Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 6 747 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 6 747 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

01.08.2014 - Anonym - Přečteno: 50× - Datum pobytu: 18.7. - 29.7.2014

 • Celkem: 9,8
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Opravdu skvělá dovolená. Animátoři jsou báječný. Je tam pořád nějaká zábava jako třeba vodní pólo, aqua erobik, step erobik, plážový volejbal, pink-ponk, šipky dále mini disco, kde malý děti tancujou a poté se s animátorama fotí. Následuje tancování pro dospělé a běžně hrané "hotelové skladby" na které se tancuje. Poté se lidi přemisťují do amfiteátru kde jsou různé vtipné scénky, tancování a fakýr.(můžou vystupovat i turisti). Poté zábava pokračuje na pláži, kde je párty a parket. Jinak je tam spoustu možností kam jet na výlet např. Čtyřkolky-2 hodinová cesta na čtyřkolkách pouští (doporučuju)dále pirátská loď, zoo, cesta vláčkem a nakupování v Monastiru.Pokud hotel vybíráte podle hvězd, tak tenhle hotel by měl mít 4+ PS: hotel doporučuju pro lidi s dětma Zobrazit celou recenzi

Eden Club, Monastir, Tunisko Anonym 2014-08-01 9.8 1 10 Eden Club

01.08.2014 - Anonym - Přečteno: 97× - Datum pobytu: 22.7. - 29.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel se mi velmi líbil. Hotel neodpovídal 4, ale 5 hvězdám. Klidné místo a také příjemný personál. Určitě se zde do budoucna vrátím.

Tento hotel vážně DOPORUČUJI!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pohodlné. Pokoj byl čistý a také každý den uklízený. Krásný výhled na moře a na celý areál hotelu.

Strava
Jídlo bylo úžasné. Každý den jiná volba a nejlepší byly asi zákusky. Měli jsme i 2 druhy kuřecího masa, nebo i ryby..... Na jídlo nemám žádné stížnosti.

Služby hotelu
Personál byl velmi příjemný a ochotný. Každý den výměna ručníků a úklid.Jediným problémem bylo asi to, že nám v poledne ostřihly náramky, ale dá se to i vydržet a koupit si za 1 dinár láhev vody.

Pláž
První dny byla pláž nádherná, ale ke konci dovolené se to zhoršilo. Nastaly velké vlny, na kterých se dalo dost blbnout, ale po vlnách přišel odliv a z vody se na pláž vyplavily řasy. Jinak nádherný písek a v moři žádné kameny ani ryby.Voda byla také velmi teplá.

Djerba Castille, Djerba, Tunisko Anonym 2014-08-01 10 1 10 Djerba Castille

01.08.2014 - Anonym - Přečteno: 95× - Datum pobytu: 22.7. - 29.7.2014

 • Celkem: 2
 • 2 Ubytování
 • 2 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
V Tunisku jsem byla již po osmé a můžu zcela jistě konstatovat, že toto byla dovolená s nejhoršími službami, které jsem kdy zažila. Nerada bych křivdila kuchařům, strava mi velice chutnala, ale kultura stolování, byla velice žalostná. Hotel odpovídá s bídou 2* Nikdy jsem recenze nepsala, nejsem náročný člověk, když jedete po tolikáté do Tunisu, tak už víte, co očekávat, ale toto bylo opravdu špatné..Kdyby personál hotelu fungoval, bylo vše ok, protože hotel je jinak pěkný a na krásném místě.I přesto, že je přímo před letištěm, kam jsme ovšem nepřistáli a jeli na další letiště 70km, hluk z letadel nijak nevadí a neobtěžuje. Pokoje ale byly denně uklizené, vyměněné ručníky, ustláno. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na pokoji nám nefungovalo celou dobu světlo, ale nikdo to neřešil, tam je všem vše jedno, navíc byl zrovna ramadán, takže všichni bez zájmu. Jedinné pozitivní byl výhled z pokoje, na moře jsem pomalu dosáhla z balkonu. To jedinné mi vše ostatní vynahrazovalo.

Strava
Snídaně byly stále stejné a výběr velmi malý, obědy a večeře bez problémů. Jídlo pro mě velmi chutné. Velký problém je ovšem pití, džusy ke snídani ani náhodou, celý pobyt byla jen coca cola, sprite, fanta, voda přídělem pouze večer jedna lahev a pivo..Bary měly pouze taktéž toto a velmi často nefungovaly vůbec. O čistotě šklenic raději ani nebudu psát..

Služby hotelu
Vše už jsem psala výše..

Pláž
Pláž by byla krásná, kdyby byla ovšem uklizená alespoň od řas, ale po několika dnech už jsem si ráno půjčovala hrábě a kolem lehátka si uklidila sama, protože celý den jsem v tom ,,bordelu" nechtěla ležet. Ostatní hotely kolem měly pláže uklizené, čisté, každé ráno připravené. Tady nikoliv, bohužel. Moře bylo čisté, teplé, ale plné medúz, takže plno lidí bylo několikrát za den popálených. Sama jsem si to vyzkoušela dvakrát a příjemné to nebylo ani trochu..ale za toto nikdo nemůže, to je příroda.

Helya Beach & Spa, Monastir, Tunisko Anonym 2014-08-01 2 1 10 HELYA BEACH & SPA

01.08.2014 - Kateřina K. - Přečteno: 33× - Datum pobytu: 22.7. - 29.7.2014

 • Celkem: 6
 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 2 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená, hotel odpovídal 3 hvězdičkám. Všeho dostatek animátoři a personál nás velice bavili.Určitě doporučuji pobit pro děti. Moře bylo krásné jen dopoledne pak už moře připlavilo chaluhy, ale i přes to se koupat dá, za přírodu nikdo nemůže Zobrazit celou recenzi

Eden Beach, Djerba, Tunisko Kateřina K. 2014-08-01 6 1 10 Eden Beach

31.07.2014 - Marianna L. - Přečteno: 96× - Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2014

 • Celkem: 9,6
 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel starsi ale dobre udrziavany. Okolie hotela vramci moznosti a toho ze ste v Tunise je ok (nie je to ako u nas ale da sa to vydrzat ). Strava pestra a vdzdy sa dalo vybrat, nebol problem. Ubytovanie sme mi konkretne mali velmi dobre, bola som rada ze to bola bocna izby s bocnym vyhladom na more pretoze sme npoculi tak priamo hudbu , ktra vzdy hrala do 12.00hod. Plaz bola krasna muslickova, deti boli velmi spokojne a samozrejme aj my. Hnde oproti hotela je novostavba ,kde v prizemi je obchodik a hore ubytovcie jednotky. Takze pre suveniry nemusite daleko, a ked sa Vam vobec nechce v hoteli su hned tri obchodiky. V hotely je aj moznost masazi, rybicky Gara ktore Vam pomozu ocistit kozu :O), vylety na konoch, piratskej lodi, moznost naucit sa potapat s dychacim pristrojom a ine. Celkovo mozem povedat ze super dovolenka na danu uroven hotela. Mozem odporucat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba dostatocne zariadena, cista, vzdy upratana, samozrejme je to starsi hotel tak nejaky ten nedostatok bol ale na izbe sme len spavali tak k tejto cinnosti bola izba uplne postacujuca.

Strava
Strava bola bohata, vzdy sa nieco naslo co chutilo. Su tam automaty na kavu, dzusi, bublinkove limonady, ale aj zasobnik na cistu vodu. Na ranjky bolo vzdy sladke aj slane, bol len jeden druh salamky ale dobry (deti vraveli), vajicka natvrdo, jogurty, dzemi, bagety, hrianky, conflexi, croissanty, a ine. Obedy a vecere, vzdy nieco dusene, nieco vyprazane, nieco grilovane , kopec salatov, polievky, a samozrejme super sladkosti :O)

Služby hotelu
Zamestnanci hotela velmi ustretovy a usmievavy. Ked k nim pridete a nieco potrebujete, nezacnite hned kricat ale treba na nich mierne nejaky ten dinar neuskodi a vysledok je hned a velmi pozitivny :O) ved sme v Tunise. Animatori sa snazili, deti mali velmi radi vecernu minidisco, bol aj vecerny program no ten sme neabsolvovali lebo sme uz spali :O) tak nemozem posudit. Cez den bol aqua aerobik, petang, vodne polo, relaxacne cvicenie, lukostrelba. Tobogany isli 2krat za den, co niektori frflali, no mne to prislo uplne v poriadku, pretoze tam boli vzdy dvaja animatori, jeden daval pozor na schodoch a druhy na deti dole pri vyplave aby sa nieco nestalo, takze spokojnost. Vramci toho , ze sme boli v obdobi ramadanu to vobec nebolo cicit , a to mame skusenosti uz s predrokov a to bolo omnoho horsie.

Pláž
Plaz velmi super, cista vodicka, hroooomada musliciek, piesok cisty, minimum chaluh. Na plazi moznost vodnych zabaviek- banan, vodny skuter, padak. Plazovy bar nebol otvoreny no ten druhy bol len o 4metre dalej takze ziaden problem. Super vec bola aj to ze napoje pri bazen a plaz boli v plastovych poharoch, takze rozbitie nehrozilo a ani nasledny uraz. Plaz bola strazena a za par dinarov ste mohli mat lehatka bez toho aby ste museli rano vstavat a obsadzovat si ich, to len pre info ak rano radi spite :O) Inak lehatok dostatok aj na plazi aj pri bazene, len dazdnikov je trosku menej preto si ludia chodia rano obsadzovat lehatka. Takze spokojnost tiez :O)

Thapsus, Mahdia, Tunisko Marianna L. 2014-07-31 9.6 1 10 Thapsus

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800