Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 8,8 Velmi příjemná dovolená pro nenáročné klienty.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná dovolená pro nenáročné klienty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se skládá z několika budov. My jsme byli ubytovaní u hlavního bazénu, kde večer nejsou animace, takže klidná noc. Ti v budově u animací měli každou noc do půl jedné hlasitou produkci přímo pod okny (druhá možnost je, že měli okno do ulice).

Strava
Stravování bylo výborné, každý den dostatek masa, příloh a zeleniny. Kuchaři se snažili, aby každý den přišli s něčím jiným. Nám moc chutnalo, každý si našel co má rád. Výběr byl opravdu pestrý.

Služby hotelu
Každý den uklizeno, čisté ručníky a osušky. Pokoje sice malé, ale kolik času zde člověk stráví o dovolené. Na přespání dostačují. Moc jsme ocenili individuální klimaizaci. Personál byl milý, usměvavý, ochotný.

Pláž
Celý Icmeler (i sousední Marmaris) jsou v zátoce bez výhledu na otevřené moře, nejsou tedy ani vlny. Pláž byla z hrubého písku, čistá, s volným přístupem do moře. Od hotelu vzdálena asi 200 metrů, ráno dostatek volných lehátek, opozdilci ale v sezoně mohou mít problém s hledáním volného místa.

Miroslav S., 02.08.2015, Datum pobytu: 13.7. - 24.7.2015
Oblast: Turecko Turecko, Marmaris, Hotel:Club Munamar Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Munamar Beach Resort, Marmaris, Turecko Miroslav S. 2015-08-02 8.8 1 10 CLUB MUNAMAR BEACH RESORT

Celkem: 6 Na dovolenku sme išli dve rodiny. Každá mala dve deti. Vek od 3-8 rokov. Pri vstupe na recepciu sme boli sklamaní. Všetko staré ošarpané,...

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolenku sme išli dve rodiny. Každá mala dve deti. Vek od 3-8 rokov. Pri vstupe na recepciu sme boli sklamaní. Všetko staré ošarpané, nič nás neupútalo. Ubytovanie bolo fajn. Síce malá kúpeľňa ale dalo sa. Bývali sme na prízemí čo nám vyhovovalo. Bolo dosť komárov. Upratovanie každý deň okrem pondelka. Bazén pre deti, každý druhý deň páskovali so zákazom, nakoľko sa tam neustále nejaké dieťa vykakalo. Namiesto toho, aby to odpratali, to nechali tak aj pol dňa. Všetky bazény sú prepojené takže neviem na čo tam dávali tú pásku. Každý deň sme badali okolo bazénov porozbíjané poháre, reps. ich úlomky, čo schytalo pár detí, a to len za tých 12 dní čo sme tam boli. Museli sme dávať veľký pozor. Bazény dosť teplé, moc neosviežili. Okolo barov príšerný smrad. Nezistili sme od čoho, ale nebolo to príjemné. Čo sa týka záchodov, tak to bola čistá katastrofa. Všade, voda, smrad, tam sa snáď vôbec neupratovalo a preto sme využívali záchod len v izbe. Ani pri rezepcii tie záchody neboli lepšie. Jediné pozitívum bolo, že aj v bare aj v niektorých záchodoch bola možnosť dezinfekcie rúk gélmi. Pivo bolo dobré, len čo nás hnevalo, že ich čapovali asi do pohárov s veľkosťou 1,5 dcl, čo bolo naozaj dosť namáhavé chodiť každých desať minút pre nové, nakoľko buď rýchlo oteplilo, alebo sa rýchlo na ex vypilo. Jedlo, každý deň to isté. Čínsky vecer, bol tiež na zaplakanie. Sushi - katastrofa, aj reštaurácie čo tam boli bolo bol des. Človek si vždy nakoniec našiel niečo pod zub, aj pre tie deti. Ale za tých 12 dní, tam nebolo pomaly nič nové. Čo bolo stále bolo meat bolls na všetky spôsoby. Na večeru bolo veľa ovocia, čo hodnotím pozitívne. Takže za tie peniaze to určite nestálo. Keď sa niečo stalo, potrebovali sme na recepcii, bol problém. Aj s lekárom, buď si ho zaplaťte, alebo sa starajte samy a vybavujte si to tiež samy. Treba určite ovládať reč, pretože nič nevyriešite. A treba byť tvrdý a neoblomný. Tento hotel neodporúčam. Aj keď aquapark bol naozaj super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Fajn, malá kúpeľňa, veľa komárov, Bar bez dopĺňania, prázdny. Veľa úložného priestoru.

Strava
Nič moc, stále to isté, mleté maso na veľa spôsobov. Ťažko sa hľadal stôl pre osem ľudí hlavne na večeru. Upratovalo sa zo stola veľmi čudne. Keď ste jedli, pomaly spod nosa Vám brali nedojedené jedlo, ale keď ste čakali na upratanie stola po iných stravníkoch, tak to ste čakali aj dvadsať minúť. Ešte aj tortu ktorú som dala malej na jej narodeniny, ktoré oslávila na dovolenke sme museli platiť 18E, s čím som sa doposiaľ nestretla, vždy nám to vybavili bezplatne. Ale tu nie. Pitie, ste si nosili, žiadne obsluhovanie ani nič podobné. Samozrejme toto nefungovalo ani v baroch.

Služby hotelu
Nevyužili sme. Jedine čo ma hnevalo každé ráno, keď som chodila obsadzovať lehátka pri bazéne o šiestej ráno, o pol ôsmej už boli všetky uteráky zložené pod slnečníkmi a lehátka obsadené. Nedá sa proste obsadiť lehátko skôr ako o pol ôsmej. Ak ste si tam dali uterák erárny, čo dávajú v spa, vždy Vám ho zobrali. Treba nosiť aj svoje.

Pláž
V mori sme boli asi tri krát za celý pobyt, vstup bol pre deti nie moc pozvolný. Aj vlny boli, ale voda bola fajn. Na pláži nič moc, ani bar, moc ľudí tam nechodilo a more bolo od bazénov dosť ďaleko, aj pláž bola na Turecko dosť široká.

Anonym, 02.08.2015, Datum pobytu: 18.7. - 29.7.2015
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel:Pegasos World

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pegasos World, Side, Turecko Anonym 2015-08-02 6 1 10 Pegasos World

Celkem: 5,6 Při příjezdu jsme zjistili, že pro nás na jednu noc nemají pokoje a ubytovali nás ve vedlejším komplexu hotelu Titan Select. Tam bychom...

 • 4 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Při příjezdu jsme zjistili, že pro nás na jednu noc nemají pokoje a ubytovali nás ve vedlejším komplexu hotelu Titan Select. Tam bychom si přáli i zůstat. Krásné pokoje i hotel jako takový, služby, strava.....Jako kompenzaci nám umožnili využívat služeb obou hotelů. Zároveň nám slíbili v našem hotelu luxusní pokoje....Hotel je průměrně vybavený, na recepci velmi neochotná a nepříjemná recepční, pokoje malinkaté, ale čisté. V porovnání se Selectem podprůměr. Při přeubytování druhý den jsme čekali 2,5 h než nám připravili ty "luxusní" pokoje. Balkonek dřevěné plaňky, metr na metr, bez možnosti sušení plavek a ručníků. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
viz.shrnutí. Pokoje každý den uklizeny, výměna ručníků a osušek fungovala. Voda v lednici při příjezdu , po té si musíte dokoupit. Mala televizka. Klimatizace za krále klacka , ale naštěstí funkční. špatně funkční čipový klíč, musíte získat grif , aby fungoval.

Strava
Stravu můžeme posoudit jen v hotelu Titan Select. Do hotelu Garden jsme nešli ani jednou, neb nás tam odradilo prostředí. V Selectu strava pestrá, chutná, každý den ryby nebo krabí pochoutky, spoustu ovoce a zeleniny, polévky, sladkosti,vybere si každý. Obsluha příjemná, ochotná. Prostředí prostředí venku i uvnitř. O půlnoci polévky a pečivo.

Služby hotelu
Tobogány pro děti puštěny nepochopitelně jen 1x denně na 2hodiny, animační programy pěkné, animátoři milýa vtipní. Možnost stolního tenisu, který byl ale neustále obsazen. Petanque, šipky, aquagymnastika, kulečník a spousta dalšího. Vhodné pro menší děti.

Pláž
Čistá, kamenito písčitá. Avšak v moři spoustu kamenů a vzhledem k velkým vlnám, je to na přizabití. Do vody jsme nakonec šli jen s matračkou. Voda teplá 27 st. Příjemná. Možnost vodních sportů (docela drahé). Lehátek spoustu, nebyl problém. Občerstvení fungovalo, i pití s obsluhou. Zmrzlina 1x za týden. Na naší pláži molo, na které nás odmítali pustit, důvod jsme nezjistili?..

Dita I., 02.08.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Titan Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Titan Garden, Alanya, Turecko Dita I. 2015-08-02 5.6 1 10 TITAN GARDEN

Celkem: 6,8 Celkově moc příjemný hotel s příjemným personálem. Jediné co kazilo dojem je, že hotel je určen převážně pro ruskou klientelu, takže se...

 • 7 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkově moc příjemný hotel s příjemným personálem. Jediné co kazilo dojem je, že hotel je určen převážně pro ruskou klientelu, takže se hotel orientuje převážně na ně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v budově A s přímým výhledem na moře. Pokoje odpovídali spíš třem hvězdičkám, ale nebylo jim v celku co vytknout. My jsme byli spokojeni.

Strava
Co se týká množství, po celou dobu bylo dostatek jídla, ale zde se právě nejvíce projevila přítomnost ruských turistů, kteří jsou dosti neomalení a mají pocit, že vše je jejich, takže se občas musíte mít ostřejší lokty.

kvalita tak 3-

Služby hotelu
Součástí hotelu je malý bazén s tobogánem dostačující pro osvěžení. Animační program zatím nejhorší co jsem kdy viděl!!! Ale ten jsme stejně nevyužívali, ale jen pohled na to o co se tam pokoušeli byl smutný.

Pláž
Velká prostorná pláž, na kterou se šlo podchodem přímo od hotelu. Vždy bylo dostatek lehátek a slunečníků a pokud náhodou byl jakýkoliv problém, obsluha plážového baru hned vše vyřešila.

Jen upozornění, že v plážovém servisu nejsou osušky, takže prosím svoje ať nemusíte ihned kupovat.

Vstup do moře není vhodný pro děti a straší lidi. Pláž je sice písečná ale v moři jsou velké sklaní bloky o které Vás občas potluče větší vlna.

Jan Myška, 02.08.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:SunStar Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

SunStar Beach, Alanya, Turecko Jan Myška 2015-08-02 6.8 1 10 SunStar Beach

Celkem: 8,4 Celkově hodnotím dovolenou velice pozitivně, Preferujeme klid a rodinnou atmosféru.

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově hodnotím dovolenou velice pozitivně, Preferujeme klid a rodinnou atmosféru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme dva dvoulůžkové pokoje. Jsou sice menší, ale plně postačující. V noci byl klid. Ocenili jsme ubytování bez ruských dovolenkářů, kteří dělají akorát bordel (zkušenost z minulé dovolené v Turecku).

Strava
My jsme byli velice spokojení. Převažuje sice zelenina, ale vitamínová bomba nikomu z nás neuškodila...Věběr z alko a nealko nápojů byl dostačující.

Služby hotelu
Chlapci, kteří obsluhovali byli skvělí - přátelští a velmi pracovití. Majitelé jsou také v pohodě. Děsivý je ovšem úklid. Dá-li se to nazvat úklidem... Slečna, která to má na háku..Pro nové hosty je uklizeno za 10 minut - převlečení postele a zametení - koště mockrát v životě nedržela...a voda se také vůbec nepoužívá. Mycí a desinfekční prostředky neexistují...Během pobytu se s ní nedomluvíte. Umí akorát problem, thank you a love you - mám ve stejném věku syny...Když chcete vyměnit 2 ručníky, tak Vám přinese 2 role toaletního papíru. Doporučuji si vzít vlastní ručníky a dostatečnou zásobu vlhčených ubrousků.

Pláž
Pláž cca 500 m, čistá uklizená. Moře krásné, teplé a bez velkých vln.

Markéta Vašková, 02.08.2015, Datum pobytu: 21.7. - 31.7.2015
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Mom's Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Mom's Hotel, Kemer, Turecko Markéta Vašková 2015-08-02 8.4 1 10 Mom's Hotel

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800