Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 290 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 290 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

22.09.2014 - Linda G. - Přečteno: 26× - Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2014

 • Celkem: 9,6
 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově super dovolená, až na maličký nedostatky paráda =) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Díky bohu, že jsme si připlatili (asi 40 denárů na hlavu), protože ostatní češi si stěžovali na příšerný pokoje. My měli jeden z těch nejlepších, moc hezký. Ale museli jsme pořád prudit na recepci, jinak by nás taky šoupli do těch ošklivějších.

Strava
Jídlo jednoduše úžasný. Byli jsme naprosto nadšení, každý den jsme div nepraskli =) Co nám ale hodně vadilo bylo pití - v rámci all inclusive nalévají do miniaturních kelímků, takže musíte chodit na bar tisíckrát za den a když chce jeden z vás vzít pití pro všechny (my byli 4), tak to nejde, protože nalejou maximálně dva/tři kelímky na osobu. Podle mě když si člověk připlatí za all inclusive, měla by být konzumace opravdu neomezená, jinak to ztrácí smysl.

Ale kromě toho vážně fajn, moc dobrý pivo =) A v jídelně je nejúžasnější personál z celýho hotelu, a když jim podstrčíte nějakej peníz, budou vás naprosto milovat =)

Co nás ale hodně šokovalo bylo to, že zřejmě nesmějí v hotelu jíst ani pít, sem tam nás prosili o kolu, jednoho číšníka jsme dokonce viděli jak ze zbytků jídla ukradl nugetku a nenápadně si jí strčil do pusy...bylo nám jim hrozně líto, zvlášť když jsme viděli třeba Němce jak si nabrali jídla celej stůj a polovinu ani nedojedli.

Služby hotelu
Všichni na hotelu byli moc milí (jen na recepci a na barech bývali nerudný, jinak super). Kromě toho, že jsme si museli tenis rezervovat asi natřikrát protože nás zapomněli napsat bylo všechno bez problému. Animátoři jsou moc fajn, organizují aquaaerobic, volejbal a večer nejrůznější praštěný vystoupení do kterých zapojují diváky =) (až na travesti show kterou jsme viděli za týden dvakrát a opravdu nám to do konce životů stačilo =D )

Byli jsme na čtyřkolkách taky od hotelu (vyšlo to asi o 150 levněji než od cestovky) a naprosto bez problémů (nabízí to "firma" Alibaba, mají stánek u bazénu)

Pláž
Pláž parádní, nemáme žádnou výtku =) Čistá (pravidelně uklízeli), dost lehátek (vždycky jsme nějaký ukořisti pro čtyři lidi i když jsme šli na pláž až po snídani) a moře taky super (jeden den bylo plný řas ale za to nikdo nemůže).

Marabout, Sousse, Tunisko Linda G. 2014-09-22 9.6 1 10 MARABOUT AI

21.09.2014 - Olga M. - Přečteno: - Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2014

 • Celkem: 7,6
 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem - spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré, pokoje vždy čisté uklizené

Strava
Strava dobrá,až na snídaně každý den jeden stejný druh salámu, marmeláda,vajíčka na tvrdo nebo smažená .Za hodinu po otevření jídelny dodali někdy jeden druh sýru,pomazánky a langoše posypané cukrem

Služby hotelu
Pokud si měníte peníze ,dejte si pozor !

Pláž
Pláž,moře vše super

Club President, Hammamet, Tunisko Olga M. 2014-09-21 7.6 1 10 Club Le President

21.09.2014 - Lukáš Krejčí - Přečteno: 11× - Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2014

 • Celkem: 9,2
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme s přítelkyní poprvé v Tunisu a nejdříve jsme měli po přečtení pár recenzí trochu strach z toho co nás čeká. Hned po příjezdu a prvním dnu,ale tento strach opadl a začali jsme si užívat pěknou dovolenou. Jeli jsme si odpočinout a ne hledat chyby, které když člověk chce najde všude. Sice v Tunisu není vše podle směrnic EU, ale zavzpomínejme v čem jsme vyrostli a nehrajme si na zápaďáky. Při přesunu organizovaném cestovní kanceláří máte veškerý komfort, klimatizovaný autobus a veškeré služby. Při objednání výletu nebo vlastním přesunu vás může překvapit starší taxík nebo mikrobus, ale zase máte zážitek na který se nezapomíná a myslím to v dobrém. Místní lidé taky nejsou žádní násilníci nebo něco podobného. S každým se dá domluvit a když něco slíbí tak to platí!!! Jinak jsme měli krásně teplo a ještě k těm výletům. V našem hotelu je nabízela buď přímo cestovka. Od ní je to dražší a nemusí se smlouvat. Potom tam byl skoro každý den pan Fritz, který po chvíli smlouvání povolí a dá vám super cenu na výlet. Byli jsme s ním na velbloudech a byl to nádherný výlet. S jeho kolegou jsme jeli na čtyřkolky a taky super,mohu jen doporučit. Pokud váháte,jeďte a užijte si krásnou dovolenou jako my dva. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel čistý,klimatizace jela i když jsme tam byli v polovině září. Je manuální a nastavíte si jí jak chcete. Personál příjemný a ochotný. Pokud budete mít jakýkoli problém s pokojem stačí se ozvat,vyjdou vám vstříc i když možná někdy za denárky :)

Strava
Vybere si snad každý. Většinou jsme si nomohli s přítelkyní vybrat. Všeho dost,výborně dokořeněné, zákusky a pudinky opravdu luxusní a ne jak u nás ošizené snad o všecko. Jen snad možná počítejte s tím,že něco mají jinak servírované např. na špagety nedávají sýr a kuře porcují celé,ale oni by se možná také divili jak si to tady dáváme na talíř. Já i moje přítelkyně jsme přibrali za 12 dní 3 kg a napapali jsme se dosyta.

Služby hotelu
měli jsme all inclusive a byli jsme spokojení. Na pokoji denně čisté ručníky a ustláno. Pokud by snad byl problém můžete si na kliku dveří dát vysačku ať vám uklidí a udělají víc. Jinak je lepší dát každému bakšiš, stačí denárek a usmívat se a bude se vám každý věnovat i nad rámec povinností.

Pláž
Pláž byla jedna z nejčistších co jsme zažili. Pokud už najdete vajgl tak od nějakého čistotného turisty. Jinak na pláži je dostatek odpadkových košů a zaměstnanci hotelu průběžně nepořádek sbírají a vyhazují. Vstup do vody je pozvolný,jen se někdy vyskytují medúzy. přítelkyni požahali jednou,není to nic hrozného a mě vůbec. V moři se dají sbírat mušle,je jich tu dost. Voda čistá a hlavně teploučká.

Jinene Resort, Sousse, Tunisko Lukáš Krejčí 2014-09-21 9.2 1 10 JINENE

21.09.2014 - Jiří Mika - Přečteno: 19× - Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2014

 • Celkem: 7
 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená odpovídala informacím dodaným před odletem. Pohodová dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel ve skutečnosti vypadá již jako starší, zejména na pokojích.

Strava
strava byla dostatečně pestrá a odpovídající destinaci. Nabídka stravování bohatě široká a v dobré kvalitě.

Služby hotelu
Služby hotelu na velmi dobré úrovni, jak v oblasti nabídky, tak i v oblasti úklidu.

Pláž
Pláž je sice dále než uváděly informace před odletem, ale hotel to řeší bričkami s koňským povozem, takže i tato stránka byla zajímavá.

Isis Hotel & Spa, Djerba, Tunisko Jiří Mika 2014-09-21 7 1 10 Isis Thalasso & Spa

21.09.2014 - Anonym - Přečteno: 10× - Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2014

 • Celkem: 6
 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 2 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem hodně vylepšili místní animátoři a hlavně dětský croco club. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
na 3 a půl hvězdy v rámci možností uklizeno bylo. Každý den jsme dávali pokojské dinár, takže s ručníky nebyl problém, ikdyž byli občas s dírou :-)

Strava
pizza,těstoviny,saláty,zákusky-jídlo v pohodě vybere si každý. Občas nedostatek skleniček. Stávalo se, že byl funkční jen jeden nápojový automat na colu,sprite a fantu, přes oběd se přehříval a cola byla cítit. Káva byla po celý den, stejně jako něco k zakousnutí.

Služby hotelu
trezor za poplatek cca 2 dináry na den, hotelový fotograf, 2 krámky se suvenýry i přes fixní ceny se dá smlouvat. Animátoři se starají perfektně

Pláž
byl jsem poprvé u moře, ale na to co jsem se nejíc těšil mě nejvíc zklamalo. Pláž plná střepů, každý den jsem je vybíral, byli jsme i malou dcerou, takže pořád strach aby si něco nepíchla do nohy. Moře čisté, podle recenzí co jsem četl jsme asi měli štěstí, že nebylo plné chaluh. Lehátka popraskaná a matrace jsem ani nepoužíval. ležení bylo hned vedle stanoviště vodních sportů, takže neustálý smrad z lodě a skůtrů, Přístě připlatíme za hotel s více hvězdama už jem kvůli plázi.

Ksar Djerba, Djerba, Tunisko Anonym 2014-09-21 6 1 10 Ksar Djerba 2014

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800