Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 631 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 631 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 8,6 Opravdu prima dovolená, jediný opravdu velký mínus je vstup do vody a špatné a hlavně vadný přístup z mola do vody.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Opravdu prima dovolená, jediný opravdu velký mínus je vstup do vody a špatné a hlavně vadný přístup z mola do vody. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super.

Strava
Super

Služby hotelu
Kvalitní.

Pláž
Dobrá, s hrozným přístupem do vody.

Eva M., 27.10.2014, Datum pobytu: 17.10. - 24.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Clubhotel Riu Palm Azur

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Clubhotel Riu Palm Azur, Djerba, Tunisko Eva M. 2014-10-27 8.6 1 10 CLUB RIU PALM AZUR

Celkem: 8,6 Báječná dovolená v klidném krásném hotelu. Vynikající delegáti. Skvělý program od animáků,večer tanec a kabaret šou. Všem hotel...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Báječná dovolená v klidném krásném hotelu. Vynikající delegáti. Skvělý program od animáků,večer tanec a kabaret šou. Všem hotel doporučuji.(19-26.2014) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj velmi čistý a každý den uklizeno a kytka na pokoji.

Strava
Strava dobrá,za týden 2 kila navíc,k jídlu pivo nebo láhev vína.

Služby hotelu
Personál milý a za 1 dinár se rozkrájí.Při příjezdu na hotel jsme dostali okamžitě džus a za 5 minut jsme seděli na obědě.

Pláž
Pláž 400m,průměrná(hned vedle pláž hotelu Caribbean World kam jsme chodili)Cesta na pláž hrozná-smrad,odpadky.Moře špinavé,ale písčité bez kamenů.Všechny hotely měly podobné pláže

Petr, 27.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Les Dunes

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Les Dunes, Djerba, Tunisko Petr 2014-10-27 8.6 1 10 Les Dunes

Celkem: 9,4 Dovolená byla fantasticka,co se týká služeb stravy i ubytovaní.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla fantasticka,co se týká služeb stravy i ubytovaní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo luxusní s výhledem na moře,všude čisto,každý den se uklízelo.

Strava
Strava byla velmi pestrá,myslím že si každý vybere.

Služby hotelu
Luxus,nikdo nedělal rozdíly,že jsme česi,personál velmi ochotný.

Pláž
Pláž se každé rano uklízela.

Dana Kakosova, 27.10.2014, Datum pobytu: 17.10. - 24.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Clubhotel Riu Palm Azur

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Clubhotel Riu Palm Azur, Djerba, Tunisko Dana Kakosova 2014-10-27 9.4 1 10 CLUB RIU PALM AZUR

Celkem: 9 Maximální spokojenost pro toho kdo přijímá Tunis a jeho obyvatele se všemi pozitivy i negativy, které k této africké zemi patří. Služby...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Maximální spokojenost pro toho kdo přijímá Tunis a jeho obyvatele se všemi pozitivy i negativy, které k této africké zemi patří. Služby CK i delegátky bezvadné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zařízení pokojů by si možná zasloužilo renovaci, ale jinak vše čisté, denně uklizené, vyměněné ručníky. Protékající záchod jsme neřešili, stejně jsme na pokoji trávili minimum času. Boční výhled na moře byl bonusem, i když jsme si ho nepřipláceli. Ostatní zařízení a vybavení hotelu bez chyby - odpovídá 4 hvězdičkám v této lokalitě ( nelze srovnávat s evropskými hotely ).

Strava
Dokonalá - stále se obměňující obědy i večeře, snídaně stejné, ale bohaté. Maso všeho druhu - výborně upravené, mořské plody, kalamáry, krevety, několik druhů sushi, pizzy, těstoviny, vejce na různé způsoby......ani se nám nepodařilo všechno ochutnat :-) Skvělé palačinky a čerstvě pečené koblihy u bazénu a na pláži. Úžasné zákusky a dorty. Několik druhů míchaných drinků i čistých místních destilátů, víno, pivo, kávy v baru od 9,00 hod. až do půlnoci - každý si musí vybrat.

Byli jsme v Tunisu posedmé ( i v luxusnějších hotelech ), ale takový výběr jídla jsme ještě nezažili.

Služby hotelu
Nic jsme nepostrádali, personál ochotný, usměvavý i bez nutnosti rozdávání bakšiše. Nezaznamenali jsme žádné rozdíly v obsluhování jiných národností, jak se píše v některých recenzích.

Jediné, co opravdu není k dispozici jsou kávové lžičky ( asi jim je turisté kradou ) - místo nich jsou ale k dispozici plastová míchátka a malé plastové lžičky na zmrzlinu. Bohatě to stačí i na horké nápoje ( soudruzi z NDR - nebo Tunisu ? - tentokrát asi chybu neudělali :-D ).

Nebyl problém domluvit se anglicky, německy, trochu i česky.

Okolí hotelu typicky africké - hodně budov neobydlených, všudypřítomný prach, odpadky a typická vůně ( pro někoho možná zápach ). Hodně krámků i s fixními cenami ( pro toho, kdo nechce smlouvat ), obchodníci vesměs příjemní - za poslední roky hodně ubrali na agresivitě, takže jsme se při smlouvání dost pobavili.

Pláž
Krásná, čistá, bez řas, denně uklízená, trvale hlídaná ostrahou - při procházkách podél pobřeží jsme měli dojem, že naše pláž byla udržována nejlépe. Množství nedopalků od cigaret je vinou turistů, to asi místní neovlivní, přestože popelníky i nádoby na odpad byly k dispozici. Lehátek i matrací dostatek. Moře čisťounké, medúzy už asi měly po sezoně, poslední 2 dny velké vlny - alespoň jsme si v nich parádně zablbli. Okolní pláže ( zvlášť ty veřejné ) byly neudržované s odpadky, odpoledne se na nich scházeli místní obyvatelé, ale chovali se přátelsky nebo si nás nevšímali.

Andrea H., 27.10.2014, Datum pobytu: 19.10. - 24.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Riadh Palms

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Riadh Palms, Sousse, Tunisko Andrea H. 2014-10-27 9 1 10 RIADH PALMS

Celkem: 9,4 PARÁDNÍ říjnová DOVOLENÁ! Nádherný hotel, úžasná pláž, velmi ochotný a aktivní personál.

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
PARÁDNÍ říjnová DOVOLENÁ! Nádherný hotel, úžasná pláž, velmi ochotný a aktivní personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme dostali s balkonem, byl sice spojený s jiným pokojem přes zamčené dveře a často jsme slyšeli hluk centrální klimatizace. Jinak naprostá spokojenost, ČISTO, tv na pokoji, funkční klimatizace.

Strava
Každý den spoustu různých druhů jídel, vždy si každý měl co vybrat (ryby, kuře, těstoviny, brambory, bramb. kaše, rýže, pizza, zelenina, saláty, dezerty, pečivo, prostě vše), doplňované ovocem. Pivo i víno volně k dispozici, stejně tak jako džusy (moc sladké, ředila jsme si je vodou). Ve čtvrtek jsme měli typickou tuniskou večeři.

Služby hotelu
Velmi ochotný a milý personál, především animátoři.

Pláž
Krásná pláž s jemným pískem, pravidelně uklízena od řas. Jen možná kamenitý vstup do vody - pro malé deti ne ideální. Ale mně se moc líbila!!!

Kateřina, 27.10.2014, Datum pobytu: 17.10. - 24.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Club Diana Rimmel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Diana Rimmel, Djerba, Tunisko Kateřina 2014-10-27 9.4 1 10 CLUB DIANA RIMEL

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800