Dovolená Turecko 2015 | Invia.cz

Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 5 480 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 5 480 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 9 Velmi dobrý hotel, lepší než některé 5*.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý hotel, lepší než některé 5*. Zobrazit celou recenzi

František O., 24.11.2015, Datum pobytu: 7.10. - 18.10.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Club Dizalya

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Dizalya, Alanya, Turecko František O. 2015-11-24 9 1 10 Hotel Club Dizalya

Celkem: 9,6 Krásna dovolenka.Dopracujem všetkým.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásna dovolenka.Dopracujem všetkým. Zobrazit celou recenzi

Marta O., 24.11.2015, Datum pobytu: 11.11. - 21.11.2015
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel:Port Side Hotel Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Port Side Hotel Resort, Side, Turecko Marta O. 2015-11-24 9.6 1 10 Port Side Resort

Celkem: 5,4 dobré

 • 6 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
dobré Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vybavení nic moc ,příliš hlučné okolí

Strava
v hotelu mohla být lepší, jinak dobré

Služby hotelu
ochotný personál

Jiřina K., 23.11.2015, Datum pobytu: 13.11. - 18.11.2015
Oblast: Turecko Turecko, Istanbul, Hotel:Kumkapi Konagi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kumkapi Konagi, Istanbul, Turecko Jiřina K. 2015-11-23 5.4 1 10 kumkapi

Celkem: 9,4 Naprosto úžasná dovolená. Hotel leží na okraji vesničky Ozdere, v nejbližším okolí jsou vilky, mezi kterými je krásná procházka. Můžete...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto úžasná dovolená.

Hotel leží na okraji vesničky Ozdere, v nejbližším okolí jsou vilky, mezi kterými je krásná procházka. Můžete jet dolmuši, místní autobusy, do centra Ozdere, kde jsou krámky a malé tržiště. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme pokoj v hlavní budově, krásný výhled do zahrady a na moře. Naprosto dostačující, jen skříň mohla být větší, část věcí jsme museli mít v kufru, do skříně se nevešly, ale to bylo to nejmenší. Úklid každý den, výměna ručníků také.

Strava
Se stravou jsme byli spokojeni, velký výběr všeho. Ke snídani slané a sladké pečivo, křupinky, marmelády, jogurty, zelenina, dělali volská oka, vaječné omelety.

Na obědy a večeře byl bohatý výběr teplého i studeného jídla, množství zeleniy a zeleninových salátů a úžasné moučníky. Skoro každý večer se grilovalo maso nebo ryby.

Odpoledne od 16.00 do 17.00 pekli takové štrůdly na slano, říkali tomu piza a byly vynikající.

U baru byl automat na kávu, postmix na džusy a vodu. Každý den dávali do lednice na pokoji 1,5 l láhev vody.

Služby hotelu
Personál milý a ochotný, služby vynikající. Všude čisto a pořádek.

Pláž
Pláž byla čistá, plně dostačující, každý den byl vstup do vody jiný, někdy byly kamínky, jednou víc, jednou míň, někdy byl vtup bez kamínků, podle toho co přineslo moře. Moře bylo také každý den jiné, někdy byly vlny, jindy bylo hladké jak prkno, opravdu úžasné.

Anonym, 22.11.2015, Datum pobytu: 21.8. - 4.9.2015
Oblast: Turecko Turecko, Egejská Riviéra, Hotel:Dogan Paradise Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pohled z dálky na hotel 28 fotografií

Dogan Paradise Beach, Egejská Riviéra, Turecko Anonym 2015-11-22 9.4 1 10 Dogan Paradise Beach

Celkem: 3,6 Turecko a tento hotel již nikdy více !!!!!!

 • 4 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Turecko a tento hotel již nikdy více !!!!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Při příjezdu jsme měli na pokoji osušky roztrhané, delegátkou cestovní kanceláře nám bylo řečeno, že je konec turistické sezóny - tak je to normální. I vyměněné osušky byly roztrhané. Koupelny nemají žádné větráky, žádné odvětrávání - zápach který jsme měli v koupelně po návratu z pláže, byl některé dny opravdu neúnosný - opět dle delegátky cestovní kanceláře je to běžné - žádné koupelny a WC v hotelích v Turecku nejsou odvětrávány.

Strava
Po jídle připravované v tomto hotelu jme měli po dvou dnech pobytu značné střevní potíže, silné křeče, průjmy a zvracení. Tento stav trval minimálně 4 dny. I v dalších dnech jídlo nic moc. Manželský pár, který zde travil dovolenou s námi skončil po "kvalitní stravě" tohoto hotelu ve zdravotnickém zařízení na "kapačkách" - pán i paní. Výpary z kuchyně byly cítit až do šestého patra kde jsme byli ubytováni. Kávové lžičky zde neznají, k míchání kávy, čaje si můžete vzít pouze dřevěné tyčinky. Na 4**** hotel opravdu prapodivné.

Služby hotelu
Úklid průměrný, jen když necháte Euro na stole je to lepší. Výměna osušek a ručníků se nekonala. Přesto, že dle informací delegátky měla výměna probíhat každé tři dny. Když jsme chtěli čistou osušku nebo ručník šli jsme za pokojskou, kterou jsme náhodou zastihli na patře.

Pláž
Přístup na pláž je přes zahradu hotelu, pláž písečná, přístup do moře dobrý.

Anonym, 22.11.2015, Datum pobytu: 23.9. - 4.10.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Caretta Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Caretta Beach, Alanya, Turecko Anonym 2015-11-22 3.6 1 10 Caretta Beach

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800