Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 590 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 590 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 9,6 Příjemný a elegantní hotel s přátelskou atmosférou, kde nic není problém. Dokonalá čistota a hygiena. Minimum ruských turistů, převážně...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný a elegantní hotel s přátelskou atmosférou, kde nic není problém. Dokonalá čistota a hygiena. Minimum ruských turistů, převážně francouzská a italská klientela. Nedostatky jsem zaznamenal u pořádající CK. V informačním materiálu chyběl návod jak zprovoznit trezor, takže jsem jej nepoužíval. Rovněž chyběla info, že se můžeme najíst v non stop baru, který je k dispozici 24 hodin denně (přijeli jsme na hotel pozdě v noci a měl jsem hlad). Naprostým šokem pro mě byl zpáteční let se společností Travel Service. Oba piloti byli Indové. Let byl operován ve spolupráci se společností Air India a tato měla v minulosti již několik nehod a nepatří mezi bezpečné letecké přepravce. Naštěstí se katastrofa nekonala a autopilot zřejmě pracoval tak jak měl. Nedej bože, aby se vyskytl běhěm letu nějaký technický problém. Špičkoví čeští piloti létají u zahraničních firem a tito hoši z indie by si těžko dokázali poradit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dostali jsme pokoj v odlehlejší části hotelu situovaný k hlavní silnici, takže bylo slyšet projíždějící auta, ale nebylo to až tak obtěžující. Výhled do rozkopané zahrady s parkingem pro zaměstnance, nicméně dostatek zeleně, ale výhodou bylo maximum soukromí. Je zcela evidentní, že pokud jste klientem české CK dostanete méně kvalitní pokoj. Nebyl důvod ke stížnosti či výměně pokoje.

Pokoj standardně a vybaven, veškeré zařízení fungovalo bez problému, drobná závada odstraněna ihned po nahlášení. Ocenili jsme bezvadně fungující klimatizaci. Úklid pokoje prováděn pravidelně, nic nebylo ukradeno. Ručníky složené do různých tvarů a květiny na posteli se nekonaly, přestože byl bakšiš pravidelně poskytován. Zřejmě ale asi málo. Spřátelený host z Belgie měl tento servis k dispozici. Nijak mě to však nemrzí a kvůli tomu na dovolenou nejezdím. Spíše byl uvítal, aby se úklid omezil pouze na výměnu tolateních potřeb a respektování soukromí hosta.

Strava
Gastronomické služby předčily mé očekávání. Jsem se vědom, že při tomto stylu stravování a počtu hostů nemůže šéfkuchař předvádět žádné kulinářské zázraky. Mohu však s uspokojením konstatovat, že každý si mohl vybrat a dobře se najíst. Skvělá piza, koutek s tuniskými specialitami, čerstvě připravované pokrmy na grilu před hosty. Pouze plody moře se objevily během týdné pouze jednou. Podávané ryby byly spíše kostnaté nechutné mřenky. Kuchaři čistě oblečení a dobře prezentovali hotel. Ohledně nápojů rovněž naprostá spokojenost. K dispozici balená originál voda v libovolném množství, víno bílé, růžové a červené ve slušné kvalitě, ke snídani čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva. Káva excelentní. Tvrdý alkohol místní, je to znát na kvalitě a místní whiska či brandy nemá s originál značkou nic společného. Dobré řešení je gin + tonic. Vzhledem k tomu, že je zde hodně jihoevropanů, tak je možno dostat v lobby baru ( hlavní budova ) Pastis ( anýzová chuť ). Láhev Pastisu stoji v ČR cca 400 Kč a je to kvalitní značka alkoholu, ale nutno pít ředěný vodou. Pro Italy zde mají MARTINETO, což je aromatizované víno něco na způsob Cinzana. Pochopitelně v horší kvalitě, nicméně s ledem a sodou ideální jako aperetiv.

Služby hotelu
Stravovovací a ubytovací služby byly poskytnuty velmi dobře a žádné další jsme nepotřebovali ani nevyužívali. Byli jsme spokojeni, za své peníze jsme dostali dobrou kvalitu a rádi bychom se na Djerbu vrátili. Vzhledem k bezpečnostní situaci a riziku zákeřného útoku ze zálohy si však dovolenkovou destinaci pro rok 2015 dobře rozmyslím.

Pláž
Na pláži dostatek lehátek i slunečníků, není třeba bojovat o místo či lehatko. Bar s pokrmy a nápoji přímo na pláži. Lze poobědvat. Provoz od 10:00 hod. Čisté toalety a sprcha k dispozici. Obsluha bez čekání. Skvělé presso, nápoje do kelímků z UH jako ve školní jídelně nebo plastu. Jídlo v dobré kvalitě přímo na pláži. Destiláty ne. Pouze víno. Pláž užasná jako v karibiku.

Bohumil Hanuš, 14.04.2015, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:One Resort Djerba Golf & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

6 fotografií

One Resort Djerba Golf & Spa, Djerba, Tunisko Bohumil Hanuš 2015-04-14 9.6 1 10 One Resort Djerba Golf & Spa

Celkem: 8,8 Skvelá dovolenka.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvelá dovolenka. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie veľmi pekné, čisté, upratovanie izieb každý deň, menenie ručníkov taktiež.

Strava
Strava všetkého druhu, veľa ovocia, mäsa, zeleniny, taktiež rôzne šaláty, tradičné polievky .... Jedlo stále dopĺňané, voda vždy k dispozícií , taktiež podávané vína k večeri, či obedu ...

Služby hotelu
Animácie veľmi dobré, zábava pre dospelých a club Eldorador sa postaral aj celodenný program pre deti v spolupráci s rôznymi cestovnými kanceláriami. Večer rôzne prestavenia , či už disco, alebo program na pláži.... Večer vždy živá hudba veľmi príjemná.

Pláž
pláž bola z okolia asi najkrajšia, čistá , upravená po prechádzke kúsok odtiaľ nebola až taká pekná... more dosť plytké, vhodné pre deti, no zaplávať sa tam v zóne vyhradenej pre turistov sa veľmi nedalo ...Lehátka v popoludňajších hodinách obsadené, zadarmo a osušky za zálohu .

Anonym, 31.03.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:One Resort Djerba Golf & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

One Resort Djerba Golf & Spa, Djerba, Tunisko Anonym 2015-03-31 8.8 1 10 One Resort Djerba Golf & Spa

Celkem: 4,2 Dovolenka dobrá, až na animatora.

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka dobrá, až na animatora. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby boli trošku zastaralé ale dalo sa to. Hotel celkom pekný.

Strava
Strava sa vždy opakovala .. len párkrát niečo nove pridali. Zo začiatku dovolenky bolo na vyber asi 2 druhy zákuskov .. ostatné dni už nič viac iba ovocie. Raňajky každý den to isté.

Služby hotelu
Personál celkom príjemný akurat upratovačky neupratovali ako mali. .. Najhoršie na tjto dovolenke bol animátor. Už netušim ako sa volal ale bol strašne otravný, urážal ludi. Vedel trochu po polsky a po česky. Práve kvoli nemu by sme si tento hotel už nikdy viac nevybrali. Pre dni sa tvaril milo a neskor si od ludi surovo vypytoval peniaze na cigarety. Taky človek tam vázne nemá čo robiť.

Pláž
Boli sme na konci sezony tak už bola trošku špinavšia ale dalo sa to. More bolo pekné čiste.

Anonym, 22.03.2015, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel:Aqualife

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Aqualife, Yasmine Hammamet, Tunisko Anonym 2015-03-22 4.2 1 10 Aqualife

Celkem: 1,2 Pobyt na tomto hotelu byl pro naši rodinu zlým snem. Jídlo tagické, Maso samá flaksa a rozštípané kosti, ani po stížnosti se nic...

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Pobyt na tomto hotelu byl pro naši rodinu zlým snem. Jídlo tagické, Maso samá flaksa a rozštípané kosti, ani po stížnosti se nic nezměnilo, některá jídla tak pálila, že nebyla ke snědení,každý den to samé. V okolí hotelu nepořádek, bar na pláži tragický včetně obsluhy, která se starala hlvně o své tuniské kamarády. Pláž polná odpadků, tam snad neuklízeli 2 roky. Přímo proti hotelové pláži nešlo kvůli kamenům ani vlézt do vody, muselo se chodit jinam. Jediné co zde bylo na úrovni byli animátoři, kteří se snažili a některá jejich večerní představení byla dobrá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj nebyl špatný, ale pokojské se s úklidem nepáraly, vynesly koš, namokřily koupelnu a sbohem.

Strava
Tragedie, v drůbžím mase rozštípané kosti (hlavně pro děti nebezpečné), ostatní maso samá flaksa, některá jídla kvůli pálivosti nepoživatelná. Personál kuchyně si dokonce během podávání jídel bral jídlo, zákusky a v klidu jedl, místo aby se staral o doplnění jídel.

Služby hotelu
Okolí hotelu samý nepořádek, když bylo třeba jednat s personálem, tak se tvářili znuděně a moc ochoty neprojevovali.

Pláž
Pláž špinavá, neudržovaná, vstup do vody na pláži bez bot téměř nemožný kvůli kamenům. Koupat jsme se museli o kus vedle, ale tam zase chodili místní obyvatelé, hlavně o víkendu. Bar na pláži, jeden velik binec, záchody hrůza a obsluha ani nekomentuji. Pití dávali s neochotou, protože pořád někde polehávali a také neustále hostili svá místní kamarády.

Josef M., 15.03.2015, Datum pobytu: 4.7. - 18.7.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Tabarka, Hotel:Yadis Tabarka

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pohled z našeho pokoje 10 fotografií

Yadis Tabarka, Tabarka, Tunisko Josef M. 2015-03-15 1.2 1 10 Yadis Tabarka

Celkem: 9,6 Hotel nás mile překvapil, Jedná se o Evropský resort, takže na Tunisko je vše nadstandardní. Nekterý personál byl občas otrávenej, takže...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nás mile překvapil, Jedná se o Evropský resort, takže na Tunisko je vše nadstandardní. Nekterý personál byl občas otrávenej, takže bylo nutné si malým bakšišem (1-2 dináry) dopomoci k pozornosti, ale při ALLIN je to maličkost. Každopádně většina lidí se usmívala, a když s nima člověk alespoň jednou zakonverzoval, tak si Vás pamatovali a dá se říci, že Vás pak upřednostňují. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl čistý a útulný. Postel byla naprostá dokonalost. Každý má dva polštáře, ale je možné si telefonem požádat z "polštářového lístku" o další s jinou náplní. Na výběr tak bylo asi 6 druhů polštářů.

Strava
Jídlo bylo rozmanité, každý den se něco obměnilo. Snídaně byly asi jediné, kde musel člověk přivřít oči, tam se moc změn neudálo, ale zase byly k dispozici fresh džusy a šampanské, takže i tak hodnotím jako výtečné. Každý den je možné si rezervovat večeři v jedné ze 3 al carte restaurací, což je naprosto dokonalé. Nám nejvíce chutnalo v sushi baru.

Služby hotelu
Když si člověk nechce z dovolené zkazit dojem, tak nemá smysl opouštět hotel. Je tak velký a služby tak rozsáhlé, že to za týden ani člověk nemůže vše stihnout.

Pláž
Krásný čistý bílý písek a pohodlná lehátka zdarma. U hotelu je asi jediná čistá pláž v celém Sousse. Hotelovou pláž hlídá ochranka celý den i noc, takže se tam nedostanou otravní prodejci ani turisti z jiných hotelů.

Lukáš Novotný, 10.03.2015, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Mövenpick Resort & Marine Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Mövenpick Resort & Marine Spa, Sousse, Tunisko Lukáš Novotný 2015-03-10 9.6 1 10 MÖVENPICK HB

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800