Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 480 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 480 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 8 Dovolenka bola super, všetko hodnotím pozitívne...Jediným negatívom je cesta z letiska do hotela, je dosť dlhá...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka bola super, všetko hodnotím pozitívne...Jediným negatívom je cesta z letiska do hotela, je dosť dlhá... Zobrazit celou recenzi

Anonym, 21.10.2016, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2016
Oblast: Turecko Turecko, Turecká Riviéra, Hotel:Pegasos Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pegasos Club, Turecká Riviéra, Turecko Anonym 2016-10-21 8 1 10 SUNTOPIA PEGASOS CLUB

Celkem: 9,8 Vše fungovalo jak mělo. Odlet z Vídně i přes parkování na letišti naprosto v pořádku. Na polovinu října i nádherné počasí, teplota...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše fungovalo jak mělo. Odlet z Vídně i přes parkování na letišti naprosto v pořádku. Na polovinu října i nádherné počasí, teplota vzduchu okolo 28°, moře asi 27°. Dokonalé počasí, dokonalá dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
I když se nejedná o luxus, ubytování bylo velmi pěkné, čisté. Denně prováděný úklid s výměnou ručníků a jednou za 3 dny výměna ložního prádla. Asi jsme měli i trochu štěstí, balkon s výhledem na moře a klimatizace se v noci nemusela zapínat (teplota asi 22°).

Strava
Strava pestrá a v dostatečném množství obzvlášť pro milovníky zeleniny. Já jsem spíš masožravec a vždy jsem si vybral. Grilovaná kuřata, smažené ryby, maso na roštu. Množství zákusků a dortů, na můj vkus až moc sladkých, dostatek ovoce.

Služby hotelu
Studené nealko nápoje po celý den, džusy opět přeslazené - možnost ředit si je vodou. Automaty na kávu na několika místech k dispozici po 24 hodin.

Pláž
Bylo mi trochu líto těch, kteří bydlili v pěti hvězdičkových hotelích na druhé straně dálnice a aby se dostali na pláž musely přes podchody či nadchody. Když jsem vyšel z našeho hotelu byl jsem u bazénu (celkem jich bylo 7) a když jsem ušel přibližně 50 metrů, byl jsem na pláži. Místy písek, někde trochu oblázky, ale vstup do moře dobrý. Ideální.

Pavel Navrátil, 21.10.2016, Datum pobytu: 7.10. - 17.10.2016
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Club Turtas

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Club Turtas, Alanya, Turecko Pavel Navrátil 2016-10-21 9.8 1 10 Club Turtas

Celkem: Výborná dovolená, bezvadné počasí, milí lidé

Celkové shrnutí
Výborná dovolená, bezvadné počasí, milí lidé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v menších i větších 3 podlažních budovách rozesetých po výborně udržované zahradě.

Můj pokoj č.766 měl sice výhled na konečnoui stanici lanovky na vrcholu Tachtali, ale též na zázemí vedlejšího hotelu.

Občas zápach z kanálu. Jinak pokoj i balkon poměrně veliký, sítě na okně i balkonových dveří, i když byla téměř absence hmyzu. TV s několika německými, ruskými, polskými, tureckými i fr. programy včetně místního hotelového okruhu. Za zmínku též stojí elektronický sejf v ceně a doplňování lednice nápojemi.

Pro hendikepované je nutnost ubytování v přízemí.

Strava
Zde není co dodat, jídlo se podávalo v několika objektech po celý den. Zákusky, zmrzlina, různé speciality, rozmanité nápoje k dispozici v neomezeném množství, ovoce v koších i na pláži a plážovém molu. Zvláštní pozornost si též zasloužil centrální bar, kde byli schopni namíchat různé nápoje

Služby hotelu
Zvláště příjemné bylo zapůjčení ručníku na pláž či bazénu zdarma každý den, lehátka v dostatečném množství, jak na pláži, tak u bazénů. V areálu fitnes, kulečníky, stolní tenis, minigolf, školka, dětský lunapark, obchody atd.

Vyzdvihl bych též množství a čistotu toalet, ochotu a pracovitost zaměstnanců.

O zábavu bylo postaráno v místním divadle, před barem, či na pláži

Pláž
Oblázkopísčitá široká pláž s výborným přístupem, žádné podvodní kameny, či ostrá skaliska, další přístup byl z mola po schůdkách. Zvlášť výborné byly plovoucí ostrůvky a nafukovací atrakce. Na pláži se nacházel též stánek s nabídkou vodních sportů. Všude dostatek sprch, i zvlášť na nohy.

Jaroslav Dušek, 20.10.2016, Datum pobytu: 6.10. - 17.10.2016
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Simena Sun Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 1 fotografie

Simena Sun Club, Kemer, Turecko Jaroslav Dušek 2016-10-20 Sinema Sun Club

Celkem: 7,4 hotel neodpovida 5 hvezdy,dal by max 4 hvezd.

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
hotel neodpovida 5 hvezdy,dal by max 4 hvezd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
kamerierky se staraly,jsem spokojeni

Strava
zadni asortiment.

Služby hotelu
recepce,nic moc,servis dobri,cesnici se velmi starali.

Pláž
supr,cisti,pohoda.

Nedzmedin Mamuti, 20.10.2016, Datum pobytu: 8.10. - 15.10.2016
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Lycus Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lycus Beach, Alanya, Turecko Nedzmedin Mamuti 2016-10-20 7.4 1 10 LYCUS BEACH

Celkem: Perfect

Celkové shrnutí
Perfect Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super

Strava
Top

Služby hotelu
Perfect

Pláž
Super

Martin S., 20.10.2016, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Turecká Riviéra, Hotel:Sea Planet

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sea Planet, Turecká Riviéra, Turecko Martin S. 2016-10-20 Sea Planet Resort and Spa

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622