celkem: 10 Dovolená na Srí Lance byla úžasná. Je to země s nádhernou přírodou, spoustou památek, země s teplým, čistým mořem a velice příjemnými...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na Srí Lance byla úžasná. Je to země s nádhernou přírodou, spoustou památek, země s teplým, čistým mořem a velice příjemnými lidmi.

Hotel Chaaya Tranz je na pláži v pěkné tropické zahradě v městečku Hikkaduwa. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vzhledem k tomu, že hotel Chaaya Tranz byl před 9 lety zničen vlnou tsunami, je po celkové rekonstrukci. Všechny pokoje tohoto hotelu jsou situovány s výhledem na moře. Vybavení je standardní, naprosto dostačující. Pokoje jsou prostorné a mají velký balkon.

Strava
Strava byla pestrá. Vybírat se dalo z množství teplých i studených pokrmů. Výběr pečiva, různé placky, vafle. Grilované maso, ryby, mořské plody. Jídlo čistě zeleninové pro vegetariány. Velký výběr dezertů, malých dortíků. Úžasný ananas, melouny, několik druhů banánů, karamboly a jiné tropické ovoce.

Služby hotelu
Byli jsme v hotelu mimo sezonu, takže nevím jaké služby hotel běžně poskytuje. Nám byly nabízeny masáže. Jinak je na hotelu internet. Animační programy v době našeho pobytu nebyly, ale vůbec to nevadilo.

Pláž
Hotel leží přímo na pláži. Pláž je písečná, s pozvolným vstupem do vody. Dá se zde velice dobře plavat, nejsou tu velké vlny, protože pláž je chráněna korálovým útesem. K dispozici jsou osušky i lehátka. Leží se pod palmami nebo jinými stromy, jsou tu i slunečníky.

Jana Č, 15.01.2014, Datum pobytu: 27.10. - 8.11.2013
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel:Chaaya Tranz

Byla tato recenze užitečná? Ano (24) Ne (0)

Chaaya Tranz 4 fotografie

Chaaya Tranz, Hikkaduwa, Srí Lanka Jana Č 2014-01-15 10 1 10 Chaaya Tranz

Celkem: 9,4 Krásné místo, nádherný hotel na 100% nejhezčí v celé Hikkaduwe… Doufám, že se tam ještě podívám. Prožili jsme zde opravdu nádherné líbánky!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Krásné místo, nádherný hotel na 100% nejhezčí v celé Hikkaduwe… Doufám, že se tam ještě podívám. Prožili jsme zde opravdu nádherné líbánky! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto výborné, není co vytknout, náš pokoj byl prostorný, opravdu hezký a skvěle řešený. Pokoj čistý a útulný jako celý hotel!

Strava
V životě jsem asi nejedl lepší jídlo. Každý den široký výběr jídel, který zahrnoval velké množství předkrmů, hlavních chodů + polévka (humrová, čočková, ananasová…a mnoho dalších) a zákusků… mezi hlavní chody patřilo i žraločí maso, chobotnice, sushi ale i spousta jiných. Jedinou výhradu mám k hovězímu, které bývalo často tuhé což připisuji tomu, že místní obyvatelé hovězí nekonzumují :)

Snídaně také naprosto přepychový s ohromným výběrem – vejce na všechny způsoby, pečivo, anglická, párky, vafle, palačinky, lívance, vločky cereálie a také hromada ovoce… asi až zde jsem zjistil jak správně chutná banán, meloun a hromada dalšího….

Služby hotelu
Naprostá spokojenost, úplně úžasný personál. Jako příklad uvedu opravu obuvi po desáté večer, když se mi rozlepila a já druhý den chtěl podniknout výlet… Připravení svačiny sebou byla samozřejmost.

Pláž
Krásná čistá pláž, hodně korálů se spoustou ryb. Na pláž každý den připlavávají želvy (myslím, že jsou 2) v areálu hotelu je i malá ohrádka kde jsou zakopaná vajíčka želv - díky tomu můžete vidět i narození želv a jejich první cestu do moře. Za našeho pobytu ovšem velké vlny a tím i trochu obtížnější potápění, jinak ovšem výborné!

Tomáš Kocourek, 17.12.2013, Datum pobytu: 4.12. - 13.12.2013
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Hikkaduwa, Hotel:Chaaya Tranz

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (0)

Chaaya Tranz, Hikkaduwa, Srí Lanka Tomáš Kocourek 2013-12-17 9.4 1 10 Chaya Tranz Hikkaduwa

Všechny recenze Srí Lanka - Hikkaduwa

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800