Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 6 819 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 6 819 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

27.08.2014 - Anonym - Přečteno: 35× - Datum pobytu: 16.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 5,6
 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 2 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Jelikož jsem si před odletem hodně pročítala recenze,tak jsem byla připravena na cokoliv. Odlet do Tunisu a transfer do hotelu byl bez komplikací. i když nás zděsilo to prostředí ve kterém tam žijí, bordel kam se podíváš. Hotel od letiště byl vzdálený asi 35km a jeli jsme to skoro 2 hodiny.V životě bych v Tunisu nesedla za volant,na to bych neměla nervy:o). V hotelu jsme do pasu dali nějaké dolary a slíbili že dostaneme very nice room. To co má na obrázku cestovka, tak s tím rozhodně nepočítejte,fotky nejsou pravdivé.Takový pokoj jsem tam neviděla ani jeden.První dojem byl zklamání, ale pak jsme si zvykli, stejně jsme tam chodili jen spát. Hlavně že tam bylo čisto( teda jen ze začátku, ani jednou k nám nepřišla pokojská uklidit!!!!) .Špinavé ručníky jsem jí dávala když jsem ji potkala na chodbě a ty čisté jsem si taky musela vyzvednout sama. Na jednu stranu bylo i dobře že k nám nechodili(možná taky proto že syn se střevními problémy celou dovču proležel na pokoji) Delegátka nás varovala že hotelový personál krade, proto jsme si okamžitě zaplatili trezor. Známé se z pokoje ztratili šaty...to jediné bylo pro nás zklamání. Jinak jídlo bylo super a animátoři best of best. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
To co nás zklamalo nejvíc bylo ubytování. Pokoj nebyl takový jak na fotkách. Vypadal jak na nějaké studentské komunistické ubytovně. Koupelna byla hezká, plíseň nikde nebyla jak mnozí psali.

Strava
Jídlo bylo famózní. Snídaně sice každý den stejné, ale bylo z čeho vybírat. co jsem nemusela tak ty jejich salámy

a sýry. Od rána do večera dělali palačinky, takže dcera naprosto spokojená. ke snídani vajíčka na všechny způsoby, čerstvé bagety, croissanty , obědy a večeře luxus, každý den něco jiného a tolik druhů všeho. Vždycky jsem chtěla všechno ochutnat, na talíř jsem si nabrala z každého malý kousek a všechno jsem ani neochutnala, to nešlo;o) na váhu jsem po dovolené radši ani nestoupla :o) a ty jejich dortíčky, ty mi budou chybět. Jak sladké nejím tak tam tomu nešlo odolat. A ty salátky! Jediné co mi vadilo, že příbory a talíře nebyli dobře umyté. Číšníkům a kuchařům klobouk dolů!!! ti jeli od rána do večera jak fretky, fakt velký obdiv.

Služby hotelu
A animátoři, to byli showmani. Od rána do noci bavili hosty hotelu. Když zrovna nepředcvičovali aqua aerobic apod., netančili, tak chodili mezi hosty ke každému sedli a bavili se. Strašně milí a přátelští.Večer pak na pódiu dělali zábavu. Fakt super. Na baru jsme nejvíc pili pivo. Ty jejich limonády se vážně nedali, neskutečně přeslazené. No a pivo bylo snad nealko...od rána do večera jsem ho vypila litry a nic jsem necítila, Pak jsme jednou koupili Stellu a po dvou jsem byla vyřízená:o) Jednou jsem zkusila koktejl Sex on the beach(jiný nedělali) a byl tak odporně sladký že se to nedalo vypít. Pila jsem gina s tonikem. tonik byl jediný který nedělali s toho jejich post mixu,a gina jsem si nechávala lít doublovaného. Taky cola light byla jediná rozlévaná, takže chutnala jako u nás.

Pláž
Pláž nebyla tak strašná jak někteří psali. Museli jste jít ale dopoledne. Medůzu jsem neviděla ani jednu. Na poledne začali jezdit lodě, které tahali padáky a banány a všechny řasy rozvířili, pak to bylo nepříjemné. Takže doporučuju...ráno vstát v 5hodin, obsadit si lehátko u bazénu, po snídani jít na pláž a po obědě k bazénu . Pokud si lehátko neobsadíte tak pak nemáte šanci si u bazénu lehnout. Když tam máte ručník, nikdo vám ho neobsadí. Pozor na otravné prodavače u pláže nedají vám pokoj. Lákají vás na chameleony, ať si uděláte foto a pak nabízejí předražené kaktusy. Rázně odmítat.

Soviva Resort, Port El Kantaoui, Tunisko Anonym 2014-08-27 5.6 1 10 SOVIVA RESORT

27.08.2014 - Jakub Jenšovský - Přečteno: 28× - Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 5,6
 • 7 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Na Afriku to není nejhorší... Hotel ve stylu 70. let 20. století zralý na rekonstrukci interiéru, který je celkově poměrně zdařilý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj v pátém podlaží s výhledem na moře. Pravidelný precizní úklid. Vybavení pokoje dostačující. Drobné nevzhledné detaily v koupelně vycházející z "preciznosti" místních řemeslníků.

