Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 160 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 160 Kč

Nejnovější recenze Turecko

26.07.2014 - Markéta S. - Přečteno: 52× - Datum pobytu: 11.7. - 22.7.2014

 • Celkem: 8,2
 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
za cenu last jsem byla velice spokojená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hotel byl vcelku dobrý, až na koberec v pokoji, který byl už dávno za zenitem.

Strava
strava v hotelu byla dost jednotvárná, kdo má rád maso, tak by musel do restaurací, kterých je v okolí dost.

Služby hotelu
ochotný personál, někdy až vlezlý.

Pláž
chodili jsme na Kleopatru, která je vzdálená asi 10 min. chůze. U pláže jsou krásně udržované parky, pláž čistá a voda také.Jsou tam dost velké vlny.

Ergün, Alanya, Turecko Markéta S. 2014-07-26 8.2 1 10 Ergun Hotel

26.07.2014 - Roman M. - Přečteno: 29× - Datum pobytu: 11.7. - 22.7.2014

 • Celkem: 8,2
 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla perfektní,pláž čistá,písčitá,služby delegátky výborné.Rádi se vrátíme zpět. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl nově zrekonstruovaný,pokoje sice malé,ale vše nové,čisté a útulné. Jediné co nám vadilo,byl malý bazén.

Strava
Jídlo bylo chutné,bylo ho vždy dost i když někdy bylo málo masa a opakovalo se,ale hlad jsme neměli nikdy...vždy se dalo něco vybrat. Zákusky vynikající a ovoce bylo taky hodně.

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu k nám byli vždy milí a vstřícní.At jsme potřebovali cokoliv,byli nám k ruce.Jediné co nás zklamalo,že nebyli v hotelu žádné animační programy.

Pláž
Kleopatřina pláž je písečná s pozvolným vstupem do moře. Celý pobyt byli velké vlny což někomu nemusí vyhovovat.Ale koupání ve vlnách paráda.

Kleopatra Micador, Alanya, Turecko Roman M. 2014-07-26 8.2 1 10 Hotel KLEOPATRA MICADOR

26.07.2014 - Marta Hrdinková - Přečteno: 43× - Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsem byla velmi spokojena, mohu jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni v hotelu bylo nádherné, pokoj prostorný, čistý.

Strava
Strava se neopakovala, byla rozmanitá.

Služby hotelu
Služby hotelu byly vynikající. Hodne personálu, všude pořádek a všichni velice ochotni.

Pláž
Pláž je čistá, dostatek lehatek pro všechny. Voda velice tepla!

Port Side Hotel Resort, Side, Turecko Marta Hrdinková 2014-07-26 10 1 10 Port Side Hotel Resort

26.07.2014 - Langová Lada - Přečteno: 77× - Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2014

 • Celkem: 9,2
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená,za málo peněz hodně muziky ;-) Pouze bych upozornila, že z mého hlediska hotel není vhodný pro děti, jelikož se v podstatě nemají kde vykoupat, v moři obrovské vlny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byly jsme ubytovány v bloku C, takže jsme měly nové vybavení v pokoji. Všude čisto, koupelna krásná. Pokoj byl tedy malinký, ale pro 2 osoby stačil, pouze chyběla skříň. bydlely jsme v posledním 7. patře, tudíž jsme měly krásný boční výhled na moře přes střechy ostatních budov.

Strava
Jídlo bylo výborné, každý si vybere. Snídaně opravdu bohaté, spoustu sladkého i slaného pečiva, džemů, cereálií, vajec, výborných sýrů i salámů, k tomu všemu se ráno zvlášť podávají buď omelety, palačinky, lívance a podobné. Oběd dostačující a každý večer něco grilovali, vždy výborné. K tomu všemu plno zeleninových salátů, ovoce, polévek a výborného pečiva. V podstatě po celý den se dalo někde něco malého si dát (i na pláži), odpoledne potom podávali výbornou zmrzlinu. Pro mě bylo akorát jediné mínus, že do většiny pokrmů přidávali petržel nebo kopr, což nejím, ale to je můj osobní problém. Častá byla taky játra, ryba byla samozřejmostí u každého jídla.

Služby hotelu
Pořád všichni uklízeli, takže bylo všude čisto. Akorát si myslím, že bazény nebyly domyšlené, jelikož v obou menších bazénech byla nejmenší hloubka 160cm, takže hodně lidí nedosáhne na dno. Myslím si, že hotel i díky tomuto není vhodný pro děti. U bazénu tedy byla miniaturní brouzdaliště, ale to stačilo sotva pro nejmenší děti ty větší neměly kde být.

Pláž
Pláž byla krásná, písčitá, vždy pečlivě uklizená. Lehátka se našla volná po celý den. Vstup do moře byl horší, jelikož mezi kamenitými pláty byla pouze vybagrovaná písčitá "ulička" (často narvaná lidmi), kde se o kousek dál opět nacházely kameny. Jediným velkým problémem byly šílené vlny, které jsme měly celý pobyt. Často byly opravdu nebezpečné, kdy nás to úplně smetávalo, ale vyřešily jsme to - koupily jsme si kruhy. Jak jsme překonaly nejhorší vlny, tak už to šlo.

Bone Club Svs, Alanya, Turecko Langová Lada 2014-07-26 9.2 1 10 Bone Club Svs

26.07.2014 - Anonym - Přečteno: 30× - Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2014

 • Celkem: 7,8
 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená vzhledem k dané ceně. Doporučuji zejména pro rodiny s dětmi, pro které je vyžití dostatečné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se skládá z pěti bloků - A až E. Byli jsme ubytováni v bloku D - což je asi nejlepší volba, blízko bazén i moře. Pokoj, který jsme měli byl sice menší, se sprchovým koutem a WC, ale vešli jsme se dva dospělí a dítě na přistýlce. Ručníky na pláž jsou zdarma, stejně jako všechny lehátka a slunečníky.

Strava
Strava byla spíše průměrná, zažili jsme v Turecku i lepší. Moc se neobměňovala, zejména tedy obědy a večeře. Každopádně jídlo bylo chutné, dostatek všeho včetně bufetového způsobu (hamburger, hranolky, gyros, zelenina) po celý den, pití na barech - originál Cola, Fanta, Sprite, pivo Efes, vodka atp. a samozřejmě pak nápojové automaty se sirupovými šťávami a kávou. Výborná věc byly chlazené místnosti pro melouny a ovoce, provozované po celý den. Další předností je možnost si udělat kdykoliv vlastní čerstvý pomerančový džus na vyhrazeném místě - to nebývá ani u 5hvězd nebo je to placené. Skvělá byla také nabídka zmrzliny po celý den na dvou místech areálu hotelu.

Služby hotelu
Hotel nabízí slušné vyžití pro děti - dětské hřiště neplacené, a pak placená sekce - autíčka, kolotoč atp. Dále řadu animačních programů a večerní minidisco. Součástí areálu je i minizoo. Schází skluzavky do vody vyloženě pro malé děti, tj. menší. Skluzavky jsou jinak u dvou bazénů.

Pláž
Pláž je písčitá - pozor ale uměle vybudovaná! Občas jsou tam chaluhy, je třeba popojít dál, a potom také malé kamínky, ale boty do vody nejsou třeba. Moře bylo krásně mělké, teplé, a příjemně čisté, vlny skoro nejsou. Velkou předností je dostatek slunečníků a lehátek u moře. U bazénů jsou místa tradičně rozebrána kolem 8 h. ráno.

Lonicera World, Alanya, Turecko Anonym 2014-07-26 7.8 1 10 Lonicera World

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800