Chorvatsko - Baška Voda Chorvatsko

 • Popis

  Město Baška Voda vzniklo z původní malé osady položené na prameni pitné vody. Když odtud v 18. století byli vyhnáni Turci, sešli obyvatelé vesnice Bast a Baška Voda byla na světě. Postupně počet obyvatel vzrostl téměř na 3000. Právě v této lokalitě pobývá během turistické sezony nejvíce návštěvníků v celé Makarské riviéře, jejíž součást Baška Voda tvoří. Nacházejí se zde četné důkazy velmi starého osídlení, dokonce až z římských dob, jako například hroby s urnami, šperky či peníze. Zajímavostí jsou náhrobní kameny se jmény 13 nejstarších obyvatel Baške Vody, nejhezčí náleží chlapci Ursinu, který údajně zahynul při ztroskotání lodi.

  Pokud se chcete pokochat skvostným příkladem církevní architektury, navštivte kostel Sv. Nikoly, což je ochránce poutníků a námořníků. Původně byla stavba rozšířena z malého kostelíka Sv. Lovre z roku 1750, ke kterému byla taktéž přidána zvonice. V minulosti byla Baška Voda známá především jako malé rybářské městečko, které žilo ze zemědělství a rybářství. Dnes je velmi dobře přizpůsobeno pro turistický ruch, odpočinek a rekreaci, ať už nádhernými písčitými nebo oblázkovými plážemi, sportovními zařízeními, školami potápění atd. Samozřejmě nechybí zábavný program v centru města hlavně ve večerních a nočních hodinách. Pokud si chcete Bašku prohlédnout shora, navštivte opuštěná městečka Topiči nebo Bast. Mnoho zdejších staveb se rekonstruuje a právě v místní hostince nabízejí nádherný rozhled do širokého okolí.

 • Vzdálenost

  905

Nejnovější recenze Chorvatsko - Baška Voda

Celkem: 8,3 Celkově hodnotím dovolenou velmi kladně, pěkné ubytování, blízkost pláže, centra i přírody, cenová dostupnost zájezdu, vše na jedničku.

 • 8 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově hodnotím dovolenou velmi kladně, pěkné ubytování, blízkost pláže, centra i přírody, cenová dostupnost zájezdu, vše na jedničku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné, čisté, s velkým balkónem s výhledem na moře i hory. Jediný problém nastal při příjezdu, kdy jsme na místo dorazili již v 5hodin ráno a ubytování probíhalo oficiálně až od 14:00. Vyhodili nás tedy v dešti do jakési polorozpadlé garáže, takže první dojem nebyl moc dobrý. Alespoň ta čekací místnost mohla být vybavena vícero židlemi popř. dekami. Po ubytování již bylo vše v pořádku.

Anonym, 30.11.2017, Datum pobytu: 8.9. - 17.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Vila Marica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Spokojenost, milá ´majitelka

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost, milá ´majitelka Zobrazit celou recenzi

Anonym, 08.11.2017, Datum pobytu: 26.8. - 31.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Apartmány Antunovic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 6,8 Ubytování odpovídalo ceně, chtělo by to zvýšit úroveň, zastaralé, koupelna neodtéká voda

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování odpovídalo ceně, chtělo by to zvýšit úroveň, zastaralé, koupelna neodtéká voda Zobrazit celou recenzi

Anonym, 01.11.2017, Datum pobytu: 22.8. - 31.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Hrvatska

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8,8 krásná dovolená, čisté moře

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
krásná dovolená, čisté moře Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování skvělé, velmi ochotný správce objektu pan Nihat, výhodou zdarma WI-FI v apartmánech, prostorné apartmány, v podstatě bydlení pro 2 jako v bytě 2+kk

Strava
vaření vlastní, kuchyň dobře vybavená, vařeno za pobyt pouze 2x, jinak večeře v restauraci,

Služby hotelu
velmi ochotný pan Nihat , v době odjezdu místnost pro uložení kufrů s WC a sprchou

Pláž
pláž cca 200 m , na pláž z kopce, z pláže do kopce, ale dá se to, moře nádherně čisté, voda klidná bez vln, pronajímali jsme si lehátka a slunečníky v zadní části pláže směrem k Baško Polje , pohoda, klídek a lehárko, pár kroků plážový bar na pivko ńebo nějaký koktejl

Eva V., 28.10.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Apartmány Ruža

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 5,2 Celkový dojem z dovolené je pozitivní, pěkné místo s možností výletů i procházek podél moře, k moři pár kroků, vstup do vody pozvolný, na...

 • 1,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené je pozitivní, pěkné místo s možností výletů i procházek podél moře, k moři pár kroků, vstup do vody pozvolný, na recepci slíbená wifi, místo i termín bych doporučila a do Baška Vody bych jela znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto příšerné, nejhorší, jaké jsem kdy zažila: bydlela jsem ve spodním pokoji, takže jsem si musela neustále zamykat balkónové dveře (okno na mne hned po prvním pokusu o otevření vypadlo, takže jsem dále nezkoušela) a zatahovat závěsy, tudíž neustále svítit nebo se pohybovat po paměti ve tmě. Nedaly se nechávat věci na balkoně. S mírnou vybydleností jsem počítala a nevadila by, ale mezi jednotlivými pokoji byly jen tenké přepážky, takže postele umístěny zrcadlově. Soused ve vedlejším pokoji chrápal jako motorová pila prakticky mě u hlavy, na spánek ani pomyšlení.

Strava
V Chorvatsku jako takovém jsem ještě nezažila špatné jídlo, obecně mi jejich strava velice chutná a vyhovuje.

Letos strava opět nezklamala, kvalita i množství výborné, ale co hlavně oceňuji: každý den v poledne i k večeři byla vždy na výběr ryba, což nebývá pravidlem ani v mnohem lepším ubytování. Personál příjemný.

Stravu bych ohodnotila na výbornou a doporučuji.

Služby hotelu
Jelikož jsem bydlela v apartmánu, nějaké zvláštní služby jsem neočekávala, ale personál prováděl pravidelný úklid a výměnu ručníku až nad rámec.Na recepci příjemný personál.

Pláž
Přístupnost pláže je výborná, pár kroků (schodů) a je na ni vidět i od ubytování. Super cesta okolo pláže až do velejších letovisek a dál a dál.

Pláž je příjemná,kamínková, v termínu září již ani nebyla moc přeplněná, dala se najít klidná místa ve stínu. Vstup do vody pozvolný, vhodný i pro děti a neplavce, já jako plavec jsem si užila krásnou průzračnou vodu jak to má být.

Jediná výhrada k pláži je, že jsou tam zřejmě doplněny kamínky,které jsou poměrně dost ostré, žádné oblázky. Za těmi jsem musela chodit trochu dál.

Věra Snížková, 20.10.2017, Datum pobytu: 1.9. - 10.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Bungalovy Neptun Klub

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Baška Voda

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL