Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 5 480 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 5 480 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

10

Krásná dovolená

16.04.2014 - Anonym - Přečteno: 104× - Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Minulý týden jsme se vrátili z hotelu Arcanus a byla to naše nejlepší dovolená, na které jsme kdy byli. I přesto, že ještě nezačala letní sezóna, fungoval hotel na 100%, zaměstnanci se opravdu vzorně starali. Rádi se sem znovu vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxusní pokoje po rekonstrukci, ještě voněly novotou.

Strava
Měli jsme ultra all inclusive, velmi bohatá a chutná strava. Určitě doporočuji i velkým jedlíkům.

Služby hotelu
Dostatek sportu i zábavy. Animátoři nevtíraví, zajímavé večerní programy.

Pláž
Krásná široká pláž s pískem přímo u hotelu, dostatek lehátek i slunečníků.

10

Club Turtas

14.04.2014 - Anonym - Přečteno: 82×

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
V TOMTO HOTELU CLUB TURTAS JSME BYLI LONI S MANŽELEM NA DOVOLENÉ. TENTO HOTEL MŮŽEME VŘELE DOPORUČIT, BYLI JSME NADŠENI, TOHLE BYLA PRO NÁS KRÁSNÁ DOVOLENÁ. V TURECKU JSME JIŽ BYLI NĚKOLIKRÁT, ALE V TOMTO HOTELU POPRVÉ, UBYTOVÁNÍ BYLO SUPER. ZAHRADA KDE JE TENTO HOTEL POSTAVEN, JSME BYLI UNEŠENÍ, PŘEKRÁSNÉ OKOLÍ. U STROMŮ PŘIVÁZANÉ HOUPACÍ SÍTĚ NA RELAXOVÁNÍ, PLNO KRÁSNÝCH STROMŮ, VÍCE BAZÉNŮ, JEDEN BAZÉN OÁZA TAM BYL OPRAVDU KLID. BAZÉNY PRO MALÉ DĚTI, PLÁŽ U MOŘE TAKÉ SUPER, PROSTĚ NÁDHERA. SE SLUŽBAMI JSME TAKÉ BYLI VELICE SPOKOJENI, VŠUDE VELICE ČISTO, VŠUDE KOLEM SE O TO TAKÉ STARALI ZAMĚSTNANCI OD RÁNA DO VEČERA. NEMŮŽEME SI NA NIC STĚŽOVAT, V RESTAURACI SUPR OBSLUHA, JÍDLO BYLO VYNIKAJÍCÍ, NA PLAŽI TÉŽ JÍDLO A NÁPOJE SUPER ,,NA PLÁŽÍCH ČISTO ,LEHÁTKA TAKÉ V POHODĚ ,,PROSTĚ DOVOLENÁ BYLA SUPER.... OD HOTELU PŘES ULICI V KONAKLI TRŽNICE , KDE SI NAKOUPÍTE CO POTŘEBUJETE. TATO DOVOLENÁ V NÁS ZANECHALA KRÁSNÝ POCITY A PROTO SE SEM RÁDI LETOS VRÁTÍME A BEREME SEBOU SVÉ PŘÁTELE A SYNA S MANŽELKOU. JIŽ SE NEMŮŽEM DOČKAT ....O SVÉ ZÁŽITKY SE RÁDI TADY ZASE PODĚLÍME. PŘEJEME VŠEM KRÁSNOU DOVOLENOU..... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
UBYTOVÁNÍ SUPER, VŠUDE ČISTO.

Strava
JÍDLO BYLO VYNIKAJÍCÍ, VŠEHO DOST A CHUTNÉ, OVOCE PLNO, I ZELENINY PEČIVO TAKÉ A SLADKÉ ZÁKUSKY VYNIKAJÍCÍ... PROSTĚ OD SNÍDANÍ PO VEČEŘE JSME BYLI SPOKOJENI, GRILOVÁNÍ TAKÉ SUPER, KEBAB I GRILOVANÉ RYBY...MY JSME SI TO OPRAVDU UŽÍVALI A ŽE JSME JIŽ V TURECKU NA DOVOLENÉ BYLI NĚKOLIKRÁT, ALE DO TOHOTO HOTELU JSME SI ŘEKLI, ŽE MUSÍME JEŠTĚ JEDNOU JET......A TO SE NÁM JEŠTĚ NESTALO, ABY JSME JELI DO STEJNÉHO HOTELU.....

Služby hotelu
SLUŽBY HOTELU BYLI TAKÉ MOC DOBRÉ NEMĚLI JSME ŽÁDNÝ PROBLÉM.

Pláž
PLÁŽ BYLA ČISTÁ, LEHÁTKA VŽDY VOLNÁ. MOŘE SUPR!!!! A RESTAURACE U PLÁŽE TAKÉ PARÁDA, U BAZÉNŮ TAKÉ SUPR VŠUDE OBČERSTVENÍ NÁPOJE TAKÉ.

9,4

Hotel Meryan

14.04.2014 - Vlastimil Matýsek - Přečteno: 50× - Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2014

Ubytování: 8,5 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Můj dojem z Turecka je velice pozitivní, Turecko jsem navštívila poprvé a velice se mi tam líbilo - okolí, lidé, celková atmosféra. Turecko se stalo moji další oblíbenou destinaci k dovolené a všem vřele doporučuji!!!!!

Nicméně musím zmínit, že dovolená nezačala zrovna pozitivně. V den odletu jsme se dopoledne dozvěděli, že naše letadlo má poruchu, ale přitom letělo???, ale my jsme byli nuceni letět na dovolenou do Turecka přes Norsko a to s mezipřistáním v Oslo, kde přistoupili další cestující, takže let trval cca 8hodin. Pak následoval transfer do hotelu a časový posun 1 hodina vpřed, takže na hotel jsme se dostali až v 5h 45min ráno. Měli jsme zaplacených 7 nocí, ale ve skutečnosti jsme strávili v hotelu pouhých 6 nocí,........ale s tím si CK hlavu zřejmě neláme a žádnou kompenzaci jsme zatím neobdrželi ani návrh.......

Co se týče internetu zdarma, tak jsme se dozvěděli, že se nás to netýká, protože máme zaplacenou polopenzi. Přitom jsme si kupovali zájezd, kde bylo uvedeno, že je internet zdarma!!!! a nic o tom, že kdo si koupí polopenzi, tak si jej musí připlatit. Dejte si na to pozor, protože to má cestovka mylně v nabídce uvedené. Ten kdo nemá all inclusive, tak si musí za internet připlatit!!!

Naštěstí jsme se nedali a delegátka celou záležitost prověřovala a s hotelem nám internet vykomunikovala a měli jsme jej nakonec zdarma. Naštěstí mají Ck takovou úžasnou delegátku jakou byla paní Lucie, kterou musím velice po všech stránkách pochválit!!!!!

Hotel Meryan patřil se svými 5-ti hvězdičkami k opravdu luxusním hotelům. Co se týče čistoty, stravy, služeb, bazénu, pláže, ochoty personálu vše hodnotím na 1*

Velkou výtku mám akorát k odhlučněnosti pokojů. Vše bylo na pokojích slyšet a to co se děje ve vedlejším pokoji i na chodbě. Každé dveře od pokoje byly kratší a měly dole mezeru. Mezera mezi dveřmi a podlahou byla cca 5cm, což už je opravdu hodně.

Velice bych přivítala vyhřívaný bazén, který mi v hotelu chyběl. Venkovní bazén teplota cca 22°C, moře 20°C a vnitřní bazén 25°C. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Meryan patřil se svými 5-ti hvězdičkami k opravdu luxusním hotelům. Co se týče čistoty, stravy, služeb, bazénu, pláže, ochoty personálu vše hodnotím na 1*

Velkou výtku mám akorát k odhlučněnosti pokojů. Vše bylo na pokojích slyšet a to co se děje ve vedlejším pokoji i na chodbě. Každé dveře od pokoje byly kratší a měly dole mezeru. Mezera mezi dveřmi a podlahou byla cca 4cm, což už je opravdu hodně.

Velice bych přivítala vyhřívaný bazén, který mi v hotelu chyběl. Venkovní bazén teplota cca 22°C, moře 20°C a vnitřní bazén 25°C.

Strava
Výborná i co se týče pestrosti, obsluhy, výzdoby, ochoty personálu apod.

Služby hotelu
I když jsme je plně nevyužívali, tak je hodnotím pozitivně.

Pláž
Velká spokojenost.

9,8

Arcanus Side Resort - Akce

14.04.2014 - Eva Marešová - Přečteno: 83× - Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 9 Cena: 10

Celkové shrnutí
Dovolená supr !!! Jeli jsme si jen tak odpočinout na týden za sluníčkem a udělali jsme dobře. Naše hlavní dovolená v létě nás teprve čeká a kdyby byla alespoň z 50% tak skvělá jako tato, budeme moc rádi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel opravdu na úrovni, služby skvělé. Všeho dostatek. Pokoje čisté, denně výměna ručníků + úklid.

Strava
Strava byla pestrá, denně ryby, maso, plno zeleniny a sýrů, prostě každý si mohl vybrat podle chuti. za ten týden ani nebylo možné vše ochutnat.

Služby hotelu
Služba hotelu dobrá, kdo umí anglicky nebo německy, je to velká výhoda.

Pláž
Na pláži dostatek lehátek, pláž velká, poměrně čistá / čistila se denně od řas/. Čechů je tam málo, hodně němců, švédů,holanďanů. Velice slušná a klidná klientela.

8,8

Aska Washington

08.04.2014 - Miloš V. - Přečteno: 99× - Datum pobytu: 21.3. - 28.3.2014

Ubytování: 8,5 Strava: 10 Okolí: 7 Cena: 10

Celkové shrnutí
Super stravování a vynikající ochotný personál hotelu. Krásná botanická jídelna a kavárna. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfekt pokoj a denní úklid. Závadou byla silně hlučící klimatizace, která nešla vypnout i přes reklamaci na recepci.

Služby hotelu
Bezva welness, sauna bazén,masáže.

Pláž
Byli jme v březnu 25Cel. slunečno a na pláži pár lidí a neuklizená pláž.

Všechny recenze Turecko

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná