Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 990 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 990 Kč

Nejnovější recenze Turecko

30.08.2014 - Zuzana Boukalová - Přečteno: 43× - Datum pobytu: 19.8. - 29.8.2014

 • Celkem: 2,4
 • 2,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 2 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Cestovní kancelář prezentuje tento hotel jako KOMFORTNÍ..bohužel realita je zcela jiná.Na malém prostoru tři budovy "hrající si" na 4hvězdičkový hotel. Hotel nemá téměř žádnou zahradu před opravdu řvoucí muzikou u bazénu není úniku.Přihlouplé hry tureckého animačního týmu to také nevytrhnou.Hotel odpovídá slabší 3hvězdě.O komfortním hotelu se vůbec nedá mluvit. Klientela tomu odpovídala-Rusové-nižší vrstva,Poláci,Češi-mnozí rozčarováni.Pár nespokojených Němců. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni jako poslední z naší skupiny,to nám nijak nevadilo,přednost musí mít rodin\ s dětmi.Resepční nás ujistil,že pokoj bude super.Už při čekání na recepci jsme slyšeli,jak dvě německé turistky telefonují domů,jak je hotel,pokoje ,jídelna špinavá..Tak jsme jen tiše seděli vetři hodiny ráno na recepci a čekali a čekali...No konečně si pro nás přišel !portýr".

Pokj byl menší s dost použitým a rezavým nábytkem. Individuální klimatizace fungovala,oblepený ovladač na televizi ne.Ještě horší to bylo s koupelnou...vysoká a stará vana,příšerně oblepená silikonem.Ve všech rozích zdatně kvetla plíseň.Vana byla neumytá s černým pruhem a pískem.Počůraný odpadkový koš vedle toalety,zanešený odpad atd.Jedním slovem špína a hnus.Koupelna absolutně nevhodná pro starší a handicap. lidi.V popisu hotelu bylo,že hotel je renomovaný..renovací zřejmě bylo myšleno, prstama zamazané spáry v koupelně.Po celou dobu pobytu tj. 11dní nám vana nebyla umytá!!!!!Nejdříve jsme si říkali,že pokojská zapomněla,ale s přibývajícími dny a i po bakšiši ponechaném na polštáři se nic nezměnilo!!Celkově byl úklid prováděn špatně..Viz foto.

Strava
Výběr ovoce a zeleniny dostatečný. Strava se opakovala,ničím nepřekvapila,ale vždy si člověk něco vybral.Bohužel co se nesnědlo,bylo zamícháno do dalších jídel včetně masa. Kdo rád zákusky a sladké,moc si nevybral.Pečivo k snídani-pouze bílý chléb,slunečnicový chléb,slané preclíky a trochu sladkého pečiva.

Servis a stolování velmi špatné. personál nestíhal,ubrusy špinavé se otáčely,stoly neuklizené,neklimatizovaná jídelna,to vše komfort nepřipomínalo.Z rohu u schodu se na nás dívala umělá zaprášená květina zapíchnutá ve špinavém polystyrénu..Zapatlané zdi od jídla též nepůsobily nijak vábně.

Služby hotelu
Využily jsme pouze masáž,ale byly to vyhozené peníze-nedoporučuji!Personál nepůsobil nijak přívětivě,v jídelně polovina personálu neuměla ani jedno slovo anglicky.Manager stravování ,když jsme přišli deset minut před devátou na večeři, přísným hlasem sdělil,že si to máme sníst venku mimo jídelnu.Přitom celá jídelna byla neuklizená a nikomu jsme nemohli vadit. Nechápu, mám hodně nacestováno,ale takový přístup ve 4hv. hotelu jsem nezažila.Za celou dobu jsem neviděla,že by někdo dal byť jen drobný peníz jako poděkování..nebylo zkrátka za co.Přitom za výměnu ručníku na pláž ,jsme byli upozorněni,že budeme platit .!

Pláž
Když jsme přišli na pláž,tak jsme si vybrali volná lehátka se slunečníkem a matracemi,ale okamžitě jsme byli vyhozeni,že lehátka a slunečníky jsou zdarma,ale matrace se musí platit! Vybírala jsem hotel,kde je již toto zahrnuto v ceně,abych se nemusela každý den starat o placení.Bohužel cestovka placení matrací nemá napsáno v popisu a nás to ani omylem nenapadlo.Tak jsme se museli přesunout na vedlejší část,kde bylo nedostatek slunečníků a polovina lehátek popraskaných.Cítili jsme se více než trapně.Plážový bar v rámci all. in. nabízí vše,jak je uvedeno v popisu,ale nijak nenadchnul.

Krizantem, Alanya, Turecko Zuzana Boukalová 2014-08-30 2.4 1 10 Velké zklamání..

30.08.2014 - Tomáš Novotný - Přečteno: 56× - Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014

 • Celkem: 2,8
 • 2,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 6 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
dovolená fajn, jen příště zvolit jiný hotel, který to vše kazil, hezké okolí, celkem čisto, pěkná pláž, čistá voda a ideální poloha hotelu kousek od pláže, v podstatě jen 20 m za místní komunikací Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj vybavený starším nábytkem, postel celkem pohodlná, úklid skoro každý den, ale většinou se po úklidu na pokoji nic významného nezměnilo, koupelna v dost neuspokojivém stavu, občas něco upadlo, občas netekla teplá voda, občas ucpaný odpad, výhled na stěnu protější strany klimatizace celkem v pořádku ale vždy po odchodu z pokoje se vypínala, takže se chladilo jen tehdy, když jste byli v pokoji, výtah v mizerném stavu a maličký, takže lepší i rychlejší bylo chodit po schodech - celkový dojem z ubytování - v žádném případě neodpovídalo ceně zájezdu

Strava
strava naprosto neuspokojivá co se týče výběru rozmanitosti kvality, téměř žádné poživatelné ovoce, spousta zeleninových salátů které nikdo nejedl, maso výjimečně, většinou mleté, silně kořeněné, bylo obtížné si vůbec něco vybrat, samozřejmě okamžitě střevní potíže z toho pramenící, ideální pro vegetariány ev. lidi kteří tento typ "all inclusive" pojmou jako odtučňovací kůru, z celého týdne jsme se najedli jen jeden den, kdy proběhlo grilování u bazénu včetně přehlídky kožených oděvů

Služby hotelu
stěží se dalo domluvit - německy ani anglicky personál hotelu nehovořil, většinou velmi mladí lidé, ne že by byli nepříjemní, ale pokud jste jim nezaplatili bakšiš, nikdo se vám nevěnoval a udělal jen nezbytné minimum

Pláž
pláž obrovská, takže i když bylo na pláži dost lidí, ani Vám to nepřišlo a zdála se vám poloprázdná, pláž velice fajn, hrubý písek, všude čisto, sprchy na pláži, voda úžasná teplá a čistá, na pláži Vás nikdo neotravoval s nějakými cetkami ani zájezdy, bylo možné si lehnout i na vlastní deku, bez nutnosti platit za slunečník a lehátko, všude dost místa, plavat se dalo taky bez omezení až k bojkám kvůli výletním lodím, moře bylo dost neklidné, alespoň se dalo houpat na vlnách

Sara, Alanya, Turecko Tomáš Novotný 2014-08-30 2.8 1 10 Sara

29.08.2014 - Milena Ogurčáková - Přečteno: 17× - Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2014

 • Celkem: 4,2
 • 3 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
celkově hotel neodpovídá kvalitě 4*, hotel plný ruských turistů Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmi malé pokoje a nepohodlné postele, přistýlka rozkládací malé lůžko, okna směrem na mešitu, která velmi rušila

Strava
přijatelná, all inclusive funguje i na pláži, což je výhoda

Služby hotelu
bazén se nesmí používat po 18. hodině, tobogán taky moc ne

Pláž
kamenitý vstup, velké vlny,

Bone Club Svs, Alanya, Turecko Milena Ogurčáková 2014-08-29 4.2 1 10 hotel Bone Club SVS

29.08.2014 - Diana M. - Přečteno: - Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kdyby to bylo možné, jela bych strašně ráda ještě jednou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné moderní pokojíky, každý den čisté ručníky :)

Strava
Široký výběr jídla u každého chodu, nespočetně druhů salátů, zeleniny, ovoce, dezertů. V all cola, fanta, sprite, džusíky, z alkoholu vodka, whiskey, gin, vino, pivo. Všechno super:)

Služby hotelu
Úžasný personál, všechno jak má být, služby jako v 4*

Pláž
Pláž 2 minuty chůze- placená pláž. Každý den jezdí busík na krásnou hotelovou pláž. Čistá, krásná. Pěšky z pláže asi 10 minut.

Sayanora, Side, Turecko Diana M. 2014-08-29 10 1 10 Hotel SAYANORA

29.08.2014 - Lucie Černá - Přečteno: - Datum pobytu: 12.8. - 26.8.2014

 • Celkem: 4,8
 • 5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 2 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili hlavně díky počasí a pěkným bazénům u hotelu. Jídlo bylo dobré, ačkoli po pár dnech už poměrně monotónní. Ocenila jsem množství zdravých pokrmů, zeleniny, ovoce a výborná vajíčka k snídani. :-) Zklamáním byly pokoje, které rozhodně neodpovídají standardům 5*, hotel ale celkově pěkný. Okolí nezajímavé, spousta hluku z přilehlé dálnice. Moře hezké nebylo, kalné, voda plná chaluh, řas, kameny na vstupu. Měli jsme vzhledem k ceně a popisu hotelu výrazně vyšší očekávání.

Všude hluk, místo města jedna velká "vietnamská" tržnice, kde prodávají Turci, každý chce pořád bakšiš...podobně jako v Tunisu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rozlehlý pěkný hotel, skvělé zázemí u bazénů, denně čisté ručníky. Akorát o lehátka byl poněkud přetlak a tak, kdo si nepřivstal, měl smůlu (kolem šesté bylo již obsazeno).

Pokoje vizuálně hezké, ale malá koupelna, kde nám za celou dobu nevyměnili nefungující žárovku, plíseň po obvodu vany, vana v dezolátním, rozpadajícím se stavu, mýdlo vhodné tak na praní...Pérová matrace zoufale nepohodlná, nedalo se na ní přes bolesti zad spát (ještě že tam byla malá sedačka, na které jsem našla azyl - nicméně oddělené spaní na dovolené nic moc :-/). Hotel lemován dálnicí, velký hluk, sedět na balkoně nebylo úplně příjemným zážitkem.

Ale dbají na úklid, denně vyměňují ručníky, povlékají postele.

Klimatizace je dobrá, ale zrádná, hodně lidí díky ní onemocní. Je to však jediná možnost, jak v noci "vyvětrat", neboť hluk z dálnice je sotva únosný i přes zavřené dveře na balkon.

Strava
Po deseti dnech už jsme nevěděli, co jíst, neboť je tam de facto stále stejný sortiment, ale to je v podstatě vždy všude obdobné. Skvělé bylo množství zeleniny, ovoce a čerstvých bylinek, zálivek do salátů. Dobré olivy. Vesměs milá obsluha, některé číšníky jsme si oblíbili a rádi s nimi prohodili pár slov.

Služby hotelu
V normě.

Pláž
Zklamání z moře. Raději jsme trávili čas u bazénu. Kamenitý vstup. Kalná, nevábná voda. Dobré zázemí ve smyslu lehátek a baru.

Titan Select, Alanya, Turecko Lucie Černá 2014-08-29 4.8 1 10 Titan Select

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800