Turecko Turecko

Mapa - Turecká republika

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 3 980 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 3 980 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 7,6 Dovolená se nám líbila, jídlo dobré, pokoj čistý, pláž čistá, dobré bylo, že byla soukromá, tudíž tam chodili lidé pouze z hotelu.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, jídlo dobré, pokoj čistý, pláž čistá, dobré bylo, že byla soukromá, tudíž tam chodili lidé pouze z hotelu. Zobrazit celou recenzi

Amálie Fischerová, 27.04.2016, Datum pobytu: 10.9. - 18.9.2015
Oblast: Turecko Turecko, Egejská Riviéra, Hotel:Kadikale Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kadikale Resort, Egejská Riviéra, Turecko Amálie Fischerová 2016-04-27 7.6 1 10 KADIKALE RESORT

Celkem: 7,8 Na dovolenke sa nám páčilo, boli sme spokojní, cena zodpovedala službám. Odporúčam nenáročným :)

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolenke sa nám páčilo, boli sme spokojní, cena zodpovedala službám. Odporúčam nenáročným :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie sa nám páčilo aj keď možno by to chcelo zopár vylepšení, ale čo sa jedná čistoty, tak super.

Strava
Myslím, že každý si príde na svoje. Ponuka bola veľká. Odporúčam vyskúšať miestnu tureckú špecialitu - kebab

Služby hotelu
Milý, ochotný kolektív.

Pláž
Pláž bola čistá, pekná.

Simona M., 27.04.2016, Datum pobytu: 8.9. - 18.9.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Kleopatra Ada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kleopatra Ada, Alanya, Turecko Simona M. 2016-04-27 7.8 1 10 Kleopatra Ada

Celkem: 6 Uroven h sotela ako aj strava odpoveda hotelu 3*

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Uroven h sotela ako aj strava odpoveda hotelu 3* Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduche ale ciste

Služby hotelu
WIFI v areali hotela je na viac ako emailovenie prilis pomale

Pláž
Plaz ako aj kupanie v tejto oblasti v Side povazujem za najlepsie na tureckej riviere

Milan Hurbanic, 27.04.2016, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2015
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel:Vesta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vesta, Side, Turecko Milan Hurbanic 2016-04-27 6 1 10 VESTA

Celkem: 5,4 bazen u hotelu jsme moc nevyuzivali a chodili k moři, to však bylo spatne pristupne misty hodne skaly coz ve spojeni s velkymi vlnami je...

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
bazen u hotelu jsme moc nevyuzivali a chodili k moři, to však bylo spatne pristupne misty hodne skaly coz ve spojeni s velkymi vlnami je dost neprijemne. V blizkosti ping pongove stoly :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani prumerne.

Strava
Některé dny málo masa, jindy dostatek např. gyros. Zeleniny,ovoce i dortiku byl dostatek.

Anonym, 27.04.2016, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Arsi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Arsi, Alanya, Turecko Anonym 2016-04-27 5.4 1 10 ARSI HOTEL

Celkem: 9,6 Heaven Beach Resort je hotel typu 16+ vekovo. Odporúčam pre tých, ktorí si chcú naozaj oddýchnuť, personál skvelý a nedoterný, animačný...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Heaven Beach Resort je hotel typu 16+ vekovo. Odporúčam pre tých, ktorí si chcú naozaj oddýchnuť, personál skvelý a nedoterný, animačný tím taktiež, uvedomujú si, že ľudia si vybrali tento hotel hlavne kvôli oddychu, nehlučnému a nenútenému programu, žiadny detský krik a hluk, žiadne detské animácie, jemná hudba pri bazéne. Celkovo vynikajúca dovolenka v čistom a novom hoteli, s krásnymi izbami, vynikajúcim servisom, peknou plážou aj bazénom vonkajším, veľkým vnútorným, wellness centrom a veľkým fitness centrom. Absolvovali sme 15-dňovú dovolenku a nezunovalo sa, na oddych a relax vynikajúci hotel, udržiavaný s krásnou záhradou, určite dovolenka a hotel, nad ktorého opakovanou návštevou uvažujeme.

Fotogaléria hotela neklame, realita je rovnaká. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby čisté, nové, priestranné, nemám čo vytknúť, každý deň upratované, menené uteráky, niekoľkokrát za 15 dní menené aj posteľné oblečenie. Plochá zabudovaná TV s množstvom TV kanálov, veci na prípravu čaju a kávy, mini bar so sladkými nápojmi, minerálnou vodou, pramenitou vodou a pivom - dopĺňaný každý jeden deň pobytu.

Strava
Strava rozmanitá, za 15 dní, sa vymenila maximálne dva krát, čo je ale bežné. Všetko dopĺňané, na obed a večeru vždy nejaký tematický welcome drink s uvítaním šéfkuchára, 5 ala carte reštaurácií - za 15 dňový pobyt môžete navštíviť v rámci all inclusive dve - turecká, rybia, meditteran, japonská, talianska. Všetko čerstvé, pekne aranžované a priebežne dopĺňané. Na pláži plnohodnotná ala carte reštaurácia Vám počas celého dňa ponúkne snacky, obedy, alko aj nealko drinky. Úplná spokojnosť.

Služby hotelu
Personál hotelu je celkovo nápomocný, ústretový a milý. Animačný tím nedotieravý, slečny na recepcii hovorili plynulo po anglicky, nemecky (s kľudom sa v týchto jazykoch dohovoríte), samozrejme po slovensky nie, ale predsa ste v zahraničí, takže to nie je potrebné očakávať, ani ako pri obsluhe v reštaurácii či v animačnom tíme. Welcome drink v podobe šampanského vždy pri vchode do hotela, najete sa nonstop od rána do noci (aj polnočný bufet), jeden krát do týždňa organizuje hotel bezplatne plavbu po pobreží s večerou, dva krát do týždňa organizuje hotel autobusovú dopravu do večerného Side (bez poplatku, mimo cestovnej kancelárie ako plus pre svojich hostí), doprava do blízkeho nákupného centra a na ttrhy počas celého dňa bezplatne. Možnosť meniť si plážové uteráky bez poplatku každý jeden deň, dostatok lehátiek pri bazéne, na trávnatých plochách aj na pláži, bez poplatku, neskoré ranné cvičenie, aquagym, yoga, beach volejbal atd., fitness tréner nonstop vo fitness centre - nečakajte presviedčanie, nič nenútené - kvôli klientele a samotnému systému nastavenému v hoteli, večerné programy pri pláži každý večer, v bare príjemná hudba počas večera, taktiež možnosť navštíviť hotelovú diskotéku, požičať si stolové hry, časopisy a knihy (nečakajte slovenské).

Pláž
Pláž udržiavaná, čistá, voda príjemná, zmes malých a stredných kamienkov a piesku, nie sú nutné topánky do vody, ale pre citlivejších určite odporúčam. Servis na pláži OK, spomenutý v strave, dostatok lehátiek, súkromná pláž, pláže ostatných dvoch hotelov okolo sú v dostatočnej vzdialenosti, nerušiace.

Anna V., 26.04.2016, Datum pobytu: 29.8. - 12.9.2015
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel:Heaven Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Heaven Beach Resort & Spa, Side, Turecko Anna V. 2016-04-26 9.6 1 10 HEAVEN BEACH RESORT

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800