Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 990 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 990 Kč

Nejnovější recenze Turecko

22.09.2014 - Ivana D. - Přečteno: 11× - Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2014

 • Celkem: 3,4
 • 3,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 2 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Až na první den pobytu, který jsme strávili v jiném ,horším hotelu, proběhla naše dovolení celkem dobře. Přemísťováním z hotelu do hotelu jsme přišli o jeden den dovolené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pro 3 osoby byl prostorný, nábytek starší a neudržovaný. Balkónek opravdu velmi malý. V koupelně s WC byla neustále na zemi voda - zřejmě někde tekl sprchový kout.Úklid - zametení podlahy a vytření vody v koupelně. Za celou dobu pobytu nebyly vyměněny ručníky ani osušky.

Strava
Strava byla docela dobrá, hodně zeleniny a sýrů.Z ovoce byl jen meloun, nebo pomeranče.Na snídani místo másla servírovali v míse nakrájený nějaký tuk.

Služby hotelu
Na všechno mají čas, ráno u snídaně nebyl několikrát v provozu kávovar (nebyl včas zapnutý a čekalo se až se ohřeje voda), chyběly čisté lžíce, lžičky,hrnečky,sklenice.

Pláž
K pláži to byl opravdu kousek, lehátka na pláži pro náš hotel byla už v půl 8 všechna obsazena, voda čistá bylo vidět na dno, které bylo pokryto nedopalky od cigaret. Pláž byla neudržovaná, plná nedopalků, papírku, pet. lahví, brček a pod.

Sun Club Bodrum, Bodrum, Turecko Ivana D. 2014-09-22 3.4 1 10 SUN CLUB HOTEL

22.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2014

 • Celkem: 8,8
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Se zájezdem jsme byli velmi spokojeni a myslím , že nebylo co vytknout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování perfektní , všude čisto na pokoji , na chodbách , v jídelně , u bazénu prostě super.

Strava
Strava výtečná a kuchaři se moc snažili i u grilů venku a vše zvládali s úsměvem.

Služby hotelu
Služby v hotelu neměli chybu a neshledal jsem jedinou závadu , kterou bych mohl vytknout.

Pláž
Přístup na pláž bezproblémový , tady mám snad jedinou výtku a to na pláži lehátka byla některá polámána nebo bylo potrhané čalounění. Okolo pláže se moc šnorchlovat nedá , ale jinak čistota moře a pláže dobré.

Alaiye Resort & Spa, Alanya, Turecko Anonym 2014-09-22 8.8 1 10 hodnocení hotelu

22.09.2014 - Iva M. - Přečteno: 14× - Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo perfektní, není co vytknout. Snad jen všudypřítomní Rusové. Ale jimi jsme si dovolenou nenechali zakazit. Prostředí bylo nádherné, klidně bych se sem vrátila znovu. Nechápu recenze, které jsem si přečetla před odjezdem, kde někteří kritizovali jídlo, ubytování i pláž. Už tedy nevím, co by kdo chtěl. Jídla bylo tolik a tak rozmanité, že si musel vybrat každý. I když se přišlo na večeři či oběd později, vždy bylo hodně jídla na výběr. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pěkný, čistý, denně probíhal úklid, výměna ručníků. Bar někdy nedoplnili, ale když jsme si řekli, napravili to.

Strava
Strava výborná, rozmanitá,nemám co bych vytkla.

Služby hotelu
Vše v pořádku, snad jen, že si obsluha všímala nejdříve ruských turistů, pak jsme přišli na řadu až my Češi. Ale řešili jsme to tím, že jsme si pro pití chodili sami a nečekali, až nás někdo obslouží.

Pláž
Čistá, někdy se stávalo, že ráno nebyly uklizené skleničky na stolcích u lehátek. Ale zase nechápu, že když si někdo přinese na pláž jídlo nebo pití, tak že si to po sobě neuklidí.

Sherwood Club Kemer, Turecká Riviéra, Turecko Iva M. 2014-09-22 10 1 10 Sherwood Club Kemer

22.09.2014 - Anonym - Přečteno: 15× - Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2014

 • Celkem: 7,6
 • 5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo úrovni hotelu, jako plus hodnotím klimatizaci zdarma.

Strava
Na výběr byly sice dva druhy masa, ale zato VYNIKAJÍCÍ! Většinu dní se grilovalo venku, na výběr bylo spoustu salátů, dezertů a ovoce. S jídlem žádné problémy, ani zdravotní:) Možná by někomu mohlo vadit, že byla jednostranná příloha. Většinou rýže, byla ale dobrá.

Pláž
Pláž čistá, voda teplá a měla nádhernou barvu. V září tam ani nebylo tolik lidí, takže bylo plno místa.

Sara, Alanya, Turecko Anonym 2014-09-22 7.6 1 10 Sara Hotel

22.09.2014 - Roman Málek - Přečteno: 15× - Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2014

 • Celkem: 6,6
 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Levnější dovolená, solidní počasí ještě v září. Za uvedené ceny slušné služby. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování solidní, čisto.

Strava
Strava dobrá. Večeře, zejména saláty velmi dobré. Pití v hotelu levnější než v restauracích.

Služby hotelu
Dobré služby.

Pláž
Kleopatra pláž: čistější voda, větší vlny, latí se lehátka, slunečníky a wc.

Pláž u přístavu: špinavá voda, horší služby. Je zde velmi pěkný bazén u pláže vedle přístavu za poplatek, včetně lehátka a slunečníku, pěkné a zdarma wc.

Ergün, Alanya, Turecko Roman Málek 2014-09-22 6.6 1 10 Hotel Ergun

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800