Venezuela Venezuela

Mapa - Bolívarovská republika Venezuela

Oficiální název: Bolívarovská republika Venezuela
Hlavní město: Caracas
Státní zřízení: federativní republika
Náboženství: v zastoupení převažují katolíci
Úřední jazyk: španělština, angličtina pak představuje obchodní jazyk, uslyšíte i indiánské jazyky
Časový posun: - 4 hodiny vůči středoevropskému času

Venezuela - zájezdy od 21 109 Kč

O VENEZUELEZemě, na jejíž půdě poprvé stanul Kryštof Kolumbus v roce 1498, se rozkládá na pevnině Jižní Ameriky, severně od Brazílie, mezi Kolumbií a Guayanou. Její pobřeží omývá Karibské moře.

Pojmenování Venezuela znamená Malé Benátky (Venezia) a to díky podobnosti, kterou kolonizátoři a obyvatelé připisovali indiánským obydlím v přístavu Maracaibo s významným historickým centrem Itálie.

Z překrásných pláží ostrova Margarita, který byl objeven konkrétně 15. srpna 1498, můžete obdivovat okolní křišťálově průzračné moře. Název, který v překladu řečtiny znamená „perla“, byl místu přisouzen právě kvůli nádheře a bohatství tamních perel.

Venezuela představuje splynutí jedinečné fauny a flóry, tradiční kultury i moderního turistického života západního stylu. Nese si pověst "nejyankeeovštější" země Jižní Ameriky.

Velkolepý vstup na jihoamerický kontinent vám hned otevře paletu exotických přírodních scenérií - tropické deštné pralesy oblasti Amazonie, nejvyšší vodopád na světě Salto Angel (979 m), savany i vysoká pohoří a prostředí původních indiánských vesnic a koloniálního města Caracas.

Venezuela - zájezdy od 21 109 Kč

Nejnovější recenze Venezuela

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

6,8

Dunes & Beach Resort

12.03.2014 - Iveta Šťastná - Přečteno: 251× - Datum pobytu: 19.2. - 1.3.2014

Ubytování: 7 Strava: 4 Okolí: 8 Cena: 8

Celkové shrnutí
Pokud chcete zažít nevšední dovolenou, jeďte určitě na Isla Margaritu. Nedoporučuji srovnávat s jinými destinacemi jako například s Dominikánskou republikou. Protože Isla Margarita má své kouzlo. Dovolenou nám nezkazila ani česká průvodkyně Jana, která nás měla po tak dlouhém letu spíš uvítat a navnadit, místo toho nám celou cestu do hotelu líčila, jak nás budou domorodci okrádat o zlato, foťáky, mobily. Že na Margaritě nic nefunguje, probíhající nepokoje nás v ničem určitě neomezily. Přes všechnu její negaci jsme si dovolenou skvěle užili a byli jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá destinaci. Velmi důmyslná klimatizace na pokojích. Vilky jsou "obklopeny „nádhernou vegetací.

Strava
Jídlo bylo chutné a dobré, ale poněkud omezený výběr.

Služby hotelu
Služby hotelu na dobré úrovni, ochotný, milý a usměvavý personál a to všude.

Pláž
Krásná, široká pláž. Málo lidí, takže dostatek lehátek, slunečníků. Perfektní bar. Moře čisté, jen prvních pár dní byly vysoké vlny, takže se nedalo plavat, ale zase jsme se vydováděli ve vlnách.

8,6

Sunsol Isla Caribe

03.03.2014 - Anonym - Přečteno: 285× - Datum pobytu: 19.2. - 2.3.2014

Ubytování: 9,5 Strava: 6 Okolí: 8 Cena: 10

Celkové shrnutí
Dovolená byla úžasná, moc se nám líbilo a nejraději bychom zůstali ještě déle. Se vším jsme byli spokojení, až na stravu, která nás trochu zklamala a leteckou přepravu, která byla přímo příšerná, protože letět přes oceán B 737-800 je nelidské. Jestli někomu není líto vyhodit 12,5 tisíce za business třídu, tak je to určitě pohodlnější, levnější variantou je pak sedadlo u nouzového východu, kde sice nejde sklopit sedačka, ale natáhnete si nožky. Pak je ještě možnost uličky, kde si taky trochu natáhnete nohy. Jinak to bylo OK. Pokoje hezké, čisté. Bazén byl veliký a také čistý. Zahrada hotelu byla přímo úžasná, vše upravené a bylo vidět, že se o to starají. Občas ještěrka, ptáci a leguán. Hotel je hlídaný, a to jak přes den, tak i v noci, takže není čeho se bát. Jsou zde i taxíky, které vás za malé peníze odvezou, kam chcete a můžete se domluvit i na cestu zpět. Málokdo mluví anglicky, ale na recepci byl vždycky někdo, s kým jsme se domluvili úplně v pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pořádku. Na pokoji klimatizace a odvlhčovač vzduchu, který jsme hodně využívali. Balkon se dvěma křesílky a prostorný, chyběl stoleček, ale my jsme nepřijeli na balkon. Uklízečka chodila každý den a vždy vyměnila ručníky, vytřela a ustlala postel, prostě normálka. Nechávali jsme jí 100 bolívarů. Trezor je na pokoji zadarmo a určitě doporučuji ho využívat. Dále malá lednička bez minibaru, prostorná skříň a televize, kde jsme našli i program v AJ. Naprosto bez problémů.

Strava
Strava byla bohužel nejslabší a byli jsme lehce zklamáni. Ne, že byste se nenajedli, ale jsme zvyklí na větší výběr jak ovoce, kterého byly tři druhy, tak i mas a příloh. Snídaně byly pořád stejné, hlavně vajíčka, tři druhy musli, různé místní placičky, hlavně z kukuřice, párečky, jeden druh bílého chleba. Sem tam sladké pečivo a jogurt, který byl moc dobrý. Obědy se taky moc neměnily (rýže, brambory, kuře, vepřové, hovězí, zelenina…). Večeře už byly lepší, protože každý den vařili jinou kuchyni a tam už se do našich chutí trefovali lépe, navíc byla pokaždé jiná. Venku před jídelnou byl vždycky kuchař a připravoval nějakou specialitku přímo před vašima očima. Některé byly moc dobré. Občas nám k večeři hrála hudba, podle toho jaké bylo téma. Jednou za pobyt je možnost navštívit restauraci a la carte La Fontana a tam nám moc chutnalo!!

Pláž
Pláž u hotelu je mini, asi tak 3 metry široká, takže si tam nelehnete, a když jsou vlny, tak ani nevykoupete. Hotel zajišťuje autobusovou dopravu (asi 10 minut) na jinou pláž (Playa Aqua), kde má bar s občerstvením a lehátka. Ta je velikánská a moc hezká. Moře teplé a čisté, občas malá medúza, ale nic hrozného. Chodí tam hodně obchodníků a nabízí brýle, perly, ústřice, oblečení, náramky atd. asi jako všude, ale stačí zakroutit hlavou a jdou pryč. Jen když se jim hodně líbíte, tak se snaží víc a to pak doporučuji smlouvat, protože to samozřejmě zkouší. A někdy hodně nadsazují. Ale i tak to vyjde všechno levno. :) Tato pláž je velmi dlouhá, jedna čínská restaurace a pak pár místních. My jsme byli v jedné na mořských potvorách a nebyli jsme spokojeni, takže je lepší se nejdřív zeptat někoho, kdo to zná.

3,4

Puerta del Sol

02.03.2014 - Alena Žáčková - Přečteno: 243× - Datum pobytu: 8.2. - 19.2.2014

Ubytování: 1 Strava: 5 Okolí: 5 Cena: 5

Celkové shrnutí
Nic horšího jsem ještě nezažila. Jak může být tento hotel nabízen jako 4* mi není jasné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Balkony byly jen pro místní, já jsem si balkon vymohla, ale ostatních 14 lidí ho nedostalo. Po pár dnech nám pokoj vlhnul, takže nám kapalo ze stropu, voda se srážela na stěnách, vlhkost tak veliká, že jsme uléhaly do vlhké postele. Další dny se objevila na vlhké zdi plíseň, byla i na polštářích a dekách pod povlakem. Postele jsme odtáhly, byla to hrůza plíseň na čelech postelí, ve skříni, na konci pobytu jsme měly i plesnivé botasky. Při reklamaci nám při prohlídce pokoje řekli: kondenzace para-domluva nebyla žádná.

Strava
Hlad jsme neměli, ale na 4* výběr velmi malý.

Služby hotelu
Po zjištění plísně na dekách a polštáři nám uklízečka vše vyměnila. Jednou jsme dostaly 3 osušky, podruhé třeba jednu. Toaletní papír nám nestačil, pokoutně jsme si ho rolovaly na společných WC. Řev z beden u bazénu nešel poslouchat, stále se omílaly jen stejné skladby. Program byl, jen když přijeli místní.

Pláž
Na pláži se nám líbilo díky dobré partě lidí. No uklidit by tam opravdu mohli.

10

Punta Blanca

17.02.2014 - Jana Śpalková - Přečteno: 105× - Datum pobytu: 29.1. - 9.2.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Dovolená byla nádherná a pohodová. Hotelové bungalovy jsou v tropické zahradě. Měli jsme štěstí na pokoj č. 1001, který byl pár metrů od otevřené jídelny, obchůdku, bazénu, baru. Naše obavy po přečtení recenze na delegáta Michala se rozplynuly ihned po setkání, byl velice sympatický a příjemný, žádnému nenutil výlety, jak psali v recenzích a ta odletová a letištní taxa, tak ta je ve smlouvě a kdo ji nechce platit, tak ať tam neletí, jeho škoda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalov byl prostorný, velice čistý, postel veliká, sprcha pod karibským nebem, každý den pečlivě uklizená, terasa veliká.

Strava
Jídlo bylo velmi chutné a pestré, omelety na přání s cibulí, kapií, šunkou, sýrem, na plotně smažené, množství omelet na přání, šunka, sýr, míchaná vejce, zelenina, lívanečky, fazole, džusy, melouny, ananas, gr. jablíčka, hovězí maso na všechny způsoby, rýže, brambory, opeč. Banány, kuře, grilovačka, ryby, dortíčky, zelen. saláty aj., no samé dobroty, žádné kilo jsem neshodila, ba naopak.

Služby hotelu
Po příjezdu na hotel jsme byli hned ubytovaní. Je zajímavé to, že jsme do Punta Blanky přijeli jen já s manželem, vedle do hotelu Paradise přijeli dva páry a to za papouškama, kteří tam už nebyli, neboť poklovali děti, a tak je zavřeli do klecí a papouškové zemřeli steskem po svobodě, v každém případě je to škoda. Hotel Punta Blanka je opravdu nádherný, klientela se skládá z turistů z Columbie, pevniny Venezuely, hrstky Poláků, hrstky Němců a pár Čechů, naše škoda. V obou hotelech jsou u bazénu nádherní leguáni, je to supr zážitek. Barmani jsou velice příjemní a usměvaví, je zde klid. Kdo chce řádit musí na Isla Margaritu.

Pláž
Pláž je čistá, bílá, obrovská, moře je čisté, při naší návštěvě mělo pouze 24 stupňů, a to asi díky arktické zimě v Americe. Šnorchlováni před hotelem žádné, ale cestou podél moře k městečku San Pedru, jsme potkali domorodce a ten lovil kraby, perlorodky a mimo jiné mi přinesl z moře mořského cca 20 cm velkého koníka, kterého jsme vykoupili a vrátili zpět do moře no úžasný zážitek. Jinak jsme milovali dlouhé, bezpečné procházky podél moře, všude se povalovaly lastury, které si můžete bez problémů dovézt domů.

3,8

PUERTA DEL SOL

17.02.2014 - Igor Rychlík - Přečteno: 355× - Datum pobytu: 29.1. - 9.2.2014

Ubytování: 2 Strava: 3 Okolí: 4 Cena: 8

Celkové shrnutí
Úžasné místo, krásná krajina. Bohužel vše znehodnoceno místními obyvateli. Rozhodně není vhodné pro rodinnou dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je v rekonstrukci a podle toho vypadá. Lidé jsou obecně velmi líní, ale to k Venezuele patří. Je třeba s tím počítat.

Strava
Nic mimořádného. Jídlo odpovídá místní mentalitě, velkou práci si s ním nedají.

Pláž
Pláž krásná na pohled směrem k moři. Za vámi nepořádek jako v celé Venezuele. Na koupání a šnorchlování to není, stále příliš velké vlny.

Všechny recenze Venezuela

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná