Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 6 729 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 6 729 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

30.07.2014 - Vlastimil K. - Přečteno: - Datum pobytu: 17.7. - 27.7.2014

 • Celkem: 8,6
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celková spokojnosť s hotelom, morom, bazénmi, stravou aj personálom. Vrele odporúčam výlet na Saharu - človek vidí kus Tuniska z iného pohľadu. Mierne komplikácie pri odjazde (bus pre nás prišiel s výrazným meškaním - báli sme sa či na nás nezabudli) a neskorý odlet zo Slovenska (do letoviska sme prišli až neskoro v noci, takže o prvý deň dovolenky sme úplne prišli) neubrali dovolenke na čare. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel - príjemný komplex s domčekmi po desiatich izbách.

Izba dostatočne priestranná s trochu nelogicky riešenými sociálkami - ale zvykli sme si.

Trochu nevýhoda - náš domček bol vzdialený cca. 250 m od jedálene a bazéna - takže sme v horúčavách absolvovali niekoľkokrát denne túto cestu.

TV sme nevyužili - iba nezmyselné miestne programy.

Klimatizácia fungovala dobre - dôležité je si na začiatku zapožičať ovládač z recepcie.

Strava
Pestrá strava pri raňajkách, obede aj večeri - každý z nás si našiel čo mu chutilo. Výborné boli mäsité veci aj dusená zelenina. Ku každému chodu boli aspoň 2 druhy ovocia. A samozrejme dezerty - väčšinou dosť presladené.

Snacky boli viacmenej rovnaké - pizza a hranolky.

Miestne pivo nám chutilo, víno vyhovovalo iba biele (ružové a červené nám moc nechutilo).

Robili aj miešané drinky - to sme moc nevyužívali.

Chýbala dodávka pitnej vody do izby - bolo treba kupovať na recepcii.

Služby hotelu
Na pohľad široké možnosti hotela - vrátane tenisu a minigolfu sú ťažko využiteľné.

Tenisové rakety sa požičiavajú iba v horúcich časoch (10-12, 13-15), čo bolo pre nás neprijateľné.

Minigolf bol slabo udržiavaný a tiež iba v nevhodných časoch.

Animačný program bol zaujímavý - zapojili sme sa do nejakých súťaží a aktivít.

Chýbal nám však vodný aerobic - za celý pobyt bol iba jeden raz.

Pláž
Hotel mal pláž dostatočne priestrannú s vyhradenými dvomi územiami pre plávanie a bláznenie sa. Ostatné priestory boli vyhradené pre vodné športy, skútre, ...

Lehátok na pláži bolo málo - lehátko so slnečníkom sa nám podarilo získať iba dvakrát. V ostatných prípadoch sme na 5-člennú rodinu získali len jedno-dve lehátka na slnku. Tým pádom sme sa po okúpaní v mori presunuli k neďalekému bazénu, kde lehátka spravidla voľné boli.

More bolo vcelku čisté. Dvakrát bol však vetristý deň s veľkými vlnami (ktoré si deti užili) a nasledujúci deň bola potom pláž aj more plné morskej trávy a rôznych nečistôt (igelitky, ...) Nebolo to však tragické.

Párkrát sme sa stretli s medúzami - za cca. pol hodinu však popŕhleniny zmizli.

El Mouradi Club Selima, Port El Kantaoui, Tunisko Vlastimil K. 2014-07-30 8.6 1 10 El Mouradi Club Selima

30.07.2014 - Alena Trnková - Přečteno: - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 7
 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v pěkném hotelovém komplexu, moře čisté, služby odpovídající ceně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
střední kategorie

Strava
výborná

Služby hotelu
v pořádku

Pláž
pláž čistá, přístup do vody pozvolný,moc hezké prostředí

LTI El Ksar Resort & Thalasso, Sousse, Tunisko Alena Trnková 2014-07-30 7 1 10 LTI EL KSAR RESORT & THALASSO

30.07.2014 - Jitka H. - Přečteno: 20× - Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 9
 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená, perfektní spolupráce se zařizováním dovolené přes cestovní kancelář Invia Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vzhledem k last minute pobytu ubytování v přízemí v boční části hotelu bez výhledu, mělo to výhodu, že tam byl naprostý klid. Za výhled na moře se připlácela na místě dle mého značně vysoká částka - 100 eu

Strava
Strava výborná rozmanitá, hodně zeleniny a ovoce, dávám plný počet bodů

Služby hotelu
Služby hotelu byly dobré, mladší personál byl v pohodě, starší personál snad díky ramadánu byl celkově méně příjemný

Pláž
Pláž čistá i moře nádherné a teplé, vzhledem k velkému množství lidí na hotelu, neměli všichni po ránu lehátka k dispozici.

Mahdia Palace Thalasso, Mahdia, Tunisko Jitka H. 2014-07-30 9 1 10 MAHDIA PALACE HB

30.07.2014 - Anonym - Přečteno: 30× - Datum pobytu: 5.7. - 12.7.2014

 • Celkem: 2,8
 • 3,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 2 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
po příletu a následném transferu do hotelu pro nás

neměli místo ve vybraném hotelu Thapsus, zde jsme čekali co bude, poté nás odvezli do hotelu Thalassa kde jsme strávili dva dny, (zde jsme urgovali další lůžko, jelikož jsme 4členná rodina a postele jen 3 ks.)

Bylo zděleno delegátem že v po 7. 7. 2014 nás ve 12:00 hodin převezou a následně ubytují již ve vybraném hotelu a jako kompenzace byly přislíbené krásné pokoje ve třetím patře s výhledem na moře. Po transferu do hotelu jsme zase čekali na přidělení pokojů, nic nebylo připraveno. Samozřejmě že pokoje nebyly jak bylo přislíbené. (Ale výhled na moře dovolenou nedělá.)

- Když jsme se odpoledne dostali na pokoj, zde nefungovala klimatizace. Bylo nám zděleno že musíme počkat je pouštěna pouze od 16 hod. do noci. Ale ani později nebo večer nefungovala. Vše jsem nahlásila na recepci, recepční vše zapsal a přislíbil nápravu. Další den jsem urgovala 3x, až večer jsem měla štěstí, odchytila jsem si sama technika. Technik zkontroloval nastavení, koukl do šachty a řekl že klimatizace je na maximum. Klimatizace vrčela, ale nechladila a ještě nevábně zapáchala. Další dny jsem reklamovala, urgovala u delegáta, ten urgoval personál, ale změny jsem se za celý pobyt nedočkala.

- Když jsme vybírali hotel, měli jsme pár požadavků. Hotelu Thapsus ho dle katalogu splňoval. Viz nabídka katalogu:

Bar na pláži ( ten dva roky nefunguje)

Individuálně ovládaná klimatizace (nefunguje vůbec)

All Inclusive 10 - 24 hod. (večeře do 21 hod., ale kolem 20 hodiny byl výběr již minimální)

- V jídelně, v barech stále na něco fronty, nedostatek míst k sezení, malé množství příborů, skleniček a ostatního vybavení.

- Na pláži, v zahradě a u bazénu je žalostně málo lehátek, není to podle počtu hostů. Když chcete lehátko, musíte po páté hodině ranní dát osušky.

-Slíbený tobogán, který jsme vybírali pro své dvě malé děti, většinou nefungoval, maximálně půl hodiny 2x za den.

-Golfové hřiště sice bylo, ale neměli k němu hole.

-V jídelně měli přednost Ruští občané Zobrazit celou recenzi

Strava
Vrchol všeho byl lístkový systém na vodu. Při příletu bylo na pokoj přiděleno množství lístků podle délky pobytu 1 den / 1 lístek na 1,5 litru vody pro 4 člennou rodinu.

Závěrem bych chtěla říct že jsem si jela s rodinou odpočinout a ne proto abych vybalovala a zpětně balila kufry a jezdila od hotelu k hotelu a stále ve frontě. Bohužel je zde hotel špatně veden.

Platila jsem dovolenou v únoru, měla jsem za to že si těchto klientů CK váží, ale opak je pravdou.

Služby hotelu
po příletu a následném transferu do hotelu pro nás

neměli místo ve vybraném hotelu Thapsus, zde jsme čekali co bude, poté nás odvezli do hotelu Thalassa kde jsme strávili dva dny, (zde jsme urgovali další lůžko, jelikož jsme 4členná rodina a postele jen 3 ks.)

Bylo zděleno delegátem že v po 7. 7. 2014 nás ve 12:00 hodin převezou a následně ubytují již ve vybraném hotelu a jako kompenzace byly přislíbené krásné pokoje ve třetím patře s výhledem na moře. Po transferu do hotelu jsme zase čekali na přidělení pokojů, nic nebylo připraveno. Samozřejmě že pokoje nebyly jak bylo přislíbené. (Ale výhled na moře dovolenou nedělá.)

- Když jsme se odpoledne dostali na pokoj, zde nefungovala klimatizace. Bylo nám zděleno že musíme počkat je pouštěna pouze od 16 hod. do noci. Ale ani později nebo večer nefungovala. Vše jsem nahlásila na recepci, recepční vše zapsal a přislíbil nápravu. Další den jsem urgovala 3x, až večer jsem měla štěstí, odchytila jsem si sama technika. Technik zkontroloval nastavení, koukl do šachty a řekl že klimatizace je na maximum. Klimatizace vrčela, ale nechladila a ještě nevábně zapáchala. Další dny jsem reklamovala, urgovala u delegáta, ten urgoval personál, ale změny jsem se za celý pobyt nedočkala.

- Když jsme vybírali hotel, měli jsme pár požadavků. Hotelu Thapsus ho dle katalogu splňoval. Viz nabídka katalogu:

Bar na pláži ( ten dva roky nefunguje)

Individuálně ovládaná klimatizace (nefunguje vůbec)

All Inclusive 10 - 24 hod. (večeře do 21 hod., ale kolem 20 hodiny byl výběr již minimální)

- V jídelně, v barech stále na něco fronty, nedostatek míst k sezení, malé množství příborů, skleniček a ostatního vybavení.

- Na pláži, v zahradě a u bazénu je žalostně málo lehátek, není to podle počtu hostů. Když chcete lehátko, musíte po páté hodině ranní dát osušky.

-Slíbený tobogán, který jsme vybírali pro své dvě malé děti, většinou nefungoval, maximálně půl hodiny 2x za d

Pláž
pláž jedinné co nemohu vytnout,moře krásné,plno mušlí

Thapsus, Mahdia, Tunisko Anonym 2014-07-30 2.8 1 10 Thapsus

30.07.2014 - Anonym - Přečteno: 24× - Datum pobytu: 18.7. - 29.7.2014

 • Celkem: 8,8
 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super hotel za super cenu ...

Animátori super vždy sa postarajú o super zábavu ... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo super čistá izba každý deň vymenené uteráky aj plachty ...

Strava
Strava vždy sa dalo s čoho vybrať jedla sa opakovali ale vždy sa dalo tak skombinovať žeby bolo dobre , hladom trpieť určite nebudete , zákusky , koláče , zmrzlina na večeru , ovocie plno plno zeleniny , polievka všetko super ...

Služby hotelu
Služby hotela , pitie - cola , fanta , sprite , voda , soda , alko - nealko , všetko super , len barmani dávajú jak keby z vlastného možno to bolo aj preto lebo bol ramadán akurát ...

Pláž
Pláž super čistá , nie je čo vytknuť lehátka vždy volné ktorí koľvek čas prídete ... lehatka aj matrace zdarma

Jinene Resort, Sousse, Tunisko Anonym 2014-07-30 8.8 1 10 Jinene Resort

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800