Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 6 990 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 6 990 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

9,2

Houda Golf & Beach Club

22.04.2014 - Anonym - Přečteno: 17× - Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2013

Ubytování: 8,5 Strava: 10 Okolí: 9 Cena: 10

Celkové shrnutí
Hotel s kvalitními službami, vynikající stravou. Poloha přímo u pláže, prostě super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkový dojem z ubytování dobrý, plně odpovídá klasifikaci 3 hvězdiček.

Strava
Strava velice chutná, rozsah AI víc než dostačující.

Služby hotelu
Hotel lze celkově hodnotit velice příznivě, uspokojí i náročné návštěvníky.

Pláž
Pláž čistá, písečná s pozvolným vstupem do moře, vhodná i pro menší děti.

9,2

MOVIE GATE MIRAMAR AQUA HAMMAMET

22.04.2014 - Alexandra Zelová - Přečteno: 23× - Datum pobytu: 11.4. - 18.4.2014

Ubytování: 8 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Až na cestu zpět to bylo všechno v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Doma to mám hezčí, ale kvůli tomu přece nebudu sedět doma :-D

Strava
Strava výborná, široký výběr potravin, hodně ovoce a zeleniny.

Služby hotelu
Každý den uklizeno a čisté ručníky.

Pláž
Pláž písčitá, v tomto období se koupali v moři jen otužilci a pláž zatím nikdo moc neuklízel.

7,6

THAPSUS HB

21.04.2014 - Marie Antonettiová - Přečteno: 49× - Datum pobytu: 4.4. - 18.4.2014

Ubytování: 7,5 Strava: 7 Okolí: 8 Cena: 8

Celkové shrnutí
Hotel byl pěkný, dobrá a přátelská atmosféra pokojské čistotně uklízely personál vstřícný ale co se týče zábavy, tak ta byla velmi pod úroveň. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Z mé strany si nemohu stěžovat, úklid byl spolehlivě učiněn a i včas, vše bez problému!!!!!!!!!!!!!!!

Strava
Odpovídala prostředí a zvykům Tunisanů ale vcelku se dalo vybrat a vše bylo čerstvé.

Služby hotelu
Z mé strany si opět nemohu stěžovat, ba naopak když byl problém, hned se ho snažili řešit.

Pláž
Prostě normál, moře krásné a tím pádem vše krásné.

5

LTI El Ksar Resort & Thalasso

17.04.2014 - Stanislav Kitta - Přečteno: 102× - Datum pobytu: 13.6. - 23.6.2013

Ubytování: 5 Strava: 7 Okolí: 4 Cena: 4

Celkové shrnutí
Dovolenku vnímam vždy, že mám dovolenku a nič mi ju nemôžu pokaziť a ani znechutiť. Aj keby sa robilo neviem čo. Človek si ide jednoducho oddýchnuť a nie riešiť nejaké hlúposti typu, že sa na mňa na recepcii hotela neusmiali :) Odporúčam preto byť takto naladený aj pri návšteve tohto hotela. Pre nás to bola jednoducho dovolenka zo všetkým čo k tomu patrí ale aj nepatrí... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Tento rezort je väčší a veľa izieb má izby orientované žiaľ tak ako má. My sme nedali žiadny "úplatok" ale nakoniec sme dostali izbu s výhľadom na more. To bolo asi jediné pozitívum, ktoré na nás urobil prvý dojem. Nie sme nároční cestovatelia. Mňa osobne neutretý prach nerozčuľuje, prípadne divno neustále kvapkajúca klimatizácia. Čo nám ale už vadilo bolo to, že sme v izbe pri závesoch našli kopec rozbitého skla (predpokladám z predchádzajúceho popolníka) a to, že posteľná bielizeň nebolo čistá. Žiaľ, takéto negatívne skúsenosti sme mali hneď prvý deň z našej izby. Po našej urgencii prišiel izbu "upratať" pracovník hotela. Ďalšie dni to "upratovanie" bolo už v poriadku. Naša izba bola celkom priestranná, kúpelňa bola v podstate v poriadku. Terasa tiež. V izbe bol trezor a LCD TV....

Strava
k strave v tomto rezorte nemám čo vyčítať. možno tie syry nechutili až tak lebo ako nám bolo povedané boli z ťavieho mlieka. Mne chutili veľmi kolačiky :) odporúčam. Zvyšná ponuka si myslím bola v rámci all inclusive v poriadku a nám stačila.

Služby hotelu
v areáli nájdete stále veľa obchodníkov, ktorí vám ponúkajú neustále rôzne aktivity a zájazdy. Vodné športy sú samozrejmosť. Recepcia hotela, manažéri, obsluha v podstate v poriadku. V prípade, že sa ale niečo rozhodnete riešiť (nejaký váš postreh, resp. niečo čo vám prekáža) tak sa pripravte na to, že vám prikývnu a tým to končí. Potom odporúčam jedine delegáta. Hotel má aj vlastný obchodík s nejakými suvenírmi a šperkami a každý štvrtok sa tam konal akýsi trh s rôznym možným :) K tej obsluhe, ja jednoducho chápem, že keď si na terase objednáte drink, čo vám aj čašník prinesie a nedáte mu žiadny "tip" tak druhý krát si pre drink budete musieť ísť k baru len vy :) Prípadne aj keď mu dáte nejaký "tip" tak vás preplatí napr. nemec, ktorý dá čašníkovi aj 20 Eur len tak a ten potom chodí len okolo nich hoci ste mu dali aj vy pár drobných...proste "trhová ekonomika" :)

Pláž
Myslím, že my nie sme výnimkou v tom, že more, za ktorým v podstate letíme, by malo byť podľa predstáv. A nielen more ale aj okolie t.j. pláž vrátane služieb. Bol jún a more malo cca 20 stupňov. V pozadí viditeľné ropné vrty neprispievali k čistote. Pláž sa ale "snažili" upratovať. Tak ale úprimne čistá nebola nikdy. More tiež. Samozrejme, že nejaká ta riasa alebo nejaká špinka mne osobne v mori neprekáža ale tak keď mi už vedľa hlavy plávalo veľké drevené poleno s trčiacim klincom tak to už áno. Pozvoľný vstup do mora, až po cca 30 metroch od brehu si zaplávate. Na pláži je bar kde sa dá občerstviť a dá sa tam aj naraňajkovať a naobedovať. Ponuka ale menšia ako v hlavnej reštaurácii. Čo nám tak vadilo bolo to, že na pláži veľmi fúkalo. Dovolenku som ukončoval s porezanou nohou, pretože v mori na dne bolo sklo :( ale tak bola to proste dovolenka....na záver preto nemôžem povedať, že by som tento hotel niekomu odporúčal. Je to priemer. Nechcem ale zároveň ani nikoho odrádzať. Kto chce nech vyskúša. Ja sa osobne rád vraciam na miesta, kde to bolo super. Tu to bol taký priemer čiže známka 3 - dobré. už by som sa sem nikdy nevrátil...

8,2

Sun Club

17.04.2014 - Anonym - Přečteno: 111×

Ubytování: 8 Strava: 10 Okolí: 7 Cena: 8

Celkové shrnutí
Super dovolená pro mladé lidi i pro rodinky s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je spíše ve starším stylu, na perfektním úklidu si sice moc nepotrpí, ale naše paní uklízečka byla moc fajn, vždy jsme každý den "prohodili pár slov" nevadí, že si ani nerozumíte, ale lidi jsou tam moc přátelští a usměvaví. Jinak na spaní pokoj stačí bohatě, měli jsme v koupelně i vanu, na pokoji malou terásku, ale stejně jsme tam netrávili zas tak moc času.

Strava
Strava výborná a pestrá, mohu jenom pochválit, každý den byly jejich speciality plus jídlo vščech druhů na které jsme zvyklí - masa, brambory na několik způsobů včetně hranolek, těstoviny, kuskus, omáčky, zeleniny a ovoce, saláty - také několik druhů každý den a spousta spousta dortíčků a dezertů :-) k večeři vždy specialitky na grilu a k svačině pizza nebo lívance...pití taky celkem šlo, většinou jsme po večerech pili víno a ochutnali jsme i místní pivo - vše zahrnuto v all inclusive.

Služby hotelu
Lidé jsou zde milí, velmi pestré jsou animační programy, které fungují téměř od rána až do večera.

Pláž
Na pláž se jde zahradou, která je součástí hotelu, zahrada je pěkně upravená a je to příjemná procházka. Pláž je zde menší, ale místo se dá ulovit :-) je písčitá, písek je jemný, ale v moři byly chaluhy na okraji..asi metr od břehu, dále už byla voda celkem čistá.

Všechny recenze Tunisko

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7-22 hod.
800 999 800

Schránka je prázdná