Pravidelné večerní akce od 21:00 pro děti, které se bez obměny stále opakují. Pro nás, jako mladý bezdětný pár, bylo toto již po pár dnech poměrně obtěžující, neboť se akce konala přímo pod našimi okny. Notebook s filmy situaci naštěstí zachránil.

Klimatizace v apartmánu je spoustena pravděpodobně centrálně pouze večer. K ránu v pokoji s okny na východ bylo neúměrné vedro.

Strava
Minimální rozmanitost v pokrmech, které se neustále opakovaly. Nedůkladně umyté nádobí. Líný personál (ve srovnání s evropskými standardy průměrných hotelů) V posledních dnech jsme radeji chodili na jidlo do okolních restauraci ve městě, kde stejne pokrmy chutnaly skvěle - narozdíl od hotelu.

Služby hotelu
Standardní a bezproblémové.

Pláž
Čistá a udržovaná. Bohužel někteří klienti si ji pletou s popelnikem nebo s odpadkovým košem.

Jinene Resort, Sousse, Tunisko Jakub Jenšovský 2014-08-27 5.6 1 10 JINENE RESORT

27.08.2014 - Daniel Koláčný - Přečteno: 36× - Datum pobytu: 16.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 3,2
 • 2,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 1 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Do Tuniska už nikdy, natož do tohoto hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Veliká tvrdá postel, lednička, která zázrakem fungovala, vydávající v noci skřípavej zvuk. Televize šla mizerně s arabskými programy. Klimatizace nefungovala, ovládání utržené. V noci nám RACHTAL nějakej větrák u palice, takže si musíte strčit vlhčenej ubrousek do uší, abyste se trochu vyspali (a stejně nevyspíte v těch 40°C). Všude zaschlá špína, uklízečka ukradla peníze a neuklidila. Voda tekla jeden den vařící, jeden den studená, další den vůbec.

Strava
Se stravou jsme byli spokojeni, kdyby znali sůl, bylo by to úplně skvělý. Akorát ty lidi jsou prasata, všude zasviněný stoly, haranti se v tom patlají.. Ale jídlo chutné, široký výběr. Akorát na pití se dlouho čekalo, někdy nedočkalo, někdy teplé pití, někdy si nebylo ani kam sednout, někdy fronta na kus žvance třeba 5 minut.. Prostě jak kdy.

Služby hotelu
Potenciál hotelu celkem veliký, celkově vkusný, ale rozhodně se nejedná o 4*. Co mi bude chybět a bylo naprosto skvělé, tak personál hotelu, číšníci naprosto skvělí!! Vstřícní, ochotní! Super personál, nejlepší věc na hotelu, na celé dovolené.

Pláž
Až projdete hrůzostrašnou uličkou (5-10 minut cesty), dojdete na pláž (nejdřív kus veřejné), kde jsou na zemi vajgly, hovna, igelity apod. a napravo (pláž sovivy) je pláž o něco čistčí, bohužel v ní přesto najdete vajgly, sáčky.. Písek jemný jako polohrubá mouka (možná hrubá), pozvolný vstup do moře, kde nemůžete ani plavat, protože bojky jsou od pláže kousek, kde je Vám voda po prsa... Ve vodě je miliarda chaluh, plavala tam s námi rolička od toaleťáku, flaška od piva a kondom, takže moře prohrálo a vyhrál bazén.

Soviva Resort, Port El Kantaoui, Tunisko Daniel Koláčný 2014-08-27 3.2 1 10 SOVIVA RESORT

27.08.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 31.7. - 11.8.2014

 • Celkem: 4,8
 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
V Tunisku jsme byli poprvé a nejhorší dovolená to zas nebyla. Hotel je po 3 letech znovu otevřený. 4hvězda trochu pokulhává, ale dobrý . Hned při příjezdu na hotel jsem čekala vůni moře,ale ten smrad kanalizace jen občas převoněli jasmíny :-D Tento hotel není pro náročné, ale na válení a odpočinek na pláži a u bazénu dostačující.... I přes nějaké nedostatky jsme si dovču užili na maximum, jeli jsme si odpočinout a to se nám podařilo :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj směrem k silnici - klidný. Pokojská služba byla dobrá, denně čisté ručníky a osušky, uklizeno, ustláno. nedalo se nic vytknout.

Strava
Nooo žádná hitparáda :-D, pod pojmem ultra allinclusive si teda představuji něco jinéééého, ale dalo se. Nejsme nějací vybíravý strávníci ani rejpalové, takže jsme hladem netrpěli, ale mohlo to být lepší. Po celou dobu to samé jídlo, žádné specialitky, možná o víkendu, kdy do hotelu přijeli místní, tak se víc hotel staral. Snídaně byla pořááád stejná- dokolečka dokola míchaná vejce na vodě či co.... ,vejce na tvrdo, pečivo a brambory, párečky, müsli katastrofa a o jogurtu nemluvně :-/ a k pití přeslazený džus... Obědy a večeře lepší, čekala jsem více ryb ale neva, hovězí mají jak podrážku, to se občas fakt nedalo. a přílohy klasika, brambory rýže. Jediné co mi opravdu vadilo byla zmrzlina - ta vůbec nebyla, jen 2x za 12 dní!!!! Sladké buchtičky a puding byl OK. Ovoce také pořád dokolečka dokola meloun žlutý a červený a občas jablko, broskev bluma. Mezi hlavními jídly byly podávány mini pizzy i na pláži. Chuťově to šlo.

Co se týče vody - zprvu byla dávána na vyžádání v baru v petce, poté zavedli barely a lidi si čepovali, ale pozor, vodu z kohoutku poznáte smrdí chlorem a je trochu slaná, takže tu nepijte! docela jsme se i nachytali a pak je Vám akorát špatně a trávíte dost času na toaletě.

Koktejly byly sladkéééé, do všeho dávají banánovej likér, to vám vydrží 2 dny než se osypete....

Služby hotelu
Obsluha katastrofa - na všechno čas. Ale po hození dináru už docela kmitaj :-D u nich to prostě tak funguje....s tim se musí počítat, že pokud jedete do takové země, že všude když něco chcete tak musíte zaplatit, hold někteří jsou škrti a jen nadávaj....

Dále občas nefungovala karta od pokoje, ale pro překodování na recepci vše OK. Klimatizace jela a ani žádný hluk, takže se spalo dobře.

Wifi na recepci a v lobby šlo občas - já se třeba připojila vždycky, ale jiní za celou dobu vůbec.

Animátoři milý....pořád se nějak snaží zabavit...ráno klasika rozcvička a v průběhu dne aquagym, vodní polo, šipky apod.

Výlety

no byli jsme na velbloudech a koních.... jako v poušti to nebylo....jen procházka po suché trávě asi na 2,5h s focením v hábitech a ochutnávkou chleba z pece....všichni se báli jíst, ale snědli jsme všechno a kupodivu nám nic nebylo :-D

další vejlet byl na čtyřkolkách....

a třetí atrakce byla Pirátská loď....fotky a vyprávění místních úplně nádhera....tak jsme se taky rozmýšleli, ale nakonec jsme zjistili, že to zas tak úchvatný není a jiní lidé říkali že katastrofa..akorát vyhozený peníze..

Pláž
bordel na pláži - krom chaluh a řas z moře, také odpadky.... kdyby fungovaly koše, tak by bylo kam odpadky házet, ale cesta na pláž to stejnéééé.... v průběhu dovolené se rozčiloval jeden pán, že tu je bordel a najedou cesta k pláži docela uklizená. Moře první dny úplně krásné čisté- pak když byly větší vlny, tak nános chaluh a špíny, občas nějaké odpadky :-/ Na pláži lehátka taky měla už dost za sebou....a všude vajgly občas střep....

Na pláži si jen je potřeba dát na místní prodavače....s ovocem a cigárama....ovoce předražený nehorázně...takže nekupujte a jen je vyhazujte, a ohledně cigaret NEKUPOVAT jsou to dost dobrý fejky....jeden tvrdí originál originál, ale to se nedá kouřit, ani to pořádně nehoří....je lepší si koupit na hotelu v krámku za 5-7 dinárů.

Město

ve městě pár obchoďáků, kde vás při příchodu a odchodu prošacují :-D taky vtipné.... jinak bazar v Medině....plno klumpů, fejků až oči přecházejí :-D roztrhají vás hned při vstupu a tahaj do svých krámků....

Bahia Beach, Hammamet, Tunisko Anonym 2014-08-27 4.8 1 10 Bahia Beach

27.08.2014 - Zuzana Černíková - Přečteno: - Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014

 • Celkem: 8,6
 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V tomto hotelu jsem byla jiz po nekolikate a moc rada se sem vracim Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou mensi ale na vyspani staci, uklizeji se kazdy den.Vymena rucniku doplneni toaletniho papiru bez problemu

Strava
Strava je rozmanita vzdy bylo dostatek jidla a piti jen si clovek nesmi nandat na talir prvni den vse pak je po par dnech strava fadni.Jen mi tu v tomto terminu schazelo trochu vice ovoce

Služby hotelu
Sluzby v hotelu byly podle me naprosto dostacujici trezor, lednicka, smenarna .Nejlepsi animacni program pro klienty hotelu plazovy volejbal, sipky, minigolf, slapadla, kajaky, sipky.Animatori se venuji behem celeho dne vsem klientum kteri maji zajem neco delat a zabava nekonci ani vecer.Kazdy vecer je tematicky program.

Pláž
Plaz byla tentokrat o trochu horsi , more bylo hodne kalne a bylo hodne meduz v porovnani s plazemi v Souse

Eden Club, Monastir, Tunisko Zuzana Černíková 2014-08-27 8.6 1 10 Eden- club

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800