Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 631 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 631 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

20.09.2014 - Jarmila Bielecká - Přečteno: 13× - Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2014

 • Celkem: 7,4
 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 1 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem dobrý, za cenu jakou jsme zaplatili, jsme byli spokojeni. Bohužel cesta na pláž to kazila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel staršího typu s maurskými vzory, nám vyhovoval. Každý den bylo uklizeno, vyměněno ložní prádlo i ručníky. Bazén čistý , plavčík příjemný , hned donesl na lehátka ručníky.

Strava
Strava v hotelu velmi chutná, každý měl možnost si vybrat. Když něco došlo bylo hned doplněno.

Služby hotelu
Služby hotelu byly dobré, personál milý ochotný cokoli zařídit.

Pláž
Cesta na pláž nebyla dobrá, plná odpadků , vypouštěné kanalizace,pláž byla malá, málo slunečníků pro tolik hostů. Cizí hosté, kteří nebyli hosty z hotelu občas chodili do moře s láhvemi, našli jsme i střepiny ve vodě.

La Paix, Hammamet, Tunisko Jarmila Bielecká 2014-09-20 7.4 1 10 Residence La Paix

20.09.2014 - Anonym - Přečteno: 19× - Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2014

 • Celkem: 7
 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Za přijatelné peníze, přijatelná dovolená.

Tato dovolená je pro nenáročné klienty (mladé páry, rodiny s dětmi, dívky a ženy, které hledají nějaké to povyražení z nudného života), kteří nečekají že budou obklopeny luxusem.

Hledali jsme dovolenou na poslední chvíli. Na základě recenzí a ceny jsme vybrali dovolenou v tomto hotelu. Při pročítání recenzí na tento hotel jsme se u některých hodnocení s údivem pozastavovali a ťukali si na čelo, co lidé očekávají za tak málo peněz (kolem 10 000 Kč).

Ano, je pravda, že by se na této dovolené dalo najít spousta chyb a neustavičně si na něco ztěžovat, ale proč si jí zbytečně sami kazit. I my jsme si ji sami málem zkazili, kdy nám byl páteční odlet z Tabarky přesunut do Tunisu. Transport na letiště proběhl bez komplikací. Cestu nám zpříjemnil delegát Adel, který poreferoval o životě a kultuře v Tunisu a Africe. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel už má své nejlepší roky slávy za sebou. Byl hezky vybavený, čistý, na chodbách u recepce byla rozmístěna posezení. V recepční hale možnost připojení na wi-fi (zde si opět někdo stěžoval, že síť padala. Padala, protože po večeři se na recepci navalilo stádo českých turistů a síť se přetížila. Chtělo to trpělivost, aby jste se připojili, na druhou stranu bylo to neplacené, což v jiných hotel nebývá zvykem).

Starší pokoje, vkusně a hlavně funkčně zařízený (s fantastickým výhledem na moře a maják), který byl každé ráno uklízen (za dinár spropitného nám zdobně stlali lůžkoviny). Výměna ručníku každý den. A pozor, u mýdlo bylo k dispozici.

Hotel je po rekonstrukci, to bylo znát nejvíc v koupelně a na recepci. Uklizečky se snaží udržovat v čistotě hotelový komplex, když kouknete za plot hotelu, je tam neskutečné smetiště.

Strava
Formou All inclusive. Ti kteří jsou rozmazleni formou evropského (Řecko, Španělsko) all inclusive budou tím africkým zklamáni, avšak hlady a žízní neumřou.

Snídaně: Přijatelné, vždy bylo co zakousnout. Více druhů pečiva, máslo, salám, sýr, vejce, marmeláda, lečo, zelenina, kafe, čaj, tři druhy džusu.

V jedné recenzi jsme narazili na stížnost paní, že ke snídani byl jeden druh salámu a dva druhy sýru a že šunku ani párek nezahlédla. Opět se budu odkazovat, že jsme v Africe a když se zajdete podívat do místního supermarketu tak větší výběr tu prostě není možný.

Oběd a večeře

Chutné, na výběr několik druhů příloh, které se střídaly (rýže, těstoviny, hranolky, brambory, kaše, špagety, kuskus, americké brambory) a také několik druhů masa, které se opět střídalo (jehněčí, kuřecí, krůtí, hovězí). Denně výběr ryb, potom sladké (zákusky, dorty, pěny) a ovoce, zelenina (melouny, hrozny, nektarinky, rajčata, několik druhů zelen. salátů). Vždy všeho dost a neustále doplňované.

Menší problém byl s nedostatkem skleniček u obědů a večeří. Nikomu neublíží chviličku si počkat, jsme přece na dovolené tak kam pořád spěchat( jak říkává delegát Adel: ,,Pět minut sem, pět minut tam.") K pití cola, fanta, sprite, voda, a tři druhy místního vína.

Bohužel jak místní, tak i krajané mnohdy nabrali několikrát více, než byli schopni sníst a potom zůstávaly plné stoly zbytků.

Služby hotelu
Hodnotíme kladně, k naší spokojenosti jsme je nepotřebovali využívat. Jediné co jsme potřebovali byla výměna peněz na místní měnu (za jednotný kurz). CK pořádá několik druhů výletů. My jsme žádný z nich nevyužili a na vlastní pěst jsme vyrazili do Tabarky, která je vzdálená asi 3km od hotelu. Je několik způsobů dopravy (taxi, bus, pěšky jak podél silnice tak po pláži). Samotná Tabarka v nás nezanechala kladné pocity, všude bordel, špína, smrad. Místní s tím nemají problém a žijí svůj spokojený život.

Hotelový bazén byl hezký, udržovaný (v noci nasvícený), na lehátkách se většinou opalovaly ručníky, po jejich vlastnících ani stopy, hold český nešvar. U bazénu bar, možnost nealko(voda, cola, sprite, fanta) alko(gin, pivo, tři druhy vína). Na požádání 1,5L voda na den.

Jinak vynikající parta animátorů, kteří se celý den snažili o to, aby si všichni svoji dovolenou užili,bohužel většinou naráželi na nezájem. Byli jsme se podívat na večerní show, které se povedli.

Náctileté holčičky si přijdou na své, dobrovolně se nechávají turnusově balit od animátorů a odjíždějí se slzičkami v očích.

Co nám velice vadilo, bylo otravné ba až vlezlé chování provozovatele služeb se čtyřkolkami (delší prošedivělé kudrnaté vlasy), který neuměl pochopit, že NE (nemáme zájem o vaši službu), znamená opravdu ne, a byl při nezájmu o jeho služby neústupný. Nenechte si zkazit dovolenou!

Pláž
Pláž by mohla být čistější, ale jsme opět u toho, že jsme v Africe a tady bordel prostě neřeší. Úklid pláže probíhá tak, že se největší bordel nahrabe na veřejnou pláž a to co nahrabat nejde, tak se vykope díra a nahrabe se to do ní a zasype. Bohužel bordel na pláži si děláme i my ČEŠI. Někteří naši spoluobčané se neobtěžují s vyhozením nedopalku, prostě vajgl letěl vedle lehátka. Obdobně se dělo s kelímky od pití z plážového baru, hodili se pod lehátko, neobtěžujeme se udělat pár kroků a kelímek vyhodit. Odtud je časem vyfoukl vítr a už létaly po pláži a v moři.Nechci tu moralizovat ani nikoho poučovat, každý by měl začít sám do sebe. Ale ten BORDEL si tam prostě z větší části děláme sami a po příjezdu z této dovolené sedneme ke klávesnici a začneme ťukat negativní recenze, jak je pláž špinavá. Samozřejmě ke špíně přispějí i místní, ale oni jsou tak zvyklí žít.

Jinak na pláži dostatek slunečníku se staršími lehátky, které jsou proleželé, je dobré ulovit podložku.

Moře je krasně průzračné, přístup do moře místy s kameny, ale pokud jste šli cca 20 metrů vedle vyznačené pláže, tak pouze písek a velmi pozvolné. Některé dny byly veliké vlny, párkrát byla černá vlajka a nemohlo se skoro do moře, ale neodradilo nás to. Moře bylo nádherné spolu s výhledem na Janovskou pevnost v dáli.

Byl zde bar, kde obsluha čepovala nealko do plastových kelímků 0,2L (opět Cola, Sprite, Fanta, voda). Nikomu neuškodí si dojít na bar vícekrát za den. Neznám nikoho kdo by měl z chození pro pití křeče v břiše jak píše klientka ve svém hodnocení, tento komentář nás dokázal pobavit.

Yadis Tabarka, Tabarka, Tunisko Anonym 2014-09-20 7 1 10 Yadis Tabarka

20.09.2014 - Anonym - Přečteno: 12× - Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2014

 • Celkem: 8,4
 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dnes jsem se vrátila ze skvělé dovolené, všem můžu vřele doporučit. Byla jsem maximálně spokojená a nejvíce jsem byla spokojena s animátory. Byli moc moc dobří!!! Takže všem vřele doporučuji hotel Castile. Zobrazit celou recenzi

Castile, Djerba, Tunisko Anonym 2014-09-20 8.4 1 10 Castile

20.09.2014 - Zuzana B. - Přečteno: 33× - Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2014

 • Celkem: 7,8
 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme byli spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel odpovidá 3hvězdičkové kvalitě, byli jsme s ním spokojeni, pokoje čisté, pěkné. Na požádání jsme dostali dětskou postýlku, nebyl s ní problém.

Strava
Nabízená strava byla spíše situována do tuniské stravy, ale dalo se vždy formou bufetu vybrat na co měl kdo chuť. Vše co jsme jedli nám chutnalo.

Pláž
Pláž byla přímo u hotelů, čistá písečná, zaměstnanci hotelů dbali na dodržování pořádku a uklízeli pláž. Bohužel, že kouřící hosté jsou prasátka jsem se přesvědčila na pláži, kde u každého slunečníku byl koš na odpadky, ale přesto to byl pro kouřící hosty velký problém tak uklidit dokouřenou cigtaretu, takže jsem v písku stále nacházeli zbytky cigaret. Ale toto není negace na straně hotelů, ti se snažili, dokonce i upozorňovali lidi, aby házeli zbytky cigarety do košu a ne na pláž. To je bohužel negace na stranu kuřáků, kteří jsou všude. Jsem tolerantní vůči kuřákům, nevadilo mi, že tam kouřili, ale to snad nemužou po sobě uklízet.....

Sun Club, Djerba, Tunisko Zuzana B. 2014-09-20 7.8 1 10 SUN CLUB DJERBA

20.09.2014 - Eliška L. - Přečteno: 20×

 • Celkem: 9,4
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Navštívili jsme již mnoho míst a tato dovolená se řadí na první příčky. Jeli jsme sem na svatební cestu a byli jsme moc spokojení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na hotel jsme dorazili cca okolo 23:00. Mile nás překvapilo, že měli pro nás jídelnu otevřenou a mohli jsme se ještě najíst. Po jídle jsme na recepci dostali klíče od pokoje č. 627 a láhev pitné vody. Když jsme dorazili na pokoj čekal na nás malý pokojíček ještě s menší koupelničkou kam se nic nedalo odložit a dá-li se tomu tak říkat sprchovým koutem (jen malinká vanička). Byli jsme unavení, vysprchovali jsme se a šli si lehnout. Pokoje jsou polohovány okolo výklenků a v našem výklenku byl strom, na kterém sídlila stovka ptáků a celou noc řvala, pod pokojem se nacházel bar a do 3 ráno jsem poslouchala, válení sudů a hluk ze sklenic, okna byla směřována na příjezdovou cestu, kam celou noc přijížděly autobusy a byl slyšet hluk ze silnice. Ráno stála v koupelně voda ze spchování. To byla poslední kapka a šli jsme požádat o výměnu pokoje. Pokoj nám byl vyměněn a dostaly jsme pokoj s číslem 255, který se nacházel v budově u bazénu. Pokoj se absolutně nedal srovnávat s původním. Velká místnost s televizi, postelí a vestavěnou skříní. Koupelna byla tak 2x větší s vanou a odkládacím prostorem. Měli jsem starší paní uklízečku, která denně vzorně uklízela pokoje a měnila ručníky. Pokoje mají starší vybavení, které je ale funkční a hlavně pokoj je čistý

Strava
Jídlo se často opakovalo a to hlavně snídaně, ale mě chutnalo. Výborné mají lasagne

Služby hotelu
Hotel nabízí animační programy, které se konají u bazénu a wifi.

Pláž
Pláž byla přes silnici, udržovaná se sprchama (ty mají své nejlepší už za sebou). Na pláži neplatí all inclusive jen barel s vodou je zdarma. Byli jsme na výletě na vodních skútrech. Byl to opravdu krásný zážitek a viděli jsme delfíny. Jen se nenechte napálit jak mi. My dali za výlet 160 dynárů, ale opodál prý výlet nabízejí za 40 Eur což je 80 dynárů.

Homere, Djerba, Tunisko Eliška L. 2014-09-20 9.4 1 10 Homere

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800