Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 780 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 780 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 1 Nikdy jsem nic podobného nezažila a při vzpomínce na dovolenou mám vztek ještě po roce. Už 40 let jezdím každý rok alespoň jednou k moři....

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Nikdy jsem nic podobného nezažila a při vzpomínce na dovolenou mám vztek ještě po roce. Už 40 let jezdím každý rok alespoň jednou k moři. CK byla pro mě zárukou kvality. Hotel dle mého názoru naprosto neodpovídá popisu v katalogu. Neskutečně přeplněný hotel, kde kapacita služeb neodpovídá počtu turistů. Ubytování, stravování, moře - nic není tak, jak zněl popis v katalogu. Nejděsivější je smrdutá stoka, která ústí cca 30 m od hotelové pláže do moře a neskutečný puch, který dýcháte každé odpoledne. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na ubytování jsme čekali 5 hodin. Nepomohl ani tučný úplatek, ani opakované žádosti a prosby. Ostatní turisté, mluvící především německy, byli ubytováni hned po příjezdu. Pokoj v 1 patře, tmavý, výhled na sousední hotel vzdálený cca 8 m. Takové jsou v podstatě všechny pokoje, 4 budovy, postavené do kostky nedávají šanci dívat se jinam než sousedům na balkon. My jsme měli pokoj nad jídelnou a usínali jsme a probouzeli se zvukem umývaného nádobí. 12 dní jsme měli hlavu v myčce. Dát špinavý ručník na zem znamená, že ho najdete urovnaný zpět na věšáku

Strava
Pokud se k jídlu dostanete, je jistě skvělé. Jídelna, cca 300 m dlouhá, na jednom konci jídlo, na druhém konci snad volný stůl. Vzhledem k tomu, že se v hotelu stravují rekreanti, ubytovaní v dalším hotelu přes silnici, kapacita jídelny naprosto nedostačuje. Buď si dáte budíček a jdete snídat brzy ráno, nebo máte smůlu. Večeře probíhá ve stejném stylu. K večeři nejpozději v 19 hod, jinak čekáte nad hlavami rekreantů na uvolnění stolu.

Služby hotelu
Kromě recepce jsou všichni milí a snaživí. Ačkoli se velmi snaží, nemají šanci hotel nafouknout. Areál a služby naprosto neodpovídají počtu rekreantů. Dětský bazén obležený lehátky, pokud jdete na půl hodky k moři, najdete své ručníky a oblečení poházené po zábradlí a na vašem lehátku leží jiný rekreant. Ten je v tom nevinně, usadila ho tam obsluha, která organizuje, aby se tam rekreanti o lehátka neprali.

Pláž
Pláž je cca 500 m od hotelu, cesta 200m hotelovým podchodem a pak kolem dětského bazénu a betonový sešup cca 45 stupňu končící na pláži. V moři často plavou odpadky, na pláži je každé odpoledne zápach ze stoky, ústící do moře pár metrů od hotelové pláže. Pokud se podíváte na letošní fotku v katalogu, stoka, zřejmě vypouštějí jímky z hotelů, je tam vidět.

Poláková E., 21.01.2015, Datum pobytu: 5.8. - 17.8.2014
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel:Sentido Turan Prince

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sentido Turan Prince, Side, Turecko Poláková E. 2015-01-21 1 1 10 Sentido Turan Prince

Celkem: 8,6 Tento hotel sme navštívilii už 2x ešte ako Club Belinda a velmi sa nám páčil tento rok ideme znovu ohodnotiť po rekonštrukcii.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel sme navštívilii už 2x ešte ako Club Belinda a velmi sa nám páčil tento rok ideme znovu ohodnotiť po rekonštrukcii. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 20.01.2015
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel:PrimaSol Serra Garden (ex. Club Belinda)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

PrimaSol Serra Garden (ex. Club Belinda), Side, Turecko Anonym 2015-01-20 8.6 1 10 PrimaSol Serra Garden (ex. Club Belinda)

Celkem: 8,4 Jezdíme na dovolenou více jak 35 let ale při stále stoupajících požadavcích patří hotel Mesut mezi špičky pro turistu létajícího v...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jezdíme na dovolenou více jak 35 let ale při stále stoupajících požadavcích patří hotel Mesut mezi špičky pro turistu létajícího v letedle v turistické třídě. Nemusím psát anonymě protože jsem byl asi v jiném hotelu než slovenský anonym který si zakládá na kritice všech a všeho. Z toho co tam popisuje jsme nežažili nic a jde o holé výmysly jen pro své uspokojení. Dovolená super personál ochotný usměvavý a příjemný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vyšší než běžná, úklid denně, výměna ručníků a doplňování potřeb bylo super.

Strava
Naprosto bez připomínek. Ale bylo vidět u spousty turistů, že si sami nejsou schopni složit z předkládaných surovin sami jídlo. To bylo až groteskní jak se přehrabovali v jednotlivých a jediné si si dali byli hranolky a kuře to dokázali jís celý týden. No prostě zážitek.

Služby hotelu
Úklid super, obsluhy na barech bez problémů, ochota samý úsměv snaha vyhovět každému přání.

Pláž
Písek, moře teplé, vybavení pláže dostačující.

Anonym, 11.01.2015, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2014
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Mesut

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (6)

Mesut, Alanya, Turecko Anonym 2015-01-11 8.4 1 10 Mesut

Celkem: 9,6 Krasna rodinna dovolenka v hoteli s nadhernou plazou s pozvolnym vstupom. Vyhovoval nam bazenovy komplex s toboganmi. Ubytovani sme boli...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krasna rodinna dovolenka v hoteli s nadhernou plazou s pozvolnym vstupom. Vyhovoval nam bazenovy komplex s toboganmi. Ubytovani sme boli vo vilkach, ktore su kusok od hlavnej budovy. Personla ochotny, strava dobra. V hoteli su aj obchodiky s tureckym tovarom. Super animacie. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby moderne a pravidelne upratovane. Nechali sme ako vzdy upratovacke nejake drobne a izba bola vzdy perfektne poupratovana.

Strava
Kedze sme boli s malymi detmi, mali sme all inclusive. Strava chutna, pestra ako uz v Turecku byva zvykom. Pocas letnych mesiacov bolo v hoteli vela ludi, tak sme chodili na vecere neskor a mali sme dostatocny vyber a restauracia bola kludnejsia.

Služby hotelu
Personal ochotny, sluzby na dobrej urovni danej kategorie.

Pláž
Plaz je naozaj krasna, pieskova, pozvolny vstup do more. More je cistucke a clele pobrezie clenite, takze oblast je to naozaj jedinecna a ina ako v Antalyi. Krajina zelena a velmi prijemne klima.

Anonym, 09.01.2015
Oblast: Turecko Turecko, Egejská Riviéra, Hotel:Onyria Claros Beach & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Onyria Claros Beach & Spa, Egejská Riviéra, Turecko Anonym 2015-01-09 9.6 1 10 Onyria Claros Beach & Spa

Celkem: 8 Vzhledem k podzimnímu termínu, ceně a skvělému počasí a moři - naprostá spokojenost. Je však velmi důležité se absolutně vyhýbat...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k podzimnímu termínu, ceně a skvělému počasí a moři - naprostá spokojenost. Je však velmi důležité se absolutně vyhýbat notorickým stěžovatelům, resp. je hned poslat do ........ Pravidelná každodenní večerní soutěžní show v prostoru na pláži byla příjemným zpestřením pobytu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita pokoje odpovídala nabídce - moderní vybavení, frekvence úklidu a výměna ručníků dle našeho požadavku .....ti co si stěžují, asi nevěděli, že úklid se volil pomocí jednoho spínače a ručníky se hodily na zem..... všeobecně ženám vadilo, že v koupelně byla jen pevná vrchní sprcha bez ruční hadicové a u zrcadla úsporné ledkové osvětlení - přitom v pokoji bylo pro "matlání xichtu" velké zrcadlo se stolkem a skvělým osvětlením .......

Strava
Oproti stravovacím zvyklostem v Čechách byla strava velmi pestrá, pokud ji člověk pestrou chtěl mít....a nebral si jenom stále to samé a bral si také pestrou zeleninu a různé studené saláty. Již tradičním negativem je nenažranost azbukou hovořících hostů, kdy nanosí na stůl co se na něj vejde a pak polovinu toho tam nechají... vyhnout se tomu dá jednoduše, že si vybíráte spolustolovníky, kteří vám vyhovují ..... místa v jídelně bylo vždy dost. Bary na pláži, u bazénu a v jídelně vždy v provozu dle časového rozpisu.

Služby hotelu
S tureckým delegátem s 13ti letým pobytem v ČR naprostá spokojenost, zajistil požadované výlety a byl vždy v dosahu účastníkům zájezdu. Jiných služeb jsme nepožadovali, pouze postel, jídlo, pití a moře ....

Pláž
Délka vstup na pláž tunelem naprosto vyhovující.... když je v nabídce pláž kamínková, tak tam nemohu očekávat bílý písek.....lehátka jsou staršího data v přijatelném množství, ale deštníky nepokrývaly požadavky - hodně poničené... moře čisté, kamenité a vlny patří k moři.....

Petr C., 08.01.2015, Datum pobytu: 30.9. - 10.10.2014
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Happy Elegant

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 4 fotografie

Happy Elegant, Alanya, Turecko Petr C. 2015-01-08 8 1 10 Happy Elegant

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800