Dovolená Tunisko 2015 | Invia.cz

Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 8 034 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 8 034 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 9,4 Naprosto nadšeni, doporučuji všem.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto nadšeni, doporučuji všem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxusni, čisto, skvělý personál...

Pláž
Pláž cca 10 metrů od hotelu

Iveta Kuchařová, 25.11.2015, Datum pobytu: 24.10. - 31.10.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Magic Palm Beach Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Magic Palm Beach Palace, Djerba, Tunisko Iveta Kuchařová 2015-11-25 9.4 1 10 Magic Hotel Palm Beach Palace

Celkem: 8,6 CELÁ DOVOLENÁ BYLA UŽASNÁ.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
CELÁ DOVOLENÁ BYLA UŽASNÁ. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl menší,ale na přespání stačil.

Strava
Strava rozmanitá,všeho bylo dost.

Služby hotelu
Služby perfektní,nebyl žádný problem.

Pláž
Pláž byla čistá a udržovaná.Moře špinavější.

Leona Nováková, 24.11.2015, Datum pobytu: 21.7. - 31.7.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Houda Golf & Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Houda Golf & Beach Club, Monastir, Tunisko Leona Nováková 2015-11-24 8.6 1 10 Houda Golf And Beach Club

Celkem: 10 Dovolená na 1*. Opravdu úžasná!!! Hotel, personál i pláž, vše naprosto dokonalé. Pokoje jako z pohádky. Strava byla velice chutná. Celý...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na 1*. Opravdu úžasná!!! Hotel, personál i pláž, vše naprosto dokonalé. Pokoje jako z pohádky. Strava byla velice chutná. Celý komplex byl čistý a pláž také. Při příjezdu nám personál nabídl nachlazené ručníky a welcome drink při čekání na ubytování, s čímž jsem se ještě nikde nesetkala. Následovala informační schůzka a poté jsme se ubytovali. Na pokoji nás potom čekalo víno, ovoce a čokoláda na uvítanou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto úžasné. Nemůžu nic vytknout. Vše bylo čisté a voňavé. Úklid byl 2x denně. Večer se ještě rozestýlalo s čokoládou na polštáři. Bar na pokoji byl také denně doplňován. Pokoje jsou všechny stejné, takže to co je prezentováno na fotkách, tak to je pravda. Máte jistotu, že dostanete přesně ten samý pokoj. Cítíte se tam naprosto úžasně. Luxusní ubytování!!!

Strava
Strava byla výborná. Obrovský výběr. Spíše až přebytek. Vše na co si jen vzpomenete. Tématické večery také nechyběly. Vše se tak s daným večerem naprosto sladí i obsluha. Příjemní číšníci, velice zdvořilý a ochotní. Tím, že je zde velké množství české klientely, tak se naučili popřát ,,dobrou chuť ", ,,hezký večer" atd... Příjemné zpestření =)

Služby hotelu
Služby byly opravdu nadkomfortní. Personál jedním slovem ÚŽASNÝ!!! Byli velice zdvořilý, ochotní a usměvaví. Tím, že to není až tak velký komplex, tak si Vás snadno zapamatují a jsou k Vám opravdu hodní. Široká nabídka sportovního vyžití a výletů.

Pláž
Pláž byla nádherná a čistá. Je písčitá, takže nepotřebujete žádnou obuv do vody. Každé ráno se pláž upravuje traktůrkem, který písek uhladí. Přes den několikrát personál prochází pláž a sbírá nečistoty, či větší kamínky, když někde jsou a pečlivě to vysbírají. Na pláži je spousta atrakcí. Od vodních skútrů až po parasailing. Několikrát denně zde projíždějí koně a velbloudi. Určitě projížďku doporučuji, je to nepopsatelný zážitek!!! Personál Vám také až na pláž donese ovocný snack, což je čerstvé ovoce v podobě špízu. Skvělé zpestření v tom horku. Na pláži je také bar, takže po celou dobu máte v rámci all inclusive pitný režim.

Petra Hrdličková, 22.11.2015, Datum pobytu: 17.10. - 28.10.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Magic Palm Beach Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

19 fotografií

Magic Palm Beach Palace, Djerba, Tunisko Petra Hrdličková 2015-11-22 10 1 10 Magic Hotel Palm Beach Palace

Celkem: 8,4 Fantastická podzimní dovolená

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Fantastická podzimní dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je sám o sobě sice už trošku starší, přesto stále moc pěkný. Čtyři hvězdy na Tunisko odpovídají. Všude čisto a uklizeno. Pokoj naprosto bez problémů s výhledem do "vnitrobloku" (žádný pokoj nemá výhled na moře, všechny jsou s výhledem do vnitrobloku, zahrady, na bazén či na město). Vybavení plně dostačující, dvě postele, dva noční stolky, prostorná šatní skříň, velký toaletní stolek, LCD televizor, trezor (za poplatek, nevyužila jsem, věci jsem nechávala volně na pokoji nebo zamčené v kufru a nikdy se mi nic neztratilo). Koupelna s vanou, umyvadlem, fénem a toaletou.

Strava
Strava chutná, mimo sezónu asi trošku menší výběr, přesto plně dostačující. Snídaně, pozdní snídaně, oběd, lehký snack, večeře. Pití výborné, rozlévané do větších pevných umělohmotných kelímků (bar u pláže) nebo do skla (bar u bazénu, vnitřní bar). K dispozici nealko i alko, víno, pivo, místní alkohol a koktejly z místního alkoholu. Velmi mile mě překvapilo all inclusive 24 hod. denně. Nevím tedy, jestli ho nabízejí i české cestovky, já byla s německou, v hotelu jsem v tomto termínu byla jediná Češka, jinak samí Němci a pár místních.

Služby hotelu
Personál hotelu jednoduše fantastický a to i přesto, že jsem nemluvila německy ani francouzsky, dorozumívala jsem se bez problémů anglicky a nikdy se mi nestalo, že by mi nerozumněli. Při příjezdu pozdě v noci jsem byla přivítána welcome drinkem, na recepci ochotně vyhověli všem mým požadavkům (bez úplatku), barmani, číšníci - všichni milí, ochotní a přátelští. Úklid bez problémů, vždy vytřeno, ustláno, během týdne několikrát vyměněno povlečení, každý den nové ručníky. Pozor, hotel nenabízí plážové osušky, třeba s tím počítat. Animace téměř žádné, pouze večerní představení, přeci jen už bylo po sezóně. Jediné, co mi vadilo, byla free wifi - nefungovala mi celý týden.

Pláž
Pláž není přímo u hotelu, ale cca 300 m procházkou krásnou udržovanou zahradou plnou květin. Pláž čistá, udržovaná, moře čisté, bohužel v mém termínu již (na mě) dost studené. Plážový bar, kde se podávalo i odpolední občerstvení (pizza). Na pláži možnost projížďky na koních, velbloudech, vodní sporty typu banán atd. Lehátek i slunečníků v mém termínu nadbytek (v sezóně ovšem nemusí stačit).

Petra P., 20.11.2015, Datum pobytu: 22.10. - 29.10.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel:Nesrine

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Nesrine, Yasmine Hammamet, Tunisko Petra P. 2015-11-20 8.4 1 10 Nesrine

Celkem: 10 Perfektní dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená Zobrazit celou recenzi

Anonym, 18.11.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Delphin El Habib

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Delphin El Habib, Monastir, Tunisko Anonym 2015-11-18 10 1 10 Delphin El Habib

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800