Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 620 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 620 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 8,6 Velice příjemná dovolená!Mahdia procházkou po pláži cca 7km.Možno dojed vlakem za 1,5Dinaru za dva.Tj.asi 18 až 20 Kč.Vlak čistý,moderní...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemná dovolená!Mahdia procházkou po pláži cca 7km.Možno dojed vlakem za 1,5Dinaru za dva.Tj.asi 18 až 20 Kč.Vlak čistý,moderní a rychlý.Procházka po starém městě je opravdový zážitek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování naprosto vyhovující,denně úklid.Nedastatek pouze naprostá absence šplíků(zásuvek) ( : !

Pokoj na sever,s výhledem na golfové gríny a částečně na moře nemněly chybu.Celodenní příjemná teplota a bez klimatizace.Klimatizaci jsme zkusili,byla účinná a tichá!!!!!

Strava
Bez problémů.Pestrá chutná,ovoce,zelenina,maso,ryby(tuňák na roštu),skvělé víno atd. atd!!!

Služby hotelu
Několik bobře fungujících barů s velkým výběrem nápojů.Jídelna v budově a druhá venkovní u bazénu.Večerní animační programy byly jeden velký trapas,nic méně se našla spousta lidí kteří se náramně bavily.Sem tam nějaký dinar nebo eudo pro personál je takřka nutností.Bez bakšiše se stáváte tak trochu neviditelní!To platí ale i pro Řecko,vlastně všude.

Pláž
Krásná,písčitá,denně uklizená.Lehátka a slunečníky zdarma,mimo sezonu jakžtakž dostatek.V sezoně kdy je plně využitá kapacita hotelu si to neumím představit.

Jiří Ducháček, 13.12.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Nour Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Večerní bouřka 13 fotografií

Nour Palace, Mahdia, Tunisko Jiří Ducháček 2014-12-13 8.6 1 10 Nour Palace

Celkem: 6,6 Dovolená dobrá, pláže ne moc čisté, ubytování na moje očekávání hrozné. Jídlo výborné! Bez vysvětlení delegátky o hotelu se neobejdete,...

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená dobrá, pláže ne moc čisté, ubytování na moje očekávání hrozné. Jídlo výborné!

Bez vysvětlení delegátky o hotelu se neobejdete, v hotelovém komplexu můžete jíst jen ve vašem,hotelu", svačinky jsou jinde, v jiných restauracích jíst nemůžete.

Doporučuji výlety, jsou super.

Na tohle místo už bych znovu nejela, ale nebylo to tak hrozné, záleží na tom, jestli jste byly někde v jiné zemi, a co očekáváte od 5* hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nenechte se zmást fotkou pokoje v galerii, takhle vůbec nevypadají. Teda alespoň ten náš tak nevypadal- byli jsme ubytovaní v ,,bungalovech", v hotelu možná vypadají lépe. Hotel je strašně velký, rozdělený do několika komplexů. Normální hotel (má myslím 3 a půl * nebo 4), pak další hotel, a potom ,,bungalovy", dá-li se tomu tak říkat, spíš to jsou malé ,,bytovky" na patro s několika pokoji ale navenek hezké. Jakmile vlezete do pokoje- hrůza. starý nábytek (možná že má naschvál působit staře, ale moc se jim to nepovedlo), koupelna taky hrozná i záchod. Skříň jedna, do které bych absolutně nic nedala, ve skříni deka, kterou bych nedala ani psovi. Dveře nedovírají, je tam mezera, takže se ráno nedivte, pokud najdete nějaké zvířátko v pokoji. Postele na kolečkách, pro pár opravdu zajímavé :D.

Pokoj klimatizován takže plus.

Úklid každý den, uklizeno.

Terasa- moc neuklizená, na kachličkách cákance barvy po malování.

Ale zas ať nehodnotím tak špatně, zvyknete si, jen si myslím, že ubytování neodpovídá 5*, ale tak 4- možná.

Pěkná recepce ve velkém hotelu, kde je wifi, i v malém hotelu u bungalov, jídelna taky pěkná, čistá.

Než dojdete z bungalovu na jídlo, máte 2x větší hlad. Celkem daleko.

Strava
Strava výborná! Mnoho jídel na výběr, dobré zákusky, balená voda zdarma, kterou si v době oběda a večeře můžete odnést s sebou kolik chcete. Na pláži jídlo vůbec není, leda za peníze.

Na pláži automat na pití (sprite, cola,...), když něco dojde, dlouho trvá, než to někdo vyřeší.

