Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 6 490 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 6 490 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 5,8 Nevhodný čas odletů: cestovka nás ošidila téměř o 1 den pro 3 osoby stravy. Odpolední přílet do Monastiru se změnil neschopností tuniské...

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Nevhodný čas odletů: cestovka nás ošidila téměř o 1 den pro 3 osoby stravy. Odpolední přílet do Monastiru se změnil neschopností tuniské policie zajistit nám doprovod do Mahdie v nekonečné čekání (přes 2 hod bez jídla, pití, sociálního zázemí). Večerní příjezd na hotel, ve kterém rádoby vše je předem zajištěno, ale personál recepce slibuje za úplatu s nataženou rukou lepší pokoj, se po zhlédnutí neuklizeného pokoje pro 2 místo pro 3 osoby změní v boj nervů a přesun pěší žíznivé a hladové karavany za tmy s kufry po vyprahlé poušti na recepci k reklamaci. Následně zpět do další a odlehlejší budovy, ještě se schody do 3.NP. Následný úprk zpocené karavany za vytouženým jídlem a pitím, abychom jej vůbec ještě stihli. Ranní odlet z Monastiru zase zahrnoval vstávání ve 4h, přesun po areálu s kufry cca 300m do recepce. V 5h ráno delegátem slíbené otevření jídelny s omezeným, skromným výběrem jídla a pití a neochotou zřízenců jídelny nám cokoliv navíc zajistit či načepovat z automatů. Odjezd autobusu od hotelu 5,30h, samozřejmě již bez policejního doprovodu. Na letišti od 6,30h nervózní čekání ve 3 řadách na odbavení kufrů, jelikož do 7h se tuniským úředníkům jaksi nechtělo nic dělat. Pak ještě v 7h změnili odbavovací místa pro Ostravu a Brno, takže začaly boje cestujících o pozice a úštěpačné pokřiky na tuniský personál letiště v češtině, ať se již po ránu proberou a začnou něco dělat. Poslední odbavení cestující tak tak stíhali čas odletu!! Pro příště, kdo chce adrenalin, vřele doporučuji!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje i vzhled hlavní budovy začínající číslicí 1... působily dobrým dojmem. Avšak po výměně pokoje za větší, námi objednaný a řádně zaplacený, dostali jsme se až do pokojů 6...kové řady v nejvzdálenější a nejschátralejší budově. Zřejmě čísla pokojů znamenala i kvalitu pokojů a úklidových služeb v nich. Ono také soužití v jedné budově s arabskou národností představuje zajímavý pohled na kulturu stravování a pojem pořádkumilovnosti. Ale nebyli jsme sami. Spíše bylo výjimkou, když někdo pokoj alespoň 1x nevyměňoval. Asi to vše patří k arabské stylu života.

Strava
Samo sebou, chybělo naše oblíbené vepřové! Jinak na první pohled rozmanitost pokrmů a příloh byla velká. Po čase však člověk zjistil, že to, co mu chutná je každý den stejné. Dle lidí, kteří jsou v Tunisku poněkolikáté, byl letošní výběr stravy za poslední roky nejslabší. Já osobně a má rodina jsme zde byli poprvé a v celku jsme se stravou byli spokojeni, až na výše zmíněnou snídani v 5h v odletový den!!!

Služby hotelu
Úklid - bez stížností delegátovi by snad ani nebyl. Personál mi připadal, že bude své povinnosti plnit pouze za příplatek nebo jsme zrovna odkázáni na jeho momentální náladu či ochotu něco pro nás udělat. Obdiv mají animátoři, snad jediní z personálu, kteří opravdu odváděli kus práce. Ale zase, dle slov častějších návštěvníků Tuniska, před revolucí, prý kmitali ještě více.

Pláž
Před naším hotelovým komplexem dobře dostupná, jedna z mála na celém pobřeží Mahdie udržovaná a uklízená. Na místní poměry čistá. Moře za klidného stavu čisté .Po zesílení větru a příboje nebo po bouřce se samozřejmě projeví styl pořádkumilovnosti Arabů a vše co je ukryto za ploty areálů hotelů se pak octne v moři. Trvá pak několik dní, než se moře samo vyčistí. Přispívá tomu i mělkost moře na pobřeží u pláží, kde je uměle před bójemi vytvořena hloubka cca 2m, za bójemi je však zase několik desítek metrů vody po pás. Písčité a mělké dno tak vůbec možnost šnorchlování a vidění něčeho zajímavého pod hladinou neumožňuje

Zuzana Slížková, 27.08.2015, Datum pobytu: 14.8. - 21.8.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Caribbean World Mahdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Caribbean World Mahdia, Mahdia, Tunisko Zuzana Slížková 2015-08-27 5.8 1 10 CARIBBEAN WORLD MAHDIA

Celkem: 6,8 Pokud se oprostíte od arabské mentality a všudypřítomného nepořádku (až bordelu) a zápachu rybiny a bůhvíčeho (to ale jenom při výjezdu z...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Pokud se oprostíte od arabské mentality a všudypřítomného nepořádku (až bordelu) a zápachu rybiny a bůhvíčeho (to ale jenom při výjezdu z hotelu), tak lokalita je pěkná. Kdo má rád čerstvý vítr a vlny na moři, toto je ideální lokalita. Arabové fungují většinou pouze na bakšiš, takže se připravte na to, že se pro vaše krásné oči nepřetrhnou. Zahalené ženy se chodí v tomto hábitu i koupat, takže to diskvalifkovalo hotelový bazén.

Celkem jsme byli zklamáni zakoupenými výlety, za hodně peněz málo muziky. Výlety byly deklarovány jako pojištěné a s policejním/vojenským doprovodem, žádné auto s námi stabilně nejelo. Výlety do vnitrozemí měly velmi dlouhou dopravu místními autobusy, což ne každému dělá dobře.

Kartágo - 4 hodiny autobusem do Kartága a poté přejezdy. Odjezd v 5:00, návrat 20:30, celkem cca 12 hodin v autobusu

Výlet vláčkem po okolí - pěkný výlet, zajímavý výklad

Delfinárium a safari Friguia - cca 2 hodiny autobusem, 45 minut na prohlídku malého safari, několikaminutové vystoupení cvičitele s lachtanem a poté asi hodinové vystoupení cvičitelů s delfíny. Celkem pěkné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čtyřhvězdičkový hotel v arabských zemích je naprosté minimum a nebál bych se ho srovnat s horším 3* v Čechách. Pokoj měl funkční klimatizaci, vanu se sprchou i toaletu. Pokojské vytírali (odhadem) obden, ručníky (i přes informaci o školdivosti pro životní prostředí) odnesli všechny každý den cca v 10 hodin a čisté přinesli kolem 16. hodiny (ano, mezi tím jsme neměli jediný ručník na pokoji).

Strava
Švédské stoly obsahovaly stabilní (neměnnou) část a několik měnících se položek. Jídlo bylo chutné, převážně obsahovalo ryby, hovězí a drůbež, občas skopové i vepřové. Jako příloha většinou byla rýže, (asi restované) brambory, hranolky, těstoviny a pečivo. K obědu a večeři byl pokaždé luxusní pudink a velké množství jiných sladkostí.

Pokud byste měli chuť zajít na diskotéku a zakoupit si tam pití, tak vás nejspíš brzy přejde - ceny jsou naprosto mimo realitu. Stejně jako všechno "turistické". Dovolená je levná, ale "vícenáklady" jsou celkem značné.

Služby hotelu
Hotelové služby jsme kromě jídelny a pláže nevyužívali, nebylo potřeba.

Trezor je na pokoji za mírný poplatek, nicméně jsme jej nevyužili.

Pláž
Pláž je pár metrů od hotelu, k zapůjčení zdarma jsou osušky a matrace na lehátka (také zdarma, omezené množství na pláži) - bylo málo lidí, takže jsme nikdy neměli problém najít místo.

Plážoví prodavači mezi lidi nechodí, ale při cestě do moře se snaží nabízet své zboží.

U pláže je obehnán bójkami velkmi malý prostor, kde bylo i tak celkem velká koncentrace lidí na metr čtvereční. Šnorchlování si v soustavných vlnách nedovedu představit.

Ladislav Karda, 26.08.2015, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:LTI Mahdia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LTI Mahdia Beach, Mahdia, Tunisko Ladislav Karda 2015-08-26 6.8 1 10 LTI MAHDIA BEACH

Celkem: 4,8 I když je teď po poměrně bezvýznamném teroristickém útoku Tunisko dle mého soudu prakticky jednou z nejbezpečnějších zemí světa, museli...

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
I když je teď po poměrně bezvýznamném teroristickém útoku Tunisko dle mého soudu prakticky jednou z nejbezpečnějších zemí světa, museli teď Alžírské hotely díky nedostatku turistů z Evropy. (alespoň ty, co zůstaly otevřené - cca 90 %-tní úbytek cizinců!) obsadit místní Arabové (Tunisané a Alžířané), Arabové všeobecně se díky náboženskému pokrytectví vůbec neumějí bavit. Jediné, co je místní muže zajímá, je sex se ženami, kterými stejně pohrdají. Jenomže se jim neumějí ani dvořit a prakticky se jich na veřejnosti ani nesmějí dotýkat natož tak se s nimi líbat. Ale na druhou stranu nemají ani skrupule pokoušet se o Vaši partnerku, která se Vás zrovna drží za ruku. Takže poněkud nuda a jeden úchyl na 10 m2. A země topící se v odpadcích, o které se nikdo nestará. Což ale ovšem nijak nesouvisí s hotelem Samira Club. Snad jen způsob stolování některých Arabů, z něhož našince rychle přejde chuť k jídlu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na zemi dlažba, na stěnách obílená hrubá omítka, postele normál, koupelna malá nepohodlná, ne příliš čistá.

Strava
Malý výběr masa, ráno žádné, jen salám podezřelého vzhledu a lá Junior a vejce, která byla z poloviny nedovařená. Oběd a večeře nějaké maso skýtaly. Jídlo si každý, kdo si odestál frontu (a strpěl Araby, kteří ho předběhli), odebíral sám. Vše včetně jídelny působilo spíše dojmem socialistického stravování. Pověstný průjem se ale u mě nedostavil.

Služby hotelu
Spíše na úrovni českého hostelu. Večer zábava, na které se ovšem nikdo nebavil, protože místní náboženští pokrytci to prostě neumějí.

Pláž
Pláž znečištěna mořskou trávou, ke šnorchlování nic k vidění. Boj o funkční lehátka.

Miroslav Florek, 26.08.2015, Datum pobytu: 14.8. - 21.8.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Samira Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Samira Club, Hammamet, Tunisko Miroslav Florek 2015-08-26 4.8 1 10 Samira Club

Celkem: 4,6 Už v průběhu pobytu jsme se bohužel shodli na tom, že se jedná o nejhorší dovolenou, jakou jsme kdy absolvovali. Největší vinu nese...

 • 4,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Už v průběhu pobytu jsme se bohužel shodli na tom, že se jedná o nejhorší dovolenou, jakou jsme kdy absolvovali. Největší vinu nese cestovní kancelář, po té jsme vyžadovali pouze několik základních věcí - například klid. To bylo ovšem to poslední, čeho se nám dostalo. O animátorech jsme samozřejmě věděli, nikdo nás ovšem neupozornil, že hotelové disko trvá do jedenácté hodiny večerní a řve tak nahlas, že pokud bydlíte v budově, která je mu blízko, slyšíte hudbu i přes zavřené dveře a okno. Klidu se nám někdy nedostalo ani na pláži, protože i tam byla občas slyšet otravná hudba. A pokud odjíždíte z Česka za odpočinkem, to poslední, co chcete slyšet je Michal David, Karel Gott či slovenské písničky.

V hotelu se navíc dost krade, nám naštěstí nic nevzali, ale spousta lidí si stěžovala delegátovi, který sám říkal, že se podobné věci v hotelu dějí. Aneb jak má Tunisko po atentátu v Sousse problém s turismem, a proto se podle toho náležitě chová.

Hotel byl úplně narvaný, což prý bylo způsobeno také problémem s turismem. Jelikož nejezdilo dost Evropanů, bylo v hotelu i dost Arabů, což prý není obvyklé, tyto dvě skupiny se údajně nikdy neslučují. To, že jsme byli v hotelu s Araby je však to úplně poslední, co by mi vadilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Samotné pokoje byly docela hezké, nic z čeho byste se roztekli blahem, ale byly čisté, interiér příjemný. Klimatizace trochu smrděla, ale dalo se to přežít. I samotný areál hotelu byl čistý, snad v každou denní dobu někde lítaly uklízečky. Wi-fi šlo v hotelovém lobby chytit jen, když bylo připojeno málo lidí - třeba kolem sedmé ráno.

Strava
Strava byla dalším velkým kamenem úrazů této dovolené. První den to byl hrozný šok. Pokud jste zvyklí na dobrou a kvalitní domácí stravu, budete znechuceni. Jídlo nemělo prakticky chuť. To, že si ho musíte dosolit a dopepřit je ještě ok, ale kuchaři nepoužívali ani žádné jiné koření. Takže vše mělo základní chuť a mnohdy se daná jídla nedala vůbec jíst. Na druhou stranu je to pochopitelné, hotel byl narvaný k prasknutí a denně se muselo uvařit opravdu kvantum jídla. Ale pro mne je dobré či alespoň průměrné jídlo naprostým základem ke spokojenosti, takže jsem celý pobyt protrpěl a těšil se, až si uvařím něco doma.

Jídla se prakticky ob den opakovala - vždy byla rýže, brambory, hranolky, ryba, kuřecí, hovězí, spousta zeleniny a ovoce. Zelenina a ovoce jednoznačně nejlepší z celého výběru.

Služby hotelu
Jelikož cvičím, jeden z požadavků na hotel bylo fitness. Tento hotel ho nabízí. Když jsem ovšem tamní tělocvičnu viděl, málem jsem to nerozdýchal. Fitness totiž čítá jeden jediný stroj - kladku, činky by se člověk nedohledal, i kdyby prolezl každičký kout toho titěrného fitka (viz přiložené fotky). Tohle považuju za absolutní podpásovku. Je to asi jako nabízet bazén a poté umístit do areálu malý nafukovací bazének pro děti. Jeden stroj není fitness!

Co se týče barů a tak, fascinuje mě, že když jste po obsluze chtěli, aby vám dali lahev vody, řekli, že otevírají až za hodinu. A bylo jim jedno, že byste neměli co pít, oni otvírají až v deset. Na tohle začínám v tolik a končím v tolik a ani o minutu déle, byli přesní. Ale že hotelová diskotéka měla končit v jedenáct a místo toho skončila třeba o půl hodiny později, to už jim bylo jedno. A to, že jste si stěžovali na recepci, také ničemu nepomohlo. Místo, aby se personál omluvil a vyřešil to, poslali vás si to vyřídit se šéfem animací. Parádní servis.

Pláž
Přístup na pláž byl přímo od hotelu. Musím uznat, že pláž připojená ke Caribbean World byla asi vůbec nejčistší v okolí. Každé ráno byl uhrabaný písek, všechny nečistoty z moře byly buď na hromádkách nebo tam nebyly vůbec. V ranních hodinách, tak zhruba do desáté až jedenácté, byla pláž i skoro vylidněná. Naopak v odpoledních hodinách byla úplně plná. Jediné, co kazilo pohodu byla ta příšerná hudba od hotelového bazénu.

Anonym, 26.08.2015, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Caribbean World Mahdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Fitness 2 fotografie

Caribbean World Mahdia, Mahdia, Tunisko Anonym 2015-08-26 4.6 1 10 Tunisko již nikdy víc

Celkem: 3 Djerbu jsme poprvé navštívili v roce 2003 a os té doby tam jezdíme každý rok jako na druhou dovolenou. Vždy jsme byli maximálně...

 • 3,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 1 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Djerbu jsme poprvé navštívili v roce 2003 a os té doby tam jezdíme každý rok jako na druhou dovolenou. Vždy jsme byli maximálně spokojeni, proto jsme i letos volili tuto destinaci. Zájezd mi nabídla společnost Invia. S jejich službami jsme byli maximálně spokojení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo katastrofální. Zatuchlé pokoje páchnoucí plísní a kanalizací. Klimatizace byla nepoužitelná. Při spuštění vydávala zvuk drtičky kamení, kapala z ní voda a příliš nechladila. Dveže do pokoje nešly z důvodu poškozeného zámku otevřít, lomcovali jsme s nimi i 20 minut. Nikdo dveře - zámek neopravil, ani nebyla ochota nám vyměnit pokoj. Po podání ústní stížnosti delegátce se nezměnilo nic, snad jen, že od této chvíle jsme nemívali na pokoji ručníky a museli si o ně říkat na recepci. Postele nám převlékli až po 9 dnech a to po opakovaných urgencích. Úklid byl prováděn jen tak halabala, asi malý bakšiš.

Strava
Strava nebyla nijak rozmanitá. Obědy byly většinou hodně odfláknuté. Ryby (středně velké sardinky)byly každý třetí den, jinak skutečně stále totéž. Stále Maqrune obměňované pouze cizrnou, čočkou a fazolemi, podezřele vypadající karbanátky, nebo kuličky z mletého masa, hovězí jazyk, játra, za celou dobu bylo jednou krůtí maso a jednou kuřecí. Špagety byly denně, pak tajine, ale bez masa, kuskus byl pouze jedenkrát, jednou byl tuňák a světe div se i pangacius. Nic z toho, co jsme znali z minulých let a jiných hotelů tam nebylo. Téměř každý den k obědu připravovali i opečený salám typu junior. Snídaně katastrofa. Sladké pečivo, na které jsme byli zvyklí z minulých let sice bylo, ale okoralé, seschlé a tvrdé. Palačinky, volská oka a omelety připravoval pouze jeden člověk, takže pokud jste toto jídlo chtěli, museli jste si vystát frontu 20-30 min. Jinak byly nějaké cereálie, jogurty, chalva, bagety, rajčata, sýr pouze obdoba mozzarely, salám typu junior každý druhý den.

Služby hotelu
Personál byl velice ochotný, vstřícný, ale bylo jich evidentně žalostně málo. Na terase, kde se podával snack se nepodávaly nápoje. Ty byly na konci areálu hotelu, nebo v lobby u recepce. V lobby nesměli čechům nalévat nápoje do skla, podávali je v plastových kelímcích, mnohdy už použitých. Káva se nedala pít, takže jsme si objednávali jen horkou vodu a kapku studeného mléka na ,,nesco".

Pláž
K pláži samotné výhrady nemám, toto prostředí znám, takže chaluhy mě nijak neudivovaly. Ale byla daleko, v žádném případě né 250 m, ale spíše 700, ale neviděli jsme v tom problém, rádi jsme se prošli, nebo využili povoz. Plážový bar fungoval dobře, beach boy velice ochotný, když jsme přicházeli, ihned nám přinesl lehátka, kterých bylo žalostně málo. Stejně jako slunečníků.

Anonym, 25.08.2015, Datum pobytu: 12.8. - 22.8.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Ksar Djerba

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ksar Djerba, Djerba, Tunisko Anonym 2015-08-25 3 1 10 Hotel Ksar Djerba

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800