Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cestování v čase v Sasku - Zemi zámků: Multimediální výstavy v Drážďanech

Multimediální výstava v Drážďanech

Multimediální výstava v Drážďanech © Schlösserland Sachsen

Vstupte do světa plného příběhů a dobrodružství! Až se za vámi zavřou dveře Dresden Xperience, uslyšíte smích z dob dávno minulých a ohromující hřmění... Právě jste se ocitli uprostřed mocenských her, dramat a slavností.

S Dresden Xperience vás čeká fascinující a jedinečná cesta do dějin Drážďan. Na dvou z nejdůležitějších míst historie města na vás čeká mnoho multimediálních zážitků. Tančete na barokní slavnosti, braňte pevnost před útokem a čekejte v temné kobce na výrok soudce!

Bujaré slavnosti, historická dramata, živelní katastrofy pocítíte na vlastní kůži, blíž než kdy dřív! Pevnost Xperience v Drážďanech otevřela své brány prvním návštěvníkům na konci listopadu 2019. Za zdmi původní pevnosti se skrývá strhující historie. Zde lidé trpěli, slavili a bádali – a vícekrát sahala voda až po krk nejen vězňům. Objevujte naše společně dějiny skrze jedinečný multimediální zážitek.   

Vyberte si nejvýhodnější zájezdy do Drážďan

Cestování v čase

Filmová kopule ve Zwingeru

Filmová kopule ve Zwingeru © Ben Walther

Od podzimu 2020 chystají Drážďany další novinku: Zwinger XperienceV pěti fantastických světech pocítíte na vlastní kůži život v baroku a architektonické proměny Zwingeru, symbolu Drážďan. Strhující panoramatické projekce, audio instalace a stanice virtuální reality vás vezmou na fascinující cestu časem. Pokud se do Drážďan dostanete dřív, od července 2019 můžete navštívit filmovou kupoli Zwinger Xperience „Svatba století 1719“. Speciální vypouklá obrazovka (270°) o rozměrech 4x30 metrů vás z vnitřního nádvoří Zwingeru unese do roku 1719 na barokní svatbu století. Filmovou projekci si můžete užít v německém nebo anglickém jazyce. 

Objevte Míšeň, kolébku prvního evropského porcelánu

Čtěte také:

Objevte Míšeň, kolébku prvního evropského porcelánu

Obě multimediální výstavy od sebe dělí jen deset minut pěší chůze. Nechte se unést doprostřed minulosti a využijte slevu kombinovaného vstupného. Náš tajný tip: Pokud rádi jezdíte na krátké výlety do Drážďan či Saska, země zámků, pořiďte si výhodnou 10denní vstupenku schloesserlandKARTE.  

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Přáli byste si navštívit tuto lokalitu? Stačí si vybrat.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog