Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 290 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 290 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 10 výborné, perfektní servis a zájem týmu hotelu. Nevtíravé a milé starání se o hosta, rodinu..

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
výborné, perfektní servis a zájem týmu hotelu. Nevtíravé a milé starání se o hosta, rodinu.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
perfektní, není co dodat. Pro rodinu byl přidělen velký apartmán ..super

Strava
nevěděli jsme co ochutnat dříve, Prvotní ostych z možnosti střevních potíží z jídla typický pro tuto destinaci, byl postupně změněn na labužnické "obžerství all inclusive" vychutnávání stravy.

Služby hotelu
perfektní, trochu drahé masáže ve spa centru, ale to dělalo to, že chtěla jít naše celá rodina (4),,

Pláž
hned u hotelu, kousek od bazénu a hlavně všude sprchy na opláchnutí..

Anonym, 20.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Skanes Family Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Skanes Family Club, Monastir, Tunisko Anonym 2016-07-20 10 1 10 MAGIC HOTEL SKANES FAMILY RESORT & AQUAPARK

Celkem: 8 Dobry, plaz a prostor na plavani malej za bojky nelze protoze se tam prohaneli na skutru.Personal ochotny jen me moc nenatchlo ze tam...

 • 10 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dobry, plaz a prostor na plavani malej za bojky nelze protoze se tam prohaneli na skutru.Personal ochotny jen me moc nenatchlo ze tam bylo plno muslimu a chovali se jako prasata napisu doslova.Malo ovoce a jidla byli pomerne casto ostre a pro dite nevhodne Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl pekny jen nsem myslela ze ma nas budou cekat nejake ornamenty

Strava
Strava snidane porad stejne salamy hnusne asi ty nejlevnejsi.co se tyka jidel palive a nevbodne pro dite a docela casto musela jsem hodne hledat.Malo morskych ryb a na ty nsem se tesila a malo ovoce

Služby hotelu
Personal seper ochotny.Misti clovicek ALIBABA nam v hodne vecech pomohl a poradil

Pláž
Plaz byla kousek ale byla mala a vstup do metra byla melky a pak kousek hloupma a nic

Alena Listíková, 20.07.2016, Datum pobytu: 10.7. - 17.7.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Skanes Family Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Skanes Family Club, Monastir, Tunisko Alena Listíková 2016-07-20 8 1 10 Skanes Family Club

Celkem: 9,8 Naprosto báječná a bezchybná dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto báječná a bezchybná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj vždy precizně uklizen, ostatně jako ostatní prostory hotelu.

Pláž
Pláž písčitá s pozvolným vstupem do moře. Vždy dostatek lehátek i slunečníků.

Anonym, 20.07.2016, Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Magic Life Penelope Beach Imperial

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Magic Life Penelope Beach Imperial, Djerba, Tunisko Anonym 2016-07-20 9.8 1 10 Magic Life Penelope Beach Imperial

Celkem: 4,2 Pláž velice zklamala :-(

 • 4 Ubytování
 • 6 Strava
 • 1 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Pláž velice zklamala :-( Zobrazit celou recenzi

Anonym, 20.07.2016, Datum pobytu: 5.7. - 15.7.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Ksar Djerba

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ksar Djerba, Djerba, Tunisko Anonym 2016-07-20 4.2 1 10 HOTEL KSAR DJERBA

Celkem: 8,6 Naprostá spokojenost, mé očekávání se splnilo a příští rok bude dovolená opět v tomto hotelu :-) Při příjezdu nám nabídli nachlazené...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost, mé očekávání se splnilo a příští rok bude dovolená opět v tomto hotelu :-) Při příjezdu nám nabídli nachlazené ručníky a welcome drink. Recepční si od nás vzali vyplněné ubytovací lístky a pasy, pak nám přidělili pokoje a vrátili nám pasy a následně nás doprovodili do pokojů a zanedlouho nám personál donesl kufry. Takže žádná fronta před recepcí, ale v klidu s drinkem v ruce. Na pokoji nás potom čekalo ovoce a čokoláda na uvítanou. Klidná a pohodová dovolenka.

Hotel si zaslouží 5* Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelový pokoj vypadá přesně jako na fotografiích, prostorný, čistý a dobře vybavený. Mini bar byl doplňovaný každý den Coca-Cola, Fanta, perlivá a neperlivá voda včetně kávy a čaje. Použité skleničky a šálky umyté. Uklízelo se důkladně každý den, postel ustlaná vždy jako v den příjezdu. V koupelně dvě umyvadla s velikými zrcadly a malým zvětšovacím zrcátkem, papuče a župany, ručníky měněné každý den, tekuté mýdlo ve sprše i nad umyvadly, šampon a sprchový gel také doplnili. Spousta úložného prostoru, věšáků ve skříních také. Venkovní sušák mile překvapil .

Strava
Strava byla skvělá, ovoce, saláty, zákusky, dorty, zmrzlina, jednohubky. maso, ryby a přílohy rozmanité. Každý si vybral podle své chuti.. Průběžně bylo vše doplňováno, takže hlady nikdo netrpěl. Obsluha vždy nabídla k pití co si kdo přál, bylo milé slyšet pozdrav v češtině. Stoly byly vždy čisté a hezky prostřené. Plážové bary byly dobře zásobené a koktejly namíchali vždy skvělé. Odpolední zákusky ke kávě byly výtečné. Večeře á la carte prostřená na terase byla výborná a nevšední kulinářský zážitek.

Služby hotelu
Není co vytknout, vše k naprosté spokojenosti. Personál byl milý a ochotný. Za chvíli si vás pamatovali i to co máte rádi k pití.

Pláž
Pláž byla blízko hotelu, lehátek a slunečníků dostatek i u bazénů. Osušky byly veliké a měkoučké, které Vám vyměnili kolikrát jste si přáli. Obchodníci měli zákaz chodit nabízet své zboží k lehátkům, takže jste nebyli rušeni. Když jste měli štěstí našli jste i nádherné mušle a kamínky.

Alena, 20.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Magic Palm Beach Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

západ slunce 1 fotografie

Magic Palm Beach Palace, Djerba, Tunisko Alena 2016-07-20 8.6 1 10 MAGIC HOTEL PALM BEACH PALACE

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622