Dovolená Tunisko 2015 | Invia.cz

Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 590 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 590 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 10 Byli jsme velmi spokojeni, vyhovovalo nám počasí (teploty byly od 26-33°C, moře mělo 26°C) i méně ubytovaných hostů.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velmi spokojeni, vyhovovalo nám počasí (teploty byly od 26-33°C, moře mělo 26°C) i méně ubytovaných hostů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme velmi pěkné ubytování s výhledem na moře, které jsme si při objednávání zaplatili a nelitovali jsme. Večerní východy měsíce a ranní východy slunce nad mořem stály za každodenní ponocování a časné ranní vstávání. Denně jsme měli uklizeno, čisté osušky a ručníky, ze kterých uklízečka dělala na postelích krásné labutě, se stejnou fantazií aranžovala ložní prádlo.

Strava
Jídla bylo dost, denně byl výběr z několika druhů masa (hovězí, skopové, jehněčí, kůzlečí, kuřecí, krůtí, králičí) a ryb, těstovin, luštěnin, různých druhů zeleniny (čerstvé, grilované i nakládané), výborné špenátové koule s něčím (asi se sýrem), salátů, ovoce, fantastických malých zákusků, pudingů. K snídani dělali kuchaři dva druhy omelet, volská oka, vejce na tvrdo a míchaná vejce a pak zase velký výběr: sýry, salámy (ty jsem nezkoušela), pomazánky, saláty, jogurty, müsli, zelenina, ovoce, pět druhů džusů, čaje, několik druhů kávy a čokoláda (z automatu, ale dobré, několik druhů pečiva a chleba. Během dne grilované ryby, gyros, sýrové a zeleninové pokrmy, saláty.

Služby hotelu
Animátoři během dne i večer organizovali zábavu pro dospělé i pro děti, byli vtipní, ale nevnucovali se, pokud jsme se nechtěli zapojit. Na pláži byla možnost projížďky ve člunu nebo na vodním skútru a další služby.

Pláž
Pláž byla u hotelu, denně ji strojově čistili, písek byl jemný a moře vyplavovalo spoustu mušlí. Přístup do moře je pozvolný, vhodný i pro děti. První dva dny byly velké vlny a netroufali jsme si jít dále než pár metrů od břehu. Vzhledem k pozdnímu termínu pobytu nebylo na pláži hodně lidí, ale přesto jsme chodili ráno obsadit lehátka, abychom si mohli vybrat místo a měli více soukromí. Plážové osušky a slunečníky byly zdarma, podložky za poplatek..

Vlasta M., 12.10.2015, Datum pobytu: 2.10. - 9.10.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:LTI Mahdia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pohled z balkonu 1 fotografie

LTI Mahdia Beach, Mahdia, Tunisko Vlasta M. 2015-10-12 10 1 10 LTI MAHDIA BEACH

Celkem: 9,4 Hotelový areál byl udržovaný a hezký, jinak ostatní prostředí v Tunisku je v převážné většině neskutečněj prasečák, odpadky kolem...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotelový areál byl udržovaný a hezký, jinak ostatní prostředí v Tunisku je v převážné většině neskutečněj prasečák,

odpadky kolem silnic, hroby zasypané stavební sutí, spalování odpadků, které bylo večer cítit až do hotelu. No comment, nechápu jak takhle dokážou žít. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné.

Strava
Výborná.

Služby hotelu
Výborné

Pláž
Hezká, jen v případě velkých vln moře začalo vyplavovat všudypřítomné odpadky.

Jan Hanč, 12.10.2015, Datum pobytu: 29.9. - 6.10.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:LTI Mahdia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LTI Mahdia Beach, Mahdia, Tunisko Jan Hanč 2015-10-12 9.4 1 10 LTI MAHDIA BEACH

Celkem: 4,4 Dovolenou jsme si užili ale jen díky tomu,že hotel měl nádherné bazény.Moře bylo hrozné mělké všude tuny chaluh a talé strašný smrad z...

 • 7 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili ale jen díky tomu,že hotel měl nádherné bazény.Moře bylo hrozné mělké všude tuny chaluh a talé strašný smrad z těch kup chaluh.Díky zklamání z moře bych se jsem již nikdy nevrátila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ušlo až na problem první den kdy nám nešli zamknout dveře a mažel to musel celý druhý den řešit.A nejhorší byli všude otravný kočky co byli shopní vám vlízt až do talíře nebo na pokoj.

Strava
Jídlo ušlo ikdyž vše bylo neslané ale měli jsme sebou dvouletého syna ta jsem si to pro sebe přisolili.

Služby hotelu
Služby byli užasné všichni byli usměvavý ochotný a střícný.Z našeho syna každý byl unešený všechen personál si ho mazlili:-)

Pláž
no tak o té bych raději nemluvila to byla katastrofa.Sice se to snaží odklízet a udržovat ale když příjde vítr vlny tak to nemají šanci stíhat odklízet.Moře a pláž nás hodně zklamala.

Kristýna A., 12.10.2015, Datum pobytu: 29.9. - 9.10.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:El Mouradi Djerba Menzel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

5 fotografií

El Mouradi Djerba Menzel, Djerba, Tunisko Kristýna A. 2015-10-12 4.4 1 10 El Mouradi Djerba Menzel

Celkem: 8,2 "Za málo peněz hodně muziky" - skvělá dovolená

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
"Za málo peněz hodně muziky" - skvělá dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ne žádný luxus, ale dostačující, úklid denně, výměna ručníků apod. bez problému

Strava
Strava velice chutná, každý si vybere

Služby hotelu
služby perfektní, personál usměvavý, nevtíravý. Zábava animátorů skvělá, nenucená.

Pláž
Pláž malá, ale dostačující. Vstup do vody pozvolný, voda vcelku čistá jen občas nějaká tráva, která byla denně odklízená. Lehátek dostatek

Alena, 12.10.2015, Datum pobytu: 25.9. - 9.10.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Eden Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Eden Club, Monastir, Tunisko Alena 2015-10-12 8.2 1 10 Eden Club

Celkem: 9,8 Dovolena byla uzasna. Nebyli jsme v Monastiru, ale v Hammametu, protoze puvodne hotel v Monastiru byl uzavren a byl nam nabidnuty hotel...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena byla uzasna. Nebyli jsme v Monastiru, ale v Hammametu, protoze puvodne hotel v Monastiru byl uzavren a byl nam nabidnuty hotel MAGIC LIFE AFRICANA IMPERIAL & AQUAPARK, Hammamet. Byli jsme s pritelem spokojeni uplne se vsim. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorny, s klimatizaci, cisty. Kazdy den nove uklizeny. Nic v nem nechybelo.

Strava
Strava byla nesmirne bohata, chutna, podle me si kazdy musel vybrat, co mu chutna. Navic jsme mohli jit do 3 restauraci a la carte. Kdyz jsme rekli, ze mam narozeniny, pripravili nam i dort a ozdobili stul kvetinami, balonky, bylo to moc mile :) samozrejme v cene.

Služby hotelu
Nemyslim si, ze by slo neco udelat lepe. kompletni servis, mili lide, vse cisto, krasne prostredi.

Pláž
Plaz byla velice blizko, vse ciste, more ciste, obcas vlny na "vyblbnuti" skvele :) zdarma svezeni na "bananu", zapujceni kajaku atp.

Veronika Šínová, 12.10.2015, Datum pobytu: 1.10. - 8.10.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Skanes Family Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Skanes Family Club, Monastir, Tunisko Veronika Šínová 2015-10-12 9.8 1 10 MAGIC LIFE AFRICANA IMPERIAL & AQUAPARK, Hammamet

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800