Chorvatsko - Baška Voda Chorvatsko

 • Popis

  Město Baška Voda vzniklo z původní malé osady položené na prameni pitné vody. Když odtud v 18. století byli vyhnáni Turci, sešli obyvatelé vesnice Bast a Baška Voda byla na světě. Postupně počet obyvatel vzrostl téměř na 3000. Právě v této lokalitě pobývá během turistické sezony nejvíce návštěvníků v celé Makarské riviéře, jejíž součást Baška Voda tvoří. Nacházejí se zde četné důkazy velmi starého osídlení, dokonce až z římských dob, jako například hroby s urnami, šperky či peníze. Zajímavostí jsou náhrobní kameny se jmény 13 nejstarších obyvatel Baške Vody, nejhezčí náleží chlapci Ursinu, který údajně zahynul při ztroskotání lodi.

  Pokud se chcete pokochat skvostným příkladem církevní architektury, navštivte kostel Sv. Nikoly, což je ochránce poutníků a námořníků. Původně byla stavba rozšířena z malého kostelíka Sv. Lovre z roku 1750, ke kterému byla taktéž přidána zvonice. V minulosti byla Baška Voda známá především jako malé rybářské městečko, které žilo ze zemědělství a rybářství. Dnes je velmi dobře přizpůsobeno pro turistický ruch, odpočinek a rekreaci, ať už nádhernými písčitými nebo oblázkovými plážemi, sportovními zařízeními, školami potápění atd. Samozřejmě nechybí zábavný program v centru města hlavně ve večerních a nočních hodinách. Pokud si chcete Bašku prohlédnout shora, navštivte opuštěná městečka Topiči nebo Bast. Mnoho zdejších staveb se rekonstruuje a právě v místní hostince nabízejí nádherný rozhled do širokého okolí.

 • Vzdálenost

  905

Nejnovější recenze Chorvatsko - Baška Voda

Celkem: 9,6 Byla jsem s dětmi na dovolené po dlouhé době a byla jsem maximálně nadšená. Děkujeme

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem s dětmi na dovolené po dlouhé době a byla jsem maximálně nadšená. Děkujeme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Fajn, jen nám chyběla lednička.

Strava
Strava vynikající, bohatý výběr, vybere si každý.

Služby hotelu
Nic nám nechybělo.

Pláž
Chorvatská voda nemá chybu.

Gabriela Jílková, 03.12.2019, Datum pobytu: 16.8. - 25.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Bungalovy Neptun Klub

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,6 Super dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělá paní majitelka,vždy ochotná pomoct a poradit. Apartmán moc hezký,čistý,bez závad.

Strava
Pobyt byl bez stravynemohu hodnotit.

Služby hotelu
Spokojenost.

Pláž
Je možnost výběru pláže,líbily se nám.

Ivana K., 22.11.2019, Datum pobytu: 23.8. - 1.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Studia Manda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 dovolenou jsme si užili, služby byly v pořádku, splnila očekávání co se týče dopravy a transferu do a z místa pobytu, ubytování i...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dovolenou jsme si užili, služby byly v pořádku, splnila očekávání co se týče dopravy a transferu do a z místa pobytu, ubytování i stravování. Ubytování bylo zcela v souladu s pojmem ubytování v penzionu - nábytek standardní, neopotřebovaný, čisto. Strava domácí. Snídaně v dostatečném množství a výběru, večeře výborné. Vše v domácí kvalitě. Do Bašky Vody jezdíme od r. 1996, letovisko se hodně změnilo jen v dobrém pro cestovní ruch. Příroda i moře jsou čisté, prostě nádhera. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl vybavený neopotřebovaným nábytkem, vybavený byl zcela dostatečně,čisto. Čisto bylo všude - jídelna, společné WC, terasa. Majitelé se objektu věnují.

Strava
Se stravou jsme byli spokojení - byla v domácí kvalitě. Faktem je, že na jídla jsme zvyklí i doma - pro nás to přes dovolenou nebyla změna jídelníčku, obdobně se stravujeme i doma.

Služby hotelu
Jak jsem popsala výše, vybavení bylo neopotřebované, dostatečné, čisté. Výměna ručníků v polovině týdenního pobytu byla dostačující. Služby odpovídaly ubytování v penzionu. Atmosféra byla rodinná, majitelé velmi vstřícní.

Pláž
Pláž je blízko, penzion je situovaný ve vedlejší ulici ve středu města, cesta na pláž zabere do 10 min.. Vzdálenější pláže jsou tak 15-20 min. vzdálené. Pláže jsou udržované, moře i pláže byly čisté.

Hana Muličová, 06.10.2019, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Penzion Knezovič

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6 První dva dny naší dovolené delegátka neměla snahu řešit to, že nás ubytovali v jiném, méně vybaveném pokoji, než jsme měli ve smlouvě,...

 • 5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
První dva dny naší dovolené delegátka neměla snahu řešit to, že nás ubytovali v jiném, méně vybaveném pokoji, než jsme měli ve smlouvě, vyčítala mi, že jsou všichni spokojeni, jen já si stěžuji, i když mám to, co je ve smlouvě, hledala viníky pořád někde jinde. Až po mém telefonátu na CA a pravděpodobně z CA do CK jí majitelka poručila nás přestěhovat do správného pokoje (druhý den ve 20 hodin). Vůbec se nám neomluvila. Jelikož by se museli s námi přestěhovávat starší manželé (paní o francouzských holích), při představě, že by to museli podstoupit,mi jich bylo líto a netrvala jsem na tom, a taky po dvou dnech boje už jsem byla znechucená a chtěla jsem už konečně na dovolené mít klid. Nicméně začátek dovolené byl velmi stresující. Jinak Baška Voda je nádherné městečko s krásnými oblázkovými plážemi a čistým mořem. Řidiči byli příjemní a ochotní, obě cesty proběhly bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dům i se zahradou je pěkný, pokoj (který jsme vlastně neměli mít), byl velmi malý, nešly zavřít dveře do koupelny. Balkonek malý, výhled super na moře.

Strava
Neměli jsme stravu objednanou.

Služby hotelu
Byl to apartmánový dům.

Pláž
V září už bylo méně turistů, daly se najít méně obsazené pláže, nádherně čisté a teplé moře. Servis na pláži dostupný (občerstvení, lehátka)

Anonym, 27.09.2019, Datum pobytu: 9.9. - 18.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Vila Marica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Vše v pořádku, spokojenost, mé požadavky splněny, vč. počasí (jak jste to udělali ?)

 • 10 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše v pořádku, spokojenost, mé požadavky splněny, vč. počasí (jak jste to udělali ?) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné, čisté, ok

Strava
vlastní

Služby hotelu
-

Pláž
ok

Václav K., 27.09.2019, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Vila Pavič

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Baška Voda