Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

I matky mají toulavé boty aneb Kojení na cestách

Tipy na kojení na cestách

Tipy na kojení na cestách Shutterstock

Patříte mezi vášnivé cestovatelky, jen vaše zážitky v nedávné době vystřídaly ty mateřské? Neklesejte na mysli, svých toulavých bot se rozhodně vzdát nemusíte. A určitě ne kvůli kojení! 

Není nutné se nijak omezovat, stačí, když se vybavíte na cesty tak, aby vás kojení nestresovalo. Možná vás překvapí s jakou lehkostí vaše miminko zvládne cestu letadlem. A vy můžete začít psát novou kapitolu svého cestovatelského deníku, tu s názvem rodinná dovolená. Máme pro vás několik osvědčených tipů, díky kterým hravě zvládnete krmení vašeho robátka během první společné dovolené.

Pečlivě vyberte cíl cesty

Kojení na pláži

Kojení na pláži Shutterstock

Exotické destinace a daleké cíle s několika přestupy si ponechte v záloze na dobu, kdy bude vaše dítko o pár let starší. První let by neměl trvat déle než 3 hodiny. Pokuste se zabavit svou ratolest během odbavení a nástupu do letadla, aby ho zvuk motorů ukolébal a mateřské mléko posloužilo jako předehra k pokojnému spánku. Nezapomínejte, že kojení je přirozené a na veřejnosti povolené. Buďte však ohleduplní k mentalitě národa, na jehož území cestujete. Zjistěte si předem omezení, která se mohou týkat oblékání, odhalování a potažmo i kojení. Využívejte letištních salónků, kde budete mít víc klidu a soukromí.

Doleťte pohodlně třeba do Itálie

Oblečte se fikaně

Chytré oblečení vám usnadní cestování

Chytré oblečení vám usnadní cestování Shutterstock

I když jste možná pyšná na své bujné křivky, které si možná užíváte poprvé v životě právě díky mateřství, vězte, že kolem se mohou nacházet lidé, kterým to nebude příjemné. Vše vám usnadní podprsenka, speciálně upravená pro snadné kojení. Pokud si navíc obléknete blůzu i svetřík na knoflíčky, nebudete si muset oblečení složitě vyhrnovat. Oddělte sebe a dítě od okolního světa velkým šátkem. Lehce přehozený vám poskytne nerušené okamžiky, důležité pro vaše miminko. 

9 nejpodivnějších sňatků světa: Za manželku Eiffelovku i Berlínskou zeď

Čtěte také:

9 nejpodivnějších sňatků světa: Za manželku Eiffelovku i Berlínskou zeď

Dodržujte pitný režim

Nepodceňte pitný režim!

Nepodceňte pitný režim! Shutterstock

Pobyt v klimatizovaných letištních halách a letadlech stojí tělo spoustu energie. Proti dehydrataci a únavě bojujte popíjením pramenité vody bez bublin. Ta skvěle podpoří i tvorbu mateřského mléka. Pokud je to možné, občas se i s miminkem projděte.

Dopřejte si dovolenou ve Španělsku

Posaďte se dopředu

Vyberte si místo

Vyberte si místo Shutterstock

V letadle si s miminkem vybírejte přední místa a ideálně sedadlo do uličky. Správně zvolené místo vám usnadní cesty na toaletu, přebalování i výstup z letadla. Cestování je někdy náročné i pro dospělé, neberte si tedy osobně, pokud narazíte na morouse. Vždy se najde někdo s nevhodnými komentáři na účet kojící matky nebo plačícího dítěte. Porozhlédněte se kolem sebe a zkuste si vyhlédnout jednoho člověka, z jehož pohledu ucítíte pochopení. Čerpejte tuto pozitivní energii vždy, když bude potřeba.

Tajemství dlouhověkosti odhaleno: 5 lokací, kde žijí století mladíci a mladice

Čtěte také:

Tajemství dlouhověkosti odhaleno: 5 lokací, kde žijí století mladíci a mladice

Zachovejte klid

Zachovejte klid

Zachovejte klid Shutterstock

Nezapomínejte, že kojením matka přináší dítěti kromě stravy také klid. Připomínejte si, že ať jej držíte v náručí nebo leží v kočárku, je s vámi velmi silně propojeno. Myslete a jednejte optimisticky a s láskou. Pak bude i mléko pro vaše děťátko šťastné, budete moci společně prožít pohodové chvíle i během cest.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog