Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

5 cestovatelských tipů, které vás zaručeně roztančí

5 cestovatelských tipů, které vás zaručeně ro

5 cestovatelských tipů, které vás zaručeně ro Shutterstock

Hudba a tanec boří hranice. Přináší radost a cestování dodávají zcela nový rozměr. Nechte se pohltit rytmem života v destinacích, do kterých přijíždíte.

Smyslné Flamenco v Andalusii

 Smyslné Flamenco v Andalusii

 Smyslné Flamenco v Andalusii Shutterstock

Španělský tanec flamenco, domovem ve slunné Andalusii, vám učaruje svým jedinečným výrazem a hlubokým prožitkem všech zúčastněných umělců. Tanečníka, zpěváka i kytaristy. Hlavní město oblasti Andalusie, Sevilla, představuje různě intenzivně laděné varianty flamenca v divadlech, klubech i tanečních školách. Po boku flamenca stojí neméně úžasné, španělské bolero. Působivý tanec doprovázený klapavým zvukem kastanět a citery, byl poprvé představen v r. 1780 v Cádizu. Vyznačuje se výraznou smyslnou chůzí, kterou střídají strmá zastavení, krčení a natahování nohy. Světově proslulou instrumentální skladbu Bolero, zkomponoval Maurice Ravel jako moderní verzi pro tento tanec. Návštěva jihu Španělska je možná celoročně. Zimy jsou zde velice mírné. Pro zážitky z tance, dobrého jídla a nespočtu architektonických skvostů, ideální.

8 tipů na nezapomenutelnou dovolenou na ostrově

Čtěte také:

8 tipů na nezapomenutelnou dovolenou na ostrově

Kolébka samby, Brazílie

Kolébka Samby, Brazílie

Kolébka Samby, Brazílie Shutterstock

Kdo by neznal krále mezi karnevaly. Brazilskou přehlídku tanečních škol na Sambodromu. Vášnivé tanečnice v odvážných kostýmech, balancující na bohatě zdobených alegorických vozech. Prostě Karneval v Riu. Nekončící průvod pestře a spoře oděných umělkyň předvádí sambu se super rychlými pohyby pánve. Velkolepá událost se slaví po celé zemi a to vždy na přelomu února a března. Ať už navštívíte samotné Rio, hlavní město Sao Paulo nebo amazonský Manaus, vždy se setkáte s úžasnou slavnostní atmosférou, ve které rytmus samby rozvlní každého.

Vášnivé tango, to je Argentina

Argentinské tango

Argentinské tango Shutterstock

V jihoamerickém Buenos Aires a Rio de la Plata okusíte nádherná představení smyslného tanga. Můžete absolvovat některý z výukových kurzů a nahlédnout pod pokličku tomuto umění. Argentina, stejně jako tango, je velice temperamentní zemí. Moderní rozlehlá města tu střídají úrodné nížiny, pampy a majestátní pohoří And s nejvyšší horou Ameriky, Aconcaqua 6.959 m n. m.. Na pomezí Amazonie leží národní park Iguazú /UNESCO/ s dech beroucími vodopády. Oproti tomu na nejvzdálenějším výběžku kontinentu, leží nejjižnější město planety, Usuhaia. Na ostrově Ohňová země působí jako vstupní brána pro výpravy na Antarktidu nebo Falklandy. Argentina je žhavým tipem pro všechny cestovatele!

Dostalo vás tango? Vyrazte do Argentiny!

Kubánská salsa

Žhavá, jako slunce v Karibiku. Nespoutaná a velmi osobitá, jako kubánský lid. Taková je salsa. Energický tanec, který vás pohltí a rozhoupe v bocích. V ulicích Havany natrefíte na soukromé kluby, kde se pravidelně tančí a s radostí budete do bujaré společnosti přizváni. V legendárním baru El Floridita okusíte nápoj Cuba libre, Mojito nebo Daiquiri, které zde popíjel i spisovatel Ernest Hemingway. V rytmu melodické salsy procestujte i další úchvatná místa Kuby. Ostrova, který byl po desítky let takřka “zakonzervován” pod vedením revolučního Fidela Castra. Kouzelné pláže Varadera, tabákové plantáže v Pinar del Río, vápencové homole v údolí Viňales, koloniální skvosty Cienfuegos a Trinidad. Kuba si zaručeně získá vaše srdce!

Vídeňský valčík

Valčík ve Vídni

Valčík ve Vídni Shutterstock

…a zejména skladatel Johann Strauss. Překrásné šaty a taneční páry, ladně plující po parketu ve 3/4 taktu. Valčík je plný nostalgie a elegance, jako Vídeň sama. Hlavní město Rakouska pořádá kurzy tance a také hudební festivaly, které se těší obrovskému zájmu veřejnosti. Nejznámější Ples v opeře, každoročně hostí neo renesanční budova Vídeňské státní opery. Spojení noblesy a tradice vás provede celou historickou částí Vídně, bohatou na typické kavárničky i architekturu připomínající stověžatou matičku Prahu.

Odtančete si do Vídně: Vyberte si z naší nabídky

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog