Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bavorské Alpy si zamilujete: Sáňkování, sněžnice a kouzlo zimy

Bavorské Alpy si zamilují i rodiny

Bavorské Alpy si zamilují i rodiny Gert Krautbauer

Ať už milujete svištění po svazích, nebo se raději touláte pěšky zasněženou krajinou, zimní Bavorsko si zamilujete... Bavorské Alpy přivítají lyžaře, snowboardisty, běžkaře i milovníky sáňkování. Už se vidíte, jak svištíte dolů? Už cítíte vítr ve vlasech?

Na návštěvě v sáňkařské dílně 

Sáňkařská dílna

Sáňkařská dílna

Výroba saní je v Leubachu tradicí. Věděli jste, že první saně svého druhu byly vytvořeny už v roce 1924? Alexander Hergenhan a Andreas Weber jich vyrobí až 150 kusů za rok. Skluznice těchto ručně vyráběných sáněk jsou z jednoho kusu. Místní dřevo z jasanu se nejprve vaří, pak se ohne a vysuší. 

Objevte krásy Bavorských Alp

Pokud se vydáte do Bavorských Alp, rozhodně se vydejte na horu Ochsenkopf. Můžete tu sáňkovat, lyžovat nebo pochodovat se sněžnicemi. Ochsenkopf je vysoký 1024 metrů a je místní druhou nejvyšší horou. S více jak 100 zasněženými dny je vedle Steigerwaldu, Rhönu a Franckého lesa jedním z nejdůležitějších zimních středisek ve Frankách. Těšit se můžete i na bruslení, kulturu, wellness a samozřejmě prvotřídní regionální kuchyni.

Zimní pivo, svařák a kořeněné perníčky: Objevte tradiční vánoční trhy v Bavorsku

Čtěte také:

Zimní pivo, svařák a kořeněné perníčky: Objevte tradiční vánoční trhy v Bavorsku

Na cestách po Allgäu

Armin Kling na túře se sněžnicemi

Armin Kling na túře se sněžnicemi Gert Krautbauer

Armin Kling má rád svou zemi a je s ní hluboce propojen. Společně se svými rodiči provozuje farmu s apartmány v Obermaiselsteinu v Allgäu. V zimě pracuje jako instruktor lyžování. Rád dává hostům tipy, kam vyrazit na zajímavá místa v přírodě, kde se nachází dobré sjezdovky, běžecké trasy nebo útulné hospůdky. 

Co doporučujete hostům, kteří přijedou s dětmi?

Určitě výlet do Bad Hindelang, kde je sáňkařská dráha. Mohou se vyvézt lanovkou nahoru a vybrat si trasu podle obtížnosti. V pohoří Alpsee u Immenstadt si užijí zábavu po celý rok. Malí i velcí se vyřádí třeba v horolezeckém parku nebo v dětském zábavním centru.

Soutěska Breitachklamm

Soutěska Breitachklamm Gert Krautbauer

Které trasy jsou vaše nejoblíbenější?

Rozhodně vrchol Wannenkopfs. Rád tam nahoru chodím se sněžnicemi, vycházím z Obermaiselstein nebo z Grasgehren. Nahoře je nádherný výhled na vesnici, na Allgäuerské Alpy i na Oberstdorfské vysoké Alpy. Pro běžkování se hodí Riedberger Horn. Když chci lyžovat, tak většinou vyrazím do lyžařského střediska Grasgehren.

 Teru Menclová rajzuje: I zmoklé Bavorsko je krásné

Čtěte také:

Teru Menclová rajzuje: I zmoklé Bavorsko je krásné

Máte nějaký tip na výlet?

Ano, přírodní krasovou jeskyni Sturmannshöhle v Obermaiselsteinu. Procházka je opravdu nevšedním zážitkem. Mimochodem je to jediná přístupná jeskyně z přírodního kamene v Allgäu! Zajímavý je také výlet do soutěsky Breitachklamm. Když je opravdu pořádná zima, můžete se těšit na rampouchy, které na slunci připomínají obří drahokamy. A pokud se vydáte v zimě do Oberstdorfu, neměli byste si nechat ujít závody ve skocích na lyžích a především Turné čtyř můstků.  

Praktické informace a další inspiraci pro cestu do Bavorska najdete na www.bavaria.by, Facebooku a Instagramu.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Přáli byste si navštívit tuto lokalitu? Stačí si vybrat.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog