Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 5 990 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 5 990 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 8,2 Krásná dovolená!

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jednoduše zařízené, ale vše čisté, uklízečky uklízely každý den.

Strava
Strava se moc neměnila, ale vždy bylo z čeho vybrat - hlavně velký výběr čerstvé i tepelně upravené zeleniny a salátů a výborné zákusky, zmrzlina. Nápoje přeslazené, ale nechávali jsme si je namíchat vždy na půl se sodou a bylo to ok.

Služby hotelu
Personál vždy milý a usměvavý! Všude panovala přátelská atmosféra. Animátoři občas až otravní, já moc na tu organizovanou zábavu nejsem, tak mě to někdy obtěžovalo. Ale alespoň měl člověk možnost se nějak zabavit, když chtěl (aquagymnastika, vodní pólo, šipky, petanque, střílení z luku, gymnastika). Večerní program stále stejný (minidiskotéka pro děti, poté organizované tanečky, které jsme tancovali každý večer dokola, občas nějaké taneční vystoupení animátorů).

Pláž
Pláž hlídaná, nikoho cizího tam nepouštěli. Lidí bylo v hotelu málo, takže tam bylo vždy místo. Pozvolný vstup do moře. Plážový bar fungoval.

Anonym, 24.05.2016, Datum pobytu: 27.6. - 4.7.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Borj Cedria, Hotel:Caribbean World Borj Cedria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

5 fotografií

Caribbean World Borj Cedria, Borj Cedria, Tunisko Anonym 2016-05-24 8.2 1 10 Caribbean World Borj Cedria

Celkem: 5,8 Dovolena se mi libila,az na to ubytovani (nepovlecene periny,jedna velka perina pro dva,coz je skvele pro par,ale s kamoskou jsme se hold...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena se mi libila,az na to ubytovani (nepovlecene periny,jedna velka perina pro dva,coz je skvele pro par,ale s kamoskou jsme se hold tulili k sobe :-) ...chybely baterky v ovladaci a ten vyhled desny,ale zase jsme to meli kousek k bazenu atd.,tkze neni proc si stezovat,stejne na tom pokoji clovek jen prespal :-) Jidlo v ramci moznosti,tk nejk porad na stejno,ale clovek si vybral dle sve libosti. More krasny,plaze cisty,lehatka a slunecniky super,k tomu matrace a rucnik,co vic si prat :-) Bar u bazenu super a zabava na dennim poradku :-) Zobrazit celou recenzi

Michaela V., 23.05.2016, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:LTI Mahdia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LTI Mahdia Beach, Mahdia, Tunisko Michaela V. 2016-05-23 5.8 1 10 LTI MAHDIA BEACH

Celkem: 9,8 Super velice doporučujeme krásný hotel a fantastické sluzby.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super velice doporučujeme krásný hotel a fantastické sluzby. Zobrazit celou recenzi

Patrik R., 21.05.2016, Datum pobytu: 14.10. - 21.10.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Magic Palm Beach Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Magic Palm Beach Palace, Djerba, Tunisko Patrik R. 2016-05-21 9.8 1 10 Magic Hotel Palm Beach Palace

Celkem: 5,4 V oblasti Nabeul se mi na pohled jevil jako jeden z těch lepších. Moc se snažili, hotel a bazén čistý. Obsluha vázla...často převažoval...

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
V oblasti Nabeul se mi na pohled jevil jako jeden z těch lepších. Moc se snažili, hotel a bazén čistý. Obsluha vázla...často převažoval dojem, že u baru obtěžujeme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pěkný bez větších závad. Nefungovala klimatizace, ale to na vyžádání vyřešili

Strava
Hodně se opakující se strava, ale pestrý výběr zeleniny.

Služby hotelu
Obsluha na baru dost vázla. Pokud jste si chtěli objednat u oběda pití znovu, nebylo téměř možné, přehlíželi nás. Museli jste si říct dost důrazně, jinak dělali, že nic.

Pláž
Pláž pěkná, lehátka zdarma.

Veronika Neugebauerová, 20.05.2016, Datum pobytu: 1.8. - 10.8.2011
Oblast: Tunisko Tunisko, Nabeul, Hotel:Kheops

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kheops, Nabeul, Tunisko Veronika Neugebauerová 2016-05-20 5.4 1 10 Kheops

Celkem: 10 Tento hotel staví svoji laťku hodně vysoko, vstřícny personál, všude čisto, naklizeno, kuchyně výtečná......prostě vše super, moc ráda se...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel staví svoji laťku hodně vysoko, vstřícny personál, všude čisto, naklizeno, kuchyně výtečná......prostě vše super, moc ráda se vrátím. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje denně uklizené, čisté osušky, vše voňavé a perfektní, není absolutně, co vytknout

Strava
Jídla nepřeberné množství, každý si vybere včetně dětí. K jídlům servírované jakekoliv alko i nealko napoje, hotelova kuchyn je jedna pohadka.

Služby hotelu
Není, co vytknout. Každy Vám splní všechna možná praní, vsichni jsou vstricni, usmevaví, pracovití......děkuji Vám, mnozi se mohou od Vás učit.....držím všem palečky a přeji spoustu spokojenych dovolenkářů.

Pláž
dle možností denně shrabana a uklizena, nektere vodni radovanky pro klienty hotelu zcela zdarma.

Ivana, 19.05.2016, Datum pobytu: 4.5. - 14.5.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Magic Life Penelope Beach Imperial

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Magic Life Penelope Beach Imperial, Djerba, Tunisko Ivana 2016-05-19 10 1 10 Magic Life Penelope Beach Imperial

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800