Tunisko Tunisko

 • Cestovní doklady

  Nutné je předložit cestovní pas, platný nejméně další 3 měsíce po návratu ze země. Na letišti budete požádáni o vyplnění registrační karty.

 • Víza

  Není nutné, jestliže se rozhodnete do Tuniska vycestovat s CK. Individuálně je třeba o vízum zažádat na tuniském velvyslanectví v Praze. V případě ubytování v soukromí platí přihlašovací povinnost do 3 dnů. Při nezbytném prodloužení pobytu musíte podat zdůvodněnou žádost o výstupní vízum.

 • Celní a devizové předpisy

  Bezcelně je možné dovézt 2 l nápojů s obsahem alkoholu max. 25 %, 1 l s vyšším obsahem, 4 000 ks cigaret, 100 ks doutníků nebo 250 g čistého tabáku, dále 1 000 ml toaletní vody, 250 ml parfému a drobné dárky po max. 200 Kč.

  S automobilem, karavanem, motorkou, jízdním kolem, soukromým letadlem, motorovým člunem, videokamerou s 20 filmy, 2 fotoaparáty s 20 filmy, dalekohledem, osobním počítačem, radiopřijímačem, kufříkovým gramofonem, psacím strojem, sportovními potřebami, vybavením ke kempování, hudebními nástroji a 2 dětskými kočárky můžete do Tuniska přijet pouze na přechodnou dobu a vše výše zmíněné je nutné opět vyvézt.

  V případě transportu zvířat je nutné prokázat jejich veterinární způsobilost (osvědčení vydané veterinární správou ČR).

  Striktně zakázán je dovoz zbraní všech druhů (s výjimkou řádně registrovaných loveckých zbraní). Totéž platí pro explozivní materiál, omamné a jiné psychotropní látky (týká se i držení a užívání), pornografii a další produkty, které mohou ohrozit bezpečnost, zdraví, morálku či náboženské cítění veřejnosti.

  K exportu místní flóry či fauny je nutné svolení tuniského ministerstva zemědělství, v případě antických předmětů ministerstva kultury.

  Z důvodu zákazu dovozu i vývozu místní měny je doporučováno směňovat pouze menší sumy a uchovávat stvrzenky vydané směnárnou (pro případ zpětné směny). Povolena je hodnota cizích valut do výše asi 22 000 Kč (o vyšší částce je nutné informovat celní službu). Cestovní šeky, platební a úvěrové karty jsou akceptovány.

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800