Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 9 250 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 9 250 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 7,2 horší přístup do moře.. moc kamenů.. nebylo tam vidět co tam je.. ostré kameny..chodili jsme na vedlejší pláž.. bylo tam méně kamenů, ale...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
horší přístup do moře.. moc kamenů.. nebylo tam vidět co tam je.. ostré kameny..chodili jsme na vedlejší pláž.. bylo tam méně kamenů, ale byla neudržovaná.. jinak hotel v pořádku i strava .. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 26.11.2014, Datum pobytu: 5.9. - 13.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Clubhotel Riu Palm Azur

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Clubhotel Riu Palm Azur, Djerba, Tunisko Anonym 2014-11-26 7.2 1 10 CLUB RIU PALM AZUR

Celkem: 2,2 Museli sme platit za superior pokoj nebo tam kam nas chtěli strčit takto nebývají ani cigani !ale zajímavé je ze na fotkách maji jenom...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Museli sme platit za superior pokoj nebo tam kam nas chtěli strčit takto nebývají ani cigani !ale zajímavé je ze na fotkách maji jenom ten superior pokoj(to je na žalobu)jidlo absolutne tragické.nedoporucuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj šílený to snad ani nejde popsat kde nas strčili kde si do sklepa s výhledem na pytle cementu.pokoj na úrovni byvani ciganu v te koupelně bych si neumyla ani nohy jaka to byla špína a hnus.mimochodem fotky mam schované škoda ze to nemuzu zveřejnit !!!!

Strava
Strava otřesná !!!!

Služby hotelu
Celkový dojem uz prvni den hruza kdBysme mohli letime domu !

Pláž
Jedine co na dovolené bylo hezke byla pláž !!!!zo jedine stalo za to

Tereza P., 25.11.2014, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Marabout

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Marabout, Sousse, Tunisko Tereza P. 2014-11-25 2.2 1 10 MARABOUT AI

Celkem: 10 Jedním slovem KRÁSA.Byla to moje prví cesta do Afriky s mým přítelem a poslední s ním.Koncem srpna jsme se rozešli.Nicméně tento pobyt a...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedním slovem KRÁSA.Byla to moje prví cesta do Afriky s mým přítelem a poslední s ním.Koncem srpna jsme se rozešli.Nicméně tento pobyt a tento hotel na mě zanechaly velmi příjemné vzpomínky.Hotel je velmi krásný a udržovaný.Personál je laskavý a vždy ochotný.Na tuto dovolenou nikdy nezapomenu.Byla to jedna z mých nejhezčích dovolených. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou sice trochu starší, ale to vůbec nevadí.Vždy bylo řádně uklizeno.Měli jsme výhled do uzavřené zahrady, ale to nám vůbec nevadilo.Vždy jsme s přítelem preferovali klid a soukromí.

Strava
Vynikající.Každý si našel to co mu nejvíce chutnalo.Hovězí, ryby, spousta zákusků, ovoce, zelenina.Velmi dobré pivo a víno.Dostatek pitné balené vody a nápojů.

Služby hotelu
Jak už jsem napsala na začátku, všechno bylo super.O zábavu se stará velmi dobrý tým animátorů.V hotelu je to velmi krásné a všude je čisto.Zahrada je nádherná a udržovaná.S přítelem jsme byli nadšeni.Mimo hotel je to trochu jiný svět, ale v pohodě.Do centra se dostanete taxíkem a od našeho hotelu to bylo zhruba 5.km.

Pláž
Pláž je čistá a upravená.Moře čisté a mělké.Životního prostoru je tu dostatek, tím myslím dostatek slunečníků a lehátek.Procházky podél moře jsou velmi příjemné.Je to romantika.

Radka Kačírková, 22.11.2014, Datum pobytu: 3.6. - 13.6.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Zephir Hotel And Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

12 fotografií

Zephir Hotel And Spa, Djerba, Tunisko Radka Kačírková 2014-11-22 10 1 10 Zephir Hotel And Spa

Celkem: 8 Spokojenost...pokud bych chtěla na stejné místo,volím tento hotel.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost...pokud bych chtěla na stejné místo,volím tento hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Původní pokoj jsme měli v blízkosti zadního traktu kuchyně a neustále hučel nějaký ventilátor.Přečkali jsme noc a deseti dolary problém vyřešili :-). Krásný pokoj, horní patro nad bazénem se slanou vodou...naprostá spokojenost.

Strava
Výborná,velký výběr,dostatek absolutně všeho...pokud si někdo stěžuje,nechť si jede s "májkama" do Chorvatska,tam patří.

Služby hotelu
Spokojenost. Pokoj každý den uklizený,voňavý,ručníky čisté. Není co vytknout.

Výhradu máme jen k baru na pláži. Neochotný personál,jídlo v pořádku,ale minimální výběr nápojů...voda,džus,víno a jinak nic,ani káva.

Pláž
Pláž v podstatě uklizená,pár řas,ale přírodu nikdo neovlivní...stačí přejít dva tři metry a moře je čisté.Ono záleží na tom,kde se utrhnou a kam připlují,protože moře směrem k hotelu Hardubal bylo jak v Karibiku. Moře kde je písek nikdy nebude absolutně křišťálové,osobně se nerada koupu s rybami,tudíž kdo je nemá rád a chce chodit bos do vody....

Jaromír J., 21.11.2014, Datum pobytu: 29.8. - 10.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Caribbean World Djerba

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Caribbean World Djerba, Djerba, Tunisko Jaromír J. 2014-11-21 8 1 10 CARIBBEAN WORLD THALASSO DJERBA - LETO 2014

Celkem: 5,8 Cestovali jsme s tříletým dítětem a dovolenou si myslím pěkně užil. Hotel byl kousek od letiště. Jen odjezd z hotelu byl o půl 4 ráno,...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Cestovali jsme s tříletým dítětem a dovolenou si myslím pěkně užil. Hotel byl kousek od letiště. Jen odjezd z hotelu byl o půl 4 ráno, což bylo trošku náročnější. Okolí hotelu pěkné, bazény taky, (ale určitě jsou i hotely s většími bazény). Přišli jsme ještě na jeden odlehlý bazén patřící k hotelu, nebyl sice tak pěkný, ale bylo tam málo lidí a klid. Hned kousek u bazénu byl bar. Jedinou nevýhodou byly malé kelímky na pivo, snad 2dcl, takže jsme to brali snad po 6-ti kusech, jinak se člověk nachodí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v normě. Čisto. Uklízečka fungovala tak jak má, občas jsme nechali nějaký ten drobák na posteli, pak jsme měli na posteli nachystané z ručníků třeba labutě atd...malý byl nadšený.

Strava
Starava - člověk si asi vybral, chutě ale zvláštní, jiné...Úplně nadšená jsem teda nebyla :-( Výborné mají zákusky a dorty..fakt vynikající a spoustu ovoce...dělávají na snídani palačinky, jsou super a pak i odpoledne před večeří..pečivo mi moc nechutnalo.

Služby hotelu
Služby dobré, občas se čekalo na obsluhu...to trošku vázlo...ale dalo se to...byli jsme tam na konci srpna, tak už asi nebyo tolik lidí.

Pláž
Pláž úplně kousíček od bazénu, čistá...udržovaná, pozvolný vstup do moře, jen písek.. Občas málo lehátek..

Kateřina A., 20.11.2014, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:LTI El Ksar Resort & Thalasso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LTI El Ksar Resort & Thalasso, Sousse, Tunisko Kateřina A. 2014-11-20 5.8 1 10 LTI EL KSAR RESORT & THALASSO

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800