Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 631 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 631 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 10 Vše bylo na 100% všem doporučujeme

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo na 100% všem doporučujeme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá hvězdám a je i pro tělesně postížené-vytahy i okolí

Strava
Strava vynikající a výběr jídla a nápojů

Služby hotelu
Výborný

Pláž
Písečná pláž která je přímo u hotelu je udržovaná ale vstup do moře-velké kameny a proto doporučujeme plaž hned vedle po levé staně.

Věnceslava Pešková, 30.10.2014, Datum pobytu: 19.10. - 24.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Riadh Palms

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Riadh Palms, Sousse, Tunisko Věnceslava Pešková 2014-10-30 10 1 10 Super ubytování a strava

Celkem: 2,2 Jeden velký zlý sen. Ke spokojené dovolené mi stačí málo,ale tady to byla hrůza.Nikdy dříve jsem nestrávil tolik času při řešení...

 • 1 Ubytování
 • 5 Strava
 • 2 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Jeden velký zlý sen. Ke spokojené dovolené mi stačí málo,ale tady to byla hrůza.Nikdy dříve jsem nestrávil tolik času při řešení problémů.Zažili jsme pokus o vykradení zamčeného kufru. Pokud si chcete dovolenou užít, sem nejezděte.Má 3 návštěva Tunisu,sem již nikdy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj,jeden velký problém. Nepoužitelný záchod, po úklidu,který jsme provedli my,se tam dalo alespoň vybalit věci na stůl.Skříně bez dveří,nepořádek.Všudypřítomná zaschlá barva na zrcadlech,koupelnovém nábytku,oknech,podlaze atd.. Po předchozích ubytovaných krev v koupelně na zemi.Prasklý akrylát ve vaně,plíseň,vodní kámen,rez.Chodba od dělníků špinavá,nedopalky na chodbě,rámus,prach atd...

Strava
Jediné co se dalo,zde jsme byli celkem spokojeni.Beru v potaz pouze snídani,oběd a večeři,jelikož jsme svačiny nikdy nenašli.Vzhledem k vybavení jídelny se divím,že některá jídla byla studená.

Služby hotelu
Neexistující.

Pláž
Úklid byl prováděn tak, že dva domorodci přišli k ochrance, zakouřili, zvedli jeden papír a odešli.Plínka po domorodcích tam ležela 3 dny. Kondomy nebo injekční stříkačka nic neobvyklého,ale moře příjemné,dalo se.

Anonym, 30.10.2014, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Nabeul, Hotel:Kheops

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

záchod 5 fotografií

Kheops, Nabeul, Tunisko Anonym 2014-10-30 2.2 1 10 Kheops-jeden velký průs.r

Celkem: 9,4 Skvělá dovolená - i ve druhé půli října teplota kolem 30°, moře vyhřáté po létě na 29° a bazény u hotelu kolem 26°. V hotelu ukázkový...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená - i ve druhé půli října teplota kolem 30°, moře vyhřáté po létě na 29° a bazény u hotelu kolem 26°. V hotelu ukázkový servis, **** rozhodně odpovídají. Velmi milý a vstřícný personál, směnárna přímo na recepci, výborné stravování a animační programy. V resortu pořádek, vstup na pláž přímo z areálu hotelu. Doporučuji všem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování na **** úrovni. Celý hotel je v naprostém pořádku, prakticky bez chyby, moderně zařízený. Obývali jsme dvoulůžko - terasa (za příplatek možnost s výhledem na moře), na pokoji satelitní TV s místními i některými evropskými programy (ne CZ), trezor zdarma. Koupelna společná s WC - vana + sprcha, k dispozici fén, ručníky lze měnit denně, úklid pokojů přes den nadstandardní. Stabilní wifi zdarma v prostoru recepce a haly.

Strava
Strava v hotelu naprosto v pořádku - k snídani, obědu i večeři rozhodně dostatek možností výběru. Každý dle chuti, vyberete si z místních i evropských pokrmů + široká nabídka pití. Dopolední svačinu lze odebrat u jednoho z barů u hotelového bazénu (ovoce, pečivo, šunka, sýr atd. + pití), odpolední cake + palačinky u druhého. Po celý pobyt balená voda zdarma kdykoliv k dispozici na recepci nebo na kterémkoliv z venkovních barů. Jídlo i pití obecně skvělé, na arabskou zemi až trochu překvapivě.

Služby hotelu
Hotel na velmi dobré úrovni. Všude pořádek, obsluha velmi příjemná a ochotná, není prakticky co vytknout. Animační program super - my jsme využívali např. hotelové fitko, možnost střelby z luku, plážový volejbal. Může si vybrat každý, možností je dostatek.

Pláž
Přístup na pláž přímo z areálu hotelu, lehátka i ručníky na pláž zdarma. I ve druhé půli října skvělé počasí, teplota vody asi 29°. Pláž je přes den několikrát uklízená. Na pláži u hotelu je kamenitý vstup do moře, o cca 100m vedle už ne. Chaluhy jsou také průběžně uklízeny. Na pláži občas projde několik málo místních prodejců (sluneční klobouky, šátky, palmy..) vstup mezi lehátka však nemají povolený, což 100% dodržují, tzn. pokud nemáte zájem, neotravují.

Michal H., 30.10.2014, Datum pobytu: 17.10. - 24.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Clubhotel Riu Palm Azur

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Clubhotel Riu Palm Azur, Djerba, Tunisko Michal H. 2014-10-30 9.4 1 10 CLUB RIU PALM AZUR

Celkem: 5,6 Hotel a sluzby nizsi kvality nez ocekavani. All inclusive nebylo ve vsech barech, pouze jeden. Fronty na jídlo. Cca 1/3 muslimskych hostu...

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a sluzby nizsi kvality nez ocekavani. All inclusive nebylo ve vsech barech, pouze jeden. Fronty na jídlo. Cca 1/3 muslimskych hostu ... obcas neprijemny pocit u bazenu a u more. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starsi vybaveni, ale ciste. Pravidelny uklid.

Strava
Prumerne, opakovala se, ale vzdy se dalo najitneco zajimaveho. Casto fronty.

Pláž
Hned u hotelu. Cista. Velmi obtizne si vypujcit rucniky a zpoplatneno.

Lenka, 29.10.2014, Datum pobytu: 15.8. - 22.8.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Tabarka, Hotel:Dar Ismail

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Dar Ismail, Tabarka, Tunisko Lenka 2014-10-29 5.6 1 10 DAR ISMAIL

Celkem: 8,6 Velice příjemná dovolená

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisto, hezký pokoj, doporučuji připlatit výhled na moře

Strava
Výborná

Pláž
Každý den uklizená pláž, lehátek dostatek

Anonym, 29.10.2014, Datum pobytu: 17.10. - 24.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Eden Star

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Eden Star, Djerba, Tunisko Anonym 2014-10-29 8.6 1 10 EDEN STAR

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800