Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 8 190 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 8 190 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 9,6 krásná dovolená

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
krásná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
měli jsme snad to nejkrásnější apartmá, které v hotelu bylo. nádherný výhled na moře a skvělé vybavení. až na tože nám jednou vytekla vana :D

Strava
velký výběr

Služby hotelu
příjemní a velmi ochotní

Pláž
pláž byla někdy trochu špinavá ale nám to nevadí.

Anonym, 20.01.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Riadh Palms

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

13 fotografií

Riadh Palms, Sousse, Tunisko Anonym 2015-01-20 9.6 1 10 Riadh Palms

Celkem: 9 Bola to úžasná dovolenka boli sme viac krát v Tunise a vždy sme spokojní možno preto, že vyberáme 4* hotel .

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Bola to úžasná dovolenka boli sme viac krát v Tunise a vždy sme spokojní možno preto, že vyberáme 4* hotel . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nemám žiadne výhrady všetko bolo OK. Ubytovali nás na prvom poschodí izba veľká balkón tiež. Výhľad do "susedov" rodinná vilka príjemná rodinka volali nás aj na návštevu, ale sme nešli . Dokonca aj z časti výhľad na more. Najkrajšie boli rána, východ slnka - nádhera.

Strava
Rozmanitá všetkého nadostač, ovocie, zelenina no a sladkosti hotový raj...

Služby hotelu
Po anglicky, francuzky sme nevedeli trocha z každého, na druhý deň nás už zdravili síce všetky pozdravy naraz, ale sa úžasne snažili. Prístup personálu je asi taký, ako sa vy chováte ku ním. Spokojnosť z našej strany.

Pláž
Dostatočne veľká, prechádzky na dennom poriadku. Neďaleko korálové menšie útesy a rybárske kotvište bolo pre nás niečo nové.

Anonym, 19.01.2015, Datum pobytu: 30.5. - 9.6.2009
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Iberostar Safira Palms

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Iberostar Safira Palms, Djerba, Tunisko Anonym 2015-01-19 9 1 10 Iberostar Safira Palms

Celkem: 8 Byli jsme na první dovolené v Tunisku, za ty peníze - skvělé. Kdo je normální člověk a nehledá chybičku, tak prostě odpočinková dovolená,...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme na první dovolené v Tunisku, za ty peníze - skvělé. Kdo je normální člověk a nehledá chybičku, tak prostě odpočinková dovolená, na které si užijete všeho. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré, uklizeno každý den, klima jela, žádné námitky.

Strava
Z toho jsem měl trochu strach, jelikož jsem člověk co musí maso a to skoro pořád. Výběr dle chuti, ze všeho, každý se tam nají, mají tam moc dobré skopové, hovězí, no chuť, kterou my tady neumíme udělat. Zákusky fantazie, zmrzliny ještě lepší.

Služby hotelu
Animátoři jsou trochu mimo, ale to je jenom můj dojem, na to, že tam jezdí tolik Čechů, tak by mohl aspoň jeden zaměstnanec hotelu umět trochu česky

Pláž
Na pláž užasnou kvetoucí zahradou, plaž čistá, moře průzračné, lehátka dostačující, občerstvení dobré na pláži.

Jindřich B., 16.01.2015, Datum pobytu: 12.9. - 20.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel:Nesrine

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Nesrine, Yasmine Hammamet, Tunisko Jindřich B. 2015-01-16 8 1 10 Nesrine

Celkem: 5 -Vše bylo naprosto v pořádku do posledního dne. Bohužel kvůli stávce Djerby musel být přeložen odlet z 20 hodiny z Djerby na odjezd ve 14...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
-Vše bylo naprosto v pořádku do posledního dne. Bohužel kvůli stávce Djerby musel být přeložen odlet z 20 hodiny z Djerby na odjezd ve 14 hodin od hotelu a museli jsme absolvovat 6 hodin v autobuse směr Tunis. Rozhodně bych více uvítala odložení letu o pár hodin a letěla raději v jednu hodinu ráno a připlatila za letištní poplatek, který od 1.10. byl povinný. Na letišti jsme čekali další 2-3 hodiny a bohužel nám nikdo ani neřekl, proč máme zpoždění. Co se týká delegáta, tak byl milý, vstřícný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
2) Kvalita ubytování

8-Fungovala klimatizace, ikdyž v tomto období nemusela, takže to bylo velmi příjemné. Každý den uklizeno. Jediné co bych vytkla, byl zápach ze skříní a vana při sprchování protékala a odtokové kanálky bohužel nemají, takže byla v koupelně docela spoušť.

Strava
9- Jídlo bylo výborné, velký výběr, všeho dostatek. Uvítala bych však alespoň jednou týdně mořské plody (krevety, mušle..). Čistá voda v lahvi byla každý oběd automaticky(na výběr perlivá/neperlivá) a na vyžádání vám dali lahev i ráno. Obsluha byla v pořádku.

Služby hotelu
3) Služby hotelu (čistota, úklid, obsluha)

Denisa P., 13.01.2015, Datum pobytu: 23.9. - 30.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:LTI Djerba Holiday Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

LTI Djerba Holiday Beach, Djerba, Tunisko Denisa P. 2015-01-13 5 1 10 Djerba Holiday Beach

Celkem: 5,8 Když si odmyslím počáteční potíže s ubytováním, pěkná teplá dovolená.

 • 3 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Když si odmyslím počáteční potíže s ubytováním, pěkná teplá dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dojem hrozný. Po příjezdu ve 23 hod. nám přidělili pokoj bez oken!!! , sklad za barem. Pokoj jsme nepřevzali a šli se hádat, bylo nám arogantně sděleno, že máme objednaný standartní pokoj. Prý je hotel plný. Nebyla to pravda, po celou dobu naší dovolené nebyla kapacita naplněna ani z poloviny. Po 30 min. nám dali pokoj ve 3. patře bez balkonu, to museli hodně hledat, protože těch tam je opravdu pár. Zde už nejde klimatizace, ani neteče voda, když se pláchne na WC. Nenabízejte úplatky, nic jim není dost! , pohrozte zavoláním na cestovku, nebo delegátovi a hlavně se nenechte nikam šoupnout, že se to vyřeší druhý den, nemuseli by jste se dočkat! Náš delegát byl bezva. Jmenoval se " Franta ", hned druhý den nám zařídil pokoj s balkonem v přízemí. Je to hotel pro rusáky, pro ty maji dobré ubytování vždy.

Strava
VÝBORNÁ, široký výběr a nadbytek.Jídelna není klimatizovaná, takže šílené horko.Personál příjemný, ochotný, snaživý.A nečekejte, že pití obsahuje alkohol.Pivo dobré, víno nic moc, koktejly z automatu, promile jen na obalu.

Služby hotelu
Ložní, ručníky každý den měněny, ale zřejmě v tomto hotelu neví na co je koště a lux.ŠPÍNA po chodbách i pokojích.

Pláž
Pláž super, nádherná, plná mušlí.Moře jak kafíčko, bez chaluh.NÁDHERA.Krásné, dlouhé procházky po pláži, hotel leží jako poslední. Lehátko vždy dostupné.Bar na pláži za nic nestojí.

Marcela K., 03.01.2015, Datum pobytu: 30.8. - 14.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Thapsus

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Thapsus, Mahdia, Tunisko Marcela K. 2015-01-03 5.8 1 10 THAPSUS AI

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800