Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 5 750 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 5 750 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 7,4 Dovolená se nám moc líbila, i když malé problémy byly.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 1 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, i když malé problémy byly. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl velice pěkný, velký a čistý. I koupelna je velká, zvlášť záchod s bidetem a také balkon je velký.

Strava
Jídelna je prostorná, takže si můžete vybrat stůl jaký a kde chcete.

Jídla bylo dostatek a vybrat si může každý.K obědu a večeři je pak i zmrzlina ( 3 druhy) a velký výběr zákusků.

Na každý stůl dostanete lahev vína. Můžete si nechat i ugrilovat rybu nebo maso.

Jen odpoledne nám chyběla svačina (to bylo dlouhé od oběda 13:00 h až do večeře 19:00) nikde jsme neviděli žádnou svačinu a přitom jsme měli zaplacenou stravu All Inclusive.

Služby hotelu
Všichni jsou moc příjemní a hned zdraví od pokojské až po recepční.

Pláž
Pláž byla k nepoužití velké nmožství chaluh. Musel to odklízet bagr. Druhý den se opět nedalo jít do vody, protože tam bylo tisíce medúz, ty tam vydržely dva dny. Pak jeden den moře i pláž čisté, ale přesto mě medúza žahla. Je to velmi nepříjemné. Další den zase velký nános chaluh. Tento hotel stojí v malám zálivu a proto se to tam stahuje ( to je jen můj názor) protože v okolí bylo moře krásně čisté.

Zato bazén nám to vynahradil, byl teplý a čistý a také dost prázdný.

Také tam byl vnitřní bazén a vířivka, to bylo velmi příjemné.

Jana Sobotová, 29.06.2015, Datum pobytu: 12.6. - 19.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Framissima Regency

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Framissima Regency, Monastir, Tunisko Jana Sobotová 2015-06-29 7.4 1 10 REGENCY & SPA

Celkem: 9,4 Nejlepší dovolená :-)

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nejlepší dovolená :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování se nám líbilo. Pokoj byl čistý. Velice nás potěšilo, že jsme měli i jeden malý pokojík s postelí navíc. To jsem uvítala hlavně já, jelikož manžel chrápe :-) Každý den čisté ručníky a osušky. Naklizeno. Snad jediná připomínka: Na balkóně by mohl být sušák či nějaká šňůra. Nebylo kde sušit osušky a plavky.

Strava
Strava byla naprosto dokonalá. Každý den něco jiného. Na snídani bagety, buchty, místní marmelády, salámy, vejce, cereálie, mléko, ovoce, zelenina. Ochutnali jsme i místní pokrmy (např. kuskus, jehněčí, lamu). Na jídelníčku nechyběli ani mořské plody (slávky, krevety, kalamáry a ryby). Za celý týden jsme nestihli vše ochutnat. Samozřejmostí byli i evropské pokrmy, takže i děti si měli z čeho vybírat (špagety, hranolky, kuřecí maso, atd.). Spousta zeleninových salátů a ovoce nechyběla u každého chodu. K obědu vždy spousta sladkého a také měli vynikající zmrzlinu.Velká spokojenost.

Služby hotelu
Vše v naprostém pořádku. Naštěstí jsme neměli žádný problém k řešení. Personál je velmi milí. Když zjistí, že jste čech, tak se snaží mluvit česky. Někteří si i zapisují česká slovíčka do sešitu:-) Místní animátoři jsou úžasní. Dlouho na ně budeme vzpomínat. Každý večer jiný program.

Pláž
Pláž je velmi blízko hotelu, což je výhodou. Ovšem čistota pláže už je o malinko horší. Škoda, že se o pláž personál nestará stará tak, jako o zahradu a bazén. Pláž je neupravená, i když od poloviny týdne byla každé ráno uhrabaná a zbavená chaluh. V písku jsou nějaké odlomky od palem, klacky, atd. Moře bylo krásné.

Při větších vlnách se moře na kraji zakalilo, ale to je u písečných pláží běžné. Chaluhy nám nevadily.

Kateřina Němcová, 28.06.2015, Datum pobytu: 9.6. - 16.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Zephir Hotel And Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

30 fotografií

Zephir Hotel And Spa, Djerba, Tunisko Kateřina Němcová 2015-06-28 9.4 1 10 Zephir

Celkem: 8,6 Do Tunisu jsme se vydali po x ..letech již po třetí,tím jsme zhruba tušili do čeho jedeme. Poměr kvality a služeb odpovídá ceně. CK...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Do Tunisu jsme se vydali po x ..letech již po třetí,tím jsme zhruba tušili do čeho jedeme. Poměr kvality a služeb odpovídá ceně. CK delegátka,velice milá ,ochotná a nabídka výletů k týdennímu pobytu až až.Cesta z letiště v Enfidhe je kratší oproti z Monastiru. Celkově jsem tu to zemi ráda opět viděla,ale pro nás pro Evropany je tato země špinavější ,ale cenově výhodná a moře mělké a čisté. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jelikož jsme byli 3 soby,pokoj byl 4 lůžkový ,velký.Tv,koupelna a Wc, fén.Hotel je celý bezbarierový,což je velká výhoda. Pokoje zde nejsou s výhledem na moře,jsou orientovány do zahrad ,atrii,k bazénu. Obsazenost v hotelu hodně Francouzi a Němci,i malinké děti.

Strava
Strava pestrá,všeho dostatek s 24 hod all inclusive,na barech ,na pláži a hlavní restauraci.Masa a všeho výběr,zákusků,zeleniny,pití není na co si stěžovat.

Služby hotelu
Nabídka sportů klasická,animační programy,dětský koutek,večerní diskotéky....Masáže za poplatek.U hotelu Taxi služba ,velice ochotná doveze kam potřebujete za levný peníz.Personál milý,ochotný snaží se Vám vyhovět k Vaší spokojenosti.Lobby bar -Viffi zdarma,trezor zdarma,úklid pokojů každý den i s krásným překvapením.

Pláž
Pláž nádherná, proto jsme jeli do Tunisu,mělká.Dochází se rozkvetlou zahradou.Osušky nelze zapůjčit.Bazén čistý ,2 brouzdaliště pro děti,do bazénu jsou i klasické schody.

Anonym, 28.06.2015, Datum pobytu: 11.6. - 18.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel:Nesrine

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

5 fotografií

Nesrine, Yasmine Hammamet, Tunisko Anonym 2015-06-28 8.6 1 10 Nesrine

Celkem: 6,4 Celkově jsme byli spokojeni. Před hotelem je několik taxikářů, kdy jsme měli štěstí na jednoho, který pořádal cca 3 hodinové okružní...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme byli spokojeni. Před hotelem je několik taxikářů, kdy jsme měli štěstí na jednoho, který pořádal cca 3 hodinové okružní výlety do Zarzisu a okolí. Byl slušný, nic násilím nevnucoval. Má vytvořené fotoalbum, kde ukazuje kam lidi vozí. Dokonce má i sešit, kde mu lidé píšou doporučení pro další zájemce. Psalo zde plno Čechů, Němců, Poláků atd., vždy pozitivní komentáře. Měl to dobře vymyšlené, určitě doporučuji.

Každou středu se kousek za městem, asi 8 km konají trhy, ale nic moc tam nemají a je to celkem o nervy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jediný problém byl s pokojem, kdy jsme dostali pokoj s protékající vanou, tekoucím záchodem a oddělenými postelemi. Za menší úplatek na recepci (10 dol.), jsme dostali pěkný prostorný pokoj s velkým balkónem s výhledem na bazén a i s funkční vířivou vanou. Doporučuji ještě před přidělením pokoje něco podstrčit, podobnou zkušenost s pokojem tam měli snad všichni...

Strava
Vybrali jsme si každý den. Velký výběr salátů, ovoce i zákusků. S jídlem nebyl problém

Služby hotelu
Hotel se nám líbil, velký bazén, mnoho animátorů, kteří se snaží vymyslet zábavu pro každého. Personál příjemný.

Pláž
Na pláž je to kousek, během našeho pobytu se zrovna dodělal podchod pod cestou. Vždy jsme našli volná lehátka. Bar na pláži je pouze s nealkem. Voda byla čistá a teplá (někdy okolo 30°C). Někdy byly na pláži vyplavené nějaké řasy či chaluhy, ale snažili se to zrána uklízet. Nebylo to nijak nepříjemné.

Radim K., 28.06.2015, Datum pobytu: 12.6. - 19.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Lella Meriam Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lella Meriam Club, Djerba, Tunisko Radim K. 2015-06-28 6.4 1 10 CLUB LELLA MERIAM HB

Celkem: 10 luxusní dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
luxusní dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování dobré,pouze klimatizace nefungovala tak jak by měla.

Strava
strava výborná

Služby hotelu
spokojennost

Pláž
pláž byla naprosto čistá a moře také,pouze nedostatek lehátek.

Šárka Wentová, 28.06.2015, Datum pobytu: 12.6. - 23.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Samira Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Samira Club, Hammamet, Tunisko Šárka Wentová 2015-06-28 10 1 10 Samira Club

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800