Srí Lanka - Hikkaduwa Srí Lanka

 • Popis

  Městečko Hikaduwa patřilo po léta k turistickému ráji plném hotelů, penzionů a dokonalých pláží. Ovšem dnes je situace poněkud jiná. Velká část hotelů se neudržuje ve stavu, který by si zasloužily. Ubytování se nabízí na každém rohu, je zde tedy velká konkurence, ale i přesto není ubytování kdovíjak přepychové. Ceny jsou zde dost vysoké, mimo sezónu klesají až na 50%. Ovšem mimo sezónu je monzunové období, tudíž nevhodná doba na dovolenou. Velkou ránu městu zasadilo tsunami, při kterém zde zahynul velký počet lidí. Město se ale nevzdalo a snaží se následkům čelit. Opravují se hotely, železniční trať, obětem tsunami nyní turisté chodí zapalovat svíčky a při pohledu na tragická místa nevěřícně kroutí hlavami, co toto neštěstí napáchalo. Hikaduwa se může pochlubit největšími potápěčskými školami na Srí Lance. Potápěčské období je zde od listopadu do dubna, turisty lákají korálové útesy nebo podvodní prohlídka vraků, která je velkým dobrodružstvím. Korálová rezervace je na severu města a byla založena v roce 1988, aby chránila prostor v moři, který je jen pár metrů hluboký. Korály jsou zde ovšem z velké části mrtvé a kdysi na skvosty moře je teď tristní pohled. Za to mohou majitelé člunů, kteří po léta znečišťovali okolí. Pokud se nepotápíte, neváhejte vyzkoušet windsurfing, podmínky jsou pro něj na Hikaduwě ideální.

  V samotném městě si můžete prohlédnout buddhistické chrámy. U autobusového nádraží leží jeden z nich, moderní buddhistický chrám Gangarama Mahavhara. 1,5km severně od města leží Seenigama, což je chrám zasvěcený božstvu Deolovi, bohu odplaty. Dále na sever leží Purana Totagama Kaja Mashavihara. Chrám byl zničen a v roce 1805 přestavěn do dnešní podoby se zachovanými původními freskami. 4km na jih od města leží město Dodanduwa, kde se nachází zajímavý chrám Kumarakanda Vihra, k němuž vede ohromující schodiště. I jeho okolí stojí za zhlédnutí. Na jih od komplexu Coral Gardens Hotel je Wewala, turistické centrum Hikaduwy, kde je největší možnost ubytování. Většina leží mezi silnicí Galle Road a mořem, proto je tu poměrně hlučno. Pokud chcete najít klidné místo, doporučujeme dále od silnice. Cesta do města je kromě auta možná vlakem nebo autobusem. Jak autobusové, tak vlkové nádraží leží na severu města. Velký pozor si dejte při odjezdu, protože autobusy neodjíždějí přímo z nádraží, ale z vedlejší ulice směrem k moři.

Nejnovější recenze Srí Lanka - Hikkaduwa

15.01.2014 - Jana Č - Přečteno: 1211× - Datum pobytu: 27.10. - 8.11.2013

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na Srí Lance byla úžasná. Je to země s nádhernou přírodou, spoustou památek, země s teplým, čistým mořem a velice příjemnými lidmi.

Hotel Chaaya Tranz je na pláži v pěkné tropické zahradě v městečku Hikkaduwa. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vzhledem k tomu, že hotel Chaaya Tranz byl před 9 lety zničen vlnou tsunami, je po celkové rekonstrukci. Všechny pokoje tohoto hotelu jsou situovány s výhledem na moře. Vybavení je standardní, naprosto dostačující. Pokoje jsou prostorné a mají velký balkon.

Strava
Strava byla pestrá. Vybírat se dalo z množství teplých i studených pokrmů. Výběr pečiva, různé placky, vafle. Grilované maso, ryby, mořské plody. Jídlo čistě zeleninové pro vegetariány. Velký výběr dezertů, malých dortíků. Úžasný ananas, melouny, několik druhů banánů, karamboly a jiné tropické ovoce.

Služby hotelu
Byli jsme v hotelu mimo sezonu, takže nevím jaké služby hotel běžně poskytuje. Nám byly nabízeny masáže. Jinak je na hotelu internet. Animační programy v době našeho pobytu nebyly, ale vůbec to nevadilo.

Pláž
Hotel leží přímo na pláži. Pláž je písečná, s pozvolným vstupem do vody. Dá se zde velice dobře plavat, nejsou tu velké vlny, protože pláž je chráněna korálovým útesem. K dispozici jsou osušky i lehátka. Leží se pod palmami nebo jinými stromy, jsou tu i slunečníky.

Chaaya Tranz, Hikkaduwa, Srí Lanka Jana Č 2014-01-15 10 1 10 Chaaya Tranz

17.12.2013 - Tomáš Kocourek - Přečteno: 1045× - Datum pobytu: 4.12. - 13.12.2013

 • Celkem: 9,4
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Krásné místo, nádherný hotel na 100% nejhezčí v celé Hikkaduwe… Doufám, že se tam ještě podívám. Prožili jsme zde opravdu nádherné líbánky! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto výborné, není co vytknout, náš pokoj byl prostorný, opravdu hezký a skvěle řešený. Pokoj čistý a útulný jako celý hotel!

Strava
V životě jsem asi nejedl lepší jídlo. Každý den široký výběr jídel, který zahrnoval velké množství předkrmů, hlavních chodů + polévka (humrová, čočková, ananasová…a mnoho dalších) a zákusků… mezi hlavní chody patřilo i žraločí maso, chobotnice, sushi ale i spousta jiných. Jedinou výhradu mám k hovězímu, které bývalo často tuhé což připisuji tomu, že místní obyvatelé hovězí nekonzumují :)

Snídaně také naprosto přepychový s ohromným výběrem – vejce na všechny způsoby, pečivo, anglická, párky, vafle, palačinky, lívance, vločky cereálie a také hromada ovoce… asi až zde jsem zjistil jak správně chutná banán, meloun a hromada dalšího….

Služby hotelu
Naprostá spokojenost, úplně úžasný personál. Jako příklad uvedu opravu obuvi po desáté večer, když se mi rozlepila a já druhý den chtěl podniknout výlet… Připravení svačiny sebou byla samozřejmost.

Pláž
Krásná čistá pláž, hodně korálů se spoustou ryb. Na pláž každý den připlavávají želvy (myslím, že jsou 2) v areálu hotelu je i malá ohrádka kde jsou zakopaná vajíčka želv - díky tomu můžete vidět i narození želv a jejich první cestu do moře. Za našeho pobytu ovšem velké vlny a tím i trochu obtížnější potápění, jinak ovšem výborné!

Chaaya Tranz, Hikkaduwa, Srí Lanka Tomáš Kocourek 2013-12-17 9.4 1 10 Chaya Tranz Hikkaduwa

14.10.2013 - Kamil Bukovský - Přečteno: 348× - Datum pobytu: 18.9. - 27.9.2013

 • Celkem: 8,4
 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Neustálá péče usměvavých zaměstnanců po celou dobu našeho pobytu. Jsme rádi, že jsme si tento hotel vybrali. Pokoj číslo 221 de lux za příplatek, ale nádherný výhled na oceán a nikdo nás nerušil. Moc doporučujeme!!! Mám alergii na sluníčko tam nevím čím, ale nic. Super svatební cesta chceme se tam vrátit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj na místní podmínky hezký. Vše co tam mělo být tak tam bylo )).První den postel obsypána čerstvými květy. Na uvítanou mísa s ovocem.

Strava
Měli jsme polopenzi, ale bohatě nám stačila.Snídaně, každý den stejná od vajíček na všechny způsoby po croissante, jagurt atd.. Na večeři formou švédských stolů neomezeně tradiční Srí Lanská kuchyně vždy a každý večer jiná evropská kuchyně s polévkou. Potěšili nás i s kuřecíma řízkama se štouchanýmy brambory.Vepřové maso, bylo také moc dobré a ryby některé taky moc je nemusím)) .Vše poctivě doplňovali po celou dobu.Když nám došla voda ihned byla na stole nová. Při odjezdu na výlet vám udělaj balíček na celý den. Jasný palec nahoru

Služby hotelu
I díky recepční slečně Anett z Čech, bylo vše jednoduché moc díky. Služby byly vcelku standardní. Recepce 24hodin denně v provozu. Trezor na pokoji, v 11/00 hod vodní aerobik v 16/00 hod volejbal, šipky, stolní billiard i ten normální, super SPA šikovná paní masérka.Telefon na pokoji malá lednice s nápoji alko nealko. Klučina se tam staral o sport velice ochotný.A velký bazén se "sladkou" vodou !!! Což bylo fakt luxus v oceánu docela dost slaná voda přišlo to vhod.Sprchy na oplach u bazénu.

Pláž
Kouzelné místa i když po cunami to tam dostalo fakt zabrat. Voda nebyla v našem termínu moc na šnorchlování což byla škoda. Surfaři si to tam užívali. Nebyla nouze vidět připlavat želvu velkou na pláž.

Citrus Hikkaduwa, Hikkaduwa, Srí Lanka Kamil Bukovský 2013-10-14 8.4 1 10 Citrus Hikkaduwa

24.06.2010 - Ladislava Horáková - Přečteno: 903× - Datum pobytu: 20.3. - 30.3.2010

 • Celkem: ?

Úvodní shrnutí
Starší hotel,před rekonstukcí,ale vše fungovalo tak jak má.

Vstřícný personál.Všichni se velmi snaží. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté pokoje,výměna povlečení i ručníků každý den.

Strava
Strava celkem pestrá, kořeněná,vše velmi chutné.

Služby hotelu
Služby dobré,neustále se uklízí,dostatek lehátek v zahradě.

Zdarma ručníky u lehátek.

Pláž
Pláž je celkem pozvolná,ale není dobré plavat dál od břehu.

Je to nebezpečné.Jsou tam nebezpečné proudy.Na pláži jsou

místní domorodci,nabízejí výlety po ostrově,nám se věnoval chlapec

jménem Pali,můžu jen doporučit,velice ochotný a slušný člověk.Udělá výlet přesně tak,jak potřebujete.Můžete se na něho spolehnout.

Na pláži jsou vždy dopoledne a na večer obří želvy-karety.Můžete je krmit.Je to zážitek.

Celkový dojem
Naprostá spokojenost.

Coral Gardens, Hikkaduwa, Srí Lanka Ladislava Horáková 2010-06-24 Krásná dovolená

17.01.2008 - Vladimír David - Přečteno: 2639× - Datum pobytu: 28.12.2007 - 11.1.2008

 • Celkem: ?

Úvodní shrnutí
Na místní poměry celkem dobrý hotel, ale pokud bych měl jet sem znovu, pak bych volil některý z hotelů přímo na nádherné pláži směrem na jih od tohoto hotelu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
No, celkem dobrý, je tam klimoška, stropní větrák, bez balkonu, bez TV (ne, že bych ji na dovolené potřeboval, ale alespoň pro předpověď počasí by toto vybavení zvyšovalo konfort), bez lednice, koupelna tak na hranici smíření se zdejšími podmínkami, tedy malba, kde bychom očekávali frezky, v umyvadle netekla studená voda, ručníky nesavé (nevím, asi zcela neseprané). Ale na to přespání to snad stačí. Pozoz na místní faunu, písečné blechy a další větší brouky, 2x jsem je exportoval přes vnější balkon mimo pokoj. Přítomnost gekona jsme brali jako místní folklor.

Strava
Jednoznačně vynikající, mám zkušenosti i z jiných destinací, zde naprostá pohoda včetně místních specialit. Trošku musí být vyznavači cereálních snídaní, ale je zde i jogurt, mléko, 3 druhy cereálií, kokos, med a hlavně ovoce. Zdejší ananas je zcela bezkonkurenční.

Služby hotelu
Nemůžeme si stěžovat, navíc, pokud občas zdejšímu personálu dáte nějaké symbolické všimné, vše funguje OK.

Pláž
Tak můj dojem je ovlivněn tím, že pokud jsem v takové destinaci, tak na pláž moc nechodím, neboť se potápím. Jinak mohu zcela zodpovědně říci, že pláž u hotelu je zcela nevyhovující, a to nejen pro rodiny s dětmi. Faktický přístup k pláži je v místě, kde vytéká místní stoka, takže, aniž bych řešil, co to tam vlastně vytéká, měl jsem z toho zcela nepříjemný pocit, že mořská voda je tou stokou zcela zamořována. Je pravdou, že ústí této stoky se dá obejít, ale to už musíte kráčet minimálně 200m na sever nebo tak 400m na jih. Jakmile přejdete na jižní pláž, je to stutečně nádhera, ale dostupnost této pláže není tak jednoduchá. Jsou 2 možnosti - po suchu po silnici, no ale je už to výlet s tím, že si musíte brát veškeré věci a pokud chcete využívat služeb hotelu, pak se musíte se vším všudy vracet zpět, a nebo po vodě, což je bez botiček téměř nemožné a pokud by to měly absolvovat děti, tak už vůbec ne. Kdo se smíří s hotelovým bazénem, pak je vše OK.

Celkový dojem
No za situace, kdy tady byla sněhová kalamita (alespoň pro naše silničáře) a my se tam váleli ve 30 stupních tepla, pak musím konstatovat ...dobrý... Určitě má význam udělat pár výletů, určitě ne s paní Su, která emigrovala se svými rodiči do SRN někdy v roce 1969, pak si vzala nějekého Srílančana, žije tu snad 12 let, ale o zemi nic neví. Jen vás tahá tam, kde má přislíbený nějaký prezent. Skutečně raději vyjděte před hotel, kde je agentura, teď přesně nevím její název, ale v názvu je obsaženo slovo Berlin, je to oranžový barák, rodinná firma a velmi korektní. Pokud trochu rozumíte anglicky, jednoznačně doporučuji. Jinak pro případné potápěče nemám dobré zprávy ..... nic. Můj kolega po 2 ponorech konstatoval, že potápění v místních podmínkách je úchylka. Asi jsem úchyl, neboť jsem zde absolvoval 12 ponorů, ale skutečně ve vztahu k Egyptu a jiným podobným destinacím je to tady vážně zoufalé. Malá viditelnost, minimum korálů, a to jen někde a minimum fauny. Jinak divecentrum, který je součástí hotelu je docela dobrý, nemá cenu zvažovat jiný divercentra.

Coral Gardens, Hikkaduwa, Srí Lanka Vladimír David 2008-01-17 Coral Gardens

Všechny recenze Srí Lanka - Hikkaduwa

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800