Chorvatsko - Baška Voda Chorvatsko

 • Popis

  Město Baška Voda vzniklo z původní malé osady položené na prameni pitné vody. Když odtud v 18. století byli vyhnáni Turci, sešli obyvatelé vesnice Bast a Baška Voda byla na světě. Postupně počet obyvatel vzrostl téměř na 3000. Právě v této lokalitě pobývá během turistické sezony nejvíce návštěvníků v celé Makarské riviéře, jejíž součást Baška Voda tvoří. Nacházejí se zde četné důkazy velmi starého osídlení, dokonce až z římských dob, jako například hroby s urnami, šperky či peníze. Zajímavostí jsou náhrobní kameny se jmény 13 nejstarších obyvatel Baške Vody, nejhezčí náleží chlapci Ursinu, který údajně zahynul při ztroskotání lodi.

  Pokud se chcete pokochat skvostným příkladem církevní architektury, navštivte kostel Sv. Nikoly, což je ochránce poutníků a námořníků. Původně byla stavba rozšířena z malého kostelíka Sv. Lovre z roku 1750, ke kterému byla taktéž přidána zvonice. V minulosti byla Baška Voda známá především jako malé rybářské městečko, které žilo ze zemědělství a rybářství. Dnes je velmi dobře přizpůsobeno pro turistický ruch, odpočinek a rekreaci, ať už nádhernými písčitými nebo oblázkovými plážemi, sportovními zařízeními, školami potápění atd. Samozřejmě nechybí zábavný program v centru města hlavně ve večerních a nočních hodinách. Pokud si chcete Bašku prohlédnout shora, navštivte opuštěná městečka Topiči nebo Bast. Mnoho zdejších staveb se rekonstruuje a právě v místní hostince nabízejí nádherný rozhled do širokého okolí.

 • Vzdálenost

  905

Nejnovější recenze Chorvatsko - Baška Voda

Celkem: 10 Úžasná dovolená v Horizontu, ráda se tam vždy vracím. Personál byl velice milý a ochotný, na pokoji nám uklízeli skoro každý den, i když...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená v Horizontu, ráda se tam vždy vracím. Personál byl velice milý a ochotný, na pokoji nám uklízeli skoro každý den, i když to nebylo potřeba. Snídaně a večeře chutnali výborně, vždy jsme se na ně hrozně těšili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný pokoj s čistou a krásnou koupelnou.

Strava
Široký výběr jak na snídani, tak i na večeři. Člověk si mohl vybrat opravdu ze všeho - ráno jak se sladkého (palačinky s nutellou, marmeládou, jogurty, müsli atd.), tak i ze slaného (vajíčka, slanina atd.). Na večeři byl obrovský výběr z ryb, těstovin, druhů masa, spousta salátů a zeleniny. Skvělé bylo, že když neměl někdo chuť na maso nebo rybu aj., mohl si dát jen pečivo se šunkou a se sýrem.

Služby hotelu
Hotel nabízí spoustu služeb - venkovní i vnitřní bazén, wellnessko, posilovnu, snack bar a spousta dalších. Personál byl opravdu milý a z vlastní zkušenosti vím, že vždy rád ochotně pomůže. Už jen to, že se na vás dennodenně usmívají vám zpříjemní celý pobyt na dovolené.

Pláž
Pláž je hned před hotelem, takže si kdykoliv můžete odběhnout na pokoj. Sice je zde hodně lidí, ale kde není. Je dost široká, takže si vždy najdete dobré místo i pro více lidí. V okolí pláže je spousta barů, obchodů, stánků se zmrzlinou aj.. Je zde spousta aktivit k zapůjčení - šlapadlo, parasailing, duše, nafukovací banán a další :)

Anonym, 29.10.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Horizont

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: 7,8 Ubytovaní odpovídalo ceně, byli jsme spokojení.

 • 7 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Ubytovaní odpovídalo ceně, byli jsme spokojení. Zobrazit celou recenzi

Pavel, 12.10.2018, Datum pobytu: 27.8. - 5.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Vila Marica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Spokojenost.

 • 8 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné.

Strava
Bez stravy.

Služby hotelu
Apartmány, bez služeb.

Pláž
Spokojenost s čistotou, málo lidi, čistá voda.

Eva V., 02.10.2018, Datum pobytu: 24.9. - 29.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Nikolina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Nádherná dovolená pro rodiny s dětmi. Animátoři bezvadní. Celé dny zábava pro děti i rodiče. Jídlo výborné.. Moře a pláž nádherně...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená pro rodiny s dětmi. Animátoři bezvadní.

Celé dny zábava pro děti i rodiče. Jídlo výborné.. Moře a pláž nádherně čisté..

Co více si přát??

Příští rok jedeme zase :-)) Zobrazit celou recenzi

Strava
Strava výborná, velký výběr jídla i pití :-))

Pláž
Pláž i moře nádherně čisté..

Jitka L., 28.09.2018, Datum pobytu: 17.8. - 26.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Baška Voda, Hotel: Bungalovy Neptun Klub

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Baška Voda