Tunisko Tunisko

Mapa - Tuniská republika

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 5 750 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 5 750 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 10 SUPER SPOKOJENOST

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
SUPER SPOKOJENOST Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování velice pěkné, pokoje prostorné. Úklid také velice dobrý.

Strava
Pestrá, dobrá kvalita, velký výběr a to po celý den.

Služby hotelu
Nemám žádné připomínky. Personál příjemný, usměvavý a ochotný.

Pláž
Kousek od hotelu, lehátka, osušky, plážový bar po celý den.

Anonym, 02.07.2015, Datum pobytu: 2.6. - 13.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Vincci Djerba Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Vincci Djerba Resort, Djerba, Tunisko Anonym 2015-07-02 10 1 10 Vincci Djerba Resort

Celkem: 8,8 Byli jsem spokojeni

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsem spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo uspokojivé

Strava
Strava byla vynikající

Pláž
Pláž byla ve vzdálenosti cca 1 km, avěak byla permanantně znečištěna chaluhami.

Petr Zelenka, 02.07.2015, Datum pobytu: 19.6. - 26.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Vincci Djerba Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Vincci Djerba Resort, Djerba, Tunisko Petr Zelenka 2015-07-02 8.8 1 10 Vincci Djerba Resort

Celkem: 6,8 S ubytováním i stravou jsme byli spokojeni.čistota na pokoji i v areálu hotelu také dobrá. Chybou na kráse byla malá hotelová pláž -...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
S ubytováním i stravou jsme byli spokojeni.čistota na pokoji i v areálu hotelu také dobrá. Chybou na kráse byla malá hotelová pláž - lehátka nahuštěna blízko sebe. Jinak pláž byla hodně dlouhá, daly se dělat krásné procházky kolem moře, což bylo fajn. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl dostatečně velký, uklízený každý den, Výhled z balkonu na bazén byl bohužel zarostlý vysokými keři. Výhrada snad jen k tomu, že jsme poprosily o dva pokoje vedle sebe - byli jsme 4, ale nedostali jsme je, přestože náš pokoj měl spojovací dveře s vedlejším pokojem.

Strava
Stravovali jsme se pouze v hotelu a chutnalo nám.Strava byla dostatečně pestrá, každý den ryby na různé způsoby, dobrá čerstvá zelenina, výborné víno a pivo.

Služby hotelu
Personál jak v jídelně, tak i v barech byl ochotný a příjemný. Animátoři aktivní, ale program i hudba jen pro mladé.

Pláž
Doprava na pláž hotelovým vláčkem spolehlivá. Pláž maličká.,úplně plná. Nevím jak se tam srovnají hosté v plné sezoně.

Přístup k pláži se moc neuklízel, ale pláž byla udržovaná a plavčíci ochotní. Měli jsem smůlu, že poslední dny byly velké vlny a vítr přinesl hodně trávy, ale to se nedá ovlivnit. Bohužel se ve velkých vlnách utopil před naší pláží tuniský mladík - velmi deprimující zážitek.

Hana Richterová, 02.07.2015, Datum pobytu: 9.6. - 16.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Vincci Djerba Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vincci Djerba Resort, Djerba, Tunisko Hana Richterová 2015-07-02 6.8 1 10 VINCCI DJERBA RESORT

Celkem: 4,4 Přes první šok z pláže jsme si dovolenou užili .

 • 5,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Přes první šok z pláže jsme si dovolenou užili . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl starší ale čistý ,pokoj vždy uklizený, každy den čisté ložní i ručníky .Pěkný výhled na bazén i moře.

Strava
Strava hrozná , nejhorší jsou snídaně ,velmi malý výběr jídel. Za celý týden nebyly ani jednou ryby ani zmrzlina . Slabý výběr ovoce jen dva druhy na den. Obsluhující personál jsme museli stále upozorňovat aby doplňovali jidlo. Jediné plus bylo to že jídlo bylo chutné, hlad jsme neměli ale na 4 hvězdičky to bylo málo.

Služby hotelu
Velké plus je Wi-Fi zdarma. Animátoři byli super vždy usměvavý a slušní .

Pláž
Pláž byla nejhorší jakou jsme kdy viděli. Neuklizená, plná staré trávy, kamení a toho co odpadlo konim a velbloudům od zadků. Ale moře bylo skvělé, teplé. Někdy byly ve vodě řasy ale jen na kraji.

Ilona H., 02.07.2015, Datum pobytu: 19.6. - 27.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Palais Des Iles Residence

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Palais Des Iles Residence, Djerba, Tunisko Ilona H. 2015-07-02 4.4 1 10 PALAIS DES ILES

Celkem: 8,4 Dovolená se nám velice líbila. Animátoři byli příjemní, narozdíl od jiných hotelů. Klientela byla z 98% francouzská, což nám vyhovovalo,...

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám velice líbila. Animátoři byli příjemní, narozdíl od jiných hotelů. Klientela byla z 98% francouzská, což nám vyhovovalo, protože neumíme ani slovo francouzsky. V hotelu jsme se domlouvaly německy a na recepci česko-slovensko-polsko-rusky. Obsluha byla bezvadná, nebylo patrné, že čeká na "bakšiš". Na dovolenou jsme odjížděly 18.5., takže služby hotelu nebyly ještě v rozsahu jako v plné sezoně, ale postupně se zlepšovaly. Jediné, co nám vadilo, byly přepříliš hlasité večerní diskotéky a programy animátorů. Nebylo slyšet vlastního slova! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byly celkem spokojené. Zdi hotelu jsou jako z papíru, takže máte-li pod sebou, nad sebou nebo vedle sebe hlučnější hosty, nevyspíte se. To jsme zažily, ale bez problémů nám byl vyměněn pokoj do méně obsazené části hotelu.

Strava
V předešlých recenzích jsme se dočetli, že se nají každý. Je to pravda, ale zejména co se týče masa, toho bylo opravdu poskrovnu, narozdíl od velkého množství příloh. Co se týče ovoce, ještě jsme ve 3hvězdičkovém hotelu nezažili tak veliký výběr. Denně min. 2 druhy zmrzliny v poledne i večer. Perfektní bylo že bylo na základě objednání si, možné obědvat v plážovém baru!! V rámci ALL INCLUSIVE v tomto hotelu nedostanete tonic, takže chcete-li gin-tonic, musíte si ho koupit v CARFOURU ve městě Midoun. Taxíky jsou již vybaveny taxametry, takže odpadá smlouvání o ceně.

Služby hotelu
Bez problémů jak úklid, tak i vše ostatní, co eventuélně můžete potřebovat. Zaznamenali jsme oproti podzimní dovolené loni zvýšenou ostrahu jak v objektu hotelu, tak při vstupu na pláž i pláži samotné. Nyní je vidět, že i to je nedostačující... V hotelu se nachází venkovní bazén do nějž je přístup pouze po "žebříku", který má pouze 2 schody od sebe vzdálené asi 40 cm, takže osoby starší, obézní nebo špatně se pohybující mají smůlu.

Pláž
Pláž se nachází přes silnici vchod čistou a udržovanou "uličkou", vzdálenost do 300 m. Pláž byla denně uklízena ale je malá s malým počtem lehátek, takže, kdy si nepospíší, má smůlu. Toalety na pláži jsou sice uklízeny, ale odpoledne používat již jen v případě nouze nejvyšší-to ale mají na svědomí někteří hosté. Při vstupu do moře jsou veliké kameny, ale půjdete-li cca 100 metrů vlevo, je písek. Vstup je pozvolný, voda je čistá v závislosti na počasí (vítr, bouřka - moře se zkalené). Chaluhy byly odklízeny každý den do 10 hod.

Hana, 02.07.2015, Datum pobytu: 18.5. - 10.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Cedriana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Cedriana, Djerba, Tunisko Hana 2015-07-02 8.4 1 10 Tunisko před atentátem

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800