Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

9 méně známých evropských pláží, do kterých se zamilujete

Vyberte si tu svou NEJ pláž

Vyberte si tu svou NEJ pláž

Přemýšlíte o letní dovolené u moře, ale nechce se vám ji trávit na notoricky známých a přeplněných plážích? Přinášíme vám výběr těch nejhezčích, ale málo známých evropských pláží, které si určitě zaslouží vaši plnou pozornost.

1. Zátoka Stiniva, jih ostrova Vis, Chorvatsko

Kouzelná pláž v zátoce Stiniva se nedávno umístila na předních příčkách evropské ankety oblíbenosti, již vyhlásil portál European Best Destination, takže vlastně už tak neznámá není. Sestává z drobných oblázků a je přístupná po svahu od parkoviště. Nabízí dostatek stinných míst, krásné západy slunce a je vhodná pro rodiny s dětmi. Pro větší soukromí sem zamiřte začátkem června nebo v půlce září.

Zátoka Stiniva, ostrov Vis, Chorvatsko

Zátoka Stiniva, ostrov Vis, Chorvatsko

2. Chia beach, jižní Sardinie, Itálie

Pláž Chia leží poblíž městečka Domus de Maria v provincii Cagliari. Nachází se v jedné z nejatraktivnějších zátok jižního pobřeží. Okouzluje pískem barvy broskví, vysokými dunami a tyrkysovým průzračným mořem. Není se co divit, že patří k nejlepším plážím na jihu Sardinie. Nabízí skvělé podmínky pro kitesurfing, windsurfing, šnorchlování a potápění. Má k dispozici lehátka i slunečníky a je také vhodná pro rodiny s dětmi.

Chia beach, jižní Sardinie, Itálie

Chia beach, jižní Sardinie, Itálie

3. Pláž Sarakiniko, Milos, Řecko

Sněhově bílá pláž Sarakiniko leží severně od přístavu Adamas a je unikátem řeckých ostrovů. Připomíná měsíční krajinu se skalisky, která se zvedají nad tyrkysovým mořem. Vzhledem k dobré dostupnosti je třeba počítat s hojnou návštěvností. Písečná zátoka je mělká a perfektní pro děti. Velkým zážitkem je procházka k vraku lodi východně od pláže.

Pláž Sarakiniko, Milos, Řecko

Pláž Sarakiniko, Milos, Řecko

4. Pláž Monsul, Andalusie, Španělsko

Nedotčená pláž Monsul, lemovaná strmými útesy, je v přírodní rezervaci Cabo de Gata nejznámější. Objevila se v mnoha filmech a reklamách, např. ve Spielbergově filmu Indiana Jones a Poslední křížová výprava. Pláž vděčí za svou jedinečnost také jemnému písku a křišťálově čisté vodě. V jejím středu stojí obrovská skála představující stinné útočiště v nejžhavějších dnech.

Pláž Monsul, Andalusie, Španělsko

Pláž Monsul, Andalusie, Španělsko

5. Praia do Camilo, Lagos, Portugalsko

Praia do Camilo je spolu se sousední Praia da Dona Ana ikonickou pláží městečka Lagos na jihozápadě Portugalska. Vyznačuje se zlatým pískem a čistou azurovou vodou. K jejímu dosažení je třeba překonat 200 dřevěných schodů na oranžových útesech. Kousek pěšky na jih od pláže je ohromující Ponta da Piedade, série fantastických pískovcových skalních oblouků.

Praia do Camilo, Lagos, Portugalsko

Praia do Camilo, Lagos, Portugalsko

6. Praia da Falesia, Algarve, Portugalsko

Praia da Falesia, to je více než šest kilometrů zlatého písku táhnoucích se od oblasti Vilamoura na západě k Olhos do Agua na východě. Velikost pláže a uvolněná atmosféra přispívají k tomu, že se jedná o jeden z klidnějších koutů regionu Algarve, přestože jsou poblíž špičková golfová hřiště, restaurace, bary a ubytovací komplexy.

Praia da Falesia, Algarve, Portugalsko

Praia da Falesia, Algarve, Portugalsko

7. Rhossili Bay, Wales, Velká Británie

Rhossili Bay ve Walesu si vybojovala čestné místo v žebříčku nejlepších pláží světa podle cestovního magazínu Suitcase, a to prosím jako jediná v Evropě! Jedinečné kouzlo exotiky tu na vás asi nedýchne, ale určitě vás uchvátí zdejší dlouhé zlatavé pobřeží a přilehlé travnaté kopce. Dechberoucí záliv představuje jednu z nejpozoruhodnějších lokací Walesu, jejíž mystickou atmosféru podtrhuje jistá odlehlost pláže.

Rhossili Bay, Wales, Velká Británie

Rhossili Bay, Wales, Velká Británie

8. Pláž u Rottes Kliff, ostrov Sylt, Německo

Rottes Kliff (Červený útes) je vysoká linie krásně zbarvených útesů mezi obcemi Wenningstedt a Kampen na severofríském ostrově Sylt. Po staletí působily jako nezaměnitelný poznávací znak ostrova pro lodě. Nikde jinde na německém ani nizozemském pobřeží Severního moře neexistuje takové nápadné pobřeží. Načervenalé zbarvení svahu utváří působivý kontrast se světlým pískem pláže.

Pláž u Rottes Kliff, ostrov Sylt, Německo

Pláž u Rottes Kliff, ostrov Sylt, Německo

9. Pláž Jūrmala, Lotyšsko

Jūrmala je lázeňské město v Livonsku, ležící asi 25 km západně od hlavního města Rigy. Pro relaxaci u moře je jako stvořené! Užijte si zdejší slunce, bílý písek a vítr při nejrůznějších rekreačních aktivitách. Vedle klidných procházek podél okraje lesních cest a přes duny se můžete zabavit plážovým volejbalem, fotbalem a četnými vodními sporty.

Pláž Jūrmala, Lotyšsko

Pláž Jūrmala, Lotyšsko

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog