Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 9,4 Za mě nejlepší dovolená,na které jsem byla. Vřele doporučuji,opravdu nemám co vytknout a to jsem toho procestovala hodně.příští rok se na...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za mě nejlepší dovolená,na které jsem byla. Vřele doporučuji,opravdu nemám co vytknout a to jsem toho procestovala hodně.příští rok se na toto místo hodlám vrátit.:-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel po celkové rekonstrukci,vše nové,čisté,útulné

Strava
Spousta zeleniny,různé dresingy,kdo je masožravec,tak možná bude strádat,ale maso bylo každý den -jeden druh,a ryba za pobyt 5krát. takže opravdová spokojenost

Služby hotelu
Na hotelu velice příjemný personál

Pláž
pláž 1min chůze,jediná chybička - moře by zkraje mohlo být čistší,ale žádná katastrofa

Pavlína Háze, 30.06.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Kleopatra Life

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kleopatra Life, Alanya, Turecko Pavlína Háze 2015-06-30 9.4 1 10 Kleopatra Life

Celkem: 7,8 Velmi pěkná dovolená, možnosti fakultativních výletů dostatečná, ze které lze velmi dobře vybrat dle zájmů.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pěkná dovolená, možnosti fakultativních výletů dostatečná, ze které lze velmi dobře vybrat dle zájmů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl vybaven pěkně, měli jsme problém s klimatizací, kterou se personálu asi napotřetí (cca po 5 hodinách) podařilo vyřešit. Nedostatkem bylo, že ve společné koupelně se záchodem nebylo větrání (což by asi mělo být jako standard).

Strava
Co se týče stravy, tak asi dosud nejlepší za celou dobu, co cestujeme po světě, absolutně bez výčitky - samé superlativy.

Služby hotelu
Od recepce po pokojský personál a služby stravovací - příjemné.

Pláž
Pláž písečná, pěkná, při vstupu do vody oblázky a strmější, což dělalo trochu problém, ale voda čistá, šnorchlování na blízkém útesu velmi pěkné. Služby na pláži v pohodě.

Jaromír Tesárek, 30.06.2015, Datum pobytu: 17.6. - 27.6.2015
Oblast: Turecko Turecko, Turecká Riviéra, Hotel:Ganita Holiday Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Ganita Holiday Club, Turecká Riviéra, Turecko Jaromír Tesárek 2015-06-30 7.8 1 10 Ganita Holiday Club

Celkem: 8,6 Dovolená byla báječná. Počasí vyšlo skvěle. Služby v hotelu výborné. Doporučujeme

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla báječná. Počasí vyšlo skvěle. Služby v hotelu výborné. Doporučujeme Zobrazit celou recenzi

Stanislav H., 30.06.2015, Datum pobytu: 18.6. - 25.6.2015
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel:Süral Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Süral Hotel, Side, Turecko Stanislav H. 2015-06-30 8.6 1 10 Sural

Celkem: 10 Dovolená velice kvalitně organizovaná ,byla jsem v tom hotelu už podruhé a budu se tam vracet,velice výborná lokalita i pro děti,klidné...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená velice kvalitně organizovaná ,byla jsem v tom hotelu už podruhé a budu se tam vracet,velice výborná lokalita i pro děti,klidné místo,dobré nákupy,služby a ubytování na 100% úrovni,všem doporučui. Zobrazit celou recenzi

Dagmar Martinů, 30.06.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Krizantem

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Krizantem, Alanya, Turecko Dagmar Martinů 2015-06-30 10 1 10 Krizantem Alexandria Club

Celkem: 5,6 V dnešní neklidné době - pocit bezpečí , klidu, vyhovující počasí , teplá čistá voda v moři , písečná pláž. Jinak služby odpovídaly ceně .

 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
V dnešní neklidné době - pocit bezpečí , klidu, vyhovující počasí , teplá čistá voda v moři , písečná pláž. Jinak služby odpovídaly ceně . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj podprůměrný, starý nábytek, špatný dostup ke skříni , malá televize jako z 60 let, hrozný zápach plísně. Recepce neakceptovala prosbu o výměnu pokoje.

Strava
Široký výběr , jídlo bylo k dispozici prakticky non-stop , dětský jídelniček

Služby hotelu
úklid a výměna ručníků , osušek denně

Pláž
pláž písčitá i když ve vodě místy větší kameny, dostatek lehátek a slunečníků. Větší vlny (nejsou vlnolamy), takže pro děti nebylo to ideální.

Galina M., 30.06.2015, Datum pobytu: 17.6. - 27.6.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Krizantem

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Krizantem, Alanya, Turecko Galina M. 2015-06-30 5.6 1 10 Krizantem Alexandria Club

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800