Dovolená Turecko 2015 | Invia.cz

Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 3 750 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 3 750 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 8,6 dobrý

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 3 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmydobrý

Strava
spokojený

Služby hotelu
spokojený

Pláž
nespokojení

Václav Burián, 08.10.2015, Datum pobytu: 9.9. - 19.9.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Lioness

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lioness, Alanya, Turecko Václav Burián 2015-10-08 8.6 1 10 Lioness

Celkem: 7,6 Dojem z dovolené dobrý.

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dojem z dovolené dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jeli jsme na dovolenou dva a dostali jsme pokoj pro tři, nevím proč?

Strava
Ke stravě nemám žádné připomínky.

Služby hotelu
Vcelku dobrý.

Pláž
Přístup na pláž výborný, přístup do moře velmi pozvolný z kraje dost kamenitý.

Dagmar B., 08.10.2015, Datum pobytu: 28.9. - 5.10.2015
Oblast: Turecko Turecko, Bodrum, Hotel:Parkim Ayaz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Parkim Ayaz, Bodrum, Turecko Dagmar B. 2015-10-08 7.6 1 10 PARKIM AYAZ

Celkem: 6,6 4* jsou reálně spíše 3*. Prostředí hotelového komplexu je příjemné, ale okolí za moc nestojí. Využili jsme hotel spíše jako základnu pro...

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 3 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
4* jsou reálně spíše 3*. Prostředí hotelového komplexu je příjemné, ale okolí za moc nestojí. Využili jsme hotel spíše jako základnu pro fakultativní výlety, za které si ale samozřejmě připlatíte. V rámci poměru cena-výkon byl zálezd víceméně OK. Připravte se na neskutečný nepořádek v oblasti poloostrova Bodrum - pet lahve, pytle s odpadky, vany, pračky, zkrátka různé harampádí a odpad. To, co jsme zvyklí vyhazovat nebo vozit na skládku, Turci odhazují do přírody. A to bohužel i v okolí hotelu a na plážích. Zpočátku převažovalo spíše zklamání, ale dá se najít i to hezké. Nakonec se nám ani nechtělo domů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je čisté, denně je prováděn úklid pokojů i prostor hotelu, nikde nebyla žádná špína. Pokojíky jsou spíše menší, skromné. Voda není pitná, musí se tedy chodit na recepci nebo do restaurace či k bazénu s pet lahví nebo jinou nádobou. Hotelová zahrada je krásná - palmy, banánovníky, keře, spoustu zeleně. Hotelový komplex (nevelký, spíše rodinný) už nějaký ten pátek stojí a při bližším ohledání je to znát, ale neměli jsme bůhvíjaké očekávání a nároky, takže s ubytováním spokojenost.

Strava
Strava (v našem případě AI) byla takřka dokonalá. Bohaté snídaně i pozdní snídaně ve formě teplého (polévka, vejce, párky, grilovaná rajčata, rozpékané sladké i slané pečivo) a studeného (salámy, sýry, ovoce, zelenina, saláty, olivy...) bufetu. Káva, čaj, džusy, voda. Oběd podobně bohatý, i když v rámci teplých jídel byl výběr z cca 5 ohřívaných loren (obvykle maso, masová směs, místní speciality), příloha rýže a těstoviny, místy gratinované brambory aj. Opět rozmanité saláty, takže si každý vybere. Sladká tečka je spíše vykřičníkem a nebyla šance ani vše ochutnat. Odpolední snack je trochu slabší - hranolky, karbanátky, zelenina. Podvečerní dezert jsou vlastně jen sušenky a buchty, žádný velký výběr. Večeře je podobná obědu vč. sladkého a zmrzliny. Strava prostě téměř perfektní.

Služby hotelu
Služby byly obecně v pořádku. Po příletu na nás čekala delegátka a autobus, který nás dovezl až k hotelu. Bohužel jsme zrovna vychytali odpolední špičku v Bodrumu, takže cesta z letiště trvala asi 2h namísto slíbených 75min. Recepční neuměla bůhvíjak dobře anglicky, ale vždy jsme se domluvili. Ač byly na dveřích štítky kreditních karet, bylo nám sděleno, že je možné platit pouze v hotovosti. Naopak prasklou žárovku přišel zaměstnanec opravit do 10min od signalizace defektu. Vodní bar byl v době našeho zájezdu zavřený. Posilovna spočívala v několika polorozpadlých strojích a pár činkách, které nebyly ani symetricky vyplněné pískem. Tedy spíše parafráze na fitko. Ale kdo chce pohyb, může běhat, plavat v moři či bazénu, který má asi 20m na délku a hloubku odhadem 180cm. Odpoledne funguje u poolu bar a hraje poměrně hlasitá hudba různých stylů, zejm. tanečního, což ne každému asi vyhovuje.

Pláž
Pláž se nachází pár desítek metrů od hotelu. Ta je uzavřena jako soukromá. Kolem ní vede místní komunikace, v odpoledních hodinách poměrně rušná. Moře je mělké, pláž písečná (molo beton). Na pláži bar s nealko nápoji a kávou. Okolí pláže je nevzhledné (silnice, hluk, odpadky). Ve směru na Akyarlar je asi po 500m mnohem hezčí pláž, ze které budete mít nesrovnatelně lepší dojem. Koupání bylo nejhezčí na nedalekém (4km) Kosu, kam se dá dopravit přes cestovku, příp. po vlastní ose (přístav Bodrum/Turgutreis, kam se dá dopravit za pár euro Dolmuší). Také se nám líbilo koupání na plážích v rámci výletu lodí podél jižního pobřeží Bodrumského poloostrova. Ale pláž u hotelu nedoporučujeme.

Tomáš Tesař, 08.10.2015, Datum pobytu: 28.9. - 5.10.2015
Oblast: Turecko Turecko, Bodrum, Hotel:Golden Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Golden Beach, Bodrum, Turecko Tomáš Tesař 2015-10-08 6.6 1 10 "GOLDEN" BEACH

Celkem: 8,4 Výborný pdpocinek

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborný pdpocinek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobre

Strava
Vyborna

Služby hotelu
Uklid pokoje a prostor na chodbách dosti zaostaval... problém byl též s připojením na wifi..

Pláž
Cista

Hana K., 08.10.2015, Datum pobytu: 28.9. - 5.10.2015
Oblast: Turecko Turecko, Bodrum, Hotel:Armonia Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Armonia Holiday Village, Bodrum, Turecko Hana K. 2015-10-08 8.4 1 10 ARMONIA HOLIDAY VILLAGE

Celkem: 7 Daleko od plaze,inak v pohode.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Daleko od plaze,inak v pohode. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pekna

Strava
Dobra

Pláž
Plaz bola daleko od hotela. Bol som nepravdivo informovany,ze hotel je 4min. _ od plaze. Manzelka bola po infarkte _/to v agenture vedeli _ lebo som pre to prekladal zajazd/ _ mala problem chodit na plaz!!! Plaz bola slabo udrziavana & na plazi bol obmedzeny vyber obcerstvenia.

Jan S., 08.10.2015, Datum pobytu: 22.9. - 3.10.2015
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel:Seher Sun Palace Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Seher Sun Palace Resort & Spa, Side, Turecko Jan S. 2015-10-08 7 1 10 Seher Sun Palace Resort & SPA

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800