Turecko - Antalya Turecko

 • Popis

  Jsou to dějiny, jež přinesly Antalyi slávu. První zmínky jsou z druhého století před Kristem. Největší rozkvět zaznamenala za císaře Hadriána, který zde nechal vybudovat honosné paláce a chrámy. Z vrcholu minaretu Yivli, známého jako "flétnový minaret", se rozprostírá pohled na město, jehož příjmením může být "Krásné". Vedle minaretu stojí mešita, původní byzantský kostel z 14.století a zřícenina školy koránu. Ve staré části města najdete známou Hadrianovu bránu. Prožijte pravou vůni orientu, kterou vám zprostředkuje atmosféra typických bazarů Starého města, kde můžete výhodně nakoupit ručně tkané koberce, zlaté šperky, rybí restaurace nebo procházka po proslavených plážích.Z římských památek stojí na prvním místě Hadriánova brána z roku 130 n.l. Za návštěvu také stojí Městské archeologické muzeum. Naleznete zde exponáty od doby kamenné až po současnost. Dnes je Antalya hlavním centrem Turecké riviéry na středomořském pobřeží. Velký přístav a mezinárodní letiště je důvodem pro neustávající ruch ve městě s nezaměnitelnou atmosférou. Asi čtrnáct kilometrů západně od centra prýští Dudenské vodopády. Jeskyně Karain se pyšní paleolitickými jeskynními malbami, nejstaršími na území Turecka. Městečko Termessos, nedaleko Antalye, jinak řečeno "Orlí hnízdo", nedobyl ani slavný Alexandr Makedonský.

 • Doprava letecky

  03:00 h

Nejnovější recenze Turecko - Antalya

Celkem: 9,4 Hotel odpovídá skutečně pětihvězdičkám, resort jsme navštívili již před pěti lety.Od té doby se vybavenost hotelu ještě zlepšila,...

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel odpovídá skutečně pětihvězdičkám, resort jsme navštívili již před pěti lety.Od té doby se vybavenost hotelu ještě zlepšila, doporučujeme ho pro všehcny věkové kategorie. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v hotelu je na velmi vysoké úrovni,každý druhý den převlékají povlečení, čistota na pokojích i v celém hotelu perfektní. Každý den doplňují pokojový bar nápoji a pivem, dále čaje, kávu, cukr, koupelnový sortiment na hygienu.

Strava
Strava se proti roku 2011 podstatně zhoršila, přemístění jídelny a rozdělení na několik menších jídelen mělo pouze jednu výhodu a to jídelnu proosoby nad 16 let, pestrost jídel je trochu slabší odpovídá tak čtyřhvězdičkovému hotelu All a ne pětihvězdě UAll, čokoládové fontáty nebyly vůbec v nabídce, rozmanitost jejich vyhlášených minidortíků velmi malá, ostatní dorty nic moc, ovoce celkem odpovídalo období, ve kterém jsme v hotelu byli.

Pláž
Pláž je přístupná přes hotelovou zahradu, která je vzorně udržpvaná, restaurace na pláži s velmi ochotným personálem, jídlo bylo dobré, zmrzlina od oběda až po celou dobu, kdy byla restaurace otevřená, byla nejen kopečková zmrzlina, ale i originál algidy balené - vše zdarma,na pláži i během dne uklízejí, odpoleene na začátku pláže nabízejí grilované mleté maso v bagetě s oblohou, vafle s polevami, grilované brambory s různými náplněmi, podávají výbornou kávu včetně pravé turecké kávy.

Jiřina Andrlová, 14.10.2016, Datum pobytu: 24.9. - 5.10.2016
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel:Sherwood Breezes Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sherwood Breezes Resort, Antalya, Turecko Jiřina Andrlová 2016-10-14 9.4 1 10 SHERWOOD BREEZES

Celkem: 7 Doporučuji pro turisty, kteří nemají zájem o poznávací dovolenou a stačí jim pobyt u moře

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Doporučuji pro turisty, kteří nemají zájem o poznávací dovolenou a stačí jim pobyt u moře Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídá 3 - 4 hvězdičkovému hotelu

Strava
počáteční dojem dobrý, později převládl pocit opakujících se jídel

Služby hotelu
služby bez problémů

Pláž
pláž čistá a denně uklízená, voda čistá a teplá

Jan T., 02.10.2016, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel:Sherwood Breezes Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sherwood Breezes Resort, Antalya, Turecko Jan T. 2016-10-02 7 1 10 SHERWOOD BREEZES

Celkem: 10 Dovolenka bola super, až na služby cestovnej kancelárie, konkrétne delegáta, ktorého sme za celý pobyt nevideli, hoci sme mali zdravotný...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka bola super, až na služby cestovnej kancelárie, konkrétne delegáta, ktorého sme za celý pobyt nevideli, hoci sme mali zdravotný problém a potrebovali sme zdravotnú starostlivosť. Pani delegátka nám radila cez telefón, čo považujeme v našom prípade za veľmi nedostatočné, nemala čas a ochotu prísť na hotel a pomôcť nám riešiť náš problém. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo výborné, priestranná izba s výhľadom na more /za príplatok/.

Strava
Vynikajúca, bohatý výber jedál a nápojov podávaných počas celých 24 hodín.

Služby hotelu
Zodpovedajúce úrovni hotela.

Pláž
Čistá, udržiavaná.

Roman H., 25.09.2016, Datum pobytu: 12.9. - 22.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel:Sherwood Breezes Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sherwood Breezes Resort, Antalya, Turecko Roman H. 2016-09-25 10 1 10 Sherwood Breezes Resort

Celkem: 9 Doporučuji pro milovníky klidné dovolené. Hosté převážně německy mluvící. Služby na úrovni.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Doporučuji pro milovníky klidné dovolené. Hosté převážně německy mluvící. Služby na úrovni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkně zařízený a čistý pokoj. Na pokoji trezor a lednička.

Strava
Pestrá, lze si vybrat dle chuti. Málo místa pro sezení venku mimo hotel. Snídaně a večeře je možno konzumovat venku, obědy jsou pouze uvnitř hotelu.

Služby hotelu
Hotel nabízí mnoho možností k sportovnímu vyžití i klidné dovolené u některého z barů. Denně doplńovaná lednička na pokoji. Každý večer animační program s možností občerstvení.

Pláž
Písčitá, dostatečné kapacity, slunečníky a lehátka v ceně zálezdu. Možnost občerstvení u nedalekého plážového baru, balená voda zdarma. Přístup do moře bezproblémový.

Milan C., 20.09.2016, Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel:Melas Lara

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Melas Lara, Antalya, Turecko Milan C. 2016-09-20 9 1 10 Melas Lara

Celkem: 8,6 Dovolenka bola veľmi príjemná. Okolie bolo nádherné, strava a personál hodnotím ako najvačšie pozitívum celej dovolenky.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka bola veľmi príjemná. Okolie bolo nádherné, strava a personál hodnotím ako najvačšie pozitívum celej dovolenky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola nádherná. Personál, ktorý sa nám staral o poriadok v izbe bol fantastický.

Strava
Polpenzia počas našej dovolenky úplne stačila. Švédkse stoly na raňjaky a aj na večeru boli vždy plné. Výber bol obrovský.

Pláž
Jediné sklamanie na dovolenka bola prístup k pláži. Jediná pláž blízko hotela bola súkromná a platená. Ak sme chceli ist na piesočnatú pláž, bola vziadelná 10-12 km od hotela.

Jana P., 15.09.2016, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel:Alp Pasa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Alp Pasa, Antalya, Turecko Jana P. 2016-09-15 8.6 1 10 Hotel Alp Pasa

Všechny recenze Turecko - Antalya

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622