Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 799 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 799 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

8,2

Sun Club

17.04.2014 - Anonym - Přečteno: 4×

Ubytování: 8 Strava: 10 Okolí: 7 Cena: 8

Celkové shrnutí
Super dovolená pro mladé lidi i pro rodinky s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je spíše ve starším stylu, na perfektním úklidu si sice moc nepotrpí, ale naše paní uklízečka byla moc fajn, vždy jsme každý den "prohodili pár slov" nevadí, že si ani nerozumíte, ale lidi jsou tam moc přátelští a usměvaví. Jinak na spaní pokoj stačí bohatě, měli jsme v koupelně i vanu, na pokoji malou terásku, ale stejně jsme tam netrávili zas tak moc času.

Strava
Strava výborná a pestrá, mohu jenom pochválit, každý den byly jejich speciality plus jídlo vščech druhů na které jsme zvyklí - masa, brambory na několik způsobů včetně hranolek, těstoviny, kuskus, omáčky, zeleniny a ovoce, saláty - také několik druhů každý den a spousta spousta dortíčků a dezertů :-) k večeři vždy specialitky na grilu a k svačině pizza nebo lívance...pití taky celkem šlo, většinou jsme po večerech pili víno a ochutnali jsme i místní pivo - vše zahrnuto v all inclusive.

Služby hotelu
Lidé jsou zde milí, velmi pestré jsou animační programy, které fungují téměř od rána až do večera.

Pláž
Na pláž se jde zahradou, která je součástí hotelu, zahrada je pěkně upravená a je to příjemná procházka. Pláž je zde menší, ale místo se dá ulovit :-) je písčitá, písek je jemný, ale v moři byly chaluhy na okraji..asi metr od břehu, dále už byla voda celkem čistá.

5

LTI El Ksar Resort & Thalasso

17.04.2014 - Anonym - Přečteno: 40× - Datum pobytu: 13.6. - 23.6.2013

Ubytování: 5 Strava: 7 Okolí: 4 Cena: 4

Celkové shrnutí
Dovolenku vnímam vždy, že mám dovolenku a nič mi ju nemôžu pokaziť a ani znechutiť. Aj keby sa robilo neviem čo. Človek si ide jednoducho oddýchnuť a nie riešiť nejaké hlúposti typu, že sa na mňa na recepcii hotela neusmiali :) Odporúčam preto byť takto naladený aj pri návšteve tohto hotela. Pre nás to bola jednoducho dovolenka zo všetkým čo k tomu patrí ale aj nepatrí... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Tento rezort je väčší a veľa izieb má izby orientované žiaľ tak ako má. My sme nedali žiadny "úplatok" ale nakoniec sme dostali izbu s výhľadom na more. To bolo asi jediné pozitívum, ktoré na nás urobil prvý dojem. Nie sme nároční cestovatelia. Mňa osobne neutretý prach nerozčuľuje, prípadne divno neustále kvapkajúca klimatizácia. Čo nám ale už vadilo bolo to, že sme v izbe pri závesoch našli kopec rozbitého skla (predpokladám z predchádzajúceho popolníka) a to, že posteľná bielizeň nebolo čistá. Žiaľ, takéto negatívne skúsenosti sme mali hneď prvý deň z našej izby. Po našej urgencii prišiel izbu "upratať" pracovník hotela. Ďalšie dni to "upratovanie" bolo už v poriadku. Naša izba bola celkom priestranná, kúpelňa bola v podstate v poriadku. Terasa tiež. V izbe bol trezor a LCD TV....

Strava
k strave v tomto rezorte nemám čo vyčítať. možno tie syry nechutili až tak lebo ako nám bolo povedané boli z ťavieho mlieka. Mne chutili veľmi kolačiky :) odporúčam. Zvyšná ponuka si myslím bola v rámci all inclusive v poriadku a nám stačila.

Služby hotelu
v areáli nájdete stále veľa obchodníkov, ktorí vám ponúkajú neustále rôzne aktivity a zájazdy. Vodné športy sú samozrejmosť. Recepcia hotela, manažéri, obsluha v podstate v poriadku. V prípade, že sa ale niečo rozhodnete riešiť (nejaký váš postreh, resp. niečo čo vám prekáža) tak sa pripravte na to, že vám prikývnu a tým to končí. Potom odporúčam jedine delegáta. Hotel má aj vlastný obchodík s nejakými suvenírmi a šperkami a každý štvrtok sa tam konal akýsi trh s rôznym možným :) K tej obsluhe, ja jednoducho chápem, že keď si na terase objednáte drink, čo vám aj čašník prinesie a nedáte mu žiadny "tip" tak druhý krát si pre drink budete musieť ísť k baru len vy :) Prípadne aj keď mu dáte nejaký "tip" tak vás preplatí napr. nemec, ktorý dá čašníkovi aj 20 Eur len tak a ten potom chodí len okolo nich hoci ste mu dali aj vy pár drobných...proste "trhová ekonomika" :)

Pláž
Myslím, že my nie sme výnimkou v tom, že more, za ktorým v podstate letíme, by malo byť podľa predstáv. A nielen more ale aj okolie t.j. pláž vrátane služieb. Bol jún a more malo cca 20 stupňov. V pozadí viditeľné ropné vrty neprispievali k čistote. Pláž sa ale "snažili" upratovať. Tak ale úprimne čistá nebola nikdy. More tiež. Samozrejme, že nejaká ta riasa alebo nejaká špinka mne osobne v mori neprekáža ale tak keď mi už vedľa hlavy plávalo veľké drevené poleno s trčiacim klincom tak to už áno. Pozvoľný vstup do mora, až po cca 30 metroch od brehu si zaplávate. Na pláži je bar kde sa dá občerstviť a dá sa tam aj naraňajkovať a naobedovať. Ponuka ale menšia ako v hlavnej reštaurácii. Čo nám tak vadilo bolo to, že na pláži veľmi fúkalo. Dovolenku som ukončoval s porezanou nohou, pretože v mori na dne bolo sklo :( ale tak bola to proste dovolenka....na záver preto nemôžem povedať, že by som tento hotel niekomu odporúčal. Je to priemer. Nechcem ale zároveň ani nikoho odrádzať. Kto chce nech vyskúša. Ja sa osobne rád vraciam na miesta, kde to bolo super. Tu to bol taký priemer čiže známka 3 - dobré. už by som sa sem nikdy nevrátil...

9,4

THAPSUS HB

07.04.2014 - Naděžda Křičenská - Přečteno: 193× - Datum pobytu: 21.3. - 4.4.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 7 Cena: 10

Celkové shrnutí
Celkový dojem byl dobrý, přívětivý personál. Dovolená v letních měsících vypadá pochopitelně jinak. Nyní ještě služby nejsou pro menší počet uchazečů plně k dispozici. Především sportovní využití nabízených služeb, stolní tenis,petang a pod. Jinak jsme si pomohli jak se dalo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokojík slušně zařízen, úklid zcela v normě.

Strava
Jídlo se pochopitelně periodicky opakuje. Služby u stolu vynikající. Problém byl jen v určitém období, kdy klientela byla složena z místních obyvatel a to v počtu několika set lidí. Volební kampaň byla vedena v rušném prostředí, tancovalo se a zpívalo i v jídelně. O hazardu s jídlem ani nemluvě. Strava ale dobrá a v dostatečném množství vzhledem k zařazení hotelu podle hvězdiček. Příjemné překvapení nás čekalo v neředěném alkoholu s vodou, což leckde nebývá zvykem.

Služby hotelu
Asi nás nejvíce rušilo prostředí v hlavní hale hotelu, kde probíhala rekonstrukce celkového zařízení především zednické práce. Jakási příprava na letní sezonu. Celý areál hotelu je velký a udržovat ho na vysoké úrovni fakticky ani nejde. Mohu potvrdit, máme hodně zkušeností s cestováním po mnoha zemích. Manžel je velmi všímavý. Nutno ale říci, že zaměstnanci, od zahradníků počínaje pracovali rychle a kvalitně v rámci možností.

Pláž
Pláž je v dobrém stavu i když ještě studená voda příliš nelákala. Personál ale vstup a přístup dostatečně hlídá a kontroluje. Voda čistá a okolí vždy podle počasí, síle a směru větru, což je normální. Jinak nelze objektivně hodnotit. Foto přidám dodatečně, manžel připravuje jako obvykle z dovolené fotoknihu.

8

El Mouradi Club Kantaoui

28.03.2014 - Martina K. - Přečteno: 74× - Datum pobytu: 24.8. - 5.9.2010

Ubytování: 7 Strava: 10 Okolí: 9 Cena: 7

Celkové shrnutí
Celkove jsem byla s hotelem spokojena, ale mam jednu vytku, pri prijezdu jsem dala v pasu recepcnimu 20e s tim, ze nam da pokoj s vyhledem na more. Nestalo se a zavedli nas do strasneho bungalovu se zamrizovanymi okny, bez jakekoliv terasy, pokoj byl jak kulna na drivi, okamzite jsem zadala zmenu, tak nas ubyvatovali v hlavi budove, coz teda bylo lepsi, ale v prizemi. Druha vec, pri prijezdu jsme naskakali zvesela do more a po asi 3 minutach jsem dostala hned 2 zahance od meduz. Kdyz jsme vylezli na breh, zjistili jsme ze se skoro nikdo nekoupe a kdyz jo, tak se rozhlizi stale dokola. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou starsi, ale to mi nijak nevadilo.

Strava
Jidla bylo opravdu dost, na to, ze na hotelu bylo asi 1000 lidi, nekolik baru, takze zadne fronty. Kazdodenni vecerni i denni programy.

Služby hotelu
Safe je v hlavni budove, nikoliv na pokoji. Jinak sluzby kvalitni, zdarma pujcovani vodnich nemotorovych plavidel a ostatni za priplatek.

Pláž
Nadherna plaz primo u hotelu s krasnym zlutobilym piskem, more teple, ale bohuzel plne meduz, coz je v teto oblasti na konci leta pry normalni. Tyto miliony zahavych obludek me odradili od dalsi navstevy tunisu, protoze koupani v mori je jeden z hlavnich duvodu, proc na dovolenou k mori jezdim. Jinak 2 denni vylet n asaharu vrele doporucuji, stojito za to.

10

primasil el mehdi tunisia-mahdia

24.03.2014 - Tatiana - Přečteno: 227× - Datum pobytu: 14.3. - 21.3.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Krasna dovolenka urcite odporucam prist do tochto hotela ....!!! Ludia, prostredie a jedlo na 1*********... hotel je krasny, kazdy den nam upratovali izbu a vzdy sme si nasli male prekvapenie ;) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo skvele. Izby krasne a ciste... ODPORUCAM ...!!!!

Strava
Famozna. Kazdy den mnozstvo novych jedal sladkosti napojov

Služby hotelu
Ludia v hotely sa o vsetko staraju aj o vasu pohodu ci uz pri jedeni alebo pri bazenoch ;)

Pláž
Krasna a cista ...!!!!!

Všechny recenze Tunisko

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná