Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 6 794 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 6 794 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

01.09.2014 - Martin N. - Přečteno: 46× - Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2014

 • Celkem: 8,6
 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
skvělý hotel pro rodiny s dětmi Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ačkoliv recepční zkouší, zda mu dáte úplatek za lepší pokoj, dostali jsme krásný a čistý pokoj

Strava
tuniská, hodně zeleniny, ovoce, ryb a skvělých zákusků

Služby hotelu
bohaté sportovní vyžití a skvělý aquapark, který je součástí hotelu

Pláž
písčitá s mírným vstupem do moře, odpoledne trochu řas a vlny, ráno čisté a bez vln. Občas se vyskytly medúzy.

Eden Club, Monastir, Tunisko Martin N. 2014-09-01 8.6 1 10 Eden Club

31.08.2014 - Jaromír Glocar - Přečteno: - Datum pobytu: 15.8. - 26.8.2014

 • Celkem: 9,6
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Škoda že to tak rychle uteklo. Spokojenost na naše očekávání velmi dobrá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měli dobrý až po urgencích a čekaní v noci dvou hodin.Přistýlky po dalších urgencích až druhý den v 20 hodin.

Strava
Strava dobrá dalo se tam z čeho vybrat.Doma taková možnost určitě není.

Služby hotelu
Až na to první den -noc s ubytováním. Vázlo tam výměna ručníkú a osušek jinak nemám připomínek.

Pláž
Pláže dobré až nato že lehádka si musel jít opsadit před 6 hod.raní jinak nebyla šance.

Helya Beach & Spa, Monastir, Tunisko Jaromír Glocar 2014-08-31 9.6 1 10 HELYA BEACH & SPA Báječná dovolená.

31.08.2014 - Anonym - Přečteno:

 • Celkem: 7,6
 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Pro ty,kteří váhají,zda navštívit Bousten. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisto,denně uklizeno a vyměněny ručníky.Pokoj s balkonem,docela hezky zařízený.My byly od CK You-travel,ubytování mají ve zrekonstruované části a mají výbornou delegátku Veroniku,která je denně přítomná a velice ochotná.Nám tedy kazili dovolenou Rusové,kteří mají pocit,že jim to tam patří a několikrát se v noci nedalo vůbec spát-řvou po chodbě,nebo sedí do rána balkoně....ten,kdo byl ubytován poblíž bazénu musel docela trpět,do rána bývaly diskotéky pro Araby,kterých byl teda plný hotel-hlavně o víkendu.Když to shrnu-už bych sem nejela,mentalita mi nesedí-neustálé obtěžování,nákupy pro mne horor,nerada smlovám.Takže Tunisko už ne.

Strava
Jídla bylo opravdu dost,stále se doplňovalo.Na své si přijdou hlavně vegetariáni-spousta zeleniny,kuskus,rýže...ale každý den bylo i maso a ryby. Vše je buď úplně bez chuti,nebo hodně kořeněné.Ale mě to chutnalo.Ne každému to sedne-dcera to teda odnesla zdravotně-žaludek,průjem a horečka.Doporučuji si vzít sebou na žaludek Helicid,nebo Loseprazol,Smectu na průjem a slivovici po každém jídle :-)Celkově je v jídelně zvlášní zápach,ale nepodařilo se mi identifikovat co to je.....talíře ,skleničky a příbory byly občas mastné a někdy i se zbytky jídla :-((. Stolování Arabů je síla,jídlo všude po ubruse i po zemi.My seděly vždycky na terase a tam to číšníci opravdu uklízeli.All-inclusive bar-2 kelímky po 1dcl na osobu a pak zase do fronty-zvláštní pojetí all-inclusive.

Služby hotelu
Recepce na nic,celkem nás přehlíželi,vstřícní byli k Arabům a Rusům.Směnárna neměla věčně peníze,kurz nám nikdy neřekli....

Pláž
Pláž nádherná,uklizená,čistá.Prodejci nesmí k lehátkům-je tam ochranka a docela to hlídá.Jemný písek,dlouho mělko.Lehátka je dobré si ráno zabrat. Já chodila kolem šesté a bylo tam nádherně.

Bousten Long Beach Club, Hammamet, Tunisko Anonym 2014-08-31 7.6 1 10 Bousten Long Beach Club

31.08.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 23.8. - 30.8.2014

 • Celkem: 7,6
 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kdyby nenastaly ty komplikace na zacatku, tak by jsme byli na 100% spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Docela sok byl, když jsme přijeli a půlku lidi poslaly do jiného hotelu. Každému řekli jinou výmluvu. A delegátka v autobuse nám sdělila ze s výběrem pokojů nemá nic spolecnyho, to je prý věc hotelu. A když nás vyložili, tak nás radši poslala na jídlo, ze se máme ubytovat po jídle, protože si myslím ze věděla jaka je situace. Byli v minuse s pokojema. Tu noc jsme v jiném hotelu přežili, ale je to nepříjemné se stěhovat na 2x. Ale potom jsme dostali pokoj s výhledem na moře. Takže spokojenost :)

Strava
Strava v hotelu byla klasická co bývá na dovolených ale inclussive. Jídla se opakovala, ale vždy se dalo vybrat a dobre najíst. Kdyby jsme nechtěli vyzkoušet místní fast foody, tak neutratime ani dinár, protože i na plazi byl hotelový bar a svačiny.

Služby hotelu
Služby byli neobvykle. Protože nás obsluhovali v jídelně i u bazénu. Velice příjemné.

Pláž
Pláž byla písčitá a sem tam kelímek apod. Ale za to muzou hostí hotelu. Ale dost často se tam objevovaly medúzy. Což bylo nepříjemné. Dokázaly pěkné popalit. Jinak servis na plazi na 1.

Tej Marhaba, Sousse, Tunisko Anonym 2014-08-31 7.6 1 10 Tej Marhaba

31.08.2014 - Božena T. - Přečteno: - Datum pobytu: 14.8. - 25.8.2014

 • Celkem: 6,8
 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 3 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově až na nepořádek na pláži( víčka od plechovek, kosti,igelity,dětské plíny) a HLAVNĚ V MOŘI (kde plavali igelitové sáčky,tašky ,dětské plíny, petlahve) se nám zájezd líbil . Služby hotelu odpovídali ceně. Číšníci byli v pohodě a velmi vstřícní. Člověk se i musí připravit na to , že je pláž veřejná tudíž, že se tam chodí koupat místní obyvatelé(ženy se koupou oblečené) . Pro hosty hotelu je oddělená pláž a jsou zdarma lehátka a slunečníky(jen se musíte prokázat klíčem od pokoje) , ale vstup do moře je společný pro všechny. Doporučuji výlet na Saharu tento výlet byl super ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli spokojeni. Pokoj měl výhled na moře a pláž . Paní pokojská nám každý den, utvořila z prostěradla a noční košile na posteli obrazec. Jen upozornění, vzhledem k velmi chlorované vodě, jsou osušky a ručníky cítit chlorem.

Strava
Na stravu si nemůžeme stěžovat, snídaně standartně francouzské a tudíž sladké, Večeře byly výborné, každý den ryba , drůbeží maso nebo hovězí , saláty cca 4 druhy,přílohy, melouny , broskve, hroznové víno,

Pláž
Viz výše v celkovém shrnutí. Jen ten šnorchl no nevím, nevím, když chce vidět člověk to množství igelitu na dně, tak klidně, já to nedala

Les Palmiers, Monastir, Tunisko Božena T. 2014-08-31 6.8 1 10 Hotel Les Palmiers

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800