Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 480 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 480 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 9,4 Velmi dobrý.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý. Zobrazit celou recenzi

Zdenka H., 29.09.2016, Datum pobytu: 14.9. - 24.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Belek, Hotel:Green Max

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Green Max, Belek, Turecko Zdenka H. 2016-09-29 9.4 1 10 GREEN MAX

Celkem: 9,6 V Turecku jsem byla mockrát, poprvé v Beleku - úžasné, nejlepší dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V Turecku jsem byla mockrát, poprvé v Beleku - úžasné, nejlepší dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v hlavní budově s výhledem do klidných prostor leknínových bazénů - velmi klidné. Perfektní úklid, denně výměna ručníků, jedině malá výtka k přikrývkám - oproti jiným hotelům s přikrývkami z turecké bavlny jakýsi pokus o saténovou úpravu. Chladily a byly nepřijemné na dotek.

Strava
Naprosto úžasné, nebylo v našich možnostech všechno ochutnat. Hotel je velmi rozsáhlý s množstvím restaurací a různých lákadel. Nikde se netvořily větší fronty.

Služby hotelu
Bez problému, vstřícný, milý, usměvavý personál.

Pláž
Písečná pláž, neustále po celý den probíhal úklid a poprvé milé překvapení - nekuřácká část! Vstup do vody přes asi metrový kamenitý schod. Hotel nemá vlastní molo, neškodil by umělý vstup do moře pro hůře pohyblivé osoby.

Zdeňka K., 29.09.2016, Datum pobytu: 15.9. - 26.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Belek, Hotel:Limak Atlantis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Limak Atlantis, Belek, Turecko Zdeňka K. 2016-09-29 9.6 1 10 Limak Atlantis Golf Resort

Celkem: 4 Teplo bylo, moře bylo, kvůli tomu jsme tam jeli...

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Teplo bylo, moře bylo, kvůli tomu jsme tam jeli... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jakž takž, ale koupelna a WC špinavé, ve spárách kachliček plno plísně, záchod i sedátko špinavé, umyvadlo špinavé, sprcháč špinavý, nešel uzavřít, celý jeden díl zástěny vypadl druhý den z kolejniček úplně ven, na podlaze černá cestička k umyvadlu, tam snad nikdo nikdy po nikom neuklízel. O čisté ručníky jsme si museli říct, též o vynesení odpadkového koše...Ale podle zkušeností dalších účastníků zájezdu to prý bylo ještě dost dobré...na Turecko...

Strava
Jídlo bylo docela dobré, i když pořád skoro stejné, výborná rýže, hodně zeleniny, z ovoce jenom meloun, ale byl výborný a bylo ho hodně

Služby hotelu
Služby hotelu jsme nijak nevyužili, na zpáteční cestu brzy ráno jsme měli dostat snídaňový balíček, který jsme ráno při odjezdu z hotelu na letiště nedostali

Pláž
pláž společná ještě s jedním hotelem, určitě dál jak uváděných 200m, od rána plná lidí z toho jiného hotelu, jinak kousek volné oblázkové pláže, další pláž, na kterou jezdí od hotelu autobus je písečná, ale kus cesty v naprosto přeplněném menším autobuse, nakonec jsme objevili hezkou písečnou pláž u přístavu, ale pěšky moc daleko, jezdili jsme taxíkem, ale tam se nám líbilo

Anonym, 29.09.2016, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Mira Garden Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mira Garden Resort, Kemer, Turecko Anonym 2016-09-29 4 1 10 MIRA GARDEN RESORT

Celkem: 7,6 Celkovo hodnotím pozitívne.

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkovo hodnotím pozitívne. Zobrazit celou recenzi

Rastislav T., 29.09.2016, Datum pobytu: 15.9. - 26.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Turecká Riviéra, Hotel:Sultan of Dreams

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sultan of Dreams, Turecká Riviéra, Turecko Rastislav T. 2016-09-29 7.6 1 10 Sultan of Dreams

Celkem: 7,2 Cena odpovídá kvalitě. Hotel nejlepší léta už má za sebou, ale výhoda blízko pláže a centru města. A na pokoji se tráví čas minimálně.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Cena odpovídá kvalitě. Hotel nejlepší léta už má za sebou, ale výhoda blízko pláže a centru města. A na pokoji se tráví čas minimálně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Trochu investice do pokojů by neškodilo.

Strava
Trochu více masa. Pro vegana zas ideální

Služby hotelu
Tady nemám co vytknout.

Pláž
Super , jen kuřáci by mohli ty své nedopalky uklízet.

Jaroslav Bohun, 29.09.2016, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Kleopatra Güngör

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Kleopatra Güngör, Alanya, Turecko Jaroslav Bohun 2016-09-29 7.2 1 10 Kleopatra Gungor

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622