Tunisko - Monastir Tunisko

 • Popis

  Přístavní město s 41 tisíci obyvatel má mezinárodní letiště a leží na špičce skalnatého poloostrova při nejjižnějším konci hammametského zálivu. Je jedno z nejkrásnějších drobných letovisek v Tunisku. Je výhodné především pro rychlé ubytování, jelikož je umístěno poblíž letiště, ze kterého se rychle dostanete do svého hotelu.

  Pláž: písčitá
  Sport a zábava: stolní tenis, fitness centrum, minigolf, tenisové kurty, sauna, masáž, vodní sporty na pláži, dětský bazén
  Výlety: nejvýznamnější stavbou tohoto přístavního města je ribat - pevnost s majákovou věží - založená v 8. století. V původní modlitebně se dnes nachází muzeum islámského umění. Ve městě je postavena i hradební medina.

 • Doprava letecky

  2,5 hod

Nejnovější recenze Tunisko - Monastir

20.09.2014 - Šárka Plíhalová - Přečteno: 24× - Datum pobytu: 9.9. - 19.9.2014

 • Celkem: 3
 • 2 Ubytování
 • 6 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené v Tunisu - ač nejsem náročná , už tam nejspíše nepojedu... Jedno velké smetiště...moře samá žahavá medúza .... Služby delegátky - raději nezmiňovat , arogantní ,neochotná no prostě.....nespokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příjezdu něco před půlnocí nám byl přidělen pokoj v přízemí - něco neuvěřitelného jedním slovem chlév, ušmudlaný silně ztuchlinou zapáchající pokoj s plesnivou koupelnou o které nejde v civilizovaném světě hovořit jako o koupelně, špinavé ručníky, WC - hnus , vana - nelze popsat - bosými nohami by jste si do ní určitě nestoupli. První noc jsme strávili na recepci a nebyli jsme sami, byli tam další tři rodiny , které odmítli se v přidělených pokojích ubytovat .Recepční prohlásil že žádné jiné pokoje nejsou a však během noci přijížděli Rusové, kteří byli ubytováni v bezproblémových pokojích. Chlévy jsou určeny pro Čechy, Poláky a některé Němce a těm, kteří se nedokážou domluvit jinak než česky. Druhý den ráno po urgencích a telefonátech do CK nám byly ředitelem rezortu přiděleny bezproblémové pokoje. Ubytování v chlívku poměrů neznajících turistů je tam nejspíš takový sport, denně se to tam řeší několikrát. WC v recepci v vzhledem k frekvenci používání nedostatečně uklizené, kolem 10 hodiny ráno celkem ok ,od cca 14 h. do 10h. následujícího dne katastrofa.

Strava
Dobrá, a však jednotvárná. Každý den, skoro to samé co den před tím. Jinak all inklusive bez problémů, vždy dostatek nápojů ,vody , jídla.

Služby hotelu
Úklid našeho pokoje bez problémů, každý den vyměněny ručníky, na požádání výměna ložního prádla. V žádném případě nenechávat v pokojích mobily, tablety ,peníze atd . a to ani v zavazadlech. Po dobu našeho pobytu bylo několik případů krádeže. V recepci možno pronajmutí sejfu za poplatek cca 13 dinárů (26 kč,.)na den, ale záloha 40 dinárů (520 kč,.) na klíč...internet (pomalý) za poplatek 5 dinárů (65 kč,.) na hodinu . Personál ochotný a však animátoři neuvěřitelně drzý a vlezlý. Sportovní vyžití ok. Akvapark dost dobrý, tenisové kurty ok. Bazén vždy čistý, lehátka ok. Nádherně upravená zahrada, v areálu čisto.

Pláž
Pláž nedostatečně uklizená, povalující se nedopalky cigaret, sklenice ,talíře - někteří turisté jsou hold čuňata. Moře teplé, ale plno žahavých medúz o kterých CK neinformují - pro některé alergiky a malé děti docela problém. Šlapadla a kánoe bez problémů k zapůjčení.

Eden Club, Monastir, Tunisko Šárka Plíhalová 2014-09-20 3 1 10 Eden Club

20.09.2014 - Michal Kraus - Přečteno: 40× - Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2014

 • Celkem: 4,8
 • 4,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme byli spokojeni, vzhledem k ceně 9900,- jsme si nemohli nijak stěžovat. Této ceně hotel i služby odpovídaly, ale dát za to 15 tisíc, tak by to byla velká nespokojenost. Jen jídlo bylo to, co nám kazilo dovolenou.

Jinak to bylo dobré. A že je všude kolem bordel, s tím už musí člověk počítat, když tam jede. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
My jsme například měli pokoj, který byl nic moc ( polorozpadlá skřínka, postel sražená na manželskou, ale každá jinak vysoká, klimatizace skoro nefungoval, nábytek měl všechny rohy omlácené, výhled na střechu posázenou satelitama a sem tam bordelem...), ale byli jsme tam naštěstí minimálně.

Strava
Ta byla nejhorší z celého hotelu, každý den to samé, takže po 12ti dnech už to člověku lezlo krkem. Minimum masa takže se dostalo většinou jen na prvních pár lidí. Vařili většinou ze zbytků. Tato strava se nedala označit za all inclusiv, spíše za plnou penzi včetně nápojů. Protože ke svačinám bývalo každý den to samé. Mezi snídaní a obědem byla vždy buchta přesunutá od snídaně do koutku na snack. Mezi obědem a večeří byla každý den pizza. Chyběli věci jako kebab, plátky masa atd.

Pláž
Pláž nebyla špatná i když mi přišla na celý hotel poněkud úzká a malá. Ještě že jsme tam byli až v září.

Helya Beach & Spa, Monastir, Tunisko Michal Kraus 2014-09-20 4.8 1 10 HELYA BEACH & SPA

19.09.2014 - Dagmar Kroutilová - Přečteno: 16× - Datum pobytu: 15.7. - 25.7.2014

 • Celkem: 7,4
 • 9,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
hotel odpovídá 3* chtěl by rekonstrukci, personál a delegát vše ok , horší jídlo málo , jídla a čistota stolování , málo lehátek u bazénu i u moře. A co bylo nejlepší animátoři ze všech pobytu kde jsme všude byli , i personál i delegát ok . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování i přístup a ochota 9 bodů

Strava
4 body ,málo jídla ,pořád stejné a špinavé ubrusy , fronty když jste nešli včas nic pořádného nezbylo

Služby hotelu
9 bodu hodní ,milí , slušní

Pláž
pláž malá ,málo lehátek , uklizená ,

Helya Beach & Spa, Monastir, Tunisko Dagmar Kroutilová 2014-09-19 7.4 1 10 HELYA BEACH & SPA

19.09.2014 - Anonym - Přečteno: 17× - Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2014

 • Celkem: 7
 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolené tohoto druhu jsem byla spokojená. Případné nedostatky po rozhovoru s delegátem byli okamžitě řešeny. Náš delegát se nám plně věnoval a pomáhal nám , patří mu velký dík !!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj působil útulně a čistě. Koupelna a WC by si již zasloužili rekonstrukci, ale byli čisté. Ručníky a usušky měnili každý den. Každý den bylo vytřeno a vynesený odpadkový koš.

Strava
Výběr stravy byl dle mého názoru dostačující. Jen bych očekávala větší nabídku ryb a ovoce.

Ryba byla za celý pobyt pouze 2x a vždy stejný druh. Každý den byl žlutý meloun a k němu se střídali broskve,hr. víno a jablka. Co vadilo téměř všem ,bylo podávání nápojů jen po 1 dl.

Služby hotelu
Na recepci hotelu vždy někdo byl, ovšem výměnu peněz za jejich měnu prováděli každý den až od 16,00. Vzorná byla práve animátorů, kteří se nám věnovali po celé odpoledne a veřer měli připravený program při kterém se balili všichni bez rozdílu národnosti.

Pláž
Pláž byla každý den uklizená a uhrabána, lehátka byla připravena . Zaměstnanec který dohlížel na čistotu pláže a lehádka, bránil návštěvníky od dotěrných podomních prodejců a mě napomohl , když jsem byla okradena jedním z nich k navrácení mého majetku. Voda byla průzračně čistá.

Helya Beach & Spa, Monastir, Tunisko Anonym 2014-09-19 7 1 10 HELYA BEACH & SPA

18.09.2014 - Martina Špačková - Přečteno: 45× - Datum pobytu: 29.8. - 10.9.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bomba!! Super, úžas!! Byla jsem v Tunisu již po čtvrté, lítám se svou milovanou sestřičkou a mohu jen a jen doporučit!!! . Dvě poslední dovolené se moc nevyvedly a tak už jsme chtěly nad Tunisem zlomit hůl, nicméně se nám vyskytla tato nabídka a my jsme si řekly, že Tunis dostane ještě jednu šanci..dnes jsme moc rády, že jsme tak učinily ;-). Dovolená byla jedním slovem úžasná. Nechápu některé zdejší hodnocení. Myslím si, že jsou mezi námi tací, kterým vadí i to, že je moře slané. Ten kdo již v Tunisu byl, ví, jaký bordeláři místní jsou a i to, že naprosto normální je tzv. bakšiš. Nedoporučuji tyto dovolené pro snoby, držgrešle a hamouny. Doporučuji pro všechny fajn lidi, kteří se umějí povznést nad maličkosti a umějí si svou dovolenou užít!!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celý areál je usazen v krásné palmové zahradě, kde Vám budou hrát své serenády kouzelné cikády ;-) Pěkný bungalov, klimatizace, lednička, telka, trezor, každý den naklizeno, každý den vyměněné ručníky a osušky, toal. papíru tolik, že jsme s nim mohly omotat půl areálu. Vložily jsme do pasu 10 e a bydlely jsme jen kousek od hlavní budovy,vše a všude na dosah.

Strava
Hmmm, mňam..ještě teď se mi sbíhají sliny..kdo miluje Itálii, bude si užívat skvělé pizzy, kterou místní kuchaři pečou přímo před vámi v peci..dále různé těstoviny. Každý den se Vám představí Tuniská kuchyně,mořské plody a spousty ryb..nám nejvíce chutnal tuňák, který byl připravován na grilu. Různé druhy salátů a zálivek, přílohy, min.4 druhy ovoce a pro mlsouny výborné zákusky a 4 druhy zmrzliny. Ani se to vše nedá vypsat, ale věřte, že pokaždé si najdete to, co Vám zachutná. My jsme byly na 13 dnů a nestalo se, že bychom si nevybraly, nebo jedly něco stejného ;-) Snídaně jsou opravdu každý den stejné, nicméně sáhněme si do svědomí a kdo z nás doma jí každé ráno vajíčka a nebo párečky?? Cereálie a jogurt?? Nebo buchty všech druhů a lečo?? A to vše dohromady?? Prostě si každý najde to své...a ještě k těm dortíkům..takový orgasmus ze sladkého jsem ještě nezažila :D

Služby hotelu
My jsme si na nic nestěžovaly..to, že je slabé připojení wifi, to mohu potvrdit, ale přátelé!! Na dovolenou se nejezdí chatovat a nebo psát emaily..nicméně, i já jsem byla mezi těmi, co připojení využilo a vždy jsem se s rodinou spojila. Barmani, číšníci, kuchaři, pokojské..prostě všichni, kdo v hotelu pracují, byli skvělí. Usměvaví a milí. Vždy ochotní a co nás nejvíce překvapilo, tak místní animátoři nebyli ani trochu dotěrní!! A to je v Tunisu opravdové plus. Kdo zná, tak ví o čem mluvím.

Pláž
Na pláž se každý den uklízí a ne jak zde někteří píší, že ne. Pláž je úzká, tak na tři řady lehátek, ale dostačující. Obsluha funguje..kdykoli jsem na pláž přišla, tak chlapec vzal lehátka, dal mi je pod slunečník, na který jsme ukázala a doběhl i pro matrace.Ráno uhrabáno, chaluhy odvážel místní s vozíkem a koněm. Chvilku to trvalo, ale komu to vadí??

Pravdou je, že první 3-4 dny jsme měly dost medúz, ale jak nám paní delegátka vysvětlila, je to díky bouřkám na moři. Další dny bylo moře čisté a medúzy jen občas. Pokud medúza žahne, měly jsme připravené rajčátko a když nebylo po ruce rajče, tak alespoň všudypřítomný písek. Moře bylo nádherně teplé, strašně jsme si ho užívaly.

Calimera Club Rosa Rivage, Monastir, Tunisko Martina Špačková 2014-09-18 10 1 10 CLUB CALIMERA ROSA RIVAGE

Všechny recenze Tunisko - Monastir

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800