Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 8 190 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 8 190 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 6,4 Dovolená byla hezká až na delegáta který nám dal informace o pobytu v autobusu tak jsme slyšel sotva půlku,žádné písemné informace jen na...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla hezká až na delegáta který nám dal informace o pobytu v autobusu tak jsme slyšel sotva půlku,žádné písemné informace jen na kuse papíru napsáno od kdy do kd je podáváno jídlo jiné cestovky měly písemné podrobné popisu o chodu hotelu a celého komplexu.Jeli jsme s Exim Tours. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté pohodlné pokoj velký s menším balkonkem

Strava
Strava rozmanitá každý si vybere,brambory ,hranolky,rýže,kus kus,cizrna,mrkev s hráškem,lečo ,ryby ,hovězí,drbeží ,skopové,krůtí,řízky,obalovaný květák.K snídani omelety,vejce ,salám,sýr ,zelenina ,vločk,confleiky.......Kobědu a večeři zákusky a ovoce

Služby hotelu
Cekový dojem dobrý odpovídá ceně. U bazénu bar bazén čistý a veliký

Pláž
Pláž kousek od hotelu sprchy,WC u pláže moře čisté s malé vlny bílý písek plno mušlí

Jan Stodola, 21.10.2016, Datum pobytu: 6.10. - 17.10.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Caribbean World Mahdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Caribbean World Mahdia, Mahdia, Tunisko Jan Stodola 2016-10-21 6.4 1 10 CARIBBEAN WORLD MAHDIA

Celkem: 9 Byl jsem ,velice spokojen

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byl jsem ,velice spokojen Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj,prostorný,čistý,byl jsem nadšen

Strava
Celkem spokojen,jen snídaně mohly být pestřejší

Služby hotelu
Služby,dobré,animační program chudý.

Pláž
Pláž čistá,přístup do moře,dobrý,lehátek dostatek.

Ladislav Kurucz, 19.10.2016, Datum pobytu: 4.10. - 11.10.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Djerba Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Djerba Mare, Djerba, Tunisko Ladislav Kurucz 2016-10-19 9 1 10 HOTEL MAGIC DJERBA MARE

Celkem: 7,4 super relax

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
super relax Zobrazit celou recenzi

Ubytování
standard

Strava
pestrá nabídka

Služby hotelu
-

Anonym, 19.10.2016, Datum pobytu: 2.10. - 12.10.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Skanes Family Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Skanes Family Club, Monastir, Tunisko Anonym 2016-10-19 7.4 1 10 MAGIC HOTEL SKANES FAMILY RESORT & AQUAPARK

Celkem: 7 Dovolenou jsme si užili, musím vyzvednout práci animátorů, starali se o zábavu od deseti hodin až do noci.

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili, musím vyzvednout práci animátorů, starali se o zábavu od deseti hodin až do noci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skromné, naprosto dostačující, úklid denně. Kámen úrazu je celé uspořádání pokojů, lépe řečeno bungalovů, jsou hodně u sebe je zde slyšet hlavně v noci , ve dne stejně na pokoji nejsme, každé slovo, každý krok, je třeba obrnit se trpělivostí, někteří hosté neznají slovo ohleduplnost.

Strava
Strava byla chutná, bohužel malý výběr, chyběly nám ryby byly jednou za týden, nejslabší článek byla snídaně, na druhou stranu hotel je tříhvězdičkový, a na baru u bazénu bylo od 10. hod. do půlnoci občerstvení těstoviny, pizza, lečo, zelenina, osvěžující ovocný nanuk. Samozřejmostí jsou nápoje, voda sice není na pokoji, ale na baru balené vody dostatek a bez problémů.

Služby hotelu
V hotelu se o nás dobře starali, výhoda je, že je na recepci zdarma Wi fi a docela dostupná. Každý večer byl program.

Pláž
Pláž je hned u hotelu, krásně písčitá, dostatečně velká, voda, pokud nebylo moře rozbouřené byla čistá a příjemně teplá. Výborné podmínky pro plavání.

Alena J., 18.10.2016, Datum pobytu: 25.9. - 9.10.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Samira Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Samira Club, Hammamet, Tunisko Alena J. 2016-10-18 7 1 10 HOTEL SAMIRA CLUB

Celkem: 4,2 Chcela som izbu s manželskou posteľou, namiesto toho som dostala dve postele, ktoré boli pri sebe, no neboli spojené. Výhľad na cestu a...

 • 3,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Chcela som izbu s manželskou posteľou, namiesto toho som dostala dve postele, ktoré boli pri sebe, no neboli spojené. Výhľad na cestu a stavbu, klíma riadená hotelom, keď chcete televízor musíte si dokúpiť ovládač, keď chcete sejf, treba dokúpiť sejf, takisto chladničku treba dokúpiť. A dokonca si musíte kúpiť uterák na pláž, lebo hotel ho neposkytuje, more špinavé, medúzy, na WC slabé splachovanie, postele nepohodlné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby podpriemer, síce čistá ale to je všetko.

Strava
Strava dobrá, chýbalo ovocie,napríklad také banány celú dovolenku ani neuvidíte.

Služby hotelu
Na recepcii sa správajú ako keby ste ich otravovali , keď niečo chcete.Izbu si musíte nájsť v tom veľkom hoteli sami, na čo som tiež nebola zvyknutá. Číslovanie izieb ani hlavy ani päty, takže to dá dosť zabrať.

Pláž
ok, mimo hotela ale neodporúčam

Anonym, 18.10.2016, Datum pobytu: 30.9. - 14.10.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Riadh Palms

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Riadh Palms, Sousse, Tunisko Anonym 2016-10-18 4.2 1 10 RIADH PALMS

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622