Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 590 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 590 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 4,2 Dovolenka dobrá, až na animatora.

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka dobrá, až na animatora. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby boli trošku zastaralé ale dalo sa to. Hotel celkom pekný.

Strava
Strava sa vždy opakovala .. len párkrát niečo nove pridali. Zo začiatku dovolenky bolo na vyber asi 2 druhy zákuskov .. ostatné dni už nič viac iba ovocie. Raňajky každý den to isté.

Služby hotelu
Personál celkom príjemný akurat upratovačky neupratovali ako mali. .. Najhoršie na tjto dovolenke bol animátor. Už netušim ako sa volal ale bol strašne otravný, urážal ludi. Vedel trochu po polsky a po česky. Práve kvoli nemu by sme si tento hotel už nikdy viac nevybrali. Pre dni sa tvaril milo a neskor si od ludi surovo vypytoval peniaze na cigarety. Taky človek tam vázne nemá čo robiť.

Pláž
Boli sme na konci sezony tak už bola trošku špinavšia ale dalo sa to. More bolo pekné čiste.

Anonym, 22.03.2015, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel:Aqualife

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Aqualife, Yasmine Hammamet, Tunisko Anonym 2015-03-22 4.2 1 10 Aqualife

Celkem: 1,2 Pobyt na tomto hotelu byl pro naši rodinu zlým snem. Jídlo tagické, Maso samá flaksa a rozštípané kosti, ani po stížnosti se nic...

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Pobyt na tomto hotelu byl pro naši rodinu zlým snem. Jídlo tagické, Maso samá flaksa a rozštípané kosti, ani po stížnosti se nic nezměnilo, některá jídla tak pálila, že nebyla ke snědení,každý den to samé. V okolí hotelu nepořádek, bar na pláži tragický včetně obsluhy, která se starala hlvně o své tuniské kamarády. Pláž polná odpadků, tam snad neuklízeli 2 roky. Přímo proti hotelové pláži nešlo kvůli kamenům ani vlézt do vody, muselo se chodit jinam. Jediné co zde bylo na úrovni byli animátoři, kteří se snažili a některá jejich večerní představení byla dobrá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj nebyl špatný, ale pokojské se s úklidem nepáraly, vynesly koš, namokřily koupelnu a sbohem.

Strava
Tragedie, v drůbžím mase rozštípané kosti (hlavně pro děti nebezpečné), ostatní maso samá flaksa, některá jídla kvůli pálivosti nepoživatelná. Personál kuchyně si dokonce během podávání jídel bral jídlo, zákusky a v klidu jedl, místo aby se staral o doplnění jídel.

Služby hotelu
Okolí hotelu samý nepořádek, když bylo třeba jednat s personálem, tak se tvářili znuděně a moc ochoty neprojevovali.

Pláž
Pláž špinavá, neudržovaná, vstup do vody na pláži bez bot téměř nemožný kvůli kamenům. Koupat jsme se museli o kus vedle, ale tam zase chodili místní obyvatelé, hlavně o víkendu. Bar na pláži, jeden velik binec, záchody hrůza a obsluha ani nekomentuji. Pití dávali s neochotou, protože pořád někde polehávali a také neustále hostili svá místní kamarády.

Josef M., 15.03.2015, Datum pobytu: 4.7. - 18.7.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Tabarka, Hotel:Yadis Tabarka

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pohled z našeho pokoje 10 fotografií

Yadis Tabarka, Tabarka, Tunisko Josef M. 2015-03-15 1.2 1 10 Yadis Tabarka

Celkem: 9,6 Hotel nás mile překvapil, Jedná se o Evropský resort, takže na Tunisko je vše nadstandardní. Nekterý personál byl občas otrávenej, takže...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nás mile překvapil, Jedná se o Evropský resort, takže na Tunisko je vše nadstandardní. Nekterý personál byl občas otrávenej, takže bylo nutné si malým bakšišem (1-2 dináry) dopomoci k pozornosti, ale při ALLIN je to maličkost. Každopádně většina lidí se usmívala, a když s nima člověk alespoň jednou zakonverzoval, tak si Vás pamatovali a dá se říci, že Vás pak upřednostňují. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl čistý a útulný. Postel byla naprostá dokonalost. Každý má dva polštáře, ale je možné si telefonem požádat z "polštářového lístku" o další s jinou náplní. Na výběr tak bylo asi 6 druhů polštářů.

Strava
Jídlo bylo rozmanité, každý den se něco obměnilo. Snídaně byly asi jediné, kde musel člověk přivřít oči, tam se moc změn neudálo, ale zase byly k dispozici fresh džusy a šampanské, takže i tak hodnotím jako výtečné. Každý den je možné si rezervovat večeři v jedné ze 3 al carte restaurací, což je naprosto dokonalé. Nám nejvíce chutnalo v sushi baru.

Služby hotelu
Když si člověk nechce z dovolené zkazit dojem, tak nemá smysl opouštět hotel. Je tak velký a služby tak rozsáhlé, že to za týden ani člověk nemůže vše stihnout.

Pláž
Krásný čistý bílý písek a pohodlná lehátka zdarma. U hotelu je asi jediná čistá pláž v celém Sousse. Hotelovou pláž hlídá ochranka celý den i noc, takže se tam nedostanou otravní prodejci ani turisti z jiných hotelů.

Lukáš Novotný, 10.03.2015, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Mövenpick Resort & Marine Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mövenpick Resort & Marine Spa, Sousse, Tunisko Lukáš Novotný 2015-03-10 9.6 1 10 MÖVENPICK HB

Celkem: 8,4 Celková spokojenost.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celková spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mohlo by být lepší zařízení pokojů. Na stěnách místy plíseň.

Strava
Mohla by být větší nabídka pro děti.

Pláž
Pláž blízko hotelu i bazénu. Po ránu a dopoledne čistá pláž i voda odpoledne horší.

Anonym, 07.03.2015, Datum pobytu: 26.9. - 3.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Eden Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Eden Club, Monastir, Tunisko Anonym 2015-03-07 8.4 1 10 Eden Club

Celkem: 9,2 Super dovolená. Kvalita jednoznačně předčila zaplacenou cenu. Názory některých lidí v recenzích mi připadají úplně zcestné. Úžasné...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Kvalita jednoznačně předčila zaplacenou cenu. Názory některých lidí v recenzích mi připadají úplně zcestné. Úžasné prostředí, super komplex, velký bazén s tobogánem a skluzavkami. Výborná rozmanitá strava. Každodenní bohatý zábavní a sportovní program. V tomto hotelu jsem byla s rodinou již podruhé a vřele mohu všem doporučit. V okolí je spousta obchodů se suvenýry, restaurací. 2km od hotelu se nachází luxusní jachtový přístav Port El Kantaoui se zábavním parkem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nemohu nic vytknout. Dostali jsme moderní, útulný pokoj v bungalovu s výhledem do zahrady. Bylo zřejmé, že pokoj byl po renovaci. K výbavě pokoje patří standardně lednička a TV+ balkón. Trezory jsou na recepci za poplatek. Úklid pokojů fungoval bez problémů. Výměna ručníků probíhala každý den, obden výměna ložního prádla.

Strava
Vynikající strava. Opravdu kvalitní program all inclusive. Naprosto úžasná nabídka jídla - saláty, různé druhy mas, speciality, spousta zákusků a ovoce. Každý si určitě vybere.

Služby hotelu
Odhadem polovina klientely tohoto komplexu tvoří Angličani od nejmenované CK, což je pro mě určitou zárukou kvality poskytovaných služeb. Obsluha byla skvělá, personál byl stále usměvavý a vstřícný. Hotelové prostory byly vždy čisté, uklizené. Bazén byl čistý, kapacita lehátek u bazénu i na pláži dostatečná. Hotel nabízí široké spektrum zábavních programů pro děti a dospělé. Vaše děti se zde nudit určitě nebudou, jsou zde hřiště, dětský koutek, malý bazének, skluzavky a spousta aktivit. Na recepci funguje po celý den směnárna, lze využít i bankomat.

Pláž
Hotel se nachází cca 350 m od pláže, cca 3 minuty chůze. Na pláž vede nefrekventovaná ulička. V moři se vyskytovaly sem tam řasy, ale krásně jsme si zaplavali. Nechápu, proč někteří píšou v recenzích o špinavé pláži. Trávili jsme na hotelový pláži každý den a pravidelně zde probíhal úklid, pláž byla udržovaná, toalety u pláže čisté. Využili jsme rovněž bohaté nabídky vodních sportů. Servis na pláži byl též v pořádku – bar v hezkém prostředí s nealko nápoji a pivem + sendviče.

Anonym, 02.03.2015, Datum pobytu: 23.9. - 3.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Port El Kantaoui, Hotel:Soviva Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

Soviva Resort, Port El Kantaoui, Tunisko Anonym 2015-03-02 9.2 1 10 Soviva Resort

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800