Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejkrásnější pláže Chorvatska

Snad každý z nás už byl někdy v Chorvatsku. Navštívil kouzelné historické město Dubrovník, svěží zelená Plitvická jezera, malebný Zadar či rušný Split. Znáte ale těchto deset překrásných chorvatských pláží?

1. Zátoka Lovrečina, ostrov Brač

Na ostrově Brač, 4 km východně od Postiry, leží zátoka Lovrečina. Patří k několika plážím, které vám skutečně poskytnou to, o čem jste se dočetli v brožurách. Písečné pobřeží lemuje průsvitné vody a mezi olivovými háji tu postává zničený středověký kostel. Nezní to romanticky? Naneštěstí je v okolí omezené parkování a vlastně zde chybí i pořádná autobusová zastávka.

Zátoka Lovrečina, ostrov Brač

Zátoka Lovrečina, ostrov Brač

2. Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač

Jedná se pravděpodobně o nejznámější chorvatskou pláž. Bývá často označována jako Zlatý mys nebo Zlatý roh kvůli svému charakteristickému tvaru. Je to nádherně zlatý úsek oblázků, zasahující do Jadranu, jehož tvar se navíc mírně mění s přílivem. Leží 4 km od městečka Bol a nepochybně nadchne především fanoušky windsurfingu.

Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač

Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač

3. Gornja Vala, Gradac

Největší pláž na pobřeží Jaderského moře se nachází na nejjižnějším konci Makarské riviéry. Je to bledá oblast alabastrově bílých oblázků, chráněná od přístavních větrů olivovými háji a borovicemi. Ti aktivnější z nás si mohou užívat vodních sportů a ti odvážnější se zase mohou přesunout o kousek dál k nudistické pláži.

Gornja Vala, Gradac

Gornja Vala, Gradac

4. Uvala Dubovica, ostrov Hvar

Ze zátok na východě ostrova Hvar je nejatraktivnější Uvala Dubovica. Pobřežní přírodní zátoka, kamenitá a dost široká, potěší rodiny s dětmi, které se rády brouzdají vodou. V sezóně ji ovšem s oblibou využívají mnohé jachty a motorové čluny.

Uvala Dubovica, ostrov Hvar

Uvala Dubovica, ostrov Hvar

5. Rajská pláž, Lopar

Rajská pláž je dlouhá, písčitá a místy příhodně ukrytá ve stínu. V neobvykle mělké vodě se můžete brouzdat beze strachu celý kilometr, na jehož konci dosáhnete malého ostrůvku. Pláž najdete na poloostrově Lopar, na severním cípu Rabu.

Rajská pláž, Lopar

Rajská pláž, Lopar

6. Záliv Šunj, ostrov Lopud

Malebná jízda trajektem z Dubrovníku k zálivu Šunj trvá pouze hodinu. Musíte se vydat na vyvýšenou centrální část ostrova, abyste se dostali na pláž, ale stojí to za to! V chráněném místě mezi skalnatými a mechovitými kopci se mísí jemné oblázky a písek.

Záliv Šunj, ostrov Lopud

Záliv Šunj, ostrov Lopud

7. Proizd, Vela Luka, poblíž ostrova Korčula

Trajekt vás dopraví ze Splitu do Vela Luky a lodní taxi vás následně odveze k nádherně vyhlížejícímu ostrůvku Proizd. Je domovem řady oblastí ideálních ke koupání, z nichž prakticky každá je jenom asi pět minut chůze od jiné. Lidé sem přijíždějí za šnorchlováním a navečer se vydávají do Vela Luky.

Proizd, Vela Luka, poblíž ostrova Korčula

Proizd, Vela Luka, poblíž ostrova Korčula

8. Saplunara, Mljet

Pláž Saplunara se nachází v zátoce v jihovýchodní části ostrova Mljet. Pláž je lemována borovicovým lesem, který vám poskytne úkryt před slunečními paprsky. Saplunara byla oceněna Modrou vlajkou a je výborným útočištěm pro všechny, kdo hledají klid daleko od davů a městského ruchu.

Saplunara, Mljet

Saplunara, Mljet

9. Spiaza, Susak

Susak je malý izolovaný ostrov skládající se téměř výhradně z písku. Jeho hlavní pláž Spiaza představuje majestátní půlměsíc táhnoucí se od vesnice Susak. Záliv je velmi mělký – teprve až po půl kilometru natrefíte na dostatečně hluboký úsek moře, abyste si mohli zaplavat. Je tudíž vhodný pro děti. Navíc nemá žádné silnice, auta ani noční kluby, takže je vskutku poklidný. Dále na východ najdete podobnou písečnou pláž Bok, která je ovšem podstatně méně přeplněná. Dostanete se k ní lodí, z níž se vám naskytne úchvatný výhled na nedotčené pobřeží.

Susak

Susak

10. Nin, Zadar

Dlouhý pás písku, táhnoucí se směrem k horizontu – to je Nin. Nachází se 15 km od Zadaru. Dlouhá „královnina pláž“ nabízí řetězec plážových barů a výhled na pohoří Velebit. Je do značné míry nedotčená a z výletu na ni se může stát i vítaná lázeňská přestávka. Zdejší bahnitý břeh totiž uklidňuje bolavé klouby a svaly.

Nin, Zadar

Nin, Zadar

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog