Venezuela Venezuela

Mapa - Bolívarovská republika Venezuela

Oficiální název: Bolívarovská republika Venezuela
Hlavní město: Caracas
Státní zřízení: federativní republika
Náboženství: v zastoupení převažují katolíci
Úřední jazyk: španělština, angličtina pak představuje obchodní jazyk, uslyšíte i indiánské jazyky
Časový posun: - 4 hodiny vůči středoevropskému času

Venezuela - zájezdy od 13 270 Kč

O VENEZUELEZemě, na jejíž půdě poprvé stanul Kryštof Kolumbus v roce 1498, se rozkládá na pevnině Jižní Ameriky, severně od Brazílie, mezi Kolumbií a Guayanou. Její pobřeží omývá Karibské moře.

Pojmenování Venezuela znamená Malé Benátky (Venezia) a to díky podobnosti, kterou kolonizátoři a obyvatelé připisovali indiánským obydlím v přístavu Maracaibo s významným historickým centrem Itálie.

Z překrásných pláží ostrova Margarita, který byl objeven konkrétně 15. srpna 1498, můžete obdivovat okolní křišťálově průzračné moře. Název, který v překladu řečtiny znamená „perla“, byl místu přisouzen právě kvůli nádheře a bohatství tamních perel.

Venezuela představuje splynutí jedinečné fauny a flóry, tradiční kultury i moderního turistického života západního stylu. Nese si pověst "nejyankeeovštější" země Jižní Ameriky.

Velkolepý vstup na jihoamerický kontinent vám hned otevře paletu exotických přírodních scenérií - tropické deštné pralesy oblasti Amazonie, nejvyšší vodopád na světě Salto Angel (979 m), savany i vysoká pohoří a prostředí původních indiánských vesnic a koloniálního města Caracas.

Venezuela - zájezdy od 13 270 Kč

Nejnovější recenze Venezuela

Celkem: 8,2 V celku môžem hodnotiť zájazd ako veľmi dobrý.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
V celku môžem hodnotiť zájazd ako veľmi dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie OK žiadna výhrada.

Strava
Strava bola OK veľmi spokojný.

Služby hotelu
Služby hotela OK.

Pláž
Pláž OK akurát by som doporučil vyšší počet hotelových lehátok na pláži, niekedy nebolo voľné ani jedno.

Ján H., 28.04.2014, Datum pobytu: 12.4. - 24.4.2014
Oblast: Venezuela Venezuela, Isla Margarita, Hotel:Isla Caribe Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Isla Caribe Beach, Isla Margarita, Venezuela Ján H. 2014-04-28 8.2 1 10 isla caribe

Celkem: 7,2 Super dovolená, krásné a stálé počasí ( trošku fouká, ale bez toho by tam bylo na padnutí), vlny pro toho co si s nima moc nerozumi jsou...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená, krásné a stálé počasí ( trošku fouká, ale bez toho by tam bylo na padnutí), vlny pro toho co si s nima moc nerozumi jsou trošku větší. Pláž pěkná v týdnu jste tam skoro sami ( na víkend přijíždí lidi z pevniny). Občas se stane že něco nefunguje jako elektrika, ale nemyslim ze to nějak neovlivnilo naši příjemně prožitou dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydlení připomíná takovou vesničku moc hezký. Pokoje jsou standartní žadnej velkej luxus, ale čisto klimatizace funguje. Nikde nenajdete fotky koupelen asi proto, že se neni holt čim chlubit jsou čisté docela velké ale mají už něco za sebou.

Strava
Celkem v pohodě dá se vždy vybrat něco dobrého na obědy doporučuju chodit do restaurace na pláži.

Služby hotelu
Tak snaží se, ale chtěli jsem si zahrát tenis a neměli rakety kurty prazdné tak spíš byli jsen líný.

Recepce v pohodě, úklid super každej den pokoj čistej .

Pláž
Čistá, lehátka sem tam prasklá vlny velké tak rybník to zrovna není.

