Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 631 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 631 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 10 Dovolená se nám moc líbila. Hotel odpovídal 3 hvězdám, ubytování, služby, pokoj byly na dobré úrovni, jídlo bylo fantastické.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila. Hotel odpovídal 3 hvězdám, ubytování, služby, pokoj byly na dobré úrovni, jídlo bylo fantastické. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj odpovídal 3 hvězdám. Starší zařízení, udržované v čistotě, každý den čisté ručníky, toaletní papír i uklizený pokoj, krásný balkonek.

Strava
Strava v hotelu byla rozmanitá a výborná. Personál jídelny byl ochotný.

Služby hotelu
Služby hotelu byly na dobré úrovni, za malinký "bakšiš" ještě lepší. Ale to je běžný "kolorit" této lokality.

Pláž
Moře bylo nádherně čisté "malý Karibik", spousta mušlí na pláži. Pláž samotná by mohla být trochu čistší, ale vše vyrovnalo nádherné moře a pozvolný přístup.

Jaroslav Valenčin, 19.10.2014, Datum pobytu: 28.9. - 5.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Thapsus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Thapsus, Mahdia, Tunisko Jaroslav Valenčin 2014-10-19 10 1 10 THAPSUS AI

Celkem: 5,4 Vyskoušeli jsme,ale rozhodně se nebudeme vracet do tohoto hotelu

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Vyskoušeli jsme,ale rozhodně se nebudeme vracet do tohoto hotelu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
I když jsme požádali o bungalov,nikdo se s námi nebavil a přidělil nám pokoj v budově u Libanonské restaurace.Stejně jsme se tam chodili jen vyspat

Strava
Strava se více méně neměnila,takže po týdnu toho měl člověk dost,ale hlady by tam člověk neumřel

Služby hotelu
Je to o lidech,někdo se snažil a byl příjemný někdo to měl jak se říká na háku takže spíš průměr na to kolik hvězdiček má

Pláž
Pláž byla v pořádku par řas se vždycky naplavilo a ke konci pobytu byli i medůzy.Asi by to chtělo obměnit starší matrace na lehátka

Jan C., 19.10.2014, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:LTI Thalassa Sousse

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LTI Thalassa Sousse, Sousse, Tunisko Jan C. 2014-10-19 5.4 1 10 LTI THALASSA SOUSSE

Celkem: 8,8 Skvělá dovolená za ještě lepší cenu. Pro ty, co jedou spíše k moři a za sluncem je to parádní volba.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená za ještě lepší cenu. Pro ty, co jedou spíše k moři a za sluncem je to parádní volba. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduše zařízené pokoje, většinou bez balkónu, Za balkón si musíte připlatit. Na pokoji nějaký ten nábytek, fén, vana, TV. Klimatizace funkční, úklid každý den, ručníky vyměňovali taky každý den, povlečení bylo ale měněno za pobyt asi jen jednou.

Strava
Jídlo se první dva tři dny dalo, ale potom už jsme nevěděly co si vybrat. Všechno chutnalo tak nějak stejně. Výběr byl velký, zákusky výborné, jídelna je tam velká a vždycky bylo všeho dost. Nedoporučuji jíst mimo hotel !! my jsme to udělaly (pizza) a měly jsme pěknou běhavku :-)

V all inclusive byly zahrnuty i nápoje, ale na pokoj jsme si vodu musely kupovat, ale není to kdovíjak drahá záležitost. Trochu nepříjemné byly dopolední a odpolední svačiny, kdy donesli většinou to co zbylo ze snídaně a bylo toho málo, čili ten kdo byl nenažranější tak vyhrál.

Služby hotelu
Animátoři byli fajn, moc neotravovali, ale bylo jich tam moc, takže člověk pořád na nějakého narážel a to jejich "jak se máš" a "česky hezky" už po pár dnech lezlo krkem :-). Jinak se ale pořád něco dělo + každý večer měli připravený nějaký program a představení. Hotel byl čistý, pořád byl vidět někdo s hadrem, koštětem atd. Na recepci nám vždy poradili, kousek od hotelu byl k dispozici vždy nějaký taxík, takže jsme si mohly udělat výlet do 6km vzdáleného města Midoun a navštívily místní trhy. Byl to bezva zážitek (až na tu pizzu) :-)

Ještě bych chtěla zmínit služby CK Azur Reizen, která zájezd organizovala. Její delegátka Jitka Opletalová se rozhodně nechovala nijak arogantně, její výklad všech důležitých informací byl stručný, jasný i vtipný. Nevím kdo si tady na co stěžuje. Při výletě na Saharu jsme měli problém s mikrobusem, stávkoval. Za dvouhodinové čekání na náhradní dopravu jsme dostali zdarma další výlet dle výběru a několikrát jsme slyšeli omluvu jak ze strany průvodce Samira tak ze strany Jitky Opletalové. Prostě vše v pořádku. Odlet i přílet také v pořádku.

Pláž
Ti, co tu řvou jak byla pláž špinavá tak by zasloužili nedobrovolné vykoupání v nějakém českém bažinci (rozuměj rybníku) aby pochopili ten rozdíl. Hotelová pláž byla většinou špinavá, ale to takovým způsobem, že stačilo udělat tři čtyři kroky a překročit tu trávu a prostě pokračovat dál. Hned vedle hotelové pláže nalevo je pláž veřejná, kde to vypadá každý den přesně tak jak je ukázáno na fotce. Prostě ráj. V průběhu pobytu jsme si vyjeli na koních po pláži a zjistily jsme, že Castille má ze všech hotelů v té dané turistické oblasti nejkrásnější a nejčistší pláž, ostatní stály za prd.

Anonym, 19.10.2014, Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Djerba Castille

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Veřejná pláž 5 fotografií

Djerba Castille, Djerba, Tunisko Anonym 2014-10-19 8.8 1 10 Djerba Castille

Celkem: 6,6 Téměř měsíc po návratu mi to nedalo a musím podpořit kladné ohlasy. Celkově dobrá dovolená. Souhlasím ale s jednou paní, která si...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Téměř měsíc po návratu mi to nedalo a musím podpořit kladné ohlasy. Celkově dobrá dovolená.

Souhlasím ale s jednou paní, která si stěžovala na delegátku. No je těhotná, příští rok tam už nebude. A doufám, že bude mít hned druhý dítě, aby se nemohla dlouho vrátit.

O kočkách na stole, jak tu taky někdo psal, nemůže být ani řeč. Nikdy jsem je v jídelně neviděla. Byly tam dvě a to kolem hotelu prostě bývá. Ženský je krmí, tak loudí.

Hotel je složený převážně z česko-ruské klientely. Je tam dost místních. Ale jsou mnohem snesitelnější a hlavně tišší než uječený Rusky.

Do Mahdie kousek. Všude samozřejmě nepořádek, ale s tím se počítám. Jinde by to nebylo lepší. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dali jsme do pasu a měli krásný velký pokoj. Vybavení jak pokoje i hotelu odpovídám africké 3hvězdě. Někdo tu psal o špatných matracích. Nás se to netýkalo. Spalo se nám krásně. Koupelna čistá, bez plísně. Pouze nábytek na balkóně pamatoval už mnoho. Ale kdo je na balkoně ve dne, kdy je to vidět?

Všude v hotelu čisto, nedá se tomu nic vytknout.

Strava
Pravda je, že strava se točila pořád dokola. Ale byla to dobrý. Vždy ryba-dokonce minimálně 6x tuňák a k tomu kuře, které se prokládalo mletým a klobáskami. Dokonce byla i br.kaše. Příjemná změna. Já nechápu, jak se někdo může rozčilovat nad malým výběrem. Doma přeci taky snídáme buď dosladka nebo slana. Byly tam koláčky, marmeláda a med. Kdo chtěl slaný tak zelenina, vejce, salám a sýr. Samozřejmě ten sýr a salám byl pořád stejný, ale jsme v Africe, tam jiný ani nemají. K obědu ryba a kuře, dvě přílohy a několik zeleninových salátů. Ovoce, sladkosti. Večer to samý, jen přílohy měnili. Ale knedlo zelo vepřo vám neudělají ani v Řecku nebo Itálii. A kdo tak stojí o vepřové, musí do Evropy.

Abych byla spravedlivá, musím napsat, že víno 1-2x večer došlo. Tak jsme přešli na růžové... ale je ve skle a docela šlo. Kdo byl v Egyptě, tak si bude libovat. Tam jsem nikdy tak dobrý nepila.

Pivo sice čepují do strašně mrňavých kalíšků, tak si dám dva a nedohaduju se. U bazénu je bar a na pláž tak blízko, že vám ani nezteplá. A je ledový, protože ho čepují ze sudu.

Služby hotelu
Co se týče úklidu, nebyly nám jednou vyměněny ručníky. Jednou nám dali jen jeden. Ale to mohla být náhoda, můžete být na jiném patře, paní uklízečku mohli dávno vyhodit :)

Jednou nám vypadla elektřina, z recepce se s náma už vracel jejich údržbář. Žádný čekání.

Mimo výměny peněz jsme nic nepotřebovali. Číšníci a animátoři milí a usměvaví. Přes den pobíhali a lákali na aktivity, ale nebyli vlezlí. Animace už večer nefungovala, to se dalo vzhledem k termínu očekávat. My ji nepostrádali.

Pláž
Nejlepší na celém hotelu je moře. Opravdu je tak blízko a možná ještě blíž. Voda průzračně čistá. Vlny tak akorát na pohoupání. Lehátek dost. Malý škebličky. Jemný bílý písek. Za chvíli ho máte všude. Pláž se uklízí, ale valnou cenu to nemá. Moři bych dala hodnocení 10+, ale pláži co se týče uklizenosti průměr

Až na pár bezbarvých rybiček mrtvý moře. Ale poslední den jsme viděli malou chobotnici. Jak se tam dostala je záhada. Byla tak blízko okraje, že jsme jí pozorovali z výšky jednoho metru. Krásné rozloučení s mořem.

Věra K., 18.10.2014, Datum pobytu: 19.9. - 30.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Topkapi Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Topkapi Beach, Mahdia, Tunisko Věra K. 2014-10-18 6.6 1 10 Topkapi Beach

Celkem: 9 Dovolená byla po všech směrech úžasná. Moc se nám v této zemi a hotelu líbilo. Termín pobytu jsme měli od 25.7. do 1.8.2014, tedy přes...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla po všech směrech úžasná. Moc se nám v této zemi a hotelu líbilo. Termín pobytu jsme měli od 25.7. do 1.8.2014, tedy přes místní svátky. V našem hotelu jsme vůbec žádné změny nezaznamenaly. Vše bylo jako každý jiný den, což bylo super. V Tunisu jsme byli poprvé a rádi se sem znovu někdy podíváme. Příště poletíme minimálně na 12 dní, strašně rychle nám to uteklo. Bohužel jsou odlety v dost blbé hodiny, ze 7 dnů jste pouze 6 dnů u moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo super. Měli jsme krásný prostorný, čistý pokoj s terasou umístěnou směrem k bazénu. Z terasy bylo možno sledovat večerní animační programy, což bylo vynikající.

Strava
Pro nás byla strava absolutně dostačující. Vždy bylo z čeho vybrat. Nikdy se nestalo, že by něco chybělo.

Skoro vždy byla nějaká ryba na spoustu způsobů.Vynikající saláty a luxusní zákusky. Moc jsme si pochutnali.

Služby hotelu
Služby byly v pohodě, žádnou připomínku nemáme. Všude čisto, uklizeno. Všichni zaměstnanci byli vždy usměvavý, milý, vstřícní. Animační program na jedničku. Fajn bylo, že vždy trval do cca 23:45 hod. a potom byl klid na spaní. Po celou dobu pobytu jsem se cítili vítáni. Všude vládla pohoda a klid.

Pláž
Jedním slovem prostě úžasná. Všude spoustu mušliček, krásný jemňoučký písek. Vždy dostatek lehátek, pláž byla hlídaná, vše jsem tam mohly nechat bez obav. Výborný vstup do vody, hloubka absolutně dostačující a hlavně pořádné vlny.

Romana, 18.10.2014, Datum pobytu: 25.7. - 1.8.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Les Princes Mahdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Les Princes Mahdia, Mahdia, Tunisko Romana 2014-10-18 9 1 10 Les Princes

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800