Srí Lanka - Induruwa Srí Lanka

 • Popis

  Tato oblast je cílem tisíce turistů a návštěvníků, protože nabízí příjemné přímořské klima a nádherné, romantické pláže s křišťálově čistou vodou. Odpočívat můžete nejen u moře, ale i u řeky Bentota, která poskytuje ideální podmínky pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování. Navštívit můžete zajímavý chrám ze 12. století Galapota Temple stojící kousek od řeky. Největší zajímavostí a atrakcí v Induruwě je želví líheň, kterou můžete navštívit.

 • Doprava letecky

  10:00 h

Nejnovější recenze Srí Lanka - Induruwa

Celkem: 9 16 dní na Srí Lance v hotelu Pandanus Beach bylo naprosto úžasných. Nádherná příroda, která chvílemi připomíná botanickou zahradu, úžasně...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
16 dní na Srí Lance v hotelu Pandanus Beach bylo naprosto úžasných. Nádherná příroda, která chvílemi připomíná botanickou zahradu, úžasně teplý oceán, krásné výlety po ostrově a milí lidé, i když na pobřeží už tak trochu nakažení turismem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příjezdu na hotel přivítací drink od usměvavého personálu a okamžité ubytování na perfektně uklizený a příjemně zchlazený pokoj s výhledem přes bazén na oceán. Pokoj velký, spojený se sprchovým koutem a WC - vše udržované a čisté. Za 16 pobytových dní a 4 jednodolarové bankovky položené na postel, každý den nějaké ručníkové překvapení. Vždy pečlivě uklizeno a vyměněno. Na hotelu byla převážně německá klientela, která si užívala důchod v exotické destinaci a tak v noci klid, bez žádných opileckých výjevů. Hotel přímo na pláži, do oceánu max. 70 metrů. Úžasné.

Strava
Měli jsme polopenzi a ta byla dokonalá. Výběr všeho možného i nemožného. Každý si musí vybrat. K večeři vám každý den hraje jiná živá hudba. Pokud dáte najevo to že vám chutná a mě tam opravdu chutnalo, hotelový manažer vás vezme na exkurzi do kuchyně, aby jste viděli jak se ty dobroty vyrábí. Personál kmitá neuvěřitelným způsobem, vše čisté, ihned doplněné. Ještě že tam mají obrovské talíře.... Co bych doporučil? Džusy z čerstvého ovoce, ananas (chuťově úplně jiný než u nás), malé banány s rozmanitou chutí, ryby s nepřeberným množstvím omáček a zálivek a neuvěřitelné kombinace rýže s čímkoliv. A jako bonus skvělé sladké pochutiny. Nabídka poloviční než v Egyptě nebo Tunisu, ale co talířek, podnos, miska - to je naprostá perla.

Služby hotelu
Samozřejmost Wi-Fi v celém areálu hotelu a mě stačila ke spokojenosti ještě docela slušná posilovnička s úžasným trenérem. To musíte zažít, i ten nejhlubší a zarytý introvert zde najde kamaráda. Sice to do této kategorie asi nepatří, ale jedna dobrá rada. V hotelu voláte přes Wi-Fi bez problémů. Ale pokud se dostanete mimo hotel, tak jeden ze skvělých českých operátorů vám naúčtuje 71 Kč za minutu hovoru do ČR. Pokud si ale koupíte místní SIM kartu Dialog, tak vás hovor na mobil nebo pevnou linku do ČR bude stát neuvěřitelných 5 Kč za minutu. Tak se ptám, kde se stala chyba? A ještě jedna rada. Výlety s místní cestovní kanceláří ano, jsou spolehliví a můžete se spolehnout, že vás dovezou a odvezou tam kam chcete, ale je tam spousta místních, kteří nabízejí to samé za podstatně nižší cenu. Takový výlet do Galle Tuk tukem je jedno neuvěřitelné dobrodružství. Ale uvidíte ty nejkrásnější pláže na ostrově, kde vám Tuk tukář ochotně zastaví a ještě vás vyfotí. Myslím, že tento druh výletů je bezpečný. Jinak se dá ještě přeplněnými autobusy a vlaky, ale Tuk tuk je kus romantiky.

Pláž
Pláž skvělá, písčitá a v tomto období před druhým monzunem naprosto prázdná. Jinak co se týká počasí, tak polovina z těch šestnácti dní sluníčko s občasným mrakem a druhá polovina sluníčko s občasnou přeháňkou, kdy na vás v průměru spadne asi vana plná dešťových kapek. Ale jak to rychle přijde, tak to rychle odejde. Ale cena v tomto období začínala 2 a cena v období, kdy svítí jenom slunce začíná 6. Ale abych dokončil pláž. Oceán naprosto úžasně teplý. Ale abych jenom nechválil. V tomto období před monzunem velké každodenní vlny. Na plavání to rozhodně není, ale skotačení ve vlnách - úžasné. Jenom pozor, vlny mají obrovskou sílu, nejste ve Středozemním moři. Ještě jedna rada na konec. Sto metrů od hotelu nalevo je taková vana, kde se vlny lámou dost daleko od břehu a při odlivu si i zaplavete. A vlastně ještě něco. Šnorchlovací soupravu klidně nechte v tomto období doma. Jediný útes je v oblasti Hikaduwa a i ten je v tomto období dost zamlžený.

Petr V., 03.11.2015, Datum pobytu: 4.9. - 20.9.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Induruwa, Hotel:Pandanus Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

23 fotografií

Pandanus Beach Resort & Spa, Induruwa, Srí Lanka Petr V. 2015-11-03 9 1 10 Pandanus Beach Resort & Spa

Celkem: 9,4 Nádherná dovolená :) Hned bych si ji zopakovala. Před hotelem vždy tuk tuk. Nikdo se nemusí bát s místními jezdit. Do nejbližšího města...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená :) Hned bych si ji zopakovala. Před hotelem vždy tuk tuk. Nikdo se nemusí bát s místními jezdit. Do nejbližšího města Bantoty asi za 3 dolary na osobu, 3 hodiny po nákupech s vyjížďkou do uliček, abychom viděli, jak bydlí místní, překládání v obchodech (většinou umí anglicky, německy a rusky - od každého trochu), nošení tašek, návštěva želví farmy, stojícího budhy, botanické zahrady. Ukáží i místní obchody s čajem a kořením mnohokrát levnější než přímo v botanických zahradách a v továrnách na čaj. Doporučuji "dredlatého", výborný průvodce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý upravený pokoj, před pokojem krásný bazén a hned za ním palmy a moře. Každý den vodní i plážový volejbal

Strava
Jídlo hodně ostré, ale lze vybrat i evropské kontinentální. Džusy pouze přírodní, nic umělého. Výborné pečivo i zákusky. Ovoce i zelenina. Vedle hotelu výborná rybí restaurace, vše čerstvé. Ryby dle vlastního výběru dělají na počkání. Žraločí steak 10 dkg asi 28,- Kč, 2 veliké langusty vyšly asi na 540,- Kč.

Služby hotelu
Personál milý a usměvavý, vždy velmi ochotný. Nikdo nežebrá a za každou "kačku" je vděčný.

Pláž
Pláž pozvolná, písková. V tuto dobu nádherně prázdná, pouze pár lidí. Moře nádherně teplé (kolem 30 st.). Začíná monzun, tak veliké vlny. Dá se ale krásně skákat e vlnách. Na plavání to není.

Anonym, 25.10.2015, Datum pobytu: 22.9. - 1.10.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Induruwa, Hotel:Pandanus Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Tuk tuk 2 fotografie

Pandanus Beach Resort & Spa, Induruwa, Srí Lanka Anonym 2015-10-25 9.4 1 10 Pandanus Beach Resort & Spa

Celkem: 9,6 -Dovolená úžasná, jen nás otrávilo neustálé nastavování rukou místních, kteří za všechno něco chtěli. Ceny jsou velice rozdílné, tak...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
-Dovolená úžasná, jen nás otrávilo neustálé nastavování rukou místních, kteří za všechno něco chtěli. Ceny jsou velice rozdílné, tak neváhejte kouknut mimo hotel a určitě ušetříte. Na hotelu všechno tak 3x až 4x dražší než jinde, ale to je všude. (Voda na hotelu asi 330 rupií za litr - v supermarketu 170 rupií za 5 l).