Anonym, 26.04.2014, Datum pobytu: 2.4. - 12.4.2014
Oblast: Venezuela Venezuela, Isla Margarita, Hotel:Hotel **** All inclusive

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Hotel **** All inclusive, Isla Margarita, Venezuela Anonym 2014-04-26 7.2 1 10 Hotel Dunes

Celkem: 6,8 Pokud chcete zažít nevšední dovolenou, jeďte určitě na Isla Margaritu. Nedoporučuji srovnávat s jinými destinacemi jako například s...

 • 7 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pokud chcete zažít nevšední dovolenou, jeďte určitě na Isla Margaritu. Nedoporučuji srovnávat s jinými destinacemi jako například s Dominikánskou republikou. Protože Isla Margarita má své kouzlo. Dovolenou nám nezkazila ani česká průvodkyně Jana, která nás měla po tak dlouhém letu spíš uvítat a navnadit, místo toho nám celou cestu do hotelu líčila, jak nás budou domorodci okrádat o zlato, foťáky, mobily. Že na Margaritě nic nefunguje, probíhající nepokoje nás v ničem určitě neomezily. Přes všechnu její negaci jsme si dovolenou skvěle užili a byli jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá destinaci. Velmi důmyslná klimatizace na pokojích. Vilky jsou "obklopeny „nádhernou vegetací.

Strava
Jídlo bylo chutné a dobré, ale poněkud omezený výběr.

Služby hotelu
Služby hotelu na dobré úrovni, ochotný, milý a usměvavý personál a to všude.

Pláž
Krásná, široká pláž. Málo lidí, takže dostatek lehátek, slunečníků. Perfektní bar. Moře čisté, jen prvních pár dní byly vysoké vlny, takže se nedalo plavat, ale zase jsme se vydováděli ve vlnách.

Iveta Šťastná, 12.03.2014, Datum pobytu: 19.2. - 1.3.2014
Oblast: Venezuela Venezuela, Isla Margarita, Hotel:Dunes & Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Dunes & Beach Resort, Isla Margarita, Venezuela Iveta Šťastná 2014-03-12 6.8 1 10 Dunes & Beach Resort

Celkem: 8,6 Dovolená byla úžasná, moc se nám líbilo a nejraději bychom zůstali ještě déle. Se vším jsme byli spokojení, až na stravu, která nás...

 • 9,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla úžasná, moc se nám líbilo a nejraději bychom zůstali ještě déle. Se vším jsme byli spokojení, až na stravu, která nás trochu zklamala a leteckou přepravu, která byla přímo příšerná, protože letět přes oceán B 737-800 je nelidské. Jestli někomu není líto vyhodit 12,5 tisíce za business třídu, tak je to určitě pohodlnější, levnější variantou je pak sedadlo u nouzového východu, kde sice nejde sklopit sedačka, ale natáhnete si nožky. Pak je ještě možnost uličky, kde si taky trochu natáhnete nohy. Jinak to bylo OK. Pokoje hezké, čisté. Bazén byl veliký a také čistý. Zahrada hotelu byla přímo úžasná, vše upravené a bylo vidět, že se o to starají. Občas ještěrka, ptáci a leguán. Hotel je hlídaný, a to jak přes den, tak i v noci, takže není čeho se bát. Jsou zde i taxíky, které vás za malé peníze odvezou, kam chcete a můžete se domluvit i na cestu zpět. Málokdo mluví anglicky, ale na recepci byl vždycky někdo, s kým jsme se domluvili úplně v pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pořádku. Na pokoji klimatizace a odvlhčovač vzduchu, který jsme hodně využívali. Balkon se dvěma křesílky a prostorný, chyběl stoleček, ale my jsme nepřijeli na balkon. Uklízečka chodila každý den a vždy vyměnila ručníky, vytřela a ustlala postel, prostě normálka. Nechávali jsme jí 100 bolívarů. Trezor je na pokoji zadarmo a určitě doporučuji ho využívat. Dále malá lednička bez minibaru, prostorná skříň a televize, kde jsme našli i program v AJ. Naprosto bez problémů.

Strava
Strava byla bohužel nejslabší a byli jsme lehce zklamáni. Ne, že byste se nenajedli, ale jsme zvyklí na větší výběr jak ovoce, kterého byly tři druhy, tak i mas a příloh. Snídaně byly pořád stejné, hlavně vajíčka, tři druhy musli, různé místní placičky, hlavně z kukuřice, párečky, jeden druh bílého chleba. Sem tam sladké pečivo a jogurt, který byl moc dobrý. Obědy se taky moc neměnily (rýže, brambory, kuře, vepřové, hovězí, zelenina…). Večeře už byly lepší, protože každý den vařili jinou kuchyni a tam už se do našich chutí trefovali lépe, navíc byla pokaždé jiná. Venku před jídelnou byl vždycky kuchař a připravoval nějakou specialitku přímo před vašima očima. Některé byly moc dobré. Občas nám k večeři hrála hudba, podle toho jaké bylo téma. Jednou za pobyt je možnost navštívit restauraci a la carte La Fontana a tam nám moc chutnalo!!

Pláž
Pláž u hotelu je mini, asi tak 3 metry široká, takže si tam nelehnete, a když jsou vlny, tak ani nevykoupete. Hotel zajišťuje autobusovou dopravu (asi 10 minut) na jinou pláž (Playa Aqua), kde má bar s občerstvením a lehátka. Ta je velikánská a moc hezká. Moře teplé a čisté, občas malá medúza, ale nic hrozného. Chodí tam hodně obchodníků a nabízí brýle, perly, ústřice, oblečení, náramky atd. asi jako všude, ale stačí zakroutit hlavou a jdou pryč. Jen když se jim hodně líbíte, tak se snaží víc a to pak doporučuji smlouvat, protože to samozřejmě zkouší. A někdy hodně nadsazují. Ale i tak to vyjde všechno levno. :) Tato pláž je velmi dlouhá, jedna čínská restaurace a pak pár místních. My jsme byli v jedné na mořských potvorách a nebyli jsme spokojeni, takže je lepší se nejdřív zeptat někoho, kdo to zná.

Anonym, 03.03.2014, Datum pobytu: 19.2. - 2.3.2014
Oblast: Venezuela Venezuela, Isla Margarita, Hotel:Sunsol Isla Caribe

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Sunsol Isla Caribe, Isla Margarita, Venezuela Anonym 2014-03-03 8.6 1 10 Sunsol Isla Caribe

Celkem: 3,4 Nic horšího jsem ještě nezažila. Jak může být tento hotel nabízen jako 4* mi není jasné.

 • 1 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Nic horšího jsem ještě nezažila. Jak může být tento hotel nabízen jako 4* mi není jasné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Balkony byly jen pro místní, já jsem si balkon vymohla, ale ostatních 14 lidí ho nedostalo. Po pár dnech nám pokoj vlhnul, takže nám kapalo ze stropu, voda se srážela na stěnách, vlhkost tak veliká, že jsme uléhaly do vlhké postele. Další dny se objevila na vlhké zdi plíseň, byla i na polštářích a dekách pod povlakem. Postele jsme odtáhly, byla to hrůza plíseň na čelech postelí, ve skříni, na konci pobytu jsme měly i plesnivé botasky. Při reklamaci nám při prohlídce pokoje řekli: kondenzace para-domluva nebyla žádná.

Strava
Hlad jsme neměli, ale na 4* výběr velmi malý.

Služby hotelu
Po zjištění plísně na dekách a polštáři nám uklízečka vše vyměnila. Jednou jsme dostaly 3 osušky, podruhé třeba jednu. Toaletní papír nám nestačil, pokoutně jsme si ho rolovaly na společných WC. Řev z beden u bazénu nešel poslouchat, stále se omílaly jen stejné skladby. Program byl, jen když přijeli místní.

Pláž
Na pláži se nám líbilo díky dobré partě lidí. No uklidit by tam opravdu mohli.

Alena Žáčková, 02.03.2014, Datum pobytu: 8.2. - 19.2.2014
Oblast: Venezuela Venezuela, Isla Margarita, Hotel:Puerta del Sol

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

14 fotografií

Puerta del Sol, Isla Margarita, Venezuela Alena Žáčková 2014-03-02 3.4 1 10 Puerta del Sol

Všechny recenze Venezuela

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800