Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 990 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 990 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 6,6 Naprosto katastrofická organizace ze strany delegáta po příletu do Turecka. Současně přiletěly z ČR dvě letadla A320-200, což představuje...

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto katastrofická organizace ze strany delegáta po příletu do Turecka. Současně přiletěly z ČR dvě letadla A320-200, což představuje ca 350 lidí. Hlavním zájmem delegátky po příletu bylo od těchto lidí vybrat 30,-EUR na osobu jako jakýsi manipulační poplatek. Tento výběr prováděla od všech těchto klientů sama (!), nebyla při tom schopna zajistit, aby se lidé nepředbíhali a přijímala platby i od lidí, kteří přicházeli mimo čekající zástup. Nepředstavitelný zmatek a znechucení. Na přijímané platby nevydávala žádný doklad (!) s tím, že na to nemá čas, žádné příjmové doklady neměla předem připraveny. Po protestech sdělila, že zájemcům o doklad tento vypíše až v rámci informační schůzky příštího dne, což, alespoň v našem případě, takto učinila. Zaplativší klienty pouze odškrtávala ve svém seznamu a sdělovala jim čísla autobusů. Díky této dezorganizaci jsme po poměrně pozdním příletu strávili na letišti další ca 2 hodiny.

Po uvedeném zdržení vstoupila do autobusu, nepozdravila, nepřivítala nás, nepředstavila se a rovnou začala štěkat příkazy a pokyny, co všechno musíme a co nesmíme. Takto obcházela i ostatní autobusy a všechny vyjely až po té, co obešla všechny. Ubytováni jsme tak byli až velmi pozdě v noci. Zahraničního delegáta CK na takto neakceptovatelné úrovni jsem zažil ve svém životě poprvé.

Přímá cesta z letiště do hotelu by zabrala maximálně půl hodiny, což jsme si ověřili zapůjčeným osobním autem. Tento transfer byl ovšem naplánován tak, že rozvážením i jednotlivých klientů do jejich, i dosti vzdálených, hotelů tato cesta v našem případě trvala téměř dvě hodiny! Na zpáteční cestě jsme při plánovaném odletu v 16:00 měli odjezd z hotelu již ve 12:05 a přišli jsme tak o oběd. Při čemž došlo k dvouhodinovému zpoždění odletu, takže jsme museli obědvat za své na letišti. V letadle byla podávaná jen suchá houska s malým plátkem sýru, dvěma kolečky okurky a jedním kolečkem rajčete. (Parodie na občerstvení.) Na takovýto způsob transferu letiště-hotel a zpět jsme cestovní kanceláří nebyli předem upozorněni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na informační schůzce nám nebyl nabídnut jediný fakultativní zájezd s výjimkou delegátkou doporučovaného zájezdu do města za účelem výhodných nákupu zlata a kožených výrobků... O nabízené jsme samozřejmě neměli zájem a poznávací cesty jsme uskutečnili sami zapůjčeným os. automobilem. I na této schůzce působila delegátka velmi nepříznivým dojmem, měli jsme pocit, že ji obtěžujeme, tak jsme si raději veškeré potřebné informace zajistili sami dotazem u personálu hotelu, a pod. Jak to dělali jazykově nevybavení klienti si nedovedu dost dobře představit.

Strava
Poskytnuté stravování "all inclusive" nebylo rozhodně ani zdaleka "all": Oproti jiným jsme neměli nárok na zmrzlinu, tureckou kávu, řadu míchaných alkoholických nápojů, obsahujících např. aperitivy, limonády, vyjma coly a tonicu, byly pouze syntetické z prášku, tedy nepitelné. O tom, že existuje nějaká možnost/nutnost připlatit si na službu "all inclusive" odpovídající úrovni daného hotelu jsme cestovní kanceláří informováni nebyli, což rovněž považujeme za její závažný nedostatek.

Služby hotelu
Ubytování a služby hotelu (vyjma "all inclusive") vcelku odpovídaly nabídce. Výrazným nedostatkem byla jen zcela nedostatečná možnost připojení k internetu. Uváděné připojení prostřednictvím Wi-Fi na pokojích nefungovalo vůbec. Připojit se bylo možné v lobby poblíž recepce. Jakmile se i v těchto prostorách sešlo více zájemců o připojení, tj. prakticky každý večer, síť byla záhy přetížená a připojení nefungovalo. Domnívám se, že u hotelu této kategorie by tento nedostatek měl být již dávno vyřešený.

Nedostatky dle výše uvedených bodů 1) - 5), na které jsme nebyli předem upozorněni, i přes kvalitu hotelového ubytování, celkový dojem z tohoto zájezdu zcela degradovaly a, alespoň u mně, vyústily v rozhodnutí: "Nikdy více tato CK, nikdy více Turecko!"

Karel K., 31.10.2014, Datum pobytu: 10.10. - 17.10.2014
Oblast: Turecko Turecko, Belek, Hotel:Siam Elegance

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Siam Elegance, Belek, Turecko Karel K. 2014-10-31 6.6 1 10 SIAM ELEGANCE

Celkem: 8,4 Dovolena vyborna, nespokojeneost jen s delegatkou CK, na uvodni schuzce nas nechala cca 30 min cekat, nez vyridi jine hosty (nevim, proc...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena vyborna, nespokojeneost jen s delegatkou CK, na uvodni schuzce nas nechala cca 30 min cekat, nez vyridi jine hosty (nevim, proc jsme to nemohli probrat vsichni dohromady - prijeli s nami).

Pres delegatku jsme se zucastnili 2 vyletu, na ten prvni jsme cekali trikrat nez jsme se dockali odvozu (turecke lazne) a druhy vylet mel byt podle delegatky do Side, bohuzel po dosednuti do busu jsme zjistili, ze vylet je do Antalye s nemecky hovorici delegatkou (nenapadlo me, ze nebude mluvit anglicky), vylet byl hrozny, v podstate slo o tahani penez z klientu - navsteva zlatnictvi (kde me pomalu servali, proc nenakupuju a ze je to vyhodna investice, takze jsem blbka) a pak "uzasne" straveny cas na trzisti s falesnym zbozim. Vylet nezachranila ani vecere na lodi, protoze to trvalo asi 3 hodiny, coz uz bylo po celem dni neunosne. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vyborne

Strava
dobra, jen obcas byl problem najit volny a CISTY stulm nejhorsi byl vecer kdy se konala spolecenska akce, to jsme misto nenasly

Služby hotelu
vse ok

Pláž
krasna, cista, neprecpana lidmi

Jana P., 30.10.2014, Datum pobytu: 14.8. - 21.8.2014
Oblast: Turecko Turecko, Belek, Hotel:SENTIDO Zeynep Golf & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

SENTIDO Zeynep Golf & Spa, Belek, Turecko Jana P. 2014-10-30 8.4 1 10 SENTIDO Zeynep Golf & Spa

Celkem: 6,8 Dobré, pěkná lokalita.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dobré, pěkná lokalita. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré.

Strava
Strava výborná až na máslo, káva hrozná, z místních destilátů, které jsou v ceně, nabízeli pouze vodku.

Služby hotelu
Dojem žádný, ani jsme si žádných služeb nevšimli.

Pláž
Pláž pěkná, voda čistá. Přístup výborný.

Jitka D., 30.10.2014, Datum pobytu: 15.10. - 22.10.2014
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Sultan Sipahi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sultan Sipahi, Alanya, Turecko Jitka D. 2014-10-30 6.8 1 10 SULTAN SIPAHI

Celkem: 8,8 Vyborne a klidne prostredi hotelu. Ocenujeme zejmena zasazeni hotelu do zelene, clovek ma pocit vetsiho soukromi. Obsluha a sluzby dle...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vyborne a klidne prostredi hotelu. Ocenujeme zejmena zasazeni hotelu do zelene, clovek ma pocit vetsiho soukromi. Obsluha a sluzby dle naseho ocekavani, bez jakychkoliv zavaznejsich vyhrad. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vynikajici vybaveni, cistota, klid. Bez vyhrad.

Strava
Velmi rozmamita, vzdy si cllovek dokazal najit neco dobreho.

Pláž
V oblasti Tekirovy jednoznacne nejlepe udrzovana a velmi rozmamita plaz vcetne krasneho baru s prijemnym posezenim.

Michal P., 30.10.2014, Datum pobytu: 18.10. - 25.10.2014
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Marti Myra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Marti Myra, Kemer, Turecko Michal P. 2014-10-30 8.8 1 10 MARTI MYRA

Celkem: 8,4 Side je velmi zajímavá lokalita. To co jsme očekávali se splnilo.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Side je velmi zajímavá lokalita. To co jsme očekávali se splnilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybrali jsme si hotel 3 hvězdičky a tak musím říc , že jsme byli velmi mile překvapeni čistotou a ochotou. Ubytování nám velmi vyhovovalo.

Strava
Strava pestrá, hodně zeleniny a odpovídá hotelu 3 hvězdičky. Chutné a bylo všeho dost. Kdo chce za menší peníz bifteky, humry, krevety tak ať tam nejezdí.

Služby hotelu
Velmi milé, německy říkají heimlich-. domácí, všichni se znají a jsou úžasně vstřícní. Ano byli jsme tam na konci sezony a bylo tam mnoho důchodců a asi již opakovaně. S takovým vřelým přístupem jsem se ještě nikde nesetkala. Už se začali učit i česky - hezky. Lidé se mezi sebou zdraví a chtějí spolu komunikovat. A jsem rada, že tento hotel si nevybrali naši " přátelé" Rusové!!! V recepci se lépe domluvíte německy, ale i angličtinu trochu umí.

Pláž
Hotel má pronajatou pláž , kam jezdí dva autobusy dopoledne a dva autobusy odpoledne. Lehátka jsou zdarma, ale občerstvení se platí. Je tam perfektní sprcha i záchody. Po pláži je to důchodcovským krokem 20 min. do centra Sidea pak asi 15 min. do hotelu. My jsme chodili na pláž, která byla 320 kroků - mých- od hotelu a zaplatili jsme si 2 lehátka a slunečník na celý den 5 E a chodili jsme do hotelu na oběd, pivo, kávu a pod. Já bych řekla 0 od 0 pojde. Moře teplé, velmi čisté a oproti Krétě klidné. Pláže naprosto čisté žádný vajgl , ani mořská tráva. Všude velmi ochotní. Zatím všude pracují Turci a ne gastarbeitři jako na Krétě Rusáci. Doufám, že jim to vydrží jela bych tam zase.

Eva L., 30.10.2014, Datum pobytu: 12.10. - 19.10.2014
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel:Temple Side

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Temple Side, Side, Turecko Eva L. 2014-10-30 8.4 1 10 Side Temple

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800