-Co se týče dopravy, nic podobného jsem nezažil, už nikdy nebudu nadávat při zácpách v Praze, kdo by si chtěl půjčit třeba auto na Srí lance, nedoporučujeme, je to maso. Jízda Tuk-tukem super, řidiči jsou velmi vstřícní a opravdu se o Vás starají. Ceny za Tuk-tuk prostě nevíme je to asi na dohodě. Za 3 hodiny po okolí jsme zaplatily 300 rupií a za 20 minut do supermarketu taky.

- Zapomeňte na placení v dolarech, místní je vůbec nechtějí, jen rupie. Co se týče Eura je to ještě horší. Při výběru z bankomatu kurz cca 147 rupií za dolar, při výměně cca 135.

- Výlety: určitě vyjeďte někam na výlety (pro turisty mnohonásobně dražší vstupné. Byli jsme Pinnawala na slonech (zklamání), Dambula Cave Temple (krásné, hodně opic, do všech chrámů dlouhé kalhoty a bez bot, ženy zakryté ramena), Herbal Garden (krása), Sigiriya (úžasné), Tooth Temple a Cultural show Kandy (krásné) a čajové plantáže, výrobna, museum (taky krásné). Vstupy v rupiích. Ceny poblíž samozřejmě vysoké, místní chtějí za všechno platit, za fotku apod.

- Alkohol koupíte jen na vybraných místech, určitě ne v supermarketu, cigarety velmi drahé 700-750 rupií mimo hotel, min. 1000 rupií na hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování perfektní, hotel je krásný, s personálem jsme byli spokojeni. Každý den se nás ptali, zda-li je všechno v pořádku. Připomínky řešili ihned. Spokojenost s ubytováním umocňuje skutečnost, že jako omluvu za dlouhé čekání na check-in, jsme dostali prezidentské apartmá s bazénem a jacuzzi na pokoji. Na pokoji jsme byli s kamarády ve 4. Pláž upravená, neotravují prodavači ani animátorský tým, když chcete můžete být otravováni.

Strava
Zaplacenou jsme měli polopenzi. Jídlo výborné, formou bufetu + každý den nějaká specialita, asi jako všude. Ale zejména u večeří se jídla snad neopakovala nebo byly upravována jiným způsobem. Co se týče stravování mimo hotel, tak snad jednou jsme ochutnali věc, která nám nechutnala. Všechno minimálně lehce pikantní, ale dobře dochucené. V blízkosti cestovního ruchu jsou ceny samozřejmě velmi rozdílné než jinde. Když půjdete do Sea food restaurant (mimo hotel), ve 4 lidech, oběd zhruba 5-7 tisíc rupií (1 dolar - 135 rupií cca), ale byli jsme třeba i v bufetu ve vnitrozemí a jídlo pro 2 formou bufetu za 500-600 rupií. Co se týče Sea Food restaurant na hotelu, tak ceny normální jako v ČR za ryby, ale více nám chutnalo jinde.

Služby hotelu
Služby výborné, nebyl žádný problém, úklid super, recepce super, personál super, k dispozici posilovna, spa apod., ale nevyužili jsme, tak nemůžeme říct.

Pláž
Pláž hned u hotelu, čistota ok, přístup perfektní. Co by někomu mohlo vadit jsou velké vlny, ale může to být i výhoda jako v našem případě. Když jsme byli v moři, většinou jsme tam byli sami nebo + 1-5 lidí.

Vojtěch P., 21.09.2015, Datum pobytu: 11.9. - 20.9.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Induruwa, Hotel:Pandanus Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

4 fotografie

Pandanus Beach Resort & Spa, Induruwa, Srí Lanka Vojtěch P. 2015-09-21 9.6 1 10 Pandanus Beach Resort & Spa

Celkem: 9,6 Hotel a cele zazemi hotelu je skvele. Hotel ma krasny bazen, ktery lze vyuzit v pripade velkych vln a nelze se koupat v mori. Strava v...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a cele zazemi hotelu je skvele. Hotel ma krasny bazen, ktery lze vyuzit v pripade velkych vln a nelze se koupat v mori.

Strava v hotelu byla pestra a kazdy si urcite prisel na sve. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 16.09.2015, Datum pobytu: 1.9. - 13.9.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Induruwa, Hotel:Pandanus Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pandanus Beach Resort & Spa, Induruwa, Srí Lanka Anonym 2015-09-16 9.6 1 10 Pandanus Beach Resort

Celkem: 9,8 Tuto dovolenou na Srí Lance jsem si dokonale užila. Spokojená jsem byla jak s ubytování, tak se stravou, službami, bazénem i pláží. Pokud...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tuto dovolenou na Srí Lance jsem si dokonale užila. Spokojená jsem byla jak s ubytování, tak se stravou, službami, bazénem i pláží. Pokud jste příznivci spíše klidnějšího letoviska, hotel je pro vás jako dělaný. Rušný noční život tu nehledejte. V hotelovém baru se však člověk pobaví dostatečně - například i při hadí show. Mimo hotel pak narazíte na nepořádek a chudobu...s tím je bohužel potřeba počítat. I tak je ale Srí Lanka úžasná země, kdo nezažije, nepochopí. Doporučuji vydat se i na nějaký ten výlet a poznat tuto zemi :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsem byla naprosto spokojená. Hotel je krásný, pokoje prostorné a čisté. Drobné - spíše kosmetické - nedostatky člověk rozhodně nemůže brát vážně. Interiér a exteriér personál denně udržuje v čistotě. Pokoj byl každý den vzorně uklizen, ručníky vyměněné, postel ustlaná a nazdobená drobnými kvítky.

Strava
Typická srílanská - tedy ostrá :) Ráda jsem ochutnala zdejší gastronomii a až na některé pokrmy, které byly opravdu, ale opravdu příliš ostré, jsem si i dokonale pochutnala. Zakoupená polopenze nám bohatě stačila. Ráno vydatná snídaně - sladké, slané pečivo, džemy, med, máslo, jogurt, müsli, lívanečky (ty byly vskutku dokonalé), jeden druh sýra, jeden druh salámu (s tím jsme si ale vystačili), míchaná vejce, vejce natvrdo, fazole, párečky atd. Výborné byly čerstvé džusy. Hlavní chody - rýže na různé způsoby, stejně tak zelenina (dušená, grilovaná), pečené brambory, různé druhy curry, ananas na všechny způsoby, nelezli jsme zde i hovězí a vepřové maso, nejrůznější saláty a ty zákusky! Já byla spokojená :) V hotelové restauraci bylo možné si objednat i toasty nebo burgry s hranolkami.

Služby hotelu
Služby hotelu nám plně dostačovaly.

Pláž
Pláž byla čistá, písek jemný a co se turistů týče - v tomto období také poloprázdná :) Vlny byly po celý pobyt obrovské. Plavat se v oceánu nedalo, ale to mi nevadilo - pro dovádění dostačující :) Nicméně dětem bych toto dobrodružství opravdu nedoporučovala. Nedaleko hotelu byl oceán trochu klidnější.

Anonym, 12.09.2015, Datum pobytu: 1.9. - 10.9.2015
Oblast: Srí Lanka Srí Lanka, Induruwa, Hotel:Pandanus Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

3 fotografie

Pandanus Beach Resort & Spa, Induruwa, Srí Lanka Anonym 2015-09-12 9.8 1 10 Pandanus Beach Resort & Spa

Všechny recenze Srí Lanka - Induruwa

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800