Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 6 794 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 6 794 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

01.09.2014 - Martin N. - Přečteno: 29× - Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2014

 • Celkem: 8,6
 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
skvělý hotel pro rodiny s dětmi Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ačkoliv recepční zkouší, zda mu dáte úplatek za lepší pokoj, dostali jsme krásný a čistý pokoj

Strava
tuniská, hodně zeleniny, ovoce, ryb a skvělých zákusků

Služby hotelu
bohaté sportovní vyžití a skvělý aquapark, který je součástí hotelu

Pláž
písčitá s mírným vstupem do moře, odpoledne trochu řas a vlny, ráno čisté a bez vln. Občas se vyskytly medúzy.

Eden Club, Monastir, Tunisko Martin N. 2014-09-01 8.6 1 10 Eden Club

30.08.2014 - Anonym - Přečteno: 33× - Datum pobytu: 21.8. - 28.8.2014

 • Celkem: 1,8
 • 3 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
neverila som recenziam, ale zial su pravdive, a to nepatrime medzi narocnych ludi, ale hotel oficialne prisiel o jednu hviezdicku a je to 3 aj ked podla mojho nazoru ani 3 by som mu nedala a napriek tomu sa predava ako 4...... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
celkovo izba v pohode, az na neupratany bordel pod postelou, kupelna hrozna, plesen okolo vane, bolo aj citit vid foto.....

Strava
ranajky najhorsie, pokrajane parky, onicm, obedy a vecere tiez nic moc extra niektore jedla aj 3 dni tie iste........obrusy spinave, zacali menit az ked tam prisiel neaky sef, tak zacali kmytat trochu viac, podlaha spinava mastna neumyta, pri postmixe na stene plesen,

Služby hotelu
bazeny ciste, az na obyte a polamane kachlicky kde sa par ludi porezalo....

Pláž
voda cista, az na vstup, kazdy den sme povyberali kopec rozbyteho skla, rozbyte obkladacky tehly, ako na smetisku, plaz necistia, ked sme s presli popri inych hoteloch, velky rozdiel

Helya Beach & Spa, Monastir, Tunisko Anonym 2014-08-30 1.8 1 10 Helya Beach & Spa

30.08.2014 - Anonym - Přečteno: 64× - Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2014

 • Celkem: 9,6
 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nejlepší dovolená na jaké jsme zatím byli, můžeme jen doporučit! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj luxusní, nejlepší co jsme zatím v Tunisku měli (byli jsme zde již 5x), velká postel sice nás malinko tlačila matrace, ale jen na některých místech a kdo chce spát prostě usne. Na pokoji jsme měli vlastní koupelnu i wc, koupelna zahrnovala vířivou vanu, která byla plně k dispozici, nikde žádné plísně ani švábi, všude čisto. Dále na pokoji TV a velká vestavěná skříň z trezorem zdarma, na kterém je úplně primitivní si nastavit vlastní kód i bez pomoci personálu. Klimatizace nehlučná, příjemně chladila.

Strava
Už jsme zažili i větší výběr z jídel, ale i tak byl výběr dost velký. Je jasné že většina jejich jídel bývají každý den stejná jen v různých obměnách, ale každý den se ke stejným jídlům přidávaly i speciality a různé druhy "sladkých teček". Jediné minus byl nedostatek skleniček na tak velký počet hostů, takže jsme museli vždy poprosit číšníka a pak nám je donesl

Služby hotelu
Půjčení auta, scooteru, čtyřkolky. Fakultativní výlety apod. Animátory jsme zažili už i vtipnější, ale zdejší také nebyli špatní, až na některé večerní programy, které byly spíš zábavné jen pro děti.

Pláž
Moře a pláž nehezčí na jaké jsme zatím v Tunisku byli. Když se vyskytlo pár chaluh na pláži byly hned odklizeny. Lehátka i slunečníky zdarma.

Lella Meriam Club, Djerba, Tunisko Anonym 2014-08-30 9.6 1 10 Lella Meriam Club

29.08.2014 - Veronika Kaliánová - Přečteno: - Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2014

 • Celkem: 5,6
 • 7,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Dobrý hotel na zem ve ,které se nachází Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalitní

Strava
Stereotypní..All neodpovídá spíše plná penze. Vytyčené dva bary kde Vam platí All. U plaze jen nealko ale nebyla ani kava. V baru u bazénu se musí do schodů z venku nebo to slozite projit hotelem. V baru na bazénu All neplatí nechapali jsme proč!!! Všude na světe All platí v celém hotelovém komplexu.

Služby hotelu
Dobré

Pláž
Dobrá more krásný

Dar Ismail, Tabarka, Tunisko Veronika Kaliánová 2014-08-29 5.6 1 10 DAR ISMAIL

29.08.2014 - Anonym - Přečteno: 12× - Datum pobytu: 8.8. - 15.8.2014

 • Celkem: 4,6
 • 6,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 8 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Katastrofa, nikdy bych se nevrátila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S pokojem jsme byli spokojení, klimatizace fungovala pořád, teplá voda tekla. Jediný problém byl že jsme dostali pokoj nad odpadky, takže neustálý zápach, v noci jsme si kvůli tomu nemohli ani otevřít bálkon.

Strava
Strava byla hrozná, za celý pobyt jsme se pořádně nenajedli, jednou v jídle sáček, pak moucha, opravdu otřesné. Dorty sice na oko pěkné, ale absolutně nechutné.

Služby hotelu
Hotel nám byl prodaný jak čtyřhvězdíčkový ale ve skutečnosti je to tříhvězda !! K dispozici minigolf, tenis a jine aktivity, to je tam asi jediná záchrana, WiFi šla z celého pobytu jednou. Personál nepříjemný, neochotný.

Pláž
Plaž byla v celku čistá, sem tam sklo, ale u bazenu to byla katastrofa, místní tunisané co tam byli ubytovaní se tam koupali oblečení, použité plinky všude, jejich děti močili do bazenu, jedna velka katastrofa!

Helya Beach & Spa, Monastir, Tunisko Anonym 2014-08-29 4.6 1 10 HELYA BEACH & SPA

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800