Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 5 Priemerný mestský hotel, ktorý ma oficiálne 4 hviezdy ale v skutočnosti je to typický 3-hviezdičkový hotel. Pre menej náročných. Plno...

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Priemerný mestský hotel, ktorý ma oficiálne 4 hviezdy ale v skutočnosti je to typický 3-hviezdičkový hotel. Pre menej náročných. Plno rusákov ale osobné mi nevadili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby v celku slušné, každý deň sa upratovalo-vzdy po obede ( popravená posteľ, nový toaleťák, v prípade potreby nové uteráky), umývanie podlahy tak narýchlo. Zariadenie izby dobré, bar- za poplatok. TV - turecke a ruske programy.

Strava
Strava taká priemerná. Stále to isté. Raňajky fádne, nejaké šunky, syry a mlieko s cereáliami. Sem tam omeleta. Obedy a vecere dobre, niekedy aj nejake maso, fasirka, ale stale dookola to isté. Zo začiatku OK ale po pár dňoch nuda, a človek už nevedel čo nové ma jesť.

Služby hotelu
Také ako na 3j-hviezdu. Nahoršie to bolo dole v bare- jeden pohár na jednu osobu. Takže vodku som miešal s fantou :) Osobitne ti nedali, iba ak mali dobru náladu- trapas :) Okrem toho, bazén plný rusákov. Personál -ako sa vyspali, jeden deň celé zle a druhy deň milí. Animátori -venovali sa po večeroch ruským deťom, ináč žiadne extra programy.

Pláž
Pláž bola vzdialená asi 40 mestov od hotela takým podchodom ( hotelovým) takže pohoda, strková pláž, v mori kamene/strk, Lehátka zadarmo a navyše nebol pretlak na pláži čo som osobne uvítal. Človek keď prišiel aj o 11 na pláž vždy sa našlo pár lehátok, lebo rusáci boli skoro vždy len pri bazéne ( lebo mali k dispozici blizko bar s alkoholom), Na pláži bar za poplatok ( pivo - 2,5 euro), Zadarmo len voda, a ta ich sirupova voda pomaranc a malina. Inak pláž v pohode, ale nejaká krásna zas nebola.

Robert K., 27.08.2015, Datum pobytu: 15.8. - 22.8.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Galaxy Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Galaxy Beach, Alanya, Turecko Robert K. 2015-08-27 5 1 10 Galaxy Beach

Celkem: 7,2 Hotel moc pekný bazén aj ked vypadá menší postačujúci lebo nebol nikdy plny.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel moc pekný bazén aj ked vypadá menší postačujúci lebo nebol nikdy plny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
izba super pekný nový nábytok dobrý výhlad na bazen a trošku mora

Strava
strava stále to isté dokola hlavne čo sa týka šalatov ovocia salamov a veci na ranajky

maso sa striedalo ale jeden druh masa a zelenina niekedy aj druhe maso bolo na veceru

ale malokedy. za celu dobu sme nemali kebab, iba grilovaného pstruha, ale kto sa chce

najest naje sa hahha

Služby hotelu
hotelove služby? jeden bar, arogantní barman, ktorému sa podla jeho slov práca hnusila ( nedivím sa mu bol tam každý den od rána asi od 6 do 22.00 večer )

program bol len jediný raz za celých 12 dní nečakajte nič mimoriadne

Pláž
nečakajte ale moc čistú pláž vela špakov a plastových obalov a flaší ktoré upratali raz za 12 dní sme ich videli

a takisto more bolo už za pár dní plné odpadkov. nesrandujem voda krásna priezračná ale plávali na nej kadejaké

kúsky malých ale predsa odpadkov. nabudúce uz do turecka nejdem. takisto okolie dalej od hotelov cesty chodniky mimo resort su spinave su to spinavci moslimovia co od nich ocakávame.

Juraj Habiger, 27.08.2015, Datum pobytu: 29.7. - 9.8.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Kleopatra Melissa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kleopatra Melissa, Alanya, Turecko Juraj Habiger 2015-08-27 7.2 1 10 Hotel Melissa

Celkem: 3,8 S očekáváním 5ti hvězdičkového hotelu jsme se rozloučili hned u vstupu do pokoje, kde se do dveří muselo výrazně kopnout, aby šly...

 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
S očekáváním 5ti hvězdičkového hotelu jsme se rozloučili hned u vstupu do pokoje, kde se do dveří muselo výrazně kopnout, aby šly otevřít. Dalším nemilým překvapením byla pláž. Je to hotel zaměřený hlavně na místní obyvatele, kterých je v hotelu opravdu převážná většina. Ne že by se k nám Evropanům chovali špatně, ale s jazykovým vybavením byl na tom personál špatně. Pár slov anglicky, ale když jste o pití požádali celou větou, nerozuměli. O němčině či jiných jazycích nemají ani tušení. Turkům byli přizpůsobeny i animace, ale jelikož jsme po tom netoužili, nijak jsme to neřešili. Celkově to považujeme za jednu z horších dovolených. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chápu, že hotel byl plně obsazený a proto jsme o výměnu pokoje ani nepožádali a smíříli jsme se s ubytováním mezi dvěma koulemi bez balkonu (což s dvěma dětmi velice ztěžovalo sušení plavek a ošusek). Horší bylo zjištění, že hotel rodinné pokoje má i s balkony, ale ty obývala výhradně turecká klientela.

Strava
Jídlo nebylo špatné. Ale jako všude. Třetí den nevíte, co si máte dát, jelikož vše chutná stejně. Dalo se vybrat, ale jedli jsme na dovolených již lépe.

Služby hotelu
Personál ochotný, usměvavý. Číšníci pozorní, neustále sklízeli špinavé nádobí (někdy až moc rychle;-)). Za malou odměnu se uklízečky snažili. Čisté ručníky každý den atd. Tobogány byli pro děti příjemným zpestřením. Naopak zklamáním byla odpolední zmrzka pro děti. Nejen že opravdu vydávali zmrzku na klacku od 16.00 do 17.00 a když jste přišli 5 minut po, měli jsme smůlu, ale výběr každý den ze dvou stejných druhů. Třetí den jsme dětem zmrzlinu už kupovali (vedle boxu s obyčejnými zmrzlinami "zdarma" měli plný mrazák Algidy, kterou jste si mohli koupit kdykoli).

Pláž
Dvěma slovy: K pláči. Moře sice teplé jako kafíčko, ale TA PLÁŽ. Nejen že byla neskutečně malinká, že se témeř nedalo projít suchou nohou mezi břehem a první řadou lehátek, ale moře špinavé a opravdu plné řas a odpadků. Museli jsme přeskočit pár metrů, abychom se dostali k čísté vodě. O nějakém povalovaní na břehu nemohla být řeč, protože to bylo o zdraví.Kdo viděl, pochopí. Takže jsme na pár výjimek trávili dovolenou u bazénu. Tam ale pokud jste ráno nevstali před sedmou hodinou, byli jste bez šance na pěkné místo.

Tereza S., 27.08.2015, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2015
Oblast: Turecko Turecko, Hotel:Büyük Anadolu Didim Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Büyük Anadolu Didim Resort, n/a, Turecko Tereza S. 2015-08-27 3.8 1 10 Buyuk Anadolu Didim

Celkem: 8,8 Dobra dovolenka az na par veci. Bez rustiny sa poriadne nepohnete!! Po rusky na hotely, na ulici v obchode proste vsade.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dobra dovolenka az na par veci. Bez rustiny sa poriadne nepohnete!! Po rusky na hotely, na ulici v obchode proste vsade. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie mozem len pochvalit az na posledny vecer ked bola dlho diskoteka a bolo to pocut aj cez zatvorene okna. vsade cisto vidno ze je hotel novy a ze sa personal stara.

Izby ciste upratovane kazdy den. Jedina vec co je nedorisena je klimatizacia na izbe ktora je z nepochopitelnych dovodov umiestnena rovno nad postelami. Mne osobne to bolo jedno ale kamaratke co spala vo vedlajsej posteli tak na nu to fukalo takze sa klima ani poriadne nepustala. A v tom teple sa nedalo poriadne spat.

Strava
Strava super kazdy den kopu jedla , ryby , maso , ovocie , cerealie , kolace, no proste vsetko len na co si clovek spomenie ani doma nemam tolko jedla co bolo tam, takze super

Služby hotelu
No sluzby hotela nie ze by boli zle ale dalo by si vylepsovat, napriklad wi fi ani na recepcii nie zadarmo plati sa 5 dolarov na 2 dni ( ano dobre citate dolarov totis v Kemeri platia dolare nie nase eura ale zoberu vam aj € ale plati sa dolarmi) , kedze sme boli jedine Slovensky na hoteli tak sa mi zdalo ako keby sme prisli z ineho sveta lebo ani na recepcii sa nedohovorite po anglicky teda horko tazko. V hoteli kde sa pohnete vsade sami Rus , z anglictinou nepochodite nikde pretoze vsetok personal vravi bud teda po turecky alebo po rusky ,ale tak to je v celom Kemeri dokonca aj obchodnici hovorili po ruski ale niektory sa snazili hovorit s nami aj po anglicky , takze snaha sa ceni. Ale hovorim celkovo Kemer pekny aj oblast Kiris ale chodia tam poivacsine Rusi takze kto nevie po ruski tak horko tazko sa dohovori. A aby som nezabudla hotel je pre deti ako stvoreny topagany smikalky a kazdy den anymacie takze super :)

Pláž
Plaz bolo odnhotela vdialena cca 10 minut chodze coz bolo aj dobre pretoze po ich vydatnom jedle sme to aspon trochu rozchodili, plaz je strkova se tam mensie kamene ale cista kazdy den upratana , lehatka zadarmo . My sme prvy den isli na plaz aj rano ale rano je tam kopec ludi hlava na hlave ked sme sli poobede tak tam bolo omnoho menej ludi asimpreto lebo poobede boli vacsie vlny ale dalo sa kupat v pohode. More krasne ciste teple ale odporucam topanky do vody . Jedine co ma dost zarazilo boli toalety na plazi tak tie boli v dost zlom stave nastastie sme ich nemuseli pouzit. Na plazi bol aj bar a samoobsluhovaci stroj na nealko napoje . Sprchy boli tiez sucastou plaze co ocenujem kedze to bola strkova plaz a kym ste dosli k chodniku mali ste cele nohy od strku .

Anonym, 26.08.2015, Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2015
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Grand Miramor Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Grand Miramor Hotel, Kemer, Turecko Anonym 2015-08-26 8.8 1 10 Grand Miramor Hotel

Celkem: 8,2 prevazuje spokojenost se zajezdem a vicemene splnil ocekavani az na nektere detaily, ale dovolena nikdy nemuze byt idealni :)

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
prevazuje spokojenost se zajezdem a vicemene splnil ocekavani az na nektere detaily, ale dovolena nikdy nemuze byt idealni :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj standard, lepsi s vyhledem na more, koupelna a wc mohly byt cistejsi

Strava
jidlo a jeho rozmanitost super, nadobi bylo pravidelne spinave, musi se hodne vybirat, aby se nasel cistejsi kousek

dzusy z automatu na restauraci a barech byly hodne slabe, preslazene, celkove nedobre...ale ciste vody byl nastesti dostatek

Pláž
cista plaz a pruzracna voda, na plazi lehatka a slunecniky zdarma....

zklamani byly kaminky, oblazky....v popisu zajezdu na invia.cz byla informace piscito/oblazkova...pisek tam urcite nebyl..

Vladimír M., 26.08.2015, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2015
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Kilikya Çamyuva (ex. Elize Beach Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kilikya Çamyuva (ex. Elize Beach Resort), Kemer, Turecko Vladimír M. 2015-08-26 8.2 1 10 Hotel Kilikya Resort Çamyuva

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800