Turecko - Antalya Turecko

 • Popis

  Jsou to dějiny, jež přinesly Antalyi slávu. První zmínky jsou z druhého století před Kristem. Největší rozkvět zaznamenala za císaře Hadriána, který zde nechal vybudovat honosné paláce a chrámy. Z vrcholu minaretu Yivli, známého jako "flétnový minaret", se rozprostírá pohled na město, jehož příjmením může být "Krásné". Vedle minaretu stojí mešita, původní byzantský kostel z 14.století a zřícenina školy koránu. Ve staré části města najdete známou Hadrianovu bránu. Prožijte pravou vůni orientu, kterou vám zprostředkuje atmosféra typických bazarů Starého města, kde můžete výhodně nakoupit ručně tkané koberce, zlaté šperky, rybí restaurace nebo procházka po proslavených plážích.Z římských památek stojí na prvním místě Hadriánova brána z roku 130 n.l. Za návštěvu také stojí Městské archeologické muzeum. Naleznete zde exponáty od doby kamenné až po současnost. Dnes je Antalya hlavním centrem Turecké riviéry na středomořském pobřeží. Velký přístav a mezinárodní letiště je důvodem pro neustávající ruch ve městě s nezaměnitelnou atmosférou. Asi čtrnáct kilometrů západně od centra prýští Dudenské vodopády. Jeskyně Karain se pyšní paleolitickými jeskynními malbami, nejstaršími na území Turecka. Městečko Termessos, nedaleko Antalye, jinak řečeno "Orlí hnízdo", nedobyl ani slavný Alexandr Makedonský.

 • Doprava letecky

  3 hod

Nejnovější recenze Turecko - Antalya

25.07.2014 - Ivana S. - Přečteno: 51× - Datum pobytu: 11.7. - 22.7.2014

 • Celkem: 4,4
 • 4,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 8 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Tento hetel bol pre nas sklamanim, v Turecku sme boli 8 krat a to vzdy 5 hviez hotely, toto bola hroza,cestovna kancelaria zavadza informaciami,hotel maxim 3,uz ma svoje najlepsie roky za sebou,ubytovanie nezodpoveda,uroven stravovania zalostne slaba,jedine pozitivum krasna plaz a blizkost letiska. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby otrasne,nezodpovedaju 5 hviez.,stare spinave koberce,nabytok poskodeny,socialne zariadenie stare a neudrziavane.

Strava
To bol tiez problem.na velkost hotela,malo miesta,nedostatok personalu,spina pri stolovani,obrusy ciste iba o 19 hodine,potom problem aj najst cisty pribor,ponuka stravy slaba na 5 hotel.

Služby hotelu
Nezodpoveda 5 hviez.upratovanie v izbach spociva v prezleceni navliecok a vymena uterakov,za 12 dni nebola umyta toaleta ani raz,restauracie slabe aj personal okrem animacneho timu,ten sa snazil.

Pláž
Plaz bola jedine pozitivum krasna cista.

Kervansaray Beach Spa & Waterpark, Antalya, Turecko Ivana S. 2014-07-25 4.4 1 10 hotelový komplex Kervansaray Beach

24.07.2014 - Anonym - Přečteno: 22× - Datum pobytu: 12.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 9,2
 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Poměr cena/výkon je maximální. Za "malé peníze" toho získáte strašně moc. Určitě tento hotel doporučuji. Co se týče jazykových znalostí, zmíněno dále, zde vládne němčina (pro mě to problém nebyl, mluvím plynně NJ, ale můj manžel s AJ se horko těžko domlouval).Pokud zvažujete fakultativní výlety, určitě využijte místních cestovek na ulici, protože ceny výletů jsou poloviční oproti tomu, co bude nabízet delegátka. Ta vás samozřejmě bude strašit, ať s nimi nejezdíte, že nemají licence, že vás někde nechají samotné a budete se muset dopravit na vlastní náklady domů atd.

Určitě sebou neberte osušky, máte je od hotelu zdarma, ulehčíte si tak zavazadla. Všeobecně si vezměte minimum věcí, abyste si mohli co nejvíce věcí nakoupit, neboť do letadla můžete mít jen 15 kg a do příručního zavazadla 5 kg na osobu. Co se týče pasu, neriskujte rychlopas. Při zpáteční cestě měla jedna česká turistka velký problém na tureckém letišti. Doporučuji navštívit město Side a Manavgat.

Hotel neleží přímo u moře, ale jeho úroveň to vykompenzuje. Pláž je asi 4 minuty od hotelu, což pro nás byla vždy příjemná procházka. hned kolem hotelu vede rušná ulice asi s 20-ti obchůdky a různými službami (místní cestovky, masáže, rybičky atd.). Po celou dobu nám byli delegátkou nabízeny fakultativní výlety, které jsme bohužel nevyužili. Během pobytu jsme navštívili nedaleké historické město Side (7 km), kam jsme jeli místní hromadnou dopravou dolmušem (1,5 eur). Mají pěkně propracovaný systém, takže se neztratíte, i když neovládáte jazyk. Také je možnost navštívit nedaleké město Manavgat (7 km), kde jsou v pondělí a čtvrtek hlavní velké trhy.

Hotel je vhodný pro rodiny s dětma. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je skutečně nádherný a rozsáhlý. Pokoje čisté, v budovách se neustále uklízelo.

Krásné, čisté, vše funkční. Na pokoji trezor a minilednička. Měli jsme balkon s výhledem na bazén. Postele pohodlné, klima dostačující. Jediné mínus, které si z celé dovolené spatřuji já, je skutečnost, že hotel si považuje především Němců. Mnohdy jsem si připadala spíš jako v Německu než v Turecku - německy mluvící personál (angličtinou vládli trochu nebo vůbec), německý animátoři, kteří se věnovali zase opět Němcům, večerní zábavné programy celé v němčině a každé ráno vás budila z reprobeden skladba "Guten Morgen" (5.den už mi to bylo velmi nepříjemné). Dále byly velké rozdíly v jednání personálu k Němcům a ostatním národům. Např. při hře plážového volejbalu vám animátoři z ničeho nic ukončili hru a mohli jste se vztekat, jak chcete. Běda, jak byl jeden z hráčů Němec, to si pak nikdo nedovolil ukončit hru. V dvě hodiny ráno si šli Češi do hotelové restaurace na svačinku a chtěli si dát hamgurgery, nicméně chybělo pečivo. Při dotazu v AJ, jestli by mohl číšník nějaké donést, dostali zápornou odpověď. Po chvíli dorazil Němec s dítětem a ptal se Čechů, kde je pečivo. Odpověděli, že prý nejsou. Němec si zavolal číšníka, ať donese pečivo a měli jste vidět ty fofry, najednou bylo pečivo.

A jako největší důkaz postavení Němců v hotelu byl ten, že asi druhý den našeho pobytu přijel zájezd Německých turistů. My jsme měli hezký pokoj s výhledem na moře. Když jsme se vrátili do pokoje, měli jsme pod dveřmi vzkaz, že nás čekají na recepci, ať přijdeme. Tam jsme se dozvěděli, že jsme omylem dostali nadstandardní pokoj (mě přišel obyčejný) a že nás musí přestěhovat. Pochopitelně jsem se bránila, že se mi to nelíbí, že se nechci stěhovat, jestli tady existuje nějaká jiná možnost, načež se Turek trochu naštval a začal mi vyhrožovat, že by mi mohl taky změnit hotel, tak ať beru to, co je. Tak jsme se přestěhovali, ale nakonec mi přišlo, že jsme dostali ještě krásnější pokoj plus jako omluvu mísu ovoce a víno. Tím si mě usmířili.

Strava
výborné. Stravování nemělo chybu, všeho hojnost. Ale večeře byla trochu boj o místa. Pokud jste přišli mezi 19 až 19:30, kroužili jste s talířem třeba hodně dlouho, než jste se usadili a k ještě neuklizenému stolu, ale aspoň jste si sedli. Za zmínku stojí též turecký večer, vše i jídlo bylo v tureckém duchu. Za pobyt jsme navštívili zdarma také jednou ala carte restauraci, kde jsme ochutnali asi 6 chodů – vynikající! V nabídce byly tyto ala carte restaurace - italská, BBQ, turecká, čínská, street.

Atmosféra byla fajn, ale někdy jste naráželi na jazykovou bariéru, neboť personál umí jen německy a ještě špatně. Někdy si z vás dělali legraci, že to, co požadujete, nemají (např. coca colu atd.) - mají zvláštní druh humoru.

Při celém pobytu jsem si dávala pozor, abych nepřišla do kontaktu s místní vodou, ale podcenila jsem koktejly, které jsou míchány z tamních alkoholů. Následující dny jsem měla střevní potíže. A nejen já.

Služby hotelu
Pokoje byli každý den uklizené, ručníky vyměněné. Stěžovat jsme si na nic nemuseli. Pouze jsme si nevěděli rady s klimatizací na pokoji, které někdy nefungovala, tak nám bylo vysvětleno, že pokud máme otevřené balkonové dveře, automaticky se vypne klima - to nás nenapadlo :-). V hotelu byla prádelna, tenisový kurt, lékař, wellnes. Opět my přišlo, že se věnují převážně Němcům, jinak se v hotelu cvičila Zumba, aquaaerobic, hrál se pingpong, volejbal, petang, vodní pólo. Každý večer byl večerní program, z 5-ti dnů mi přišly na úrovni pouze dva večery - turečtí tanečníci a mongolští artisté. Ostatní večery byli amatérsky poskládány vlastními silami animátorů - snaha se cení, ale působilo to lacině.

Diskotéku jsme navštívili jen jednou, mimo číšníka spícího v rohu tam nebyl nikdo, asi proto, že alkohol se tam již platil.

Přístup k internetu byl mizerný. Nejlepší signál byl v lobby baru, perge baru. Připlatili jsme si za internet na pokoji, ale bylo to marné, internet kolísal, nedalo se surfovat. Cena za internet byla 10 eur.

Pláž
Pláž byla čistá. Pokaždé, když jste přišli k lehátkům (bylo jich dost), vám pikolík zametl lehátka. Plážový bar fungoval bez problému. Moře teplé a někdy vyplavovalo řasy a jiný bordel, který personál okamžitě sbíral. U pláže byly i sprchy.

Ovšem pozor na bazén, 98% lehátek bylo obsazených. Během pobytu jsem nabyla podezření, že ručníky, kterými se lehátka rezervují (ačkoliv je to zakázáno), dává na lehátka sama podplacená obsluha, neboť i když jsem vstala časně na snídani, opět 60% lehátek (pochopitelně v nejlepších pozicích) bylo obsazeno, ale nikdo tam ještě neležel a ani žádné věci na nich nebyly. Naštěstí kdykoliv jsme odpoledne šli k bazénu, 1-2 lehátka jsem po 10-ti minutách hledání našli.

Art Side, Antalya, Turecko Anonym 2014-07-24 9.2 1 10 Německá dokonalost v detailech

23.07.2014 - Jiřina Škarková - Přečteno: 28× - Datum pobytu: 13.6. - 24.6.2014

 • Celkem: 8,8
 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jednou větou, krásná, bezproblémová dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velké pokoje, všude čisto.

Strava
Velký výběr hovězího, kuřecího a jehněčího masa i zeleniny na různé způsoby. Jenom nabídka ryb nás trochu zklamala, ale ostatní výběr byl tak rozmanitý, že to nevadilo.

Služby hotelu
Dostatečný počet barů, jak u bazénu, tak u moře. Odpoledne zmrzlina, melouny, gozleme, snacky. Jeden velký bazén, dostatek lehátek jak u bazénu, tak u moře. Jedna skluzavka, dva tobogány a pro malé děti brouzdaliště, malé skluzavky, hřiště. Každý si přišel na své.

Pláž
Přímo u hotelu, čistá, velké molo, dostatek lehátek.

Miracle Resort, Antalya, Turecko Jiřina Škarková 2014-07-23 8.8 1 10 Miracle Resort

22.07.2014 - Pavlína H. - Přečteno: 32× - Datum pobytu: 9.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, všude čisto, ochotný personál, všeho dostatek, 99% ubytovaných byli Němci, což nám vyhovovalo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje prostorné, čisté. Family room ok.

Strava
Strava velmi pestrá, bohatá. Na jídlo se dlouho nečekalo. Dětské menu. Dostatečný výběr. Návštěva hotelové italské restaurace zdarma s bohatým jídelníčkem.

Služby hotelu
Bohatý animační program. Vše v němčině.

Pláž
Dostupnost cca 300m nebo vláčkem od hotelu. Dlouhá pláž, píščitá, vhodná pro děti. Široký výběr vodních sportů za poplatek. Na potápění ne příliš vhodné. Dvakrát během pobytu moře vyplavilo černé řasy, ale pláž. služba hned odklízela.

Grand hotel Art Side, Antalya, Turecko Pavlína H. 2014-07-22 10 1 10 GRAND HOTEL ARTSIDE

22.07.2014 - Liana Miadokova - Přečteno: 43× - Datum pobytu: 4.7. - 15.7.2014

 • Celkem: 1,6
 • 1 Ubytování
 • 4 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Nedoporucujem! spina , neochota personalu, izby v hroznom stave, plastove stoly , plastovy pribor ak ste dakde nasli. Kupelne komunisticka, jedine co tam bolo dobre more a bazeny. Necestujte sem ak nemusite. Hodnotim tento hotel na2 hv. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
spinave iizby aj ked poriadili. Na wc som si ani nesadla, hroza!

Strava
ako vsade, len boloproblem najst cisty tanier , dezertne lyzicky, pohare na vodu v jedalni plastove

Služby hotelu
neochoda, je tam vela turkov, domorodcov, tak tym sa venuju

Pláž
velka spina, plno spakov, smeti, lehatka spinave

Kervansaray Kundu, Antalya, Turecko Liana Miadokova 2014-07-22 1.6 1 10 Kervansaray Kundu

Všechny recenze Turecko - Antalya

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800