Služby hotelu
Služby hotelu dobré, animátoři celkem otravní, ale dobrý program pro děti, u malého bazénu se slanou vodou animátoři nejsou vůbec, takže je tam klid. Personál taky příjemný,

Pláž
Pláž je celkem daleko, ale záleží na tom, kde jste ubytovaní, hotelový komplex je veliký. Pláž čistá, ale v moři spousta řas. Když popojdete o cca 200 m dále, moře je hezké, bez řas, ale bohužel musíte ležet na lehátkách u svého hotelu, takže těch 200 m pokaždé dojít a zpět. Záchody na pláži nic moc, ani sprcha.

Vodní sporty super!!!

Anonym, 12.12.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Miramar Cesar Thalasso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

5 fotografií

Miramar Cesar Thalasso, Djerba, Tunisko Anonym 2014-12-12 6.6 1 10 Miramar Cesar Thalasso- PRAVDIVÁ RECENZE

Celkem: 9,8 pohodová dovolená odpovídající ceně za poskytné služby, relax bez stresu a se zájmem o hosty tedy ve stylu jsme tu pro vás a ne vy pro nás

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
pohodová dovolená odpovídající ceně za poskytné služby, relax bez stresu a se zájmem o hosty tedy ve stylu jsme tu pro vás a ne vy pro nás Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pro ty co cestují do této lokality seriozní a přijatelné ubytovnání bez rušivých elementů a v klidu s hojnou možností relaxu.

Strava
strava byla překvapením - jídlo po poloevropsku ale domorodě vždy dle výběru v klidu a pohodě, dokonce i ovladatelný personál který byl ochotný a schopný se učit a tak se přizpůsobit s ohromnpou pamnětí na vás již pod druhém dnu....petrá s stále střídaná tabule...většinou bylo dost zbytků které zůstávali z dúvodu malé rozežranosti jedlíkú, nebo naopak nadměrné rozmařilosti snobistických nablbů kteří si mylsleli že jsou v abudabi...

Služby hotelu
personál milý, vstříčný,počeštitelný, úklid dle domluvy i vícekrát denně, společné prostory a sociálky úklid vícekrát denně, bary a restaurace otevřeny dle přání i přes zavírací dobu. nevhodní animátoři a jejích rádoby program který byl ok pouze pro důchodce a děti do cca 10 let věku. všude ostraha a hlídání hotel.hostů tak aby nebyl nikdo rušen někým kdo tam nepatří.

Pláž
pláž bezva písek, čisto, lehátka, ok pití ok, slunečníky ok....dojem kazili kuřácká prasata která se snažila kazit pohodu čmoudem a vyjgly...ale úklid se to snažil eliminovat v rámci možností....vstup do vody ok pomaličku klesající dno ikdyž sem tam s nějakým kamenem ale jen opravdu někde...ostatní pláže kolem hnus

Radovan N., 11.12.2014, Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:LTI Djerba Holiday Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LTI Djerba Holiday Beach, Djerba, Tunisko Radovan N. 2014-12-11 9.8 1 10 Tunis jinak a neb světlo na konci tunelu

Celkem: 6,8 Hotel je sice starsi, ale v centru. Chtelo by to nejake drobne opravy hotelu. Vse je kousek a dostupne,hotel je primo u plaze..Myslim ze...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je sice starsi, ale v centru. Chtelo by to nejake drobne opravy hotelu. Vse je kousek a dostupne,hotel je primo u plaze..Myslim ze pomer kvalita a cena zajezdu odpovida nabizenym sluzbam. Jen by to chtelo milejsi a vstricnejsi slecnu delegatku. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 11.12.2014, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Sirocco Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sirocco Beach, Mahdia, Tunisko Anonym 2014-12-11 6.8 1 10 Blue Star Sirocco Beach

Celkem: 6,2 Clovek musi byt pripraven na to,ze je v Africe a sluzby a servise preci jen za posledni roky v techto regionech sly hodne dolu.

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Clovek musi byt pripraven na to,ze je v Africe a sluzby a servise preci jen za posledni roky v techto regionech sly hodne dolu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani prumerne..nebyl na pokoji trezor,nekdy pokoj nebyl uklizen,clovek cekal i 3 hodiny na ciste rucniky.Klimatezace byl velky orisek,,,jednou sla pak zase ne.

Strava
Strava byla kontinentalni celkem dobra,ale skoro zadne ovoce coz me dost prekvapilo!

Služby hotelu
Personal na recepci nemluvil skoro anglicky a nekdy to bylo celkem dost pracne se neceho dopatrat...

Pláž
Plaz byla super a voda jeste lepsi..strach z chaluh jak lide popisuji je opravdu zbytecny...a nebo jsem vychitali opravdu super obdobi(polovina zari)

David K., 11.12.2014, Datum pobytu: 16.9. - 26.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Isis Hotel & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Isis Hotel & Spa, Djerba, Tunisko David K. 2014-12-11 6.2 1 10 ISIS HOTEL & SPA

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800