Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 9 333 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 9 333 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 5 Hotel veľmi pekný, stava podpriemerná, pláž krásna ale už by sme sa sem nevrátili...

 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel veľmi pekný, stava podpriemerná, pláž krásna ale už by sme sa sem nevrátili... Zobrazit celou recenzi

Martin V., 19.11.2014, Datum pobytu: 22.8. - 30.8.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:LTI El Ksar Resort & Thalasso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LTI El Ksar Resort & Thalasso, Sousse, Tunisko Martin V. 2014-11-19 5 1 10 LTI EL KSAR RESORT & THALASSO - LETO 2014

Celkem: 9 Skvělá dovolená

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou zastaralé, ale jinak si není na co stěžovat.

Strava
Jídlo vynikající, není co dodat.

Služby hotelu
Skvělý personál a animátoři

Anonym, 18.11.2014, Datum pobytu: 26.8. - 6.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Club President

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club President, Hammamet, Tunisko Anonym 2014-11-18 9 1 10 Club Le President

Celkem: 5,6 nebyl přístup k nápojům, takže jsme se třeba vůbec nenapili při jídle... to jediné problém, jinak vše na úrovni, spokojenost..

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
nebyl přístup k nápojům, takže jsme se třeba vůbec nenapili při jídle... to jediné problém, jinak vše na úrovni, spokojenost.. Zobrazit celou recenzi

Tomáš M., 18.11.2014, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Mahdia Palace Thalasso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mahdia Palace Thalasso, Mahdia, Tunisko Tomáš M. 2014-11-18 5.6 1 10 MAHDIA PALACE AI

Celkem: 8 Spokojenost na 80%.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost na 80%. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 18.11.2014, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Jinene Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Jinene Resort, Sousse, Tunisko Anonym 2014-11-18 8 1 10 JINENE RESORT

Celkem: 7,4 Byla to naše první dovolená s malou, takže nemohu porovnávat, ale celkové dojmy určitě pozitivní a klidně bychom vyrazili znovu.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byla to naše první dovolená s malou, takže nemohu porovnávat, ale celkové dojmy určitě pozitivní a klidně bychom vyrazili znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je fakt, že kdo si ca. 20Eur připlatí přímo na recepci, dostane asi o něco lepší pokoj. Delegátem jsme však byli upozorněni, že výhled na moře je jen u některých pokojů a ještě částečný. My jsme měli pokoj s výhledem nic moc (na sousední hotel a hotelovou zeď), žádný "bakšiš" jsme však nedávali. Stejně jsme trávili na pokoji akorát odpolední siestu a noc. Balkon jsme využili jen na sušení věcí. V tom horku stejně nešlo sedět venku. Na pokoji bylo vždy čisto, uklizeno, vše fungovalo (WC, sprcha, klima,...). Za nějaký drobný peníz na polštář jsme od uklízeček měli vždy na posteli vyskládané ručníky do nějakého obrazce. To bylo fajn. Takže jsme ani neměli potřebu pokoj měnit. Je ale pravda že 4 hvězdám vybavení pokoje neodpovídalo (dle evropských zvyklostí).

Strava
Jídla a pití v rámci all inclusive bylo tolik, že jsme nevěděli co dřív. Velký výběr všeho možného (tuniská i evropská kuchyně). Nedělají tedy vepřové. O to víc bylo ryb, jehněčího a kuřecího. Jednou porcovali a grilovali celého čerstvého tuňáka. To, že by se někdo nenajedl opravdu nehrozilo. Byli jsme velmi mile překvapeni

Služby hotelu
hotel má parádní veliký bazén (kde jsme trávili většinu času). Přímo v bazénu bar. Takže paráda :-). Animátoři se v průběhu celého dne starali o nějakou zábavu (ať už cvičení ve vodě, šipky, soutěže, večer mini disko pro děti - na to se nejvíc těšila malá). Domluvili jsme se v pohodě anglicky, německy, ale vládne italština a francouzština. Jinak my jsme měli "štěstí" na číšníka, který ovládal velmi dobře i češtinu.

Pláž
pláž je trochu stinná stránka. Bar na pláži nabízel jen nealko limonády do plastových kelímků. lehátka a slunečníky byly zdarma a vždy jsme našli nějaký volný. některé však byly dost opotřebované, rozbité. Nešvar pláže jsou všudypřítomní koně a velbloudi, kteří pláž samotnou dosti znečišťují (majitelé to moc neřeší a alespoň co jsem viděl, moc po svých zvířatech neuklízí) Hlavně se tito koně a velbloudi procházejí přímo na rozhraní moře a pláže, kde si nejvíc hrají děti. Takže se několikrát stalo, že jsem s malou seděl na písku a pár centimetrů za námi prošlo stádo velbloudů. Jinak moře čisté, bohužel vodní trávy se moc neodklízely. Ale to stačilo překročit a bylo.

Pavel F., 18.11.2014, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:LTI Djerba Holiday Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LTI Djerba Holiday Beach, Djerba, Tunisko Pavel F. 2014-11-18 7.4 1 10 Dovolená Holiday Beach

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800