Angola Angola

Oficiální název: República de Angola
Hlavní město: Luanda ( cca 5,5 mil. obyv.)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťané 89 %, animisté 11 %
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: 0 h v době letního času, +1 h v době zimního času

Lokality v Angole

Angola - zájezdy od 171 540 Kč

O ANGOLE

Angola je zemí kontrastů. Je to země nesmírně bohatých, ale i nepředstavitelně chudých lidí. Země blahobytu i hladomoru. Země úspěšných a dobře postavených, ale i země sirotků, válečných mrzáků a nevyléčitelně nemocných. Její potenciál je však v nejširším slova smyslu obrovský.

Angolský stát je velmi úzká pobřežní nížina, která přechází v náhorní plošiny. Většina území Angoly je pokryta rozsáhlou vnitrozemskou plošinou o výšce kolem 1500 m n. m. Jenom uprostřed země se zdvihá nejvyšší plošina Bié, které se místně říká Planalto, s masívem Morro Môco (2620 m n. m.).

Mimo úřední jazyk se vyskytuje mnoho domorodých jazyků. Nejrozšířenějšími z nich jsou umbundu, kimbundu, kikongo, chokwe, ovambo, fiote a některé další bantuské jazyky.


Cetu do Angoly je třeba pečlivě zvážit. V případě cest do Angoly mimo hranice hlavního města Luandy se doporučuje využít služeb cestovních kanceláří kvůli zajištění logistiky a bezpečnosti. Kriminalita je největší v hlavním městě Luandě, kde dochází k ozbrojeným přepadům. V noci je nevhodné cestovat mimo hlavní město nebo do jeho okrajových oblastí. V Angole, mimo hlavní město, se vyskytuje velké množství nevybuchlých min. Doporučuje se proto nescházet či nesjíždět z dopravních cest a dbát rad OSN a nevládních organizací v Angole působících a znalých situace v konkrétním regionu.

Angola - zájezdy od 171 540 Kč

Nejnovější recenze Angola

Všechny recenze Angola