Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 4 830 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 4 830 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 8 Dovolená se vydařila.

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se vydařila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je hezký, pokoje jsou staršího data, náročnější klienti můžou být zklamáni.

Strava
Strava byla rozličná, vybrat si musí každý. Jídlo bylo dobré, jen bylo méně ovoce..za našeho pobytu v květnu jahody, pomeranče, meruňky a broskve.

Služby hotelu
Nic závažného jsme neřešili, jednou jsme potřebovali opraváře, přišel do 10 minut a závadu ostranil. Úklid u nás byl slabší, ale v jiné části hotelu si úklid chválili, zde záleží přímo na uklizečce, některá je pečlivější. Ručníky měnili každý den.

Pláž
Krásná pláž se spoustou mušliček.

Hana B., 26.05.2015, Datum pobytu: 12.5. - 22.5.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:LTI Mahdia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

LTI Mahdia Beach, Mahdia, Tunisko Hana B. 2015-05-26 8 1 10 LTI MAHDIA BEACH

Celkem: 4,4 Původně jsme měli letět do Egypta, pro nepokoje jsme si museli narychlo vybrat Djerba - Zarzis, velké zklamání, již nikdy více, bazén...

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Původně jsme měli letět do Egypta, pro nepokoje jsme si museli narychlo vybrat Djerba - Zarzis, velké zklamání, již nikdy více, bazén malý i když na fotce vypadá větší, chytli jsme první dva dny déšť, moře špinavé, chaluhy, z nouze jsme lezli i do té špíny kde plaví koně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Docela ušlo, průměr, pokud jsme na pokoji nenechali bakšiš neuklízelo se.

Strava
Průměrná, dorty bez chuti- všechny měli stejnou chuť- jako když jíte amarouny :-)

Služby hotelu
Průměr

Pláž
Špína, v době naší dovolené, nikdy bych se tam nevrátila.

Květa Poková, 26.05.2015, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2013
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Zarzis

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Moře 5 fotografií

Zarzis, Djerba, Tunisko Květa Poková 2015-05-26 4.4 1 10 Zarzis

Celkem: 7,2 Dovolená se nám moc líbila, byly jsme začátkem května a počasí, až na dva zamračené dny, bylo super, ve stínu kolem 30 - 33stupňů, moře...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, byly jsme začátkem května a počasí, až na dva zamračené dny, bylo super, ve stínu kolem 30 - 33stupňů, moře bylo příjemné, teplé tak akorát. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, každý den chodila pokojská, za euro na polštáři vytvářela z ručníků srdíčka...postel pohazovala kvítky. Každý den nosila nové ručníky a toalet. papír. Klimatizace nefungovala, bylo nám sděleno, že jí pouští až od června, ale nebylo potřeba, bylo v noci akorát.

Strava
Strava byla výborná, moc nám chutnal tuňák, toho fakt uměli připravit, také kuře, skopové, hovězí, vše moc dobré. Luxusní tam měli zákusky a dortíky. Pizza a těstoviny také výborné.

Služby hotelu
Hotelový komplex je moc pěkný, leží v palmové zahradě, není to klasický ,,panelák'' ale menší bungalovy rozmístěné po celém pozemku, což jsme velmi ocenili. Animační tým byl bezkonkurenčí, nejlepší co jsem zažila, kluci se s námi každý den bavili, snažili se nás pobavit, zvali nás na různé aktivity: volejbal, aquagymnastika, stepaerobik, lukostřebla...skoro všechno jsme vyzkoušeli a bylo to super.

Pláž
Pláž krásná písečná s velmi pozvolným vstupem do moře, pro děti určitě fajn. Na pláž se naplavovaly řasy a trávy z moře, každé ráno to uklízeli (házeli to vidlema na vozík zapřažený za koněm), snažili se, ale bohužel, nikdy nebylo stoprocentě čisto. Obsluha na pláži, jakmile nás viděla, už nám nesla na lehátka matrace, stolek a popelník, což bylo fajn. Mimo hotelovou pláž je písek velmi znečištěný, nikdo se o to nestará, všude je nepořádek.

Anonym, 25.05.2015, Datum pobytu: 12.5. - 19.5.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Calimera Club Rosa Rivage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Calimera Club Rosa Rivage, Monastir, Tunisko Anonym 2015-05-25 7.2 1 10 CLUB ROSA RIVAGE - super dovolená :-)

Celkem: 6,4 Na dovolenou jsme si jeli odpočinout a relaxovat. Na Djerbu jezdíme pravidelně, proto víme co očekávat. Není to žádný luxus, ale jedeme...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolenou jsme si jeli odpočinout a relaxovat. Na Djerbu jezdíme pravidelně, proto víme co očekávat. Není to žádný luxus, ale jedeme přece za sluncem a mořem, to je tady krásné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dostali jsme velký pokoj v patře s manželskou postelí a dalšími dvěma postelemi, jeli jsme dva dospělí a dvě děti 3 a 5 let. Koupelna s vanou, vysoušeč vlasů. Ale je pravda, že v přízemí jsou pokoje menší s palandami. Pokoje pravidelně uklízejí a mění ručníky.

Strava
Jídla bylo dost na výběr,na snídaně vždy čerstvé pečivo, zelenina, palačinky, vejce na různé způsoby, sýry, uzenina, jogurty, cereálie, mléko, čaj, káva, jejich sladké nápoje ty se museli ředit vodou... Obědy pestré výběr z hovězího, kuřecího, vepřového masa, ryb, brambory, hranolky, rýže, luštěniny, těstoviny, pizza, zmrzlina, zákusky, ovoce meruňky, jablka, pomeranče, broskve. Na večeře i mořské plody. Natočit si můžete sami pivo, víno bílé růžové a červené....

Služby hotelu
Na hotelu jsou jednoznačně nejlepší animátoři, starají se celý den o zábavu, je možné si s nimi zahrát šipky, plážový volejbal, minigolf, pinec. Večer je mini disko pro děti a poté zábava pro dospělé, animační programy, tanec. Je škoda, že na hotelu není česká animátorka. Animátoři jsou tunisané a mluví francouzsky, anglicky, německy. V hotelu jsou pěkné vnitřní bazény jeden větší a jeden malý pro děti. Je tu i jeden termální, ale ten byl zrovna vypuštěný, venkovní bazén jeden velký a dva malé s tobogány. Je možné si zajít do sauny a ma masáže, ale tato služba je placená. Doporučuji vílet na farmu krokodýlů

Pláž
Pláž je velká hned u hotelu, jen se o ni neumí starat, plno chaluh, které nashrabují, upravuje ji jen jeden zaměstnanec mezi lehátky, ale zato tu není boj o lehátka, je jich dostatek. Po pláži běhají potulní psy, skoro celý den tu postávající prodejci, kteří nabízejí projížďky na velbloudech a koních. Nesmí až k lehátkům, pokřikují na hosty hotelu, pokud jejich služby nechcete, dejte jim to najevo, pokud ano smlouvejte, jejich ceny jsou přehnané a dají SR usmál ozvat na třetinu.

Anonym, 25.05.2015, Datum pobytu: 16.5. - 23.5.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Meninx

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Meninx, Djerba, Tunisko Anonym 2015-05-25 6.4 1 10 Meninx

Celkem: 7,6 skvělé

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
výborné

Strava
dostačující

Služby hotelu
velmi dobré

Pláž
pláž s bílým pískem , vstup do moře pozvolný, voda čistá. Přístup k pláži přes místní komunikaci a staveniště, ale již začali stavět podchod pod komunikací. Myslím , že v budoucnu se přístup k pláži zlepší.

Anonym, 22.05.2015, Datum pobytu: 12.5. - 19.5.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Lella Meriam Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lella Meriam Club, Djerba, Tunisko Anonym 2015-05-22 7.6 1 10 Lella Meriam

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800