Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

9 nejkrásnějších přírodních bazénů v Evropě

Autor článku: Simona Michálková

Publikováno: 09.07.2018

Objevte nejkrásnější evropská jezírka a laguny stvořené samotnou přírodou. Přinášejí nejen příjemné osvěžení za horkých dnů, ale i dechberoucí výhledy.

1. Blue lagoon (Island)

Modrá laguna je divoký zázrak v srdci vulkanické krajiny. Vychutnejte si zdejší sálavé síly geotermální mořské vody, relaxační, omlazující a nezapomenutelné. Objevte mimořádné potěšení z masáže ve vodě nebo si užijte čisticí, revitalizační moc křemíku a řas. V sauně pocítíte teplo přímo z nitra země a ve vodním baru se pak můžete osvěžit nápojem. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do zářivých a luxusních geotermálních lázní v sopečné zemi. Naleznete je poblíž Grindavíku, 47 km od hlavního města Reykjavíku (asi 50 minut jízdy autem). Čeká vás mimořádný zážitek!

Blue lagoon (Island)

Blue lagoon (Island)

2. Národní park Krka (Chorvatsko)

Pro cestující ze Šibeniku by mohla být návštěva parku Krka skvělým tipem na celodenní výlet. Přivítají vás tu četná jezera, jeskyně, peřeje a hlavně vodopády, z nichž nejhezčí jsou Roški slap a Skradinski buk. Nejoblíbenější atrakcí Skradinského buku je koupání v laguně, přírodním bazénu na konci kaskády. Vytváří vskutku ohromující přírodní amfiteátr. Na vodním jevišti však místo herců dovádí tisíce návštěvníků. Studená voda přináší vítané osvěžení v letních dnech. Jezírko je hluboké, mnozí odvážlivci do něj proto navzdory zákazu skáčou z vrcholu vodopádu.

Národní park Krka (Chorvatsko)

Národní park Krka (Chorvatsko)

3. Fairy pools (Skotsko)

Pohádkové bazény se nacházejí nedaleko vesnice Carbost na ostrově Skye. Návštěvníci se mohou vydat na úžasnou procházku od Glen Brittle směrem k nim. Bazény jsou populární pro fotografy i pěší turisty, jelikož se jedná o jedno z nejpěknějších míst ve Skotsku. Ledová voda v řece Brittle a v bazénech je neobyčejně jasná a ideální pro všechny dobrodruhy, kteří se odváží vstoupit.

Fairy pools (Skotsko)

Fairy pools (Skotsko)

4. Giola (Thassos)

Giola neboli Diovo oko je přírodní mořská laguna vytesaná ve skalách, nacházející se nedaleko vesnice Astris. Horniny jsou terasovité, takže je snadné po nich chodit. Jejich výška dosahuje až osmi metrů. Plavci se odtud mohou ponořit do čisté vody, která se do laguny při větším příboji přelévá z moře. Osušky si budete muset rozložit po skalách, jelikož nablízku není žádný písek a ani stín.

Giola (Thassos)

Giola (Thassos)

5. Grotta della Poesia (Itálie, Apulie)

Grotta della Poesia je přírodní bazén ve skále jižně od Otranta na slunném poloostrově Salento. Malebné místo představuje příjemnou změnu oproti obvyklým plážím a je plné tajemství. Podle legendy se ve zdejších zdravých vodách kdysi vykoupala krásná princezna, jež díky tomu ještě více zkrásněla. Básníci z celé jižní Itálie, inspirováni touto pověstí, sem přišli psát básně o nymfách, orientálních princeznách a nádherných severských královnách. To všechno pomohlo stvořit slávu místa, jemuž se nakonec začalo říkat Jeskyně poezie.

Grotta della Poesia (Itálie, Apulie)

Grotta della Poesia (Itálie, Apulie)

6. Charco de la Laja (Tenerife)

Sopečné koupaliště v San Juan de la Rambla na severu Tenerife s historickým dědictvím a restauracemi nadchne návštěvníky všech věkových kategorií. Snadno přístupná laguna La Laja zaujme už z vyhlídky, kde si můžete pořídit záviděníhodné fotografie a pak vyrazit po schodech dolů do průzračné klidné vody vedle divokého oceánu. Přírodní lázně jsou vskutku klenotem Kanárských ostrovů a navíc umístěné v krásném historickém centru jednoho z nejatraktivnějších měst.

Charco de la Laja (Tenerife)

Charco de la Laja (Tenerife)

7. Modré jezero u obce Imotski (Chorvatsko)

Modré jezero krasového původu lze využívat ke koupání, voda je nicméně i v největších vedrech poměrně chladná a osvěžující. Vede sem pohodlný chodník, přesto si vezměte kvalitní uzavřenou obuv. V období sucha může být hladina nízko a chodník pak končí několik metrů nad jezerem. Závěrečný úsek je třeba sejít po strmém svahu. Děti si tady příliš neužijí kvůli náročnému výšlapu zpět k bezplatnému parkovišti a hlavně kvůli prudkému spádu dna. Mělčina v jezeře prakticky neexistuje, a tak si vaši nejmenší nebudou mít kde hrát.

Modré jezero u obce Imotski (Chorvatsko)

Modré jezero u obce Imotski (Chorvatsko)

8. Moniz (Madeira)

Vulkanická jezírka utvářející pobřeží pod okouzlujícím městečkem Porto Moniz patří k nejzajímavějším přírodním úkazům na Madeiře. V zimě se o tamní černé útesy rozbíjejí vlny Atlantského oceánu, zatímco v létě při menším větru by zde mohlo být příjemné koupání. Vyjeďte si na kopec nad městem a budete mít jezírka jako na dlani.

Moniz (Madeira)

Moniz (Madeira)

9. Purcaraccia (Korsika)

Purcaraccia je nejvyhledávanější kaňon na Korsice. Mnohé turisty sem táhne krása místní přírody, průzračně čistá voda a dlouhé přírodní skluzavky. Dostat se sem můžete několika cestami a postranními uličkami. Kaskády Purcaraccia náleží mezi nejhezčí turistické trasy. Vykoupejte se v nich a nechte se okouzlit pohledy na koryto řeky, tvarované vodou ve skalách.

Purcaraccia (Korsika)

Purcaraccia (Korsika)

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog